PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات جزئی در مورد هر نوع چاپگـــــــــر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31

AMINHETFIELD
13-01-2013, 15:39
دوستان من سوالم رو تقریبا 3 هفته پیش پرسیدم ولی هنوز کسی جواب نداده.
ممنون میشم اگه کسی حتی نمیدونه بگه که الکی منتظر نمونم.
ممنون میشم .

alinikoyi
15-01-2013, 12:39
من وقتی چابگر رو روشن میکنم اتوماتیک شروع میکنه به نصب درایورش ولی بعد از چند دقیقه ازم می خواد که کابل رو وصل کنم در حالی که کابل وصله و اگر وصل نبود چطوری اتوماتیک شروع میکنه به نصبش
لطفا راهنمائی بفرمائید دوستان عزیز

m_2t_ab
15-01-2013, 15:52
با سلام خدمت دوستان.
من تقریبا 2 ماهی هست که یه all in one deskjet 1050 گرفتم.
مشکل من اینه که وقتی اسکن میگیرم سمت چپ اسکن یک سری خط سیاه از بالا به پایین میوفته.
اولش گفتم شاید نرم افزاری باشه.
درایور ، کابل و ویندوزو عوض کردم.تنظیمات اسکن رو هم تغییر دادم ولی درست نشد.
اطمینان حاصل کردم که سخت افزاریه.
حالا سوالم :
1 - مشکل از چیه؟
2 - راه حلش چیه؟
3 - هزینش چقدره؟
4 - اگر فعلا تعمیرش نکنم (به دلیل کمبود وقت) کم کم زیاد تر نمیشه؟

ممنون میشم که جوابمو بدین

با تشکر

دوستان من سوالم رو تقریبا 3 هفته پیش پرسیدم ولی هنوز کسی جواب نداده.
ممنون میشم اگه کسی حتی نمیدونه بگه که الکی منتظر نمونم.
ممنون میشم .

دوست عزیز سلام
خطوط عمودی در اسکن مربوط به حرکت سنسور اسکن هست.
حالا یا چیزی بهش چسبیده
که نگاه کنید زیر شیشه و خود سنسور کاملا تمیز باشه.
و یا مشکلی داره (تو مایه های پیکسل سوخته!)
در این صورت باید عوض بشه، اگر گارانتی داره، وظیفه اوناست که تعمیر/تعویض کنن.
بعید به نظر می رسه که اگر تعمیر نشه بیشتر بشه اما اگر دیر بجنبید ممکنه گارانتی دستگاه تموم بشه!
موفق باشید

mortezaon
15-01-2013, 17:27
سلام یه پرینتر لیزی رنگی کانن گرفتم مدل canon lbp7010
چون کارتریج های لیزریش خیلی گرونه 4 تا کارتریج داره که هرکدوم 160 هزار تومن هست
می خواستم بدونم اگه تمام صفحه پرینت رنگی بگیرم تقریبا چند صفحه پرینت می گیره؟

.

.

3dmaxacad
15-01-2013, 18:41
سلام دنبال پرینتر دورو زن خودکار وایرلس تک کاره لیزری هستم پیشنهاد شما چیه؟
hl-2270dw مارک Brother چطوره؟ نسبت به قیمت و امکاناتش...مطالعه کردم بعد از هر پرینت حدود 10 دقیقه فنش روشن می مونه و وقتی دورومی زنه کاغذ رول می کنه کسی اطلاعی داره از این پرینتر؟

3dmaxacad
15-01-2013, 18:51
یک سوال تونر داخل کارتن پرینتر از نوع استارتر باشه چه معنی داره؟ و ایا شارژ می شه؟

TousanRayan
15-01-2013, 19:43
یک سوال تونر داخل کارتن پرینتر از نوع استارتر باشه چه معنی داره؟ و ایا شارژ می شه؟

درود بر شما
منظورتون کارتریج استارتر هستش ؟
اگر جواب بله هست :
کارتریج استارتر یعنی فقط دستگاه تون میتونه چند صفحه کمی باهاش پرینت کنه ! ( ولی مگه میشه ایرانی جماعت نتونه کارتریج استارتر رو شارژ کنه ؟ اکثر کارتریج ها شارژ میشن )

TousanRayan
15-01-2013, 19:52
سلام یه پرینتر لیزی رنگی کانن گرفتم مدل canon lbp7010
چون کارتریج های لیزریش خیلی گرونه 4 تا کارتریج داره که هرکدوم 160 هزار تومن هست
می خواستم بدونم اگه تمام صفحه پرینت رنگی بگیرم تقریبا چند صفحه پرینت می گیره؟

.

.

درود بر همسایه خوبمون
این مدل ها معمولا 1000 تا 1200 تا میزنه ولی جدیدا رونمی دونم اخه شرکت ها هی دارن زرنگی میکنن و کارتریج های با نمراتور های کم تری توی دستگاه میزارن ولی غمت نباشه شارژ میشن مثل هلو با هزینه ای پایین !

3dmaxacad
15-01-2013, 22:21
درود بر شما
منظورتون کارتریج استارتر هستش ؟
اگر جواب بله هست :
کارتریج استارتر یعنی فقط دستگاه تون میتونه چند صفحه کمی باهاش پرینت کنه ! ( ولی مگه میشه ایرانی جماعت نتونه کارتریج استارتر رو شارژ کنه ؟ اکثر کارتریج ها شارژ میشن )

پرینتری که می خوام بگیرم کارتریجش استارتره اگر قرار باشه دوباره شارژ کنم یا کارتریج بخرم که ارزش نداره

hedye222222
16-01-2013, 10:50
سلام
من یه سه کاره سامسونگscx-4300دارم
موقع پرینت یه خط پهن سیاه اون وسط چاپ میکرد روی نوشته هام که دیگه نوشته ها دیده نمیشد
بردمش تعمیر گفت باید پودرشو عوض کنی
عوض کرد
با اینکه 10 پرینت بیشتر نگردم امروز باز میگه toner lowو همون خط پهن رو هم چاپ میکنه
چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohammad.t
16-01-2013, 12:35
سلام
موقع پرینت یه خط پهن سیاه اون وسط چاپ میکرد روی نوشته هام که دیگه نوشته ها دیده نمیشد
عوض کرد
با اینکه 10 پرینت بیشتر نگردم امروز باز میگه toner lowو همون خط پهن رو هم چاپ میکنه

ببينيد با (سلام يادم رفت سلام!) تموم شدن پودر و مشكلات پودر كه نبايد يه خط وسط صفحه پرينت كنه . فوقش بايد يه چيزي پرينت نكنه!
اما علت خط اينجوري در بيشتر موارد از فوم هست. ممكنه از درام هم باشه كه توي اين مورد بعيد هست و اگه از درام باشه بايد با سوهان به جونش افتاده باشيد كه همچين موردي ايجاد كنه و اينكه روي سطح درام قابل مشاهده هست اين خط.
بگذريم! پس متهم اصلي شد فوم!
اما اينكه toner low مي ده(به قول يكي از دوستان تونر لاو :n02:) خب مربوط به ريست هست كه اينجا استاد گرجي زحمتش رو كشيده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TousanRayan
16-01-2013, 13:10
سلام
عوض کرد

درود بر شما
اگه میتونید یک نمونه پرینت را توی پست بزارید تا ببینیم و نظر بدیم !؟

barbodghanbari
16-01-2013, 22:17
سلام پرینتر من کانون mx320 جوهرافشان رنگی است. مشکل من این است که کارتریج را شارژ کردم و چند بار هد کلین کردم اما یک صفحه اول را پرینت متوسطی می گیرد اما صفحه دوم کم رنگ می شود و همینطور صفحه سوم خیلی کم رنگ تر فکر می کنید مشکی از هد باشد چون تازه شارژ کردم اگر کسی راهنمایی دارد ممنون خواهم شد.

m_2t_ab
16-01-2013, 23:50
سلام پرینتر من کانون mx320 جوهرافشان رنگی است. مشکل من این است که کارتریج را شارژ کردم و چند بار هد کلین کردم اما یک صفحه اول را پرینت متوسطی می گیرد اما صفحه دوم کم رنگ می شود و همینطور صفحه سوم خیلی کم رنگ تر فکر می کنید مشکی از هد باشد چون تازه شارژ کردم اگر کسی راهنمایی دارد ممنون خواهم شد.

از چه جوهر استفاده می کنید؟

barbodghanbari
17-01-2013, 00:23
از چه جوهر استفاده می کنید؟

از جوهر wox

m_2t_ab
17-01-2013, 01:14

آیا کامل شارژ کردید؟ یعنی حتما داخل کارتریج جوهر وحود داره؟

didar11
18-01-2013, 12:13
با سلام
من یه پرینتر مدل hp p1005 دارم نمی دونم چرا مدتیه اصلا پرینت نمی گیره با اینکه از لحاظ سخت افزاری کامل شناسایی شده ولی موقع پرینت گرفتن چراغ قرمزی که باید قبل از پرینت گرفتن روشن بشه روشن نمی شه. ممکنه از کابلش با شه با تشکر

gholamreza_p30
18-01-2013, 12:41
با سلام !!!
من یه دستگاه 3کاره canon mf 3010 دارم!راستش برای اولین بار تصمیم گرفتم که خودم پرینترمو شارژ کنم!
چنتا فایل آموزشی گرفتم و خیلی با دقت کارتریجمو باز کردم و اونو َشارژ کردم!
حالا که پرینت میگیرم یه سری خطوط حالت (نویز) در سرتاسر کاغذ وجود داره!
ممنون میشم خیلی سریع به sسوال من پاسخ بدین!چون خیلی لازم دارم و بدجوری کارم گیره!

تصویری از نویز ها در پرینت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.AraMesh.
19-01-2013, 16:43
سلام" وقتی شارژ کردید، با ی دستمالی چیزی داخلشو تمیز میکردید ک کثیف نکنه.

TousanRayan
19-01-2013, 17:33
با سلام !!!
من یه دستگاه 3کاره canon mf 3010 دارم!راستش برای اولین بار تصمیم گرفتم که خودم پرینترمو شارژ کنم!
چنتا فایل آموزشی گرفتم و خیلی با دقت کارتریجمو باز کردم و اونو َشارژ کردم!
حالا که پرینت میگیرم یه سری خطوط حالت (نویز) در سرتاسر کاغذ وجود داره!
ممنون میشم خیلی سریع به sسوال من پاسخ بدین!چون خیلی لازم دارم و بدجوری کارم گیره!

تصویری از نویز ها در پرینت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درود بر شما
اولین چیزی که به نظر من میرسه پودری که استفاده کردید - مطمعن هستید از اینکه پودر اشتباهی نزدید ؟
دوم نوع و درستی اتصالات به دستگاه باید بطمعن باشید اتصالات به درستی برقرار شده !
بعدا سوالی که برای من مهمه اینه که اون سیاهی یک سطر از فایل بوده یا دستگاه بد چاپ کرده ؟

YASIN3970
20-01-2013, 02:04
سلام
بنده یک پرینتر EPSON STYLUS TX 109 دارم و نزدیک یک سالی هست که استفاده نکردم .
لطفی بکنن دوستان متخصص راهنمایی کنن که چطوری می تونم سرویسش کنم ؟؟
با تشکر از راهنمایی دوستان

m_2t_ab
20-01-2013, 12:58
سلام
بنده یک پرینتر EPSON STYLUS TX 109 دارم و نزدیک یک سالی هست که استفاده نکردم .
لطفی بکنن دوستان متخصص راهنمایی کنن که چطوری می تونم سرویسش کنم ؟؟
با تشکر از راهنمایی دوستان

سلام دوست عزیز
آیا چیزی چاپ می کنه؟
آیا نازل چک کامله؟
احتمال زیادی هست که هدش خشک شده باشه و احتمال داره که درست نشه چون مدت زیادی هست که خوابیده.
این روش باز کردن نازل ها هست که البته بعد این مدت ممکنه جواب نده:

پیشرفته: آموزش نحوه باز کردن هد مسدود شده پرینتر Head Cleaning ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

barbodghanbari
20-01-2013, 21:23
سلام کانون mx320 جوهرافشان رنگی دارم قبلا پست زدم کسی راهنمایی نکرد. من مطمئن هستم جوهر شارژ دارم. برای هر رنگ 2 سیسی ریختم. سیاه و سفید متن را پرینت می گیرد اما رنگی مشکل دارد چندبار هم هدکلین کردم باز هم یا کاغذ سفید بیرون می آید یا رنگی کم رنگ بریده بریده. نوع جوهر هم وکس

m_2t_ab
20-01-2013, 23:36
سلام کانون mx320 جوهرافشان رنگی دارم قبلا پست زدم کسی راهنمایی نکرد. من مطمئن هستم جوهر شارژ دارم. برای هر رنگ 2 سیسی ریختم. سیاه و سفید متن را پرینت می گیرد اما رنگی مشکل دارد چندبار هم هدکلین کردم باز هم یا کاغذ سفید بیرون می آید یا رنگی کم رنگ بریده بریده. نوع جوهر هم وکس

دوست عزیز ابتدا به روش زیر شارژ کنید:
سرنگ رو از رنگ مورد نظر پر کنید، به اندازه یک سانت و نه بیشتر داخل سوراخ مربوط به همون رنگ فروکنید و به آرامی جوهر رو خارج کنید، وقتی جوهر از سوراخ زد بیرون، به اندازه یک میلی لیتر از درون کارتریج جوهر بکشید بیرون. اینطوری کارتریج تا حد مناسب پر میشه.

این کار رو برای هر 4 رنگ انجام بدید.

بعد چند بار هدکلین کنید و نازل چک چاپ کنید تا کامل بشه.

اگر نشد، کارتریج ها رو در بیارد و نیم سانت پایین اون رو داخل آب جوش به مدت 15 تا 30 دقیقه قرار بدید و بعد خارج کنید و با دستمال نرم خشک کنید و مجدد و هد کلین و نازل چک کنید.
در صورت لزوم این کار رو تکرار کنید.

اگر نتیجه مطلوبی از مراحل بالا نگرفتید باید با محلول هد بازکن هد رو شستشو بدید.

و اگر نشد باید کارتریج رو عوض کیند.

