PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات جزئی در مورد هر نوع چاپگـــــــــر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31

h_khozooei
19-04-2013, 18:58
ويندوزم xp هست
از تنظيمات خود پرينتر ديگه
كنترل پنل

يه قسمت داره form
كه form1-2-3 داره
اونجا
ولي جايي واسه ادد نداره اصلا !

شما بگيد دقيقا از كجا برم؟
و چرا اصلا a5 نداره؟

نگه کن تو ویندوز xp شما باید برید تو قسمت پرینتر اند فکسز
در منو فایل سرور پراپرتیز یا سرور پریفرنس باید باشه اون را باز کن در قسمت فرم create new form رو کلیک کن و فرم جدیدتو بساز و اسم بهش بده.
یه خبری هم به من بده درست شد یا نه

hamfekranava
19-04-2013, 22:33
سلام
من یه پرینتر brother dcp7555 دارم متاسفانه هروقت کارتریجشو شارژ میکنم بعد ا ز 100 برگ میگه toner low پرسیدم میگن باید تو آپشن پرینتر یه کد وارد کنی ولی نمیدونم چطوری کسی میتونه کمک کنه ؟مرسی

setareh1364
20-04-2013, 08:22
سلام دوستان. من یه سه کاره samsung 4300 دارم که چند روز موقع پرینت برگه ها توش گیر می کنه. مجبورم درب جلو رو یه بار باز و بسته کنم تا کاغذ بده بیرون . بعد اینکه کاغذ بیرون داد یکی یا چند تا کاغذ سفید دوباره میده بیرون.( با اینکه فقط یه صفحه پرینت می فرستم) . از پشت دستگاه نگاه کردم دیدم کاغذ اول رو که واسه پرینت می فرسته کاغذ دوم هم پشت سرش میره و این باعث میشه وسط راه کاغذ اول گیر کنه. مشکل از چیه؟
این مشکل موقع کپی گرفتن هم وجود دارد.این یعنی مشکل نرم افزاری نیست هرچند من واسه احتیاط نرم افزارشو از pc پاک کردم دو باره نصب کردم . اینکه باد به کاغذ بدم و خمش کنم هم جواب نداد. گفتم شاید رطوبت داره کاغذ، گذاشتمش رو بخاری یکم بمونه ولی همچنان مشکل داره. از یه بسته کاغذ با یه مارک دیگه هم استفاده کردم ولی فایده نداشت.
یه مشکل دیگه هم که دارم اینه که وقتی کاغذ دستی وارد میکنم از نصفه پرینت میگیره:(

علیرضا
20-04-2013, 19:01
سلام به همه
من یدونه hp Photosmart C6283 دارم این اواخر جوهر مشکی ازش بیرون نمیزد واسه همین سریع بردمش تعمیرگاه
دو سه تا Error نافرم هم میداد که الان یادم نیستشون . یکی از رایج ترین ارور هاش Pump Motor Stalled بود.
دادمش تعمیرگاه گفتن بوردش مشکل داره هدش هم خشک شده
میخوام ببینم آیا درست گفتن
و اینکه ارزش داره خرجش کنم دوباره سر پا بشه یا اینکه بیخیالش شم و یه چاپگر جدید بخرم ؟

Tornado2800
21-04-2013, 21:26
سلام
دوستان من پرینتر چند کاره جوهر افشان کانن دارم ، که وقتی میخوام پرینت رنگی بگیرم با اینکه رنگ قرمز 2 خط داره و بقیه رنگ ها همه فول هستند ، اما در عکس رنگهایی که قرمز هستند رو صورتی نشون میده !
دلیش چیه؟ باید شارژ بشه؟

shm744
23-04-2013, 09:27
با سلام . کسی هست راهنمایی کامل بکنه در این مورد که چه کارتریج هایی مشابه هستند و پودرهای یکسان استفاده می شه توشون . خواهشان عنوان کنین چون خیلی مهمه . با تشکر ...
می شه کسی بگه چه پودری مربوط به چه کارتریجیه ؟ نه اینکه کامل هر کارتریجی رو بگه مثلا نمونه های متداول HP رو عنوان کنه . ممنون .

فاطمه زمانی65
23-04-2013, 12:42
سلام خسته نباشید پیرینتر من در برگه پیرینت متون را حاله دار چاپ میکند.لطفا سریع پاسخ دهید منتظر هستم.

h_khozooei
23-04-2013, 17:45
سلام
دوستان من پرینتر چند کاره جوهر افشان کانن دارم ، که وقتی میخوام پرینت رنگی بگیرم با اینکه رنگ قرمز 2 خط داره و بقیه رنگ ها همه فول هستند ، اما در عکس رنگهایی که قرمز هستند رو صورتی نشون میده !
دلیش چیه؟ باید شارژ بشه؟
من جوهر افشان کانن رو درست نمی شنامش اگر کارتریج روی هد بسته می شه که در واقع ارتباط توسط شیلنگ نیست شک نکن که
هد دستگاهت مشکل پیدا کرده بهتره سیستم های که بلدی باهش تا هد کلین بشه رو اجرا کنی
ولی گر با شیلنگ هست که فکر نمی کنم باشه باید شیلنگ ارتباطی رو هوا گیری کنی

h_khozooei
23-04-2013, 17:50
با سلام . کسی هست راهنمایی کامل بکنه در این مورد که چه کارتریج هایی مشابه هستند و پودرهای یکسان استفاده می شه توشون . خواهشان عنوان کنین چون خیلی مهمه . با تشکر ...
می شه کسی بگه چه پودری مربوط به چه کارتریجیه ؟ نه اینکه کامل هر کارتریجی رو بگه مثلا نمونه های متداول HP رو عنوان کنه . ممنون .

تو این تاپیک برات توضیح می دم.
ببین HP دو مدل هست. تونر HP universal که به همه مدلی می خوره. و تونر 1005 یا 1102 که به کارتریج های 35-36-85-78 می خوره
سامسونگ یه مدل تونر داره
بردار دو مدل تونر داره یکی universal هستش و یکی هم به مدل 2250 می خوره
توشیبا سه مدل (غیر از انالوگ ) داره یکی به 1600 می خوره و دیگری 3500 یکی هم هست که به 1640 می خوره البته این مدل اخر به افیشو هم می خوره
معمولا افیشو یه مدل داره
شارپ دو مدل داره ( به غیر از انالوگ) یکی برای سرعت پایین و یکی هم برای سرعت بالا

ولی اگر فقط HP رو می خوای که گفتم دو مدل هست من خودم تونر HP کرونا رو مصرف می کنم و خیلی راضی هستم یه نفر تو ایرانشهر جنوبی نرسیده به فردوسی می فروشه اقای وفامنش هستش.

h_khozooei
23-04-2013, 17:52
سلام خسته نباشید پیرینتر من در برگه پیرینت متون را حاله دار چاپ میکند.لطفا سریع پاسخ دهید منتظر هستم.
عزیز جان مدل پرینترت رو بنویس و اگر می تونی یه نمونه از پرینت هم بگذار
ولی اگر کارتریج عوض کردی و درست نشه و پرینترت لیزری و تکرار می کنه اون خال رو احتمال سوراخ بودن فیلم فیوزینگ هست

hosein56b
24-04-2013, 02:34
دستگاهت کثیف شده و سنسورهای مربوط به پیپرفید نمیتونن تشخیص بدن که کاغذ کجا قرار داره
سنسورها رو اگه سرویس کنی درست میشه

smahdis
24-04-2013, 12:32
دوستان تو مشهد مگنت و درام برای 1102w از کجا بخرم؟

برای شارژ کارتریج کجا رو پیشنهاد میکنید برم؟

خودم حوصله ندارم دیگه.

ari67
25-04-2013, 08:23
سلام دوستان
من یه clp315 که اخیرا با وجودی که تونر هاشو پر کردم ولی دقت تو خروجیاش نداره و تنالیته قرمز خیلی توش غالبه.آبی رو قرمز میزنه مثلا
مشکل از چیه و راه حلش چی میتونه باشه

TousanRayan
29-04-2013, 16:13
درود بر شما دوست عزیز

این ایراد بیشتر در مورد پرینتر های سامسونگ صدق میکنه و اون هم چرخش اضافی پیکاپ و کشیدن پشت سر هم کاغذه - بررسی دقیتر به این صورت که اگه یک کاغذ توی سینی بزارید مشکلی پیش نمیداد

اگه با یک کاغذ مشکل نداشت برای حل مشکل شما باید بغل پشت و بغل دستگاه را باز کنید قسمت موتو ر و چرخ دانه های اون را جدا کرده از زیر اون یک قسمت دیگه که اونم چرخ دنده داره جدا کنید زیرش 2 تا بوبین پیکاپ هستش روی هر بوبین قسمتی اسفنج مانند قرار د اره که ضربه ای که دوتا فلز بهم میخوره را کم صدا تر میکنه او اسفنج حالت چسبنده پیدا کرده و پس از جذب بوبین مقدار زیادتری می مونه و کاغذ چند بار میکشه او اسفنج را کاملا در بیارید و با الکل تمیز کنید

عکس این قسمت ها را تا شب براتون میزارم

TousanRayan
29-04-2013, 16:14
سلام دوستان. من یه سه کاره samsung 4300 دارم که چند روز موقع پرینت برگه ها توش گیر می کنه. مجبورم درب جلو رو یه بار باز و بسته کنم تا کاغذ بده بیرون . بعد اینکه کاغذ بیرون داد یکی یا چند تا کاغذ سفید دوباره میده بیرون.( با اینکه فقط یه صفحه پرینت می فرستم) . از پشت دستگاه نگاه کردم دیدم کاغذ اول رو که واسه پرینت می فرسته کاغذ دوم هم پشت سرش میره و این باعث میشه وسط راه کاغذ اول گیر کنه. مشکل از چیه؟
این مشکل موقع کپی گرفتن هم وجود دارد.این یعنی مشکل نرم افزاری نیست هرچند من واسه احتیاط نرم افزارشو از pc پاک کردم دو باره نصب کردم . اینکه باد به کاغذ بدم و خمش کنم هم جواب نداد. گفتم شاید رطوبت داره کاغذ، گذاشتمش رو بخاری یکم بمونه ولی همچنان مشکل داره. از یه بسته کاغذ با یه مارک دیگه هم استفاده کردم ولی فایده نداشت.
یه مشکل دیگه هم که دارم اینه که وقتی کاغذ دستی وارد میکنم از نصفه پرینت میگیره:(

درود بر شما دوست عزیز

این ایراد بیشتر در مورد پرینتر های سامسونگ صدق میکنه و اون هم چرخش اضافی پیکاپ و کشیدن پشت سر هم کاغذه - بررسی دقیتر به این صورت که اگه یک کاغذ توی سینی بزارید مشکلی پیش نمیداد

اگه با یک کاغذ مشکل نداشت برای حل مشکل شما باید بغل پشت و بغل دستگاه را باز کنید قسمت موتو ر و چرخ دانه های اون را جدا کرده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از زیر اون یک قسمت دیگه که اونم چرخ دنده داره جدا کنید

زیرش 2 تا بوبین پیکاپ هستش روی هر بوبین قسمتی اسفنج مانند قرار د اره که ضربه ای که دوتا فلز بهم میخوره را کم صدا تر میکنه او اسفنج حالت چسبنده پیدا کرده و پس از جذب بوبین مقدار زیادتری می مونه و کاغذ چند بار میکشه او اسفنج را کاملا در بیارید و با الکل تمیز کنید

TousanRayan
29-04-2013, 16:20
دوستان من درایور 4 کاره شارپ AM-400 برای ویندوز سون می خوام کسی سایتی سرغ داره لینک بدید لطفا !

E.G_band
29-04-2013, 18:39
سلام:

برای دستگاه من یه مشکلی پیش اومده که اول:توی عکس هایی که می گیرم یه ته رنگ سبز هستش و یه کمی هم راه راه می افته........

با رنگ مشکی هم مشکلی نداره و کامل می گیره......

یکی دوبار بار هم هد کلین کردم ولی درست نشد.

اگه یه بار کارتریج رو شارژ کنم درست می شه؟؟؟

ممنون می شم سریعتر کمکم کنید.

behzad988
02-05-2013, 03:12
سلام، من یک پرینتر ML-2160 دارم که بعد از اولین شارژ تو اکثر موارد چندتا خط مثل عکس میندازه،یکی دوبارم بردم جایی که شارژ کردم که فایده نداشت(نمیتونست درست کنه منم ول کردم) ممنون میشم اگه بگین مشکل از کجاست. عکس دوم هم از گوشه درام هست نمیدونم ازینه یا نه؟

کیفیت چاپش مشکلی نداره ولی جدیدا یک ته رنگ خیلی یک دست ستونی هم میزنه اینم نمیدونم ربط به درام داره یا نه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

TousanRayan
02-05-2013, 09:26
سلام، من یک پرینتر ML-2160 دارم که بعد از اولین شارژ تو اکثر موارد چندتا خط مثل عکس میندازه،یکی دوبارم بردم جایی که شارژ کردم که فایده نداشت(نمیتونست درست کنه منم ول کردم) ممنون میشم اگه بگین مشکل از کجاست. عکس دوم هم از گوشه درام هست نمیدونم ازینه یا نه؟

کیفیت چاپش مشکلی نداره ولی جدیدا یک ته رنگ خیلی یک دست ستونی هم میزنه اینم نمیدونم ربط به درام داره یا نه؟

درود بر شما
از روی این عکسی که گذاشتید مشخص نیست کل یک A4 را بزارید و بعد تا مشخص بشه این خطها طولی هستند یا عرضی
مورد دوم که سیاهی روی درام مد نظر تون بوده اصلا اون قسمت درام روی کاغذ نمی یاد ولی باز هم میتونه درام سیاه نشه ولی کاغذ رو سیاه کنه
در کل نظر بنده اینه که بد بسته شده توی مواردی داشتیم که فاصله بین قطعات اگه کم و زیاد بشه همچین حالتهای پیش میاد

behzad988
02-05-2013, 11:27
ممنون از جوابتون.

گفتید درست بسته نشده الان که نگاه کردم فنر یک سمت کارتریج با طرف دیگه فرق داره (دفعه اولی که برگردوندم به خاطر این بود که یکطرف فنر نگذاشته بود و چاپ سفید میزد فکر میکنم متفرقه گذاشته یکیو ،حالا گم کرده یا هرچی) امکان داره ازین باشه؟ اگر ازینه از کجا میتونم فنرشو پیدا کنم(ابزار فروشی یا لوازم جانبی پرینتر دارن) ؟(MLT-D101S)
امیدوارم عکسها درست باشه اینبار.
بازم ممنون

r_a_z
08-05-2013, 19:02
درود بر شما دوست عزیز

اگه با یک کاغذ مشکل نداشت برای حل مشکل شما باید بغل پشت و بغل دستگاه را باز کنید قسمت موتو ر و چرخ دانه های اون را جدا کرده
از زیر اون یک قسمت دیگه که اونم چرخ دنده داره جدا کنید

زیرش 2 تا بوبین پیکاپ هستش روی هر بوبین قسمتی اسفنج مانند قرار د اره که ضربه ای که دوتا فلز بهم میخوره را کم صدا تر میکنه او اسفنج حالت چسبنده پیدا کرده و پس از جذب بوبین مقدار زیادتری می مونه و کاغذ چند بار میکشه او اسفنج را کاملا در بیارید و با الکل تمیز کنید

با سلام
من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم که مطابق توضیحات بالا درست شد ولی حالا که می خوام پرینت بگیرم پرینت صفحه چاپ شده به صورت بسیار کم رنگ در میاد . کسی میدونه مشکل از چی بوده؟؟؟؟؟ چون پرینت خیلی کمرنه نمیشه یک نمونه ازش بزارم

ممنون میشم راهنمایی کنید
در ضمن بعد ازاین کار مدت زمان آماده شدن پرینتر زیادتر از قبل شده(بعد از روشن کردن)

h_khozooei
09-05-2013, 10:56

سلام عزیزم بوش مگنت رو فراموش کردی سر جاش بگذاری یا اینکه مگنت رو بد بستی در واقع توی کارتریج ساموسنگ اون محوری که بهش SR یا DR می گن رو بد بستی
مگنت به درام یا خیلی نزدیک شده یا خیلی دور شده که من فکر می کنم خیلی نزدیک شده

TousanRayan
09-05-2013, 18:32
با سلام
من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم که مطابق توضیحات بالا درست شد ولی حالا که می خوام پرینت بگیرم پرینت صفحه چاپ شده به صورت بسیار کم رنگ در میاد . کسی میدونه مشکل از چی بوده؟؟؟؟؟ چون پرینت خیلی کمرنه نمیشه یک نمونه ازش بزارم

ممنون میشم راهنمایی کنید
در ضمن بعد ازاین کار مدت زمان آماده شدن پرینتر زیادتر از قبل شده(بعد از روشن کردن)

