PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات جزئی در مورد هر نوع چاپگـــــــــر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31

alirezajigar69
07-01-2014, 18:34
لطفا جواب بدید
ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin_cowboy
07-01-2014, 20:09
سلام.من پرینتر canon 3010 دارم.تازگی ها موقع کپی کردن، عمل پرینت بلافاصله بعد از پایان اسکن انجام نمی شه و یک فاصله 20 ثانیه ای بین پایان اسکن و شروع پرینت وجود داره.به نظرتون مشکل از چیه؟

pejman200
08-01-2014, 11:55
روی پرینتر درسته
.

rshbabaei
12-01-2014, 14:07
سلام دوستان

من يه سوال دارم ميشه راهنمايي كنيد
چگونه ميتونم شمارنده تعداد پرينت گرفته شده پريتر hp lazerjet 1320 pcl 6 را
ر
يست يا پاك كنم

h_khozooei
12-01-2014, 14:45
سلام دوستان

من يه سوال دارم ميشه راهنمايي كنيد
چگونه ميتونم شمارنده تعداد پرينت گرفته شده پريتر hp lazerjet 1320 pcl 6 را
ر
يست يا پاك كنم

برای چی می خوای این کار رو بکنی. این کار شدنی هست ولی اگر می خواهی صفرش کنی بعد بفروشی کار درستی نیست.

Tohid
12-01-2014, 19:31
سلام...اگه پرینتری که کد رنگ مثلا T0806 باید براش استفاده بشه...T0826 ریخته بشه تاثییر داره؟
امروز من روی p50 جوهر سریز کردم کلا دستگاههم بهم ریخت میخواستم بدونم میتونه این دلیل قانع کننده باشه؟

soobh
13-01-2014, 10:35
سلام
علت چاپ نصفه زمانی که کاغذ را از کاغذ کش دستی می دهیم در پرینترهای سامسونگ سه کاره چیست
ولی در کاست خوب است
با تشکر

nimahandsomboy
13-01-2014, 11:23
اقا من چطوری میتونم از قسمت adf پرینتر hp1212 استفاده کنم

منظورم اون قسمت بالای پرینتر هست

من کاغذ میزارم اون قسمت بالا ولی کاغذ از پایین میکشه

کسی اطلاعی نداره؟؟؟

Golbarg01
14-01-2014, 12:14
در پرینتر HP LaserJet M1132 دکمه اسکن کدومه؟
بعد که یه عکس یا برگه رو گذاشتیم و اسکن کردیم برای سیو در کامپیوتر باید به برنامه paint بریم؟
مراحلش چجوریه؟

h_khozooei
14-01-2014, 16:20
کسی اطلاعی نداره؟؟؟

من این مطلب رو تو اون تاپیک گفتم.
adf کاغذ رو برای اسکن می کشه. اون پایین کاغذ رو برای پرینت می کشه.
یعنی غیر ممکن هست که شما بتونی تو adf کاغذ بگذاری و دستور پرینت بدی و کاغذ از adf کشیده بشه و پرینت بگیره.!!!!

gooorgy
15-01-2014, 20:19
سلام
من یه پرینتر 3 کاره hp-m1132
دارم-رنگش تموم شد اومدم شارژش کنم
َشارزش کردم اما حالا وقتی پرینتر رو روشن میکنم یه چراغش که شبیه یه لوله آزمایشه که آب توشه نارنجی میشه
یعنی چی
نمیدونم قبلا روشن میشده یا نه
قبلا وقتی شناسناممو کپی میگرفتم اینقدر رنگش زیاد بود که کپی سیاه میشدو باید رنگشو کم میکردم اما حالا واسه شناسنامه که کپی میگیرم عادی شده و وقتی یه صفحه a4 رو
کپی میگیرم نسبت به اصلیش یکم کم رنگتر میشه
بنظرتون مشکلی یا نه
اون چراغ نارنجی هم چرا روشن میشه

azita57
17-01-2014, 00:02
سلام
من یه پرینتر اپسونال 210 خریدم .جوهرش کردم و درایوهشو نصب کردم و بعد یه پرینت رنگی باهاش گرفتم وقیتی کاغذ یبیرون اومد روی کاغذ جوهر ریخته بود و خطهای افقی راه راه رنگی انداخته بود .
چرا؟باید چی کارش کنم؟

Xx Hossein xX
19-01-2014, 16:07
دوستان راه حلی برای اررور B200 هستش؟
درست امروز اینطوری شد پرینتر مدل ip4940

Mr.Crow
21-01-2014, 19:54
دوستان یه مشکل عجیبی برای پرینتر من پیش اومده. هیچ کاغذی توش گیر نکرده ، ولی ارور میده که کاغذ گیر کرده !
داشتم یه سری چیز کپی میکردم و کاغذ تموم شد و گفت کاغذ بذار. بعدش که کاغذ گذاشتم این ارور رو نوشت. نمیدونم واقعاً چه ارتباطی داره ! Head Cleaning هم کردم و چند بار خاموش روشن کردم و درایوها رو پاک کردم و ... ، ولی درست نشد.

erekhshe
24-01-2014, 19:01
یه سوال:
یه پرینتر canon pro9000 دارم که کارتریج قابل شارژ گذاشتم روش، رنگ قرمزش گیر کرده و نمیزنه.
سوال اول اینکه چه شیوه ای رو پیشنهاد میکنید برای باز کردن نازل بسته شده ؟
دوم اینکه وقتی کارتریج رو روی هد سوار میکنم، هد میاد سمت چپ دستگاه و کارتریج ها رو چک میکنه و یهو گیر میکنه و چراغ پاور و رسیوم 19 بار بصورت بالا و پایین میزنه. یکی بهم گفت چشمی داره که باید تمیز کنی درست میشه اما تمیز کردم و نشد. راه حل دوستان چیه ؟ مشکل از چیه ؟

erekhshe
27-01-2014, 17:06
کسی تعمیرات بلده اینجا ؟

asallllmehdi
31-01-2014, 12:46
سلام تورو خدا یکی کمکم کنه من پرینتر clp 320 سامسونگ دارم همه رنگاش به جز مشکیش تموم شده بود رفتم کل کارترجارو برام فول کرد اوردم خونه وصل میکنم پرینتر نشون میده دقیقا همون وضعیت قبلیه چاپشم خیلی بد رنگه و تقریبا رنگی نداره مشکی و یکم زردو .. رنگی کامل نیست زنگ زدم میگه چون اولین بار بوده شارژ شده اینجوریه کل دستگاه و دوباره بیار بردم گفت درست شد بازم همونطوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چیکار کنم تورو خدا زودتر جوابمو بدین

p-t
02-02-2014, 23:08
سلام دوستان
ببخشید یک پرینتر epson 1410 دارم
خیلی کم کار کرده امروز رفتم پرینت بگیرم کاغذ رو می گیره آماده می شه برای پرینت ولی کاغذ هموجا زیر هد ثابت می مونه و ارور paper jam می ده
دو تا از چراغاش (بالایی و پایینی ) ]آهسته چشمک می زنه
ممنون

h_khozooei
03-02-2014, 15:47
سلام تورو خدا یکی کمکم کنه من پرینتر clp 320 سامسونگ دارم همه رنگاش به جز مشکیش تموم شده بود رفتم کل کارترجارو برام فول کرد اوردم خونه وصل میکنم پرینتر نشون میده دقیقا همون وضعیت قبلیه چاپشم خیلی بد رنگه و تقریبا رنگی نداره مشکی و یکم زردو .. رنگی کامل نیست زنگ زدم میگه چون اولین بار بوده شارژ شده اینجوریه کل دستگاه و دوباره بیار بردم گفت درست شد بازم همونطوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چیکار کنم تورو خدا زودتر جوابمو بدین

احتمالا شارژ کارت حسابی شارژ کرده. بهتره یه سری کارتریج براش بگیری. بعد ببینی پرینتر یا کارتریج

milad19028
04-02-2014, 10:15
سلام، من پرینتر برادر دارم و اونو شارژ کرد و بعد چراغ درام روشن شد و چند پرینت هم گرفت ولی بعد از چند پرینت خیلی کمرنگ میزنه ....

h_khozooei
04-02-2014, 17:16
اگر کمرنگ شده شاید تونر خوبی نریختی
فکس برادر یا پرینتر ؟
مدلش چیه؟

navid6384
04-02-2014, 17:40
salam bebakhsid ye soal dashtam

navid6384
04-02-2014, 17:41
man tooie shabake yeki az clinetha ra mikham be printer server share konam...ama vaghti share mishe,mige nemitoonam prinet ra be onvane printere default beshnasam,dalilesh chie?mishe rahnamee konid?

befermatooo
04-02-2014, 21:11
سلام دوستان .

من پرینترم HP 1102 است و مدتی تو شارژ با مشکل روبرو هستم .

متاسفانه بعد از شارژ وقتی پرینت میگیریم پودر از یک سمت تیونر میزنه بیرون و بد جور میشه انگار باز باشه . نمیدونم چیکار کنم و موندم توش .

دلیلش جی میتونه باشه ؟

حتی اگه پودر کم هم باشه این اتفاق می افته .

shimasher
05-02-2014, 09:21
پیغام One Document Is Pending For Administrator میاد و پرینت نمیگیره.اعصابم م دیگه ریخته بهممممممم:n03:

h_khozooei
05-02-2014, 19:00
man tooie shabake yeki az clinetha ra mikham be printer server share konam...ama vaghti share mishe,mige nemitoonam prinet ra be onvane printere default beshnasam,dalilesh chie?mishe rahnamee konid?
متوجه نمی شم چی نوشتی

h_khozooei
05-02-2014, 19:03
سلام دوستان .

من پرینترم HP 1102 است و مدتی تو شارژ با مشکل روبرو هستم .

متاسفانه بعد از شارژ وقتی پرینت میگیریم پودر از یک سمت تیونر میزنه بیرون و بد جور میشه انگار باز باشه . نمیدونم چیکار کنم و موندم توش .

دلیلش جی میتونه باشه ؟

حتی اگه پودر کم هم باشه این اتفاق می افته .

احتمالا کارتریج تو شکوندی یا یه چیزی و نبستی
حتی اگر کم هم باشه می ریزه بیرون

befermatooo
05-02-2014, 19:52
احتمالا کارتریج تو شکوندی یا یه چیزی و نبستی
حتی اگر کم هم باشه می ریزه بیرون

همه چیو بستم مطمئنم .

از یکی پرسیدم گفته پودر شما خوب نیست :n13:

در ضمن صبح ها خصوصا وقتی پرینت میگیرم بیشتر فضای کاغذ رو سیاه میکنه و انگار نم داشته باشه و پودر های روی درام رو هم که با دست پاک میکنم مثل جوهر میمونه .

sepehr8582
05-02-2014, 20:34
سلام
از راهنماییتون ممنون میشم..من یه جوهر افشان 1050 hp دارم با کارتریج 61.امروز برای اولین بار کارتریج رنگیش رو شارز کردم با جوهر ink mateو کیت شارز..الان که کارتریج رو گذاشتم چراغ کارتریج همینجور روشن میمونه ولی پرینت میگیره.میخواستم ببینم مشکلش چیه؟ولی کیفیتش یکم انگار با خود عکس فرق داره کیفیت رنگهاش یکم انگار واقعی نیس و قاطی داره.البته خیلی کم

soobh
06-02-2014, 12:02
سلام
علت تکرار چاپ روی کارتریج 109 در پرینتر 4300 چیست؟
لطفا زودتر پاسخ بدهید
با تشکر:n13:

befermatooo
08-02-2014, 08:36
این ارور بخاطر چیه ؟

10.0000 SUPPLY MEMORY ERROR
پرینتر Hp مدل 1102 .

البته کارتریچ رور تازه گرفتم و نو هست .

Abdolreza2012
08-02-2014, 14:55
دوستان من یه پرینتر hp laser jet p1006 دارم
الان بعد تعویض ویندوز میخوام درایورشو نصب کنم ، داره اذیت میکنه
من عکس هاشو میذارم ، دوستان لطفا راهنمایی کنن
ممنون :n16:

همه ی پورت هاش هم وصله ، البته 2 تا پورت بیشتر نداره که یکی به برق میخوره و یکی به کیس

دوستان من باید چیکار کنم ؟؟؟

h_khozooei
08-02-2014, 17:17
این ارور بخاطر چیه ؟

10.0000 SUPPLY MEMORY ERROR
پرینتر Hp مدل 1102 .

البته کارتریچ رور تازه گرفتم و نو هست .

کارتریجت اصل نیست و چیپی هم که روش گذاشتن دکوریه

h_khozooei
08-02-2014, 17:18
دوستان من یه پرینتر hp laser jet p1006 دارم
الان بعد تعویض ویندوز میخوام درایورشو نصب کنم ، داره اذیت میکنه
من عکس هاشو میذارم ، دوستان لطفا راهنمایی کنن
ممنون :n16:

همه ی پورت هاش هم وصله ، البته 2 تا پورت بیشتر نداره که یکی به برق میخوره و یکی به کیس

دوستان من باید چیکار کنم ؟؟؟

تا اون موقعی که پیغام نداده نباید کابل USB رو وصل کنید.

h_khozooei
08-02-2014, 17:22
سلام
علت تکرار چاپ روی کارتریج 109 در پرینتر 4300 چیست؟
لطفا زودتر پاسخ بدهید
با تشکر:n13:

می تونه فوم یا درام باشه

h_khozooei
08-02-2014, 17:23
همه چیو بستم مطمئنم .

از یکی پرسیدم گفته پودر شما خوب نیست :n13:

در ضمن صبح ها خصوصا وقتی پرینت میگیرم بیشتر فضای کاغذ رو سیاه میکنه و انگار نم داشته باشه و پودر های روی درام رو هم که با دست پاک میکنم مثل جوهر میمونه .

مارک پودرت چی هست.؟

befermatooo
08-02-2014, 20:52
کارتریجت اصل نیست و چیپی هم که روش گذاشتن دکوریه

فروشنده میگفت گارانتی داره ً مشکلی که پیش نمیاد ؟

مارک پودرت چی هست.؟

prax hp 1005/1006 داخل قوطی سبز هست

Mahdi 3
08-02-2014, 21:48
سلام به همگی
علت ارور Paper jam please open back door در چاپگر Lexmark در حالی که هیچ کاغذی در دستگاه وجود ندارد چیست ؟:n13:
یعنی وقتی دستگاه روشن میشه این ارور همینطور میاد و بوق میزنه.:n03:

mjfe
09-02-2014, 01:17
من پرینتر جوهر افشان اپسون استایلوس cx3200 دارم
هروقت یک صفحه رنگی که حجم عکسهای آن زیاد است پرینت می گیرم اواسط کار هنگ می کند

TousanRayan
10-02-2014, 13:03
درود
اقای خضوعی کالیبره کردن دستگاه رنگی لیزر اچ پی 1215 را بلدی رنگ زرد با یک میلیمتر فاصله داره چاپ میشه ( ویندوز سون )

h_khozooei
10-02-2014, 18:29
فروشنده میگفت گارانتی داره ً مشکلی که پیش نمیاد ؟

prax hp 1005/1006 داخل قوطی سبز هست

گارانتی داره یعنی کارتریج اصل نیست. کارتریج اصل تو ایران گارانتی نداره.
نه اگر کارتریج رو به قیمت خریدی مهم نیست.

من پودر پرکس رو پیشنهاد نمی کنم و تاییدش هم نمی کنم.

h_khozooei
10-02-2014, 18:31
سلام به همگی
علت ارور Paper jam please open back door در چاپگر Lexmark در حالی که هیچ کاغذی در دستگاه وجود ندارد چیست ؟:n13:
یعنی وقتی دستگاه روشن میشه این ارور همینطور میاد و بوق میزنه.:n03:

این پیام نشونه اینه که یکی از سنسورها داره یه کاغذ و یا یه قطعه ای رو می بینه. یعنی دلیل نداره حتما یه کاغذ بزرگ تو دستگاه گیر کنه و این پیغام رو بده. حتی می تونه یه منگنه گیر کرده باشه.

h_khozooei
10-02-2014, 18:31
من پرینتر جوهر افشان اپسون استایلوس cx3200 دارم
هروقت یک صفحه رنگی که حجم عکسهای آن زیاد است پرینت می گیرم اواسط کار هنگ می کند

می تونه فرمتر دستگاه باشه. البته من جوهر افشان زیاد وارد نیستم

h_khozooei
10-02-2014, 18:40
درود
اقای خضوعی کالیبره کردن دستگاه رنگی لیزر اچ پی 1215 را بلدی رنگ زرد با یک میلیمتر فاصله داره چاپ میشه ( ویندوز سون )

سلام عزیزم
تو قسمت HP toolbaoxباید تو قسمت device setting بری؟
ایا درایور رو فقط نصب کردی یا کامل؟
البته بگم 1215 اگر فریمور قدیمی داشته باشه. این مشکل براش بیشتر پیش می آد.