موفق باشید

moslem47
21-01-2013, 00:40
سلام
دستگاه HP OfficeJet 5510 All-in-One
موجود هست که چندین سال استفاده نشده. یه برنامه دانلود کردم از اینترنت که تونستم باهاش اسکن بگیرم . برای پرینت گرفتن چه برنامه ای نیازه ؟ و کارتریجش چطور شارژ میشه ؟ از کجا ؟

m_2t_ab
21-01-2013, 06:23
سلام
دستگاه HP OfficeJet 5510 All-in-One

موجود هست که چندین سال استفاده نشده. یه برنامه دانلود کردم از اینترنت که تونستم باهاش اسکن بگیرم . برای پرینت گرفتن چه برنامه ای نیازه ؟ و کارتریجش چطور شارژ میشه ؟ از کجا ؟

سلام دوست عزیز
باید درایور دستگاه رو نصب کنید و بعد دستگاه در قسمت پرینتر ها اضافه میشه و می تونید چاپ کنید.
البته بعد از این مدت بعیده کارتریجش زنده بشه و شاید نیاز باشه کارتریج جدید بخرید (دو کارتریجه هست دیگه؟)
این هم آموزش شارژ که دوست عزیزم محمد آقا زحمتشو کشیدن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مهم : آموزش: معرفي،شارژ،سرويس و نگهداري پرينترهاي جوهرافشان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])موفق باشید

aluminum
21-01-2013, 14:48
دوستان من کاتریج پرینترم که 12a هست زو شارژ کردم ولی الان که کپی میگیرم پرینتر صدای تیک تیک پشت سر هم میکنه و در عرض برگه هم 6-7 خط سفید می افته.
کاتریج رو خراب کردم؟:n02:
راهی برای درست کردنش هست و یا اینکه باید یه کاتریج نو بخرم؟

moslem47
21-01-2013, 18:30
سلام دوست عزیز
باید درایور دستگاه رو نصب کنید و بعد دستگاه در قسمت پرینتر ها اضافه میشه و می تونید چاپ کنید.
البته بعد از این مدت بعیده کارتریجش زنده بشه و شاید نیاز باشه کارتریج جدید بخرید (دو کارتریجه هست دیگه؟)
این هم آموزش شارژ که دوست عزیزم محمد آقا زحمتشو کشیدن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مهم : آموزش: معرفي،شارژ،سرويس و نگهداري پرينترهاي جوهرافشان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

الان من مشکلم اینکه این کارتریج ها را چطور در بیارم

m_2t_ab
21-01-2013, 20:02
الان من مشکلم اینکه این کارتریج ها را چطور در بیارم

راهنمای دستگاه همه چیز رو توضیح داده.
اگر هارد کپی اون رو ندارید، فایلش رو دانود کنید.
معمولا اینطور هست که در هنگامی که دستگاه روشن هست، درش رو باز کنید. کارتریج ها خودشن به محل مخصوص تعویض میان.
موفق باشید

barbodghanbari
21-01-2013, 20:30
با سلام و سپاس از شماحق با شما بود شارژ کاملی نشده بوداما الان موقع نازل چک رنگ آب را ندارم چندین بار هد کلین کردم باز هم نمی آید. وقتی با دستمال زیر آن می کشم سه رنگ سبز زرد و قرمز دارم اما در نازل چک فقط زرد و قرمز دارمبا سپاس

barbodghanbari
21-01-2013, 20:35
دوست عزیز ابتدا به روش زیر شارژ کنید:
سرنگ رو از رنگ مورد نظر پر کنید، به اندازه یک سانت و نه بیشتر داخل سوراخ مربوط به همون رنگ فروکنید و به آرامی جوهر رو خارج کنید، وقتی جوهر از سوراخ زد بیرون، به اندازه یک میلی لیتر از درون کارتریج جوهر بکشید بیرون. اینطوری کارتریج تا حد مناسب پر میشه.

این کار رو برای هر 4 رنگ انجام بدید.

بعد چند بار هدکلین کنید و نازل چک چاپ کنید تا کامل بشه.

اگر نشد، کارتریج ها رو در بیارد و نیم سانت پایین اون رو داخل آب جوش به مدت 15 تا 30 دقیقه قرار بدید و بعد خارج کنید و با دستمال نرم خشک کنید و مجدد و هد کلین و نازل چک کنید.
در صورت لزوم این کار رو تکرار کنید.

اگر نتیجه مطلوبی از مراحل بالا نگرفتید باید با محلول هد بازکن هد رو شستشو بدید.

و اگر نشد باید کارتریج رو عوض کیند.

موفق باشید
با سپاس از پاسخ شما حق با شما بود شارژ کاملی نشده بود اما مشکلی که دارم این است که در نازل چک رنگ آبی را ندارم وقتی با دستمال زیر آن می کشم سه رنگ سبز وزرد و قرمز دارم اما موقع نازل چک فقط دو رنگ زرد و قرمز وجود دارد چندین بار هدکلین کردم اما موثر واقع نشد

m_2t_ab
21-01-2013, 20:46
با سلام و سپاس از شماحق با شما بود شارژ کاملی نشده بوداما الان موقع نازل چک رنگ آب را ندارم چندین بار هد کلین کردم باز هم نمی آید. وقتی با دستمال زیر آن می کشم سه رنگ سبز زرد و قرمز دارم اما در نازل چک فقط زرد و قرمز دارمبا سپاس

خدارو شکر که مشکل حل شد.
احتمال داره هد اون رنگ هوا گرفته باشه (چون مدتی بدون جوهر کار کرده) بنابراین نیاز به هواگیری با کیت مخصوص داره.
اگر کیت مخصوص رو ندارید، یا تهیه کنید یا فعلا کارتریج رو بعد از شارژ مدتی بدون استفاده بذارید (در حد یک روز) تا شاید بطور خود به خود هوا از درون نازل ها خارج بشه.
آیا هیچ اثری از رنگ آبی نیست یا مثلا کم رنگ و خط خطی چاپ میشه؟
می تونید روش آب جوش رو که در بالا توضیح دادم امتحان کنید.
و دیگه اینکه ممکنه متاسفانه هد اون رنگ مشکل دار شده باشه که در این صورت راهی به جز تعویض کارتریج نیست.
من همیشه خدمت دوستان عرض می کنم که نگذارید کارتریج و هد بدون جوهر کار کنه این می تونه مشکل زا باشه.
موفق باشید

mortezaon
21-01-2013, 22:26
سلام تازه یه پرینتر Canon I-Sensys LBP7018C ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لیزری خریدم
وقتی کاغذ a4 معمولی می ذارم خوبه و کیفیت عکس بالاست ولی وقتی کاغذ a4 گلاسه 220 گرم می ذارم
عکس اینجوری پرینت می گیره همه رنگاش به هم میخوره
اصلا با دست رنگش کنده میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]کسی می دونه مشکل چیه؟
با تشکر

m_2t_ab
21-01-2013, 23:14
سلام تازه یه پرینتر Canon I-Sensys LBP7018C ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لیزری خریدم
وقتی کاغذ a4 معمولی می ذارم خوبه و کیفیت عکس بالاست ولی وقتی کاغذ a4 گلاسه 220 گرم می ذارم
عکس اینجوری پرینت می گیره همه رنگاش به هم میخوره
اصلا با دست رنگش کنده میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]کسی می دونه مشکل چیه؟
با تشکر

سلام دوست عزیز
به احتمال بسیار زیاد کاغذ شما مناسب برای دستگاه نیست.
دستگاههای لیزری نمی تونن روی کاغذ های گلاسه جوهر افشان چاپ کنن چون علاوه بر مشکل در کشیدن و حرکت کاغذ داخل دستگاه (و به تبع خراب شدن غلطک ها) چون در مرحله ای از چاپ کاغذ با دمای بسیار بالا داغ میشه، کاغذ های خاصی باید به کار برده بشه.
کاغذ عکس مخصوص دستگاه لیزری هم هست که براقه اما نازک.
موفق باشید

barbodghanbari
21-01-2013, 23:27
خدارو شکر که مشکل حل شد.
احتمال داره هد اون رنگ هوا گرفته باشه (چون مدتی بدون جوهر کار کرده) بنابراین نیاز به هواگیری با کیت مخصوص داره.
اگر کیت مخصوص رو ندارید، یا تهیه کنید یا فعلا کارتریج رو بعد از شارژ مدتی بدون استفاده بذارید (در حد یک روز) تا شاید بطور خود به خود هوا از درون نازل ها خارج بشه.
آیا هیچ اثری از رنگ آبی نیست یا مثلا کم رنگ و خط خطی چاپ میشه؟
می تونید روش آب جوش رو که در بالا توضیح دادم امتحان کنید.
و دیگه اینکه ممکنه متاسفانه هد اون رنگ مشکل دار شده باشه که در این صورت راهی به جز تعویض کارتریج نیست.
من همیشه خدمت دوستان عرض می کنم که نگذارید کارتریج و هد بدون جوهر کار کنه این می تونه مشکل زا باشه.
موفق باشید
با سپاس دوباره من قبلا داشتم رنگ آبی بود اما حالا اصلا نیست. توصیه شما را حتما بکار خواهم بست یک روز کار نمی کشم و پس از آن دوباره تست می کنم سپاس

manandss
21-01-2013, 23:44
پرینتر من 1 هفته باش کار نکنم خشک می شه هیج راهی برای
جلو گیری نیست
که دیر تر خشک شه

m_2t_ab
22-01-2013, 03:12
با سپاس دوباره من قبلا داشتم رنگ آبی بود اما حالا اصلا نیست. توصیه شما را حتما بکار خواهم بست یک روز کار نمی کشم و پس از آن دوباره تست می کنم سپاس
امیدوارم با این روش به کار بیوفته.
موفق باشید

پرینتر من 1 هفته باش کار نکنم خشک می شه هیج راهی برای
جلو گیری نیست
که دیر تر خشک شه

سلام دوست عزیز
متاسفانه خیر، البته یک هفته بریا خشک شدن زوده اما بهرحال در طولانی مدت امکانش هست.
موفق باشید

YASIN3970
23-01-2013, 22:08
سلام دوست عزیز
آیا چیزی چاپ می کنه؟
آیا نازل چک کامله؟
احتمال زیادی هست که هدش خشک شده باشه و احتمال داره که درست نشه چون مدت زیادی هست که خوابیده.
این روش باز کردن نازل ها هست که البته بعد این مدت ممکنه جواب نده:

پیشرفته: آموزش نحوه باز کردن هد مسدود شده پرینتر Head Cleaning ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

سلام
دست گلت درد نکنه بابت راهنمایی و معرفی سایت
اگر سایت های مثل این سایت در مورد تعمیرات سخت افزاری سراغ داری خواهشان معرفی کنید .
با تشکر از دوست گرامی

m_2t_ab
24-01-2013, 08:25
سلام
دست گلت درد نکنه بابت راهنمایی و معرفی سایت
اگر سایت های مثل این سایت در مورد تعمیرات سخت افزاری سراغ داری خواهشان معرفی کنید .
با تشکر از دوست گرامی

خواهش می کنم داداش.
یه سایت دیگه هم هست که از همه بهتره:
موفق باشید

aluminum
24-01-2013, 12:04
دوستان فرق کاتریجهای اورجینال و چینی پیرنترهای لیزری(12a) چیه که این همه تفاوت قیمت داره.
برای منی که استفاده خانگی از پرینتر دارم کاتریج چینی مناسبه؟

TousanRayan
24-01-2013, 12:43
دوستان فرق کاتریجهای اورجینال و چینی پیرنترهای لیزری(12a) چیه که این همه تفاوت قیمت داره.
برای منی که استفاده خانگی از پرینتر دارم کاتریج چینی مناسبه؟

درود بر شما
تفاوتشون کمی درکیفیت و سود بسیار زیاد برای شرکت اصلش هستش و در کار چندان تفاوتی نداره
اما همین چینی هم دارای کیفیت های مختلفی هست یه درجه 1 را بگیری عالی هستش و خیلی خوب برای یک افیس هم کار می کنه شما که کار منزلی داری بسیار خوبه تفاوت قیمت درجه ها هم زیاد نیست فکر چند هزار تومن را نکنید و یک درجه یکش رو بگیرید

jorj
24-01-2013, 13:44
سلام یه دستگاه پرینتر ، کوپی و اسکن اچ پی دارم با مشخصات ذیل
hp deskjet F2483
می خواستم بدونم می شه بهش مخزن وصل کردم .
ممنون

m_2t_ab
24-01-2013, 15:54
سلام یه دستگاه پرینتر ، کوپی و اسکن اچ پی دارم با مشخصات ذیل
hp deskjet F2483
می خواستم بدونم می شه بهش مخزن وصل کردم .
ممنون

سلام دوست عزیز
برای دستگاه های دو کارتریجه مثل دستگاه شما در بازار ایران مخزن وجود نداره (یا حداقل من ندیدم)
البته چین برای این ها هم مخزن تولید کرده.
اما نکته اینه که خوب جواب نمیده.
بهتره به رش معمول با سرنگ شارژ کنید.
موفق باشید

aluminum
24-01-2013, 17:23
درود بر شما
تفاوتشون کمی درکیفیت و سود بسیار زیاد برای شرکت اصلش هستش و در کار چندان تفاوتی نداره
اما همین چینی هم دارای کیفیت های مختلفی هست یه درجه 1 را بگیری عالی هستش و خیلی خوب برای یک افیس هم کار می کنه شما که کار منزلی داری بسیار خوبه تفاوت قیمت درجه ها هم زیاد نیست فکر چند هزار تومن را نکنید و یک درجه یکش رو بگیرید

تفاوتش زیاده
چینی 50-55 قیمت داره ولی اصلی از 160-200 .
به نظرم این تفاوت خیلی زیاده.
بورس کاتریج و لوازم پرینتر توی تهران میدون فردوسیه؟

m_2t_ab
24-01-2013, 18:15
بورس کاتریج و لوازم پرینتر توی تهران میدون فردوسیه؟

بله، خیابون ایرانشهر

jorj
24-01-2013, 19:17
قیمت کارتریج های hp deskjet F2483 را می فرمایید.

m_2t_ab
25-01-2013, 01:04
قیمت کارتریج های hp deskjet F2483 را می فرمایید.

سلام دوست عزیز
شماره کارتریج رودر میهن مارکت سرچ کنید.
موفق باشید

hosein56b
25-01-2013, 20:31
سلام
2تا پرینتر دارم HP
هردوتا یه مدل (M1132)
میخوان با این دستگاه جواز کسب پرینت بگیرن. با توجه به ضخامت جواز کسب این مشکل براشون پیش اومده
یکی از این دوتا دستگاه سالم کار میکنه و راحت جواز کسب رو میزنه
و اینیکی دستگاه اوایل خوب میزد. ولی الان وقتی پرینت از فیوزینگ بیرون میاد و دست روی نوشته ها میکشیم پاک میشه
قبل از این دستگاه هم SAMSUNG SCX-4300 داشتن که همین مشکل براشون پیش اومد و مجبور به خریدن M1132 شدن
پودر درجه یک ریختم و درام رو هم عوض کردم جوابی نگرفتم
فیوزینگ رو هم سرویس کردم و باز نتیجه ای نگرفتم
اگه کسی میدونه مشکل کار کجاست راهنماییم کنه
با تشکر

TousanRayan
26-01-2013, 10:15
سلام
2تا پرینتر دارم HP
هردوتا یه مدل (M1132)
میخوان با این دستگاه جواز کسب پرینت بگیرن. با توجه به ضخامت جواز کسب این مشکل براشون پیش اومده
یکی از این دوتا دستگاه سالم کار میکنه و راحت جواز کسب رو میزنه
و اینیکی دستگاه اوایل خوب میزد. ولی الان وقتی پرینت از فیوزینگ بیرون میاد و دست روی نوشته ها میکشیم پاک میشه
قبل از این دستگاه هم SAMSUNG SCX-4300 داشتن که همین مشکل براشون پیش اومد و مجبور به خریدن M1132 شدن
پودر درجه یک ریختم و درام رو هم عوض کردم جوابی نگرفتم
فیوزینگ رو هم سرویس کردم و باز نتیجه ای نگرفتم
اگه کسی میدونه مشکل کار کجاست راهنماییم کنه
با تشکر

درود بر شما
دوست خوب من ( وقتی اصناف برای ورودی ها و عوارض سالیانه این قدر از اعضای خودش پول میگیره یک ذره خرج هم باید بکنه ) دستگاهای لیزری برای این ضخامت مناسب نیستند یا حداقل این پرینتر های ارزون قیمت مناسب این کار نیستند - پیشنهاد میشه یک دستگاه رنگی جوهر افشان بگیرید

TousanRayan
26-01-2013, 16:28
تفاوتش زیاده
چینی 50-55 قیمت داره ولی اصلی از 160-200 .
به نظرم این تفاوت خیلی زیاده.