درود بر شما
به نظر من الان مشکل کارتریج دارید

صفحه فلزی تیغه مانند که ....( مراجعه شود به صفحه .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) پست 5803

hamed163
10-05-2013, 13:19
با سلام خدمت دوستان
راستش من یه scx3200 دارم با تمام روش ها هم امتحان کردم ولی رسیت نمیشه
فایل تمام ورژن ها رو هم دارم ورژن پرینتر من 8 الان نمیدونم دیگه چکار کنم کلافه شدم:n13:
در ضمن stop stop --stop++ هم کار نمیکنه ممنون میشم کمک کنین
اگرم بشه به یاهو هم بفرستین ممنون میشم
h.akbarzade63@yahoo.com

TousanRayan
11-05-2013, 07:42
با سلام خدمت دوستان
راستش من یه scx3200 دارم با تمام روش ها هم امتحان کردم ولی رسیت نمیشه
فایل تمام ورژن ها رو هم دارم ورژن پرینتر من 8 الان نمیدونم دیگه چکار کنم کلافه شدم:n13:
در ضمن stop stop --stop++ هم کار نمیکنه ممنون میشم کمک کنین
اگرم بشه به یاهو هم بفرستین ممنون میشم
h.akbarzade63@yahoo.com

درود بر شما دوست من
با اقای ابوذر شعبانی تماس بگیرید
ایشون فریمور براتون میسازن (abozar.shabani@yahoo.com)

mehdinjm
12-05-2013, 14:04
سلام
آیا میشود به جای رنگ سیاه در پرینتر سیاه سفید (لیزری) یه رنگ دیگه گذاشت مثلا به جای این که سیاه سفید چاپ کنه قرمز سفید چاپ کنه

h_khozooei
12-05-2013, 14:12
تو پرینتر HP نمی شه
شاید تو سامسونگ بشه

mehdiney navaz
12-05-2013, 14:16
سلام من اسکنر یکی از دوستان گرفتم مارک genius -color page hr6x slim که باهاش یه سری نگاتیو اسکن کنم بریزم روی هارد .
ولی میزارم اون محل که نگاتیو باید بزاری اسکن میکنم ولی تصاویر نا واضحه..
درایو اسکنر نصب کردم از طریق فتو شاپ میرم file -import -color page hr6x slim
از طریق خود نرم افزار اسکنر بازش میکنم dpi بالا گذاشتم ولی فایده نداشت .
(البته ناگفته نماند این اسکنر قابلیت اسکن نگاتیو داره )
نمیدونم نر افزار خاصی میخواد یا تنظیمات که من بلد نیستم
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

TousanRayan
13-05-2013, 10:12
سلام من اسکنر یکی از دوستان گرفتم مارک genius -color page hr6x slim که باهاش یه سری نگاتیو اسکن کنم بریزم روی هارد .
ولی میزارم اون محل که نگاتیو باید بزاری اسکن میکنم ولی تصاویر نا واضحه..
درایو اسکنر نصب کردم از طریق فتو شاپ میرم file -import -color page hr6x slim
از طریق خود نرم افزار اسکنر بازش میکنم dpi بالا گذاشتم ولی فایده نداشت .
(البته ناگفته نماند این اسکنر قابلیت اسکن نگاتیو داره )
نمیدونم نر افزار خاصی میخواد یا تنظیمات که من بلد نیستم
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

درود بر شما
من تا حالا از فتوشاپ این کار را نکردم شاید نرم افزار کمکی بخواد نصب بشه تا فتو شاپ بتونه نگاتیو اسکن کنه
باید از خود برنامه و از قسمت نگاتیو اسکن را انجام بدی وگرنه دستگاه که نمی فهمه شمامی خوای نگاتیو اسکن کنی ( ناگفته نمانه یک کابل کوچیک برق از صفحه بالای اسکنر به پایین باید نصب بشه تا لامپ بالا را روشن کنه به روکش لاستیکی هم داره که باید بردای تا نور لامپ روی نگاتیو بیافته

TousanRayan
13-05-2013, 10:18
سلام
آیا میشود به جای رنگ سیاه در پرینتر سیاه سفید (لیزری) یه رنگ دیگه گذاشت مثلا به جای این که سیاه سفید چاپ کنه قرمز سفید چاپ کنه

سیستم های چاپ رنگی و سیاه و سفید متفاوت هستند - اگر بر فرض یون های مثبت منفی تونر و بلید هم بهم بخوره تونر رنگی یک حالت بسیار چسبنده ای پیدا میکنه که موقعه رد شدن از هیتر دستگاه حتما به اون میپچسبه و دور پرس می پیچه

من خود LQ300 را رنگی کردم - واسه اون فرقی نداره - ریبون تمام شده را با استامپ قرمز و دیگری ابی و دیگری سبز شارژ کردم و هرزمان رنگ را ( ریبون را ) عوض میگردم و چاپ جدید می گرفتم
این بر میگرده به چندین سال پیش که چاپ رنگی تو چشم میومد وتوی ویترین مغازه که با رنگی کار می کردیم جذب مشتری میکرد
الان اینقدر کیفیت ها 256 رنگ بالاست که به درد نمی خوره

ahmad_ebrahimian
13-05-2013, 20:59
کسی نمیدونه چرا density توی پرینتر 1006 کار نمیکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

maleki reza
14-05-2013, 22:16
سلام دوستان کسی هست که یه لینک از مشخصات hp1200 منظورم هر اطلاعاتی در باره این پرینتر هست که به صورت فارسی باشه را بزاره . مرسی.:n18:

TousanRayan
15-05-2013, 08:10
سلام دوستان کسی هست که یه لینک از مشخصات hp1200 منظورم هر اطلاعاتی در باره این پرینتر هست که به صورت فارسی باشه را بزاره . مرسی.:n18:

درود بر شما
بنده لینکی در این مورد نمیشناسم
ولی شما هر سوالی که داری بپرس اینجا دوستان ماهری وجود دارند که سوالت بی جواب نمی مونه !

h_khozooei
15-05-2013, 16:57
کدوم 1200
دو مدل 1200 هست یه مدل رنگی هست یه مدل لیزر.
هر سوالی داری بپرس
ولی کاتالوگی براش ندارم

maleki reza
15-05-2013, 22:30
سلام مدل پرینتر اینه ( hp laserjet 1200 series) می خواستم بدونم از کجا میشه درایورش رو دانلود کرد. ویندوز من 7(32bit) سایت hp سه مدل دار در با این اسامی 1200و 1200nو 1200sکدومش رو دانلود باید کرد و اگه این پرینتر سالم باشه چند میرزه؟از کجا باید بدونم که چند تا پرینت گرفته تا به حال ( آیا نیاز به نرم افزار خاصی در این زمینه می باشد)گرفته؟قیت شارژ کردن کارت تریج آنها چقدر میشه. مرسی.:n01:

TousanRayan
16-05-2013, 09:15
سلام مدل پرینتر اینه ( hp laserjet 1200 series) می خواستم بدونم از کجا میشه درایورش رو دانلود کرد. ویندوز من 7(32bit) سایت hp سه مدل دار در با این اسامی 1200و 1200nو 1200sکدومش رو دانلود باید کرد و اگه این پرینتر سالم باشه چند میرزه؟از کجا باید بدونم که چند تا پرینت گرفته تا به حال ( آیا نیاز به نرم افزار خاصی در این زمینه می باشد)گرفته؟قیت شارژ کردن کارت تریج آنها چقدر میشه. مرسی.:n01:

درود بر شما
1200 خالی
سایت اچ چی درایور های تست شده و مطمعنی داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قسمت Support & Drivers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مدل دستگاه رو میدی و وبندوز مورد نظر را مارک می کنی - روی سون بد نصب میشه ولی خودم نصب کردم ، جواب میده
روی خودش یک دکمه داره که روشن میشه اون را بزنی تست و تعداد پرینت تعداد فرمان داده و تعداد گیرکرده ... یعنی کل اطلاعاتی که بخوای بهت میده
من باشم 250 میخرم و تا 280 میفروشم
توی لاهیجان 15 شارژ می کنیم ، تهران و بعضی شهرای دیگر ارزون تر هم هستند - خودتون هم می تونید شارژ کنید - کارتریج 15A بهش میخوره

لینک زیر شاید بدردت بخوره

h_khozooei
16-05-2013, 10:40
بچه ها یه پرینتر Hp 2014 دارم خیلی نو هستش شاید 1000 هم پرینت باهاش نگرفتم کسی خرید داره
یه پرینتره 1220 جوهر افشان هم دارم اون خیلی سالمه

ahmad_ebrahimian
16-05-2013, 12:00
یکی نیست توی این سایت کمک کنه در مورد عمل نکرد density پرینترهای hp 1005 1006 بعد از شارژ

maleki reza
16-05-2013, 16:08
سلام مرسی بابت راهمایی که کردید خیلی مفید بود . باتشکر ازهمه.:n18:

22arash
17-05-2013, 22:49
سلام دوستان چطوری میتونم بفهمم کارتریج پرینتر کانن 2900 تموم شده ( منظورم با استفاده از نرم افزار ) چون داره یه خورده کم رنگ پرینت میگیره از طرفی آمار پرینتها رو هم نمیدونم ، آیا نرم افزاری هست که آمار پرینت ها رو بده یا اینکه تشخیص بده کی باید کارتریج رو عوض کرد ؟

TousanRayan
18-05-2013, 11:13
سلام دوستان چطوری میتونم بفهمم کارتریج پرینتر کانن 2900 تموم شده ( منظورم با استفاده از نرم افزار ) چون داره یه خورده کم رنگ پرینت میگیره از طرفی آمار پرینتها رو هم نمیدونم ، آیا نرم افزاری هست که آمار پرینت ها رو بده یا اینکه تشخیص بده کی باید کارتریج رو عوض کرد ؟

درود بر شما
پرینتر شما اگه اشتباه نکنم لیزری .... به صرفه نیست که کاتریج را عوض کنی ، باید شارژش کنی
پس اگه بخوای امار پرینت ها را داشته باشی با کنتور روی کارتریج رو عوض کنی
در این صورت بازم تعویضش کنتورش به صرفه نیست عملا با همین کم رنگ شدنها می تونب بفهمی که کارتریج تمام شده و باید مجدد شارژش کنی
هر 2 یا 3 بار هم درام تعویض کن

موفق باشی

h_khozooei
18-05-2013, 15:39

کمرنگ زدن یکنواخت اصلا دلیل تموم شدن تونر نیست
مگه ماشین وقتی بنزینش فقط یک لیتر مونده ارام راه می ره

بدون نیاز به باز کردن کارتریج دو فک کارتریج رو تا حدی از هم باز کن طوری که از کنار درام قطعه مگنت رو ببینی اگر کاملا تونر پر هست بصورت یکنواخت و جای از مگنت خالی یا کچل نیست یعنی تونر داره
من کنن رو نمی شناسم که بهت بگم کانترش چطور کار می کنه ولی شاید تو تست پیجش بنویسه

h_khozooei
18-05-2013, 15:46
یکی نیست توی این سایت کمک کنه در مورد عمل نکرد density پرینترهای hp 1005 1006 بعد از شارژ

خوب مشکل تونر 1005 همینه ولی شاید اگر نوع تونرتو عوض کنی بهتر شه
من خودم تونر کرونا 1005 می ریزم راضی هستم

payma
18-05-2013, 18:21
دوستان درام پرینتر من مشکل پیدا کرده (2700 برگ باهاش پرینت زدم و یک بار شارژ شده)
پرینتر 1212 اچ پی هست و کارتریج 85A هست
بعد حدود 2 الی 3 برگ پرینت شروع میکنه خط های طولی سیاه روی کاغذ میندازه! سطح درام رو تمیزش که میکنم بازم بعد 3 برگ خط میندازه
میشه درام رو درستش کرد؟ من دیدم گویا دستمال هایی میفروشن که باهاش درام رو تمیز کنی درام احیا میشه اینا به درد میخورن یا درام نو بگیرم؟

درام چه مارکی بگیرم یا هر مارکی باشه کار میکنه فرقی نداره؟

maleki reza
18-05-2013, 18:51
سلام دوستان آیا پرینتر لیزر مدل hp 1200 قابلیت پرینت به صورت پشت رو را داره. و به طوره متوسط زمانی که کار تریج آن شارژ میشه تا چند برگ میشه باهش پرینت زد ( در صورتی که فقط باهش متن پرینت گرفت). باتشکر.:42:

TousanRayan
18-05-2013, 20:34
سلام دوستان آیا پرینتر لیزر مدل hp 1200 قابلیت پرینت به صورت پشت رو را داره. و به طوره متوسط زمانی که کار تریج آن شارژ میشه تا چند برگ میشه باهش پرینت زد ( در صورتی که فقط باهش متن پرینت گرفت). باتشکر.:42:
درود بر تو
متاسفانه 1200 درو زن نیست - ملهایی که دو رو زن هستن با دd مشخص میشن ، جهت اطلاع شما مثلا 2035d مخفف دبلکس
به نظر من 2000 تا تکست میشه باهاش ز د

TousanRayan
18-05-2013, 20:38
دوستان درام پرینتر من مشکل پیدا کرده (2700 برگ باهاش پرینت زدم و یک بار شارژ شده)
پرینتر 1212 اچ پی هست و کارتریج 85A هست
بعد حدود 2 الی 3 برگ پرینت شروع میکنه خط های طولی سیاه روی کاغذ میندازه! سطح درام رو تمیزش که میکنم بازم بعد 3 برگ خط میندازه
میشه درام رو درستش کرد؟ من دیدم گویا دستمال هایی میفروشن که باهاش درام رو تمیز کنی درام احیا میشه اینا به درد میخورن یا درام نو بگیرم؟

درام چه مارکی بگیرم یا هر مارکی باشه کار میکنه فرقی نداره؟

درام اگه خراب باشه بصورت راندوم سیاه نمیکنه ..... بعد حدود 2 الی 3 برگ پرینت شروع میکنه خط های ...... - همیشه سیاه میکنه - عیب را ببین که از پر شدن مخرن زایعاتش نباشه
اگه یقین پیدا کردی درام هست دنبال ترمیمش نباش تعویضش کن - از فروشنده معتبر جنس خوب بخواه مارک میتونه تقلبیه باشه تجربه فروشنده بهتره

payma
18-05-2013, 23:27
درام اگه خراب باشه بصورت راندوم سیاه نمیکنه ..... بعد حدود 2 الی 3 برگ پرینت شروع میکنه خط های ...... - همیشه سیاه میکنه - عیب را ببین که از پر شدن مخرن زایعاتش نباشه
اگه یقین پیدا کردی درام هست دنبال ترمیمش نباش تعویضش کن - از فروشنده معتبر جنس خوب بخواه مارک میتونه تقلبیه باشه تجربه فروشنده بهتره

اتفاقا مال منم همینجوره بعد 2 الی 3 برگ شروع میکنه سیاه کردن اگه به پرینت ادامه بدم خط های سیاه بیشترم میشه!
اتفاقا به مخزن ضایعات هم شک دارم چون کارتریج 700 تایی تا الان برام 1500 برگ زده! واقعا HP حرف اول رو تو پرینتر میزنه فراتر از تعهد که میگن همینه!
دور از جون فروشنده های اینجا اتفاقا بشکنه گردن این فروشنده که پودر تقلبی رو به اسم اصل آمریکایی بهم انداخت!!!

22arash
19-05-2013, 05:13
درود بر شما
پرینتر شما اگه اشتباه نکنم لیزری .... به صرفه نیست که کاتریج را عوض کنی ، باید شارژش کنی
پس اگه بخوای امار پرینت ها را داشته باشی با کنتور روی کارتریج رو عوض کنی
در این صورت بازم تعویضش کنتورش به صرفه نیست عملا با همین کم رنگ شدنها می تونب بفهمی که کارتریج تمام شده و باید مجدد شارژش کنی
هر 2 یا 3 بار هم درام تعویض کن

موفق باشی
بله درسته پرینتر لیزری کانن 2900 ال بی پی است و کارتریج فابریک (شماره 703) ساخت ژاپن است ، ظاهرا این مدل تا 2000 پرینت را ساپورت میکنه ولی فکر نمیکنم اینقدر پرینت گرفته باشم و این اواخر حدود سه چهار برگ را کم رنگ زده ، اگه شارژ کنم مثل اول بدون سیاه کردن یا خط انداختن میشه پرینت گرفت و آیا میتونم خودم شارژش کنم اگه امکان داره لینک روش آموزش شارژ رو برام بزارید .
سپاس دوست عزیز

22arash
19-05-2013, 05:17
کمرنگ زدن یکنواخت اصلا دلیل تموم شدن تونر نیست
مگه ماشین وقتی بنزینش فقط یک لیتر مونده ارام راه می ره

بدون نیاز به باز کردن کارتریج دو فک کارتریج رو تا حدی از هم باز کن طوری که از کنار درام قطعه مگنت رو ببینی اگر کاملا تونر پر هست بصورت یکنواخت و جای از مگنت خالی یا کچل نیست یعنی تونر داره
من کنن رو نمی شناسم که بهت بگم کانترش چطور کار می کنه ولی شاید تو تست پیجش بنویسه

دوست عزیز پرینتر لیزری کانن ال بی پی 2900 است و کارتریج هم فابریکه (ساخت ژاپن شماره 703) ، تاپیک یا لینک یا سایتی که آموزش تصویری چک کردن و یا شارژ رو آموزش بده سراغ دارید ؟
سپاس

tnf
19-05-2013, 05:36
سلام ببخشید یه سوال داشتم!
من یه پرینتر HP officejet5610 ALL-IN-ONE دارم. اما پرینت نمیگیره وهی خطایه cartidge errorمیده و چراغش قرمز میشه دیگه حتی copyهم نمیگیره !!!حتی کارتریج هاشو هم عوض کردم ویکی دیگه خریدم اوایل خوب بود اما دوباره پرینت نمیگیره:n03:
تو قسمتtrouble shoot هم که میرم میگه هیچ پرینتری به کامپیوتر وصل نیست:n04:آخه یعنی چی!

