PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب MAC بر روی لپ تاپ های ویندوزی موجب افزایش باطری میشود ؟

DJMOKHTAR
19-02-2015, 16:46
درود بر دوستان گرامی

همانطور که اطلاع دارید با نصب ویندوز بر روی مک بوک پرو های اپل میزان مصرف باطری در این مدل ها 40 درصد یا بیشتر افزایش میابد و زودتر خالی میشود . این نشان از بهینه تر بودن سیستم عامل اپل در برابر ویندوز هست و با حداقل سخت افزار اپل ها بیشترین بازدهی را دارند

حالا سوال بنده اینجاست , ایا با نصب سیستم های مک موجود (هکینتاش و ... ) روی سیستم های ویندوزی , طول عمر باطری افزایش میابد یا تغییری نمیکند ؟

تنها دلیلی که بنده قصد نصب مک دارم اینکه طول عمر باطری را از 7 به 10 الی 12 برسانم و چون مقداری کار پر دردسری هست خواستم قبل از شروع این کار از تجربه شما استفاده کنم که ایا تغییری دارد یا خیر

با تشکر

V i r u s e r
19-02-2015, 18:06
درود بر دوستان گرامی

همانطور که اطلاع دارید با نصب ویندوز بر روی مک بوک پرو های اپل میزان مصرف باطری در این مدل ها 40 درصد یا بیشتر افزایش میابد و زودتر خالی میشود . این نشان از بهینه تر بودن سیستم عامل اپل در برابر ویندوز هست و با حداقل سخت افزار اپل ها بیشترین بازدهی را دارند

با تشکر
این موضوع بیشتر نشون میده که درایور هایی که ویندوز برای سخت افزار اپل استفاده می کنه بهینه سازی نشده٬ نه برعکس.
چون نه مایکروسافت و نه اپل علاقه ی چندانی به پشتیبانی از ویندوز روی مک ندارن و منابعشون رو برای این موضوع هدر نمیدن

حالا سوال بنده اینجاست , ایا با نصب سیستم های مک موجود (هکینتاش و ... ) روی سیستم های ویندوزی , طول عمر باطری افزایش میابد یا تغییری نمیکند ؟

تنها دلیلی که بنده قصد نصب مک دارم اینکه طول عمر باطری را از 7 به 10 الی 12 برسانم و چون مقداری کار پر دردسری هست خواستم قبل از شروع این کار از تجربه شما استفاده کنم که ایا تغییری دارد یا خیر

با توجه به توضیح بالا نه تنها شما شاهد افزایش باطری نخواهید شد بلکه به خاطر نبود درایور و پشتیبانی مناسب٬ با مشکلات دیگری هم مواجه خواهید شد

rt4y
26-02-2015, 04:16
سلام
طبیعتا همونطور که دوستمون گفت اگر به سمت mac بروید به احتمالا زیاد در کارکرد driver ها به مشکل می خورید

DogForum.ir
11-03-2015, 14:53
سلام
طبیعتا همونطور که دوستمون گفت اگر به سمت mac بروید به احتمالا زیاد در کارکرد driver ها به مشکل می خورید
من شخصا با نصب مک روی سخت افزار ویندوز مخالف هستم.

دلیل کم مصرف بودن مک جدای از آپتیمایز بودن سخت افزار با توجه به سیستم عامل .... خود مکینتاش هستش. اپل امکانات بسیار زیادی رو برای PowerSaving چه سخت افزاری و چه نرم افزاری برای دستگاه هاش طراحی میکنه

که خب این پر واضح هستش که اگر ویندوز و لینوکس هم توسط همون شرکتی که طراحی و ساخت سخت افزار رو دارند انجام میدن نوشته میشد شاهد راندمان مشابهی بودیم.

DJMOKHTAR
03-04-2015, 18:43
دوستان نکته جالب اینجاست بین مصرف باطری در ویندوز XP تا 10 در این سالها تغییری ایجاد نشده ( حداقل انقدر نیست که به چشم بیاد ) . نهایتا چند دقیقه بالا پایین بشن. این در حالی هست که برخی نسخه های ویندوز از ابتدا بازنویسی شده اند و میشد بهینه تر باشند

واقعا ماکروسافت بی تفاوت هست و سرمایه گذاری در این زمینه نمیکند ؟ و یا رقابتی به قضیه نگاه میکند و شکست را پدیرفته ؟؟؟ یا اینکه کلا ویندوز رو نمیشه مثل سیستم عامل اپل بهینه کرد ؟

DogForum.ir
03-04-2015, 20:35
آخه در مورد ویندوز داستان متفاوت در کل ...

مک رو یه مشت آدم نابغه و نخبه دارند روش کار میکنند که دارند پول خوبی هم میگیرند پس سرویس به به پیشرفت خوبی هم دارند ارائه میدهند اما ماکروسافت ۵۰ درصد developer هاش هندی هستند که برای کم کردن هزینه ها توی خاک هند هم زندگی میکنند از طرف دیگه از اونجا که ویندوز از نظر قیمتی حقیقتا رقیبی نداره پس دلیلی هم نمیبینه مثل اپل در همه زمینه ها هزینه کنه.

از تبلیغ های سرفیس ویندوز معلومه که وخامت اوضاع در چه حد هستش... من اپل فن نیستم که بگم اپل بهترینه و خودم ویندوز هم دارم اما خدایی آخه این مسخره نیست توی صفحه سرفیس ماکروسافت به جای توضیح کارایی هاش یه عکس گذاشته از مک بوک ایر و گفته ما از این بهتریم ؟؟؟!!!

حد اقل تا الان میشه گفت مکینتاش Yosemite از ویندوز ۸ و ۱۰ بهتر هستش ... تا ببینیم ماکروسافت چه کار خواهد کرد.