PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات جزئی در مورد هر نوع چاپگـــــــــر

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

M.Z.Y
23-04-2008, 23:30
با سلام

من درایور چاپگر

Samsung ML-1610 رو می خواستم

مرسی

سلام دوست عزیز
لطفا قبل از زدن پست به دقت قسمت های مختلف رو مطالعه بفرمایید ، با اینکه اینجا جاش نیست عزیز ولی من برات پیدا کردم می تونی از لینک زیر دانلود کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یا علی./

M.Z.Y
23-04-2008, 23:36
یک پرینتر hp p2015 را تازه نصب نمودم که با خاموش و روشن کردن آن سیستم خاموش می شود .کسی می داند علت آن چیه ؟

سلام دوست عزیز

برای عیب یابی کامپیوتر باید مراحل را یکی یکی طی کنید تا به عیب اصلی برسید ، مثلا شما اول سیستم برق پرنتر و کامپیوترتون رو چک کنید ، دوم نحوه اتصال پرینتر به کامپیوتر رو بررسی کنید و ... تا به جواب برسید.در ضمن دوست عزیز گاهی اوقات عیب ممکنه در ساده ترین قسمت باشه که شما حتی فکرشم نمی کنید ، می تونی سری مطالب اصول عیب یابی کامپیوتر را در تالار اصلی کامپیوتر هم بخونی شاید کمکت کنه !

یا علی./

M.Z.Y
23-04-2008, 23:40
سلام...
پرینتر من رنگهارو قاتی میکنه!مثلا رنگ قرمزو صورتی میزنه.کاتریج هم تازه عوض کردم
hp 1500

میگم رفیق ، پرینتر شما لیزریه و باید پس از هر چند بار شارژ یه سرویس هم بشه شما تا حالا سرویس شم کردی؟
یه چیز دیگه پس از اینکه شارژش کردی همچین مشکلی برات پیش اومد ؟

یا علی./

ganje nahofte
24-04-2008, 22:14
سلام دوست عزیز
در پرینتر های جوهر افشان مارک اپسون یه سیستم چک هد پرینتر به نام نازل چک وجود داره و کاره این سیستم اینه که وقتی جوهر عوض می کنید توسط نازل چک جوهر جدید رو به پرنتر می شناسانید و یا وقتی به مدت طولانی از پرینتر خود استفاده نمی کنید باید هر دو سه روز یک بار حتما پرینتر خودتون رو نازل چک کنید البته این عمل خودش یه مقداری ار جوهر پرینتر شما رو مصرف می کنه(بسیار کم).
در مورد نگهداری پرینترهای جوهر افشان باید بگم که شما به هیچ نباید پرینتر خودتون رو به مدت طولانی بلا استفاده بزارید هر از چند مدتی یه چیزی باهاش پرینت کن یا یه نازل چکش کن ، البته در صورتی که کاتریج در درون پرینتر باشه به هیچ عنوان با هد پرینتر ور نرید .مواظب باشید پرینترتون به هیچ وجه وقتی کاتریج داخلشه تکون نخوره.

اگه بازم سوالی هست در خدمتم و یا علی./

ممنون از جواب کاملتون.
و حالا یک سوال دیگر:
فرق بین r270 و r290 درچیست؟

M.Z.Y
25-04-2008, 00:15
ممنون از جواب کاملتون.
و حالا یک سوال دیگر:
فرق بین r270 و r290 درچیست؟

سلام دوست عزیز
این دو پرینتر تفاوت عمده ای ندارند ، فقط r 290 جدید تره با طراحی ظاهری جدید و سرعت بالاتر به طوری در مدل قبلی 30 برگ در دقیق بود ولی در مدل جدید شده 36 برگ در دقیقه و قیمت r290 هم کمتره .

بازم در خدمتم و یا علی./

B L A S T E R
25-04-2008, 09:52
میگم رفیق ، پرینتر شما لیزریه و باید پس از هر چند بار شارژ یه سرویس هم بشه شما تا حالا سرویس شم کردی؟
یه چیز دیگه پس از اینکه شارژش کردی همچین مشکلی برات پیش اومد ؟

یا علی./

پرينتر من جوهر افشانه.

M.Z.Y
25-04-2008, 10:26
پرينتر من جوهر افشانه.

مطمئنی دوست عزیز
ولی من فکر کردم لیزریه(ببخشید)،پرینتر شما نیاز به سرویس داره دوست عزیز . اونو حتما ببرید پیش نمایندگی خودش تا براتون سرویسش کنه.

یا علی./

bozorgmehr
25-04-2008, 18:58
[QUOTE=M.Z.Y;2340472]سلام دوست عزیز
این دو پرینتر تفاوت عمده ای ندارند ، فقط r 290 جدید تره با طراحی ظاهری جدید و سرعت بالاتر به طوری در مدل قبلی 30 برگ در دقیق بود ولی در مدل جدید شده 36 برگ در دقیقه و قیمت r290 هم کمتره .

البته تفاوتی که دوستمون فرمودند درسته یه تفاوت دیگه اینه کهR290ویستا رو هم ساپورت میکنه ولی R270 نه . R270مستقیما" به دوربین دیجیتال وصل میشه. نرم افزار حرفه ای مدیریت عکس داره. از تکنولوزی تنظیم قطرات جوهر استفاده میکنه و نرم افزار جلوگیری از قرمزی چشم هنگام چاپ بهره میبره ولی R290 نه .

ganje nahofte
27-04-2008, 20:34
[quote=M.Z.Y;2340472]سلام دوست عزیز

البته تفاوتی که دوستمون فرمودند درسته یه تفاوت دیگه اینه کهR290ویستا رو هم ساپورت میکنه ولی R270 نه . R270مستقیما" به دوربین دیجیتال وصل میشه. نرم افزار حرفه ای مدیریت عکس داره. از تکنولوزی تنظیم قطرات جوهر استفاده میکنه و نرم افزار جلوگیری از قرمزی چشم هنگام چاپ بهره میبره ولی R290 نه .

دوست عزیز!
R290 هم نرم افزارهایی که شما میگید نداره رو داره، حتی حرفه ای تر از R270 !

gholam14
28-04-2008, 02:32
نقل قول:
نوشته شده توسط archi-girl مشاهده تاپيک
دوست عزیز
کار کردن با کیت خیلی راحته و به نظر من خیلی به صرفه تره .. دفعه اول کیت را می خرین به خاطر یک دستگاه هواگیر که توش داره ولی از دفعه های بعد می تونین یک قوطی بزرگتر 20 میلی بخرید و 20-30 بار کارتریج را شارژ کنید

طرز کارش هم خیلی ساده است، اول شما با سرنگ جوهر را می کشید- روی کارتریج سیاه و سفید سه سوراخ هست که یکی از اون دوتای پایین را انتخاب می کنید ( سه سوراخ به شکل مثلث قرار گرفته اون دو سوراخی که یک سمت قرار داره ).-.بعد سرنگ را داخل میبرید و آنرا پر می کنین.. فقط دقت کنید که سوزن سرنگ زیاد داخل نره چون باعث می شه که اسفنج داخل کارتریج آسیب ببینه ، بعد از آن کارتریج را روی دستگاه هوا گیری (داخل کیت ، طرز کار دستگاه هم با شکل روی دفترچه اش نشان داده شده) و با سرنگ هوا گیری هوای آنرا می گیرید تا جایی که یک کم جوهر از دستگاه بیرون بزنه

کارتریج رنگی هم همینه ..فقط روی کارتریج سه سوراخ داره که هر کدام مخصوص یک رنگه و باید دقت کنید که جا به جا رنگ ها را نریزید

البته کلا این کار یک کم دردسر داره و من خودم بعضی وقتا کارتریج را قبل از پرینت گرفتن در میارم و هوا گیری می کنم ..چون هواگیری دستی یک کم مشکل داره .ولی به هرحال برای من که زیاد پرینت می گیرم با صرفه تره به زحمتش هم می ارزه...

باسلام وتشكرازتوضيحاتتان
درمورد پرينترهايي كه شش كارتريج دارندوروي هركدام دوسوراخ بيشترنيست طرز شارژ كردن چطوراست اگرپاسخ من را هم بدهيدممنون ميشوم چون چندباراين سوال راتكراركردم ولي تاكنون پاسخي نگرفتم
باسپاس

باسلام
واقعاكسي دراينجا نيست نحوه شارژكردن پرينترهايhp كه شش كارتريج دارندوروي آنهادوسوراخ بيشترنيست رابلدباشدوبه ماهم ياددهد.
متشكرم

abbasgholi
28-04-2008, 02:40
مدل چاپگر 1280 hp كارتريج مشكي رو شارژ كردم ولي در موقع پرينت صفحه رو خالي بيرون مي ده
در ضمن كارتريج رنگي هم نشتي مي ده يعني اينكه داخا پرينتر رنگ خالي مي كنه

reza1078
28-04-2008, 18:52
سلام دوستان
پرینتر من clp300 ده قبلا بعضی از فایل ها رو نمی زد(eror میداد که این فایل ها خرابند)حالا یک مشکل دیگه پیدا شده وقتی روشن می کنم کلی طول می کشه گرم بشه
اگه کمک کنید ممنون می شم

yumyum
29-04-2008, 14:08
سلام
من يك پرينتر جوهر افشان براي مصرف خانگي مي خوام بخرم بودجم حدود 150000 تومان اپسون بگيرم يا كنون؟
چه مدلي را پيشنهاد مي كنيد لطف كنيد توضيح كامل بدهيد؟

niusha_z
05-05-2008, 12:46
سلام. من یه پرینتر اپسون c79 دارم که مدتی به خاطر اینکه کارتریج زرد نداشتم ازش استفاده نکردم. ولی الان که کارتریج رو گذاشتم، پرینترم رنگ آبی رو پرینت نمیگیره و به جاش قرمز میگیره. یعنی کلا به جای جایگاه کارتریج آبی از جایگاه کارتریج قرمز استفاده میکنه، حالا فرقی هم نداره چه رنگی توی اون جایگاه ها باشه! nozzle check هم که گرفتم همه ی رنگهاش درست بود به جز رنگ آبی که اصلا پرینت نگرفته بود آبی رو. خواهشا یکی مشکل من رو حل کنه :sad:

Engadget
05-05-2008, 23:10
سلام...
از این دو مدل کدوم رو پیشنهاد میکنید:
Hp C5283 یا Hp C4283 - اولی حدود 130 و دومی حدود 90 تومن قیمتشه. به نظر شما کدومش نسبت امکانات به قیمتش بهتره؟

amin123
06-05-2008, 09:38
سلام. من یه پرینتر اپسون c79 دارم که مدتی به خاطر اینکه کارتریج زرد نداشتم ازش استفاده نکردم. ولی الان که کارتریج رو گذاشتم، پرینترم رنگ آبی رو پرینت نمیگیره و به جاش قرمز میگیره. یعنی کلا به جای جایگاه کارتریج آبی از جایگاه کارتریج قرمز استفاده میکنه، حالا فرقی هم نداره چه رنگی توی اون جایگاه ها باشه! nozzle check هم که گرفتم همه ی رنگهاش درست بود به جز رنگ آبی که اصلا پرینت نگرفته بود آبی رو. خواهشا یکی مشکل من رو حل کنه :sad:

سري C از پرينتر هاي EPSON اين مشكل را دارند،بهترين كار اين است كه شما HEAD هاي پرينتر را سرويس كامل كنيد كه حدود 10 تومان براتون آب ميخوره........

amin123
06-05-2008, 09:44
سلام...
از این دو مدل کدوم رو پیشنهاد میکنید:
Hp C5283 یا Hp C4283 - اولی حدود 130 و دومی حدود 90 تومن قیمتشه. به نظر شما کدومش نسبت امکانات به قیمتش بهتره؟

تفاوت اين دو پرينتر در:
1-سرعت
2-كيفيت پرينت
3-كيفيت اسكنر

كه HP C5283 بهتر هست........

كلا دستگاه چند كاره پيشنهاد نميشه،اما اگر واقعا قصد خريد داريد به نظر من چند كاره EPSON بگيريد بهتر هست

amin123
06-05-2008, 09:47
سلام
من يك پرينتر جوهر افشان براي مصرف خانگي مي خوام بخرم بودجم حدود 150000 تومان اپسون بگيرم يا كنون؟
چه مدلي را پيشنهاد مي كنيد لطف كنيد توضيح كامل بدهيد؟

EPSON مدل R290 با اين بودجه و كارايي كه شما ميخواهيد بهترين گزينه هست

amin123
06-05-2008, 09:49
مدل چاپگر 1280 hp كارتريج مشكي رو شارژ كردم ولي در موقع پرينت صفحه رو خالي بيرون مي ده

آيا كارتريج مشكي را چيپستش را عوض كرديد؟موقع تعويض زير 10% بود؟؟؟؟؟

كارتريج رنگي را هم كلا عوض كنيد

rezapourmanesh
12-05-2008, 19:46
سلام به همه دوستان اگه کسي مقاله در باره چگونگي شارژ کارتريج سامسونگ Ml2510 داره براي من بذاره يا اگه کسي بلده و برايش ممکنه به صورت تصويري برايم توضيح بده ممنون مي شوم.
در ضمن آيا کسي قيمت شارژ آن را مي داند ؟ قيمت جوهرش را چي؟ کدومش به صرفه است خودم شارژ کنم يا بدم به مغازه؟

soodeh
13-05-2008, 11:13
:37:
سلام

من با پرینتر 1018 تحت شبکه کار می کنم.

چند هفته است که این پرینتر به صورت lOCAL خوب کار می کند اما وقتی از یکی از کامپیوترهای تحت شبکه روی آن پرینت می فرستد ، داخل صف می ماند و تا کامپیوتر را ریست نکنید ، نه پرینت می گیرد نه فایل را از صف پاک می کند.
کمک کنید.
هر کار که بگویید انجام داده ام اما بازم مشکل دارد.

soodeh
13-05-2008, 12:48
:7:خودم حلش کردم.
فایروال جلوش رو می گرفت.
off اش کردم درست شد.

atrin777
14-05-2008, 15:15
بچه ها لطف كنيد يه پرينتر ليزري (رنگي ) و يه اسكنر بهم معرفي كنيد زياد گرون نباشه .
راستي هزينه شارژ پرينتر هاي ليزري چقدره ؟

ممنون

javadshahvand
14-05-2008, 15:45

ممنون

هزینه هر کارتریجش 5000 تومان

atrin777
15-05-2008, 15:37
جواد جان ممنون از راهنماييت دوتا سوال ديگه برام پيش اومده:
1- حدودا چند برگ كه پرينت بگيره مجبور به شارژ ميشيم ؟
2- به نظرت ارزش داره ادم به جاي خريد يه پرينتر رنگي (جوهر افشان) و يك پرينتر سياه سفيد (ليزري) يك پرينتر رنگي (ليزري ) بخره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

amin123
15-05-2008, 19:50
سلام به همه دوستان اگه کسي مقاله در باره چگونگي شارژ کارتريج سامسونگ Ml2510 داره براي من بذاره يا اگه کسي بلده و برايش ممکنه به صورت تصويري برايم توضيح بده ممنون مي شوم.
در ضمن آيا کسي قيمت شارژ آن را مي داند ؟ قيمت جوهرش را چي؟ کدومش به صرفه است خودم شارژ کنم يا بدم به مغازه؟

مدلي كه مد نظر شما هست ،مدل ليزري هست.......

قيمت شارژش هم 10 تومان هست...

پودرش را هم خودتون ميتونيد بگيريد ولي براي شارژ بايد تقريبا وارد باشيد وگرنه تونر را از بين ميبريد......

amin123
15-05-2008, 19:54

نشتي كه داره مال درست بسته نشدن screw ها است.........

دستگاه كارتريج را ميشناسه يا نه؟

amin123
15-05-2008, 19:58
بچه ها لطف كنيد يه پرينتر ليزري (رنگي ) و يه اسكنر بهم معرفي كنيد زياد گرون نباشه .

ممنون

پرينتر تا چه قيمت ميخواهيد هزينه كنيد؟

اسكنر slim باشه يا معمولي با چه DPI ؟

هزينه شارژ تونر هاي پرينتر هاي ليزري بستگي به نوع و مدل پرينتر داره كه از 10 تومان هست تا 50 تومان

مثلا HP 1020 تونرش با 10 تومان شارژ ميشه ولي مثلا HP 2550L براي شارژ هر تونرش 45 تومان هزينه نياز هست....

هزینه هر کارتریجش 5000 تومان

پرينتر ليزري تونر داره و نه كارتريج....

حتي اگر هم منظورتون تونر بود هيچ جا با اين قيمت شارژ نميكنند........

amin123
15-05-2008, 20:01
جواد جان ممنون از راهنماييت دوتا سوال ديگه برام پيش اومده:
1- حدودا چند برگ كه پرينت بگيره مجبور به شارژ ميشيم ؟
2- به نظرت ارزش داره ادم به جاي خريد يه پرينتر رنگي (جوهر افشان) و يك پرينتر سياه سفيد (ليزري) يك پرينتر رنگي (ليزري ) بخره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

1-بستگي داره كه تكست بزنيد و يا تكست به همراه عكس...

معمولا يك تونر معمولي (دقت كنيد،گفتم معمولي ) حدود 1000 برگه ميزنه.....

2-به نظر من اگر كار چاپ عكس نداريد فقط يك پرينر ليزري سياه و سفيد بگيريد......

چون در حالات ديگه اي كه گفتيد هزينتون خيلي بالا ميره

aluminum
16-05-2008, 02:57
دوستان اگر لبه های کاغذ بعد از بیرون آمدن از پیرینتر خراب باشد مشکل تز پیرینتر است یا کاغذ؟

amin123
16-05-2008, 05:26
دوستان اگر لبه های کاغذ بعد از بیرون آمدن از پیرینتر خراب باشد مشکل تز پیرینتر است یا کاغذ؟

كاغذتون چيه؟ 80GR هست يا بالاتر؟؟؟؟؟؟

اگه اين استاندارد را داشته باشه و باز هم مشكل داشته باشيد،از دستگاه هست

rezapourmanesh
16-05-2008, 06:37

کسي نبود جواب من را بده محض رضاي خدا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :18::18::18:

atrin777
16-05-2008, 12:29
1-بستگي داره كه تكست بزنيد و يا تكست به همراه عكس...

معمولا يك تونر معمولي (دقت كنيد،گفتم معمولي ) حدود 1000 برگه ميزنه.....

2-به نظر من اگر كار چاپ عكس نداريد فقط يك پرينر ليزري سياه و سفيد بگيريد......

چون در حالات ديگه اي كه گفتيد هزينتون خيلي بالا ميره

امين جون بابت راهنماييت تشكر ميكنم .

در مورد عكس كه سوال كرده بوديد بايد بگم كه اتفاقا پرينت عكس زياد دارم شما فكر كن حدودا روزي 50 تا پرينت عكس و 50 تا هم سياه و سفيد .

راستي يه پرينتر سامسونگ ديدم به نام cip-300 به نظرم خوب اومد نظره شما در موردش چيه ؟

حالا در كل اگر پيشنهادي داريد ممنون ميشم كمك كنيد .

LordMMD
16-05-2008, 12:53

خوب این مشکل میتونه از نرم افزار باشه، مثلا ممکنه در Word این ارور رو دیده باشید:
Page borders of section 1 are outside the printable area of the page

باید حاشیه رو دست کاری کنید یا در پنجره Borders and shading options در قسمت Measure from انتخاب کنید Text به جای Edge of Page.
(این مال office 2007 هست احتمالا در 2033 هم همین طور باشه.)

amin123
16-05-2008, 15:18
امين جون بابت راهنماييت تشكر ميكنم .

در مورد عكس كه سوال كرده بوديد بايد بگم كه اتفاقا پرينت عكس زياد دارم شما فكر كن حدودا روزي 50 تا پرينت عكس و 50 تا هم سياه و سفيد .

راستي يه پرينتر سامسونگ ديدم به نام cip-300 به نظرم خوب اومد نظره شما در موردش چيه ؟

حالا در كل اگر پيشنهادي داريد ممنون ميشم كمك كنيد .

براي پرينتر به نظر من اصلا سراغ برند سامسونگ نريد.......

بهترين گزينه براي شما ميتونه:

EPSON R290 هست،البته درسته كه جوهر افشان هست ولي كارايي خيلي خوبي داره......

براي گرفتن پرينتر ليزري رنگي بايد 600 به بالا هزينه كنيد

amin123
16-05-2008, 15:19
کسي نبود جواب من را بده محض رضاي خدا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :18::18::18:

جواب شما را در صفحه قبل دادم........

aluminum
16-05-2008, 18:15

اره 80 گرمیه
ولی خب جنس کاغذ هم مهم هست .نظر شما بازم مشکل دستگاه

aluminum
16-05-2008, 18:16
خوب این مشکل میتونه از نرم افزار باشه، مثلا ممکنه در Word این ارور رو دیده باشید:
Page borders of section 1 are outside the printable area of the page

باید حاشیه رو دست کاری کنید یا در پنجره Borders and shading options در قسمت Measure from انتخاب کنید Text به جای Edge of Page.
(این مال office 2007 هست احتمالا در 2033 هم همین طور باشه.)

این مشکل به نظر من سخت افزاری هست
میگم یا مشکل غلطک هاست یا جنس کاغذ بده

amin123
16-05-2008, 19:27
اره 80 گرمیه
ولی خب جنس کاغذ هم مهم هست .نظر شما بازم مشکل دستگاه

كاغذ شما استاندارد هست......

پس مشكل ميتونه از دستگاه باشه (احتمال زياد از غلطك ها)

atrin777
17-05-2008, 14:07
پس نتيجه گيري ميكنيم كه براي پرينت بالاي روزي 50 تا بهتره پرينتر جوهر افشان بخرم . درسته ؟

خوب پس يه پرينتر جوهر افشان خوب و يه پرينتر ليزري ( سياه سفيد ) خوب بهم معرفي كنيد .

ممنون

amin123
17-05-2008, 14:54
پس نتيجه گيري ميكنيم كه براي پرينت بالاي روزي 50 تا بهتره پرينتر جوهر افشان بخرم . درسته ؟

خوب پس يه پرينتر جوهر افشان خوب و يه پرينتر ليزري ( سياه سفيد ) خوب بهم معرفي كنيد .

ممنون

جوهر افشان: EPSON R290

ليزري: HP 1020

am_merman01
17-05-2008, 23:39
سلام خدمت دوستان عزیز
من پرینتر Hp1018 دارم و مشکلش اینه که موقع پرینت گرفتن حدود 1.5 از زیر برگه رو خالی میزاره . منظورم اینه که صفحه رو کامل پرینت می گیره ولی همیشه قسمت پایین کاغذ رو خالی میزاره . من درایورش رو دوباره نصب کردم ولی اثری نداشت .
دوستان کسی راه حلی برای مشکل من نداره ؟

amin123
18-05-2008, 01:10
سلام خدمت دوستان عزیز
من پرینتر Hp1018 دارم و مشکلش اینه که موقع پرینت گرفتن حدود 1.5 از زیر برگه رو خالی میزاره . منظورم اینه که صفحه رو کامل پرینت می گیره ولی همیشه قسمت پایین کاغذ رو خالی میزاره . من درایورش رو دوباره نصب کردم ولی اثری نداشت .
دوستان کسی راه حلی برای مشکل من نداره ؟

از چه اديتوري استفاده ميكنيد؟؟؟

براي چاپ عكس هم همين مشكل را داريد؟ (منظورم اينه كه اگر عكس سياه سفيد هم بزنيد اينجوري ميشه؟)

alifardin
18-05-2008, 14:00
سلام خوبید دوستان
چه خبرا
من یه سوال دارم
من میخوام یه پرینتر بخرم که بتونم باهاش چاپ روی cd بزنم
خوب چند مدل از این نوع پرینتر های خونگی رو پیدا کردم ولی میخوام در سطح بالا چاپ بزنم یعنی میخوام زیاد چاپ کنم
خالا اگه کسی چنین چیزی رو سراغ داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه
یه چیزی میخوام زیاد گرون نباشه:27:
کارتریجش گیر بیاد:46:
و اینگه جوهرش ضد اب باشه:18:
حالا ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر داداش کوچیکه شما علی فردین
09356693135

amin123
18-05-2008, 20:24
سلام خوبید دوستان
چه خبرا
من یه سوال دارم
من میخوام یه پرینتر بخرم که بتونم باهاش چاپ روی cd بزنم
خوب چند مدل از این نوع پرینتر های خونگی رو پیدا کردم ولی میخوام در سطح بالا چاپ بزنم یعنی میخوام زیاد چاپ کنم
خالا اگه کسی چنین چیزی رو سراغ داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه
یه چیزی میخوام زیاد گرون نباشه:27:
کارتریجش گیر بیاد:46:
و اینگه جوهرش ضد اب باشه:18:
حالا ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر داداش کوچیکه شما علی فردین
09356693135

دوست عزيز با اين امكاناتي كه شما ميخواهيد نميشه گفت كه گرون در نياد.....

بودجتون چقدر هست؟

كار سنگين با پرينتر داريد؟

atrin777
18-05-2008, 23:58
مگه جوهر ضد آب هم هستت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amin123
19-05-2008, 21:02
مگه جوهر ضد آب هم هستت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله عزيز...............:27:

البته قيمت هاش هم خيلي جالب هستند

atrin777
20-05-2008, 12:30
مثالا چقدره قيمتش .

am_merman01
20-05-2008, 20:20
از چه اديتوري استفاده ميكنيد؟؟؟

براي چاپ عكس هم همين مشكل را داريد؟ (منظورم اينه كه اگر عكس سياه سفيد هم بزنيد اينجوري ميشه؟)

سلام مجدد خدمت دوستان عزیز:10:
شرمنده سرم خیلی شلوغ بود وقت نکردم بیام اینجا .
من این مشکل خالی موندن پایین صفحه رو توی برنامه های office دارم ولی توی پرینت عکس هم هست ولی نه به اون شدت.
حتی تازگی ویندوز رو عوض کردم ولی فایده ای نداشت . دیگه نمی دونم باید چی کار کنم دارم کلافه می شم :41:...

amin123
20-05-2008, 23:06
مثالا چقدره قيمتش .

از 45 تومان هست تا 150 تومان (هريك از كارتريج ها)

amin123
20-05-2008, 23:09
سلام مجدد خدمت دوستان عزیز:10:
شرمنده سرم خیلی شلوغ بود وقت نکردم بیام اینجا .
من این مشکل خالی موندن پایین صفحه رو توی برنامه های office دارم ولی توی پرینت عکس هم هست ولی نه به اون شدت.
حتی تازگی ویندوز رو عوض کردم ولی فایده ای نداشت . دیگه نمی دونم باید چی کار کنم دارم کلافه می شم :41:...

توي WORD بريد منوي FILE/PAGE SETUP و بعد گزينه هاي TOP و BOTTOM را به مقدار 1 تغيير بدهيد......

آراز رایان
22-05-2008, 09:57
سلام دوستان.من آراز. یک چاپگر از نوع brother 8820dدارم.روی صفحه lcd آن خطای change drom نمایش داده میشه.میخوام درام رو reface کنم.لطفا منو راهنمایی کنید.(آموزش نحوه reface drom)

amin123
22-05-2008, 20:47
سلام دوستان.من آراز. یک چاپگر از نوع brother 8820dدارم.روی صفحه lcd آن خطای change drom نمایش داده میشه.میخوام درام رو reface کنم.لطفا منو راهنمایی کنید.(آموزش نحوه reface drom)

عزيز اگر بار اول و تجربه اي نداري بهتره بدي به تعميركار برات اين كار را بكنه.....

