PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات جزئی در مورد هر نوع چاپگـــــــــر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31

h_khozooei
24-11-2014, 17:22
سلام

یه مشکلی تمام وقتمو گرفته وبی جواب مونده.

من چند تا پرینتر در سیستمم نصب هست که وقتی از طریق devices and printers اونارو تست میکنم مشکلی ندارن وکار میکنن اما وقتی از طریق میخوام ازشون استفاده کنم ارور میده، با برنامه های مختلفی مثل word ، in design ، photoshop ... امتحان کردم اما نتیجه نداد. پرینترها رو حذف ومجددا نصب کردم بازم نشد، یعنی خود پرینتر مشکلی نداره اما از طریق برنامه ها فراخوانی نمیشه، مثلا برنامه in design اصلا نمیزاره پرینتری انتخاب کنم و عبارت postscript® fileدر قسمت انتخاب پرینتر هست،

ممنون میشم کمک کنین

تو قسمت devices and printers چطوری تست می کنی که می دونی سالمن؟

h_khozooei
24-11-2014, 17:40
سلام
مشکلی که من با پرینتر HP1132 سه کاره دارم، اینه که هر برگی که پرینت میکنم، گایین صفحه زیاد فاصله میمونه، مثلا در ورد حاشیه ها در تمام جهات یکسانه ولی موقع پرینت، حاشیه پایین صفحه زیاده، منظورم سفیدی هست
در بالای صفحه 1 انگشت و در پایین دو انگشت حاشیه میندازه.
تنظیمات هم بر روی Letter هست. هم پرینتر و هم ورد

خوب حتما مدل کاغذت a4 هست دیگه یعنی کاغذی که می گذاری تو دستگاه a4 هست. باید اون هم برش letter باشه.

h_khozooei
24-11-2014, 17:47
درود و خسته نباشید بر تمام فعالان الخصوص مهندس خضوعی عزیز

دوستان گلم سوالی داشتم

مشکل من با سامسونگ 4300 از تغذیه کاغذ دستیه
بعد از فرمور ( شاید هم ربطی نداشته باشه ) از نصف دوم کاغذ کپی میکیره

علتش چیه و درمانش کدومه

با تشکر و خدا قوتی به همه شما

سلام عزیزم
شما هم خسته نباشید. مشکل عجیبیه و من هم آشنا به سامسونگ نیستم. شرمنده
ایا نصفه دوم کاغذ رو که می گیره در جایی درست کپی می کنه یا نا ؟ نصفه دوم رو شیفت می ده و در ابتدای کاغذ چاپ می کنه؟

h_khozooei
24-11-2014, 17:49
سلام
من پرینتر 1006 دارم . خودم شارژش کردم مثل همیشه ولی این دفعه پرنترش خیلی کم رنگ می گیره .(آیا ممکنه پودرش خراب شده باشه چون 2 و سه سالی هست گرفتم )
راهنمایی بفرمایید .

البته در ادامه صحبت همکارمون می تونم اضافه کنم اگر درب بطری باز بمونه مثلا یک ماه کیفیت تونر حتما پایین می اد و کمرنگ می شه. ولی می تونی حالا با یه تونر نو هم امتحان کنی و یا مثلا مگنت یا درام دستگاه رو عوض کنی ببینی مشکل از کجاست.

ali_86
01-12-2014, 09:25
سلام در مورد پرینتر HPlaserjet 2055 به یه مشکل خوردم ممنون میشم راهنماییم کنین

وقتی یه صفحه رو (یه سند رو) پرینت میگیرم اونو پرینت میکنه حالا بعدش صفحه دوم رو که میخوام پرینت بگیرم یه صفحه خالی که بالاش متن زیر رو نوشته میاره بعدش صفحه دوم رو میگیره (یعنی یه صفحه کاغذ هر دفعه هدر میره)
فکر کنم ایراد شبکه ای هست اما این پرینتر رو یه سیستم ویندوز ایکس پی نصبه شئیر هم نیست . کارت شبکه ها رو که غیرفعال میکنم بازم درست نمیشه . خطا به شکل زیر بالای صفحه میاد:
GET /DevMgmt/DiscovertTree.xml [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Host: 127.0.0.1:8080

ممنون میشم کمکم کنین

ali_86
01-12-2014, 09:26

وقتی یه صفحه رو (یه سند رو) پرینت میگیرم اونو پرینت میکنه حالا بعدش صفحه دوم رو که میخوام پرینت بگیرم یه صفحه خالی که بالاش متن زیر رو نوشته میاره بعدش صفحه دوم رو میگیره (یعنی یه صفحه کاغذ هر دفعه هدر میره)
فکر کنم ایراد شبکه ای هست اما این پرینتر رو یه سیستم ویندوز ایکس پی نصبه شئیر هم نیست . کارت شبکه ها رو که غیرفعال میکنم بازم درست نمیشه . خطا به شکل زیر بالای صفحه میاد:
GET /DevMgmt/DiscovertTree.xml [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون میشم کمکم کنین

mohammad.t
02-12-2014, 17:16

ممنون میشم کمکم کنین

اينو غير فعال كن ببين درست ميشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nimahandsomboy
02-12-2014, 17:47
اصل می خوای یا فرعی می خوای کدام شهر هستی؟

میخوام کیفیت خوب کپی کنه؟؟ تو بازی نره

از کجا میتونم تهیه کنم؟؟ یه جای معتبر معرفی کنید

Alfredo
03-12-2014, 13:46
سلام دوستان

من يك كنون mg5540 گرفتم كه جوهر افشان هست. براش كارتريج قابل شار‍ژ هم گرفتم.

مقدار پرينتم هم خيلي زياده ، در روز شايد 100 صفحه رنگي باهاش پرينت بگيرم. يا بعنوان شماره زن ازش استفاده مي كنم و ميذارم هزارتا هزارتا شماره بزنه برام و...

مشكل اينجاست كه اين پرينتر خيلي هدكلين انجام ميده ! يعني بعد از چند دقيقه كه ميخوام يه پرينت باهاش بگيرم هد كلين ميكنه. دوباره براي پرينت چند دقيقه بعد هم هدكلين ميكنه و در روز شايد 40 بار هدكلين كنه !

الآن سوالم اينه كه اين پرينتر مثل پرينتر هاي اپسون نياز نداره كه شلنگ مخزن برگشتيش رو خارج كنيم از خود دستگاه ؟

با پر شدن مخزن برگشتيش نميسوزه كه ؟

خيلي نگرانم !

Alfredo
03-12-2014, 13:54
............................

mohammad.1359
03-12-2014, 14:17
سلام

من پرینتر 1018 اچ پی دارم کارش خوب است این سری که تونرش را عوض کردم هنگام چاپ زمینه صفحه تیره میشود و نوشته ها نیز به فاصله 8 الی 10 سانت پایین تر از خود سایه می اندازد
خواستم عکس بذارم دیدم خیلی تو عکس نشون داده نمیشه البته اون رول زیر درام را عوض کردم ولی فرقی نکرد

ممنون میشم جواب بدهید

mohammad.t
03-12-2014, 14:49
سلام دوستان

من يك كنون mg5540 گرفتم كه جوهر افشان هست. براش كارتريج قابل شار‍ژ هم گرفتم.

مقدار پرينتم هم خيلي زياده ، در روز شايد 100 صفحه رنگي باهاش پرينت بگيرم. يا بعنوان شماره زن ازش استفاده مي كنم و ميذارم هزارتا هزارتا شماره بزنه برام و...

مشكل اينجاست كه اين پرينتر خيلي هدكلين انجام ميده ! يعني بعد از چند دقيقه كه ميخوام يه پرينت باهاش بگيرم هد كلين ميكنه. دوباره براي پرينت چند دقيقه بعد هم هدكلين ميكنه و در روز شايد 40 بار هدكلين كنه !

الآن سوالم اينه كه اين پرينتر مثل پرينتر هاي اپسون نياز نداره كه شلنگ مخزن برگشتيش رو خارج كنيم از خود دستگاه ؟

با پر شدن مخزن برگشتيش نميسوزه كه ؟

خيلي نگرانم !

سلام.
شايد بهتر بود اگر مصرفتون زياده اپسون مي گرفتيد.
در كل هيچ پرينتري در اثر پر شدن مخزن جوهر هاي اضافي توش خراب نميشه يا نميسوزه!
در بعضي پرينترها براي اينكه دستگاه بعد از تعداد مشخصي پرينت سرويس بشه اين رو گذاشتن و به صورت نرم افزاري ريست ميشه(بدون نياز به تعويض مخزن جوهرهاي اضافي)
مورد بعدي اين بود كه با اين كار اگه دستگاه خراب مي شد خيلي راحت دوباره مي شد مثل روز اول و توي مدت گارانتي رايگان تعمير مي شد!(پر شدن اون پد ها يكي از دلايل تشخيص براي استفاده از تانك و ابطال گارانتي بود)
در مورد هدكلين هم كه خب همشون بعد از چند تا برگ پشت سر هم هدكلين مي كنن درست جوهر زيادي مصرف ميشه ولي براي سلامت دستگاه خوبه.

mohammad.t
03-12-2014, 14:55
سلام

من پرینتر 1018 اچ پی دارم کارش خوب است این سری که تونرش را عوض کردم هنگام چاپ زمینه صفحه تیره میشود و نوشته ها نیز به فاصله 8 الی 10 سانت پایین تر از خود سایه می اندازد
خواستم عکس بذارم دیدم خیلی تو عکس نشون داده نمیشه البته اون رول زیر درام را عوض کردم ولی فرقی نکرد

ممنون میشم جواب بدهید

اگه عكس بذاريد كه خيلي بهتره!
اين سايه انداختن ها معمولا از فوم هستند كه بهش اشاره كرديد و تعويضش كرديد!
مطمئن بودن از درست بودن نوع تونر، تخليه كامل تونر از كارتريج و سرويس كامل با فشار هوا و تعويض دوباره فوم! رو بهتون پيشنهاد مي كنم!
فوم رول قبلي رو يكبار با اسفنج و كف به آرامي بيرونش رو بشورييد و خشك كنيد و دوباره استفاده كنيد ببينيد فرقي ميكنه يا نه.

mohammad.1359
03-12-2014, 16:35
اگه عكس بذاريد كه خيلي بهتره!
اين سايه انداختن ها معمولا از فوم هستند كه بهش اشاره كرديد و تعويضش كرديد!
مطمئن بودن از درست بودن نوع تونر، تخليه كامل تونر از كارتريج و سرويس كامل با فشار هوا و تعويض دوباره فوم! رو بهتون پيشنهاد مي كنم!
فوم رول قبلي رو يكبار با اسفنج و كف به آرامي بيرونش رو بشورييد و خشك كنيد و دوباره استفاده كنيد ببينيد فرقي ميكنه يا نه.

zahedy2006
03-12-2014, 19:19
سلام

یه فیدبک از کیفیت پرینترهای چندکاره لیزری HP و Epson و ... می خواستم.
قراره برای یه آشنا چندکاره لیزری بگیرم و بیشتر بین این دو برند موندم. کانون یه مقدار شهرت بد داره. سامسونگ هم که ظاهرا یه بحث چیپ و ... داره و این آشنای ما سنش بالاس و کمترین پیچیدگی رو می خواد

با تشکر

mohammad.t
03-12-2014, 19:32
سلام

قراره برای یه آشنا چندکاره لیزری بگیرم و بیشتر بین این دو برند موندم. کانون یه مقدار شهرت بد داره. سامسونگ هم که ظاهرا یه بحث چیپ و ... داره و این آشنای ما سنش بالاس و کمترین پیچیدگی رو می خواد

با تشکر

همون hp رو بگيريد خوبه!
كيفيت همه پرينتر هاي ليزري براي چاپ متن خوبه خود سامسونگ هم براي كسي كه بخواد سالي يه چند تا پرينت بزنه جواب ميده!
ولي خب اگه بخواد هر روز يه تعداد زيادي بزنه اونوقت تفاوت ايجاد ميشه بينشون. ميشناسم كسي رو كه پرينتر سامسونگ سه كاره گرفته بعد از چند سال نمي دونه كارتريج كجاي دستگاهه:n02:
بر اساس نياز بگيريد موشكلي نيست!!

zahedy2006
03-12-2014, 20:12
همون hp رو بگيريد خوبه!
كيفيت همه پرينتر هاي ليزري براي چاپ متن خوبه خود سامسونگ هم براي كسي كه بخواد سالي يه چند تا پرينت بزنه جواب ميده!
ولي خب اگه بخواد هر روز يه تعداد زيادي بزنه اونوقت تفاوت ايجاد ميشه بينشون. ميشناسم كسي رو كه پرينتر سامسونگ سه كاره گرفته بعد از چند سال نمي دونه كارتريج كجاي دستگاهه:n02:
بر اساس نياز بگيريد موشكلي نيست!!

ممنون
پرینت در حد چند صفحه در سال نیست. اتفاقا خیلی زیاد هم هست و اکثرا متن و نمودار و اینا - این آشنا استاد دانشگاه هستن
اما پیچیدگی نمی خوام داشته باشه چون برای سن و حوصله شون مناسب نیس
صرفا دکمه پرینت رو بزنن و چاپ کنه بره!

خودم P1102W دارم و به نظرم خوبه (به جز اینکه روی درامش خش مشکل داره و باید گاها تمیز بشه) - شاید تو دو سال 6000 برگ بیشتر چاپ کرده باشم

بیشتر واسم مهمه خرابی تو کار نیاد

خودم فعلا این دو مدل رو مد نظر دارم:

HP LaserJet Pro MFP M125a Laser Printer - اطراف 510 باید باشه
و

HP LaserJet Pro MFP M127fn Multifunction Laser Printer که اطراف 585 تومنه

مدل وایرلس دار تو این حدود اگه می بود خیلی خوب بود.

Alfredo
03-12-2014, 21:51
سلام.
شايد بهتر بود اگر مصرفتون زياده اپسون مي گرفتيد.
در كل هيچ پرينتري در اثر پر شدن مخزن جوهر هاي اضافي توش خراب نميشه يا نميسوزه!
در بعضي پرينترها براي اينكه دستگاه بعد از تعداد مشخصي پرينت سرويس بشه اين رو گذاشتن و به صورت نرم افزاري ريست ميشه(بدون نياز به تعويض مخزن جوهرهاي اضافي)
مورد بعدي اين بود كه با اين كار اگه دستگاه خراب مي شد خيلي راحت دوباره مي شد مثل روز اول و توي مدت گارانتي رايگان تعمير مي شد!(پر شدن اون پد ها يكي از دلايل تشخيص براي استفاده از تانك و ابطال گارانتي بود)
در مورد هدكلين هم كه خب همشون بعد از چند تا برگ پشت سر هم هدكلين مي كنن درست جوهر زيادي مصرف ميشه ولي براي سلامت دستگاه خوبه.

یکی از دوستام یک 4940 داره که خراب شده، تعمیرکار گفته این مخزن تخلیش بر اثر استفاده بیش از حد پر شده و وقتی پر بشه یه سنسور داره که برد دستگاه رو میسوزونه که دیگه استفاده نکنی.... خلاصه یه همچین چیزی گفته...

از طرفی ما یه 1410 اپسون هم داریم که لوله برگشتی جوهرش رو از دستگاه خودمون کشیدیم بیرون و وقتی هدکلین میکنه از اون لوله جوهر میریزه بیرون !

گفتم شاید با این کنونه بشه همچین کاری کرد...

neoanderson
03-12-2014, 22:26
سلام
من یه پرینتر مولتی فانکشن لیزری رنگی میخام.
چه پرینتری هست که کمترین دردسر را برای پر کردن کارتریج ها داشته باشه.
اگه امکانش هست از پرینتز های 3 سال پیش را برای من در نظر بگیرید چون باید دست دوم بخرم

با تشکر

mohammad.t
04-12-2014, 01:46
سلام
اگه امکانش هست از پرینتز های 3 سال پیش را برای من در نظر بگیرید چون باید دست دوم بخرم

با تشکر

هدفتون از خريد پرينتر ليزري رنگي چند كاره چيه؟!

h_khozooei
04-12-2014, 15:40
سلام

ممنون میشم جواب بدهید
تکرار 8 سانت مال فوم نیست که عوض کردی باید مال درام باشه.
اگر پس زمینه می ده تونرت ایراد داره. بهتره با یه تونر دیگه شارژ کنی. یه بار تونر کرونا مخصوص HP بگیر امتحان کن فکر می کنم 125 گرمش حدود 4 هزار تومان باشه.

h_khozooei
04-12-2014, 15:42
سلام

با تشکر

فقط HP بگیر خیال خودتو راحت کن. دنبال چیزه دیگه هم نگرد.

h_khozooei
04-12-2014, 15:43
سلام

با تشکر

دست دو گیرت نمی آد. ولی الان می تونی یه HP چهار کاره نو لیزر رنگی رو حدود 1.300.000 تومان بخری.

h_khozooei
04-12-2014, 15:44
میخوام کیفیت خوب کپی کنه؟؟ تو بازی نره

از کجا میتونم تهیه کنم؟؟ یه جای معتبر معرفی کنید
تو ایرانشهر شمالی برو سراغ آقای مومنی کارتریج اصل می فروشه. ادم خیلی خوبی هم هست.

neoanderson
04-12-2014, 21:08
دست دو گیرت نمی آد. ولی الان می تونی یه HP چهار کاره نو لیزر رنگی رو حدود 1.300.000 تومان بخری.

