PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات جزئی در مورد هر نوع چاپگـــــــــر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Masoud.Neshat
10-02-2009, 08:54
پرینتر خونگی ژاپنی با کارتریج 6000 صفحه ای!!! با ورودی مموری کارت CF و اسلات DIMM بعنوان حافظه، هم داس هم ویندوز! هم پارالل هم USB ، فقط 185000 تومن!!!

شاید باورتون نشه ولی پریترهای KYOCERA که ژاپونی اصل هستند و با MITA که اون هم غولیه برا خودش ترکیب شده kyoceramita.com تو ایران نمایندگی دارن شرکت BOM و پرینترهای خونگی و اداریش هم موجوده و قیمتاشون هم معقوله!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] R_KEYOCERA_4988072ae514e_90x90.gif&newxsize=90&newysize=90&fileout=

FS-920 KYOCERA PRINTER

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Up to 18ppm with 1200dpi quality
Power PC 405/266MHz
Toner Kit: 6,000 pages
Standard 32MB/Maximum 288MB in 1 DIMM slot + 1 Compact Flash card slot (up to 256MB) for forms, fonts, logos or macro storage
Interface: High speed bi directional parallel (IEEE 1284) + USB 2.0
ٌWindows + DOS
Maximum 15,000 pages per month

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفروشگاه اینترنتی تو ایران - من میگم بهترین فروشگاه اینترنتی ایران!!! چون خودم و دوستام تاحالا زیاد ازش خرید کردیم- که تو شیرازه!

شهر فن آوري اطلاعات فافا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدضمنا پودر تونر اصل ژاپنش( میتا ) رو همین فافا داره 8700 گرمش 45000 تومن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدضمنا مدل های خفن ترش رو هم داره 1100 و 1300 ش رو

این مدل 1100 هستش 247000 تومن
یه رویو معتبر با امتیاز 8.2 از 10!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مدل 1300 هست 337000 تومن!
یه رویو معتبر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددگمش یه جوریه نیگا:

Masoud.Neshat
10-02-2009, 12:03
دوستان من رو فراموش نکنین! چرا کم رنگ میزنه؟ جالبه فونت ها رو خوب میزنه ولی تو عکس هاو لوگوها خودشو نشون میده.درام که نگذاشتم زیاد نور ببینه. چقدر نور ببینه خراب میشه؟ از کجا بفهمم از پودره یا درام؟ برم یه درام بخرم؟ چون بهر حال استفاده میشه و بالاخره بعد چند بار شارژ درام رو باس عوض کرد دیگه. چند هست؟ سرچ کردم نوشته بود 7800 تومن. درسته؟ این هم اوریجینال و قلابی داره؟ ضمنا یجا گیرآوردم کارتریج HP با مارک معروف Verbatim داره! اگه درام جدا وتک هم داشته باشه خوبه. please help me

alil1369
10-02-2009, 21:45
دوستان من رو فراموش نکنین! چرا کم رنگ میزنه؟ جالبه فونت ها رو خوب میزنه ولی تو عکس هاو لوگوها خودشو نشون میده.درام که نگذاشتم زیاد نور ببینه. چقدر نور ببینه خراب میشه؟ از کجا بفهمم از پودره یا درام؟ برم یه درام بخرم؟ چون بهر حال استفاده میشه و بالاخره بعد چند بار شارژ درام رو باس عوض کرد دیگه. چند هست؟ سرچ کردم نوشته بود 7800 تومن. درسته؟ این هم اوریجینال و قلابی داره؟ ضمنا یجا گیرآوردم کارتریج hp با مارک معروف verbatim داره! اگه درام جدا وتک هم داشته باشه خوبه. please help me

نه من رفتم تمام مشکلاتی که بعد از شارژ پیش میاد نگاه کردم که هرکدام مربوط به چه قسمتی ه ولی تنها چیزی که پیدا کردم این بود که مشکل از تونر هست
اینم نوشته بود که این مشکل خودش رو تو متن نشون نمیده و بیشتر تو عکس اینطوری میشه
یکی از روش های سازگاری تونر با کارتریج و پرینتر هم اینه که بعد شارژ یه عکس باهاش پرینت بگیری !؟

اگه درام اسیب ببینه تو نور پرینتر با سایه پرینت میگیره و پس زمینه ی خاکستری هم روی صفحات به وجود میاد که هرچی بیشتر تو نور مونده باشه رنگ خاکستری پر رنگ تر میشه حتی نوشته بود اگه 10 دقیقه جلو نور مستقیم افتاب بمونه تمام پیج رو سیاه پرینت میگیره !؟

حالا اگه وقت کردم تمام مشکلات و مسایل که بعد از شارژ پیش میاد ترجمه میکنم میزارم

Linux Learner
11-02-2009, 11:47
Masoud.Neshat جان این پرینتر ها همه لیزری سیاه و سفید اند. نه؟

دوستان لطفا" به پست های 1498 و 1499 رو جواب بدید، فردا (پنج شنبه) باید برم تهران برای خرید.

متشکرم

Masoud.Neshat
11-02-2009, 14:07
masoud.neshat جان این پرینتر ها همه لیزری سیاه و سفید اند. نه؟

دوستان لطفا" به پست های 1498 و 1499 رو جواب بدید، فردا (پنج شنبه) باید برم تهران برای خرید.

متشکرم

آره عزیز سیاه سفید. پستهای 1499 و 1498 رو قبلا که گذاشتی خوندم ولی اطلاعاتی نداشتم که پاسخ بگذارم :43:
اساسا درباره پرینترهای رنگی و اسکنرهای سریع بیلمیرم!

Masoud.Neshat
11-02-2009, 14:16
...حالا اگه وقت کردم تمام مشکلات و مسایل که بعد از شارژ پیش میاد ترجمه میکنم میزارم...

فدای روی ماهت نمی خواد وقتت رو اینقدر بگذاری روش، ترجمه نشده شو بگذاری هم قبوله. اصلا لینکشو هم بگذاری قبوله :42:

nima1394
11-02-2009, 14:33
HP Color LaserJet CP1215 Printer

(CC376A#ABA)

Price: $299.99

فکر میکنم این گزینه ی خوبی باشه. اما نسبت به قیمتش مطمئنید؟ البته توی سایت اچ پی، out of stock هست.
پرينتر هاي ليزر رنگي نميتونن روي CD چاپ كنن و فقط پرينتر هاي خاص كه جوهر افشان هستن و البته قيمتشون هم پايين است ميتونن همچين كاري رو انجام بدن. 1215 كارتريج روش 700 برگي است و كارتريج هايي كه بعدن ميري ميخري، 1400 برگي است و كسي هم نميتونه درست شارژش كنه.
البته هميشه اين سوال پيش مياد كه همه ميگن آقا ما شارژ ميكنيم و خداي شارژ هستيم! ولي شارژ توي فرهنگ لغت من يعني "شما نتوني پرينت كارتريج شارژي رو از پرينت كارتريج فابريك تشخيص بدي". به اين ميگن شارژ، بقيه هم ول معطلن!
حالا يكي شارژ ميكنه، تونر ميپاشه روي كاغذ، يا كارتريج 100 برگ ميزنه به زحمت، بعد تونر توي كارتريج عين سنگ ميشه و ديگه نميزنه يا كارتريج اصلا سفيد ميزنه!! يا تونر ميريزه توي پرينتر و پرينتر رو به گه ميكشه.
لازم نيست از پرينتر هاي جوهر افشان برات بگم، احتمالا خودت ميدوني؛ جوهرش خشك ميشه اگه باهاش نزني، يه سري چيپ زماني دارن و بعد از مدتي كارتريج Expire ميشه. شارژش ميكني، كارتريج رو ميذاري توي پرينتر، فردا مياي ميبيني شر شر جوهر از ته كارتريج ريخته تو پرينتر. شارژش خط ميندازه توي صفحه و 1001 مشكل ديگه.
پرينتر هاي ارزون ليزر رنگي HP كه جديد هستن، كارتريجاش همه 700 برگي است (يعني 700 برگ text بزني، اگه صفحه Full بگيري 200 برگ بيشتر شايد نگيره)
اگه ليزر رنگي گرفتي، روي شارژش حساب نكن، مگه اينكه كارتريج هاتو بفرسي تهران با تيپاكس، خودم برات شارژ كنم، وگرنه بايد فابريك بخري.
اسكنر يا فتوكپي هم من تاحالا نديدم تا كليد Scan رو بزني، تو 4 ثانيه اسكن كنه، فتوكپي هاي 30 - 40 ميليوني هم روي برگ اول بايد لامپشون گرم بشه، چه برسه به دستگاه 50 تومني! توي Specification تمام اسكنر و فتوكپي ها هم نوشته اين دستگاه روي برگ اول چقدر زمان ميبره.

Senator_F
11-02-2009, 14:54
پست ویرایش شد......

Masoud.Neshat
11-02-2009, 14:59
البته من دیدم فقط تو تهران جاهایی هستن که کارتریج فابریک تموم شده فقط رنگی رو گارانتی شارژ میکنن! و ازون به بعد باید ببری پیش خودشون برات شارژ میکنن.این نمونه یک آگهیه:

‎ دستگاه پرینتر کلیه مدلهای ذکـر شده در مرکز موجود است و کاتریج شارژ شده را در حضور خودتان روی پرینتر تست می‎کنیم.

• ‎ کلیه تجهیزات مورد استفاده و پودر تونرهای مصرفی مستقیماً ساخت آمریکا می‎باشد.

• ‎ کیفیت پرینت کاتریج شارژ شده کاملاً مشابه کاتریج فابریک است به طوریکه از یکدیگر غیر قابل تشخیص است.

• ‎ تعداد برگ پرینت کارتریج شارژ شده به اندازه کارتریج فابریک است که این موضوع را از روی کنتور پرینتر می‎توانید چک کنید.

• ‎ کارتریج شارژ شده شامل گارانتی است هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ تعداد برگ پرینت.

◄ تـوجـه: فقط کاتریج‎ شارژ نشده و دستکاری نشده جهت شارژ قابل قبول است.

• ‎ امکان دریافت و ارسال کارتریج به سراسر کشور توسط تیپاکس یا پست.

◄ توجه داشته باشید فعالیت این مرکز صرفاً شارژ کارتریج لیزری رنگی است، بنابراین برای شارژ کاتریج‎های لیزری معمولی و جوهر افشان تماس نگیرید.

در پاسخ به پرسشهای مکرر در این مورد که «چه مدل پرینتری برای خرید بهتر است»‎ و یا «کدام پرینتر هزینه چاپ پایین‎تر و کیفیت و سرعت مناسب دارد» پیشنهاد ما HP 3600 (چاپ با سرعت 17 برگ در دقیقه) یا HP 3505 (چاپ با سرعت 22 برگ در دقیقه) است.

چنانچه به یک پرینتر قدرتمند برای پرینت در حجم زیاد نیاز دارید HP 4700 (چاپ با سرعت 31 برگ در دقیقه) ایده ‎آل است و برای چاپ در سایز A3 پرینتر HP 5550 تنها انتخاب در حال حاضر است. (در آینده نزدیک پرینتر HP 6015 با سرعت 40 برگ در دقیقه، dpi بسیار بالا، چاپ در سایز A3 و امکان چاپ روی کاغذهای به طول 90 سانتیمتر به بازار می‎آید.)

لازم به توضیح است که این مرکز در زمینه فروش پرینتر فعالیت ندارد و توضیحات فوق صرفاً جنبه اطلاع رسانی دارد، بنابر این برای اطلاع از قیمت پرینترها با ما تماس نگیرید و به فروشندگان پرینتر مراجعه نمایید.

قیمت: از 28000 تومان

nima1394
11-02-2009, 15:10
البته من دیدم فقط تو تهران جاهایی هستن که کارتریج فابریک تموم شده فقط رنگی رو گارانتی شارژ میکنن! و ازون به بعد باید ببری پیش خودشون برات شارژ میکنن.این نمونه یک آگهیه:

‎ دستگاه پرینتر کلیه مدلهای ذکـر شده در مرکز موجود است و کاتریج شارژ شده را در حضور خودتان روی پرینتر تست می‎کنیم.

• ‎ کلیه تجهیزات مورد استفاده و پودر تونرهای مصرفی مستقیماً ساخت آمریکا می‎باشد.

• ‎ کیفیت پرینت کاتریج شارژ شده کاملاً مشابه کاتریج فابریک است به طوریکه از یکدیگر غیر قابل تشخیص است.

• ‎ تعداد برگ پرینت کارتریج شارژ شده به اندازه کارتریج فابریک است که این موضوع را از روی کنتور پرینتر می‎توانید چک کنید.

• ‎ کارتریج شارژ شده شامل گارانتی است هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ تعداد برگ پرینت.

◄ تـوجـه: فقط کاتریج‎ شارژ نشده و دستکاری نشده جهت شارژ قابل قبول است.

• ‎ امکان دریافت و ارسال کارتریج به سراسر کشور توسط تیپاکس یا پست.

◄ توجه داشته باشید فعالیت این مرکز صرفاً شارژ کارتریج لیزری رنگی است، بنابراین برای شارژ کاتریج‎های لیزری معمولی و جوهر افشان تماس نگیرید.

در پاسخ به پرسشهای مکرر در این مورد که «چه مدل پرینتری برای خرید بهتر است»‎ و یا «کدام پرینتر هزینه چاپ پایین‎تر و کیفیت و سرعت مناسب دارد» پیشنهاد ما HP 3600 (چاپ با سرعت 17 برگ در دقیقه) یا HP 3505 (چاپ با سرعت 22 برگ در دقیقه) است.

چنانچه به یک پرینتر قدرتمند برای پرینت در حجم زیاد نیاز دارید HP 4700 (چاپ با سرعت 31 برگ در دقیقه) ایده ‎آل است و برای چاپ در سایز A3 پرینتر HP 5550 تنها انتخاب در حال حاضر است. (در آینده نزدیک پرینتر HP 6015 با سرعت 40 برگ در دقیقه، dpi بسیار بالا، چاپ در سایز A3 و امکان چاپ روی کاغذهای به طول 90 سانتیمتر به بازار می‎آید.)

لازم به توضیح است که این مرکز در زمینه فروش پرینتر فعالیت ندارد و توضیحات فوق صرفاً جنبه اطلاع رسانی دارد، بنابر این برای اطلاع از قیمت پرینترها با ما تماس نگیرید و به فروشندگان پرینتر مراجعه نمایید.

قیمت: از 28000 تومان
lol، اين آگهي منه :31:
سناتور جان، شما كارتريج هاي ليزر رنگيتو خودت شارژ كن، يا بده ايرانشهر يا هر جاي ديگه كه دوست داري برات شارژ كنن، وقتي شارژشون كردي نتيجشو اگه پست كني خوشحال ميشم.
يا علي

nima1394
11-02-2009, 15:14
در ضمن تبلیغات در این سایت به طور کامل ممنوع است.رعایت کنین.
شما اگه مدير سايتي، لطف كن منو بنداز بيرون، اگرم مدير نيستي، بازم زحمت بكش و گزارش بده. من همچين علاقه اي ندارم مشكلات يا سوالاتم رو اينجا مطرح كنم.

Masoud.Neshat
11-02-2009, 15:17
حیف نیست دو تا استاد گل که به کمک و همتشون این تاپیک اینقدر فعال و زنده هستش از هم دل چرکین باشن؟ بخدا کل فروم های فارسی رو بگردین مثل این تاپیک در مورد پرینتر پیدا نمی کنین پس خرابش نکنیم. خواهش میکنم و روی ماه همتون رو میبوسم.:11:

Senator_F
11-02-2009, 15:50
شما اگه مدير سايتي، لطف كن منو بنداز بيرون، اگرم مدير نيستي، بازم زحمت بكش و گزارش بده. من همچين علاقه اي ندارم مشكلات يا سوالاتم رو اينجا مطرح كنم.

حیف نیست دو تا استاد گل که به کمک و همتشون این تاپیک اینقدر فعال و زنده هستش از هم دل چرکین باشن؟ بخدا کل فروم های فارسی رو بگردین مثل این تاپیک در مورد پرینتر پیدا نمی کنین پس خرابش نکنیم. خواهش میکنم و روی ماه همتون رو میبوسم.:11:

بنده قصد توهین به شما رو نداشتم.از اینکه اینجا میاین و ما رو کمک می کنین که مشکلاتمون رو حل کنیم،ممنونم.
لطفا دلگیر نشین.

Masoud.Neshat
11-02-2009, 18:08
lol، اين آگهي منه :31:

:18: چه جالب چه باحال! بابا اینکاره! زودتر آمار میدادی. فک کنم تلفنی هم با هم صحبت کردیم قبلا پس ! حالا چرا فقط رنگی؟ سیاه سفید قابل نمی دونی؟ خوب حق هم داری 28000 تومن کجا 8000 تومن کجا. حالا ناقلا بگو بینیم پودر خوب از کجا گیر بیارم؟ برا این 1006 لکنده. یونینتی که از تو ایرانشهر گرفتم که تو زرد دراومد روش به جای Absolute Black نوشته بود Abssolute Black البته پلمب و ظاهر موجه داشت. بماند.
یه نکته که همین یک ربع پیش با چندین تماس تلفنی بهش واصل شدم:
اساسا پرینترهای 1005 و 1006 نسبت به بقیه پرینترها نتیجه شارژش ناامید کننده تر و افت کیفیتش واضح تره و حاصل کم رنگ تر از فابریکش میشه . این نکته مسجل شده برای همین عده ای از شارژرها پودر های دیگه ای رو روش امتحان کردن و بعضیها تونستن پودری رو استفاده کنن که نتیجه شارژش قابل قبول تره و در واقع پر رنگ تره ! ضمنا این پرینتر علی رغم استقبال خوب ازش از نظر فنی و از دیدگاه تعمیرکارا پرینتر گهی بحساب میاد!!! :41: :2:
البته همینکه چیپش رو نمی خواد عوض کنی و جاییش سوراخ کاری یا شکستن نداره جای شکر داره.
ضمنا عمدتا برای شارژ این پرینتر از پودرهای SuperGraphix استفاده میشه که علی رغم توزیع وسیعش تو بازار به نظر نمیاد برند پدرمادر داری باشه و بجز یه سایت فارسی درپیتی اثری ازش تو سایتای خارجی نیست. SuperGraphix.ORG

Masoud.Neshat
11-02-2009, 19:28
به نظر من اگه brother كاري، همين امروز برو يه brother بگير و خودتو راحت كن.

یادته اینو گفتی؟ من نفهمیدم منظورت رو یعنی میگی برادر خوبه یا من ول معطلم :46:

Linux Learner
11-02-2009, 20:03
پرينتر هاي ليزر رنگي نميتونن روي cd چاپ كنن و فقط پرينتر هاي خاص كه جوهر افشان هستن و البته قيمتشون هم پايين است ميتونن همچين كاري رو انجام بدن. 1215 كارتريج روش 700 برگي است و كارتريج هايي كه بعدن ميري ميخري، 1400 برگي است و كسي هم نميتونه درست شارژش كنه.
البته هميشه اين سوال پيش مياد كه همه ميگن آقا ما شارژ ميكنيم و خداي شارژ هستيم! ولي شارژ توي فرهنگ لغت من يعني "شما نتوني پرينت كارتريج شارژي رو از پرينت كارتريج فابريك تشخيص بدي". به اين ميگن شارژ، بقيه هم ول معطلن!
حالا يكي شارژ ميكنه، تونر ميپاشه روي كاغذ، يا كارتريج 100 برگ ميزنه به زحمت، بعد تونر توي كارتريج عين سنگ ميشه و ديگه نميزنه يا كارتريج اصلا سفيد ميزنه!! يا تونر ميريزه توي پرينتر و پرينتر رو به گه ميكشه.
لازم نيست از پرينتر هاي جوهر افشان برات بگم، احتمالا خودت ميدوني؛ جوهرش خشك ميشه اگه باهاش نزني، يه سري چيپ زماني دارن و بعد از مدتي كارتريج expire ميشه. شارژش ميكني، كارتريج رو ميذاري توي پرينتر، فردا مياي ميبيني شر شر جوهر از ته كارتريج ريخته تو پرينتر. شارژش خط ميندازه توي صفحه و 1001 مشكل ديگه.
پرينتر هاي ارزون ليزر رنگي hp كه جديد هستن، كارتريجاش همه 700 برگي است (يعني 700 برگ text بزني، اگه صفحه full بگيري 200 برگ بيشتر شايد نگيره)
اگه ليزر رنگي گرفتي، روي شارژش حساب نكن، مگه اينكه كارتريج هاتو بفرسي تهران با تيپاكس، خودم برات شارژ كنم، وگرنه بايد فابريك بخري.
اسكنر يا فتوكپي هم من تاحالا نديدم تا كليد scan رو بزني، تو 4 ثانيه اسكن كنه، فتوكپي هاي 30 - 40 ميليوني هم روي برگ اول بايد لامپشون گرم بشه، چه برسه به دستگاه 50 تومني! توي specification تمام اسكنر و فتوكپي ها هم نوشته اين دستگاه روي برگ اول چقدر زمان ميبره.

الآن من یه پرینتر لیزری رنگی بگیرم، خوبه؟
قیمت کارتریژ نو چقده؟

پرینتر های لیزری رنگی 200 تومنی فرقش با چند صد هزار تومنی ها تو چیه؟

متشکرم

Masoud.Neshat
11-02-2009, 21:16
جلل خالق! پرینترم به مرور داره پر رنگ تر میزنه!!! :34: :22: :blink: :weird: :wac:

Senator_F
11-02-2009, 22:00
جلل خالق! پرینترم به مرور داره پر رنگ تر میزنه!!! :34: :22: :blink: :weird: :wac:

پس فکر کنم معلوم شد مشکل از چیه.از الطاف آبانه!!! جنابعالی به قطعات کارتریج است.
پرینتر خجالت زده شده ازتون.کم کم بهتر میشه ایشاللا.

Masoud.Neshat
12-02-2009, 14:44
امروز برداشتم یه تست پرینت که قبلا گرفته بودم با کارتریج فابریک و تست پرینت با کارتریج جدید رو بردم چندجا نشون دادم ( جای حرفه ای تو خیابون راهنمایی) گفتن بهتر ازین نمیشه! اصلا تشخیص نمی دادن کدوم کدومه! علتش هم این بود که متن رو نگاه می کردن در صورتیکه اگر به لو گوی ویندوز که اول صفحه زده میشه توجه میکردن مشخص میشد. خلاصه باز هم معلوم نیست که مشکل پودر هستش یا نور دیدن درام.:41:

ضمنا آیا نرم افزاری یا راهی هست که بیشتر از حد موجود در درایور بشه Print Density رو کم یا زیاد کرد که مشکل کم رنگی حل بشه؟
الان یه ایمیل زدم از خود حاجی HP سوال کردم. تا جوابش بیاد ببینیم.

Linux Learner
12-02-2009, 22:34
سلام دوستان

امروز از بازار رضا 1215 گرفتم با یه اسکنر 2710 که نگاتیو اسکن میکنه.
پرینتر 216 تومن و اسکنر 70 تومن

حالا لطف کنید بفر مایید چیکار کنم تا پرینتر با کیفیت کمتر بزنه و حداقل پودر رو مصرف کنه؟

متشکرم

Senator_F
12-02-2009, 22:41
سلام دوستان

امروز از بازار رضا 1215 گرفتم با یه اسکنر 2710 که نگاتیو اسکن میکنه.
پرینتر 216 تومن و اسکنر 70 تومن

حالا لطف کنید بفر مایید چیکار کنم تا پرینتر با کیفیت کمتر بزنه و حداقل پودر رو مصرف کنه؟

متشکرم

توی نرم افزار تول باکس که نصب کردین،توی بخش Device settings و در شاخه Print dencity میتونین این تغییرات رو اعمال کنین.

Masoud.Neshat
13-02-2009, 07:21
توی نرم افزار تول باکس که نصب کردین،توی بخش Device settings و در شاخه Print dencity میتونین این تغییرات رو اعمال کنین.

بابا بخدا دیدم این setting رو. من بیشترش رو میخوام! یعنی یه کاری کنیم ازین که درایور در اختیار گذاشته بالاتر بریم! مثل مثلا riva tuner برای کارت گرافیک های nVidia !
ضمنا HP یک ساعته به ایمیلم جواب داد! ولی صرفا تنظیم درایور رو برام مویه مو توضیح داده بود ( همینکه بالا شما هم گفتی ) که عملا این به کارم نمیاد. :41: من دانسیته بالاتر میخوام.