درود بر شما
بین درجه بندی چینی هاش تفاوت قیمت زیادی نیست - نگفتم بین چینی و اصل تفاوتی نیست !

rezapourmanesh
26-01-2013, 22:42
سلام به همه دوستان اگه کسي مقاله در باره چگونگي شارژ کارتريج سامسونگ Ml2510 داره براي من بذاره يا اگه کسي بلده و برايش ممکنه به صورت تصويري برايم توضيح بده ممنون مي شوم.
در ضمن آيا کسي قيمت شارژ آن را مي داند ؟ قيمت جوهرش را چي؟ کدومش به صرفه است خودم شارژ کنم يا بدم به مغازه؟
در ضمن هر چی شارژ کردم و حتی درام عوض کردم باز کم رنگ می زنه تا اینکه یکی گفت مشکل از بلید است، اگه ممکنه در مورد بلید هم توضیح بدید یا حداقل عکسش رو بذارید. با تشکر:n12::n12::n12:

TousanRayan
27-01-2013, 12:03
سلام به همه دوستان اگه کسي مقاله در باره چگونگي شارژ کارتريج سامسونگ Ml2510 داره براي من بذاره يا اگه کسي بلده و برايش ممکنه به صورت تصويري برايم توضيح بده ممنون مي شوم.
در ضمن آيا کسي قيمت شارژ آن را مي داند ؟ قيمت جوهرش را چي؟ کدومش به صرفه است خودم شارژ کنم يا بدم به مغازه؟
در ضمن هر چی شارژ کردم و حتی درام عوض کردم باز کم رنگ می زنه تا اینکه یکی گفت مشکل از بلید است، اگه ممکنه در مورد بلید هم توضیح بدید یا حداقل عکسش رو بذارید. با تشکر:n12::n12::n12:

درود بر شما
خوب اگه شارژ کری و بصورت طولی بعضی جاها را کم رنگ میزنه باید بلید را تنمیز کنی
یکی از مشکلات شایعی که در خصوص کارتریج‌‌های لیزری سامسونگ وجود دارد، چاپ کمرنگ آن‌‌ها بعد از شارژ کارتریج است. این مشکل زمانی که درام (لوله سبز رنگ) سالم است نیز پیش می‌‌آید. در این ترفند به بررسی نحوه حل این مشکل خواهیم پرداخت.

این مشکل مرموز از قطعه‌‌ای به نام «بلید» (Doctor Blade) است که معمولاً در همه مدل‌‌ها به این شکل می‌‌باشد:

این مشکل که پس از شارژ کارتریج پیش می‌‌آید به راحتی و البته کمی دقت و تخصص قابل حل می‌‌باشد.

بدین منظور ابتدا در نظر داشته باشید که «بلید» روی «مگنت» (همان‌‌جایی که پودر به لوله سیاه رنگ جذب می‌‌شود) قرار دارد.

حال لبه «مگنت» را با ناخن یا کاتر، آرام و با دقت تمیز کنید به طوری که فشار زیادی به آن وارد نشود تا کج شود.
پس از این کار به همان شکل پیشین آن را جا بزنید.
با انجام این کار مشکل چاپ کم‌‌رنگ کارتریج لیزری سامسونگ بعد از شارژ حل خواهد شد.

mjzaret
27-01-2013, 14:10
درود بر شما
خوب اگه شارژ کری و بصورت طولی بعضی جاها را کم رنگ میزنه باید بلید را تنمیز کنی
یکی از مشکلات شایعی که در خصوص کارتریج‌‌های لیزری سامسونگ وجود دارد، چاپ کمرنگ آن‌‌ها بعد از شارژ کارتریج است. این مشکل زمانی که درام (لوله سبز رنگ) سالم است نیز پیش می‌‌آید. در این ترفند به بررسی نحوه حل این مشکل خواهیم پرداخت.

این مشکل مرموز از قطعه‌‌ای به نام «بلید» (Doctor Blade) است که معمولاً در همه مدل‌‌ها به این شکل می‌‌باشد:

این مشکل که پس از شارژ کارتریج پیش می‌‌آید به راحتی و البته کمی دقت و تخصص قابل حل می‌‌باشد.

بدین منظور ابتدا در نظر داشته باشید که «بلید» روی «مگنت» (همان‌‌جایی که پودر به لوله سیاه رنگ جذب می‌‌شود) قرار دارد.

حال لبه «مگنت» را با ناخن یا کاتر، آرام و با دقت تمیز کنید به طوری که فشار زیادی به آن وارد نشود تا کج شود.
پس از این کار به همان شکل پیشین آن را جا بزنید.
با انجام این کار مشکل چاپ کم‌‌رنگ کارتریج لیزری سامسونگ بعد از شارژ حل خواهد شد.

به علت اينكه تصاوير نشان داده نشد من دوباره قرار دادم.

شاد باشيد:40:

rezapourmanesh
28-01-2013, 16:30
به علت اينكه تصاوير نشان داده نشد من دوباره قرار دادم.

دوست عزیز از جواب شما متشکرم
این کار را کردم ولی فقط یک خط به اندازه یک میلیمتر پررنگ تر میزنه و بقیه اش کمرنگ است، کسی می تونه کمکم کنه؟
اگه ممکنه طریقه شارژ این کارتریج را نیز بگذارید
با تشکر

rezapourmanesh
29-01-2013, 07:06
دوستان برای شارژ کردن باید پودرهای باقی مانده از قبل رو تمام خالی کنم؟ اگه خالی نکنم چی میشه؟ مشکلی به وجود میاد؟
الآن بهترین پودر توی بازار برای سامسونگ چیه؟ قیمتش چنده؟ بسته هاش چند گرمی هستش؟
برای هر بار شارژ کردن چقدر پودر باید توی کارتریج بریزم؟ اگه زیاد بریزم به مشکل بر می خوره؟

خواهش می کنم زود جواب بدید با تشکر

TousanRayan
29-01-2013, 13:32
دوستان برای شارژ کردن باید پودرهای باقی مانده از قبل رو تمام خالی کنم؟ اگه خالی نکنم چی میشه؟ مشکلی به وجود میاد؟
الآن بهترین پودر توی بازار برای سامسونگ چیه؟ قیمتش چنده؟ بسته هاش چند گرمی هستش؟
برای هر بار شارژ کردن چقدر پودر باید توی کارتریج بریزم؟ اگه زیاد بریزم به مشکل بر می خوره؟

خواهش می کنم زود جواب بدید با تشکر

درود بر شما
وقتی شما میگید که شارژش کردید دیگه روش شارژ رو برای چی می خواهید روش که فرقی نمی کنه باز و بست کردن یک کارتریج روش شارژ رو برای کسانی دوباره توضیح میدیم که اصلا ندونن کارتریج چطوری باز میشه
پس روش شما درسته
در مورد خالی کردن مخزن اگه شخصا از پودرش مطمعن نباشم عوضش میکنم یعنی خالیش میکنم باد میگیرم و پودر جدید میریزم
اگه شما بلید رو تمیز کردید و نتیجه نگرفتید 2 چیز ممکنه وجود داشته باشه
1- پودر نار مرغوب
2- خود دستگاه

ابندا خود دستگاه را با یک کارتریج دیگه امتحان کنید - ممکنه روی یونیت لیزرش کثیف باشه ----- معمولا کسانی که سر خود و بدون اگاهی توی دستگاه رو باد میگیرن احتمالش زیاده

اگه با کارتریج دیگه هم بهمون صورت زد از دستگاه و گرنه با کارتریج خودتون مشکل رو حل کنید - پیشنهاد تعویض پودر بسیار موثره

nimaafshar
30-01-2013, 01:49
سلام و عرض ادب

بنده یک عدد پرینتر ار ۲۹۵ اپسون دارم تا چند روز پیش خوب پرینت می گرفت چه رو ی مکینتاش چه ویندوز

اما الان رنگها مشکل دارن مثلا عکسهای زمینه سفید رو سبز میزنه رنگ پوست رو از کرم به قرمز میزنه وقتی هم هد کلین و نازل میگیرین اصلا کچلی و تداخل نداره اوکی هست

sh_snappy
30-01-2013, 14:09
سلام به دوستان عزیز!!!
پرینتر hp1320 من از زمانی که win7نصب کردم (با نصب درایور آپدیت مربوطه از سایت hp) برای چاپ درست حاشیه و چاپ A5/A6 مشکل داره

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که چه جوری این مشکل رو میشه حل کرد!!:n01:

rezapourmanesh
30-01-2013, 18:43
درود بر شما
وقتی شما میگید که شارژش کردید دیگه روش شارژ رو برای چی می خواهید روش که فرقی نمی کنه باز و بست کردن یک کارتریج روش شارژ رو برای کسانی دوباره توضیح میدیم که اصلا ندونن کارتریج چطوری باز میشه
پس روش شما درسته
در مورد خالی کردن مخزن اگه شخصا از پودرش مطمعن نباشم عوضش میکنم یعنی خالیش میکنم باد میگیرم و پودر جدید میریزم
اگه شما بلید رو تمیز کردید و نتیجه نگرفتید 2 چیز ممکنه وجود داشته باشه
1- پودر نار مرغوب
2- خود دستگاه

ابندا خود دستگاه را با یک کارتریج دیگه امتحان کنید - ممکنه روی یونیت لیزرش کثیف باشه ----- معمولا کسانی که سر خود و بدون اگاهی توی دستگاه رو باد میگیرن احتمالش زیاده

اگه با کارتریج دیگه هم بهمون صورت زد از دستگاه و گرنه با کارتریج خودتون مشکل رو حل کنید - پیشنهاد تعویض پودر بسیار موثره
ممنونم از جوابتون ولی
1- دادم بیرون شارژش کردم بعد خودم توی خونه بازش کردم و راهش را یاد گرفتم. باز اگه فایل آموزشی دارین برام بذارین متشکر می شوم
2- کارتریج دیگه که می گذارم خیلی عالی میگیره حالا چه کار کنم؟ پودر رو عوض کنم؟

TousanRayan
30-01-2013, 20:07
ممنونم از جوابتون ولی
1- دادم بیرون شارژش کردم بعد خودم توی خونه بازش کردم و راهش را یاد گرفتم. باز اگه فایل آموزشی دارین برام بذارین متشکر می شوم
2- کارتریج دیگه که می گذارم خیلی عالی میگیره حالا چه کار کنم؟ پودر رو عوض کنم؟

درود بر شما
اگه از پودرش مطمعن نیستید - بله احتمالا بهترین کار تعویض پودرش با پودر درست و حسابیه ولی اون پودر هم دو نریزد شاید مشکل از اون نبود و دوباره استفاده کردید

اگه بک نمونه چاپ بزارید شاید بیشتر متوجه بشیم - چند جدول تو پر بصورت سطر و ستون کاملا مشکی باهاش پرینت بگیرید و تصویرش رو همین جا بزارین

punishment
30-01-2013, 23:44
با سلام به دوستان عزيز
يك پرينتر hp officejet 4500 دارم موقع روشن كردن پيغام ميده scanner failure و unable to scan copy fax و فقط پرينت ميگيره
مشكلش چيه؟
ممنون

mjzaret
31-01-2013, 01:54
با سلام به دوستان عزيز
يك پرينتر hp officejet 4500 دارم موقع روشن كردن پيغام ميده scanner failure و unable to scan copy fax و فقط پرينت ميگيره
مشكلش چيه؟
ممنون

به نظر من موتور اسكنر از كار افتاده و بايستي بدي براي تعمير.

mjzaret
31-01-2013, 02:02
ممنونم از جوابتون ولی

براي دانلود فايلهاي آموزشي شارژ كارتريج به اين تاپيك مراجعه كنيد:

آموزش تصويري شارژ كارتريج چاپگرهاي ليزري
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kingsat
31-01-2013, 02:50
سلام من ميخواستم بدونم ١٢١٢ nf اچ پي كارتريجش چطوره؟
كلا دستگاه خوبيه با نه؟
در مقايسه با ١٠١٨ ؟؟؟

TousanRayan
31-01-2013, 10:09
درود بر همه اساتید
یک موتور اسکنر سامسونگ 4300 می خوام کسی اوراقی (سالم ) توی دست بالش نداره ؟

sajadgilak
31-01-2013, 11:47
سلام
كارتريج اچ پي 1212 (85a) به نسبت اچ پي 1018 (12a) ضعيفتره
و تعداد صفحه اي كه با هر بار شارژ ميزنه كمتره
البته تونر شارژش هم با 1018 فرق ميكنه
اينم بگم كه اگه بخواي هميشه پررنگ پرينت بگيره بايد هر يك بار در ميون شارژ يه بار درامش رو عوض كني.

sajadgilak
31-01-2013, 11:48
كلا دستگاه خوبيه با نه؟
در مقايسه با ١٠١٨ ؟؟؟
سلام
اينم بگم كه اگه بخواي هميشه پررنگ پرينت بگيره بايد هر يك بار در ميون شارژ يه بار درامش رو عوض كني.

bahmantaktaz
31-01-2013, 13:25
سلام پرینتر اپسون cx8300 دارم میخوام کارتریج قابل شارژبراس بزارم امکانش هست! چجوری تهیه کنمش قیمتش چند در میاد.مرسی

payma
01-02-2013, 13:18
سلام

ضعیف تر نیست فقط تعداد صفحه ای که با هر بار شارژ میزنه 400 تا از 12a کمتره
البته کارتریجی که روی 1212nf هست مدل استارتر از 85A هست که 700 تا میزنه اگه کارتریج نو بخری اون بزرگتره و 1600 تا میزنه

payma
01-02-2013, 13:22
من 1212nf دارم کارتریج رو دادم شارژ کردن اصلا مثل کارتریج اصلیش پرینت نمیگیره
اینم مقایسه اسکن پرینت کارتریج اصل و شارژ شده

رفتم به طرف گفتم این چه وضعیه میگه تونر اصل تو ایران نیست این بهترین تونر موجود تو ایرانه برات ریختم!!!
15 پول شارژ دادم میگه 15 هم بده مگنت رو عوض کنم تا با پودری که ریختم سازگار باشه!
خلاصه داستانیه این شارژ کارتریج!
کارتریج رو جلوی خودم شارژ کرد و مگنت و بلید رو هم فقط با یه پارچه تمیز کرد همین

حالا خودم پودر بگیرم درست پرینت میگیره؟
پودر چی بگیرم برای 85A ؟ استاتیک کنترل؟ پارت تکنیک؟
به نمایندگی سوپر گرافیکس هم زنگ زدم گفت برای 1005 تونر داریم اما رو کارتریج 85A کمرنگ میزنه تونر تخصصی برای 85A نداریم!