Aligfx
10-02-2014, 22:22
سلام بر همه
پرینتر کانن مدل pixma mg2440 دارم میخوام عکسی رو پرینت بگیرم اندازش هم A4 هست اما چهار طرفش همش ناقص میفته یعنی اندازه هاش یکی نیستن،چه از ورد،فتوشاپ و هر برنامه ی دیگه ای همین مشکل برقراره

Sent from iPhone 4S

TousanRayan
11-02-2014, 01:11
سلام عزیزم
تو قسمت HP toolbaoxباید تو قسمت device setting بری؟
ایا درایور رو فقط نصب کردی یا کامل؟
البته بگم 1215 اگر فریمور قدیمی داشته باشه. این مشکل براش بیشتر پیش می آد.\

درود
برای یک اداره است ، درایور نصب بوده و از انجاییکه ویندوز هم سون هست و راه انداز خود دستگا برای سون نداره احتمالا فقط درایورش را دانلود کردند و نصب کردند - بله ظاهرا کامل نیست -

را انداز کاملش را سایت داره - چطوری غرمورش را ابدیت کنم ؟

sepehr8582
13-02-2014, 22:11
سلام
از راهنماییتون ممنون میشم..من یه جوهر افشان 1050 hp دارم با کارتریج 61.امروز برای اولین بار کارتریج رنگیش رو شارز کردم با جوهر ink mateو کیت شارز..الان که کارتریج رو گذاشتم چراغ کارتریج همینجور روشن میمونه ولی پرینت میگیره.میخواستم ببینم مشکلش چیه؟ولی کیفیتش یکم انگار با خود عکس فرق داره کیفیت رنگهاش یکم انگار واقعی نیس و قاطی داره.البته خیلی کم

AqAqzZA
14-02-2014, 09:46
سلام. من یک پرینتر hp 1000 دارم. اما به مشکل خوردم

چطوری میتونم سیاه و سفید پرینت بگیرم؟ قبلا epson داشتم که خیلی راحت گزینه print in black and white داشت. این نداره. یه جا خوندم گفته بود کارتریج رنگی رو در بیار که خب این که نمیتونه راه حل باشه. گزینه سیاه و سفید کجاست؟
چطوری بفهمم چقدر جوهر مونده؟ تو epson خیلی راحت گرافیکی یه عکس بود که نشون میداد هر جوهر چقدرش مونده. این نداره؟

jalilsat
14-02-2014, 10:30
با سلام
من پرینتر canon 4870w خریداری کردم که از پرینت دورو پشتیبانی می کند ولی من هنوز موفق به استفاده از این امکان نشدم . در صورت امکان مراحل بکارگیری را توضیح دهید .
با تشکر

armp30
15-02-2014, 18:30
سلام من یه پرینتر mf4010 cannon سیاه سفید دارم خودم حوصله نداشتم وقتی درامو خریدم گفتم بنداز روش الان وقتی عکس پرینت میکنم 4 تا بیضی پشت سر هم میفته چی کار کنم از کلینر یا بلید هست یادرام اشغال داره؟ البته تو پرینت متن مشکلی نیست فقط تو عکس ایراد داره
کارتریج fx10

electrobaghery
17-02-2014, 11:33
با سلام
من یک پرینتر 1320 خریدم که فکر میکنم برادران محترک تیپاکس لطف کردند تو حمل و نقل ضربه شدیدی بهش زدند چون وقتی روشن میشه هیچ عکس العملی نشان نمیده فقط چراغ نارنجی روشن میشه چه عیبی میتونه پیدا کرده باشه ؟ لطفا سریعتر راهنمایی بفرمایید چون بدجوری بهش احتیاج دارم

TousanRayan
17-02-2014, 15:02
با سلام
من یک پرینتر 1320 خریدم که فکر میکنم برادران محترک تیپاکس لطف کردند تو حمل و نقل ضربه شدیدی بهش زدند چون وقتی روشن میشه هیچ عکس العملی نشان نمیده فقط چراغ نارنجی روشن میشه چه عیبی میتونه پیدا کرده باشه ؟ لطفا سریعتر راهنمایی بفرمایید چون بدجوری بهش احتیاج دارم

درود
دستگاه شما تو بوده ؟

اگر بلی است ، قطعات از جمله کارتریح را به درستی باز کردید ؟ در پوش کاغذی و نوار روی مگنت را بیزون کشیدید ؟ به ظاهر باید اقدامات راه اندازی مشکل دار باشد انها را چک کنبد

h_khozooei
18-02-2014, 14:43
\

درود
برای یک اداره است ، درایور نصب بوده و از انجاییکه ویندوز هم سون هست و راه انداز خود دستگا برای سون نداره احتمالا فقط درایورش را دانلود کردند و نصب کردند - بله ظاهرا کامل نیست -

را انداز کاملش را سایت داره - چطوری غرمورش را ابدیت کنم ؟

تو این دو تا ادرس برو

amin2005
18-02-2014, 23:13
سلام.دیروز یه پرینتر رنگی جوهرافشان hp مدل 2510 خریدم .اول بگم که از اول یه سری از سوراخهای کارتریجاش گرفته بود و با مکافات نصف جوهرشو تو هد کلین و پرینت الکی حروم کردم!
اما متاسفانه وقتی باهاش پرینت میگیرم نقاط جوهر روی کاغذ ، به شدت دون دون هست و اصلا شباهتی به عکس نداره!رزولوشن پرینت خیلی پایینه!حالمو بد جوری گرفته!باید چکارش کنم؟

AqAqzZA
19-02-2014, 05:02
سلام. من یک پرینتر hp 1000 دارم. اما به مشکل خوردم

چطوری میتونم سیاه و سفید پرینت بگیرم؟ قبلا epson داشتم که خیلی راحت گزینه print in black and white داشت. این نداره. یه جا خوندم گفته بود کارتریج رنگی رو در بیار که خب این که نمیتونه راه حل باشه. گزینه سیاه و سفید کجاست؟
چطوری بفهمم چقدر جوهر مونده؟ تو epson خیلی راحت گرافیکی یه عکس بود که نشون میداد هر جوهر چقدرش مونده. این نداره؟

:n03::n03:

h_khozooei
20-02-2014, 15:25
سلام.دیروز یه پرینتر رنگی جوهرافشان hp مدل 2510 خریدم .اول بگم که از اول یه سری از سوراخهای کارتریجاش گرفته بود و با مکافات نصف جوهرشو تو هد کلین و پرینت الکی حروم کردم!
اما متاسفانه وقتی باهاش پرینت میگیرم نقاط جوهر روی کاغذ ، به شدت دون دون هست و اصلا شباهتی به عکس نداره!رزولوشن پرینت خیلی پایینه!حالمو بد جوری گرفته!باید چکارش کنم؟

احتمالا کارتریجش اصل نیست شاید فروشنده عوض کرده باشه با کارتریج طرح
پرینتری که خریدی تک چسب بود.؟

h_khozooei
20-02-2014, 15:28
:n03::n03:

اگر درایور کاملشو از سایت اچ پی بگیری و نصب کنی امکان تک رنگ گرفتن رو بهت می ده

amin2005
20-02-2014, 23:49
نه متاسفانه قبلا باز شده بود!من از سایت دی جی کالا اینترنتی خریدم،بازش کرده بودن!یعنی کارتریجاشو دزدیدن؟!؟اگه اینطوره که خدا به زمینه گرم بزندشون!!!به قول قدیمی ها،خرج دوا درمونش بکنن!!!از کجا بفهمن که کارتریجاشو عوض کردن یا نه؟!رو کارتریجه نوشته product of china
نرم افزاری که باهاش پرینت میگیری هم تو کیفیت پرینت تاثیر داره؟!

aminkhan2014
21-02-2014, 10:58
قصد خرید پرینتر دارم،چون مجبورم هرازگاهی مدرک رنگی پرینت بگیرم ،مجبورم رنگی بگیرمفمیخاستم بدونم بهترین پرینتر رنگی تک کاره لیزری بنظرتون چیه؟ از لحاظ هزینه اگه بخام پرینت سیاه سفید بگیرم از لحاظ هزینه فرقش با پپرین گرفتن با رینتر سیاه سفید چیه؟چه برندهایی از لخاظ هزینه مواد مصرفی و کیفیت و قیمت دستگاه بصرفه هست..هدف اصلی ام اکثرا پرینت متن هست ولی شاید مجبور بشم یک مدرک را رنگی پرینت بگیرم که بیرون این کار را نمیکنند....درضمن قیمت 3 کاره رنگی لیزری حدودا چنده؟

h_khozooei
21-02-2014, 16:00
نه متاسفانه قبلا باز شده بود!من از سایت دی جی کالا اینترنتی خریدم،بازش کرده بودن!یعنی کارتریجاشو دزدیدن؟!؟اگه اینطوره که خدا به زمینه گرم بزندشون!!!به قول قدیمی ها،خرج دوا درمونش بکنن!!!از کجا بفهمن که کارتریجاشو عوض کردن یا نه؟!رو کارتریجه نوشته product of china
نرم افزاری که باهاش پرینت میگیری هم تو کیفیت پرینت تاثیر داره؟!

کارتریج جوهرافشان اصل HP یه تاریخ مصرف روش داره، هم روی جعبه هم روی کارتریج
وقتی می بینی پرینتر قبلا باز شده برا چی تحویل می گیری؟

h_khozooei
21-02-2014, 16:26
قصد خرید پرینتر دارم،چون مجبورم هرازگاهی مدرک رنگی پرینت بگیرم ،مجبورم رنگی بگیرمفمیخاستم بدونم بهترین پرینتر رنگی تک کاره لیزری بنظرتون چیه؟ از لحاظ هزینه اگه بخام پرینت سیاه سفید بگیرم از لحاظ هزینه فرقش با پپرین گرفتن با رینتر سیاه سفید چیه؟چه برندهایی از لخاظ هزینه مواد مصرفی و کیفیت و قیمت دستگاه بصرفه هست..هدف اصلی ام اکثرا پرینت متن هست ولی شاید مجبور بشم یک مدرک را رنگی پرینت بگیرم که بیرون این کار را نمیکنند....درضمن قیمت 3 کاره رنگی لیزری حدودا چنده؟
پرینتر HP M351 بخر

amin2005
21-02-2014, 23:25
کارتریج جوهرافشان اصل HP یه تاریخ مصرف روش داره، هم روی جعبه هم روی کارتریج
وقتی می بینی پرینتر قبلا باز شده برا چی تحویل می گیری؟
جعبه رو پست آورد تحویل داد،جعبه پرینتر رو تو یه جعبه دیگه کامل بسته بندی کرده بودن و اصلا معلوم نبود!بعدشم که باز کردم،دیدم دو چسبه!مگه دیگه میشه بهشون ثابت کرد که قبلا بازش کردن؟!نمیشه دیگه!!!
فقط خدا رو شکر رو کارتریجا تاریخ حک شده!انشالله که اصله...
ممنون از راهنماییتون...

alirezakhan_e76
22-02-2014, 22:45
سلام دوستان.توروخدا سوالم رو زود جواب بدید که اگه پرینترم مشکل داره برم پسش بدم.من وقتی یه کادر (حاشیه)توی آفیس 2013 درست می کنم پرینت می کنم ، کج چاپ میشه.یعنی کادرش درست چاپ نمیشه.از سمت راست مثلا 1 سانت فاصله داره از بالا 2 سانت و پایین 0.5 سانت.تنظیمات آفیس روی A4 هست و تنظیمات حاشیه هم و تنظیمات پرینتر هم A4 . ولی عین اینکه روی letter چاپ کنی پرینت میشه.مدل پرینترم : hp m1132 mep هست.راهی هست که بفهمم پشکل از پرینتره یا آفیس؟نظر شما چیه؟کجاش مشکل داره؟

h_khozooei
23-02-2014, 17:32
متوجه منظورت نشدم
کج چاپ می کنه یا جابجا
اول نوشتی کج
بعد نوشتی چیزای که منظورت جابجاست
تنظیمات پرینتر دوجا هست
روی پرینتر و توی کامپیوتر قسمت پرینت منیجر
هر سه این قسمت ها یعنی نرم افزار دستگاه و پرینت منیچر باید A4 باشن

اگر کج می گیره یه عکس بگذار ببینم

alirezakhan_e76
23-02-2014, 18:57
منظورم از کج اینه. تنظیمانش همش درسته.تنظیمات حاشیه دور صفحه هم درسته.وقتی با فتوشاپ ، عکس درست می کنم و پرینت میگیرم هم درسته.فقط تو آفیس این شکلیه!:n28:

h_khozooei
24-02-2014, 12:47
می تونه کاغذ رو کج کشیده باشه و یا لیزر دستگاه ایراد داره تنظیم نیست که کج پرینت می گیره
ولی اونچنان کج نیست
ولی برای اینکه پرینتر خودش a4رو تبدیل می کنه به letter اون موارد رو (هر سه ) باید تنظیم باشه.

sarinaj
24-02-2014, 15:31
سلام دوستان
من یک چاپگر رنگی 3 کاره به مشخصات canon MP560 دارم وقتی می خواهم متنی رو چاپ کنم متن رو چاپ نمی کنه .ولی عکس چاپ میکنه
میشه کمک کنید بفهمم مشکلش چیه ؛ لطفا فوری

h_khozooei
24-02-2014, 18:06
یه نمونه بگذار از فایلی که باید پرینت بگیره

sarinaj
24-02-2014, 21:44
هرنوشته ای که در word می نویسم بخواهم چاپ کنه به رنگ سیاه چاپ نمی کنه ولی به رنگ های دیگه چاپ می کنه

h_khozooei
25-02-2014, 17:13
احتمالا نازل مشکیت گرفته
تو ورد اینطوری می شه یا تو همه برنامه ها

sarinaj
25-02-2014, 17:24
فکر کنم تو word بذار یه امتحانی بکنم

sarinaj
25-02-2014, 17:25
توهمه برنامه ها

h_khozooei
25-02-2014, 18:50
هد مشکیت مشکل پیدا کرده

sarinaj
26-02-2014, 12:56
خوب چه طوری باید درستش کنم

mzoobin65
26-02-2014, 15:59
سلام دوستان
من یک پرینتر canon ip7240 دارم ، کارتریج قابل شارژ گذاشتم روش
پرینت که میگیرم فقط قرمز میزنه
یعنی کل عکسو فقط با رنگ قرمز پرینت می گیره
بعضی وقت ها هم فقط سیاه میزنه بعضی جاهای عکسو و بقیه قسمت هاش سفیده

h_khozooei
26-02-2014, 17:15
یه چند بار هد کلین کنید.
اگر درست نشد باید هد رو عوض کنی.