من ایران زندگی نمیکنم . اینجا از تو ebay میشه پیدا کرد . البته همیشه هر چی بخایین نمیشه دست دوم گیر اورد اما ادم پیگیر باشه گیرش میاد
برای همین پرسیدم چه پرینتری هست که پر کردنش دردسر گمتری داشته باشه.

ممنون

HOMAYOON1992
06-12-2014, 22:25
سلام دوستان یه پرینتر مدل HP LASERJET 1015 دارم جدیدا چند صفحه رو در یک صفحه چاپ میکنه
:n03::n03:
میزنم 5 صفحه رو پرینت بگیره همرو توی یک صفحه روی هم چاپ میکنه :/
ممنون میشم راهنماییم کنین

lklo
11-12-2014, 20:22
با سلام.
پرینتر Epson LQ-300 هست که هر وقت داره چاپ میکنه هنگام رفت و برگشت هد،به صورت پله پله ای برگه چاپ میشه.لطفا کمکم کنید.
با تشکر.

h_khozooei
13-12-2014, 15:13
با سلام.
پرینتر Epson LQ-300 هست که هر وقت داره چاپ میکنه هنگام رفت و برگشت هد،به صورت پله پله ای برگه چاپ میشه.لطفا کمکم کنید.
با تشکر.
سلام
اون شفتی که روش هد رفت و آمد می کنه و از جنس فولاد یا استیل هست رو کاملا پاک کن و با اسپری مثلا ناهید می تونی با یه دستمال پاک کنی و همینطور که هد دستگاه می ره و می آد با اسپری ناهید روی شفت بپاش تا کاملا هر چی زیر کریج هد مونده باید بیرون بعد درست می شه .

h_khozooei
13-12-2014, 15:19

خوب تنوع زیادی تو خارج از ایران می تونی روی پرینتر های مالتی فاکنش پیدا کنی خیلیاشون تو ایران نیست. مهم انیه که پرینتر لیزر رنگی باشه و نه جوهرافشان الباقیش می مونه شارژ کردنش که البته رنگی های لیزری یه کمی سخت تر از تک رنگ هستن. مثلا دنبال HP 3530 HP1017 HP1415fnw. ولی اینا زیادن مهم اینکه تو کدوم رو می تونی پیدا کنی البته HP 1017 خیلی قدیمی بهتره بی خیالش شی.
ولی بهتره که هر مدلی که پیدا کردی رو تو سایت بگذاری بهت بگم بخری یا نخری. یا برام ایمیل کنی. البته اگر خواستی ایمیل کنی بهت باید ادرس ایمیل رو بدم.

h_khozooei
13-12-2014, 15:20
سلام دوستان یه پرینتر مدل HP LASERJET 1015 دارم جدیدا چند صفحه رو در یک صفحه چاپ میکنه
:n03::n03:
میزنم 5 صفحه رو پرینت بگیره همرو توی یک صفحه روی هم چاپ میکنه :/
ممنون میشم راهنماییم کنین
تو چه برنامه ای اینطوری می شه ایا تو همه برنامه ها یا فقط مثلا excel?

ali_3001
14-12-2014, 11:26
سلام
من پرینتر کانن 4010 دارم
یه نرم افزار حسابداری دارم که به خوبی در سایز A4 و A5 چاپ میکنه
به تازگی یه نرم افزار مدیریت تعمیرگاه گرفتم که در سایز A5 به خوبی چاپ میکنه ولی تو سایز A6 که برای مصرف کمتر کاغذ طراحی شده هیچی چاپ نمیکنه
ولی اگه کاغذ A4 بزارم و سایز رو A6 انتخاب کنم گوشه کاغذ با سایز A6 چاپ میکنه
با برنامه نویسش تماس گرفتم گفت خودش با HP چاپ گرفته خوب بوده و مشکل من با تنظیمات چاپگره
اگه میشه راهنمایی بفرمائید
با تشکر

hot_boys2005
14-12-2014, 22:30
دوستان من دانشجو هستم و درس کارورزیم را در یک شرکت پالایش نفت میگذرانم. یه سوالی برام پبش امده. تمام اداره ما به یک دفتر کپی متصل هست (البته فکر نکنم این موضوع مهم باشه)وقتی من میخوام از فایل پی دی افی که دارای عکسها و نقشه های A4 و A3 هست پرینت بگیرم .مجبورهستم یکی یکی از فایلها پرینت بگیرم .مثلا اگر صفحه اول A4 باشه اول پرینتر را روی A4 تنظیم میکنم و بعد پرینت میگیرم و بعد میرم صفحه 2 و اگر A3 باشه پرینتر را روی A3 تنظیم میکنم .بعد پرینت میگرم.آیا روشی هست که بتوان فایل پی دی اف را وقتی باز گرد همون اول تنظیم کنبم مثلا صفحه اول A3 و صفحه دوم A4 و صفحه سوم A3 باشه و بعد دگمه پرینت را بزنیم و خودش به طور خودکار همه پرینتها بگیرد؟

NEGHb
16-12-2014, 23:26
خسته نباشید من یه پرینتر HP laserjet 1018 دارم که جدیدا وقتی یه عکس رو پرینت میکنم جوهر رو بخشی از صفحه یا میچسبه یا نمیگیره همیشه هم رو همون بخش از کاغذه... اینم عکسش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه

ممنون

erfan.ak
17-12-2014, 20:52
سلام.من یه پرینتر hp laserjet1020 دارم وقتی با کابل usb به کامپیوتر وصلش میکنم اصلا تشخیص داده نمیشه (انگار اصلا وصلش نکردم ) .در حالی که قبلا درست کار میکرد یه دفعه اینجوری شد.(کابل هم سالمه پورت usb هم همینطور)

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

NEGHb
17-12-2014, 21:54
درایورشو نصب کردی؟؟؟؟

ghassam2
18-12-2014, 10:32
من یک پرینتر کانن لیزرشات 1120 دارم بعد از چند سال اکه مشکل آنچنانی نداشت امروز می خواستم طبق معمول پرینت بگیرم ابتدا یه بوق (یا صدا مانند) ممتد داد و کاغذ هم حرکت نکرد و چند صدای تیک تیک مانند هم اومد و چاپی انجام نشد و خودش پیغام داد که تیونر رو دربیار و این پیغامو موقع مشکلات بطور ثابت میده ... اما مشکل امروز برای اولین بار بود لطفا راهنمایی کنید

h_khozooei
18-12-2014, 13:17
دوستان من دانشجو هستم و درس کارورزیم را در یک شرکت پالایش نفت میگذرانم. یه سوالی برام پبش امده. تمام اداره ما به یک دفتر کپی متصل هست (البته فکر نکنم این موضوع مهم باشه)وقتی من میخوام از فایل پی دی افی که دارای عکسها و نقشه های A4 و A3 هست پرینت بگیرم .مجبورهستم یکی یکی از فایلها پرینت بگیرم .مثلا اگر صفحه اول A4 باشه اول پرینتر را روی A4 تنظیم میکنم و بعد پرینت میگیرم و بعد میرم صفحه 2 و اگر A3 باشه پرینتر را روی A3 تنظیم میکنم .بعد پرینت میگرم.آیا روشی هست که بتوان فایل پی دی اف را وقتی باز گرد همون اول تنظیم کنبم مثلا صفحه اول A3 و صفحه دوم A4 و صفحه سوم A3 باشه و بعد دگمه پرینت را بزنیم و خودش به طور خودکار همه پرینتها بگیرد؟

اگر اشتباه نکنم
این رو تیک بزن use custom paper size when needed

h_khozooei
18-12-2014, 13:23
سلام.من یه پرینتر hp laserjet1020 دارم وقتی با کابل usb به کامپیوتر وصلش میکنم اصلا تشخیص داده نمیشه (انگار اصلا وصلش نکردم ) .در حالی که قبلا درست کار میکرد یه دفعه اینجوری شد.(کابل هم سالمه پورت usb هم همینطور)

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

احتمال کابل زیاده که ایراد داشته باشه. ابتدا یه کابل نو بخر و با کیفیت بالا از این اشغالهای بازاری هم نخر چون این مشکل رو دارن. بهتره این پرینتر رو با یه کابل نو روی یه دستگاه دیگه امتحان کنی. اگر اونجا هم اینطور بود یعنی فرمتر دستگاه 1020ت رفته. باید عوض کنی.

h_khozooei
18-12-2014, 13:25
خسته نباشید من یه پرینتر HP laserjet 1018 دارم که جدیدا وقتی یه عکس رو پرینت میکنم جوهر رو بخشی از صفحه یا میچسبه یا نمیگیره همیشه هم رو همون بخش از کاغذه... اینم عکسش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه

ممنون

متاسفانه فیلم فیوزینگ دستگاه که در قسمت هیتر هست پاره شده . احتمالا الان شما یه صدای اضافه هم باید بشنوی. در هر صورت باید اون فیلم تعویض بشه و کار خیلی ساده ای هم نیست. باید یه آدم تعمیر کار یا یه آدم خیلی فنی بازش کن تا به هیتر برسه.

ghassam2
18-12-2014, 16:19
من یک پرینتر کانن لیزرشات 1120 دارم بعد از چند سال اکه مشکل آنچنانی نداشت امروز می خواستم طبق معمول پرینت بگیرم ابتدا یه بوق (یا صدا مانند) ممتد داد و کاغذ هم حرکت نکرد و چند صدای تیک تیک مانند هم اومد و چاپی انجام نشد و خودش پیغام داد که تیونر رو دربیار و این پیغامو موقع مشکلات بطور ثابت میده ... اما مشکل امروز برای اولین بار بود لطفا راهنمایی کنید
برای این مشکل جوابی نیست

Ghaioom
19-12-2014, 08:13
سلام

چاپگر hp 1320 نمیدونم چش شده که مثل این عکس چاپ میکنه:
جوهر پخش شده تو صفحه به صورت سطری و مثلا گاهی از سطر ها رو به صورت کشیده از بالا به پایین چاپ کرده ! حروف ها رو کشیده یعنی.
مشکل چیه؟

h_khozooei
19-12-2014, 11:21
پیشنهاد می کنم اول کارتریج دستگاه رو عوض کنی. به نظر من یه ایراد نیست بلکه چندین ایراده. اگر کارتریج رو عوض کردی و درست شد. چرخدنده درام باز شده اگر عوض کردی و درست نشد، لیزر دستگاهت هست. (البته موضوع کشیدگی)

ایا دست می کشی روی کاغذ تونر پاک می شه؟

h_khozooei
19-12-2014, 11:22
پیشنهاد می کنم اول کارتریج دستگاه رو عوض کنی. به نظر من یه ایراد نیست بلکه چندین ایراده. اگر کارتریج رو عوض کردی و درست شد. چرخدنده درام باز شده اگر عوض کردی و درست نشد، لیزر دستگاهت هست. (البته موضوع کشیدگی)

Ghaioom
19-12-2014, 14:17

نه ! خشکه.
کاتریج چنده؟

aliback
20-12-2014, 00:57
با سلام
میخوام یک کابل خوب پرینتر معرفی کنید
چون من یه کابل خریدم بطول 9 متر - وقتی میزنم پرینتر شناسائی نمیکنه ولی با کابل کوتاهتر شناسائی میشود
پرینتر شارپ rx-180 - چون مسافت پرینتر با کامپیوتر زیاده

ali_3001
20-12-2014, 09:21
سلام
من پرینتر کانن 4010 دارم
یه نرم افزار حسابداری دارم که به خوبی در سایز A4 و A5 چاپ میکنه
به تازگی یه نرم افزار مدیریت تعمیرگاه گرفتم که در سایز A5 به خوبی چاپ میکنه ولی تو سایز A6 که برای مصرف کمتر کاغذ طراحی شده هیچی چاپ نمیکنه
ولی اگه کاغذ A4 بزارم و سایز رو A6 انتخاب کنم گوشه کاغذ با سایز A6 چاپ میکنه
با برنامه نویسش تماس گرفتم گفت خودش با HP چاپ گرفته خوب بوده و مشکل من با تنظیمات چاپگره
اگه میشه راهنمایی بفرمائید
با تشکر

یعنی هیشکی نیس بدونه من چجوری مشکلم حل میشه
:n14::n14::n14::n14:

h_khozooei
20-12-2014, 16:11
نه ! خشکه.
کاتریج چنده؟

باید حدود 40 تا 60 باشه البته چینیش اصلش هم حدود 200 هزار

h_khozooei
20-12-2014, 16:12
با سلام
میخوام یک کابل خوب پرینتر معرفی کنید
چون من یه کابل خریدم بطول 9 متر - وقتی میزنم پرینتر شناسائی نمیکنه ولی با کابل کوتاهتر شناسائی میشود
پرینتر شارپ rx-180 - چون مسافت پرینتر با کامپیوتر زیاده
بعید می دونم نه متری پیدا کنی که جواب بده
کابل usb معمولا سریع نویز برمی داره.
به نظر من اگر دستگاهت شبکه داره شبکه ای نصب کن اون موقع می تونی 100 متر هم فاصله بدی.

h_khozooei
20-12-2014, 16:16
یعنی هیشکی نیس بدونه من چجوری مشکلم حل میشه
:n14::n14::n14::n14:

حقیقتش دیدم کسی کمک نکرد گفتم ببینم چقدر می تونم کمکت کنم.
حقیقتش مهم اینه که اولا هر پرینتری امکان چاپ A6 رو داشته باشه. یعنی تو خود سایت کنن ببین که آیا این سایز هست یا نه. امکان داره توی یه جهت بتونه چاپ کنه ولی در حالت دیگر نتونه یعنی مثلا افقی چاپ کنی عمودی نتونه.
مهم تو پرینتر اینه که یک سنسورهای که وجود دارن رو باید ببینی که اصلا در محدوده ای هستن که بتونه کاغذ رو چاپ که می کنه ببینن. دو رولرهای که تو مسیر هستن اصلا انقدر به هم نزدیک هستن که a6 رو پرینت بگیرن
به نظر من اصلا تو میکروسافت ورد تو a6 یه پرینت بگیر ببین چطوریه اصلا چاپ می کنه یا نه. بعد بیایم سراغ نرم افزار حسابداریت.

ali_3001
20-12-2014, 18:41
حقیقتش دیدم کسی کمک نکرد گفتم ببینم چقدر می تونم کمکت کنم.
حقیقتش مهم اینه که اولا هر پرینتری امکان چاپ A6 رو داشته باشه. یعنی تو خود سایت کنن ببین که آیا این سایز هست یا نه. امکان داره توی یه جهت بتونه چاپ کنه ولی در حالت دیگر نتونه یعنی مثلا افقی چاپ کنی عمودی نتونه.
مهم تو پرینتر اینه که یک سنسورهای که وجود دارن رو باید ببینی که اصلا در محدوده ای هستن که بتونه کاغذ رو چاپ که می کنه ببینن. دو رولرهای که تو مسیر هستن اصلا انقدر به هم نزدیک هستن که a6 رو پرینت بگیرن
به نظر من اصلا تو میکروسافت ورد تو a6 یه پرینت بگیر ببین چطوریه اصلا چاپ می کنه یا نه. بعد بیایم سراغ نرم افزار حسابداریت.