TousanRayan
19-05-2013, 16:41
دوست عزیز پرینتر لیزری کانن ال بی پی 2900 است و کارتریج هم فابریکه (ساخت ژاپن شماره 703) ، تاپیک یا لینک یا سایتی که آموزش تصویری چک کردن و یا شارژ رو آموزش بده سراغ دارید ؟
سپاس
درود بر شما
این کارتریج شبیه کارتریج اچ پی 12A هستش و مراحل همون را باید طی کنی
نسبت به کارتریج های جدید شاید سخت تر باشه
اول از سمت راست کارتریج 2 عدد پیچ که روی درام را پوشانده بازر می کنی و در پوش را در میاری 2 تا پین فلزی دو فک کاتریج را بهم سفت کرده یا با ضربه چکش و میخ به داخل بنداز که کار خطرناکی است ( شکسته شدن بعضی از قسمت ها را در پی دارد ) یا با وسیله ای انرا در بیاری
خودم به شخصه این کار را می کنم
پین درام را در میارم و ارام درام را به بیرون می کشم
فوم زیر درام را با دم باریک از بوش خودش جدا کرده بیرون میارم
با یک وسیله دست ساز شبیه ال اینگلیسی L پین ها را از داخل کارتریج به بیرون هول میدم و با دم باریک بیرون می کشم
2 فک جدا میشود
قسمت ضایعات را خالی و تمیز می کنی
ودر قسمت پودرش ، پودر می ریزی

TousanRayan
19-05-2013, 16:43
اساتید
برد فرمتر ارواقی 2055 و 2035 خریدارم
ای سی پشت USB سالم باشه

22arash
20-05-2013, 00:39
درود بر شما
این کارتریج شبیه کارتریج اچ پی 12A هستش و مراحل همون را باید طی کنی
نسبت به کارتریج های جدید شاید سخت تر باشه
اول از سمت راست کارتریج 2 عدد پیچ که روی درام را پوشانده بازر می کنی و در پوش را در میاری 2 تا پین فلزی دو فک کاتریج را بهم سفت کرده یا با ضربه چکش و میخ به داخل بنداز که کار خطرناکی است ( شکسته شدن بعضی از قسمت ها را در پی دارد ) یا با وسیله ای انرا در بیاری
خودم به شخصه این کار را می کنم
پین درام را در میارم و ارام درام را به بیرون می کشم
فوم زیر درام را با دم باریک از بوش خودش جدا کرده بیرون میارم
با یک وسیله دست ساز شبیه ال اینگلیسی L پین ها را از داخل کارتریج به بیرون هول میدم و با دم باریک بیرون می کشم
2 فک جدا میشود
قسمت ضایعات را خالی و تمیز می کنی
ودر قسمت پودرش ، پودر می ریزی

درود و سپاس دوست عزیز
چه نوع پودری ، چه مقدار و ساخت کجا باید تهیه کنم ؟

TousanRayan
20-05-2013, 09:05
درود و سپاس دوست عزیز
چه نوع پودری ، چه مقدار و ساخت کجا باید تهیه کنم ؟

درود بر شما
من سوپر گرافیک و اکونومیک کار می کنم - پراکس و مدلهای دیگه هم هست
خوبی دستگاه شما و کارتریج شما اینه که تفاوت پودر ها در کیفیت زیاد محسوس نیست فقط ممکنه بعضی از پودر های بی کیفیت تر زوتر ضایعات کارتریج رو پر کنن یعنی تونر ها عوض چاپ بر روی کاغذ داخل ضایعات می روند
حال شما می توانید از شهری که زندگی می کنید بهترین پودر را از فروشنده بخواهید - چند جا مختلف استعلام کنید پودر های با پدر مادر را میشناسید
مقدارش هم بسنگی به خودتون داره اینقدر بزنید که از درش بزنه بیرون :n06: ولی اگه یکی دو بند انگشت پایین تر از درپوشش باشه بهتره
اگه قوطی های 90 تا 150 گرمی تهیه کنید که باید همش رو بریزید

JVC
20-05-2013, 19:44
وقتی کاتریجم رو شارژ میکنم بعد از 20 تا 30 صفحه کنار کاغذ از بالا تا پایین مقداری سیاه میشه ..علت چیه ؟ درام رو عوض کردم درست نشد..pcrرو هم عوض کردم نشد..علتش چیه دوستان ؟

پرینتر لیزری canon 4010

کاتریج نو میگیرم مشکل نداره...ولی وقتی شارژش میکنم بعد از مدتی کنار کاغذ از بالا تا پایین مقداری سیاه میشه

rafaelmehraban
20-05-2013, 22:25
سلام.
من یه پرینتر hp d5363 جوهر افشان دارم.متاسفانه کارتریج رنگیش خراب شده(کلا توسط دستگاه شناسایی نمیشه) و قیمتشم بالاست.ولی کارتریج سیاه سالمه ولی نمی تونم فقط از یه کارتریج استفاده کنم یعنی مدام ارور عدم شناسایی کارتریج رنگی رو می گیرم.میشه کاری کرد که پرینتر کاری به کارتریج رنگی نداشته باشه و فقط با سیاه کارشو انجام بده.چون بیشتر مواردی که نیاز دارم سیاه است و از رنگی استفاده ای ندارم.
ممنون

JVC
21-05-2013, 18:13
وقتی کاتریجم رو شارژ میکنم بعد از 20 تا 30 صفحه کنار کاغذ از بالا تا پایین مقداری سیاه میشه ..علت چیه ؟ درام رو عوض کردم درست نشد..pcrرو هم عوض کردم نشد..علتش چیه دوستان ؟

پرینتر لیزری canon 4010

کاتریج نو میگیرم مشکل نداره...ولی وقتی شارژش میکنم بعد از مدتی کنار کاغذ از بالا تا پایین مقداری سیاه میشه

یعنی هیچ کس نیست جواب بده ؟ ؟؟؟؟؟

rafaelmehraban
21-05-2013, 21:31
یعنی هیچ کس نیست جواب بده ؟ ؟؟؟؟؟

سلام.
من سر رشته ای از پرینتر ندارم خودم به مشکل برخوردم اومدم اینجا.ولی دوستم مشکل کشابه شما رو داشت یک بار برای شارژ رفتن نمایندگی اصلی کانن و اونجا بهشون گفتن که مشکل از پودر و مواد نامرغوبی بوده که برای شارژ استفاده شده و یک کارتریج نو از همونجا خرید و حداقل من مطمئنم تا 4 بار بعد شارژ که پیش همونا رفته مشکلی نداشته.می تونید کمی سشوار زیر کارتریج بگیرید که موقتا مشکل شاید حل شه.

rafaelmehraban
21-05-2013, 21:32
سلام.
من یه پرینتر hp d5363 جوهر افشان دارم.متاسفانه کارتریج رنگیش خراب شده(کلا توسط دستگاه شناسایی نمیشه) و قیمتشم بالاست.ولی کارتریج سیاه سالمه ولی نمی تونم فقط از یه کارتریج استفاده کنم یعنی مدام ارور عدم شناسایی کارتریج رنگی رو می گیرم.میشه کاری کرد که پرینتر کاری به کارتریج رنگی نداشته باشه و فقط با سیاه کارشو انجام بده.چون بیشتر مواردی که نیاز دارم سیاه است و از رنگی استفاده ای ندارم.
ممنون

somebody help me plz.

aryna
22-05-2013, 11:56
سلام دوستان این چاپگر CANON MP540 من الان یم اروری میده نمیدم چطوری رفعش کنم دوستان کمک کنید ارور 6A80 را میده

اینم متنش
Turn off power then back on again. If problem persists, see the manual

TousanRayan
23-05-2013, 08:46

پرینتر لیزری canon 4010

درود و سپاس
اگه بعد از 20 تا 30 تا اینجوری میشه بنده حدس میزنم روی مگنت تونر اضافه جمع میشه که طبیعتا به روی درام و قلطک دارم منتقل میشه
پس از اینکه اینطوری شد دو فک کارتریج را جدا کنید و بر روی مگنت دقت کنید اگه پودر اضافه در همان قسمت داشتید با تعویض مگت یا تعویض داکتر بلید این مشکل را حل کنید

TousanRayan
23-05-2013, 08:47
سلام.
ممنون

درود
دوست من معمولا دستگاها بدون کارتریح کار نمی کنن شما چاره ای جز تعویض کارتریج ندارید

TousanRayan
23-05-2013, 08:49
سلام دوستان این چاپگر CANON MP540 من الان یم اروری میده نمیدم چطوری رفعش کنم دوستان کمک کنید ارور 6A80 را میده

اینم متنش

درود بر شما

دکمه کنسل را با فواصل زمانی مختلف نگه دارید تا این ایرور رفع بشه
مثلا اول 5 ثانیه ... نشد 10 ثانیه ... همینجور برین بالا معمولا رفع میشه !

maryamshiraz
23-05-2013, 09:23
تو رو خدا یکی یه سر به این تاپیک بزنه
کمک فوری لازم دارم
کارم لنگه

TousanRayan
23-05-2013, 11:18
تو رو خدا یکی یه سر به این تاپیک بزنه
کمک فوری لازم دارم
کارم لنگه

درود بر شما
پرینتر شما نیاز به رسیت (فریمور ) داره با اقای شعبانی تماس بگیرید abozar.shabani@yahoo.com

maryamshiraz
23-05-2013, 11:42
درود بر شما
پرینتر شما نیاز به رسیت (فریمور ) داره با اقای شعبانی تماس بگیرید abozar.shabani@yahoo.com
سلام‏ ‏میشه‏ ‏شماره‏ ‏موبایلشون‏ ‏یا‏ ‏نام‏ ‏کاربریشون‏ ‏رو‏ ‏پ.خ‏ ‏کنید‏↲خودم‏ ‏میتونم‏ ‏ریست‏ ‏فریمور‏ ‏انجام‏ ‏بدم

tnf
23-05-2013, 18:57
pas chera javab nemidin zarorie kho

h_khozooei
25-05-2013, 09:07
درود و سپاس
اگه بعد از 20 تا 30 تا اینجوری میشه بنده حدس میزنم روی مگنت تونر اضافه جمع میشه که طبیعتا به روی درام و قلطک دارم منتقل میشه
پس از اینکه اینطوری شد دو فک کارتریج را جدا کنید و بر روی مگنت دقت کنید اگه پودر اضافه در همان قسمت داشتید با تعویض مگت یا تعویض داکتر بلید این مشکل را حل کنید

بلید مربوط به درام WB رو عوض کن
این خط طولی که می گی رو درام هم کثیف می کنه؟

siamak5561
25-05-2013, 14:24
سلام
یه چاپگر 1320ـه وقتی روشن میکنی چراغ وسطیش چشمک زن میشه و بعدش هم هیچ کاری انجام نمیده، مشکل از چی میتونه باشه؟

gtyhju77
26-05-2013, 00:08
سلام. کسی میدونه در پرینتر hp 1020 درجه حرارت فیوزینگ رو چه جوری میشه افزایش داد.

h_khozooei
26-05-2013, 10:32
برای چی می خوای اینکار رو بکنی
به این راحتی ها نیست

h_khozooei
26-05-2013, 10:33
سلام
یه چاپگر 1320ـه وقتی روشن میکنی چراغ وسطیش چشمک زن میشه و بعدش هم هیچ کاری انجام نمیده، مشکل از چی میتونه باشه؟

منظور از چراغ وسطی کدوم چرغ می شه

siamak5561
26-05-2013, 16:15
همون چراغ که مثلث خطر روبروشه.

rozbeh12
26-05-2013, 22:48
باسلام به اساتید محترم من یه مشکل با پرینتر دارم و خیلی متشکر میشم اگه کمک کنید
من یه پرینتر epson p50 دارم مدت زیادی هم نیست که خریدمش حدود 2 هفته. پرینت نمیکنه و یا وقتی هم که میکنه خیلی اروم و هی می ایسته اینو روی 2 تا ویندوز و 2 تا سیستمم چک کردم روی pc خودم که حتی با عوض کردن ویندوز مشکل حل نشد ولی رو یه لب تاب قدیمی dell latitude d610 تست کردم تا حدودی بهتر بود ولی بازم مشکل داشت و به مرور زمان (( یه روز یا چند ساعت بعد )) بازم خراب شد و خیلی خیلی کارو با تاخیر انجام میده و بعضی وقتا هم وسط کار برگه رو نصفه پرینت شده میفرسته بیرون . لازمه که بگم من پرینتورو به فروشگاهی که خریدم هم بردم و اوجا تست شد و درست بود پس مشکل از دستگاه نیست . من فکر میکنم نرم افزاری باشه مشکلم . پرینتر من هم تانکر بندی شده هست ... خیلی خیلی متشکر میشم جواب من رو سری بدید چون پرینترو برای عکاسی میخوام و باید سری اماده مصرف شه و لازمه که بگم برای نصب پرینتر هم از Cd خود پرینتر استفاده کردم ........ مرسی

sinasuti
27-05-2013, 07:56
با سلام خدمت دوستان.من پرینتر canon mf4150 چندکاره دارم.بعد از هر بار پرینت چراغ قرمز error روشن میشه.یعنی دوبرگ رو پشتسر هم هیچوقت چاپ نمیکنه.حتما باید خاموش و روشنش کنم تا چراغه خاموش بشه .ویندوزم 7 32بیته.درایور رو هم کامل نصب کردم روش.دوستان لطف کنن اگه راه حلی دارن دریغ نکنن

sh-v1
27-05-2013, 20:38
سلام
من یه پرینتر سه کاره سامسونگ scx-4200 دارم چند وقت پیش کمرنگ و خط دار پرینت می گرفت شارژ کارتریج کردم اما فرقی نکرد بردم یه قطعه عوض کردن بازم تغییر نکرد مشکل از چیه؟

TousanRayan
28-05-2013, 20:02
سلام
من یه پرینتر سه کاره سامسونگ scx-4200 دارم چند وقت پیش کمرنگ و خط دار پرینت می گرفت شارژ کارتریج کردم اما فرقی نکرد بردم یه قطعه عوض کردن بازم تغییر نکرد مشکل از چیه؟

درود بر شما
به نظر من الان مشکل کارتریج دارید

صفحه فلزی تیغه مانند که ....( مراجعه شود به صفحه .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) پست 5803

aryna
29-05-2013, 00:46
سلام من یک hp 1020 لیزری دارم

از کجا و کی بفهمیم کارتریج(جوهر-رنگ -پودر) تموم کرده؟
2 ایا بعداز شارژ دوباره مثل اولش کار میکنه (هم تعداد برگ پرینت هم کیفیت چاپ) چون الان کارتریچ اصلی اش 5 سال است که برای من دوام اورده
3:اسیب های احتمالی که ممکن بر اثز بی احتیاطی هنگام شارژ کردن بزنه به کارتریج؟
4ادرس یک جا که لیرزی ها را خوب شارژ میکنند در مشهد برای پی ام کنید لطفا(خودم حوصله اش را ندارم)

h_khozooei
29-05-2013, 11:57
سلام من یک hp 1020 لیزری دارم

از کجا و کی بفهمیم کارتریج(جوهر-رنگ -پودر) تموم کرده؟
2 ایا بعداز شارژ دوباره مثل اولش کار میکنه (هم تعداد برگ پرینت هم کیفیت چاپ) چون الان کارتریچ اصلی اش 5 سال است که برای من دوام اورده
3:اسیب های احتمالی که ممکن بر اثز بی احتیاطی هنگام شارژ کردن بزنه به کارتریج؟
4ادرس یک جا که لیرزی ها را خوب شارژ میکنند در مشهد برای پی ام کنید لطفا(خودم حوصله اش را ندارم)

5 سال کار کرده!
ماهی چند صفحه پرینتر می گیری؟
بعد از شارژ هم همین قدر پرینت می گیره
اگر شارژ کارت حرفه ای باشه اسیبی نه به کارتریج نه به پرینتر نمی رسونه
یه دوستی داشتم تو مشهد به اسم آقای آل مراد و یا آقای حسن زاده این دوتا خوبن ولی شاید بهتر از این هم پیدا کنی
اگر خواستی بگو شمارش رو برات بفرستم

aryna
29-05-2013, 12:28
5 سال کار کرده!
ماهی چند صفحه پرینتر می گیری؟
بعد از شارژ هم همین قدر پرینت می گیره

تعداد دقیق یادم نیست ولی بر حسب برگه اچار اگر حساب کنی بین 1500تا2000 برگ
چون من برگ اچار پانصد تایی میگیرم تا لان سه تا مصرف کردم وچهارمی نصف و نیمه است

الان یک سوال اصلا از کجا میشه فهمید تا الان چند برگ چاپ کردم در این مدل من hp 1020

کار من خانگی است و بیشتر نمونه سوال و تحقیق و ثبت نام کنکور و (کلا کارهای مدرسه ودانشگاه)حتی چاپ کردن رسید پرداخت اینترنتی قبوض

rozbeh12
29-05-2013, 21:09
سلام من یه پرینتر epson p50 تانکر بندی شده دارم و وقتی که باهاش پرینت می کنم خیلی بنفش در میاد در صورتی که در خیلی از عکس ها اصلا رنگ بنفش هم نیست خیلی متشکر میشم اگه کسی با این مشکل اشنایی داره کمک کنه .... و یه سوال دیگه درب های کوچک تانکر ها باید همیشه باز باشن یعنی وقتی پرینتر خاموشه هم یاید باز باشن ؟؟؟؟

powerboy65
30-05-2013, 03:34
درود بر همه دوستان
یک دستگاه 3 کاره اچ پی 1050 گرفتم برای کپی یک صفحه A4 روی یک برگه کوچک چکار باید کرد؟ بزرگنمایی از 25 درصد داره تا 200 یا 400 درصد اما هیچ جایی نتونستم آموزشی پیدا کنم ممنون میشم بفرمایید.