آقا یکی جواب ما رو بده 100 جا پرسیدم!!!

m_2t_ab
01-02-2013, 13:45
سلام و عرض ادب

بنده یک عدد پرینتر ار ۲۹۵ اپسون دارم تا چند روز پیش خوب پرینت می گرفت چه رو ی مکینتاش چه ویندوز

اما الان رنگها مشکل دارن مثلا عکسهای زمینه سفید رو سبز میزنه رنگ پوست رو از کرم به قرمز میزنه وقتی هم هد کلین و نازل میگیرین اصلا کچلی و تداخل نداره اوکی هست

آیا رنگ های نازل چک سرجاشون و صحیح هستن؟
آیا تنظیمات خاصی به ترکیب رنگ دستگاه اعمال نکردید؟
آیا با نصب مجدد درایور مشکل پابرجاست؟

Ghaioom
02-02-2013, 22:58
سلام.

چرا وقتی چاپگر چاپ میکنه یه طرف برگه تا میشه از بالا تا پایینش! امروز اینطوری شد. :n13:

alierna
03-02-2013, 00:34
سلام دوستان... من یه hp 1050 deskjet دارم...کارتریج مشکیم به طور کل خراب شد و هر کار کردم دستگاه نشناختش... یکی دیگه خریدم اینو هم نمیشناسه!!! چیکار کنم؟ ممنون

acer_14
03-02-2013, 08:44
با سلام
من یه پرینتر hp p2035n دارم و میخوام تنظمیاتش رو تغییر بدم ولی پسورد ادمین درو فراموش کردم برای حل مشکل چیکار باید کرد؟

h_khozooei
04-02-2013, 15:06
alierna
سلام عزیزم سه حالت وجود داره یا کارتریج دومی که خریدی تقلبی و خرابه یا اینکه کریج دستگاهت خراب شده و یا کابل ارتباط با فرمتر
بهترین کار اینکه اول تو کریج دستگاه تو وقتی خاموشه با الکل یا یه حلالی شبیه اون تمیز کنی احتمال داره درست بشه
اون قسمتی از کریج رو تمیز کن که اتصال به کارتریج رو برقرار می کنه

h_khozooei
04-02-2013, 15:09
دستگاهت چی مدلی؟
احتمال دو حالت وجود داره یا کاغذ رو کج می کشه اگر اینطور باشه باید سینی رو برای کاغذ دلخواهت تنظیم کنی
یا شی خارجی تو دستگاهت گیر کرده و کاغذ رو تا می کنه
البته اگر دستگاهت یک دفعه اینطور شده و دست تعمیر کار نرفته

h_khozooei
04-02-2013, 15:12
punishment عزیز
اسکنر دستگاه ت از بین رفته باید تعویضش کنی هزینه اش کم نیست
البته قبل از اینکه درباره این کار رو فکر کنی بهتره شیشه روی اسکنر رو باز کنی و زیر شیشه قسمتی هست که سنسور معروف رو تمیز کنی و اگر تونستی آینه های اسکنر رو نیز تمیز کنی

h_khozooei
04-02-2013, 15:15
كلا دستگاه خوبيه با نه؟
در مقايسه با ١٠١٨ ؟؟؟

عزیز جان او دستگاه چهارکارست 1018 تک کارست
از نظر کارتریجی حساب کنی 1018 بهتره قیمت نوش شارژش پایین تره

h_khozooei
04-02-2013, 15:25
من 1212nf دارم کارتریج رو دادم شارژ کردن اصلا مثل کارتریج اصلیش پرینت نمیگیره
اینم مقایسه اسکن پرینت کارتریج اصل و شارژ شده

رفتم به طرف گفتم این چه وضعیه میگه تونر اصل تو ایران نیست این بهترین تونر موجود تو ایرانه برات ریختم!!!
15 پول شارژ دادم میگه 15 هم بده مگنت رو عوض کنم تا با پودری که ریختم سازگار باشه!
خلاصه داستانیه این شارژ کارتریج!
کارتریج رو جلوی خودم شارژ کرد و مگنت و بلید رو هم فقط با یه پارچه تمیز کرد همین

حالا خودم پودر بگیرم درست پرینت میگیره؟
پودر چی بگیرم برای 85A ؟ استاتیک کنترل؟ پارت تکنیک؟
به نمایندگی سوپر گرافیکس هم زنگ زدم گفت برای 1005 تونر داریم اما رو کارتریج 85A کمرنگ میزنه تونر تخصصی برای 85A نداریم!

آقا یکی جواب ما رو بده 100 جا پرسیدم!!!

عزیزم من
تونر شارژ این دستگاه هست
کلا تونر شارژ اچ پی به همه اچ پی ها می خوره جز 85 که کمرنگ می زنه
یعنی تونر اچ پی به 35 هم می خوره ولی 85 کمرنگ هستش

بهتر تونر شارژ 85 رو بخریی
مدل Corona هستش من تست کردم عالی جواب می دهه

البته بگم تونر 85 شیمیایی تولید می شه بر خلاف همه تونر ها که فیزیکی تولید می شن برای همین تونر بد زیاد تو بازار داره ولی خدایش تونر کرونا خیلی عالی جواب می دهه نسبت به اینایی که تو بازاره

m_2t_ab
04-02-2013, 19:12
عزیزم من
تونر شارژ این دستگاه هست

البته بگم تونر 85 شیمیایی تولید می شه بر خلاف همه تونر ها که فیزیکی تولید می شن برای همین تونر بد زیاد تو بازار داره ولی خدایش تونر کرونا خیلی عالی جواب می دهه نسبت به اینایی که تو بازاره

سلام جناب خضوعی
به جمع ما خوش اومدید.
خیلی ازتون ممنونم که به سوالات پاسخ می دید و به مشکلات رسیدگی می کنید.
جای خالی افرادی همچون شما در این بخش احساس می شد.
امیدوارم به صورت پایدار به این کار ادامه بدید.
موفق باشید

h_khozooei
04-02-2013, 20:06
سلام از ماست عزیزم
انجام وظیفه می کنم
ما کوچیک شمایم

payma
05-02-2013, 00:30
عزیزم من
تونر شارژ این دستگاه هست

آقا خدا پدرتو بیامرزه!
این قضیه تعویض مگنت چیه؟همه میگن مگنت رو عوض کنی با همه پودرها خوب جواب میده چون مگنت 85A استارتر ضعیفه!
از کجا میشه این مدل تونر رو پیدا کرد؟اگه قیمت هم بدین که عالی میشه

راستی شما تعویض مگنت و استفاده از پودرهای غیر 85 رو تست کردی؟ عین فابریک پررنگ میزنه؟

h_khozooei
05-02-2013, 13:40
آقا خدا پدرتو بیامرزه!
این قضیه تعویض مگنت چیه؟همه میگن مگنت رو عوض کنی با همه پودرها خوب جواب میده چون مگنت 85A استارتر ضعیفه!
از کجا میشه این مدل تونر رو پیدا کرد؟اگه قیمت هم بدین که عالی میشه

راستی شما تعویض مگنت و استفاده از پودرهای غیر 85 رو تست کردی؟ عین فابریک پررنگ میزنه؟
مگنت کارتریج اصل 85 مخصوص تونر 85 فابریک فرقی نمی کنه که استارتر باشه یا نو از تو جعبه در بیاری
بازاریابی نمی کنم که ادرس بدم
ولی خودت یه سرچ تو گوگل بزن "تونر کرونا"
برات ادرس می اره تو ایرانشهر هم می تونی از مغازه ها بگیری
قیمتش یک کیلو حدود 450000 تا 500000 باید شده باشه

مجتبی ابوطالبی
05-02-2013, 18:40
سلام.لطفا به صورت تصویری قطعات کارتریچ رو توضیح بدین.ممنونم

h_khozooei
06-02-2013, 11:02
سلام
این عکس برشی از یه کارتریج و پرینتر هستش یعنی قسمتی از هیتر و قسمتی از چارج رولر دستگاه چاپگر هم نشون می ده.
pcr همون قطعه ای ایرانیا بهش می گن فوم
بقیه هم که مشخصه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

raico
07-02-2013, 00:51
جهت اطلاع دوستان و اساتید محترم ... بالاخره جوهر معطر برای پرینترهای مختلف تولید شد.
هم اکنون میتونید تصاویرتون رو با رایحه هلو چاپ کنید !!!

اگه دوستان نمونه مشابه داخلی و یا خارجی دارند معرفی بکنند....با تشکر

m0hsen_r
07-02-2013, 15:08
سلام نرم افزار ریست کانتر epson stylus sx130 از کجا گیر بیارم ممنون میشم اگه کسی داره شیر کنه

payma
07-02-2013, 18:27
پرینتر لیزری HP بنده تو هر بار چاپ ارور Used Supply In Use میده در صورتی که کارتریج ارجینال روشه
از پرینتر Supply Status هم نمیتونم بگیرم و نشون نمیده همون پیغام بالا رو میده و سطح پودر رو هم At very Low نشون میده (آخرین پیغام قبل شارژ)
البته مشکلی تو چاپ نیست و چاپ رو انجام میده
زنگ زدم نمایندگی مادیران گفت چیپ اینا پودرشون تموم شه میسوزه و اگه بخوای نشون بده باید چیپو عوض کنی
برای ریست این چیپ راهی هست؟ یا واقعا چیپ میسوزه؟

h_khozooei
09-02-2013, 10:08
اگر کارتریجتو مصرف کردی چیپ رفته رفته نشون می ده که کارتریج داه تموم می شه و اخرش نشون می ده که تموم شده
معمولا کارتریج های لیزر مشکی (نه رنگی) بسوزن هم کار می کنن ولی خوب این پیغام رو می دن.
می تونی چیپشو بخری تو بازار زیاد گرون نیست حدود 20000-50000 ریال
معمولا چیپهاش ریست نمی شن

neda88
10-02-2013, 11:57
سلام
من یه پرینتر کنن مدل lbp6000b دارم.دادم کارتریجشو شارژ کردن.کم رنگ چاپ میکنه.بهشون هم گفتم دفعه اولشه که شارژ میشه.
با زیاد کردن density هم مشکل حل نمیشه.
درامشو عوض کردم بازم درست نشد.
رفتم پودر برای کارتریج کانن 6000 بگیرم فروشنده بهم پودر hp 1005/1006 داد.گفت فرقی نمیکنه.میخواستم بپرسم آیا راست گفته؟همینو بریزم توش؟
کلاً چی کار کنم؟:n30:
می خوام پایان نامه پرینت بگیرم .عجله دارم.

payma
10-02-2013, 12:38
سلام
من یه پرینتر کنن مدل lbp6000b دارم.دادم کارتریجشو شارژ کردن.کم رنگ چاپ میکنه.بهشون هم گفتم دفعه اولشه که شارژ میشه.
با زیاد کردن density هم مشکل حل نمیشه.
درامشو عوض کردم بازم درست نشد.
رفتم پودر برای کارتریج کانن 6000 بگیرم فروشنده بهم پودر hp 1005/1006 داد.گفت فرقی نمیکنه.میخواستم بپرسم آیا راست گفته؟همینو بریزم توش؟
کلاً چی کار کنم؟:n30:
می خوام پایان نامه پرینت بگیرم .عجله دارم.

کارتریجی که اولین شارژش هست نیازی به تعویض درام نداره درام بعد 3000 برگ باید عوض بشه
آره میخوره اما مهم اینه چه مارکی باشه هزارجور پودر داریم که اکثرا کیفیت پائینی دارن

بهترین کار اینه پودر رو پس بدی بری یه جا برا شارژ با طرف طی کنی اگه کمرنگ زد پای اون باشه حتما یه جا پیدا میشه تضمین کنه پودر خوب بریزه

اگه خودت میخوای شارژ کنی پودر پارت تکنیک بگیر
part-tech.com

neda88
10-02-2013, 22:06
پارت تک نداشتن به جاش سوپر گرافیکس داد.

payma
11-02-2013, 00:30
پارت تک نداشتن به جاش سوپر گرافیکس داد.

پودر خوبیه اما احتمالا یکم کم رنگ بزنه اما از پودرهای خوب بازاره

h_khozooei
11-02-2013, 13:36
انشالله پر رنگ می زنه ولی اگر نشد. پیام بگذار

hellbrain666
12-02-2013, 14:05
سلام
پرینتر canon 4940 با مخزن برای چاپ روی انواع کاغذ هیـــچ مشکلی نداره ولی برای چاپ روی دیسک کمی اذیت می کنه بعضی وقتا رنگ ها رو خوب نمیزنه (مشکی و گاها آبی)
نازل چک هم گرفته شده و موردی نبوده

لطفا راهنمایی کنید

matin_vv
12-02-2013, 18:15
سلام دوستان.
من یک دستگاه چند کاره HP Laserjet Pro MFP 1214nfh دارم.
دستگاه پیغام نزدیک به اتمام بودن کارتریج رو میداد. دیروز ویندوز 8 ریختم و از وقتی درایور دستگاه رو نصب کردم، دستگاه کارتریج رو نمیشناسه و پیغام Unsupported Supplies in Use رو میده.
نمیدونم ایراد از چیه. به نظرتون کارتریج رو شارژ کنم مشکل برطرف میشه؟
ممنون.

payma
12-02-2013, 19:33
سلام دوستان.
دستگاه پیغام نزدیک به اتمام بودن کارتریج رو میداد. دیروز ویندوز 8 ریختم و از وقتی درایور دستگاه رو نصب کردم، دستگاه کارتریج رو نمیشناسه و پیغام Unsupported Supplies in Use رو میده.
ممنون.

Firmware دستگاه رو آپدیت کن و نرم افزار مخصوص ویندوز 8 رو دانلود کن

motorolal6
12-02-2013, 23:34
دوستان،پرينتر رنگى ليزرى سامسونگ clp 320 كارتريج قابل شارژ داره؟و اگه داره شمارش چنده؟

اخه قيمت هر كارتريج ك بخواى براش بگيرى حدود ١١٠ هستش و اصلا نمى صرفه

ممنونم

h_khozooei
13-02-2013, 11:34
البته من 320 رو ندیدم ولی معمولا باید بعد از شارژ چیپشو عوض کنی اگر مثل 310 باشه

h_khozooei
13-02-2013, 11:38
احتمالا تونرشم یکی با 310
تونر رنگی سامسونگ من استفاده کردم خیلی خوبه
البته من تونر کرونا رو استفاده کردم

h_kh_1367
13-02-2013, 13:14
سلام

اخیرا یه پرینتر اپسون c91 به دستم رسیده ، بعد از بررسی متوجه شدم رنگ نداره و واسه همین تونر هاشو نو گزاشتم ولی حالا هر چی پرینت میگیرم صفحه سفید تحویلم میده :n29:

h_khozooei
13-02-2013, 14:26
هد دستگاه خشک شده احتمالا هم درست نمی شه

matin_vv
13-02-2013, 18:08
سلام دوستان.
ممنون.

