PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات جزئی در مورد هر نوع چاپگـــــــــر

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

ehbas
25-07-2008, 19:07
سلام به همگی

من میخوام یه پرینتر رنگی جوهرافشان چندکاره و یه پرینتر لیزری تک رنگ بگیرم. بوجه هم سرجمع 300 تومنه ( حداکثر ). لطفا در مورد مارک ها و مدل هایی که میتونم بگیرم راهنمایی بفرمائید.

در مورد شارژ کردن جوهر افشان ها و لیزری ها هم اگه میشه یه توضیح بدید. مخصوصا واسه جوهر افشان کلا پس از خرید چه هزینه هایی داره؟ هر چندوقت یه بار باید کارتریج رو شارژ کنی، هزینش چقدره و با هر بار شارژ متوسط چند صفحه رنگی و چند برگ سیاه و سفید میشه زد؟ همینطور در مورد کارتریج که چندوقت یه بار باید عوضش کنی و هزینش چقدره؟

لطفا در مورد تونر های لیزری هم یه توضیحی بدید که اونا هم شارژ میشه یا باید عوضش کنی؟ هزینش چقدره و هرچند وقت یه بار باید این کار رو انجام بدی؟

خیلی خیلی ممنونم، فقط اگه ممکنه سریعتر چون فردا میخوام بگیرم.

shahbab
25-07-2008, 20:14
سلام دوست عزیز
من فکر کنم قبلا از این لیبلها توی پاساژ ایران بالای خیابان طالقانی (نمیدونم اسم پاساژ درسته ؟) طبقه اول دیدم
به اونجا سر زدی؟

آره رفتم...از اين ليبل هاي كاغذي معمولي دارن!

vahid_civil
26-07-2008, 12:51
سلام . من پرینترم کاغذ نمیخوره !
از این سه کاره های اپسونه. اون جای کارتریج هاش چپ و راست میره ولی تلاش میکنه واسه کاغذ خوردن اما تلاشش بی فایده است!
چیکار کنم ؟ دستی نمیتونم درستش کنم ؟
ویرایش : الان یه مشکل دیگه داره : دستی کاغذ رو کاری کردم بخوره. ولی مشکل اینجاست همش رو با هم میخوره ولی پرینت نمیگیره !
سفید میخوره سفید هم میده بیرون !
یه بار کج زد و نا مفهوم ولی دیگه نزد!

یک سوال دیگه : من امروز پاساژ رضا بودم. hp 1020 رو میدادن 135 تومن. گفت یه مدل در اون رده اومده به اسم hp 1005 , 1006
هشتاد هزار تومن.
میخاستم بدونم چطوریه ؟ هزینه کارتریج و جانبی اش ارزون هست ؟

ویرایش 2 : اصلا بی خیال اون سه کاره. نظرتون راجبه hp1005 , hp1006 که 80 تومن هستن چیه ؟ میارزه ؟ چه حسنی 1020 که 135 تومنه نسبت به این داره ؟
تعداد کپی و ... برام مهم نیست. واسه خونگی میخام. عمر طولانی خودش و جوهرش بیشتر مهمه برام. اگه جوهر هم داره ارزونه ؟ راحت گیر میاد و ...
خلاصه راهنمایی اساسی ! جبران کنیم !

medad_red
27-07-2008, 10:22
معذرت كه نگفتم.اره روي كاغذ معمولي هم مشكي خالص توي طراحي هايم نيز داره ولي توي ورد اين مشكل رو نداره فقط توي فتوشاپ اين مشكل پيش مياد اصل موضوع اينه كه نوشته اي كه وسط طرحه من هست از ديگر رنگها سايه ميندازه.تست خود پرينتر مشكلي نداره.

medad_red
27-07-2008, 10:25
راستي گفتي اسكن بگير برات بفرستم اسكنرم خراب شده بود داده بودم گارانتي.

emad64
27-07-2008, 12:18
سلام دوستان
دوست عزیز من قبلا هم برای این سوال یه توضیح نوشته بودم دوباره همون میگذارم
در مورد سوال شما خوب این میتونه بسته به خیلی چیزا باشه (و جواب دادنش ممکنه چیزی روبرای شما تغییر نده)
ممکنه خود برد Carriage ایراد داشته باشه ممکنه فرمتر و کنترولر ایراد داشته باشه و شما نگفتید اولش موقع روشن شدن چکار میکنه اگر از همون اولش موتور کاغذ کش شروع میکنه سریع چرخیدن ممکنه اینکودر کناری (دیسک اینکودر) ایراد داشته باشه ممکنه هزارتا دلیل دیگه هم داشته باشه
بهترین کار اینه که ببریش دوباره مثلا برات درست کنند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب شرمنده که نمیشه کمک بیشتری کرد

سلام..
ممنون دوست عزیز
من هرچی تو بحث ها گشتم، چیزی در این مورد پیدا نکرده بودم. واسه همین سوالم رو مطرح کردم.
یه جوری خودم باهاش کنار اومدم. وقتی که به این مشکل میخوره و اروره "Carriage Jam" رو میده من این کار رو میکنم :

1 - پرینتر رو خاموش میکنم. (راحت خاموش میشه)
2 - در بالای پرینتر رو باز میکنم.
3 - پرینتر رو روشن میکنم.

بعر از این عمل، راحت پرینت میگیره. اگه باز بعد چند وقت ارور داد، دوباره همین کار رو میکنم.
میدونم که کار اصولی نیست، ولی واسه موارد اضطراری راحت جواب میده.
آره، من که باید ببرم بدم دوباره مثلاً واسم درستش کنن، ولی گفتم راه حلی رو که واسه این اروره "Carriage Jam" پیدا کردم رو بگم شاید بدرد بقیه بخوره..

Blossom
28-07-2008, 01:31
آقا من یه پرینتر سیاه سفید لیزری می‌خوام و هرچه ارزون تر بهتر. راستش می‌خوام کلی کتاب باش چاپ کنم که اگه بیرون ببریم، خیلی گرون تر با من تموم می‌شه. چه مدلی از چه برندی رو به من پیشنهاد می‌کنین؟

dost1
28-07-2008, 14:56
سلام دوستان عزیز امیدوارم که خو ب باشید
من یه پرینتر 1018 اچ پی دارم که با کابل یو اس بی به کامپیوتر وصله الان نمیدونم چی مشکلی پیدا کرده به هر کامپیوتری که وصل میکنم Unknow Decive مینویسه درایورش را پاک کردم دوباره انستال کردم هر کاری بلد بودم نشد مشکلش چیه ؟؟

raminrt
28-07-2008, 17:41
سلام . من پرینترم کاغذ نمیخوره !
از این سه کاره های اپسونه. اون جای کارتریج هاش چپ و راست میره ولی تلاش میکنه واسه کاغذ خوردن اما تلاشش بی فایده است!
چیکار کنم ؟ دستی نمیتونم درستش کنم ؟
ویرایش : الان یه مشکل دیگه داره : دستی کاغذ رو کاری کردم بخوره. ولی مشکل اینجاست همش رو با هم میخوره ولی پرینت نمیگیره !
سفید میخوره سفید هم میده بیرون !
یه بار کج زد و نا مفهوم ولی دیگه نزد!

یک سوال دیگه : من امروز پاساژ رضا بودم. hp 1020 رو میدادن 135 تومن. گفت یه مدل در اون رده اومده به اسم hp 1005 , 1006
هشتاد هزار تومن.
میخاستم بدونم چطوریه ؟ هزینه کارتریج و جانبی اش ارزون هست ؟

ویرایش 2 : اصلا بی خیال اون سه کاره. نظرتون راجبه hp1005 , hp1006 که 80 تومن هستن چیه ؟ میارزه ؟ چه حسنی 1020 که 135 تومنه نسبت به این داره ؟
تعداد کپی و ... برام مهم نیست. واسه خونگی میخام. عمر طولانی خودش و جوهرش بیشتر مهمه برام. اگه جوهر هم داره ارزونه ؟ راحت گیر میاد و ...
خلاصه راهنمایی اساسی ! جبران کنیم !

سلام دوستان
خوب دوست عزیز راستش فرق زیادی بین 1020 یا 1018 با 1005 یا1006 وجود نداره شاید همشون
مکانیکشون توی سطح همدیگه هستن و بجز اینکه 1006 حافظهش 8 مگ هست و بقیه 2 مگ شاید تفاوتی
وجود نداشته باشه (البته خوب یه ذره هست)
**ولی یه موضوع مهمی هستش که کارتریج 1020 و1018 چیپست حافظه نداره وخوب شاید از لحاظ شارژ کمتر اذیت کنه ولی این رو بدون که جماعت حتی کارتریج لیزر 5550 رنگی روهم شارژ میکنند اینا که دیگه ....
***مسئله دیگه اینه که 1020 و 1018 تولیدشون متوقف شده وچون به اصطلاح زمینش توی بازار کم شده
شاید گرونتر میدن
****یه مسئله دیگه هم جنبه روانی قضیه هستش چون زمانی که به جای 1300 داشت 1320 جایگزین میشد
چون هنوز 1320 امتحانشو پس نداده بود استفاده کننده ها باتردید اونو خرید میکردن (گو اینکه یه ذره کمتر از 1300
به قول خارجیها یوزر فرندلی بود)
اگه سوال دیگه ای هم هست من در خدمتتون هستم

raminrt
28-07-2008, 17:45
معذرت كه نگفتم.اره روي كاغذ معمولي هم مشكي خالص توي طراحي هايم نيز داره ولي توي ورد اين مشكل رو نداره فقط توي فتوشاپ اين مشكل پيش مياد اصل موضوع اينه كه نوشته اي كه وسط طرحه من هست از ديگر رنگها سايه ميندازه.تست خود پرينتر مشكلي نداره.

سلام دوست عزیزم
یه تست دیگه هم بکن با یه نرم افزار دیگه پرینت بگیر (غیر از فوتو شاپ)مثلا ACDSee
و یه کار دیگه توی منو های پرینتر یه کالبریت داره برو یه بار یا دو بار دستی اونو کالیبره کن
موفق باشی

raminrt
28-07-2008, 17:50
سلام..
ممنون دوست عزیز
من هرچی تو بحث ها گشتم، چیزی در این مورد پیدا نکرده بودم. واسه همین سوالم رو مطرح کردم.
یه جوری خودم باهاش کنار اومدم. وقتی که به این مشکل میخوره و اروره "Carriage Jam" رو میده من این کار رو میکنم :

1 - پرینتر رو خاموش میکنم. (راحت خاموش میشه)
2 - در بالای پرینتر رو باز میکنم.
3 - پرینتر رو روشن میکنم.

بعر از این عمل، راحت پرینت میگیره. اگه باز بعد چند وقت ارور داد، دوباره همین کار رو میکنم.
میدونم که کار اصولی نیست، ولی واسه موارد اضطراری راحت جواب میده.
آره، من که باید ببرم بدم دوباره مثلاً واسم درستش کنن، ولی گفتم راه حلی رو که واسه این اروره "Carriage Jam" پیدا کردم رو بگم شاید بدرد بقیه بخوره..

سلام دوست عزیز
خوشحالم که مشکلت موقتا حل شده و ممنون که نتیجه کارتو اطلاع دادی
این راه حل به خاطر اون که اگر وقتی وقت روشن شدن در پرینتر جوهر افشان باز باشه یه سری از تست های اولیه انجام نمیشه و خوب شاید کارت راه بیفته
ببخشید که کمکی نتونستم بکنم

raminrt
28-07-2008, 17:55
سلام دوستان عزیز امیدوارم که خو ب باشید
من یه پرینتر 1018 اچ پی دارم که با کابل یو اس بی به کامپیوتر وصله الان نمیدونم چی مشکلی پیدا کرده به هر کامپیوتری که وصل میکنم Unknow Decive مینویسه درایورش را پاک کردم دوباره انستال کردم هر کاری بلد بودم نشد مشکلش چیه ؟؟

سلا دوست عزیز
شاید کابل یو اس بی ایراد پیدا کرده و شاید خود فرمتر مشکل دار شده
در ضمن بهتره وقتی درایور رو پاک میکنی قبل از اینکه کابل یو اس بی از کامپیوتر جداکنی بری داخل Device Manager
و پرینتر یا دیوایس مربوط به یو اس بی رو پاک کنی بعد پرینتر رو از کابل یو اس بی جدا کنی درایور رو نصب کن و وقتی از شما خواست که پرینتر رو وصل کنی او موقع کابل یو اس بی رو بزنی
موفق باشی

****دوستان واقعا متاسفم که دیر میتونم به سوال ها جواب بدم

vahid_civil
28-07-2008, 18:33
سلام دوستان
خوب دوست عزیز راستش فرق زیادی بین 1020 یا 1018 با 1005 یا1006 وجود نداره شاید همشون
مکانیکشون توی سطح همدیگه هستن و بجز اینکه 1006 حافظهش 8 مگ هست و بقیه 2 مگ شاید تفاوتی
وجود نداشته باشه (البته خوب یه ذره هست)
**ولی یه موضوع مهمی هستش که کارتریج 1020 و1018 چیپست حافظه نداره وخوب شاید از لحاظ شارژ کمتر اذیت کنه ولی این رو بدون که جماعت حتی کارتریج لیزر 5550 رنگی روهم شارژ میکنند اینا که دیگه ....
***مسئله دیگه اینه که 1020 و 1018 تولیدشون متوقف شده وچون به اصطلاح زمینش توی بازار کم شده
شاید گرونتر میدن

اگه سوال دیگه ای هم هست من در خدمتتون هستم

ممنون. این چیپست حافظه که گفتین یعنی چه ؟ یعنی 1005 و 1006 کارتریجشون گرونتره ؟ یا سخت تر پیدا میشه؟

من اپسون 3 کاره دارم . خیلی سریع شارژ خالی میکنه. اینا که اینجوری نیست؟

Blossom
28-07-2008, 18:39
آقا من یه پرینتر سیاه سفید لیزری می‌خوام و هرچه ارزون تر بهتر. راستش می‌خوام کلی کتاب باش چاپ کنم که اگه بیرون ببریم، خیلی گرون تر با من تموم می‌شه. چه مدلی از چه برندی رو به من پیشنهاد می‌کنین؟

جواب من چیه؟

dost1
29-07-2008, 13:01
آقا من هر کاری بلد بودم انجام دادم ولی به هرکامپیوتری که وصل میکنم پیغام میده
USB not Recocnize
بعدشم مینویسه
Unknow Device
تا سه روز قبل این پرینتر مشکلی نداشت کابل یو اس بی را هم عوض کردم ولی جواب نداد فکر میکنید مشکل از پرینتره ؟؟

shazdeh23
29-07-2008, 23:56
سلام
1 پرینتر چند کاره تا قیمت 100000 تومان میخوام. ولی فکس نداشته باشه. چون واسه خونست. به نظره شما چی بگیرم؟
یا حق

hamed-pc
30-07-2008, 22:53
سلام
من یکی از دوستانم یک عدد پرینتر 3 کاره اپسون مدل cx3700 بهم داده به گفته خودش 10 ماهه که بدون استفاده مونده و کارتریجهاش رو هم در آورده و نمیدونه که کجاست و گمش کرده . از قرار اینکه شنیده بودم که در صورتی که به مدت طولانی استفاده نشه مسیرهای جوهر در هد خشگ میشه . بازش کردم وهد رو در آوردم . وقی که به زیر هد دستم رو کشیدم دستم جوهری شد. تصمیم گرفتم که از سمتی که جوهر وارد میشه توسط آب داغ و با سرنج آب رو بفرستم داخل تا ببینم از زیر هد به بیرون پاشیده میشه یانه . و دیدم که آب به همراه رنگ از زیر هد با فشار پاشیده میشه.
آیا اگر کارتریجهاش رو بخرم این پرینتر به کار می افته و درست میشه . یا نه؟
قیمت کارتریجهاش الان تو بازار چنده؟
ممنونم

hamed-pc
31-07-2008, 10:47
سلام
من یکی از دوستانم یک عدد پرینتر 3 کاره اپسون مدل cx3700 بهم داده به گفته خودش 10 ماهه که بدون استفاده مونده و کارتریجهاش رو هم در آورده و نمیدونه که کجاست و گمش کرده . از قرار اینکه شنیده بودم که در صورتی که به مدت طولانی استفاده نشه مسیرهای جوهر در هد خشگ میشه . بازش کردم وهد رو در آوردم . وقی که به زیر هد دستم رو کشیدم دستم جوهری شد. تصمیم گرفتم که از سمتی که جوهر وارد میشه توسط آب داغ و با سرنج آب رو بفرستم داخل تا ببینم از زیر هد به بیرون پاشیده میشه یانه . و دیدم که آب به همراه رنگ از زیر هد با فشار پاشیده میشه.
ممنونم

لطفا کمک کنید یه کم عجله ای هستش

mrezvani
31-07-2008, 15:22
سلام
من آخرش نفهمیدم کاتریج 1006 چه جوریه ؟ یعنی گرونتره ؟ یا اینکه مشکل دیگه ای داره ؟
در ضمن من در انتخاب بین hp 1006 و brother hl 2040 گر کردم !
بنظرتون کدوم بهتره ؟

mrezvani
31-07-2008, 15:44
راستی کسی نمی دونه قیمت brother hl 2040 چنده ؟

vahid_civil
01-08-2008, 10:49
سلام
ممنونم

منم 3600 اش رو دارم. برای مدتی کار نکرد. چند ماه !
بعد که کارتریج گذاشتم توش ریلش که کاغذ میخورد یا کاغذ رو نمیخورد یا کج چاپ میکرد.
کارتریج مشکی که واسش خریدم رو خیلی خیلی کمرنگ میزد جوری که معلوم نبود.
نمیدونم چی شده بود!
آخرش جای کارتریج آبی و مشکی رو عوض کردم به جای مشکی آبی پرینت میگیرم!
تازه اونم گاهی نصفه میزنه!

به نظرم نگیر. اسکنر خوبی داره . ولی مصرف جوهرش واسه فتوکپی و پرینت بالاست. هر دفعه باید بری ولیعصر 20 هزارتومن پول جوهر بدی!

من خودم میخام یا 1005 یا 1006 هر کدوم که کارتریجش ارزونتر بود رو بخرم. که هنوز نمیدونم چجوریه!؟

reza mohammad mahdi
02-08-2008, 18:26
سلام

دوستان من یه چاپگر رنگی 2600 اچ پی دارم. که جوهر مشکی اون تموم شده. تونرش رو بردم شارژ کنم . گفتن شارژ نمیشه . گفتن اینها پشتشون یه آی سی داره و وقتی تموم بشه اجازه شارژ نمیده.

حالا میخواستم بپرسم این مسئله راسته یانه؟
اگه راسته که ارزشی نداره هروقت جوهر تموم شد یه چاپگر نو بگیریم بهتره!!!!

bahar1386
02-08-2008, 20:26
سلام من دنبال یه پرینتر خوب می گردم که در سایز A3 پرینت بگیره واسه شرکت می خوام و کارم گرافیکه . می خوام تا حدی رنگها رو نزدیک به چاپ افست پرینت بگیره ! خودم کانن رو دوست دارم . اما نمی دونم لیزری یا جوهر افشان و چه مدلی باشه! از لحاظ قیمت هم مشکلی ندارم.

raminrt
04-08-2008, 13:55
ممنون. این چیپست حافظه که گفتین یعنی چه ؟ یعنی 1005 و 1006 کارتریجشون گرونتره ؟ یا سخت تر پیدا میشه؟

من اپسون 3 کاره دارم . خیلی سریع شارژ خالی میکنه. اینا که اینجوری نیست؟

سلام دوستان
دوست عزیز شاید این جواب چون خیلی دیر شده (واقعا متاسفم ) به درد نخوره ولی محض اطلاع اطلاع دوستان
این چیپست حافظه رو HP از زمان پرینتر 1300 روی یک از کارتریجهای لیزری گذاشت تا از شارژ اونا جلوگیری کنه
ولی خوب مگه میشه :21: و داخل اون اطلاعاتی مثل شماره سریال کارتریج و مقدار کار کرد و تاریخ چاپ اولین صفحه ذخیره میشه (یه آی سی حافظه EEPROM شبیه اونای که توی فلش مموری هستش منتها سریالش)
و یعنی اینکه این کارتریج جدید تره اینکه گرونتره یا سختتر پیدا میشه بسته به بازار داره که ممکنه توی یه مقطع زمانی
کارتریج 1320 هم کم باشه و گرونتر بشه (شاید:13:)
ولی از نظر شارژ فکر نمیکنم از 1320 بیشتر مشکل داشته باشی چون اون هم از چیپست ها داره و دوستان دارن
شارژش میکنند
و فکر می کنم اپسون شما جوهر افشان هست و اگر اینطور باشه نمیشه این دوتا رو باهم مقایسه کرد
در ضمن با هر کار تریج این پرینتر 2000 صفحه با پوشش 5% می تونی پرینت بگیری

raminrt
04-08-2008, 14:17
سلام
من آخرش نفهمیدم کاتریج 1006 چه جوریه ؟ یعنی گرونتره ؟ یا اینکه مشکل دیگه ای داره ؟
در ضمن من در انتخاب بین hp 1006 و brother hl 2040 گر کردم !
بنظرتون کدوم بهتره ؟

خوب خیلی سخت شد brother پرینترای خوبی میزنه و این مدل 2040 پورت پارالل هم انگار داره تونر و درامش هم از هم جدا هست ولی اینکه باهاش کار کرده باشم نه و نمی دونم کارکردش چطوره بهتره قبل از تصمیم نهایی بیشتر تحقیق کنی
فکر میکنم اگر تغییر نکرده باشه حول حوش 120 هزار تومان بود
در ضمن کارتریج 1005 و 1006 باهم یکسان و تفاوتی نداره فقط 1006 حافظه بیشتری داره و یه تری کوچیک بالا هم برای کاغذ های تکی داره

raminrt
04-08-2008, 14:29
سلام

دوستان من یه چاپگر رنگی 2600 اچ پی دارم. که جوهر مشکی اون تموم شده. تونرش رو بردم شارژ کنم . گفتن شارژ نمیشه . گفتن اینها پشتشون یه آی سی داره و وقتی تموم بشه اجازه شارژ نمیده.

