PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلیل غیرقابل تعویض شدن باطری ها؟

Life24
13-02-2015, 11:22
سلام
چرا اخیرا باطری های وسایل مثل MP3 پلیر ها و موبایل ها رو NON-Removable میکنن؟ مگر قبلا چه مشکلی بود که کاربر می تونست به راحتی تعویض کنه؟

vogone
13-02-2015, 12:22
گوشی هایی که به کاربرای خونگی دسترسی به باطری نمیدن و یه کاربر خونگی نمیتونه باطریاش رو عوض کنه شاید به نظر اون کاربرا یه ضعف بزرگ باشه در حالی که به نظر شخصی من اینطور نیست .

فک کنم دیگه با اومدن پاور بانک اولا نیاز به داشتن باطری اضافی نداریم پس این مقوله که برای مواقع اضطرار میخوام یه باطری اضافه بندازم رو گوشیم تا حدی حل میشه.

مورد دوم اینه که هرچی فضای باز کمتری رو داشته باشیم که از اون گرد و خاک امکان نفوذ به گوشیمون رو داشته باشن عمر گوشیمون بیشتر میشه و حتی شاید بشه گفت اکسید شدن پایه های باطریمون هم کمتر بشه . اگه یه فضا برای در آوردن باطری گوشی بهتون میدادن هرچی بیشتر باز میموند درب پشتی گوشی بیشتر گرد و خاک و خطر آسیب دیدن گوشیتون بالا میرفت.

همچنین با انجام این کار شرکتای گوشی ساز تونستن گوشی رو با ابعاد و شکل دل خواهشون درست کنن و نگران ساخت یه جای اضافی هم برای باطری نباشن و فضای گپه خیلیییی کمی بزارن که گرد و خاک یا هر عامل ریزه کوچیکی به هسته گوشیتون نزدیک بشه ;)

خسته شدم :n02:
پ.ن : باطری های داخلی هم به راحتی قابل تعویض هستن ، پس نگرانی برای خرابی باطری وجود نداره.

Life24
13-02-2015, 12:29
این پاور بانک چی هست؟

djfafa
13-02-2015, 17:11
در واقع یکی از دلایل اصلی اینه که توسط برخی فروشندگان باطری اصلی گوشی با مدل تقلبی تعویض میشه!
اینطور جلوی هرگونه سو استفاده گرفته میشه و کمپانی به نفع مصرف کننده این کار رو انجام میده ( به خصوص گوشی های رده بالا )

IR Brand
15-02-2015, 14:42
این پاور بانک چی هست؟
Charger قابل حمل

amirdiba
27-11-2015, 21:15
در واقع یکی از دلایل اصلی اینه که توسط برخی فروشندگان باطری اصلی گوشی با مدل تقلبی تعویض میشه!

دقیقا همینه این نوع باطری هاا فقط در جهت حمایت از مصرف کنندس.