Firmware دستگاه رو آپدیت کن و نرم افزار مخصوص ویندوز 8 رو دانلود کن

کردم ولی جواب نداد.

h_khozooei
13-02-2013, 19:05
نه اگر شارژ کنی حل نمیشه
ولی شاید اگر چیپ کارتریج رو عوض کنی درست می شه
چیپ 85 بگیر

h_khozooei
13-02-2013, 19:07
راستی چیپ 85 ایراد دار زیاد مواظب باش
این پیغام رو سیستم می ده یا رو پرینتر؟
اگر رو پرینتر می دی چیپ رو عوض کن

matin_vv
13-02-2013, 20:15
راستی چیپ 85 ایراد دار زیاد مواظب باش
این پیغام رو سیستم می ده یا رو پرینتر؟
اگر رو پرینتر می دی چیپ رو عوض کن

ممنون. یعنی برم بازار بگم چیپ 85 میخوام؟ قیمتش چنده؟
اگر به طور کامل کارتریج رو عوض کنم حتماً مشکل حل میشه؟
سوال اینجاست که چرا روی ویندوز 7 داشت کار میکرد، ویندوز رو آپدیت کردم و درایور جدید رو ریختم مشکل پیش اومد؟

h_khozooei
13-02-2013, 20:25
حقیقتش قطعی نمی تونم بگم
اگر یه کارتریج بتونی امانت بگیری جهت تست خیلی عالی میشه
حدود 4 یا 5 تومان باید باشه
باری اینکه چرا بعد از 7 به ویندوز 8 این اتفاق افتاده نمی دونم. حدس می زنم شاید همون موقع چیپت خالی شده و سوخته ولی ربطی به هم ندارن

h_khozooei
13-02-2013, 20:28
البته می تونی چاپگر تو ریست کنی
توی یه تاپیک من توضیح دادم
فکر کنم تاپیک "بیایید تجربیاتمان را در زمینه های مختلف پرینتر که مشکلات بیشتر کاربرها می باشد را بیان کنیم. " باشه

amirreza11
14-02-2013, 10:08
با سلام خدمت همه دوستان و تشکر از راهنمایی ها و اموزش های خوبتان
من پرینتر سه کاره hp c6283 دارم که دو سه ساله با کارتریج های قابل شارژ و جوهر inktec باهاش کار کردم البته استفاده در حد خانگی اما واقعا از کیفیت رنگ و عکساش راضی بودم اما یه ماهه که با شارژ کارتریج ها پرینتر ارور میده Ink system Failure ,ارور 0xc19003f با گرفتن کلید های ترکیبی و ورود به تنظیمات و ریست و.... مشکل حل نشده ناچار پرینتر رو برا سرویس هد و... تعمیرگاه هم بردم اما نتونستن کاری انجام بدن در ضمن اینو بگم تا دو سه روز قبل از خراب شدنش به خوبی پرینت می زد همیشه مواظب بودم که حداقل هر هفته از اون پرینت بگیرم تا هدش خشک نشه اما ظاهرا مشکل از هد نیست با توجه به قیمت بالای کارتریج های اوریجنالهر کدوم35000 تومان خریدن کارتریج یه ریسکه حالا از شما خواهش می کنم برا حل مشکل راهنمایییم کنید .از طولانی شدن مطلب عذر میخوام.

h_khozooei
14-02-2013, 12:48
تازه اگر کارتریجی که می خری ثابت شه که اصل هست. من اطلاعاتم تو زمینه جوهری خیلی کمه. امیدوارم بچه زودتر جوابتو بدن.
اما ببین این کار که می گم بکن تا حدی معملوم می شه
بدون اینکه خاموش کنی کابل یو اس بی رو قطع کن
کارتریج ها رو در بیار
صبر کن تا پیام اینزرت کارتریج بیاد حالا دستگاه رو خاموش کن
از برق بکش یه یه دقیقه ای صبر کن
روشن کن
کارتریح رو جا بزن ببین این پیغام 0xC19xxxx می اد یا نه
اگر کارتریج ها رو در بیاری و این پیغام باشه احتمال مشکل کریج برد هست و یا فلت کیبل
من نمی دونم چه کارا کردی از این که می گی ریست کردی

h_khozooei
14-02-2013, 12:50
ریست که کردی یعنی دکمه ستاره و نامبر ساین رو نگه داشتی و .... ؟

farshid14
15-02-2013, 06:16
دوستان عزیز پرینترم همه رنگها رو زرد یا سفید چاپ میکنه . کنون MG5140 . چی کار کنم ؟

m_2t_ab
15-02-2013, 13:41
دوستان عزیز پرینترم همه رنگها رو زرد یا سفید چاپ میکنه . کنون MG5140 . چی کار کنم ؟

دستگاه خوابیده بوده؟
مطمئن هستید جوهر داره؟
نازلچک چطوره؟

amirreza11
15-02-2013, 15:03
با سلام مجدد دوست عزیز با در اوردن کارتریج ها و روشی که شما گفتید اول پیام missing kartrige می ده و بعد بلافاصله ارور بالا یعنی ink system failure و oxc19a003f میده منظورم از ریست ورود به منوهای کانفیگ پرینتر با دکمه های ترکیبی red eye removal &print photo بوده که از فروم های خارجی یاد گرفتم . جایی خونده بودم که اچ پی شمارنده داخلی داره که با رسیدن به اون دیگه نمیشه کارتریج ها رو شارژ کرد چون سریال کارتریج تو حافظه می مونه متاسفانه کارتریج جدیدی در دسترس ندارم که با جا زدن اون شمارنده رو صفر کنه با همه اینا باز هم مطمئن نیستم با کارتریج نو مشکل حل بشه .بهر حال از شما متشکرم که جواب دادین ، بازم منتظر دوستان می مونم شاید روشی رو پیشنهاد بدن

amirreza11
15-02-2013, 15:06
یادم رفت بگم چند ماه پیش ارور oxc18 داشت که با همون ریست حل شد و چند ماهی عالی جواب داد ولی این یکی جواب نداده

h_khozooei
16-02-2013, 11:32
اول گفته باشم شاید اشتباه کنم چون اصلا از پرینتر جوهری خوش نمی اد ولی یه تست بکن ببین درسته یا نه
کلید * رو فشار بده و نگه دار و کلید # رو هم فشار بده یعنی الان تو دو تا کلید رو همزمان فشار دادی. حالا کلیدها رو رها کن. تو این حالت "Enter Special Key Combo" ظاهر می شه
بعد کلید های 1 2 3 رو به ترتیب بزنید
بعد ok رو بزنید
حالا support R0631M
fine
کلید فلش راست رو فشار بدید تا به system configuration menu برسید
ok کنید
حالا Hardware failure status رو می بینید.
ok کنید
حالا clear کنید.
ok کنید. در واقع شماه Hardware faillure status cleared رو باید دیده باشید
حالا کنسل کنید.
اوکی کنید. و انقدر دکمه کنسل رو بزنید ت ا به Welcome to ... برسید.
اوکی کنید.
دستگاه رو با دکمه پاور خاموش کنید
از برق بکشید یک دقیقه صبر کنید و حالا دستگاه رو روشن کنید.
و طبق دستور پرینتر ادامه بدید.
اگر error باقی بود احتمالا مشکل سخت افزاری دارید.

amirreza11
16-02-2013, 22:21
ممنون از جوابتون ، از اونجا که ممکنه مشکل بعضی دوستان با تجربه من حل بشه توضیح می دم :مدل 6283 کلید های ستاره و 1و2و3و... نداره و با همون کلید هایی که گفتم وارد تنظیمات می شیم که ارور تکرار میشه
با چند بار ریست و initiall کردن کارتریج ها یه ارور دیگه می ده که ink threshold exceeded می ده بعضی مواقع هم با گرفتن کلید های cancel , ok و خاموش کردن وقتی از نو تنظیمات رو انجام می دم paper jam , یا carriage jam رو نشون می ده که بنظرم همشون جعلی هستن

payma
18-02-2013, 01:14
دوستان من میخوام روی کامپیوتر تعداد صفحات پرینت شده Hp 1212 رو ببینم چطوری میشه اینکارو کرد؟
الان مجبورم از Config یه پرینت بگیرم روی کاغذ نشونم بده تاحالا چند برگ زده

رضاکلاته
18-02-2013, 06:47
سلام ما تومدرسه پرينترتوشيبا اي استديو166داريم موقع اسکن عکس اونهارو بسيارتيره اسکن ميکنه طوريکه صورت سياهه وتشخيص داده نميشه هيچ گزينه اي براي تنظيم رنگ پيدا نکردم بايد چکارکنم؟ممنون ميشم هرچه سريعتر جواب بدين .

h_kh_1367
18-02-2013, 16:42
سلام

اخیرا یه پرینتر اپسون c91 به دستم رسیده ، بعد از بررسی متوجه شدم رنگ نداره و واسه همین تونر هاشو نو گزاشتم ولی حالا هر چی پرینت میگیرم صفحه سفید تحویلم میده :n29:

هد دستگاه خشک شده احتمالا هم درست نمی شه

جدی نمیشه ؟ یعنی بندازمش دور ؟:n04:

m_2t_ab
18-02-2013, 23:42
جدی نمیشه ؟ یعنی بندازمش دور ؟:n04:

سلام دوست عزیز
این روش رو امتحان کنید:

اگر درست نشد، احتمال قوی ارزش تعمیر نداره،‌من جای شما بودم بازش می کردم و تشریحش می کردم و کلی چیز یاد می گرفتم و بعدش میدادم بازیافت!!!
موفق باشید

m_2t_ab
18-02-2013, 23:43
سلام ما تومدرسه پرينترتوشيبا اي استديو166داريم موقع اسکن عکس اونهارو بسيارتيره اسکن ميکنه طوريکه صورت سياهه وتشخيص داده نميشه هيچ گزينه اي براي تنظيم رنگ پيدا نکردم بايد چکارکنم؟ممنون ميشم هرچه سريعتر جواب بدين .

دوست عزیز سلام
با چه نرم افزار یاین کار رو انجام میدید؟
دنبال گزینه هایی مثل کنتراست و برایتنس باشید.
موفق باشید

رضاکلاته
19-02-2013, 00:22
دوست عزیز سلام
با چه نرم افزار یاین کار رو انجام میدید؟
دنبال گزینه هایی مثل کنتراست و برایتنس باشید.
موفق باشید

ممنون دوست عزيز ازپاسختان ،اگه محبت کنيدبيشتر راهنمايي کنيد ممنون ميشم .
سي دي نرمافزارشو نصب کردم براي اسکن شورکاتي به نام p3consolداره که توي اون هرچه دنبال گشتم گزينه اي تحت عنوان کنتراست و برایتنس نبود .موندم چکارکنم؟

rezapourmanesh
19-02-2013, 06:35
درود بر شما
اگه از پودرش مطمعن نیستید - بله احتمالا بهترین کار تعویض پودرش با پودر درست و حسابیه ولی اون پودر هم دو نریزد شاید مشکل از اون نبود و دوباره استفاده کردید

اگه بک نمونه چاپ بزارید شاید بیشتر متوجه بشیم - چند جدول تو پر بصورت سطر و ستون کاملا مشکی باهاش پرینت بگیرید و تصویرش رو همین جا بزارین

سلام دادم بیرون سرویسش کردن درست شد، حتی نیازی به پودر جدید هم پیدا نکرد.
کسی میدونه دقیقا چه کارش کردن؟ کجاش رو سرویس کردن؟
اگه می دونید توضیح بدید.
کارتریج سامسونگ 2510 که 1610 بهش می خوره.
با تشکر

acer_14
19-02-2013, 09:08
کسی از دوستان اطلاع نداره این سوال ما رو پاسخ بده

با سلام
من یه پرینتر hp p2035n دارم و میخوام تنظمیاتش رو تغییر بدم ولی پسورد ادمین درو فراموش کردم برای حل مشکل چیکار باید کرد؟

ظسش
19-02-2013, 09:59
با سلام من من یک پرینتر hp دارم که کاریج 121 می خوره من این کاریج را شارژ کردم کار هم می کنه ولی بعد یکی دو روز خشک میشه می شود طوری شارژ کرد که جوهر سر هد کاریج خشک نشه مثل کاریج های اصلی:n03:

h_khozooei
19-02-2013, 16:14
یا جوهری که شارژ کردی ایراد داره
یا دستگاه خاموش که می کنی درست کارتریج ها پارک نمی شن و این مسئله باعث خشک شدن می شه
کارتریج های جوهر افشان موقع خاموش شدن باید تو قسمت مخصوص پارک کنن (service station) تو این قسمت یه نگاهی بکن باید یه سری محفظه پلاستیکی که معمولا پاینش یه سوراخ هست هد رو بپوشونن

payma
20-02-2013, 01:25
دوستان من میخوام روی کامپیوتر تعداد صفحات پرینت شده Hp 1212 رو ببینم چطوری میشه اینکارو کرد؟
الان مجبورم از Config یه پرینت بگیرم روی کاغذ نشونم بده تاحالا چند برگ زده

خودم یافتم از آدرس زیر
Control Panel\All Control Panel Items\Devices and Printers

روی آیکون پرینتر راست کلیک میکنی
Printer properties\About

h_kh_1367
20-02-2013, 10:34
سلام دوست عزیز
این روش رو امتحان کنید:

اگر درست نشد، احتمال قوی ارزش تعمیر نداره،‌من جای شما بودم بازش می کردم و تشریحش می کردم و کلی چیز یاد می گرفتم و بعدش میدادم بازیافت!!!
موفق باشید

مرسی دوست عزیز
انجامش دادم البته نه با اون ماده ای که نوشته بود، با آب جوش !! :n02:
پرینت اول سفید بود ولی پرین دوم رنگی ولی کیفیتش خوب نبود ، یه بار دیگه انجاش دادم ولی الان که روشنش میکنم چراغ زرد خطرش روشنه !!:n13:

m_2t_ab
21-02-2013, 03:32
مرسی دوست عزیز
انجامش دادم البته نه با اون ماده ای که نوشته بود، با آب جوش !! :n02:
پرینت اول سفید بود ولی پرین دوم رنگی ولی کیفیتش خوب نبود ، یه بار دیگه انجاش دادم ولی الان که روشنش میکنم چراغ زرد خطرش روشنه !!:n13:

خوبه. پس ادامه بدید همون کار رو.
تو کامپیوتر ارور چی میده؟ شاید جوهر تموم کرده. کارتریجش اصلیه؟

mehrbanrastin
21-02-2013, 16:49
با سلام
من یک پرینتر سامسونگ SCX-4521F دارم. پس از پرینت کردن، نوشته ها از روی کاغذ پاک می شوند. میشه علت این موضوع را توضیح بدید و اینکه برای رفع این مشکل چیکار باید کرد؟ لطفا زود پاسخ بدید.

ممنون

h_kh_1367
23-02-2013, 11:09

تو کامپیوتر که ارور نمیده ولی پرینت نمیگیره ، دو تا کلید رو دستگاه هست که یکیش واسه پاور هست و سبز هست یکی نمیدونم چیه و نارنجی :|

payma
23-02-2013, 11:40
دوستان کیفیت پرینت پرینتر من با قدرت لیزر 1 و 5 دقیقا یکیه اصلا هیچ تاثیری نداره دلیلش چی میتونه باشه؟

کیفیت کپی با عوض کردن درجه سیاهی خیلی فرق میکنه

kasra2002
23-02-2013, 19:46
با سلام
من یک پرینتر سامسونگ SCX-4521F دارم. پس از پرینت کردن، نوشته ها از روی کاغذ پاک می شوند. میشه علت این موضوع را توضیح بدید و اینکه برای رفع این مشکل چیکار باید کرد؟ لطفا زود پاسخ بدید.