E.G_band
31-05-2013, 23:33
سلام دوستان:

پیغام INK SYSTEM FAILURE در پرینتر مربوط به چیست؟

مشکلی برای کارتریج پیش اومده یا اینکه باید شارژش کنم؟؟؟

h_khozooei
01-06-2013, 13:42
تعداد دقیق یادم نیست ولی بر حسب برگه اچار اگر حساب کنی بین 1500تا2000 برگ
چون من برگ اچار پانصد تایی میگیرم تا لان سه تا مصرف کردم وچهارمی نصف و نیمه است

کار من خانگی است و بیشتر نمونه سوال و تحقیق و ثبت نام کنکور و (کلا کارهای مدرسه ودانشگاه)حتی چاپ کردن رسید پرداخت اینترنتی قبوض

پرینتر 1020 با کارتریج 12A حدود 1500 تا 2000 می زنه
شارژش هم که بکنی اگر تونر خوبی بریزی همین قدر می زنه
من تونر کرونا استفاده می کنم بنظرم مصرف تونرش نسبت به سایر کمتر هست مثلا 125 گرمیش معادل 150 گرم بقیه عمل می کنه

mohamadrm70
02-06-2013, 11:33
سلام
بنده اسکنر Hp scanjet 5590 دارم، فکر کنم پرینتر هم داره، میخوام بدونم از دوستان این مدل رو داره؟ یا میدونه باد چطور از چاپگرش استفاده کنم؟؟

h_khozooei
02-06-2013, 15:45
نه عزیزم این فقط اسکنر هستش
دستگاه اسکنر خوبی هم هست.

Ghaioom
02-06-2013, 17:53
سلام
بنده اسکنر Hp scanjet 5590 دارم، فکر کنم پرینتر هم داره، میخوام بدونم از دوستان این مدل رو داره؟ یا میدونه باد چطور از چاپگرش استفاده کنم؟؟

دوستمون راس میگه.
ما هم از این داریم.
منم فک میکردم پرینت میکنه بعد دیدم نه برگه رو میکشه بعد فکر کنم میتونی چاپش کنی یا اسکن کنی برگه رو.
دقیق یادم رفته چطوریا بود.

h_khozooei
03-06-2013, 16:45
اون قطعه که می گی ADF هستش کارش اینه که کاغذ های که می خوای اسکن بشه رو توش می گذاری و نیازی نیست دونه دونه اسکن کنی . اون قطعه خودش اتوماتیک می کشه داخل اسکنر

payam110313
04-06-2013, 18:48
سلام کمک فوری نیاز دارم من پرینتر samsung scx-3200 دارم

2 سال خریدمش ولی هنوز 50 برگه پرینت نکردم

از هفته پیش تا حالا هرچی پرینت میگیرم حاشیه کاغذ رو سیاه میکنه

اینم عکسش

sn30000
06-06-2013, 16:27
سلام : دوست عزیز معمولا چاپگرها دو سینی کاغذ دارن یکی با حجم کم و یکی با حجم زیاد کارایی اینا با هم چه فرقی دارند . ؟ممنون.

h_khozooei
06-06-2013, 17:56
سلام کمک فوری نیاز دارم من پرینتر samsung scx-3200 دارم

2 سال خریدمش ولی هنوز 50 برگه پرینت نکردم

از هفته پیش تا حالا هرچی پرینت میگیرم حاشیه کاغذ رو سیاه میکنه

اینم عکسش

یه نگاهی به درام دستگاه بنداز ببین این مشکل رو می بینی رو درام
وقتی پرینت می گیره ایا رو درام تونر باقی می مونه؟
راستی چرا اصلا سامسونگ خریدی مگه اچی پی چش بود

h_khozooei
06-06-2013, 17:57
سلام : دوست عزیز معمولا چاپگرها دو سینی کاغذ دارن یکی با حجم کم و یکی با حجم زیاد کارایی اینا با هم چه فرقی دارند . ؟ممنون.

معمولا حجم کمتره پیکاپ ضعیف تری داره بهتره کار زیاد رو از اون یکی بکشی

Ship Storm
07-06-2013, 22:10
سلام دوستان
یک پرینتر سامسونگ مدل 4623 دارم که کارتیج مدل MLT-D105L روشه ، میخواستم بدونم این اخطار که میده واسه Tonner Low چطور میشه حذفش کرد ؟ آیا با شارژ کارتریج مشکل برطرف میشه و با باید IC اون هم عوض بشه ،،، کسی اطلاع داره در این زمینه؟
ممنون

clikone
08-06-2013, 04:09
سلام به همه دوستان
من یه پرینتر hp 1102 دارم که بعد شارژ کارتریج یه خط سفید افقی تو پرینت تکرار میشه
نمیدونم مشکل از چیه
لطفا راهنمایی کنید

payam110313
08-06-2013, 21:52
یه نگاهی به درام دستگاه بنداز ببین این مشکل رو می بینی رو درام
وقتی پرینت می گیره ایا رو درام تونر باقی می مونه؟
راستی چرا اصلا سامسونگ خریدی مگه اچی پی چش بود

بله تونر رو درام میمونه:n03:

hamidcorsa
09-06-2013, 11:31
دوستان سلام
من پرینتر لیزری hp1025 دارم و میخواستم بدونم میشه حاشیه سفید دور تصویر که پرینتر خودش میندازه را برداشت. یا به عبارتی مثل پرینترهای جوهر افشان borderles کرد.
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه من تو تنظیماتشون هرچی گشتم چیزی دستگیرم نشد

h_khozooei
09-06-2013, 13:26
تا اونجا که من می دونم نمی تونی اینکار رو بکنی

h_khozooei
09-06-2013, 13:30
سلام به همه دوستان
من یه پرینتر hp 1102 دارم که بعد شارژ کارتریج یه خط سفید افقی تو پرینت تکرار میشه
نمیدونم مشکل از چیه
لطفا راهنمایی کنید

می تونه مگنت و یا فوم باشه
احتمال فوم بیشتره اگر خط هندسی مرتبط نیست
ولی اگر یه خط هندسی مرتب هست احتمال زیاد فنر مگنت اتصالش قطع می شه

h_khozooei
09-06-2013, 13:35
بله تونر رو درام میمونه:n03:
یا مصرفی دستگاهت پره یا بلید پشت درام

siamak5561
09-06-2013, 14:13
سلام
2 تا سوال داشتم
1- آیا تونرهای چاپگرها به همدیگه میخورن؟ مثلا من اگه برای HP بگیرم میتونم توی چاپگر کنون یا سامسونگ هم استفاده کنم؟
2- آیا جوهرها به همدیگه میخورن؟ مثلا HP به کنون میخوره؟ البته اپسون که هیچی.
اگه لطف کنید جامع پاسخ بدید ممنون میشم.

h_khozooei
09-06-2013, 14:34
من در زمینه جوهر اطلاعاتی ندارم ولی فکر نمی کنم به هم بخورن
حتی جوهر های hp هم به هم نمی خورن
ولی در زمینه تونر، تونر های hp به هم می خورن بجز 85 که تونرش فرق می کنه
تونرهای hp به کنن می خورن
ولی سایر تونرها مال خودشونن

rubvix
09-06-2013, 14:45
با سلام
برای چاپ عکس 3/4 به صورت 12 یا 36 تایی باید از چه نرم افزاری استفاده بکنم لطفا توضیح دهید

siamak5561
09-06-2013, 14:46
ممنون
این 85 مدل پرینترش چیه؟ بعد یعنی برای سامسونگ حتما باید تونر جدا استفاده بشه؟
راستی اچ پی و کنون که لازم نیست بعد شارژ چیپشون عوض بشه؟ فقط سامسونگ اینجوریه دیگه؟

tahersat
09-06-2013, 14:51
دوستان منظور از کارترچ طرح چیست؟ من خودم شنیدم که طراحی این نوع به شکلیه که بدون باز کردنش از یه دریچه میشه شارژش کرد درسته؟

h_khozooei
10-06-2013, 17:43
1102
اگر HP و Canon رنگی باید عوض کنی
ولی برای تک رنگ معمولا لازم نمیشه ( برای بیشتر مواردش)

libert0r
16-06-2013, 00:13
سلااااااااااااااااااااااا ااااااااااااامی گرم دارم به همه دوستان این تاپیک ....
مدت خیلی زیادی میشه که من نیومده بودم ....
حالا دوباره اومدم و در خدمت شماااام ....
هر سوالی باشه در خدمتم

libert0r
16-06-2013, 00:20
دوستان منظور از کارترچ طرح چیست؟ من خودم شنیدم که طراحی این نوع به شکلیه که بدون باز کردنش از یه دریچه میشه شارژش کرد درسته؟

سلام

بطور کلی کارتریج ها 3 دسته (درجه) هستن :

کارتریج درجه :1
بدلیل گران شدن قیمت دلار و افزایش تحریم ها برای حمایت از مصرف کننده کارتریج های چینی با کیفیتی بالا ودر حد کارتریج فابریک وبا درام وچیپست فابریک از کشور چین در بازار فروخته میشود که از نظر کیفیت بسیار بالا بوده و قطعات آن ساخت کشور ژاپن میباشد این کارتریج ها دارای تمامی استانداردهای کمپانی اچ پی میباشد و هیچگونه اسیبی به پرینتر نمیرساند و از نظر هزینه بسیار مرغوم به صرفه میباشد
--------------------------------------------------------
کارتریج درجه2 یا طرح
این کارتریج ها نیز ساخت کشور چین میباشد اما موقع ثبت سفارش این مدل از کارتریج به خاطر کاهش دادن هزینه از طرف سفارش دهنده از کیفیت ان کاسته شده و بسیاری از قطعات موجود در کارتریج دارای کیفیت پایین میباشد و جوهر موجود در ان نا مرغوب میباشد و تعداد برگی که چاپ میکند بسیارکم میباشد و گاها پیش امده که برای پرینتر مشکل ساز بوده اند
--------------------------------------------------------
:کارتریج درجه 3
این دسته از کارتریجها که به کارتریجهای شارژی نیز معروفند همان کارتریجهای مصرف شده میباشند که . این دسته از کارتریجها درون کارگاه های زیرزمینی شارژ شده و پس از قرار دادن نوار پلوم درون انها کارتریجها جعبه شده و به بازار فروش می ایند که گاها به خاطر اینکه قطعات کارتریج کارکرده میباشند تا انتهای کار نمیتواند مصرف کننده را یاری کند و باید دوباره کارتریج تهیه کنند

امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم

libert0r
16-06-2013, 00:21
راههای شناخت کارتریج فابریک واورجینال hp

مشخصه اصلی شناخت کارتریج وجود هلوگرام ان بوده که ساخت ان اتمی بوده و هلوگرام چینی یا طرح کیفیت ان را ندارد .میشود گفت که هلوگرام فابریک را نمیتوان سالم از جعبه آن جدا نمود و هلوگرام مخدوش میشود ولی در نمونه چینی خاصیت هلوگرام را نداشته و بیشتر به برچسب شبیه میباشد که به راحتی از روی جعبه میتوان ان را جدا نمود. مشخصه بعدی که میتوان به ان اشاره نمود سریال پشت جعبه کارتریج میباشد که در نمونه کارتریج لیزری به صورت حک در پشت جعبه میباشد که در نمونه چینی یا طرح این سریال به صورت چاپ در پشت جعبه میباشد.(البته باید توجه داشت که سریال جعبه با کارتریج یکی باشد)

Ghaioom
17-06-2013, 08:13
چاپگر سه کاره m1132 داریم ولی چند وقته ایراد پیدا کرده و گاهی وقتا قاط میزنه رو مانیتورش حرف E8 میزنه که هیچ اتفاقی نمیفته. نمیدونم مشکل چیه. E8 یعنی چی به نظرتون؟
با سیستم پرینت نکردم فقط میخواستم از رو یه چیزی کپی کنم که اون چرخاننده که این طرف و اون طرف میره اصلا تکون نمیخوره. چیکارش کنم؟ :n13:

h_khozooei
17-06-2013, 12:59
این ایراد مال موتور اسکنر هست می تونه موتور اسکنرت ایراد پیدا کرده باشه یا کابلها مرتبط با اون مشکل داشته باشه
ولی من فکر کنم باید موتور اسکنرت رو عوض کنی

Ghaioom
17-06-2013, 13:34
این ایراد مال موتور اسکنر هست می تونه موتور اسکنرت ایراد پیدا کرده باشه یا کابلها مرتبط با اون مشکل داشته باشه
ولی من فکر کنم باید موتور اسکنرت رو عوض کنی

اونوقت چنده موتور اسکنر؟

narvanco
18-06-2013, 12:36
سلام دوستان
چاپگر کنن 4840 دارم
الان داشت چاپ می کرد یکی از کارتریجاش تموم شد.چون تانک گذاشتم باید بیارم وسط هد رو و کارتریج رو دربیارم تا دوباره ریست بشه.همین کارو کردم اما بعد اینکه برگشت سر جاش این خطا رو میده
az ink tank cannot be recognized

چکارش کنم؟؟ کارتریج ها هم سرجاشون هستن.
لطفا راهنمایی کنید.

Ship Storm
20-06-2013, 15:50
سلام دوستان
یک پرینتر سامسونگ مدل 4623 دارم که کارتیج مدل MLT-D105L روشه ، میخواستم بدونم این اخطار که میده واسه Tonner Low چطور میشه حذفش کرد ؟ آیا با شارژ کارتریج مشکل برطرف میشه و با باید IC اون هم عوض بشه ،،، کسی اطلاع داره در این زمینه؟
ممنون

soheilhd
24-06-2013, 15:33
باید کارتریج شارژ شود و دستگاه تون ریست نرم افزاری بشه توی این سایت نرم افزارش موجوده:n02:

TousanRayan
25-06-2013, 20:50
درود بر همه اساتید
کالیبره کردن 1215 را کسی بلده
بعد از شارژ رنگ ابی داری حاله ای از سایه است مشخصه که میخواد با کمی مشکی ترکیب بشه ولی مشکی پایین تر میافته

ramram87030
25-06-2013, 21:14
سلام دوستان یه سوال فقط جون من فوری ج بدین . . .

من یه پرینتر epson s22 دارم که وقتی میخوام پرینت بگیرم رنگ های مشکی و آبی رو نمیشناسه ، هرکاری هم کردم درست نشد نمیدونم مشکل از کجاست ؟؟؟؟
من پرینتر رو مخزنی کردماااا...

راستی وقتی نازل چک میزنم این پیغام رو میده :

Nozzle cheack can not be completed

Do ou wish to replace the ink catridge now?

لطفا زووود جواب بدید امشب نیاز فوری بهش دارم . . .