حالا میخواستم بپرسم این مسئله راسته یانه؟
اگه راسته که ارزشی نداره هروقت جوهر تموم شد یه چاپگر نو بگیریم بهتره!!!!

البته اینارو شارژ هم میکنند و فکر میکنم بهتر شما جاهای دیگه رو هم امتحان کنی البته تا اونجای که من دیدم معمولا توی شارژ اینا مشکل دارن و علاوه بر چیپست وقتی شارژش میکنند پودر ریزی پیدا میکنه
ولی اگر خواستی چاپگر نو بخری دیگه 1600 و2600 نخر لطفا

raminrt
04-08-2008, 14:36
سلام من دنبال یه پرینتر خوب می گردم که در سایز A3 پرینت بگیره واسه شرکت می خوام و کارم گرافیکه . می خوام تا حدی رنگها رو نزدیک به چاپ افست پرینت بگیره ! خودم کانن رو دوست دارم . اما نمی دونم لیزری یا جوهر افشان و چه مدلی باشه! از لحاظ قیمت هم مشکلی ندارم.

سلام
به نظرم بهتر کانن جو هر افشان بخری و معمولا پرینتر های جوهر افشان رنگها رو دقیق تر نسبت به پرینتر های لیزری پرینت می گیرن

alireza_blue
05-08-2008, 01:02
سلام .

من يه مشكل اعصاب خوردكن با پرينترم پيدا كردم . پرينترم hp 1613 سه كاره هست .

روشنش كه ميكنم يه پيغام ميده كه : no MECH mode و پرينت نميگيره . دوباره هم نصب ميكنم مشكل حل نشد . از نظر نصب سخت افزار يا شناسايي پرينتر مشكلي نداره ولي هر بار روشن ميكنم اين پيغام رو ميده و هيچ پرينتي نميفرسته . مشكل از كجاست؟

medad_red
05-08-2008, 17:16
سلام دوست عزیزم
یه تست دیگه هم بکن با یه نرم افزار دیگه پرینت بگیر (غیر از فوتو شاپ)مثلا ACDSee
و یه کار دیگه توی منو های پرینتر یه کالبریت داره برو یه بار یا دو بار دستی اونو کالیبره کن
موفق باشی
با تشكر از شما كه براي من اين همه تلاش كردين من راه حل اون مشكلو با ورد حل كردم اينطور كه نوشته هاي دو رنگ كه برام ميزد رو با ورد نوشتم.
يك راه حل ديگه هم تو فتوشاپ هم هست كه توي انتخاب text براي رنگش اينگونه عمل ميكنيد كه رنگه text رو انتخاب بعد در گزينه هاي H و S وB گزينه S رو انتخاب كرده و در همون پنجره only web colors در پايين صفحه رو روشن بعد رنگ مشكي رو انتخاب كنيد.با تشكر:10::10::10::19::19::19::19::19::19::19::1 9::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19::19: :19::19::19::19::19:

medad_red
05-08-2008, 17:19
سلام .

روشنش كه ميكنم يه پيغام ميده كه : no MECH mode و پرينت نميگيره . دوباره هم نصب ميكنم مشكل حل نشد . از نظر نصب سخت افزار يا شناسايي پرينتر مشكلي نداره ولي هر بار روشن ميكنم اين پيغام رو ميده و هيچ پرينتي نميفرسته . مشكل از كجاست؟
سيم برق شو عوض كن و همين طور سيم به كامپيوتر:27::27::27:

feri_1054
06-08-2008, 07:13
سلام دوستان، چند تا سؤال برام پیش اومده، کمکم کنین، مرسی
اگر پرینتر را remove نکنم و فقط به خاموش کردن آن اکتفا کنم کفایت می کند یا خیر ؟
آیا خاموش کردن پرینتر بدون جدا کردن ایمن از ویندوز ضرر دارد یا خیر ؟
توضیح : پرینتر من Remove نمی شود و ویندوز خطا می دهد که نرم افزار مربوط به این دستگاه فعال است ولی وقتی نرم افزار را هم غیر فعال می کنم باز هم remove نمی شود. اما وقتی در Device Manager یکی از قسمت های مربوط به پرینتر که remove نمی شود را Disable می کنم آن قسمت remove ) جدا کردن ایمن سخت افزار) می شود.
پرینتر من HP All in one C4183 است.
خیلی ممنونم

raminrt
09-08-2008, 15:03
سلام .

سلام دوست عزیز
شاید (البته شاید)این مشکل مربوط به پنل دستگاه بشه ممکنه یکی از دکمه ها پایین گیر کرده باشه
(به احتمل قوی دکمه ستاپ Setup ) این رو چک کن حتما و بعدش هم یه بار پنل رو بردار و دوباره جا بزن
یه کار دیگه هم میتونی بکنی کابل برق دستگاه رو جدا کن تا کاملا خاموش بشه بعد دکمه Setup پایین نگه دار
و کابل برق رو بزن اینقدر اینکار رو (پایین نگه داشتن دکمه Setup ) ادامه بده تا پیغام no MECH mode از بین بره
و امید وارم مشکلت حل بشه
موفق باشی:20:

raminrt
09-08-2008, 15:08
سلام دوستان، چند تا سؤال برام پیش اومده، کمکم کنین، مرسی
اگر پرینتر را remove نکنم و فقط به خاموش کردن آن اکتفا کنم کفایت می کند یا خیر ؟
آیا خاموش کردن پرینتر بدون جدا کردن ایمن از ویندوز ضرر دارد یا خیر ؟
توضیح : پرینتر من Remove نمی شود و ویندوز خطا می دهد که نرم افزار مربوط به این دستگاه فعال است ولی وقتی نرم افزار را هم غیر فعال می کنم باز هم remove نمی شود. اما وقتی در Device Manager یکی از قسمت های مربوط به پرینتر که remove نمی شود را Disable می کنم آن قسمت remove ) جدا کردن ایمن سخت افزار) می شود.
پرینتر من HP All in one C4183 است.
خیلی ممنونم

سلام دوست عزیز
فکر نمیکنم برای جدا کردن پرینتر احتیاجی به Remove کردن باشه (مشکلی پیش نمیاد)فقط اگر داخل رم ریدر کارت حافظه میگذارید بهتره اونو قبل از برداشتن نرم افزاری Eject کنید

hamid2006gh
10-08-2008, 11:20
با سلام خدمت دوستان
من پرينتر HP 1020 رو دارم و نميتونم تو ويستا نصبش كنم .لطفا راهنمايي كنيد ؟

البته تو XP مشكلي نداره و نصب هست. آخرين درايورش رو هم از سايت HP گرفتم ولي نصب نميشه . التبه اين رو هم بگم كه تو vista و تو Device manager اصلا پرينتر رو شناسايي نميكنه .
لطفا راهنمايي كنيد .
باتشكر

paranoid_android
11-08-2008, 13:54
با سلام
با بودجه تقریبا 100000 تصمیم دارم یه پرینتر لیزری تک رنگ بگیرم و میخوام در حجم بالا ازش استفاده کنم (مثلا چاپ یه ebook چندصد صفحه ای) اما متاسفانه اطلاعاتی در مورد پرینترهای لیزری و هزینه تعویض یا شارژ تونر و ... ندارم. بطور متوسط با این بودجه پرینترها حدودا چند صفحه چاپ میکنن و هزینه شارژ این پرینتر چقدر میشه و اینکه آیا محدودیتی برای کار کشیدن از این پرینترها وجود داره یا خیر؟ ممنون.

vahid_civil
13-08-2008, 11:20
سلام. من میخام برم تو این دو سه روز Hp 1005 رو بخرم. قیمتش 87 تا 90 تومنه.
750 برگ کپی .

به نظرتون انتخابم خوبه یا گزینه دیگری هم دارم ؟ این حافظه 1006 که میگین به چه درد میخوره و مال چیه ؟

واسه کار خانگی میخام . هزینه شارژش هشت هزار تومنه. چطوره ؟
Hp1820 صد و سی تومن شده که فکر نمیکنم بیارزه !
پیشنهاد شما چیه ؟

vahid_civil
13-08-2008, 15:08
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بین اینا کدوم رو انتخاب کنم ؟ بالا اطلاعات فنی 1005 و 1006 و 1820 هست. که من نمیدونم چه کنم ؟
1005 یا 1006 ؟

vahid_civil
14-08-2008, 13:16
ممنون از نظرات !!

دیر شد خریدم. یه 1005

hosseinmusicmaster
15-08-2008, 21:20
سلام .
چاپگر همون پرینتره دیگه : دی
پرینتر کانون ام اف 3220 به هیچ طرق و طریقی نصب نمیشه ! سیم میماشم درسته ! کپی میگیره ولی پرینترش نصب نمیشه !
نمی دونم چکارش کنم !
به نظر شما چکارش کنم ؟
( مای سیستوم ) : ویندوز ایکس پی اس پی 2

مهرداد خورسند
17-08-2008, 07:47
سلام دوستان،
من يه پرينتر تك رنگ ميخوام برای خونه بگيرم كه تو رنج قيمت 100 تا 150 باشه و بتونم باهاش هر ماه حدود 2000 صفحه هم پرينت بگيرم،
اگه كسی تجربه يا پيشنهاد خاصی داره ممنون ميشم كه راهنمائيم كنه.
البته يكی از دوستان بهم Canon 2900 رو پيشنهاد داد.
مرسی.

rayanehkhabar
17-08-2008, 17:07
سلام.
پرینتر من مدل HP LaserJet p1005 سیاه سفید لیزری هستش.
می خواستم ببینم با این پرینتر میشه روی برگه های گلاسه عادی ، گلاسه عکاسی و برگه برچسبی پرینت گرفت و اگر پرینت گرفته بشه مشلی برای پرینتر پیش نمیاد؟
منظورم از نوع کاغذ کلفتی یا نازکیه. مثلا برگه های کلفت تر مثل همون برچسبی ها فشار به پرینتر نمیاره؟

و دوم اینکه چاپ عکس چی؟ یعنی میشه باهاش گهگداری عکس هم چاپ کرد؟ عکس سیاه و سفید معمولی مثلا برای پروژه های تحقیقاتی دانشگاه که بین توضیحات که عکس نیاز داره

sara100
17-08-2008, 17:45
با سلام خدمت اساتيد محترم و زحمتكش !
دوستان عزيز بنده يك پرينتر ليزري سياه و سفيد مدل HP P1006 تازه گيها خريدم اما حالا مي خواهم رنگ پرينترم را به صورت دستي تنظيم كنم بايتسي كجا برم و چه مراحلي را انجام بدم تا پودر كاتريجم ديرتر تمام بشه (مي خواهم تنظيم رنگ پرينترم را به حداقل ممكن برسانم ).
اگرربنده را راهنمايي فرماييد بسيار ممنون و سپاسگزار خواهم شد.....

raminrt
18-08-2008, 10:22
سلام.
پرینتر من مدل HP LaserJet p1005 سیاه سفید لیزری هستش.
می خواستم ببینم با این پرینتر میشه روی برگه های گلاسه عادی ، گلاسه عکاسی و برگه برچسبی پرینت گرفت و اگر پرینت گرفته بشه مشلی برای پرینتر پیش نمیاد؟
منظورم از نوع کاغذ کلفتی یا نازکیه. مثلا برگه های کلفت تر مثل همون برچسبی ها فشار به پرینتر نمیاره؟

و دوم اینکه چاپ عکس چی؟ یعنی میشه باهاش گهگداری عکس هم چاپ کرد؟ عکس سیاه و سفید معمولی مثلا برای پروژه های تحقیقاتی دانشگاه که بین توضیحات که عکس نیاز داره

سلام دوستان
متاسفانه چند وقتی نتونستم بیام اینجا شرمنده :41:
دیدم که خیلی از دوستان از گرفتن جواب نا امید شدن بازهم متاسفم بگذارید تا اونجای که می تونم این چند تا سوال جدید رو جواب بدم :11:
بله دوست عزیز شما می تونید انواع کاغذ رو با این پرینتر چاپ کنید به شرطی که
1. مخصوص لیزر باشه
مثلا توی بازار یه سری کاغذ گلاسه (عادی یا عکاسی) هست که مخصوص جوهر افشانه و داخل پرینتر های لیزری به علت دمای بالای که برای پخت تونر در آخرین مرحله استفاده میشه دچار مشکل میشه یا اگر هم
چاپ روش انجام بشه روی فیلم فیوزینگ یه لایه ایجاد میکنه
***چون توی ساخت کاغذ های گلاسه مخصوص جوهر افشان روی کاغذ لایه های خاصی برای نگه داشتن جوهر در سطوح ایجاد میشه که ممکنه به دمای بالا حساس باشه
***همینطور کاغذ لیبل (پشت چسب دار) باید برای لیزر باشه و حد المقدور از کاغذ های یک تکه استفاده بشه نه برش دار و تیکه تیکه چون ممکنه داخل پرینتر بچسبه و دیگه در نیاد
2. به توانای پرینتر در چاپ نوع و وزن کاغذ توجه کنید
مثلا در مورد پرینتر شما توانای چاپ کاغذ های در محدوده وزن 60 تا 163 گرمدر متر مربع رو داره و از قطع 76 در 127 میلیمتر وتا 216 در 356 میلیمتر

خوب در مورد عکس هم بستگی به کیفیت تونر تون داره چون خود پرینتر تا HP FastRes 1200 چاپ میکنه
امیدوارم جواب گرفته باشی

raminrt
18-08-2008, 10:38
سلام دوستان،
من يه پرينتر تك رنگ ميخوام برای خونه بگيرم كه تو رنج قيمت 100 تا 150 باشه و بتونم باهاش هر ماه حدود 2000 صفحه هم پرينت بگيرم،
اگه كسی تجربه يا پيشنهاد خاصی داره ممنون ميشم كه راهنمائيم كنه.
البته يكی از دوستان بهم Canon 2900 رو پيشنهاد داد.
مرسی.

دوست عزیز
توی برند HP شما میتونید 1005 یا 1006 یا 1020 یا 1018 بخرید و میتونم تا اونجای که اطلاعات دارم در مورد HP
شما رو راهنمای کنم (البته اگر باشم :46: و شما هم صبر حضرت ایوب داشته باشی :31: )
ولی بهتر راجع به بقیه برند ها هم شما تحقیق کنید

raminrt
18-08-2008, 10:48
با سلام خدمت اساتيد محترم و زحمتكش !
دوستان عزيز بنده يك پرينتر ليزري سياه و سفيد مدل HP P1006 تازه گيها خريدم اما حالا مي خواهم رنگ پرينترم را به صورت دستي تنظيم كنم بايتسي كجا برم و چه مراحلي را انجام بدم تا پودر كاتريجم ديرتر تمام بشه (مي خواهم تنظيم رنگ پرينترم را به حداقل ممكن برسانم ).
اگرربنده را راهنمايي فرماييد بسيار ممنون و سپاسگزار خواهم شد.....

سلام دوست عزیز
شما در پنجره Printers and Faxes که میتونید از Control Panel به اون دسترسی پیدا کنید روی پرینتر 1006
راست کیلیک کنید و از منو Printer Preferences رو انتخاب کنید و در تب بالا قسمت Paper/Quality
انتخاب کنید حالا گزینه EconoMode رو از قسمت Quality تیک بزنید خوب به همین حالت هم میتونید اونو کنسل
کنید
***خوب این چکار میکنه :این گزینه مصرف پود تونر شما رو تقریبا نصف میکنه ولی توجه داشته باشید خوب کمرنگتر هم چاپ میکنه ولی به درد کارای چک پرینت و ... ولی در پرینت نهایی بهتره از این استفاده نکنید چون ممکنه یه سری جزییات چاپ نشه
امید وارم جواب تون رو گرفته باشید

vahid_civil
18-08-2008, 18:34
من وقتی میخاستم 1006 بخرم یارو گفت چرا میخای بیخودی 10 تومن بیشتر پول بدی!
منم 1005 خریدم. سرعت پرینتش عالیه. مخصوصا با پرینت سریع از word .

vahid_civil
21-08-2008, 10:23
پرینتر من دو روزه پرینت نمیگیره.
یعنی اصلا تلاشی هم نمیکنه.مثل این میمونه که سیم usb اش قطع باشه.
یه پنجره میاد پایین که در حال انتظار و ... ولی کاری نمیکنه. خیلی هم صبر کردم فایده نداشت.
قبلا 1 ثانیه ای پرینت میگرفت !
hp1005
help me

javadshahvand
21-08-2008, 10:50
پرینتر من دو روزه پرینت نمیگیره.
یعنی اصلا تلاشی هم نمیکنه.مثل این میمونه که سیم usb اش قطع باشه.
یه پنجره میاد پایین که در حال انتظار و ... ولی کاری نمیکنه. خیلی هم صبر کردم فایده نداشت.
قبلا 1 ثانیه ای پرینت میگرفت !
hp1005
help me

پرینتر رو uninstall کنید دوباره نصب کنید اگه نشد ویندوز باید عوض بشه

vahid_civil
21-08-2008, 14:26
ممنون درست شد.

atrin777
26-08-2008, 16:57
سلام

لطفا كمك كنيد شديدا احتياج به كمك دارم
يه كارتريج دارم كه رنگ زرد ازش بيرون نمياد چيكار بايد باهاش بكنم ؟
به نظرتون سريع برم يه كارتريج ديگه بخرم يا همين درست ميشه ؟

فقط لطفا سريع كمك كنيد چون به شدت بهاش كار دارم

ممنون

Mahiar0
27-08-2008, 09:09
کسی درایور پرینتر 5550 رو داره؟ نرم افزارش رو
سی دی راه اندازش رو گم کردم درایورش رو میخوام
ممنون میشم لینک دانلودش رو بگذارید xp

atrin777
31-08-2008, 11:13
كسي اينجا نيست جواب ملتو بده

كمككككككككككككككككككككككك ككككككككك

psp2
31-08-2008, 18:19
چرا وقتی کارتریج hp رو شارز میکنم جوهر از زیر اون همینجوری میریزه

morteza_pc
31-08-2008, 19:52
با سلام خدمت دوستان
سوال من در مورد شارژ کارتریجهای مادیران هستش که اصلا شارژ میشه یا نه اصلا کارتریجهای اپسون قابل شارژ هستند یا نه چون من از هر کسی پرسیدم میگه به خاطر قیمت پایینش ارزش شارژ کردن نداره میخواستم بدانم چقدر این حرف درسته
چاپگر من اپسون مدل cx8300 هستش لطف کنید و مرا راهنمایی کنید
با تشکر

morteza_pc
03-09-2008, 00:53
یک خواهش دارم از مدیر این تاپیک
اگر توانایی جواب دادن به سوالات را ندارید این تاپیک رو قفل وبه آرشیو منتقل کنید
با تشکر

Mahiar0
03-09-2008, 16:45
با سلام خدمت دوستان
سوال من در مورد شارژ کارتریجهای مادیران هستش که اصلا شارژ میشه یا نه اصلا کارتریجهای اپسون قابل شارژ هستند یا نه چون من از هر کسی پرسیدم میگه به خاطر قیمت پایینش ارزش شارژ کردن نداره میخواستم بدانم چقدر این حرف درسته
چاپگر من اپسون مدل cx8300 هستش لطف کنید و مرا راهنمایی کنید
با تشکر

زیاد بصرفه نیست
کاری هم به اون صورت نداره شارژش
ولی برای کسی که کلی جوهرش رو میگیره وبعد پر میکنه اره خیلی به صرفه است
راحت با سرنگ پرمیکنی میشه مثل اول

psp2
03-09-2008, 18:10
نمیدونم چرا امروز وقتی برینتر رو روشن کردم کارتریج رو نمیشناسه لطفا اگه کسی اطلاعاتی داری کمک کنه نمیدونم هد کارتریج سوخته یا نه

emad64
04-09-2008, 03:37
چرا وقتی کارتریج hp رو شارژ میکنم جوهر از زیر اون همینجوری میریزه
:blink:
مطمئنی که کارترجت سالمه ؟ چطوری کارتریجت رو شارج میکنی ؟

زیاد بصرفه نیست
کاری هم به اون صورت نداره شارژش
ولی برای کسی که کلی جوهرش رو میگیره وبعد پر میکنه اره خیلی به صرفه است
راحت با سرنگ پرمیکنی میشه مثل اول
من خیلی در مورد پرینترهای اپسون اطلاعی ندارم، چون خودم اچ پی دارم.. ولی شنیدم که این مدل شارژ کردن، واسه پرینتر ضرر داره و اگه کارتریج خریداری بشه بهتره..

psp2
04-09-2008, 16:41
مدل hp photo smart c4283 وقتی که شارز کردم اونو هوا گیری هم کردم ولی وقتی باهاش برینت میگرفتم جوهر زیادی از زیر اون میریخت :41:تا اینکه شب اونو خاموش کردم فرداش که روشن کردم برینتر دیگه کارتریجو نمیشناخت هر کاری کردم نشد که نشد حتی دوباره جوهرشو عوض کردم ولی بازم نشد:41::19: یه سوال دیگه هم دارم آیا رو این مدل میشه تانک جوهر بست یا نه؟:11::wub:

psp2
04-09-2008, 16:46
نمیدونم چرا امروز وقتی برینتر رو روشن کردم کارتریج رو نمیشناسه لطفا اگه کسی اطلاعاتی داری کمک کنه نمیدونم هد کارتریج سوخته یا نه

کسی نیست کمک کنه:19::19::19:

atrin777
10-09-2008, 14:12
با چي بايد كارتريجو هواگيري كرد ؟

borzou27
14-09-2008, 10:48
با استفاده از کیت شارژ می تونی هواگیری کنی.
توی کیت شارژ که ،البته باید به مدل و سایز کارتریجت بخوره ، یک قطعه پلاستیکی هست که قسمت پایینش لاستیکیه و وسطش سوراخه.
کارتریج رو توی این قطعه پلاستیکی میذاری و بعد از تزریق جوهر یک سرنگ (بدون سرسرنگ) را از زیر به حفره قسمت لاستیکی وارد کرده و در حالی که محکم نگه داشتی حدوداً 1 الی 2 میل جوهر بکش.
1 یا 2 میل که جوهر ازش در اومد دیگه هواگیری انجام شده.

borzou27
14-09-2008, 10:51
مشکل من با چاپ گزارشات کریستال ریپورت توسط hp2014 هستش که حروف جداجدا و نامنظم چاپ می شه اما وقتی به word خروجی میدم و از اونجا چاپ می کنم درست چاپ میشن.
با پرینترهای دیگه مثل epson r290 جوهر افشان مشکلی نداره.