ممنون
پرینتر تون لیزریه؟
اگه هست مشکل از هیتر اونه که خراب شده

kasra2002
23-02-2013, 19:48
سلام دوستان من با نصب پرینتر جوهر افشان 1280 ایچ پی مشکل دارم
روی ویندوز 7 و 8 نصب نمی شه در سایت رسمی اون هم نوشته اتوماتیک نصب میشه و درایوری براش نیست ولی ....
روی ویندوز ایکس پی مشکل نداره مشکل یکی دوتا هم نیست چندین تا از این ها رو دام که اینجوریه
ممنون

hamed1515
23-02-2013, 22:29
سلام من پرینترم رو آپدیت کردم اما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چراغ سبزش روشن شده ال سی دی خواموش شده و ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هیچ کاری نمیکنه مراحل را درست انجام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دادم ولی نمیدونم چرا اینطوری شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی داره دراختیارم بگذاره :(

mehdifaster
27-02-2013, 11:54
سلام. من پرینتر HP 1320 دارم وقتی پرینت میگیرم 2 صفحه اول رو در یک صفحه میزنه یعنی روی هم . چرااااااااااااا؟
هم درایور رو عوض کردم درست نشد
هم ویندوز هم زدم درست نشد. win xp
تنظیماتشم دست نزدم.
ایراد از کجاست خواهش میکنم کمک کنید.

MIG
27-02-2013, 22:36
سلام، من یه پرینتر سامسونگ ml1640 دارم که قفل کرده بود و کارتریجش مشکل داشت امروز دادم تعمیر، کامل هم شارژ شده. الان پرینت تست رو انجام میده اما وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم نمی شناسه. همین طوری می مونه. این عکس رو ازش گرفتم لطفا راهنمایی کنید.

h_khozooei
01-03-2013, 13:52
سلام. من پرینتر HP 1320 دارم وقتی پرینت میگیرم 2 صفحه اول رو در یک صفحه میزنه یعنی روی هم . چرااااااااااااا؟
هم درایور رو عوض کردم درست نشد
هم ویندوز هم زدم درست نشد. win xp
تنظیماتشم دست نزدم.
ایراد از کجاست خواهش میکنم کمک کنید.

اگر منظورت اینکه دو صفحه اول رو روی یه طرف کاغذ می زنه، حدس من اینه که درایور 1320 ایراد داره با یه درایور دیگه مثلا 1300 پرینت بفرست ببین درست می شه یا نه
البته تو تنظیمات پرینت می تونی RET و Optimization رو disable کنی شاید درست شه

alimail3248
02-03-2013, 17:57
سلام

من یک پرینتر لیزری سامسونگ سیاه و سفید ml 1640 دارم میخواستم خودم شارژش کنم کسی میدونه قیمت پودر یا همون تونرش چقدر در میاد و در هر بار شارژ کاتریج چند گرم از تونر مصرف میشه؟

h_khozooei
02-03-2013, 18:08
تونر کرونا امروز برام اس ام اس داده بود که تخفیف می تا اخر هفته البته از کم و کیفش اگاه نیستم که تخفیفش چطوریه
ولی کیفت تونرش خیلی عالیه
هر بار حدود 100 گرم باید بریزی و قیمتش هم حدود 6000 تومان باید باشه

alimail3248
02-03-2013, 18:21
تونر کرونا امروز برام اس ام اس داده بود که تخفیف می تا اخر هفته البته از کم و کیفش اگاه نیستم که تخفیفش چطوریه
ولی کیفت تونرش خیلی عالیه
هر بار حدود 100 گرم باید بریزی و قیمتش هم حدود 6000 تومان باید باشه

مرسی از پاسختون

ولی من قیمت تونرهای معمولی موجود در بازار رو میخوام نه اونایی که تخفیف دارن چون توی شهرستان ممکنه هر چیزی نباشه..
یعنی اون قوطی که میخریم زیر 10000 تومنه؟ برای یک بار شارژه درسته ؟ پس اینایی که میگن 100 گرمیش 45000 تومنه چیه؟

h_khozooei
02-03-2013, 19:21
نه عزیز من قیمت تونر سامسونگ یک کیلوش زیر 50 هزار تومان است و صد گرمش حدود 6 هزار تومان هست حالا تونستی می تونی یه تخفیفی هم بگیری ولی دقت کن پودر تونر شارژش این قیمته نه کارتریجش

mostafamontazer
03-03-2013, 12:26
سلام به بچه هاي گل p30world
من نياز به مشاوره ي خيلي خيلي دقيق و زود دارم.
خدمتتون عرض كنم كه من يه پرينتر دار مه مدلش اينه:hp photosmart 209
اين پرينتر رنگي 4 رنگه و كارتريج 564 ميخوره. چون كارتريجش خيلي خيلي الان گرونه(حدود دونه اي 40 تومن) به اين فكر افتادم تو ايرانشهر دنبال تانك باشم براش و پيدا كردم.
حالا چه كسي ميتونه بهم كمك كنه كه آيا اين كار ارزششو داره كه رنگ جدا و تانك بگيرم وصل كنم؟
ضرري نداره برا پرينتر؟ از مشكلات و دردسر هاش بگين برام. كاربري من هم خونگي هست و هفته اي 10 20 برگ بيشتر استفاده ندارم. تازه ممكنه 10 روز اصلا كاريش نداشته باشم.
سوال دوم در مورد اين پرينتر اينه كه چطور ميتونم از سيستم واي فاي اون استفاده كرده و پرينت با اين سيستم بگيرم. آموزش كامل باشه ممنون ميشم.
شرمنده كه طولاني شد.
با تشكر:n16:

mostafamontazer
03-03-2013, 12:27
راستي شرمنده ولي يه آقايي تو ايرانشهر گفت همين كارتريج تمام شده رو هم ميشه شارژ كرد. درست ميگه و ضرر برا پرينتر نداره؟

Delusive1
03-03-2013, 16:51
سلام

دوستان من یه P50 دارم وقتی که باهاش هر چیزی پرینت می گیرم. تصویر رو وسط چاپ نمی کنه و مثلا وقتی هم Borderless میزنم باز هم یه طرف حاشیه سفید داره و نصف تصویر هم از سمت راست کاغذ میزنه بیرون!
این واسه چیه؟
باید چیکار کنم

ممنون

m_2t_ab
04-03-2013, 07:15
سلام به بچه هاي گل p30world
من نياز به مشاوره ي خيلي خيلي دقيق و زود دارم.
خدمتتون عرض كنم كه من يه پرينتر دار مه مدلش اينه:hp photosmart 209
اين پرينتر رنگي 4 رنگه و كارتريج 564 ميخوره. چون كارتريجش خيلي خيلي الان گرونه(حدود دونه اي 40 تومن) به اين فكر افتادم تو ايرانشهر دنبال تانك باشم براش و پيدا كردم.
حالا چه كسي ميتونه بهم كمك كنه كه آيا اين كار ارزششو داره كه رنگ جدا و تانك بگيرم وصل كنم؟
ضرري نداره برا پرينتر؟ از مشكلات و دردسر هاش بگين برام. كاربري من هم خونگي هست و هفته اي 10 20 برگ بيشتر استفاده ندارم. تازه ممكنه 10 روز اصلا كاريش نداشته باشم.
سوال دوم در مورد اين پرينتر اينه كه چطور ميتونم از سيستم واي فاي اون استفاده كرده و پرينت با اين سيستم بگيرم. آموزش كامل باشه ممنون ميشم.
شرمنده كه طولاني شد.
با تشكر:n16:
سلام دوست من
کارتریج قابل شارژ تهیه کنید و از جوهر خوب استفاده کنید.
موفق باشید

سلام

دوستان من یه P50 دارم وقتی که باهاش هر چیزی پرینت می گیرم. تصویر رو وسط چاپ نمی کنه و مثلا وقتی هم Borderless میزنم باز هم یه طرف حاشیه سفید داره و نصف تصویر هم از سمت راست کاغذ میزنه بیرون!
این واسه چیه؟
باید چیکار کنم

ممنون

سلام دوست عزیز
دستگاه شما نیاز به تنظیم داره.
اگر وارد هستید، بفرمایید تا راهنمایی کنم.
ممنون

Delusive1
04-03-2013, 09:22
سلام دوست عزیز
ممنون[/QUOTE]

سلام:)
وارد که چی بگم تاحالا واسه هیچ کاری دستگاه رو به تعمیرگاه ندادم همش خودم درستش کردم
اما مثله پرینترکارا حرفه ای نیستم ولی اگه یه کوچولو بازش کنید میتونم خودم انجام بدم
چون یه پرینتر کار واسه لیزری هامون که میاد اومد دید گفت بردش مشکل داره گفتم نمی خوام انجام بدی! :)

ممنون از شما

mostafamontazer
04-03-2013, 11:21
[QUOTE=m_2t_ab;7516054]سلام دوست من
موفق باشید

.................................................. ......................................
ممنون از جوابتون.
1سوال ديگه. جايي رو ميشناسين كه بتونم مطمئن ازش خريد كنم. تو ايرانشهر انواع آدما هستن ولي كسي رو نميشناسم كه آدمو مطمئن كنه براي خريد.
راستي كارتريج قابل شارژ چطورياس؟ شنيدم كه كارتريج قابل شارژ چيپست نداره و از اين حرفا. ميشه كامل راهنماييم كنين.
ممنون ميشم كمك كنين:n16: چون تو پرينتر مبتديم.

h_khozooei
04-03-2013, 11:42
من خودم از اقای دمیرچی این جوهریا رو می خرم
تونری ها رو از شرکت نقش آیندگان می خرم با برند کرونا می فروشه

mostafamontazer
04-03-2013, 14:21
من خودم از اقای دمیرچی این جوهریا رو می خرم
تونری ها رو از شرکت نقش آیندگان می خرم با برند کرونا می فروشه
ممنون.من نقش آيندگان زنگ زدم نداشتن. نه تونر داشتن نه كارتريج قابل شارژ
بازم اگه كسي جايي مطمئن بلده بگه

alimail3248
04-03-2013, 14:58
1640 من مدتی است کم رنگ میزنه کاتریج استارتر هست تا به حال 700 تا بیشتر پرینت نکرده حدود 30 تا 40 گرم پودر توش هست حالا به نظر شما کدوم دلیل باعث کمرنگ زدن اون هست؟

1- بلید
2- درام
3-فاسد شدن تونر (5 سال تو کاتریجه)

Delusive1
04-03-2013, 17:13
ممنون.من نقش آيندگان زنگ زدم نداشتن. نه تونر داشتن نه كارتريج قابل شارژ
بازم اگه كسي جايي مطمئن بلده بگه

ببین parscopy.com یا ir نداره؟

m_2t_ab
04-03-2013, 19:35
سلام دوست عزیز
ممنون

سلام:)
وارد که چی بگم تاحالا واسه هیچ کاری دستگاه رو به تعمیرگاه ندادم همش خودم درستش کردم
اما مثله پرینترکارا حرفه ای نیستم ولی اگه یه کوچولو بازش کنید میتونم خودم انجام بدم
چون یه پرینتر کار واسه لیزری هامون که میاد اومد دید گفت بردش مشکل داره گفتم نمی خوام انجام بدی! :)

ممنون از شما[/QUOTE]
کار سختی نیست.
عبارت "adjustment program" رو به همراه نام مدل دستگاهتون سرچ کنید تا نرم افزار تنظیم کردن دستگاه رو پیدا و دانلود کنید.
بعد از اجرای نرم افزار به قسمت particular ... برید.
بعد به قسمت PW Adjustment و First dot position ... برید.
و یک برگه A4 داخل دستگاه بذارید.
سپس ...

PW adjustment
How to Judge
Enter the value for the line that is exactly 5mm away from the paper edge for each of
the left, right, top and bottom.
Example: In the left figure, enter “0” (top), “0” (right), “5” (bottom) and “-3” (left).
First dot position adjustment
How to Judge
Enter the value for the point where the PW adjustment pattern line and the First dot
position adjustment pattern line overlap on the left of the paper.
Example: In the left figure, enter “2” since the lines overlap at “2” position.

توصیه می کنم بدون آگاهی از سایر قسمت های نرم افزار استفاده نکنید چون ممکنه مشکلی پیش بیاد.
موفق باید

h_khozooei
04-03-2013, 19:42
اون شرکت کارش تونر و قطعات کارتریج لیزری
اگر جوهری می خوایی اونا ندارن باید به دمیرچی زنگ بزنی. کیفیتشم من بد نیومده و خوبه البته من زیاد جوهر کار نمی کنم.
ولی اگر لیزری تک رنگ یا رنگی بخوایی تونر کرونا که نقش آیندگان توزیع می کنه خیلی عالیه

m_2t_ab
05-03-2013, 00:42
[QUOTE=m_2t_ab;7516054]سلام دوست من
موفق باشید

.................................................. ......................................
ممنون از جوابتون.
1سوال ديگه. جايي رو ميشناسين كه بتونم مطمئن ازش خريد كنم. تو ايرانشهر انواع آدما هستن ولي كسي رو نميشناسم كه آدمو مطمئن كنه براي خريد.
راستي كارتريج قابل شارژ چطورياس؟ شنيدم كه كارتريج قابل شارژ چيپست نداره و از اين حرفا. ميشه كامل راهنماييم كنين.
ممنون ميشم كمك كنين:n16: چون تو پرينتر مبتديم.

سلام دوست عزیز
بنده جای خاصی رو نمی شناسم اما اگر بگردید و از چندجا سوال کنید معمولا حساب کار دستتون میاد.

کارتریج قابل شارژ چیپست داره اما ارور نمیده و ریست میشه. بنابراین خودتون باید حواستون به تموم شدن جوهر باشه. راحت هم شارژ میشه.

جوهر هم توصیه می کنم اول پارت تکنیک، دوم وکس، سوم WWM بخرید.

موفق باشید

Delusive1
05-03-2013, 10:50
آقای محمد سلام

هد دستگاهم میره ته دستگاه گیرپاژ میکنه! گیر میکنه! میدونین دلیلش چیه؟

ممنون

TousanRayan
06-03-2013, 12:40
درود بر شما
جواب پست 5902

4 - داکتر بلید

صفحه فلزی تیغه مانند که ....( مراجعه شود به صفحه .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) پست 5803

persianbat
06-03-2013, 22:08
دوستان یه پرینتر

Samsung CLP-320
امروز گرفتم 520 تومن

ولی مشکلی که داره روشن که میشه برق های خونه را کم و زیاد میکنه !!!!!!!!