نميگم سخته ولي درام قسمت مهم پرينترتون هست مخصوصا پرينتر شما....

raminrt
23-05-2008, 10:14

سلام دوستان
بقول دوستمون اگر دست به آ چاری از روی User manual میتونی عوضش کنی
این لینکش

خوب اینم لینک خود فایل PDF

من خوندمش کاری نداشت توی صفحه 386 توضیح داده
ولی بعدش باید drum life و clear کنی توی step 6و7و8 نوشته دقیقا

ولی اگه این کاره نیستی و میترسی دستت کثیف شه :46:
بهتره ببریش برات عوضش کنن نمایندگیشم اگه الان باشه نیکاسا بود
نمیدونم که اینم مثل HP قلابی و ریمارک داره یا نه :2: به هر حال حواست باشه ما هم از دور تشویقت:10: میکنیم موفق باشی

رامین

sina.sa
23-05-2008, 16:00
با سلام
دوستان من می خواستم یک اسکنر بخرم با قابلیت Adf با قیمت حداکثر 150 هزار تومان ولی هرچی گشتم چنین اسکنری با این قیمت پیدا نکردم بنابراین تصمیم کرفتم یک چند کاره بخرم . مدل انتخابی خودم اچ پی 5610 هست
حالا میخواهم نظر شما را بدانم .لطفا اگر انتخاب بهتری هست راهنمای کنید. آیا گارانتی ایران اچ پی خوبه؟
با تشکر

amin123
23-05-2008, 20:41
با سلام
دوستان من می خواستم یک اسکنر بخرم با قابلیت Adf با قیمت حداکثر 150 هزار تومان ولی هرچی گشتم چنین اسکنری با این قیمت پیدا نکردم بنابراین تصمیم کرفتم یک چند کاره بخرم . مدل انتخابی خودم اچ پی 5610 هست
حالا میخواهم نظر شما را بدانم .لطفا اگر انتخاب بهتری هست راهنمای کنید. آیا گارانتی ایران اچ پی خوبه؟
با تشکر

با اينكه من با دستگاه چند كاره مخالف هستم ولي اين مدل بد نيست..

البته اگر كارتون با اسكنر زياد هست بهتر بيخيال دستگاه چند كاره بشيد (اين را به اين دليل ميگم كه گفتيد ADF ميخواهيد)

sina.sa
24-05-2008, 09:34
اقا امین ممنون از راهنمایتون اسکن من زیاد نیست یعنی ممکن یه زور بخواهم 30 ، 40 صفحه اسکن کنم ولی ده روز هیچی اسکن نکنم. پرینت ام حدودا ماهی 200 هست.
حلا با کدوم گارانتی بگیرم بهتره؟

vioman
24-05-2008, 17:10
با سلام
با تشکر

دوست عزیز سلام
من حدودا 2 ماه پیش یه دونه از سری 5610 گرفتم
کارایش بد نیست
در حد خودش عالیه، فقط اگه با اسکنر میخوایی کارهای خیلی حرفه ای انجام بدی خیلی جواب نمیده اما پرینترش قابل تبدیل به فتوپرینتره:10:
اما در کل انتخاب خوبیه با توجه به اینکه قیمتش 2 رقمی شده
من دیروز قیمت کردم شده بود 99 تومان!:46:
فقط من خودم یه سوال در مورد انتخاب پرینتر لیزری رنگی داشتم
از بین پرینترهای CLP 300-300N-350-510 کدامشون به صرفه تر و بهتره؟
متشکرم
موفق باشید:11:

sina.sa
24-05-2008, 20:08
دوست عزیز سلام
من حدودا 2 ماه پیش یه دونه از سری 5610 گرفتم
کارایش بد نیست
در حد خودش عالیه، فقط اگه با اسکنر میخوایی کارهای خیلی حرفه ای انجام بدی خیلی جواب نمیده اما پرینترش قابل تبدیل به فتوپرینتره:10:
اما در کل انتخاب خوبیه با توجه به اینکه قیمتش 2 رقمی شده
من دیروز قیمت کردم شده بود 99 تومان!:46:
فقط من خودم یه سوال در مورد انتخاب پرینتر لیزری رنگی داشتم
از بین پرینترهای CLP 300-300N-350-510 کدامشون به صرفه تر و بهتره؟
متشکرم
موفق باشید:11:
دوست عزیز ممنون از راهنمایتون . فقط می تونم بپرسم با چه گارانتی گرفتی ؟
اخه چون اچ پی نمایندگی رسمی تو ایران نداره می خواستم بدون گارانتی کدوم شرکت بهتره؟
ایران اچ پی 92 میده ولی نمیدونم گارانتی خوبی هست یا نه؟
با تشکر

vioman
24-05-2008, 21:04
دوست عزیز ممنون از راهنمایتون . فقط می تونم بپرسم با چه گارانتی گرفتی ؟
اخه چون اچ پی نمایندگی رسمی تو ایران نداره می خواستم بدون گارانتی کدوم شرکت بهتره؟
ایران اچ پی 92 میده ولی نمیدونم گارانتی خوبی هست یا نه؟
با تشکر

من همین سوال رو از فروشنده پرسیدم، گفتم گارانتیش چیه؟
گفت من!:18:

راستش من چند سال پیش یه HP1010 گرفته بودم با گارانتی ایران اچ پی اما اگه بدون گارانتی میگرفتم سنگین تر بودم
چون درامش خراب شد اصلا پشتیبانی نکردن
شاید الان بهتر شده باشه:46:
رو همین حساب من گارانتی فروشنده رو قبول کردم ،زیر فاکتور هم ذکر کرد که خودش 1 سال گارانتی میکنه:10:

از قدیم گفتن 1 دهکده آباد بهتر از 100 تا شهر خرابه:46:

موفق باشید
یا علی:11:

raminrt
24-05-2008, 22:51
سلام دوستان
***اول اينكه حق با دوستان و5610 پرينتر اصطلاحا خونگي هستش يعني براي كاراي كم هستش اگر ميخواي كار اساسي ازش بكشي ممكنه وسط كار بمونه اين هم خوبه هم بده بستگي به كارت داره

اصولا پرينترا از هر مدل و برندي كه باشن براي سه نوع بازار هدف طراحي وساخته ميشن
1. low end .3 mide renge .2 high end
شما بايد بسته به نيازتون اينو در نظر بگيريد مثلا همون 1020 HP كه low end هست خود شركت سازنده
ميگه براي 6000 پرينت در ماه طراحي شده ولي اگر شما بخواهيد كه 20000 در ماه باهاش پرينت بگيريد
خوب ممكنه براي چند ماه اول كار كنه ولي بعدش خراب ميشه
_
خوب يه چيز ديگه شما ممكنه يه كارتريج فوتو روي اين دستگاه (5610) بگذاريد ولي اون فوتو پرينتر نميشه چون
اولا چاپ بدون حاشيه نداره دوما غلطكاي هدايت كاغذ ثبات لازم نداره چون اصلا غلطك خروجي نداره
(خيلي فني شد شرمنده :46:)

**** دوم اينكه در ايران هيچ پرينتر HP كارتريجش چه تونر چه جوهر گارانتي نداره مگه اينكه فروشنده خودش
گارانتي كنه (البته توي دبي داره) پس بهتره همون موقع خريد از فروشنده بخواهيد دستگارو تست كنه
البته خيليا اين كارو نميكنن:41:

رامين

Mahiar0
25-05-2008, 06:34
قيمت چند مدل اسكنر (A3) هم بتواند اسكن كند چند است مدل وقيمت بگيد (epson , hp)

وپرينتر ليزري سياه وسفيد HP چنده؟ كه A3 هم بتواند پرينت كند
و جوهرافشان epson درحدود قيمت 70تومان بگيد كه A3 هم بشه

وازاين 4كاره ها اسكنر پرينتر فتوكپي فكس EpsonوHP قيمتش چند است؟ كه A3 هم بشه
وچه مدلي خوب است؟

hamid2006gh
27-05-2008, 19:19
با سلام
چاپگر من صفحات رو یه کم کج چاپ میکنه . اگه کسی میدونه لطفا بگه مشکل از کجاست؟

raminrt
29-05-2008, 08:50
با سلام
چاپگر من صفحات رو یه کم کج چاپ میکنه . اگه کسی میدونه لطفا بگه مشکل از کجاست؟

سلام
خوب اول اینکه مدل چاپگر شما چیه؟؟؟؟
دوم ممکنه ایراد مال فیکسرای کنار سینی یا تری ورودی کاغذ باشه که کاملا کنار لبه های کاغذ جفت نشده باشه
این معمول ترین حالت

رامین

shahbab
29-05-2008, 09:45
با سلام،يه نرم افزار خوب و كامل براي استفاده از اسكنر ميخواستم...
در حال حاضر از نرم افزار HP Scanning: 4.0 كه به همراه دستگاه سه كاره HP PhotoSmart C5183 بوده استفاده مي كنم و ميخوام نرم افزار بهتري البته با واسط كاربري زيبا و آسان بدست بيارم...با تشكر

LordMMD
29-05-2008, 10:35
در حال حاضر از نرم افزار HP Scanning: 4.0 كه به همراه دستگاه سه كاره HP PhotoSmart C5183 بوده استفاده مي كنم و ميخوام نرم افزار بهتري البته با واسط كاربري زيبا و آسان بدست بيارم...با تشكر
من فقط VueScan و ArcSoft PhotoStudio رو که آخري روي Canon هست رو ميشناسم.

amin123
29-05-2008, 18:27

Vuescan واقعا عالي هست............

كيفيت خيلي خوبي داره كارهاش

hamid2006gh
30-05-2008, 16:35
سلام
خوب اول اینکه مدل چاپگر شما چیه؟؟؟؟
دوم ممکنه ایراد مال فیکسرای کنار سینی یا تری ورودی کاغذ باشه که کاملا کنار لبه های کاغذ جفت نشده باشه
این معمول ترین حالت

رامین
hp1020
بله دوست عزیز مشکل از همون فیکسر ها بود که درست شد . با تشکر
برای اطلاعات عمومی میخواستم بدونم اگه از فیکسر ها نبود دیگه از چی میتونه باشه ؟

raminrt
01-06-2008, 17:18
hp1020
برای اطلاعات عمومی میخواستم بدونم اگه از فیکسر ها نبود دیگه از چی میتونه باشه ؟

سلام دوست عزیز
خوب از خیلی چیزا می تونه باشه در ضمن خوشحالم که مشکلتون حل شد
من خودم در این کار جوجه ای بیش نیستم ولی اساتید معمولا تفکیک ایراد میکنن تا به مشکل اصلی برسن
مثلا توی همین مورد یک پرینت نصفه یا half test میگیرن به این صورت که نصف کاغذ که چاپ شد در پرینتر و باز میکنند با یه نگاه هم میتونی تشخیص بدید که اندازه چپ وراست کاغذ از لبه های خروجی یکسانه یا نه واگر یکسانه
پس کاغذ درست به داخل کشیده میشه و ایراد از سیستم کشیدن کاغذ نیست (و اگر کج باشه باید سینی کاغذ و کاغذ کش یا pickup یا غلطکها رو برسی کرد همینطور Transfer roller)
بعد روی درام تونر نگاه می کنی ببینی اونجا کج چاپ شده یا نه ( و اگر اونجا کج چاپ شده باشه خود لیزر و محل نشستن تونر واصلا شاسی چاپگر و برسی میکنیم) ......

و خوب ممکنه ایرادای خاص و سر کاری هم باشه که به عقل جن هم نرسه جوجه ها که ول معطلن :46::31:
امید وارم به درد خورده باشه :11:
رامین

amin123
01-06-2008, 18:52
داش رامين، آقا يه پرينتر Hp هم هست كه وقتي پرينت ميخواد بگيره ، رنگ ها را انگار روي كاغذ ميكشه و برگه را خراب ميكنه و اون چيزايي را هم كه ميزنه خيلي كم رنگ و بد ميزنه و رنگ را روي كاغذ مثل غلطك ميكشه.....

به نظرت مشكل از كجا هست؟

raminrt
02-06-2008, 08:48
داش رامين، آقا يه پرينتر Hp هم هست كه وقتي پرينت ميخواد بگيره ، رنگ ها را انگار روي كاغذ ميكشه و برگه را خراب ميكنه و اون چيزايي را هم كه ميزنه خيلي كم رنگ و بد ميزنه و رنگ را روي كاغذ مثل غلطك ميكشه.....

به نظرت مشكل از كجا هست؟

سلام دوستان
خوب آقا امین عزیز شما کار من خیلی سخت کردی
از اونجای که از شواهد بر میاد شما خودت حرفه ای هستی :5:
و روی دستگاه کار کردی من چه راهی بهت نشون بدم که خودت نرفته باشی در هر صورت ببخش اگر
بعضی از توضیحات خیلی ابتدایی هستش :11: در ضمن نگفتی مدل دقیق پرینتر چیه من فرض میکنم لیزریه و --->
**من فرض و بر این میگیرم که شما یه half test گرفتی و دیدی که کیفیت چاپ تا قبل از هیتر یا
فیوزینگ درسته واشکال از فیوزینگه (چون معمول ترین حالت)
(که اگه اینجور نباشه ممکنه ایراد از خود تونر یا Transfer roller یا یا اتصالات وبرد کنترولر وحتی
جنس کاغذ..... باشه )
خوب حالا فیوزینگ محترم :
- فیلم یا هیتر رولر شون سالمه؟
-اصلا حرارت فیوزینگ درسته (چه توصیه احمقانه ای اگر درست نبود که چاپگر Ready نمی شد ولی بعضی موقع ها دستگاه نمیفهمه وبعد آدم بیچاره میشه )
-جنس کاغذ درسته و توی فیوزینگ لیز نمی خوره ؟
-اگر فیلم عوض کردی جنس فیلم خوبه (محض اطلاع بقیه دوستان توی بازار فیلم فیوزینگ از 3- 4هزار تومن هست تا .......بسته به نوع پرینتر داره ) ؟
-از خمیر فیوزینگ ( گریس سیلیکن) خوبی استفاده کردی؟
- توی چاپگرای کوچک ببخشیدا فیلم رو برعکس جا نزدی و اصلا فیلم داره همزمان با غلطک پرس می چرخه یا لیز میخوره؟
-غلطک پرس (Presser Roller)سالمه جنسش درسته چیزی دورش گیر نکرده؟
---معمول تر از همه فیوزینگ بوش گشاد نکرده ؟

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه ((خوب دیگه از این به بعد جوجه ها میترکن :41: و اساتید باید وارد شن:40: ))
امید وارم به دردت خورده باشه رامین:46:

shahbab
02-06-2008, 10:06
Vuescan واقعا عالي هست............

كيفيت خيلي خوبي داره كارهاش
شما كه محبت كردين...لينك دانلود اش رو هم بگذارين! البته اگه حجم معقولي داره...
يه نرم افزار OCR توپ ! هم معرفي كنين....البته لينك كرك شده ، براي رسم الخط لاتين(انگليسي)

amin123
03-06-2008, 12:59
شما كه محبت كردين...لينك دانلود اش رو هم بگذارين! البته اگه حجم معقولي داره...
يه نرم افزار OCR توپ ! هم معرفي كنين....البته لينك كرك شده ، براي رسم الخط لاتين(انگليسي)

لينك دانلود:

نرم افزار ocr هم زياد هست ولي بهترينشون aabby professional هست كه حجمش زياد ( بيش از 100 مگابايت)

اگر ميتوني اون را بخر.....

اگر ADSL داري كه لينك بدم براي دانلود........

amin123
03-06-2008, 13:01
سلام دوستان
خوب آقا امین عزیز شما کار من خیلی سخت کردی
از اونجای که از شواهد بر میاد شما خودت حرفه ای هستی :5:
و روی دستگاه کار کردی من چه راهی بهت نشون بدم که خودت نرفته باشی در هر صورت ببخش اگر
بعضی از توضیحات خیلی ابتدایی هستش :11: در ضمن نگفتی مدل دقیق پرینتر چیه من فرض میکنم لیزریه و --->
**من فرض و بر این میگیرم که شما یه half test گرفتی و دیدی که کیفیت چاپ تا قبل از هیتر یا
فیوزینگ درسته واشکال از فیوزینگه (چون معمول ترین حالت)
(که اگه اینجور نباشه ممکنه ایراد از خود تونر یا Transfer roller یا یا اتصالات وبرد کنترولر وحتی
جنس کاغذ..... باشه )
خوب حالا فیوزینگ محترم :
- فیلم یا هیتر رولر شون سالمه؟
-اصلا حرارت فیوزینگ درسته (چه توصیه احمقانه ای اگر درست نبود که چاپگر Ready نمی شد ولی بعضی موقع ها دستگاه نمیفهمه وبعد آدم بیچاره میشه )
-جنس کاغذ درسته و توی فیوزینگ لیز نمی خوره ؟
-اگر فیلم عوض کردی جنس فیلم خوبه (محض اطلاع بقیه دوستان توی بازار فیلم فیوزینگ از 3- 4هزار تومن هست تا .......بسته به نوع پرینتر داره ) ؟
-از خمیر فیوزینگ ( گریس سیلیکن) خوبی استفاده کردی؟
- توی چاپگرای کوچک ببخشیدا فیلم رو برعکس جا نزدی و اصلا فیلم داره همزمان با غلطک پرس می چرخه یا لیز میخوره؟
-غلطک پرس (Presser Roller)سالمه جنسش درسته چیزی دورش گیر نکرده؟
---معمول تر از همه فیوزینگ بوش گشاد نکرده ؟

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه ((خوب دیگه از این به بعد جوجه ها میترکن :41: و اساتید باید وارد شن:40: ))
امید وارم به دردت خورده باشه رامین:46:

داش رامين دمت گرم.....

خيلي چيزا ياد دادي....

آقا دقيقا،فكر كنم كه مشكل از هيتر باشه.......

حالا ببينم ميتونم گير بيارم يا نه....

دستت طلا.......

قربانت امين

hermione
03-06-2008, 14:29
کسی می تونه منو راهنمایی کنه :
من یه سه کاره لیزری اچ پی می خوام بودجه خودم در حد 230 تومن چی رو معرفی می کنید ؟

aluminum
03-06-2008, 14:34
اگه از پیرینتر لیزری چند وقت استفاده نکرد ، پیرینتر دچار مشکل میشه؟منظورم جوهرش هست؟

Mostafa.yey
03-06-2008, 14:37
سلام عزيزان
مي خوام واسه كافي نت يه چابگر بخرم حدودا 150 -160 ترجيحا Hp به غير از 1018 و 1020 .
سرعت چاپ واسم مهمه و به صرفه بودن !!
چه مدلي پيشنهاد مي كنين؟
ممنون.

amin123
03-06-2008, 22:38
کسی می تونه منو راهنمایی کنه :
من یه سه کاره لیزری اچ پی می خوام بودجه خودم در حد 230 تومن چی رو معرفی می کنید ؟

HP - LaserJet M1005 MFP

قيمتش حدود 200 تومان هست.......

كيفيت چاپش فقط كمي پايين هست 600*600 هست

amin123
03-06-2008, 22:39
اگه از پیرینتر لیزری چند وقت استفاده نکرد ، پیرینتر دچار مشکل میشه؟منظورم جوهرش هست؟

عزيز پرينتر ليزري با جوهر كار نميكنه بلكه داراي تونر هست كه پودر داره....

نه مشكلي پيدا نميكنه

amin123
03-06-2008, 22:42
سلام عزيزان
مي خوام واسه كافي نت يه چابگر بخرم حدودا 150 -160 ترجيحا Hp به غير از 1018 و 1020 .
سرعت چاپ واسم مهمه و به صرفه بودن !!
چه مدلي پيشنهاد مي كنين؟
ممنون.

ميتوني HP 1505 بگيريد كه خيلي هم خوبه...... فقط يه 5 تومان بايد بگذاري رو بودجت :46:

سرعتش هم عالي هست ( تو نوع خودش) 20 تا در دقيقه

Mostafa.yey
04-06-2008, 13:50
ميتوني HP 1505 بگيريد كه خيلي هم خوبه...... فقط يه 5 تومان بايد بگذاري رو بودجت :46:

سرعتش هم عالي هست ( تو نوع خودش) 20 تا در دقيقه

نظر منم همين بود
فقط مي خوام بدونم به صرفه هست؟
با يه كارتريجش چند صفحه ميزنه؟
و يه سوال ديگه چون چاپگرش جديده كارتريجش رو شارژ‍ مي كنند؟؟

raminrt
04-06-2008, 14:37

سلام دوستان
بله به قول آقا امین پودر که جوهر نیست که خشک بشه
ولی یه مسئله ای وجود داره که اگر تونر و جای نمناک بگذاری مثل زیرزمین ممکنه پودر توش گوله گوله بشه
و به اندازهای که باید نتونی ازش پرینت بگیری و حتی کارای و کیفیتشم خراب بشه(خودم با این مشکل مواجه شدم)
و
دیگه اینکه اگر تونر را توی دستگاه پرینتر بگذاریم و از پرینترمدت زیادی استفاده نکنی چون درام تونر مدام با ترنسفر رولر(Transfer Roller) در تماس هستش اون قسمت درام ممکنه از کیفیت بیفته و یه خطی که تکرار میشه همیشه روی چاپ بیفته :18:
بهتره که تونر از پرینتر جدا نگه داری اونم توی یه کیسه پلاستیکی سیاه مثل مال خودش و فشار هم به درامش نیاد

ولی در مورد جوهر حتی اگر خشک هم نشه خواصش تغییر میکنه و مخصوصا رنگ زرد و فیروزه ای (Cyan) تغییر رنگ میدن و حتی جنس پلاستیک مخزن جوهر روی اونا تاثیر میگذاره

raminrt
04-06-2008, 15:21
نظر منم همين بود
فقط مي خوام بدونم به صرفه هست؟
با يه كارتريجش چند صفحه ميزنه؟
و يه سوال ديگه چون چاپگرش جديده كارتريجش رو شارژ‍ مي كنند؟؟

سلام دوست عزیز
می خوای بدونی به صرفه برای پول شما - بله - ولی کلا پرینترا هرچی High level یعنی رده کاری شون بالا تر میره کم هزینه تر میشن یعنی هزینه چاپ هر صفحه کمتر میشه (این با کارتریج اصل نه شارژی که با شارژ کردن هم همونه )
اینم لینک مشخصاتش به pdf

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اینکه با هر کارتریجش میتونی 2000 صفحه با پوشش 5% بزنی (یعنی تقریبا یه نامه اداری با سر برگ و20 تا خط نوشته) یعنی اگر شما بخوای ورق تمام سیاه باهاش چاپ کنی 100 ورق شایدم کمتر می تونی باهاش بزنی اینم لینک مشخصات تونرش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدواینکه شارژش میکنن چی بگم دوستان کارتریجای لیزری های رنگی رو هم شارژ می کنند اینا که جای خود داره:46:

Mostafa.yey
04-06-2008, 16:15
سلام دوست عزیز
می خوای بدونی به صرفه برای پول شما - بله - ولی کلا پرینترا هرچی High level یعنی رده کاری شون بالا تر میره کم هزینه تر میشن یعنی هزینه چاپ هر صفحه کمتر میشه (این با کارتریج اصل نه شارژی که با شارژ کردن هم همونه )
اینم لینک مشخصاتش به pdf

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اینکه با هر کارتریجش میتونی 2000 صفحه با پوشش 5% بزنی (یعنی تقریبا یه نامه اداری با سر برگ و20 تا خط نوشته) یعنی اگر شما بخوای ورق تمام سیاه باهاش چاپ کنی 100 ورق شایدم کمتر می تونی باهاش بزنی اینم لینک مشخصات تونرش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدواینکه شارژش میکنن چی بگم دوستان کارتریجای لیزری های رنگی رو هم شارژ می کنند اینا که جای خود داره:46:
داشتم سرچ مي كردم كه گزينه ديگه اي به چشم خورد مدل hp2014
مشخصاتش 23 صفحه در دقيقه
1200 در 1200
10000 برگ ظرفيت ماهانه
550 ورودي برگ
32 مگابايت حافظه
قيمت 170
گيج شدم!!!
اين بهتر واسه كافي نت يا 1505
آخه كنار دانشگاهه و پرينت زياد داريم.!:41::41:

Mostafa.yey
04-06-2008, 19:24
من یه پرینتر hp 2014 خریدم. تا چه مدت اگر ازش استفاده نکنم جوهرش خشک میشه و مجبورم شارژ مجدد کنم؟

سلام دوست عزيز.
مي خواستم بدونم شما كه 2014 دارين ازش راضي هستي؟
كيفيت چاپش چطوره؟

amin123
04-06-2008, 22:08
سلام دوست عزيز.
مي خواستم بدونم شما كه 2014 دارين ازش راضي هستي؟
كيفيت چاپش چطوره؟

عزيز اسم دقيق اين مدل HP P2014 هست و تنها تفاوتي كه با HP 1505 داره اينه كه نوع اتصال به كامپيوترش علاوه بر USB با PARARELL هم هست و در سرعت چاپ (23 عدد در دقيقه)

Mostafa.yey
05-06-2008, 00:40
عزيز اسم دقيق اين مدل HP P2014 هست و تنها تفاوتي كه با HP 1505 داره اينه كه نوع اتصال به كامپيوترش علاوه بر USB با PARARELL هم هست و در سرعت چاپ (23 عدد در دقيقه)
خوب یه سری از مشخصات دیگش هم قرق می کنه. مثلا:
حافظه 2014 سی دو مگه 1505 2 مگه
کاردکرد در ماه10000 صفحه 1505 8000 صفحه

amin123
05-06-2008, 11:51

اگه اينجوري بخواهيد حساب كنيد كارتريج قابل استفاده براي 1505 هست 36A و براي P2014 هست 53A :46:

:10:

Mostafa.yey
05-06-2008, 12:26
اگه اينجوري بخواهيد حساب كنيد كارتريج قابل استفاده براي 1505 هست 36A و براي P2014 هست 53A :46:

:10:
خوب اینا یعنی چی؟ کاتریج کدوم بهتره؟
اصلا این میزان کارکرد در ماه یعنی چی ؟

amin123
05-06-2008, 14:57
خوب اینا یعنی چی؟ کاتریج کدوم بهتره؟
اصلا این میزان کارکرد در ماه یعنی چی ؟

ببين حافظه داخلي اونقدر موضوع مهمي نيست كه آدم بخواد روش مانور بده.....

اگر پول بيشتر داري كه 100% همين 2014 را بردار كاراييش و ضرفيت كارتريجش بيشتره.....

Mostafa.yey
06-06-2008, 00:24

اگر پول بيشتر داري كه 100% همين 1014 را بردار كاراييش و ضرفيت كارتريجش بيشتره.....