سلام و ممنون به خاطر پاسختون
کاری که گفتین کردم و توی ورد یه A6 چاپ کردم
به خوبی چاپ شد
حالا چکار کنم؟

kvhsade
21-12-2014, 18:42
سلام دوستان
من یک چاپگر hp laserjet p1102w دارم دیروز که کاغذ در آن گیر کرد کاغذ را در آوردم حالا بعد در آوردن کاغذ چاپگر درست کار نمیکنه یعنی وقتی میخام چاپ کنم وسط صفحه سفید است و فقط دوستون از نوشته ها را در دو طرف کاغذ چاپ میکنه (عکس را گذاشتم)کسی میدونه مشکل از کجاست و آیا خودم میتونم حلش کنم یا باید ببرم تعمیر؟
با تشکر

amin_lni
22-12-2014, 11:11
دوستان برای شارژ کارتریج 712 کنون از چه پودری استفاده کنم ؟

AMERBABA
22-12-2014, 18:06
سلام خسته نباشید من یکدستگاه پرینتر سامسونگ پی ال سی رنگی دارم بعد از یکسال جوهرهاشو عوض کردم ولی متاسفانه دیگه کار نکرد زمان روشن شدن دستگاه حالت آماده سازی اولیه که یسری صداهای هست مثل اکثر چاپگرها که همون صدای آماده بکار شدن دستگاه را میده اینها همه انجام میشه وبعدش لامپ قرمز روشن میمونه از بابت گیر کاغذ و اینها کامل منترل کردم اما دیگه کاغذ چاپ نمیکنه آیا نرم افزاری جهت ریست کردن samsung CLP وجود داره که نتوانم با آن راه اندازی کنم از پست بسیار بسیار جالب اموزنده تان کمال تشکر را دارم پیروز و موفق باشید امیر aamnafas@yahoo.com

TousanRayan
22-12-2014, 22:14
درود بر اساتید گل
یکدستگاه 1132 برام اوردند برای تعمیر ! اگه 35 برگ کپی بهش بدیم و بعد از حدودا 25 برگ کاغذ کم بیاره و ایرور E1 بده
اگه خاموش روشنش کنیم ایرور E0 میده و هیچوری از بین نمیره فقط بایسید کارتریج را شل و سفت کنی

مشتری تاکید داره عیبش پیدا و درست بشه

پیشا پیش سپاس من و بپذیرید

m-a14
24-12-2014, 19:42
سلام
من پرینتر کنون 4750 دارم تازگی ها برای پرینت بخش سمت راست کاغذ رو کمرنگ چاپ میکنه با کارتریج دیگه هم امتحان کردم ولی بازم مشکلش پابرجاست به نظرتون مشکلش چیه ؟

TousanRayan
24-12-2014, 22:20
سلام
من پرینتر کنون 4750 دارم تازگی ها برای پرینت بخش سمت راست کاغذ رو کمرنگ چاپ میکنه با کارتریج دیگه هم امتحان کردم ولی بازم مشکلش پابرجاست به نظرتون مشکلش چیه ؟

درود
احیانا باد نگرفتی توش

ممکنه روی لیزر و یا اینه و عدسی هاش خاکی نشسته باشه

m-a14
25-12-2014, 10:48
درود
احیانا باد نگرفتی توش

ممکنه روی لیزر و یا اینه و عدسی هاش خاکی نشسته باشه

گرد و خاک که زیاد داره یه کم پودر هم دفعه قبل ریخته داخلش

الان باد بگیرم درست میشه ؟؟

TousanRayan
26-12-2014, 17:14
گرد و خاک که زیاد داره یه کم پودر هم دفعه قبل ریخته داخلش

الان باد بگیرم درست میشه ؟؟

درود
کمااینکه اگه باد بگیری شاید درست بشه ، ولی هرگز این کار را نکن

باد تونر و گردو خاک را میبره به جاهایی که نباید بره

پیشنهادم من تمیز کردن یونیت لیزرشه

برای این مدل ها باز کردن و رسیدن به اون قسمت شاید برای شما سخت باشه

بهتره بدین سرویس کار نگاهی بهش بندازه

m-a14
26-12-2014, 17:22
درود
کمااینکه اگه باد بگیری شاید درست بشه ، ولی هرگز این کار را نکن

باد تونر و گردو خاک را میبره به جاهایی که نباید بره

پیشنهادم من تمیز کردن یونیت لیزرشه

برای این مدل ها باز کردن و رسیدن به اون قسمت شاید برای شما سخت باشه

بهتره بدین سرویس کار نگاهی بهش بندازه

خیلی ممنون
اره فردا میخام ببرمش سرویسکاری
اگه مشکلش همین باشه هزینه اش حدودا چقدر میشه ؟

reza1394
28-12-2014, 15:33
سلام،یه سوال داشتم از خدمت دوستان عزیز و گرامی:
پرینتر جوهر افشان Epson T50 دارم که یه مدت خیلی کوتاه حدودا 20 روز باهاش فقط پرینت تک رنگ (سیاه) زدم البته زیاد حدود 200 یا 300 برگ ولی پرینت رنگی اصلا نزدم تا حدود روز دهم ، یازدهم یکی دو تا پرینت رنگی فول کالر باهش زدم اصلا مشکل نداشت و چند تا هم نازل چک گرفتم که حرف نداشت و بعد دو باره تک رنگ سیاه زدن شروع شد حدود روز بیستم خواستم یه فول کالر دیگه بگیرم که رنگ Cayn اصطلاحا خط خط مینداخت تو چاپ بعد نازل گرفتم همه ی رنگها عالی بود و Cayn هم خوب بود فقط خطوط نازل یه کم یه حالت یکسانی نداشتن (بالا ، پایین بودند) و بعضی هاشون سایه داشتند، بعد هواگیری کردم( CISS و لوله ها و........) با زهم اون مشکل هست ؟؟؟؟؟؟؟؟ چه را هی رو پیشنهاد میکنید انجام بدم ؟؟؟؟؟
بنظرتون گرفتگی داره؟؟؟؟؟
با حلال شستشو بدم؟؟؟؟
حلال قوی بگیرم یا ضعیف؟؟؟؟؟
اگه ممکنه راهنماییم کنید چکار کنم؟؟؟؟
تشکر فزاوان

reza1394
28-12-2014, 23:24
دوستان و استادان گرامی اگه کسی چیزی میدونه یا اطلاع داره لطفا خواهشا بگه راجع به cyan t50خیلی ضروره به شدت به پرینتر و مخصوصا به این رنگ نیاز دارم با کیفیت بالا
خیلی خیلی ممنونم:n40::n40::n40::n40::n40:

reza1394
28-12-2014, 23:27
پرینتر جوهر افشان Epson T50 دارم که یه مدت خیلی کوتاه حدودا 20 روز باهاش فقط پرینت تک رنگ (سیاه) زدم البته زیاد حدود 200 یا 300 برگ ولی پرینت رنگی اصلا نزدم تا حدود روز دهم ، یازدهم یکی دو تا پرینت رنگی فول کالر باهش زدم اصلا مشکل نداشت و چند تا هم نازل چک گرفتم که حرف نداشت و بعد دو باره تک رنگ سیاه زدن شروع شد حدود روز بیستم خواستم یه فول کالر دیگه بگیرم که رنگ Cyan اصطلاحا خط خط مینداخت تو چاپ بعد نازل گرفتم همه ی رنگها عالی بود و Cyan هم خوب بود فقط خطوط نازل یه کم یه حالت یکسانی نداشتن (بالا ، پایین بودند) و بعضی هاشون سایه داشتند، بعد هواگیری کردم( CISS و لوله ها و........) با زهم اون مشکل هست ؟؟؟؟؟؟؟؟ چه را هی رو پیشنهاد میکنید انجام بدم ؟؟؟؟؟
بنظرتون گرفتگی داره؟؟؟؟؟
با حلال شستشو بدم؟؟؟؟
تشکر فراوان

TousanRayan
29-12-2014, 14:50
جوهر افشان کا نمی کنم ببخشید

shattot
30-12-2014, 16:28
سلام دوستان پرینتر من اپسون tx109 هست که بعد از شارژ کاتریج به صورت دستی نازل چک گرفتم وقتی به صورت دستی دستور پرینت دادم یعنی دکمه پرینت روی پرینتر رو زدم ، وسط چاپ کاغذ گیر کرد و قتی کاغذ رو در آوردم چراغ سبز و کاغذ جوهر هر 3 تا چشمک می زد پرینتر رو از برق کشیدم الان که روشن می کنم چراغ سبز و جوهر چشمک میزنه کاتریجارو در می آرم و دوباره جا میزنم موقع هد کلین کردن خودکار کاتریج حرکت می کنه و گیر میکنه و بر نمی گرده چراغ سبز و جوهر هم ثابت روشن می مونن مشکلش چیه این پرینتر من کارم لنگ شد:n37::n28: لطفا راهنمایی کنین مرسی

shattot
30-12-2014, 18:09
سلام دوستان پرینتر من اپسون tx109 هست که بعد از شارژ کاتریج به صورت دستی نازل چک گرفتم وقتی به صورت دستی دستور پرینت دادم یعنی دکمه پرینت روی پرینتر رو زدم ، وسط چاپ کاغذ گیر کرد و قتی کاغذ رو در آوردم چراغ سبز و کاغذ جوهر هر 3 تا چشمک می زد پرینتر رو از برق کشیدم الان که روشن می کنم چراغ سبز و جوهر چشمک میزنه کاتریجارو در می آرم و دوباره جا میزنم موقع هد کلین کردن خودکار کاتریج حرکت می کنه و گیر میکنه و بر نمی گرده چراغ سبز و جوهر هم ثابت روشن می مونن مشکلش چیه این پرینتر من کارم لنگ شد:n37::n28: لطفا راهنمایی کنین مرسی

reza1394
30-12-2014, 18:14
پرینتر جوهر افشان Epson T50 دارم که یه مدت خیلی کوتاه حدودا 20 روز باهاش فقط پرینت تک رنگ (سیاه) زدم البته زیاد حدود 200 یا 300 برگ ولی پرینت رنگی اصلا نزدم تا حدود روز دهم ، یازدهم یکی دو تا پرینت رنگی فول کالر باهش زدم اصلا مشکل نداشت و چند تا هم نازل چک گرفتم که حرف نداشت و بعد دو باره تک رنگ سیاه زدن شروع شد حدود روز بیستم خواستم یه فول کالر دیگه بگیرم که رنگ Cyan اصطلاحا خط خط مینداخت تو چاپ بعد نازل گرفتم همه ی رنگها عالی بود و Cyan هم خوب بود فقط خطوط نازل یه کم یه حالت یکسانی نداشتن (بالا ، پایین بودند) و بعضی هاشون سایه داشتند، بعد هواگیری کردم( CISS و لوله ها و........) با زهم اون مشکل هست ؟؟؟؟؟؟؟؟ چه را هی رو پیشنهاد میکنید انجام بدم ؟؟؟؟؟
بنظرتون گرفتگی داره؟؟؟؟؟
با حلال شستشو بدم؟؟؟؟
تشکر فراوان

kvhsade
30-12-2014, 18:35
سلام دوستان
من یک چاپگر hp laserjet p1102w دارم دیروز که کاغذ در آن گیر کرد کاغذ را در آوردم حالا بعد در آوردن کاغذ چاپگر درست کار نمیکنه یعنی وقتی میخام چاپ کنم وسط صفحه سفید است و فقط دوستون از نوشته ها را در دو طرف کاغذ چاپ میکنه (عکس را گذاشتم)کسی میدونه مشکل از کجاست و آیا خودم میتونم حلش کنم یا باید ببرم تعمیر؟
با تشکر

سلام دوباره
من چاپگر را بردم تعمیر ،برچسپی که در مواقع شارژ کارتریج به اون میچسپونند( که حاوی اسم و تاریخ است)موقع در آوردن کاغذ کنده شده بود باورتون نمیشه به قول معروف فقط یک فوت کوزه گری کم داشت جناب تعمیر کار گفت این برچسپ کنده شده جلو چاپ صفحه را گرفته به همین سادگی!!!اون را در آورد و چاپگر درست شد
خواستم این را بگم تا اگر برای سایر دوستان هم مشکل مشابهی پیش اومد این راه حل مفید باشه

shattot
30-12-2014, 19:13
kvhsade جان مشکل پیچیده تر از این حرف هاست ، کسی نمیتونه جواب منو بده ، کارم گیره

mohammad.1359
30-12-2014, 19:32
سلام

چاپگر من 1018 hp است مشگلی که با اون داشتم این بود که هنگام چاپ سایه می انداخت و پس زمینه کدر و تیره بیرون می اومد با تعویض درام مشکل سایه بر طرف شد اما تیرگی پس زمینه همچنان پا برجاست

من اون رول زیر درام را هم عوض کردم توفیری نکرد دوستان میتونند بگند علت چبه

ایا ربطی به اون رول که بر روی مخزن تونر قرار میگیره دارد یا نه

shattot
31-12-2014, 12:51

Rahnama1401
01-01-2015, 15:59
سلام
پرینتر اچ پی 1510 رو تازه گرفتم
کارتزج سه رنگش داره تموم میشه
آموزش های تصویری شارژ کارتریج هاش رو دیدم و کیت شارژش رو هم دارم و تمام رنگ هاش رو
اما دلم میخواد بتونم مخزن دارش کنم
کسی از دوستان تجربه این کار رو داره؟

من به عکاسی علاقه مندم و معمولا عکس هام رو پرینت میگیرم
آیا باز کردن و مجدد شارژ کردنش بهتره یا مخزن دار کردنش؟
پرینتر بی استفاده نمیمونه و استفاده منم خیلی زیاد نیست، اما دوست دارم بتونم عکس هام رو روی کاغذ معمولی یا کاغذ فتوگلاسه چاپ کنم

ممنون از راهنمایی هاتون

saeedeng
07-01-2015, 21:32
با سلام خدمت دوستان
من یه پرینتر سامسونگ ml1670 دارم که 3 بار شارژ کردم ولی حالا سمت چپ کاغذ کمرنگ میزنه میتونید منو راهنمایی کنید که علتش چیه ؟
با تشکر

m-a14
08-01-2015, 15:17
با سلام خدمت دوستان
من یه پرینتر سامسونگ ml1670 دارم که 3 بار شارژ کردم ولی حالا سمت چپ کاغذ کمرنگ میزنه میتونید منو راهنمایی کنید که علتش چیه ؟
با تشکر
پرینتر من کنون است همین مشکل رو داشت سرویسکار اول گفت باید درامش عوض بشه عوض کردم درست نشد بعدش گفت کلا کارتریجت مشکل داره الان یک نو خریدم الحمدالله مشکلش حل شده

h_khozooei
09-01-2015, 13:10
هر پرینتری یه مشکلی داره که یه طرف رو کمرنگ می زنه یه سری از کارتریج ها یه فنر یک طرفش هست که باعث می شه درام به مگنت نزدیک بشه مثلا 1018 اگر اون نباشه یکطرف کمرنگ می زنه
در مورد سامسونگ کلا این پرینتر سرطانه اگر تا حالا سه بار شارژ شده بدون اینکه قطعه ای عوض کنی خیلی خوش شانس بودی
احتمال داره با تعویض فوم یا درام مشکلت حل بشه.

h_khozooei
09-01-2015, 13:11
هر پرینتری یه مشکلی داره که یه طرف رو کمرنگ می زنه یه سری از کارتریج ها یه فنر یک طرفش هست که باعث می شه درام به مگنت نزدیک بشه مثلا 1018 اگر اون نباشه یکطرف کمرنگ می زنه
در مورد سامسونگ کلا این پرینتر سرطانه اگر تا حالا سه بار شارژ شده بدون اینکه قطعه ای عوض کنی خیلی خوش شانس بودی
احتمال داره با تعویض فوم یا درام مشکلت حل بشه.

h_khozooei
09-01-2015, 13:15
سلام

چاپگر من 1018 hp است مشگلی که با اون داشتم این بود که هنگام چاپ سایه می انداخت و پس زمینه کدر و تیره بیرون می اومد با تعویض درام مشکل سایه بر طرف شد اما تیرگی پس زمینه همچنان پا برجاست

من اون رول زیر درام را هم عوض کردم توفیری نکرد دوستان میتونند بگند علت چبه

ایا ربطی به اون رول که بر روی مخزن تونر قرار میگیره دارد یا نه

پودر تونری که ریختی احتمالا ایراد داره خالی کن و تمیز کن و با یه پودر دیگه شارژ کن.

h_khozooei
09-01-2015, 13:19
سلام دوستان
با تشکر

توضیح کامل نمی دی بعد توقع کمک هم داری یه چیز رفته تو قسمت لیزر دستگاهت و مانع می شه که لیزر به درام بتابه
مسیر لیزر به درام رو چک کن. تو این دستگاه تو لیزر رو سقف پرینترت نشسته و یه چاک داره که از اونجا به درام می تابه.

h_khozooei
09-01-2015, 13:20
دوستان برای شارژ کارتریج 712 کنون از چه پودری استفاده کنم ؟

تونر کرونا بگیر بسیار عالی جواب می ده. تو ایرانشهر پیدا می کنی

h_khozooei
09-01-2015, 13:22
سلام خسته نباشید من یکدستگاه پرینتر سامسونگ پی ال سی رنگی دارم بعد از یکسال جوهرهاشو عوض کردم ولی متاسفانه دیگه کار نکرد زمان روشن شدن دستگاه حالت آماده سازی اولیه که یسری صداهای هست مثل اکثر چاپگرها که همون صدای آماده بکار شدن دستگاه را میده اینها همه انجام میشه وبعدش لامپ قرمز روشن میمونه از بابت گیر کاغذ و اینها کامل منترل کردم اما دیگه کاغذ چاپ نمیکنه آیا نرم افزاری جهت ریست کردن samsung CLP وجود داره که نتوانم با آن راه اندازی کنم از پست بسیار بسیار جالب اموزنده تان کمال تشکر را دارم پیروز و موفق باشید امیر aamnafas@yahoo.com

من نفهمیدم plc چی که نوشتی ولی سامسونگها همشون clp هستن. بعد هم جوهر نداره تونر داره . اگر چراغ قرمز روشن می شه می تونه از چیپ های کارتریجت باشه می تونه مصرفی دستگاه پرشده باشه. در قسمت سمت راست یه شیر سلنویدی هست که اون هم اگر کار نکنه ارور رو می بینی.
همه اینا رو باز کن تمیز کن ابتدا مصرفی رو خالی کن بشور و بعد از خشک شدن بگذار تو دستگاه

h_khozooei
09-01-2015, 13:24
سلام و ممنون به خاطر پاسختون
کاری که گفتین کردم و توی ورد یه A6 چاپ کردم
به خوبی چاپ شد
حالا چکار کنم؟

اگر تو ورد چاپ کرده پس نرم افزارت رو مثل ورد تنظیم کن و چاپ کن اگر نکرد بنظرم یه زنگ به خودشون بزن
حداقل می دونی که مثل نرم افزارته نه چاپگر نه ویندوز

h_khozooei
09-01-2015, 13:25
سلام
دوستمون هم اشاره کرد یه منشور پلاستیکی در یه شکاف تو پرینترت هست اونو با یه
گوش پاک کن الکلی طبی بدون رنگ تمیز کن و مواظب باش از گوش پاکنت چیزی اونجا جا نمونه

h_khozooei
09-01-2015, 13:29
درود بر اساتید گل
یکدستگاه 1132 برام اوردند برای تعمیر ! اگه 35 برگ کپی بهش بدیم و بعد از حدودا 25 برگ کاغذ کم بیاره و ایرور E1 بده
اگه خاموش روشنش کنیم ایرور E0 میده و هیچوری از بین نمیره فقط بایسید کارتریج را شل و سفت کنی

مشتری تاکید داره عیبش پیدا و درست بشه

پیشا پیش سپاس من و بپذیرید

سلام همکار عزیز
امیدوارم خوب و خوش باشی e1 طبیعی یعنی سینی کاغذ خالی هست
e0 یعنی کاغذ تو دستگاه گیر کرده
من نظرم اینه که اول کارتریج رو با یه کارتریج اصل عوض کنی و چک کنی
دو فریمر اونو اپدیت کن. احتمال داره همه چی زیر سر کارتریجت باشه.