Mostafa.yey
18-09-2008, 21:49
سلام
من یه چابگر 2014 دارم وقتی این چابگر رو یه بار شارژ کردم خیلی کم رنگ پرینت می گیره
وقتی دقت چاپ رو 1200 هم میارم هیچ فرقی نمی کنه !! به نظر شما باید چکار کنم؟

aluminum
18-09-2008, 22:12
بچه ها من میخوام کاتریجم رو شارکنم چه نوع پودری باید بگیرم
پیرینترم Hp است

amirgozali
21-09-2008, 13:56
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
من یه پرینتر hp 5283 جوهر افشان دارم که می خوام براش تانک جوهر وصل کنم آیا چنین امکانی وجود داره؟
در ضمن می خوام یه پرینتر جوهر افشان که به اون تانک جوهر وصل می شه بخرم مارکش hp و یا canon باشه سقف پول هم تا 160 هزار تومن.

mff54
27-09-2008, 04:11
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی:
من یک پرینتر HP Photosmart C4183 All-in-One دارم که USB آن برای سیستم قابل شناسایی نیست. نه در XP و نه در Vista. مدل مادربرد سیستم من ASUS P5VD2-X می باشد. لطفا من را راهنمایی کنید. با تشکر فراوان

raminrt
27-09-2008, 13:12
من تازه کارتریج رو شارز کردم ولی level اصلا نداره ضربدر نشون میده و اصلا کپی نمیگیره:41:

سلام دوست عزیز
خوب وقتی کارتریج رو شارژ میکنید لول اون که نرم افزاریه از بین میره چون کارتریج بر اساس یه الگوریتم نرم افزاری و با توجه به مصرف شما تشخیص میده که چقدر جوهر مونده و وقتی کارتریج رو شارژ میکنید این الگوریتم نرم افزاری از بین میره وشما دیگه مقدار جوهرو نمیبینید
مسئله دیگه اینه که شما نباید کارتریج رو تا قطره آخر مصرف کنید و وقتی پیام خطا داد اونو شارژ کنید چون در این حالت
احتمال خرابی کارتریج خیلی زیاد
و یه نکته دیگه کارتریج تونو تا خرخره پر از جو هر نکنید چون اولا از نازلها قطره قطره بیرون میریزه و دوما احتمال صدمه زدن به نازله بر اثر فشار جوهر روی نازل خیلی زیاده
****نکته آخر متاسفانه فکر کنم کارتریج رنگیتون خراب شده و باید تعویض کنید
موفق باشی

raminrt
27-09-2008, 13:16
مشکل من با چاپ گزارشات کریستال ریپورت توسط hp2014 هستش که حروف جداجدا و نامنظم چاپ می شه اما وقتی به word خروجی میدم و از اونجا چاپ می کنم درست چاپ میشن.
با پرینترهای دیگه مثل epson r290 جوهر افشان مشکلی نداره.

سلام دوست عزیز
بله این مشکل با 2014 وجود داره و متاسفانه با انواع درایور و ارتقا دادن فریم ویر (البته جدیدا نه) بر طرف نشد
شما دو کار میتونید انجام بدید از 1320 استفاده کنید و یا گزارشو اول به پی دی اف تبدیل کنید و بعد پرینت بگیرید
موفق باشی

raminrt
27-09-2008, 13:23
سلام
من یه چابگر 2014 دارم وقتی این چابگر رو یه بار شارژ کردم خیلی کم رنگ پرینت می گیره

سلام دوست عزیز
خوب بسته به خیلی چیزا داره نمیدونم دقیقا
- کارتریج درست جمع شده (درست اسمبل شده)
- پودر مشکل نداره
- درام مشکلی نداره
- اصلا کارتریج رو روی یه پرینتر دیگه تست کردی ببینی ایراد از کارتریج یا از پرینتره
- ممکنه کارتریج رو تا آخر مصرف کرده باشی و چیپست داره بازی در میاره (احتمالش کمه)

موفق باشی

raminrt
27-09-2008, 13:25
بچه ها من میخوام کاتریجم رو شارکنم چه نوع پودری باید بگیرم
پیرینترم Hp است

سلام دوست عزیز
لطفا پودر دستگاه کپی استفاده نکن چون ممکنه پرینترتو خیلی کثیف کنه و مشکلات دیگه ایجاد کنه

ham21
27-09-2008, 14:03
سلام به همه دوستان
من ميخوام يه پرينتر ليزري سياه و سفيد Hp يا ... در حدود قيمت 150 تومن حالا يه كم بالا يا پايين بگيرم. ممنون ميشم اگه راهنمايي بكنيد و بگيد چه مارك و مدلي خوبه .
مرسي

raminrt
27-09-2008, 14:35
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
من یه پرینتر hp 5283 جوهر افشان دارم که می خوام براش تانک جوهر وصل کنم آیا چنین امکانی وجود داره؟
در ضمن می خوام یه پرینتر جوهر افشان که به اون تانک جوهر وصل می شه بخرم مارکش hp و یا canon باشه سقف پول هم تا 160 هزار تومن.

سلام دوست عزیز
متاسفانه فکر نمیکنم برای پرینتر شما بشه تانک جوهر نصب کرد و فقط میشه اینها رو شارژ کرد
برای اچ پی که فقط از K550 یا از business inkjet 1000 یا 1200 یا 1100 استفاده کنی و برای کیت هم مبلغ جدا ولی فکر نمیکنم به صرف باشه ال.. اعلم
در هر صورت موفق باشی

ali_nioton
29-09-2008, 00:52
سلام

شاید پودر بی کیفیت برات ریخته یا اصلا پودر دستگاههای برند دیگه یا دسگاه کپی ؟ !!

فقط کمرنگ میزنه؟ اصلا کثیف نمیکنه؟ روش میکشی پخش نمیشه؟

ali_nioton
29-09-2008, 01:04
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی:
من یک پرینتر HP Photosmart C4183 All-in-One دارم که USB آن برای سیستم قابل شناسایی نیست. نه در XP و نه در Vista. مدل مادربرد سیستم من ASUS P5VD2-X می باشد. لطفا من را راهنمایی کنید. با تشکر فراوان

مطمئنی یو اس بی مادربوردت نصبه
یعنی وقتی کابل رو نصب میکنی قبل از اینکه دستگاه رو تو ویندوز نصب کنی
وقتی پرینتر رو روشن میکنی ویندوز پیفام شناسایی اچ پی مدل فلان رو نمیده

کابل پرینتر رو عوض کن و امتحان کن
اگه بازم جواب نداد رو یه سیستم دیگه هم امتحان کن

اگه بازم جواب نداد دیگه گمونم چیپست پرینتت سوخته یا پاک شده که چندان فرقی با هم نداره
این یعنی یه خرج اساسی

ali_nioton
29-09-2008, 01:09
کسی نیست کمک کنه:19::19::19:

گفتی شارژ کردی
فردا صب دیگه .....
احتمالا خوب هواگیری نکری

جوهر توش خالی شده تو باکس دسگا
یه چیزی رو یا خراب کرده یا کثیف
ببین شاد با تمیز کردن توش مشکلت حل شه

araz1araz
29-09-2008, 21:51
سلام و خسته نباشيد
يه مدتيه ميخوام يه پرينتر سه کاره بخرم تو نت خيلي از مدلهاشو نگاه کردم و در آخر 4 مدل پرينتر ديدم که بدرد من ميخوره ميخواستم شما هم منو راهنمايي کنيدکه از کدوم نوع پرينتر و با چه مارکي استفاده کنم و در ضمن آيا اين پرينترها شارژ مي شن يا دوباره بايد يه کارتريج جديد بخرم و اگه شارژ ميشن مبلغ شارژ چقدره
سامسونگ مدل SCX- 4521f
سامسونگ مدل SCX- 4725 fn
HP مدل 3052
کانن مدل MF- 4150
فقط دوستان لطف کنن من میخوام برای کارهای اداری در حد وسیع از این پرینتر ها استفاده کنم

Arash2387
30-09-2008, 19:52
پرينتر HP C4200 Series دارم و شماره كاتريجهاي آن 140 مشكي و 141 رنگي مي باشد روي هر كاتريج 5 عدد سوراخ وجود دارد لطفا نحوه شارژ آن را بهم بگوئيد .
متشكرم

daryani
01-10-2008, 19:19
مخزن پرينتر R290 رو چجوري با هماهنگ كنم با كارتريج پرينتر ؟
( يعني مي خوام از مخزن جوهر بره توي كارتريج )
تنظيم سخت افزاري خاصي داره ؟

araz1araz
01-10-2008, 19:46
سلام و خسته نباشيد
يه مدتيه ميخوام يه پرينتر سه کاره بخرم تو نت خيلي از مدلهاشو نگاه کردم و در آخر 4 مدل پرينتر ديدم که بدرد من ميخوره ميخواستم شما هم منو راهنمايي کنيدکه از کدوم نوع پرينتر و با چه مارکي استفاده کنم و در ضمن آيا اين پرينترها شارژ مي شن يا دوباره بايد يه کارتريج جديد بخرم و اگه شارژ ميشن مبلغ شارژ چقدره
سامسونگ مدل SCX- 4521f
سامسونگ مدل SCX- 4725 fn
HP مدل 3052
کانن مدل MF- 4150
فقط دوستان لطف کنن من میخوام برای کارهای اداری در حد وسیع از این پرینتر ها استفاده کنم
:13::13::41::41:

mohsentanha
02-10-2008, 23:25
سلام من یه پرینتر hp deskjet f380دارم الان 2 ساله که خریدم وهمش هم شارژ میکردم
که یه دفعه ارور داد که مشکل از کارتریج هستش حالا من نمیدونم باید چی کار کنم شارژ هم کردم درست نشد
ممکنه بعد مدتی کارتریج خراب بشه؟
راستی توی چاپگر گوشه سمت راستش خیلی کثیفه و جوهر از چاپگر زده بیرون لطفا کمک کنید خیلی سریع

alireza_mafia2009
03-10-2008, 21:24
ببخشید من یک پرینتر hp 1018دارم و حالا هر چی نصبش می کنم پرینت نمی کند

raminrt
04-10-2008, 14:38
سلام و خسته نباشيد
سامسونگ مدل SCX- 4521f
سامسونگ مدل SCX- 4725 fn
HP مدل 3052
کانن مدل MF- 4150
:13::13::41::41:

سلام دوست عزیز
من راجع به سامسونگ چیزی نمیدونم و نظر هم نمیدم متاسفم ولی با 3052 کار کردم پرینتر خوبیه و بدرد اکثر کارای اداری میخوره و فکر میکنم کانون هم پرینترای خیلی خوبی تولید میکنه که بعضیاش حتی کارتریجش هم با بعضی اچ پی های هم رده یکی هست ولی بهتره ری ویو های توی اینتر نت رو هم بخونی تا یه مقایسه کامل ین این چهار تا داشته باشی
موفق باشی

raminrt
04-10-2008, 14:44
سلام من یه پرینتر hp deskjet f380دارم الان 2 ساله که خریدم وهمش هم شارژ میکردم
که یه دفعه ارور داد که مشکل از کارتریج هستش حالا من نمیدونم باید چی کار کنم شارژ هم کردم درست نشد
ممکنه بعد مدتی کارتریج خراب بشه؟
راستی توی چاپگر گوشه سمت راستش خیلی کثیفه و جوهر از چاپگر زده بیرون لطفا کمک کنید خیلی سریع

دوست محترمم
متاسفم من بارها هم گفتم شما تاموقعی میتونید کارتریج رو شارژ کنید که کارتریج خطا نداده باشه لحظه ای که کارتریج ارور داد اگر از اتصالات نباشه دیگه اون از رده خارجه و باید یکی جایگزینش کنید متاسفم ولی وقتی کارتریج سوخت دیگه شارژش اثر نداره
در مورد کثیفی سرویس استیشن هم خوب از اونجای که این پرینترا جوری ساخته شدن که قابل سرویس نباشن
بهتره خودتون با پارچه نم دار اونجارو تمیز کنید ولی به قطعات فشار نیارد چون ممکنه بشکنند و دستگاه از کار بیفته
موفق باشی

raminrt
04-10-2008, 15:15
پرينتر HP C4200 Series دارم و شماره كاتريجهاي آن 140 مشكي و 141 رنگي مي باشد روي هر كاتريج 5 عدد سوراخ وجود دارد لطفا نحوه شارژ آن را بهم بگوئيد .
متشكرم
دوست عزیز
اگر برای اولین بار این کار رو انجام میدید بهتر یه کیت شارژ تهیه کنید توی اون دستور عمل شارژ رو هم کذاشتن و می تونید از اون استفاده کنید ودر ضمن وسایل لازم رو هم داره حالا بعدش میتونید برید و جوهرای بیست لیتری بخرید :46::31:

raminrt
04-10-2008, 15:19
ببخشید من یک پرینتر hp 1018دارم و حالا هر چی نصبش می کنم پرینت نمی کند
دوست عزیز ممکنه مشکل کابل داشته باشید به احتمال 80 درصد ویا توی ( device Manager )این پرینتر بد تعریف شده باید اونو دیلیت کنید ودوباره نصب کنید درضمن اول نرم افزار رو نصب کنید منظورم درایوره وبعد کابل اتصال یو اس بی رو بزنید
موفق باشید

navidkh
05-10-2008, 07:22
سلام
من دیروز یک hp deskjet f4185 , all in one خریدم زمانی که داشتمدفترچه اون را می خوندم دیدم برای کاتریج هایی که میشه استفاده کرد این شماره ها را نوشته 21 مشکی و 22 سه رنگ که این دوتا توی کارتن بود و 58 عکس نوشته این اخری قضیه اش چیه من اگر اون را بگیرم کیفیتم مثل photosmatr ها میشه؟

navidkh
06-10-2008, 09:54
کسی نیست جواب بده؟

raminrt
06-10-2008, 10:27
سلام
من دیروز یک hp deskjet f4185 , all in one خریدم زمانی که داشتمدفترچه اون را می خوندم دیدم برای کاتریج هایی که میشه استفاده کرد این شماره ها را نوشته 21 مشکی و 22 سه رنگ که این دوتا توی کارتن بود و 58 عکس نوشته این اخری قضیه اش چیه من اگر اون را بگیرم کیفیتم مثل photosmatr ها میشه؟

سلام دوست عزیز
در واقع کارتریج 58 که به کارتریج فوتو هم معروفه یه کارتریج مشکیه که علاوه بر مشکی دو رنک فیروزه ای روشن یا
Light Cyan و ارغوانی روشن یا Light Magenta رو همراه داره و وظیفه این دورنگ پشوندن فاصله بین رنگهای قرمز و آبی تا رنگهای مکمل هستش
بله تا حدودی کیفیت کارتون بهتر میشه ولی بگذارید این موضوع رو هم بهتون بگم که توی پستای قدیمی تر همین تاپیک هم میتونید بخونید که وقتی از این کارتریج استفاده میکنید مشکیتون به صورت خاکستری چاپ میشه
یعنی حتی متن سیاه هم با 6 رنگ چاپ میشه
و در کل شما نباید انتظار کیفیت یه فوتو اسماتو از این دستگاه داشته باشید:46:
ولی کارتریجای 21 و 22 هم بی کیفیت نیستن
موفق باشی

shazdeh23
09-10-2008, 00:33
سلام
من میخواستم 1 پرینتر سه کاره جوهر افشان بگیرم تا قیمت 100000 تومان.
به نظر شما چی بگیرم؟
ممنون

mohsentanha
09-10-2008, 12:21
دوست محترمم
متاسفم من بارها هم گفتم شما تاموقعی میتونید کارتریج رو شارژ کنید که کارتریج خطا نداده باشه لحظه ای که کارتریج ارور داد اگر از اتصالات نباشه دیگه اون از رده خارجه و باید یکی جایگزینش کنید متاسفم ولی وقتی کارتریج سوخت دیگه شارژش اثر نداره
در مورد کثیفی سرویس استیشن هم خوب از اونجای که این پرینترا جوری ساخته شدن که قابل سرویس نباشن
بهتره خودتون با پارچه نم دار اونجارو تمیز کنید ولی به قطعات فشار نیارد چون ممکنه بشکنند و دستگاه از کار بیفته
موفق باشی
من بعد در خواستم با دستمال داخل چاپ گر رو تمیز کردم و کارتریج رو هم دوباره شارژکردم و یه دفعه دیدم که دیگه ارور نمیده
بهرحال دستتون درد نکنه که کمکم کردین:10:

aluminum
09-10-2008, 15:25
دوستان من یک مشکلی دارم
من تازه کاتریجم رو شارژ کردم ولی الن که باهاش پرینت می گیرم کم رنگه
یکی میگفت به خاطر اینه که قبل از شارژ پودرهای سوخته رو خالی نکردی ولی من این کار را کردم
نمیدونم حالا مشکل از کجاست؟؟؟؟

vahid_civil
13-10-2008, 22:47
دوستان من یک مشکلی دارم
من تازه کاتریجم رو شارژ کردم ولی الن که باهاش پرینت می گیرم کم رنگه
یکی میگفت به خاطر اینه که قبل از شارژ پودرهای سوخته رو خالی نکردی ولی من این کار را کردم
نمیدونم حالا مشکل از کجاست؟؟؟؟

شاید مدتیه که ازش استفاده نکردی ( پرینتر )

shazdeh23
15-10-2008, 01:17
سلام
میخواستم بدونم آیا پرینتر تک کاره جوهر افشان Brother هستش یا اصلا تولید نمیشه؟
و سوال دوم اینکه کارتریج پرینترهای HP Deskjet D5063 و Deskjet D4263 شارژ میشه یا نه؟
ممنون

saman_k68
20-10-2008, 15:49
سلام
من یه پرینتر لیزری رنگی می خوام که شارژ بشه و هزینه ی شارژ بسیار پایینی داشته باشه .
بودجم 200-300 هست. برای توی خونه . کیفیت تصویرش هم برام خیلی مهم نیست .
1600 و clp 300 و clp 315 کدوم بهتره .
خواهش می کنم سریعتر جواب بدید.

mohi2
22-10-2008, 09:53
من چاپگرم 1280 hp هستش روشن نمیشه کابل برقشو میکشم دوباره میزنم یه لحظه چراغ سبز روشن میشه دوباره خاموش ویشه ممنون میشو راهنمایی کنید مرسی

h_usefi
23-10-2008, 11:32
سلام
میخواستم بدونم آیا پرینتر تک کاره جوهر افشان Brother هستش یا اصلا تولید نمیشه؟
و سوال دوم اینکه کارتریج پرینترهای HP Deskjet D5063 و Deskjet D4263 شارژ میشه یا نه؟
ممنون
سلام
خیر - تمام محصولات جوهر افشان برادر چندکاره هست از 3 تا 6 کاره برای اطلاعات بیشتر یه سری به سایت برادر بزن

alimotory
25-10-2008, 21:43
باسلام و خسته نباشيد
من مي خوام يه پرينتر رنگي ليزري بخرم
منو راهنمايي كنيد
قيمتش بين 300تا500 باشه

R_M_1002
27-10-2008, 00:52
من برای پرینتر 1010 خودم در ویندوز های 64 بیتی درایور پیدا نکردم
واقعا ظایع است که Hp با اون عضمت پرینتر ای به این معروفی رو فکری واسش نکرده (تو سایت Hp Forum) خیلی ها مشکل برای نصب Hp1010 روی ویستا داشته اند. من یکی که از Hp نا امید شدم.
البته من الان Hp1010 رو که ساختارا" با Hp1020 یکی است را روی ویستا 32 بیتی با بدیختی و میانبر زدن نصب کردم و صحیح پرینت میگیرم ولی ویستا 64 بیت به هیچ وجه با این درایور ها کار نمیکند و این هم معضلی بزرگ است ....

raminrt
27-10-2008, 09:28
من برای پرینتر 1010 خودم در ویندوز های 64 بیتی درایور پیدا نکردم
واقعا ظایع است که Hp با اون عضمت پرینتر ای به این معروفی رو فکری واسش نکرده (تو سایت Hp Forum) خیلی ها مشکل برای نصب Hp1010 روی ویستا داشته اند. من یکی که از Hp نا امید شدم.
البته من الان Hp1010 رو که ساختارا" با Hp1020 یکی است را روی ویستا 32 بیتی با بدیختی و میانبر زدن نصب کردم و صحیح پرینت میگیرم ولی ویستا 64 بیت به هیچ وجه با این درایور ها کار نمیکند و این هم معضلی بزرگ است ....