TousanRayan
27-02-2014, 00:20
درود

اساتید و دوستان گلم شدیدا به یک کارتریج 211 مشکی جوهر افشان کانن ترجیحا سوخته و ترجیحا با لیبل شماره روش نیازمندم

هر کی داره من و مطلع کنه ! گرفتار شدم !

mjfe
28-02-2014, 02:36
من وقتی پرینت سنگین می گیرم پرینتر ارور می دهد و مجبورم بعد از پرینت هر صفحه پرینتر را خاموش و روشن کنم . آیا جایی از کامپیوتر به حافظه پرینتر اختصاص دارد و باید آن را افزایش داد؟

jalilsat
01-03-2014, 09:42
با سلام
من پرینتر canon 4780w خریداری کردم که از پرینت دورو پشتیبانی می کند ولی من هنوز موفق به استفاده از این امکان نشدم . در صورت امکان مراحل بکارگیری را توضیح دهید .
با تشکر
کسی نبود راهنمایی کنه ؟

h_khozooei
02-03-2014, 13:57
کسی نبود راهنمایی کنه ؟

معمولا این دستگاه های دو رو زن. تو قسمت پراپرتیز یا پریفرنس یه قسمتی داره که Print on both sides هست و یا duplex. اونو تیک بزن

h_khozooei
02-03-2014, 13:57
من وقتی پرینت سنگین می گیرم پرینتر ارور می دهد و مجبورم بعد از پرینت هر صفحه پرینتر را خاموش و روشن کنم . آیا جایی از کامپیوتر به حافظه پرینتر اختصاص دارد و باید آن را افزایش داد؟

یه مقدار واضحتر بگو
مدل دستگاه از چه برنامه ای پرینت می گیری
اروری که می ده چیه

mojtaba_2006
02-03-2014, 18:24
سلام دوستان
من پرینتر سه کاره کانن mf 3010 دارم که کارتریج 725 استفاده میکنه . این کارتریج اصلی خودش یعنی 725 خراب شد و دیگه نتونستم گیر بیارم. یک نفر به من مشابهش یعنی hp 85A را معرفی کرد. الان خریدم و به خوبی داخل پرینتر جا گرفته. اما پرینتر کارتریج را نمیشناسه و مدام در حال کار کردنه و به هیچ وجه نمیشه باهاش پرینت گرفت.

لطفا راهنمایی کنید آیا واقعا میشه hp 85A را به جای canon 725 در پرینتر کانن استفاده کرد؟

تنظیمات خاصی باید انجام بشه؟

hnmaleki
02-03-2014, 21:59
سلام
پیشاپیش از تمام اساتید که زحمت خواندن و پاسخ می دهند متشکرم
ما یک پرینتر اپسون 1500w در دفترمان داریم که روزی بیشتر از 400 پرینت انجام میدهد به همین علت ما به هر کدام از کارتریجها 1 پک 1 لیتری وصل کرده ایم ولی پرینتر فکر می کند که هنوز هم کارتریج های استاندارد به او وصل است و روزی 10 تا 20 بار پیغام میدهد که جوهر تمام است با در اوردن و دوباره جا زدن کارتریج مشکل حل میشود ولی ما روشی نیاز داریم که چیپ پرینتر همیشه جوهر را پر نشان دهد.
ممنون از وقت شما

h_khozooei
04-03-2014, 20:18
سلام دوستان
من پرینتر سه کاره کانن mf 3010 دارم که کارتریج 725 استفاده میکنه . این کارتریج اصلی خودش یعنی 725 خراب شد و دیگه نتونستم گیر بیارم. یک نفر به من مشابهش یعنی hp 85A را معرفی کرد. الان خریدم و به خوبی داخل پرینتر جا گرفته. اما پرینتر کارتریج را نمیشناسه و مدام در حال کار کردنه و به هیچ وجه نمیشه باهاش پرینت گرفت.

لطفا راهنمایی کنید آیا واقعا میشه hp 85A را به جای canon 725 در پرینتر کانن استفاده کرد؟

تنظیمات خاصی باید انجام بشه؟

احتمالا به مشکل چیپ برخوردی.

imanparsa
05-03-2014, 22:27
نوع دستگاه : SAMSUNG SCX-4300 کارتریجش هم فابریک خودشه و 2سال به صورت معمولی و بدون مشکل کار کرده اما ...
دوستان کارتریج من مشکلی نداشت فقط پودرش کم شده بود
بازش کردم و کل درام رو با الکل پزشکی تمیز کردم بعد پودر ریختم بعد بستمش
الان وقتی پیرینت میکنم بعضی از جاها رو پرینت نمیکنه
مثلا بعضی از متن ها و کلمات کمرنگن یا نیوفتادن

h_khozooei
08-03-2014, 11:20
خیلی چیزا می تونه باشه
تونر رو اشتباه خریده باشی
کارتریج بد شارژ کرده باشی
نمونه پرینت رو بگذار ببینیم

mkhr2max
08-03-2014, 13:43
سلام به همه عزیزان

یه پرینتر اپسون c63 داریم که کارتریج سیاه اون تموم شده و توی ink level روش ضربدر زده .
از محل بالا جوهر توش تزریق کردم تا از پایین اومد بیرون . اما بازم ضربدر زده روش ؛ چی کار می شه کرد ؟ چیپش باید ریست بشه ؟ چطوری ؟

navid6384
08-03-2014, 14:53
سلام جناب خضوعی...یک پرینتر اچ پی 1020 هست که هرکار میکنم نصب نمیشه.یعنی نصب هم بشه پرینت نمیگیره.میشه راهنمایی بفرمایید.هم درایورش را از سی دی نصب کردم هم اینترنت و سایت اچ پی اما بازهم نشد.حتی کابل را هم عوض کردم...
به اون صفحه که مربوط به وصل کردن کابل یو اس بی که میرسه کابل را نمیشناسه و متوقف میمونه

darvishi88
08-03-2014, 15:58
سلام
میشه راهنمایی کنید بهترین چاپگر سه کاره لیزری (پرینت . اسکن . کوپی ) چی هست ؟:n13:
حداکثر قیمتش 550 هزار باشه
بعضی میگن canon 4410 .بعضی هم میگنhp 1132
خواهشا اگر بهتر از اینا هست بهم معرفی کنید
راستی میگن برادر یا اپسون هم علیه ولی قطعاتش گیر نمی یاد
اگه جدا بگیرم بهتره ؟
حدود 600 تا پرینت در ماه می گیرم

nimahandsomboy
08-03-2014, 16:23
وقتی من پرینت میگیرم وسط کاغذ خط مشگی پهن میدازه

یه حالت خط سیاه کشیده پهن

کاتریج هم با تونر کورونا شارژ کردم

یه جا زنگ زدم گفت چیپ کاتریجت مشکل داره

خودم میتونم درستش کنم؟؟؟ چطوری میتونم تعمیرش کنم؟؟

nimahandsomboy
08-03-2014, 16:24
وقتی من پرینت میگیرم وسط کاغذ خط مشگی پهن میدازه

یه حالت خط سیاه کشیده پهن

کاتریج هم با تونر کورونا شارژ کردم

یه جا زنگ زدم گفت چیپ کاتریجت مشکل داره

خودم میتونم درستش کنم؟؟؟ چطوری میتونم تعمیرش کنم؟؟

4کاره hp1212

darjazi
08-03-2014, 21:12
سلام مدل پرینتر HP photosmart C4183 all-in- one اروری که میده اینه: remove and check cartridge on right البته واسه پرینت چاپ و اسکن هم حتی اینو میزنه و کار نمیکنه ممنون میشم راهنمایی کنید که چکار کنم

h_khozooei
09-03-2014, 21:13
4کاره hp1212

سلام
اگر می تونستی یه نمونه بگذاری بهتر بود.
خط سیاه در راستای طول کاغذ یا در عرض کاغذ می اندازه؟
خط سیاه هست یا طوسی ؟
تونری که مصرفی کردی برای این پرینتر باید بطری سفید رنگی داشته باشه؟
بطری بنفش برای اچ پی معمولی هست.
حدس می زنم که بتونی درستش کنی؟

nimahandsomboy
10-03-2014, 11:25
سلام
اگر می تونستی یه نمونه بگذاری بهتر بود.
خط سیاه در راستای طول کاغذ یا در عرض کاغذ می اندازه؟
خط سیاه هست یا طوسی ؟
تونری که مصرفی کردی برای این پرینتر باید بطری سفید رنگی داشته باشه؟
بطری بنفش برای اچ پی معمولی هست.
حدس می زنم که بتونی درستش کنی؟

اقا درست شد
پیغام میداد که کاتریج را نمیشناسه
متوجه شدم که یه کاغذ ته دستگاه گیر کرده بود

ولی بازم خط سیاه میدازه از بالا تا پایین صفحه من درام نگاه کردم دیدم که درام سیاه شده یه کم با دستمال کاغذی درام تمیز کردم چاپ بهتر شد
چطوری میتونم کلا درام تمیز کنم؟؟
فکر کنم درام با اون میله که تماس داره باعث میشه سیاه بشه....اسم اون میله نمیدونم
یه سوال دیگه داشتم
ایا خودم میتونم چیپ کارتریج را از بیرون بخرم خودم عوض کنم؟؟ قیمتش چقدر هست؟؟
HP1212

h_khozooei
10-03-2014, 14:37
بله می تونی یه چیپ از بیرون بگیری و عوض کنی قیمت چیپ کرونا 1212 حدود 1900 باید باشه
اون خط سیاه احتمالا سیاه نیست بلکه طوسی هست
اگر اینطوری باشه باید بلید که زیر درام رو یه بار تمیز کنی و با یه دستمال که خیس باشه و تا حدی گرم باشه بکشی بهش تا حالت خودش رو پیدا کنه احتمالا خراب شده و نمی تونه روی درام رو تمیز کنه
ولی بهتره یه نمونه بگذاری. شاید منظورتو متوجه نشده باشم

cnmohsen
10-03-2014, 14:40
دوستان سرعت hp 1300 خیلی پایین فک کنم دقیقه ای 40 - 45 تا بیش تر نگیره؟ چه کنم؟ راهی داره؟

navid6384
10-03-2014, 16:04
سلام جناب خضوعی...یک پرینتر اچ پی 1020 هست که هرکار میکنم نصب نمیشه.یعنی نصب هم بشه پرینت نمیگیره.میشه راهنمایی بفرمایید.هم درایورش را از سی دی نصب کردم هم اینترنت و سایت اچ پی اما بازهم نشد.حتی کابل را هم عوض کردم...
به اون صفحه که مربوط به وصل کردن کابل یو اس بی که میرسه کابل را نمیشناسه و متوقف میمونه

h_khozooei
11-03-2014, 11:49
دوستان سرعت hp 1300 خیلی پایین فک کنم دقیقه ای 40 - 45 تا بیش تر نگیره؟ چه کنم؟ راهی داره؟

پایین هست!!!!
اگر با پرینتر HP 4L یا HP III قدیم کار می کردی که دو برگ در دقیقه بود چه کار می کردی؟:)
راهش اینه که یه پرینتر HP 4015 بگیری

h_khozooei
11-03-2014, 11:51
سلام عزیزم
این پرینتر پیش می آد که یه موقع فرمترش می سوزه
احتمال اینکه این باشه هست. ولی بهتره این پرینتر رو به چندتا کامپیوتر وصل کنی و تست کنی و همچنین چند مدل کابل خوب usb بخری و تست کنی
اگر فرمترش باشه باید عوض کنی فرمترش رو
فرمتر = مادربرد (همون بردی که کابل usb بهش می خوره)

nimahandsomboy
11-03-2014, 16:10
بله می تونی یه چیپ از بیرون بگیری و عوض کنی قیمت چیپ کرونا 1212 حدود 1900 باید باشه
اون خط سیاه احتمالا سیاه نیست بلکه طوسی هست
اگر اینطوری باشه باید بلید که زیر درام رو یه بار تمیز کنی و با یه دستمال که خیس باشه و تا حدی گرم باشه بکشی بهش تا حالت خودش رو پیدا کنه احتمالا خراب شده و نمی تونه روی درام رو تمیز کنه
ولی بهتره یه نمونه بگذاری. شاید منظورتو متوجه نشده باشم

اقا من کاتریج را باز کردم البته با کلی ترس و لرز چون بار اولم بود

فقط درام تمیز کردم زود بستمش گفتم شاید مشکلی پیش بیاد براش

یه سوال داشتم میخوام خودم کاتریج را شارج کنم... این پودر را من دقیقا کجای کاتریج باید بریزم؟؟

تو سایت تهران اچ پی راهنمای تصویری هست ولی نشون نداده که پودر را دقیقا کجای کاتریج باید ریخت

alireza-kia
11-03-2014, 20:25
سلام
دیدم بحث 1020 داغه منم یه سوال دارم امروز این پرینترو شارژ کردم اما یه مشکل پیش اومده کادر چاپ رو کج میزنه سمت چپ پر رنگ میشه سمت راست کم رنگ دوستان اگه میدونن ایراد کجاست لطفا راهنمایی کنن ممنون

mkhr2max
14-03-2014, 00:30
سلام به همه عزیزان

یه پرینتر اپسون c63 داریم که کارتریج سیاه اون تموم شده و توی ink level روش ضربدر زده .
از محل بالا جوهر توش تزریق کردم تا از پایین اومد بیرون . اما بازم ضربدر زده روش ؛ چی کار می شه کرد ؟ چیپش باید ریست بشه ؟ چطوری ؟

کسی اطلاع نداره ؟

h_khozooei
17-03-2014, 21:32
سلام
دیدم بحث 1020 داغه منم یه سوال دارم امروز این پرینترو شارژ کردم اما یه مشکل پیش اومده کادر چاپ رو کج میزنه سمت چپ پر رنگ میشه سمت راست کم رنگ دوستان اگه میدونن ایراد کجاست لطفا راهنمایی کنن ممنون

فنر کارتریج رو فراموش کردی بندازی
همون فنری که بلد هست و قیافه نرمالی نداره

h_khozooei
17-03-2014, 21:33
اقا من کاتریج را باز کردم البته با کلی ترس و لرز چون بار اولم بود

فقط درام تمیز کردم زود بستمش گفتم شاید مشکلی پیش بیاد براش

یه سوال داشتم میخوام خودم کاتریج را شارج کنم... این پودر را من دقیقا کجای کاتریج باید بریزم؟؟

تو سایت تهران اچ پی راهنمای تصویری هست ولی نشون نداده که پودر را دقیقا کجای کاتریج باید ریخت

پودر رو تو مخزنی بریز که مگنت روش سوار هست

samsad
18-03-2014, 13:33
سلام دوستان خسته نباشین
من یه دستگاه فتوکپی چند کاره دارم که نمیدونم چطوری از اسکنرش استفاده کنم
این دستگاهم رو با کابل به کامپیوترم وصل کردم.پرینترش به کامپیوترم وصل شده و مشکلی نداره
درایور نصب شده دستگاه اینه:

sharp :mx-m350n pcl6-t1

برای راه اندازی اسکنر وقتی به صفحه وب دستگاهم میرم از من dns , desktop port number, process directory میخواد و من ازاین موارد بی اطلاعم فقط IP دستگاهم رو میدونم خواهشمندم کسی که در این ضمینه اطلاع داره منو راهنمایی کنه که خیلی ممنونش میشم.