Senator_F
13-02-2009, 11:04
بابا بخدا دیدم این setting رو. من بیشترش رو میخوام! یعنی یه کاری کنیم ازین که درایور در اختیار گذاشته بالاتر بریم! مثل مثلا riva tuner برای کارت گرافیک های nvidia !
ضمنا hp یک ساعته به ایمیلم جواب داد! ولی صرفا تنظیم درایور رو برام مویه مو توضیح داده بود ( همینکه بالا شما هم گفتی ) که عملا این به کارم نمیاد. :41: من دانسیته بالاتر میخوام.

مسعود جان دانسیته بالاتر ایشاللا با یه پودر دیگه.
شما این دفعه میخوای سوپرگرافیکس رو امتحان کن.
درام به این زودیا از بین برو نیست خیالت راحت باشه.البته در نور مستقیم و شدید قرار نده هیچوقت.

as_as_133
14-02-2009, 14:15
سلام دوستان من می خوام یک پرینتر (سیاه و سفید) و اسکنر بگیرم چه چیزهایی رو پیشنهاد می دهید؟

برای هر دو تا با هم 200 هزار تومان می توانم بگذارم.

در ضمن می توانید فرق کیفیت پرینتر Samsung و HP رو بگید؟

متشکر

Masoud.Neshat
14-02-2009, 21:17
سلام دوستان من می خوام یک پرینتر (سیاه و سفید) و اسکنر بگیرم چه چیزهایی رو پیشنهاد می دهید؟

برای هر دو تا با هم 200 هزار تومان می توانم بگذارم.

در ضمن می توانید فرق کیفیت پرینتر Samsung و HP رو بگید؟

متشکر

با اجازه اساتید:
اول بگم خوبی HP نسبت به بقیه برندهای دیگه تو ایران اینه که هرجا بری معمولا رند بازاره و مشکلی از جهت کمیاب و ناآشنا بودن باهاش وجود نداره. سامسونگ با اینکه زیاد سابقه ای در مورد پرینتر نداره ولی خوب کار کرده خداییش.
با توجه به قیمتی که شما دادی دو دیدگاه وجود داره، یکی برتری دادن اسکنر ( مثلا اسکنری که نگاتیو هم بگیره و رزولوشنش بالاتر باشه و سرعتش و ... ضمنا سنسور CCD بهتر از CIS هستش ها) و دیگری برتری دادن پرینتر ( سرعت و کیفیت چاپ بالاتر). من با توجه به دو دیدگاه قیمت برات میگذارم:

1- اسکنرگرا:
Scanner: Canon 4400F
قیمت تقریبی: 100.000 تومن. گارانتی معروف کانولا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا
Scanner: HP G3010
قیمت تقریبی: 100.000 تومن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر دو :
Charge-Coupled Device (CCD)
4800 x 9600 dpi
48-bit
35mm film and slides
-----------------------------------------
Printer: HP P1005
قیمت تقریبی: 95.000 تومن.
Up to 15 ppm
250 to 1500 pages ماهانه پیشنهادی
400x600 dpi
150 sheets سینی
2 MB حافظه
266 MHz سی پی یو
کارت ریج اولیه 700 تا 800 برگ - فول تا 1500 برگ

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-----------------------------------------
-----------------------------------------ُ
2 - پرینتر گرا:
خداییش توپه Printer: Samsung ML-2510
قیمت تقریبی: 125.000 تومن گارانتی سام سرویس
24 ppm
1200 x 600 dpi
سینی 250-sheet Multi-Purpose Tray
USB+Parallel
سی پی یو 150 MHz
8MB Memory
کارت ریج اولیه 1000 برگ - فول 3000 برگ

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا
Printer: Brother HL- 2140
قیمت تقریبی: 135.000 تومن گارانتی ایران نارا
24ppm
2400 x 600 dpi
سینی 250-Sheet Input Capacity
250 to 2,000 pages ماهانه پیشنهادی
8MB Memory
سی پی یو 181 MHz
کارت ریج اولیه 1000 برگ - فول 3000 برگ

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-----------------------------------------
Scanner Canon Lide25
قیمت تقریبی: 58.000 تومن. گارانتی معروف کانولا.
CIS
1200x2400
48-bit

3 - میانه:
Scanner: CANON LIDE 90
قیمت تقریبی: 75.000 تومن. گارانتی معروف کانولا
Contact Image Sensor (CIS)
2400 dpi x 4800 dp
48-bit

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا
Scanner: HP Scanjet G2710
قیمت تقریبی: 80.000 تومن.
Charge Coupled Device (CCD)
2400x4800 dpi
48-bit

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید -----------------------------------------
Printer: HP P1006
قیمت تقریبی: 110.000 تومن.
Up to 17 ppm
250 to 1500 pages ماهانه پیشنهادی
600x600 dpi
150 sheets سینی
8 MB حافظه
266 MHz سی پی یو
کارت ریج اولیه 700 تا 800 برگ - فول تا 1500 برگ

4 - همه چیز درون! All in One Solution
من که میگم این رو بگیر خدااااسسسست
قیمتش فقط 145.000 تومن!!! شیک و زیبا و کارآمد
Samsung SCX-4300
print, scan, copy
up to 19 ppm
600 x 600 dpi

CIS
600 x 2,400 dpi
250-sheet cassette
8 MB
کارت ریج اولیه 1000 برگ - فول 2000 برگ

cheshm_asali
15-02-2009, 07:50
من تا مدتی پیش 1006 اچ پی داشتم ازش راضی نبودم به دلایلی الان 1640 خریدم حدود 5 روزه به نظر من این پرینتر اصلا خریدش به صرفه نیست الان عرض می کنم چرا

از نظر جنس بدنه و طراحی از کیفیت پائینی نسبت به مدل های هم رده خود برخورداره جوری که با فشار کم به بدنه اونو احساس می کنید و از نظر طراحی خلاف تصاویری که ازش در سایت ها موجوده اصلا براق نیست
مشکی ساده فقط یک نوار کوچک براق داره که تونم اصلا تو چشم نیست

گیره های کاغد از نوع پلاستیک غیر مرغوب و نازک که هر لحظه میگسد الان میشکنه بر عکس 1006
دستگاه گرمای زیادی تولید می کنه
از نظر غرعه کشی من 5 مورد از جعبه هارا ناخن زدم اکثرا الکیه و تخفیف 10 درصد خرید تونر

حالا مسئله اصلی
من با 1006 روز اول 100 تا پرینت گرفتم که 28 تاش عکس فول بود مشکی کامل
نزدیک 10 تاش آرم تمام صفحه
و بقیه متن فوتوشاپی با ترام که بعدا که آمار جوهر گرفتم نزدیک 20 درصد رفته بود

حالا سامسونگ 1640 روز اول باهاش 15 پرین دقیقا مشابه همون هایی که با 1006 بود گرفتم با 5 تا متن ورد ساده
در نهایت ناباوری حدود 1 سوم نوار جوهر خالی شد چیزی حدود 35 %
جالبه نه ؟

اما از حق نگزیریم سرعت این پرینتر 1.5 برابر 1006
کیفیتش حدودا دو برابر 1006 جوری که یک عکس سیاد سفید با ترام واقعی تری و حداکثر پیکسل چاپ می شه

اما به چه قیمت ؟؟؟؟
برای شارژ کارتریج هم باید چیپ عوض بشه که هر کس یک قیمتی میده از 14 تا 27

میشه مراحل و نحوه شارژش را کامل برام توضیح بدید از تعویض چیپ تا ریختن پودر و .....

Linux Learner
15-02-2009, 11:01
توی نرم افزار تول باکس که نصب کردین،توی بخش device settings و در شاخه print dencity میتونین این تغییرات رو اعمال کنین.

مطمئنید با انجام این کار کمترین پودر ممکن استفاده میشه؟ چون این تنظیمات فقط برای تراکم رنگ هاست!!

متشکرم

Senator_F
15-02-2009, 13:06
مطمئنید با انجام این کار کمترین پودر ممکن استفاده میشه؟ چون این تنظیمات فقط برای تراکم رنگ هاست!!

متشکرم

تنها گزینه قابل تنظیم همین هستش.اگر نتیجه نده،راه دیگه ای نداره.

Masoud.Neshat
15-02-2009, 14:47
من تا مدتی پیش 1006 اچ پی داشتم ازش راضی نبودم به دلایلی الان 1640 خریدم حدود 5 روزه به نظر من این پرینتر اصلا خریدش به صرفه نیست الان عرض می کنم چرا

از نظر جنس بدنه و طراحی از کیفیت پائینی نسبت به مدل های هم رده خود برخورداره جوری که با فشار کم به بدنه اونو احساس می کنید و از نظر طراحی خلاف تصاویری که ازش در سایت ها موجوده اصلا براق نیست
مشکی ساده فقط یک نوار کوچک براق داره که تونم اصلا تو چشم نیست

گیره های کاغد از نوع پلاستیک غیر مرغوب و نازک که هر لحظه میگسد الان میشکنه بر عکس 1006
دستگاه گرمای زیادی تولید می کنه
از نظر غرعه کشی من 5 مورد از جعبه هارا ناخن زدم اکثرا الکیه و تخفیف 10 درصد خرید تونر

حالا مسئله اصلی
من با 1006 روز اول 100 تا پرینت گرفتم که 28 تاش عکس فول بود مشکی کامل
نزدیک 10 تاش آرم تمام صفحه
و بقیه متن فوتوشاپی با ترام که بعدا که آمار جوهر گرفتم نزدیک 20 درصد رفته بود

حالا سامسونگ 1640 روز اول باهاش 15 پرین دقیقا مشابه همون هایی که با 1006 بود گرفتم با 5 تا متن ورد ساده
در نهایت ناباوری حدود 1 سوم نوار جوهر خالی شد چیزی حدود 35 %
جالبه نه ؟

اما از حق نگزیریم سرعت این پرینتر 1.5 برابر 1006
کیفیتش حدودا دو برابر 1006 جوری که یک عکس سیاد سفید با ترام واقعی تری و حداکثر پیکسل چاپ می شه

اما به چه قیمت ؟؟؟؟
برای شارژ کارتریج هم باید چیپ عوض بشه که هر کس یک قیمتی میده از 14 تا 27

میشه مراحل و نحوه شارژش را کامل برام توضیح بدید از تعویض چیپ تا ریختن پودر و .....

من درکل متوجه نشدم شما از 1006 راضی هستین یا نه!

Masoud.Neshat
15-02-2009, 15:11
در دنباله پست قبل قبلی! اینم روش شارژ پرینتر اسکنر سامسونگ 4300. نسبتا ساده هستش فقط عیبش اینه که چیپش باس عوض شه. حالا شاید ازین چیپای نسوزش هم بیاد به بازار.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم روش شارژ سامسونگ 2510 . البته توجه داشته باشید که این مال 2010 هستش که کاملا مشابه و سازگاره با همن.

نرین بزنین خراب کنین کارتریج رو بعدش من رو فحش و ناسزا بدین ها!
:23: :38: :14:

kamran5974
15-02-2009, 15:58
سلام
من یک پرینتر خوب برای چاپ عکس رنگی می خوام. کسی پیشنهادی داره؟

Linux Learner
15-02-2009, 20:29
سلام
من یک پرینتر خوب برای چاپ عکس رنگی می خوام. کسی پیشنهادی داره؟

بفرمایید برای عکاسی میخواید یا استفاده خونگی؟
تو چه قیمتی باشه؟

پرینتر های لیزری رنگی که تازگی ها خودم مدل hp cp1215 اونو گرفتم خیلی بصرفه هستند و قیمتش هم 220 تومن هست (بازار رضای تهران) کیفیت چاپ خوبه و سرعتش عالیه.

جوهر افشان ها قیمتشون پایینه، اما قیمت جوهرش بالاست و برای کار خونگی اصلا" به صرفه نیست

حالا شما مشخص کن کدوم نوع رو میخواید تا من یا اساتید جوابتونو بدیم.

دوستان اگه نکته ای هست که من فراموش کردم، لطفا ذکر کنید

با تشکر

cheshm_asali
15-02-2009, 21:10
من قبلا 1020 و 1100 داشتم 1006 نصبت به دو مدل قبلا جالب نبود به علاوه 1006 که من خریدم کنار صفحه جای چرخ می موند که شامل گارانتی نبود و باید 7000 تومن جدا برای تعمییر می دادم که با 20 تومن ضرر البته با 150 تا پرینت ردش کردم

kamran5974
15-02-2009, 22:00
برای کار خانگی! در جمهوری مدل هایی رادیدم که حدود 120 تا 200 قیمت داشتند! فرقشان هم در اندازه lcd آنها بود، البته مارک آنها هم سونی بود!!!!!
کیفیت عکس هم بسیار بالا بود

Masoud.Neshat
15-02-2009, 22:53
من قبلا 1020 و 1100 داشتم 1006 نصبت به دو مدل قبلا جالب نبود به علاوه 1006 که من خریدم کنار صفحه جای چرخ می موند که شامل گارانتی نبود و باید 7000 تومن جدا برای تعمییر می دادم که با 20 تومن ضرر البته با 150 تا پرینت ردش کردم

خوب عزیز من شما وقتی خریدی تستش نکردی؟! اونم جنسی با مارک مثل hp که عملا گارانتی نداره! من که رفتم خریدم فرستادم بخش فنی اونجا کارتریج رو در آورد چندتا تیکه پلاستیکی نارنجی ازش کشید بیرون یه تست پرینت گرفت داد دستم. منم تو نور نگاهش کردم دیدم اوکی داره. خلاص.

Masoud.Neshat
15-02-2009, 23:19
من اطلاعاتم در مورد رنگی چه لیزری چه جوهر افشان کمه. ولی همینجوری که نگاه کردم ازین خوشم اومد. اگه اساتید در این مورد اظهار نظر کنن ممنون میشم

HP Officejet Pro K5400
Print speed, black (draft quality mode) Up to 36 ppm
Print speed, black (normal quality mode) Up to 16 ppm
Print speed, color (normal quality mode) Up to 15 ppm
Print speed, color (best quality mode) Up to 5 ppm
Monthly duty cycle Up to 7,500 pages
Processor speed 192 MHz
Print quality, black Up to 1200 x 1200 dpi
Print quality, color Up to 4800 x 1200 optimized dpi color and 1200 input dpi
Ink cartridges 4 (1 each black, cyan, magenta, yellow)
Input capacity, Up to 250 sheets
Memory 32 MB
USB 2.0
Price: $79.00* !!!

این صفحه رو ببینید مصرفش خیلی خوبه!

تانک هم روش نصب میشه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر قیمت جوهرش ارزون باشه حتی برای سیاه و سفید هم خوبه! قیمت کسی نداره؟ من خوشم اومد!!!

cheshm_asali
16-02-2009, 11:12
خوب عزیز من شما وقتی خریدی تستش نکردی؟! اونم جنسی با مارک مثل hp که عملا گارانتی نداره! من که رفتم خریدم فرستادم بخش فنی اونجا کارتریج رو در آورد چندتا تیکه پلاستیکی نارنجی ازش کشید بیرون یه تست پرینت گرفت داد دستم. منم تو نور نگاهش کردم دیدم اوکی داره. خلاص.

ائلا از من گارانتی داشت شرکتی دوما من نشنیده بودم پرینتر هم تست کنند مانیتور را شنیده بود اما پرینتر را نه تا حالا من نزدیک 9 تا پرینتر لیزری خریدم هیچ کدوم را تست نکردند برام از جاهای مختلف

حتی این سامسونگ جدید هم از نمایندگی مرکزی سامسونگ خریدم آک داد بهم

تازه جنسی که گارانتی نداره که دیگه هیچی باز شد ماله شماست تست نداره فروشنده بیچاره هم که سازنده نیست جنس آک خریده آک هم میفروشه

کسی نمیگه نحوه شارژ کردن 1640 را ؟؟؟؟

بیرون چقدر می گیرند با تعویض چیپ شارژ کنند ؟

بعد شارژهم جوهرش به همین مفتی تموم میشه ؟:19:

gamesaz
16-02-2009, 16:13
سلام
من يك سوال داشتم:
اسم چاپگرم LBP 810 Canon است.
راهى هست كه اين چاپگر (ليزرى) تو ويندوز ويستا كار بكنه؟
نصب نميشه (تو ويستا). به سايت اصليش هم مراجعه كردم بلكه درايو جديدى (مخصوص ويندوز ويستا) براش ساخته باشن، اما براش ساخته نشده.
لطفا كمكم كنيد (فورى)

reza_top60
16-02-2009, 17:36
سلام
من من قصد خرید hp 1020 رو داشتم که هم گرون شده و هم میگن دیگه گارانتی نداره بعد خواستم canon lbp 2900 بگیرم 130 تومن که سناتور جان گفت خوب نیست 1006 بگیر.
با ایت تعاریفی که آقا مسعود از 1006 خودش میکنه واقعا ازاین سری های جدید hp (سری p) دلزده شدم.واقعا نمیدونم چی بخرم.خواهشا کمک کنید.
Hp p1505 با قیمت 175 تومن چطوره؟برای کار خونه میخوام.در ضمن خوبی کانن اینه که نماینده رسمن توی ایران داره.
راستی کانن پرینترهاش مثل سامسونگ چیپ داره و باید با مکافات پیدا کرد؟
خواهشا کمک کنید

moby
16-02-2009, 17:42
سلام دوستان یک سوال برا من پیش اومده میخواستم بدونم پرینتر های لیزری رنگی حالا مارکش canon lbp 5200 تونر هاش قابل شارژ هستش یا نه باید تونر نو بخریم جوابش برام خیلی مهمه

Senator_F
16-02-2009, 19:45
من اطلاعاتم در مورد رنگی چه لیزری چه جوهر افشان کمه. ولی همینجوری که نگاه کردم ازین خوشم اومد. اگه اساتید در این مورد اظهار نظر کنن ممنون میشم

HP Officejet Pro K5400
Print speed, black (draft quality mode) Up to 36 ppm
Print speed, black (normal quality mode) Up to 16 ppm
Print speed, color (normal quality mode) Up to 15 ppm
Print speed, color (best quality mode) Up to 5 ppm
Monthly duty cycle Up to 7,500 pages
Processor speed 192 MHz
Print quality, black Up to 1200 x 1200 dpi
Print quality, color Up to 4800 x 1200 optimized dpi color and 1200 input dpi
Ink cartridges 4 (1 each black, cyan, magenta, yellow)
Input capacity, Up to 250 sheets
Memory 32 MB
USB 2.0
Price: $79.00* !!!

این صفحه رو ببینید مصرفش خیلی خوبه!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتانک هم روش نصب میشه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر قیمت جوهرش ارزون باشه حتی برای سیاه و سفید هم خوبه! قیمت کسی نداره؟ من خوشم اومد!!!

با این 1006 این همه مشکل داشتی بس نشد برات؟میخوای بیشتر دردسر بکشی؟جوهر افشان رو کلا بی خیال شو اگه نظر منو می خوای.

سلام
من يك سوال داشتم:
اسم چاپگرم LBP 810 Canon است.
راهى هست كه اين چاپگر (ليزرى) تو ويندوز ويستا كار بكنه؟
نصب نميشه (تو ويستا). به سايت اصليش هم مراجعه كردم بلكه درايو جديدى (مخصوص ويندوز ويستا) براش ساخته باشن، اما براش ساخته نشده.
لطفا كمكم كنيد (فورى)

از خاصیت add printer در کنترل پنل،قسمت پرینتر ویستا سعی کن.اگه از اونجا نتونی و درایور هم نداشته باشه،یا بیخیال ویستا شو یا بیخیال پرینتر.میل خودته.

سلام
من من قصد خرید hp 1020 رو داشتم که هم گرون شده و هم میگن دیگه گارانتی نداره بعد خواستم canon lbp 2900 بگیرم 130 تومن که سناتور جان گفت خوب نیست 1006 بگیر.
با ایت تعاریفی که آقا مسعود از 1006 خودش میکنه واقعا ازاین سری های جدید hp (سری p) دلزده شدم.واقعا نمیدونم چی بخرم.خواهشا کمک کنید.
Hp p1505 با قیمت 175 تومن چطوره؟برای کار خونه میخوام.در ضمن خوبی کانن اینه که نماینده رسمن توی ایران داره.
خواهشا کمک کنید

2014 اچ پی انتخاب خوبیه.

سلام دوستان یک سوال برا من پیش اومده میخواستم بدونم پرینتر های لیزری رنگی حالا مارکش canon lbp 5200 تونر هاش قابل شارژ هستش یا نه باید تونر نو بخریم جوابش برام خیلی مهمه

این مدل در ایران موجود نیست تا اونجایی که من می دونم،اگر هم باشه،قطعات یدکی اش نیست.

Linux Learner
16-02-2009, 21:37
برای کار خانگی! در جمهوری مدل هایی رادیدم که حدود 120 تا 200 قیمت داشتند! فرقشان هم در اندازه lcd آنها بود، البته مارک آنها هم سونی بود!!!!!
کیفیت عکس هم بسیار بالا بود

به نظر من چون کارت خونگی هست و درآمد نداری، پس لیزری رنگی بگیر که بصرفه. چون همونطور که دوستان میدونند تعداد برگی که جوهر افشان میزنه خیلی کمتر از لیزری رنگی هست. از لحاظ کیفیت هم اگه بخوایم مقایسه کنیم، کیفیت جوهر افشان ها بالا تر هست اما مشکلاتی دارند از جمله اینکه رو هر کاغذی نمیشه چاپ کرد! مثلا" گه با جوهر افشان روی a4 معمولی چاپ کنی، مثل اسفنج تمام جوهرشو میخوره و کلی دردسر دیگه که اصلا" به درد کار خونگی نمیخوره.

من خودم لیزری رنگی گرفتم و فعلا" که ازش خیلی راضیم. کیفیتشم خیلی خوبه ولی اگه با ذره بین بیفتی بهجونش، توی بعضی رنگ ها میتونی تفاوت رو تشخیص بدی! ولی از فاصله ی 15 سانت به بالا اصلا" مشخص نیست.

اگه توضیح بیشتری خواستید، در خدمتیم

موفق باشید

Masoud.Neshat
16-02-2009, 21:37
سلام
خواهشا کمک کنید

بله درست میگی کلا وضعیت گیج کننده ای هستش. البته بگم Canon 2900 خیلی مشابه HP 1020 هستش و هر دو تا شون دیگه OUT شده. جای LBP2900 کنون جدید LBP3000 اومده که متاسفانه خیلی الکی گرونه! 140 تومنه! عجیب اینکه کارتربجش همون کارتریج 2900 هستش! 600 dpi و 14ppm چشمگیر نیست. البته پرینتر خوبیه و کارتریجش هم جادارتره و تا 2000 تایی میزنه. اگه 30 40 تومن ارزون تر بود به نظر من انتخاب خوبی می بود.

as_as_133
16-02-2009, 22:12
سلام دوستان

من می خواهم پرینتر HP LaserJet P1006 بخرم.

ولی در صحبت های دوستان متوجه ناراضی بودن آنها از این مدل پرینتر شدم.

لطفاً کمی توضیح دهید که چه اشکالاتی دارد؟

اگر پرینتر دیگری هم پیشنهاد می دهید لطفاً قیمتی در حد همین پرینتر باشد.

متشکر

Masoud.Neshat
17-02-2009, 15:46
سلام دوستان

من می خواهم پرینتر HP LaserJet P1006 بخرم.

ولی در صحبت های دوستان متوجه ناراضی بودن آنها از این مدل پرینتر شدم.

لطفاً کمی توضیح دهید که چه اشکالاتی دارد؟

اگر پرینتر دیگری هم پیشنهاد می دهید لطفاً قیمتی در حد همین پرینتر باشد.