Переклад не
09-01-2015, 14:50
دوستان اگه من بخوام از روی آموزشهای اینترنتی ، پرینتر مشکی لیزری خودم رو شارژ کنم آیا مشکل و خرابی بوجود میاد؟ یعنی کارتریجش حساسه؟

Captain
09-01-2015, 15:00
دوستان اگه من بخوام از روی آموزشهای اینترنتی ، پرینتر مشکی لیزری خودم رو شارژ کنم آیا مشکل و خرابی بوجود میاد؟ یعنی کارتریجش حساسه؟
سلام
اگه با دقت و مراقبت هایی که در آموزش توضیح دادن، و رعایت کردن باز و بسته کردن قطعات، مشکلی پیش نمیاد.
فقط باید بیشتر دقت کنید و صبر به خرج بدین
:n12:

m-a14
11-01-2015, 19:19
دوستمون هم اشاره کرد یه منشور پلاستیکی در یه شکاف تو پرینترت هست اونو با یه
گوش پاک کن الکلی طبی بدون رنگ تمیز کن و مواظب باش از گوش پاکنت چیزی اونجا جا نمونه

خیلی ممنون که جواب دادید اون منشور پلاستیکی دقیقا کدوم قسمتش است باید پرینتر رو باز کنم یا همینجوری هم دیده میشه ؟
در ضمن من یه کارتریج نو خریدم با اون مشکلی نداره البته فعلا
ولی کارتریج قبلی ام همون مشکل رو داره بردم تعمیر کاری طرف میگه بعداز 10 -15 بار شارژ باید کلا کارتریج عوض بشه حرفش درسته یا نه ؟ کارتریج من البته اونقدر هم شارژ نشده

h_khozooei
12-01-2015, 21:11
خیلی ممنون که جواب دادید اون منشور پلاستیکی دقیقا کدوم قسمتش است باید پرینتر رو باز کنم یا همینجوری هم دیده میشه ؟
در ضمن من یه کارتریج نو خریدم با اون مشکلی نداره البته فعلا
ولی کارتریج قبلی ام همون مشکل رو داره بردم تعمیر کاری طرف میگه بعداز 10 -15 بار شارژ باید کلا کارتریج عوض بشه حرفش درسته یا نه ؟ کارتریج من البته اونقدر هم شارژ نشده

یه بار می گی کارتریج رو عوض کردی مشکل باقی هست یه بار می گی نیست.
در هر صورت اگر کارتریج رو عوض کردی و مشکل بر طرف شده. علتش خود کارتریج هست. احتمال اینکه درام باشه هست
احتمال مگنت هست.
احتمال فوم هست.
البته اگر کارتریج سالم باشه یعنی شکستگی یا بد بسته نشده باشه.
به نظر من از درام شروع کن

m-a14
12-01-2015, 22:01
یه بار می گی کارتریج رو عوض کردی مشکل باقی هست یه بار می گی نیست.
در هر صورت اگر کارتریج رو عوض کردی و مشکل بر طرف شده. علتش خود کارتریج هست. احتمال اینکه درام باشه هست
احتمال مگنت هست.
احتمال فوم هست.
البته اگر کارتریج سالم باشه یعنی شکستگی یا بد بسته نشده باشه.
به نظر من از درام شروع کن
خب چرا ناراحت میشید !!!!
من با کارتریج یه پرینتر دیگه امتحان کردم همون مشکلو داشت و نصف کاغذ را نمی گرفت ولی بعدش یک کارتریج نو خریدم مشکلش حل شد

الان اون کارتریج خرابه رو میشه تعمیر کرد یا باید انداختش دور ؟ ( عمر یه کارتریج حدودا چقدر است ؟ )

ali sh1
13-01-2015, 00:58
سلام خسته نباشید
کارتریج پیرینترم را خودم شارژ کرد و وقتی می خواهم برگه پیرینت کنم حتی صفحه سفید سمت چپ برگه سیاه و جوهرها مانند نخ خشک شده اند و وقتی کارتریج را در می آورم و آن را تکان می دهم از همان سمت چپ داخلش پودر می ریزد حالا موندم چکار کنم ممنون می شوم اگز مرا راهنمایی کنید.
مارک پیرینترم CANON LBO-1120

shabnam1986
13-01-2015, 14:39
درام پرینتر هذ چند وقت یک بار باید عوض بشه؟

کنن 6020 دارم

h_khozooei
14-01-2015, 11:54
خب چرا ناراحت میشید !!!!
من با کارتریج یه پرینتر دیگه امتحان کردم همون مشکلو داشت و نصف کاغذ را نمی گرفت ولی بعدش یک کارتریج نو خریدم مشکلش حل شد

الان اون کارتریج خرابه رو میشه تعمیر کرد یا باید انداختش دور ؟ ( عمر یه کارتریج حدودا چقدر است ؟ )

ناراحت نشدم وقتی اونطوری گفتی جوابم من اشتباه میشه یکی دیگه می خونه منحرف می شه .
نه اون کارتریج خراب هم می تونی درستش کنی و استفاده کنی
کارتریج که خرابی نداره مگر مثلا بشکنه وگرنه حالاحالا ها کار می کنه موفق باشی

h_khozooei
14-01-2015, 11:58
سلام خسته نباشید
کارتریج پیرینترم را خودم شارژ کرد و وقتی می خواهم برگه پیرینت کنم حتی صفحه سفید سمت چپ برگه سیاه و جوهرها مانند نخ خشک شده اند و وقتی کارتریج را در می آورم و آن را تکان می دهم از همان سمت چپ داخلش پودر می ریزد حالا موندم چکار کنم ممنون می شوم اگز مرا راهنمایی کنید.
مارک پیرینترم CANON LBO-1120
اگر پودر می ریزه معلومه که بد شارژ کردی و یا بد بستی. کارتریج بعد از شارژ هیچگونه نشتی نباید داشته باشه. والا نمی شه راهنمایی کنم چون کارتریج رو ندیدم که اگر می تونی چندتا عکس از کاتریج وقتی که دو تکه هست بگیر ببینیم مشکلش چیه و البته بهتره کارتریج رو دو تیکه کنی و ببینی از کدوم تکه تونر می ریزه
ببینم ایا مصرفیشو خالی کردی؟

h_khozooei
14-01-2015, 12:01
درام پرینتر هذ چند وقت یک بار باید عوض بشه؟

کنن 6020 دارم
منظورت درام هست یا هد
من کنن رو نمی شناسم
ولی اگر لیزری هست و درام داره معمولا دو بار شارژ یک بار عوض می شه. البته اگر درام از این اشغالی ها باشه که جدید تو بازار اومده هر بار باید عوض کنی ولی اگر دستگاهت جوهر افشان هست و هد داره اون هر موقع که دیگه نازلاش گرفت و دیگه کار نکرد و مجبور شدی باید عوض کنی

caesar2
18-01-2015, 12:56
سلام دوستان، من اخیرا اپسون L800 گرفتم که برای بار اول جوهرش تموم شده و دیگه پرینت نمیگیره، رفتم پرسیدم گفتن که فقط باید جوهر اصلیشو استفاده کنی وگرنه دستگاه مشکل پیدا میکنه. مشکل اینجاست که ده روزه گیر جوهر اصلیم و همه میگن توی بازار پیدا نمیشه. خواستم ببینم اگه از این جوهرهای لیتری استفاده کنم واقعا برای دستگاه مشکلی پیش میاد؟ باید ریست کنم دستگاه رو برای رنگ جدید؟ جدیدا با این رنگهای گاما آشنا شدم که خیلی ازش تعریف میکنن، کسی استفاده کرده؟

najee
19-01-2015, 11:50
دوستان منم دقیقا یا تقریبا همین مشکل و دارم هر چی پرینتر HPمیگیرم واسه شرکت بعد از یکسال خیلی سرو صدا میکنه
میخواستم بدونم برندهای دیگه کسی استفاده نکرده شاید بهتر باشه مثل کنون یا حتی سامسونگ .
میزان پرینت هم روزانه 70تا 80برگ گاها تا 100برگ هم میشه .

navareh1
19-01-2015, 18:28
سلام :
من اشتباه کردم و پرینتر جوهر افشان خریدم حالا جوهرش تمام شده یکی دو بار شارژ کردم حالا از کار افتاده .
کارتریجش کوچولوه .مارک پرینترم اچ پیه 1054.
میشه جایی برای تعمیر و شارژ مجدد پرینترم معرفی کنید؟

h_khozooei
21-01-2015, 21:41
دوستان منم دقیقا یا تقریبا همین مشکل و دارم هر چی پرینتر HPمیگیرم واسه شرکت بعد از یکسال خیلی سرو صدا میکنه
میخواستم بدونم برندهای دیگه کسی استفاده نکرده شاید بهتر باشه مثل کنون یا حتی سامسونگ .
میزان پرینت هم روزانه 70تا 80برگ گاها تا 100برگ هم میشه .

چه مدل hp خریدی که تا حالا به سرو صدا افتاده
اگر جوهر افشان منظورته که همشون به صدا می افتن و باید حتما شفتشون تمیز شه بصورت مرتب
اگر لیزری که سر وصدا نداره بروه یه HP 401 بخر لیزر تک رنگ

h_khozooei
21-01-2015, 21:42
سلام :
من اشتباه کردم و پرینتر جوهر افشان خریدم حالا جوهرش تمام شده یکی دو بار شارژ کردم حالا از کار افتاده .
کارتریجش کوچولوه .مارک پرینترم اچ پیه 1054.
میشه جایی برای تعمیر و شارژ مجدد پرینترم معرفی کنید؟
به نظر من هزینه نکن و بگذارش کنار و برو یه پرینتر لیزر بخر نه جوهر افشان اگر مجبوری که برو کارتریجش رو بخر البته من نمی دونم که ایا این مدل هد جداست یا روی کارتریجه

caesar2
22-01-2015, 22:05
دوستان کسی نیست مارو راهنمایی کنه؟ گرفتاری شدیم

hermione
24-01-2015, 01:22
سلام .

پرینتر لیزری سیاه سفید hp 1020 دارم و فکر میکنم نیاز به شارژ مجدد داره ( چون دیگه کمرنگ پرینت میکنه )

میخوام خودم شارژ رو انجام بدم . پودر با کیفیت چه مارکی خوبه برای این تونر (12A ) ؟ بگید چند گرمی برای یکبار شارژ کافیه و اینکه قیمتش چقدره ؟

غیر از پودر به چیز دیگه ای نیازه برای شارژ ؟

reza861234
24-01-2015, 12:04
با سلام
من هنگامی می خواهم از تعدادی صفحات pdf پرینت بگیرم اعداد را به هم می ریزد ولی هنگامی که به صورت تک تک از صفحات پرینت بگیرم اعداد را به صورت درست نمایش می دهد باید چگونه مشکل آن را رفع کنم ؟

razeshab2005
26-01-2015, 20:15
سلام دوستان
من میخوام یه پرینتر رنگی لیزری برای مصرف خانگی بخرم . ( چاپ عکس هم دارم ولی نه صرفا روی کاغذ مخصوص عکس ) .ترجیحا هزینه شارژ تونرهاش کم باشه نه مثل hp که 40 - 50 هزارتومنه( البته جوهر افشانش) !!! یعنی کلا راحت همه چیش گیر بیاد ارزون باشه
مدل های یک کاره و چند کاره رو هم اگه معرفی کنین ممنون میشم بعلاوه حدود قیمتاش
یه سوال دیگه اینکه ایپسون به نظرتون چه جوریه ؟ لیزر رنگی داره ؟ رنج قیمتاش چنده( تک کاره و چند کاره اش ) ؟
و اینکه میتونم تا 600 وشااااااااید 700 هزینه کنم:n02:

ممنونم :n06:

Amin.ak
27-01-2015, 11:54
سلام دوستان مشکل ما حل نشد
ADF کانن 4350 که موتور کار نمیکنه
کاغذ میزاری کاغذ رو میشناسه ولی موتور کاری نمیکنه
نظر تخصصی بدین لطفا

h_khozooei
31-01-2015, 13:37
سلام .

پرینتر لیزری سیاه سفید hp 1020 دارم و فکر میکنم نیاز به شارژ مجدد داره ( چون دیگه کمرنگ پرینت میکنه )

میخوام خودم شارژ رو انجام بدم . پودر با کیفیت چه مارکی خوبه برای این تونر (12A ) ؟ بگید چند گرمی برای یکبار شارژ کافیه و اینکه قیمتش چقدره ؟

غیر از پودر به چیز دیگه ای نیازه برای شارژ ؟

حدود صدتا صد و بیست گرم می تونی بریزی بیشتر هم بریزی مهم نیست ولی تا انتها پر نکن.
البته کمرنگ شدن دلیل به کم بودن تونر نیست.
مگر ماشین اگر توش یه لیتر بنزین باشه یا 50 لیتر سرعتش فرقی می کنه
تونر هم بد نیست کرونا رو امتحان کنی. بنظرم خوبه
یک کیلوش حدود 27 باید باشه 125 گرمش باید حدود 4000 هزار تومان باشه.
احتمال داره که شما درام هم بخواید و فوم هم همینطور
فوم 2500 باید باشه و درام هم حدود 5 تومان
اونم می تونی مارک کرونا بگیری.

h_khozooei
31-01-2015, 13:39
با سلام
من هنگامی می خواهم از تعدادی صفحات pdf پرینت بگیرم اعداد را به هم می ریزد ولی هنگامی که به صورت تک تک از صفحات پرینت بگیرم اعداد را به صورت درست نمایش می دهد باید چگونه مشکل آن را رفع کنم ؟

منظور از اعداد رو به هم می ریزه چیه ؟
یعنی صفحات رو به ترتیب نمی گیره
یا هرچی عدد تو صفحه است رو بد پرینت می گیره؟

مدل پرینترنت هم بگو چیه؟

h_khozooei
31-01-2015, 13:40
سلام دوستان
من میخوام یه پرینتر رنگی لیزری برای مصرف خانگی بخرم . ( چاپ عکس هم دارم ولی نه صرفا روی کاغذ مخصوص عکس ) .ترجیحا هزینه شارژ تونرهاش کم باشه نه مثل hp که 40 - 50 هزارتومنه( البته جوهر افشانش) !!! یعنی کلا راحت همه چیش گیر بیاد ارزون باشه
مدل های یک کاره و چند کاره رو هم اگه معرفی کنین ممنون میشم بعلاوه حدود قیمتاش
یه سوال دیگه اینکه ایپسون به نظرتون چه جوریه ؟ لیزر رنگی داره ؟ رنج قیمتاش چنده( تک کاره و چند کاره اش ) ؟
و اینکه میتونم تا 600 وشااااااااید 700 هزینه کنم:n02:

ممنونم :n06:

اگر می خوای عکس پرینت بگیره حتما حتما باید جوهرافشان باید باشه
اگر نه لیزری بگیری HP 251 خوبه

aminkhan2014
31-01-2015, 13:53
اگر می خوای عکس پرینت بگیره حتما حتما باید جوهرافشان باید باشه
اگر نه لیزری بگیری HP 251 خوبه

251كه سياه سفيده،فكر كنم شما 401 را براي رنگي پيشنهاد ميدادين،پس چطور اين سري 251 معرفي كردين؟

h_khozooei
02-02-2015, 12:27
251كه سياه سفيده،فكر كنم شما 401 را براي رنگي پيشنهاد ميدادين،پس چطور اين سري 251 معرفي كردين؟

دقیقا برعکس
251 رنگی لیزری هست و 401 لیزری تک رنگ هست.
البته می تونی برای رنگی 351 یا 451 رو هم بگیری

Milad_Sky
08-02-2015, 18:35
سلام دوستان
بهترین نرم افزار موجود برای کاهش واقعی و صرفه جویی در مصرف تونر پرینتر لیزری چه نرم افزاری هست؟؟؟(در کنار فعالسازی economode پرینتر HP و کاهش density )

fineprint
greencloud
inksaver
adobe learnprint
.........