Torch Bearer
19-03-2014, 16:16
دوستان من یه پرینتر چندکاره Canon MF4010 دارم که الان برای اولین بار میخوام شارژش کنم
دقیقا باید چیکار کنم؟

ibanez.4840
26-03-2014, 15:20
سلام خدمت عزیزان یه مشکل داشتم اونم در مورد ارور b200 پرینتر های کانن هست.. توی پست ها خونده بودم که ممکنه از هد باشه در نتیجه هد رو با محلول تمیز کردم و وقتی کارتریج هارو جا زدم چند تا پرینت گرفت و دوباره ارور داد....بعد از چند وقت دوباره هد رو به جای محلول، با الکل تمیز کردم و حتی چیپست های اصلی رو درآوردم و چیپست ریست شونده گذاشتم..بازم مثل دفعه قبل بود اما با این تقاوت که این بار بعد از nozzle check که نشون میداد هد کثیفه با چندین بار هد کلین کردن چیزی تغییر نکرد و بازم برگشت به ارور b200 اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

shiva isf
26-03-2014, 19:31
سلام خسته نباشید
دوستان میدونن چه جوری میشه پرینت طولی باBIZHUB C450 کونیکا مینولتا گرفت؟ممنون میشم

mehdik76
28-03-2014, 14:56
سلام دوستان. یه چاپگر کانن مدل MP600 دارم. رنگ سیاه و قاطی رنگ زرد می کنه در نتیجه چاپ عکس باهاش خیلی بی روح و سرد میشه. میشه بگین مشکل چیه و چیکار باید بکنم. در ضمن یک بار هم بردم تعمیر ولی تاثیری نکرد. کارتریج هام و شارژ می کنم.

print crayon
28-03-2014, 23:39
با سلام به هم میهنان
پرسشی دارم در مورد پرینتر . بنده در حال حاضر مشغول فعالیت در موسسه تبلیغاتی هستم . در این موسسه کلیه اوراق توسط شماره زن های دستی ، شماره گذاری میگردد . که متاسفانه دارای کیفیت مطلوبی نیست . نظر بر این داریم که از امکانات نرم افزار کورل دراو جهت ایجاد فضایی برای شماره گذاری رندم کلیه اوراق استفاده نماییم . اما متاسفانه با معظل بزرگی روبرو شده ایم :
1 - پرینتری که دارای قلطک نباشد . یا به عبارتی در مدخل ورودی آن ، کاغذ توسط غلطک به داخل پرینتر نرود . آیا کسی مدلی از این پرینتر را میشناسد که به طریقی غیر از غلطک ، کاغذ را به داخل بکشاند ؟ . فقط به پرینتر جوهر افشان ، از این نوع خاص نیاز دارم .
علت اینکه به نداشتن غلطک پافشاری میکنم . زیرا در اثر کارکرد بالا مثلاً 20 هزار برگ شماره کلیه غلطک ها سیاه شده ( توسط مرکبی که قبلاً اوراق با آن چاپ شده ) و عملاً بلامصرف میگردد .
پیشاپیش از همیاری شما سپاسگذارم .

print crayon
28-03-2014, 23:43
سلام دوستان خسته نباشین
من یه دستگاه فتوکپی چند کاره دارم که نمیدونم چطوری از اسکنرش استفاده کنم
این دستگاهم رو با کابل به کامپیوترم وصل کردم.پرینترش به کامپیوترم وصل شده و مشکلی نداره
درایور نصب شده دستگاه اینه:

sharp :mx-m350n pcl6-t1

برای راه اندازی اسکنر وقتی به صفحه وب دستگاهم میرم از من dns , desktop port number, process directory میخواد و من ازاین موارد بی اطلاعم فقط IP دستگاهم رو میدونم خواهشمندم کسی که در این ضمینه اطلاع داره منو راهنمایی کنه که خیلی ممنونش میشم.

اگر اسکنرشو به درستی نصب کرده باشی موقعی که بخواهی ازش استفاده کنی میگه IP دستگاه رو وارد کن بعد از وارد کردن IP فقط کافیه دقیقاً بزنی 3121: این عبارتو باید دقیقاً پشت آی پی وارد کنی بعدش خیلی راحت میتونی از اسکنر دستگاه استفاده کنی . در ضمن جسارتاً درایور اسکنر با پرینتر جدا هستش ( دو درایور مجزا هستند ) !!!!!
امید است که کور سوی امیدی بوده باشد . کمکم

amir200812
29-03-2014, 19:30
سلام
دوستان من یه پرینتر چند کاره Samsung SCX-3405 دارم که حداید ود آذر ماه خریدم!
هفته اول بهمن کارتریج استارتر که روش بود ، تموم شد و رفتم از نمایندگی رسمی سام سرویس یه کارتریج MLT-D101S بقیمت 160 تومن گرفتم!

ولی امروز دوباره تموم شد...
تو سایت سامسونگ نوشته میانگین برای 1500 صفحه کافی هست!
ولی من همون وقتی که کارتریج رو گرفتم، یه بسته 500 تایی A4 گرفتم که هنوز بیشتر از 200 تا باقی مونده! در حالی که یه کارتریج 1500 صفحه ای و یه کارتریج استارتر رو تموم کردم!

پرینتر هم تو دفتر بیمه ازش استفاده میکنیم و فقط متن پرینت کردیم!!!

فقط یه چیز نظرم رو جلب کرد:
روی کارتریج نوشته:
Replace with MLT-D101S (M
S/N:54s654sf654s6f4s Initial

این کلمه Initial به چه معنی هست؟(معنی لغویش "اول" هست، ولی نمیدونم اینچا چه معنی میده؟)

هم روی کارتریج استارتر و هم روی جدیده، این کلمه نوشته شده!!
*شماره سریال رو همینطوری نوشتم(حالش رو نداشتم کپی کنم)

حالا بنظر اساتید، مشکل از چی هست؟

amir200812
30-03-2014, 10:06
سلام
دوستان من یه پرینتر چند کاره Samsung SCX-3405 دارم که حداید ود آذر ماه خریدم!
هفته اول بهمن کارتریج استارتر که روش بود ، تموم شد و رفتم از نمایندگی رسمی سام سرویس یه کارتریج MLT-D101S بقیمت 160 تومن گرفتم!

ولی امروز دوباره تموم شد...
تو سایت سامسونگ نوشته میانگین برای 1500 صفحه کافی هست!
ولی من همون وقتی که کارتریج رو گرفتم، یه بسته 500 تایی A4 گرفتم که هنوز بیشتر از 200 تا باقی مونده! در حالی که یه کارتریج 1500 صفحه ای و یه کارتریج استارتر رو تموم کردم!

پرینتر هم تو دفتر بیمه ازش استفاده میکنیم و فقط متن پرینت کردیم!!!

فقط یه چیز نظرم رو جلب کرد:
روی کارتریج نوشته:
Replace with MLT-D101S (M
S/N:54s654sf654s6f4s Initial

این کلمه Initial به چه معنی هست؟(معنی لغویش "اول" هست، ولی نمیدونم اینچا چه معنی میده؟)

هم روی کارتریج استارتر و هم روی جدیده، این کلمه نوشته شده!!
*شماره سریال رو همینطوری نوشتم(حالش رو نداشتم کپی کنم)

حالا بنظر اساتید، مشکل از چی هست؟

ممنون دوستان! :n24:
مشکل حل شد...

amir3852
31-03-2014, 15:11
با سلام به دوستان عزيز
من يك پرينتر اپسون T50 دارم كه چندين سال دارم باهاش كار ميكنم و هيچ مشكلي تا الان نداشته ولي چند وقتيه يك مشكلي برام بوجود آورده كه خودم هر چي توي نت گشتم چيز درستي پيدا نكردم
مشكل از اينجاست كه پرينتر توي پرينت كاغذ به درستي و با كيفيت خيلي عالي عمل ميكنه ولي روي DVD درست پرينت نميزنه و خطوط بسيار كمرنگ و كلا عكس مورد نظر با كيفيت پايين پرينت ميشه
اگر كسي كمك كنه ممنون ميشم مشكل از چي ميتونه باشه

amirkhan_0o0
02-04-2014, 07:25
دوستان من یه پرینتر 6000 کنون دارم که بیرون دادم و برام مجددا شارژ کردند و بعد از شارژ به شدت کمرنگه! در حالی که برگه تستی رو که جناب شارژ کننده برام به صورت تست گرفت خوشرنگ و خوب بود!
برای همین مجبور هستم کاغذ رو روی heavy بگذارم تا یه مقدار طرح بهتر چاپ بشه.
14 یا 15 بار هم بیشتر از کارتریج شارژ شده استفاده نکرده ام. آیا در این حالت کارتریج رو مجدداً شارژ کنم و یا این که مشکل از پرینترم هست؟؟ چون قبل از شارژ بدون مشکل کار می کرد؟
یه جاا خوندم اگه از پودر یه شرکت دیگه توی یه کارتریج دیگه استفاده کنند اینجوری می شه!
چون گذرم ه تهران می خوره جایی که حرفه ای این کار باشند، سراغ ندارین؟؟
ممنون

libert0r
05-04-2014, 11:56
با سلام به دوستان عزيز
من يك پرينتر اپسون T50 دارم كه چندين سال دارم باهاش كار ميكنم و هيچ مشكلي تا الان نداشته ولي چند وقتيه يك مشكلي برام بوجود آورده كه خودم هر چي توي نت گشتم چيز درستي پيدا نكردم
مشكل از اينجاست كه پرينتر توي پرينت كاغذ به درستي و با كيفيت خيلي عالي عمل ميكنه ولي روي DVD درست پرينت نميزنه و خطوط بسيار كمرنگ و كلا عكس مورد نظر با كيفيت پايين پرينت ميشه
اگر كسي كمك كنه ممنون ميشم مشكل از چي ميتونه باشه

سلام
اگه نازل چک درست باشه اونموقع مشکل به احتمال زیاد از تنظیماته ... مخزن نصب کردید ؟

Sent from my i 704 using Tapatalk

ЯΣZΛ
05-04-2014, 15:38
سلام

دوستان بنده يك پرينتر 1132 سه كاره اچ پي دارم!
دو تا مشكل دارم كناراي كاغذ خط ميندازه!و برا اسكن جداگونه بايد چكار كنم؟درايور داره براي اسكن جداگانه؟
ممنون:n16:

saeedvalentino
08-04-2014, 16:12
آقا تو رو جون هرکی دوست دارید کی کمک کنه این مشکل ما حل شه. پاک کلافه شدم الانه که پرینتر و از پنجره مغازه پرت کنم بیرون.
من 1 ماه پیش یه پرینتر اچ پی 1102 خریدم . خیلی عالی پرینت میکرد تا این که شارژش تموم شد با اینکه تجربه شارژ کردن نداشتم ولی با آموزش هایی که توی اینترنت بود تصمیم گرفتم خودم شارژ کنم ضمن اینکه از نزدیک هم چند دفعه ای دیده بود که چه جوری شارژ می کنن.
بعد از شارژ با یه مشکل اعصاب خورد کن مواجه شدم اینکه قسمتی از صفحه چاپ نمیشه. مثلا یک کاغذ آ4 را در نظر بگیرید در راستای طولی مثلا به پهنای یک خط کش چاپ نمیشه!!!
از دوستان دیگه سوال کردم گفتن کم شارژش کردی و من دوباره شارزش کردم حتی سه باره شارژش کردم درست نشد.
10 دفعه در کارتریج و باز کردم ولی درست نشد.
کسی راه حلی بلد نیست ؟

libert0r
08-04-2014, 20:37
آقا تو رو جون هرکی دوست دارید کی کمک کنه این مشکل ما حل شه. پاک کلافه شدم الانه که پرینتر و از پنجره مغازه پرت کنم بیرون.
من 1 ماه پیش یه پرینتر اچ پی 1102 خریدم . خیلی عالی پرینت میکرد تا این که شارژش تموم شد با اینکه تجربه شارژ کردن نداشتم ولی با آموزش هایی که توی اینترنت بود تصمیم گرفتم خودم شارژ کنم ضمن اینکه از نزدیک هم چند دفعه ای دیده بود که چه جوری شارژ می کنن.
بعد از شارژ با یه مشکل اعصاب خورد کن مواجه شدم اینکه قسمتی از صفحه چاپ نمیشه. مثلا یک کاغذ آ4 را در نظر بگیرید در راستای طولی مثلا به پهنای یک خط کش چاپ نمیشه!!!
از دوستان دیگه سوال کردم گفتن کم شارژش کردی و من دوباره شارزش کردم حتی سه باره شارژش کردم درست نشد.
10 دفعه در کارتریج و باز کردم ولی درست نشد.
کسی راه حلی بلد نیست ؟

احتمالا هنگام شارژ فیلتر های پشت‌ هد کارتریج رو سوراخ کردید و باید کارتریج نو بخرید .

Sent from my i 704 using Tapatalk

nimahandsomboy
10-04-2014, 11:32
اقا من مشکل نشت تونر روی درام دارم

یعنی هر چند روز یه بار باید درام را تمیز کنم

چیکار کنم تونر نشت نکنه؟؟

الان کاغذ سیاه چاپ میکنه

کارون
10-04-2014, 17:04
درود بر شما دوست عزیز

این ایراد بیشتر در مورد پرینتر های سامسونگ صدق میکنه و اون هم چرخش اضافی پیکاپ و کشیدن پشت سر هم کاغذه - بررسی دقیتر به این صورت که اگه یک کاغذ توی سینی بزارید مشکلی پیش نمیداد

اگه با یک کاغذ مشکل نداشت برای حل مشکل شما باید بغل پشت و بغل دستگاه را باز کنید قسمت موتو ر و چرخ دانه های اون را جدا کرده از زیر اون یک قسمت دیگه که اونم چرخ دنده داره جدا کنید زیرش 2 تا بوبین پیکاپ هستش روی هر بوبین قسمتی اسفنج مانند قرار د اره که ضربه ای که دوتا فلز بهم میخوره را کم صدا تر میکنه او اسفنج حالت چسبنده پیدا کرده و پس از جذب بوبین مقدار زیادتری می مونه و کاغذ چند بار میکشه او اسفنج را کاملا در بیارید و با الکل تمیز کنید

عکس این قسمت ها را تا شب براتون میزارم

درود بر جناب حمید پور گرامی
بزرگوار ضمن سلام و تشکر بابت راهنمایی های که می کنید ، راستش در پی رفع مشکل پرینتر سامسونگ 4300 خودم بودم که به تاپیک و راهنمایی های شما رسیدم
سوالی را خیلی وقت پیش در صفحه 601 دوستی از شما پرسیده بود قسمت اول را جواب داده بودید ولی قسمت دوم که مشکل منم هست جوابش را نتوانستم پیدا کنم اگر کمکی بفرمایید در رفع مشکل ممنون خواهم شد .
معضل و مشکل حقیر : وقتی کاغذ دستی وارد میکنم از نصفه پرینت میگیره . برقرار باشی به سلامت و شاد

کارون
12-04-2014, 17:51
سلام
ضمن تشکر مجدد از جناب حمید پور (tousanRayan) دستگاه (scx-4300) را باز کردم و توصیه های شما را استفاده کردم و مشکل کشیدن بیش از یکبرگ حل شد در ضمن مشکل دوم یعنی وقتی کاغذ را دستی میدادم از نصفه پرینت میکرد نیز بر طرف شد . فقط یک توضیح جهت اطلاع : ظاهرا به مرور زمان اون ضربه گیرهای اسفنجی مشکی رنگ که زیر دو تا بوبین هست فاسد میشوند و حالت چسبندگی پیدا می کنند که همین باعث تاخیر در آزاد کردن بوبین میشود و علت اصلی کشیدن بیش از یک برگ کاغذ میشود ، از طرفی وقتی این اسفنج های فاسد را بخواهی با الکل تمیز کنی چون فاسد شدن پاره میشوند که هیچ اشکالی ندارد من به جای این اسفنج ها به همان شکل و ضخامت تقریبی چسب کاغذی( چند لایه چسب کاغذی رویهم کذاشتم)) جایگزین کردم نتیجه عالی بود .

ali_12
12-04-2014, 23:46
سلام
من میخوام یک پرینتر بگیرم برای کارهای منزل و سبک.هزینه شارژ و بعدشم برام مهمه
یک مدل پیدا کردم Epson L355 Multifunction Inkjet Printer که تانک روی خودش داره
چند تا سوال داشتم:
یک شیر کنار تانکها هست.اگر اون شیر بسته باشه در صورت استفاده نکردن خشک نمیشه پرینتر؟
در کل چطور پرینتری هست؟کسی داشته؟

h_khozooei
13-04-2014, 11:01
نگیری بهتره. این جوهرهای اذیتت می کنن

nimahandsomboy
13-04-2014, 11:37
اقا من مشکل نشت تونر روی درام دارم

یعنی هر چند روز یه بار باید درام را تمیز کنم

چیکار کنم تونر نشت نکنه؟؟

الان کاغذ سیاه چاپ میکنه

مشکل نشت تونر دارم

hp1212 یه مدت خوب بود دوباره اذیت میکنه با تونر کرونا شارج کردم

حدس میزنم یکی از قطعات کاتریج مشکل داره خودم کاتریج باز کردم ولی چیزی سر در نیوردم

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

ali_12
13-04-2014, 14:32
سلام
من میخوام یک پرینتر بگیرم برای کارهای منزل و سبک.هزینه شارژ و بعدشم برام مهمه
یک مدل پیدا کردم Epson L355 Multifunction Inkjet Printer که تانک روی خودش داره
چند تا سوال داشتم:
یک شیر کنار تانکها هست.اگر اون شیر بسته باشه در صورت استفاده نکردن خشک نمیشه پرینتر؟
در کل چطور پرینتری هست؟کسی داشته؟