دمت گرم. ممنون از راهنمایی خوبت.
شرمنده یه سوال دیگه
قیمتش می دونی حدودا چنده؟

amin123
06-06-2008, 11:45
دمت گرم. ممنون از راهنمایی خوبت.
شرمنده یه سوال دیگه
قیمتش می دونی حدودا چنده؟

حدود 170 تومان

raminrt
06-06-2008, 14:49
سلام دوستان
بحث راجع به P2014 که البته پرینتر خوبیه و بیسش تقریبا 90% همون 1320 ولی سینی کاغذ بالا یا Tray 1 هم داره
خلاصه مکانیک قوی تری داره :40:

ولی بگذارید یه چیز ی بهتون بگم که تا اونجای که من می دونم این پرینتر روی DOS خوب جواب نداده مخصوصا راجع به فارسی شدن (البته اگر کسی کار کرده ومشکل نداشته به ما هم بگه) واین اشکال مربوط به فرمتر (بردی که پورت روش نصبه) بود ما اینو Upgrade کردیم درست نشد :18:
***ولی اگر شما DOS احتیاج نداری مشکلی هم نداری :13:

البته ممکنه اساتید براش راه حلی داده باشن ولی خوب حواست باشه که این دستگاه ندرتا (خیلی کم)ولی بود بازم که توی ویندوز هم مشکل داشت واونجوری که 1320 بعضی جاها کار می کرد ایشون کار نمیکرد :18:
البته خیلیها هم اینو دارن وهیچ مشکلی باهاش ندارن در هر صورت حواست باشه
رامین

raminrt
06-06-2008, 16:56

اگر پول بيشتر داري كه 100% همين 2014 را بردار كاراييش و ضرفيت كارتريجش بيشتره.....

سلام دوستان
دقیقا درسته برای کار شما حافظه داخلي اونقدر موضوع مهمي نيست كه آدم بخواد روش مانور بده....
و خوب پس واقعا حافظه پرینتر این وسط چه کاره ست
****حافظه سرعت شروع چاپ افزایش میده و مکث بین صفحات چاپ کمتر میکنه ببینید چاپگر شما یه سرعت مکانیک داره که اون مثلا 20 پرینت در دقیقه هستش در حالتی با یه فونت اینگلیسی استاندارد و در محیط یه ادیتور ساده مثل نت پد نوشته شده باشه تازه توی این حالت هم هم خیلی موقع ها کمتره از چیزیه که میگن (تازه این سرعت اکثر مواقع برای کاغذLetter نه A4 که برای دومی یکی دوتا کمتره ) :27:
چون سازندگان پرینتر سرعتSelf Test براشون ملاک نه اسناد شما :21:
حالا شما اگر یه فایل PDF کیفیت بالا یا یه فایل MS Word با جدول و رنگ آمیزی و کلی فونت بری پرینتر بفرستی
پرینتر بعد از یه چند صفحه یه ذره مکث میکنه بعد ادامه میده مقدار این مکث به حافظه و سرعت پردازش پردازشگر
پرینتر داره
خسته نشدید ؟ :19: عجیبه :46:
توی پرینترای کوچیک مثل HP 1020 که برد ( Formatter) (به فارسیچی می گن بهش :46:) نصف و نیمه ای دارن قسمت زیادی از پردازش اطلاعات برای چاپ به عهده درایور (راه انداز نرم افزاری ) و از حافظه پرینتر به عنوان بافر
استفاده میکنه به خاطر همین فقط 2 مگ حافظه داره بیشتر لازم نداره شما اگر دوست داری رم ش زیاد باشه
رم کامپیوترت رو زیاد کن
ولی توی چاپگرای که فرمتر کامل دارن (برای2014 تقریبا ) پردازش چاپ روی خود فرمتر چاپگر انجام میشه اینجاست که حالا حافظه پرینتر دخیل میشه و فایل برای چاپ و اون فونتهای که پرینتر توی خودش نداره روی
حافظه ش لود ببخشید بارگذاری میشه
*واین خودش یه تیغ دو لبه هستش یعنی اینکه اگر پرینتر حافظه کم بیاره اون فایل MS Word که صحبتش رو کردیم یه قسمت از فونتش زده نمیشه یا جدولا جابجا زده میشه جالب نه :31:
خوب خودم خسته شدم:19:
رامین

Mostafa.yey
06-06-2008, 17:27
سلام دوستان
بحث راجع به P2014 که البته پرینتر خوبیه و بیسش تقریبا 90% همون 1320 ولی سینی کاغذ بالا یا Tray 1 هم داره
خلاصه مکانیک قوی تری داره :40:

ولی بگذارید یه چیز ی بهتون بگم که تا اونجای که من می دونم این پرینتر روی DOS خوب جواب نداده مخصوصا راجع به فارسی شدن (البته اگر کسی کار کرده ومشکل نداشته به ما هم بگه) واین اشکال مربوط به فرمتر (بردی که پورت روش نصبه) بود ما اینو Upgrade کردیم درست نشد :18:
***ولی اگر شما DOS احتیاج نداری مشکلی هم نداری :13:

البته ممکنه اساتید براش راه حلی داده باشن ولی خوب حواست باشه که این دستگاه ندرتا (خیلی کم)ولی بود بازم که توی ویندوز هم مشکل داشت واونجوری که 1320 بعضی جاها کار می کرد ایشون کار نمیکرد :18:
البته خیلیها هم اینو دارن وهیچ مشکلی باهاش ندارن در هر صورت حواست باشه
رامین
سلام آقا رامين
من نظر قطعي داشتم كه 2014 بخرم ولي دوباره به شك افتادم.
من كه با داس كار ندارم . يعني تو ويندوز هم ممين مشكل ايجاد ميشه؟
راستي شما اين پرينترو داري؟

raminrt
06-06-2008, 18:39
سلام آقا رامين
من نظر قطعي داشتم كه 2014 بخرم ولي دوباره به شك افتادم.
من كه با داس كار ندارم . يعني تو ويندوز هم ممين مشكل ايجاد ميشه؟
راستي شما اين پرينترو داري؟

سلام دوست عزیزم

شما بهتر خودت هم تحقیق کنی قضاوتت رو فقط روی حساب صحبتهای ما نگذار
برو توی اینتر نت هر review بخون ما تجربیات خودمون میگیم
در مقابل هر یه نفر که ممکنه مشکل داشته باشه ممکنه صد نفر از اون راضی باشن
مثلا یه آقای این مشکل و داشت که وقتی پرینترش (2014) توی شبکه شیر (share) میکنه
بقیه با پرینت بعضی فایلها مشکل دارن در حالیکه کاربری که مستقیما پرینتر روی دستگاهش نصب شده بود
هیچ مشکلی با همون فایل ها نداشت

یا یه بانکی با بعضی از خروجیهای کریستال ریپورت مشکل داشت در حالی که 1320 اون مشکلات نداشت
اینها مشکلات خاص شما شاید هرگز اونا رو نبینی و خیلی هم باهاش حال کنی بری ازش ده تا بخری:40:
(منظورم جنیفر نیستا منظورم P2014 ):31:
****فقط یه توصیه جدی دارم برات حتما موقع خرید تستش کن اونم با کامپیوتر چون ممکنه گرفتار خدمات پس از
فروش بشی و ....:2::18:
****و حتما اگر از USB استفاده میکنی یه کابل خیلی خوب بخر (USB 2)
موفق باشی زیاد هم حرفهای این جوجه رو جدی نگیر:46::31:

amin123
08-06-2008, 00:27
داش رامين من بعد از اينكه اين پست شما را خوندم اين 2014 را تستيدم.........

توي داس تحت برنامه foxpro (تحت داس ) مشكلي نداشت و بدون نقص كار كرد.........

به نظر من كه اين 2014 كم كم جاي 1020 قديمي را ميگيره........

كاراييش واقعا عالي هست....

توي ويندوز هم تالا من نديدم مشكلي داشته باشه.........

jamal.p
08-06-2008, 11:13
سلام
پیرینترم hp 1020 هست وقتی پرینت می گیرم عمودی از بالا تا پایین به عرض 5 الی 6 سانت سفید می زنه.چرا؟ در ضمن اگه بخوام کارتریج بخرم قیمیت چقدر هست؟

raminrt
08-06-2008, 12:06
سلام دوستان
خدار و شکر آقا امین وقت گذاشته و پرینتر رو تست کرده واقعا جای تشکر داره
خوب انگار مشکلی توی این پرینتر وجود نداره آقا دیگه شک نداشته باش

سلام
پیرینترم hp 1020 هست وقتی پرینت می گیرم عمودی از بالا تا پایین به عرض 5 الی 6 سانت سفید می زنه.چرا؟ در ضمن اگه بخوام کارتریج بخرم قیمیت چقدر هست؟

خوب دوست عزیز کارتریج و در بیار دو سه بار تکون بده دوباره سرجاش بگذار و یه پرینت بگیر اگر وضعیت بهتر شد
پودر تونر کارتریجتون تموم شده یا پول داری میری می خری یا اینکه میدی برات شارژش میکنن
قیمتش هم بستگی مستقیم با جنسی که میخوای بخری داره
از بیست هزار تومان (ال.. و اعلم کجایی) تا پنجاه و خورده (خورده بستگی به انصاف فروشنده داره) اورژینال
رامین

amin123
08-06-2008, 19:19
سلام دوستان
خدار و شکر آقا امین وقت گذاشته و پرینتر رو تست کرده واقعا جای تشکر داره
خوب انگار مشکلی توی این پرینتر وجود نداره آقا دیگه شک نداشته باش

خوب دوست عزیز کارتریج و در بیار دو سه بار تکون بده دوباره سرجاش بگذار و یه پرینت بگیر اگر وضعیت بهتر شد
پودر تونر کارتریجتون تموم شده یا پول داری میری می خری یا اینکه میدی برات شارژش میکنن
قیمتش هم بستگی مستقیم با جنسی که میخوای بخری داره
از بیست هزار تومان (ال.. و اعلم کجایی) تا پنجاه و خورده (خورده بستگی به انصاف فروشنده داره) اورژینال
رامین

چاكر داش رامين گل......

قربان من فكر كنم مشكل اين دوستمون،مشكل نرم افزاري داشته باشند........

تونر HP1020 را هم ما در اصفهان در حال حاضر داريم 45 ميديم......

ممنون....

خوش باشيد

Mostafa.yey
08-06-2008, 20:35
سلام دوست عزیزم

شما بهتر خودت هم تحقیق کنی قضاوتت رو فقط روی حساب صحبتهای ما نگذار
برو توی اینتر نت هر review بخون ما تجربیات خودمون میگیم
در مقابل هر یه نفر که ممکنه مشکل داشته باشه ممکنه صد نفر از اون راضی باشن
مثلا یه آقای این مشکل و داشت که وقتی پرینترش (2014) توی شبکه شیر (share) میکنه
بقیه با پرینت بعضی فایلها مشکل دارن در حالیکه کاربری که مستقیما پرینتر روی دستگاهش نصب شده بود
هیچ مشکلی با همون فایل ها نداشت

یا یه بانکی با بعضی از خروجیهای کریستال ریپورت مشکل داشت در حالی که 1320 اون مشکلات نداشت
اینها مشکلات خاص شما شاید هرگز اونا رو نبینی و خیلی هم باهاش حال کنی بری ازش ده تا بخری:40:
(منظورم جنیفر نیستا منظورم P2014 ):31:
****فقط یه توصیه جدی دارم برات حتما موقع خرید تستش کن اونم با کامپیوتر چون ممکنه گرفتار خدمات پس از
فروش بشی و ....:2::18:
****و حتما اگر از USB استفاده میکنی یه کابل خیلی خوب بخر (USB 2)
موفق باشی زیاد هم حرفهای این جوجه رو جدی نگیر:46::31:

دمت گرم آقا رامین
خیلی کمکم کردی.
ممنون از راهنمایی های خوبت.
همین امروز رفتم این چابگر رو خریدم.
خدا رو شکر که چند تا پرینت ازش گرفتم مشکلی نداشت.
بازم از راهنمایی هات خیلی خیلی ممنون.
دمت گرم.

atrin777
11-06-2008, 13:09
بچه ها اگر براتون ممكنه يه پرينتر بهم معرفي كنيد كه مخزن داشته باشه . ( منظورم اين مخزنهاي بيرون پرينتره كه داخلش جوهر ميريزن )

راستي قيمتش خيليهم بالا نباشه .

ممنون

atrin777
12-06-2008, 10:18
كسي اينجا نيست كمك كنه

jamal.p
12-06-2008, 10:53
چاكر داش رامين گل......

قربان من فكر كنم مشكل اين دوستمون،مشكل نرم افزاري داشته باشند........

تونر HP1020 را هم ما در اصفهان در حال حاضر داريم 45 ميديم......

ممنون....

خوش باشيد

سلام آقا امین
میشه بگین مشکل نرم افزاریش چیه ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

saghy
12-06-2008, 13:50
سلام
atrin777 عزيز اون مخازني كه ديدي به صورت خارجي استفاده ميكنن استاندارد كارخانه نيست . اما كساني كه كارهاي زياد ولي بدون توجه به كيفيت بالا دارن از اين تانك ها به جهت هزينه كم استفاده ميكنن كه شما بر روي اكثر پرينتر هاي جوهر افشان اچ پي ميتوني بگذاري .

amin123
13-06-2008, 12:42
سلام آقا امین
میشه بگین مشکل نرم افزاریش چیه ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

براي مثال توي نرم افزار WORD تنظيمات فاصله از بالا و پايين زياد هست كه توي PAGE SETUP ميتونيد اين مشكل را برطرف كنيد

atrin777
13-06-2008, 16:01
سلام
atrin777 عزيز اون مخازني كه ديدي به صورت خارجي استفاده ميكنن استاندارد كارخانه نيست . اما كساني كه كارهاي زياد ولي بدون توجه به كيفيت بالا دارن از اين تانك ها به جهت هزينه كم استفاده ميكنن كه شما بر روي اكثر پرينتر هاي جوهر افشان اچ پي ميتوني بگذاري .

آقا دستت درد نكنه .
ولي يارو فروشنده چندتا پرينت نشونم داد و گفت كه پرينتش اينه كيفيتشم فوق العاده بوده .

raminrt
13-06-2008, 18:39
بچه ها اگر براتون ممكنه يه پرينتر بهم معرفي كنيد كه مخزن داشته باشه . ( منظورم اين مخزنهاي بيرون پرينتره كه داخلش جوهر ميريزن )
راستي قيمتش خيليهم بالا نباشه .
ممنون

سلام

سلام دوستان
جناب atrin777 همونطور که دوست عزیزمون saghy فرمود "شما بر روي اكثر پرينتر هاي جوهر افشان اچ پي ميتوني بگذاري" البته منظور مخازن خارجی جوهر هستن :46:
ولی اینا چه پرینترای هستن که دوستان زحمت میکشن و نه تانک خارجی بلکه کارتریجهای جوهر ی روی پرینتر
نصب میکنند که در دارن و میتونید درشون رو باز کنید و توشون جوهر بریزید
خوب اصولا شما میتونید روی هر پرینتر و پلاتر اچ پی که مخزن جوهر از پرینت هد جدا هست (و البته چیپ پرگرم شده کارتریج جوهر هم وجود داره) مخزن خارجی بگذاری
پس شما میتونید این ست رو روی حتی یه ؟ Bisines Inkjet 1100 و (1000ویا 1200) جوهر افشان هم بگذارید
ویا CP 1700 یا Officejet Pro k850 یا 2800 و حتی پلاتر های 500 و 800 و 5500
و خوب دیگه امید وارم متوجه شده باشی و حتما مزایای این روش رو هم میدونی :46:
و خوب چه معایبی داره :18: البته توی این سری از کارتریجهای اچ پی مخزن جوهر بصورت وکیوم هستش یعنی
ربطی به هوای بیرون نداره وحتی توی پلاترای حرفه تر مثل 5500 راه ورود هوا از راه خروج جوهر جداهستش
و با فشار هوای که به کناره مخزن جوهر فشار توی لوله های ارتبطی جوهر به پرینت هد تنظیم میشه
و توی کوچیکتر ها با فشار مداوم یه زبونه به مخزن توی کارتریج این فشار تنظیم میشه
وقتی شما مخزن از حالت وکیوم در میارید فشار هوا پشت جوهر بیشتر میشه و جوهر بیشتری روی کاغذ وتوی
پرینتر ریخته میشه (و پرینتر زودتر احتیاج به سرویس پیدا میکنه ) و کار شما اون کیفیت رو نداره (شما اون کارو با بجوهر اصل مقایسه کردی؟)
منظور اینه که رنگها یه مقدار سنگین تره (Heavy ) ولی به چشم من جوجه غیر حرفه ای مهم نیست بعدشم توی کامپیوتر همیشه میشه اونا رو درست کرد
خوب اگر کارت ادار یه و یا کیفیت برات مهم نیست و یا از این دفتر فنی هایی هستی که مشتری برات مهم نیست (و میخوای از هر یه تومن... پنج تومن درامد داشته باشی) میتونی این کارو بکنی
و توی خیابان ایرانشهر هستن دوستان و حتی میتونم شماه تلفن اونا روهم تقد....(نه نمی کنم و برای خودم شر نمی خرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) واقعا ببخشید
خوب موفق باشی
امید وارم از توضیحات اضافه خسته نشده باشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رامین

atrin777
13-06-2008, 19:34
دمت گرم خيلي حال دادي

پس در كل پيشنهادت اينه كه اين كه اين كارو نكنم ديگه درسته ؟

راستي اينم بگم من فقط بخاطر شارژ راحت ميخام اين كارو انجام بدم . فقط همين

raminrt
14-06-2008, 15:11
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

لینک کارتریج های جوهر افشان اچ پی

امید وارم به درد بخوره
رامین

raminrt
14-06-2008, 15:43
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و atrin777 خان
ببین من نه میگم این کار و بکن نه میگم نکن فقط بهت میگم هرکدوم چه خوبیا و چه بدیهای داره
به هر حال تصمیم آخر با خودت بازم میگم تحقیق کن
* ولی شماهم رسمش و رعایت نکردی نه به ما گفتی برای چه کاری میخوای نه گفتی برای چقدر کار در روز یا ماه
میخوای و نه گفتی با چقدر هزینه اولیه وثانویه
یه دفعه از در اومدی و گفتی این خوبه همه دوستان هم لطف کردن (منهای خودم) شما رو راهنمایی کردن
خوب به اندازه سوالت جواب گرفتی :31:
ولی انجور که من متوجه شدم (اگر اشتباه بگو) شما یه پرینتر کم هزینه میخوای که رنگی هم بزنه راحت هم بتونی خودت شارژش کنی :46: چرا درد سر برای خودت می خری اگر کارت خیلی زیاد نیست و اگر میخوای حتما HP بخری و اگر نمیخوای شیر موز و جنیفر بهت بده :46:
خوب یه Photosmart D5163 بخر انقدر قیمت نداره و چون (تا اونجای که من یادمه ) کار تریجای 134 و 131و فکر کنم یادم نیست 130 هم
روش کار میکنند واین کارتریجها حجمشون دوبرابر هستش وخوب شارژش هم کم کم یاد میگیری خودت برای ملت هم شارژ میکنی :46: و اگر حتی کارتریج وخراب کردی خوب فقط یه کارتریج ضرر کردی
ولی از اون مهم تر چون این پرینتر Service Station درست و حسابی داره (همونجای که کارتریج توش پارک میشه و جوهراضافه توش ریخته میشه) اگر هم بر حسب شارژ خیلی کثیف شد خودت میتونی با یه تیکه دستمال یا پنبه
یه جورای تمیزش کنی در کل مکانیک بهتری داره
لینک مشخصاتش

رامین

atrin777
15-06-2008, 16:05
آقا دوباره تشكر

بايد عرض كنم كه من به يه پرينتر جوندار نياز دارم چون تعداد پرينتام زياده شايد در حد روزي 30 تا درضمن قبلا با موفقيت كامل چندتا كارتريج شارژ كردم و مشكل آنچناني با شارژ كارتريج ندارم ولي حوصله ( وقت ) اين كه هر روز بخام كارتريج شارژ كنمو ندارم

در ضمن كيفيت هم اي بفهمي نفهمي برام مهمه البته بايد بگم كه نميخام باهاش عكس با كيفيت آنچناني پرينت كنم ولي خوب زياد ضايع هم نباشه ديگه .
هرچقدر هم هزينش پايينتر باشه بهتره ( البته منظورم هزينه نگهداري و كارتريج واينجور چيزاست )

بازم از زحمات شما دوستان عزيز تشكر ميكنم

rezapourmanesh
16-06-2008, 06:22
سلام دوستان من پرينتر سامسونگ «ام ال 2510» دارم بعد از حدود 3000 برگه پرينت تونر آن را شارژ کردم ولي حالا بعد از شارژ کردن باز هم چراغ روي آن و همچنين پيام «تونر ايز لو » يعني تونر کم يا در حال تمام شدن است را مي دهد يکي من را راهنمايي کند قبلا از شما متشکرم.

raminrt
16-06-2008, 12:55
آقا دوباره تشكر
بايد عرض كنم كه من به يه پرينتر جوندار نياز دارم چون تعداد پرينتام زياده شايد در حد روزي 30 تا درضمن قبلا با موفقيت كامل چندتا كارتريج شارژ كردم و مشكل آنچناني با شارژ كارتريج ندارم ولي حوصله ( وقت ) اين كه هر روز بخام كارتريج شارژ كنمو ندارم
در ضمن كيفيت هم اي بفهمي نفهمي برام مهمه البته بايد بگم كه نميخام باهاش عكس با كيفيت آنچناني پرينت كنم ولي خوب زياد ضايع هم نباشه ديگه .
هرچقدر هم هزينش پايينتر باشه بهتره ( البته منظورم هزينه نگهداري و كارتريج واينجور چيزاست )
بازم از زحمات شما دوستان عزيز تشكر ميكنم

سلام دوستان و دوست عزیزم atrin777
از نظر من پرینتر جوندار یعنی 2800 (همون CP 1700 قدیم ) که A3 ولی شما حاضرید 650 تا 700 هزار تومان خرج کنی این پرینتر رو بخری تازه یه کیت مخزن جوهر به مبلغ ؟؟؟؟(بستگی به نوع کیت وآدمش داره) هم به اون اضافه کن
که می خوا هی روزی 30 تا چاپ داشته باشی با این حساب یعنی سالی نهایتا 12000 پرینت
(اگر مارو آدم حساب میکنی) شما یه پرینتر کوچیک از همون رده که گفتم بخر و سر دو سال عوضش کن درد شارژ رو
هم به جون بخر حالا هفته ای یه بار که اینقدر آدمو از کار عقب نمیندازه این پرینترا 80 تا 100 هزار تومانه
***اینم بگم که پرینتر هرچی حرفه ای تر میشه خرجهای جانبیش هم زیاد تر میشه(تعمیرات و قطعات یدکی و...)

آقا atrin777 و دوستان میخوام(توی یه پست دیگه) دو تا داستان تخیلی تعریف کنم عاجزانه خواهش میکنم به خودتون نگیرید
رامین

raminrt
16-06-2008, 13:04
سلام دوستان من پرينتر سامسونگ «ام ال 2510» دارم بعد از حدود 3000 برگه پرينت تونر آن را شارژ کردم ولي حالا بعد از شارژ کردن باز هم چراغ روي آن و همچنين پيام «تونر ايز لو » يعني تونر کم يا در حال تمام شدن است را مي دهد يکي من را راهنمايي کند قبلا از شما متشکرم.

دوست عزیز سلام
من توی manual این پرینت نگاه کردم متاسفانه چیزی راجع به ریست کردن تونر نداره پس باید کارتریج این پرینتر هم مثل پرینترای HP چیپست (Memory Chipset)داشته باشه شما یا باید این چیپست و عوض کنی یا باید با این خطا بسازی البته من چیز زیادی از سامسونگ نمیدونم و این بر حسب پرینترای HP میگم
رامین

raminrt
16-06-2008, 14:21
دوستان خیلی عزیز تمام شخصیتها و مکانها و مهمتر اعداد در این داستان ها تخیلی بوده و هیچ ربطی به واقیعت نداره لطفا و خواهشان به خودتون نگیرید:11:
دو تا داستان کوتاه .... تخیلی . پرینتری
-------------------------------------------------
1. آقایی جهت خرید پرینتر وارد می شوند و میفرمایند که جهت کارهای چاپی زیادشون احتیاج به یه پرینتر لیزری عالی با قدرت و سرعت بالا دارن که طیف وسیع کار رو پوشش بده
فروشنده به ایشون 9040 HPو یا 9050 HPرو توصیه میکنندو میگن که بسته به انتخاب لوازم جانبی از 2.5 میلیون شروع میشه (مثلا فروشنده فقط HP داره.... قحطی برند دیگه :31::46: :2: )
جناب خریدارمیفرمایند نه اینقدر حرفه ای :27: یه چیز کوچیکتر!!!!!
فروشنده میفرمایند که اگر حتما میخواهید A3 بزنه فقط HP 5200 هست 1300000 تومان
جناب خریدارمیفرمایند نه اینقدر حرفه ای :27: یه چیز کوچیکتر A3 هم نزد اشکال نداره !!!!!
فروشنده میفرمایند که اگر سرعت بالا رو A4 میخواید یا 4250 ویا 4350 بردارید یا جدید تر P3005 که بسته به مدل از 450 هزار تومان شروع میشه تا یک وخورده میلیون (خورده بسته به لوازم جانبی داره)
جناب خریدارمیفرمایند نه اینقدر حرفه ای :27: یه چیز کم سرعت تر !!!!!
جناب فروشنده که تا حالاشم خیلی صبر به خرج داده میفرمایند آ قا شما چقدر میخواید برای خرید این پرینتر خرج کنید؟
جناب خریدارمیفرمایند یه چیزی حول و حوش 100 تا 150 هزار تومان............:21:
خوب ایشون یه 1020 می خرن و میرن به کارشون برسن:31:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. یه جوجه تکنسین برای تعمیر یه پرینتر به محل مشتری مراجعه میکنه میبینه که یکی از 5 تا پرینتر Hp Deskjet 1280 مشتری ایراد جالبی داره که با ور رفتن و باز کردن کل پرینتر و تعویض یه قطعه پرینتر درست شده به کار عادی خود ادامه میده (بدبخت بیچاره)
بعد جوجه تکنسین به این فکر میفته که خوب این پرینتر چنتا کار کرده ؟؟؟؟
و با تعجب میبینه حول حوش پانصد هزار تا پرینت گرفته :18:
جوجه از جناب مشتری میپرسه که آقا شما با این پرینترا چکار میکنید ؟؟؟؟!!!!!
و کاشف به عمل میاد که این 5 تا بدبخت نقش چاپخونه رو هم بازی میکنن و یه واحد شارژ هم در کنار واحد چاپ بر قراره که مدام کارتریج شاژ میکنه :46::31:
خب جوجه تکنسین که مهندسیش گل کرده می پرسه که با این حجم کار شما نمی خواهید پرینترای حرفه ای تری بخرید ؟
خوب جناب مشتری هم با اطمینان میگه میگه اینا خودشون کلی و نصفی حرفه ای هستن کار مارو هم خوب راه میندازن..... آتیش هم بگیرن خرجشون (نو شون ) 200 هزار تومانه!!!!!!!!!! :21:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
تمام حقوق برای نویسنده محفوظ :27::31:
رامین

atrin777
16-06-2008, 23:37
دوستان خیلی عزیز تمام شخصیتها و مکانها و مهمتر اعداد در این داستان ها تخیلی بوده و هیچ ربطی به واقیعت نداره لطفا و خواهشان به خودتون نگیرید:11:
دو تا داستان کوتاه .... تخیلی . پرینتری
-------------------------------------------------
1. آقایی جهت خرید پرینتر وارد می شوند و میفرمایند که جهت کارهای چاپی زیادشون احتیاج به یه پرینتر لیزری عالی با قدرت و سرعت بالا دارن که طیف وسیع کار رو پوشش بده
فروشنده به ایشون 9040 HPو یا 9050 HPرو توصیه میکنندو میگن که بسته به انتخاب لوازم جانبی از 2.5 میلیون شروع میشه (مثلا فروشنده فقط HP داره.... قحطی برند دیگه :31::46: :2: )
جناب خریدارمیفرمایند نه اینقدر حرفه ای :27: یه چیز کوچیکتر!!!!!
فروشنده میفرمایند که اگر حتما میخواهید A3 بزنه فقط HP 5200 هست 1300000 تومان
جناب خریدارمیفرمایند نه اینقدر حرفه ای :27: یه چیز کوچیکتر A3 هم نزد اشکال نداره !!!!!
فروشنده میفرمایند که اگر سرعت بالا رو A4 میخواید یا 4250 ویا 4350 بردارید یا جدید تر P3005 که بسته به مدل از 450 هزار تومان شروع میشه تا یک وخورده میلیون (خورده بسته به لوازم جانبی داره)
جناب خریدارمیفرمایند نه اینقدر حرفه ای :27: یه چیز کم سرعت تر !!!!!
جناب فروشنده که تا حالاشم خیلی صبر به خرج داده میفرمایند آ قا شما چقدر میخواید برای خرید این پرینتر خرج کنید؟
جناب خریدارمیفرمایند یه چیزی حول و حوش 100 تا 150 هزار تومان............:21:
خوب ایشون یه 1020 می خرن و میرن به کارشون برسن:31:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. یه جوجه تکنسین برای تعمیر یه پرینتر به محل مشتری مراجعه میکنه میبینه که یکی از 5 تا پرینتر Hp Deskjet 1280 مشتری ایراد جالبی داره که با ور رفتن و باز کردن کل پرینتر و تعویض یه قطعه پرینتر درست شده به کار عادی خود ادامه میده (بدبخت بیچاره)
بعد جوجه تکنسین به این فکر میفته که خوب این پرینتر چنتا کار کرده ؟؟؟؟
و با تعجب میبینه حول حوش پانصد هزار تا پرینت گرفته :18:
جوجه از جناب مشتری میپرسه که آقا شما با این پرینترا چکار میکنید ؟؟؟؟!!!!!
و کاشف به عمل میاد که این 5 تا بدبخت نقش چاپخونه رو هم بازی میکنن و یه واحد شارژ هم در کنار واحد چاپ بر قراره که مدام کارتریج شاژ میکنه :46::31:
خب جوجه تکنسین که مهندسیش گل کرده می پرسه که با این حجم کار شما نمی خواهید پرینترای حرفه ای تری بخرید ؟
خوب جناب مشتری هم با اطمینان میگه میگه اینا خودشون کلی و نصفی حرفه ای هستن کار مارو هم خوب راه میندازن..... آتیش هم بگیرن خرجشون (نو شون ) 200 هزار تومانه!!!!!!!!!! :21:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
تمام حقوق برای نویسنده محفوظ :27::31:
رامین