ممنون

aryna
25-06-2013, 22:32
سلام دوستان من اچ پی 1020 را امشب شارژ کردم

اما خیلی کم رنگتر از قبلی چاپ میکنه

قبلی شارژ فابریک خود دستگاه بود(اولین بار است شارژ کردم ) که کمرنگ میزنه

دلیل اش چیست؟

منظورم تنظیمات نرم افزاری درایور پرینتر نیست

saeedeng
26-06-2013, 02:16
با سلام خدمت همه دوستان.خیلی خیلی گیر هستم. یه پرینتر 1670 سامسونگ دارم که برای اولین بار شارز کردم ولی وقتی پرینت می گیرم روی کاغذ دست می کشمپودر به دستم می چسبه نمی دونم مشکلش چیه اگه امکان داره هرچه سریعتر منو راهنمایی کنید:n28::n28:

saeedeng
26-06-2013, 02:17
حالا باید چیکار کنم آخه دقیقا تا قبل از اینکه شارز کنم خیلی خوب کار میکرد به نظر شما از پودر نیست؟

ramram87030
26-06-2013, 09:51
سلام دوستان یه سوال فقط جون من فوری ج بدین . . .

من یه پرینتر epson s22 دارم که وقتی میخوام پرینت بگیرم رنگ های مشکی و آبی رو نمیشناسه ، هرکاری هم کردم درست نشد نمیدونم مشکل از کجاست ؟؟؟؟
من پرینتر رو مخزنی کردماااا...

راستی وقتی نازل چک میزنم این پیغام رو میده :

Nozzle cheack can not be completed

Do ou wish to replace the ink catridge now?

لطفا زووود جواب بدید امشب نیاز فوری بهش دارم . . .

ممنون
یعنی واقعا کسی نیست جواب ما رو بده ؟؟؟

h_khozooei
26-06-2013, 13:25
حالا باید چیکار کنم آخه دقیقا تا قبل از اینکه شارز کنم خیلی خوب کار میکرد به نظر شما از پودر نیست؟
چه تونری استفاده کرده
می تونه از تونرت باشه
ولی اگر حالت عالی بود از فیوزینگ دستگاه بود

saeedeng
26-06-2013, 21:08
نمی دونم دقیقا از چه تونری استفاده کرده ولی خود کسی که شارز کرد گفت که شاید از پودر باشه.شما فکر نمیکنین از تونر باشه؟

azady1368
26-06-2013, 21:18
دوستان سلام
میخاستم یه hp 4500چهار کاره بخرم به نظر شما انتخاب خوبی هست ؟
وضعیت چاپش چطوره ارزشش رو داره ؟
واسه شارژ کردنش دردسر یافت نشدن کارتریج داره.قیمت شارژ کردن چقدر تموم میشه ؟
و در کل چطور چابگری میبیندش ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

azady1368
26-06-2013, 21:31
دوستان سلام
میخاستم یه hp 4500چهار کاره بخرم به نظر شما انتخاب خوبی هست ؟
وضعیت چاپش چطوره ارزشش رو داره ؟
واسه شارژ کردنش دردسر یافت نشدن کارتریج داره.قیمت شارژ کردن چقدر تموم میشه ؟
و در کل چطور چابگری میبینیدش ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

aryna
27-06-2013, 18:44
سلام دوستان من اچ پی 1020 را امشب شارژ کردم

اما خیلی کم رنگتر از قبلی چاپ میکنه

قبلی شارژ فابریک خود دستگاه بود(اولین بار است شارژ کردم ) که کمرنگ میزنه

دلیل اش چیست؟

منظورم تنظیمات نرم افزاری درایور پرینتر نیست

کسی نیست کمک کنه

h_khozooei
29-06-2013, 12:25
نمی دونم دقیقا از چه تونری استفاده کرده ولی خود کسی که شارز کرد گفت که شاید از پودر باشه.شما فکر نمیکنین از تونر باشه؟
یه تونر کرونا بخر قوطی های سبز رنگش مخصوص سامسونگ. به نظرمن بی نظیره

h_khozooei
29-06-2013, 12:27
کسی نیست کمک کنه

می تونه تونرت باشه
می تونه بد شارژ کرده باشی
کارتریج 12 یا همون پرینتر که گفتی یه فنر کشیده داره اگر اونو ندازی کمرنگ می زنه
مدل تونرت چی هستش

saeedeng
29-06-2013, 22:23
ممنون از شما دوست عزیز آیا می دونید قیمت کرونا چند هست؟

aryna
29-06-2013, 23:05
می تونه تونرت باشه
می تونه بد شارژ کرده باشی
کارتریج 12 یا همون پرینتر که گفتی یه فنر کشیده داره اگر اونو ندازی کمرنگ می زنه
مدل تونرت چی هستش

من که دادم بیرون برام شارژ کردن و یارو گفت پودر اچ پی اصل استفاده میکنم براش

یک عکس از این فنر اگر میشه بزار تا ببینم کجا هست و چجوریه(اگر مکنه)

مدل تونر را از کجا بفهمم؟

payamaliabadi
30-06-2013, 07:07
سلام
یه پرینتر 1300 اچ پی دارم که حدود 4 ماهه خاموشه.قبلش دادم سرویس و خوب کار میکرد.این چند وقته احتیاج نداشتم که الان کابل برقشو زدم اصلا روشن نمیشه؟!!
نمیدونم یعنی چی؟!چه مشکلی واسش پیش اومده؟

h_khozooei
30-06-2013, 19:15
اگر از کابل برقش مطمئن هستی. احتمالا یا کلیدش مشکل داره یا برد دی سی اون مشکل داره

mohyy
01-07-2013, 09:02
سلام دوستان
من یه پرینتر canon mf 4330 دارم
بعد از اینکه برای اولین بار کارتریجش رو شارژ کردم ، کیفیت پرینت اومد پایین ، یعنی توی کل صفحه ای که پرینت میشه یه لایه خیلی نازک و نامحسوس جوهر پخش میکنه . یعنی کل صفحه رو کدر میکنه و پرینت شفاف نیست
درام و فوم رو هم عوض کردم . یکبار هم کل کارتریج رو خالی کردم و باد گرفتم ، نشد که نشد
راه حلش چیه به نظرتون

h_khozooei
01-07-2013, 11:53
احتمالا تونر خوبی مصرف نکردی
تونرتو عوض کن

mohyy
02-07-2013, 12:03
من سعی کردم بهترین تونر موجود در بازار رو بخرم یعنی سوپر گرافیک سبز رنگ
یعنی میگید نوع تونر رو بازم عوض کنم؟

mohyy
02-07-2013, 15:26
طبق آخرین تلاشهای به این نتیجه رسیدم که کارتریج زبون بسته هیچ مشکلی نداره ، روی یک پرینتر مشابه تست کردم ، کاملا شفاف پرینت میگیره . کارتریج آکبند اون دستگاه رو هم روی پرینتر خودم تست کردم ، کاملا کم رنگ و بی کیفیته

بنابراین به طور حتم ، مشکل از کارتریج نیست و از خوده پرینتره . حالا اگه میشه راهنمایی کنید که کدوم قسمت پرینتر تو پرینت نقش داره
ممنونم

afn.gig
02-07-2013, 16:07
دوستان علت پرینت تکرار شونده چیه؟ یه پرینتر رنگی لیزری دارم هر صفحه ای که چاپ میکنم، دقیقا همون رو خیلی کمرنگ پایین صفحه هم چاپ میکنه اما به صفحات بعد منتقل نمیشه یعنی اینطور نیست که تصویر کم رنگ صفحه قبل رو تو صفحه جدید بیاره و فقط همین صفحه در حال پرینت رو کمرنگ پایین خود صفحه تکرار میکنه. قابل تعمیر هست؟ آسیب مال کارتریج هاست یا از خود پرینتر هست؟
کارتریج هاش هنوز فابریکن و شارژ نشدن (استفادم خیلی کمه)
پرینتر نوع رنگی لیزری چهار کاره اچ.پی مدل 1415 هست.
ایراد از درایور نیست چون پرینتر بدون اتصال به کامپیوتر، صفحه تست رو هم تکرار شونده میزنه.

h_khozooei
02-07-2013, 19:24
طبق آخرین تلاشهای به این نتیجه رسیدم که کارتریج زبون بسته هیچ مشکلی نداره ، روی یک پرینتر مشابه تست کردم ، کاملا شفاف پرینت میگیره . کارتریج آکبند اون دستگاه رو هم روی پرینتر خودم تست کردم ، کاملا کم رنگ و بی کیفیته

بنابراین به طور حتم ، مشکل از کارتریج نیست و از خوده پرینتره . حالا اگه میشه راهنمایی کنید که کدوم قسمت پرینتر تو پرینت نقش داره
ممنونم

من هیچ وقت همچین تونر رو پیشنهاد نمی کنم. ولی اگر شما استفاده کردید و راضی هستید استفاده کنید.
تونر خوب می خوای تونر کرونا برو بخر امتحان کن فرق شو مشاهده می کنی. کارتریج مرده رو زنده می کنه
می تونه لیزر دستگاهت ایراد داشته باشه و یا سرویس بخواد

h_khozooei
02-07-2013, 19:32
دوستان علت پرینت تکرار شونده چیه؟ یه پرینتر رنگی لیزری دارم هر صفحه ای که چاپ میکنم، دقیقا همون رو خیلی کمرنگ پایین صفحه هم چاپ میکنه اما به صفحات بعد منتقل نمیشه یعنی اینطور نیست که تصویر کم رنگ صفحه قبل رو تو صفحه جدید بیاره و فقط همین صفحه در حال پرینت رو کمرنگ پایین خود صفحه تکرار میکنه. قابل تعمیر هست؟ آسیب مال کارتریج هاست یا از خود پرینتر هست؟
کارتریج هاش هنوز فابریکن و شارژ نشدن (استفادم خیلی کمه)
پرینتر نوع رنگی لیزری چهار کاره اچ.پی مدل 1415 هست.
ایراد از درایور نیست چون پرینتر بدون اتصال به کامپیوتر، صفحه تست رو هم تکرار شونده میزنه.

من بحث می خوام اینجا مطرح کنم که کارتریجی که شما به همراه پرینترتون می خرید می تون فابریک باشه می تونه نباشه. اگر شما پرینتری رو که می خرید یه نا اهل بیاد و کارتریج شو برداره و کارتریج طرح بگذاره شما محال متوجه بشید. بعد میاد اون کارتریج اصل رو می فروشه

توی پرینتر رنگی لیزر وضعیت با پرینتر لیزر معمولی فرق می کنه. اگر چاپ شما رنگی هست و تکرار هم رنگی هست (یعنی یک رنگ نباشه ترکیب رنگ باشه) احتمال زیاد یا فیوزینگ دستگاه هست. یا ترانسفر بلت هست.
می تونی در حین پرینت وقتی پرینتر داره پرینت می گیره در دستگاه رو باز کنی و ببینی که ایا این حالت قبل از هیتر صورت می گیره یا بعد از هیتر . البته باید چند بار این کار رو بکنی تا متوجه بشی

danial13
04-07-2013, 16:33
سلام دوستان نظرتون در مورد hp photosmart d5063 چیه؟با توجه به اینکه واسش باید خریداری بشه ارزش خرید تا چه قیمتی رو داره؟
ممنون

h_khozooei
05-07-2013, 21:09
جوهر افشان دردسر خیلی داره اول یه براورد قیمتی رو کارتریج هاش بکن و بدون که هر کدوم 20صفحه پر هم بزور می زنن

Msd.Socianse
06-07-2013, 19:23
با سلاممن یک hp جوهر افشان دارم. دیروز کارتریج رنگیشو ( که سه رنگه) شارژ کردم . شستشو با محلول و آب جوش هم دادم به جونش و بعدش یه هوا گیری تپل کردم. بعد از نصب تو جاش چراغ Color و Check Print Cartridge خاموش روشن میشه . انگار اصلا نمیشناستش !! البته اتصالات رو کارتریج و توی دستگاهو هم تمیز کردم اما تاثیری نداشت...اگه کمک کنید ممنون میشم

mehdi30nema
07-07-2013, 07:02
من یه پرینتر اچ پی مدل 2050 خریدم که کارتریج 122 میخوره . تا الان شاید کلا 60 یا 70 برگ بیشتر پرینت باهاش نگرفتم که دیروز اومدم کپی سیاه سفید بگیرم دیدم کاغذ خالی برگردوند . یعنی انگار جوهرش تموم شده و چیزی چاپ نمیکنه ، رفتم توی تنظیماتش از توی کامپیوتر و دیدم هنوز کرتریج مشکی حدوده 35 تا 40 درصد جوهر داره . بازم کپی گرفتم که چیزی چاپ نکرد اما وقتی پرینت ساه و سفید گرفتم یه چیزای خیلی کمرنگی چاپ کرد .
اولا چرا اصلا توی 70 برگ پرینت این جوری شده در صورتی که تو کاتالوگش نوشته 300 برگ پرینت میگره .
بعد اینکه اصلا وقتی توی کامپیوتر داره نشون میده 40 درصد جوهر داره چرا توی عمل چیزی چاپ نمیکنه ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید .

amintafty
07-07-2013, 10:17
با سلام و خسته نباشید . من پرینتر office jet 7000 واید فرمت اچ پی دارم . هر چی گشتم طریقه پر کردن کارتریج 920 به صورت کامل و تخصصی نبود بالاخره بعد از سوراخ کردن سوراخ هواگیری یک کارتریج و خراب شدنش و کلی ماجر ا از ته کارتریج اونا را پر کردم . ولی کمی رنگهام به هم میریزه و کلا چیز زیادی از این پرینتر نمیدانم مثلا کلین آپ این پرینتر را بلد نیستم و.... مساله ی بعدی اینکه یه کاغذ خریدم با عنوان silk inkjet paper از مارک tillco و مات است ولی وقتی کاغذ اینکجت را در پرینتر انتخاب میکنم رنگ سیاه بعد از چاپ با انگشت بخش میشود وقتی فتو پیپر را میزنم پخش نمیشود ولی سیاه نیست مایل به سبز است . لطفا یک راهنمایی کلی بفرمایید . ااگر هم خواستید به من ایمیل بزنید که خیلی ممنون میشوم ایمیل من هم amindehghany@ymail.com

h_khozooei
07-07-2013, 17:46
با سلاممن یک hp جوهر افشان دارم. دیروز کارتریج رنگیشو ( که سه رنگه) شارژ کردم . شستشو با محلول و آب جوش هم دادم به جونش و بعدش یه هوا گیری تپل کردم. بعد از نصب تو جاش چراغ Color و Check Print Cartridge خاموش روشن میشه . انگار اصلا نمیشناستش !! البته اتصالات رو کارتریج و توی دستگاهو هم تمیز کردم اما تاثیری نداشت...اگه کمک کنید ممنون میشم

اگر بعد از اینکه تو اب جوش گذاشته باشی و کاملا خشکش نکرده باشی هد کارتریج می سوزه؟
راستی چه مدلی هست.

h_khozooei
07-07-2013, 17:49
من یه پرینتر اچ پی مدل 2050 خریدم که کارتریج 122 میخوره . تا الان شاید کلا 60 یا 70 برگ بیشتر پرینت باهاش نگرفتم که دیروز اومدم کپی سیاه سفید بگیرم دیدم کاغذ خالی برگردوند . یعنی انگار جوهرش تموم شده و چیزی چاپ نمیکنه ، رفتم توی تنظیماتش از توی کامپیوتر و دیدم هنوز کرتریج مشکی حدوده 35 تا 40 درصد جوهر داره . بازم کپی گرفتم که چیزی چاپ نکرد اما وقتی پرینت ساه و سفید گرفتم یه چیزای خیلی کمرنگی چاپ کرد .
اولا چرا اصلا توی 70 برگ پرینت این جوری شده در صورتی که تو کاتالوگش نوشته 300 برگ پرینت میگره .
بعد اینکه اصلا وقتی توی کامپیوتر داره نشون میده 40 درصد جوهر داره چرا توی عمل چیزی چاپ نمیکنه ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید .

می تونه هد دستگاهت گرفته باشه و نتونه جوهر که تو کارتریج هست رو پرینت بگیره
البته بگم چیپ کارتریج مثل امپر بنزین نیست که بدون توی باک چقدر بنزین هست. بلکه مقدار چاپی که می گیری رو محاسبه می کنه و از مقدار چیپ کم می کنه.

mehdi30nema
08-07-2013, 10:11
می تونه هد دستگاهت گرفته باشه و نتونه جوهر که تو کارتریج هست رو پرینت بگیره
البته بگم چیپ کارتریج مثل امپر بنزین نیست که بدون توی باک چقدر بنزین هست. بلکه مقدار چاپی که می گیری رو محاسبه می کنه و از مقدار چیپ کم می کنه.

ممنون ولی پرینتر رو سه ماهه گرفتم و هدش باید سالم باشه . کلا اینا اینطوریا که این قدر زود کارترجشون تموم میشه ؟

Msd.Socianse
08-07-2013, 10:33
اگر بعد از اینکه تو اب جوش گذاشته باشی و کاملا خشکش نکرده باشی هد کارتریج می سوزه؟
راستی چه مدلی هست.