سلام دوست عزیز
بله حق باشماست البته اچ پی یه یونیوسال رایور روی سایت خودش برای ویندوز های 64 بیت گذاشته ولی اون هم درست کار نمیکنه و اینقدر مشکلات کار برها زیاد بوده که اچ پی به فکر بهینه سازی ویستا و ویندوز افتاده خوب این از حماقت طراح سیستم عامل هست چرا که برای ویندوز های قدیمی تر مثل ایکس پی حتی قبل از ورودشون به بازار درایورش روی سایت بود واگر نه شرکتی که همیشه همکار ماکروسافت بوده پروژه بهینه سازی رو راه نمینداخت و حتی زمزمه ساخت سیستم عامل خود اچ پی (با بیس لینوکس) توی کارای خودش نمی گنجوند
موفق باشی

raminrt
27-10-2008, 09:32
من چاپگرم 1280 hp هستش روشن نمیشه کابل برقشو میکشم دوباره میزنم یه لحظه چراغ سبز روشن میشه دوباره خاموش ویشه ممنون میشو راهنمایی کنید مرسی

سلام دوست عزیز
در پشت پرینترت درست بسته نشده بازش کن و دوباره ببندش
موفق باشی

raminrt
27-10-2008, 09:49
باسلام و خسته نباشيد
من مي خوام يه پرينتر رنگي ليزري بخرم
منو راهنمايي كنيد
قيمتش بين 300تا500 باشه

سلام دوست عزیز
بنظم بهتره روی مدلهای سری 3000 فک کنی البته اگر اچ پی میخوای
البته بنظرم 3600 یه ذره قدیمی شده (البته واقعا پرینتر خوبیه) و CP3505 جدید تره با همون بیس تقریبا
میتونید به اینجا سر بزنید

vahid_civil
30-10-2008, 18:04
من 1005 دارم.
بعضی وقتا قفل میشه. یعنی مثلا روشنش میکنم و میخام یه پرینت بگیرم کاری نمیکنه.
اون علامت پایین میاد ولی پرینت نمیگیره.پاک کردن و کنسل کردنش هم مدتها طول میکشه.
اشکال از چیه ؟
باید حتما unistall کنم ؟

hessam2006
05-11-2008, 17:47
دوستان سلام

من 250 تومن پول دارم میخوام یه پیرینتر برای خونه بخرم میخوام چاپش عالی باشه با این پول چی میشه خرید

من از پرینتر هیچی نمی دونم خوا هشا کامل توضیح بدید

دوستان خواهشا سریع جواب بدین فردا می خوام برم بخرم

Senator_F
09-11-2008, 00:20
دوستان سلام

من 250 تومن پول دارم میخوام یه پیرینتر برای خونه بخرم میخوام چاپش عالی باشه با این پول چی میشه خرید

اینقد عجله نکن بعدا پشیمون میشی.
بهترین نوع پرینتر،رنگی لیزری هستش.فقط نمیشه شارژش کرد پودرش گیر نمیاد.باید تعویض کنی،هر 1000 پرینت تقریبا 200.000 تومن هزینه داره.
برای عکس یه فتو پرینتر بگیر،
برای نوشته فقط سیاه و سفید لیزری جواب میده.
چند کاره هم که وجود داره اگه به کارت بیاد.
اول نیاز و کاربردت رو بگو.

mehdi_08
09-11-2008, 18:54
سلام به همگی
من می خوام یه پرینتر بگیرم برا کارهای خانگی کیفیت چاپ عکسش برام خیلی مهمه
این چند مدل مد نظرمه
hp D5363 117.000 toman که می گن کارتریج های رنگش به هم وصله اگه هد یکیش خراب بشه باید همشو عوض کنی
canon pi4500 145.000 toman
canon pi3500 95.000 toman

koorosh2500
10-11-2008, 12:17
دوستان سلام

یک پرینتر لیزری رنگی سامسونگ clp315 بخر. هم تونرش شارژ می شه و برای خونه خیلی خوبه و قیمتش هم حدود 175 هزار تومان است. اگر تازه کار هستی باید برای چاپ عکس رنگی در تنظیماتش دقت کنی.

Masoud.Neshat
10-11-2008, 12:45
سلام. من یه پرینتر لیزری سیاه و سفید ارزون میخوام. خودم موندم بین این دوتا:

HP 1005
Brother 2040

از دومی خیلی تو نت تعریف و تمجید هست و خودم هم دوستش دارم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچه کنم؟ از هزینه شارژ و نگهداری برادره میترسم کسی آمارشو نداره چقدر فرق دارن؟ آخ اچ پی مثل پیکان میمونه همه جا میشه راش انداخت حتی تو دارغوز آباد ولی برادره رو نمیدونم

vahid_civil
10-11-2008, 13:24
سلام. من یه پرینتر لیزری سیاه و سفید ارزون میخوام. خودم موندم بین این دوتا:

HP 1005
Brother 2040

از دومی خیلی تو نت تعریف و تمجید هست و خودم هم دوستش دارم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچه کنم؟ از هزینه شارژ و نگهداری برادره میترسم کسی آمارشو نداره چقدر فرق دارن؟ آخ اچ پی مثل پیکان میمونه همه جا میشه راش انداخت حتی تو دارغوز آباد ولی برادره رو نمیدونم

از من میشنوی چیزی که همه میگن خوبه رو بخر.
پرینتر مثل گوشی موبایل نیست که بگی خز شده یا نه.
hp امتحانش رو پس داده. شارژ کردنش هم خیلی آسون تره.
من قبلش اپسون داشتم. واسه شارژش حتما باید نصف تهران رو طی میکردم تا شارژش کنم !

Masoud.Neshat
10-11-2008, 14:37
...
شارژ کردنش هم خیلی آسون تره.
من قبلش اپسون داشتم. واسه شارژش حتما باید نصف تهران رو طی میکردم تا شارژش کنم !

سوال من هم الان دقیقا همینه: شارژ پرینترهای برادر، قیمت و دسترسی آسان و سرویس و تعمیر در مرحله بعد.

mehdi_08
10-11-2008, 14:58
سلام به همگی
من می خوام یه پرینتر بگیرم برا کارهای خانگی کیفیت چاپ عکسش برام خیلی مهمه
این چند مدل مد نظرمه
hp D5363 117.000 toman که می گن کارتریج های رنگش به هم وصله اگه هد یکیش خراب بشه باید همشو عوض کنی
canon pi4500 145.000 toman
canon pi3500 95.000 toman
ای بابا یکی نیست جواب مارو بده به همه جواب می دین غیر از ما:41:

Senator_F
10-11-2008, 21:23
سوال من هم الان دقیقا همینه: شارژ پرینترهای برادر، قیمت و دسترسی آسان و سرویس و تعمیر در مرحله بعد.

من 1006 hp-pدارم ازش خیلی راضی هستم.
برادر سرویس دهیش اذیتت میکنه.
به قول خودت قضیه پیکان و ...

amirgozali
11-11-2008, 09:31

خوب فرض كنيم كه هد پرينتر كه رو كارتريج هست خراب شد بعد شما مي تونيد با 20 هزار تومن يه كارتريج ديگه بخريد و پرينتر رو راه بياندازي.
ولي اگه اين هد روي كارتريج نباشه و خراب بشه شما ديگه به هيچ وجه من الوجوه نمي تونيد اون رو عوض كنيد چون اولا اون قطعه پيدا نمي شه در ثاني اگر هم پيدا شد قيمت اون از خود پرينتر گرونتر در مي ياد كه معلوم نيست بعد عوض كردنش هم پرينتر درست و حسابي كار كنه و يا نه.

پس به نظر بنده حقير شما اگه خواستيد پرينتر بخريد اوني رو بخريد كه هد روي كارتريج هست.
در ضمن اگه هر چند يك وقت مثلا دو هفته يه بار يه پرينت رنگي بگيري مكلي براي هد به وجود نمي ياد.

amirgozali
11-11-2008, 18:32
سلام
یه مشکل برام پیش اومده
پرینتر من لیزری hp1200 هست. تازگی شارژش کردم ولی خوب پرینت نمی گیره بزار اینجوری بگم وقتی که جوهر پرینتر تموم می شه به صورت عمودی از بالا به پائین یه قسمت هایی رو یا نمی زنه و یا هم کم رنگ می زنه. عین این حالت برام پیش اومده با این تفاوت که این نقص به صورت افقی و از سمت چپ به راست است. یعنی به صورت افقی یه قسمت هایی رو خیلی کم رنگ می زنه این حالت به صورت تکراری تو صفحه هست مثلا تو یه صفحه 8 سطر رو این جور رو میندازه
درام پرینتر رو هم تازه عوض کردم.

راه حل چیه؟
آیا از مگنت هست؟

mehdi_08
14-11-2008, 00:18
سلام به دوستان
می خواستم بدونم اگه print Quality رو high بزارم تو مصرف رنگ تاپیر داره آخه اگه رو حالت استاندارد باشه رو کاغذ گلاسه خوب چاپ نمی کنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

atre_hayer60
14-11-2008, 13:47
سلام

من یه hp 4200 دارم؛ اما هر دفعه برای نصب اون در ویندوز مشکل دارم و به سادگی و یا اصلاً نصب نمیشه؟!

از طریقی هم رفتم ولی نشده و حتی جای کابل usb رو هم عوض کردم...

karizmatic
15-11-2008, 10:59
باسلام آیا پرینتر hp2014 مانند hp1320 می تواند پشت و رو چاپ کند یا خیر . با تشکر

Ebi Bag
16-11-2008, 16:15
سلام
پرینتر من hp 1000 است بعد از هر پرینت یه تست پیج هم می گیره
لطفا راهنمایی کنید

Senator_F
16-11-2008, 23:11
باسلام آیا پرینتر hp2014 مانند hp1320 می تواند پشت و رو چاپ کند یا خیر . با تشکر

بصورت دستی بعله.یعنی باید خودت برداری دوباره بذاری پایین OK کنی بقیشو بزنه.

ستاره آبی
17-11-2008, 14:23
با سلامپرینتر محل کار ما که مدلhp laser jet 1300 هست یکی دو روزه که وقتی بهش فرمان پرینت می دیم بعد چند دقیقه تازه پرینت می گیره اول که اینطور شده بود که فکر می کردیم اصلا پرینت نمی گیره ولی بعد دیدیم بعد از چند دقیقه شاید پرینت بگیره ویندوزمون همxp سرویس پک 2 هست.(در ضمن با یک کامپیوتر دیگه هم امتحانش کردیم باز هم همینجوری بود.)ممنون میشم در این زمینه راهنماییم کنید وبگید مشکل این پرینتر چیه؟؟

Senator_F
17-11-2008, 23:20
با سلامپرینتر محل کار ما که مدلhp laser jet 1300 هست یکی دو روزه که وقتی بهش فرمان پرینت می دیم بعد چند دقیقه تازه پرینت می گیره اول که اینطور شده بود که فکر می کردیم اصلا پرینت نمی گیره ولی بعد دیدیم بعد از چند دقیقه شاید پرینت بگیره ویندوزمون همxp سرویس پک 2 هست.(در ضمن با یک کامپیوتر دیگه هم امتحانش کردیم باز هم همینجوری بود.)ممنون میشم در این زمینه راهنماییم کنید وبگید مشکل این پرینتر چیه؟؟

از جاهای مختلف میتونه باشه.
اول از همه کابل usb رو چک کنین.با یک کابل دیگه امتحانش کنین.

alil1369
17-11-2008, 23:33
سلام
من یه پرینتر رنگی کارتریج خور (جوهر افشان) اپسون دارم مدل ( C86 ) که حدود یکساله که روشن نشده و کارتریج هاشم خارج نشده
ولی رو میز بوده و تمیز میشده و اصلا خراب نشده و مشکلی هم قبلا نداشته حالا به نظر شما باید یه سرویس بشه تا بتونم ازش استفاده کنم یا غزل خداحافظی رو نثارش کنم تا روحش شاد بشه !!!!

چی کارش کنم !! نو و سالم و تمیزه فقط حدود 1 ساله که روشن و استفاده نشده ! کارتریج هاشم از اون موقع داخلش هست همین

Ebi Bag
18-11-2008, 00:08
سلام
پرینتر من hp 1000 است بعد از هر پرینت یه تست پیج هم می گیره
لطفا راهنمایی کنید
سلام بابا یه نظری - متلکی - چیزی بگید تا حداقل کنف نشم

Senator_F
18-11-2008, 00:27

lمشکل شما یکمی پیچیدس.

amirgozali
18-11-2008, 08:52
سلام
من یه پرینتر رنگی کارتریج خور (جوهر افشان) اپسون دارم مدل ( C86 ) که حدود یکساله که روشن نشده و کارتریج هاشم خارج نشده
ولی رو میز بوده و تمیز میشده و اصلا خراب نشده و مشکلی هم قبلا نداشته حالا به نظر شما باید یه سرویس بشه تا بتونم ازش استفاده کنم یا غزل خداحافظی رو نثارش کنم تا روحش شاد بشه !!!!

چی کارش کنم !! نو و سالم و تمیزه فقط حدود 1 ساله که روشن و استفاده نشده ! کارتریج هاشم از اون موقع داخلش هست همین

اول ببين كار مي كنه كه فكر نكنم كار بكنه:13:.
چون حتما تا حالا جوهر تو هد پرينتر خشك شده چون فن آوري ساخت اونها يه جوري هست كه بايد هرچند وقت يه پرنت بگيري در غير اين صورت جوهر تو هد خشك مي شه.

اگر هم كار نكنه ديگه از خيرش بگذر چون اولا وقتت رو هدر مي دي در ثاني اصلا درست بشو نيست اگر هم درست شد از هزينش از خود پرينتر گرونتر در مي ياد.

amirgozali
18-11-2008, 08:55

خوب اين مشكل شما ديگه از ورژن جديده.:18:
نمي دونم چي بگم؟:13:

amirgozali
18-11-2008, 09:01
سلام به دوستان
می خواستم بدونم اگه print Quality رو high بزارم تو مصرف رنگ تاپیر داره آخه اگه رو حالت استاندارد باشه رو کاغذ گلاسه خوب چاپ نمی کنه

خوب البته كه تاثير داره؟ اصلا اون گزينه ها رو براي اين گذاشتن كه تو مصرف جوهر مديريت كنيد.
مثلا وقتي كه شما يه متني رو چاپ مي كنيد كه زياد براتون مهم نيست و بعد خوندش ممكنه اون رو دور بياندازيد ديگه هيچ لزومي نداره كه اون رو تو كيفيت ماكزيمم بزاريد ولي اگه يه عكس باكيفيت مي زنيد و حتما براتون كيفيت مهمتره خوب اون وقت هم كيفيت رو مي زاريد تو ماكزيمم.

هرچه قدر كه كيفيت مي ره بالا تر مصرف جوهر شما بيشتر ميشه و هرچه قدر كه كيفت شما مي ياد پائين مصرف جوهر هم مي ياد پائين.

اميداوارم جوابت رو گرفته باشي.

LordMMD
18-11-2008, 18:40
کارتريج دست دو براي canon LBP2900 laser گير مياد؟
کجا؟ قيمت داريد ؟
ممنون.

alil1369
18-11-2008, 23:18
اول ببين كار مي كنه كه فكر نكنم كار بكنه:13:.
چون حتما تا حالا جوهر تو هد پرينتر خشك شده چون فن آوري ساخت اونها يه جوري هست كه بايد هرچند وقت يه پرنت بگيري در غير اين صورت جوهر تو هد خشك مي شه.

اگر هم كار نكنه ديگه از خيرش بگذر چون اولا وقتت رو هدر مي دي در ثاني اصلا درست بشو نيست اگر هم درست شد از هزينش از خود پرينتر گرونتر در مي ياد.

بابا کار میکنه
سالمه
فقط بنظر جوهر تو هدش خشک شده که فکر کنم مشکل هادی نباشه و با یه سرویس حل شه
شایدم پدش قابل تعویض باشه

amirgozali
19-11-2008, 10:35
بابا کار میکنه
سالمه
فقط بنظر جوهر تو هدش خشک شده که فکر کنم مشکل هادی نباشه و با یه سرویس حل شه
شایدم پدش قابل تعویض باشه

خوب خودتون می گید که به نظرتون هدش خشک شده. خوب پس سالم نیست.
اگه هد روی کارتریج باشه خوب می شه با یه کارتریج نو مسئله رو حل کرد ولی اگه هد جدااز کارتریج باشه تا اون جایی که من می دونم نمی شه هیچ کاری کرد.

ببین اگه خوب پرینت می گیره ولش کن زیاد گیر نده.

amirgozali
19-11-2008, 10:37
سلام

یه مشکل برام پیش اومده
پرینتر من لیزری hp1200 هست. تازگی شارژش کردم ولی خوب پرینت نمی گیره بزار اینجوری بگم وقتی که جوهر پرینتر تموم می شه به صورت عمودی از بالا به پائین یه قسمت هایی رو یا نمی زنه و یا هم کم رنگ می زنه. عین این حالت برام پیش اومده با این تفاوت که این نقص به صورت افقی و از سمت چپ به راست است. یعنی به صورت افقی یه قسمت هایی رو خیلی کم رنگ می زنه این حالت به صورت تکراری تو صفحه هست مثلا تو یه صفحه 8 سطر رو این جور رو میندازه
درام پرینتر رو هم تازه عوض کردم.

راه حل چیه؟

آیا از مگنت هست؟

یه کسی هم به مشکل ما یه جوابی بده:20:

علیرضا
19-11-2008, 17:31
سلام دوستان .
میشه لطفاً یکی ، تفاوت های اساسی و مهم چاپگرهای لیزری و جوهر افشان رو ( برای مصارف خانگی ) هم از نظر هزینه ی اولیه و هزینه های بعدی همچنین کیفیت چاپ عکس و متن رو اینجا بزاره یا لطف کنه و توضیح بده .
خیلی از لطفتون سپاسگزارم . نمیدونید با این کمکتون چه بار سنگینی رو از رو دوش من برمی دارید !

Benygh
19-11-2008, 18:30
سلام
یکی از دوستانم چاپگر 2410 داره که میگه وقتی داره عکس چاپ میکنه چند سانتش پر رنگ میشه چند سانتش کم رنگ ! باید چیکار کنه تا درست بشه ؟

saeed-d
19-11-2008, 18:34
سلام
من يه سوال داشتم.
كارتريج پرينتر ليزري hp1005 حدودا چند صفحه ميتونه پرينت بگيره.
يه جا گفتن 1000 تا ولي يه جا ديگه شنيدم 700 تا
ممنون

vahid_civil
19-11-2008, 20:17
700 تا با شارژ اولیه کارخونه

atre_hayer60
19-11-2008, 22:56
سلام بچه ها!

من یه hp 4200 دارم. امروز رفتم کارتریج اون شارژ کردم(نه تعویض!). اما وقتی کارتریج رو در جای مخصوص گذاشتم اروری بدین مضمون می ده: print cartridge incorrectly installed
ضمن اینکه قبل از این کار اصلاً در ویندوز نصب هم نمی شد!!!!
علت چیه؟

مرسی

Senator_F
19-11-2008, 23:53
یه کسی هم به مشکل ما یه جوابی بده:20:
حالا چرا شاکی میشی؟
معمولا اگه روی مگنت کارتریج خطی بیفته،اون خط اگه عمودی باشه (یعنی مثلا یه چیزی گذاشتی وسطش زدی بچرخه) بصورت عمودی و از بالا به پایین در تمام طول صفحه و در تمام صفحات کمرنگ میندازه .چون این قسمت نمیتونه پودر جذب کنه و به درام برسونه.این مشکل همچنین وقتی کارتریج رو به اتمام است هم رخ میده.چون به قسمتهایی اصلا پودر نمیرسه.
حالا اگه بصورت افقی خط بیوفته (مثل مال شما) در هر چرخش مگنت در داخل کارتریج(در A4 تقریبا هر 8-7 سطر) قسمتی رو کمرنگ میزنه.این کمرنگ بودن دقیقا در فواصل مساوی و در تمام صفحات اتفاق میوفته.
حالا شما ببین اگه این شرایط برای کارتریج شما صادق هستش،به احتمال خیلی زیاد از مگنت هستش.