نگیری بهتره. این جوهرهای اذیتت می کنن

سلام
چطور؟مگر هزینه اش کمتر نیست و چاپ زیاد؟
من برای کارهای سبک و منزل میخوام.رنگی.چی برام خوبه؟
میگن جوهر افشان خوبه
یک چیزی میخوام 3 کاره و خوب و هزینه شارژ پایین
خودم موندم چی بگیرم !!:n13:

h_khozooei
13-04-2014, 16:38
سلام
میگن جوهر افشان خوبه

هزینه خریدش کمتره ولی هزینه نگهداریش شاید چندین برابر هست.

h_khozooei
13-04-2014, 16:39
سلام
میگن جوهر افشان خوبه

h_khozooei
13-04-2014, 16:41
مشکل نشت تونر دارم

hp1212 یه مدت خوب بود دوباره اذیت میکنه با تونر کرونا شارج کردم

حدس میزنم یکی از قطعات کاتریج مشکل داره خودم کاتریج باز کردم ولی چیزی سر در نیوردم

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

احتمالا زیاد تونر ریختی توی کارتریج. تونرت تونر خوبی من هم همین مارک رو مصرف می کنم تو بازار از این پر رنگ تر ندیدم. در حال حاضر بخش مصرفی کارتریج کاملا پر شده. بهتره درام رو باز کنی بلید زیر درام رو باز کنی و تونر مصرفی رو خالی کنی. اگر دیدی مخزن مصرفیت خالی هست. باید بلید زیر درام رو عوض کنی ولی 99 درصد با خالی کردن مصرفی مشکلت حل می شه.

aminkhan2014
14-04-2014, 11:29

خوب حالا که شما اطلاع دارین،یک پرینتر رنگی لیزری معرفی کنید که خریدش بصرفه باشه و هزینه بعد از خرید و ماد مصرفی و شارژو ..کم باشه و کلا خرید بصرفه ای باشه...برای مصرف خانگی میخام ومسلما اکثرا سیاه سفید پرینت میگرم ولی بعضی مواقع شاید رنگی باشه،با عکس گرفتن از مدارک و بعد پرینت هم ازش بعنوان کپی استفاده میکنم و دیگه چندکاره نمیخرم که احتمال خراب شدن داشته باشه..حالا با این خواسته ها شما چه مدلی را پیشنهاد میدهین؟

nimahandsomboy
14-04-2014, 11:33
ممنون از راهنماییتون

ببینید کاتریج را که باز میکنم 2 قسمت هست
یکی اون قسمتی که درام سوار هست یکی قسمت دیگه
من تونر را باید داخل کدوم قسمت بریزم؟؟

بریزم اون قسمتی که درام نداره؟؟
قیمت بلید کاتریج1212 چنده؟؟
قیمت درام من پرسیدم گفت 14 تومن

h_khozooei
14-04-2014, 12:42
ممنون از راهنماییتون

ببینید کاتریج را که باز میکنم 2 قسمت هست
یکی اون قسمتی که درام سوار هست یکی قسمت دیگه
من تونر را باید داخل کدوم قسمت بریزم؟؟

بریزم اون قسمتی که درام نداره؟؟
قیمت بلید کاتریج1212 چنده؟؟
قیمت درام من پرسیدم گفت 14 تومن
داخل اون قسمتی که درام نداره و مگنت داره. بلید حدود 2 تا 3 هزار تومان درام حدود 6 تومان یا 7 تومان
می تونی مارک کرونا بخری همین قیمتاس.

h_khozooei
14-04-2014, 12:45
پرینتر HP 351 حدود 790 باید باشه
چهارکاره HP 276N حدود 1090 باید باشه
هر دو رنگی هستن.

nimahandsomboy
14-04-2014, 17:13
1...اقا یه نفر به من گفت چرا یک کیلو تونر خریدی بعد یه مدت خراب میشه اگر زیاد نگهر داری

مگه تونر تاریخ مصرف داره؟؟...خراب میشه؟؟

2...این درام که شما میگید 7 تومن جنس خوب هستش؟...پس چطوری این اقا به من میگفت 14 تومن؟؟؟!!!!

3....مگنت همون میله دراز هست؟؟ اون میله دراز که تو هر 2 قسمت هستش (وقتی از وسط نصف میکنیم)

web2003
14-04-2014, 23:30
با سلام دوستان کسی میتونه سایتی یا جای را معرفی بکنه که تونر(پودر یا جوهر) چاپگرهای لیزری از قبیل برادر -اچ پی - سامسونگ.... معرفی بکنه و بگه کدام مارک تونر برای کدام برند چاپگر خوبه؟

h_khozooei
15-04-2014, 10:15
1...اقا یه نفر به من گفت چرا یک کیلو تونر خریدی بعد یه مدت خراب میشه اگر زیاد نگهر داری

مگه تونر تاریخ مصرف داره؟؟...خراب میشه؟؟

2...این درام که شما میگید 7 تومن جنس خوب هستش؟...پس چطوری این اقا به من میگفت 14 تومن؟؟؟!!!!

3....مگنت همون میله دراز هست؟؟ اون میله دراز که تو هر 2 قسمت هستش (وقتی از وسط نصف میکنیم)

اگر داره برات شارژ می کنه و می گه 14 تومان خوبه
ولی اگر داره درام بهت می فروشه و 14 پول می خواد بگیره گرونه
درام نهایتا 7 الی 8 تومان هست.
مگنت اون میله ای هست که مغناطیسی هست.
تونر اگر درش بسته باشه تو نور و گرما نباشه تا دو سال دوام می اره
من که بهت گفتم می تونی قطعات کرونا رو بخری

h_khozooei
15-04-2014, 10:16
با سلام دوستان کسی میتونه سایتی یا جای را معرفی بکنه که تونر(پودر یا جوهر) چاپگرهای لیزری از قبیل برادر -اچ پی - سامسونگ.... معرفی بکنه و بگه کدام مارک تونر برای کدام برند چاپگر خوبه؟
یه زنگ بزن شرکت نقش آیندگان مدل های کرونا رو می تونی بپرسی.

aminkhan2014
15-04-2014, 17:21
خوب حالا که شما اطلاع دارین،یک پرینتر رنگی لیزری معرفی کنید که خریدش بصرفه باشه و هزینه بعد از خرید و ماد مصرفی و شارژو ..کم باشه و کلا خرید بصرفه ای باشه...برای مصرف خانگی میخام ومسلما اکثرا سیاه سفید پرینت میگرم ولی بعضی مواقع شاید رنگی باشه،با عکس گرفتن از مدارک و بعد پرینت هم ازش بعنوان کپی استفاده میکنم و دیگه چندکاره نمیخرم که احتمال خراب شدن داشته باشه..حالا با این خواسته ها شما چه مدلی را پیشنهاد میدهین؟

این همه اینجا سوالات بقیه را جواب میدهن ،یعنی یکی جواب این سوال را نمیدونه!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

h_khozooei
15-04-2014, 17:27
این همه اینجا سوالات بقیه را جواب میدهن ،یعنی یکی جواب این سوال را نمیدونه!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام
مدل HP 276N چهار کاره لیزری رنگی
مدل HP 351 تک کاره لیزری رنگی
مدل HP 401 تک کاره لیزری تک رنگ
هر سه خوب هستن.

TousanRayan
16-04-2014, 22:43
درود به اساتید گلم
2180 سوزنی دارم از تمام تغذیه هاش که کاغذ میزاری ( چه A4 و چه پانچ از جلو یا عقب دستگاه ) وقتی که دستگاه را درحالت اماده میخوای میزون کنی ( کاغذ را تا سر سوزن برسونیم ) یعنی وقتی جهت بالا میزنم که کاغذ به اون قلطک و سر سوزن برسه با یک صدای بیب بیب بیب کاغذ را از همون ورودی پس میزنه

دقیق تر بگم اول کاغذ را میکشه و لی بالا نمیاره و اون را پس میزنه

به شدت گیر کردم لطفا راهنمایی کنید !

aminkhan2014
17-04-2014, 06:08
با سلام
مدل HP 276N چهار کاره لیزری رنگی
مدل HP 351 تک کاره لیزری رنگی
مدل HP 401 تک کاره لیزری تک رنگ
هر سه خوب هستن.
سپاسگزار،لااقل شما جواب دادین..میشه با دلیل بگین چرا اینها بهتر هستن؟
در ضمن چرا اسمی از کانن یا برادر یا سامسونگ این وسط نیست؟
ازقیمتاش هم خبر دارین؟

h_khozooei
17-04-2014, 09:58
کارخونه HP مال پدر منه:)
حقیقتش هیچ کدوم به اندازه HP هزینه اشون کم نیست تو شارژ و تو تعمیر.
276 باید حدود 1100 باشه
351 شاید 800
401 حدود 600 یا 650
بسته به اینکه چهار کاره می خوایی رنگی می خوایی یا تک رنگ تصمیم بگیر
ولی اگر بحث رنگی رو حذف کنی من فکر می کنم 401 یه پرینتر تک کاره ای که هیچ وقت ازش خسته نمی شی
ولی رنگیا بالاخره شارزشون خیلی گرونتره شاید سه برابره
اگر چهار کاره مشکی هم بخواهی hp 1217 یا HP 1212 البته خیلی دستگاه جون داری برای پرینت نیست.

h_khozooei
17-04-2014, 09:58
کارخونه HP مال پدر منه:)
حقیقتش هیچ کدوم به اندازه HP هزینه اشون کم نیست تو شارژ و تو تعمیر.
276 باید حدود 1100 باشه
351 شاید 800
401 حدود 600 یا 650
بسته به اینکه چهار کاره می خوایی رنگی می خوایی یا تک رنگ تصمیم بگیر
ولی اگر بحث رنگی رو حذف کنی من فکر می کنم 401 یه پرینتر تک کاره ای که هیچ وقت ازش خسته نمی شی
ولی رنگیا بالاخره شارزشون خیلی گرونتره شاید سه برابره
اگر چهار کاره مشکی هم بخواهی hp 1217 یا HP 1212 البته خیلی دستگاه جون داری برای پرینت نیست.

faded
19-04-2014, 20:37
من یک پرینتر سامسونگ 2160 گرفتم که saver tuner داره ولی من موقع اولیه این گزینه را انتخاب نکردم میخواستم سوال کنم اگر هر دفعه در تنظیمات چاپ این گزینه را فعال کنم بازهم در صرفه جویی موثر است؟

mohammad.t
19-04-2014, 22:28
من یک پرینتر سامسونگ 2160 گرفتم که saver tuner داره ولی من موقع اولیه این گزینه را انتخاب نکردم میخواستم سوال کنم اگر هر دفعه در تنظیمات چاپ این گزینه را فعال کنم بازهم در صرفه جویی موثر است؟

يا براي هميشه و از منوي تنظيمات پرينتر از كنترل پنل اين گزينه رو فعال مي كنيد يا موقع چاپ براي هر مورد كه خواستيد فعال مي كنيد در هر دو صورت موثر خواهد بود.

کارون
22-04-2014, 14:45
سلام
ضمن تشکر مجدد از جناب حمید پور (tousanRayan) دستگاه (scx-4300) را باز کردم و توصیه های شما را استفاده کردم و مشکل کشیدن بیش از یکبرگ حل شد در ضمن مشکل دوم یعنی وقتی کاغذ را دستی میدادم از نصفه پرینت میکرد نیز بر طرف شد . فقط یک توضیح جهت اطلاع : ظاهرا به مرور زمان اون ضربه گیرهای اسفنجی مشکی رنگ که زیر دو تا بوبین هست فاسد میشوند و حالت چسبندگی پیدا می کنند که همین باعث تاخیر در آزاد کردن بوبین میشود و علت اصلی کشیدن بیش از یک برگ کاغذ میشود ، از طرفی وقتی این اسفنج های فاسد را بخواهی با الکل تمیز کنی چون فاسد شدن پاره میشوند که هیچ اشکالی ندارد من به جای این اسفنج ها به همان شکل و ضخامت تقریبی چسب کاغذی( چند لایه چسب کاغذی رویهم کذاشتم)) جایگزین کردم نتیجه عالی بود .

جناب حمید پور گرامی عرض سلام
قربان ظاهرا این مشکل کشیدن کاغذ بیش از یک برگ در دستگاه من بر طرف نشده . البته بعد از باز کردن و بکار بستن توصیه هایتان دستگاه را جمع کردم و خوب بود یه 5 -6 عدد کاغذ امتحان کار کردم و مشکلی نداشت ولی دو سه روز پیش یعنی بعد از 7-8 روز بعد از تعمیر خواستم کپی بگیرم کاغذ از پایین را بیش از یک برگ و بعضی اوقات 4 یا 5 برگ میکشد ، تکلیف چیست ؟ راهنمایی میفرمایید .ممنون

post98
27-04-2014, 00:28
سلام

پرینتر اچ پی c4683 جوهر افشان.مدل کارتریج 121

مشکل:

1.به هم خوردگی رنگ ها در چاپ .به عنوان مثال رنگ آبی رو بعد از چاپ صورتی میزنه.

2.ظاهر شدن پیغام در صفحه پرینتر: (aligment cancelled(you may continue but cartridges are not calibrated for best print quality

در ضمن کارتریج ها رو تازه شارژ کردم.

با تشکر.

ali_12
27-04-2014, 01:38
سلام
پرینتر l355 چطوره؟
اگر یک مدت ازش استفاده نکنم هدش خشک میشه؟
راه حل چیه؟یک وقت ممکنه 1 ماه تو سفر باشم و دسترسی به پرینتر نداشته باشم
h_khozooei
27-04-2014, 11:30
پرینتر جوهری حتما خشک می شه اگر ازش استفاده نکنی. راه حلی هم نداره.

ali_12
27-04-2014, 14:55
سلام
پرینتر l355 چطوره؟

ممنونم.
آخه میدونید یک خوبی بزرگ دارند این تانک خورها که با یک هزینه ناچیز دوباره پر میشند و یک ایراد بسیار بزرگ که در صورت استفاده نشدن خراب !
منم موندم.!
به خاطر این طرف لیزری نمیرم که بعد از تموم شدن پودرش کلی باید هزینه کنم تا شارژ بشه و دردسر باز کردن و...
شما مدلی سراغ دارید رنگی 3 کاره لیزری که هزینه پودر ریختنش خیلی پایین باشه و بی دردسر؟مثل جوهر افشان تانک خور
باز هم ممنونم

h_khozooei
27-04-2014, 15:25
دقیقا مطالبی که گفتی درسته. یا اون مسیر باید بری یا این مسیر رو باید بری.

ali_12
27-04-2014, 17:50
سلام
پرینتر l355 چطوره؟

ممنونم.
آخه میدونید یک خوبی بزرگ دارند این تانک خورها که با یک هزینه ناچیز دوباره پر میشند و یک ایراد بسیار بزرگ که در صورت استفاده نشدن خراب !
منم موندم.!
به خاطر این طرف لیزری نمیرم که بعد از تموم شدن پودرش کلی باید هزینه کنم تا شارژ بشه و دردسر باز کردن و...
شما مدلی سراغ دارید رنگی 3 کاره لیزری که هزینه پودر ریختنش خیلی پایین باشه و بی دردسر؟مثل جوهر افشان تانک خور
باز هم ممنونم

دقیقا مطالبی که گفتی درسته. یا اون مسیر باید بری یا این مسیر رو باید بری.