متشکر

صفحه 153 رو ببین

123list
17-02-2009, 16:21
با سلام
من يك پرينتر اچ پي از مدل HP DESKJET F2180 كه همان سري 2100 است يعني اسكنر و پرينتر رنگي با شماره رنگهاي 21 و 22 .
با توجه به نزديكي اتمام رنگها و اينكه بايد كارتريجها را قبل از اتمام رنگها شارژ مي كردم( البته براي اولين بار ) كيت شارژ را گرفته و شارژ كردم به دقت هر رنگ در جاي خودش محكم كردن سوراخهاي رنگ و هواگيري تا دو بار و استفاده از گزينه Clean the print cartridge و گرفتن پرينت تا 3 بار از اين گزينه اما مشكلاتي بوجود امد كه اميدوارم شما راهنمايي كنيد:

Estimated ink level مشخص كننده رنگها به هيچ عنوان تغيير نكرده و زياد نشده است وهر بار بعد از پرينت كم مي شود انگار هر دوي كارتريجها شارژ نشده است

در مورد رنگ سياه در موقع پرينت هيچ مشكلي ندارم و تقريبا پرينت خوبي مثل اول از ان ميگيرم
اما در مورد رنگهاي زرد ابي و قرمز مشكلي بوجود امده است و

رنگ قرمز مخلوط زرد و قرمز
ابي تقريبا ابي كم رنگ

و اينكه در وسط رنگهاي رنگي خطهاي بسيار ريز سفيد است

با تشكر

daneshjooyan
17-02-2009, 19:40
با سلام خدمت دوستان
من دوتا سوال داشتم در مورد پرينتر
اول اينكه من پرينتر hp2014 براي مغازم خريدم كه انصافا پرينتر خوبي هست ولي يه مشكل كه داره اينه كه وقتي يه كار پرينت پرحجم مثلا بالاي 50 صفحه باهاش مي زنم بعد از اينكه پرينت زده مي شه كار قبلي در پرينتر باقي مي مونه و پاك نميشه يعني اگه دوباره دستور پرينت يه كار جديد رو بدم انجام نمي ده و توي حافظش مي مونه دراصل كار قبلي در حافظه مي مونه و اجازه نمي ده كار جديدي انجام بشه كه براي اينكه كاري كه پرينت زده شده از حافظه پاك بشه بايد هم پرينتر و هم كامپيوتر رو يه بار خاموش كنم كه از دوستان خواهش مي كنم در اين مورد كمك كنند
و دوم اينكه من يه پرينتر جوهرافشان رنگي hp1280 هم دارم براي كارهاي رنگي كه يه مشكل كه داره اينه كه حدود يك سانت و نيم از پايين برگه رو پرينت نمي گيره كه فرقي هم در اندازه كارغذ نمي كنه . مي خواستم بدونم آيا راه حلي براي اين مشكل هست يعني مي شه كاري كرد كه كل صفحه رو بدون حاشيه يا كمترين حاشيه سفيد پرينت گرفت؟؟؟
با تشكر از دوستان

Senator_F
17-02-2009, 20:43
با سلام
من يك پرينتر اچ پي از مدل hp deskjet f2180 كه همان سري 2100 است يعني اسكنر و پرينتر رنگي با شماره رنگهاي 21 و 22 .
با توجه به نزديكي اتمام رنگها و اينكه بايد كارتريجها را قبل از اتمام رنگها شارژ مي كردم( البته براي اولين بار ) كيت شارژ را گرفته و شارژ كردم به دقت هر رنگ در جاي خودش محكم كردن سوراخهاي رنگ و هواگيري تا دو بار و استفاده از گزينه clean the print cartridge و گرفتن پرينت تا 3 بار از اين گزينه اما مشكلاتي بوجود امد كه اميدوارم شما راهنمايي كنيد:

Estimated ink level مشخص كننده رنگها به هيچ عنوان تغيير نكرده و زياد نشده است وهر بار بعد از پرينت كم مي شود انگار هر دوي كارتريجها شارژ نشده است

در مورد رنگ سياه در موقع پرينت هيچ مشكلي ندارم و تقريبا پرينت خوبي مثل اول از ان ميگيرم
اما در مورد رنگهاي زرد ابي و قرمز مشكلي بوجود امده است و

رنگ قرمز مخلوط زرد و قرمز
ابي تقريبا ابي كم رنگ

و اينكه در وسط رنگهاي رنگي خطهاي بسيار ريز سفيد است

با تشكر

ارتفاع جوهر در کارتریج که تو کامپیوتر می بینین،در واقع از چیپست هست نه از حجم جوهر،یعنی الان شما جوهر اضافه کردین،ولی چیپست خبر نداره.باید چیپست رو هم عوض کنین اگر بعد از تموم شدن(مجازی)کارتریج،ارور بده و دیگه پرینت نگیره.اگر پرینت بگیره،ولش کنین همون طوری استفاده کنین.
این مشکلات هنگام شارژ پیش میان ولی بعدا حل خواهد شد به مرور.اگر حل نشه،مشکل از شارژ کردن بوده که کارتریج ها دچار مشکل شدن.

با سلام خدمت دوستان
من دوتا سوال داشتم در مورد پرينتر
اول اينكه من پرينتر hp2014 براي مغازم خريدم كه انصافا پرينتر خوبي هست ولي يه مشكل كه داره اينه كه وقتي يه كار پرينت پرحجم مثلا بالاي 50 صفحه باهاش مي زنم بعد از اينكه پرينت زده مي شه كار قبلي در پرينتر باقي مي مونه و پاك نميشه يعني اگه دوباره دستور پرينت يه كار جديد رو بدم انجام نمي ده و توي حافظش مي مونه دراصل كار قبلي در حافظه مي مونه و اجازه نمي ده كار جديدي انجام بشه كه براي اينكه كاري كه پرينت زده شده از حافظه پاك بشه بايد هم پرينتر و هم كامپيوتر رو يه بار خاموش كنم كه از دوستان خواهش مي كنم در اين مورد كمك كنند
و دوم اينكه من يه پرينتر جوهرافشان رنگي hp1280 هم دارم براي كارهاي رنگي كه يه مشكل كه داره اينه كه حدود يك سانت و نيم از پايين برگه رو پرينت نمي گيره كه فرقي هم در اندازه كارغذ نمي كنه . مي خواستم بدونم آيا راه حلي براي اين مشكل هست يعني مي شه كاري كرد كه كل صفحه رو بدون حاشيه يا كمترين حاشيه سفيد پرينت گرفت؟؟؟
با تشكر از دوستان

در مورد 2014 مشکل از ویندوز شماست،نیاز به تعویض ویندوز دارین،فکر کنم خیلی وقته ویندوز عوض نکردین.
منظورتون اینه که 1.5 سانت از پایین صفحه رو چاپ نمی کنه (یعنی ناقص می زنه)یا حاشیه میذاره؟

as_as_133
17-02-2009, 22:44
صفحه 153 رو ببین

قیلاً دیده ام.

لطفاً مشکلاتش را بیان کنید.

123list
18-02-2009, 00:20
با سلام
ايا اين چيپستها را مي توان از بيرون تهيه كرد و مشخصه خاصي داره يا نه
با تشكر

Masoud.Neshat
18-02-2009, 15:09
قیلاً دیده ام.

لطفاً مشکلاتش را بیان کنید.

کاش مخزن تونرش (قسمتی از کارتریجش) (toner hopper) گنده تر بود!
کاش مخزن تونرش (قسمتی از کارتریجش) (toner hopper) در پوش مخصوص ریختن پودر داشت ( fill cap ).
کاش رزولوشن بالاتری رو ساپورت میکرد.
کاش سینی کاغذش گنده تر بود.
کاش سینی کاغذش پوشیده بود که خاک نگیره.
کاش سیستم خنک کننده داشت ولو یه فن 8 سانتی کوچولو.
کاش گارانتی واقعی داشت.
کاش مواد مصرفی با کیفیت ترش به راحتی از قلابیش قابل تشخیص بود.

پرینتری که نقایص بالا رو نداره و بعلاوه 24 برگ در دقیقه سرعت داره ( درمقابل 17 برگ مدل 1006) :

brother HL-2140

daneshjooyan
18-02-2009, 17:08
بله منظورم از 1.5 سانتي كه نمي گيره همون هست يعني مقداري از عكس رو نمي زنه كه من مجبورم اول اون صفحه را به pdf تبديل كنم و روي 95درصد تنظيم كنم يعني مقداري عكس كوچيكتر مي شه تا كل عكس توي صفحه جا بشه حالا مي خواستم بدونم راهي نيست كه بشه كل صفحه رو فول پرينت بگيره ؟؟؟؟
يادآوري: پرينتر رنگي hp1280

Senator_F
18-02-2009, 22:49
بله منظورم از 1.5 سانتي كه نمي گيره همون هست يعني مقداري از عكس رو نمي زنه كه من مجبورم اول اون صفحه را به pdf تبديل كنم و روي 95درصد تنظيم كنم يعني مقداري عكس كوچيكتر مي شه تا كل عكس توي صفحه جا بشه حالا مي خواستم بدونم راهي نيست كه بشه كل صفحه رو فول پرينت بگيره ؟؟؟؟
يادآوري: پرينتر رنگي hp1280

این مشکل سخت افزاری نیست.نرم افزاری هستش.یا مشکل از درایورتونه یا ویندوز.

jorj
19-02-2009, 01:13
سلام
می خوام hp 1006 بگیرم باقیمت 100 تومان وگارانتی vista
درمورد گارانتیش سوال داشتم که آیا خوب و اگه خوب نیست چه گارانتی پیشنهاد می فرمایید
ممنون

as_as_133
19-02-2009, 09:11
HP 1006

کاش مخزن تونرش (قسمتی از کارتریجش) (toner hopper) گنده تر بود!
کاش مخزن تونرش (قسمتی از کارتریجش) (toner hopper) در پوش مخصوص ریختن پودر داشت ( fill cap ).
کاش رزولوشن بالاتری رو ساپورت میکرد.
کاش سینی کاغذش گنده تر بود.
کاش سینی کاغذش پوشیده بود که خاک نگیره.
کاش سیستم خنک کننده داشت ولو یه فن 8 سانتی کوچولو.
کاش گارانتی واقعی داشت.
کاش مواد مصرفی با کیفیت ترش به راحتی از قلابیش قابل تشخیص بود.

سلام

HP 1006
منظورتان از این که درپوش ریختن پودر ندارد، این است که اصلاً قابل شارژ نیست.
و اگر قابل شارژ است آیا تأثیری بر کیفیت و قیمتش دارد؟

دیگر این که از گزینه رزولوشن تا گارانتی مشکلی نیست.

منظورتان از واقعی نبودن گارانتی و گزینه آخر (مواد مصرفی ... ) چیست؟

مشخصات پرینتر brother HL-2140 را دیدم، پرینتر خوبیست.

آیا شما پرینتر brother HL-2140 دارید؟

چون در تاپیک های دیگری دیده بودم شما قصد خرید یکی از دو پرینتر HP1005 و brother HL-2040 را داشتید.

آیا می دانید قیمت الان پرینتر brother HL-2140 در بازار تهران چقدر است؟

و

در مورد اسکنرهای CanoScan LiDE200 و CanoScan 4400F

می خواهم یکی از این دو را انتخاب کنم.

پیشنهادی در مورد اینها دارید؟

دوستان دیگر هم آیا نظری در مورد مطالب بالا دارند؟

متشکر

Masoud.Neshat
19-02-2009, 14:31
سلام

HP 1006
منظورتان از این که درپوش ریختن پودر ندارد، این است که اصلاً قابل شارژ نیست.
و اگر قابل شارژ است آیا تأثیری بر کیفیت و قیمتش دارد؟

دیگر این که از گزینه رزولوشن تا گارانتی مشکلی نیست.

منظورتان از واقعی نبودن گارانتی و گزینه آخر (مواد مصرفی ... ) چیست؟

مشخصات پرینتر brother HL-2140 را دیدم، پرینتر خوبیست.

آیا شما پرینتر brother HL-2140 دارید؟

چون در تاپیک های دیگری دیده بودم شما قصد خرید یکی از دو پرینتر HP1005 و brother HL-2040 را داشتید.

آیا می دانید قیمت الان پرینتر brother HL-2140 در بازار تهران چقدر است؟

و

در مورد اسکنرهای CanoScan LiDE200 و CanoScan 4400F

می خواهم یکی از این دو را انتخاب کنم.

پیشنهادی در مورد اینها دارید؟

دوستان دیگر هم آیا نظری در مورد مطالب بالا دارند؟

متشکر

در مورد درپوش ، مزیت داشتنش اینه که راحتتر میشه پر از پودرش کرد. تو 1006 باید تو یه شیار بیست و چند سانتی مستقیم پودر رو بریزی که ممکنه موقع برگردوندن مگنت سرجاش کثیف کاری بشه و ... وگرنه 1006 شارژ میشه.
درمورد گارانتی این مشکل HP هستش که چون به اصطلاح آمریکاییه گارانتیش حرف و حدیث زیاد داره. جالبه که Brother هم آمریکاییه! ولی شرکت نیکاسا سفت پشت گارانتیشه و نمایندگیهاش تو شهرستان ها هم هستن حداقل مشهد که نمایندگی خوبی داره.
من شخصا این پرینتر رو ندارم ولی یکی از دوستام داره و خیلی راضیه. ادعا میکنه که حدود 3000 صفحه پرینت گرفت تا شارژش تموم شد! برا شارژش هم 15 تومن داده بود. مشکلی هم درکار نبید. الان تو بازار پر از انواع مواد مصرفی و قطعات پرینترهای HP هستش با قیمتهای خیلی مختلف که خدا میدونه کدومش آشغاله و.. ولی Brother مشخصه خود نمایندگیش داره همه چیزاشو شاید یکم گرونتر باشه ولی درعوض خیال آدم یکم راحتتره و کمتر گیج میزنه.
آخرین باری که دیدم133 تومن بود. من چون مجبور بودم به دلایلی از یه جای خاص خرید کنم نشد این رو بگیرم.
در مورد Lide200 البته اسکنر خوبیه ولی 4400 حرفه ای تره. عمده تفاوتشون نوع سنسوراشونه. 4400 از نوع CCD و Lide200 از نوع CIS هستش و انتخاب بینشون بسته به کاربرد خودت داره . برای درک تفاوت این دو تا این رو ببین:

Masoud.Neshat
19-02-2009, 16:57
یکی از دوستان گل برای من پیغام خصوصی گذاشته که:
2×6000=12000<15000 تومن! یعنی پول 2 بار شارژ 1006 میشه 12 تومن که روهم 3000 برگ میشه و درمقابل 2600 برگی که Brother HL-2140 میزنه با یه بار شارژ 15 تومنی بصرفه تره!
در جواب این دوست خوب: اولا من ندیدم جایی کمتر از 8000 تومن بگیره و من که جرأت نمیکنم بدم جاییکه 6000 تومن میگیره چون خدا میدونه چی بسر کارتریج میاره. اصلا من چرا رفتم خودم دنبال شارژ؟! تا دست نامحرم نخوره به کارتریجم! ضمنا هرچی تعداد دفعات شارژ بیشتر باشه ریسک خرابی جانبی هم بیشتر میشه! چون هی کارتریجت دست میخوره. حالا زحمت رفتن و آمدن و اتلاف وقت هم بکنار. پس عملا صرف با پرینتریه که تعداد دفعات شارژش کمتر باشه جیگر جان.:46:

as_as_133
19-02-2009, 17:11
در مورد درپوش ، مزیت داشتنش اینه که راحتتر میشه پر از پودرش کرد. تو 1006 باید تو یه شیار بیست و چند سانتی مستقیم پودر رو بریزی که ممکنه موقع برگردوندن مگنت سرجاش کثیف کاری بشه و ... وگرنه 1006 شارژ میشه.
درمورد گارانتی این مشکل HP هستش که چون به اصطلاح آمریکاییه گارانتیش حرف و حدیث زیاد داره. جالبه که Brother هم آمریکاییه! ولی شرکت نیکاسا سفت پشت گارانتیشه و نمایندگیهاش تو شهرستان ها هم هستن حداقل مشهد که نمایندگی خوبی داره.
من شخصا این پرینتر رو ندارم ولی یکی از دوستام داره و خیلی راضیه. ادعا میکنه که حدود 3000 صفحه پرینت گرفت تا شارژش تموم شد! برا شارژش هم 15 تومن داده بود. مشکلی هم درکار نبید. الان تو بازار پر از انواع مواد مصرفی و قطعات پرینترهای HP هستش با قیمتهای خیلی مختلف که خدا میدونه کدومش آشغاله و.. ولی Brother مشخصه خود نمایندگیش داره همه چیزاشو شاید یکم گرونتر باشه ولی درعوض خیال آدم یکم راحتتره و کمتر گیج میزنه.
آخرین باری که دیدم133 تومن بود. من چون مجبور بودم به دلایلی از یه جای خاص خرید کنم نشد این رو بگیرم.

سلام
متشکر در مورد مطالب

قیمت خود تونر، در هر دو مدل HP 1006 و Brother HL-2140 چقدر است؟

در مورد Lide200 البته اسکنر خوبیه ولی 4400 حرفه ای تره. عمده تفاوتشون نوع سنسوراشونه. 4400 از نوع CCD و Lide200 از نوع CIS هستش و انتخاب بینشون بسته به کاربرد خودت داره . برای درک تفاوت این دو تا این رو ببین:

این لینکی که داده اید طرفدار CIS است

ولی در جاهایی دیگر فرق بین آنها را دیدم.

Masoud.Neshat
19-02-2009, 17:16
با این 1006 این همه مشکل داشتی بس نشد برات؟میخوای بیشتر دردسر بکشی؟...

من مرغ طوفانم! :47:

Masoud.Neshat
19-02-2009, 17:24
برای اینکه قضیه fill cap که بهش fill plug هم میگن روشن تر بشه این عکسها رو ببینین:

به این تیکه شبیه در میگن fill cap یا fill plug

اگه کارترجت fill cap یا fill plug داشته باشه اینجوری تونر میریزی تو شکمش!

اگه کارترجت fill cap یا fill plug نداشته باشه اینجوری تونر میریزی تو شکمش که اعصاب خوردکنه! به این شکاف میگن DB Slot

بعضیها اینقدر شاکی هستن از نبودن fill cap یا fill plug که ور میدارن کارترج رو سولاخ میکنن!

Masoud.Neshat
19-02-2009, 17:34
قیمت خود تونر، در هر دو مدل hp 1006 و brother hl-2140 چقدر است؟

مارک سوپر گرافیکس برای 1006 صدگرمش 2500 خریدم تهران 2000 هم هست که برا یکبار شارژ کافیه. پودر 2140 رو نمی دونم ولی سوپر گرافیکسش هم هست که نیدونم چنده.

این لینکی که داده اید طرفدار cis است ولی در جاهایی دیگر فرق بین آنها را دیدم.

اگه به عکس توجه کنی واضح مشخصه. در یک کلام تکنولوژی cis ارزونتر ساده تر و حتی با دوام تره ولی ccd کیفیت بالاتری داره لامصب!

MoHaMaD ZaNd
19-02-2009, 17:53
دوستان قيمت كارتريج سامسونگ scx-4300 چنده‌ ؟؟؟

as_as_133
19-02-2009, 18:01
مارک سوپر گرافیکس برای 1006 صدگرمش 2500 خریدم تهران 2000 هم هست که برا یکبار شارژ کافیه. پودر 2140 رو نمی دونم ولی سوپر گرافیکسش هم هست که نیدونم چنده.

اگه به عکس توجه کنی واضح مشخصه. در یک کلام تکنولوژی cis ارزونتر ساده تر و حتی با دوام تره ولی ccd کیفیت بالاتری داره لامصب!

می دانم ولی در آن فایل pdf از cis تعریف کرده.

در ضمن منظورم از تونر کارتریج بود. قیمتش چند است.

jorj
19-02-2009, 18:45
سلام
می خوام hp 1006 بگیرم باقیمت 100 تومان وگارانتی vista
درمورد گارانتیش سوال داشتم که آیا خوب و اگه خوب نیست چه گارانتی پیشنهاد می فرمایید
ممنون

MoHaMaD ZaNd
19-02-2009, 19:26
دوست عزيز كالاهاي hp ديگه گارانتي ندارن !!

Linux Learner
20-02-2009, 14:14
چرا رنگی که توی مونیتور نشون داده میشه اصلا" شبیه اون چیزی که چاپ میشه نیست؟
آبی زیادی پر رنگه!

mhd2005
20-02-2009, 14:37
سلام
من كارتريج hp141 دارم و پرينترم 5283 هست امروز شارژش كردم اما رنگ زرد و قرمز اون از بين رفته . خود هد رو هم وقتي روي دستمال ميزارم رنگ زرد و قرمز نداره .
فكر كردم جاي جوهرها رو اشتباه ريختم ولي تست كردم و درست بود.
آيا راهي هست كه درست بشه ؟
ممنون

Senator_F
20-02-2009, 14:59
آبی زیادی پر رنگه!

اره ابی پر رنگه.هیچ جوری هم نمیشه کمش کرد.

mhd2005
20-02-2009, 15:38
سلام
من كارتريج hp141 دارم و پرينترم 5283 هست امروز شارژش كردم اما رنگ زرد و قرمز اون از بين رفته . خود هد رو هم وقتي روي دستمال ميزارم رنگ زرد و قرمز نداره .
فكر كردم جاي جوهرها رو اشتباه ريختم ولي تست كردم و درست بود.
آيا راهي هست كه درست بشه ؟
ممنون

با يه هواگيري درست شد

MoHaMaD ZaNd
20-02-2009, 18:41
دوستان قيمت كارتريج سامسونگ scx-4300 چنده‌ ؟؟؟
كسي نبود جواب مارو بده ؟؟؟
اگه ميشه قيمت شارژش رو هم بگيد !!!

Senator_F
20-02-2009, 23:08
كسي نبود جواب مارو بده ؟؟؟
اگه ميشه قيمت شارژش رو هم بگيد !!!

قیمت دقیق نمیدونم حدود 65 تومن.
هزینه شارژ حدود 12-10 تومن (بسته به شارژ کننده).

raminrt
21-02-2009, 06:40
آبی زیادی پر رنگه!

سلام دوست عزیز
خوب این برمیگرده به ماهیت رنگ در مانیتور و چاپگر
در چاپگر شما همونطور که دیدید سه رنگ فیروزه ای ارغوانی و زرد یا Cyan Magenta Yellow دارید که چون ترکیب اینها مشکی کامل نمیده مجبور شدن یه رنگ مشکی هم به کارتریج اضافه کنند و با ترکیب این رنگها بقیه رنگها بدست میاد
ولی در مونیتور چون ماهیت نمایش رنگ ازترکیبات نور هست خوب یه مقدار فرق میکنه و ما اینجا نورهای آبی قرمز و سبز داریم و از ترکیب اینها بقیه رنگها ساخته میشن و چون کارت گرافیک ها و مانیتور ها نمیتونن کاملا رنگهای مکمل رو پوشش بدن این اختلاف رنگ وجود داره نتنها در پرینتر و مانیتور شما بلکه برای افراد حرفه ای تر از شما هم این یه مسئله هستش و خوب اونها یا از کتابچه های استاندارد رنگ مثل اونی که کداک زده استفاده (ودر اون ترکیب رنگها مثلا از Cyan چقدر یا .. به همراه یه نمونه از رنگ چاپ شده) میکنن یا از کارت گرافیک های خاصی که میتونن تا حد زیادی رنگهای طبیعی چاپ رو نشون بدن مثل کارتهای ماتروکس استفاده میکنند
این رو هم بگم که پرینترها هر چقدر حرفه ای تر میشن برای پوشوندن این فاصله بین رنگهای مکمل و اصلی از کارتریجهای اضافه مثل Light Cyan , light Magenta یا حتی قرمز و آبی استفاده میکنن
و این هم بگم که رنگ چاپ بستگیه زیادی به کاغذ هم داره و از چاپ مشکی شما مشخصه که روی کاغذ معمولی پرینت گرفتید و خوب نمیشه زیاد هم انتظار داشت
موفق باشید

Senator_F
21-02-2009, 12:16
سلام دوست عزیز
خوب این برمیگرده به ماهیت رنگ در مانیتور و چاپگر
در چاپگر شما همونطور که دیدید سه رنگ فیروزه ای ارغوانی و زرد یا cyan magenta yellow دارید که چون ترکیب اینها مشکی کامل نمیده مجبور شدن یه رنگ مشکی هم به کارتریج اضافه کنند و با ترکیب این رنگها بقیه رنگها بدست میاد
ولی در مونیتور چون ماهیت نمایش رنگ ازترکیبات نور هست خوب یه مقدار فرق میکنه و ما اینجا نورهای آبی قرمز و سبز داریم و از ترکیب اینها بقیه رنگها ساخته میشن و چون کارت گرافیک ها و مانیتور ها نمیتونن کاملا رنگهای مکمل رو پوشش بدن این اختلاف رنگ وجود داره نتنها در پرینتر و مانیتور شما بلکه برای افراد حرفه ای تر از شما هم این یه مسئله هستش و خوب اونها یا از کتابچه های استاندارد رنگ مثل اونی که کداک زده استفاده (ودر اون ترکیب رنگها مثلا از cyan چقدر یا .. به همراه یه نمونه از رنگ چاپ شده) میکنن یا از کارت گرافیک های خاصی که میتونن تا حد زیادی رنگهای طبیعی چاپ رو نشون بدن مثل کارتهای ماتروکس استفاده میکنند
این رو هم بگم که پرینترها هر چقدر حرفه ای تر میشن برای پوشوندن این فاصله بین رنگهای مکمل و اصلی از کارتریجهای اضافه مثل light cyan , light magenta یا حتی قرمز و آبی استفاده میکنن
و این هم بگم که رنگ چاپ بستگیه زیادی به کاغذ هم داره و از چاپ مشکی شما مشخصه که روی کاغذ معمولی پرینت گرفتید و خوب نمیشه زیاد هم انتظار داشت
موفق باشید

همه اینایی که فرمودین درسته.ولی 1215 رنگ آبی(کارتریج نو) رو پر رنگ تر میزنه.
البته ممکنه در شارژ های بعدی حل بشه بره.یا شایدم بد تر بشه.

ali_ab
21-02-2009, 12:54
با سلام به دوستان عزیز

واسه نصب پرینتر HP1020 به مشکل زیر برخورد کردم . روی دو تا سیستم چک کردم که هر دو سیستم ها این error رو در قسمت notification Area اعلام کردند ."usb device not recognized

کابل رو به هر پورت که متصل میکنم همین پیغام خطا رو میده.

ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند

با سپاس

موفق باشید

Linux Learner
21-02-2009, 13:03
یه کاغذ High Gloss که مال جوهر افشان بود رو گذاشتم تو پرینترم و حالا رنگ قرمز رو یکم پایینتر چاپ میکنه:

چطور درست میشه؟

برای کاغذ هم لطف کنید بگید کاغذایی که قابلیت های زیر رو داشته باشند رو از کجا با چه اسمی تهیه کنم؟

- پشت برچسب دار نازک، برش شده بصورت دایره ای برای لیبل سی دی و DVD
- برای چاپ عکس با کیفیت عالی
- برای گرفتن کپی از جزوه با کیفیت خیلی پایین و قیمت خیلی کم (که البته واسه پرینتر ضرر نداشته باشه)

میگم کاغذ A4 معمولی واسه پرینتر ضرر داره؟ کتد چیه که شنیدم اگه رو کاغذ نباشه برای لیزری رنگی ضرر داره؟

as_as_133
21-02-2009, 19:40
با سلام به دوستان عزیز

واسه نصب پرینتر hp1020 به مشکل زیر برخورد کردم . روی دو تا سیستم چک کردم که هر دو سیستم ها این error رو در قسمت notification area اعلام کردند ."usb device not recognized

با سپاس

سلام

علّتش خرابی کابل usb شماست ممکن است بعضی وقت ها هم کار کند

کلاً کابل های usb معمولی کیفیت پایین همین مشکل را دارند و در بعضی وسایل باعث خرابی دستگاه می شوند مانند رم ریدر

کابل usb با کیفیت برای پرینتر قیمتش حدود 7 هزار تومان است.( مطمئن نیستم)

اما شما با کابل معمولی دیگری هم می توانید کار خود را راه بیندازید.

ali_ab
21-02-2009, 21:14
سلام

علّتش خرابی کابل usb شماست ممکن است بعضی وقت ها هم کار کند

کلاً کابل های usb معمولی کیفیت پایین همین مشکل را دارند و در بعضی وسایل باعث خرابی دستگاه می شوند مانند رم ریدر

کابل usb با کیفیت برای پرینتر قیمتش حدود 7 هزار تومان است.( مطمئن نیستم)

اما شما با کابل معمولی دیگری هم می توانید کار خود را راه بیندازید.

دوست عزیز از راهنمایی شما بی نهایت متشکرم . ولی من با دو تا کابل usb تست کردم . میتونه مشکل از جای دیگه ای باشه ؟

با تشکر

موفق باشید

Senator_F
21-02-2009, 21:23
یه کاغذ High Gloss که مال جوهر افشان بود رو گذاشتم تو پرینترم و حالا رنگ قرمز رو یکم پایینتر چاپ میکنه:

چطور درست میشه؟

برای کاغذ هم لطف کنید بگید کاغذایی که قابلیت های زیر رو داشته باشند رو از کجا با چه اسمی تهیه کنم؟

- پشت برچسب دار نازک، برش شده بصورت دایره ای برای لیبل سی دی و DVD
- برای چاپ عکس با کیفیت عالی
- برای گرفتن کپی از جزوه با کیفیت خیلی پایین و قیمت خیلی کم (که البته واسه پرینتر ضرر نداشته باشه)

میگم کاغذ A4 معمولی واسه پرینتر ضرر داره؟ کتد چیه که شنیدم اگه رو کاغذ نباشه برای لیزری رنگی ضرر داره؟

این کار رو تکرار نکنین.کاغذ مخصوص جوهر افشان رو هیچوقت توی لیزری استفاده نکنین.لیزری کاغذ گلاسه مخصوص به خودش رو داره.
کاغذ معمولی هیچ مشکلی رو بوجود نمیاره ولی هر کاغذی هم خوب نیست.
بهترین کاغذ معمولی برای لیزری،کاغذ Paper One سرمه ای هستش.قیمت هر بسته 500 تایی هم حدود 4 تومنه.

Senator_F
21-02-2009, 21:25
دوست عزیز از راهنمایی شما بی نهایت متشکرم . ولی من با دو تا کابل usb تست کردم . میتونه مشکل از جای دیگه ای باشه ؟

با تشکر

موفق باشید

یا مشکل از کابل شماست یا از سیستم.احتمالا درایور پرینتر کامل نصب نشده. حتما اول درایور رو نصب کنین بعدا پرینتر رو به سیستم وصل کنین.

as_as_133
21-02-2009, 21:48

با تشکر

جز کابل usb چیزی دیگری نباید باشد

امکان خرابی خوب پرینتر کم است ( البته اگر قبلاً درست کار می کرده)

باز هم کابل دیگری را تست کنید

حتی ممکن است کابل های قبلی تان برای پرینتر دیگری کار کند ولی برای شما نه

من با دو مدل hp1020 و hp1018 زیاد کار کردم

این مشکل را زیاد داشتم و با تغییر چند کابل یا برداشتن و وصل کردن کابل حل شده

raminrt
21-02-2009, 22:34
همه اینایی که فرمودین درسته.ولی 1215 رنگ آبی(کارتریج نو) رو پر رنگ تر میزنه.
البته ممکنه در شارژ های بعدی حل بشه بره.یا شایدم بد تر بشه.

سلام دوست عزیز
نسبت به چی پر رنگ تر میزنه نسبت به یه پرینتر مشابه یا نسبت به رنگی که توی مانیتور میبینید یا نسبت به رنگی که اسکن کردید یا نسبت به کانفیگ پیجش
و وقتی کارتریجی رو شارژ میکنید دیگه نمیتونید روی رنگ اون حساب باز کنی
و همینطور وقتی کارتریج تون تاریخ گذشته میشه
موفق باشی

raminrt
21-02-2009, 22:39
با سلام به دوستان عزیز

واسه نصب پرینتر HP1020 به مشکل زیر برخورد کردم . روی دو تا سیستم چک کردم که هر دو سیستم ها این error رو در قسمت notification Area اعلام کردند ."usb device not recognized
با سپاس
موفق باشید

سلام دوست عزیز
فکر میکنم که کابل USB مشکل داره سعی کنید از یه کابل خوب یا کابل اسکنر (معمولا این کابلا درست هستن) استفاده کنید و همینطور وقتی پرینتر وصل هست توی Device Manager پورتی که درست شناسایی نشده رو پاک کنید و بعد اول درایور رو نصب کنید و سپس کابل USB وصل کنید
موفق باشید

Linux Learner
22-02-2009, 09:06
این کار رو تکرار نکنین.کاغذ مخصوص جوهر افشان رو هیچوقت توی لیزری استفاده نکنین.لیزری کاغذ گلاسه مخصوص به خودش رو داره.
کاغذ معمولی هیچ مشکلی رو بوجود نمیاره ولی هر کاغذی هم خوب نیست.
بهترین کاغذ معمولی برای لیزری،کاغذ Paper One سرمه ای هستش.قیمت هر بسته 500 تایی هم حدود 4 تومنه.

نگفتید چطور میشه درستش کرد!:41:

123list
22-02-2009, 23:43
من هم پرينتر جوهر افشان اچ پي مدل اف 2180 دو كاره را هفته گذشته خودم شارژ كردم. كيت شارژ را گرفتم البته فقط براي رنگ سياه دو رنگ سياه ده ميلي هر كدام داخل هر سرنگ به همراه قطعات هواگيري . رنگهاي ديگر را هر رنگ زرد قرمز آبي را داخل يك ظرف نوشابه خالي كوچك ريخته فروشنده به من داد و گفت كه تنها از كيت شارژ رنگ سياه و قطعات هواگيري ان مي تواني براي شارژ ديگر رنگها استفاده كني و لازم نيست پول اضافي براي كيت رنگهاي ديگر بدهي و البته هم درست مي گفت آدم با انصافي بود طرز شارژ را هم گفت من 17000 هزار توان براي كيت شارژ رنگ سياه و 8000 هزار توان براي رنگهاي ديگر در مجموع 25000 هزار توان دادم بعد از شارژ رنگها كمي تفاوت كرده بود اولش من فكر مي كردم از شارژ بد من است دوبار هم هوا گيري كردم و چند برگ هم از قسمت خود نرم افزار پرينتر پرينت گرفتم رنگها هر بار بعد از پرينت بهتر مي شد ولي بعد به جوهرها ها نگاه كردم و فهميدم دليلش اينست كه جوهري مثل جوهر كارخانه را اصلا نمي توان پيدا كرد رنگهاي بيرون هر چند خوب باشند مثل خود كارتريج نمي شود رنگها بعد از شارژ تغير ميكنند اين اجنتاب ناپذير است ولي من الانش هم راضي هستم من معمولا براي پرينت عكس معمولا عكسهايي كه خيلي دوست دارم از كاغذ مخصوص چاپ عكس استفاده مي كنم كه وقتي عكس روي چاپ مي شود واقعا بسيار زيبا و با كيفيت مي شود حتي بعد از شارژ. ولي روي كاغذ معمولي به دليل پخش جوهر اصلا كيفيت عكس خوب در نمي ايد و ادم فكر مي كند عيب از دستگاه است.
تنها مشكل دستگاه من نتوانستم ام راهي براي ريست كردن چيپست كارتريج پيدا كنم مثل اينكه چيپستي براي اين مدل وجود ندارد .
ولي در كل من از اين دستگاه كه براي استفاده خانگي از ان استفاده ميكنم بسيار راضي هستم نسبت به قيمتش كيفيت واقعا خوبي دارد و خودم هم مي توانم ان را شارژ كنم .

Senator_F
24-02-2009, 00:00
پست ویرایش شد.......

daniel45
24-02-2009, 09:32
من چند سال میشه که از پرینتر CX4900 EPSON استفاده میکنم تا به حال هم هیچ مشکلی باهاش نداشتم. حالا ویندوزم رو عوض کردم درایو پرینتر رو هم نصب کردم. هر چیزی رو میخوام پرینت کنم ارور میده اینم عکسش:

وقتی هم روی Show me the message کلیک میکنم یه صفحه میاد مینویسه Fatal Error بعد یه گزینه Return داره اون رو که بزنم برمیگرده و هیچی رو هم پرینت نمیکنه.

tnb
24-02-2009, 14:02
من تونر 1300 گرفتم مي خوام ببينم ميشه توي كارتريج 1320 هم ريخت - و اگه امكانش باشه نحوه شارژش هم بهم بگييييييد
خواهش ميكنم

:41::41::41::41::41::41:

hoomaan
25-02-2009, 19:09
سلام
من میخوام یه پرینتر رنگی لیزری خونگی بخرم . قیمت تا 250 .
یه پرینتر اچ پی دارم که کارتریج خریدنش مصیبته هر دفعه باید 50-60 تومن بدم هم اینکه سرعتش پایینه .
هرکی تو این مایه ها خرید کرده و راضیه لطف کنه راهنمایی کنه . خدایی حال تحقیق و سرچ ندارم . مرسی .

amir-lowrider
25-02-2009, 21:06
سلام
من میخواستم یک پرینتر بخرم که بتونه روی سی دی با کیفیت خوب چاپ کنه یعنی رنگ ها روی سی دی پخش نشه و بشه بعد از چاپ سی دی رو با آب شست.
لطفا یه مارکه خوب معرفی کنید که تهیه جوهر و ... آسون باشه.
راستی اگه بتونه رنگه سفیدو چاپ کنه خیلی عالیه.
یه همچین پرینتری میخوام نظر شما چیه لطفا منو راهنمایی کنید.

Senator_F
25-02-2009, 21:16
سلام
من میخوام یه پرینتر رنگی لیزری خونگی بخرم . قیمت تا 250 .
یه پرینتر اچ پی دارم که کارتریج خریدنش مصیبته هر دفعه باید 50-60 تومن بدم هم اینکه سرعتش پایینه .
هرکی تو این مایه ها خرید کرده و راضیه لطف کنه راهنمایی کنه . خدایی حال تحقیق و سرچ ندارم . مرسی .

Hp cp1215 با قیمت حدودا 220 تومن.
هزینه شارژ کارتریج هر کدوم 30 تومنه و 1400 صفحه میزنه.

amir1373
28-02-2009, 13:50
بهترين جوهر براي پرينتر r290 epson قيمتش چقدره؟و روي چند تا dvd ميشه چاپ زد باهاش؟

LordMMD
28-02-2009, 17:23
سلام دوستان،
من deskjet hp D2460 ام رو امروز با کیت شارژ ، رنگ سیاهش رو شارژ کردم.

2 تا مسئله هست.
1- در حالت fast normal خطوط افقی (البته خیلی کم) روی صفحه ظاهر میشن ، دلیل اصلیش میدونید چیه ؟ (بعد از شارژ و هواگیری ، با دستمال کاغذی خوب تمیز کردم)

2- الان سطح جوهر مشکی رو نشون نمیده ، و میگه که تموم شده. (مگه این کارتریج 21 مشکیه این پینتر ، چیپست داره ؟؟؟)
ممنون.

DaRiOuShJh
28-02-2009, 18:02
دوستان یه پرینتر معمولی برای خودم بخوام بگیرم چی پیشنهاد میدید؟
خیلی گرون نباشه

Linux Learner
28-02-2009, 22:18

کسی نمیدونه چطور میشه این رو درست کرد تا رنگ Magenta رو سرجاش بزنه؟ این رنگ رو یه میلیمتر پایینتر میزنه! مشکل از کجای پرینتر هست؟:18:

raminrt
28-02-2009, 23:22

کسی نمیدونه چطور میشه این رو درست کرد تا رنگ magenta رو سرجاش بزنه؟ این رنگ رو یه میلیمتر پایینتر میزنه! مشکل از کجای پرینتر هست؟:18:
سلام دوست عزیز
اگر اشتباه نکنم شما فرموده بودید که پرینتر تون اچ پی لیزر رنگی 1600 هسنتش
خوب متاسفانه کاغذ یه مقدار سنگینه یا لایه روش براقه و لیز میخوره
شما بهتر پروفایل کاغذ رو توی تنظیمات کاغذ پرینتر روی هوی گلاسی بگذارید ببینید چی میشه
******اگر کاغذ تون برای جوهر افشانه اصلا و ابدا اونو داخل پرینتر لیزری نگذارید چون ممکنه به فیوزینگ آسیب بزنه و دور اون بپیچه

موفق باشی

Linux Learner
01-03-2009, 13:06
سلام دوست عزیز
اگر اشتباه نکنم شما فرموده بودید که پرینتر تون اچ پی لیزر رنگی 1600 هسنتش
خوب متاسفانه کاغذ یه مقدار سنگینه یا لایه روش براقه و لیز میخوره
شما بهتر پروفایل کاغذ رو توی تنظیمات کاغذ پرینتر روی هوی گلاسی بگذارید ببینید چی میشه
******اگر کاغذ تون برای جوهر افشانه اصلا و ابدا اونو داخل پرینتر لیزری نگذارید چون ممکنه به فیوزینگ آسیب بزنه و دور اون بپیچه

موفق باشی

دوست من، پرینتر من 1215 hp هست و یعد از چاپ کردن روی کاغذ High Gloss جوهر افشان، خراب شد. از اون وقت تا الآن رنگ Magenta رو سر جاش نمیزنه! چطور میشه درستش کرد؟ با تنظیمات درست بشو نیست، پرینتر خودش خراب شده! لطفا" کمک کنید

shamsipour
01-03-2009, 14:56
سلام یه سوال طولانی از شما داشتم
من بین پرینتر های hp مدل ها با قیمتشون

1005 --->90000
1006 --->100000
1020 --->143000
1018 --->139000

شک دارم اگر میتونی راهنمایی کن
ببین من در رابطه با
هزینه شارژ
عمر (میبخشید خرکار بودن)
حجم تیونر (تعداد صفحه قابل چاپ)
راحتی شارژ
می خواستم بدونم کدوم نسبت به قیمتش بهتره
یکی از دوستان می گفت مدل های 1020 و 1018 بهتر چون پودر بیشتری می گیرن و گیر کمتر دارن و برای کار کشیدن ساخته شدن نه سوسولی
حالا اگر شما با تجربیات خودت بتونی من راهنمایی کنی ممنون میشم

Senator_F
01-03-2009, 20:46
دوست من، پرینتر من 1215 hp هست و یعد از چاپ کردن روی کاغذ High Gloss جوهر افشان، خراب شد. از اون وقت تا الآن رنگ Magenta رو سر جاش نمیزنه! چطور میشه درستش کرد؟ با تنظیمات درست بشو نیست، پرینتر خودش خراب شده! لطفا" کمک کنید

هیچ مشکل حادی وجود نداره شما فقط یه بار پرینتر رو کالیبره میکنین و مشکل حل میشه.کالیبره کردن یه کار معموله تو همه کارهای رنگی،حتی دستگاه های چاپ صنعتی.
روش کالیبره کردن اینطوریه:
برین یه Toolbox پرینتر،Device setting و بعدش Print quality و توی قسمت بالایی،دگمه Calibrate رو بزنین.

سلام یه سوال طولانی از شما داشتم
من بین پرینتر های hp مدل ها با قیمتشون

1005 --->90000
1006 --->100000
1020 --->143000
1018 --->139000

شک دارم اگر میتونی راهنمایی کن
ببین من در رابطه با
هزینه شارژ
عمر (میبخشید خرکار بودن)
حجم تیونر (تعداد صفحه قابل چاپ)
راحتی شارژ
می خواستم بدونم کدوم نسبت به قیمتش بهتره
یکی از دوستان می گفت مدل های 1020 و 1018 بهتر چون پودر بیشتری می گیرن و گیر کمتر دارن و برای کار کشیدن ساخته شدن نه سوسولی
حالا اگر شما با تجربیات خودت بتونی من راهنمایی کنی ممنون میشم

1018 و 1020 پرینتر های قدیمی هستند و 1005 و 1006 جایگزین اونها شدن.ولی خود 1005و1006 مشکل کیفیت بعد از شارژ رو دارن.بنابراین 2014 و 2015 انتخاب مناسبی هستند.

Linux Learner
02-03-2009, 14:39
هیچ مشکل حادی وجود نداره شما فقط یه بار پرینتر رو کالیبره میکنین و مشکل حل میشه.کالیبره کردن یه کار معموله تو همه کارهای رنگی،حتی دستگاه های چاپ صنعتی.
روش کالیبره کردن اینطوریه:
برین یه Toolbox پرینتر،Device setting و بعدش Print quality و توی قسمت بالایی،دگمه Calibrate رو بزنین.

درست شد:31::20:

خود پرینتر هم که همیشه کالیبره میکنه! ولی الآن که زدم، درست شد!:8: مگه این کالیبره ای که خودکار انجام میده، با اینی که از ToolBox زدم فرقی میکنه؟

خیلی ممنونم ازت. خدا بهت عوض بده!!!! ان شا الله همیشه موفق باشید:40::10::11:
نمیدونی چقدر درگیر این موضوع بودم، کل شرکت HP رو زیر و رو کردم و جواب نگرفتم!! شانس اوردم ندادم دست یه تعمیرکار، وگرنه الآن معلوم نبود چه بلایی سر پرینتر نوم بیاره و چقدر پول ازم بگیره:13::18::41:

یه چیز دیگه، کاغذی هست که خودش برش دایره ای برای لیبل داشته باشه؟ میخوام با پرینتر لیزری روش چاپ کنم؟ اگه میشه اسم کاغذو بگید و بگید چطور میتونم از طریق اینترنت خرید کنم، سایتی، چیزی اگه میشناسید برای خرید انواع کاغذ چاپگر های مختلف...

hassan-2005
02-03-2009, 18:20
چگونه میشه مصرف کارتریج پرینتر به طور نمونه cp1215 رو کاهش داد؟
ایا استفاده از کاغذ معمولی توصیه میشه یا نه!

LordMMD
02-03-2009, 18:36
یه چیز دیگه، کاغذی هست که خودش برش دایره ای برای لیبل داشته باشه؟ میخوام با پرینتر لیزری روش چاپ کنم؟ اگه میشه اسم کاغذو بگید و بگید چطور میتونم از طریق اینترنت خرید کنم، سایتی، چیزی اگه میشناسید برای خرید انواع کاغذ چاپگر های مختلف...
بله هست ، اسمش هم لیبل cd هست.

انواع سایز ها رو داره .
من خودم از علائ الدین از یکی از مغازه رایانه ای ها خریدم.

Linux Learner
02-03-2009, 20:10
سایتی نمیشناسید که از طریق پست کاغذ بفروشه؟ یا یه مغازه دار مطمئن که برامون بفرسته؟ من اصلا" وقت نمیکنم برم تهران!

Senator_F
02-03-2009, 22:38
بله هست ، اسمش هم لیبل cd هست.

انواع سایز ها رو داره .
من خودم از علائ الدین از یکی از مغازه رایانه ای ها خریدم.

حتما به مغازه داره بگین برای لیزری میخوام.
من خودم تا حالا استفاده نکردم.