داستان دومت خيلي آموزنده بود . :18:

راستي واقعا تخيلي بود ؟

mazdakaa
17-06-2008, 08:14
معرفي محصول
پرينتر شبكه، رقيبي براي پرينترهاي چاپ عكس

پرينترهاي مدل CLP-610ND، 660N و 660ND از جديدترين پرينترهاي رنگي شبكه‌اي سامسونگ بوده كه از قابليت Sync Thru و برنامه كنترل چاپگر شبكه سامسونگ بهره مي‌برند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين چاپگرها نياز به درام و محفظه‌ تونر زائد جداگانه نداشته و در اين مدل‌ها محفظه تونر زائد، درون نوار انتقال تصوير (Image Transfer Belt) تعبيه شده و هد درام و تونر هر دو داراي كارتريج CMYK هستند. از نظر تئوري اين خصوصيت باعث كاهش هزينه‌ها مي‌گردد.
از لحاظ مشخصات، مدل CLP-610ND با 20 صفحه در دقيقه سرعت، كندترين چاپگر در بين اين سه مدل بوده و مدل‌هاي 660N و 660ND هر كدام 24 صفحه در دقيقه توانايي چاپ دارند. همچنين مدل 610ND از يك پردازشگر 360 مگاهرتزي برخوردار است كه با اين وجود در مقايسه با پردازشگر مدل‌هاي 660N و 660ND كه 533 مگاهرتز است از سرعت و عملكرد بسيار قابل قبولي برخوردار هستند.
610ND از نظر رنگ ظاهري خاكستري مات است كه تنها رنگ‌هايي كه در ظاهر اين مدل ديده مي‌شود رنگ CMYKي لوگوي آن بوده كه روي سيني چندمنظوره اين چاپگر قرار دارد و همين طور يك دكمه استپ نارنجي رنگ. همه سيني‌ها از جلو قابل دسترس بوده و داراي درگاه‌هايي در اطراف هستند.
نقطه قوت و زيبايي در اين مدل چاپگر در حقيقت سرعت و كيفيت چاپ آن است. سرعت چاپ متن در آن بسيار بالا بوده و خصوصيت دوبلكس داخلي آن باعث سهولت در چاپ در هر دو طرف و صرفه‌جويي در كاغذ مي‌شود.
چيزي كه در مورد اين چاپگرها شگفت‌آور است، كيفيت چاپ رنگي و سياه و سفيد چه در مورد عكس و چه در مورد متن است كه در عين حال كه چاپگرهاي اداري هستند، همانند چاپگرهاي عكس، چاپ‌هاي زيبا، واضح و شفاف را در اختيار كاربران مي‌گذارند.
در چاپ دو رو در مورد 50 صفحه pdf ، انتظار بر دو برابر شدن زمان چاپ بود كه با اين حال اين زمان آن قدر چشمگير نبوده و در ضمن هيچ گونه مشكلي در ارتباط با داغ كردن بيش از حد يا به هم چسبيدن كاغذها مشاهده نشده است.

mazdakaa
17-06-2008, 08:15
Olivetti و عرضه يك چاپگر جديد به بازار

Olivetti يكي از توليدكنندگان چاپگرهاي فروشگاهي، چاپگر جديدي به بازار داخلي عرضه كرد.

طبق اعلام ماديران، نمايندگي فروش چاپگرهاي اين برند در بازار داخلي، pr-2 plus ،يك چاپگر 5/10كيلوگرمي است با ويژگي‌هايي چون امكان چاپ چك، بليت، انواع فرم و فيش‌هاي بانكي، اوراق بهادار و انواع قبوض.
چاپ دفترچه‌هاي بانكي، پاسپورت، بليت هواپيمايي، راه‌آهن و چك، امكان فارسي‌سازي سخت‌افزاري با حروف مختلف، قابليت نصب اسكنر، قابليت خواندن جوهرهاي مغناطيسي (MICR) و تجهيز به پايانه‌هاي Serial، Parallel، USB2/0 از ساير ويژگي‌هاي اين چاپگر است.
</B>

mazdakaa
17-06-2008, 08:16
چاپگرهاي تازه‌وارد EPSON

مدل Stylus cx9300F به عنوان چاپگر جديد چند كاره EPSON در بازار داخلي معرفي شده است.طبق اعلام ماديران، نمايندگي فروش چاپگرهاي اين برند، CX 9300F يك چاپگر چند كاره (Allinone) است كه قابليت استفاده آسان به صورت دستگاه كپي و فاكس رنگي بدون نياز به كامپيوتر را داشته و به چهار كارتريج جوهر مجزا مجهز است.

وضوح چاپ 5760×1440 نقطه در اينچ، قابليت چاپ تا حداكثر سايز A4 بدون حاشيه، قابليت چاپ روي كارت حافظه و امكان ذخيره‌سازي در كارت حافظه بدون نياز به كامپيوتر و قابليت چاپ مستقيم از دوربين ديجيتال برخي از ويژگي‌هاي اين چاپگر است.
Cx9300f همچنين به LCD با سايز 5/2اينچ مجهز است و با سيستم عامل windows 98/2000/xp/vista/mac/me سازگار است. سرعت چاپ متن اين چاپگر نيز 32صفحه در دقيقه و سرعت اسكن آن 1200×2400نقطه در اينچ است.سرعت كپي متن اين چاپگر نيز 30صفحه در دقيقه است.اين چاپگر با قيمت 242هزار تومان و ضمانت ماديران به فروش مي‌رسد.
اين نمايندگي همچنين مدل stylas photo R1900 را از چاپگرهاي جديد جوهرافشان EPSON معرفي كرد كه به 8كارتريج جوهرفجر شامل جوهرهاي Ultra chrome Hi-Glass و Glassy optimizd براي براق كردن سطح عكس و دو پورت usb 2/0 مجهز است.
قابليت چاپ تا حداكثر سايز A3+ روي كاغذ تك‌برگ و رول، قابليت چاپ مستقيم از دوربين ديجيتال و قابليت چاپ روي DVD و Printable-DC از ساير ويژگي‌هاي اين چاپگر است.سرعت چاپ رنگي و سياه و سفيد اين چاپگر نيز 12صفحه در دقيقه و وضوح چاپ آن 5760×1440نقطه در اينچ است.
R1900 با سيستم‌هاي عامل windows2000/xp/vista/mac سازگار است و با قيمت 699هزار تومان و ضمانت ماديران به فروش مي‌رسد.

mazdakaa
17-06-2008, 08:18
چاپگرهاي پرفروش سامسونگ
مدل‌هاي CLX-3160FN و CLX-2160 به عنوان چاپگرهاي ليزري رنگي پرفروش سامسونگ در بازار داخلي معرفي شدند. طبق اعلام سام سرويس، نمايندگي فروش چاپگرهاي سامسونگ در بازار داخلي، CLX-3160FN يك چاپگر ليزري رنگي چند كاره است با قابليت اسكن، كپي و فاكس. سرعت چاپ رنگي اين چاپگر نيز 4 صفحه در دقيقه و سرعت چاپ سياه و سفيد اين چاپگر 16 صفحه در دقيقه است.
</B>

وضوح چاپ اين چاپگرdpiا 2400×600 دقت اسكن آن dpiا 4800×4800 و سرعت مودم فاكس آن 33/6 kbps است.
تجهيز به كارت شبكه و پورت USB2/0، حافظه داخلي، فاكس 4 مگابايتي و تجهيز به Direct usb از ساير ويژگي‌هاي اين چاپگر است. اين چاپگر با قيمت 663هزار تومان و ضمانت سام سرويس به فروش مي‌رسد.
مدل clx-2160 نيز يك چاپگر ليزري است با قابليت اسكن و كپي.سرعت چاپ رنگي و سياه و سفيد اين چاپگر به ترتيب 4 و 16 صفحه در دقيقه و وضوح چاپ آنdpiا2400×600 است. اين چاپگر نيز با قيمت 427هزار تومان و ضمانت سام سرويس به فروش مي‌رسد. </B>

mazdakaa
17-06-2008, 08:19
بازار دستگاه فاكس، فتوكپي و چاپگر

قيمت انواع دستگاه فتوكپي و چاپگر طي يك ماه اخير ثابت بوده و تغييري نكرده است.</B>

به روز رساني در تاريخ 22/03/87

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] </B>

atrin777
17-06-2008, 12:21
آقا فكرامو كردم با ايده raminrt جان موافقم ميرم يه hp1020 ميخرم و يه hp photosmart d5363 يكي دوسال باهاش كار ميكنم بعدم اگر چيزيش شد يكي ديگه ميخرم فكر كنم اينجوري بهتر باشه نه ؟

بيزحمت يه اسكنر ارزان قيمت هم بهم معرفي كنيد .

خيلي ممنون

amirgozali
17-06-2008, 12:43
سلام من تازه عضو شدم. عضویت جدید خودم را به خودم تبریک می گم

amirgozali
17-06-2008, 12:46
من یکه سوال از جمع داشتم.
من میخوام یه پرینتر hp c 5283 , و یا hpc 5183 بخرم به نظر شما کدوم بهتره.
از نظر شارژ و کیفیت.
در ضمن من بیشتر برای چاپ عکس می خوام.
می خوام شارژش ارزون باشه و خودم بتونم انجام بدم.
لطف کنید و مرا راهنمایی کنید.

amirgozali
17-06-2008, 14:08
در ضمن یادم رفت بگم که تعداد پرینت های من از هر 3 روز ممکنه یک عکس باشه.
واین رو هم بگم که من یک پرینتر hp 1200 دارم و تقریبا متن ها را با اون چاپ می کنم و این پرینتر رنگی رو فقط برای چاپ عکس می خوام.
از همه مهمتر قیمت شارژ اونه.
از همه این ها مهمتر برام اینکه بتونم خودم اون رو شارژ کنم تا هزینه شارژ کم تر بشه.
لطف کنید در این مورد هم راهنمایی کنید که چه طور می تونم شاژ کنم. و قیمت شارز چند در می یاد؟

amirgozali
17-06-2008, 14:09
یک سوال دیگر از دوستان محترم دارم.
آیا این درست است که میگن در پرینتر های جوهر افشان اچ پی هد همراه با کارتریج است و اگر خراب بشود هزینه تعویض آن کمتر است ، ولی در پرینتر های جوهر افشان کانون این هد جدا از کارتریج است و اگر خراب بشود باید هزینه ای معادل هزینه پرینتر برای تعویض آن بپردازید؟
اگه لطف کنید و مرا در این مورد نیز راهنمایی کنید و مزایا و معایب آن را هم اگر بگید به قول بچه ها دیگه ترکوندی؟

amirgozali
17-06-2008, 15:52
12345678910

atrin777
17-06-2008, 23:54
عضويت شما را تبريك ميگم amirgozali جان
ولي بجاي اين همه پست ميتونستي يه پست بدي .

raminrt
18-06-2008, 11:17
من یکه سوال از جمع داشتم.
من میخوام یه پرینتر hp c 5283 , و یا hpc 5183 بخرم به نظر شما کدوم بهتره.
از نظر شارژ و کیفیت.
در ضمن من بیشتر برای چاپ عکس می خوام.
می خوام شارژش ارزون باشه و خودم بتونم انجام بدم.
لطف کنید و مرا راهنمایی کنید.
سلام دوستان
دوست عزیز این دوتا پرینتر پرینترای خوبی هستن برای کار خونگی اینم لینک مشخصات

و

همینجور که میبینی این دو تا فقط توی مشخصات اسکنر و اتصال شبکه ویه سری مسایل کوچیک باهم متفاوت هستن و فکر میکنم اگه یادم باشه C5183 روی CD/DVD مستقیم نمیزنه و 5283 حول حوش 120 تا 130 هزار تومان
*** فقط راجع به گارانتی و موقع خرید دستگاه سالم بودن وتست شدنش مطمئن باش
یه توصیه دیگه برند های دیگه رو هم نگاه کن شاید انتخاب بهتری پیدا کنی
خوب اینو درست میگن که توی پرینترای کوچیک جوهر افشان HP پرینت هد ومخزن جوهر سر هم و شما
با تمام شارژ کردن و خدای نکرده گند زدن فقط یه کار تریج ضرر میکنی
ولی راجع به بقیه برند ها .... نمیدونم هزینه هد و کارتریج چقدر و اساتید باید نظر بدن
رامین

raminrt
18-06-2008, 11:47
دوباره سلام دوستان و بخصوص جناب mazdakaa
که لطف کردن وقت گذاشتن و وزحمت کشیدن اخبار مربوط به پرینترا و دستگاه های چاپ اینجا به اطلاع همه رسوندن
باید از ایشون تشکر کرد و به نظر من جوجه هم این کار لازم بود :11:
ولی اجازه بدید یه پیشنهاد بدم : بهتره اگر مدیران محترم صلاح میدونن یه تاپیک جدید برای این کار باز بشه و همه مون توی اونجا اخبار محصولات جدید و هر مدل و برند ی که به نظر مون خوب میاد معرفی کنیم میدونم که یه تاپیک اخبار سخت افزار داریم ولی این فقط مر بوط به چاپگر واسکنر باشه تا توی بقیه اخبار گم نشه
دوست عزیز همونجور که میدونی عنوان این تاپیک
بحث و تبادل نظر در مورد هر نوع چاپگـــــــــر ( سوال ها و مشكلات خود را در اين قسمت مطرح كنيد )
هستش ومعمولا دوستان مشکلاتشون اینجا مطرح میکنند و واقعا مشکل که وقتی شمازحمت میکشید یکی و یا دوصفحه یک دفعه اضافه میکنید دوستان دنبال جواب یا سوال مطرح شده بگردن البته ببخشیدا :11:
رامین

amirgozali
18-06-2008, 12:47
من منظورم از اینکه کدوم یک بهتره اینه که کارتریج 5283 دو تاست که کارتریج رنگی 3 رنگ تو یه کارتریجه.
ولی تو مدل بعدی 5183 شش کارتریج داره که از هم جدا هستند.
تاکید من رو کارتریج هاست.
کدوم بهتر ه و به صرفه تر ؟ و با کیفیتر؟
و همچنین اینکه بتونم خودم راحت شارژش کنم.

این طور بگم یه جورایی نمی خوام پول زیادی بابت شارژ بدم .

amirgozali
18-06-2008, 12:48
در ضمن دوستان اگه لطف کنن و بگن که آیا پرینتر جوهر افشان رنگی A3 سه کاره اصلا وجود داره؟
اگه هست چه مدلی؟

raminrt
18-06-2008, 16:54
من منظورم از اینکه کدوم یک بهتره اینه که کارتریج 5283 دو تاست که کارتریج رنگی 3 رنگ تو یه کارتریجه.
ولی تو مدل بعدی 5183 شش کارتریج داره که از هم جدا هستند.
تاکید من رو کارتریج هاست.
کدوم بهتر ه و به صرفه تر ؟ و با کیفیتر؟
و همچنین اینکه بتونم خودم راحت شارژش کنم.
این طور بگم یه جورایی نمی خوام پول زیادی بابت شارژ بدم .

دوست عزیز amirgozali سلام
پس بزار یه مرحله بهتر برات برسی کنم
خوب شما نمی تونید منکر کیفیت یه پرینتر 6 رنگ در مقابل یه پرینتر 4رنگ بشید
ولی دوست من گل بی خار کجاست
توی 5183 مخازن جوهر که سوا از پرینت هد هستن با لوله به پرینت هد ها وصل میشن ولی این مثل CP 1700
نیست که عوض کردن پرینت هد ساده باشه در واقع پرینت هد استاندارد برای این دستگاه وجود نداره (برای فروش مثل CP 1700 ) شما ممکنه فقط مخزن جوهر داشته باشی وشایدم شارژش ساده باشه ولی ممکنه به مشکل بخوری و اگر خطای Ink System Error بده بر طرف کرن اون ساده نیست و اون وقت یه ذره هم اذیت میشی و به HP بد و بیراه می گی:46::2: و اون موقع ممکنه از خیر خرجش بگذری وکل پرینتر و عوض کنی:41:
*اگر حرفه ای نیستی تازه میخوای یه پرینتر بخری و کارتریجشو شارژ کنی توصیه من اینه که بهتره همون5283 رو با دو تا کارتریج بخری که خیلی هم به صرف تره و مکانیک ساده تر وبهتری هم داره:31:
شما ممکنه یه کارتریج خراب کنی نهایتا بری 25 هزار تومان بدی یه کارتریج بخری همش با خودت و دست جوجه تعمیرکارا نمیوفتی:21::46:
----->****فقط تستش کن که سالم بخری
رامین

amin123
19-06-2008, 11:08
در ضمن دوستان اگه لطف کنن و بگن که آیا پرینتر جوهر افشان رنگی A3 سه کاره اصلا وجود داره؟
اگه هست چه مدلی؟

HP DESKJET 1280

HP DESDKJET 9800

البته دومي قديمي شده........

amirgozali
19-06-2008, 12:14
دوست عزیز جناب آقای رامین خان خیلی منمنون راهنمایت خیلی خوب بود.:10:
در ضمن من استفاده حرفه ای نمی کنم همون طور که قبلا گفتم فقط ممکنه تو یه فته 3 یا 4 تا پرینت عکس بگیرم.:46:

amirgozali
19-06-2008, 12:20
آقا امین این Hp Deskjet 1280 که چند کاره نیست...:41:
برای من مهمه که چند کاره باشه یعنی اسکنر هم داشته باشه.

sina285
19-06-2008, 17:09
يه چاپگر خوب ولي رنگي مه كارش عالي باشه قيمتش چنده و لطف كنيد مدلشم بنويسيد

LordMMD
19-06-2008, 18:34
دوستان، من با Hp D2460 که پرینت میگیرم جوهر رو پخش میکنه و رنگ ها هم طبیعی نیستن.
ببینید:
کارتریج اصل خودشه.
از اول که گرفتم cleaning و alignment انجام ندادم!
آخه همون اول یک A4 عکس تمام صفحه با کیفیت Normal زدم خوب بدون پخش جوهر و با کیفیت واقعی زد.

چه کنم؟

amirgozali
19-06-2008, 20:45
يه چاپگر خوب ولي رنگي مه كارش عالي باشه قيمتش چنده و لطف كنيد مدلشم بنويسيد
من یه چند وقتیه دارم تحقیق می کنم از نتایج تحقیقاتم این رو فهمیدم که hp از همه بهتره چون هم راحت شارژ می شه و هم ارزون تر تموم میشه.
اگه برای کار خونگی می خوای من می خوام خودم hp c5283 بخرم به شمار هم توصیه می کنم اون رو بخرید چون فعلا تو بازار هم قیمتش خوبه و هم امکان یادی دائره.
در ضمن می تونی باهاشت رو CD/DVD هم پرینت بگیری.
این رو هم بگم دورو بر CONNON و EPSON و غیره خط بکش چون هم سرویس دهیش ضعیفه و هم اینکه کلا HP بهتره. ( البته به نظر بنده خقیر )
البته بنده در برابر استادان و مدیران دیگر پشیزی هم نیستم ولی خواستم نتایج پرس و جو های خودم رو به شما هم گفته باشم.
بازهم اگه از استاندان کسی نظری داره ما رو بی نسیب نزاره.

amin123
19-06-2008, 20:54
آقا امین این Hp Deskjet 1280 که چند کاره نیست...:41:
برای من مهمه که چند کاره باشه یعنی اسکنر هم داشته باشه.

دستگاه چند كاره اي فعلا نيست كه بتونه A3 پرينت كنه........

بوسه
20-06-2008, 10:13
سلام دوستان

من یه مشکل با پرینترم دارم.

راستش من حدود یه هفته پیش یه پرینتر اچ پی 1018 خریدم.ولی یه مشکل دارم.وقتی میخوام از یه چیزی پرینت بگیرم

مثلا یه فایل ورد وقتی روی گزینه پرینت کلیک میکنم بعضی مواقع خیلی سریع پرینت میگیره

ولی اکثر مواقع بلافاصله پرینت نمیگیره وقتی روی گزینه پرینت کلیک میکنم یه آیکون در استتوس بار کنار ساعت میاد که

حاوی این عبارته"[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Document Is Pending For Administrator

وقتی که هم روی آیکون کلیک میکنم یه پنجره باز میشه که با راست کلیک روی اون نام اون فایلی که میخوام پرینت بگیرم تنها میتونم اونو به حالت مکث کنسل و ری استارت قرار بدم

همه رو تست کردم ولی بازم پرینت نمیشه

تنها راه حلی که براش پیدا کردم اینه که پرینتر رو خاموش کنم و دوباره روشن کنم.به محض اینکه روشن میشه شروع به پرینت اون فایل درخواستی میکنه

لطفا به من در مورد این مشکل کمک کنید

خیلی ممنون

sina285
20-06-2008, 11:05
من یه چند وقتیه دارم تحقیق می کنم از نتایج تحقیقاتم این رو فهمیدم که hp از همه بهتره چون هم راحت شارژ می شه و هم ارزون تر تموم میشه.
اگه برای کار خونگی می خوای من می خوام خودم hp c5283 بخرم به شمار هم توصیه می کنم اون رو بخرید چون فعلا تو بازار هم قیمتش خوبه و هم امکان یادی دائره.
در ضمن می تونی باهاشت رو CD/DVD هم پرینت بگیری.
این رو هم بگم دورو بر CONNON و EPSON و غیره خط بکش چون هم سرویس دهیش ضعیفه و هم اینکه کلا HP بهتره. ( البته به نظر بنده خقیر )
البته بنده در برابر استادان و مدیران دیگر پشیزی هم نیستم ولی خواستم نتایج پرس و جو های خودم رو به شما هم گفته باشم.
بازهم اگه از استاندان کسی نظری داره ما رو بی نسیب نزاره.
خیلی ممنون از جواب پر بارتون

raminrt
20-06-2008, 11:48
دوستان، من با Hp D2460 که پرینت میگیرم جوهر رو پخش میکنه و رنگ ها هم طبیعی نیستن.
ببینید:
XXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXX
کارتریج اصل خودشه.
از اول که گرفتم cleaning و alignment انجام ندادم!
آخه همون اول یک A4 عکس تمام صفحه با کیفیت Normal زدم خوب بدون پخش جوهر و با کیفیت واقعی زد.