سلام دوستان .
میشه لطفاً یکی ، تفاوت های اساسی و مهم چاپگرهای لیزری و جوهر افشان رو ( برای مصارف خانگی ) هم از نظر هزینه ی اولیه و هزینه های بعدی همچنین کیفیت چاپ عکس و متن رو اینجا بزاره یا لطف کنه و توضیح بده .
خیلی از لطفتون سپاسگزارم . نمیدونید با این کمکتون چه بار سنگینی رو از رو دوش من برمی دارید !

پرینتر لیزری و جوهر افشان تفاوت اساسی در هزینه اولیه و هزینه بعدی داره.
لیزری هزینه اولیه زیادی طلب میکنه ولی هزینه های بعدیش کمتره.
جوهر افشان هزینه اولیه کم داره ولی هزینه هر صفحه چاپ در انها بالاست.
اگه منظور از خرید پرینتر چاپ صرفا نوشته هستش،اصلا طرف جوهر افشان نرو.
هر صفحه چاپ نوشته و عکس سیاه و سفید در:
لیزری :حدود 7 تومن+هزینه کاغذ
جوهر افشان:60 تومن +هزینه کاغذ.
کیفیت لیزری بسیار بالاتر از جوهر افشان
لیزری رنگی هم همین اختلاف را دارد ولی یکمی خفیف تردر قیمت و یکمی شدید تر در کیفیت.

سلام
من يه سوال داشتم.
كارتريج پرينتر ليزري hp1005 حدودا چند صفحه ميتونه پرينت بگيره.
يه جا گفتن 1000 تا ولي يه جا ديگه شنيدم 700 تا
ممنون

خود کارخونه میگه 700 تا ولی اگه عکس و نوشته بصورت نرمال چاپ کنی(تمام صفحه پودری نکنی) تا 1000 تا راحت میزنه.
هر چقدر عکس کمتر تعداد صفحات بیشتر.

سلام بچه ها!

من یه hp 4200 دارم. امروز رفتم کارتریج اون شارژ کردم(نه تعویض!). اما وقتی کارتریج رو در جای مخصوص گذاشتم اروری بدین مضمون می ده: print cartridge incorrectly installed
ضمن اینکه قبل از این کار اصلاً در ویندوز نصب هم نمی شد!!!!
علت چیه؟

مرسی

احتمالا چیپست کارتریج شما رو سوزوندن.تا بشه شارژش کرد.از کسی که شارژ کرده بپرسین.
در این شرایط ارور میده ولی پرینت میگیره.بدون مشکل.

amirgozali
20-11-2008, 09:43
سلام دوستان .

لیزری رنگی هم همین اختلاف را دارد ولی یکمی خفیف تردر قیمت و یکمی شدید تر در کیفیت.
.
ببینید اول باید هدف و قصد ما از خرید پرینتر مشخص بشه تا خوب بتونیم نظر بدیم.

ولی یه جور دیگه هم می شه گفت که تو بعضی شرایط جوهر افشان خیلی به صرفته از لیزری هست. البته بستگش به نوع پرینتر داره. مثلا تازگی یکی از دوستانم یه ایپسون مدل 4300 که بهش تانک های خارجی وصل می شن رو خریده تو هر تانکش 100 میلی جوهر می خوره که تقریبا جوهر هر تانک 8 هزار تومن هستش و چهار تا هم رنگ داره در صورتی که ظربفیت کارتریج های استاندار کارخانه 10 ال 15 میلی هست ببیند حالا ببینید پول هر صفحه چه قدر می شه؟ از نظر کیفیت هم خیلی خوب هست
که جمع هزینه های پرینتر با خود دستگاه و تانک های خرجی 160 تومن شد. این در مقایسه با یه پرینتر لیزری رنگی که اگه درست و حسابیش رو بخریم حدودا 400 تومن هست و هر بار باید بابت شارژ اون 120 هزار تومن هزینه کنیم واقعا به صرفه تر است.
بازهم می گم هدف ها از استفاده پرینتر متفاوت هست.

علیرضا
20-11-2008, 11:23
.

ببینید اول باید هدف و قصد ما از خرید پرینتر مشخص بشه تا خوب بتونیم نظر بدیم.

ولی یه جور دیگه هم می شه گفت که تو بعضی شرایط جوهر افشان خیلی به صرفته از لیزری هست. البته بستگش به نوع پرینتر داره. مثلا تازگی یکی از دوستانم یه ایپسون مدل 4300 که بهش تانک های خارجی وصل می شن رو خریده تو هر تانکش 100 میلی جوهر می خوره که تقریبا جوهر هر تانک 8 هزار تومن هستش و چهار تا هم رنگ داره در صورتی که ظربفیت کارتریج های استاندار کارخانه 10 ال 15 میلی هست ببیند حالا ببینید پول هر صفحه چه قدر می شه؟ از نظر کیفیت هم خیلی خوب هست
که جمع هزینه های پرینتر با خود دستگاه و تانک های خرجی 160 تومن شد. این در مقایسه با یه پرینتر لیزری رنگی که اگه درست و حسابیش رو بخریم حدودا 400 تومن هست و هر بار باید بابت شارژ اون 120 هزار تومن هزینه کنیم واقعا به صرفه تر است.
بازهم می گم هدف ها از استفاده پرینتر متفاوت هست.

Senator_f و amirgozali عزیز . از هردوتون بی نهایت ممنونم به خاطر راهنماییتون . بهتره من یکم از شرایط و نوع مصرفم بگم . فکر کنم اینجوری راهت تر بشه راهنمایی کرد و تصمیم گرفت .

داستان از اونجا شروع شد که من حدود 3 سال پیش یه Epson C64 جوهر افشان خریدم به قیمت 85 تومن و اصلاً از مصرف جوهرش راضی نبودم ولی به هر حال کار منو راه می انداخت و کیفیت نسبتاً خوبی هم داشت ولی با اون مصرف رنگی که داشت ، اصلاً برا من که بیشتر متن و به ندرت تصویر چاپ می کردم ، نمی صرفید . متاسفانه به دلایلی یک سال از این چاپگر استفاده نشد تا جوهر تو هدش خشک شد و چاپگر نابود شد ! اون آخر ها هم که ازش استفاده می کردم یخورده اذیتم می کرد و بعضی وقت ها رنگ هارو قاطی می کرد و روی صفحه لک می انداخت و... که با مصرف بالاش دیگه نور علا نور شده بود .

بیشترین استفاده ی من از چاپگر ، چاپ متن و یخورده هم عکس هست . ولی واسه من مهمتر از همه ی اینها مصرف جوهر یا تونر و هزینه ی شارژ مجدد اونهاست . با توجه به حرف های شما دوستهای عزیزم بهترین گزینه چیه ؟
چاپگر رنگی لیزری یا رنگی جوهر افشان + تانک جوهر ؟

یه چیز دیگه : دیگه نمی خوام اون اتفاقی که واسه چاپگر قدیمیم افتاد واسه جدیده بیفته واسه همین یکم از چاپگر های جوهر افشان وحشت دارم :دی

atre_hayer60
20-11-2008, 21:28
احتمالا چیپست کارتریج شما رو سوزوندن.تا بشه شارژش کرد.از کسی که شارژ کرده بپرسین.
در این شرایط ارور میده ولی پرینت میگیره.بدون مشکل.[/quote]

سلام

ممنون از پاسختان...

کپی می گیره ولی وقتی می خوام عکسی رو چاپ کنم نمی شه؟؟؟؟؟!!!!!

نرم افزارش رو هم درست نصب کردم...

مرسی از لطفتون

vahid_civil
20-11-2008, 22:44
علیرضا جان شما به نظرم لیزری بگیری به صرفه تر و بهتره

Senator_F
21-11-2008, 14:39
Senator_f و amirgozali عزیز . از هردوتون بی نهایت ممنونم به خاطر راهنماییتون . بهتره من یکم از شرایط و نوع مصرفم بگم . فکر کنم اینجوری راهت تر بشه راهنمایی کرد و تصمیم گرفت .

داستان از اونجا شروع شد که من حدود 3 سال پیش یه Epson C64 جوهر افشان خریدم به قیمت 85 تومن و اصلاً از مصرف جوهرش راضی نبودم ولی به هر حال کار منو راه می انداخت و کیفیت نسبتاً خوبی هم داشت ولی با اون مصرف رنگی که داشت ، اصلاً برا من که بیشتر متن و به ندرت تصویر چاپ می کردم ، نمی صرفید . متاسفانه به دلایلی یک سال از این چاپگر استفاده نشد تا جوهر تو هدش خشک شد و چاپگر نابود شد ! اون آخر ها هم که ازش استفاده می کردم یخورده اذیتم می کرد و بعضی وقت ها رنگ هارو قاطی می کرد و روی صفحه لک می انداخت و... که با مصرف بالاش دیگه نور علا نور شده بود .

بیشترین استفاده ی من از چاپگر ، چاپ متن و یخورده هم عکس هست . ولی واسه من مهمتر از همه ی اینها مصرف جوهر یا تونر و هزینه ی شارژ مجدد اونهاست . با توجه به حرف های شما دوستهای عزیزم بهترین گزینه چیه ؟
چاپگر رنگی لیزری یا رنگی جوهر افشان + تانک جوهر ؟

یه چیز دیگه : دیگه نمی خوام اون اتفاقی که واسه چاپگر قدیمیم افتاد واسه جدیده بیفته واسه همین یکم از چاپگر های جوهر افشان وحشت دارم :دی

علیرضا جان شما به نظرم لیزری بگیری به صرفه تر و بهتره

نظر بنده هم همینه .
لیزری خشک شدن نداره.اصلا بذار سه سال بمونه هیچیش نمیشه.
به این تاپیک یه سر بزن تا هزینه شارژ و غیره هم دستت بیاد.

علیرضا
21-11-2008, 15:00
Vahid_Civil و Senator_F عزیز دمتون گرم ! خیر ببینید ایشا الله :دی دستتون درد نکنه از بابت راهنمایی هاتون .

خودم بین این دو سه مدل موندم :
hp 3600n
hp CP2025n
و این مدل CM1312nfi MFP از hp که نمیدونم پیشنهاد می کنید یا نه . چون چند کاره است .

شارژ تونر های 3600 هر کدوم 7-8 هزار تومن هزینه بر می داره (اگه درست یادم مونده باشه) و تونر های نوش هم هر کدوم 120 هزار تومنه که خیــــــلی زیاده !

این مدل رو در نظر داشته باشید : hp CP2025n هم حافظه داخلیش از اون یکی ها بیشتره هم پردازنده ی قوی تری داره .
اگه بدونم هزینه ی شارژ و تونر های ارزونتری داره قطعاً همین رو می گیرم فقط نمیدونم کارش چطوره چون تو سایت خود hp اصلاً rate نشده .

هر سه مدل رو هم می تونید تو این صفحه ببینید :

Senator_F
21-11-2008, 19:15
vahid_civil و senator_f عزیز دمتون گرم ! خیر ببینید ایشا الله :دی دستتون درد نکنه از بابت راهنمایی هاتون .

خودم بین این دو سه مدل موندم :
Hp 3600n
hp cp2025n
و این مدل cm1312nfi mfp از hp که نمیدونم پیشنهاد می کنید یا نه . چون چند کاره است .

شارژ تونر های 3600 هر کدوم 7-8 هزار تومن هزینه بر می داره (اگه درست یادم مونده باشه) و تونر های نوش هم هر کدوم 120 هزار تومنه که خیــــــلی زیاده !

این مدل رو در نظر داشته باشید : Hp cp2025n هم حافظه داخلیش از اون یکی ها بیشتره هم پردازنده ی قوی تری داره .
اگه بدونم هزینه ی شارژ و تونر های ارزونتری داره قطعاً همین رو می گیرم فقط نمیدونم کارش چطوره چون تو سایت خود hp اصلاً rate نشده .

هر سه مدل رو هم می تونید تو این صفحه ببینید :

آهان اینجا میرسیم به مشکل در ایران زندگی کردن.
سایت رو ولش کن.برو بازار ببین کدوم مدل ها واردایران شدن،قیمتها رو ببین و هزینه شارژ رو هم بررسی کن.
سامسونگ رو هم بررسی کن.
رنگی چند کاره خیلی حجیم میشه.جا براش داری کنار کامپیوتر؟

علیرضا
21-11-2008, 21:46
آهان اینجا میرسیم به مشکل در ایران زندگی کردن.
سایت رو ولش کن.برو بازار ببین کدوم مدل ها واردایران شدن،قیمتها رو ببین و هزینه شارژ رو هم بررسی کن.
سامسونگ رو هم بررسی کن.
رنگی چند کاره خیلی حجیم میشه.جا براش داری کنار کامپیوتر؟

:دی
کار درست هم همینه . بزودی میرم .
باشه سامسونگ رو هم بررسی می کنم .
آره از یه هفته پیش یه میز جدا خریدم واسه چاپگر :31: شوخی کردم . جا به اندازه کافی هست :46:

باز هم ممنون .

m1d1y
21-11-2008, 22:34
سلام دوستان
من می خوام یک پرینتر زیر 100 تومن برای کارهای خونگی و تحقیقات دانشگاهی و برای پایان نامه بگیرم
تحقیق کردم این دو مدل Samsung ML-1640 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و HP1005 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو معرفی کردند
می خوام بدونم کدامیک بهتره
کسی از دوستان با ایندو کار کرده
از نظر شارژ چطورند؟ هزینه کدوم کمتره؟
و از همه مهمتر کدوم بهتره

من خودم نظرم روی این مدله Samsung ML-1640 ولی نمی دونم پرینتر های سامسونگ خوب از آب دراومده یا نه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Senator_F
21-11-2008, 23:42
سلام دوستان
من می خوام یک پرینتر زیر 100 تومن برای کارهای خونگی و تحقیقات دانشگاهی و برای پایان نامه بگیرم
تحقیق کردم این دو مدل samsung ml-1640 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و hp1005 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو معرفی کردند
می خوام بدونم کدامیک بهتره
کسی از دوستان با ایندو کار کرده
از نظر شارژ چطورند؟ هزینه کدوم کمتره؟
و از همه مهمتر کدوم بهتره

من خودم نظرم روی این مدله samsung ml-1640 ولی نمی دونم پرینتر های سامسونگ خوب از آب دراومده یا نه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

من 1006 دارم ازش راضی هستم.
خودم شارژش میکنم.
هزینه نگهداری سامسونگ بالاست. اچ پی عین پیکان میمونه تو ایران.اگر هم سامسونگ مد نظرت باشه،مدل هم رده با 1005 حداقل 2570 هستش.نه 1640 که مال عهد بوق است.

mehdy.delshekaste
21-11-2008, 23:46
منم ميخوام بين hp1005 وسامسونگ ML-1640 يكي رو بخرم نظرم بيشتر روي سامسونگ هستش ميشه نظرتون در مورد پرينتر Samsung ML 1640 و در مورد سولات زير راهنمايي كنيد
1- قيمت تونرش چنده - قيمت شارژش چنده
2- هر تونرش چند صفحه متن ميگيره
3- نظرتون در موردش چيه؟؟؟؟؟؟؟؟
من درمورد سامسونگ 1610 اينارو شنيدم آيا درمورد 1640 هم اينطوريه؟
1- يك دكمه روش داره كه نوشته 40% Save Toner( كارش چه طوريه كيفيتو مي ياره پايين يا كمرنگ ميگره يا فرقي نداره)
2- يه پيچ بغل تونرش هست كه ميشه راحت شارژش كرد

mehdy.delshekaste
21-11-2008, 23:49
خودم شارژش میکنم.
هزینه نگهداری سامسونگ بالاست. اچ پی عین پیکان میمونه تو ایران.اگر هم سامسونگ مد نظرت باشه،مدل هم رده با 1005 حداقل 2570 هستش.نه 1640 که مال عهد بوق است.

اين كه ميگن اين مدلها يعني 1005 و1006 با چند تا پرينت پشت سر هم گرم ميشن و ديگه پرينت نميگيرن درسته؟

Senator_F
21-11-2008, 23:58
منم ميخوام بين hp1005 وسامسونگ ml-1640 يكي رو بخرم نظرم بيشتر روي سامسونگ هستش ميشه نظرتون در مورد پرينتر samsung ml 1640 و در مورد سولات زير راهنمايي كنيد
1- قيمت تونرش چنده - قيمت شارژش چنده
2- هر تونرش چند صفحه متن ميگيره
3- نظرتون در موردش چيه؟؟؟؟؟؟؟؟
من درمورد سامسونگ 1610 اينارو شنيدم آيا درمورد 1640 هم اينطوريه؟
1- يك دكمه روش داره كه نوشته 40% save toner( كارش چه طوريه كيفيتو مي ياره پايين يا كمرنگ ميگره يا فرقي نداره)
2- يه پيچ بغل تونرش هست كه ميشه راحت شارژش كرد
save toner توصیه نمیشه چون مگنت کارتریج رو خراب میکنه.و اصلا به مارک پرینتر هم بستگی نداره.
شارژ کارتریج سامسونگ سخت ترین و گرون ترین شارژ است.ولی در عوض حدود 3000 صفحه پرینت میگیره تا جایی کهمن اطلاع دارم.

اين كه ميگن اين مدلها يعني 1005 و1006 با چند تا پرينت پشت سر هم گرم ميشن و ديگه پرينت نميگيرن درسته؟

بیشترین تعداد پرینت در یک مرحله که من تا حالا باهاش گرفتم(1006) 46 صفحه متن و عکس با هم بوده.مشکلی نداشته. شما مصرفت بالاتره؟
تازه این حرفو من اولین باره که میشنوم.

m1d1y
22-11-2008, 01:17
خودم شارژش میکنم.

قیمت هربار شارژ سامسونگ چنده و چند صفحه رو می گیره؟
قیمت هربار شارژ hp چنده و چند صفحه رو می گیره؟
ممنون از راهنمائیت:11:

Senator_F
22-11-2008, 01:25
قیمت هربار شارژ سامسونگ چنده و چند صفحه رو می گیره؟
قیمت هربار شارژ hp چنده و چند صفحه رو می گیره؟
ممنون از راهنمائیت:11:

سامسونگ رو دقیق نمیدونم ولی hp هر بار شارژ 10-7 تومن شارژشه و 1000 تا 1200 صفحه میزنه.البته اگه زیاد عکسی باشه،700 تا حداکثرشه.

mehdy.delshekaste
22-11-2008, 11:41
save toner توصیه نمیشه چون مگنت کارتریج رو خراب میکنه.و اصلا به مارک پرینتر هم بستگی نداره.
شارژ کارتریج سامسونگ سخت ترین و گرون ترین شارژ است.ولی در عوض حدود 3000 صفحه پرینت میگیره تا جایی کهمن اطلاع دارم.

بیشترین تعداد پرینت در یک مرحله که من تا حالا باهاش گرفتم(1006) 46 صفحه متن و عکس با هم بوده.مشکلی نداشته. شما مصرفت بالاتره؟
تازه این حرفو من اولین باره که میشنوم.

نه مصرف من زياد نيست 40 ،50 صفحه درهفته

درمورد گرم شدن اين مدلها هم تو همين تاپيك البته كدوم صفحه اش يادم نيست اما يكي به اين مورد اشاره كرده بود خواستم ببينم واقعيت داره يا نه

hellbrain666
23-11-2008, 21:01
سلام
میشه بگید کدوم مدل کارتریج های اچ پی هد همراه خودشونه؟
تا حالا چند مدل پرسیدم ولی کارتریج تو پرینتر بودن! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

atre_hayer60
23-11-2008, 21:03
سلام

من یه hp photosmart c4200 دارم که اصلاً نصب نمی شه؟؟؟!! از هر روشی هم بگی استفاده کردم ولی جواب نداده...چیکار کنم؟

مرسی

m1d1y
25-11-2008, 00:11
من امروز رفتم یه اماری گرفتم هرکی یه چیزی می گفت
یکی می گفت سامسونگ خوب از آب در نیآمده ! یکی می گفت من خودم اگه بودم سامسونگ می بردم یکیشون می گفت Hp داره نون اسمشو می خوره
سامسونگ 1640 رو من امروز آخرش 81 هزار قیمت گرفتم!
HP 1005 و 1006 رو هم 93 و 103 هزار قیمت گرفتم!
ماکه موندیم چی کار کنیم!

atre_hayer60
25-11-2008, 16:32
سلام

من یه hp photosmart c4200 دارم که اصلاً نصب نمی شه؟؟؟!! از هر روشی هم بگی استفاده کردم ولی جواب نداده...چیکار کنم؟

مرسی

سلام...

