PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال درمورد لپ تاپ

mohammadb86
15-02-2015, 18:38
سلام ، حدود 4 یا 5 ماهه که لپ تاپ خریدم ( ASUS K551LN - XX199H ) اولین بازی که نصب کردم watch dogs بود . حدود سه - چهار ماه تمام تنظیمات گرافیکیشو روی high گذاشتم و حدودا یک روز درمیون حدود 4 تا 6 ساعت بازی می کردم ( البته رو ultra هم اجرا می کرد ولی وقتی که ماشین ها میترکیدن یه خورده لگ دار می شد ) بعد از سه - چهار ماه دیدم وسط بازی دیوار میاد رفتم از چند نفر پرسیدم گفتن گرافیکت داره ضعیف میشه منم تنظیماتشو گذاشتم رو medium یه مدت درست بود ولی بعدش دوباره اون دیوار ها اومد تا جایی که مجبور شدم رو low بذارم همه چی شو که بعد از یکی دو هفته با 30 فریم درثانیه اجراش میکرد . بازی battlefield 4 هم چند روز پیش نصب کردم همه چی را روی مدیوم گذاشتم با 60 فریم اجراش کرد . سه - چهار ماه پیش هم همینطوری اجراش میکرد . آیا واقعا کارت گرافیک لپ تاپم ضعیف شده ؟ سوال دوم ) وقتی که بازی nfs most wanted یا life is strange را بازی می کنم دمای سی پی یوم به 70 و خورده ای میرسه مادربرد هم حدود 70 میشه ولی کارت گرافیکم 60 و خورده ای آیا این دما واسه قطعات لپ تاپ ضرر داره ؟ (کول پد هم دارم و دمای اتاقم 22 درجه است ) سوال سوم ) هنگام بازی وقتی نرم افزار speccy را باز میکنم دمای سی پی یو و مادربرد را با رنگ قرمز مینویسه ولی قطعات دیگه رو با زرد نشون میده ( وقتی هم که از بازی میام بیرون دوباره دما رو با زرد نشون میده ) یعنی دماشون باعث آسیب زدن بهشون میشه ؟ اینم مشخصات لپ تاپم : OS : Windows 8.1 Single Language 64-bit cpu : Intel Core i7 4500U RAM : 8.00GB Dual-Channel DDR3 motherboard : ASUSTeK COMPUTER INC. S551LN VGA : 4095MB NVIDIA GeForce 840M رزولوشن مانیتور : (Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz

تابو
16-02-2015, 17:33
جواب یک : عزیزم چیپ گرافیک دیجیتاله 0-1 پس یا کار میکنه یا نه پس ضعیف نمیشه . جواب دوم : دمای سی پی یو شما بالاست و قطعا ضرر داره و باید دستگاتونو برای سرویس ببرید تعمیرگاه . جواب سوم : با جواب دوم یکی هست حتما برای سیستم کولینگ یه تعمیرگاه ببر حتما وگرنه گرافیک میسوزه

mohammadb86
16-02-2015, 18:58
آخه دمایی که سی پی یوم میتونه تحمل کنه 100 درجه است و تو کلی از فروم های خارجی معروف هم رفتم چند نفری دماشون همین قدر بود حتی بعضی هاشون بالاتر از این ولی تو جواب نوشته بودن این دما کاملا عادیه و هیچ جای نگرانی نیست . یکی از فروم ها هم tom's hardware بود.

تابو
05-03-2015, 23:46
نه دوست عزیزم شما ساده ترین نرم افزار کولینگ تست رو هم نصب کنی به سادگی بهت میگه دمای سبز چه درجه ایه و قرمز چه درجه ای . مگه فرومهای خارجی استادن؟ در ضمن دستگاه از خود شرکت اچ پی تو آمریکا برای تعمیر به ایران اومده . عزیزم ما تو ایران تعمیرکارای خوب زیاد داریم . فرومهای خارجی رو ولش کن . واقعیت رو ببین

mohammadb86
09-03-2015, 16:14
من لپ تاپمو بردم تعمیرگاه و بازش کردن و تست کردن فن هاشو گفتن همشون سالمه بهشون گفتم دمای سی پی یوم موقع بازی 75 میشه گفتن کاملا عادیه تمام لپ تاپ ها همینطوری هستن.