نه،خوب خشکش کردم..
:question:دوست عزیز 2تا سوال :
1-جطور میشه فهمید کارتریج سوخته ؟؟ (البته بدون تست تو یه دستگاه دیگه)
2-چرا اگر کاملا خشک نشه،میسوزه؟؟

h_khozooei
08-07-2013, 13:57
من زیاد تو پرینتر های جوهر افشان اطلاعات ندارم هد شامل یه سری المنت هست که جوهر رو بخار می کنه و جوهر از هد خارج می شه و روی کاغذ می شینه
اب باعث می شه این مدار اسیب ببنی اگر جریان تو مدار (کارتریج رو دستگاه روشن باشه) باشه. و از هد جریان برق عبور کنه برای همین باید کاملا خشک بشه
هد سوخته رو دستمال جوهر می اد اما تو دستگاه هیچ چیزی پرینت نمی گیره.
البته اگر ارور بده نمی دونم می تونه هد سوخته باشه یا نه. بهترین کار اینه که قسمت اتصال رو کارتریج و پرینتر رو کاملا با مایع شیشه شور یا الکل تمیز کنی و بگذاری خشک بشه.

hps2142
09-07-2013, 17:14
سلام دوستان من پرینتر 4 کاره ی سامسونگ 4521F دارم نمیدونم چجوری پودر رو تو پرینتر بریزم که شارژ شه . کسی میتونه کمک کنه ؟

mrmmnb
10-07-2013, 01:59
دوستان یه 4 کاره کانن 4450 هست که یه مشکل داره که روی اعصاب هست و اونم اینکه کاغدی که میزاری تا روش چاپ بشه (یا پرینت بشه) اگه با کاغذی که تو تنظیمات بود فرق داشته باشه ارور میده
قبلا یه سامسونگ داشم اصلا این مشکل رو نداشت
مثلا روی شیشه یه کاغذ A5 میزارم پایین هم کاغذ A5 میزارم کپی انجام میشه مشکلی هم نداره ولی یه پیغام خطا میده که باید کنسلش کرد چون هر دفعه هم کاغذ متفاوت استفاده میه نمیشه هر دفعه رفت توی تنظیمات و عوض کرد
میخواستم بدون نمیشه کاری کرد بیخیال این چک کردن اندازه کاغذ بشه؟(عین دستگاه سامسنگ قبلی که داشتم کاری نداشت کاغذ چی هست)
با تشکر

hps2142
10-07-2013, 10:23
سلام دوستان من پرینتر 4 کاره ی سامسونگ 4521F دارم نمیدونم چجوری پودر رو تو پرینتر بریزم که شارژ شه . کسی میتونه کمک کنه ؟

up..is important to me

h_khozooei
10-07-2013, 17:53
معمولا تو مسیر سینی دستی پرنیتر سایز چک نمی شه .

saeedeng
10-07-2013, 19:16
با سلام خدمت دوستان عزیز برای پرینتر samsung ml-1670 از چه تونری استفاده کنم خوبه و اینکه آیا PRAX خوب هست؟

mrmmnb
11-07-2013, 04:40
معمولا تو مسیر سینی دستی پرنیتر سایز چک نمی شه .

چرا هر دو جا چک میکنه

h_khozooei
13-07-2013, 17:28
با سلام خدمت دوستان عزیز برای پرینتر samsung ml-1670 از چه تونری استفاده کنم خوبه و اینکه آیا PRAX خوب هست؟

عزیز جان تونر سامسونگ کرونا رو بگیر بطری های سبز رنگ کرونا خیلی عالی جواب می ده
من تا اونجا که میدونم بهتر از پرکسه

saeedeng
13-07-2013, 23:00
ممنون از راهناییتون.شما می دونید قیمتش چنده؟

narvanco
14-07-2013, 09:20
سلام دوستان

چاپگر کنن 4840 دارم
الان داشت چاپ می کرد یکی از کارتریجاش تموم شد.چون تانک گذاشتم باید بیارم وسط هد رو و کارتریج رو دربیارم تا دوباره ریست بشه.همین کارو کردم اما بعد اینکه برگشت سر جاش این خطا رو میده
az ink tank cannot be recognized

چکارش کنم؟؟ کارتریج ها هم سرجاشون هستن.
لطفا راهنمایی کنید.

amin_post
14-07-2013, 12:40
سلام دوستان

پرینتر hp p2014 من با اینکه از زمانی که خریدم از اون زیاد استفاده نکردم یعنی حدود 5000 تا هم پرینت نگرفتم یه مدتیست که کاغذ پرینت گرفته شده را کثیف ( دانه های سیاه رنک ) ( مثل کپی بی کفیت ) چاپ میکنه و در خطهای کاغذ هم سایه دار چاپ میشه و مجبورم برای کمی با کفیتر چاپ بشه در قسمت نرم افزار پرینتر print quality عدد 600dpi وتیک economode بزنم ولی طبیعتا کم رنگ متن چاپ شده را دار هستم و چند روز قبل کاغذ گیر کرد که اونو بیرون کشیدم و لی پرینتر روشن میشه و من صدای اولیه پرینتر در هنگام روشن شدن دیگه نمیده و چراغ jam light روی پرینتر چشمک نارنجی رنگ میزنه
لطفا کمکم کنید
نحوه تمیزکاری پرینتر و شارج کاتریج آن هم میخواستم
راستی دفترچه فارسی این نوع پرینتر و یا مشابه آن هم اگه هست ممنون میشوم لطف بکنید .

amin_post
14-07-2013, 22:18
سلام دوستان

پرینتر hp p2014 من با اینکه از زمانی که خریدم از اون زیاد استفاده نکردم یعنی حدود 5000 تا هم پرینت نگرفتم یه مدتیست که کاغذ پرینت گرفته شده را کثیف ( دانه های سیاه رنک ) ( مثل کپی بی کفیت ) چاپ میکنه و در خطهای کاغذ هم سایه دار چاپ میشه و مجبورم برای کمی با کفیتر چاپ بشه در قسمت نرم افزار پرینتر print quality عدد 600dpi وتیک economode بزنم ولی طبیعتا کم رنگ متن چاپ شده را دار هستم و چند روز قبل کاغذ گیر کرد که اونو بیرون کشیدم و لی پرینتر روشن میشه و من صدای اولیه پرینتر در هنگام روشن شدن دیگه نمیده و چراغ jam light روی پرینتر چشمک نارنجی رنگ میزنه
لطفا کمکم کنید
نحوه تمیزکاری پرینتر و شارج کاتریج آن هم میخواستم
راستی دفترچه فارسی این نوع پرینتر و یا مشابه آن هم اگه هست ممنون میشوم لطف بکنید .

=============================

دوستان در مورد چراغ jam light روی پرینتر چشمک نارنجی رنگ میزنه جواب گرفتم و کاتریجمو شارج کردم با پودری که عکسشو گذاشتم ( عکس 1 ) قبل و بعد شارج کاغذ را به صورت عکسی که گذاشتم ( عکس 2 ) چاپ میکنه در این مورد جهت عیب یابی لائقل کمکم بکنید
راستی عیب چراغه را با باز و بسته کردن دربهای پرینتر شانسی جواب گرفتم
از پودری که استفاده کردم مناسب پرینترم هست ؟ آخه از دوستم که داشته بود گرفتم

لینک عکسها :

amin_post
14-07-2013, 22:25
یکی جواب منو بده ه ه

amin_post
15-07-2013, 00:17
بابا یکی جواب منو بده ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه

دوستان در مورد چراغ jam light روی پرینتر چشمک نارنجی رنگ میزنه جواب گرفتم و کاتریجمو شارج کردم با پودری که عکسشو گذاشتم ( عکس 1 ) قبل و بعد شارج کاغذ را به صورت عکسی که گذاشتم ( عکس 2 ) چاپ میکنه در این مورد جهت عیب یابی لائقل کمکم بکنید

لینک عکسها :

amin_post
15-07-2013, 00:29
دوستان دو سوال دیگه هم دارم
1 - پورد مناسب کاتریج پرینتر hp 2014 چی هست
2 - دفترچه فارسی پرینتر hp 2014 و یا مشابه آن را میخواستم
3 - راهنمای چراغهای پرینتر hp 2014 که عکسشو پیوست دادم میخواستم

h_khozooei
15-07-2013, 22:22
ممنون از راهناییتون.شما می دونید قیمتش چنده؟

100گرمش حدود 6 تومان 1000 گرم یا یک کیلو حدود 49 تومان

h_khozooei
15-07-2013, 22:29
=============================

لینک عکسها :

سلام بهتره که از ابتدا شروع کنیم.
چراغ نارنجی چشمک زن تو تمام پرینتر های HP نشونه یه ایراد کوچیک هست. مثلا کارتریج نداره، درست جا نرفته، کاغذ تو دستگاه
گیر کرده. ترانسفر دستگاه گیرپاژه و نظایر اون
اما تو این دوره و زمانه که دیگه خبری از کارتریج اصل نیست احتمال ایراد کارتریج بودن زیاده.
تونر که شما استفاده کردید تونر ضعیفی هستش.
من پیشنهاد می کنم از تونر کرونا استفاده کنید. خیلی عالی جواب می ده
این ایرادی که تو کاغذ می بینم احتمال زیاد از فوم ترانسفر کارتریج هستش. بهترین کار اینه که کارتریج رو باز کنید و فوم PCR که قطعه ای پشت درام هست رو در بیارید و تمیز کنید با دستمال نم دار و یا الکلی. فقط فشار زیاد نیارید.

saeedeng
16-07-2013, 13:42
از شما خیلی ممنون هستم

hosein56b
16-07-2013, 18:25
با سلام و خسته نباشید.
یه پرینتر سامسونگ ml1915 اومده دستم. موتورش کار نمیکرد. دستگاه رو کامل باز کردم و سرویس کردم. وقتی دستگاه رو روشن کردم موتورش شروع به کار کرد و دیدم کارتریج رو جا نزدم. کارتریج رو که جا زدم دوباره موتورش قفل کرد و همون ماجرای اولش پیش اومد. موتورش رو هم عوض کردم ولی باز همونجوریه. روی بردش هم من چیزی نمیبینم. اگه میشه راهنماییم کنید. ممنون میشم

Hi5
17-07-2013, 00:56
سلام.

من درایور پرینتر و اسکنر نصب کردم اما وقتی روی برنامه اش کلیک میکنم تا عکسی اسکن کنم اسکنر نمیشناسه و نمیتونیم انتخابش کنیم :
همونطور که میبینید لیست انختاب اسکنر خالیه و خطا هم میده!
در ضمن من درایور ها یکبار پاک کردم و دوباره نصب کردم دوباره همینطور شد

MrDevil
17-07-2013, 14:42
سلام.

پرینتر Canon LBP6000 (لیزری تک رنگ) رو دادم بیرون شارژٰ کردن کارتریجش رو٬ الان که پرینت میگیرم کل کاغذ سیاه میشه جوری که نوشته‌ها دیده میشن.
الان مشکل از چی میتونه باشه؟

با تشکر

copypaste
18-07-2013, 19:33
سلام دوستان
یه کارتریج برادر درام مدل TN-5500 که دنده ریست نداره، کسی میدونه که چطوری باید شارژش کنم؟

copypaste
18-07-2013, 19:35
سلام.

پرینتر Canon LBP6000 (لیزری تک رنگ) رو دادم بیرون شارژٰ کردن کارتریجش رو٬ الان که پرینت میگیرم کل کاغذ سیاه میشه جوری که نوشته‌ها دیده میشن.

با تشکر
سلام دوست من
نوشته ها رو بصورت سفید تکرار نمیکنه؟

MrDevil
18-07-2013, 22:50
سلام دوست من
نوشته ها رو بصورت سفید تکرار نمیکنه؟

نوشته‌ها به صورت عادی چاپ میشن ولی تمام کاغذ مثل عکس زیر هست:

h_khozooei
19-07-2013, 12:53
سلام.

با تشکر

یادش رفته فوم ترانسفر یا همون PCR رو جا بزنه
البته اگر کامل مشکی می زنه نه خاکستری

h_khozooei
19-07-2013, 12:55
نوشته‌ها به صورت عادی چاپ میشن ولی تمام کاغذ مثل عکس زیر هست:

خوب اگه این تصویر رو می ده حدس من اینه که بلید رو درست نبسته
نگاه کن ببین روی درام هم همین طور سیاه مونده
شاید هم مصرفی کارتریجت پرشده باشه

MrDevil
19-07-2013, 16:12
خوب اگه این تصویر رو می ده حدس من اینه که بلید رو درست نبسته
نگاه کن ببین روی درام هم همین طور سیاه مونده
شاید هم مصرفی کارتریجت پرشده باشه

بلید چیه؟ خودم می‌تونم درستش کنم؟
درام سیاه نیست.
بار اول هست که کارتریج شارژ شده.

mohsenjxj
19-07-2013, 16:25
سلام دوستان میخواستم بدونم از اونجاییکه پرینتر مدلMF4870 canon قابلیت پرینت دورو را داره، آیا قابلیت کپی و اسکن دورو (به وسیله ADF ) را هم به صورت اتوماتیک داره یانه؟
و اینکه فرق مدل فوق با مدل MF4890 canon دقیقا در چی هست؟ از نظر فیمت چقدر باهم فرق دارن و آیا الان مدل 4890 تو بازار ایران اومده و با چه قیمتی موجود هست؟
و سوال آخرم در مورد اسکنر این مدل ها هست ، میخواستم بدونم اسکنر اینا رنگی هست یا به صورت سیاه سفید اسکن میکنن؟

h_khozooei
19-07-2013, 18:13
یه بلایی سرش اورده که من سر در نمی ارم
شاید مگنتش رو اسیب زده
ولی می تونه تونر اشتباه ریخته باشه توش
اگر روی درام تمیز هست بعد چاپ نمی تونه بلیدباشه

h_khozooei
19-07-2013, 18:15
من تا حالا سه کاره یا چهار کاره ای ندیده ام که اسکنر دورو زن روش باشه
رو یه سری کپی ها و اسکنرهای حرفه ای هست.
درباره کانن اطلاعاتم کامل نیست ولی می دونم همه چهار کاره ها و سه کاره ها جدید اسکنر رنگی دارن.
موفق باشید.

saeedeng
20-07-2013, 03:36
با سلام خدمت دوستان یه سوالی برام پیش اومده اینکه:امکان داره اگر کاغذ A4 باشه و ما تو تنظیمات پرینتر TYPE کاغذ رو THICK انتخاب کنیم وبا این کار به هیتر آسیب برسه؟این سوال رو برا این پرسیدم که با این کار مشکل کنده شدن تونر از رو برگه حل میشه:n01:

copypaste
20-07-2013, 09:58
بلید چیه؟ خودم می‌تونم درستش کنم؟
درام سیاه نیست.
بار اول هست که کارتریج شارژ شده.
سلام دوست من
من وقتی این مدل کارتریج ها رو شارژ میکنم مگننت رو کامل با الکل یا بنزین پاک میکنم و پودر قبلی رو کامل تخلیه میکنم و پودر جدید میریزم ، این مورد که شما میگی احتمال داره از پودرش باشه
حتما کارتریج و یک برگ تست اون رو همراه خودت ببر همونجا که برات شارژ کردن تا مشکل کارتریجت رو حل کنه ، اگه خودت بلد نیستی دست نزن ممکنه خراب کنی کارتریجت رو

copypaste
20-07-2013, 10:02
سلام دوستان
یه کارتریج برادر به شماره ی TN-5500 دارم ، مدل پرینترش برادر HL-7050 که تو شارژش به مشکل بر خوردم ، کارتریج دنده ریست نداره
کسی این مدل کارتریج رو شارژ کرده که راهنماییم کنه
الان یکیش. شارژ کردم ارور میده

copypaste
20-07-2013, 10:37
سلام دوستان
یه کارتریج برادر به شماره ی TN-5500 دارم ، مدل پرینترش برادر HL-7050 که تو شارژش به مشکل بر خوردم ، کارتریج دنده ریست نداره
کسی این مدل کارتریج رو شارژ کرده که راهنماییم کنه
الان یکیش. شارژ کردم ارور میده

DVBG
20-07-2013, 21:20
با عرض سلام وخسته نباشید پرینتر رنگی HP 1215 من مدتی است که عکس ها را کمرنگ و در داخل عکس ها شیار های سفید می اندازد در ضمن تمام کارت ها شارژ هستند لطفا مراحل رفع اشکال را برایم بفرستید خیلی خیلی ممنون .

h_khozooei
20-07-2013, 23:28
باید دیده بشه ولی می تونه بلید باشه می تونه مگنت باشه
البته این کارتریج ها مگنت ندارن SR و DR دارن

hossein4276
21-07-2013, 05:38
سلام
من چاپگر سه کاره canon 5240 دارم میخواستم بدونم از چه جوهری استفاده کنم بهتر فعلا دوتا جوهر میشناسم یکی wox که تو سایت محاشاپ هست یکی دیگه هم جوهر گاما در سایت inkshop ممنون میشم راهنمایی بکنید

copypaste
21-07-2013, 11:19
سلام دوستان
کسی ریست کردن پرینتر برادر مدل HL-7050 رو میتونه بهم بگه

Guidance
21-07-2013, 14:02
سلام دوستان
کسی ریست کردن پرینتر برادر مدل HL-7050 رو میتونه بهم بگه

سلام. برای ریست کردن که فکر میکنم دکمه ی ریست داشته باشه اما مراحل زیر برای DRUM RESET ذکر شده بود.