کسی نیست به مشکل من رسیدگی کنه؟؟؟؟

متشکرم

mehdy.delshekaste
26-11-2008, 10:08
ميشه درمورد دقت پرينتر يكي توضيح بده يعني چي؟
وقتي ميگن دقت پرينتر1200*600 dpi هستش يعني چي؟
يعني دقت افقيش 600ودقت عموديش 1200 هست؟
درموردپرينتر سامسونگ clp-315 اينطورنوشتن:2400*600dpi نقطه دراينچ

PersianMatrix
27-11-2008, 22:31
با سلام
_سوال بي پاسخ زياده_
يك سوال هم ما بپرسيم
براي شارژ تونر پرينتر hp مدل p3005، مارك درج شده روي پودر، چي باشه بهتره؟ اصلا مدل به مدل فرق ميكنه يا نه؟ فرعي و اصلي داره يا نه؟
با 6500 تا پرينت در هفته، خودم شارژ كنم بهتره يا بدم جايي كه خريدم، شارژ كنه؟
مغازه دار به من سوپر فوتو گرافيكس يك كيلويي رو پيشنهاد داد.
ولي نمايندگي فروش اصلا همكاري نميكنه و ميگه بيار خودمون شارژ كنيم.

با تشكر فراوان

mehraboon_mh
01-12-2008, 12:18
سلام دوستان...می خوام لپ تاپ بگیرم و همراه اون یه پرینتر هم بگیرم..
اینجور که مطالب رو مرور کردم hp1006 می تونه گزینه خوبی باشه...
اما دیدم که به کپی و اسکن و فاکس هم ممکن هست نیاز پیدا کنم...
واسه همین تصمیم به خرید یه چند کاره گرفتم..
تا 100 تومان بودجه دارم حالا 20 تومن بالا پایین فرقی نداره..
ممنون میشم کمکم کنید:11::40:

Masoud.Neshat
01-12-2008, 22:46
من این رو میخوام کولااااکه:
Brother 2140

تو این review جایزه ازینا گرفته:

ولی 140000 تومنه گرونه ندارم.

ازین خوشم میاد ولی میترسم توقطعاتش به مشکل بخورم 85000 تومنه یه قیمت جذاب:
Samsung 1640

از HP 1005 نگین که 700 تا 800 تا پرینت میگیره با یه کارتریج! و 99000 تومنه مشهد. زیاده گرونه. حالا من چه کنم؟

ضمنا یک نکته جالب! یکی آدم وارد امروز بهم گغت کارتریج canon 2900

عین HP 1020 میمونه! و به هم میخورن! جالبه نه؟ ضمنا راسته که میگن شارژ سامسونگا سخته؟!

ستاره آبی
02-12-2008, 09:58
با سلام به همه عزیزان
ما در محل کارمون یک پرینتر hp laser jet 1300 داریم که تا دیروز سالم بوده اما بعد نمی دونم با کاربرهای بعدی چه بلایی سرش اومده که حالا اکثر کاغذهایی که میده بیرون علاوه برمتن پرینتی دور کاغذ سیاه میشه و در طول کاغذ حدود چهار خط عرضی سیاه به فواصل 7.5 سانتی متر میندازه که البته هر از گاهی ممکنه فقط یک یا دوخط کم رنگ تر بندازه . (در ضمن اینم بگم که از دیروز هر از گاهی از پرینتره وقتی با هاش کار نداریم در حد یه ثانیه یه صدایی شبیه به حالتی که می خواد راه بیفته میاد و قطع میشه)می خواستم دوستان لطف کنند وبگن مشکل از کجاست وچه کار باید کرد در ضمن ممنون میشم اگه سریعتر جوابم رو بدید چون ما به این پرینتر خیلی نیاز داریم .

ستاره آبی
02-12-2008, 16:12
وای کمممممممک[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چرا هیشکی به داد نمی رسه؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mostafa.yey
02-12-2008, 21:28
سلام
من می خواستم در مورد 1640 نظر بدم
من این چابگر رو واسه خودم خریدم
باهاش 2000 تا پرینت گرفتم شارژش تموم شد
رفتم شارژ کنم یارو گفت این چابگر چون جدیده شارژ نمی شه!!
آخه می گفت واسه شارژ پستونک هنوز نیومده تا شارژ شه!!!
من چند جا دیگه بردم اونا هم همینو گفتن
قیمت کارتریجش هم 57 تومنه
رفتم خدمات پس از فروشه سامسونگ فروشنده گفت کارتریج نو که 57 تومنه بعد از تموم شدنش 20 هزار تومن خرج داره تا یه قطعه از کارتریجش رو عوض کنن تا شارژ شه!!

Masoud.Neshat
02-12-2008, 22:23
... این چابگر چون جدیده شارژ نمی شه!!...
قیمت کارتریجش هم 57 تومنه...
بعد از تموم شدنش 20 هزار تومن خرج داره تا یه قطعه از کارتریجش رو عوض کنن تا شارژ شه!!

این چاپگرSamsung ML-1640 چندان جدید نیست!
درسته قیمت کارتریجش به نسبت بالاتره.
احتمالا اون 20 تومن که گفته ماله یه برد کوچولوی شمارندست ولی من عکسشو شنیدم امشب! گفتن 10 12 بار شارژ میشه!
تو بازار خوب طرفدار پیدا کرده چون 85 تومنه، گارانتی سام سرویسه، کره ایه نه چینی و در مقایسه با HP 1005 که 100 تومن شده! و 700 تا 800 برگ A4 با پوشش 5 درصد میزنه این 2000 صفحه میزنه! البته شارژش گرونتره در حد 4 5 هزارتومن. جالبه که میگفتن با پودر HP شارژ میشه ولی کار درستی نیست!

عجیبه زنگ زدم به یکی ازون پرینتربازای تو ایرانشهر شمالی گفت درسته! فعلا شارژ بشو نیست تا همین بردش بیاد. جالبه بدونین 1610 ازین بردای شمارنده که باعث قفل شدن و ممانعت از شارژ میشه نداره!
تصمیم گیری سخت تر شد. :41:
Canon LBP2900B با کارتریج HP 1020 کار میکنه!!! و عین اونه همه مشخصاتش! تازه 120 تومنه ولی 1020 155 تومن! این کنونه گارانتی ریز کامپیوتر رو هم داره پس انتخاب بدی نیست. ولی 120 بخام بدم میرم Brother 2140 میگیرم 140 میرم فضا :8:
این که یه چاپگره مارو اینقدر مطل کرده بخام زن بگیرم... دیگه جایی هم نیست review ازش باشه!

infernalboy
03-12-2008, 11:48
با سلام
آقا ما یه پلاتر z6100 60inch گرفتیم برا شرکت.قراره من راه اندازیش کنم و بشم اپراتورش.اطلاعاتم هم راجبش خیلی زیاد نیست. .حالا با توجه به این تفاسیر دوستان بفرمایند من از کجا باید شروع کنم.زبانم بد نیست.بشینم manual user شو بخونم.سایت فارسی که راهنمایی و توضییح داشته باشه هست؟

kiuna
03-12-2008, 23:25
من یه پرینتر سه کاره می خوام بگیرم که بتونم روش تانک نصب کنم
یا اینکه جوهرش شارژ یشه با قیمت زیر 10 تومن! چون برای چاپ کاور می خوام
اینطور که شنیدم فقط اپسون تانک روش نصب میشه
کنون رو نمی دونم ! تو کنون mp210- mp220 اگه تانک داشته باشه خوبه
اچ پی اگه سه کاره زیر 100 تومن که بشه با همون 10 تومن شارژش کرد داره بگید
یه مدل پرینتر سامسونگ 300 لیزری رنگی هم دیدم که حدود 170 تومن هست
هزینه شارژش چقدره ؟ اگه هزینه شارژش پایین باشه خوبه !
بعد اگه سامسونگ رو بگیرم باید یه اسکنر برای کارای خونگی بگیرم
تا 50-60 تومن ؟

در ضمن پرینترهای 4 کاره چطورن ؟
اخه یه فکس هم لازم داریم می خوام ببینم جدا بگیریم بهتره یا با هم ! البته جا هم کم داریم
از نظر شارژ شدن و هزینه شارژ چطور ؟
مثل hp 5610

alimotory
05-12-2008, 13:59
با سلام وخسته نباشید
اطلاعات کاملی در مورد پرینتر hp 3600 می خواستم
در مورد کیفیت چاپ نوع کا غذ مصرفی هزینه شارز مجدد و کارایی
با تشکر فراوان

محسن بازی
05-12-2008, 23:51
سلام به همگی-کمکم کنید .من یه 1020 دارم خیلی توپه ولی هربار که ویندوز عوض میکنم و دوباره نصب میکنم حاشیه ها رو ناقص میزنه. تنظیمات هم درسته هم پرینتر هم ورد روی a4 هستش .ولی حاشیه رو ناقص میزنه.یعنی سمت راست رو چاپ نمیکنه.وقتی اندازه صفحه رو از 21 به 20.5 تغییر میدم درست میشه.دفعه قبل هم همین طور بود نمیدونم چیکار کردم باهاش ور رفتم درست شد ولی بازم با عوض کردن ویندوز.ضمنا با سیستم دیگه چک کردم مشکلی نیست درسته.کمکم کن لطفا

sus2
06-12-2008, 13:41
سلام

یک پرینتر میخوام تا 1/500/000 تومان برای نشریه داخلی چی پیشنهاد میدید؟؟؟

با تشکر

raminrt
06-12-2008, 17:24
سلام دوستان
و جناب sus2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سلام

توی چه قطعی میخوای چاپ کنه a3 , a4 چنتا پرینت در روز ؟
سرعت برات مهمه باهاش میخوای کالک بزنی یا نه؟
چه کاغذایی استفاده مخوای بکنی؟

raminrt
06-12-2008, 17:36
سلام به همگی-کمکم کنید .من یه 1020 دارم خیلی توپه ولی هربار که ویندوز عوض میکنم و دوباره نصب میکنم حاشیه ها رو ناقص میزنه. تنظیمات هم درسته هم پرینتر هم ورد روی a4 هستش .ولی حاشیه رو ناقص میزنه.یعنی سمت راست رو چاپ نمیکنه.وقتی اندازه صفحه رو از 21 به 20.5 تغییر میدم درست میشه.دفعه قبل هم همین طور بود نمیدونم چیکار کردم باهاش ور رفتم درست شد ولی بازم با عوض کردن ویندوز.ضمنا با سیستم دیگه چک کردم مشکلی نیست درسته.کمکم کن لطفا

سلام دوست عزیز
متاسفانه یادم نیست ولی به نظرم در ابتدای نصب کاغذ پیش فرض لتر ( letter ) هست که اونو باید درست کنید به A4 ویه مسئله مربوط به مارجین هست متاسفم که نمیتونم بیشتر کمک تونن کنم

raminrt
06-12-2008, 17:40
با سلام وخسته نباشید
اطلاعات کاملی در مورد پرینتر hp 3600 می خواستم
در مورد کیفیت چاپ نوع کا غذ مصرفی هزینه شارز مجدد و کارایی
با تشکر فراوان

سلام دوست عزیز
پرینتر لیزری 3600 از لحاظ مکانیک پرینتر خوبیه
ولی یه ذره راجعه به گارانتیش مطمئن شو در ضمن از کاغذ گلاسه مخصوص لیزر استفاده کن

sus2
06-12-2008, 18:50
سلام دوستان
و جناب sus2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سلام

توی چه قطعی میخوای چاپ کنه a3 , a4 چنتا پرینت در روز ؟
سرعت برات مهمه باهاش میخوای کالک بزنی یا نه؟
چه کاغذایی استفاده مخوای بکنی؟

سلام

تو قطع a3 میخوام

سرعتش عادی هم باشه فرقی نمیکنه

a3 معمولی

alimotory
06-12-2008, 19:18
سلام دوست عزیز
پرینتر لیزری 3600 از لحاظ مکانیک پرینتر خوبیه
ولی یه ذره راجعه به گارانتیش مطمئن شو در ضمن از کاغذ گلاسه مخصوص لیزر استفاده کن

باتشکر فراوان
اطلاعات بیشتر می خوام
می خوام روی هر کاغذی چاپ کنه مشکلی نداشته باشه
مثلا گلاسه معمولی 70 گرمی
مشکل رنگ پخش کردن نداشته باشه
یه rx 610 epson دارم حال مارو گرفته
می خوام یه لیزری خوب بگیرم که راحت بشم
اگر اطلاعات بیشتری بدید خیلی ممنون میشم

Masoud.Neshat
07-12-2008, 08:24
یه مطلب جالب و جدید در مورد اغراق درباره مضرات تونر. برو بچ اهل تعمیر و سرویس و شارژ سیاحت کنن:

samaram
07-12-2008, 09:00
سلام.
وقتي از يه صفحه پرينت مي گيرم علامت پرينتر روي سيني ابزار مياد اما بلافاصله ميره و پرينت هم نمي گيره. نرم افزار پرينتر رو مجدد هم نصب کردم فايده نداشت. پرينترم epson LQ-2180 هستش. ممکنه کابلش ايراد داشته باشه؟

Senator_F
07-12-2008, 09:12
سلام.
وقتي از يه صفحه پرينت مي گيرم علامت پرينتر روي سيني ابزار مياد اما بلافاصله ميره و پرينت هم نمي گيره. نرم افزار پرينتر رو مجدد هم نصب کردم فايده نداشت. پرينترم epson LQ-2180 هستش. ممکنه کابلش ايراد داشته باشه؟

یه فایل دیگه روهم امتحان کن یه صفحه pdf

samaram
07-12-2008, 10:30
یه فایل دیگه روهم امتحان کن یه صفحه pdf

امتحان کردم. همون حالت پيش اومد.

Senator_F
07-12-2008, 20:06
امتحان کردم. همون حالت پيش اومد.

بیشتر این حالت مربوط به ویندوز و ویروس های آن هستش.

Senator_F
07-12-2008, 20:07
مجبور شدم اینجا هم بپرسم:
دوستانی که پرینتر samsung clp 315 دارن.لطف کنین بگین از کیفیتش راضی هستین؟
پودرش تو بازار پیدا میشه به راحتی و قیمتش چنده.

ستاره آبی
09-12-2008, 16:31

با سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دوست عزیز شما در کنترل پنل بر روی پرینترتون راست کلیک کنید و properties رو باز کنید سپس در صفحه حاضر در تب general برروی printing preferences کلیک کرده و در صفحه ای که باز می شود بر روی advanced کلیک کنید ودر قسمت paper size سایز a4 رو انتخاب کنید .حالا همه پنجره ها رو ok کرده ودر صفحه اول این بار برروی تب advanced رفته ودر پایین صفحه بر روی printing default کلیک کرده ومراحل قبل را تکرار کنید پس از تایید کلیه پنجره ها این بار در همان صفحه اول بر روی device setting کلیک کرده ودر دو قسمت manual paper feedو paper input bin سایز a4 رو برگزینیدو سپس همه پنجره ها رو تایید کنید . این تنظیمات رو فقط کافیه یک بار انجام بدین و در ضمن یادتون باشه هنگام تنظیمات در page set up تب paper سایز کاغذ a4 باشه. فکر می کنم ان شاء الله دیگه مشکلتون با این تنظیمات حل بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yumyum
11-12-2008, 12:06
اطلاعات در مورد canon ms 3240

panasonic64
12-12-2008, 15:05
با سلام
من به تازگي يه پرينتر ار290 گرفتم و قصد دارم كه روي اون تانك نصب كنم ميخاستم بدونم با اين كار هد پرينتر خراب نميشه و سوال ديگه اي كه داشتم اين كه كيفيت اين جوهرها با كارتريجهاي ماديران فرق داره يعني كيفيت چاپش چطوره؟بايد چه ماركي بگيرم از كجا و باچه قيمتي؟
ممنون ميشم اگه جواب سوالامو بدين
با تشكر

panasonic64
13-12-2008, 18:50
كسي نيست جواب ما رو بده؟

علیرضا
14-12-2008, 09:16
سلام .
من بالاخره یه hp C6283 photo smart خریدم. (خدارو شکر :دی)
خیلی ازش راضی بودم تا به این لحظه . یک سوال خیلی مهم در راستای بقای این رضایت دارم : اون هم اینه که در حالتی که کارتریج هاش پر باشن ، تا چند صفحه متن می تونه پرینت کنه ؟
از 20 روز پیش تا حالا تعداد تقریباً زیادی متن پرینت کردم ولی هنوز هم level هر 6 تا رنگش 100% مونده و کم نشده . این وضعیت یکم نگران کننده است :دی

dvdman
15-12-2008, 07:16
سلام
من یک پرینتر اپسون r290دارم که در head alignment کردنش با مشکل برخوردم.و هرچه این قسمت رو تنظیم میکنم بازهم درپرینت سایه میوفته.
برای مثال پرینت یک کاور دی وی دی که نوشته هاش سایه داره.
لطفامن را راهنمایی کنید.

مهرداد خورسند
15-12-2008, 09:21
سلام،
من حدود 4 ماهه پيش يك HP P1006 گرفتم،
تنها مشكلی كه داره بعضی صفحه‌های PDF رو چاپ نميكنه،
مثلاً يه فايل PDF كه 300 صفحه داره رو با Acrobat Reader باز ميكنم، 100 صفحه‌اش رو خيلی عالی و سريع چاپ ميكنه و صفحه 101 رو چاپ نميكنه، بعد مجبور ميشم همون فايل رو با Acrobat Professional بازش كنم و اون يك صفحه رو با اون چاپ كنم و اين قضيه ادامه داره و برعكس ميشه، يعنی يه سری صفحه‌ها رو با Acrobat Professional چاپ نميكنه و بايد برگردم و دوباره از Acrobat Reader استفاده كنم.

بعضی صفحه‌ها رو هم كه كلاً چاپ نميكنه(با هيچ كدومشون)، البته تو يه فايل 500 صفحه‌ای شايد 7-8 تا باشه،
كسی تا حالا مشكلی به اين شكل داشته يا راه حلی برای اين مشكل داره؟

در ضمن ويندوز XP دارم و چراغ پرينتر هم سبز چشمك زن هست در زمانی كه صفحه‌ای رو نميتونه چاپ كنه و بعد از 15-20 دقيقه هم پيغام خطای Error Printing... رو ميده.

ممنون.

samaram
15-12-2008, 09:33
سلام. مشکلم با يه پرينتر SAMSUNG ML 2250 هستش. مشکل اينه که در اولين باري که بعد از نصب پرينتر پرينت مي گيرم ، پرينت مي گيره اما در دفعات بعد يا سريع پرينتر به حالت offline مي ره يا ارور document failed مي ده. اولش کابلش پيغام not recognized مي داد. اونا رو عوض کردم. اما الان همين مشکلي رو داره که عرض کردم. يعني پرينت نمي گيره. و بعد از حدود يک ربع!! يه برگه چاپ مي کنه که روش اينا رو پرينت ميگيره:

Senator_F
15-12-2008, 23:17
سلام،
من حدود 4 ماهه پيش يك hp p1006 گرفتم،
تنها مشكلی كه داره بعضی صفحه‌های pdf رو چاپ نميكنه،
مثلاً يه فايل pdf كه 300 صفحه داره رو با acrobat reader باز ميكنم، 100 صفحه‌اش رو خيلی عالی و سريع چاپ ميكنه و صفحه 101 رو چاپ نميكنه، بعد مجبور ميشم همون فايل رو با acrobat professional بازش كنم و اون يك صفحه رو با اون چاپ كنم و اين قضيه ادامه داره و برعكس ميشه، يعنی يه سری صفحه‌ها رو با acrobat professional چاپ نميكنه و بايد برگردم و دوباره از acrobat reader استفاده كنم.

بعضی صفحه‌ها رو هم كه كلاً چاپ نميكنه(با هيچ كدومشون)، البته تو يه فايل 500 صفحه‌ای شايد 7-8 تا باشه،
كسی تا حالا مشكلی به اين شكل داشته يا راه حلی برای اين مشكل داره؟

در ضمن ويندوز xp دارم و چراغ پرينتر هم سبز چشمك زن هست در زمانی كه صفحه‌ای رو نميتونه چاپ كنه و بعد از 15-20 دقيقه هم پيغام خطای error printing... رو ميده.

ممنون.