چگونه میشه مصرف کارتریج پرینتر به طور نمونه cp1215 رو کاهش داد؟
ایا استفاده از کاغذ معمولی توصیه میشه یا نه!
کاهش دانسیته یه روش هست ولی کارامد نیست.بهترین راه صرفه جویی هستش.مثلا یه صفحه ای رو پرینت میکنین برای یه بار خوندن و بیرون انداختن،چه لزومی داره عکسش رو هم چاپ کنین؟یا اگه عکس هم میخواین باشه(بعضا حذف عکس کل مطلب رو از بین میبره)هرچقد میتونین سایزش رو کوچیک کنین و ...........

shamsipour
03-03-2009, 15:32
Senator_F
مدل هاییکه معرفی کردی با هزینه من نمی خون:19::13:
من تا 150000 تومن هزینه می کنم:41:
با این مقدار پول بهترین گزینه بر اساس معیار های من چیه
در کل پرینترها؟:27::21:

Senator_F
03-03-2009, 17:30
senator_f
مدل هاییکه معرفی کردی با هزینه من نمی خون:19::13:
من تا 150000 تومن هزینه می کنم:41:
با این مقدار پول بهترین گزینه بر اساس معیار های من چیه
در کل پرینترها؟:27::21:

متاسفانه کنون مدل قابل تاملی در این رده قیمت نداره.
اگر بتونین یه جوری خودتونو برسونین به 2014،بهترین انتخاب هستش.1020 و 1018 مشکل قطعات یدکی خواهند داشت چون بیشتر از یه ساله تولیدشون متوقف شده.
شرکت سامسونگ هم مدل های خوبی و با کیفیتی رو داره. مدل های 1640 , 2570

kiuna
04-03-2009, 03:05
ارزونترین مدل پرینتر لیزری رنگی چیه ؟
و قیمت تونرش چقدره ؟:11:
سرعت مهم نیست فقط کیفیت و لوازم مصرفی خوب و ارزون

shamsipour
04-03-2009, 20:20
متاسفانه کنون مدل قابل تاملی در این رده قیمت نداره.
اگر بتونین یه جوری خودتونو برسونین به 2014،بهترین انتخاب هستش.1020 و 1018 مشکل قطعات یدکی خواهند داشت چون بیشتر از یه ساله تولیدشون متوقف شده.
شرکت سامسونگ هم مدل های خوبی و با کیفیتی رو داره. مدل های 1640 , 2570

Senator_F
:40:THANKS a lot
می دونی خیلی گرونن 2015 و2014 به ترتیب 265و245 هزار تومن:18: هستند این قدر نمی تونم سرمایه گذاری کنم
برای کار خونگی می خوام
حالا این مدل های 1006 و 1005 مشکل کیفیت شارژ دارند و حجم پودر کمتر و عمر کمتری دارند درسته؟
من از شرکت سامسونگ خوشم نمیاد تجربیات خوبی با هاش نداشتم:2:
این مدل CANON - LBP 2900 و 140,000 Toman چطوره

معیارهای من :5:
عمر خوب و بدون اذیت
شارژ راحت و تعداد صفحات بالا
و سازگاری با پولم 150000 تومن

kiuna
04-03-2009, 22:50
من کارتریج رو شارژ کردم اما وقتی توی پرینتر میزارم عمس یه مثلت زرد رنگ رو نشون میده و
ارور میده! مدل پرینتر هم سه کاره c4483 هست تعمیراتی به من گفت کارتریج سوخته
بار اولی بود که شارژ می کردم یعنی با یکبار شارژ میسوزه ؟

NASIM BAHAR
05-03-2009, 19:03
سلام. من میخام یه پرینتر بخرم با این مشخصات.لطفا راهنمایی کنید. یه پرینتر خانگی.با قیمت صد هزار تومن تا صدوبیست.لیزری سیاه و سفید.ترجیحا canon.

M.C.
05-03-2009, 20:57
سلام. من میخام یه پرینتر بخرم با این مشخصات.لطفا راهنمایی کنید. یه پرینتر خانگی.با قیمت صد هزار تومن تا صدوبیست.لیزری سیاه و سفید.ترجیحا canon.
سلام

قیمت جدید میتونه پائین تر باشه...{ این قیمت سایت هست }

موفق باشی...
بای

Senator_F
05-03-2009, 23:00

شما مدلت رو انتخاب کردی دیگه.

senator_f
:40:thanks a lot
می دونی خیلی گرونن 2015 و2014 به ترتیب 265و245 هزار تومن:18: هستند این قدر نمی تونم سرمایه گذاری کنم
برای کار خونگی می خوام
حالا این مدل های 1006 و 1005 مشکل کیفیت شارژ دارند و حجم پودر کمتر و عمر کمتری دارند درسته؟
من از شرکت سامسونگ خوشم نمیاد تجربیات خوبی با هاش نداشتم:2:
این مدل canon - lbp 2900 و 140,000 toman چطوره
معیارهای من :5:
عمر خوب و بدون اذیت
شارژ راحت و تعداد صفحات بالا
و سازگاری با پولم 150000 تومن

پرینتر خوبیه.اگه بتونی lbp 3000 پیدا کنی از این بهتره

kiuna
05-03-2009, 23:18
کسی نیست جواب ما رو بده ؟؟؟

atre_hayer60
06-03-2009, 14:46
با عرض سلام و خسته نباشید

آقا! یه مشکلی برام پیش اومده که پدرم رو درآورده!!!!! هر کاری می کنم نمی تونم حلش کنم...
یه پرینتر HP photosmart c4200 دارم که usb اون نصب نمی شه!
ایتدا cd مربوطه رو گذاشتم و از طریق control panel---printer and faxes----add printer اون رو پیدا کرده و نصب کردم اما در منوی toolbar یه بالون باز می شه که اخطاری بدین مضمون می ده که سرفصل اون اخطار اینه:Usb Device Not Recognized
هر کاری هم از قبیل جا بجا کردن جای usb و ریستارت و...می کنم درست نمی شه و همانطوره!؟؟؟؟

تشکر می کنم اگه بتونین کمکم کنید

Senator_F
06-03-2009, 16:50
با عرض سلام و خسته نباشید

آقا! یه مشکلی برام پیش اومده که پدرم رو درآورده!!!!! هر کاری می کنم نمی تونم حلش کنم...
یه پرینتر HP photosmart c4200 دارم که usb اون نصب نمی شه!
ایتدا cd مربوطه رو گذاشتم و از طریق control panel---printer and faxes----add printer اون رو پیدا کرده و نصب کردم اما در منوی toolbar یه بالون باز می شه که اخطاری بدین مضمون می ده که سرفصل اون اخطار اینه:Usb Device Not Recognized
هر کاری هم از قبیل جا بجا کردن جای usb و ریستارت و...می کنم درست نمی شه و همانطوره!؟؟؟؟

تشکر می کنم اگه بتونین کمکم کنید

باید اول درایور رو از روی سی دی به طور کامل نصب کنین و وقتی که نرمافزار ازتون میخواد که پرینتر رو به کامپیوتر وصل کنین،اونموقع وصلش کنین.
الان درایور رو کامل Uninstall کنین و دوباره به روش بالا نصبش کنین.

shamsipour
06-03-2009, 17:13
سناتور جان ممنون
البته هنوز به تحقیق خودم ادامه می دم احتمالا 1018 بگیرم اگر خدا بخواد
یا علی مدد

kiuna
06-03-2009, 19:54
:41::41::41:

atre_hayer60
06-03-2009, 20:15
باید اول درایور رو از روی سی دی به طور کامل نصب کنین و وقتی که نرمافزار ازتون میخواد که پرینتر رو به کامپیوتر وصل کنین،اونموقع وصلش کنین.
الان درایور رو کامل Uninstall کنین و دوباره به روش بالا نصبش کنین.

سلام!
مرسی از پاسخت... ولی من همینطور که شما فرمودین عمل کرده بودم...
درایور رو از همون کنترل پنل نصب کردم...
توی سی دی setup برای درایورش نداره! باز از همون کنترل پنل و... رفتم!
عجیبه

Linux Learner
06-03-2009, 21:28
سلام!
عجیبه

احتمال میره مشکل از کابل usb تون باشه. عوضش کنید و تست کنید.:46:

Senator_F
06-03-2009, 23:28
من کارتریج رو شارژ کردم اما وقتی توی پرینتر میزارم عمس یه مثلت زرد رنگ رو نشون میده و
ارور میده! مدل پرینتر هم سه کاره c4483 هست تعمیراتی به من گفت کارتریج سوخته
بار اولی بود که شارژ می کردم یعنی با یکبار شارژ میسوزه ؟

چیپست وقتی به صفر درصد میرسه،میسوزه .طبیعیه.

ارزونترین مدل پرینتر لیزری رنگی چیه ؟
و قیمت تونرش چقدره ؟:11:
سرعت مهم نیست فقط کیفیت و لوازم مصرفی خوب و ارزون

hp1215 با قیمت 220 تومن بهترین انتخاب در حال حاضر.

Senator_F
06-03-2009, 23:29
سلام!
عجیبه

سی دی حتما Auto run داره دیگه.اگه از سی دی داخل کارتن استفاده میکنین.

atre_hayer60
06-03-2009, 23:42
احتمال میره مشکل از کابل usb تون باشه. عوضش کنید و تست کنید.:46:

نظر خودم هم همینه!!! ظاهراً شما درست می گین

atre_hayer60
06-03-2009, 23:44
سی دی حتما Auto run داره دیگه.اگه از سی دی داخل کارتن استفاده میکنین.

سلام!

درسته! auto run که داره...ولی خب چه ارتباطی داره؟ متوجه منظورتون نشدم؟؟؟؟!!!

EB00LI SIAH
07-03-2009, 13:33
بچه ها بین اچ پی 1005 یا 1006 با سامسونگ 1640 کدوم بهتره
الته از نظر قیمت دیروز ایرانیان بودم 10 تومن فرق دارن پس از لحاظ
کیفیت
مصرف
خر کاری
دوام و عمر تیونر و شارژ
در دسترس بودن قطعات
با توجه به تحریم توسط اچ پی
با توجه به معتبر نبودن همه گارانتی های سامسونگ و اچ پی
لطفا مقایسه کنید و بگید واسه روزی 10 تا 20 پرینت کدوم بهتره
البته اینم بگم سامسونگ 1640 خوشگلتره
و بین 1005 و 1006 هم فرقشون سرعت چاپ و رنگشون هست که 1006 سرعت بیشتر و رنگ نقره ای مشکی هست

Senator_F
07-03-2009, 22:34
بچه ها بین اچ پی 1005 یا 1006 با سامسونگ 1640 کدوم بهتره
الته از نظر قیمت دیروز ایرانیان بودم 10 تومن فرق دارن پس از لحاظ
کیفیت
مصرف
خر کاری
دوام و عمر تیونر و شارژ
در دسترس بودن قطعات
با توجه به تحریم توسط اچ پی
با توجه به معتبر نبودن همه گارانتی های سامسونگ و اچ پی
لطفا مقایسه کنید و بگید واسه روزی 10 تا 20 پرینت کدوم بهتره
البته اینم بگم سامسونگ 1640 خوشگلتره
و بین 1005 و 1006 هم فرقشون سرعت چاپ و رنگشون هست که 1006 سرعت بیشتر و رنگ نقره ای مشکی هست

چه خوب میشد حداقل 3-2صفحه قبل رو مطالعه می کردین.

kiuna
08-03-2009, 23:42
چیپست وقتی به صفر درصد میرسه،میسوزه .طبیعیه.
جوهر تو کارتریج تموم نشده بود تقریبا یک سومش بود !
حالا منظور از چیبست جوهر تو کارتریج هست یا ؟
پس این مغازه ها چطوری شارژ می کنند؟

Senator_F
08-03-2009, 23:46
جوهر تو کارتریج تموم نشده بود تقریبا یک سومش بود !
حالا منظور از چیبست جوهر تو کارتریج هست یا ؟
پس این مغازه ها چطوری شارژ می کنند؟

منظور از چیپست اون اطلاعاتی هست که روی مانیتور سیستمتون نشون میده.ممکنه در شرایطی حتی 20 درصدش رو هم مصرف نکرده باشین،ولی چیپست صفر درصد و تعویض رو نشون بده.

mashhadkhafan
09-03-2009, 17:42
طرز تعويض جوهر كارتريج رو ميشه توزيع بديد يا نه

kiuna
09-03-2009, 19:10
منظور از چیپست اون اطلاعاتی هست که روی مانیتور سیستمتون نشون میده.ممکنه در شرایطی حتی 20 درصدش رو هم مصرف نکرده باشین،ولی چیپست صفر درصد و تعویض رو نشون بده.
ممنون سناتور جان
پس الان یعنی ما شانسمون برای شارژ 50 -50 هست دیگه
چون حتی اگه بهترین حالت پرینتر رو نگهداری کنیم باز هم خود به خود ممکنه بسوزه
درسته ؟

mashhadkhafan
09-03-2009, 20:14
پرينتر a3 چي بگيرم بچه ها

Senator_F
09-03-2009, 22:34
ممنون سناتور جان
پس الان یعنی ما شانسمون برای شارژ 50 -50 هست دیگه
چون حتی اگه بهترین حالت پرینتر رو نگهداری کنیم باز هم خود به خود ممکنه بسوزه
درسته ؟

نه.منظورم این نبودش.
چیپست یه شمارشگر معکوس هستش.یعنی هر صفحه ای که پرینت می کنین،یک شماره (یعنی درصدی) از چیپست کم میشه.و بالاخره چیپست صفر درصد رو نشون خواهد داد.
حالا ممکنه شما مثلا واقعا آبی رو کمتر از قرمز مصرف کرده باشین،ولی چیپست این حرفا حالیش نیست.اون برای خودش همینطور شمارش معکوس می کنه.
تعویض چیپست راحته.فقط کمی هزنه داره.بعدش مشکل حل میشه میره پی کارش.

kiuna
10-03-2009, 00:14
نه.منظورم این نبودش.
چیپست یه شمارشگر معکوس هستش.یعنی هر صفحه ای که پرینت می کنین،یک شماره (یعنی درصدی) از چیپست کم میشه.و بالاخره چیپست صفر درصد رو نشون خواهد داد.
حالا ممکنه شما مثلا واقعا آبی رو کمتر از قرمز مصرف کرده باشین،ولی چیپست این حرفا حالیش نیست.اون برای خودش همینطور شمارش معکوس می کنه.
تعویض چیپست راحته.فقط کمی هزنه داره.بعدش مشکل حل میشه میره پی کارش.
ممنون پس میشه چیپست رو عوض کرد ؟
اخه به من گفتند سوخته !
هزینه اش حدودی چقدر میشه
راستش به فکر افتادم یه پرینتر لیزری بگیرم خودم رو راحت کنم
فقط نمی دونم این لیزری عکس رو با چه کیفیتی چاپ می کنند
میشه رو کاغذ عکس باهاشون عکس چاپ کرد مثل جوهرافشان ها ؟

بهزاد
12-03-2009, 19:52
پرینتر من به غیر از world 2007 و adobe reader در برنامه های دیگری مثل internet explorer پرینت نمیگیره !
ویندوز هم چند بار عوض کردم (SP2 /SP3 /media center) هیچ کدوم نشد آخرین درایور هم دانلود کردم ولی باز پرینت نمیگیره لطفا راه نمایی کنید

gigaht
12-03-2009, 21:06
من بين انتخاب كانن ip4500 و اچ پي D5463 گير كردم
مورد مصرف خانگي و فقط چاپ عكس هاي شخصي يه كه حداكثر 100 برگ 13*18 ممكنه بشه ..
تا بحال هم از حيطه HP پارو فراتر نگذاشته ام و هرچي گرفته ام از اين مارك بوده .
هركدوم از اين دو برتري هايي نسبت به هم دارن ولي ميگن كانن خيلي رنگ هارو غلو شده پرينت ميكنه، راسته ؟
قيمت روز كارتريج هاي اين كانن رو كسي ميدونه؟ كدوم به صرفه تره در كل؟

FlightMedia
13-03-2009, 13:33
من ميخوام اچ پي 1005 بگيرم ظاهرا ارزون شده و قيمتش 84500
تومن هست ميخواستم بدونم ميصرفه؟
هزينه ي نگهداري و شارژش چطوره؟
خودم ميتونم شارژش كنم؟
چند بار ميشه شارژش كرد؟
با توجه به تحريم ايران توسط اين شركت قطعات جانبيش و شارژش براحتي در دسترس هست؟
قيمت هر برگه تكست كه باش بزنم چند در مياد برام؟
آخه من c45 دارم دهنمو سرويس كرده ميخوام ردش كنم يه 1005 بگيرم.

kiuna
14-03-2009, 00:02
4500 روش تانک نصب میشه ! اگر برای تعادا بالا می خوای!

kiuna
14-03-2009, 00:03
من بين انتخاب كانن ip4500 و اچ پي d5463 گير كردم
تا بحال هم از حيطه hp پارو فراتر نگذاشته ام و هرچي گرفته ام از اين مارك بوده .
هركدوم از اين دو برتري هايي نسبت به هم دارن ولي ميگن كانن خيلي رنگ هارو غلو شده پرينت ميكنه، راسته ؟

gigaht
14-03-2009, 01:04

ممنون ولي گفتم كه ، مصرف آنچنان بالايي ندارم .. فوقش 70، 80 برگ در ماه (13*18)
از لحاظ كيفيت رنگ و چاپ كدوم انتخاب بهتريه ؟
قيمت يكدست كارتريج كانن 4500 چقدره ؟
مرسي

kiuna
14-03-2009, 23:14
مرسي
hp سابقه بهتری داره اما در مورد کانون به جز در مورد قیمت بالای کارتریج مشکلی نشنیدم
کارتریج هاش فکر می کنم 18 تومن باشه!
hp جوهر افشان اگه رنگهاش مجزا نباشه برای چاپ مناسب نیست ( چاپ با کیفیت)
اما کانون رو می دونم 4 یا 6 رنگ مجرا داره که روش تانک هم نصب میشه و میتونی
اینقدر پرینت بگیری که خسته بشی !

gigaht
14-03-2009, 23:52
يعني 18*6 = 108 هزار تومن يه دست كارتريج كانن ؟؟!
خوب 10 تومن ديگه هم بديم يه پرينتر نو ميشه ورداشت كه !!

irantrack
15-03-2009, 21:00
سلام
گشتم اما چیزی پیدا نکردم .
پرینتر 2014 دارم لیزری . موقع پرینت روی کاغذ رد مشکی میندازه . وقتی تمیز میکنم یه 10 15 تایی خوب میزنه باز رد میندازه . یه بار هم شارژ شده . راه حل چیه ؟

mehba
16-03-2009, 14:31
سلام . ببخشید که از شما سوال تکراری میپرسم
من یه چاپگر لیزری رنگی میخوام که کیفیت خوبی داشته باشه سرعت چاپگر هم برام مهم نیست فقط کیفیتش خوب باشه و من فقط برای چاپ عکس نیاز دارم . برای خونه میخوام و آیا کیفیت لیزری مثل جوهرافشان هستش و آیا میشه رو کاغذ گلاسه چاپ کرد .ممنون میشم راهنمایی کنید.

Gamemaster
16-03-2009, 14:32
دوستان من ink پرينترمو عوض كردم چون تموم شده بود حالا كه نو رو ميزارم سرجاش به 2 رنگ ايراد ميگيره مشكل چيه لطفا كمك كنيد
ممنون

kiuna
16-03-2009, 19:14
يعني 18*6 = 108 هزار تومن يه دست كارتريج كانن ؟؟!
خوب 10 تومن ديگه هم بديم يه پرينتر نو ميشه ورداشت كه !!
قیمت رو حدودی گفتم احتمالا ارزونتر باشه
اما کسی که 4500 میگیره برای تانک گذاشتن میگیره وگر نه که فایده نداره

Senator_F
16-03-2009, 22:52
سلام . ببخشید که از شما سوال تکراری میپرسم
من یه چاپگر لیزری رنگی میخوام که کیفیت خوبی داشته باشه سرعت چاپگر هم برام مهم نیست فقط کیفیتش خوب باشه و من فقط برای چاپ عکس نیاز دارم . برای خونه میخوام و آیا کیفیت لیزری مثل جوهرافشان هستش و آیا میشه رو کاغذ گلاسه چاپ کرد .ممنون میشم راهنمایی کنید.

برای چاپ عکس همون جوهر افشان بهتره.لیزری برای چاپ متن هستش.

سلام
گشتم اما چیزی پیدا نکردم .
پرینتر 2014 دارم لیزری . موقع پرینت روی کاغذ رد مشکی میندازه . وقتی تمیز میکنم یه 10 15 تایی خوب میزنه باز رد میندازه . یه بار هم شارژ شده . راه حل چیه ؟

به احتمال قوی مشکل از درام هستش.اگه احیانا از درام باشه کاری نمیشه کرد مگر تعویض درام.

ashrafi116
17-03-2009, 13:57
دوستان ؛ نظرتود در مورد چند کاره ی اپسون cx3400 چیه ؟

mehba
17-03-2009, 15:29
از راهنمایی شما ممنون . اگه میشه یه چاپگر جوهرافشان که کیفیت خوبی داشته باشه رو معرفی کنید و جوهرش زود تموم نشه . به نظر شما کانن خوب هستش و آیا مقرون به صرفه هست . اگه تانک بخرم مشکلی پیش نمیاد . چون یکی از دوستام کانن داره مدلش رو نمیدونم و براش تانک خریده ولی اصلا از گذاشتن تانک راضی نیست و میگفت زود زود هوا میگیره و دردسر داره . نظر شما چی هستش . و آیا تانک رو باید بالای چاپگر گزاشت یا بغلش . ممنون میشم که راهنمایی بکنید .

ashrafi116
17-03-2009, 18:13
اگه یکی از دوستان در مورد چندکاره ی هپسون cx4300 اطلاعاتی بده متشکر میشم .

Gamemaster
17-03-2009, 22:46
دوستان من ink پرينترمو عوض كردم چون تموم شده بود حالا كه نو رو ميزارم سرجاش به 2 رنگ ايراد ميگيره مشكل چيه لطفا كمك كنيد
ممنون

Senator_F
17-03-2009, 23:30
دوستان ؛ نظرتود در مورد چند کاره ی اپسون cx3400 چیه ؟

اپسون رو پیشنهاد نمیدم.کارتریج ها خیلی پر هزینه.اصلا مقرون به صرفه نیست.

از راهنمایی شما ممنون . اگه میشه یه چاپگر جوهرافشان که کیفیت خوبی داشته باشه رو معرفی کنید و جوهرش زود تموم نشه . به نظر شما کانن خوب هستش و آیا مقرون به صرفه هست . اگه تانک بخرم مشکلی پیش نمیاد . چون یکی از دوستام کانن داره مدلش رو نمیدونم و براش تانک خریده ولی اصلا از گذاشتن تانک راضی نیست و میگفت زود زود هوا میگیره و دردسر داره . نظر شما چی هستش . و آیا تانک رو باید بالای چاپگر گزاشت یا بغلش . ممنون میشم که راهنمایی بکنید .

به غیر از اپسون بقیه پرینتر ها از جمله اچ پی و کنون با تانک مشکلی ندارن.تانک باید حتما با پرینتر همسطح بوده باشه مگر زمانی که برای شارژ شدن بلندش می کنین.

ممنون

مدل و نوع پرینتر رو بگین.مشکل احتمالا از چیپست هستش.

Gamemaster
18-03-2009, 00:05
Epson R270 چطوري درست ميشه؟ اصلا درست ميشه؟

4mir
18-03-2009, 11:09
سلام دوستان میخواستم بدونم از پرینتر لیزری سیاه و سفید چند وقت استفاده نکنی جوهرش خشک میشه؟

gigaht
18-03-2009, 19:21
من بين انتخاب كانن ip4500 و اچ پي d5463 گير كردم
تا بحال هم از حيطه hp پارو فراتر نگذاشته ام و هرچي گرفته ام از اين مارك بوده .

مرسي

hp سابقه بهتری داره اما در مورد کانون به جز در مورد قیمت بالای کارتریج مشکلی نشنیدم
کارتریج هاش فکر می کنم 18 تومن باشه!
Hp جوهر افشان اگه رنگهاش مجزا نباشه برای چاپ مناسب نیست ( چاپ با کیفیت)
اما کانون رو می دونم 4 یا 6 رنگ مجرا داره که روش تانک هم نصب میشه و میتونی
اینقدر پرینت بگیری که خسته بشی !

خوب من رفتم يكي دوجا پرسيدم ، نكته جالب اينكه كارتريج هاي اچ پي 5463 ميگن اصلا نيست و كيت شارژ
هم براش وجود نداره و اگه كسي بگيره و جوهرش تموم شه دست به ... ميمونه !!
كيت تانك 4500 كانن هم حدود 80 تومن آب ميخوره .. اما من كه نميخوام آتليه و چاپخونه راه بندازم كه!

من يه پرينتر ميخوام كه :
1- هدش با كارتريج عوض بشه كه اگه يه زماني خراب شد مجبور نشم هزينه اي برابر با خود پرينتره بدم
2- كارتريجهاي رنگي مجزا داشته باشه كه كيفيت چاپ عكسش مطلوب باشه.

سناتور ، دوستان ، نظر شما برام مهمه كه اينجا پست ميزنم . لطفا راهنمايي كنيد .

ممنون

Senator_F
18-03-2009, 22:08
سلام دوستان میخواستم بدونم از پرینتر لیزری سیاه و سفید چند وقت استفاده نکنی جوهرش خشک میشه؟

خشک نمیشه.پودره نه جوهر که بخواد خشک بشه.

epson r270 چطوري درست ميشه؟ اصلا درست ميشه؟

حتما کارتریجش هم از مادیران هاست.شارژ نمیشن.