yar-ghadimi
10-02-2015, 16:47
با سلام من یه چاپگر چهار کاره لیزر رنگی 2840 دارم که چاپ مشکی بسیار خوبی داره و هیچ مشکلی نداره ولی موقع چاپ رنگی اصلا کار نمیکنه و فقط رنگ زرد چاپ میکنه و خیلی با تاخیر.تازه هیچ کدوم از کارتریج های رنگی هم ارور نمیده.از اساتید میخام راهنماییم کنن

max300
11-02-2015, 10:37
سلام خسته نباشید دوستای گلم من یه پرینتر اچ پی 1132 سه کاره دارم بعد از اینکه من کارتریجم شارژش تموم شد دوباره شارژش کردم البته ناگفته نمونه که درامشم عوض کردم ولی با توجه به اینکه شارژش کردم اما هنوز چراغ تونر بر روی دستگاه خاموش نشده همچنان روشنه ممنون میشم از دوستای عزیزم کسی میدونه چیکار کنم این مشکل برطرف بشه و این چراغ خاموش بشه در ضمن کارتریجم شارژش کامله ولی نمیدونم چرا باز هربار که پرینت میکنم اخطار لو تونر میده باتشکر از همتون

Milad_Sky
11-02-2015, 11:54
سلام خسته نباشید دوستای گلم من یه پرینتر اچ پی 1132 سه کاره دارم بعد از اینکه من کارتریجم شارژش تموم شد دوباره شارژش کردم البته ناگفته نمونه که درامشم عوض کردم ولی با توجه به اینکه شارژش کردم اما هنوز چراغ تونر بر روی دستگاه خاموش نشده همچنان روشنه ممنون میشم از دوستای عزیزم کسی میدونه چیکار کنم این مشکل برطرف بشه و این چراغ خاموش بشه در ضمن کارتریجم شارژش کامله ولی نمیدونم چرا باز هربار که پرینت میکنم اخطار لو تونر میده باتشکر از همتون

با سلام
ببینید دوست عزیز،این مورد بر میگرده به چیپ مربوط به کارتریج که با تعویض اون به احتمال زیاد مشکل حل میشه

ضمنا دقت کنید این چیپ کار شمارش رو بر عهده داره، ولی با میزان تونری که داخل کارتریج هست (پر/خالی بودن اون) ارتباطی نداره و وقتی عدد اون به حد مجازی که برای چاپ با اون مدل کارتریج خاص تعریف شده، (مثلا 1500-1600 برگ برای کارتریج مدل 85A) می سوزه و دیگه اجازه استفاده از پرینتر رو نمیده (سیاست شرکت های تولید کننده برای اجبار کاربر به خرید کارتریج نو و جلوگیری از شارژ کارتریج!!) که البته با ریست این چیپ و قطع ارتباط اون با برد اصلی پرینتر امکان استفاده مجدد بعد از شارژ همون کارتریج فراهم میشه

البته برای تکمیل بگم این در مورد پرینتری مثل HP بود و در مورد سامسونگ قضیه فرق داره...

jak12
12-02-2015, 22:19
سلام پرینتر من hp c5200 هست وقتی روشن می کنم روی نماشگرش می نویسه Refer to printer documentation . روی همین ارور می مونه ، حتی از اسکنرش نمی تونم استفاده کنم.
اگر میشه راهنماییم کنید که چیکار کنم
با تشکر

yar-ghadimi
15-02-2015, 11:10
سلام.پرینتر من سامسونگ scx-3200 است . تا حالا حدود 11000 برگ کار کرده.ایرادی که تازه پیش آمده اینه که لبه سمت راست کاغذ رو به صورتی که می بینید سیاه می کنه.ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

درام کارتریجت خراب شده و باید تعویض بشه حدود 17 تومن هزینه داره

yar-ghadimi
15-02-2015, 11:11
سلام دوستان.

پرینتر hp 1020 من مدتی هست یه کم دو خطی پرینت میکنه یعنی انعکاس متون بالا در خطوط پایین تر دیده میشه. عکس هم گرفتم:

مشکل چیه؟

فوم کارتریج باید عوض بشه

h_khozooei
17-02-2015, 14:09
فوم کارتریج باید عوض بشه

سلام بهترین کار اینه که ابتدا با یه کارتریج دیگه امتحان کنید. می تونه فوم درام و یا فیلم فیوزینگ دستگاه باشه.

h_khozooei
17-02-2015, 14:28
سلام پرینتر من hp c5200 هست وقتی روشن می کنم روی نماشگرش می نویسه Refer to printer documentation . روی همین ارور می مونه ، حتی از اسکنرش نمی تونم استفاده کنم.
اگر میشه راهنماییم کنید که چیکار کنم
با تشکر

البته این متنی که گفتی باید یه ادامه داشته باشه.
احتمالا کارتریجت ایراد داره.
یا می تونه اسکنر دستگاه به ایراد خورده باشه
ابتدا جفت کارتریجهاتو در بیار
دستگاه رو خاموش کن. اون قسمتی که کارتریج به دستگاه اتصال پیدا می کنه و حالت دون دون هست رو با دستمال و الکل سفید تمیز کن. همون اتصال رو رو کارتریج تمیز کن.
وقتی روشن کردی صبر کن تا پرینتر اماده بشه و ازت بخواد که کارتریج بگذاری تو دستگاه کارتریج رنگی رو ابتدا بگذار و ببند. دوباره درب رو باز کن کارتریج مشکی رو قراربده.
امیدوارم درست بشه

h_khozooei
17-02-2015, 14:31

البته چیز مهمی نیست. ولی می تونی چیپ کارتریجتو عوض کنی تا درست بشه.

h_khozooei
17-02-2015, 14:31
با سلام من یه چاپگر چهار کاره لیزر رنگی 2840 دارم که چاپ مشکی بسیار خوبی داره و هیچ مشکلی نداره ولی موقع چاپ رنگی اصلا کار نمیکنه و فقط رنگ زرد چاپ میکنه و خیلی با تاخیر.تازه هیچ کدوم از کارتریج های رنگی هم ارور نمیده.از اساتید میخام راهنماییم کنن
اگر منظورت از 2840 اون پرینتر چهارکاره لیزر رنگی قدیمی هست. یه جواب داره. اگر جوهر افشان هست یه جواب دیگه
لطف کن مشخص کن.

ahwazp30
19-02-2015, 10:54
من یه پرینتر لیزری رنگی دارم مارک سامسونگ که جدیدا سیاه سفید رو همون سیاه سفید کامل چاپ میکنه ولی هر چیز رنگی که میخام چاپ کنم در حالت رنگی سیاه سفید چاپ میکنه و البته ناقص یعنی بعضی جاها اصلا چاپ هم نمیشن و سایر جاهایی که چاپ میشن به جای رنگی سیاه سفید هستند . حتی تصویری که قرار چاپ بشه به صورت رنگی همراه با تونر روی بلت (همون صفحه سیاه رنگ) میفته اما روی کاغذ چاپ نمیشه تونر رنگی

کاتریج های رنگی پر هستند و روی فوم کاتریج هم که براحتی تونر میاد یعنی مشکل از کاتریج ها نیست

تنظیمات سیستم هم روی رنگیه و روی دو تا سیستم تست شده

با کلیدر ریپورت پرینتر که ارم سامسونگ رو رنگی چاپ میکنه باز همینطوریه سیاه سفید میزنه و ناقص

مشکل از کجا میتونه باشه ؟

SONY1983
19-02-2015, 12:54
با کلیک ریپورت هم ناقص میزنه?
اگه اینطوریع و باریپورت هم رنگش وکیفیتش مشکل داره به نظرم مطمئنا از کارتریجه شما با یه کارتریج دیگه تست کنید

ahwazp30
19-02-2015, 13:02
با کلیک ریپورت هم ناقص میزنه?
اگه اینطوریع و باریپورت هم رنگش وکیفیتش مشکل داره به نظرم مطمئنا از کارتریجه شما با یه کارتریج دیگه تست کنید

کلیک ریپورت دوحالت داره چشمک اهسته که ارم سامسونگ رو رنگی چاپ میکنه که در این حالت بله ناقصه و سیاه سفید

در حالت چشمک زن سریع که ریپورت باقیمانده و اینا رو میده نه مشکلی نیست چون اون صفحه خودش سیاه و سفیده کامل میزنه .کلا هر جا رنگی باشه سیاه سفید میزنه و ناقص .اما من فکر نمیکنم از کاتریج باشه چون تصویر به صورت رنگی روی ترانسفر بلت چاپ میشه فقط روی کاغذ رنگیش چاپ نمیشه .اگه مشکل از کاتریج بود تصویر رنگی روی ترانسفر بلت نمیفتاد

h_khozooei
20-02-2015, 23:17
کلیک ریپورت دوحالت داره چشمک اهسته که ارم سامسونگ رو رنگی چاپ میکنه که در این حالت بله ناقصه و سیاه سفید

در حالت چشمک زن سریع که ریپورت باقیمانده و اینا رو میده نه مشکلی نیست چون اون صفحه خودش سیاه و سفیده کامل میزنه .کلا هر جا رنگی باشه سیاه سفید میزنه و ناقص .اما من فکر نمیکنم از کاتریج باشه چون تصویر به صورت رنگی روی ترانسفر بلت چاپ میشه فقط روی کاغذ رنگیش چاپ نمیشه .اگه مشکل از کاتریج بود تصویر رنگی روی ترانسفر بلت نمیفتاد

حدس می شه زد که کارتریجت مشکل داره یعنی تونر داخلش نه خودش. ولی به نظر من اول بگو کی کارتریج رو شارژ یا عوض کردی و ایا بعد از اینکه عوض کردی این مشکل پیش اومده یا نه

ahwazp30
21-02-2015, 10:04
حدس می شه زد که کارتریجت مشکل داره یعنی تونر داخلش نه خودش. ولی به نظر من اول بگو کی کارتریج رو شارژ یا عوض کردی و ایا بعد از اینکه عوض کردی این مشکل پیش اومده یا نه

حدودا 8 ماهی میشه که کاتریج عوض کردم و بعد از تعویض هم این مشکل پیش نیامده تازه اینطور شده .اما من یه بار دیگه دستگاه رو باز کردم و فهمیدم چرا اینطور شده .مشکل از transfer belt بود همونطور که میدونید روی بلت یک وایپر هست که در ابتدا صفحه رو تمیز میکنه (همون صفحه سیاه که شبیه عکس رادیولوژی هست )تا تونر بر اساس تصویری که قراره چاپ بشه روش بشینه .حالا یک اهرم هم کنار بلت هست که وقتی بلت تمیز شد پرینتر توسط اون اهرم وایپر رو کنار میزنه تا تونر تصویری که روی بلت نشسته توسط اون تیغه پاک نشه .مشکل از همین اهرم بود که شکسته بود رفتم تو تعمیرگاهها یه دست دوم گیر اوردم زدم روش درست شد .چون اهرم شکسته بود دستگاه نمیتونست وایپر رو کنار بزنه برای همین اون تیغه دائما سطح صفحه بلت رو پاک میکرد .(چون تصویر رنگی به این صورته که با هر بار چرخش بلت یک رنگ از هر تصویر روی بلت میفته و با چرخش بعد رنگ دیگر مثلا اول زرد بعد قرمز و ... تا تصویر که کامل شد کاغذ روی بلت مماس میشه و با حرارت تونر به کاغذ میچسبه.حالا چون وایپر با اهرم کنار نمیرفت دایم سطح بلت رو تمیز میکرد و این تصاویر رنگی رو پاک میکرد و به این دلیل فقط مشکی چاپ میشد چون مشکی اخرین رنگی بود که روی بلت مینشست و قبل از پاک شدن توسط وایپر میومد رو کاغذ .

امیدوارم با این توضیحات خرچنگ قورباغه ای که نوشتم متوجه شده باشید:n02:

h_khozooei
21-02-2015, 21:16
کاملا ممنون از وقتتون

ahwazp30
22-02-2015, 10:03
کاملا ممنون از وقتتون

خواهش
اما این پرینتر همچنان مشکلات دیگه هم داره .روی کاغذ خطوط عمودی میفته هم زرد هم مشکی هم قرمز .این مشکل از دو جا میتونه باشه یعنی مطمئنم غیر از این دو جا از جای دیگه ای نیست.

-یکی وایپر بلید که بلت رو تمیز میکنه (چون اگه خوب تمیز نکنه تونر زاید روی بلت میمونه و به کاغذ میچسبه

-و یکی هم یونیت درام و متعلقاتش مثل خود درام ،فوم ،بلید

حالا از کجا باید بفهمم مشکل از کدوم یکی از این دو تا یونیت هست ؟

خودم حدس میزنم از وایپر ترانسفر بلت هست چون هر بار که دستکاریش میکنم جای خطوط عمودی عوض میشه مثلا یه بار سمت راست صفحه یه بار وسط و غیره .اما از اونجایی که معمولا belt unit خراب نمیشه یا خرابیش کمه به یونیت درام هم باید شک کرد .میشه منو راهنمایی کنید تا بفهمم مشکل از کدوم این دو قسمته ؟

jorj
23-02-2015, 03:04
سلام . ممنون می شم راهنمایی کنید ایا امکان نصب دو پرینتر یکسان - اپسون ۱۴۱۰ -روی یک سیستم وجود دارد به صورتی که بشه براساس خواست کاربر به هر کدام پرینت ارسال کند ؟

yangomirani
24-02-2015, 17:29
با سلام چاپگر من مدل HP Photosmart C7283 هست. مدتیه خروجی اسکنر خرابه که یه نمونه تصویر خروجی رو تو عکس زیر میتونید ببینید ، کسی میدونه مشکل از چیه ؟

ahwazp30
24-02-2015, 18:48
سلام

اقا کسی نمیدونه این قطعه از پرینتر توی بازار گیر میاد یا نه >؟ قیمتش چقدره ؟

rezasniper2012
26-02-2015, 20:20
با سلام ;
از دوستان کسی تجربه کار با جوهر گاما رو داره ؟ کیفیتش چطور هست ؟ راسته که میگن هد رو خراب میکنه ؟

h_khozooei
01-03-2015, 14:31
سلام

اقا کسی نمیدونه این قطعه از پرینتر توی بازار گیر میاد یا نه >؟ قیمتش چقدره ؟

مال چه دستگاهی هست؟

h_khozooei
01-03-2015, 14:32
سلام . ممنون می شم راهنمایی کنید ایا امکان نصب دو پرینتر یکسان - اپسون ۱۴۱۰ -روی یک سیستم وجود دارد به صورتی که بشه براساس خواست کاربر به هر کدام پرینت ارسال کند ؟

اگر پورت این دستگاه usb باشه بله می شه. هر usb که وصل می کنید. یه ادرس پورت برا خودش داره.

h_khozooei
01-03-2015, 14:33
با سلام چاپگر من مدل HP Photosmart C7283 هست. مدتیه خروجی اسکنر خرابه که یه نمونه تصویر خروجی رو تو عکس زیر میتونید ببینید ، کسی میدونه مشکل از چیه ؟

احتمالا gun اسکنرت رفته باید عوض کنی. البته اگر کاملا بی صدا اسکن می کنه و بلت می تونه به راحتی توی طول دستگاه حرکت کنه.

ahwazp30
01-03-2015, 16:07
مال چه دستگاهی هست؟

samsung 315

hamid data
02-03-2015, 00:04
سلام من یک پرینتر سه کانن مدل mf4730 دارم این پرینتر یک رابطه کابری داره برای اسکن کردن از طریقه کامپیوتر ولی زمانی که از این نرم ارفزار و یا هر نرم افزار دیگی برای اسکن استفاده میکنی اسکن به صورت اتوماتیک انجام نمیشه باز باید از طریقه خود اسکنر اقدام کنی مشکل کجاست ایا تنظیمات خاصی داره

shahram_10
02-03-2015, 11:54
سلام خسته نباشید

بنده یک پرینتر hp photosmart d5063 دارم که به تازگی کارتریج عوض کردم و مدتی هم بود که ازش استفاده نمی کردم به همین دلیل کارتریج عوض کردم.
در حال حاضر پرینتر فقط به صورت رنگ قزمز و گاهی قهوه ای چاپ میکنه حتی در زمان تنظیم روی سیاه و سفید!!!
خواهشا راهنمایی کنید.