فکر کنم از حافظه دستگاه بیشتر میشه حجم فایلی که فرستادی بهش.
یه بار مثلا صفحه 90 تا 105 رو بده ببین چیکار می کنه؟

مهرداد خورسند
16-12-2008, 09:10
فکر کنم از حافظه دستگاه بیشتر میشه حجم فایلی که فرستادی بهش.
یه بار مثلا صفحه 90 تا 105 رو بده ببین چیکار می کنه؟

مرسی،
ممكنه از اين هم باشه چون 8 مگ بيشتر حافظه نداره ولی من 1 صفحه‌ای (يعنی دقيقاً همون صفحه‌ای كه مشكل داره رو) هم فرستادم بازم پرينت نميگيره، ممكنه با آپديت درايور حل بشه؟

biejan
16-12-2008, 09:14
دوستان عزیز و حرفه ای
من یک اپسون r390 و یک اچ پی 7363 در منزل دارم. اپسون را مخزن گذاشتم بعضی وقت ها رنگ زردش اذیت می کند. ولی خوب به صرف است. آیا برای اچ پی نیز مخزن در تهران می گذارند یا در تهران کجا جوهر اصل آن 177 را می فروشند.
پاسخ سریع بفرمایید.

alisevenstar
16-12-2008, 10:55
باسلامي به دوستان گرامي
بهترين ومناسب ترين پيرينتر hpرااز لحاظ قيمت و كيفيت را معرفي كرده
با تشكر

3years
16-12-2008, 13:58
درود به دوستان گرانمایه

یک سوال داشتم:

آیا می‌شود کارتریج پرینتر لیزری سیاه و سفید (مدل مورد نظر 1320) را با پودر پرینترهای لیزری رنگی (مثلاً آبی یا قرمز) پر کرد؟

یا اصلاً پودر رنگی خاصی هست که بشه باهاش کارتریج پرینتر سیاه وسفید را شارژ کرد و نهایتاً به جای تکرنگ سیاه، تکرنگ آبی داشت؟

hamed1297
16-12-2008, 20:22
سلام.من قصد خرید پرینتر دارم.ترجیحا لیزری و برای کار توی خونه اون هم محدود.تا 100.000 تومان چیزی گیرم میاد یا من خیلی پرتم از بازار قیمت؟
ممنون میشم کمک کنید.

ویرایش بعد از سرچ:
این چطوره:

HP P1005

vahid_civil
16-12-2008, 23:16
سلام.من قصد خرید پرینتر دارم.ترجیحا لیزری و برای کار توی خونه اون هم محدود.تا 100.000 تومان چیزی گیرم میاد یا من خیلی پرتم از بازار قیمت؟
ممنون میشم کمک کنید.

ویرایش بعد از سرچ:
این چطوره:

hp p1005

خیلی خوبه. مدل 1006 اش هم هست 10 تومنی گرونتره.
منم همینو دارم اگه سوالی بود در خدمتم.:10:

Senator_F
17-12-2008, 14:06
درود به دوستان گرانمایه

یک سوال داشتم:

آیا می‌شود کارتریج پرینتر لیزری سیاه و سفید (مدل مورد نظر 1320) را با پودر پرینترهای لیزری رنگی (مثلاً آبی یا قرمز) پر کرد؟

یا اصلاً پودر رنگی خاصی هست که بشه باهاش کارتریج پرینتر سیاه وسفید را شارژ کرد و نهایتاً به جای تکرنگ سیاه، تکرنگ آبی داشت؟

نه دوست عزیز.
میزان بار الکتریکی پودرهای رنگی با مشکی فرق می کنه.
اگه بریزی شاید نتیجه نگیری.

3years
17-12-2008, 15:02
نه دوست عزیز.
میزان بار الکتریکی پودرهای رنگی با مشکی فرق می کنه.
اگه بریزی شاید نتیجه نگیری.

سپاس از شما
به هر حال اگر نتیجه نگیرم، پرینتر که آسیب نمی‌بینه؟؟؟!!!
یا روی خود پرینتر هم تأثیر منفی داره؟؟؟!!!

Senator_F
17-12-2008, 15:17
سپاس از شما
به هر حال اگر نتیجه نگیرم، پرینتر که آسیب نمی‌بینه؟؟؟!!!
یا روی خود پرینتر هم تأثیر منفی داره؟؟؟!!!

دقیقا نمیشه گفت که پرینترهم صدمه می بینه یا نه.
ممکنه پودر به درام بچسبه و خرابش کنه.ممکنه هیچ اتفاقی نیفته و خوبم پرینت بگیره.
تا حالا کسی این کارو نکرده.
فقط حواست باشه پودر با کیفیت از جای مطمئن بگیری.حالا هر رنگی که میخواد باشه مشکی یا رنگی.

armagedon1
17-12-2008, 15:18
اقا دمتون گرم.به محض عضو شدنم یکی از مشکلای خفن چاپگر 1280 که خیلی وقته اذیتم میکرد حل شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و دیگه اینکه من یه چاپگر lbp-1120 کانن لیزری سیاه سفید دارم ار دوستان کسی نیست نحوه نصن کارتریجشو به من بگه مخصوصا اون قسمت sealing tape
ممنون میشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

armagedon1
17-12-2008, 15:32
سلام دوستان من یه چاپگر لیزری سیاه سفید LBP-1120 کانن دارم میخوام نحوه جا گذاشتن کارتریجشو بدونم.مخصوصا اون قسمت sealing tape
از دوستان کسی هست کمک کنه.مرسی:11:

mohsen.esf
17-12-2008, 16:00
پرینتر چند کاره لیزری تک رنگ اچ پی که قیمتی زیر 250 باشه بهم معرفی کنید با تشکر

Senator_F
17-12-2008, 18:00
سلام دوستان من یه چاپگر لیزری سیاه سفید LBP-1120 کانن دارم میخوام نحوه جا گذاشتن کارتریجشو بدونم.مخصوصا اون قسمت sealing tape
از دوستان کسی هست کمک کنه.مرسی:11:

پرینتر چند کاره لیزری تک رنگ اچ پی که قیمتی زیر 250 باشه بهم معرفی کنید با تشکر

توی این محدوده قیمت HP - LaserJet M1120 MFP هستش با قیمت 225000 تومن
همچنین مدل سامسونگ 4300 هم هست به قیمت 150 هزار تومن و کیفیتش با اچ پی برابری می کنه.
اگه چند کاره بودن خیلی برات مهم نباشه، با این پول شما میتونی پرینتر لیزری رنگی بگیری مثل اچ پی 1215 با قیمت 225 هزار تومن یا سامسونگ clp 315 با قیمت 180 هزار تومن.

armagedon1
17-12-2008, 23:32
salam doostan man ye printer hp 1280 daram bnade chand vaght nasbesh kardam moshkel injast ke nasb ke mishe chek printo mizane vali mikhay ye safhe dige copy begiri cheraghe sabzo zard hardo cheshmak zan mishe va barge sefid miyad biroon.mamnoon misham komakam konid yekam orjansiye faghat.mr30:42:

didar11
18-12-2008, 17:33
با سلام
بنده مبتدی هستم پرینتر اچ پی 1005 بنده در هنگام پرینت کردن در طول صفحات کاغذ خطوطی در حدود 3 الی 4 میل می اندازد.
برای حل این مشکل باید چکار کنم.
لطفا مرا راهنمایی نمایید.

با تشکر

Senator_F
19-12-2008, 11:09
armagedon1;3285327]salam doostan man ye printer hp 1280 daram bnade chand vaght nasbesh kardam moshkel injast ke nasb ke mishe chek printo mizane vali mikhay ye safhe dige copy begiri cheraghe sabzo zard hardo cheshmak zan mishe va barge sefid miyad biroon.mamnoon misham komakam konid yekam orjansiye faghat.mr30:42:دوست عزیز اولا لطف کنین فارسی بنویسین.
نور آبی نشانگر وجود اتصال هستش.کاری از دست خودتون بر نمیاد ببرینش تعمیر گاه

با سلام
بنده مبتدی هستم پرینتر اچ پی 1005 بنده در هنگام پرینت کردن در طول صفحات کاغذ خطوطی در حدود 3 الی 4 میل می اندازد.
برای حل این مشکل باید چکار کنم.
لطفا مرا راهنمایی نمایید.

با تشکر

کارتریج شما دچار مشکل شده است.
چند تا صفحه پاک کننده چاپ کنین(cleaning page) اگر حل نشه باید ببرینش نمایندگی.
برای چاپ صفحه پاک کننده برین به کنترل پنل ، پرینتر ، روی پرینتر خودتون راست کلیک کنین و properties رو انتخاب کنین. وارد تب device setting شوید و روی دگمه استارت سمت راست پایین کلیک کنین.

saeediust
19-12-2008, 21:41
سلام
من بعد بررسی این تاپیک به این نتیجه رسیدم که برم و 1020 بخرم
ولی قبلش می خوام نظر کارشناسان عزیز رو در مورد 2015 و 2014 هم بدونم.
ایا این دو تا مدل از 1020 بهتر هستند یا نه
البته تفاوت اصلی این دوتا مدل با 1020 تو رزولشن هستش و حافظه و قابلیت چاپ دو و یه سری چیزهای دیگه
حالا به نظرتون میرزه این مدل رو بگیرم یانه؟
هزینه شارژ و این حرفا بذای این مدل چه جوری هستش؟
راستی یکی از دوستام HP Color LaserJet CM1015 رو هم بهم معرفی کرده
این چه جور پرینتری هستش البته این رنگی هستش، هزینه شارژ این مدل چه جوریه؟ کیفیتش خوبه یا نه
ببخشید که اینقدر طولانی شد ولی من هر وقت می خوام چیزی بگیرم قبلش حتما از بچه های این فروم حسابی مشورت می گیرم و تا الان هم خداییش خیلی بچه ها به من حال دادن و کمکهای شایانی به من کردن
ممنون از همگی

vahid_civil
19-12-2008, 21:52
1020 فکر نمیکنم بتونی پیدا کنی !
کم شده !
قیمتش به نسبت 1006 فکر میکنم یکم زیاد باشه که به خاطر کم بودنشه.

armagedon1
19-12-2008, 23:16
senator مرسی از راهنمایی که کردی ولی میشه بگی علتش چیه منکه اصلا با این چاپگر کار نکردم.یعنی میگی خود به خد خراب شده!:41:

armagedon1
19-12-2008, 23:20
اینم یادم شد بگم که فایل با پسوند jpgرو میزنه ولی رو wordقاط میزنه اساسی

Masoud.Neshat
20-12-2008, 19:32
سلام
من بعد بررسی این تاپیک به این نتیجه رسیدم که برم و 1020 بخرم
ولی قبلش می خوام نظر کارشناسان عزیز رو در مورد 2015 و 2014 هم بدونم.
ایا این دو تا مدل از 1020 بهتر هستند یا نه
البته تفاوت اصلی این دوتا مدل با 1020 تو رزولشن هستش و حافظه و قابلیت چاپ دو و یه سری چیزهای دیگه
حالا به نظرتون میرزه این مدل رو بگیرم یانه؟
هزینه شارژ و این حرفا بذای این مدل چه جوری هستش؟
راستی یکی از دوستام HP Color LaserJet CM1015 رو هم بهم معرفی کرده
این چه جور پرینتری هستش البته این رنگی هستش، هزینه شارژ این مدل چه جوریه؟ کیفیتش خوبه یا نه
ببخشید که اینقدر طولانی شد ولی من هر وقت می خوام چیزی بگیرم قبلش حتما از بچه های این فروم حسابی مشورت می گیرم و تا الان هم خداییش خیلی بچه ها به من حال دادن و کمکهای شایانی به من کردن
ممنون از همگی

اگه خواهون 1020 هستی بدون بیخودی گرون و 157 هزارتومن شده! معادل اون Canon LBP2900 هستش که حتی کارتریج HP 1020 بهش میخوره! با گارانتی ریز کامپیوتر 114 تومن. گزینه بدی نیست ولی Samsung ML-1640 تقریبا همین مشخصات رو ( که با هر بار شارژ 2000 تا 2500 صفحه باپوشش متوسط 5 درصدمیزنه) رو با گارانتی سام میده فقط 85 تومن! که انتخاب عاقلانه ایه. مواد مصرفیش و شارژش درحد 2 الی 3 هزارتومن از HP گرونتره که باتوجه به کره ای بودن و اصل بودنش در مقابل حرف و حدیثهای فراوون قطعات تقلبی HP می ارزه. البته همش به نظر من.

اگه دلت یه پرینتر فوق العاده عالی با قیمت مناسب میخواد Brother 2140 هستش که البته گارانتی ایران نارا رو داره ولی مسلما به راحتی HP قطعاتش گیر نمیاد. جالب اینجاست که تو اینترنت بگردی این مدل برادر جزو پرفروش ترین ها در کلاس خودش هست و قیمتش 137 تومنه در تهران. در شهرستانهای بزرگ هم نمایندگی فروش و خدماتش هست. جالبه بدونین بیشترین ظرفیت چاپ با یکبار شارژ رو داره و تا 3000 صفحه رو با 12000 تومن هزینه شارژ میزنه.
این یه review ازش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeediust
20-12-2008, 22:35
اوه
پس اینطور که من شنیدم، تو پرینتر های رنگی لیزری مثل سامسونگ clp 315 هزینه شارژ در حد هزینه خود پرینتر میشه!!!
واسه همین بیخیال شدم
همون تک رنگ رو می گیرم
فکر کنم 2015 hpبهترین گزینه باشه نه؟
به نظر شما 2015 چطوره؟

Senator_F
21-12-2008, 00:08
اوه
پس اینطور که من شنیدم، تو پرینتر های رنگی لیزری مثل سامسونگ clp 315 هزینه شارژ در حد هزینه خود پرینتر میشه!!!
واسه همین بیخیال شدم
همون تک رنگ رو می گیرم
فکر کنم 2015 hpبهترین گزینه باشه نه؟
به نظر شما 2015 چطوره؟

یه وقتی بذار برو بازار کامپیوتر ایران ببین شارژ پرینتر لیزری رنگی چجوریاس.
clp315 جدیده شارژش هنوز نیومده.ولی بقیه رو میشه شارژکرد مثلا clp300 .
یه قیمت پودر و چیپست بگیر بد نیس.به ما هم اطلاع بده بدونیم چه خبره بازار.

در ضمن 2015 رو میخوای چیکار؟
مگه چقدر مصرف داری؟
فرق 2015 با 1006 که قیمتش نصف اون هستش چیه که به این فرق نیاز داری؟
کافی نت های بزرگ که مصرف بالایی هم دارن همون 1020 رو دارن که 1006 مدل جدید ترش هستش.
کاست 250 برگی کاغذ لازم داری یا ظرفیت چاپ ماهانه 15000 صفحه؟
مطالعه کن برابر نیازت خرید کن پولت رو هدر نده.

Masoud.Neshat
21-12-2008, 14:21
اینم هست مشابه HP 1020

Lexmark E120 با یکسال گارانتی تعویض! مشابه HP 1020. با هربار شارژ تا 3000 برگ با پوشش 5 درصد میزنه با هزینه شارژ رسمی 16 تومن ( اگه خودتون یاد داشته باشین تونرش 4500 تومنه فقط ) قیمتش تو تهران 110 و شهرستانهای بزرگ 120 تومنه ( درحالیکه HP 1020 به 160 تومن رسیده بیخودی )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسرعت چاپ:19 صفحه
ظرفيت كاركردچاپگر:8000برگ در ماه
پردازنده:183مگاهرتز
زمان اولين چاپ:8 ثانيه
وزن چاپگر:6.9كيلوگرم
ظرفيت سيني ورودي:150برگ كاغذ
گارانتي:يكسال تعويض شركت ايران چاپگر
تكنولوژي چاپگر:سياه و سفيد
وضوح چاپ:600 در 600
حافظه:8
رنگ:مشكي

bahman26
24-12-2008, 19:11
من یه پرینترچند کاره رنگی لیزری میخوام بخرم سرعتشم مهم نیست برای مصرف کاملا خانگی مارکشم معروف باشه بهتره
درضمن قیمته خودش برام مهم نیست قیمته وسایلش کم باشه(منظورم پودرو رنگو ...........)
نظرتون درمورد این چیه؟Samsung CLX2160

Senator_F
24-12-2008, 22:41
من یه پرینترچند کاره رنگی لیزری میخوام بخرم سرعتشم مهم نیست برای مصرف کاملا خانگی مارکشم معروف باشه بهتره
درضمن قیمته خودش برام مهم نیست قیمته وسایلش کم باشه(منظورم پودرو رنگو ...........)
نظرتون درمورد این چیه؟Samsung CLX2160

این مدل که شما مد نظر داری کارتریجاش با پرینتر تک کاره clp300 یکی هست.
پودر و چیپست آن هر رنگ با هزینه 12000 تومن تقریبا قابل خرید هستش که 2 بار میشه شارژ کرد.شارژ کردنش راحته.کلا شارژ کردن کارتریج سامسونگ راحته فقط مشکل اینجاس که حتما باید چیپست رو هم عوض کنی.
اگر هم بدی بیرون هر بار 10000 تومن برای هر کارتریج(به گفته دوستان)
ولی در ایران یکمی پیدا کردن پودر برای لیزری رنگی مشکل هست.
بهتره قبل از خرید از این نظر کاملا مطمئن بشی.

bahman26
25-12-2008, 14:35
senator_fجان
یعنی همه پرینترهارو باید چیپستشو عوض کنیم یا فقط سامسونگارو قیمت چیپستاش چنده قیمت شارژش نسبت به مدلا ذیگه چجوریاس گرونه ارزونه؟
اصلا این چیزمیزاش راحت گیر میاد یا نه؟
((پودر و چیپست آن هر رنگ با هزینه 12000 تومن تقریبا قابل خرید هستش که 2 بار میشه شارژ کرد))
منظورتو نفهمیدم یعنی هرچیپست وپودرش را 2 بار میتونم شارژکنم
اطلاعات پرینتریم زیر صفره
ممنون

Senator_F
25-12-2008, 16:14
senator_fجان
یعنی همه پرینترهارو باید چیپستشو عوض کنیم یا فقط سامسونگارو قیمت چیپستاش چنده قیمت شارژش نسبت به مدلا ذیگه چجوریاس گرونه ارزونه؟
اصلا این چیزمیزاش راحت گیر میاد یا نه؟
((پودر و چیپست آن هر رنگ با هزینه 12000 تومن تقریبا قابل خرید هستش که 2 بار میشه شارژ کرد))
منظورتو نفهمیدم یعنی هرچیپست وپودرش را 2 بار میتونم شارژکنم
اطلاعات پرینتریم زیر صفره
ممنون
اصولا اگه بخوای اطلاعات تعداد چاپ و غیره رو داشته باشی باید چیپست رو عوض کنی.
هر کارتریج که روی پرینتر هستش،حداکثر تعداد مشخصی پرینت رو اجازه میده که بزنی(همون درصد باقیمانده از پودر یا مرکب کارتریج).
پرینترهای اچ پی رو میتونی با قرار دادن یه کاغذ جلوی چیپست در واقع کور کنی تا همینطور بدون وقفه شارژ کنی و پرینت بگیری.البته مقدار باقیمانده پودر رو هم بالطبع نشان نخواهد داد.
ولی سامسونگ کمی فرق میکنه.سامسونگ رو نمیشه به اصطلاح کور کرد.یعنی اگه پرینتر سامسونگ بهت بگه که مثلا کارتریج رنگ قرمز تموم شده،دیگه اگر هم شارژ کنی کار نمیکنه تا زمانی که با چیپست بهش بفهمونی که بابا جان من کارتریج جدید انداختم تو کاریت نباشه پرینت بگیر.
در مورد قیمت پودر و چیپست جدیدا خبر ندارم.ولی چیپست با پودر یکجا بصورت پک خواهد بود.
اینم مد نظر داشته باش که پودر یه کارتریج به اون یکی نمیخوره.از نظر سایز بندی دانه های پودر و همچنین خواص دیگه با هم فرق دارن.

در مورد 2 بار شارژ کردن منظورم اینه که مثلا ظرفیت کارتریج پرینتر مد نظر شما 100 گرم هستش حالا تو بازار شارژ ها بسته های 200 گرمی هستن.در نتیجه یکبار 200 گرمی میخری دوبار کارتریج رو شارژ می کنی.

این آگهی چیپست clp300 رو که با پرینتر مد نظر شما یکسان است،3000 تومن میگه.تاریخش هم مربوط به امروزه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو این یکی 1800 تومن:

Masoud.Neshat
28-12-2008, 14:43
سلام دوستان. اگه ممکنه اساتید مخصوصا کسانیکه hp 1005 / 1006 ( بخصوص 1006 ) دارن، توضیح مرحمت کنن:
1 - چیپ شارژ کارتریج ( شمارنده ) بعد از چند صفحه ( چند بار شارژ) نیاز به تعویض داره؟ چند قیمتشه؟ عدم تعویض باعث قفل شدن پرینتر میشه؟ یا فقط شمارنده هستش؟
2 - بعد از چند صفحه ( چند بار شارژ) باید کل کارتریج رو عوض کنیم؟ ( یا عوض کنیم بهتره ) قیمتش چنده؟ hp 35a
3 - برای شارژ چه نوع تونری استفاده میشود؟ چند گرمی؟ منظورم اینه که بسته پودرش برا یکبار شارژه یا بیشتر؟ فله ای که نیست!؟
4 - درام چطور؟ چند وقت به چند وقت؟

میشه خودمون شارژش کنیم؟:31: سخته؟ روشش رو نمیشه تو نت پیدا کرد؟

Senator_F
28-12-2008, 18:23
سلام دوستان. اگه ممکنه اساتید مخصوصا کسانیکه hp 1005 / 1006 ( بخصوص 1006 ) دارن، توضیح مرحمت کنن:
1 - چیپ شارژ کارتریج ( شمارنده ) بعد از چند صفحه ( چند بار شارژ) نیاز به تعویض داره؟ چند قیمتشه؟ عدم تعویض باعث قفل شدن پرینتر میشه؟ یا فقط شمارنده هستش؟
2 - بعد از چند صفحه ( چند بار شارژ) باید کل کارتریج رو عوض کنیم؟ ( یا عوض کنیم بهتره ) قیمتش چنده؟ hp 35a
3 - برای شارژ چه نوع تونری استفاده میشود؟ چند گرمی؟ منظورم اینه که بسته پودرش برا یکبار شارژه یا بیشتر؟ فله ای که نیست!؟
4 - درام چطور؟ چند وقت به چند وقت؟

میشه خودمون شارژش کنیم؟:31: سخته؟ روشش رو نمیشه تو نت پیدا کرد؟

1- چیپست شارژ دکوری هستش.من اولین روز جلوش کاغذ گذاشتم.یه بار گفت کارتریج نصب نیست ولی دیگه ارور نداد.البته اگه بخواین اطلاعات تعداد شارژ رو نگه دارین قیمتش 5500 تومنه که توصیه نمیشه.
2- این یکی فعلا معلوم نیست.چون پرینتر جدیده.قیمتش هم 75 تومنه.
3- تونر مخصوص به خودش داره اگه بتونی پیدا کنی.شرکت سوپر گرافیکس یا یونای نت(دقت کن حتما مال 1006 باشه).البته اگه پیدا نکنی فقط پودر ساندیسی پرینتر 1320 توصیه شده(اسمش اینه.تو وکیوم عین ساندیس)
4- درام داخل کارتریج هست.

