PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل من در لب تاپ دل کمکم کنید دعاتون میکنم لطفا کمک

Pouya2001
14-02-2015, 18:48
با سلام من یک روز لب تابم افتاد روی زمین من برداشتمش گذاشتم روی میز اما وقتی داخل بازی میرفتم لب تاب خاموش میشد من چند بار روشن کردم ولی باز تا داخل بازی میشد خاموش میشد لب تاب را باز کردیم و دیدیم خبری نیست اتفاقی نیفتاده فقط فن کارت گرافیک را تمیز کردیم و بستیم لب تاب رو و روشن کردیم ولی باز خاموش میشد باز باز کردیم و فهمیدیم که اون مایع سرد کننده ای که روی CPU هست خشک شده رفتیم یکی خریدیم و روی CPU ریختیم و لب تاب رو بستیم و روشن کردیم رفتم تو بازی رفتم دیگه خاموش نشد خیلی خوشحال شدم ولی بعدن متوجه اشکالی شدم دیدم بازی خیلی کند هستن و دیگر نمیتوانم به راحتی بازی کنم کمکم کنید لطفا لطفا این مطلب را کامل بخوانید و کمکم کنید:n35:

ali_mohandes
14-02-2015, 19:32
هنگام بازی ببینید فشار سی پی یو روی چند درصد هست

Pouya2001
14-02-2015, 19:43
خوب بستگی به بازی داره ولی معمولا 70 هست و رم هم خیلی پر میشه این اتفاقات بعد از افتادن شروع شد حتی یک بار ویندوز عوض کردم باز هم درست نشد:n14:

HOJ-JAT
14-02-2015, 20:05
اینکه رم پر بشه یا درصد cpu افزایش پیدا کنه ربطی به ضریه سخت افزاری نداره
با یک نرم افزار دمای تمامی قطعات را بعد از ۲۰ دقیقه بازی نگاه کنید و اینجا بگزارید نرم افزار hw monitor

Pouya2001
14-02-2015, 20:13
ولی فکر کنم به خاطر ضربست ولی باشه میزارم

Pouya2001
14-02-2015, 20:18
یک سوال اگر بخواهم لب تاب را به تعمیرگاه ببرم قیمت چقدر میشه؟

moslemabiri
14-02-2015, 20:22
:n04:سلام
مشكل اصلي لپ تاب شما بسيار ساده حل ميشه. مشكل اينه كه هيت سينگ نمي‌تونه گرما را از كارت گرافيك دور كنه چون به علت ضربه خوردن بينشون فاصله افتاده. راهش اينه كه دو سه هزار تومان خرج كني و يك مقدار كم خمير سيليكون از جايي مثل بازار رضاي تهران بخري بعد پشت لپ تاب را باز كني و خمير سيليكون را بين هيت سينك (يك ميله فلز مسي نارنجي رنگ) و گرافيك و بين سي پي يو و هيت سينك تزريق كني تا حرات اين دو قطعه منتقل بشه به هيت سينك و فن هم بتونه حرارت را از هيت سينك بده بيرون.
البته با جستجوي كلمات مهم مثل هيت سينك، تزريق سيليكون (كه احتمالا نياز به باز كردن هيت سينك هم هست)، داغ كردن و خاموش شدن و امثال اين‌ها مي‌تونيد آموزش اينترنتي و عكس مربوطه را مشاهده كنيد. مثال
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pouya2001
14-02-2015, 20:37
عزیز اینکارو کردم که کامپیوترم خاموش نشد ولی بجاش بازی ها گیر میکنن

ali_mohandes
14-02-2015, 21:15
بهتره با نرم افزارPassMark.BurnInTest
یه تست کامل از کار لپ تابتون بگیرید تا ببینم سخت افزار مشکل داره یانه
راستی میشه مشخصات کامل سیستمت روبگی؟؟؟؟
موفق باشی

Pouya2001
14-02-2015, 23:04
رم ۴. کارت گرافیک ۱. CPU پنج هسته ای. مدل CPU اینتل. مدل کارت گرافیک. Nvidia Gforce

Pouya2001
14-02-2015, 23:50
من با این برنامه 28 ارور تو optical disk پیدا کردم چه کنم؟