بله.باز هم متشکرم
این مدل L355 epson خوبه به نظرتون؟حداقل ماهی چند تا باید پرینت بگیرم تا هیچ مشکلی براش پیش نیاد؟
مدل 3 کاره رنگی لیزری چه مدلی پیشنهاد میدید تا 800/900 ؟
سپاس فراوان

ibrahim12
28-04-2014, 15:08
با سلام!
من یه ایپسون تی 60 دارم وقتی پرینت می کنم گاه وقت نصف عکس روشن میاد نصف تیره تر
لطف راهنمایی کنید مشکل از چه است ؟

safa 62
28-04-2014, 21:11
سلام
من یه پرینتر اچ پی مدل 1132 دارم از زمانی جوهر فابریک خودش تموم شده بردم شارژ کردم اما الان پرینت ها رو خیلی کم رنگ می گیره تنظیماتش رو هم درست می کنم بازم کم رنگ می گیره اما پی دی اف ها رو خوب می گیره کسی می دونه ایرادش چیه و چه تنظیماتی داره :n28:

morsadr
30-04-2014, 18:20
سلام دوستان
من یک پرینتر 1020 لیزری دارم که مدتی پیش شارژ کردم و البته مگنت و درام آن نیز عوض شد و خوب بود ولی مدتی است که موقع پرینت در بیشتر مواقع ولی نه همیشه 2 یا 3 خص ضخیم مشکی عرضی روی کاغذ می اندازد .
ممنون میشم بفرمایید مشکل از کجاست
باتشکر .
اینم عکس نمونه پرینت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مهسا12
01-05-2014, 21:56
سلام. پرینتر HP که فقط از فایل word پرینت می گیره، مشکلش چیه؟ یعنی از بقیه فایل های آفیس و حتی PDF پرینت نمی گیره. یه پیغام مبنی بر اینکه ساپورتش نمی کنه می ده. لطفا راهنماییم کنید.

shadi shyan
02-05-2014, 11:03
سلام
لطفا طریقه شارژ کارتریج پرینتر canon mp 250 رو برام توضیح بدید ممنون میشم .

h_khozooei
02-05-2014, 18:32
سلام
من یه پرینتر اچ پی مدل 1132 دارم از زمانی جوهر فابریک خودش تموم شده بردم شارژ کردم اما الان پرینت ها رو خیلی کم رنگ می گیره تنظیماتش رو هم درست می کنم بازم کم رنگ می گیره اما پی دی اف ها رو خوب می گیره کسی می دونه ایرادش چیه و چه تنظیماتی داره :n28:

نمی شه پرینت پی دی اف رو خوب بگیره ولی پرینت مثلا ورد رو بد بگیره. مگر اینکه متنهای دیگه مشکی نباشه و رنگی باشه و اون بیاد تبدیل کنه به خاکستری.
احتمالا تونر خوبی مصرف نکرده. بهتره تونر خوب بگیری و تو دستگاهت بریزی.

h_khozooei
02-05-2014, 18:34
سلام دوستان
من یک پرینتر 1020 لیزری دارم که مدتی پیش شارژ کردم و البته مگنت و درام آن نیز عوض شد و خوب بود ولی مدتی است که موقع پرینت در بیشتر مواقع ولی نه همیشه 2 یا 3 خص ضخیم مشکی عرضی روی کاغذ می اندازد .
ممنون میشم بفرمایید مشکل از کجاست
باتشکر .
اینم عکس نمونه پرینت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این کارتریج قطعی پیدا کرده احتمالا یا مگنت یا فوم یه موقع اتصالش قطع می شه.
حتی شاید عوض هم کنی درست نشه چون خود کارتریج اتصالش قطع می شه. یه نگاه به فنر سر مگنت بنداز ببین چه وضعیتی داره؟

h_khozooei
02-05-2014, 18:35
سلام. پرینتر HP که فقط از فایل word پرینت می گیره، مشکلش چیه؟ یعنی از بقیه فایل های آفیس و حتی PDF پرینت نمی گیره. یه پیغام مبنی بر اینکه ساپورتش نمی کنه می ده. لطفا راهنماییم کنید.

پیغامش رو ببنویس دقیق ببینم چیه هست. ولی مشکل ویندوز باید باشه نه پرینتر

h_khozooei
02-05-2014, 18:37
سلام
لطفا طریقه شارژ کارتریج پرینتر canon mp 250 رو برام توضیح بدید ممنون میشم .

شرمنده جوهر افشان رنگی کار نمی کنم.

meysam_ak
02-05-2014, 21:52
سلام دوستان.....
من یه پرینتر سامسونگ مدل ML-1660 دارم......حدود 3،4 سالی میشه دارمش........الان چند وقته که می خوام پرینت کنم باید دونه دونه برگ ها رو بزارم تو سینی چابگر!مثلا اگه دوتا صفحه یا بیشتر بزارم تو سینی و بخوام پشت هم پرینت کنم اولی رو چاپ میکنه و دومی رو نصفه میکشه تو چابگر بدون اینکه بخواد چاپش کنه!
مشکل از کجاست؟خودم می تونم حلش کنم؟

makmakf
03-05-2014, 11:43
سلام دوستان
من کارتیج مشکی تازه با یه ج.هر جدید شارژ کردم اما دیکه نمیزه خیلی کم رنگه
یعنی بخاطر رنگ جدیده؟

makmakf
03-05-2014, 11:51
سلام دوستان
یعنی بخاطر رنگ جدیده؟

m-a14
03-05-2014, 14:24
سلام دوستان
یعنی بخاطر رنگ جدیده؟

مال من وقتی شارژ ش کردم خیلی کم رنگ می زد وقتی که دوباره بردم جاش گفته مشکل از درامش است
درام را عوض کردم فعلا که تمیز می زنه و پررنگ
شاید از شما هم همین مشکل را داشته باشه

makmakf
03-05-2014, 19:01
مال من وقتی شارژ ش کردم خیلی کم رنگ می زد وقتی که دوباره بردم جاش گفته مشکل از درامش است
درام را عوض کردم فعلا که تمیز می زنه و پررنگ
شاید از شما هم همین مشکل را داشته باشه

ممنون دوست عزیز
اما برای من جوهری اینکه شما گفتی باید لیزی باشه تا جایی که میدونم
خودم شکم اینکه که چون رنگش با قبلی تفاوت داره مشکل داره شده چون 6 بار حدوددا شارژش کردم ولی مشکل نداشت تا الان
دوست دیگه نظری ند ارن؟

ali_12
04-05-2014, 13:36
سلام
وقتتون بخیر
من یک پرینتر رنگی لیزری مدل اچ پی color MFP M175nw خریدم.وایرلس هم داره.ولی نمیدونم چطور باید وایرلس پرینت بگیرم.یعنی وای فای لپ تاپم پیداش میکنه ولی وقتی کانکت میکنم یک مثلث زرد خطر می ندازه و اصلا پرینت نمیگیره.مشکل کجاست؟
میشه لطفا کامل راهنمایی بفرمایید چطور باید مرحله به مرحله اقدام کنم.سی دی توشم نصب کردم.یک آی پی هم داره که وقتی میزنم وارد میشم .ولی میخوام به طور آفلاین پرینت بگیرم

hamidchi
04-05-2014, 14:27
سلام
وقتتون بخیر
من یک پرینتر رنگی لیزری مدل اچ پی color MFP M175nw خریدم.وایرلس هم داره.ولی نمیدونم چطور باید وایرلس پرینت بگیرم.یعنی وای فای لپ تاپم پیداش میکنه ولی وقتی کانکت میکنم یک مثلث زرد خطر می ندازه و اصلا پرینت نمیگیره.مشکل کجاست؟
میشه لطفا کامل راهنمایی بفرمایید چطور باید مرحله به مرحله اقدام کنم.سی دی توشم نصب کردم.یک آی پی هم داره که وقتی میزنم وارد میشم .ولی میخوام به طور آفلاین پرینت بگیرم

به صورت دستی Ip رو دادید یا اوتومات هست ؟
تو همین صفحه که عکس گذاشتید ، properties رو بزنید بعد internet protocol version 4 بعد هم use following ip address که خط اول یه ip واسه لپتاپ مثلا 192.168.1.20 دومی هم 255.255.255.0 و سومی هم ip مربوط به پرینتر

ali_12
04-05-2014, 14:41
من اصلا آی پی ندادم.منظورتون توی کامپیوتر دیگه؟
آی پی لپ تاپ از کجا پیدا کنم؟

ali_12
04-05-2014, 14:48
آی پی هم دادم.ولی نشد
DHCP is not enable میده

ali_12
04-05-2014, 18:27
انگار که نه انگار .
شما میتونید با ریموت دیکستاپ برام درستش کنید؟
لطفا یاهو آیدی؟
architect1
04-05-2014, 18:55
سلام
من پرینتر hp m1212nf دارم که پارسال اردیبهشت ماه رنگش تموم شده بود که دادم بیرون برام شارژ کردن ولی وقتی جا زدم ارور میداد (موقع پرینت با کامپیوتر ارور میداد ولی کپی مشکلی نداشت) و همچنین کمرنگ پرینت میکرد خلاصه با همون وضع یک سال استفاده کردم که متاسفانه جدیدا موقع پرینت کنار برگ a4 رو خط های سیاه چاپ میکنه!!!!!وقتی که کاتریج رو نگاه کردم دیدم روی درام جوهر گرفته که پاکش میکنم متاسفانه بازهم جوهر میده!!!!خلاصه میخواستم بدونم که مشکل از کجاست و چکار میشه کرد؟؟؟؟باید کاتریج رو عوض کنم و یا درام؟؟؟؟؟؟و علت کمرنگ شدن بعد از شارژ کردن چی بود؟؟؟؟:n13:

amir3852
05-05-2014, 15:39
با سلام به همه دوستان به نظر شما مشكل اين پرينت كه پايين گذاشتم چيه

نماي عكس اصلي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عكس پرينت شده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ترو خدا يكي بگه مشكلش چيه؟

amir3852
05-05-2014, 15:40
تكراري بودش

saeedtizro
06-05-2014, 16:25
سلام دوستان پرینتر سامسونگ scx4200 دارم که مدتی هست قاتی کرده یعنی اینکه وقتی روشنش میکنم عادی روشن میشه و آماده کار ولی بعد از 20 دقیقه شروع میکنه به خاموش و روشن شدن پشت سرهم روشن و خاموش میشه و روی lcd مینویسه warming up نمیدونم مشکلش چی هست

sarzaeim
07-05-2014, 18:02
سلام من١ مشكل دارم ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

جند سالي بود از برينتر epson RX690 استفاده ميكرم هزينه وحشتناكي داشت تا بارسال تانك خريدم براش، مصرفم خانكي هستش و استفاده زيادي ندارم باهاش ٢٠ تا عكسم نزدم كلا زير ٥٠٠ برك كار كرده بود كه
جند روز بيش ١ ارور داد و بالا نيومد ١جا تعمير كفت موتورش ضعيف شده ديكه به درد نميخوره تعميرم نميشه! حالا ميخوام بدونم ايا همجين جيزي شدنيه تو برند epson و با اين كاركرد كم؟؟ و اينكه واقعا تعمير نميشه؟

ممنون

h_khozooei
11-05-2014, 16:17
سلام دوستان.....
من یه پرینتر سامسونگ مدل ML-1660 دارم......حدود 3،4 سالی میشه دارمش........الان چند وقته که می خوام پرینت کنم باید دونه دونه برگ ها رو بزارم تو سینی چابگر!مثلا اگه دوتا صفحه یا بیشتر بزارم تو سینی و بخوام پشت هم پرینت کنم اولی رو چاپ میکنه و دومی رو نصفه میکشه تو چابگر بدون اینکه بخواد چاپش کنه!
احتمال زیاد پد کاغذ کش دستگاهت خراب شده.

h_khozooei
11-05-2014, 17:36
سلام
وقتتون بخیر

اگر کابل شبکه به پرینتر وصل قطع کن. پرینتر رو به حالت کارخانه برگردون restore defaults. بر روی پرینتر دگمه setup رو بزن برو به قسمت service menu و به حالت کارخانه بر می گردونیش.
حالا یه پرینت از کانفیگ دستگاه بگیر و مطمئن شو که هیچ IP address و SSID name روی دستگاه نمونده باشه.
حالا یه دونه کابل شبکه از کامپیوترت وصل می کنی به پرینترت ( نه می دونم می خوای بی سیم وصلی شی )
حالا برو تو اینترنت اکپسلورر و ای پی دستگاه پرینترنت رو تایپ کن .
بعد یه ای پی دستی به پرینترت می دی تو اکسپلورر. این ای پی باید تو رنج ای پی کامپیوترت باشه (کامپیوترت هم ای پی دستی می دی )
subnet mask باید یکی باشه تو دستگاه و کامیپوترت.
در قسمت communication mode یا یه چیزی شبیه این مود دستگاه رو می گذاری رو ad-hoc
اسم شبکه رو یه چیزی بگذار و این اسم باید مشترک باشه با ad-hoc که روی کامپیوترت می سازی.
برای راحتی کار هیچگونه authentication نگذار اگر بعدا مشکل پیدا کردی بگذار
بعد برو سراغ کامپیوترت و یه ad-hoc با همون نام مشترک ssid بساز
(خسته شدم):n09:
حالا دیگه کابل رو قطع کنه و وصل شو به وایرلس
این طبیعی هست که وقتی مستقیم وصل می شی اینترنت نداشته باشی و اون پیغام پایین صفحه بخاطر همینه.

h_khozooei
11-05-2014, 17:43
سلام
من پرینتر hp m1212nf دارم که پارسال اردیبهشت ماه رنگش تموم شده بود که دادم بیرون برام شارژ کردن ولی وقتی جا زدم ارور میداد (موقع پرینت با کامپیوتر ارور میداد ولی کپی مشکلی نداشت) و همچنین کمرنگ پرینت میکرد خلاصه با همون وضع یک سال استفاده کردم که متاسفانه جدیدا موقع پرینت کنار برگ a4 رو خط های سیاه چاپ میکنه!!!!!وقتی که کاتریج رو نگاه کردم دیدم روی درام جوهر گرفته که پاکش میکنم متاسفانه بازهم جوهر میده!!!!خلاصه میخواستم بدونم که مشکل از کجاست و چکار میشه کرد؟؟؟؟باید کاتریج رو عوض کنم و یا درام؟؟؟؟؟؟و علت کمرنگ شدن بعد از شارژ کردن چی بود؟؟؟؟:n13:
تونری که شارژ شده تونر این کارتریج نبوده برای همین قسمت مصرفیش پر شده. یا خودت یا یه کسی که فنی بده اون تونر مصرفی خالی کنه بعد درست می شه.
به شارژ کارت بگو تونر مارک کرونا بخره مخصوص 85 این مشکلت حل می شه. رنگش هم درست می شه.

h_khozooei
11-05-2014, 17:45
با سلام به همه دوستان به نظر شما مشكل اين پرينت كه پايين گذاشتم چيه

نماي عكس اصلي

عكس پرينت شده

ترو خدا يكي بگه مشكلش چيه؟
پرینترت چی هست؟

sarzaeim
11-05-2014, 20:55
سلام من١ مشكل دارم ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

جند سالي بود از برينتر epson RX690 استفاده ميكرم هزينه وحشتناكي داشت تا بارسال تانك خريدم براش، مصرفم خانكي هستش و استفاده زيادي ندارم باهاش ٢٠ تا عكسم نزدم كلا زير ٥٠٠ برك كار كرده بود كه
جند روز بيش ١ ارور داد و بالا نيومد ١جا تعمير كفت موتورش ضعيف شده ديكه به درد نميخوره تعميرم نميشه! حالا ميخوام بدونم ايا همجين جيزي شدنيه تو برند epson و با اين كاركرد كم؟؟ و اينكه واقعا تعمير نميشه؟

ممنون

کسی جواب مارو نمیده؟

farazfar
13-05-2014, 12:33
دوستان بهترین تونر برای HP 1006/1005 که کاملا مشکی بزنه چه مارکیه؟

spartaqus
13-05-2014, 18:15
میخواستم ببینم میشه این پرینتر سوزنی اپسون LQ 100 :n02: رو یک کاری کرد با که به لب تاب وصل بشه رابطی و...؟؟
الان بخوام بفروشمش چند میخرن ؟؟

h_khozooei
15-05-2014, 13:39
میخواستم ببینم میشه این پرینتر سوزنی اپسون LQ 100 :n02: رو یک کاری کرد با که به لب تاب وصل بشه رابطی و...؟؟
الان بخوام بفروشمش چند میخرن ؟؟

یه تبدیل usb به پورت پرینت بخر و استفاده کن.
ولی اگر می خوای توی داس فونت دانلود کنی روش نمی شه
ولی تو ویندوز می تونی پرینت بگیری.

h_khozooei
15-05-2014, 13:40
دوستان بهترین تونر برای HP 1006/1005 که کاملا مشکی بزنه چه مارکیه؟

تونر کرونا بگیر تو 1005 خیلی عالی جواب می دهه.