به نظرتون مشکلش از چی هست ؟

mostafamontazer
07-03-2013, 02:20
سلام دوستان.
من کارتریج رو شارژ کردم
اما به نظر میاد هد دستگاه خشک شده
ایا من میتونم راه بندازمش، بیرون گفتن ۱۵ تومن خرج داره
چه کنم.الان کارتریج۵۶۴ از زیرش رنگ میده و به نظر سالم میاد.پرسیدم گفتن احتمالا از هد دستگاهه که خشک شده

m_2t_ab
07-03-2013, 03:24
دوستان یه پرینتر

Samsung CLP-320
امروز گرفتم 520 تومن

سلام دوست عزیز
مبارک باشه.
دستگاه مشکلی نداره.
پرینتر های لیزری پر مصرف هستن و چون سیم کشی خونه تون ضعیف هست، وقتی کار می کنه به دلیل جریان زیاد باعث افت ولتاژ و کم نور شدن لامپ ها و یا در موارد حاد آسیب به سایر دستگاههای برقی میشه.

سلام دوستان.
من کارتریج رو شارژ کردم
اما به نظر میاد هد دستگاه خشک شده
ایا من میتونم راه بندازمش، بیرون گفتن ۱۵ تومن خرج داره
چه کنم.الان کارتریج۵۶۴ از زیرش رنگ میده و به نظر سالم میاد.پرسیدم گفتن احتمالا از هد دستگاهه که خشک شده
این مطلب رو بخونید:

موفق باشید

marzieh zohari
07-03-2013, 08:28
با سلام ووقت بخیر
ممنون میشم اگر کسی از دوستان طریقه ارسال فکس با دستگاه LASERJET M1212 را توضیح بده ,واینکه اگر نخواهم که بعد از ارسال فکس بهم با استفاده از یک برگه دیگه خبر بده که به گیرنده سند شده چه باید بکنم؟

persianbat
08-03-2013, 01:36
سلام دوست عزیز
مبارک باشه.
دستگاه مشکلی نداره.
پرینتر های لیزری پر مصرف هستن و چون سیم کشی خونه تون ضعیف هست، وقتی کار می کنه به دلیل جریان زیاد باعث افت ولتاژ و کم نور شدن لامپ ها و یا در موارد حاد آسیب به سایر دستگاههای برقی میشه.

سلام داداشی
ممنونم

آخه اینقدر ولتاژ میکشه ؟
تموم چراغ ها و .... اینطوری میشن
از وقتی که دستگاه روشن میشه اینطوری میشه (منظورم فقط زمان پرینت گرفتن و ... نیست)

h_khozooei
08-03-2013, 13:16
با سلام ووقت بخیر
ممنون میشم اگر کسی از دوستان طریقه ارسال فکس با دستگاه LASERJET M1212 را توضیح بده ,واینکه اگر نخواهم که بعد از ارسال فکس بهم با استفاده از یک برگه دیگه خبر بده که به گیرنده سند شده چه باید بکنم؟

کار باهاش راحته خیلی، اگر نمی خواهی بعد از ارسال ریپورت بده
تو قسمت منو
فکس ریپورت رو از حالت همیشه در بیار و یا بگذار رو هرگز یا بگذار رو error . یعنی وقتی که به مشکلی خود تو ارسال پرینتر بده

h_khozooei
08-03-2013, 13:21
دوستان یه پرینتر

Samsung CLP-320
امروز گرفتم 520 تومن

به نظر من هم منطقی نیست
اگر موقع پرینتر گرفتن که هیتر رو کاملا اماده می کنه باشه بازم می شه قبول کرد ولی اگر نه یه مشکلی هست. بهترین کار اینکه شما وات روی پرینتر رو بخونی و مثلا ماکسیمم وات اون 1000 هست. معادلش یه اتو پیا کن که همین مقدار باشه و بزن به برق ببین همین مشکل پیش می اد
یه کار دیگه هم بکن. پرینتر رو ببر خونه یه نفر دیگه یا همسایه اتون و اونجا روشنش کن ببین مشکل هست یا نه

m_2t_ab
09-03-2013, 05:18
سلام داداشی
ممنونم

آخه اینقدر ولتاژ میکشه ؟
تموم چراغ ها و .... اینطوری میشن
از وقتی که دستگاه روشن میشه اینطوری میشه (منظورم فقط زمان پرینت گرفتن و ... نیست)

درحالت کار توان بالایی مصرف می کنه.
اما در حالت آماده به کار نباید این حالت رخ بده.
احتمالا مشکلی هست.

به نظر من هم منطقی نیست
اگر موقع پرینتر گرفتن که هیتر رو کاملا اماده می کنه باشه بازم می شه قبول کرد ولی اگر نه یه مشکلی هست. بهترین کار اینکه شما وات روی پرینتر رو بخونی و مثلا ماکسیمم وات اون 1000 هست. معادلش یه اتو پیا کن که همین مقدار باشه و بزن به برق ببین همین مشکل پیش می اد
یه کار دیگه هم بکن. پرینتر رو ببر خونه یه نفر دیگه یا همسایه اتون و اونجا روشنش کن ببین مشکل هست یا نه

صحبت های جناب خضوعی تأیید میشه. متشکرم ازشون.
اگر دارید، با آمپرمتر جریان دستگاه رو اندازه گیری کنید.

naser_2006
09-03-2013, 15:13
آقا یکی ما رو راهنمایی کنه
تونر پرینتر 1212 رو به روشی ک تو انجمن بود شارژ کردم اما الان وقتی پرینت میگیرم صداق بوق میده و هیچی چاپ نمیکنه و ارور used supply in use نشون میده

payma
10-03-2013, 00:37
آقا یکی ما رو راهنمایی کنه
تونر پرینتر 1212 رو به روشی ک تو انجمن بود شارژ کردم اما الان وقتی پرینت میگیرم صداق بوق میده و هیچی چاپ نمیکنه و ارور used supply in use نشون میده

اون ارور واسه خاطر اینه که تونر خالی شده و کنتور کارتریج پر شده و چیپش سوخته اما درعین دادن این ارور باید پرینت هم بگیره کارتریج رو چک کن شاید بد بستیش
میتونی چیپ رو عوض کنی این ارور رو نده

h_khozooei
10-03-2013, 17:13
اگر صدا می ده بد بستی اون، ربطی هم به ارور نداره
اگر می خوای ارور نده باید چیپ براش بخری
ولی اینکه می گی پرینت نمی گیره معلومه که بد بستیش

bozi2008
10-03-2013, 20:38
سلام من یه پرینتر Sumsung ML 1640 دارم که بعد از شارژ دیگه کارتریج رو نمیشناسه :n03: اگه کسی راه حل این مشکل رو می دونه لطفا راهنمایی کنه که چطور درستش کنم

پیشاپیش سال نو رو به همه دوستان تبریک می گم

persianbat
11-03-2013, 00:11
با پریز های دیگه هم تست کردم ولی فایده نداشت
برای مثال هر چند ثانیه مثلا هر 30 ثانیه هم نور ها و. ... را کم زیاد میکنه
به نظرتون با سام سرویس تماس بگیرم یا فروشنده ؟

blae
11-03-2013, 00:25
سلام.
دوستان چقدر پودر بریزم واسه شارژ 1005 اح پی؟
بعضی جاها خوندم 65 گرم ولی نمیدونم چقدره 65 گرم!
مثلا نصف لیوان میشه یا یک سوم یا کمتر؟

payma
11-03-2013, 01:36
سلام.
دوستان چقدر پودر بریزم واسه شارژ 1005 اح پی؟
بعضی جاها خوندم 65 گرم ولی نمیدونم چقدره 65 گرم!
مثلا نصف لیوان میشه یا یک سوم یا کمتر؟

وزن خاصی نمیخواد داشته باشه تاجایی که جاداره میتونی بریزی من تا خرخره پرش کردم کارتریج 700 تایی تا الان 1200 برگ پرینت زده!

blae
11-03-2013, 03:23
وزن خاصی نمیخواد داشته باشه تاجایی که جاداره میتونی بریزی من تا خرخره پرش کردم کارتریج 700 تایی تا الان 1200 برگ پرینت زده!

ولی دفعه قبل که خودم شارژ کردم کمرنگ میزد سوال کردم گفتن خیلی پر کردیش!

h_khozooei
11-03-2013, 15:50
به خاطر پر و خالی بودن کم رنگ و پر رنگ نمی شه.
حدود 70 درصد حجم مخزن رو پر کنی مطئمن تره ولی می تونی کاملا هم پرش کنی. اگر کامل پر کنی احتمال داره قبل از اینکه تموم بشه، مصرفی کارتریج پر شه.
کم رنگی این کارتریج به خاطر نوع تونرشه. سعی کن تونر خوب بخری.
من خودم کرونا رو استفاده می کنم.

rezanajar
11-03-2013, 21:00
سلام دوستان
من زبان کنترل پنل رو اشتباهی به چینی تغییر ددام.چطور میتونم اونو دوباره انگلیسی کنم.
ممنون ار راهنمائیتون

alimail3248
11-03-2013, 21:11
با سلام من چیپ (ای سی ) با شماره 24C64wp روی برد اصلی پربنترم (samsung clp 315 ) را در اوردم و گم شد الان اون ای سی رو نداره و هیچ عملیاتی انجام نمیده لطفا بگید چه خاکی توی سرم باید بریزم؟ ایا این ای سی گیر میاد و یا میشه به جاش چیپ دیگری قرار داد ؟

print crayon
11-03-2013, 23:28
سلام اساتید محترم ، لطفا محبت کنید و جواب بدید ..... چطوری میشه زبان عربی پرینتر canon LBP 6000B رو به انگلیسی تغییر داد ؟؟ پیشاپیش سپاس گذارم

h_khozooei
12-03-2013, 17:35
چه دستگاهی

dany_3p4u
12-03-2013, 20:15
پرینتر 1102 مدل hp ، وقتی به سیستم وصل می کنم یه لجظه درایورش رو توی مای کامپیوتر می یاره که علامت سوال روش داره و بعد محو می شه! توی دوتنا سیستم تست کردم همینطور بود، آخرین بار بدون مشکل کار می کرد، کسی می دونه چش هست؟

h_khozooei
12-03-2013, 20:26
خوب وقتی نصب بشه که دیگه تو مای کامپیوتر نمی یاردش. شما ببین که تو قسمت پرینتر online هست یا نه

dany_3p4u
12-03-2013, 20:38
پرینتر 1102 مدل hp ، وقتی به سیستم وصل می کنم یه لجظه درایورش رو توی مای کامپیوتر می یاره که علامت سوال روش داره و بعد محو می شه! توی دوتنا سیستم تست کردم همینطور بود، آخرین بار بدون مشکل کار می کرد، کسی می دونه چش هست؟

خوب وقتی نصب بشه که دیگه تو مای کامپیوتر نمی یاردش. شما ببین که تو قسمت پرینتر online هست یا نه

می خواستم پست را ویرایش کنم که جواب دادین

ببینید روی سیستم خودم از قبل نصب بودش، الان تست کردم پرینت هم می گیره! اما مشکل اینجاست که وقتی روی سیستم دیگه خواستم پرینتر رو وصل کنم اون صفحه که می یاد و درایور پرینتر رو خودکار نصب می کنه نمی یادش!

(توی سیستم الآن که که برنامش وصل هست وقتی پرینتر رو به سیستم میزنم با اینکه پرینت می کنه اما اون پیغامی که همیشه می داد که یه وسیله جدید به سیستم شما وصل شده رو نمی ده)

ویرایش! آقا سوتی شده :دی نگو توی سیستم دوم هم از قبل نصب بوده! الآن توی سیستم سومی تست کردم اون صفحه نصب درایور می یاد :n26:

h_kh_1367
13-03-2013, 12:48

تو کامپیوتر که ارور نمیده ولی پرینت نمیگیره ، دو تا کلید رو دستگاه هست که یکیش واسه پاور هست و سبز هست یکی نمیدونم چیه و نارنجی :|

m_2t_ab
14-03-2013, 00:41

قسمت اتصالات فلزی کارتریج رو با پنبه آغشته به الکل پاک کنید.
ببینید کارتریج دست جا خورده؟
ممکنه سوخته باشه.
چقدر داخل آب گذاشتید؟ (یعنی تا کجا رفت تو آب؟)
ممنونم

h_kh_1367
14-03-2013, 09:57
قسمت اتصالات فلزی کارتریج رو با پنبه آغشته به الکل پاک کنید.
ببینید کارتریج دست جا خورده؟
ممکنه سوخته باشه.
چقدر داخل آب گذاشتید؟ (یعنی تا کجا رفت تو آب؟)
ممنونم

دوست عزیز

کارتریج ها نو بودن ، تو آب هم نزاشتم فقط طبق اون آموزشی که بهم داده بودید انجام دادم اما به جای اون ماده مایعی که قرار بود واسه باز کردن مجرای جوهر استفاده بشه من آب ریختم تو سرنگ و تو اون میله های مکنده جوهر !! روش این کار هم فرستادن آب بود و دوباره کشیدنش با سرنگ که بعد از چند بار انجام دادن رنگ آب تغییر می کرد و به نظرم راهش باز شده بود - بعدش کارتریج ها رو جا زدم و پرینت گرفتم که گرفت ولی کمرنگ بود و خط های زرد داشت دوباره این کارو کردم تا قشنگ تر باز بشه که دیگه نشد و الان روشنش که می کنم کنار کلید پاور کلیدی که داره نگهش میداری تا اون قسمتی که کارتریج ها جا میخوره بیاد وسط که درش باز شه و اینا ، اون یه چراغ زرد داره که روشن میشه و پرینت هم که میدم اتفاقی نمی افته :n29:

m_2t_ab
14-03-2013, 11:00
دوست عزیز

کارتریج ها نو بودن ، تو آب هم نزاشتم فقط طبق اون آموزشی که بهم داده بودید انجام دادم اما به جای اون ماده مایعی که قرار بود واسه باز کردن مجرای جوهر استفاده بشه من آب ریختم تو سرنگ و تو اون میله های مکنده جوهر !! روش این کار هم فرستادن آب بود و دوباره کشیدنش با سرنگ که بعد از چند بار انجام دادن رنگ آب تغییر می کرد و به نظرم راهش باز شده بود - بعدش کارتریج ها رو جا زدم و پرینت گرفتم که گرفت ولی کمرنگ بود و خط های زرد داشت دوباره این کارو کردم تا قشنگ تر باز بشه که دیگه نشد و الان روشنش که می کنم کنار کلید پاور کلیدی که داره نگهش میداری تا اون قسمتی که کارتریج ها جا میخوره بیاد وسط که درش باز شه و اینا ، اون یه چراغ زرد داره که روشن میشه و پرینت هم که میدم اتفاقی نمی افته :n29:

دوست عزیز احتمال قوی کارتریج های شما اصلی و غیر قابل شارژ هستن. این نوع کارتریج ها یه شمارنده دارن که بعد از مدتی که پر میشن، دیگه امکان استفاده نیست و باید یا چیپ کارتریج رو عوض کنید و یا کارتریج قابل شارژ تهیه کنید.

libert0r
14-03-2013, 19:43
با سلام خدمت شما دوستان.مدتی نبودم شرمندم.

میخوام یه پرینتر خوب با قابلیت تانکی شدن بگیرم.

قیمتش هم حدود 300 هزار باشه.

لطفا کمک کنید.