HOJ-JAT
09-03-2015, 20:02
اینکه وسط بازی تغییراتی نا بهنجاری مشاهده میشه ممکنه از خراب بودن شیدر گرفیک باشه خودم هم ۷ سال پیش با یک گرافیک همین مشکلات رو داشتم
کلا گرافیک از واحد های مختلفی تشکیل شده خرابی هر کدوم از اونخا ممکنه این مشکل رو بوجود بیاره ترجیحا گرافیک را اپدیت کن ببین بازم مشکل پا برجاست یا خیر؟
در ضمن اصلا گرافیک قطعه ۰و۱ نیست ممکنه بخشی ازش خراب بشه ...
نکته بعدی دمای ۷۵ کاملا عادی هست دمای لپتاپ خودم تا ۹۵ هم میره و کلیه لپتاپ های در دمای خیلی بالا یصورت خودکار خاموش میشوند
اون نرم افزار های دمای عادی را با سبز نشان میدهند بازی کردن برای لپتاپ وضعیت تحت فشار است پس با رنگ قرمز نشان میدهد

mohammadb86
10-03-2015, 13:11
خیلی ممنون از پاسختون . من حدود دو ماه پیش گرافیکمو آپدیت کردم ولی همه چی داغون شد وقتی ویندوز بالا میومد 40 درصد از سی پی یو استفاده می شد و باید با نگه داشتن دکمه پاور لپ تاپو خاموش می کردم و ... . restore را که زدم درست شد . حالا بازم آپدیتش میکنم هرچی شد بهتون اطلاع میدم . بازم ممنونم راستی وقتی که گرافیکمو آپدیت کرده بودم هیچ تاثیری نداشت. البته من بازم مطمئن نیستم که گرافیکم ضعیف شده یا نه چون فقط تو بازی watch dogs ( نسخه بلک باکسش رو داشتم ) این مشکل واسم پیش اومد . bf4 را قبلا رو مدیوم راحت اجرا می کرد الان هم راحت اجراش میکنه تازه بعضی از تنظیماتشو گذاشتم رو high بازم با 40 - 50 فریم میاره

HOJ-JAT
10-03-2015, 20:30
اگه فقط توی یک بازی اشکال داره ممکنه اشکال از بازی باشه
در ضمن سعی کنید نسخه عادی بازی ها را بگیرید

mohammadb86
10-03-2015, 20:51
بله تا الان فعلا تو همین یک بازی این مشکل رو دارم . چشم از این به بعد نسخه عادی رو میگیرم.

mohammadb86
10-03-2015, 21:26
راستی یه سوال دیگه هم دارم . آپدیت کارت گرافیک روی قدرت کارت گرافیک چقدر تاثیر میذاره ؟ مثلا میشه fps یه بازی که 40 هست بعد از آپدیت به 45 یا 50 برسه ؟ اگه عکسی از تست کارت گرافیک قبل و بعد از آپدیت دارید لطفا بذارید. و اگه میشه یه سایتی معرفی کنید که من مشخصات سیستممو توش بنویسم و بگه که چه بازی هایی را با چه فریمی میتونم اجرا کنم یا یه نرم افزاری معرفی کنید که کامپیوترمو تست کنه و بگه بازی ها را با چه فریمی میاره . ممنون

HOJ-JAT
11-03-2015, 19:58
خوب اگر فقط با یک بازی اینظوری میشه اشکال از بازی هست
سایت نوت بوک چک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم لینک گرافیک شما:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اپدیت باعث بهبود میشه ولی نه در حد ۱۰ فرم

mohammadb86
12-03-2015, 08:57
باشه ممنون به خاطر راهنمایی هاتون . یه سوال دیگه هم دارم . شما گفتید دمای 70 - 75 هنگام بازی واسه لپ تاپم کاملا عادیه و صدمه ای بهش نمیزنه . میخوام بدونم تا چه حدی دما عادی محسوب میشه ؟ ( مثلا اگه دمای لپ تاپم هنگام بازی یا کار با 3dmax و maya به 80 یا 90 برسه بازم عادیه ؟ )