چه کنم؟

سلام دوستان
دوست عزیز متاسفانه کارتریج مشکی شما رو به اتمام و چه بسا تموم شده شما یا یکی بخرید :41: یا ینکه شارژ ش
کنید
رامین

LordMMD
20-06-2008, 13:00
سلام دوستان
دوست عزیز متاسفانه کارتریج مشکی شما رو به اتمام و چه بسا تموم شده شما یا یکی بخرید :41: یا ینکه شارژ ش
کنید
رامین
یعنی برنامه خود پرینتر هم داره اشتباه میکنه ؟!؟!
من با متن و چیزی که کلا خیلی درصد زیادی از صفحه رو اشغال نکنه مشکل ندارم
اما عکس مشکل داره.
مطمئنید Clear یا align نمیخواد ؟
چطور میتونم این کار هارو بکنم؟

raminrt
20-06-2008, 13:06
سلام دوستان
من یه مشکل با پرینترم دارم.
راستش من حدود یه هفته پیش یه پرینتر اچ پی 1018 خریدم.ولی یه مشکل دارم.وقتی میخوام از یه چیزی پرینت بگیرم
مثلا یه فایل ورد وقتی روی گزینه پرینت کلیک میکنم بعضی مواقع خیلی سریع پرینت میگیره
ولی اکثر مواقع بلافاصله پرینت نمیگیره وقتی روی گزینه پرینت کلیک میکنم یه آیکون در استتوس بار کنار ساعت میاد که
حاوی این عبارته"[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Document Is Pending For Administrator
وقتی که هم روی آیکون کلیک میکنم یه پنجره باز میشه که با راست کلیک روی اون نام اون فایلی که میخوام پرینت بگیرم تنها میتونم اونو به حالت مکث کنسل و ری استارت قرار بدم
همه رو تست کردم ولی بازم پرینت نمیشه
تنها راه حلی که براش پیدا کردم اینه که پرینتر رو خاموش کنم و دوباره روشن کنم.به محض اینکه روشن میشه شروع به پرینت اون فایل درخواستی میکنه
لطفا به من در مورد این مشکل کمک کنید
خیلی ممنون
سلام دوست عزیز م
من فکر می کنم ایراد شما به احتمال 90 درصد به کابل USB و به احتمال 10 درصد به درایور مربوط می شه
اگر شما یه اسکنر داری که کابل اصلی روش هست با کابل اسکنر امتحان کن اگر درست شد شما باید تشریف ببرید و یه کابل 2 USB تهیه بفرمایید در مورد درایور هم میتونید از سایت HP دونلود کنیید اینم لینک

رامین

raminrt
20-06-2008, 14:00
یعنی برنامه خود پرینتر هم داره اشتباه میکنه ؟!؟!
:32:
من با متن و چیزی که کلا خیلی درصد زیادی از صفحه رو اشغال نکنه مشکل ندارم
اما عکس مشکل داره.
مطمئنید Clear یا align نمیخواد ؟
چطور میتونم این کار هارو بکنم؟

سلام دوست عزیزم LordMMD
اجازه بده که یه مطلب یه ذره ناامید کننده برای شما بگم
درسته توی این درایور میگه که شما هنوز یک سوم کار تریج جوهر دارید ولی مگه توی کار تریج مثل کولر آبی شناور داره :46::27: داره خوب متاسفانه نداره :37: اندازه جوهر داخل کارتریج به صورت کاملا نرم افزاری اندازه گیری میشه یعنی بسته به استفاده شما داره و بر حسب عکس یا نوشته که پرینت میگیرید یه مقدار از اندازه جوهر نمایش داده شده کم میکنه و این ممکنه اشتباه هم بشه کما اینکه وقتی شما کارتریج و شارژ میکنید دیگه این مکانیسم اندازه گیری کار نمیکنه
---دوم اینکه شما میگید توی متن خوبه ... خوب مقدار جوهری که از نازلها بیرون میاد خیلی بسته به فشار جوهر پشت نازل داره اگر این فشار کم باشه توی جاهای که حجم زیادی از جوهر باید در زمان کمی روی کاغذ ریخته بشه
خودشو نشون میده و تقریبا مثل تونر که وقتی خالی میشه وسط کار رو نمیزنه تقریبا به همون صورت میشه
البته میتونی Clear یا align بکنی ولی دردی از شما دوا نمکنه چون Clean کردن مال وقتیه که نازلهای کارترج گرفته باشه و align مال وقتیه که یک یا دو تا کارتریج شما تازه عوض شده و احتیاج که خطای مکانیکی با نرم افزار درست بشه
* میتونی یه کار دیگه هم برای اینکه مطمئن بشی نازلا نگرفته بکنی البته به خودت مربوطه چون ممکنه کارتریجت
خراب بشه و دیگه پرینتر نشناسدش ----> کارتریج مشکی رو در بیار یه لیوان آب جوش بردار و نازل های کار تریج رو تو اون فرو کن یعنی پایین کارتریج و حدود یک سانت توی آب جوش فرو کن بعد از حدود 20 تا 30 ثانیه اونو در بیار و بعد چند بار نازل رو روی سطح آب جوش بکوب بعد کارتریج رو با یه دستمال کاغذی بادقت خشک کنبه خصوص کانکتور ها رو حواست باشه با نازلا(پرینت هد) ور نری (اونارو انگولک نکنی :43:) بعد اونو سر جاش بگذار وامتحان کن
بازم میگم مسئولیتش با خودت :14:
رامین

بوسه
20-06-2008, 18:00
سلام دوست عزیز م
من فکر می کنم ایراد شما به احتمال 90 درصد به کابل USB و به احتمال 10 درصد به درایور مربوط می شه
اگر شما یه اسکنر داری که کابل اصلی روش هست با کابل اسکنر امتحان کن اگر درست شد شما باید تشریف ببرید و یه کابل 2 USB تهیه بفرمایید در مورد درایور هم میتونید از سایت HP دونلود کنیید اینم لینک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدرامین

ممنون رامین جان

راستش من اسکنر ندارم .در مورد کابلم موقع خرید فروشنده میگفت اچ پی هر کابلی رو قبول نمیکنه یه کابل گرونتر ازش خریدم گفت این نوع کابل برا اچ پی خوبه

عکس کابلمم میزارم تا خودتون ببینید.در مورد درایوم مرسی اونم دارم دانلود میکنم فقط یه کم حجمش بالاست ....199 مگابایت

عکسی از کابل پیشنهادی خودتون ندارید؟اگه دارید لطفا همین جا بزارید

خیلی خیلی ممنون

raminrt
20-06-2008, 19:02
سلام دوست عزیز
نه من منظورم 3 مگی بودکاش می پرسیدی:18:
در مورد کابل هم اینقدر اصلی و قلابی توی بازار هست که آدم گیج میشه چه رسه به جوجه تکنسینا

بوسه
20-06-2008, 19:57
نه اختیار داری رامین جان

جوجه تکنیسین چیه؟شما خودت یه پا مهندسی

اون فایلو هنوز دانلود نکردم .گذاشتم برا بعدا .چون دیدم از همه درایوها کاملتر و همراه با نرم افزار هستش برا همین اونو انتخاب کردم

به هر حال ممنون.میرم اون 3 مگی رو دانلود میکنم

راستی قیمت یه کابلی اصلی چنده؟یه مارکی چیزی سراغ نداری تا بگردم حداقل دنبال اصلی اون مارک؟

من این کابلو 2500 خریدم.ظاهرا شیلد داره بهش میگن.باز شما واردتری.

مرسی

amirgozali
20-06-2008, 21:04
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
نظر شما در مورد این عکس چیست؟
آیا این کار رو برای پرینتر های HP می شه کرد؟
اصلا به صرفه هست؟

amin123
21-06-2008, 10:39
اصلا به صرفه هست؟

سلام.... اين ها همون تانك هاي معروف جوهر هستند كه به راحتي به اكثر پرينتر هاي epson وصل ميشوند.......

در مورد پرينتر هاي hp فكر نكنم چنين قابليتي داشته باشند.....

raminrt
21-06-2008, 10:50
راستی قیمت یه کابلی اصلی چنده؟یه مارکی چیزی سراغ نداری تا بگردم حداقل دنبال اصلی اون مارک؟
من این کابلو 2500 خریدم.ظاهرا شیلد داره بهش میگن.باز شما واردتری.سلام دوستان
متاسفانه اینقدر این بازار سخت افزار بی سر و ته و اینقدر آدم با دم های کلفت و نازک با سخت کوشی مشغول واردات هر چه بیشتر بنجل ترین اجناس از کشور دوست و برادر چین هستن که هر کسی می مونه چه توصیه ای بکنه :14:که بعدا پشت سرش فحش و نفرین نباشه......
تنها چیزی که میشه گفت اینه که شما کابل های اسکنر های HP رو بخر (چون اسکنر ها روی خودشون کابل هست)
اونا سیاه رنگ هستن و روی دوسرش مارک HP داره گرچه هر چیزی تقلبیش هم هست
ومشکل اینجاست که از ظاهر کابل که نمیشه فهمید ایشون مشخصات USB2 ساپرت میکنند یا نه مگه از ظاهر کابل میشه فهمید زوج های سیم درست بهم تابیده شده که 480 MHz رو جواب بده و تمام اینا که شیلد داره و
نویز گیر باید داشته باشه یه جورایی برای گول مالیدن سر مشتری هستش:2:
و همون کابلی که شما هم دارید اگر با سیستمی که پورت های USB معمولی دارن استفاده کنید ممکنه عالی جواب بده چون اون فقط MHz 12 هستش ولی وقتی دوتا گیرنده وفرستنده USB2 باشن خوب فرکانس هم 480 میشه.
در نهایت شاید یه راه دیگه هم هست که میتونی تست اونم بسته به BIOS مادر برد کامپیوتر داره چون توی بعضی از اونا میتونید بین سیستم USB2 و USB1 انتخاب داشته باشی اینم ضرری نداره تست کنی
رامین

sia abedi
21-06-2008, 17:33
سلام

آقا من دو تا پيرينتر دارم :HP laserjet1020,EPSON Stylus c43ux
چند روز پيش ويندوزم را عوض كردم با اينكه درايور هاشون را دارم نصب هم ميشه ولي وقتي پيرينتر را روشن مي‌كنم پورتش را هم وصل مي‌كنم كار نمي‌كنه

تورابه خدا كمكم كنيد
:19::19::19::19::19:
:41::41::41::41::41:
:32::32::32::32:

vahid_civil
22-06-2008, 01:30
من یه سه کاره(فتوکپی-اسکنر-پرینتر) دارم. واسه شارژش 4 تا جوهر داره که من فقط رنگ مشکی رو خریدم و جا زدم.
یکمی بهش فشار آوردم ولی هنوز ریلش حرکت میکنه و خودش.
ولی نه کاغذ میگیره و نه کار دیگری میکنه! مشکل چیه ؟
epson cx 3600

بوسه
22-06-2008, 18:07
بودیم و کسی پاس نمیداشت هستیم

باشد که نباشیم و بدانند بودیم :46:

amirgozali
22-06-2008, 19:32
دوست عزیز amirgozali سلام
پس بزار یه مرحله بهتر برات برسی کنم
خوب شما نمی تونید منکر کیفیت یه پرینتر 6 رنگ در مقابل یه پرینتر 4رنگ بشید
ولی دوست من گل بی خار کجاست
توی 5183 مخازن جوهر که سوا از پرینت هد هستن با لوله به پرینت هد ها وصل میشن ولی این مثل CP 1700
نیست که عوض کردن پرینت هد ساده باشه در واقع پرینت هد استاندارد برای این دستگاه وجود نداره (برای فروش مثل CP 1700 ) شما ممکنه فقط مخزن جوهر داشته باشی وشایدم شارژش ساده باشه ولی ممکنه به مشکل بخوری و اگر خطای Ink System Error بده بر طرف کرن اون ساده نیست و اون وقت یه ذره هم اذیت میشی و به HP بد و بیراه می گی:46::2: و اون موقع ممکنه از خیر خرجش بگذری وکل پرینتر و عوض کنی:41:
*اگر حرفه ای نیستی تازه میخوای یه پرینتر بخری و کارتریجشو شارژ کنی توصیه من اینه که بهتره همون5283 رو با دو تا کارتریج بخری که خیلی هم به صرف تره و مکانیک ساده تر وبهتری هم داره:31:
شما ممکنه یه کارتریج خراب کنی نهایتا بری 25 هزار تومان بدی یه کارتریج بخری همش با خودت و دست جوجه تعمیرکارا نمیوفتی:21::46:
----->****فقط تستش کن که سالم بخری
رامین
آقا رامین میشه بگین که چه طور می تونم وقتی پرینتر رو می خرم تست کنم منظورم این که بعد از باید پرینت بگیریم یا باید مشخصاتش رو چک کنم چی کار باید بکنم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.
در ضمن اگه بقیه دوستان هم نظری ارن ما رو بی نسیب نزارن.

javadshahvand
22-06-2008, 20:02
اصلا به صرفه هست؟

استفاده از مخزن اكسترنال گارانتی را لغو می كنه

قیمت این مخزن ها هم 85 هستش

پمپ 200 سی سی جوهر باید 110 باشه

jdw
23-06-2008, 02:00
سلام دوستان من یک پرینتر hp deskjet 3225 دارم چند وقت پیش یک کارتریج نو براش خریدم از اون موقع هم زیاد ازش استفاده کردم و تا حالا حدود 5 تا 6 بار شارژش کردم اینبار که رنگ تموم کرد خود رنگ خریدم و شارژش کردم اما بعد که ازش استفاده کردم خیلی کم زنگ چاپ میکنه انگار که اصلا رنگ نداره لطفا بهم بگید که مشکل از چیه
روی کارتریج 5 تا سوراخ بود که من توی سه تاش رنگ ریختم کامل هم پرش کردم
یک سوال دیگه هم داشتم کارترج ها بعد از جند بار که شارژشون کنی خراب میشن یا نه؟
لطفا

raminrt
23-06-2008, 08:58
:32:(منظور عکس که به علت صرفه جوی و بهره وری حذف شده)
اصلا به صرفه هست؟

سلام دوستان و جناب amirgozali
در این مورد ما یه بحث دیگه هم داشتیم توی صفحه 86 پست 858 همین تاپیک میتونید بخونید
رامین

raminrt
23-06-2008, 09:51
آقا رامین میشه بگین که چه طور می تونم وقتی پرینتر رو می خرم تست کنم منظورم این که بعد از باید پرینت بگیریم یا باید مشخصاتش رو چک کنم چی کار باید بکنم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

سلام دوست عزیز amirgozali
اینا توصیه های یه جوجه هستش برای HP و هیچ مرجعیتی نداره بعدا مدعی نشیدا :31:
1.خوب اولا جعبه پرینتر و نگاه کن که لهیدگی یا زمین خوردگی نداشته باشه
2. راجع به گارانتیش بپرس و مطمئن شو
3. پرینتر و از جعبه در بیا رو ببین تمام ملحقاتش با Content روی جعبه مطابقت داره اگر نوشته دوتا CD داره-واقعا دوتا داره
4. خود پرینتر از لحاظ ظاهر سالمه شیشه اسکنر مورد نداره و پنل روی دستگاه زبانش اینگلیسیه
----------وکیوم کارتریج باز نشده
5. همونجا جلوی فروشنده یه تست کپی (توی پرینتر مورد نظر شما یعنی 5283 ) بگیر اگر همونجا بتونی تستش کنی خیلی بهتره ولی خوب خیلی از فروشنده ها این کار رو نمیکنن(و این اجازه رو هم نمیدن) چون اگر خراب باشه دردسر گارنتی با خودشونه ولی حداقل نگاه کن ببین پرینتر روشن میشه و به مرحله کارتریج خواستن میرسه
*یه کار دیگه هم میتونی بکنی ادای آدمای پرینتر ندیده رو دربیاری :34: و بگی برام راهش بندازید یاد بگیرم:46:
دو تا توصیه هم هستش که زیاد نمیتونی در بندش باشی
یکی اینکه بازار هدف(Zone) از روی مشخصات کنار مدل نامبر از روی لیبل سریال ببینی بهتر که ABB باشه یعنی برای کاربرای اینگلیسی زبان که برقشون دوشاخه 220 ولت یعنی ما ساخته شده
(مثلا برای گامبولا فاسو ساخته نشده باشه برقشون 110 باشه و سه شاخه و زبون روی پنل هم ..... ) شوخی بود البته :31: خوب توی پرینترای جوهر افشان معمولا برقشون مولتی رنجه یعنی از 90 تا 240
و دومین توصیه که اصلا گوش نکن چون دیگه خیلی وسواسی میشی : چون خیلی از گارانتی های HP بر حسب تاریخ ساخت گارنتی میدن یعنی از تاریخ ساخته شدن 15 تا ....(بستگی به مدل و یه چیز دیگه داره که توی ایران زیاد مصرف نداره) ماه گارانتی داره مثلا اگر شما الان پرینتر و خریدی ولی 10 ماه پیش ساخته شده پرینتر شما 5 ماه بیشتر گارانتی نداره
*******((البته از نظر بعضی از گارانتی دهندگان ولی بعضی وقتا خود فروشنده اونو صد سال گارانتی کرده راجع به اون نظری ندارم))
پس نتیجه غیر اخلاقی اینکه به manufacture date دستگاه نگاه کن هرچقدر میتونی جدید تر بگیر

در نهایت اعتدال رو رعایت کن چون به تجربه و طبق قانون جذبه اکثرا جنس خراب گیر آدمای وسواسی و آشنا
میوفته (و پدر آدم و جوجه در میاد ) و کلا حرفای جوجه ها رو جدی نگیر:31:
رامین

amirgozali
23-06-2008, 11:53
5. همونجا جلوی فروشنده یه تست کپی (توی پرینتر مورد نظر شما یعنی 5283 ) بگیر اگر همونجا بتونی تستش کنی خیلی بهتره ولی خوب خیلی از فروشنده ها این کار رو نمیکنن(و این اجازه رو هم نمیدن) چون اگر خراب باشه دردسر گارنتی با خودشونه ولی حداقل نگاه کن ببین پرینتر روشن میشه و به مرحله کارتریج خواستن میرسه
*یه کار دیگه هم میتونی بکنی ادای آدمای پرینتر ندیده رو دربیاری :34: و بگی برام راهش بندازید یاد بگیرم:46:

:31:
رامین
سلام
آقا رامین میشه بگین منظورتون از اینکه اجازه تست رو به ما نمی دن چیه من متوجه این بند نشدم. یعنی نمی زارن اونجا پرینت بگیریم؟

A r c h i
23-06-2008, 12:05
من یه سه کاره(فتوکپی-اسکنر-پرینتر) دارم. واسه شارژش 4 تا جوهر داره که من فقط رنگ مشکی رو خریدم و جا زدم.
یکمی بهش فشار آوردم ولی هنوز ریلش حرکت میکنه و خودش.
ولی نه کاغذ میگیره و نه کار دیگری میکنه! مشکل چیه ؟
epson cx 3600

حتما باید هر دو کارتریج سر جاش باشه تا پرینت بگیره ، خواهشا اصلا به کارتریج ها دست نزیند و فشار برای حرکت نیارید..من برای همین پرینترم خراب شده و کلا یکی نو خریدم ... داشتم کاتریج را در می آوردم ه خواسم نیود درش بسته شد..من دوباره درش را باز کردم داشت بر می گشت عقب و من داشتم کارتریج را در می آوردم که یک آن گیرک کرد و کلا این قرقره اش خراب شد :31:

من هفته پیش پرینتر خریدم..همونجا برام باز کرد، زد به برق، پرینت گرفت و یک پول توش گذاشت تا کپی را هم امتحان کنم.. خیلی خوبه :20:

سلام دوستان من یک پرینتر hp deskjet 3225 دارم چند وقت پیش یک کارتریج نو براش خریدم از اون موقع هم زیاد ازش استفاده کردم و تا حالا حدود 5 تا 6 بار شارژش کردم اینبار که رنگ تموم کرد خود رنگ خریدم و شارژش کردم اما بعد که ازش استفاده کردم خیلی کم زنگ چاپ میکنه انگار که اصلا رنگ نداره لطفا بهم بگید که مشکل از چیه
روی کارتریج 5 تا سوراخ بود که من توی سه تاش رنگ ریختم کامل هم پرش کردم
یک سوال دیگه هم داشتم کارترج ها بعد از جند بار که شارژشون کنی خراب میشن یا نه؟
لطفا
باید کیت شارژ بگیرید و بعد از جوهر ریختن با دستگاهش هوا گیری بکنید، بدون هوا گیری جوهرش کمرنگ میشه و شاید اصلا کار نکنه

من 2 سال کارتریجم را هفته ای یک بار شارژ کردم ..هیچیش نشد.:20:

sia abedi
23-06-2008, 14:05
سلام

آقا من دو تا پيرينتر دارم :HP laserjet1020,EPSON Stylus c43ux
چند روز پيش ويندوزم را عوض كردم با اينكه درايور هاشون را دارم نصب هم ميشه ولي وقتي پيرينتر را روشن مي‌كنم پورتش را هم وصل مي‌كنم كار نمي‌كنه

تورابه خدا كمكم كنيد
:19::19::19::19::19:
:41::41::41::41::41:
:32::32::32::32:

آقا تو رو خدا يكي جواب بده

raminrt
23-06-2008, 15:07
مجددا سلام دوستان
آقا چقدر این تاپیک مهم شده که حتی مدیرا (Archi-girl)هم میان دوستان رو اینجا راهنمایی میکنند
جالب خیلی هم ممنون و جای تشکر داره
پس یه چنتا ستاره دیگه هم به این تاپیک بدید دیگه :27:

آقا تو رو خدا يكي جواب بده

دوست عزیزم من راجع به HP تجربه خودمو میگم شاید بدردت بخوره ولی راجع به مطمئن نیستم و اساتید باید نظر بدن
اگر شما وقتی که پرینتر به دستگاه وصل بوده ویندوز رو نصب کردید ممکنه توی Device Manager پرینتر تون رو به عنوان Unknown device شناخته باشه که در اونصورت درست کار نمیکنه
و حتما خودتون روال نصب پرینترای HP میدونید که اول درایور نصب کنید تا خودش به شما پیغام اتصال پرینتر به کامپیوتر رو بده و بعد کابل USB وصل کنید

raminrt
23-06-2008, 15:13
سلام
آقا رامین میشه بگین منظورتون از اینکه اجازه تست رو به ما نمی دن چیه من متوجه این بند نشدم. یعنی نمی زارن اونجا پرینت بگیریم؟
سلا م دوست عزیزم
خوب چی بگم اکثرا با تست مشکلی ندارن ولی خوب بعضیا هم میگن همینه اگر هم مشکل داشت ببرش گارنتی
و بعضیا هم فقط جعبه فروشن کاری ندارن توش چیه و اصلا کار میکنه ویا نمی کنه:31::46:
رامین

amirkayvan
23-06-2008, 21:48
سلام
یک پرینتر اپسون 6600 که 8 ماه از آن استفاده نشده و جوهر آن خشک شد ماد ایران گفته ارزش تعمیر نداره
می خواستم بپرسم راهی برای استفاده مجدد میدانید ؟ مرسی

sia abedi
24-06-2008, 11:18
مجددا سلام دوستان
آقا چقدر این تاپیک مهم شده که حتی مدیرا (Archi-girl)هم میان دوستان رو اینجا راهنمایی میکنند
جالب خیلی هم ممنون و جای تشکر داره
پس یه چنتا ستاره دیگه هم به این تاپیک بدید دیگه :27:

دوست عزیزم من راجع به HP تجربه خودمو میگم شاید بدردت بخوره ولی راجع به مطمئن نیستم و اساتید باید نظر بدن
اگر شما وقتی که پرینتر به دستگاه وصل بوده ویندوز رو نصب کردید ممکنه توی Device Manager پرینتر تون رو به عنوان Unknown device شناخته باشه که در اونصورت درست کار نمیکنه
و حتما خودتون روال نصب پرینترای HP میدونید که اول درایور نصب کنید تا خودش به شما پیغام اتصال پرینتر به کامپیوتر رو بده و بعد کابل USB وصل کنید
همين كه به فكر ما بودي معرفتت را نشون مي‌ده
آره پرينترم وصل بوده ولي خاموش بوده

amirgozali
24-06-2008, 15:36
با سلام
یه سوال دیگه
من امروز رفته بودم تا پرینتر Hp 5283 رو بخرم ولی اون فروشنده از شانس ما یه آدم کنه ای بود که نگو:21: دست بر نداشت که آقا شما لیزری رنگی بخرید HP1600 و یه مدلی هم گفت که یادم نیست. می گفت که هم کیفیت پرینتش خوبه و هم مشکل خشک شدن جوهر و شارژ هفته ای و اینجور دنگ و فنگ ها رو نداره.
خوب من هم سردرگم شدم حالا نمی دونم چه خاکی تو سرم بریزم. سقف پولم هم تا 300 هزار تومن.:41::13:
از دوستان می خوام من رو راهنمایی کنند که کدوم بهتره؟
در ضمن در مورد کارتریج های لیزری رنگی اگه توضیح بدید مننون می شم. منظورم نحوه شارز و هزینه شارز و .....

raminrt
25-06-2008, 09:03
با سلام
یه سوال دیگه
من امروز رفته بودم تا پرینتر Hp 5283 رو بخرم ولی اون فروشنده از شانس ما یه آدم کنه ای بود که نگو:21: دست بر نداشت که آقا شما لیزری رنگی بخرید HP1600 و یه مدلی هم گفت که یادم نیست. می گفت که هم کیفیت پرینتش خوبه و هم مشکل خشک شدن جوهر و شارژ هفته ای و اینجور دنگ و فنگ ها رو نداره.
خوب من هم سردرگم شدم حالا نمی دونم چه خاکی تو سرم بریزم. سقف پولم هم تا 300 هزار تومن.:41::13:
از دوستان می خوام من رو راهنمایی کنند که کدوم بهتره؟
در ضمن در مورد کارتریج های لیزری رنگی اگه توضیح بدید مننون می شم. منظورم نحوه شارز و هزینه شارز و .....
سلام دوستان عزیز
****و دوست عزیزم amirgozali خواهش میکنم پرینتر HP Color LaserJet 1600 و HP Color LaserJet 2600 نخر (خرید نکن)
واگر خواستی بخری لطفا نیا اینجا به ما و به HP و فروشنده و تمامی کائنات و هستی و در آخر به خودت بد بیراه وفحش بده
رامین

amirgozali
25-06-2008, 09:50
سلام دوستان عزیز
****و دوست عزیزم amirgozali خواهش میکنم پرینتر HP Color LaserJet 1600 و HP Color LaserJet 2600 نخر (خرید نکن)
واگر خواستی بخری لطفا نیا اینجا به ما و به HP و فروشنده و تمامی کائنات و هستی و در آخر به خودت بد بیراه وفحش بده
رامین
آقا رامین خیلی جوابت تند و تیز بود. باشه بابا ما تسلیم هستیم. اگه می فرمایید نخر خوب ما هم نمی خریم.
ولی میشه بگین چرا؟ کنجکاو شدم.
درضمن یعنی می گید که دورو بر لیزری رنگی رو خط بکشم.

vahid_civil
25-06-2008, 13:16
حتما باید هر دو کارتریج سر جاش باشه تا پرینت بگیره ، خواهشا اصلا به کارتریج ها دست نزیند و فشار برای حرکت نیارید..من برای همین پرینترم خراب شده و کلا یکی نو خریدم ... داشتم کاتریج را در می آوردم ه خواسم نیود درش بسته شد..من دوباره درش را باز کردم داشت بر می گشت عقب و من داشتم کارتریج را در می آوردم که یک آن گیرک کرد و کلا این قرقره اش خراب شد :31:

.:20:

4 تا جای جوهر داره ولی من فقط یکیشو خریدم. مشکی.
یعنی کار نمیکنه؟! حداقل چرا کاغذ رو نمیخوره ؟

raminrt
25-06-2008, 13:52
آقا رامین خیلی جوابت تند و تیز بود. باشه بابا ما تسلیم هستیم. اگه می فرمایید نخر خوب ما هم نمی خریم.
ولی میشه بگین چرا؟ کنجکاو شدم.
درضمن یعنی می گید که دورو بر لیزری رنگی رو خط بکشم.
دوست عزیزم آقای amirgozali
خوب اون لحظه وقت نکردم علت رو بنویسم فقط نوشتم که کلا جریان بدونی
**این رو هم بگم که ممکنه بعضی از دوستان از این پرینتر بسیار راضی باشن :20:
راستش چنتا دلیل خودم میگم و اگر دوستان مخالف بودن لطفا مارو هم در جریان بگذارند
1.تقریبا هر پرینتری از این سری که من دیدم (حالا یا به خاطر کارتریج شون یا طراحیشون ) روی کار پس زمینه (Background) رنگی مینداختن و این برای یک پرینتر نو توی ذوق میزنه :2: وجالب اینجاست که هیچ کس هم مسئولیتش و قبول نمیکنه :21:
2. کیفیتش نسبت به سایر پرینترای لیزری پایین تره و به وضوح دون دون میزنه اگربا یه پرینتر لیزری دیگه مقایسش کنی اصلا کیفیتش ببخشیدا حالت رو خراب میکنه :2: البته خودت برو ببین شاید خوشت بیا ((همیشه خودتم تحقیق کن ))
3.واقعا مکانیک ضعیفی نسبت به پرینترای لیزری رنگی دیگه داه (واقعت اینجاست که یک بار مصرفه) آخه وقتی به جای فن یه پروانه رو با تسمه مثل تسمه ضبط(شما بگو کش سطل ماست:46:) ...به موتور اصلی وصل کردن
دیگه خودت آخرشو بخون البته که این مثال ضعف مکانیک نبود منظورم اینه که ببین چقدر صرفه جوی شده توی این پرینتر(هرچند که میتونم کاملا راجع به ضعف مکانیکش برات توضیح بدم)
***شما اینو با 3600 مقایسه کن که برای هر کارتریج یه موتور جدا داره
4. کارتریجای این پرینتر 1500 تا 2000 پرینت با پوشش 5% واقعا فکر میکنی به صرفه فکر کنم حد اقل 30 تا 40 هزار تومان هم پول شارژ اوناست تازه شما تا آخر کارتریج به خاطر نوع طراحیش نمیتونی استفاده کنی
**خود HP گفته این مخصوص کاری دفتری (مثل نامه واسناد) کوچیکه نه عکس
-----بگذار یه مطلبی رو هم بگم که شما نشنیده بگیر که توی ایران هم نه خریدار داره نه شنونده نه کاربرد
خود HP توی سایت آموزشیش در رابطه باتعمیر این پرینتر به تکنسین 30 دقیقه زمان داده و گفته بعد از این زمان
وقت برای تعمیر نگذارید و کل پرینتر و تعویض کنید( شما فکر کن شوخی کردم)

نمی دونم در نها یت صلاح مملکت خویش خسروان دانند و شما هرگز تسلیم هیچ بنده خدایی نباش و خودت تحقیق کن شاید شما این پرینتر و بخری و خیلی هم خوشحال باشی شبا هم توی بغل هم بخوابید :10:(البته که شوخی بود به دل نگیر ):46::27::31: و تصمیم روی حرفای این جوجه نگذار
***** و اگر میخوای لیزری بخری حداقل از 3600 شروع کن اگر چه حول و حوش 450 هزار تومانه ولی واقعا ارزششو داره در هر صورت موفق باشی
رامین

بوسه
25-06-2008, 14:50
بچه ها کسی میدونه چطوری میشه usb کامپیوتر رو فعال کرد تا هر چی وصل میکنیم درست کانکت بشه

یکی از دوستا سیستمش موقع وصل usb همش خطای no usb port recogonize میده

هیچی نمیشناسه نه پرینتر نه رم ریدر هیچی

من قبلا یکی رو دیدم که مشکلو حل کرد فقط دیدم از توی set up مین بورد تنظیم کرد

کسی تنظیماتشو میدونه

تو رو خدا کمک کنید

ممنو نم

amirgozali
25-06-2008, 19:36
دوست عزیزم آقای amirgozali
خوب اون لحظه وقت نکردم علت رو بنویسم فقط نوشتم که کلا جریان بدونی
**این رو هم بگم که ممکنه بعضی از دوستان از این پرینتر بسیار راضی باشن :20:
راستش چنتا دلیل خودم میگم و اگر دوستان مخالف بودن لطفا مارو هم در جریان بگذارند
1.تقریبا هر پرینتری از این سری که من دیدم (حالا یا به خاطر کارتریج شون یا طراحیشون ) روی کار پس زمینه (Background) رنگی مینداختن و این برای یک پرینتر نو توی ذوق میزنه :2: وجالب اینجاست که هیچ کس هم مسئولیتش و قبول نمیکنه :21:
2. کیفیتش نسبت به سایر پرینترای لیزری پایین تره و به وضوح دون دون میزنه اگربا یه پرینتر لیزری دیگه مقایسش کنی اصلا کیفیتش ببخشیدا حالت رو خراب میکنه :2: البته خودت برو ببین شاید خوشت بیا ((همیشه خودتم تحقیق کن ))
3.واقعا مکانیک ضعیفی نسبت به پرینترای لیزری رنگی دیگه داه (واقعت اینجاست که یک بار مصرفه) آخه وقتی به جای فن یه پروانه رو با تسمه مثل تسمه ضبط(شما بگو کش سطل ماست:46:) ...به موتور اصلی وصل کردن
دیگه خودت آخرشو بخون البته که این مثال ضعف مکانیک نبود منظورم اینه که ببین چقدر صرفه جوی شده توی این پرینتر(هرچند که میتونم کاملا راجع به ضعف مکانیکش برات توضیح بدم)
***شما اینو با 3600 مقایسه کن که برای هر کارتریج یه موتور جدا داره
4. کارتریجای این پرینتر 1500 تا 2000 پرینت با پوشش 5% واقعا فکر میکنی به صرفه فکر کنم حد اقل 30 تا 40 هزار تومان هم پول شارژ اوناست تازه شما تا آخر کارتریج به خاطر نوع طراحیش نمیتونی استفاده کنی
**خود HP گفته این مخصوص کاری دفتری (مثل نامه واسناد) کوچیکه نه عکس
-----بگذار یه مطلبی رو هم بگم که شما نشنیده بگیر که توی ایران هم نه خریدار داره نه شنونده نه کاربرد
خود HP توی سایت آموزشیش در رابطه باتعمیر این پرینتر به تکنسین 30 دقیقه زمان داده و گفته بعد از این زمان
وقت برای تعمیر نگذارید و کل پرینتر و تعویض کنید( شما فکر کن شوخی کردم)

نمی دونم در نها یت صلاح مملکت خویش خسروان دانند و شما هرگز تسلیم هیچ بنده خدایی نباش و خودت تحقیق کن شاید شما این پرینتر و بخری و خیلی هم خوشحال باشی شبا هم توی بغل هم بخوابید :10:(البته که شوخی بود به دل نگیر ):46::27::31: و تصمیم روی حرفای این جوجه نگذار
***** و اگر میخوای لیزری بخری حداقل از 3600 شروع کن اگر چه حول و حوش 450 هزار تومانه ولی واقعا ارزششو داره در هر صورت موفق باشی
رامین
خیلی ممنون رامین خان
پس من رفتم تو کار همون HP 5283 خودمون. ولی اون روز فروشنده راجع به این پرینتر Hp 5283 می گفت که جوهر اینا خشک نمی شه:18: چون هد اون توی کارتریج است. حلا نمودونم برای بازار گرمی می گفت یا واقعا درست می گفت. :45:
در هر حال من فردا می رم و 5283 رو می خرم و راحت می شم.
دیگه از بس تحقیق این پرینتر اون پرینتر کردم هم شما ها و دوستان رو خسته کردم و هم خودم خسته شدم.

amirkayvan
25-06-2008, 21:48
سلام
یک پرینتر اپسون 6600 که 8 ماه از آن استفاده نشده و جوهر آن خشک شد ماد ایران گفته ارزش تعمیر نداره
می خواستم بپرسم راهی برای استفاده مجدد میدانید ؟ مرسی

amirgozali
26-06-2008, 15:15
سلام خدمت دوستان لطف کنید تو عکس زیر به پرینتر 5283 نگاه کنید در قسمت کارتریج ها چند نوع نوشه که هر کدومش متفاوته اگه ممکنه لطف کنید و مرا راهنمایی کنید که کدوم یکی بهتره

raminrt
27-06-2008, 09:26
بچه ها کسی میدونه چطوری میشه usb کامپیوتر رو فعال کرد تا هر چی وصل میکنیم درست کانکت بشه
یکی از دوستا سیستمش موقع وصل usb همش خطای no usb port recogonize میده
هیچی نمیشناسه نه پرینتر نه رم ریدر هیچی
من قبلا یکی رو دیدم که مشکلو حل کرد فقط دیدم از توی set up مین بورد تنظیم کرد
کسی تنظیماتشو میدونه
تو رو خدا کمک کنید
ممنو نم

سلام دوستان
دوست عزیز اگر چه شاید دیر شده باشه حد اقل مدل مادر بورد رو بگو که بشه راهنمایت کرد در ضمن اگر حتی رم ریدر رو هم نمیشناسه شاید ویندوز توی شناخت چیپست های مادر برد مشکل داشته باشه
و توی بعضی از بایوس ها میشه USB2 رو به USB1 تغییر داد و فقط بعضی از مشکلات رو حل کرد
رامین

raminrt
27-06-2008, 11:04
سلام خدمت دوستان لطف کنید تو عکس زیر به پرینتر 5283 نگاه کنید در قسمت کارتریج ها چند نوع نوشه که هر کدومش متفاوته اگه ممکنه لطف کنید و مرا راهنمایی کنید که کدوم یکی بهتره
:32:(منظور عکس هستش :46:)

سلام دوستان
قبل از همه چیز دوست عزیز amirkayvan من متاسفانه راجه به EPSON خیلی کم اطلاعات دارم به خاطر همین متاسفانه نمیتونم راهنمایی درستی بکنم ولی برای حالت مشابه توی HP اگر شانس درست شدن یه پرینتر با سرویس کم باشه وهزینه قطعه یدکی اون هم زیاد باشه اگر تعمیر کار حرفه ای باشه همون اول از خیر تعمیر میگذره و برای خودشو و مشتری شر نمی خره :21: و خودتون میدونید تعمیر کارای ماد ایران دیگه خودشون استادن و دیدن که هد پرینتر شما ممکنه با کلین کردن به حالت قابل قبولی بر نگرده و هزینه پرینت هد هم زیاد باشه از همون اول خیال شمارو راحت کردن ولی شما میتونی بازم بقیه رو امتحان کنی و ببخش علم خیلی کم وناقص مارو:41:
-------------------------------------------------------------------
و جناب amirgozali
خوب توی HP چند حالت کارتریج وجود داره این غیر از مدل اونا هست مثلا توی همین پرینتر از مدل کارتریج 140 (مشکی)و 141 (رنگی) استفاده میشه که بترتیب 4.5 و3.5 میلی لیتر ظرفیت جوهر دارند ولی این کارتریجا یه حالت یا حالا مدل پر ظرفیت هم دارن 140XL و 141XL که به ترتیب 18 و12میلی لیتر جو هر دارن که خوب مسلما تقریبا 3 برابر حالت قبلی میتونن براتون پرینت بگیرن عین همین حالت رو برای کارتریج بعضی از پرینترای لیزری هم داریم و مدل X اونها دوبرابر ظرفیت و همینطور قابلیت پرینت دارن یه سری حالت G هم داریم که اونا کم ظرفیت تر از حالت معمول هستن و معمولا محض هدیه هست (نمیدونم توی ایران چی هست:31: ) یه چند تا دیگه هم هست که خوب توی ایران کمتر استفاده میشه
خوب دوتا مدل دیگه هم هست که یکی 138 که اصطلاحا Photo Cartridge که برای کارای چاپ عکس استفاده میشه و جای کارتریج مشکی نصب میشه و علاوه بر رنگ مشکی دو تا رنگ Light Cyan فیروزه ای روشن و
Light Magenta ارغوانی روشن داخلش هست و تقریبا فاصله بین رنگای قرمز و آبی رو پوشش میده و عکسها رنگاهای دقیق تری داره یکی دیگه کارتریج شماره 100 هست که اصطلاحا Photo Gray هستش و اونم برای کارای چاپ عکس حرفه خاکستری یا Gray Style استفاده میشه و داخل اون هم سه حالت رنگ خاکستری استفاده شده برای پوشش دادن حداکثر طیف خاکستری از سفید کامل تا سیاه کامل هست
خوب امید وارم خودت بتونی بهترین انتخاب رو داشته باشی و امید وارم توضیحات به دردت خورده باشه
رامین

amirgozali
27-06-2008, 15:07
خیلی ممنون رامین خان:10: ولی حالا سوال شد چند تا: ( البته من به خاطر این همه سوال جواب و کنه شدن تو سایت از شما و سایر دوستان معضرت می خوام. )
ممکنه در مورد این photo cartridge توضیح بیشتری بدید. همچنین در مورد photo gray. بزار این جور بگم:
اون طور که من فهمیدم photo cartridge دارای 3 رنگی که بالا گفتید هست که با نصب کردن اون پرینتر کاریایی همون پرینتر های 6 رنگ میشه. اگه من اشتباه فکر می کنم لطف کنید و بفرمایید.
خوب با photo gray هم کار ندارم چون برای کیفیت پرینت سیاه و سفید استفاده می شه که خوب من می خوام عکس رنگی بگیرم.
حالا من می خوام این رو از جناب عالی بپرسم که اگر من کارتریج photo cartridge رو نصب کردم کیفیت پرینتر من عین همون پرینتر های 6 رنگ خواهد بود؟ دومین سوالم اینکه آیا شارژ اونا مشکلی نداره منظورم از نظر تهیه جوهر رنگ و کیت شارژ این جور دنگ و فنگاست؟
سوال بعدیم اینه که اگه من اون کاتریج 141 - 12 میلی رنگی رو انداختم مشکل خشک شدن جوهر چطور می شه آیا اصلا هیچ ربطی به حجم کارتریج داره یا نه؟
یه سوال دیگه آیا کارتریج 141 - 12 میلی با photo cartridge هماهنگ ( مچ ) می شه ؟ مشکلی ایجاد نمی کنه؟
آخه مگه همون کارتریج photo cartridge جای کارتریج مشگی نصب نمی شه؟ خوب حالا اگه ما اون رو نصب کردیم سیستم پرینتر اون محل کارتریج رو به عنوان کارتریج مشکی فرض کرده نه سه رنگ ما این رو وقتی به سه رنگ تبدیل می کنیم آیا پرینتر خودش اون رو میشناسه؟ مشکلی به وجود نمی یاد؟
پیشنهاد شما چیه به نظر شما این کار خوب هست منظورم انداختن دو تا کارتریجی که تو سطر بالا گفتم. مشکلی به وجود نمی یاد. مخصوصا مشکل شارژ؟ در ضمن این رو هم یادم رفت بعضی از این نمایندگی ها که با دستگاه کارتریج رو شارژ می کنن آیا این photo cartridge رو هم شارژ می کنن. البته من می خوام خودم با کیت شارژ و یا با جوهر شارژ کنم.
در ضمن باز هم می گم استفاده من از پرینتر برای چاپ عکس هست حالا هرچه قدر با کیفیت تر بهتر.

باز هم از شما و دوستان به خاطر این همه سوال و حواب معضرت می خوام:11: ولی چی کار کنم تو این شهر بی در و پیکر یکی نیست تا به این سوالات ما جواب بده ما هم ناچارا دست به گریبان این تالار گفت و گو ، شما و سایر دوستان شدیم.:19:

ly.comeng
27-06-2008, 17:14
سلام دوستان

من پرینترم C4183 Hp هست که سی دی نصبش رو گم کردم و الان نمیدونم چه کار کنم؟

به نظر شما چه کنم؟

vahid_civil
27-06-2008, 17:35
4 تا جای جوهر داره ولی من فقط یکیشو خریدم. مشکی.
یعنی کار نمیکنه؟! حداقل چرا کاغذ رو نمیخوره ؟

؟ اپسون 3650. قرقرش فکر کنم سالمه. چون چپ و راست میره. ولی کاغذ رو نمیگیره حداقل سفید از اون ور بده بیرون. جوهر مشکیش هم جوهر داشت. چون در اوردم و چکش کردم( خودمو جوهری کردم)!
بیخیالش بشم و برم یه hp1820 بخرم یا امیدی به درست شدنش هست ؟

savej
27-06-2008, 19:03
سلام؛
دنبال يه پرينتر ليزري سياه و سفيد ميگردم و چون تصميم دارم ازش تو يه دفتر خدماتي استفاده کنم بايد حسابي با دوام و به قول معروف استخون دار باشه. اهله فن، ممکنه منو راهنمايي کنيد. در ضمن قيمتش هم دور و بر 300 هزار تومان باشه.
ممنون.

amirgozali
27-06-2008, 19:32
سلام دوستان

من پرینترم C4183 Hp هست که سی دی نصبش رو گم کردم و الان نمیدونم چه کار کنم؟

به نظر شما چه کنم؟
از این لینک می تونی دانلود کنی:

raminrt
28-06-2008, 09:33
خیلی ممنون رامین خان:10: ولی حالا سوال شد چند تا: ( البته من به خاطر این همه سوال جواب و کنه شدن تو سایت از شما و سایر دوستان معضرت می خوام. )
ممکنه در مورد این photo cartridge توضیح بیشتری بدید. همچنین در مورد photo gray. بزار این جور بگم:
اون طور که من فهمیدم photo cartridge دارای 3 رنگی که بالا گفتید هست که با نصب کردن اون پرینتر کاریایی همون پرینتر های 6 رنگ میشه. اگه من اشتباه فکر می کنم لطف کنید و بفرمایید.
خوب با photo gray هم کار ندارم چون برای کیفیت پرینت سیاه و سفید استفاده می شه که خوب من می خوام عکس رنگی بگیرم.
حالا من می خوام این رو از جناب عالی بپرسم که اگر من کارتریج photo cartridge رو نصب کردم کیفیت پرینتر من عین همون پرینتر های 6 رنگ خواهد بود؟ دومین سوالم اینکه آیا شارژ اونا مشکلی نداره منظورم از نظر تهیه جوهر رنگ و کیت شارژ این جور دنگ و فنگاست؟
سوال بعدیم اینه که اگه من اون کاتریج 141 - 12 میلی رنگی رو انداختم مشکل خشک شدن جوهر چطور می شه آیا اصلا هیچ ربطی به حجم کارتریج داره یا نه؟
یه سوال دیگه آیا کارتریج 141 - 12 میلی با photo cartridge هماهنگ ( مچ ) می شه ؟ مشکلی ایجاد نمی کنه؟
آخه مگه همون کارتریج photo cartridge جای کارتریج مشگی نصب نمی شه؟ خوب حالا اگه ما اون رو نصب کردیم سیستم پرینتر اون محل کارتریج رو به عنوان کارتریج مشکی فرض کرده نه سه رنگ ما این رو وقتی به سه رنگ تبدیل می کنیم آیا پرینتر خودش اون رو میشناسه؟ مشکلی به وجود نمی یاد؟
پیشنهاد شما چیه به نظر شما این کار خوب هست منظورم انداختن دو تا کارتریجی که تو سطر بالا گفتم. مشکلی به وجود نمی یاد. مخصوصا مشکل شارژ؟ در ضمن این رو هم یادم رفت بعضی از این نمایندگی ها که با دستگاه کارتریج رو شارژ می کنن آیا این photo cartridge رو هم شارژ می کنن. البته من می خوام خودم با کیت شارژ و یا با جوهر شارژ کنم.
در ضمن باز هم می گم استفاده من از پرینتر برای چاپ عکس هست حالا هرچه قدر با کیفیت تر بهتر.

باز هم از شما و دوستان به خاطر این همه سوال و حواب معضرت می خوام:11: ولی چی کار کنم تو این شهر بی در و پیکر یکی نیست تا به این سوالات ما جواب بده ما هم ناچارا دست به گریبان این تالار گفت و گو ، شما و سایر دوستان شدیم.:19:
ُسلام دوستان
در مورد سوال اولت هم آره هم نه چون کیفیت بستگی به خیلی چیزا داره از جمله تعداد رنگ و تعداد نازل و نرم افزار داخلی پرینتر و درایور واندازه و تعداد قطرات جوهر و کاغذ و .....
حالا شما با همون کارتریج معمولی که روی خود پرینتر هست چنتا عکس چاپ کن شاید کیفیت همون برات کافی باشه و خودتو فعلا به دردسر ننداز بعدشم تا کارتریجای خود دستگاه خراب نشده احتیاجی نداری بری کارتریج
ظرفیت بالا بخری حالا بعد از چند مدت که خواستی بری کارتریج بخری خوب این انتخاب رو هم داری و الان لازم به
پول اضافه خرج کردن نیست
برای شارژ هم فکر نمیکنم مشکل باشه فقط دیگه کیتش نیست خودت باید رنگها رو بخری آسین وبالا بزنی
برای خشک شدنش هم نگران نباش اگر قرار بر خشک شدن باشه کارتریج 2 میلی لیتریش هم خشک میشه
کلا پرینترای جوهر افشان بسته به تکنولوژیشون نباید بیشتر از یه حدی خوابیده باشن منظورم اینکه بیکار باشن وپرینت نگیرن حلا ممکنه این زمان از یه هفته تا دو ماه متغیر باشه
من منظورتو از دستگاه نفهمیدم (یعنی همون جماعت سرنگ به دست :46::31: یا دستگاه واقعی که با نیروی گریز از مرکز وبخار آب کارتریجارو آماده شارژ میکنه)
در ضمن خود دستگاه پرینتر در این حد عقلش میرسه که بفهمه چه کارتریجی روشه نگران نباش:5:
در آخر بگم که کیفیت بسته به کار و مشتری نسبیه باید تست کنی تا بفهمی خودت چی میخوای
امید وارم جوابت رو گرفته باشی در ضمن خیلی ممنون از راهنمایی که به دوستان دادی و باز هم از این کارا بکن :11:
رامین

raminrt
28-06-2008, 09:38
؟ اپسون 3650. قرقرش فکر کنم سالمه. چون چپ و راست میره. ولی کاغذ رو نمیگیره حداقل سفید از اون ور بده بیرون. جوهر مشکیش هم جوهر داشت. چون در اوردم و چکش کردم( خودمو جوهری کردم)!
بیخیالش بشم و برم یه hp1820 بخرم یا امیدی به درست شدنش هست ؟
سلام دوست عزیز
اصلا این پرینترتون سر وصدای کاغذ گرفتن رو در میاره منظورم اینکه زور میزنه کاغذ و ببره تو یا نه
یه سوال هم دارم میشه لطف کنی وبگی hp1820 چه جور پرینتری و مشخصاتش رو هم مختصرا بفرمایی
از زحمتتون هم ممنون میشم
رامین

raminrt
28-06-2008, 10:07
سلام؛
دنبال يه پرينتر ليزري سياه و سفيد ميگردم و چون تصميم دارم ازش تو يه دفتر خدماتي استفاده کنم بايد حسابي با دوام و به قول معروف استخون دار باشه. اهله فن، ممکنه منو راهنمايي کنيد. در ضمن قيمتش هم دور و بر 300 هزار تومان باشه.
ممنون.
سلام دوست عزیز
من فرض رو بر این می گذارم که شما تا سایز A4 و برای پرینت15000 صفحه درماه و لازم داری وچون 1320 هم یه ذره قدیمی شده و هم گرونه فکر میکنم HP LASERJET P2015 گزینه خوبی باشه البته که بهتره راجع به بقیه برند ها هم تحقیق کنی اینم لینک مشخصاتش البته به PDF

altair
28-06-2008, 10:13
میخواستم بدونم بین چاپگرهای لیزری سامسونگ کدوم یکی بهتره(قیمت بین 300 تا 400 هزارتومان باشه).
راستی این مدل پایینی خوبه یا نه بهتر از این هم هست البته قیمت به همون صورت بالا باشه:
clx-2160
clp-300

amirgozali
28-06-2008, 10:59
ُسلام دوستان
در مورد سوال اولت هم آره هم نه چون کیفیت بستگی به خیلی چیزا داره از جمله تعداد رنگ و تعداد نازل و نرم افزار داخلی پرینتر و درایور واندازه و تعداد قطرات جوهر و کاغذ و .....
حالا شما با همون کارتریج معمولی که روی خود پرینتر هست چنتا عکس چاپ کن شاید کیفیت همون برات کافی باشه و خودتو فعلا به دردسر ننداز بعدشم تا کارتریجای خود دستگاه خراب نشده احتیاجی نداری بری کارتریج
ظرفیت بالا بخری حالا بعد از چند مدت که خواستی بری کارتریج بخری خوب این انتخاب رو هم داری و الان لازم به
پول اضافه خرج کردن نیست
برای شارژ هم فکر نمیکنم مشکل باشه فقط دیگه کیتش نیست خودت باید رنگها رو بخری آسین وبالا بزنی
برای خشک شدنش هم نگران نباش اگر قرار بر خشک شدن باشه کارتریج 2 میلی لیتریش هم خشک میشه
کلا پرینترای جوهر افشان بسته به تکنولوژیشون نباید بیشتر از یه حدی خوابیده باشن منظورم اینکه بیکار باشن وپرینت نگیرن حلا ممکنه این زمان از یه هفته تا دو ماه متغیر باشه
من منظورتو از دستگاه نفهمیدم (یعنی همون جماعت سرنگ به دست :46::31: یا دستگاه واقعی که با نیروی گریز از مرکز وبخار آب کارتریجارو آماده شارژ میکنه)
در ضمن خود دستگاه پرینتر در این حد عقلش میرسه که بفهمه چه کارتریجی روشه نگران نباش:5:
در آخر بگم که کیفیت بسته به کار و مشتری نسبیه باید تست کنی تا بفهمی خودت چی میخوای
امید وارم جوابت رو گرفته باشی در ضمن خیلی ممنون از راهنمایی که به دوستان دادی و باز هم از این کارا بکن :11:
رامین

سلام
دوست عزیزم رامین خان جوابت خیلی خوب و مفید بود ولی بحث یه مقدار پیچیده تر شد.
اول اینکه من با فروشنده حرف زدم قراره اون کارتریج های خود پرینتر رو برداره و اون کارتریجی که من می خوام بده و ما به تفاوت اون رو بگیره. پس از نظر قیمت زیاد فرق نمی کنه.
حالا من می خوام بدونم واقعا این کار رو بکنم یا نه؟

یعنی فرض کن شما در هنگام خرید دو انتخاب دارید یا 1- (کارتریج تک رنگ سیاه و کارتریج 3.5 میلی 3 رنگ ) و یا 2- (.photo cartridge و کارتریج 3 رنگ 12 میلی ) .... از این دو انتخاب کدوم یکی رو انتخاب می کنید؟

خوب شما تو پست های قبلی هم فرموده بودید که ما نمیتونیم منکر کیفیت چاپ یه پرینتر 6 رنگ در مقابل یه پرینتر 4 رنگ بشیم.
من هم رو همین اساس می خوام با یه تیر دو نشون بزنم یعنی یه پرینتر 4 رنگ بخرم ولی استفاده 6 رنگ بکنم .
حالا بحث روی اینه که کیفیتش بهتر میشه یا بدتر؟ توجه کنید منظورم این نیست که کیفیتش عین همون پرینتر هایی که ذاتاً 6 رنگ هستند بشه. منظورم اینه که از کیفیتی که هست بهتر بشه.
شما هم فرموداید که کیفیت بستگی به خیلی چیزا داره از جمله تعداد رنگ و تعداد نازل و نرم افزار داخلی پرینتر و درایور واندازه و تعداد قطرات جوهر و کاغذ و ..... خوب قبول . حالا کاغذ رو بی خیال چون دست خودمونه . در مورد تعداد رنگ هم که ما 2 تا اظافه کردیم ، پس فکر می کنم باز مشکلی وجود نداشته باشه. می خوام بدونم در مورد بقیه پارامتر ها اگه من از photo cartridge استفاده کنم مشکلی به وجود نمی یاد. یعنی کیفیت بهتر می شه؟
در ضمن منظورم از دستگاه های شارژ همون دستگاه های واقعییه ولی دیگه نمی دونم چه طور شارژ می کنه.........

raminrt
28-06-2008, 13:00
سلام
دوست عزیزم رامین خان جوابت خیلی خوب و مفید بود ولی بحث یه مقدار پیچیده تر شد.
اول اینکه من با فروشنده حرف زدم قراره اون کارتریج های خود پرینتر رو برداره و اون کارتریجی که من می خوام بده و ما به تفاوت اون رو بگیره. پس از نظر قیمت زیاد فرق نمی کنه.
حالا من می خوام بدونم واقعا این کار رو بکنم یا نه؟

یعنی فرض کن شما در هنگام خرید دو انتخاب دارید یا 1- (کارتریج تک رنگ سیاه و کارتریج 3.5 میلی 3 رنگ ) و یا 2- (.photo cartridge و کارتریج 3 رنگ 12 میلی ) .... از این دو انتخاب کدوم یکی رو انتخاب می کنید؟

خوب شما تو پست های قبلی هم فرموده بودید که ما نمیتونیم منکر کیفیت چاپ یه پرینتر 6 رنگ در مقابل یه پرینتر 4 رنگ بشیم.
من هم رو همین اساس می خوام با یه تیر دو نشون بزنم یعنی یه پرینتر 4 رنگ بخرم ولی استفاده 6 رنگ بکنم .
حالا بحث روی اینه که کیفیتش بهتر میشه یا بدتر؟ توجه کنید منظورم این نیست که کیفیتش عین همون پرینتر هایی که ذاتاً 6 رنگ هستند بشه. منظورم اینه که از کیفیتی که هست بهتر بشه.
شما هم فرموداید که کیفیت بستگی به خیلی چیزا داره از جمله تعداد رنگ و تعداد نازل و نرم افزار داخلی پرینتر و درایور واندازه و تعداد قطرات جوهر و کاغذ و ..... خوب قبول . حالا کاغذ رو بی خیال چون دست خودمونه . در مورد تعداد رنگ هم که ما 2 تا اظافه کردیم ، پس فکر می کنم باز مشکلی وجود نداشته باشه. می خوام بدونم در مورد بقیه پارامتر ها اگه من از photo cartridge استفاده کنم مشکلی به وجود نمی یاد. یعنی کیفیت بهتر می شه؟
در ضمن منظورم از دستگاه های شارژ همون دستگاه های واقعییه ولی دیگه نمی دونم چه طور شارژ می کنه.........