Pouya2001
14-02-2015, 23:54
فهمیدم مشکلم چیه کارت گرافیکم رو تست کردم تو این برنامه مشکلم کارت گرافیکمه کاریش میشه کرد لطفا بگید ۴ روز هیچی بازی نکردمدیوانه شدم

Pouya2001
14-02-2015, 23:56
اونم کارت گرافیکه سه بعدیم. 3D GRPHIC

moslemabiri
15-02-2015, 09:35
سلام - باز تأكيد مي‌كنم هيت سينك شما حتما مي‌بايست به صورت استاندارد به گرافيك و سي پي يو وصل بشه. چنانچه، گرما و حرات سريعا به آن منتقل شود. اگر در عمل مي‌بينيد گرافيك بسيار بسيار داغ شده ولي دست بر آن نمي‌توان گذاشت ولي مي‌توان دست روي هيت سينك گذاشت، مطمئن باشيد حرارت منتقل نميشه و يه جاي كار ميلنگه. البته ممكنه حرارت به هيت سينك مي‌رسه و فن دورش كم شده و قادر به خنك كردن هيت سينك نيست. اين هم بايد چك بشه.
براي اطمينان از اين كه مشكل شما از حرارت خارج نشده از مين برد هست يا نيست يه امتحان بايد انجام بديد. يك پنكه يا سه شوار (باد خنك) را روشن كنيد و پشت لپ تاب را مقابل باد آن قرار دهيد (چون اين كار حرارت را از كل مين برد دور مي‌كنه) آنوقت د همين حالت وارد بازي شويد. خواهيد ديد كه خاموش نخواهد شد و مطمئن مي‌شويد كه در مهندسي دور كردن حرارت مي‌بايست اقدامي جدي انجام دهيد.
:n01:

moslemabiri
15-02-2015, 09:39
سلام - باز تأكيد مي‌كنم هيت سينك شما حتما مي‌بايست به صورت استاندارد به گرافيك و سي پي يو وصل بشه. چنانچه، گرما و حرات سريعا به آن منتقل شود. اگر در عمل مي‌بينيد گرافيك بسيار بسيار داغ شده ولي دست بر آن نمي‌توان گذاشت ولي مي‌توان دست روي هيت سينك گذاشت، مطمئن باشيد حرارت منتقل نميشه و يه جاي كار ميلنگه. البته ممكنه حرارت به هيت سينك مي‌رسه و فن دورش كم شده و قادر به خنك كردن هيت سينك نيست. اين هم بايد چك بشه.
براي اطمينان از اين كه مشكل شما از حرارت خارج نشده از مين برد هست يا نيست يه امتحان بايد انجام بديد. يك پنكه يا سه شوار (باد خنك) را روشن كنيد و پشت لپ تاب را مقابل باد آن قرار دهيد (چون اين كار حرارت را از كل مين برد دور مي‌كنه) آنوقت در همين حالت وارد بازي شويد. خواهيد ديد كه خاموش نخواهد شد و مطمئن مي‌شويد كه در مهندسي دور كردن حرارت مي‌بايست اقدامي جدي انجام دهيد.

ali_mohandes
15-02-2015, 13:20
من با این برنامه 28 ارور تو optical disk پیدا کردم چه کنم؟
شاید سرعت هاردتون پایین اومده باشه می تونید یه عکس قرار بدید؟؟؟؟

ali_mohandes
15-02-2015, 13:21
فهمیدم مشکلم چیه کارت گرافیکم رو تست کردم تو این برنامه مشکلم کارت گرافیکمه کاریش میشه کرد لطفا بگید ۴ روز هیچی بازی نکردمدیوانه شدم
اگه میشه یه تست کامل بگیرید ویه عکس قرار بدید

Pouya2001
15-02-2015, 15:30
سلام من این کارو انجام دادم که خاموش نشد دستگاهم :n15::n15:

ali_mohandes
15-02-2015, 17:34
سلام من این کارو انجام دادم که خاموش نشد دستگاهم :n15::n15:

شما عکس بزار خاموش نمیشه به احتمال زیاد هاردتون اسیب دیده(سرعتش اومده پایین)
عکس رو بزار تا مطمئنا بگم
اون اپتیکال دیسک هم به این دلیل بوده که سی دی یا دی وی دی توی دی وی دی رام شما نبوده