روش شارژ رو میذارم برات ولی دقت کن خیلی حساسه.یک اشتباه کوچیک مساوی هستش با یک کارتریج خراب شده.ولی اگه دقت کنی خیلی راحته فقط حساس.

تک تک
29-12-2008, 14:06
با سلام

آیا پرینترهای HP 2014 دو رو پرینت نمی گیرد ( Print On Both Sides)

hamed1297
29-12-2008, 14:12
من امروز یه پرینتر hp 1006 خریدم به قیمت 111.000 تومان.فقط کابل usb همراش نیست.طبیعی هست؟

vahid_civil
29-12-2008, 14:18
من امروز یه پرینتر hp 1006 خریدم به قیمت 111.000 تومان.فقط کابل usb همراش نیست.طبیعی هست؟

طبیعی که هست.چون روش نمیزارن.منم 2 تومن دادم خریدم.
ولی از این کابلای معمولیه.همه جا پیدا میشه

hamed1297
29-12-2008, 14:32
پس اینجوریه.
نامرد فروشنده هم چیزی نگفت.دوباره عصر باید بلند شم برم بگیرم.
ممنون از جواب.

Senator_F
29-12-2008, 15:28

مبارکه.
کابل usb روی هیچ پرینتری قرار نمی دن.حالا چرا نمیدونم.

Masoud.Neshat
29-12-2008, 16:36
1- ...
2- ...
3- ...
4- ...

روش شارژ رو میذارم برات ولی دقت کن خیلی حساسه.یک اشتباه کوچیک مساوی هستش با یک کارتریج خراب شده.ولی اگه دقت کنی خیلی راحته فقط حساس.

واقعا آقایی. :11:
راستی تو سایت googlevideo و البته y o u t u b e که ف ی ل ت ر هستش یه ویدئو 5 مگابایتی دیدم در مورد شارژ 1005 و 1006 . جالبه یه شرکتی خودش چیزی شبیه تفنگ درست کرده باهاش کارتریج رو سوراخ میکنن!!! پودر میریزن و سوراخ رو هم با برچسب مخصوص خودشون ( که خیلی چیز خاصی هم نیست) seal میکنن. کل کار در 60 ثانیه انجام میشه! حالا نمیشه ما خودمون کارتریج رو با درل یا... سوراخ کنیم به جای remanufacturing که شما گذاشتیش؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدضمنا تو یه سایت دیگه هم هست اونم سولاخ میکنه...

Senator_F
29-12-2008, 19:39
واقعا آقایی. :11:
راستی تو سایت googlevideo و البته y o u t u b e که ف ی ل ت ر هستش یه ویدئو 5 مگابایتی دیدم در مورد شارژ 1005 و 1006 . جالبه یه شرکتی خودش چیزی شبیه تفنگ درست کرده باهاش کارتریج رو سوراخ میکنن!!! پودر میریزن و سوراخ رو هم با برچسب مخصوص خودشون ( که خیلی چیز خاصی هم نیست) seal میکنن. کل کار در 60 ثانیه انجام میشه! حالا نمیشه ما خودمون کارتریج رو با درل یا... سوراخ کنیم به جای remanufacturing که شما گذاشتیش؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدضمنا تو یه سایت دیگه هم هست اونم سولاخ میکنه...

اختیار دارین وظیفه است.
تا جایی که بتونیم و معلوماتمون اجازه بده در خدمت دوستان هستیم.

کلیپ اولی سوراخ کردن توسط یک نوع مخصوص هویه مانند است که با ذوب کردن جدا می کنه.اگه قرار باشه با مته سوراخ کنیم اونوقت تیکه های ریز پلاستیک کارتریج رو خراب می کنه.
در ضمن همونطور که در راهنمایی که من گذاشتم براتون می بینین،چون به هیچ وجه نمیتوان دقیقا همان پودری که داخل کارتریج است رو پیدا کرد،در نتیجه مخلوط کردن پودر جدید با قبلی اصلا خوب نیست.حتی می بینید که کوچکترین روزنه ها رو هم تمیز می کنه.
ولی میشه یه ابتکاری انجام داد.شما یه بار کارتریج رو باز کن بعد سوراخش کن تا هم پلاستیک ریز ها در بیان هم برای دفعات بعدی شارژ کارت راحت باشه.ولی این کار هم توصیه نمیشه.اگه یه روزی بخوای پرینتر رو بفروشی ازت نمی خرن میگن دستکاری کردیش.

hamed1297
29-12-2008, 23:59
مبارکه.
کابل usb روی هیچ پرینتری قرار نمی دن.حالا چرا نمیدونم.
ممنون دوست عزیز.
راستی امروز موقع کار 1-2 بار خود به خود خاموش شد ظاهرا.علت چی میتونه باشه؟
من خودم با پرینتر کار نمیکردم وقتی اینطوری شد.

Senator_F
30-12-2008, 13:53
ممنون دوست عزیز.
راستی امروز موقع کار 1-2 بار خود به خود خاموش شد ظاهرا.علت چی میتونه باشه؟
من خودم با پرینتر کار نمیکردم وقتی اینطوری شد.

اشکال از کابل برق میتونه باشه یا پریز.

atrin777
31-12-2008, 00:22
سلام به همه

بچه ها يك پيرينتر اپسون r290 دارم ( از مدلي كه تانك جدا داره ) كه دو سه ماه ميشه خرديم
امروز داشت پيرينت ميگرفت كه يك باره ديگه پيرينت نگرفت و دوتا چراغ جوهر و كاغذ با هم روشن شد . از بچه ها ي ايرانشهر سوال كردم گفتن بايد ريست نرم افزاري بشه ميخاستم بدونم كسي ميدونه روش ريست اين دستگاه ها چيه ؟

ممنون

3years
31-12-2008, 04:42
سلام
به نظر شما بهترین پرینتر برای کار دفتری و چاپ رنگی تا سایز a3 چیست؟
(که بیشتر مورد استفاده‌اش برای چاپ طراحی و نمونه‌های پیش از چاپ افست است)

قیمت: حدود (یا کمتر) از چهارصد ـ پانصد هزار

سپاس

emad64
31-12-2008, 11:10
سلام
به نظر شما بهترین پرینتر برای کار دفتری و چاپ رنگی تا سایز a3 چیست؟
(که بیشتر مورد استفاده‌اش برای چاپ طراحی و نمونه‌های پیش از چاپ افست است)

قیمت: حدود (یا کمتر) از چهارصد ـ پانصد هزار

سپاس
سلام..

تو دفاتر فنی و جاهایی که تایپ و تکثیری دارند، معمولاً از پرینتر hp1280 دیدم که استفاده میکنند. حدود 2 سال پیش قیمتش 240 تومن بود. از قیمت الآنش خبر ندارم.
الآن شاید مدل های جدیدتری هم اومده باشه، ولی من اینو دیدم که استفاده میکنند..

موفق باشی.. :11:

mani6606
01-01-2009, 13:34
بهترين نوع كابل usb براي پرينتر ها چيست؟

Mostafa.yey
01-01-2009, 18:58
من یه چابگ hp2014 واسه کافی نت دارم
یه مشکل با این پرینتر دارم
بعد از share پرینتر تو شبکه و نصب درایور از طریق کلاینت وقتی میخام از طریق کلاینت پرینت بگیرم دستور پرینت می ره تو صف ولی پرینت نمی گیره
ولی یه 1640 دارم که سریع پرینت می گیره ولی متاسفانه شارژش تموم شد و شارژ هم نمیشه
فعلا با این 2014 چکار کنم
رفتم پیش یکی از این نمایندگی ها گفت کابل اصل hp بزن درست می شه ولی نشد!!!

samaram
02-01-2009, 11:22
سلام. من يه چاپگر hp2015 دارم که يه مشکل موقع پرينت باهاش دارم. مشکل اينه که وقتي توي يه نرم افزار خاص(نرم افزار کاريم) پرينت مي گيرم چند دقيقه اي چراغ سبز روي پرينتر چشمک مي زنه و بعد از چند دقيقه تازه پرينت گرفته مي شه. مي خوام ببينم اين تاخير برا چيه و چجوري مي تونم رفعش کنم؟

فقط يه کم برا مشکلم عجله دارم. لطفا اگه ميشه سريع تر راهنماييم کنيد

Senator_F
02-01-2009, 13:25
سلام. من يه چاپگر hp2015 دارم که يه مشکل موقع پرينت باهاش دارم. مشکل اينه که وقتي توي يه نرم افزار خاص(نرم افزار کاريم) پرينت مي گيرم چند دقيقه اي چراغ سبز روي پرينتر چشمک مي زنه و بعد از چند دقيقه تازه پرينت گرفته مي شه. مي خوام ببينم اين تاخير برا چيه و چجوري مي تونم رفعش کنم؟

فقط يه کم برا مشکلم عجله دارم. لطفا اگه ميشه سريع تر راهنماييم کنيد

فقط با یه نرم افزار این مشکل رو دارین؟
اگر اینطوره ممکنه با دوباره نصب کردن اون مشکل حل بشه.یا آپدیت کردن مشکل رو حل بکنه.
با کدوم نرم افزار این مشکل رو دارین؟

Masoud.Neshat
02-01-2009, 21:41
این دو رو زدن هم اگه پرینتر ساپورت نکنه دردسریه ها!
اول باید صفحات فرد رو بزنیم
بعد صفحات زوج رو بصورت معکوس پرینت بگیریم یعنی از آخر به اول.
توجه باید کرد که اگه آخرین صفحه روی دومش خالیه یعنی فقط روی فردش چاپ میخوره، در مرحله چاپ زوج ها اونرو خالی رد کنیم تا پشت صفحه اول که آخر میخوره سفید نمونه!

:18:

H_R_M
03-01-2009, 08:27
سلام
من یک پرینتر جوهرافشان Epson R290 دارم با تانک رنگ خیلی هم ازش راضیم جز چند مورد

1- روی دی وی دی پرینت میزنم جوهرش با اب پاک میشه لطف کنید جوهری معرفی کنید که با اب پاک نشه

2- وقتی 20 تا برگ چاپ میزنم باید یک Head Clean بزنم که کلی جوهر مصرف میکنه

3- وقتی روی کاغذ گلاسه چاپ میزنم جوهر رو پخش میکنه روی کاغذ خیلی زشت در میاد

4- در قسمت تنظیمات پرینتر در ویندووز بری پایین اوردن کیفیت عکس یا خیلی کیفیت پایین داره یا خیلی بالا نمیشه خودمون تنظیم کنیم چقدر کیفیتش بره بالا یا پایین؟؟

نوع جوهری که من استفاده میکنم روی قوطیش نوشته : Pixel Dye Based Printer Ink For Epson R270 - R290
Code No : E0009
Netweight : 100ml

دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید

Senator_F
03-01-2009, 09:28
این دو رو زدن هم اگه پرینتر ساپورت نکنه دردسریه ها!
اول باید صفحات فرد رو بزنیم
بعد صفحات زوج رو بصورت معکوس پرینت بگیریم یعنی از آخر به اول.
توجه باید کرد که اگه آخرین صفحه روی دومش خالیه یعنی فقط روی فردش چاپ میخوره، در مرحله چاپ زوج ها اونرو خالی رد کنیم تا پشت صفحه اول که آخر میخوره سفید نمونه!

:18:

از ویندوز xp استفاده می کنی؟
توی تنظیمات پرینتر فقط باید گزینه print in both side رو از قسمت finishing تیک بزنی.خودش یک رو رو پرینت میکنه بعد همونطوری که خارج شده همونطور بردار بذار پایین کلید ok رو بزن(میاد تو مانیتور).به همین سادگی.

samaram
03-01-2009, 11:01
فقط با یه نرم افزار این مشکل رو دارین؟
اگر اینطوره ممکنه با دوباره نصب کردن اون مشکل حل بشه.یا آپدیت کردن مشکل رو حل بکنه.
با کدوم نرم افزار این مشکل رو دارین؟

بله . يه نرم افزار خاصه. يه نرم افزار آموزشي سيستم دانشگاهيه. يه مشکل ديگه هم برام پيش اومده. اينکه پرينترم موقع پرينت بين بعضي قسمت ها فاصله مييندازه. اين رو فقط در اين نرم افزار نيست. در ورد هم اينطوره. مثلا يه متن سه خطي رو تايپ مي کنم. بين خط اول و دو خط ديگه کلي فاصله مي ندازه. بعد موقع پرينت هم اون خط اول توي کاغذ چاپ نميشه. بعضي وقت ها هم مثلا يه تيکه اصلا چاپ نميشه. مثلا توي يه جدول 10 ستوني. نصف جدولو مي کشه بالا و يه سطر چاپ نميشه!!

Senator_F
03-01-2009, 11:14
سلام
من یک پرینتر جوهرافشان epson r290 دارم با تانک رنگ خیلی هم ازش راضیم جز چند مورد

1- روی دی وی دی پرینت میزنم جوهرش با اب پاک میشه لطف کنید جوهری معرفی کنید که با اب پاک نشه

2- وقتی 20 تا برگ چاپ میزنم باید یک head clean بزنم که کلی جوهر مصرف میکنه

3- وقتی روی کاغذ گلاسه چاپ میزنم جوهر رو پخش میکنه روی کاغذ خیلی زشت در میاد

4- در قسمت تنظیمات پرینتر در ویندووز بری پایین اوردن کیفیت عکس یا خیلی کیفیت پایین داره یا خیلی بالا نمیشه خودمون تنظیم کنیم چقدر کیفیتش بره بالا یا پایین؟؟

نوع جوهری که من استفاده میکنم روی قوطیش نوشته : Pixel dye based printer ink for epson r270 - r290
code no : E0009
netweight : 100ml

دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید

جوهری که به شما دادن تقلبی هستش.
از مارک های مشهور بخرین اصلا از جای که نمیشناسین نخرین.

Masoud.Neshat
03-01-2009, 14:58
از ویندوز xp استفاده می کنی؟
توی تنظیمات پرینتر فقط باید گزینه print in both side رو از قسمت finishing تیک بزنی.خودش یک رو رو پرینت میکنه بعد همونطوری که خارج شده همونطور بردار بذار پایین کلید ok رو بزن(میاد تو مانیتور).به همین سادگی.

ممنونم ولی تنها چیزیکه تو تنظیمات پرینتر دراین باب یافتم این بید:

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kiuna
03-01-2009, 17:06
سه کاره و 4 کاره برای کارهای دفتری چی پیشنهاد میشه
تا 150 تومن !
درضمن کسی قیمت ریبون و هد پرینتر epson lq 300 رو میدونه ؟؟

H_R_M
03-01-2009, 17:57
جوهری که به شما دادن تقلبی هستش.
از مارک های مشهور بخرین اصلا از جای که نمیشناسین نخرین.

سلام
ممنون از کمکت عزیز
میشه یک مارک مشهور خوب با قیمت مناسب معرفی کنید که با اب پاک نشه؟؟
بازم ممنون

دوستان جواب سوال های منو کسی نمیدونه؟؟

Senator_F
03-01-2009, 18:14

دوست عزیز ولی من همون تنها چیز رو هم در پیامتون نیافتم!!!!!!!

mirabbas
03-01-2009, 21:18
سلام دوستان
سوال: آیا کارتریج دومی دارای چیپ ست پرینتر سامسونگ 1640 امکان شارژ به دفعات متعدد را دارد؟
کارتریج اصلی روی خود دستگاه بعد اتمام پودر آن و یا احتمالا تعداد مشخصی پرینت دیگر قابل استفاده نیست.

Senator_F
04-01-2009, 01:06
سلام دوستان
سوال: آیا کارتریج دومی دارای چیپ ست پرینتر سامسونگ 1640 امکان شارژ به دفعات متعدد را دارد؟
کارتریج اصلی روی خود دستگاه بعد اتمام پودر آن و یا احتمالا تعداد مشخصی پرینت دیگر قابل استفاده نیست.

همون کارتریج روی خود دستگاه قابل استفاده است.فقط باید چیپست هم علاوه بر پودر عوض شه که اگه شما کارتریج رو بدین شارژ،اون رو هم براتون عوضش می کنن.

alexsat
04-01-2009, 02:51
سلام به دوست عزیز سناتور از راهنمایهاتون متشکریم....
و اما بعد..
برای انتخاب پرینتر خوب وارزان توضیحاتتون کامله ولی در مورده یک پرینتر خوب که کپی هم به خوبی بگیره و هزینه اش هم به سرفه توضیح ندادید ولی در قسمتی اسم پرینتر
M1120 hp
برده شد .. اگر امکان داره بیشتر توضیح بدید...

samaram
04-01-2009, 08:20
دوستان کسي جواب منو نمي دونه؟ با يه نرم افزار ديگه هم اين مشکل رو پيدا کرده و بعضي قسمت هاي صفحه رو نمي زنه. مشکل مال پرينتره يا نرم افزار؟ چيکار بايد کرد که درست شه؟

Senator_F
04-01-2009, 10:40
سلام به دوست عزیز سناتور از راهنمایهاتون متشکریم....
و اما بعد..
برای انتخاب پرینتر خوب وارزان توضیحاتتون کامله ولی در مورده یک پرینتر خوب که کپی هم به خوبی بگیره و هزینه اش هم به سرفه توضیح ندادید ولی در قسمتی اسم پرینتر
M1120 hp
برده شد .. اگر امکان داره بیشتر توضیح بدید...

برای خریدن یه چند کاره باید هزینه اولیه و هزینه متوسط هر صفحه پرینت رو در نظر بگیرید.
پرینتری که شما معرفی کردین،یک پرینتر 220,000 تومنی است که برای هر بار شارژ آن باید 8000 تومن هزینه کنین که 1000 صفحه خواهد زد یعنی هر صفحه تقریبا 8 تومن.(در این شرایط هزینه استهلاک در نظر گرفته نمیشه چون تقریبا در همه پرینتر ها یکسان است)
پرینتر دیگری که کیفیت خوبی دارد پرینتر samsung scx4300است که با قیمت 150 هزار تومن قابل خرید است و هر بار شارژ ان 10000 تومن هزینه دارد که 2000 صفحه خواهد زد.در واقع 5 تومن هر صفحه.
در مقام مقایسه:
سرعت چاپ دو پرینتر و دقت آنها یکسان است.
دقت اسکن اسمی در اچ پی بالاتر است که در واقعیت با سامسونگ برابر است.
تنها تفاوت آنها در قدرت بزرگ نمایی اسکن است که در اچ پی 400-25 درصد ولی در سامسونگ 200- 50 درصد است.
ولی من خودم به شخصه به خاطر فقط قدرت زوم هزینه 70000 تومن اولیه و هر صفحه %60 بیشتر رو پرداخت نمی کنم.حالا ممکنه کاربرد شما متفاوت باشه که انتخاب رو به خودتون واگذار می کنم.

دوستان کسي جواب منو نمي دونه؟ با يه نرم افزار ديگه هم اين مشکل رو پيدا کرده و بعضي قسمت هاي صفحه رو نمي زنه. مشکل مال پرينتره يا نرم افزار؟ چيکار بايد کرد که درست شه؟

دوست عزیز اولین کاری که می کنید اینه که چک کنید ببینید ابعاد کاغذ درست انتخاب میشه؟هم در تنظیمات پرینتر و هم در تنظیمات زمان چاپ نرم افزار باید کاغذ رو درست انتخاب کنین.(مثلا a4)
اگر از این نباشه،باید با یه ویندوز دیگه امتحان کنین،یه ویندوز دیگه موقتا نصب کنین ببینین از اون هست یا نه.
اگر نه از ویندوز باشه نه از تنظیمات نوع کاغذ،باید جدید ترین درایور پرینتر رو از سایتش دانلود کنین نصب کنین.
ولی به احتمال بسیار بسیار زیاد مشکل از ویندوز است.