سلام دوست عزیزم
اگر فروشنده می خواد کارتریج شما رو نصف برداره اونو بهت بده خوب ....... نه البته خودت میدونی
در مورد photo cartridge خوب کیفیت بهتر میشه شاید خیلی زیاد نه ولی خوب واقعا هست ولی این کیفیت به چشم شما میاد و بدرد شما میخوره
-------------------------------------------------------------------------------------------------
* ببین بگذار یه داستان تخیلی دیگه برات بگم (تمامی افراد و اسامی و مکانها تخیلی میباشد:27:)
یه روزی دوست یه جوجه میاد پیشش ومیگه میخوام برای کار میکس و منتاژ فیلمهای عروسی یه کارت ویدیو بخرم که روی کامپوتر نصب بشه و کیلیپ های ویدیویی رو رندر کنه خلاصه توی کارم معجزه کنم :18:
جوجه که فوضولیش گل کرده بود :21:گرچه قدر بز هم از این کار سر رشته نداشت بادوستش راه افتاد و شروع به گشتن کرد نهایتا دو نوع کارت بود که یکی رزولوشن(کیفیت) کمتری می داد ولی سرعتش
به تبع کیفیت پایین ترش زیاد تر و خوب پر طرفدار تر بود و یکی رزولوشن(کیفیت) بالا تر ولی سرعت رندر کمتری داشت و خوب یه مقدار هم گرونتر بود دوست جوجه گفت من کیفیت بالا تر میخوام جوجه با اینکه اندازه بز نمی فهمید گفت ولی شما باین کارت فقط روزی یه فیلم میتونی حاضر کنی اشکال نداره دوستش گفت نه کیفیت مهمتره :5:
خلاصه دوستش بعد از دو ماه کارت با کیفیت رو با ضرر فروخت یه کم کیفیتش و گرفت و در جواب جوجه گفت:
گوررررررررررررررر بابای مشتری (البته واقعا ببخشیدا شرمنده می دونید که داستان .... تخیلی هستش )من روزی سه تا فیلم میخوام بزنم کی میفهمه که لبه های عکسا رنجه داره یا نداره خوب جوجه بازم رول بز نفهم و بازی کرد:31: تا دوستش زیاد ضایع نشه
-------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد دستگاه هم بگم که من فقط یه جا این دستگاه رو دیدم ولی خوب شاید خوب بقیه هم داشته باشن
ولی بعدا خودت از هر دستگاهی بهتر شارژ می کنی (البته بسته به خودت داره)
دوستهای من همیشه میگن که من اینقدر اطلاعات به افراد می دم که طرف آخر سر بهم بد وبیرا میگه :2:
چون اگر طرف اطلاعات نداشت میرفت مثل بچه آدم یه پرینتر بد یا خوب میخرید باهاش می ساخت ولی بعد از اینکه
اطلاعات پیدا کرد اولا فروشنده رو بدبخت میکنه دوما اینقدر وسواسی میشه که دیگه نمیتونه پرینتر بخره :13:
بازم میگم دوست من شاید کارتریج اصلی خودش کیفیتی بده که شما رو راضی کنه (شاید هم واقعا احتیج به کارتریج فوتو داشته باشی) ولی اول امتحان کن ببین چی می خوای
امید وارم دوستان خسته نشده باشن:19:
رامین

vahid_civil
28-06-2008, 14:53
سلام دوست عزیز
اصلا این پرینترتون سر وصدای کاغذ گرفتن رو در میاره منظورم اینکه زور میزنه کاغذ و ببره تو یا نه
یه سوال هم دارم میشه لطف کنی وبگی hp1820 چه جور پرینتری و مشخصاتش رو هم مختصرا بفرمایی
از زحمتتون هم ممنون میشم
رامین

وقتی خاموش روشنش میکنم سر و صدا میکنه.
ولی وقتی دکمه کپی رو میزنم اصلا انگار نه انگار!!

1820 رو بچه های همین جا به عنوان پرینتری واسه مصرف خانگی همه نظر به بهترین داده بودن.
میگفتن هزینش کمه و خوبه و ...
یکی از آشنا ها هم داشت راضی بود.
قیمتش تو پاساژ ایرانیان 115 تومن بود و یکی میگفت تو شیراز 85 تومن!
اتفاقا الان شدیدا احتیاج به پرینتر دارم. لطفا راهنمایی کنید.

هیچ کدوم از دکمه های کپی سیاه سفید و رنگی این 3650 ما کار نمیکنه!!

amirgozali
28-06-2008, 15:35
خلیلی منون آقا رامین واقعا راهنمایات خیلی مفید بود.
واقعا به قول خودتون هرچه قدر آدم بیشتر می دونه انتخاب سخت تر می شه.

raminrt
28-06-2008, 16:29
وقتی خاموش روشنش میکنم سر و صدا میکنه.
ولی وقتی دکمه کپی رو میزنم اصلا انگار نه انگار!!

هیچ کدوم از دکمه های کپی سیاه سفید و رنگی این 3650 ما کار نمیکنه!!
سلام دوست عزیز
ببین من قبلا هم گفتم که توی EPSON هیچ اطلاعات قابل اطمینانی ندارم ولی دو سه تا کار هست که میتونی انجام بدی
1. از سایت بری و Reference Guide رو بگیری یه قسمت Troubleshooting بدرد بخوری داره حد اقل بهت یاد میده

که یه تست ازش بگیری ببینی پرینترش سالمه و تفکیک عیب کنی این لینک دونلود

*اینم لینک صفحه دونلود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید--
2. بری سایت EPSON و توی قسمت Troubleshooting یه جای SelfHelp Tools داره که از طریق اینترنت و browser پرینتر رو تایه حدودی چک میکنه به اسم Printer Status Monitor اینم لینکش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3.بری همون سایت توی قسمت Contact Support با یه تکنسین Online Chat و مشکلتو باهشون در میون بگذاری ایم لینکش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب فکر نمی کنم که کلا زیاد بدرد بخور باشه ولی امید وارم پرینترت درست بشه
رامین

saragol
30-06-2008, 12:18
سلام دوستان
من يك چاپگر ليزري رنگي 3550 اچ پي دارم كه مدتي هست زماني كه پرينت مي فرستم نصفشو كاغذ سفيد بيرون ميده.
به نظر شما مشكل از كجاست ؟

البته اينم بگم كه fuse kit ديگه داره تموم ميشه و 10 درصد بيشتر نمونده

اگه راهنمايي كنين چيكار كنم ممنون ميشم
چون من تعداد بالا پرينت به دستگاه ميدم و توقع ندارم بعدش كاغذ سفيد تحويل بگيرم و تازه بشينم كسري ها رو از اول بگيرم ):

amirgozali
30-06-2008, 14:38
سلام خدمت همه دوستان خوصوصا رامین خان
باید خدمتون عرض کنم که بلاخره گوش شیطون کر ، از هفت خان رستم 6 خان رو رد کردم.:31: مونده 1 خان که اونم بحث شارژه .....:20:
دیروز رفتم و یه 5283 برداشتم و خودم راحت کردم.
126 هزار تومن در ضمن با کارتریج 138 photo جمعا 131 هزار تومن شد.
فروشنده مابه تفاوت کارتریج 140 با 138 رو 5 تومن حساب کرد.
آقا رامین رهنمایات خیلی عالی و مفید بود. وقعا باید بگم ای ول.:10:
یه سوال دیگه در مورد شارژ داشتم می شه لطف کنید و بگید که اگه من کارتریج ها رو شارژ کنم کیفیت پرینت عکس کمتر می شه؟ (( الان کیفیت فوق العاده است خیلی خوبه امیدوارم که تا آخر توهمین کیفیت بمونه :20:)) در ضمن کدوم مارک جوهر یا کیت شارژ بهتره؟ یا فرقی ندارن همشون سر و ته یه کرباسن............

vahid_civil
30-06-2008, 14:52
یه سوال تخصصی که شاید جواب سوالم رو بگیرم:
پرینتر 3 کاره اپسون 3600 من جای 4 تا جوهر داره.مشکیش کامله.2تاش آخراشونه ولی دارن. ویکیشون اصلا نداره.یعنی یه ضربدر روش خورده.
اگه یکیش نباشه کار نمیکنه ؟

raminrt
30-06-2008, 15:29
سلام دوستان
من يك چاپگر ليزري رنگي 3550 اچ پي دارم كه مدتي هست زماني كه پرينت مي فرستم نصفشو كاغذ سفيد بيرون ميده.
به نظر شما مشكل از كجاست ؟
البته اينم بگم كه fuse kit ديگه داره تموم ميشه و 10 درصد بيشتر نمونده
اگه راهنمايي كنين چيكار كنم ممنون ميشم
چون من تعداد بالا پرينت به دستگاه ميدم و توقع ندارم بعدش كاغذ سفيد تحويل بگيرم و تازه بشينم كسري ها رو از اول بگيرم ):
سلام دوستان
خوب دوست عزیز من درست متوجه نشدم منظورت اینه که بجای بعضی از صفحات صفحه سفید پرینت گرفته میشه مثلا صفحه 1و2 رو داری ولی بجای 3 صفحه سفید داری یا پرینتر کاغذ چند برگی می گشه و باید کاغذای سفید رو جدا کنی ولی صفحات کامله ویا اینکه نصف صفحه پرینت سفیده ؟
چون هر کدوم مسئله جدایه لطفا بیشتر توضیح بدید و از چه برنامه ای استفاده می کنید

raminrt
30-06-2008, 15:56
سلام خدمت همه دوستان خوصوصا رامین خان
باید خدمتون عرض کنم که بلاخره گوش شیطون کر ، از هفت خان رستم 6 خان رو رد کردم.:31: مونده 1 خان که اونم بحث شارژه .....:20:
دیروز رفتم و یه 5283 برداشتم و خودم راحت کردم.
126 هزار تومن در ضمن با کارتریج 138 photo جمعا 131 هزار تومن شد.
فروشنده مابه تفاوت کارتریج 140 با 138 رو 5 تومن حساب کرد.
آقا رامین رهنمایات خیلی عالی و مفید بود. وقعا باید بگم ای ول.:10:
یه سوال دیگه در مورد شارژ داشتم می شه لطف کنید و بگید که اگه من کارتریج ها رو شارژ کنم کیفیت پرینت عکس کمتر می شه؟ (( الان کیفیت فوق العاده است خیلی خوبه امیدوارم که تا آخر توهمین کیفیت بمونه :20:)) در ضمن کدوم مارک جوهر یا کیت شارژ بهتره؟ یا فرقی ندارن همشون سر و ته یه کرباسن............

سلام دوست عزیزم
خوب اگر شارژ کنی یه ذره تا یه کمی کیفیت(بسته به نوع دید) کمتر میشه :46:
خوب چی بگم یه زمانی Inktec,Inkmate جوهراش بد نبودن حتی کیت های شارژ هم داشتن ولی الان رو نمیدونم
و دوستان این کاره باید شما رو راهنمایی کنند
ولی یه چیزی شما که کارتریج فوتو گرفتی بعید میدونم کیت شارژش باشه ولی بهتره بپرسی اگر نبود هم
باید جوهراش و بخری و آسین بالا بزنی دیگه
فقط جوهر EPSON نخر چون تکنولوژی اینا باهم فرق میکنه
رامین

raminrt
30-06-2008, 16:01
پرینتر 3 کاره اپسون 3600 من جای 4 تا جوهر داره.مشکیش کامله.2تاش آخراشونه ولی دارن. ویکیشون اصلا نداره.یعنی یه ضربدر روش خورده.
دوست عزیز معمولا پرینترا (البته تویHP ) بجز چند مورد استثنا وقتی حتی یکی از کارتریجاشون سالم نباشن پرینت نمیگیرن بهتر کارتریج خراب رو هم عوض کنی و بعد تستش کنی
رامین

A r c h i
30-06-2008, 21:33

کیته های شارژ انقدر مهم نیستند، همشون یک کار انجام می دن.. کلا کیت هم یکبار باید بخری، بعدش باید فقط جوهر بگیری
روی جوهر نوشته که برای کارتریج چه مارک پرینتری مناسبه.. من تاحالا چند نوع مختلف گرفتم به توصیه فروشنده گرفتم..همشون خوب بودن :46:

خب امتحان کن ببین کار می کنه یا نه :31:
اگه کارتریج جوهر نداشته باشه یا خشک شده باشه، ولی کارتریج سر جاش باشه با بقیه رنگها پرینت می گیره ، ولی اگه کارتریج سر جاش نباشه ، تو hp که همونطور که رامین جان گفتن کار نمی کنه

saragol
30-06-2008, 22:17
سلام دوستان
خوب دوست عزیز من درست متوجه نشدم منظورت اینه که بجای بعضی از صفحات صفحه سفید پرینت گرفته میشه مثلا صفحه 1و2 رو داری ولی بجای 3 صفحه سفید داری یا پرینتر کاغذ چند برگی می گشه و باید کاغذای سفید رو جدا کنی ولی صفحات کامله ویا اینکه نصف صفحه پرینت سفیده ؟
چون هر کدوم مسئله جدایه لطفا بیشتر توضیح بدید و از چه برنامه ای استفاده می کنید

ببینید مثلاً من چند تا فایل .jpg دارم و میخوام از اینا 5 سری کپی داشته باشم، تا یه جائیشو میزنه، بقیش کاغذ رو میکشه اما سفید پرینت می گیره !!

از نرم افزار ACD SEE هم استفاده میکنم، 3 ساله، اما این مشکل تازه پیش اومده برام !!!

اگه میدونید لطفا بگین که چیکار کنم مشکل حل بشه

مرسی

savej
01-07-2008, 01:55
سلام دوست عزیز
من فرض رو بر این می گذارم که شما تا سایز A4 و برای پرینت15000 صفحه درماه و لازم داری وچون 1320 هم یه ذره قدیمی شده و هم گرونه فکر میکنم HP LASERJET P2015 گزینه خوبی باشه البته که بهتره راجع به بقیه برند ها هم تحقیق کنی اینم لینک مشخصاتش البته به PDF

ممنونraminrt عزيز؛
مي خواستم نظرتون رو راجع به سامسونگ 1610بدونم؛ شنيدم نگهداريش به صرفه تر از hp يه؟
درکل سامسونگ و hp چه تفاوتهاي قابل ملاحظه اي با هم دارن؟
در ضمن اگه از قيمت حدوديش خبر داريد ما رو هم خبردار کنيد.

saeedmogadamy
01-07-2008, 09:12
من یک پرینتر کانون جوهر افشان mp160 دارم دیروز دیدم جوهراش داره تموم میشه خودم شارژشون کردم ولی بعد از شارژ هواگیری هم کردم ولی یکی 2 خط می پرونه تو چاپ چی کار کنم زود کمکم کنین قبل شارژ این طوری نبود

ولی وقتی با کیفیت best می زنم زیاد معلوم نیست
چی کار کنم؟ کامل توضیح بدین مرسی

دارم دیوونه می شم

cyrus3000
01-07-2008, 11:11
من برای اولین بار کارترج مشکی چاپگرم رو شارژ کردم کیفیت جوهرش بد نیست ولی موقع چاپ بعضی مواقع لکه های ناخواسته روی کاغذ می افته که من یه همچین مشکلی در مورد جوهر اوریجینال نداشتم در ضمن روی صفحه نمایش چاپگر ونرم افزار چاپگر همچنان جوهرمشکی رو تمام شده نشون می ده ...راهی وجود نداره که بشه مقدار جوهر باقی مونده رو فهمید!!؟؟؟
چاپگرم hp all in one 4183

amirgozali
01-07-2008, 12:42
سلام یه سوال دیگه؟

من وقتی پرینت سیاه سفید می گیرم وقتی که کیفیت رو Normal هست رنگ متن رو خاکستری تیره می زنه.
ولی وقتی اون رو کیفیت Maximum dpi میزارم کیفیت خوب می شه. عوضش سرعتش خیلی کند می شه.

حالا سوالم اینه که به نظر شما این حالت طبیعی یه یا پرینتر مشکل داره؟

raminrt
01-07-2008, 23:01
ببینید مثلاً من چند تا فایل .jpg دارم و میخوام از اینا 5 سری کپی داشته باشم، تا یه جائیشو میزنه، بقیش کاغذ رو میکشه اما سفید پرینت می گیره !!
از نرم افزار ACD SEE هم استفاده میکنم، 3 ساله، اما این مشکل تازه پیش اومده برام !!!
اگه میدونید لطفا بگین که چیکار کنم مشکل حل بشه
مرسی

سلام دوستان

و سلام دوست عزيز saragol اين مشكل شما كاملا نرم افزاري و ممكنه مربوط به درايور يا برنامه مورد استفادتون باشه لطفا شما يه تست انجام بديد موقتا از يه برنامه ديگه بجاي ACD SEE براي پرينت استفاده كنيد و ببيند مشكل برطرف ميشه يا نه

ميتوني درايور رو هم دوباره بريزي ولي خوب ممكنه ويندوز پرينتر رو نشناسه و توي درد سر بيوفتي

raminrt
01-07-2008, 23:10
من یک پرینتر کانون جوهر افشان mp160 دارم دیروز دیدم جوهراش داره تموم میشه خودم شارژشون کردم ولی بعد از شارژ هواگیری هم کردم ولی یکی 2 خط می پرونه تو چاپ چی کار کنم زود کمکم کنین قبل شارژ این طوری نبود
ولی وقتی با کیفیت best می زنم زیاد معلوم نیست
چی کار کنم؟ کامل توضیح بدین مرسی
دارم دیوونه می شم

سلام دوستان

و سلام دوست عزيز جناب saeedmogadamy فكر ميكنم البته مطمئن نيستم كه پرينتر شما چنتا از نازلاش گرفته شده ممكنه با كلين كردن برطرف بشه و يا چنتا كه پرينت بگيري خودش درست بشه

البته بهتره اساتيد نظر بدن چون واقعا راجه به كانون نميتونم مطمئن بگم

raminrt
01-07-2008, 23:13
من برای اولین بار کارترج مشکی چاپگرم رو شارژ کردم کیفیت جوهرش بد نیست ولی موقع چاپ بعضی مواقع لکه های ناخواسته روی کاغذ می افته که من یه همچین مشکلی در مورد جوهر اوریجینال نداشتم در ضمن روی صفحه نمایش چاپگر ونرم افزار چاپگر همچنان جوهرمشکی رو تمام شده نشون می ده ...راهی وجود نداره که بشه مقدار جوهر باقی مونده رو فهمید!!؟؟؟
چاپگرم hp all in one 4183

سلام دوستان

سلام دوست عزيز جناب cyrus3000 فكر كنم شما زياد جوهر توي كارتريج ريختيد و اين و اين جوهر به نازل ها فشار مياره . اگر اينطور باشه بعد از چنتا پرينت ممكنه درست بشه

در رابطه باسوال دومتون قبلا ثوضيح دادم و متاسفانه نميشه اون حالت اول رو برگردوند

raminrt
01-07-2008, 23:15
اين اشتباه شد ببخشيد

raminrt
01-07-2008, 23:17
سلام یه سوال دیگه؟
من وقتی پرینت سیاه سفید می گیرم وقتی که کیفیت رو Normal هست رنگ متن رو خاکستری تیره می زنه.
ولی وقتی اون رو کیفیت Maximum dpi میزارم کیفیت خوب می شه. عوضش سرعتش خیلی کند می شه.
حالا سوالم اینه که به نظر شما این حالت طبیعی یه یا پرینتر مشکل داره؟

سلام دوستان

سلام دوست عزيز جنابamirgozali خوب حدس ميزدم ممكنه به اين مشكل بر بخوري ولي خوب اين عادت بد منه كه تاسوال نكني جواب نميدم :31::46::21:

واقعا شرمنده :11:

خوب پرينتر شما متن رو هم جاي عكس ميگيره و با 6 رنگ اونو ميزنه نه فقط با كارتريج مشكي بخاطر همينه كه سياه نميزنه وحواست باشه اگر اينطوري پيش بري كارتريج رنگي و فتو شما زود تر تموم ميشه

خوب راه حل چيه ؟ بايد بري توي درايور پرينتر و براي متن Only Black انتخاب كني

***واقعا شرمنده چون يه ذره مشكل دارم نميتونم زياد بنويسم:11:

amirgozali
02-07-2008, 12:57
سلام دوستان

سلام دوست عزيز جنابamirgozali خوب حدس ميزدم ممكنه به اين مشكل بر بخوري ولي خوب اين عادت بد منه كه تاسوال نكني جواب نميدم :31::46::21:

واقعا شرمنده :11:

خوب پرينتر شما متن رو هم جاي عكس ميگيره و با 6 رنگ اونو ميزنه نه فقط با كارتريج مشكي بخاطر همينه كه سياه نميزنه وحواست باشه اگر اينطوري پيش بري كارتريج رنگي و فتو شما زود تر تموم ميشه

خوب راه حل چيه ؟ بايد بري توي درايور پرينتر و براي متن Only Black انتخاب كني

***واقعا شرمنده چون يه ذره مشكل دارم نميتونم زياد بنويسم:11:

تو Only Black می زارم ولی بازهم وضعیت همون هست.:13:
حالا به نظر شما چی کار کنم آیا این وضعیت اشکال داره؟ در ضمن وقتی کپی سایه و سفید هم می گیرم باز هم وضعیت همونه؟ یعنی رنگش یه جورایی خاکستری و اگه کم رنگ بزنم قهوه ای تیره می زنه؟ چی کار کنم؟

psp2
03-07-2008, 17:18
کسی میتونه آموزش شارز کارتریج جوهر افشان رو بده

Mostafa.yey
06-07-2008, 18:27
سلام
واسه یکی از دوستام می خوام یه چابگر جوهر افشان واسه چاپ معمولی و چاپ عکس بخرم تا 130-160.
چه مدلی رو پیشنهاد می کنین؟

h_kouhnavard
07-07-2008, 11:43
سلام
2 ماه پیش یک پرینتر رنگی اچ چی مدل 1280 گرفتم. الان چند روزیه روشن نمیشه. وقتی کابل برقش رو درمیارم دوباره وصل میکنم یک لحظه روشن میشه دوباره خاموش میشه.
دوستان ممنون میشم اگه بفرمایین مشکلش چیه؟
متشکرم

raminrt
07-07-2008, 16:48
سلام دوستان
واقعا متاسفم ولی چند روزه نمیتونم زیاد وقت بگذارم ببخشید دیگه:11:
دوست عزیز psp2
از اینجا میتونی طرز شارژ رو ببینی البته بهتره یه کیت شارژ اولش بخری بعد دیگه خودت وارد میشی و فقط جوهر میخری

----------------------------------------------------------------------------------------------------
دوست عزیز Mostafa.yey
اگر پستهای قبلی رو بخونی اطلاعت خوبی بدست میاری و توی این سایت میتونی قیمت ها و یه ذره هم توضیحات و ببینی من هم الان نه ولی بعدا حتما در خدمتتون هستم

و برای HP

موفق باشی
----------------------------------------------------------------------------------------------------
دوست عزیز h_kouhnavard
در مورد 1280 شما باید در پشت اونو باز کنید و یک بار دیگه کامل و درست ببندید اگر در پشت این پرینتر به هر علتی حتی یه ذره هم باز باشه پرینتر روشن نمی شه
موفق باشی
دوست عزیزم amirgozali بهت یه توضیح بده کارم واقعا شرمنده:11:

رامین

M.P.L
08-07-2008, 16:38
دوستان سلام

میخواستم بدونم نشانه های تمام شدن شارژ چاپگر لیزری سیاه و سفید چیه ؟

چون وقتی یه صفحه پرینت میگیرم دقیقا نصف صفحه عالی و نصف صفحه دیگه کمرنگ و بعضی جاها سفید است

aluminum
09-07-2008, 14:28
دوستان سلام

چون وقتی یه صفحه پرینت میگیرم دقیقا نصف صفحه عالی و نصف صفحه دیگه کمرنگ و بعضی جاها سفید است

منم جدیداً چنین مشکلی پیدا کردم
مشکل از کجاست؟؟؟

raminrt
09-07-2008, 18:09
دوستان سلام

سلام دوستان
دوست عزیز وقتی پودر کارتریج شما رو به اتمام هست وسط صفحه پرینت شده کمرنگ تر چاپ میشه واین اینقدر ادامه پیدا میکنه تا کاملا وسط صفحه سفید میشه و خوب وقتی کار تریج تونر رو در میارید و اونو تکون میدید
و دوباره پرینت میگیرید وضیعت بهتر میشه حتی ممکنه بسته به پودر باقی مونده توی کارتریج چند صفحه رو خوب بگیره خوب اگر چیپست حافظه کارتریج سالم باشه و کارتریج شارژ نشده باشه از روی اون هم میشه فهمید

A r c h i
09-07-2008, 21:42
کسی میتونه آموزش شارز کارتریج جوهر افشان رو بده

سلام
من قبلا راجع به شارژ کارتریج جوهر افشان در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])توضیح دادم

اگه مشکل دیگه ای داشته ای بپرس :31:

aluminum
09-07-2008, 22:18
اگر چیپست حافظه کارتریج سالم باشه و کارتریج شارژ نشده باشه از روی اون هم میشه فهمید

چه جوری میشه فهمید که چیپست سالم؟
راستی این که میگن هد کثیفه درسته یا اصلا یعنی چی که هد کثیفه؟

ممنون

Lavania
10-07-2008, 19:56
من میخواستم یه پرینتر بگیرم اما اصلا چیزی در این مورد نمی دونم
این چند کارها چطورا هم پرینتر هم اسکنر
ایا مدلی هست که هم رنگی هم سیاه سفید و کارتریج رو با تعداد بالا بزنه و بتونه مستقیم از یه برگ کپی بگیره
اگه ممکنه بگید با هر بار شارز چند تا برگ میتونه بزنه

sara100
11-07-2008, 10:56
دوستان عزيز سلام !