Artam01
05-03-2015, 11:22
درود.
ارور Can't open VFW TwainUI has to exit به چه دلیل می باشد؟
این ارور هنگام اسکن کردن پدیدار میشود.

silversaeed
05-03-2015, 11:51
درود... دوستان کارتریج 36A پرینتر 1120mfp

پودر تونر خریدم ( سوپر گرافیک ) بقیمت 40 تومن... شارژ انجام دادم و افتضاح کمرنگ میگیره مشکل از کجاست؟؟ پودرم خوب نبود یا برای این کارتریج مناسب نیست؟ کمکم کنید ممنون :n16:

ud123
05-03-2015, 16:06
سلام دوستان من
کارتریج پرینتر کنون mg5540 رو شارژ کردم
جا گذاری هم کردم. میزنه که هنوز کارتریج خالی هست چی کار کنم؟ نیازمند راهنمایتان هستم
با تشکر

ud123
06-03-2015, 12:08
کسی نیست راهنمایی کنه؟

para0962
06-03-2015, 16:45
با سلام بنده پرینتر سامسونگ ml-2160 ورژن 12 دارم و فایل ریسیت با اعلام کروم از یکی از سایتها گرفتم بعد از ریختن فایل ریسیت حالا هر دو چراغ قرمز شده و دستگاه کار نمی کنید حتی ورژن ارجینال هم ریختم فایده نداشت ممنون میشم راهنمایی کنید

moradib
06-03-2015, 18:32
پرینتر samsung مدل 2020 دارم موقع پرینت داخل پرینتر بیش از حد داغ میکنه بوی سوختگی میده و مواقعی که حداقل 15 صفحه پشت سر هم پرینت میکنم یه خورده دود از دستگاه بلند میشه بنظرتون مشکلی داره یا طبیعیه؟

h_khozooei
06-03-2015, 20:51
samsung 315

من فکر کنم بهترین کار اینکه یه تماسی با سام سرویس بگیری. ولی فکر کنم اگر یدونه دیگه بخری بصرفه تر باشه تا بخوای ایمیج رو عوض کنی.
یه دستگاه نو دیگه بخر. البته اول قیمت کن.

h_khozooei
06-03-2015, 20:53
سلام دوستان من
کارتریج پرینتر کنون mg5540 رو شارژ کردم
جا گذاری هم کردم. میزنه که هنوز کارتریج خالی هست چی کار کنم؟ نیازمند راهنمایتان هستم
با تشکر

اگر می خوای این پیغام رو نده باید چیپش رو هم عوض کنی.

h_khozooei
06-03-2015, 20:53
درود... دوستان کارتریج 36A پرینتر 1120mfp

پودر تونر خریدم ( سوپر گرافیک ) بقیمت 40 تومن... شارژ انجام دادم و افتضاح کمرنگ میگیره مشکل از کجاست؟؟ پودرم خوب نبود یا برای این کارتریج مناسب نیست؟ کمکم کنید ممنون :n16:

تونر کرونا بخر درب قرمزشو بهترینه تو این بازار اگر گیر نیاوردی درب مشکیش و بخر ولی من ترجیع می دم قرمز رو امتحان کنی.

ud123
06-03-2015, 23:11
تشکر دوست عزیز

ud123
06-03-2015, 23:11
اگر می خوای این پیغام رو نده باید چیپش رو هم عوض کنی.

تشکر دوست عزیز

ahwazp30
07-03-2015, 19:21
بچه ها این مشکل سه چهار تا کاغذ همزمان کشیدن داخل در سامسونگ فقط به خاطر خرابی سپریشن پد هست یا میتونه از جای دیگه ای هم باشه ؟

غول مرحله اخر
08-03-2015, 12:33
سلام
من ویندوز عوض کردم
درایور پرینتر hp1102 رو هم نصب کردم هر کاری میکنم پرینت نمگیره؟ مشکل چیه؟ کمک کنید...

Переклад не
08-03-2015, 14:32
دوستان پرینتر سامسونگ 1640 پرینت نمیکنه و ارور lsu میده
مشکلش چیه؟
ممنون میشم

moradib
10-03-2015, 14:49
پرینتر samsung مدل 2020 دارم موقع پرینت داخل پرینتر بیش از حد داغ میکنه بوی سوختگی میده و مواقعی که حداقل 15 صفحه پشت سر هم پرینت میکنم یه خورده دود از دستگاه بلند میشه بنظرتون مشکلی داره یا طبیعیه؟
کسی نیست؟؟

rezaak
11-03-2015, 22:41
سلام. یه چاپگر اچ پی 1200 به دستم رسیده . روشنش که کردم هر سه تا چراغش ثابت شد و این یعنی fatal error یعنی یه ایراد اساسی . درب سمت چپ که روی برد و اسلات رم رو میپوشونه نداره و اسلات رم هم خالیه . حالا من نمیدونم اون اسلات خالی رم برای بیشتر کردن رمه یا کلا رم دستگاه همون یه دونه اسلاته و نبود رم این خطا رو ایجاد کرده؟ دوستانی که این دستگاهو دارن یا اطلاع دارن لطف کنن راهنمایی کننکه این دستگاه حتما باید تو اسلاتش رم باشه یا نه . خیلی ممنون

MJ1970
15-03-2015, 19:13
با سلام خدمت دوستان
یه پرینتر hp j4580 دارم که کارتریجهای کوچکی داره و با تعداد چاپ خیلی کم نیاز به کارتریج پیدا میکنه ولی کارتریجهایی هم که تهیه کردم نهایتا بعد از یکبار شارژ دیگه کار نکردن و پرینتر خیلی وقته به دلیل این مشکل یه گوشه افتاده.
یه سری پرینتر دیدم که جوهری هستن و کارتریجهاشون با شلنگهای ظریفی به مخزن جوهر وصله و شما کافیه مخزن بیرونی رو پر کنید تا پرینتر کارش رو بکنه.
خواستم ببینم ایا امکان داره روی پرینتر خودم همچین برنامه ای پیاده کنم؟یعنی یه مدل کارتریج جدید براش بگیرم که این قابلیت رو داشته باشه؟
اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

h_khozooei
15-03-2015, 20:21
بچه ها این مشکل سه چهار تا کاغذ همزمان کشیدن داخل در سامسونگ فقط به خاطر خرابی سپریشن پد هست یا میتونه از جای دیگه ای هم باشه ؟

فقط می تونه پد باشه

h_khozooei
15-03-2015, 20:22
سلام
من ویندوز عوض کردم
درایور پرینتر hp1102 رو هم نصب کردم هر کاری میکنم پرینت نمگیره؟ مشکل چیه؟ کمک کنید...

ایا تو قسمت device manger کامپیوتر دیده می شه یا اصلا اونجا هم نیست؟

غول مرحله اخر
16-03-2015, 05:56
ایا تو قسمت device manger کامپیوتر دیده می شه یا اصلا اونجا هم نیست؟
نه آنجا هم نیستش!!

seraj-90
19-03-2015, 11:40
سلام خدمت دوستان و اهل فن.دستگاه کپی توشیبا estudio 166 دارم. موقع پرینت یه مقدار پررنگ میگیره و صفحه رو سیاه میکنه. لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه و چطوری رفع میشه؟

yoosefshaskol
22-03-2015, 18:13
سلام
یه پرینتر ۱۰۱۸ چند سال پیش خریدم.
میخواستم بدونم راهی هست که بتونم بصورت وایرلس ازش استفاده کنم؟دانگل یا همچین چیزی هست که بشه باهاش پرینترو وایرلس کرد؟

yoosefshaskol
22-03-2015, 18:14
تکرار پست قبل

Firebirds
24-03-2015, 00:24
سلام
یه پرینتر ۱۰۱۸ چند سال پیش خریدم.
میخواستم بدونم راهی هست که بتونم بصورت وایرلس ازش استفاده کنم؟دانگل یا همچین چیزی هست که بشه باهاش پرینترو وایرلس کرد؟
روتر وایرلس ای که dd-wrt ساپورت کنه و پورت usb داشته باشه، بعد از اون طریق شیر کردن رو شبکه،
پیشناز بکم دانش لینوکس + شبکه میخواد

rezaak
04-04-2015, 00:24
سلام . یه مشکل اساسی دارم که بعد از چند سال هنوز نتونستم حلش کنم . امیدوارم دوستان بتونن کمک کنن . مشکل اینه که شما وقتی میخواید مثلا یه PDF چند صفحه ای رو پرینت بگیرید دستگاه باید کاغذها رو دونه دونه و پشت سر هم و بدون وقفه بکشه و پرینت رو در حداقل زمان تموم کنه و معمولا برگه چاپ شده قبلی تا نصفه خارج نشده برگه بعدی کشیده میشه اما مال من اینطور نیست . یه دستور پرینت پی دی اف ساده که میدم برگه اول رو میکشه و کامل پرینت میکنه میده بیرون بعد دستگاه حدود دو سه ثانیه مکث میکنه و برگه بعدی رو میکشه و همینطور الی آخر یعنی واسه یه پرینت صد برگی ما صدتا وقفه و استپ و شروع مجدد داریم . بدجور رو اعصابه . ربطی نداره فایل حجیم باشه یا سبک همینطور قالبش هم ربط نداره ورد یا پی دی اف . واسه بعضی فایلا این مشکل پیش میاد و واسه بعضی مشکل نداره و خیلی عادی و سریع انجام میشه . با پرینترهای مختلفی این مشکلو دارم مثل 1200 یا 1320 و حتی پرینتر قوی و جدیدی مثل 4015 . حالا جالبه با پرینتر معمولی و کوچیکی مثل M1132 اصلا این مشکل پیش نمیاد . کمک کنید :n01:

rezaak
05-04-2015, 10:58
آقا نبود؟؟؟؟ کمککککککککککک :n28:

amirhossein933
11-04-2015, 11:40
سلام لطفا نحوه کم و زیاد کردن رنگ (پر رنگ و کم رنگ چاپ کردن) رو در پرینتر لیزری canon mf 3010 آموزش بدید. ممنون

h_khozooei
12-04-2015, 18:20
سلام لطفا نحوه کم و زیاد کردن رنگ (پر رنگ و کم رنگ چاپ کردن) رو در پرینتر لیزری canon mf 3010 آموزش بدید. ممنون

معمولا پرینتر های لیزری چیز خاصی برای اینکار ندارن. مگر مثلا option به نام Ecomode یا یه همجین چیزی که البته خیلی هم کار عجیبی انجام نمی ده.

h_khozooei
12-04-2015, 18:21
نه آنجا هم نیستش!!

به نظرم اول کابل usb رو یه کابل خیلی مطمئن بگذار احتمال زیاد همینه
ولی اگر نشد احتمالا فرمتره هست.
البته فرض به اینه که ویندوزت و کامپیوترت مرتب باشه .

dalag
14-04-2015, 16:01
با سلام
من یک پرینتر 1660 سامسونگ دارم. دیروز موقع پرینت یهو متوقف شد و چراغش قرمز شد . تونرش رو پر کردم هم درست نشد. موقع گرفتن test page هم پرینت میگیره اما اطلاعاتی از دستگاه نمیده و جلوی همه گزینه ها Not support مینویسه. به نظرتون مشکل سخت افزاری پیدا کرده یا با فیرمور عوض کردن درست میشه.

saeid223
16-04-2015, 01:02
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
بنده یه پرینتر جوهرافشان دارم که از روز اول تانک روش نصب کردم
سوال بنده خیلی واضح اینه
چرا با وجود منظم چاپ کردن و ریختن جوهر مناسب، Print Check Pattern به این شکل است؟

Memonex
17-04-2015, 19:31
سلام.. اقا یه بنده خدایی بگه من پرینتر lbp3010 کاننمو چطور شارژ کنم دارم دیوونه میشم. هرچی میگردم اموزشی واسه این مدل نیست !!! بعد پودر چی بگیرم

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

saeid223
18-04-2015, 22:45
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
بنده یه پرینتر جوهرافشان دارم که از روز اول تانک روش نصب کردم
سوال بنده خیلی واضح اینه
چرا با وجود منظم چاپ کردن و ریختن جوهر مناسب، Print Check Pattern به این شکل است؟

تو رو خدا یکی کمک کنه بدجور لنگ هستم

حسام عدالت
21-04-2015, 08:28

برای تعمیر ببرین نمایندگی بهتر میتونن نظر بدن

bijandarbari
21-04-2015, 09:19
برای تعمیر ببرین نمایندگی بهتر میتونن نظر بدن

احتمالا توی تنطیمات پرینتر باید جنس کاغذ رو عوض کنید.
الان احتمالا تنظیمات پرینتر طوری هستش که فکر میکنه کاغذ کلفت هستش و گرمای زیادی به کاغذ میده.

TousanRayan
02-05-2015, 15:04
درود بر همه
یک کارتریج مدل xerox phaser 3435 (d4) برام اوردن برای شارژ چیپ ـش گیر میاد شارژش کنم
یا رسیت میشه !؟

h_kh_1367
04-05-2015, 11:52
سلام

دوستان یه پرینتر چند کاره hp 3050 دارم امروز یکی دو تا فکس اومد بعد اینجوری شد !!

لطفا راهنمایی کنید این چشه ؟

خاموش و روشن کردم ، کاغذ ها رو در آوردم دوباره قرار دادم ، تونر رو هم عوض کردم ولی نشد :-|

h_kh_1367
04-05-2015, 14:09
سلام

دوستان یه پرینتر چند کاره hp 3050 دارم امروز یکی دو تا فکس اومد بعد اینجوری شد !!

لطفا راهنمایی کنید این چشه ؟

خاموش و روشن کردم ، کاغذ ها رو در آوردم دوباره قرار دادم ، تونر رو هم عوض کردم ولی نشد :-|

ظاهرا به خاطر گیر کردن کاغذ تو اون قسمتی که کاغذ رو گرم میکنه هست !!

کسی باز کردن این نوع پرینتر ها رو بلده به ما یاد بده !!

javad1111111
04-05-2015, 14:38
با سلام وخسته نباشید - من در خوزستان وشهر دزفول ساکن هستم من یک پرینترhp 6700 چهارکاره با کارتریج hp 933-932 خریدم و یک سری کاتریج قابل شارژبصورت اینترنتی برای آن خریدم که خراب ازآب در اومد ویک روز پرینت می زد یک روزنمی زد برای همین کارتریج های فابریکش را شارژکردم وبعد ازشارژکردن انهادرکارتریج ابی ومشکی به دلیل اینکه جوهرازمحل خروج جوهرخارج میشد چسب نواری زدم وبعد ازگذاشتن کارتریج درپرینتردیدم که چسب نواری داخل کارتریج فرو رورفته وکمی ازان بیرون مانده است من نوارچسب را خارج کردم وفکر می کنم تمام ان خارج شد بعد ازپرینت و تست پرینت مشاهده کردم که رنگها ی قرمزابی زردخوب است وفقط رنگ مشکی را مایل به سبزچاپ می کند ودرتست بعد از هد کلین که پرینترانجام می دهد رنگ مشکی را چاپ نمی کند وبعدازaligent ment می نویسد که اشتباه رخ داده است به نظرشما علت چیست - ایا مقداری ازنوارچسب درون کارتریج باقی مانده است؟ - ایا جوهرخراب شده است وتغییررنگ داده است درضمن جوهرها ازنوع پیگمنت ومخصوص کارتریج hp933-932 است؟یا اینکه هد پرینترخراب شده وگرفته است وبرای رفع ان چه باید کرد یا بهتر است انرا به تعمیرکارنشاندهم ضمنا چهار ماه بیشترنیست که انرا خریده ام وهنوز نواست ؟ نظرشما چیست لطفا راهنمایی کنید وراه چاره چیست و نظرشما درمورد مخزن دارکردن این پرینتر وکیفیت آن چیست ؟ با تشکرازراهنمایی شما

سورنام
05-05-2015, 00:13
دوستان اساتید.. سلام :n01:
در مورد تعویض چیپ لطفن یاری کنید
میخام بدونم آیا بعد از جا زدن چیپ جدید کار خاصی لازم به اجرا هست یا نه. چراغهای کارتریج بدون چشمک هست و روشنه اما اندازه مخزن رو بهم نشون نمیده (مورد کانن 4940 هستش)

h_khozooei
06-05-2015, 16:01
درود بر همه
یک کارتریج مدل xerox phaser 3435 (d4) برام اوردن برای شارژ چیپ ـش گیر میاد شارژش کنم
یا رسیت میشه !؟

سلام تا اونجا که من می دونم سامسونگ 3050 خیلی شبیه اونه احتمالا چیپ اون هم می خوره درام اونهم می خوره

h_khozooei
06-05-2015, 16:04
ظاهرا به خاطر گیر کردن کاغذ تو اون قسمتی که کاغذ رو گرم میکنه هست !!

کسی باز کردن این نوع پرینتر ها رو بلده به ما یاد بده !!

شما قسمت پیکاپ دستگاه رو تمیز کن
باید ببینی اصلا کاغذ می کشه و گیر می کنه یا نه
ولی این پیغامی که می ده یعنی اینکه کاغذ نمی کشه.
با یه اسپری ناهید خشک یا الکل سفید تمیزش کن.
پیکاپ یه قطعه لاستیکی که رو سر کاغذ تو سینی نشسته.

saeedeng
09-05-2015, 01:50
با سلام خدمت دوستان عزیز من وقتی میخوام یه فایل pdf - عکس و کلا یه پرینت بگیرم با خطاهای زیر مواجه میشم :

برای pdf
before you can perform print-related such as page setup for printing a document you need to install a printer

همچنین برای پرینت عکس هم :
the picture <unknown> cant be printed becaus this error occurred the rpc server is unvailable

اگه امکان داره منو راهنمایی کنید.
با تشکر

panizgraphic
10-05-2015, 12:13
با سلام خدمت دوستان عزیز
یک پرینتر 4 کاره کانن MF22bdn (روش نوشته) خرید کردم mf229dw فکرکنم باشه دقیقش - تاچ هستش
حدود 1 ماه میگذره الان اررور prepare new cardt... میده و دستور پرینت دیگه اجرا نمیشه و فکس های دریافتی هم پرینت نمیگیره فقط فکس ریپورت رو یکبار خودش پرینت کرد که کیفیت هنوز بالاس و کمرنگ نبود.
راه حل چیه؟ شارژ کنیم دیگه ارور نمیده؟
راهی هست که از این ارور گذشت و پرینت زد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

h_kh_1367
10-05-2015, 13:57
شما قسمت پیکاپ دستگاه رو تمیز کن
باید ببینی اصلا کاغذ می کشه و گیر می کنه یا نه
ولی این پیغامی که می ده یعنی اینکه کاغذ نمی کشه.
با یه اسپری ناهید خشک یا الکل سفید تمیزش کن.
پیکاپ یه قطعه لاستیکی که رو سر کاغذ تو سینی نشسته.