sarinaj
15-05-2014, 15:18
سلام دوستان
من یک چاپگر با مشخصات canon mp560 رنگی سه کاره دارم ،وقتی می خواهم فایلی به رنگ مشکی چاپ کنه رنگی چاپ میکنه یا اصلا چاپ نمیکنه لطفا راهنمایی کنید ببینم مشکلش چیه
لطفا کمک کنید چه جوری درستش کنم کارم خیلی فوری
پیشاپیش ممنون:n16:

nimahandsomboy
15-05-2014, 15:23
سلام

اقا من هم دقیقا این مشکل را دارم

من تونر را از شرکت خودتون گرفتم...کرونا قوطی سفید رنگ
تونر میریزه روی درام و کاغذ را یه حالت سیاه چاپ میکنه

زنگ زدم یکی اومد درستش کرد ولی دوباره اونطوری شده یعنی تونر میریزه روی درام
hp1212

meysam_ak
15-05-2014, 19:12
سلام دوستان.....
مهندس خضوعی جواب ما رو نمیدی؟:n03::23:

saeed3192
16-05-2014, 17:05
سلام دوستان
من چند تا سوال دارم ممنون میشم اگه جوابمو بدید چون از چند نفر دیگه هم پرسیدم جواب درست و درمونی ندادن سوالام اینا هستن

کاغذ گلاسه باعث مصرف کمتر جوهر میشه یا فرقی با کاغذ معمولی نمیکنه؟
اگه رزلوشن عکس رو بیارم پایین باعث مصرف کمتر جوهر میشه یا این که هیچ فرقی نمیکنه (فقط میزان مصرف جوهر به همون تنظیمات پرینتر ربط داره ؟)؟
کسی در مورد این کاغذ های شینهو چیزی میدونه مثلا یه مدل کاغذ گلاسه که 100*70 سانت هست ولی وزنش هم اندازه وزن یک کاغذ A4 هست یعنی 80 گرم . من که نمیفهمم یعنی چی مگه میشه کاغذ با این ابعاد هم وزن کاغذ A4؟؟؟ اگه اینطوری باشه این کاغذ باید خیلی خیلی نازک باشه
ممنون میشم در مورد این هم اگه اطلاعی دارید یه توضیح کوچیکی بدید

h_khozooei
17-05-2014, 15:19

hp1212

تونر روی درام نمی تونه بریزه
احتمالا مصرفی کارتریجت پر شده و چون پر شده روی درام باقی می مونه و روی کاغذ اثر می گذاره. شما اول مطمئن شو که قسمت مصرفی (مخزن زیر درام) خالی است یا نه؟ به من هم بگو

h_khozooei
17-05-2014, 15:20

hp1212

احتمالا مصرفی کارتریجت پر شده و چون پر شده روی درام باقی می مونه و روی کاغذ اثر می گذاره. شما اول مطمئن شو که قسمت مصرفی (مخزن زیر درام) خالی است یا نه؟ به من هم بگو

h_khozooei
17-05-2014, 15:52
مهندس خضوعی جواب ما رو نمیدی؟:n03::23:

سلام عزیزجان
ببین من با پرینترهای سامسونگ زیاد کار نکردم ولی این رفتار نشونه اینه اون پد جداکننده کاغذ مشکلی داره و نمی تونه جلوی کاغذ بعدی رو نگه داره برای همین اولی رو می کشه دومی هم اروم اروم بالا می ره در نتیجه طول کاغذ رو نمی تونه درست تشخیص بده و ارور می ده. من پیشنهاد می کنه اون قطعه (Pick up) که کاغذ رو می کشه و معمولا یه لاستیک در همون قسمت زیر کاغذ قرار می گیره. این دو تا رو با الکل تمیز کن بعد هم اگر سنباده زبر داری یکبار نه بیشتر به روشون بکش.
اگر خوب شد برو این قطعه ها رو تو بازار بخر و عوض کن.

h_khozooei
17-05-2014, 15:58
سلام دوستان
من چند تا سوال دارم ممنون میشم اگه جوابمو بدید چون از چند نفر دیگه هم پرسیدم جواب درست و درمونی ندادن سوالام اینا هستن

کاغذ گلاسه باعث مصرف کمتر جوهر میشه یا فرقی با کاغذ معمولی نمیکنه؟
اگه رزلوشن عکس رو بیارم پایین باعث مصرف کمتر جوهر میشه یا این که هیچ فرقی نمیکنه (فقط میزان مصرف جوهر به همون تنظیمات پرینتر ربط داره ؟)؟
کسی در مورد این کاغذ های شینهو چیزی میدونه مثلا یه مدل کاغذ گلاسه که 100*70 سانت هست ولی وزنش هم اندازه وزن یک کاغذ A4 هست یعنی 80 گرم . من که نمیفهمم یعنی چی مگه میشه کاغذ با این ابعاد هم وزن کاغذ A4؟؟؟ اگه اینطوری باشه این کاغذ باید خیلی خیلی نازک باشه
ممنون میشم در مورد این هم اگه اطلاعی دارید یه توضیح کوچیکی بدید

عزیز جان من زیاد با جوهر افشان کار نمی کنم.
ولی اون زمان قدیم که کار می کردم. اطلاعاتی دارم.
من فکر می کنم رو کاغذ گلاسه خیلی زیادتر جوهر نمی ریزه شاید یه کمی بیشتر ولی کلا کندتر کار می کنه و با دقت بیشتر کار می کنه.
ربطی به رزولوشن نداره کم کنی یا زیاد کنی. فقط شاید سریع تر پرینت بگیره.
درباره این کاغذها چیزی نمی دونم ولی آقای سام تو ایرانشهر این کاغذ رو وارد می کنه می تونی از اون بپرسی. ادم خیلی خوبیه.
نه ببین 80 گرم که میگن وزن خود کاغذ A4 نیست. یعنی تو کاغذ A4 بخری و وزن کنی که 80 گرم نیست. اگر اینطور بود هر 13 عددش یک کیلو وزن داشت. اگر اشتباه نکنم یه کاغذ حدود A0 رو محاسبه می کنن و می گن این کاغذ 80 گرمی حالا برش می زنن. یعنی یه کاغذ مادر اون وزنیه

Kingjoseph
17-05-2014, 22:48
دوستان من یک Hp 1020 داشتم که کارتریجش رو تازه عوض کردم بعد از چند تا پرینت که گرفتم نصف صفحه به صورت سفید چاپ میشه اشکال از کجاست ؟

nimahandsomboy
18-05-2014, 15:03
اقا عکس هایی که با خود دستگاه اسکن کرم و داخل کامپیوتر هست

وقتی چاپ میکنم خیلی کمرنگ چاپ میکنه...منظورم عکس های اسکن شده از قبل

کلا از عکس داخل ویندوز خیلی کمرنگ چاپ میکنه دلیلش چیه؟؟؟

aminkhan2014
19-05-2014, 05:36
HP 1025 برای پرینت رنگی ازلحاظ خرید بصرفه هست یا نه؟(با لحاظ کردن قیمت مواد مصرفی و کارکرد و کیفیت)

m-a14
19-05-2014, 10:09
کاغذ 80 گرمی یعنی اینکه اگه یک متر مربع از این کاغذها را کنار هم بزارین می شود 80 گرم
یعنی اگر حدودا 16 برگ از کاغذ 80 گرمی را وزن کنیم می شود 80 گرم ( هر 16 برگ A4 می شود یک مترمربع )

nimahandsomboy
19-05-2014, 15:58

تونر از لبه های باریک میریزه بیرون و باعث میشه روی درام اثر بزاره و چاپ سایه میشه

منظورم اون لبه سرتاسر روی بلید هست اگر اسمش را اشتباه نگم

یه جورایی تونر میریزه بیرون نشت میکنه

میخوام درام را عوض کنم چه مارکی بگیرم و قیمت چند هست از کجا تهیه کنم ؟؟؟

saeed3192
19-05-2014, 21:15
آقا دستتون درد نکنه . الان که دارم فکر میکنم میبینم فکر میکردم وزن هر کاغذ A4 هشتاد گرم بوده چقدر خنده دار بوده :n02: . آخه از هرکی که میپرسیدم میگفت کاغذ A4 ، هشتاد گرم هست منم اصلا در این مورد فکر نکرده بودم .ممنون
دو تا سوال دیگه برام پیش اومده ممنون میشم جواب بدید
شما در مورد کاغذ کوتد اطلاعی دارید؟ یعنی میشه با پرینتر جوهری روش پرینت گرفت یا نه ؟ آخه من تازه فهمیدم که روی کاغذ گلاسه معمولی نمیشه با پرینتر جوهری پرینت گرفت و باید حتما کاغذ گلاسه عکس باشه که اگه اشتباه نکنم اسمش فتو گلاسه هست.حالا میخوام بدونم این کاغذ کوتد هم دو نوع هست یا نه (عادی و مخصوص پرینت گرفتن) یا این که همشون یه جوره؟
سوال دیگمم این هست که من وقتی با پرینتر روی یک کاغذ عکس پرینت میگیرم عکس کیفیتش خیلی خیلی خوبه ولی رد چند تا خط خیلی نازک که انگار یه چیزی روش کشیده شده میفته موندم این الان یعنی خرابه و باید بدم گارانتی یا این که میشه راحت درستش کرد(جای خط ها هم تقریبا وسط عکس هست)

milad_f67
20-05-2014, 22:48
سلام من ميخوام يه پيرينتر بخرم ولي بينم سامسونگ 2160 با اچ پي 1102 موندم كدوم بهتر هست براي مصرف خانگي؟
از طرفي ميگن سامسونگ بعد از تموم شدن تيونر چيپستش ميسوزه بايد بدي تعويض
اگر كسي شناختي داره از اين دو مدل خواهشن من رو راهنمايي كنه

mehdi9259
21-05-2014, 08:22
سلام یه پرینتر سامسونگ m l-1915 د ارم که الان وقتی روشن میشه هیچ عمل مکانیکی انجام نمید ه باید سیم برق رو قطع کنم تا خاموش بشه.کسی میتونه کمکم کنه .
ممنون میشم دوستان

faded
21-05-2014, 21:46
یه پرینتر سامسونگ ML 2160 دارم امروز بعد از چند وقت روشنش کردم بدون اینکه هیچ کاری بکنم یا بخوام چیزی چاپ کنم اصلا کابلش هم وصل نبودبه کامپیوتر یک صفحه کاملا مشکی رو خودش چاپ کرد و 10% جوهر رو تموم کرد علتش چیه

rayanita
22-05-2014, 00:25
سلام دوستان
ی سوال قنی داشتم/
مدل پرینتر من 1536 اچ پی و کارتریج 78A هستش/حالا میخوام خودم شارژ کنم/نحوه شارژ کردنشو بلدم
حالا راهنمایی میخوام باید چه نوع پودری بخرم؟
متشکرم

noora25
22-05-2014, 11:10
به نظر میرسه که اشکال از سیستم باشه گاهی سیستم به دلایل مختلف (نصب غیر صحیح درایور پرینتر , ویروس و ....) باعث این مشکل میشه

nimahandsomboy
22-05-2014, 15:25
اینجا همه سوال میپرسن کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟

h_khozooei
24-05-2014, 18:47
سلام من ميخوام يه پيرينتر بخرم ولي بينم سامسونگ 2160 با اچ پي 1102 موندم كدوم بهتر هست براي مصرف خانگي؟
از طرفي ميگن سامسونگ بعد از تموم شدن تيونر چيپستش ميسوزه بايد بدي تعويض
اگر كسي شناختي داره از اين دو مدل خواهشن من رو راهنمايي كنه

HP 1102 بخر راحت تری اگر می تونی HP 401 بگیر

h_khozooei
24-05-2014, 18:50
تونر از لبه های باریک میریزه بیرون و باعث میشه روی درام اثر بزاره و چاپ سایه میشه

منظورم اون لبه سرتاسر روی بلید هست اگر اسمش را اشتباه نگم

یه جورایی تونر میریزه بیرون نشت میکنه

میخوام درام را عوض کنم چه مارکی بگیرم و قیمت چند هست از کجا تهیه کنم ؟؟؟
حرف منو گوش کن
شما بیا درام رو باز کن فوم رو در بیار و بلید زیر اون رو باز کن و کلا تونر مصرفی رو خالیش کن
بعد ببند. اگر درست نشد بهت می گم چه درامی بخری

h_khozooei
24-05-2014, 18:52
دوستان من یک Hp 1020 داشتم که کارتریجش رو تازه عوض کردم بعد از چند تا پرینت که گرفتم نصف صفحه به صورت سفید چاپ میشه اشکال از کجاست ؟

خوب اگر سفید می گیره یا اینکه دست کشیدی و تونر پخته نشده؟
اگر قسمتی از پرینت رو سفید می گیره کارتریجت تونر نداره یه نگاهی به تونر روی مگنت بنداز ببین اون قسمت سفید هست یا خیر

h_khozooei
24-05-2014, 18:53
سلام دوستان
ی سوال قنی داشتم/
مدل پرینتر من 1536 اچ پی و کارتریج 78A هستش/حالا میخوام خودم شارژ کنم/نحوه شارژ کردنشو بلدم
حالا راهنمایی میخوام باید چه نوع پودری بخرم؟
متشکرم

به نظر من تونر کرونا بگیر و استفاده کن خیلی پر رنگ
قرار بود یه تونر قوی تر هم بیارن نمی دونم تا حالا اوردن یا نه
ولی همون تونر 1005 شون خیلی عالیه

aminkhan2014
24-05-2014, 18:53
HP 1025 برای پرینت رنگی ازلحاظ خرید بصرفه هست یا نه؟(با لحاظ کردن قیمت مواد مصرفی و کارکرد و کیفیت)

جالبه جواب کاربران جدید اصلا داده نمیشه و فقط به قدیمی ترها جواب میدهند!!!

h_khozooei
24-05-2014, 19:04
جالبه جواب کاربران جدید اصلا داده نمیشه و فقط به قدیمی ترها جواب میدهند!!!

این داستانا چیه تعریف می کنی.
1025 الان باید گرون شده باشه
به نظر من برو سراغ 451 یا 351 البته HP منظورمه اون دوتا خیلی خوبن1025 یه تک درام داره و کارتریجهاش یه ذره شر تر هستن

faded
24-05-2014, 21:24
یه پرینتر سامسونگ ML 2160 دارم امروز بعد از چند وقت روشنش کردم بدون اینکه هیچ کاری بکنم یا بخوام چیزی چاپ کنم اصلا کابلش هم وصل نبودبه کامپیوتر یک صفحه کاملا مشکی رو خودش چاپ کرد و 10% جوهر رو تموم کرد علتش چیه

مشکل چیه؟چرا این اتفاق افتاد؟

aminkhan2014
25-05-2014, 06:35
این داستانا چیه تعریف می کنی.
1025 الان باید گرون شده باشه
به نظر من برو سراغ 451 یا 351 البته HP منظورمه اون دوتا خیلی خوبن1025 یه تک درام داره و کارتریجهاش یه ذره شر تر هستن

قصد جسارت نداشتم ولی اصلا تحویل نمیگیرین!!!
1025 یکجا دیدم زده بود550-520 تومن..مگه قبلا چند بود؟
قیمت451 و351 را دارین؟
مشکل1025 را متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدین؟شرتر یعنی چی؟؟؟

h_khozooei
25-05-2014, 19:54
قیمت451 و351 را دارین؟

سلام 251 یا 351 نباید بیش از 700 باشه البته مطمئن نیستم ولی 1025 مشکل عمده اینه که کنده چون یه تک درام داره ولی این مدلا چهارتا درام دارن. هر کارتریج یه درام و در نتیجه تصویر خیلی سریع اماده چاپ می شه.

h_khozooei
25-05-2014, 19:55
قیمت451 و351 را دارین؟

سلام 251 یا 351 نباید بیش از 700 باشه البته مطمئن نیستم ولی 1025 مشکل عمده اینه که کنده چون یه تک درام داره ولی این مدلا چهارتا درام دارن. هر کارتریج یه درام و در نتیجه تصویر خیلی سریع اماده چاپ می شه.