Gamemaster
18-03-2009, 22:50
حتما کارتریجش هم از مادیران هاست.شارژ نمیشن
مال Meva با گارانتي ماديران
اينو نفهميدم يعني شارژشون كنم؟

hmd_islami
20-03-2009, 13:10
مدتیه که وقتی اسکن میکنم پس زمینه به جای سفید زرد میوفته و عکس را هم زرد میکنه علت چیه باید چکار کنم

Senator_F
20-03-2009, 14:12
خوب من رفتم يكي دوجا پرسيدم ، نكته جالب اينكه كارتريج هاي اچ پي 5463 ميگن اصلا نيست و كيت شارژ
كيت تانك 4500 كانن هم حدود 80 تومن آب ميخوره .. اما من كه نميخوام آتليه و چاپخونه راه بندازم كه!

من يه پرينتر ميخوام كه :
1- هدش با كارتريج عوض بشه كه اگه يه زماني خراب شد مجبور نشم هزينه اي برابر با خود پرينتره بدم

ممنون

دوست گلم بنده بیشتر توی لیزری اطلاعات دارم و جوهرافشان تا حالا نداشتم.
کلا تانک خیالتون رو از جهت شارژ راحت میکنه.
مشکل خشک شدن جوهر رو هم حتما مدنظر داشته باشین.

amirshiraz
21-03-2009, 17:58
سلام خدمت همه دوستان و كارشناسان محترم
مي خواستم دستگاه 4 كاره اي بگيرم واسه كاراي خونگي، راهنمايي مي خواستم.
جوهر افشان و رنگي باشه!با صرفه باشه(چه از جهت قيمت كاتريج،چه تعداد چاپ صفحات)ليزري پيشنهاد نميكنين؟
تو پستها خوندم كه اچ پي تحريم شده!يعني اگر خريديم با مشكل گارانتي و كمبود كاتريج مواجه ميشيم؟
دوستان چه مدلهايي رو پيشنهاد ميدين؟
قيمت تا 200000 تومان!
مدلهاي 3660 و 3680 اچ پي خيلي نظرمو به خودش جلب كرده ،بگيرم به نظرتون؟
كارتريجهاي اچ پي در برابر اپسون 6،5 برابر گرونترند...چيكار كنم؟خواهش دارم كمكم كنيد!!!

irantrack
22-03-2009, 14:45

من يه پرينتر ميخوام كه :

ممنون
من hp 5150 دارم . خیلی ازش راضی ام . 3-4 ساله دارمش . روزی هم حدود 20-30 برگ پرینت میگیره . دوتا کارتریج داره . مشکی و رنگی . میشه مشکی رو با یه رنگی دیگه تعویض کرد برای کارهای کیفیت بالا .
یه لیتر جوهر هم میگیری میشه 40 تومن . برای یک سالت بسه .
قیمتش هم اگه گیر بیاری بالای 70-80 نیست

irantrack
22-03-2009, 14:47
مدتیه که وقتی اسکن میکنم پس زمینه به جای سفید زرد میوفته و عکس را هم زرد میکنه علت چیه باید چکار کنم
موقعی که میخوای پرینت بگیری یه جا نوع پرینت رو باید مشخص کنی . اونجا رو بزار روی داکیومنت به جای عکس .

amirshiraz
22-03-2009, 17:14
جوهر افشان و رنگي باشه!با صرفه باشه(چه از جهت قيمت كاتريج،چه تعداد چاپ صفحات)ليزري پيشنهاد نميكنين؟
تو پستها خوندم كه اچ پي تحريم شده!يعني اگر خريديم با مشكل گارانتي و كمبود كاتريج مواجه ميشيم؟
قيمت تا 200000 تومان!
كارتريجهاي اچ پي در برابر اپسون 6،5 برابر گرونترند...چيكار كنم؟خواهش دارم كمكم كنيد!!!

منتظر نظر اساتيد و كارشناسان هستم
موفق باشيد.

Senator_F
22-03-2009, 22:06
قيمت تا 200000 تومان!

با این هزینه لیزری نمیتونین بگیرین.قیمت hp1215 به تنهایی 225 تومن هستش.
کارتریج اپسون ظاهرا ارزونتر هستش ولی چون قابل شارژ نیست،عملا غیر قابل استفاده و گرون هستش.

Nasser Latifi
23-03-2009, 01:52
سلام

من قصد دارم یه پرینتر اسکنر بگیرم که:

- رنگی باشه
- سه کار پرینت و اسکن و کپی رو انجام بده (اگه جدا هم بگیرم و سرعتش همونطور باشه، خوبه. اما اگه 3 دقیقه طول بکشه تا اسکن کنه، بدرد نمیخوره)
- قیمت فتو سیاه و سفید برابر صفحه ای 25-30 تومن بشه تا تفاوتی با فتوکپی بیرون نداشته باشه. مثلا اگه کارتریجی برای پرینتر وجود داشته باشه که 1100 تا صفحه چاپ کنه، و قیمتش زیر 35000 تومن باشه، به صرفه هست. البته میخوام متن رو کپی کنم و کیفیتشم کم میکنم پس فکر نمیکنم جوهر زیادی مصرف بشه!
- بتونه روی cd/dvd چاپ کنه یا اگه نمیشه روی لیبل بتونه چاپ کنه! (تشخیص بده کاغذ لیبل هست و دقیقا" روی قسمت مورد نظر چاپ کنه)
- قیمتش از 300 هزار تومن بیشتر نباشه (اگه تا 250 باشه که بهتره)
- برای کار خونگی میخوام و هفته ای نهایتا" 20 صفحه a4 کپی متن و 10 تا a4 عکس پرینت میگیرم.
- فردا پس فردا واسم ادا در نیاره، حالمو بگیره!

لطفا" بگید تو مارک های موجود کدوم بهتر هست و چه مدل هایی به درد من میخوره.

- البته من تو ایران زندگی میکنم. گفتم که شرایط رو در نظر داشته باشید:31:

توی سایت hp این مدل رو پیدا کردم: اگه قیمتش توی همین رنجی که سایت گفته باشه، فکر کنم خوبه. (بازم شما راهنمایی کنید)
hp photosmart c5580 all-in-one printer, scanner, copier
قیمت سایت: 150$ با 15$ تخفیف = 135$

حالا فرق این پرینتر های 100 تومنی تا 300 تومنی فقط توی کیفیتشونه؟
چون من بعد ها نمیخوام باهاش عکس چاپ کنم بندازم تو آلبوم. فقط جلد dvd و روی dvd رو میخوام چاپ کنم.
پس اگه کیفیتش تا همین حد یا یکم بالاتر باشه و قیمتش کمتر باشه عالی میشه.

لیزری رنگی هم قیمتش با فتو اسمارت فرق چندانی نداره؟ و کیفیتشون هم یکی هست؟ و تو لیزری در اثر نور آفتاب و یا آب رنگش نمیره؟

ببخشید جسارت کردم جای سناتور اف جواب دادم.
شما میخواهید کارتریجتون بالای 1000 برگ بزنه ؟ اگه اینطوره پس فقط باید لیزری بگیرید چون جوهر افشان ماکسیمم 100 برگ متن میزنه آنهم فقط با مشکی.
در اینصورت پرینتر لیزری سیاه سفید نداریم که لیبل زن باشه و روی سی دی و دی وی دی چاپ کنه
پرینتر لیزری رنگی 3 کاره هم بالای یک ملیون تومنه و بازم لیبل زن نیست.
شما مجبورید بخاطر لیبل زن بودنش جوهر افشان بگیرید و من hp c 5283 را پیشنهاد میدم.
قیمت با گارانتی یکساله حدود 150000 تومانه.موفق باشید

amirshiraz
23-03-2009, 07:56
با این هزینه لیزری نمیتونین بگیرین.قیمت hp1215 به تنهایی 225 تومن هستش.
کارتریج اپسون ظاهرا ارزونتر هستش ولی چون قابل شارژ نیست،عملا غیر قابل استفاده و گرون هستش.

sسلام
پس نظر شما روي جوهر افشان هست!
حالا توي برندهايي مثا اچ پي،اپسون،كنون نظر شما چيست؟مخصوصا روي قضيه قيمت كارتريجهاي جوهر افشان!
بيشترين تاكيد من اينه كه هزينه هر برگ چاپ كمترين هزينه ممكن بشه
ممنون منتظر نظران ارزشمند شما هستم.

bad_stu
26-03-2009, 00:45
سلام
می خواستم ببینم آمزشی برای شارژ کاتریج hp 1006 وجود داره در اختیاره من بزارین؟
مرسی

Senator_F
26-03-2009, 10:32
sسلام
پس نظر شما روي جوهر افشان هست!
حالا توي برندهايي مثا اچ پي،اپسون،كنون نظر شما چيست؟مخصوصا روي قضيه قيمت كارتريجهاي جوهر افشان!
بيشترين تاكيد من اينه كه هزينه هر برگ چاپ كمترين هزينه ممكن بشه
ممنون منتظر نظران ارزشمند شما هستم.

اچ پی و کنون زیاد تفاوتی با هم ندارن،کنون ترجیحش بالاتره از نظر من.
اپسون رو کلا باید بیخیال شین.
اگر هم بخواین هزینه مینیمم بشه،راهش تانک هستش.البته میتونین نصب هم نکنینا ولی اونموقع هی زود زود باید شارژ کنین.نمیدونم مصرفتون زیاده یا نه.

سلام
می خواستم ببینم آموزشی برای شارژ کاتریج hp 1006 وجود داره در اختیاره من بزارین؟
مرسی

ghahremanimehdi
28-03-2009, 23:28
من یک پرینتر HP Deskjet 5150 دارم که هر دفعه شارژش 5 تومن میشد (البته خیلی کوچیک هست کارتیجش و معمولا فقط مشکیش رو شارژ میکردم الان هردوتا کارتریجش خراب شده و کارتریج مشکی هم 35 تومن هست که اگر بخوام هم مشکی و هم رنگی بگیرم 50-60 میشه که فکر نمیکنم الان خود پرینتر با جوهرش! اینقدر بیارزه!...حالا بگذریم)
من دیگه نمیخوام از این پرینترم استفاده کنم(چون خراب شده ، نمیدونم حالا خودش خراب شده یا کارتریجش؟!) و میخوام یک لیزری بگیرم ...والا من زیاد پرینت نمیگیرم...شاید نهایتا 150 برگ در ماه! منتها میخوام پرینتر تو خونه همیشه باشه تا به خاطر 2 برگ پرینت الاف کوچه خیابون نشم! الان داشتم تاپیکهای مختلف رو میخوندم دیدم P1006 HP چیز خوبی باید باشه ...
میخواستم بپرسم آیا شما هم همین مدل رو توصیه میکنید ؟ در ضمن من همون سیاه سفید برام کافی هست ...
فقط سوالم این هست که قیمت این پرینتر در حال حاضر چند هست؟ ... و تونرش بعد از چند دفعه شارژ خراب میشه و نیاز به تعویض داره؟ و قیمت تونرش چند هست؟ و هزینه ی شارژ تونرش چند هست؟ و چند برگ رو میتونه در هر بار شارژ پرینت کنه ؟
ممنون

Senator_F
29-03-2009, 15:29
من یک پرینتر hp deskjet 5150 دارم که هر دفعه شارژش 5 تومن میشد (البته خیلی کوچیک هست کارتیجش و معمولا فقط مشکیش رو شارژ میکردم الان هردوتا کارتریجش خراب شده و کارتریج مشکی هم 35 تومن هست که اگر بخوام هم مشکی و هم رنگی بگیرم 50-60 میشه که فکر نمیکنم الان خود پرینتر با جوهرش! اینقدر بیارزه!...حالا بگذریم)
من دیگه نمیخوام از این پرینترم استفاده کنم(چون خراب شده ، نمیدونم حالا خودش خراب شده یا کارتریجش؟!) و میخوام یک لیزری بگیرم ...والا من زیاد پرینت نمیگیرم...شاید نهایتا 150 برگ در ماه! منتها میخوام پرینتر تو خونه همیشه باشه تا به خاطر 2 برگ پرینت الاف کوچه خیابون نشم! الان داشتم تاپیکهای مختلف رو میخوندم دیدم p1006 hp چیز خوبی باید باشه ...
میخواستم بپرسم آیا شما هم همین مدل رو توصیه میکنید ؟ در ضمن من همون سیاه سفید برام کافی هست ...
فقط سوالم این هست که قیمت این پرینتر در حال حاضر چند هست؟ ... و تونرش بعد از چند دفعه شارژ خراب میشه و نیاز به تعویض داره؟ و قیمت تونرش چند هست؟ و هزینه ی شارژ تونرش چند هست؟ و چند برگ رو میتونه در هر بار شارژ پرینت کنه ؟
ممنون

1006 ظاهرا با شارژ مشکل داره.پودر خوب براش نیومده هنوز.با پودرای موجود هم کمرنگ میزنه.

ghahremanimehdi
29-03-2009, 15:38
1006 ظاهرا با شارژ مشکل داره.پودر خوب براش نیومده هنوز.با پودرای موجود هم کمرنگ میزنه.

ممنون
اگر فرصت داری جواب بقیه ی سوالاتم رو هم بده (اونهایی که بولد کردم...):20:

Senator_F
29-03-2009, 20:00
من یک پرینتر HP Deskjet 5150 دارم که هر دفعه شارژش 5 تومن میشد (البته خیلی کوچیک هست کارتیجش و معمولا فقط مشکیش رو شارژ میکردم الان هردوتا کارتریجش خراب شده و کارتریج مشکی هم 35 تومن هست که اگر بخوام هم مشکی و هم رنگی بگیرم 50-60 میشه که فکر نمیکنم الان خود پرینتر با جوهرش! اینقدر بیارزه!...حالا بگذریم)
من دیگه نمیخوام از این پرینترم استفاده کنم(چون خراب شده ، نمیدونم حالا خودش خراب شده یا کارتریجش؟!) و میخوام یک لیزری بگیرم ...والا من زیاد پرینت نمیگیرم...شاید نهایتا 150 برگ در ماه! منتها میخوام پرینتر تو خونه همیشه باشه تا به خاطر 2 برگ پرینت الاف کوچه خیابون نشم! الان داشتم تاپیکهای مختلف رو میخوندم دیدم P1006 HP چیز خوبی باید باشه ...
ممنون

اگه یه ذره بیشتر هزینه کنین که ارزشش رو هم داره،hp 2014 پیشنهاد خوبیه.
در مورد 1006:
قیمتش حدودا 110 تومن باید باشه،بعد از دو دفعه شارژ،براش درام می خرین و حداقل 8-7 بار دیگه هم براتون کار میکنه اگه آسیب ندیده باشه.بیشتر قطعاتش یدکی دارن تو بازار پس لازم نیست کارتریج کامل بخرین.
هزینه شارژ تونرش هربار 10 تومن و حدودا 1000-700 صفحه میزنه.

ghahremanimehdi
29-03-2009, 20:16
اگه یه ذره بیشتر هزینه کنین که ارزشش رو هم داره،hp 2014 پیشنهاد خوبیه.
در مورد 1006:
قیمتش حدودا 110 تومن باید باشه،بعد از دو دفعه شارژ،براش درام می خرین و حداقل 8-7 بار دیگه هم براتون کار میکنه اگه آسیب ندیده باشه.بیشتر قطعاتش یدکی دارن تو بازار پس لازم نیست کارتریج کامل بخرین.
هزینه شارژ تونرش هربار 10 تومن و حدودا 1000-700 صفحه میزنه.

این hp 2014 قیمتش چنده ؟ میخوام بدونم هزینه های جانبیش چقدره؟ چون الان پرینتر جوهرافشانی که دارم قیمت دوتا کارتریجش از قیمت نوی دستگاه هم گرونتره! یعنی دستگاهی میخوام که خرج رو دستم نذاره ....
منظورت از درام چی هست ؟ و قیمت این درام چند هست ؟

arash rashno
29-03-2009, 20:48

دوست عزیز با توجه به کمرنگ شدن پی 1005 و پی 1006 بعد از شارژ - به نظر شما تا کی تونر مناسبش میاد ؟
آیا این کمرنگی خیلی مشخصه یا نه - زیاد معلوم نیست ؟ - عین حالت اکونومیکه؟

بعد شما سامسونگ رو پیشنهاد میکنی تا مرز 100 تومن ؟ - اونها مثل اچ پی راحت شارژ میشن یا باید کیتی و یا چیپی ازشون عوض بشه

amirshiraz
29-03-2009, 21:28
اچ پی و کنون زیاد تفاوتی با هم ندارن،کنون ترجیحش بالاتره از نظر من.
اپسون رو کلا باید بیخیال شین.
اگر هم بخواین هزینه مینیمم بشه،راهش تانک هستش.البته میتونین نصب هم نکنینا ولی اونموقع هی زود زود باید شارژ کنین.نمیدونم مصرفتون زیاده یا نه.
[]
سلام سناتور محترم
از بين مدلهاي كنون ،مدلهاي پيشنهادي شما چيست؟
انتخاب من mx700 هست،نظر شما چيست؟در سايت pcworld به عنوان بهترين پرينتر multifunction انتخاب شده.
آيا تانك ميخوره؟
ممنون از لطف شما منتظر پاسخ شما هستم.

bad_stu
30-03-2009, 22:23
سلام
می خواستم بپرسم راهی هست که بتونم متن ها (بخصوص pdf که امکان انتخواب رنگ نداره تا اونجا که می دونم) رو کم رنگ بزنم تا هم تونر کمتر مصرف بشه هم این طوری خودم راحت ترم بخصوص وقتی هر دو روی کاغذ پرینت می گیرم.
مرسی

Senator_F
30-03-2009, 22:58
این hp 2014 قیمتش چنده ؟ میخوام بدونم هزینه های جانبیش چقدره؟ چون الان پرینتر جوهرافشانی که دارم قیمت دوتا کارتریجش از قیمت نوی دستگاه هم گرونتره! یعنی دستگاهی میخوام که خرج رو دستم نذاره ....
منظورت از درام چی هست ؟ و قیمت این درام چند هست ؟

2014 فکر کنم حدود 200 تومن باشه.
درام یه قطعه ای از کارتریج هستش و قیمتش 10-8 هزار تونه.

دوست عزیز با توجه به کمرنگ شدن پی 1005 و پی 1006 بعد از شارژ - به نظر شما تا کی تونر مناسبش میاد ؟
آیا این کمرنگی خیلی مشخصه یا نه - زیاد معلوم نیست ؟ - عین حالت اکونومیکه؟

بعد شما سامسونگ رو پیشنهاد میکنی تا مرز 100 تومن ؟ - اونها مثل اچ پی راحت شارژ میشن یا باید کیتی و یا چیپی ازشون عوض بشه

سلام سناتور محترم
از بين مدلهاي كنون ،مدلهاي پيشنهادي شما چيست؟
انتخاب من mx700 هست،نظر شما چيست؟در سايت pcworld به عنوان بهترين پرينتر multifunction انتخاب شده.
آيا تانك ميخوره؟
ممنون از لطف شما منتظر پاسخ شما هستم.

انتخاب خوبیه.تانک هم فکر کنم نصب میشه.ولی اطلاعی ندارم که تو ایران هستش یا نه.هم خود پرینتر و هم تانکش.

سلام
می خواستم بپرسم راهی هست که بتونم متن ها (بخصوص pdf که امکان انتخواب رنگ نداره تا اونجا که می دونم) رو کم رنگ بزنم تا هم تونر کمتر مصرف بشه هم این طوری خودم راحت ترم بخصوص وقتی هر دو روی کاغذ پرینت می گیرم.
مرسی

راه خاصی که به پرینتر آسیب نزنه،نه.

ghahremanimehdi
30-03-2009, 23:47
عجب!( الان داشتم تاپیکهایی رو که لینکش رو دادی میخوندم )

پس با این صحبتها روی 1005 و 1006 هم نمیشه حساب کرد چون تو تاپیکها خیلیها با شارژکردن کارتریجش مشکل داشتند ...
ببینم این پرینترهای لیزری هم کارتریجش مثل کارتریج پرینترهای جوهر افشان خشک میشه؟چون من 5150 جوهرافشان دارم و گاهی اوقات تا سه هفته هم حتی یک برگ پرینت نمیگرفتم (چون خونه نبودم که پرینت بگیرم و وقتی برمیگشتم میدیدم خشک شده و وقتی میبردم برای شارژ میگفت دیگه احیا نمیشه و باید یک دونه نو بخری! که نوش به اندازه ی قیمت خود پرینتر + جوهرش هست! )
میخوام بدونم لیزری ها هم همین مشکل رو دارند ؟ با توجه به اینکه من حجم کاریم زیاد نیست پس چه پرینتری بخرم ؟ شنیدم Brother هم خوبه ..؟! سامسونگ چی ؟
سناتور جان لطفا راهنمایی کن چون میخوام در اسرع وقت پرینترم رو عوض کنم ...
ممنون

bad_stu
31-03-2009, 19:31
عجب!( الان داشتم تاپیکهایی رو که لینکش رو دادی میخوندم )

پس با این صحبتها روی 1005 و 1006 هم نمیشه حساب کرد چون تو تاپیکها خیلیها با شارژکردن کارتریجش مشکل داشتند ...
ببینم این پرینترهای لیزری هم کارتریجش مثل کارتریج پرینترهای جوهر افشان خشک میشه؟چون من 5150 جوهرافشان دارم و گاهی اوقات تا سه هفته هم حتی یک برگ پرینت نمیگرفتم (چون خونه نبودم که پرینت بگیرم و وقتی برمیگشتم میدیدم خشک شده و وقتی میبردم برای شارژ میگفت دیگه احیا نمیشه و باید یک دونه نو بخری! که نوش به اندازه ی قیمت خود پرینتر + جوهرش هست! )
میخوام بدونم لیزری ها هم همین مشکل رو دارند ؟ با توجه به اینکه من حجم کاریم زیاد نیست پس چه پرینتری بخرم ؟ شنیدم Brother هم خوبه ..؟! سامسونگ چی ؟
سناتور جان لطفا راهنمایی کن چون میخوام در اسرع وقت پرینترم رو عوض کنم ...
ممنون

با اجازه ی سناتور جان!
پرینتر های لیزری جوهر ندارن که بخواد خشک بشه.
به جاش تونر دارن که یک نوع پودره، پس اصلان نگران خشک شدن نباشین.
اما روطوبت می تونه به مرور زمان روی تونر اثر بدی بزاره. اما این چندان مهم نیست.(بخصوص اگه جایی هستین که هوا همیشه خشکه)
در مجموع پرینتر های لیزری رو میشه پارسال شارژ کرد و امسال استفاده!

در مورد سوال دوم
من خودم HP 1006 دارم
ازش ناراضی نیستم. تونر خوب و با کیفیت هنوز براش نیومده اما با همین تونر های بازار هم text رو برام قابل قبول میزنه.
من کاتریجش رو می دم با 9000 تومن برام می شارژن و 1200 تا 1400 تا رو تمیز برام کار می کنه.
ظاهر جمع و جور و زیبایی داره
و به عنوان یک کابر می گم برای خونه یا یه شرکت کوچیک انتخواب اشتباهی نیست.
اما اگه پرینت شکل یا لوگو براتون مهمه فعلا رو این مدل حساب نکن دوست من.

ghahremanimehdi
31-03-2009, 20:35
با اجازه ی سناتور جان!
پرینتر های لیزری جوهر ندارن که بخواد خشک بشه.
به جاش تونر دارن که یک نوع پودره، پس اصلان نگران خشک شدن نباشین.
اما روطوبت می تونه به مرور زمان روی تونر اثر بدی بزاره. اما این چندان مهم نیست.(بخصوص اگه جایی هستین که هوا همیشه خشکه)
در مجموع پرینتر های لیزری رو میشه پارسال شارژ کرد و امسال استفاده!

در مورد سوال دوم
من خودم hp 1006 دارم
ازش ناراضی نیستم. تونر خوب و با کیفیت هنوز براش نیومده اما با همین تونر های بازار هم text رو برام قابل قبول میزنه.
من کاتریجش رو می دم با 9000 تومن برام می شارژن و 1200 تا 1400 تا رو تمیز برام کار می کنه.
ظاهر جمع و جور و زیبایی داره
و به عنوان یک کابر می گم برای خونه یا یه شرکت کوچیک انتخواب اشتباهی نیست.
اما اگه پرینت شکل یا لوگو براتون مهمه فعلا رو این مدل حساب نکن دوست من.