دوست عزیز ، فکر نمیکنم مشکل از پیکاپ باشه چون کاغذ رو بالا میکشه الان !!

فکر کنم مشکل از این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست (یا این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

اگه بشه کمکم کنید بتونم اینو باز کنم ممنون می شم .:n39:

h_khozooei
10-05-2015, 17:54
با سلام خدمت دوستان عزیز
یک پرینتر 4 کاره کانن MF22bdn (روش نوشته) خرید کردم mf229dw فکرکنم باشه دقیقش - تاچ هستش
حدود 1 ماه میگذره الان اررور prepare new cardt... میده و دستور پرینت دیگه اجرا نمیشه و فکس های دریافتی هم پرینت نمیگیره فقط فکس ریپورت رو یکبار خودش پرینت کرد که کیفیت هنوز بالاس و کمرنگ نبود.
راه حل چیه؟ شارژ کنیم دیگه ارور نمیده؟
راهی هست که از این ارور گذشت و پرینت زد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
اگر شارژ هم بکنی باید چیپش رو عوض کنی وگرنه فکس رو نمی تونه بگیره

h_khozooei
10-05-2015, 17:55
با سلام خدمت دوستان عزیز من وقتی میخوام یه فایل pdf - عکس و کلا یه پرینت بگیرم با خطاهای زیر مواجه میشم :

برای pdf
before you can perform print-related such as page setup for printing a document you need to install a printer

همچنین برای پرینت عکس هم :
the picture <unknown> cant be printed becaus this error occurred the rpc server is unvailable

اگه امکان داره منو راهنمایی کنید.
با تشکر

اینطور که پیغام نشون می ده یعنی پرینتری تعریف نکردی و یا شاید offline هست.

h_khozooei
10-05-2015, 17:56
دوست عزیز ، فکر نمیکنم مشکل از پیکاپ باشه چون کاغذ رو بالا میکشه الان !!

فکر کنم مشکل از این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست (یا این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

اگه بشه کمکم کنید بتونم اینو باز کنم ممنون می شم .:n39:

شما به من بگو کاغذ در کدام قسمت گیر می کنه و یا وقتی گیر کرد یه عکس بگیر (اول کارتریج رو در بیار) ببینیم تو کدوم مرحله است. اگر تو هیتر گیر می کنه که یه ذره پر هزینه است.

h_kh_1367
10-05-2015, 18:59
شما به من بگو کاغذ در کدام قسمت گیر می کنه و یا وقتی گیر کرد یه عکس بگیر (اول کارتریج رو در بیار) ببینیم تو کدوم مرحله است. اگر تو هیتر گیر می کنه که یه ذره پر هزینه است.

عکس گیر نمیکنه الان ، میده بیرون ولی چاپ روش براحتی پاک میشه !!

ظاهرا به خاطر گیر کردن کاغذ دور هیتر هست !!

mk367
10-05-2015, 19:33
چرا بعضی وقت ها موقع پرینت از کل صفخه پرینت نمی گیره و بخشی از صفخه رو چاپ نمی کنه ؟مثلا کادری رو که برای نوشته انتخاب می کنم از سمت راست وجود نداره و نمی افته؟

hadin.
12-05-2015, 14:06
سلام
مشکل اینه که دستگاه کپی شارپ یک قسمتی از صفحه رو سایه میندازه و سیاه میزنه و قبل از پرینت روی درام همیشه رو همون قسمت سیاهه وقتی کارتریج رو بیرون میاریم اون پیچ بغل رو میپیچونیم فقط از همون قسمت گوشه پودر میریزه .میبخشید چون وارد نیستم اسمش رو نمیدونم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

hamed224
17-05-2015, 12:52
من یه دو ماهی هست پرینتر

Canon PIXMA MG2440

خریدم جوهرش تموم شده ، میخوام خودم شارژش کنم اگه ممکنه راهنماییم کنید

مثلا جوهر چی بخرم ، یا اصلا چطوری شارژش کنم.هیچی ازش نمیدونم.

بعد سوال دیگه اییم که دارم میگن این مدل رو میشه مخزن دار کرد ، کسی میدونه چطوری؟

چقدر خرجش میشه؟

h_khozooei
17-05-2015, 16:21
چرا بعضی وقت ها موقع پرینت از کل صفخه پرینت نمی گیره و بخشی از صفخه رو چاپ نمی کنه ؟مثلا کادری رو که برای نوشته انتخاب می کنم از سمت راست وجود نداره و نمی افته؟

یا در قسمت printable area قرار نداره و پرینتر هم نمی تونه پرینت بگیره یا سایز کاغذ رو درست تعریف نکردی

h_khozooei
17-05-2015, 16:22
عکس گیر نمیکنه الان ، میده بیرون ولی چاپ روش براحتی پاک میشه !!

ظاهرا به خاطر گیر کردن کاغذ دور هیتر هست !!

بله کاغذ دور هیتر چرخیده ولی اینطور که تکه از فیلم رو می بینم که پاره شده. فکر کنم هیتر دستگاه باز بشه و فیلم دستگاه عوض بشه.
اگر خواستی فیلم بخری یا اصل بخر یا می تونی فیلم کرونا بخری کیفیت خیلی خوبی داره البته اصل نمی شه.

h_khozooei
17-05-2015, 16:25
سلام
مشکل اینه که دستگاه کپی شارپ یک قسمتی از صفحه رو سایه میندازه و سیاه میزنه و قبل از پرینت روی درام همیشه رو همون قسمت سیاهه وقتی کارتریج رو بیرون میاریم اون پیچ بغل رو میپیچونیم فقط از همون قسمت گوشه پودر میریزه .میبخشید چون وارد نیستم اسمش رو نمیدونم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

یه عکس بگیر بگذار شاید بشه کمک کرد.

pc boy
19-05-2015, 13:25
با سلام به دوستان و زحمت کشان این تاپیک
یه پرینتر hp1102w دارم که اولین باره که تونرش تموم شده و خودم شارژش کردم، یکم بازی در آورد ولی خدا رو شکر فعلا که داره درست پرینت میکنه، فقط یه مشکل دارم و اون اینکه مرتب پیام کمبود تونر توی ویندوز و برنامه خود پرینتر برام نمایش داده میشه، اینو چیکارش کنم پیام نده؟!!

star2009
21-05-2015, 09:17
سلام،پرینتر من Hp p1102 (لیزری)هست،میخواستم ببینم چرا موقع پرینت کردن نصف صفحه رو خوب نمیندازه،یعنی نصف صفحه رو تقریبا سفید میندازه
در صورتی که 680 تا بیشتر تا الان پرینت نزدم باهاش

h_khozooei
21-05-2015, 17:20
با سلام به دوستان و زحمت کشان این تاپیک
یه پرینتر hp1102w دارم که اولین باره که تونرش تموم شده و خودم شارژش کردم، یکم بازی در آورد ولی خدا رو شکر فعلا که داره درست پرینت میکنه، فقط یه مشکل دارم و اون اینکه مرتب پیام کمبود تونر توی ویندوز و برنامه خود پرینتر برام نمایش داده میشه، اینو چیکارش کنم پیام نده؟!!

یه چیپ برای کارتریجت بخر و روش بگذار حدود 1000 تا 1500 تومان باید باشه. می تونی چیپ کرونا رو بگیری که گارانتی داشته باشه.

h_khozooei
21-05-2015, 17:22
سلام،پرینتر من Hp p1102 (لیزری)هست،میخواستم ببینم چرا موقع پرینت کردن نصف صفحه رو خوب نمیندازه،یعنی نصف صفحه رو تقریبا سفید میندازه
در صورتی که 680 تا بیشتر تا الان پرینت نزدم باهاش

یه نمونه از پرینتت رو ارسال کن ببینیم. ولی اگر از اول اینطور بوده احتمالا یه مانعی نمی زاره که لیزر به درام بتابه. شاید هم تونر دستگاهت تموم شده و یه قسمتی رو سفید می گیره. کارتریج رو در بیار و تکون بده اگر درست شد کارتریجت داره تموم می شه.

b_cral
23-05-2015, 06:27
سلام از دوستان عزیز تقاضا دارم اگه سرویس مانوئل اپسون تی 50 رو دارن برام لینکشو بدن
خدا وکیلی چاپگر و باز کردم برای تمیز کاری حالا موندم چه جوری ببندم

b_cral
23-05-2015, 06:28
سلام از دوستان عزیز تقاضا دارم اگه سرویس مانوئل اپسون تی 50 رو دارن برام لینکشو بدن
خدا وکیلی چاپگر و باز کردم برای تمیز کاری حالا موندم چه جوری ببندم:n28:

TousanRayan
23-05-2015, 20:33
درود
دوستان یک اچ پی رنگی لیزری 1525 دارم با وجود انتخاب کالیبره باز هم رنگ ها کالیبره نمیشه و روی هم چاپ نمیشه

b_cral
24-05-2015, 09:13
سلام کسی نبود جواب مارو بده من پرینتر تی 50رو بستم فقط خواهشی که دارم یه فنر از مخزن رنگش یا همون که هد روش وایمیسته
رو زمین مونده خواهشا عکس اونو بزارین کجا بندازم لطفا:n37:

mahdi_mhe
30-05-2015, 11:09
سلام و احترام
من برای پرینتر اپسون جوهر گاما گرفتم، اما توی این فروم زیاد راضی نبودن، الان نمیدونم این جوهر رو بریزم تو کارتریج یا نه؟
البتته بحث های عدم رضایت گاما مربوط به 3 4 سال پیش هست، الان درست نشده؟
من اینترنتی خریدم ولی بسته بندی خوبی نداشت و شیشه جوهرها کثیف بودن، یعنی ممکنه اینا از ته انبار برای من ارسال شده باشه؟

ممنون

deryoka
30-05-2015, 18:09
سلام
من یه پرینتر hp مدل M125nw دارم چند روز پیش ارور black cartridge low رو داد
بردم شارژش کردم الان ارور black cartridge very low رو صفحه نمایش میاد
علتش چیه؟

Shabdisk
30-05-2015, 19:28
سلام کسی نبود جواب مارو بده من پرینتر تی 50رو بستم فقط خواهشی که دارم یه فنر از مخزن رنگش یا همون که هد روش وایمیسته
رو زمین مونده خواهشا عکس اونو بزارین کجا بندازم لطفا:n37:

سرویس منوال رو دان کن ببین باید چیکار کنی!

mahdi_mhe
31-05-2015, 10:25
سلام
من یه پرینتر hp مدل M125nw دارم چند روز پیش ارور black cartridge low رو داد
بردم شارژش کردم الان ارور black cartridge very low رو صفحه نمایش میاد
علتش چیه؟

سلام
از اونجایی که چیپ ست کارتریج نمیفهمه که چقدر جوهر توی کارتریج هست و بر اساس کنتور خودش کار میکنه،
برای همین باید کنتور پرینتر رو ریست کنی.

!SaMiRa!
01-06-2015, 10:04
سلام
سیستم رو از xp به 7 ارتقا دادم و پرینتر hp laserjet 1100 دارم ، پرینت صفحه میگیره ولی سمت چپ نوشته ها و کادر پرینت گرفته نمیشه و نصفه است .
مشکلش چیه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید .

jigili28sal
01-06-2015, 15:42
با عرض سلام بنده یه چاپگر اچ پی مدل m410a خریدم وقتی پشت سر هم فرمان پرینت 10 برگ رو میدی 1 برگ رو چاپ میکنه و بقیه رو باید یکی یکی از روی دستگاه ok بزنی تا چاپ کنه .انگار میره تو حافظه دستگاه .میخواستم ببینم تنظیمات خاصی داره که بشه همرو با هم پرینت بگیره ممنون میشم راهنمایی کنید

manoto2010
04-06-2015, 14:22
باسلام...من یک پرینتر hp mfp127fw دارم چند روزه موقع روشن کردن رو صفحه اول که لگوی اچ پی و انرژی استار هست گیر میکنه و وارد برنامه نمیشه...لطفا کمکم کنید چکارکنم درست شه؟؟ ممنون

mamadalmani
06-06-2015, 02:12
سلام من یه canon ;bp5050 دارم
چند وقتیه میخوام پرینت بگیرم ارور paper jam inside printer میزنه اما اصلا کاغذی توش گیر نکرده
ایرادش کجاس خودم حس می کنم نمی تونه کاغذ رو بگیره

h_khozooei
07-06-2015, 13:23
سلام من یه canon ;bp5050 دارم
چند وقتیه میخوام پرینت بگیرم ارور paper jam inside printer میزنه اما اصلا کاغذی توش گیر نکرده
ایرادش کجاس خودم حس می کنم نمی تونه کاغذ رو بگیره
این پیغام مفهوم کاغذ گیر کردن رو می ده ولی اگر سنسور شکسته باشه و یا تکه کوچکی از کاغذ پاره شده باشه و تو دستگاه گیر کرده باشه بازهم این پیغام رو می ده. غیر از این هم غیر ممکنه که این پیغام رو بده

h_khozooei
07-06-2015, 13:24
باسلام...من یک پرینتر hp mfp127fw دارم چند روزه موقع روشن کردن رو صفحه اول که لگوی اچ پی و انرژی استار هست گیر میکنه و وارد برنامه نمیشه...لطفا کمکم کنید چکارکنم درست شه؟؟ ممنون
تا اونجا که من می دونم بعد از مدتی ولو 10 دقیقه این صفحه می ره و یه پیغام خطا باید بده. اون پیغام رو بگذار

h_khozooei
07-06-2015, 13:25
با عرض سلام بنده یه چاپگر اچ پی مدل m410a خریدم وقتی پشت سر هم فرمان پرینت 10 برگ رو میدی 1 برگ رو چاپ میکنه و بقیه رو باید یکی یکی از روی دستگاه ok بزنی تا چاپ کنه .انگار میره تو حافظه دستگاه .میخواستم ببینم تنظیمات خاصی داره که بشه همرو با هم پرینت بگیره ممنون میشم راهنمایی کنید
تو تنظیماتت نوع کاغذ رو متفاوت انتخاب کردی. مثلا plain paper و یا سایز کاغذ رو یه جور انتخاب نکردی. اون پیغامی که می ده چی هست که شما ok رو می زنی؟

h_khozooei
07-06-2015, 13:32
سلام
سیستم رو از xp به 7 ارتقا دادم و پرینتر hp laserjet 1100 دارم ، پرینت صفحه میگیره ولی سمت چپ نوشته ها و کادر پرینت گرفته نمیشه و نصفه است .
مشکلش چیه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید .

ایاtest page خودشو خوب می زنه؟

h_khozooei
07-06-2015, 13:33
درود
دوستان یک اچ پی رنگی لیزری 1525 دارم با وجود انتخاب کالیبره باز هم رنگ ها کالیبره نمیشه و روی هم چاپ نمیشه

معمولا اگر کارتریج دستگاه اصل نباشه و یا اصل باشه ولی مقدار تونر توش نزدیک اخرش باشه معمولا این اتفاق می افته

!SaMiRa!
07-06-2015, 13:47
ایاtest page خودشو خوب می زنه؟

بله ، تمام صفحه هست ولی صفحه کادر دار حاشیه سمت چپ چاپ نمیشه .
البته قبلا که xp بود کامل پرینت میشد .

manoto2010
07-06-2015, 14:16
تا اونجا که من می دونم بعد از مدتی ولو 10 دقیقه این صفحه می ره و یه پیغام خطا باید بده. اون پیغام رو بگذار
باسلام...ممنون از جواب شما...زمانیکه درست بلافاصله وارد صفحه منو میشد اما الان یه شب تا صبح هم روشن بود ولی بازم وارد صفحه منو نمیشه...راهی برا رسیت کردن داره یا نه

TousanRayan
08-06-2015, 00:56
درود

mamadalmani
10-06-2015, 20:11
این پیغام مفهوم کاغذ گیر کردن رو می ده ولی اگر سنسور شکسته باشه و یا تکه کوچکی از کاغذ پاره شده باشه و تو دستگاه گیر کرده باشه بازهم این پیغام رو می ده. غیر از این هم غیر ممکنه که این پیغام رو بده
ممنوننن کاغذ نیست فکر کنم
از کجا بقیه مواردو چک کنم

p30g
10-06-2015, 21:49
من یک پرینتر hp 1510 دارم که شارژ کاتریجش تمام شد
الان بعد از یک ماه کارتریج رو شارژ کردم ولی پرینت نمی گیره. برگه رو میبره داخل ولی سفید بر میگردونه.
ممنون می شم راهنمایی کنبد که چیکار کنم؟

TousanRayan
11-06-2015, 16:26
من یک پرینتر hp 1510 دارم که شارژ کاتریجش تمام شد
الان بعد از یک ماه کارتریج رو شارژ کردم ولی پرینت نمی گیره. برگه رو میبره داخل ولی سفید بر میگردونه.
ممنون می شم راهنمایی کنبد که چیکار کنم؟