ЯΣZΛ
25-05-2014, 20:10
سلام
یه پرینتر 1536 دارم و ]چند تا مشکل
1-چطوری فکسش رو راه بندازم
2-چطوری از کاغذ دو رو بگیرم.
3-کارتریج اصلیش رو شارژ کردم زمینه کاغذ رو کمی خاکستری میکنه!

nima_0f
26-05-2014, 09:19
من هفته پیش کاتریچ پرینترمو بردم شارژکنم الآن که کپی میگیرم سمت راست برگه یه سایه میفته مشکلش چیه

aminkhan2014
26-05-2014, 15:37

کند بودنش برام مهم نیست!!!ازش که نمیخام پول دربیارم، برای خونه هست..استهلاک و هزینه شارژ و مواد مصرفی فرقی داره؟اگه بخام اکثرا پرینت سیاه سفید باهاش بگیرم و خیلی کم رنگی استفاده کنم، هزینه مواد مصرفیش زیاد فرقی با پرینتر رنگی داره؟

h_khozooei
26-05-2014, 23:13
سلام
فکسش رو راه بندازی؟ یه کابل تلفن بهش وصل کن
تو قسمت هدر هدر رو تعریف کن
اگر خواستی زنگ که می خوره بره رو فکس، فکس رو بگذار رو اتوماتیک
این دستگاه دو رو زن نداره
اگر بخوای بعد از ایکنه یک رو رو گرفتی کاغذ رو برعکس تو دستگاه بگذار تا دوباره رو بعدی رو بگیره
تونرش شاید خوب نبوده
اگر خیلی پس زمینه تابلو هست. یه بار دیگه با تونر خوب شارژ کن

h_khozooei
26-05-2014, 23:14
سلام
اگر بخوای بعد از ایکنه یک رو رو گرفتی کاغذ رو برعکس تو دستگاه بگذار تا دوباره رو بعدی رو بگیره
تونرش شاید خوب نبوده

h_khozooei
26-05-2014, 23:17
من هفته پیش کاتریچ پرینترمو بردم شارژکنم الآن که کپی میگیرم سمت راست برگه یه سایه میفته مشکلش چیه

شارژ کارت خیلی حرفه ای بوده:n02:
احتمالا یه حالی به کارتریج داده
راستی مدل دستگاهت چیه؟ نکنه 1102 یا 1005 هست. اگر اون باشه شاید شارژ کارت حال نداشته مصرفی خالی کنه. پر هست.

h_khozooei
26-05-2014, 23:20
کند بودنش برام مهم نیست!!!ازش که نمیخام پول دربیارم، برای خونه هست..استهلاک و هزینه شارژ و مواد مصرفی فرقی داره؟اگه بخام اکثرا پرینت سیاه سفید باهاش بگیرم و خیلی کم رنگی استفاده کنم، هزینه مواد مصرفیش زیاد فرقی با پرینتر رنگی داره؟
همون مدل که گفتم به از 1025 هست. حرف گوش کن. از من که نمی خوای بخری که بخوام بازار گرمی کنم.
اگر می خوای اکثر پرینت هات مشکی باشن اصلا رنگی نخر. چون هزینه اش کم کم 5 تا 7 برابر یه پرینتر مشکی هست.

niayesh_k
27-05-2014, 00:45
با سلام چاپگر سامسونگ مدل 4300دارم که طبق راهنمایی موجود در این سایت مشکل کشیدن کاغذ را داشت یعنی اگر چند تا کاغذ در سینی بود موقع پرینت دو تا رو با هم میگرفت و باعث گیر کردن میشد در صورتی که با یک کاغذ مشکل نداشت که برطبق راهنمای که در این سایت بود چاپگر رو باز کردم و تمام مراحل رو انجام دادم اما الان پیغام open heat error رو میده چند بارم بازکردم که مبادا سیمی راجانزده باشم اما همه سیم ها درست جا خورده بودن لطفا ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم

niayesh_k
27-05-2014, 00:49
با سلام چاپگر سامسونگ مدل 4300دارم که طبق راهنمایی موجود در این سایت مشکل کشیدن کاغذ را داشت یعنی اگر چند تا کاغذ در سینی بود موقع پرینت دو تا رو با هم میگرفت و باعث گیر کردن میشد در صورتی که با یک کاغذ مشکل نداشت که برطبق راهنمای که در این سایت کرده بودید چاپگر رو باز کردم و تمام مراحل رو انجام دادم اما الان پیغام open heat error رو میده چند بارم بازکردم که مبادا سیمی راجانزده باشم اما همه سیم ها درست جا خورده بودن لطفا ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم

aminkhan2014
27-05-2014, 05:47
همون مدل که گفتم به از 1025 هست. حرف گوش کن. از من که نمی خوای بخری که بخوام بازار گرمی کنم.
اگر می خوای اکثر پرینت هات مشکی باشن اصلا رنگی نخر. چون هزینه اش کم کم 5 تا 7 برابر یه پرینتر مشکی هست.

اگه حرفتون را قبول نداشتم که سوال نمیپرسیدم...چرا ناراحت میشین وقتی ازتون سوال میشه!!!با مشتری هم اینجوری برخورد میکنید!!
اگه بخام سیاه سفید بگیرم،چه مدلی بگیرم؟1102 یا چیز دیگه ای هست که برای پرینت سیاه سفید بصرفه تر باشه؟چاپ دورو و برام مهم نیست خودم میتونم کاغذ را جابجا کنم
351 و 451 و 251 برای رنگی پیشنهاد میدهین؟کدامش از نظرشما بهتره؟فرقشون چیه؟

nima_0f
27-05-2014, 09:52
canon i-sensys mf3010
الآن باید چیکار کنم ؟

nima_0f
27-05-2014, 17:33
شارژ کارت خیلی حرفه ای بوده:n02:
احتمالا یه حالی به کارتریج داده
راستی مدل دستگاهت چیه؟ نکنه 1102 یا 1005 هست. اگر اون باشه شاید شارژ کارت حال نداشته مصرفی خالی کنه. پر هست.

canon i-sensys mf3010
الآن باید چیکار کنم ؟

ЯΣZΛ
27-05-2014, 19:25
تونرش شاید خوب نبوده

مستقیم از پریز تلفن وصلش کنم یا به تلفنم .صلش کنم؟
میشه این تنظیم هدر و اتوماتیک فکس رو توضیح بدید.
99% ارسال فکس داریم دریافت فکس تقریبا نداریم.
آخه یه کارتریج دیگه رو با همون تونر شارژ کردم مشکلی نداره!
بعد همش خطا میده که low cartrige با اینکه پر هستش

spartaqus
29-05-2014, 19:08
آقا من کابل usb برای print lq100 خریدم میخوام نصب کنم ولی lq-100 رو تو اون قسمت نداره چیکار کنم ؟؟

ЯΣZΛ
29-05-2014, 21:07

شاید مخزن تونر سوختش رو خالی نکرده برات!

3تا کارتریج a78 دارم سه تاشونم مشکل دارن!

یکیشون فابریکیه بعد این که خالی شد شارژش کردم همش خطای خالی بودن میده و وقتی پرینت میگیرم یه هاله مشکی روی کل کاغذ میندازه
اون یکی هم متفرقه هست اونم روی کاغذ هاله سیاه میندازه
سومی هم نو نو هست به 30 برگ نرسیده خیلی خیلی کمرنگ میزنه!

nimahandsomboy
30-05-2014, 11:00
امکانش هست یه عکس از قسمت مصرفی کاتریج بزارید خیلی ممنون میشم

این قسمت مصرفی همون قسمتی که باید تونر بریزیم داخلش؟؟؟؟

nimahandsomboy
30-05-2014, 11:29

h_khozooei
31-05-2014, 16:16
اگه حرفتون را قبول نداشتم که سوال نمیپرسیدم...چرا ناراحت میشین وقتی ازتون سوال میشه!!!با مشتری هم اینجوری برخورد میکنید!!
اگه بخام سیاه سفید بگیرم،چه مدلی بگیرم؟1102 یا چیز دیگه ای هست که برای پرینت سیاه سفید بصرفه تر باشه؟چاپ دورو و برام مهم نیست خودم میتونم کاغذ را جابجا کنم
351 و 451 و 251 برای رنگی پیشنهاد میدهین؟کدامش از نظرشما بهتره؟فرقشون چیه؟

سلام
با مشتریمون هم هینطوری برخورد می کنیم:)
بله اگر مشکی ارزون قیمت می خوای 1102 ولی من نظرم با HP 400 یا همون HP 401 هست خیلی از نظر شارژ بهتره و کم هزینه تر هست. رنگی هم 451 عالیه ولی گرونه و 351 یا 251 مناسب تر. فرقشون تو سرعتشون چیز خواستی دیگه فکر نمی کنم فرق کنن

h_khozooei
31-05-2014, 16:19
canon i-sensys mf3010
الآن باید چیکار کنم ؟
ببین قسمت مصرفی شو خالی کرده یا نه (قسمت مصرفی همونجای که زیر یک بلید در قسمت درام هست.

h_khozooei
31-05-2014, 16:22
مستقیم از پریز تلفن وصلش کنم یا به تلفنم .صلش کنم؟
میشه این تنظیم هدر و اتوماتیک فکس رو توضیح بدید.
99% ارسال فکس داریم دریافت فکس تقریبا نداریم.
آخه یه کارتریج دیگه رو با همون تونر شارژ کردم مشکلی نداره!
بعد همش خطا میده که low cartrige با اینکه پر هستش
این پیغام فقط از روی چیپ کارتریج خونده می شه نه از مقدار تونر تو دستگاه. یعنی مثل باک بنزین نیست که بفهمه پر شده یا نه
من این دستگاه جلوم نیست ولی قسمت مربوط به تنظیمات فکس رو روی ال سی دیش بیار و قسمت هدر رو می بینی. چندتا زنگ بخوره بره رو فکس و سایر هم اینجا هست.
اتوماتیک یا manual بودن فکس هم اگر اشتباه نکنم یه کلیدی روی پنل داره ولی دقیقا یادم نیست.
یه کابل از پریز تلفن بزن به قسمت line in که عکس یه پریز هست رو فکس وصل کن.

h_khozooei
31-05-2014, 16:23
آقا من کابل usb برای print lq100 خریدم میخوام نصب کنم ولی lq-100 رو تو اون قسمت نداره چیکار کنم ؟؟
این دستگاه usb ساپورت نیست. این کابل بدرد این دستگاه نمی خوره

h_khozooei
31-05-2014, 16:24

وقتی کارتریج رو باز کنی دو تکه می شه . یک تکه مغناطیس دستگاه است که تونر روش می شینه اون قسمت دوم که درام یا یه لوله الومینیمی هست در زیر درام یه بلید یا تیغه پاک کن هست زیر اون مصرفی تو مخزنش جمع می شه .

spartaqus
31-05-2014, 20:38
این دستگاه usb ساپورت نیست. این کابل بدرد این دستگاه نمی خوره

آقا LQ-300 چی اون ساپورت میکنه ؟؟

niayesh_k
02-06-2014, 09:02
با سلام چاپگر سامسونگ مدل 4300دارم که طبق راهنمایی موجود در این سایت مشکل کشیدن کاغذ را داشت یعنی اگر چند تا کاغذ در سینی بود موقع پرینت دو تا رو با هم میگرفت و باعث گیر کردن میشد در صورتی که با یک کاغذ مشکل نداشت که برطبق راهنمای که در این سایت بود چاپگر رو باز کردم و تمام مراحل رو انجام دادم اما الان پیغام open heat error رو میده چند بارم بازکردم که مبادا سیمی راجانزده باشم اما همه سیم ها درست جا خورده بودن لطفا ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم

niayesh_k
02-06-2014, 09:09

sa92
04-06-2014, 02:10
با سلام یه پرینتر hp 1320 روی یه win xp 32 نصبه که قراره یه نوت بوک با win 7 64 پرینتاشو از طریق sharing بفرسته روش ولی موقع تعریف پرینتر از طریق شبکه win 7 64 خطا میده راه حل چیه؟

faal
04-06-2014, 19:22
روی کاغذ پرینت گرفته شده از پرینتر لیزری سیاه سفید موجهای درشت مشکی افقی درمیاد. (فرم شن های ساحل دریا)

اشکال از چی میتونه باشه ؟

faal
06-06-2014, 14:51
آآآه خدای من.سکوت اینجا دیوانه کننده ست.یاد انفرادی افتادم!

(با نُت صدای ویجی کمار توی فیلم قانون)

piryaii
06-06-2014, 21:07
سلام به همه دوستان
ما یه پرینتر اچ پی لیزری ۱۰۱۸ داریم
مدت زیادی بود ازش استفاده نکردیم حالا که می خواهیم پرینت بگیریم رو هر صفحه ۴ تا نوار سیاه پهن افقی میاندازه
علت چیه ?
بعید میدونم از زینک و فیوزینگ باشه
پرینتا تمیزه و دست که می کشی پاک نمی شه
دوستان راهنمایی کنین لطفا کارم گیره
ممنون

hamidchi
06-06-2014, 21:26
با سلام یه پرینتر hp 1320 روی یه win xp 32 نصبه که قراره یه نوت بوک با win 7 64 پرینتاشو از طریق sharing بفرسته روش ولی موقع تعریف پرینتر از طریق شبکه win 7 64 خطا میده راه حل چیه؟

چه خطایی میده ؟
موقع نصب پرینتر در ویندوز 7 باید انتخاب پرینتر از شبکه رو انتخاب کنید و بعد از پیدا شدن پرینتر موجود واسه نصبش آدرس درایور مربوط به 64 بیتی رو بش بدین

majid_pashayi
07-06-2014, 19:01
سلام/دوستان من میخواستم یک عدد دستگاه کپی برای انتشارات دانشگاه بخرم ,بودجه ی مالیم حدود 3تا 3.5 میلیون بیشتر نیست وامکاناتی که مد نظرم هست اینه که دستگاه دارای فیدر وچاپ دورو وهزینه شارژ کارتریج پائینی داشته باشه.چی پیشنهاد میدین ,اصلا دستگاه استوک بخرم یا آکبند واگه راهنمائیم کنین از کجا تهیه کنم ازتون ممنون میشم .باسپاس

nimahandsomboy
07-06-2014, 20:32
وقتی کارتریج رو باز کنی دو تکه می شه . یک تکه مغناطیس دستگاه است که تونر روش می شینه اون قسمت دوم که درام یا یه لوله الومینیمی هست در زیر درام یه بلید یا تیغه پاک کن هست زیر اون مصرفی تو مخزنش جمع می شه .

پس اون قسمتی که درام هست قسمت مصرفی هم اونجاست یعنی همون قسمتی که درام داره قسمت مصرفی هم هست

من هنوز مشکل چاپ کثیف دارم

پس من وقتی کاتریج را باز کردم اون قسمتی که درام داره را روش کار کنم؟؟

ولی اون قسمت که درام نداره هم خیلی تونر نشت میکنه من ب بادگیر یه بار تمیز کردم

بیشتر از گوشه های درام مشکل دارم یعنی تونر از قسمت گوشه ها درام را کثیف میکنه یعنی قسمت راست کاغذ یه خط خاکستری میدازه

piryaii
09-06-2014, 16:33
سلام دوستان
ما یه پرینتر اچ پی لیزری داریم
1020
یه چند وقتی استفاده نکردیم ازش، جدیداً اومدیم استفاده کنیم روی کاغذ -4-3 تاخط پهن افقی حدوداً 1.5 سانتی میندازه.
پرینتا تمیزه - دست هم که می کشی هیچ مشکلی نداره!
ایراد از کجاست ...
ممنون میشم راهنمائی کنین

viking_vp3
09-06-2014, 19:50
سلام
من پرینتر کانن LBP2900 دارم.
وقتی پرینت میزنم بقسمت چپ و راست صفحه رو حدود 2-3 سانت سیاه و خاکستری میزنه(یک سانتی سیاه و بقیه خاکستری). مشکل از چیه میتونه باشه؟

mrsib66
10-06-2014, 13:22
سلام
پرینتر p1102w اچ پی خریدم ولی هر کار میکنم نمیتونم از طریق وای فای پرینت بگیرم
وای فای کامپیوترم پیداش میکنه ولی کنار علامت آنتنش limited میزنه
با گوشی آندروید هم که به پرینتر وصل میشم نمیتونم پرینت کنم!!!!!!!
پرینتر با کابل مشکلی نداره و با کامپیوتر از طریق usb پرینت گرفتم