Turn on the printer. Wait for the data light to turn off.
Hold down the "Go" and "+" buttons until the LCD panel displays "RESET COMPONENT LIFE."
Use the "+" and "-" keys to select the drum unit and reset it
اگر اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])را ببینید میتونید دستورالعمل های پرینترتون رو دانلود کنید. موفق باشید.

ashkan1360
21-07-2013, 14:33
----- ويرايش شد.

siamak5561
22-07-2013, 04:38
سلام من تازه میخوام یه مغازه تعمیرات پرینتر باز کنم و میخوام یک سری جنس تهیه کنم و میخوام از شیراز بگیرم، شیراز مرکزی مثل ایرانشهر تهران داره که برم اونجا؟ ممنون میشم اگه آدرسی دارید در اختیارم بزارید.

فکر میکنید برای شروع کار چه قطعاتی رو بگیرم ؟

به نظرتون برای شارژ پرینتر های سامسونگ دنبال ریست چیپ باشم یا بدون دردسر چیپ رو عوض کنم؟ (خود تعمیراتی ها معمولا چی کار میکنن؟)

راستی یه پد هست که یه حالت زبر مانندی داری و بعداز یه مدت لیز میشه و باید عوض کنیم و توی همه ی پرینترها و .. هست، اسم دقیقش چیه؟ البته سپریشن پد منظورم نیست.

دوستان ممنون میشم سوالاتم رو جواب بدید.

h_khozooei
22-07-2013, 22:29
سلام من تازه میخوام یه مغازه تعمیرات پرینتر باز کنم و میخوام یک سری جنس تهیه کنم و میخوام از شیراز بگیرم، شیراز مرکزی مثل ایرانشهر تهران داره که برم اونجا؟ ممنون میشم اگه آدرسی دارید در اختیارم بزارید.

به نظرتون برای شارژ پرینتر های سامسونگ دنبال ریست چیپ باشم یا بدون دردسر چیپ رو عوض کنم؟ (خود تعمیراتی ها معمولا چی کار میکنن؟)

راستی یه پد هست که یه حالت زبر مانندی داری و بعداز یه مدت لیز میشه و باید عوض کنیم و توی همه ی پرینترها و .. هست، اسم دقیقش چیه؟ البته سپریشن پد منظورم نیست.

بنظر من از تهران تهیه کن
اگر خواستی می تونم کمکت کنم

mohsenjxj
22-07-2013, 23:11
بنظر من از تهران تهیه کن
اگر خواستی می تونم کمکت کنم
سلام دوست عزیز اگه میشه یه لطفی بکنید و قیمت این دوتا مدل را بهم بگید.
1- کانن 4870
2- کانن 4890
و اینکه آیا مدل دوم الان تو بازار موجود هست یانه؟

copypaste
23-07-2013, 09:42
سلام. برای ریست کردن که فکر میکنم دکمه ی ریست داشته باشه اما مراحل زیر برای DRUM RESET ذکر شده بود.

Turn on the printer. Wait for the data light to turn off.
Hold down the "Go" and "+" buttons until the LCD panel displays "RESET COMPONENT LIFE."
Use the "+" and "-" keys to select the drum unit and reset it
اگر اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])را ببینید میتونید دستورالعمل های پرینترتون رو دانلود کنید. موفق باشید.

سلام واقعا ممنونم خیلی کمک بسیار خوبی بهم کردی دوست من

copypaste
23-07-2013, 09:57

سلام دوست من
در مورد اینکه میخوای از شیراز جنس تهیه کنی من نمیدونم ولی من خریدهام از تهران انجام میدم
در مورد پرینتر های سامسونگ باید بگم که اگه بخوای ریست کنی بیشتر برای تو و مشتری سود داره چون یه چیپ بخوای بخری 10000 تومان مثلا چقدر میخوای از مشتری بگیری؟ تازه مشتری هر بار کارتریج میاره شارژ کنه باید چیپ بندازی براش، ریست کنی بهتره فقط دقت کن پرینتر خراب نکنی
پد نمیدونم اما یه پیکاپ داریم که برای کشیدن کاغذ استفاده میشه که ساییده میشه و باید تعویضش کنی ، سپریشن پد هم که خودت میدونی چیه

saeedeng
24-07-2013, 21:35
با سلام خدمت دوستان می خواستم بدون که به نظر شما چه عواملی باعث خراب شدن هیتر پرینتر میشه؟ ممنون از همه

Amin4All
27-07-2013, 06:44
سلام.
canon pixma mg5140 رنگی شارژ میشه کرد یا باید کارتریج رو کامل خرید ؟
کارتریجش چند قیمت هستش ؟
ممنون

mohsenjxj
27-07-2013, 15:26
سلام اگه میشه یه لطفی بکنید و قیمت این دوتا مدل را بهم بگید.
1- کانن 4870
2- کانن 4890
و اینکه آیا مدل دوم الان تو بازار موجود هست یانه؟
لطفا راهنمایی کنید

mehdi30nema
28-07-2013, 10:40
بچه ها من پرینترم کارتریج 122 میخوره . الان دیگه پرینت مشکی نمیگیره ولی توی کامپیوتر داره نشون میده 40 در صد کارتریج داره .
الان به نظرتون کارتریج تموم شده ، بدم شارژ کننش ؟

amin58
30-07-2013, 16:09
با سلام خدمت دوستان میخواستم بدونم راهی هست که بتونم آخرین کپی هایی رو که با دستگاه گرفتم رو دوباره ببینم دستگاه من canon MG5140 هستش و کپی هایی رو می خوام ببینم که تو حالت خاموش pc گرفتم . کمک کنید خیلی حیاتی

amin58
30-07-2013, 16:13
من دو ساله دارم شارِژ می کنم .دفعه اول دادم کارتریج ارجینالشو رفع سنسور کردن یا همچین اصطلاحی بعد زیر کارتریجا یه سوراخ کوچولو درست کردن که بعد از هر دفعه شارژ با چسب می پوشونم و دو باره خواستم شارژش کنم چسبشو می کنم

amin58
30-07-2013, 16:14
سلام.
canon pixma mg5140 رنگی شارژ میشه کرد یا باید کارتریج رو کامل خرید ؟
کارتریجش چند قیمت هستش ؟
ممنون
من دو ساله دارم شارِژ می کنم .دفعه اول دادم کارتریج ارجینالشو رفع سنسور کردن یا همچین اصطلاحی بعد زیر کارتریجا یه سوراخ کوچولو درست کردن که بعد از هر دفعه شارژ با چسب می پوشونم و دو باره خواستم شارژش کنم چسبشو می کنم

ati_1991
31-07-2013, 10:39
سلام
من پرینترم samsung هست
بدون اینکه دست بزنم یهو صدای جاروبرقی میده موقع پرینت.
باید چیکار کنم؟

mehdi30nema
31-07-2013, 21:25
بچه ها من پرینترم کارتریج 122 میخوره . الان دیگه پرینت مشکی نمیگیره ولی توی کامپیوتر داره نشون میده 40 در صد کارتریج داره .
الان به نظرتون کارتریج تموم شده ، بدم شارژ کننش ؟

یکی ما رو هم میشه راهنمایی کنه .

usbili
03-08-2013, 20:40
دوستان من امروز پرینتر 4655 سامسونگ از کارتون در اوردم خواستم نصب کنم دیدم هر کاری میکنم سیستم پرینتر و که نمیشناسه بعد به زور شناخت ولی پرینت نمیگرفت !
زنگ زدم سام سرویس گفت مشکل از کابل usb 2 هستش که خریدی ( معمولاً داخل جعبه پرینتر کابل usb 2 نیستش باید خودمون تهیه کنیم)

من یک عکس گرفتم از اروری که وقتی دستگاه و میزدم به pc یکم نا واضحه ولی معلومه خواستم شما دوستان هم راهنمایی کنید.

ممنون میشم کمک کنید .

ali.moradi
03-08-2013, 22:05
با سلام

دوستان یک پرینتر MFPا 1120 HP دارم اما درایور رو شو نمیتونم روی ویندوز سون 32 بیتی نصب کنم

یعنی از سایت سازنده گرفتم حجمش در حد 250 مگ اما زمان نصب نزدیک ها آخر نصب که میشه

میگه پرینتر رو وصل کنید در صورتی که وصل هست بعد مدتی که این اخطار میره کلا لغو میشه

چند بار روشن خاموش کردم یا در زمان درخواست کابل رو متصل کردم اما فایده ای نداشته

بعد برگشت مراحل نصب یک اخطار میده که دقت نکردم فقط کلمه یوزر توش بوده

حالا بنظر باید تو سون در محیط فعال شده ادمین نصب کرد یا فرقی نمیکنه کسی از دوستان

تا حالا مشکلی مشابه من داشته

در ضمن این پرینتر روی ویندوز ایکس پی راحت کار میکنه

Mr bob
04-08-2013, 03:27
سلام من یک فروشگاه اینترنتی دارم و میخوام برای هر محصول کاور خودش(البته رنگی) رو بزنم ممنون میشم راهنمایی کنید که چه مارک پرینتر و چه مدلی بگیرم( قیمتش بین 300 تا 400 هزارتومان باشه)

داود26
04-08-2013, 17:04
سلام من یه پرینتر اچ پی m 1132 mfp درایورش مراحل نصبو طی می کنه ولی آخر سر میخوام برم ببینم نصب شده یا نه اصلا آیکون نصب پرینتر دیده نمیشه تو دیوایس منیجر یکی از دوستام گفت درایورش خوب نصب نمیشه من چیکار باید بکنم؟

mjzaret
04-08-2013, 23:48
سلام من یک فروشگاه اینترنتی دارم و میخوام برای هر محصول کاور خودش(البته رنگی) رو بزنم ممنون میشم راهنمایی کنید که چه مارک پرینتر و چه مدلی بگیرم( قیمتش بین 300 تا 400 هزارتومان باشه)

من پيشنهادم Epson P-50 هست. هم مقرون به صرفه‌تره و هم اينكه كيفيت چاپش خوبه.

البته بايد تانك اين چاپگر رو جداگونه بخريد.

شاد باشيد:n12:

mjzaret
04-08-2013, 23:57
سلام من یه پرینتر اچ پی m 1132 mfp درایورش مراحل نصبو طی می کنه ولی آخر سر میخوام برم ببینم نصب شده یا نه اصلا آیکون نصب پرینتر دیده نمیشه تو دیوایس منیجر یکی از دوستام گفت درایورش خوب نصب نمیشه من چیکار باید بکنم؟

نوع سيستم عاملتون چيه؟

آيا مراحل نصب به صورت كامل انجام ميشه؟

آيا از CD Driver خودش براي نصب استفاده مي‌كني؟

آيا كابل USB رو تا حالا عوض كردي؟

mjzaret
05-08-2013, 00:14
با سلام

دوستان یک پرینتر MFPا 1120 HP دارم اما درایور رو شو نمیتونم روی ویندوز سون 32 بیتی نصب کنم

یعنی از سایت سازنده گرفتم حجمش در حد 250 مگ اما زمان نصب نزدیک ها آخر نصب که میشه

میگه پرینتر رو وصل کنید در صورتی که وصل هست بعد مدتی که این اخطار میره کلا لغو میشه

چند بار روشن خاموش کردم یا در زمان درخواست کابل رو متصل کردم اما فایده ای نداشته

بعد برگشت مراحل نصب یک اخطار میده که دقت نکردم فقط کلمه یوزر توش بوده

حالا بنظر باید تو سون در محیط فعال شده ادمین نصب کرد یا فرقی نمیکنه کسی از دوستان

تا حالا مشکلی مشابه من داشته

در ضمن این پرینتر روی ویندوز ایکس پی راحت کار میکنه

شما يه بار كابل USB اون رو عوض كنيد.

احتمالاً مشكلتون حل ميشه.

mjzaret
05-08-2013, 00:40
دوستان من امروز پرینتر 4655 سامسونگ از کارتون در اوردم خواستم نصب کنم دیدم هر کاری میکنم سیستم پرینتر و که نمیشناسه بعد به زور شناخت ولی پرینت نمیگرفت !
زنگ زدم سام سرویس گفت مشکل از کابل usb 2 هستش که خریدی ( معمولاً داخل جعبه پرینتر کابل usb 2 نیستش باید خودمون تهیه کنیم)

من یک عکس گرفتم از اروری که وقتی دستگاه و میزدم به pc یکم نا واضحه ولی معلومه خواستم شما دوستان هم راهنمایی کنید.

ممنون میشم کمک کنید .

به نظر من جواب درستي به شما دادند.

من هم همين عقيده را دارم. با تعويض يه كابل USB خوب مشكلتون حل بشه.

سعي كنيد كابل مشكي شيلددار تهيه كنيد.

mjzaret
05-08-2013, 00:42
یکی ما رو هم میشه راهنمایی کنه .

اگه در سيستم بهتون نشون ميده كه شارژ داره پس بايد شارژ داشته باشه.

به احتمال زياد مشكل از تنظيمات مربوط به پرينترتون هست.

يه بار تنظميات پرينترتون رو به صورت پيش فرض در بياريد به احتمال زياد مشكلتون حل ميشه.

mjzaret
05-08-2013, 00:44
سلام
من پرینترم samsung هست
بدون اینکه دست بزنم یهو صدای جاروبرقی میده موقع پرینت.
باید چیکار کنم؟

جديداً اينطوري شده يا اينكه از ابتدا به همين صورت بوده؟

اگه از ابتدا به همين صورت بوده كه نبايد مشكلي باشه.

در غير اينصورت به يه تعميركار مجاز براي اينكار مراجعه كنيد.

hesam02
05-08-2013, 16:18
سلام دوستان

من پرینتر Samsung ML-1640 دارم. قبلا رو ویندوز ایکس پی راحت نصب می شد ولی الان تو ویندوز سون هرکاری میکنم این ارور رو حین نصب میده

setup program has encountered with an error at installing Samsung ML-1640 Series printer device

آنتی ویروس رو هم غیرفعال کردم ولی نشد

چیکار کنم؟

لیلا +
05-08-2013, 18:09
سلام دوستان:
من یک چاپگر canon ip 4000 دارم که باهاش به مشکل برخوردم:
1- در صفحه پرینتر ست آپ رنگ مشکی را با علامت تعجب نشان میده یعنی شارژ نیست در صورتی که تازه براش رنگ مشکی خریدم یه ماهم نمیشه
2- تصاویر را نصفه چاپ میکنه یکجا پر رنگ و یک جا کم رنگ
برای برطرف شدن ین مشکلات لطفا کمکم کنید
با سپاس:

mjzaret
06-08-2013, 13:41
سلام دوستان

من پرینتر Samsung ML-1640 دارم. قبلا رو ویندوز ایکس پی راحت نصب می شد ولی الان تو ویندوز سون هرکاری میکنم این ارور رو حین نصب میده

setup program has encountered with an error at installing Samsung ML-1640 Series printer device

آنتی ویروس رو هم غیرفعال کردم ولی نشد

چیکار کنم؟

شما بايد نسخه مربوط به ويندوز 7 رو نصب كنيد.

براي اين كار شما به آدرس زير مراجعه كنيد و آخرين درايور رو دانلود و نصب كنيد.

به احتمال زياد مشكلتون حل خواهد شد.

لينك شماره يك (سايت رسمي سامسونگ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لينك شماره دو
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لينك شماره سه

hesam02
06-08-2013, 18:46
شما بايد نسخه مربوط به ويندوز 7 رو نصب كنيد.

براي اين كار شما به آدرس زير مراجعه كنيد و آخرين درايور رو دانلود و نصب كنيد.

به احتمال زياد مشكلتون حل خواهد شد.

لينك شماره يك (سايت رسمي سامسونگ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لينك شماره دو
لينك شماره سه

آقا یه دونه ای :n18:

h_khozooei
08-08-2013, 13:55
شما يه بار كابل USB اون رو عوض كنيد.

احتمالاً مشكلتون حل ميشه.