با تشکر از راهنماییتون
میخواستم بدونم الان برای چه پرینترهایی پودر مرغوب هستش ؟ (چون الان میگید برای 1006 پودر مرغوب نیستش و بعد از شارژ کمرنگ پرینت میگیره ..)
الان به من چه مدلی رو توصیه میکنید که بخرم ؟

bad_stu
31-03-2009, 20:48
خوب پرینتر هایی که تونر مناسب دارن رو همشونو که نمی دونم!
اما مثلا hp1020 (و هم خانوادهاش مثل 1018) که شدیدن طرف دار داشته و داره!
اما الان دیگه تولید نمی شه قیمتشم یه مقدار زیاد شده دور ور 150 (قیمت دقیق نیست) که به نظر من با این قیمت نمی ارزه.
من نظر شخصیم اینکه فقط از برند hp پریتر بگیری.
دلیل من اینه که همه چیزش همه جا ریخته و اصلا لنگ هیچیش نمی مونی (تونر استثنا بود ! )
و تعمییرشم چون زیاده تو بازار راحت و ارزونه.
و کیفیتشم جدا بالاس.
به نظر من همین دوستمون 1006 با توجه به قیمتش (95 تومن ، البته حدودا) کاملا مناسب و به صرفه هست!

arash rashno
31-03-2009, 22:59
من از صفحه 145 خوندم تا اینجا :
تا حالا همه کسایی که 1005 و 1006 داشتن و میخواستن لوگو و .. بزنند ناراضی بودند
کسایی هم که تکس میزنند راضی بودند
ولی این موارد هم جناب مسعود در چند صفحه پیش اشاره کرده بود :
1. ظرفیت پایین کارتریج 1005 و 1006
2. محفظه کاغذ کوچک و بدون پوشش
مزایا :
قطعات یدکی در همه جا در دسترس - قیمت مناسب

حالا میخواستم بدونم کسی از سامسونگ ام ال 1640 استفاده کرده ؟ اون با پودر مشکل نداره ؟- به جز چیپهاش که باید عوض بشه - درام قیمتش چقدره ؟ منظورم اینه که قطعات یدکیش مثل اچ پی زیاد توی بازار هست و به قیمت مناسب ؟
مورد آخر پرینتر brother HL-2140 هست که جناب مسعود پیشنهاد داده -
این چی قطعات یدکی زیاد هست ؟ ارزونه ؟
برای شارژ چیپی چیزی که نباید عوض کنیم ؟

راستی من خودم الات آر 290 با تانک دارم و خیلی هم راضیم -
رنگی هامو حتی عکس رو با این پرینتر میگیرم ولی برای بارکد و تکس نیاز به یه لیزری سیاه و سفید دارم
به زودی اطلاعاتی در مورد آر 290 اینجا میزارم - کلا جوهر افشان کامل اطلاعات دارم ولی لیزری اطلاعاتی ندارم

ghahremanimehdi
01-04-2009, 14:45
من از صفحه 145 خوندم تا اینجا :
تا حالا همه کسایی که 1005 و 1006 داشتن و میخواستن لوگو و .. بزنند ناراضی بودند
کسایی هم که تکس میزنند راضی بودند
ولی این موارد هم جناب مسعود در چند صفحه پیش اشاره کرده بود :
1. ظرفیت پایین کارتریج 1005 و 1006
2. محفظه کاغذ کوچک و بدون پوشش
مزایا :
قطعات یدکی در همه جا در دسترس - قیمت مناسب

حالا میخواستم بدونم کسی از سامسونگ ام ال 1640 استفاده کرده ؟ اون با پودر مشکل نداره ؟- به جز چیپهاش که باید عوض بشه - درام قیمتش چقدره ؟ منظورم اینه که قطعات یدکیش مثل اچ پی زیاد توی بازار هست و به قیمت مناسب ؟
مورد آخر پرینتر brother hl-2140 هست که جناب مسعود پیشنهاد داده -
این چی قطعات یدکی زیاد هست ؟ ارزونه ؟
برای شارژ چیپی چیزی که نباید عوض کنیم ؟

راستی من خودم الات آر 290 با تانک دارم و خیلی هم راضیم -
رنگی هامو حتی عکس رو با این پرینتر میگیرم ولی برای بارکد و تکس نیاز به یه لیزری سیاه و سفید دارم
به زودی اطلاعاتی در مورد آر 290 اینجا میزارم - کلا جوهر افشان کامل اطلاعات دارم ولی لیزری اطلاعاتی ندارم

همین سوالات رو من هم دارم .. کسی از دوستان نیست جواب بده ؟:20:

arash rashno
01-04-2009, 16:25
همین سوالات رو من هم دارم .. کسی از دوستان نیست جواب بده ؟:20:
آره - واقعا اگه brother hl-2140 همه چیزش اوکی باشه واقعا خیلی بهتر از این سری پی اچ پی هستش
منتظریم :13:

civil engineer1
01-04-2009, 17:15
سلام دوستان.من پرینتر hp photosmart C5230 دارم و وقتی روشنش میکنم روی ال سی دی اول مینویسه ok کن.بعد وقتی ok میکنی می خواد پرینت کنه!می خواستم بدونم چیکار باید کرد که دیگه اون پیغام اولی نیاد و فقط بعد از روشن کردن حالت آماده داشته باشه؟ممنون

arash rashno
02-04-2009, 18:41
یعنی کسی تجربه این مدل brother hl-2140 رو نداشته ؟

bad_stu
02-04-2009, 19:56
یعنی کسی تجربه این مدل brother hl-2140 رو نداشته ؟

دوست من،
من وقتی دنبال خرید پریتر بودم دنبال brother هم گشتم اما فقط یک فرشگاه موجود داشت.(مدلش یادم نیست.)
البته شنیدم تو ایرن نمایندگی داره.
اما واقعیت این جاست که بازار پرینتر (لیزی، سیاه سفید) در ایران دست HP و تا حدی canon هست.
این دو تا برند هم دارن مکانیک مشابه میزنن (تا اون جا که می دونم). این شباهت مکانیک ها به حدی هست که دو تا پریتر از دو تا برند اما از یک خانواده یک کاتریج می خورن.
پس فرضا یک تعمیر کار وقتی این دو تا برند رو میزاری جلوش چشم بسته بازش می کنه و قطعه عوض می کنه. (چون از وقتی تعمیر کار شده به این مکانیک عادت کرده) اما وقتی دنیای متفاوتی مثل brother جلوش بزازی هم چون آشنا نیست ازت پول بیشتر می گیره هم مطمئن باش باید قطعش رو با درد سر و قیمت بیشتر بخری.
از اون طرف اشکالات brother مطمئنن تا حالا اندازه ی hp رو نشده چون اون میزان استفاده نشده.
به هر حال من تنها نکته ی مثبتی که از پریتر brother شنیدم و برم جالب بود این بود که این برند بر عکس hp کاملا موافق شارژ کاتریجه و حتی یک درپوش برای محفظه ی تونر در نظر گرفته.
اما در مورد کارش و این که چند وقت به چند وقت باید بری پیش تعمیر کار و این جور چیز ها فکر نکنم در مجموع بتونی اطلاعات دقیقی بدست بیاری چون این اطلاعات مستلزم مصرف گستردس که خب این برند تو ایران ناشناختس تا حد زیادی.
پس اگه بگردی و brother بگیری شارژت راحت تره (تونر ش رو نمی دونم رحت گیر می یاد، گرونه یا نه) اما به احتمال زیاد قطعه پیدا کردن و تعمیرت باید سخت باشه.
امیدوارم با تحقیق تصمیم درست رو بگیری با توجه به نیاز و شرایطت. :20:

arash rashno
02-04-2009, 20:42
دوست من،
من وقتی دنبال خرید پریتر بودم دنبال brother هم گشتم اما فقط یک فرشگاه موجود داشت.(مدلش یادم نیست.)
البته شنیدم تو ایرن نمایندگی داره.
اما واقعیت این جاست که بازار پرینتر (لیزی، سیاه سفید) در ایران دست hp و تا حدی canon هست.
این دو تا برند هم دارن مکانیک مشابه میزنن (تا اون جا که می دونم). این شباهت مکانیک ها به حدی هست که دو تا پریتر از دو تا برند اما از یک خانواده یک کاتریج می خورن.
پس فرضا یک تعمیر کار وقتی این دو تا برند رو میزاری جلوش چشم بسته بازش می کنه و قطعه عوض می کنه. (چون از وقتی تعمیر کار شده به این مکانیک عادت کرده) اما وقتی دنیای متفاوتی مثل brother جلوش بزازی هم چون آشنا نیست ازت پول بیشتر می گیره هم مطمئن باش باید قطعش رو با درد سر و قیمت بیشتر بخری.
از اون طرف اشکالات brother مطمئنن تا حالا اندازه ی hp رو نشده چون اون میزان استفاده نشده.
به هر حال من تنها نکته ی مثبتی که از پریتر brother شنیدم و برم جالب بود این بود که این برند بر عکس hp کاملا موافق شارژ کاتریجه و حتی یک درپوش برای محفظه ی تونر در نظر گرفته.
اما در مورد کارش و این که چند وقت به چند وقت باید بری پیش تعمیر کار و این جور چیز ها فکر نکنم در مجموع بتونی اطلاعات دقیقی بدست بیاری چون این اطلاعات مستلزم مصرف گستردس که خب این برند تو ایران ناشناختس تا حد زیادی.
پس اگه بگردی و brother بگیری شارژت راحت تره (تونر ش رو نمی دونم رحت گیر می یاد، گرونه یا نه) اما به احتمال زیاد قطعه پیدا کردن و تعمیرت باید سخت باشه.
امیدوارم با تحقیق تصمیم درست رو بگیری با توجه به نیاز و شرایطت. :20:

ممنون از جواب
ولی متاسفانه برندهای اچ پی مثل پی 1005 و 1006 واقعا پرینترهای بی کیفیت هستند به نسبت سایر محصولات اچ پی - فقط به درد تکس میخوره - همین و بس -
در مورد سامسونگ هم با توجه به تعویض چیپ (که 15 هزار تومنه ) یعنی یه بار باید پرینتر بخرم یه بار دیگه برم یه چیپست عوض کنم - تازه اگر چیزی رو بلند نکنن!!

در مورد این مدل با توجه به قیمت و با توجه به اینکه دیدم سایتهای زیادی (ایرانی) برای فروش گذاشتن انتخاب کردم - برای خرید هم به احتمال 99 درصد بازار ایران این مدل رو ندارن - ولی احتمال زیاد خیابون ایرانشهر این مورد و مواد مصرفی با قیمت مناسب موجود باشه
به نظر من الان 20 تومن بیشتر بدم و این مدل رو بخرم بهتر باشه تا اینکه هر روز یه پودر بگیرم ببینم به اچ پی بخوره یا نه - یا در مورد سامسونگ دوباره ببرم چیپ عوض کنم

arash rashno
02-04-2009, 20:45

در این مورد با شما موافق نیستم
چون مدل های 1018 و 1020 که تا یک سال پیش بورس بازار بودند هیچ مشکلی نداشتند همه راضی بودند

ghahremanimehdi
02-04-2009, 20:58
ببینم حالا امکانش هست که در آینده ی نزدیک کارتریج خوب برای 1006 و 1005 هم وارد کنند ؟ مگر این دو مدل پودر مخصوص شارژ براشون تولید نمیشه ؟ با توجه به اینکه این دوپرینتر فروش زیادی هم دارند چرا براش تونر خوب وارد نمیکنند ؟
شنیدم از چند سال پیش شرکت hp هم ایران رو تحریم سختی کرده و در حال حاضر اغلب دستگاههایی که به ایران میفروشه از عمد ریمارک هستند:41:
خوب همون مدلهای 1018 و 1020 که میگید مگه کارتریج مرغوب براشون تو بازار نیستش ؟ خوب بریم یکی از همین دو مدل رو بخریم بهتر نیست ؟

arash rashno
02-04-2009, 22:11
ببینم حالا امکانش هست که در آینده ی نزدیک کارتریج خوب برای 1006 و 1005 هم وارد کنند ؟ مگر این دو مدل پودر مخصوص شارژ براشون تولید نمیشه ؟ با توجه به اینکه این دوپرینتر فروش زیادی هم دارند چرا براش تونر خوب وارد نمیکنند ؟
شنیدم از چند سال پیش شرکت hp هم ایران رو تحریم سختی کرده و در حال حاضر اغلب دستگاههایی که به ایران میفروشه از عمد ریمارک هستند:41:
خوب همون مدلهای 1018 و 1020 که میگید مگه کارتریج مرغوب براشون تو بازار نیستش ؟ خوب بریم یکی از همین دو مدل رو بخریم بهتر نیست ؟
1018 و 1020 دیگه تولید نمیشه

بعد 1005 و 1006 مشکل کارتریج ندارن
مشکلشون بعد از شارژ کردن هست که فقط متن رو خوب میزنند وگرنه عکس و لوگو رو کمرنگ میزنند
اگه مشکل پودرشون حل بشه - مشکل دیگه ای ندارن

ghahremanimehdi
02-04-2009, 22:56
1018 و 1020 دیگه تولید نمیشه

بعد 1005 و 1006 مشکل کارتریج ندارن
مشکلشون بعد از شارژ کردن هست که فقط متن رو خوب میزنند وگرنه عکس و لوگو رو کمرنگ میزنند
اگه مشکل پودرشون حل بشه - مشکل دیگه ای ندارن

من هم منظورم همون مشکل پودر و شارژش بود ..
ببینم حالا کمرنگ شدنش بعد از شارژ تا چه حد است ؟ آیا قابل تحمل هست ؟ اگر نخوایم لوگو و عکس پرینت بگیرم (فقط تکست) آیا جوابگو هستش؟آخه دیگه با پرینتر سیاه سفید دیگه عکس و لوگو در کل جالب هم درنمیاد ...

arash rashno
02-04-2009, 23:07
ببینم حالا کمرنگ شدنش بعد از شارژ تا چه حد است ؟ آیا قابل تحمل هست ؟ اگر نخوایم لوگو و عکس پرینت بگیرم (فقط تکست) آیا جوابگو هستش؟آخه دیگه با پرینتر سیاه سفید دیگه عکس و لوگو در کل جالب هم درنمیاد ...
ببنید مسئله این پرینتر یکی دو تا نیست
اول گارانتی نداره - کارتریج خیلی کوچیکی داره که حدود 1000 تا بیشتر نمیزنه - یعنی تعداد شارژ شما رو افزایش میده و عمر مفید کارتریج کاهش پیدا میکنه در صورتی که برادر طرف 2000 تا میزنه سامسونگ هم همینطور

بعد شما اگه بهترین پودر رو بگیرید تازه متن رو واستون خوب میزنه - چون من از یکی پرسیدم گفت میده بیرون برای شارژ متن رو کمرنگ میزنه !
اینو آقا مسعود چند صفحه قبل گذاشته بعد از شارژ - لوگو ویندوز رو ببنید چقدر بی کیفیت هست - متن پرینت شده - طرف حروف خیلی نقطه سیاه هست

arash rashno
02-04-2009, 23:12
فقط یه چیزی اگه خواستید بخرید فعلا این دو سه روز دست نگه دارید چون بازارها بعد از 15 روز تعطیله باز شده و قیمت ها رو معمولا یکم بالاتر میگن - تا بازار جنس های همه برسه و به روال عادی برگرده
من خودم شدید در حال تحقیق روی برادر هستم - نتایج رو میگم - ولی اگه اینو پیدا نکنم با مواد مصرفی ارزون - مجبوری پی 1006 میگیرم

bad_stu
03-04-2009, 00:37
در این مورد با شما موافق نیستم
چون مدل های 1018 و 1020 که تا یک سال پیش بورس بازار بودند هیچ مشکلی نداشتند همه راضی بودند

درسته دوست من اما مثالا ما می دونیم 1018 ممکنه دچاره یه نقص فنی بامزه بشه که کناره تصاویری که پرینت می زنه یه خطم بندازه که در مدل های دیگه اشکالی به این شکل مرسوم نیست.
دوستانی که 1018 داشتن این صحبت من رو می فهمن.خب ما این مشکل 1018 رو می دونیم چون فراوان استفاده شد.
اما پریتری که تو بازار باب نبوده مشکلاتش مخفیه مثل مدل مد نظر شما.

bad_stu
03-04-2009, 00:56

ببینید در مجموع می گم تحریم در این مورد بی اثره! قبلا از امارات می یومد حالام از امارات می یاد!
مدل های 1018 و 1020 دیگه تا جایی که می دونم تولید نمی شن. و الان تو بازار برا همین گرون شدن و به نظر به صرفه نمی یان.
خوب احنمال این که تونر مناسب برای 1006 و 1005 بیاد زیاد هست. باید صبر کرد و دید چی می شه.

reza_top60
03-04-2009, 12:10
سلام آرش
من هم مثل شما سر دو راهی موندم و خیلی تحقیق کردم و دیدم Canon LBP 2900یا 3000هک کیفیت خوبی داره و هم نمایندگی معتبر توی ایران داره کانولاو هم قیمتش مناسبه 130 تومن برای همین من کانن رو میخرم.نظر شما چیه؟

arash rashno
03-04-2009, 12:29
سلام آرش
من هم مثل شما سر دو راهی موندم و خیلی تحقیق کردم و دیدم canon lbp 2900یا 3000هک کیفیت خوبی داره و هم نمایندگی معتبر توی ایران داره کانولاو هم قیمتش مناسبه 130 تومن برای همین من کانن رو میخرم.نظر شما چیه؟
والا من در مورد این مدل هیچ تحقیقی نکردم اگر ممکنه خودتون یکم در مورد شارژ - هزینه مواد مصرفی و .. توضیح بدید

mamaloo_shz
03-04-2009, 15:31
درود بر دوستان
عزیزان میخوام 1 پرینتر لیزری رنگی برای مصرف خانگی بگیرم، البته مصرفم فقط عکس چاپ کردند هست و نهایتا چند ایی هم متن و ...
حداکثر هزینه 400 تومان هست
چی پیشنهاد میدین و چرا !؟
فقط اگر ممکنه 1 کم سریعتر نظرات ارزشمندتون را بگید، چون پولم را از بانک کشیدم بیرون، خرج میشه :دی
پیشاپیش از همه ممنون

arash rashno
03-04-2009, 15:50
سلام آرش
من هم مثل شما سر دو راهی موندم و خیلی تحقیق کردم و دیدم canon lbp 2900یا 3000هک کیفیت خوبی داره و هم نمایندگی معتبر توی ایران داره کانولاو هم قیمتش مناسبه 130 تومن برای همین من کانن رو میخرم.نظر شما چیه؟
من توی سایت رایانه دیدم که 3000 دیگه تولید نمیشه درسته ؟

soroosh123
04-04-2009, 17:46
با تشکر از کلیه دوستان و مطالب جالبشون.
منم ام یه تجربه ای راجع به همین p1006 دارم شاید به درد بخوره.
من حدود یک سال پیش یه پرینتر p1006 خریدم. حدوده 6 ماه پیش ام کارتریج اصلیش تموم شد.
برای اولین بار خودم طبق همون pdf معروف با هزار ترس و لرز کارتریج ام رو با تونر super graphix HP1200-1300 (که همه مغازه داره میگفتن مخصوص پرینتر خودته) شارژ کردم.مثل تمام دوستان کیفیت پرینتم افتضاح شد. اونقدر بد بود که یادمه حتی کارتریج اصلیش وقتی روی اکانومیک ام بود اینقدر بد نمیزد.
رفتم چند تا مغاره بهشون نشون دادم نمونه چاپ ام رو. همه می گفتن از این بهتر نمیشه و این بهترین حالته.تا وقتی که رفتم یه مغازه که البته اونم اولش می گفت همین وضعیت بهترینه. اما بعد بهم یه تونری رو معرفی کرد به نام یونیورسال.( ایتم نامبر ش رو نمی دونم پی بود) قوطی اصلیش یک کیلویی بود.20.000 تومن.منم با هزار خواهش و تمنا ازش به اندازه یه بار شارژ (حدود 60 70 گرم) گرفتم.
با این تونر که شارژ کردم می شه گفت کیفیت پرینتم خیلی بهتر شده.البته نه مثل اصلیش.ولی نسبت به گرافیکس میشه گفت خیلی بهتره.نسبت به اصلیش در بهترین وضعیت چاپ تکس ها رو خوب میزنه ( البته یه کم نازک تر از کارتریج اصلیش) اما برای عکس خیلی چنگی به دل نمیزنه.
اینا رو گفتم که این مدل تونر ام اگه دوستان خواستن مد نظر قرار بدن.
اگه خواستین می تونم نمونه اسکن شده از پرینت اش ام بذاردم.
با تشکر از همه

reza_top60
04-04-2009, 19:30
آرش جان من در مورد کیفیتش خیلی تحقیق کردم عالیه در حد 1020 هست و از بچه های فروم هم سناتور تاییدش می کرد
در مورد هزینه شارژش هم بگم که نمایندگی کانن میگه 10-15 تومن بذای هر 1500 برگ هزینه شارژ میگیره و میگه همه قطعاتش موجوده و گارانتی داره.
مدل 3000 جدیدتر از 2900 هست و فرقشون هم با هم در سرعت چاپشون هست و تولیدشون متوقف نسیت برای شما سایت نمایندگیش ملاک باشه نه سایت رایانه.

Alfredo
05-04-2009, 18:15
سلام دوستان.

اگه زحمتی نیست یک پرینتر لیزری حدود 200 هزارتومان (زیر 300 تومان) به بنده معرفی کنید که هم کیفیتش خوب باشه هم شارژ کردنش گرون تموم نشه،

اینطور که من فهمیدم پرینتر های لیزری رنگی بعد از شارژ شدن کیفیتشون کاهش پیدا میکنه، درسته ؟

بنظر شما اگه یه پرینتر جوهر افشان حدود 110 تومن (کانن فکر کنم 4400) بگیریم از نظر کیفیت و هزینه شارژ و ... بهتر نیست ؟

واسه استفاده توی مغازه کامپیوتری با تعداد مشتری کم، ولی میخوایم کیفیت بالایی داشته باشه.

ممنون :11:

arash rashno
05-04-2009, 21:19
آرش جان من در مورد کیفیتش خیلی تحقیق کردم عالیه در حد 1020 هست و از بچه های فروم هم سناتور تاییدش می کرد
در مورد هزینه شارژش هم بگم که نمایندگی کانن میگه 10-15 تومن بذای هر 1500 برگ هزینه شارژ میگیره و میگه همه قطعاتش موجوده و گارانتی داره.
مدل 3000 جدیدتر از 2900 هست و فرقشون هم با هم در سرعت چاپشون هست و تولیدشون متوقف نسیت برای شما سایت نمایندگیش ملاک باشه نه سایت رایانه.