درود
اگه اشتباه نکنم 1510 رنگی جوهر افشانه
دیر اقدام به شارژ کردی
کارتریج ها را در بیار و با یک دستمال کاغذی مرطوب روی هدش بزار ببین جوهر دهی میکنه یا نه
اگه نکرد در یک نلبکی کمی اب داغ بری و هد بزار توش تا شاید هدش باز شه و جوهر دهی یکنه
با کیت هوا گیری هم میتونی تحریک کنی تا باز بشه
جواب و یا مشکلات بعدی پیش امده ر ا هم بگو ببینیم چطور میشه

بهنازی
11-06-2015, 22:58
با سلام
پرینتر 2020 وایرلس گرفتم ولی نمیتونم نصبش کنم منون میشم بفرمایید در حالت وایرلس چجوری باید نصبش کنم؟
حین نصب پسورد خواست ولی پسورد چی بزنم؟
و چراغ و کلید های پرینتر در چه حالتی باشه تا نصب کامل باشه؟

بهنازی
12-06-2015, 12:22
ممنونم میشم جواب بدین چجوری میتونم با گوشی یا لپ تاپ به صورت وایرلس پرینت بگیرم؟

AHG737
12-06-2015, 18:32
سلام به همه اساتید
آقا من به پرینتر Samsung 2070W دارم، موقعی که پرینت میگیرم کاغذ ها رو فر میده یعنی تقریبا لوله میکنه میده بیرون که خیلی رو اعصابه...( باید بعدش یه دست اتو بکشم تا صاف شه ) کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه؟؟ ممنونم

AHG737
12-06-2015, 18:47
با سلام
پرینتر 2020 وایرلس گرفتم ولی نمیتونم نصبش کنم منون میشم بفرمایید در حالت وایرلس چجوری باید نصبش کنم؟
حین نصب پسورد خواست ولی پسورد چی بزنم؟
و چراغ و کلید های پرینتر در چه حالتی باشه تا نصب کامل باشه؟
سلام
نصب و راه اندازی بسیار ساده است. کاری که من برای پرینتر 2070 ام انجام دادم: پرینتر رو با کابل USB به کامپیوتر وصل کردم نرم افزار های پرینتر رو از طریق CD همراه نصب کردم بعد از برنامه های نصب شده Easy Wireless Setup رو اجرا کردم خود برنامه ازتون پسورد WIFI رو میگیره و روی پرینتر ست میکنه بعد میتونید پرینتر رو از کامپیوتر جدا کنید و از طریق WIFI پرینت بگیرید.
اما برای پرینت گرفتن با موبایل باید اپلیکیشن Mobile print روی گوشیتون نصب کنید (از بازار میتونید دانلود کنید)
موفق باشید

mk367
12-06-2015, 19:48
سلام
من بعد از اینکه کارتریج پزینتر اچ پی 1132 خودم رو شارژ کردم یه مشکلی دارم که پرینت رو با کیفیت میگیره ولی وفتی می خوام کپی بگیرم کم رنگ کپی میگیره انگار کارتریج نداشته باشه؟
راه حلش چیه؟

بهنازی
12-06-2015, 20:01
سلام
نصب و راه اندازی بسیار ساده است. کاری که من برای پرینتر 2070 ام انجام دادم: پرینتر رو با کابل USB به کامپیوتر وصل کردم نرم افزار های پرینتر رو از طریق CD همراه نصب کردم بعد از برنامه های نصب شده Easy Wireless Setup رو اجرا کردم خود برنامه ازتون پسورد WIFI رو میگیره و روی پرینتر ست میکنه بعد میتونید پرینتر رو از کامپیوتر جدا کنید و از طریق WIFI پرینت بگیرید.
اما برای پرینت گرفتن با موبایل باید اپلیکیشن Mobile print روی گوشیتون نصب کنید (از بازار میتونید دانلود کنید)
موفق باشید
بسیار ممنونم موقع نصب کدوم کلید ها رو باید زد چراغ ها باید کدوم روشن باشه ؟ اصلا وسط کار ناموفق نصب میشه

AHG737
12-06-2015, 22:34
تنها لازمه که پرینتر روشن باشه همین.
چه خطایی هنگام نصب میده؟ درایور های پرینتر و USB نصب هستند؟ نرم افزار Samsung Printer Diagnostics رو نصب کنید بسیار کاربردی هست؟

h_khozooei
13-06-2015, 14:45
بله ، تمام صفحه هست ولی صفحه کادر دار حاشیه سمت چپ چاپ نمیشه .
البته قبلا که xp بود کامل پرینت میشد .

سایز کاغذ تو نرم افزار مربوطه (مثلا word) و سایز کاغذ در قسمت پرینت رو باید روی A4 بگذاری

h_khozooei
13-06-2015, 14:48
ممنوننن کاغذ نیست فکر کنم
از کجا بقیه مواردو چک کنم

ایا کاغذی که توش گیر کرده بود وقتی در آوردی بصورت پازل چیدی ببینی که تکه تو دستگاه نمانده؟
اگر اینطور هست. تو مسیر کاغذ از سینی تا خروجی بعداز هیتر تمام سنسور هار رو دونه دونه ببین نشکسته باشن.

بهنازی
13-06-2015, 22:17
نمیشه بابا نمیشه
تو رو خدا یکی درست جواب بده چجوری باید قابلیت وایرلس 2020w رو فعالش کنم؟ لطفا جواب یدین؟
قدم به قدم چیکار باید بکنم؟

iran_nasa
14-06-2015, 13:47
سلام
من یه پرینتر سامسونگ 4300 scx دارم. موقع روشن کردنش تازگیا صداهای زیادی مثل صدای خرده شدن چرخ دنده میاد.
چطور میتونم این مشکلو رفع کنم ؟

TousanRayan
15-06-2015, 11:23
سلام
من یه پرینتر سامسونگ 4300 scx دارم. موقع روشن کردنش تازگیا صداهای زیادی مثل صدای خرده شدن چرخ دنده میاد.
چطور میتونم این مشکلو رفع کنم ؟

درود

بعد از این صدا ایرور بهتون نمیده - مثلا ایرور اسکنر
موقع روشن کردن در اسکنر را باز بزارید ببین تسمه و موتور اسکنر هستش که صدای تلق و تلق از خودش در میاره

h_khozooei
15-06-2015, 15:32
نمیشه بابا نمیشه
تو رو خدا یکی درست جواب بده چجوری باید قابلیت وایرلس 2020w رو فعالش کنم؟ لطفا جواب یدین؟

وقتی می ری سر خود سامسونگ می خری حالا آقایونی که می گن سامسونگ خوبه بیان ایشون رو راهنمایی کنن.
HP می خریدی الان هم مشکلت حل شده بود.

h_khozooei
15-06-2015, 15:33
نمیشه بابا نمیشه

وقتی می ری سر خود سامسونگ می خری حالا آقایونی که می گن سامسونگ خوبه بیان ایشون رو راهنمایی کنن.
HP می خریدی الان هم مشکلت حل شده بود.

iran_nasa
15-06-2015, 15:37
سلام دوست عزیز
اسکنر رو چک کردم، مشکل از اونجا نیست.
ظاهرا مشکل از سمت تونر باید باشه، چون موقع گرم کردن اون صداها میاد و با در اوردن تونر صداها قطع میشن.
قبل از بروز این مشکل error ، jam1 رو میداد که یه کاغذ گیر کرده بود تو پرینتر و ازش خارجش کردم و بعد از اون این صداها شروع شد و دیگه پرینتر غیر قابل استفاده شد !!:n27:

iran_nasa
15-06-2015, 15:39
درود

بعد از این صدا ایرور بهتون نمیده - مثلا ایرور اسکنر
موقع روشن کردن در اسکنر را باز بزارید ببین تسمه و موتور اسکنر هستش که صدای تلق و تلق از خودش در میاره

سلام دوست عزیز
ظاهرا مشکل از سمت تونر باید باشه، چون موقع گرم کردن اون صداها میاد و با در اوردن تونر صداها قطع میشن.
قبل از بروز این مشکل error ، jam1 رو میداد که یه کاغذ گیر کرده بود تو پرینتر و ازش خارجش کردم و بعد از اون این صداها شروع شد و دیگه پرینتر غیر قابل استفاده شد !!:n27:

TousanRayan
15-06-2015, 23:16
سلام دوست عزیز

درود
پس صداش شبیه گیر کردن مثل اووووو یا چرخ دنده کارتریج
نظر من اینه کارتریج را باز کنی و سرویسش کنی و ببندیش

TousanRayan
15-06-2015, 23:21
معمولا اگر کارتریج دستگاه اصل نباشه و یا اصل باشه ولی مقدار تونر توش نزدیک اخرش باشه معمولا این اتفاق می افته

درود
به اطلاع کسانی که پست ها را دنبال میکنن میرسانم که با کمک و راهنمایی اقای خضوعی عزیز بعد از تعویض کارتریج ها مشکل من حل شد

تشکر ویژه میکنم از اقای خضوعی و وقتی که گذاشتن

AHG737
16-06-2015, 15:38
سلام به همه اساتید
آقا من به پرینتر Samsung 2070W دارم، موقعی که پرینت میگیرم کاغذ ها رو فر میده یعنی تقریبا لوله میکنه میده بیرون که خیلی رو اعصابه...( باید بعدش یه دست اتو بکشم تا صاف شه ) کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه؟؟ ممنونم

h_khozooei
16-06-2015, 19:52
درود
به اطلاع کسانی که پست ها را دنبال میکنن میرسانم که با کمک و راهنمایی اقای خضوعی عزیز بعد از تعویض کارتریج ها مشکل من حل شد

تشکر ویژه میکنم از اقای خضوعی و وقتی که گذاشتن

خدا رو شکر.
قابل نداشت. نوکرتم

TousanRayan
16-06-2015, 20:59
سلام به همه اساتید

درود
دوست من اگه میتونی یک عکس بگیر و بزار تا ببینیم
چون نحوه تا خوده ها یا به قول شما فر خودن ها باهم دیگه فرق داره ! اونجوری بهتر میشه نظر داد
اگه توی دستگاه فر میخوره عکس با دستگاه بزار

با تشکر

bijandarbari
16-06-2015, 23:18
سلام به همه اساتید

سلام

کلا این خانواده از سامسونگ کاغذ رو خیلی گرم میکنه.به خاطر همین فر میخوره.
البته اگه کاغذ کلفت باشه این حالت بیشتر میشه.
شما تو تنظیمات پرینتر نوع کاغذ رو به preprinted تغییر بدین.تا گرمای پرینتر کمتر بشه.

AHG737
17-06-2015, 22:09
درود
دوست من اگه میتونی یک عکس بگیر و بزار تا ببینیم
چون نحوه تا خوده ها یا به قول شما فر خودن ها باهم دیگه فرق داره ! اونجوری بهتر میشه نظر داد
اگه توی دستگاه فر میخوره عکس با دستگاه بزار

با تشکر

سلام

کلا این خانواده از سامسونگ کاغذ رو خیلی گرم میکنه.به خاطر همین فر میخوره.
البته اگه کاغذ کلفت باشه این حالت بیشتر میشه.
شما تو تنظیمات پرینتر نوع کاغذ رو به preprinted تغییر بدین.تا گرمای پرینتر کمتر بشه.

سلام این یک نمونه از تست پرینت هست...البته بیشتر از این هم کاغذ ها فر میخورند.
بیژن جان کاملا حق با شماست کاغذ که بیرون میاد انگار نون لواشه از تنور در اومده! اون گزینه preprinted رو پیدا نکردم ،کدوم قسمت هست...؟

bijandarbari
17-06-2015, 22:22
سلام

البته در این حد فرخوردن طبیعیه.
ولی وقتی درایور رو تو کامپیوتر نصب کردی ، نرم افزار samsung easy printer management رو روی کامپیوتر اجرا می کنی و اونجا می تونی تنظیمات پرینت و نوع کاغذ رو تغییر بدی.

TousanRayan
18-06-2015, 07:58
سلام این یک نمونه از تست پرینت هست...البته بیشتر از این هم کاغذ ها فر میخورند.
بیژن جان کاملا حق با شماست کاغذ که بیرون میاد انگار نون لواشه از تنور در اومده! اون گزینه preprinted رو پیدا نکردم ،کدوم قسمت هست...؟

درود
البته خودت هم گفتی بیشتر از این هم میشه وگرنه این میزان تاب خوردن در حد هیچه
با کمک دوستمون او گزینه را پیدا کن به امید یزدان مشکلت بهتر میشه
راستی کجا زندگی میکنی ؟
منظورم منطقه ای با اب و هوای مرطوب مثل شمال یا بندر هست ،
در این مناطق کاغذ رطوبت بیشتر میکشه و از این قبیل مشکلات هم بیشتر میشه
تمام پرنتر های ما اعم از اچ پی و سامسونگ و کنون تقریبا چاپ هاشون این شکلی میشه ، بنده شمال و ساکن لاهیجان هستم

AHG737
18-06-2015, 08:16
سلام. من کرج زندگی میکنم..که البته گرم خشک هست.
خیلی ممنون از راهنمایی هایی که کردید..موفق باشید

بهنازی
19-06-2015, 19:49
با سلام بالاخره درست شد میتونم پرینت از طریق وایرلس بگیریم با 2020w
ولی یه سوال بعد از روشن کرد پرینتر رو کامپیوتر میگه در حالت خوابه باید دکمه wps رو بزنم تا تا ready بشه نمیشه اینو از روی کامپیوتر ready کرد؟
با همون یه بار روشن کردن بشه پرینت هم گرفت؟

AHG737
19-06-2015, 20:13
سلام.
نه احتیاجی نیست دکمه Ready رو روی پرینتر بزنید، شما فرمان پرینت رو صادر کنید پرینت گرفته میشه. حداقل برای من که اینطوریه. 2070w

mk367
22-06-2015, 03:24
سلام
من بعد از اینکه کارتریج پزینتر اچ پی 1132 خودم رو شارژ کردم یه مشکلی دارم که پرینت رو با کیفیت میگیره ولی وفتی می خوام کپی بگیرم کم رنگ کپی میگیره انگار کارتریج نداشته باشه؟
راه حلش چیه؟

اگه کسی جواب منو بده ممنون میشم!!

TousanRayan
22-06-2015, 13:51
اگه کسی جواب منو بده ممنون میشم!!

دوست من
وقتی پرینت خوبه یعنی خوبه توی فتوکپی کیفیت افت میکنه می تونی رنگ تا مثبت 5 بالا ببری ببینی چطور میشه

قبلا دوستان گفتن که تمیز کردن شیشه و اسنکنر هم انجام بدی - بنده شخصا فکر نمیکنم از اونا باشه

از تونر با کیفیت تری استفاده کنی مشکلت کمتر میشه

ursamajor
22-06-2015, 22:40
سلام به همه دوستان
پرینتر من T50 است و مشکلی که با اون دارم اینه که وقتی که روی دیسک چاپ میزنم بصورت یکنواخت بک گروند مشکی (یا خاکستری) رو نمیتونه بزنه و بصورت تیره و روشن میزنه زمینه رو ، در صورتی که روی کاغذ هیچ مشکلی نداره و عالی پرینت میگیره. فقط و فقط هم مشکل موقع چاپ روی دیسک هست و فقط هم رنگ مشکی. بقیه رنگها رو خوب میزنه روی دیسک. مشکل مربوط به نوع جوهر هم نیست چون از همون اول و با کارتریج فابریک هم همین مشکل رو داشت.
این هم یک نمونه که بک گروند خاکستری تیره بوده ولی اینجوری شده

namgo
22-06-2015, 23:25
سلام فوره
یک پرینتره 3 کره یا 4 کاره میخواهم بودجه بین 400 تا 600

میخواهم شارژ کردن کارتریج مشکلی نداشت باشم تو بازار باشه

2 لیزری بهته یا جوهر افشان
3 کدام دیرتر جوهر تمام میکنن از نظر استاندارد
4 میخواهم عکسهای خانواده رو هم چاپ کنم

اینها پیشنهاد داده شد
جوهر افشان epson l210
epson l355
و
لیزری رنگی
hp 1025
hp 1025w
hp176

حالا کدام رو بخرم تو دردسر نیفتم
ضمنا شاید در ماه 20 تا 30 تا کاغذ هم چاپ نشه

TousanRayan
23-06-2015, 13:49
سلام فوره
یک پرینتره 3 کره یا 4 کاره میخواهم بودجه بین 400 تا 600

میخواهم شارژ کردن کارتریج مشکلی نداشت باشم تو بازار باشه

2 لیزری بهته یا جوهر افشان
3 کدام دیرتر جوهر تمام میکنن از نظر استاندارد
4 میخواهم عکسهای خانواده رو هم چاپ کنم

اینها پیشنهاد داده شد
جوهر افشان epson l210
epson l355
و
لیزری رنگی
hp 1025
hp 1025w
hp176

حالا کدام رو بخرم تو دردسر نیفتم
ضمنا شاید در ماه 20 تا 30 تا کاغذ هم چاپ نشه

درود
با پرینتر رهای رنگی جوهر افشان به دردسر می افتید و در حالی که با لیزر رنگی عکس خانوادگی نمیتونید چاپ کنید ، سه کاره هم نیست
دیگه نظر با شماست
پیشنهاد بنده سه کاره لیزر اچ پی سیاه و سفید هستش

کارهای رنگی تون را ببرید بیرون چاپ کنید
( اچ پی 1025 هم رنگی لیز هست که با اونا عکس خوب در نمیاد )
هزینه شارژ و نگهداریش هم گران تمام میشه