نه تو باید کابل رو وصل نکنی ابتدا نصب کنی وقتی گفت کابل رو نصب کنی ولی اگر اینکار رو کاری و جواب نداد. کابل پرینتر رو عوض کن

sorosh_hp
08-08-2013, 18:27
سلام خسته نباش من یک 1200 دارم که کاغد رو قبل از فیوزینگ جمع میکنه البته 10 سانت سر کاغذ از فیوزینگ میاد بیرون بعد گیر میکنه میشه راهنمایی کنید ممنون

سهره طلايي
10-08-2013, 12:02
باسلام به اساتيد گرانقدر
يه دستگاه ديجتال رنگي مينولتا c450دارم جايي ديدم ه نوشته شده با اين دستگاه ميشود پرينت رنگي باطول 120 سانت وعرض 31 سانت جهت كاتاتوگ گرفت ولي هركاري كه كردم نشد توي قسمت تعريف كاغذ استاندارد فقط تا سايز 18*12 اينچ زده كه اگه ايج را به ميليمتر تبديل كني ميشود 475*304 ميليمتر ووقتي بصورت دستي كاغذ رو تعريف ميكني ارورميده واندازه رو ثبت نمكنه ؟ اگه كسي اين نمونه دستگاه رو داره ويا ميتونه منو راهنمايي بكنه ممنون ميشم

h_khozooei
10-08-2013, 13:55
سلام خسته نباش من یک 1200 دارم که کاغد رو قبل از فیوزینگ جمع میکنه البته 10 سانت سر کاغذ از فیوزینگ میاد بیرون بعد گیر میکنه میشه راهنمایی کنید ممنون

احتمالا فیوزینگ فیلم دستگاه پاره شده و یا چیزی تو قسمت هیتر دستگاه (فیوزینگ) دستگاه کرده. البته می تونه روغن که توی فیلم فیوزینگ هست خشک شده باشه. اگر قبل از این اتقاف ابتدا پرینت که می گرفته مقدار فونتها رو می کشیده و تونر رو مقدار پخش می کرده. می تونه بخاطر روغن فیلم فیوزینگ باشه.
درب پشت دستگاه رو باز کن اون قطعه ای مثل نوار می مونه (البته فشارش ندی شاید پاره شه) اگر پاره یا سوراخ باشه می تونی ببینی البته همه فیلم پیدا نیست حدود 30 % فیلم پیداست اگر چندبار این کار رو بکنی و خاموش روشن کنی تمام فیلم رو می تونی ببینی.

h_khozooei
10-08-2013, 13:56
باسلام به اساتيد گرانقدر
يه دستگاه ديجتال رنگي مينولتا c450دارم جايي ديدم ه نوشته شده با اين دستگاه ميشود پرينت رنگي باطول 120 سانت وعرض 31 سانت جهت كاتاتوگ گرفت ولي هركاري كه كردم نشد توي قسمت تعريف كاغذ استاندارد فقط تا سايز 18*12 اينچ زده كه اگه ايج را به ميليمتر تبديل كني ميشود 475*304 ميليمتر ووقتي بصورت دستي كاغذ رو تعريف ميكني ارورميده واندازه رو ثبت نمكنه ؟ اگه كسي اين نمونه دستگاه رو داره ويا ميتونه منو راهنمايي بكنه ممنون ميشم
همچین Option ی داره ولی یادم نیست کجا هست. البته تو سایز کاغذ نیست. بلکه فکر کنم تو قسمت تنظیمات admin هست یه نگاهی بکن اگر نبود بگو من ببینم برات.

لیلی صادقی
10-08-2013, 22:13
من پرینتر hp1020 دارم .برگه های پرینت شده خطوط مشکی پررنگی داره.چکارش کنم؟

mohammad.t
11-08-2013, 00:26
من پرینتر hp1020 دارم .برگه های پرینت شده خطوط مشکی پررنگی داره.چکارش کنم؟

يه عكس بذاريد ازش. خطوط سايه دارن يا خط هاي ثابتي هميشه در برگه هست.
در كل بايد ديد تا نظر داد

سهره طلايي
11-08-2013, 11:29
همچین Option ی داره ولی یادم نیست کجا هست. البته تو سایز کاغذ نیست. بلکه فکر کنم تو قسمت تنظیمات admin هست یه نگاهی بکن اگر نبود بگو من ببینم برات.
باسلام ووقت بخير جناب خضوعي
اگه ممكنه من نتونستم پيدا كنم حضرتعالي زحمتشو بكشيد ممنون ميشم

لیلی صادقی
12-08-2013, 07:17
خطوط پرررنگ ( 4 خط ) و بدون سایه با فاصله یکسان.خیلی مرتب و شیک.

payam hp
12-08-2013, 09:02

اگر خط ها افقی هستن و به صورت کاملا یکسان تکرار میشه از کارتریج دستگاه هست ولی بازم اگه میتونید یک نمونه ازش بذارید

h_khozooei
12-08-2013, 11:17
خوب اگر شیک هست که خوبه
اگر حالت رندوم داره یعنی تکرارش منطقی نیست احتمال مگنت کارتریج هست و مشکی یک دست هست.

maleki reza
12-08-2013, 17:06
با سلام من یک پرینتر اپسون پی 50 دارم هد این پرینتر کثیف شده بود که با کلین کردن آن مشکلشو داشتم بر طرف می کردم که دو تا از چراغ دوم و سوم آن (چراغ قطره و برگه و سطل زباله) شروع به روشن و خاموش شدن به صورت پشت سر هم شدن زمانی که پرینتر روخاموش و مجدداَ روشن کردم هیچ عکس العملی مکانیکی از خودش نشان نداد . من خودم فکر می کنم نیاز به ریست کردن کنتور اون باشه .من توی این تاپیک در مورد این مشکل خیلی جستجو کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم .میشه لطفا راهنمایم کنید. باتشکر.:n03:

moj502500
12-08-2013, 19:07
سلام من میخوام برای چاپ کاورهای بازی یه پرینتر رنگی بخرم بهتره مارک کنان بگیرم یا اچ پی ممنون میشم راهنمایی کنید

omid-p30
13-08-2013, 08:40
سلام.

samsung 1640 دارم.

میخواستم بدونم چجوری میشه فهمید بعد از آخرین شارژ، چه تعداد پرینت گرفته شده ؟

omidrrr
13-08-2013, 13:34
سلام من HP Laserjet M1132 MFP دارم ...... پرینترو از دفتر کارم آوردم خونه ....قبلا روی سیستمم جواب میداد ....الان پرینت نمیگیره....اسکن میکنه ولی پرینت نمیگیره !!!

سیستمم ویندوز 7 هست.

باید پرینترو آنیستال کنم دوباره نصب کنم ....بعد چند بار که این کارو میکنم پرینت میده ....ولی به محض اینکه خاموشش میکنم یا سیستم ری استارت میشه دوبه همون آش همون کاسه

ممنون میشم راهنمایی کنید:n16:

h_khozooei
14-08-2013, 20:11
عزیزجان درود.
این ایراد عجیبی، خیلی موارد می تونه باشه. من نظرم اینه که 1- کابل پرینتر رو عوض کن. 2- درایور دستگاه رو از سایت HP دانلود کن و نصب کن (از سایت HP نه هر سایتی) قبل از اینکه درایور جدی رو نصب کنی برو پرینتر رو پاک کن برو تو فولدر Inf که hidden هم هست در فولدر windows و کلیه فایلها رو move کن پاک نکنی فقط move کن به یه فولدر دیگه و شرو ع کن با این درایور جدید به نصب پرینتر و ببین کار می کنه یا نه. خیلی مهمه که اون فولدر خالی باشه. بعد از اینکه کارت تموم شد اون فایلها رو برگردون سر جاش وگرنه به مشکل می خوری.

maleki reza
14-08-2013, 23:38
با سلام. به اساتید محترم.چطور میشه فهمید یه پرینتر مثل اپسون p50چند تا تا حالا پرینت گرفته؟:n01:

barbodghanbari
15-08-2013, 17:11
با سلام ببخشید مزاحم شدم کانون جوهرافشان mx320 دارم تا حالا هر وقت شارژ می کردم با دو سه بار هدکلین آماده پرینت می شد اما این بار دو هفته شایدم بیشتر از آن استفاده نکردم حالا هر چقدر هدکلین می کنم رنگ مشکی را ناقص می زند در نازل چک مستطیل مشکی وسطش خالی است فقط اطراف آن را می گیرد ته کارتریج را در آب داغ هم گذاشتم چندین بار هدکلین کردم اما مشکل همچنان باقی است دوستان اگر کسی اطلاعی دارد راهنمایی کند سپاس فراوان

mohsentanha
15-08-2013, 21:39
سلام
من پرینتر brother dcp-7055 دارم
تونر رو شارژ کردم
باز هم ارور replace tuner میده
به چند جا زنگ زدم گفتن باید دستگاه رو بیاری گفتم با چرخ دنده ریست میشه گفتن نه :|
نرم افزاریه؟
کسی نمیدونه چجوریه؟:((

rubvix
17-08-2013, 17:56
با سلام دوستان
پرینتر من تازه کارتریج را عوض کردم تست هم گرفتم مشکلی نبود ولی پرینت یا کپی که میگیرم کاغذ سفید بیرون میاد و چاپ نمیکنه مشکل از چی میتونه باشه؟

seji_max
17-08-2013, 18:16
سلام دوستان

یه مشکلی واسه چاپگرم پیش اومده هر کی میتونه کمکم کنه خدا خیرش بده

canon ip4840 مدلشه

موقع ای که میخوام رو کاغذ چاپ بگیرم رنگ مشکی رو نمیزنه ولی بقیه رنگها اوکی هستن

در ضمن این مشکل روی چاپ رو دیسک اصلا پیش نمیاد و کاملا درست چاپ میکنه مشکل از چی میتونه باشه

a-soft
19-08-2013, 08:07
سلام
پرینتر من hp 1010 هست
دو تا سیستم به اون متصل هستند .
یکی از سیستم ها به خوبی کار میکنه ولی یکی از سیستم ها وقتی پرینت میگیره کمی طول میکشه و چراغ قرمز روشن میشه و بعد باید یک دکمه ضربدر پایین دکمه ها هست که وقتی می زنیم شروع میکنه به پرینت گرفتن .
میشه راهنمایی کنید برای حل مشکل

resident2011
19-08-2013, 12:53
سلام
یکی از دوستان لطف کرده یه پرینتر clp-300 سامسونگ داده ولی یه مشکلی که داره چراغ status قرمزه چندبار کاتریجهاش عوض شده الانم یدست کاتریج نو رووشه دوستان مشکل کار کجاست ممنون میشم راهنمایی کنید

h_khozooei
19-08-2013, 13:54
مصرفی شو خالی کن و تمیز تمیز کن اگرنشد باید شیر سلنوئیدی که سمت چپ پرینتر هست رو سرویس کنی

resident2011
19-08-2013, 14:14
مصرفیش کاملاً تمیزه این شیر سلنوئیدی دقیقاً کجاست؟
صاحبش یه جا مشکل رو پرسیده بود گفته بودن باید بیاره تا براش ریست کنن .طریقه ریستش رو میدونید

مهندس معماری
19-08-2013, 19:56
سلام دوستان تصمیم گرفتم که به جای اینکه کاتریج جوهر افشان رنگی بخرم میرم سراغ پرینت لیزری من میخوام سه کاره باشه ( اسکنر کپی پرینت ) خودشم سیاه و سفید به نظر شما اسکنر جداگانه بگیرم خوبه یا باهم در یه جا باشه بگیرم؟؟؟؟ چه فرق میکنه و به چه علت؟؟؟ آیا تاثیر داره یا خیر؟؟؟؟من نمیخام بیشتر از 400 تومان خرچ کنم اگر بیشتر خرچ کنم نهایتا 460 تومان البته اسکنر با پرینت باهم باشه بیشتر برای خونه کارهای خودم چون خودم چون دانشجوام لازمم میشه دستگاه هم قابل شارژ باشه باشه که بعدا مشکلی پیش نیاد به صرفه باشه بتونم حداقل 5 بار شارژ کنم در آینده کم یاب نشه مثلا گفتند باید تونر عوض کنید راحت بشه عوض کرد که دیگه نگند توقف تولید شده باید بندازید دور اگر میشه کمکم کنید ممنون میشم
تاجایی که من تصمیم گرفتم اگر اسکنر با پرینت جدا بگیرم این مدل میخوام بگیر
اسکنر Canon CanoScan LiDe 110
پرینت تک کاره هم این مدل
Canon i-Sensys LBP6020 یا Samsung ML-2160
اگر اسکنر با پرینت باهم بگیرم یعنی سه کاره
این مدل میگیرم Canon I-Sensys MF-3010 یا یکی دیگه
دوستان اگر این مدل ها خوب نیست مدلی معرفی کنید خیلی ممنون من منتظر هستم...

h_khozooei
20-08-2013, 15:52
مصرفیش کاملاً تمیزه این شیر سلنوئیدی دقیقاً کجاست؟
صاحبش یه جا مشکل رو پرسیده بود گفته بودن باید بیاره تا براش ریست کنن .طریقه ریستش رو میدونید

درب سمت چپ رو باید باز کنی در قسمت وسط می بینیش

payam hp
21-08-2013, 08:20
سلام دوستان تصمیم گرفتم که به جای اینکه کاتریج جوهر افشان رنگی بخرم میرم سراغ پرینت لیزری من میخوام سه کاره باشه ( اسکنر کپی پرینت ) خودشم سیاه و سفید به نظر شما اسکنر جداگانه بگیرم خوبه یا باهم در یه جا باشه بگیرم؟؟؟؟ چه فرق میکنه و به چه علت؟؟؟ آیا تاثیر داره یا خیر؟؟؟؟من نمیخام بیشتر از 400 تومان خرچ کنم اگر بیشتر خرچ کنم نهایتا 460 تومان البته اسکنر با پرینت باهم باشه بیشتر برای خونه کارهای خودم چون خودم چون دانشجوام لازمم میشه دستگاه هم قابل شارژ باشه باشه که بعدا مشکلی پیش نیاد به صرفه باشه بتونم حداقل 5 بار شارژ کنم در آینده کم یاب نشه مثلا گفتند باید تونر عوض کنید راحت بشه عوض کرد که دیگه نگند توقف تولید شده باید بندازید دور اگر میشه کمکم کنید ممنون میشم
تاجایی که من تصمیم گرفتم اگر اسکنر با پرینت جدا بگیرم این مدل میخوام بگیر
اسکنر Canon CanoScan LiDe 110
پرینت تک کاره هم این مدل
Canon i-Sensys LBP6020 یا Samsung ML-2160
اگر اسکنر با پرینت باهم بگیرم یعنی سه کاره
این مدل میگیرم Canon I-Sensys MF-3010 یا یکی دیگه
دوستان اگر این مدل ها خوب نیست مدلی معرفی کنید خیلی ممنون من منتظر هستم...

پرينتر سه كاره بگيري خيلي بهتره هم جاي كمتري ميگيره هم به صرفه تره. توي سه كاره ها هم hp 1132 به درد شما ميخوره از لحاظ قطعات و كارتريج هم به هيچ مشكلي نميخوري و كارتريج فابريكشم چندين بار ميتوني شار‍‍ژ كني

مهندس معماری
21-08-2013, 12:48
پرينتر سه كاره بگيري خيلي بهتره هم جاي كمتري ميگيره هم به صرفه تره. توي سه كاره ها هم hp 1132 به درد شما ميخوره از لحاظ قطعات و كارتريج هم به هيچ مشكلي نميخوري و كارتريج فابريكشم چندين بار ميتوني شار‍‍ژ كني

این مدل بالای ششصد تومان پولشه من نمیتونم بخرم چون قیمتش بالاست دوما اگر کاتریج جوهر نداشته باشه یا خراب باشه آیا میتونم از اسکنر استفاده کنم یا نه؟؟؟؟ بعضی از پرینت ها باید کاتریج سالم باشه یا جوهر داشته باشه تا اسکنر کار کنه ممنون از اینکه نظر دادید موفق باشید

turk.king
25-08-2013, 11:13
سلام من پرینتر 4 کاره کنون 4580dn دارم ولی برای شارژش مشکل دارم ، مدل کارتریجش هم 728

چند تا سوال دارم
بهترین پودر براش چیه؟
لوازمش با لوازم اچ پی 1005 فرق می کنه؟ (همه میگن به هم میخوره)
قیمت کارتریجش چنده ؟ (میگن درجه 1 و 2 و 3 داره)

ariyana_reza
25-08-2013, 17:18
با سلام من پرینتر canoon ip4840 دارم موقع پاچ کردن دستگاه یه دفعه خاموش شد دیگه روشن نشد دستگاه رو باز کردم فیوز هم نداشت چیکار کنم

mt1132
25-08-2013, 18:14
1132 خطای e8 می ده یعنی بعد ازروشن شدن لامپ نوری که ازروی ریل به انتهای صفحه رفته به سرحاش برنمیگرده:n03:

sevendl
25-08-2013, 22:33
سلام یه راهنمایی از دوستان میخواستم.
من ىه پرینتر میخواستم برای چاپ متن فقط و رنگی و غیر رنگیش فرقی برام نمیکنه چون نمیخوام عکس چاپ کنم.
تو خونه میخوام استفاده کنم.به نظر شما جوهر افشان بهتره یا لیزری؟
نمیخوام هم چند کلره باشه.یک کاره باشه ولی خوب.
مناسب ترین قیمت چیه براش که بعدا برای شارژ کردن هم به صرفه باشه.
ممنونم

Sent from my LT26ii using Tapatalk 2

h_khozooei
26-08-2013, 20:03
HP 1102 بخر