بله حق با شماست
همه چیز این دو مدل یکیه فقط سرعت چاپ 3000 بیشتره - رایان صبا قیمت هر دو رو یکی زده
فقط حافظه هر دو 2 مگ هست و ظرفیت کاغذ کاستش 150 تا هستش ولی brother hl-2140 حافظه 8 مگی و ظرفیت کاغذ کاستش 250 تاست - مورد بعدی زمان اولین چاپ کنون 9.3 هستش واسه برادر هم کمتر از 10 هستش

reza_top60
05-04-2009, 22:59
سلام آرش جان من یه تحقیق دیگه هم کردم که سامسونگ 1640 کیفیت خوبی داره و قیمتش 85 تومنه اما برای اولین شارژ یه چیپ میخواد که نماینده سام سرویس میگه 25 تومنه و دیگه هم نمیخواد و کیفیتش هم عالیه.بچه ها نظر بدید؟قیمتش که خوبه

arash rashno
05-04-2009, 23:10
سلام آرش جان من یه تحقیق دیگه هم کردم که سامسونگ 1640 کیفیت خوبی داره و قیمتش 85 تومنه اما برای اولین شارژ یه چیپ میخواد که نماینده سام سرویس میگه 25 تومنه و دیگه هم نمیخواد و کیفیتش هم عالیه.بچه ها نظر بدید؟قیمتش که خوبه
خوب مسئله همین رفتن دوباره هست - شما فکرشو بکن دوباره باید ببریش - مشکل اینجاست
تازه اگه همون موقع بدن
تازه گارانتی سامسونگ هم اونور دنیا هست - یه روز ببرم - یه روز بیارم
و گرنه فکر کنم چیپست رو بشه 15 هم پیدا کرد
مورد بعدی انگار صدای سامسونگ خیلی زیاد هم هستش

Masoud.Neshat
06-04-2009, 07:13
بلاخره مادیران وارد بازار پرینتر های لیزری شد! ازین به بعد برند Lexmark با گارانتی مادیران
مثلا این مدلش که لیزری سیاه و سفید ارزون و خوبیه:

Lexmark E120

چاپ با وضوح 600x600 dpi
سرعت چاپ 19 صفحه در دقيقه
زمان اولين چاپ: 8 ثانيه
داراي پورت USB 2.0
پردازشگر 183MHz
حافظه 8 مگابايتي

Masoud.Neshat
06-04-2009, 10:29
جهت حذف پست...

civil1
06-04-2009, 21:28
سلام من پرینترم کانن i560 می خوام خودم کارتریجش رو شارژ کنم یک سوراخ داره که رنگ رو بیرون میده سرشم پنبه داره از همینجا باید تزریق کنم یکم توضیح بدین لطفا ممنون

Alfredo
06-04-2009, 22:12
سلام دوستان.

اگه زحمتی نیست یک پرینتر لیزری حدود 200 هزارتومان (زیر 300 تومان) به بنده معرفی کنید که هم کیفیتش خوب باشه هم شارژ کردنش گرون تموم نشه،

اینطور که من فهمیدم پرینتر های لیزری رنگی بعد از شارژ شدن کیفیتشون کاهش پیدا میکنه، درسته ؟

بنظر شما اگه یه پرینتر جوهر افشان حدود 110 تومن (کانن فکر کنم 4400) بگیریم از نظر کیفیت و هزینه شارژ و ... بهتر نیست ؟

واسه استفاده توی مغازه کامپیوتری با تعداد مشتری کم، ولی میخوایم کیفیت بالایی داشته باشه.

ممنون

دوستانی که وارد هستند لطفا یکم از تجربشون هم نصیب ما کنند...

ما اینجاییم !!!!!!!!

mehdi_halla
08-04-2009, 13:16
سلام دوستان
من میخواستم یه پرینتر سیاه و سفید برای کار خونگی بخرم حدود 100 تا 150 تومن بیشتر نباشه.در ضمن هزینه چاپ میخوام کمترین حالت باشه.
اصلا پرینتری هست(جوهر افشان یا لیزری) که بشه کارتریج اون رو به تعداد دفعات زیاد شارژ کرد یا اینکه مثلا حدود 10 باری شارژ کرد که هزینه خرید کارتریج دیرتر بدیم تا هزینه چاپ هر صفحه کمتر دربیاد؟
ممنون از توجهتون...

arash rashno
08-04-2009, 14:16
من دیروز یه سر رفتم بازار
سامسونگ 1640 -80 تومن بود - توی بازار ایران میگفتند که نیاز به تعویض چیپ نیست ما خودمون در بردش تغییری ایجاد میکنیم که تعویض چیپ نخواد - یکی هم میگفت که چیپشو عوض میکنیم 15 تومن
کنون 2900 هم 150 تومن - 3000 هم توی بازار نیست
کنون 3010 هم جدید اومده به قیمت 103 تومن نمایندگی کنون توی بازار ایران
اومدم ایرانشهر اونجا میگفتند که سامسونگ قابل شارژ نیست و چیپش هنوز نیومده حتی نماینده فروش سامسونگ هم همینو گفت
برادر 2140 هم 130 تومن - فقط یه مشکل این برادر داره اونم اینه که دارمش جدا نیست و عمر مفید یونیک دارمش 15000 برگه هست و قیمت این یونیک درام هم 80 تومنه !!!
اومدیم سراغ 1005 و 1006 - 1005 قیمتش 80 تومن و 1006 قسمت 90 تومن
کلا هر کدوم رو خواستیم بخریم یا یه مشکل داشت یا قیمت مثل کنون بالا بود - فعلا بیخیال خرید شدیم - همین جوهر افشان رو فعلا کار میکنیم تا بعد ببینم چی میشه

Masoud.Neshat
08-04-2009, 16:37
محصول جدید

CANON i-SENSYS LBP3010

14 ppm mono
600 x 600 dpi
150-sheet multi-purpose tray
372 mm x 250 mm x 197 mm Approx. 5.94 kg
2 MB
USB 2.0
Cartridge 712 :1,500 pages 5% coverage

قیمت: 1،060،000 ريال

و یک خبر غم انگیز! ازین به بعد مثل این پرینتر کارتریج ها قراره ALL-IN-ONE بشن! یعنی کل کارتریج یک تیکه هستش! یعنی شارژ بی شارژ!!!

omid2020-com
08-04-2009, 17:27
محصول جدید

canon i-sensys lbp3010

و یک خبر غم انگیز! ازین به بعد مثل این پرینتر کارتریج ها قراره all-in-one بشن! یعنی کل کارتریج یک تیکه هستش! یعنی شارژ بی شارژ!!!
یعنی پول بیشتر تو جیب سازنده

Alfredo
08-04-2009, 19:01
آقایون ما یک کانن 4500 خریدیم، از همکاری همتون کمال تشکر رو دارم !

arash rashno
08-04-2009, 21:41
محصول جدید

canon i-sensys lbp3010

14 ppm mono
600 x 600 dpi
150-sheet multi-purpose tray
372 mm x 250 mm x 197 mm approx. 5.94 kg
2 mb
usb 2.0
cartridge 712 :1,500 pages 5% coverage

و یک خبر غم انگیز! ازین به بعد مثل این پرینتر کارتریج ها قراره all-in-one بشن! یعنی کل کارتریج یک تیکه هستش! یعنی شارژ بی شارژ!!!

جدی ؟
فقط کنون ؟ یا همه برندها ؟
من که اینو قیمت گرفتم 103 تومن بود

hamedor
08-04-2009, 22:55
با سلام خدمت دوستان

من یه پرینتر سامسونگ scx-4521f خريدم !

265 تومن ..... خوبه ؟
فاکس و اسکنر و کپیش کار میکنه ولی وقتی میخوام یه صفحه ای رو چاپ کنم انگار نمیشه !!!
پرینتر رو هم نصب کردم
مشکل کجاست ؟

ممنون:40::11:

Masoud.Neshat
08-04-2009, 22:58
بله! فک کنم فهمیدن ما اینجا یه فروم داریم که با آب شارژ میکنیم زورشون گرفته :16:
ولی ازین گذشته همونطور که دوستمون omid2020-com میگن هدف فقط سود بیشتره.
ولی تا جاییکه میدونم برندایی مثل برادر یا کیوسرا اساسا با شارژ موافقن! حالا اگه اونا هم تغییر سیاست بدن که هیچ...
ولی غصه نخورین همین برو بچ ایرونی خودمون سه سوته یه فیلمی سر این کارتریج یک تیکه در میارن که تا فیها خالدونش عریان شه!
البته در کوتاه مدت افزایش شدید قیمت پرینترهای نسل قبل به همراه خواهد بود و افزایش هزینه تمام شده هر برگ پرینت لیزری ولی در دراز مدت یه کاریش میکنیم! یادتون نره ما ایرانی هستیم! مثل اسیدیم تا ته هر چیزی رو در نیاریم ول نمیکنیم :21:

amirkp
09-04-2009, 15:09
سلام ، من یه hp p1006 خریدم 1 ماه پیش .. در عرض دو هفته زدم برد usb رو شکوندم ... بعد دادم ایرانشهر که اونو درست کنند دیدم که تونر هم هست .. یه بسته 100 گرمی از سوپر گرافیکس گرفتم و اومدم خونه .. از روی پی دی اف معروف جناب سناتور دس به کار شدم ... خلاصه بعد از یه ساعت که فهمیدم درام و مگنت رولر و اینا کدومان توسنتم تونر رو به صورت خیلی کثافت کارانه بریزم توش !
دست آخر هم چیپ رو عوض نکردم ( هنوز وقتی supply status می گیرم می گه که 200 صفحه جا دارم . ) خواستم بپرسم که اگر این صفحاتی که چاپ می کنم از اون حدی که چیپ می گه بیشتر بشه چه اتفاقی می افته ...
باید چیپ رو حتما عوض کنم ؟؟ اگه باید عوض کنم چند هستش ؟
و اگر نباید عوض کنم و دیگه نتونم از روی supply status بفهمم که چقدر می تونم پرینت کنم از کجا بفهمم :دی
و اینکه اگه تموم بشه و نفهمم و پرینت کنم باز مشکلی برای کارتریج / پرینتر پیش می یاد ؟
---
بعد یه سئوال دیگه اگه ازین به بعد همش از تونر سوپر گرافیکس استفاده کنم نیازی هست که مخزن تونر رو درست حسابی تمیز کنم ؟؟؟؟

bad_stu
09-04-2009, 16:47
سلام ، من یه hp p1006 خریدم 1 ماه پیش .. در عرض دو هفته زدم برد usb رو شکوندم ... بعد دادم ایرانشهر که اونو درست کنند دیدم که تونر هم هست .. یه بسته 100 گرمی از سوپر گرافیکس گرفتم و اومدم خونه .. از روی پی دی اف معروف جناب سناتور دس به کار شدم ... خلاصه بعد از یه ساعت که فهمیدم درام و مگنت رولر و اینا کدومان توسنتم تونر رو به صورت خیلی کثافت کارانه بریزم توش !
دست آخر هم چیپ رو عوض نکردم ( هنوز وقتی supply status می گیرم می گه که 200 صفحه جا دارم . ) خواستم بپرسم که اگر این صفحاتی که چاپ می کنم از اون حدی که چیپ می گه بیشتر بشه چه اتفاقی می افته ...
باید چیپ رو حتما عوض کنم ؟؟ اگه باید عوض کنم چند هستش ؟
و اگر نباید عوض کنم و دیگه نتونم از روی supply status بفهمم که چقدر می تونم پرینت کنم از کجا بفهمم :دی
و اینکه اگه تموم بشه و نفهمم و پرینت کنم باز مشکلی برای کارتریج / پرینتر پیش می یاد ؟
---
بعد یه سئوال دیگه اگه ازین به بعد همش از تونر سوپر گرافیکس استفاده کنم نیازی هست که مخزن تونر رو درست حسابی تمیز کنم ؟؟؟؟
دوست من کلا لازم نیست چیپ عوض کنی.
من فکر کنم با این کاتریج یه 7000 صفحه ای زده باشم! اما چیپ مورد نداره hp1006 دارم.
در مورد کاتریج هم باید (یعنی بهتره) کاتریج بخصوص مخزن تونر رو هوا بدی. با یه دستگاه دمنده که خوب هست دمه دستت حتما.
در ضمن خیلی مراقب تونر باش من یه بار تنفس کردم کار دستم داد از اون به بعد میدم بیرون بشارژن!!!

Linux Learner
09-04-2009, 18:26
سلام

من امروز توی شهر خودمون (آمل) سوال کردم که کارتریج 1215 اچ پی رو چطور شارژ میکنند، گفتند چیپستشو عوض میکنند و شارژ میکنند که مثل کارتریج نو میشه و گفتند 43 تومن هزینشه با پودر خوب. چطور میتونم بهشون اعتماد کنم که سرم کلاه نره؟ قیمت شارژ خوبه؟ چطور بفهمم که کارتریجمو خراب نمیکنن؟

momkhbpsp
09-04-2009, 19:05
سلام تو پرینتر لیزری مدل lbp500 کانن چه طور میشه فهمید چقدر از کارتریج مصرف شده
مرسییییییی
فوری هست

Senator_F
09-04-2009, 19:40
سلام

من امروز توی شهر خودمون (آمل) سوال کردم که کارتریج 1215 اچ پی رو چطور شارژ میکنند، گفتند چیپستشو عوض میکنند و شارژ میکنند که مثل کارتریج نو میشه و گفتند 43 تومن هزینشه با پودر خوب. چطور میتونم بهشون اعتماد کنم که سرم کلاه نره؟ قیمت شارژ خوبه؟ چطور بفهمم که کارتریجمو خراب نمیکنن؟

تعویض چیپست لازم نداره.پودرش هم بسته ای 18 تومن میگن شهر ما که فکر کنم تهران 12-11 تومن اینا باشه.اگه کسی تهران دارین،بگین یه رنگشو مثلا مشکی بخره بفرسته،شارژ کنین،اگه تونستین،سه تا دیگه رو هم خودتون شارژ کنین.

amirkp
09-04-2009, 20:05
دوست من کلا لازم نیست چیپ عوض کنی.
من فکر کنم با این کاتریج یه 7000 صفحه ای زده باشم! اما چیپ مورد نداره hp1006 دارم.
در مورد کاتریج هم باید (یعنی بهتره) کاتریج بخصوص مخزن تونر رو هوا بدی. با یه دستگاه دمنده که خوب هست دمه دستت حتما.
در ضمن خیلی مراقب تونر باش من یه بار تنفس کردم کار دستم داد از اون به بعد میدم بیرون بشارژن!!! __________________

خیلی ممنون از توضیحاتتان ، من هم امروز سعی کردم رعایت کنم ، ماسک زدم . البته آخرش مجبور شدم چون blower ندارم فوت کنم ، به همین دلیل هم فکر کنم یه کمکی تنفس کردم اما دفعه ی بعدی حتما رعایت می کنم .

Senator_F
09-04-2009, 21:09
کار اشتباهیه........

Linux Learner
09-04-2009, 22:54
تعویض چیپست لازم نداره.پودرش هم بسته ای 18 تومن میگن شهر ما که فکر کنم تهران 12-11 تومن اینا باشه.اگه کسی تهران دارین،بگین یه رنگشو مثلا مشکی بخره بفرسته،شارژ کنین،اگه تونستین،سه تا دیگه رو هم خودتون شارژ کنین.

مگه شارژ کردن کارتریج های پرینتر لیزری رنگی hp cp1215 کار راحتیه که من بتونم انجامش بدم؟ اگه من خودم میتونم شارژ کنم، آموزشی چیزی سراغ دارید؟ شارژش آسونه یا اینکه گند میزنم به کارتریج؟:31: شما خودتون بلدید شارژ کنید؟:40:

Linux Learner
10-04-2009, 10:44
از کارتریج سیاهم فقط 8 درصد مونده. میشه کاری کنم که پرینتر اصلا" از کارتریج سیاه استفاده نکنه؟ سه تا رنگو قاطی کنه سیاه بزنه خوبه! راهی هست؟

raz72592
10-04-2009, 13:44
سلام آیا دوستان کسی درمورد یک پرینتر واسه مصرف شخصی اما نسبتا" پرکار ولی از لحاظ ابعاد جمع وجور میتونه کمکی بمن بکنه؟
ممنون مشم راه نمائیم کنید.

mehdi_halla
11-04-2009, 07:54
سلام آیا دوستان کسی درمورد یک پرینتر واسه مصرف شخصی اما نسبتا" پرکار ولی از لحاظ ابعاد جمع وجور میتونه کمکی بمن بکنه؟
ممنون مشم راه نمائیم کنید.

canon 3010 قیمتش 105 تومان
hp 1006 قیمتش 90 تومان
hp 1005 قیمتش 80 تومان
samsung 1640 قیمتش 83 تومان

ولی اگه برا تکست میخوای Hp 1006 بهتره.

obtobt
11-04-2009, 09:31
سلام دوستان
من می خوام 1 پرینتر بگیرم که بتونم باهاش رو سی دی های قابل پرینت(printable)چاپ کنم.و رنگی هم باشه.لیزری یا جهر افشان فرقی نداره.هر کدوم که بهتره.قیمت تپایین باشه.
علاوه بر نوع مدل لطفا هزینه های شارژ و در دسترس بودن لوازم رو هم برام توضیح بدید.
با تشکر.

omid-p30
11-04-2009, 09:48
دوستان در کل پرینتر لیزری بهتره یا جوهری ؟

bad_stu
11-04-2009, 13:35

خوب از کدوم نظر؟
نیاز و مصرف رو بگید.

ghahremanimehdi
11-04-2009, 19:06

خوب از کدوم نظر؟
نیاز و مصرف رو بگید.

در هر صورت لیزری بهتر از جوهرافشان هست ... .چه از نظر استهلاک و چه از نظر کیفیت و سرعت چاپ...
جوهرافشان هزینه ی نگهداریش بالاهست ...

MBAST
14-04-2009, 15:57
با سلام .یه پرینتر جوهرافشان برای کارهای خونگی می خواستم.بعد از جستجو متوجه شدم دو مدلhp c5283 و epson cx 8300 ظاهرا از بقیه مدلها بهتر هستند.می خواستم بدونم از این دو مدل کدام اذ نظر قیمت چاپ رنگ برای هر صفحه بهتر است.در ضمن در مورد کاتریج و هزینه شارژ و در دسترس بودن لوازم هر کدام توضیحی دهید .در ضمن قیمت این دو مدل چقدر است.ممنون

S!LENCE
16-04-2009, 20:30
سلام دوستان
سرچ کردم تو این تاپیک سوالی مثل سوال خودم پیدا نکردم:
می خواستم چند مدل پرینتر خوب معرفی کنید برای چاپ فقط عکس روی کاغذ مخصوص عکس. (سایزش کثل عکسای معمولی که میدیم عکاسی)
و این که قیمت کاغذاش چجوریه و چند وقت یه بار نیاز به شارژ داره؟
ممنون

reza_top60
16-04-2009, 22:23
سلام دوستان کسی قیمت جدید canon LBP 2900 رو داره؟

reza_top60
16-04-2009, 22:27
دوستان hp1505 چطوره؟ و قیمتش؟

arash rashno
17-04-2009, 12:18
سلام دوستان کسی قیمت جدید canon lbp 2900 رو داره؟

من هفته پیش قیمت کردم - 150 تومن - خیلی توی بازار کم شده

مهرداد خورسند
17-04-2009, 14:15
من يه پرينتر HP 1006 دارم، تا امروز هيچ مشكلی باهاش نداشتم، آخرين باری كه پرينت گرفتم، هفته‌ی پيش بود،
امروزم خواستم پرينت بگيرم كه ديدم هيچ عكس العملی نشون نميده، روشن ميشه و چراغش سبز ميشه،
ولی وقتی مثلاً توی Word ميخوام دو-سه كلمه پرينت بگيرم چراغ مثلثی شكل چند ثانيه روشن ميمونه و بعدش شروع به چشمك زدن ميكنه و همينطوری ميمونه و بعد از 1-2 دقيقه خاموش ميشه و فقط چراغ سبز روشن ميمونه.
كارتريج رو در آوردم و دوباره جازدم و كابل رو هم به پورت USB ديگه‌ای زدم، درايورش رو پاك كردم و دوباره نصب كردم ولی هنوز مشكل داره.

كسی ميتونه راهنماییم كنه.

ممنون.

reza_top60
17-04-2009, 19:40
سلام آقا نظرتون در خصوصhp 1505چیه؟

saed56
17-04-2009, 20:57
لطفا هزينه شارژ p1006 را بفرماييد و نيز اين كه در ازاي هر شارژ چند صفحه پرينت مي ده؟

saed56
17-04-2009, 21:09
پرينتر hp f2235
اچ پي - اف 2235 هزينه شارژ كارتريج اين پرينتر را بفرماييد!

amirpers
17-04-2009, 22:15
من تو تابيك ديكه اي سوالم رو مطرح كردم,جوابي نكرفتم.
من برينتر و اسكنر دارم اما ميخوام يكي از اين دستكاههاي جند كاره(اسكنر و برينتر)از HP‏ رو تهيه كنم.فكر كنم اسمشون Photosmart‏ هستش.شنيدم كيفيتشون نسبت به قبل بهتر شده.
لطف كنيد تا قيمت حدود ١٥٠ تومن يه مدل خوب و جديد بهم معرفي كنيد.كارانتيش رو هم بكيد ممنون ميشم.

4Archive
17-04-2009, 22:34
سلام دوستان
من یک پرینتر hp deskjet 1280 دارم تو سیستم عامل ویستا. مشکل اینه که وقتی پرینت میگیرم سمت راست حاشه رو چاپ نمیکنه. تمام تنظیمات کاغذ موجود در همه زوایای کامپیوتر رو به A4 تبدیل کردم ولی باز هم حاشه سمت راست رو چاپ نمیکنه. یک چرخی تو اینترنت زدم یک جایی تو سایت خود hp یکی دیگه همه همین مشکل رو داشت و میگفت تو ویستا اینجوریه و تو اکس پی درست کار میکنه و بر میگرده به درایور پرینتر.
وقتی که سایز کاغذ رو از 21 به 20.5 تبدیل میکنم حاشه چاپ میشه ولی سمت راست 2 سانت خالی میمونه.
خلاصه کلافم کرده همین امروز و فرداس که برم آتیشش بزنم.
ببخشید روده درازی کردم.

4Archive
18-04-2009, 15:49
سلام دوستان
من یک پرینتر hp deskjet 1280 دارم تو سیستم عامل ویستا. مشکل اینه که وقتی پرینت میگیرم سمت راست حاشه رو چاپ نمیکنه. تمام تنظیمات کاغذ موجود در همه زوایای کامپیوتر رو به a4 تبدیل کردم ولی باز هم حاشه سمت راست رو چاپ نمیکنه. یک چرخی تو اینترنت زدم یک جایی تو سایت خود hp یکی دیگه همه همین مشکل رو داشت و میگفت تو ویستا اینجوریه و تو اکس پی درست کار میکنه و بر میگرده به درایور پرینتر.
وقتی که سایز کاغذ رو از 21 به 20.5 تبدیل میکنم حاشه چاپ میشه ولی سمت راست 2 سانت خالی میمونه.
خلاصه کلافم کرده همین امروز و فرداس که برم آتیشش بزنم.
ببخشید روده درازی کردم.

حالا اگر این مشکل درست شدنی نیست لطفا یک چاپگر با مشخصات زیر معرفی کنید.

ساپورت ویستا
a3
رنگی
هزینه شازژ تا حد ممکن پایین
ترجیحا هد دستگاه روی کارتریجش باشه.
و البته کیفیت هم داشته باشه.

با تشکر

Vahid67
18-04-2009, 18:03
سلام دوستان
من میخوام یک پریتر 3745 HP از یکی از دوستان بخرم منتها واسم مهمه که حتماً بتونم به پریتر مخزن وصل کنم که دیگه نیازی به شارژ کارتریج نباشه مثلاً من با Epson r270 , r290 کار کردم خیلی راحت یک مخزن بهش وصل می کردیم و شارژ میکردیمش... لطفاً قیمت HP 3745 رو هم بگید خودش میگه 7-8 بیشتر باهاش نزده...

amirpers
19-04-2009, 00:00
دوستان,ميشه بكيد تو برينترهاي hp‏ مدلهاي
officejet
و
photosmart
و
deskjet
جه فرقي با هم دارند?
كدومشون جوهرافشانه ,كيفيت كدوم بهتره و شارز كردن كدوم يكي ارزونتر تموم ميشه?
ممنون ميشم كمك كنيد.

saed56
19-04-2009, 17:13
دوستان عزيز!
لطفا هزينه شارژ p1006 را بفرماييد و نيز اين كه در ازاي هر شارژ چند صفحه پرينت مي ده؟

پرينترhpf2235
اچ پي - اف 2235 هزينه شارژ كارتريج اين پرينتر را بفرماييد!

saed56
20-04-2009, 17:50
يعني چه؟ مگر انجمن تعطيله ؟!چرا كسي جواب نمي دهد؟

mehdi_08
20-04-2009, 20:19
پرینترم ip3500 ده برا اولین بار شازش کردم منتها تو قسمت وضعیت پرینتر وضعیت کارتریج ها رو عین قبل میزنه
کارتریج هارو پر نشون نمی ده

shamsipour
21-04-2009, 09:10
به نظر شما کدام یک پرینترهای پایین
از نظر قیمت
عمر بیشتر
کیفیت بعد از شارژ بالاتر
تعدا صفحات قابل چاپ بالاتری دارند

HP 1022
HP 1505
CANON lbp 2900
CANON lbp 3000