به نظر شما پرينتر hp1020 بهتر هست يا hp p1006 ؟ از چه نظر ؟

قدرت خريد بنده تا سقف 120000 تومان مي باشد....

انتخاب بنده فقط HP هست و بس ...

amirgozali
11-07-2008, 12:41
من میخواستم یه پرینتر بگیرم اما اصلا چیزی در این مورد نمی دونم
این چند کارها چطورا هم پرینتر هم اسکنر
ایا مدلی هست که هم رنگی هم سیاه سفید و کارتریج رو با تعداد بالا بزنه و بتونه مستقیم از یه برگ کپی بگیره
اگه ممکنه بگید با هر بار شارز چند تا برگ میتونه بزنه
با اجازه دوستان و استادان گرامی
سلام دوست عزیز
دوست عزیز قسمت مهم رو که نفرمودید منظورم اینه که تا چه قیمتی توان خرید داری؟؟؟؟
شما می تونید چندین انتخاب داشته باشد. یا اینکه پرینتر لیزری بخرید یا جوهر افشان.
اگه تعداد پرینت سیاه و سفید شما خیلی زیاد هستش یعنی روزانه حداقل 5 برگ باشه و پرینت رنگی هم نداشته باشی میتونی لیزری بخری چون هم جوهر یا همون پودر اون دیر تر تموم می شه و هم اینکه شارژ اون به صرفه تر از شارژ کارتریج جوهر افشان هست.
شما با پرینتر لیزری 1020 می تونید تقریبا 2000 صفحه پرینت با پوشش 5% رنگ ( مثلا متن ) بزنید. در حالی که با همین پوشش 5% تو جوهر افشان می تونید تا حداکثر 200 برگ سیاه و سفید و 200 برگ رنگی چاپ کنید. در ضمن هزینه شارژ رو هم در نظر داشته باش.
به قول دوستمون آقا رامین اگه بدی بیرون اون جوجه تکنسین ها برات شارژ کنن شارژ لیزری 7 تا 10 تومن و جوهر افشان هر کارتریجش 4 تا 5 تومن برات تموم می شه.
اگه یه کم حوصله به خرج بدی میتونی شارژ اونا رو هم یاد بگیری و خوت شارژ کنی که اون وقت خیلی ارزون در می یاد.
در ضمن تو پرینتر های جوهر افشان حتما باید هر چند وقت حداقل یه پرینت بگیری تا جوهر تو کارتریج ها خشک نشه در صورتی که تو لیزری اصلا چنین بحثی وجود نداره.
برای کپی هم پرینتر لیزری چند کاره هم هستند که کپی هم می کنه. که اونا خیلی به صرفته تر از جوهر افشان هستند.
خوب حالا اگه می خوای حتما یه پرینتر رنگی ارزون قیمت بخری چاره ای نداری جز اینکه جوهر افشان بخری.
در ضمن این رو هم بگم که اگه می خوای تو هر هفته 3 یا 4 تا پرینت بگیری جوهر افشان هم بد نیست فقط باید مواظب خشک شدنش باشی و هر چند وقت یه بار یه پرینت بگیری. خوب این ها هم انواع مختلف داره که می تونی چند کاره هم بخری. که کپی هم دارن و برای کپی گرفتن نیازی به کامپیوتر ندارند. ولی اون هم یه اشکال داره که همون بحث تموتم شدن زود جوهر و شارژ و قیمت و اینجور چیز هاست.
(( در ضمن دقت پرینتر های لیزری در کل بیشتر از پرینتر های جوهر افشان هستند. ))
شما لطف کنید و بگید که برای چه کاری می خواهید تا بیشتر راهنماییت کنم.
از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم می تونی یه کم اطلاعات بیشتری به دست بیاری.

amirgozali
11-07-2008, 12:46
دوستان عزيز سلام !

به نظر شما پرينتر hp1020 بهتر هست يا hp p1006 ؟ از چه نظر ؟

قدرت خريد بنده تا سقف 120000 تومان مي باشد....

انتخاب بنده فقط HP هست و بس ...
از لیبک های زر می تونید اطلاعات بیشتری به دست بیارید:
برای 1020

برای 1006

Lavania
11-07-2008, 17:29
با اجازه دوستان و استادان گرامی
سلام دوست عزیز
دوست عزیز قسمت مهم رو که نفرمودید منظورم اینه که تا چه قیمتی توان خرید داری؟؟؟؟
شما می تونید چندین انتخاب داشته باشد. یا اینکه پرینتر لیزری بخرید یا جوهر افشان.
اگه تعداد پرینت سیاه و سفید شما خیلی زیاد هستش یعنی روزانه حداقل 5 برگ باشه و پرینت رنگی هم نداشته باشی میتونی لیزری بخری چون هم جوهر یا همون پودر اون دیر تر تموم می شه و هم اینکه شارژ اون به صرفه تر از شارژ کارتریج جوهر افشان هست.
شما با پرینتر لیزری 1020 می تونید تقریبا 2000 صفحه پرینت با پوشش 5% رنگ ( مثلا متن ) بزنید. در حالی که با همین پوشش 5% تو جوهر افشان می تونید تا حداکثر 200 برگ سیاه و سفید و 200 برگ رنگی چاپ کنید. در ضمن هزینه شارژ رو هم در نظر داشته باش.
به قول دوستمون آقا رامین اگه بدی بیرون اون جوجه تکنسین ها برات شارژ کنن شارژ لیزری 7 تا 10 تومن و جوهر افشان هر کارتریجش 4 تا 5 تومن برات تموم می شه.
اگه یه کم حوصله به خرج بدی میتونی شارژ اونا رو هم یاد بگیری و خوت شارژ کنی که اون وقت خیلی ارزون در می یاد.
در ضمن تو پرینتر های جوهر افشان حتما باید هر چند وقت حداقل یه پرینت بگیری تا جوهر تو کارتریج ها خشک نشه در صورتی که تو لیزری اصلا چنین بحثی وجود نداره.
برای کپی هم پرینتر لیزری چند کاره هم هستند که کپی هم می کنه. که اونا خیلی به صرفته تر از جوهر افشان هستند.
خوب حالا اگه می خوای حتما یه پرینتر رنگی ارزون قیمت بخری چاره ای نداری جز اینکه جوهر افشان بخری.
در ضمن این رو هم بگم که اگه می خوای تو هر هفته 3 یا 4 تا پرینت بگیری جوهر افشان هم بد نیست فقط باید مواظب خشک شدنش باشی و هر چند وقت یه بار یه پرینت بگیری. خوب این ها هم انواع مختلف داره که می تونی چند کاره هم بخری. که کپی هم دارن و برای کپی گرفتن نیازی به کامپیوتر ندارند. ولی اون هم یه اشکال داره که همون بحث تموتم شدن زود جوهر و شارژ و قیمت و اینجور چیز هاست.
(( در ضمن دقت پرینتر های لیزری در کل بیشتر از پرینتر های جوهر افشان هستند. ))
شما لطف کنید و بگید که برای چه کاری می خواهید تا بیشتر راهنماییت کنم.
از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم می تونی یه کم اطلاعات بیشتری به دست بیاری.
دوست عزیز ممنونم از راهنمای شما مبلغ برای من مهم نیست
و منظور من هم همون لیزری بود
این مدل که گفتید ایا اسکنر هم هست
راستش من در مورد کارترج هیچی نمیدونم میشه در این مورد هم راهنمای کنید
اما من این رو برای خودم نمیخوام به سفارش یکی از دوستان که کافی نت داره و میخواد هم با هاش اسکن کنه و هم در روز حداقل میانگین 20 برگ بزنه و مستقیم هم بتونه با هاش کپی کنه ایا چنینین مدلی هست که این ویزگی ها رو یک جا با هم داشته باشه یا نه با ید چند مدل رو بگیره در ضمن میتونه هم رنگی هم سیاه سفید بزنه ؟نمیدونم متوجه منظور من شدید یا نه در کل دوست من این کار ها رو میخواد انجام بده با این پرینتر و نه اون و نه من هیچ در این مورد اطلاعی نداریم و از شما راهنمای خواستیم و کار با اون یعنی چاپ و یرینت و کپی هم خیلی زیاد نیست (در حد این که بریم یه دستگاه با اون قیمت ها و کارای های بالا رو بگیریم ) میخواستم بدونم میشه این کار ها رو با یه پرینتر انجام داد لیزری و و مهم نیست قیمتش بالا باش و فکر م نکنم از میلیون بالاتر بزنه :31:

amirgozali
12-07-2008, 08:32
دوست عزیز ممنونم از راهنمای شما مبلغ برای من مهم نیست
و منظور من هم همون لیزری بود
این مدل که گفتید ایا اسکنر هم هست
راستش من در مورد کارترج هیچی نمیدونم میشه در این مورد هم راهنمای کنید
اما من این رو برای خودم نمیخوام به سفارش یکی از دوستان که کافی نت داره و میخواد هم با هاش اسکن کنه و هم در روز حداقل میانگین 20 برگ بزنه و مستقیم هم بتونه با هاش کپی کنه ایا چنینین مدلی هست که این ویزگی ها رو یک جا با هم داشته باشه یا نه با ید چند مدل رو بگیره در ضمن میتونه هم رنگی هم سیاه سفید بزنه ؟نمیدونم متوجه منظور من شدید یا نه در کل دوست من این کار ها رو میخواد انجام بده با این پرینتر و نه اون و نه من هیچ در این مورد اطلاعی نداریم و از شما راهنمای خواستیم و کار با اون یعنی چاپ و یرینت و کپی هم خیلی زیاد نیست (در حد این که بریم یه دستگاه با اون قیمت ها و کارای های بالا رو بگیریم ) میخواستم بدونم میشه این کار ها رو با یه پرینتر انجام داد لیزری و و مهم نیست قیمتش بالا باش و فکر م نکنم از میلیون بالاتر بزنه :31:
سلام مجدد
دوست عزیز اول بگم که اون پرینتر 1020 که گفتم لیزری سیاه و سفید تک کاره بود.
در مورد چند کاره بودن لیزری رنگی من چندان اطلاعاتی ندارم. ولی به نظر بنده حقیر شما بهتره یه تک کاره بگیرد رنگی بگیرد مثلا3600hp بعد یه اسکنر هم بخرید که 450 تومن پول پرینتر هستش و 100 تومن هم پول یه اسکنر.
حالا در مورد کارتریجها باید عرض کنم که تونوع لیزری داخل کارتریج ها به جای جوهر از پودر استفاده شده که تو پرینتر های لیزری رنگی 4 تا کارتریج وجود داره که یکی سیاه دیگری زرد و آبی و قرمز. که همونطور که قبلا گفتم چاپ سیاه وسفید با پوشش 5% حدودا2000 صفحه ( البته بستگی به نوع کارتریج و ظرفیت اون داره) و تو رنگی هم تقریبا باز هم 2000 صفحه می زنه.
نکته خیلی مهم تو لیزری رنگی اینه چون داخل کارتریج ها پودر هست به خاطر همن خشک نمی شه. ولی یه عیبی هم داره اینه که شارژ هر کدوم از کارتریجها برات 30 تومن آب می خوره!! یعنی اگه تمام کارتریج ها را بدی شارژ کنن برات 120 هزار تومن تموم میشه. و فکر نکنم خودت بتونی اونها را شارژ کنی چون یه کم سخته.
ولی خوب اگه جوهر افشان هم بخری اونها دو تا مشکل اساسی که دارن اینه که:
اول اینکه جوهرشون خیلی زود تموم میشه و دوم اینکه مشکل خشک شدن جوهر هست چون داخل کارتریج های اونا جوهر هست نه پودر.
ولی خوب مزایایی هم داره خوب اگه شما شارژ کارتریج رو یاد بگیرد که کار ساده ای هم هست. تقریبا هر بار شارژ اونا برات 2 تومن برای هر کارتریج تموم میشه ( که خوب کارتریجها هم متفاوت هستند هم ظرفیتشون و هم اینکه جدا از هم باشند یا چند رنگ تو یه کارتریج باشه ) که این به نظر بنده حقیر خیلی ارزون تر از کارتریج ها ی لیزری در می یاد که به صرفه تره.
و یکی از مزایای دیگش هم قیمت ارزون خود پرینتر هستش.
خوب اگه باز هم سوال داشتی در خدمت تون هستیم.

raminrt
12-07-2008, 10:41
سلام دوستان
واقعا ممنون از همکاری دوستان و مدیران
خوب گفتم که یه توضیح به جناب amirgozali بدهکارم خوب اینم نتایج مذاکرات با تکنسین اچ پی بعد از اینکه برای ایشون توضیح دادم که با کارتریج 138 مشکل خاکستری زدن متن دارم و ایشون کلی پیشنهاداتی دادن که ما همه رو قبلا انجام داده بودیم (و کلی ایشونو پیچوندیم ) که البته شایدم چون من گفتم که توی ایران هستم ایشون منو پیچوند و .... ایشون گفتند:

.....

.....

Zordich: Please allow me couple of minutes to check the information for you.
ramin : ok
Zordich: Ramin, could you let me know the country you are residing?
ramin : Iran
Zordich: Thank you for the information.
Zordich: Ramin,please allow me an oppurtunity to explain.
Zordich: HP 138 cartridge is a photo inkjet print cartridge produces impressive, true-to-life color for photo printing.
Zordich: This cartridge is designed to deliver more realistic skin tones, vibrant colors, and enhanced contrast during Photo printing.
Zordich: It is specially designed to photo printing to improve the photo quality.
ramin : i think so
Zordich: There is a mix of grey color in the HP 138 photo cartrige so as to produce good quality photos.
Zordich: However, when used for printing text, it will print the text in grey colors.
Zordich: Howver, HP 131 is a inkjet black cartriges used for normal printing.
Zordich: So I recommend you to use HP 131 cartrige while printing normal text and HP 138 for photo printing.
ramin : ok i see
Zordich: Please use HP 131 cartridge when you print documents from computer.
Zordich: USe HP 138 cartrige for producing quality photos.
ramin : thank for your assistant and all of your info
Zordich: This should fix the issue.
Zordich: My pleasure.
Zordich: Do you have any more queries for me?
ramin : thank a lot
ramin : no
Zordich: Have a great weekend.
Zordich: It was a pleasure assisting you today. May health and happiness be yours in all seasons .
Zordich: Thank you for contacting HP Total Care Real-Time chat support.If you need further assistance, please contact us again at: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:void(0);) Chat support is available 24 hrs a day, 7 days a week.
ramin : you too
Zordich: Thank you.
Zordich: Take care and Bye.
ramin : Take care and Bye

خوب امیدوارم که متوجه شده باشی لینک رو هم که خودشون دادن شما خودت هم میتون باهاشون چت کنی شاید نتایج بهتری گرفتی با ما که زوردیچ چت کرد امید وارم با شما جنیفر چت کنه و حالشو ببری :27:

خوب موفق باشید بازم در خدمت هستم

emad64
16-07-2008, 20:55
سلام..
من پرینتر hp deskjet 1280 دارم. یه چند وقتی بود که این error رو میداد :
"Carriage Jam"
بردم مثالاً واسم درستش کردن. بعد 1 ماه که پرینترم رو گرفتم، باهاش 2 برگ که پرینت گرفتم دوباره همون مشکل رو داره. چراغ پاور که سبزه و چراغ کناریش که نارنجیه، هر دوتاشون با هم چشمک میزنن. وقتی چراغ نارنجی روشن باشه یعنی کاغذ میخواد که پرینت بگیره. چراغ نارنجیه رو که میزنم، انگار موتورشو روشن میکنه! با سرعت قسمتی که کاغذ میکشه، میچرخه. البته فقط قسمت داخلیش. یعنی کاغذی وارد پرینتر نمیشه.
وقتی در بالای پرینتر رو باز میکنم، جای اینکه قسمتی که کارتریج روشه بیاد وسط، میره سمت چپِ چپ. در حالت عادی وقتی درِ بالا رو باز میکنی باید بیاد وسط که اگه خواستی بتونی کارتریجا رو عوض کنی. و وقتی خاموشش میکنی باید بره سمتِ راست. ولی این همیشه میره سمت چپ.
ببخشید که خیلی طولانی شد. میخواستم مشکلم رو کامل گفته باشم..
اگه کسی بتونه بگه که مشکلِ پرینترم چیه و چکارش باید بکنم ممنون میشم..

azizian
17-07-2008, 13:06
سلام. طرز شارژ پرینتر 1018 را لطفا بهم بگید یا برام میل کنید. ممنون

azizian
17-07-2008, 13:09
:46:

azizian
17-07-2008, 13:10
azizian_rayaneh@yahoo.com

azizian
17-07-2008, 13:19

petros06
18-07-2008, 13:46
سلام . می خواستم با پرینتر Hp laser jet 1320 بر دو روی صفحه A4 در یک زمان پرینت کنم اما نمی تونم . شما می تو نید به من کمک کنید؟
خواهشن می تونید جوابتونو به ایمیلم بفرستید.

tisfoon06@yahoo.com

:41::13:

azizian
18-07-2008, 14:13
ممکنه طرز شارژ کردن پرینتر 1018 را بهم ایمیل بزنید یا در همینجا جواب بدید.

فني حرفه اي
19-07-2008, 09:12
قيمت يه گارت گرافيك خوب چنده ميشه راهنماي كنيد

فني حرفه اي
19-07-2008, 09:15
ببخشيد اشتباهي تايپ كردم ممنون م مممممممممممممممممممممممم

raminrt
19-07-2008, 10:07
سلام..
"Carriage Jam"
بردم مثالاً واسم درستش کردن. بعد 1 ماه که پرینترم رو گرفتم، باهاش 2 برگ که پرینت گرفتم دوباره همون مشکل رو داره. چراغ پاور که سبزه و چراغ کناریش که نارنجیه، هر دوتاشون با هم چشمک میزنن. وقتی چراغ نارنجی روشن باشه یعنی کاغذ میخواد که پرینت بگیره. چراغ نارنجیه رو که میزنم، انگار موتورشو روشن میکنه! با سرعت قسمتی که کاغذ میکشه، میچرخه. البته فقط قسمت داخلیش. یعنی کاغذی وارد پرینتر نمیشه.
وقتی در بالای پرینتر رو باز میکنم، جای اینکه قسمتی که کارتریج روشه بیاد وسط، میره سمت چپِ چپ. در حالت عادی وقتی درِ بالا رو باز میکنی باید بیاد وسط که اگه خواستی بتونی کارتریجا رو عوض کنی. و وقتی خاموشش میکنی باید بره سمتِ راست. ولی این همیشه میره سمت چپ.

سلام دوستان
ببخشید از اینکه چند وقت نبودم خوب فکر کنم وضعیتم بهتر شده باشه
در مورد سوال شما خوب این میتونه بسته به خیلی چیزا باشه (و جواب دادنش ممکنه چیزی روبرای شما تغییر نده)
ممکنه خود برد Carriage ایراد داشته باشه ممکنه فرمتر و کنترولر ایراد داشته باشه و شما نگفتید اولش موقع روشن شدن چکار میکنه اگر از همون اولش موتور کاغذ کش شروع میکنه سریع چرخیدن ممکنه اینکودر کناری (دیسک اینکدر) ایراد داشته باشه ممکنه هزارتا دلیل دیگه هم داشته باشه
بهترین کار اینه که ببریش دوباره مثلا برات درست کنند :46:
خوب شرمنده که نمیشه کمک بیشتری کرد

raminrt
19-07-2008, 10:24
سلام دوست عزیز
شما میتونید از اینجا PDF شاژ بگیری و کارتریجای این دو مدل مثل همدیگه هستن ولی دوستان اینجوری شارژ
نمی کنند واساتید هم به شما یاد نمیدن متاسفانه :41:
البته خوب تایه حدی هم حق دارن از این را روزی شونو در میارن

از اینجاهم که نمیشه عملی گفت ولی اگر دست به آچاری خودت یدونشو باز کنی متوجه جریان می شید
خوب موفق باشی

raminrt
19-07-2008, 10:35
سلام . می خواستم با پرینتر Hp laser jet 1320 بر دو روی صفحه A4 در یک زمان پرینت کنم اما نمی تونم . شما می تو نید به من کمک کنید؟
خواهشن می تونید جوابتونو به ایمیلم بفرستید.
tisfoon06@yahoo.com
:41::13:
سلام دوستان
دوست عزیز شما هم از خود برنامه ای که استفاده میکنید (مثلا ورد) و هم از Control Panel قسمت Printers and Faxes روی خود پرینتر راست کلیک کنید در قسمت Properties و در تب های بالا Finishing قسمت Print Both side
رو تیک بزنید ولی متاسفانه از این را تمام برنامه ها دو رو می زنن حتی اگر صفحه یه رو باشه
پس بهتر از هر برنامه ای که استفاده میکنید مثلا ورد MS Word برید داخل منوی File و بعد منوی Print و بعدش در قسمت Name اسم پرینتر مورد نظرتون انتخاب کنید و بعد روی Properties کلیک کنید و در تب های بالا Finishing قسمت Print Both side رو تیک بزنید
خوب موفق باشی

فني حرفه اي
19-07-2008, 17:25
مي شه ادرس يه تعميرگاه معتبر توي تهرانو به من ايميل كنيد

medad_red
22-07-2008, 18:12
با عرض سلام يك راهنمهيي در مورد پرينتر Hp1600 ميخواستم.وقتي باهاش كار ميكنم نوشته ها را كاملاً سياه نميزنه و برگه اي كه استفاده ميكنم مانند گلاسه است ولي چسبي هست و كناره هاي سفيدش را بعد از پيرينت ميسوزونه(هاله ابي رنگي ميندازه):8::8::8::8::10:

medad_red
22-07-2008, 18:42
كسي نيست كمكم كنه؟

raminrt
23-07-2008, 12:48
با عرض سلام يك راهنمهيي در مورد پرينتر Hp1600 ميخواستم.وقتي باهاش كار ميكنم نوشته ها را كاملاً سياه نميزنه و برگه اي كه استفاده ميكنم مانند گلاسه است ولي چسبي هست و كناره هاي سفيدش را بعد از پيرينت ميسوزونه(هاله ابي رنگي ميندازه):8::8::8::8::10:

سلام دوست عزیز
اول اینکه خوب ممکنه کاغذ لیبل شما(تا اونجاییکه من متوجه شدم کاغذ پشت چسب دار ) اصلا مال لیزر نباشه(یعنی نتونه حرارت 200 درجه رو تحمل کنه )و اینکه پوشش روش جوری باشه که پودر به درستی روش نشینه
و دوم اینکه شما کاغذ رو توی درایور پرینترت تعین کردی که مثلا روی لیبل چاپ کنه چون توی بعضی از کاغذ ها سرعت پرینتر بسته به نوع کاغذ کمتر میشه
در نهایت میتونی یه صفحه پرینت شده مشکل دار رو اسکن کنی و بفرستی تا بهتر بشه قضاوت کرد
موفق باشی دوست عزیز

shahbab
23-07-2008, 16:04
من يه مدتيه كه يه HP 5183 گرفتم...بعنوان اشانتيون چند برگ ليبل در جعبه اين پرينتر قرار داده شده بود...كه الان هرچي ميگردم تو بازار پيداش نميكنم...جنس اين ليبل ها يك نوع طلق يا پلاستيك مات بود و چاپ روي پشت آن انجام ميشد و در نتيجه CD حالت waterprof پيدا ميكرد...كسي هست كه بتونه آدرس يه جايي رو بده كه ازين ليبل ها داشته باشند ؟قيمتش هم مهم نيست !

emad64
23-07-2008, 19:12
سلام..
"Carriage Jam"

medad_red
24-07-2008, 10:17
raminrt جان مشكل من فقط اين نيست رنگ سياه رو كاملاً سياه نميزنه.پرينتر من HP1600 هست ميدوني چيكار كنم كه اين مشكل هم رفع بشه؟

psp2
24-07-2008, 17:17
چرا وقتی کارتریج پرینتر جوهر افشان رو شارز میکنم در قسمت تست مقدار جوهر همون جوهر قبلی رو نشون میده و هر بار که پرینت میگیرم خط مقدار جوهر کمتر میشه ممکنه وقتی اون خط جوهر از بین بره دیگه کارتریج کار نکنه چون وقتی اونو شارز کردم هنوز یه کم جوهر داشت پرینتر من hp c4283 سه کاره هستش

raminrt
25-07-2008, 16:58
سلام..
"Carriage Jam"

سلام دوستان
دوست عزیز من قبلا هم برای این سوال یه توضیح نوشته بودم دوباره همون میگذارم
در مورد سوال شما خوب این میتونه بسته به خیلی چیزا باشه (و جواب دادنش ممکنه چیزی روبرای شما تغییر نده)
ممکنه خود برد Carriage ایراد داشته باشه ممکنه فرمتر و کنترولر ایراد داشته باشه و شما نگفتید اولش موقع روشن شدن چکار میکنه اگر از همون اولش موتور کاغذ کش شروع میکنه سریع چرخیدن ممکنه اینکودر کناری (دیسک اینکودر) ایراد داشته باشه ممکنه هزارتا دلیل دیگه هم داشته باشه
بهترین کار اینه که ببریش دوباره مثلا برات درست کنند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب شرمنده که نمیشه کمک بیشتری کرد

raminrt
25-07-2008, 17:02
من يه مدتيه كه يه HP 5183 گرفتم...بعنوان اشانتيون چند برگ ليبل در جعبه اين پرينتر قرار داده شده بود...كه الان هرچي ميگردم تو بازار پيداش نميكنم...جنس اين ليبل ها يك نوع طلق يا پلاستيك مات بود و چاپ روي پشت آن انجام ميشد و در نتيجه CD حالت waterprof پيدا ميكرد...كسي هست كه بتونه آدرس يه جايي رو بده كه ازين ليبل ها داشته باشند ؟قيمتش هم مهم نيست !

سلام دوست عزیز
من فکر کنم قبلا از این لیبلها توی پاساژ ایران بالای خیابان طالقانی (نمیدونم اسم پاساژ درسته ؟) طبقه اول دیدم
به اونجا سر زدی؟

raminrt
25-07-2008, 17:07
raminrt جان مشكل من فقط اين نيست رنگ سياه رو كاملاً سياه نميزنه.پرينتر من HP1600 هست ميدوني چيكار كنم كه اين مشكل هم رفع بشه؟

سلام دوست عزیز
اخه شما هم نگفتید روی کاغذ معمولی هم مشکل داری یا نه و اگر سیاه نمیزنه چه رنگی میزنه ؟
روی تست خودش هم ایراد داره؟