با تشکر

blae
15-03-2013, 04:34
با سلام.
دوستان من پرینتر 1005 hp دارم.تازه شارژ کردم.الان text رو خیلی خوب میزنه ولی وقتی عکس چاپ میکنم تو قسمت های تیره نوارهای افقی سفید با فاصله های منظم میوفته.علتش چیه؟
از تونر مطمعنم.
اینو هم بگم همه قطعات کاتریج رو با اب شستم و کامل خشک کردم!

h_kh_1367
15-03-2013, 08:54
دوست عزیز احتمال قوی کارتریج های شما اصلی و غیر قابل شارژ هستن. این نوع کارتریج ها یه شمارنده دارن که بعد از مدتی که پر میشن، دیگه امکان استفاده نیست و باید یا چیپ کارتریج رو عوض کنید و یا کارتریج قابل شارژ تهیه کنید.

آخه مسئله اینه که تازه این کارتریج ها رو خریداری کردم و گزاشتم تو دستگاه که میبینم دستگاه اینجوریه :n03:

TousanRayan
16-03-2013, 10:41
درود بر همه اساتید
یک پرینتر M1120 دارم از سمت راست 5 میل متر همه تصویر را به طرف چپ میکشه و از پایین صفحه 1.4 میل رو نمی زنه
از اول اینطوری نبوده ؟!!؟ حالا از منوی سرویس تنظیماتش دیفالت شده ولی چیزی تغییر نکرده

اگه کسی اطلاعی داره به من بگه باید چه کارش کنم

libert0r
16-03-2013, 11:05
با سلام.
دوستان من پرینتر 1005 hp دارم.تازه شارژ کردم.الان text رو خیلی خوب میزنه ولی وقتی عکس چاپ میکنم تو قسمت های تیره نوارهای افقی سفید با فاصله های منظم میوفته.علتش چیه؟
از تونر مطمعنم.

سلام

پرینترتون پودریه یا جوهرافشان ؟؟؟

TousanRayan
16-03-2013, 13:13
با سلام.
از تونر مطمعنم.

درود بر شما
بهترین کار اینکه که یک نمونه پرینت بزاردید تا مشخص تر گفته بشه از چی میتونه باشه
ولی اگه خطوط سفید تر با فواصل خیلی نزدیک به هم هستند به نظر من مشکل درام هست توی تکست معمولا نشون نمیده ولی اگه یک متن بزرگ بگیرید و کاملا مشکی کنید مشخص میشه

h_khozooei
16-03-2013, 15:02
سفید زدن در متن کاغذ اگر بصورت موازی با درام باشه (نه از بالا تا پایین) یعنی اینکه مگنت اتصال درست نداره شاید فنر مگنت قطع شده. اگر درست هم سر هم نشده باشه می تونه مشکل دور شدن مگنت از درام باعث این بشه.
اگر سفیدی مسیرش عمود با درام هست مشکل لیزر داری.

m_2t_ab
16-03-2013, 16:36
با سلام خدمت شما دوستان.مدتی نبودم شرمندم.

میخوام یه پرینتر خوب با قابلیت تانکی شدن بگیرم.

قیمتش هم حدود 300 هزار باشه.

لطفا کمک کنید.

با تشکر
سلام دوست عزیز
دست دو پی پنجاه با کمی بالاتر قابل تهیه شدن هست و گزینه مناسبی هست. البته باد خوبشو گیر بیارید!!!

آخه مسئله اینه که تازه این کارتریج ها رو خریداری کردم و گزاشتم تو دستگاه که میبینم دستگاه اینجوریه :n03:
باز هم احتمال وجود داره.
البته قطعی نمی تونم بگم، ممکنه مشکل از جای دیگری باشه.
بهترین راه اینه که با کارتریج قابل شارژ چک کنید.
موفق باشید

motorolal6
16-03-2013, 17:10
با سلام

یدونه hp 1020 دارم که ارور:

front cover or missing carteridge میده و حتی با تعویض کارتریج هم مشکل حل نشد کسی میدونه باید چطوری رفعش کنم؟

h_khozooei
16-03-2013, 19:16
سنسور درب شاید ایراد پیدا کرده
بهترین کار اینه که اونو چک کنید.

motorolal6
16-03-2013, 19:19
سنسور درب شاید ایراد پیدا کرده
بهترین کار اینه که اونو چک کنید.

چک کردم مشکلی نداره،وقتی برا پرینت میره این ارور میاد

TousanRayan
16-03-2013, 20:13
درود مجدد به استاتید
یک کانن 4450 چهار کاره دارم ( ال سی دی تنظیمات و منو داره ) هر بار خاموش میشه تمام تنظیماتش پاک میشه (حتی تاریخ ساعت ) که مجبور به نتظیم تاریخ ساعت بعد از روشن کردن بعدی خواهیم بود
ایراد از کجاست ؟

sgwgo
16-03-2013, 23:18
دوستان عزیز سلام
من یه فایل پی دی اف 120 برگه دارم خواستم پرینت کنم که دیدم عکس ها رو خیلی کم رنگ پرینت میکنه (اصلا واضح نیست)

خواستم ببینم تنظیماتی هست که میزان پر رنگی پرینت کردن برگه ها رو بهش بدم
میخوام خیلی پر رنگ بگیره
یا اگه راه حلی دارید بتونم کل صفحات پی دی اف رو پر رنگ کنم
با تشکر

sgwgo
17-03-2013, 00:08
دوستان کسی نیست کمک کنه
من عجله دارم

payma
17-03-2013, 01:29
دوستان کسی نیست کمک کنه
من عجله دارم

یا قدرت لیزر پرینتر رو زیاد کنید یا توی فتوشاپ بازی کنین و 1 پیکسل به اون صفحه خاص Stroke بدید

m_2t_ab
17-03-2013, 06:32
درود مجدد به استاتید
یک کانن 4450 چهار کاره دارم ( ال سی دی تنظیمات و منو داره ) هر بار خاموش میشه تمام تنظیماتش پاک میشه (حتی تاریخ ساعت ) که مجبور به نتظیم تاریخ ساعت بعد از روشن کردن بعدی خواهیم بود
ایراد از کجاست ؟

البته مطمدن نیستم.
اما معمولا داخل دستگاه ها باتری بک آپ وجود داره برای ذخیره تنظیمات در موقع خاموش شدن. ممکنه اون مشکل پیدا کرده باشه.
ممنونم

TousanRayan
17-03-2013, 12:09
البته مطمدن نیستم.
اما معمولا داخل دستگاه ها باتری بک آپ وجود داره برای ذخیره تنظیمات در موقع خاموش شدن. ممکنه اون مشکل پیدا کرده باشه.
ممنونم

درود و سپاس از جواب شما
اما
اولین چیزی که به نظر من هم رسیده بود همین باطری بوده ، عوضش کردم با چه مشکلاتی (باطری با 2 تا شمش مسی به برد لحیم شده بود باطری جدید رو با لحیم کاری و سیم بهش وصل کردم بعد از اینکه دوباره مشکل داشت از باطری قبلی که ولتاژ گرفتم دیدم سالم بوده و تمام زحماتم و از همه بد تر پولی که بابت باطری دادم الکی بوده ! حال باز هم با خاموش و پس از میلی ثانیه روشن کردن دستگاه تاریخ و ساعت دوباره باید ست بشه !!
حال می گید چکار کنم ؟

TousanRayan
17-03-2013, 12:17
ناگفته نمونه
باطری موقع ای که از برد جداست 1.3 ولت برق میده و وقتی به برد وصل میکنم و در حالت روشن دستگاه 0.44 صدم برق میده و مقع خاموشی و هم دراوردن سیم برق 0.23 صدم ولت برق در دو سر باطری دارم

gamekhor2007
17-03-2013, 19:55
دوستان قیمت چاپگر HP LASERJET P2015n چقدره؟

blae
18-03-2013, 00:36
با سلام.
از تونر مطمعنم.

بهترین کار اینکه که یک نمونه پرینت بزاردید تا مشخص تر گفته بشه از چی میتونه باشه

مگنت هم چک کردم.راحت میچرخید و جا افتاده بود.
تمیزش که کردم یه خط های منظم روش افتاده بود.با فاصله های خیلی کم و محیطی .

azimnoori
18-03-2013, 04:32
سلام بر دوستان
من دیروز یه پرینتر epson sx130 خریدم با کارتریج های قابل شارژ که به نظرم حرف نداره
فقط 2تا مشکل دارم
1- سرعت پرینت که توی کاتالوگ نوشته 28 صفحه در دقیقه خیلی کمتر هست مثلا توی دقیقه 4 برگ پرینت میگیره
2- بعد از هر صفحه پرینت باید دکمه روی دستگاه که مربوط به کاغذ هست رو فشار بدم تا صفحه بعدی رو چاپ کنه .
اگر ممکنه راهنمائیم کنید . متشکر و سپاسگزارم
:n12:
در ضمن یه دستگاه پرینتر canon mx350 wirless هم دارم که بعلت گرونی کارتریج هاش مجبور شدم دستگاه جدید بخرم . راهی وجود نداره که کارتریجش نسوزه ؟ تموم که میشه دیگه کار نمیکنه . :n03:

blae
18-03-2013, 04:32
دوستان قیمت چاپگر HP LASERJET P2015n چقدره؟

این مدل که discontinue شده.فکر نمیکنم دیگه تو بازار باشه.

gamekhor2007
18-03-2013, 06:58
میدونم.خواستم ببینم آخرین قیمتش چقدر بوده.یکی به یه نفر دسته دومش رو فروخته فکر کنم 400.کفته نوش 700 هست.خواستم ببینم زده یا نه

TousanRayan
18-03-2013, 10:35
میدونم.خواستم ببینم آخرین قیمتش چقدر بوده.یکی به یه نفر دسته دومش رو فروخته فکر کنم 400.کفته نوش 700 هست.خواستم ببینم زده یا نه

درود بر شما
قیمت چند مدل بالاترش حدود 700 تومان هستش
اگه قیمت ها همین جوری سر سام اور بمونه با این قیمتی که گرفته مناسبه (چند تومنی پایین تر بگیری بهتره )

TousanRayan
18-03-2013, 10:51
درود بر همه

حالا که صحبت قیمت دست دوم پرینتر شده ، باید بگم یکی از دوستان یک اچ پی 1215 رنگی لیزری داره فقط یکبار شارژ شده و دیگه استفاده نکرده ، چقدر میارزه که بگیرم بزارمش برای فروش ؟

sarzaeim
18-03-2013, 20:31
سلام دوستان عزیز من 1پرینتر epson RX690 دارم که مخزن بهش وصله اما متاسفانه شلنگ تخلیش رو پیدا نمیکنم میشه دوستانی که وارد هستن کمکم کنن؟؟

پیشاپیش ممنون

m_2t_ab
19-03-2013, 03:19
ناگفته نمونه
باطری موقع ای که از برد جداست 1.3 ولت برق میده و وقتی به برد وصل میکنم و در حالت روشن دستگاه 0.44 صدم برق میده و مقع خاموشی و هم دراوردن سیم برق 0.23 صدم ولت برق در دو سر باطری دارم

درود و سپاس از جواب شما
اما
اولین چیزی که به نظر من هم رسیده بود همین باطری بوده ، عوضش کردم با چه مشکلاتی (باطری با 2 تا شمش مسی به برد لحیم شده بود باطری جدید رو با لحیم کاری و سیم بهش وصل کردم بعد از اینکه دوباره مشکل داشت از باطری قبلی که ولتاژ گرفتم دیدم سالم بوده و تمام زحماتم و از همه بد تر پولی که بابت باطری دادم الکی بوده ! حال باز هم با خاموش و پس از میلی ثانیه روشن کردن دستگاه تاریخ و ساعت دوباره باید ست بشه !!
حال می گید چکار کنم ؟
دوست عزیز سلام.
ظاهرا باتری مشکل دار شده.
البته تا حدی افت ولتاژ وقتی زیر با قرار می گیره طبیعی هست اما اونقدر فکر نمی کنم درست باشه.
1- آیا باتری جدید رو به تنهایی وصل کردید؟
2- آیا + و - رو درست وصل کردید؟
3- آیا مسر تغذیه باتری ایراد ظاهری نداره؟
4- آیا برد دستگاه ایراد ظاهری نداره؟
5- این مشکل از کی و چطور به وجود اومد؟
ممنونم

سلام بر دوستان
من دیروز یه پرینتر epson sx130 خریدم با کارتریج های قابل شارژ که به نظرم حرف نداره
فقط 2تا مشکل دارم
1- سرعت پرینت که توی کاتالوگ نوشته 28 صفحه در دقیقه خیلی کمتر هست مثلا توی دقیقه 4 برگ پرینت میگیره
2- بعد از هر صفحه پرینت باید دکمه روی دستگاه که مربوط به کاغذ هست رو فشار بدم تا صفحه بعدی رو چاپ کنه .
اگر ممکنه راهنمائیم کنید . متشکر و سپاسگزارم
:n12:
در ضمن یه دستگاه پرینتر canon mx350 wirless هم دارم که بعلت گرونی کارتریج هاش مجبور شدم دستگاه جدید بخرم . راهی وجود نداره که کارتریجش نسوزه ؟ تموم که میشه دیگه کار نمیکنه . :n03:
سلام دوست عزیز
1- سرعت دستگاه که روی کاتالوگ می زنه سرعت حداکثر هست که برای تنظیم DRAFT مطرح شده. در تنظیمات پرینتر می تونیدکیفیت رو تنظیم کنید.
حالت کلی: هرچه کیفیت بالاتر =» سرعت پایین تر
2- راجع به مشکل دوم فکر نمی کنم طبیعی باشه. آیا وقتی یه فایل متنی چندصفحه ای هم چاپ می کنید همین اتفاق می افته؟ آیا وقتی یک برگ تموم میشه ارور کاغذ میده؟
3- کارتریج های این دستگاه در واقع یک بار مصرف هستن ولی من تا 30 یا 40 بار هم شارژ کردم شون (510 و 511) اما بالاخره می سوزن.
موفق باشید

سلام دوستان عزیز من 1پرینتر epson RX690 دارم که مخزن بهش وصله اما متاسفانه شلنگ تخلیش رو پیدا نمیکنم میشه دوستانی که وارد هستن کمکم کنن؟؟

پیشاپیش ممنون

سلام دوست عزیز
پشت دستگاه دریچه کوچک وجود داره؟
این پرینتر ها حتما شلنگ تخلیه جوهر ضایعات و مخزن جوهر ضایعات دارن اما در بعضی مدل ها دسترسی به اون شلنگ راحت نیست و باید قابش باز بشه.
موفق باشید

blae
19-03-2013, 03:44

کسی نیست بگه درد این پرینتر ما چیه؟

kiiiiiid
21-03-2013, 20:07
دوستان من یه پرینتر Epson R280 داشتم که الان تقریبا دو سال هست که استفاده نشده. میخواستم بدونم میشه درستش کرد؟؟
دلیل اینکه میخوام درستش کنم اینه که این پرینتر قابلیت چاپ روی سی دی رو داشت و کیفیت بدی هم نداشت و با وصل کردن تانک رنگ مقرون به صرفه هم بود.

کاربردی که از پرینتر میخوام اینه که میخوام از قابلیت چاپ روی سی دی برای چاپ روی آیدی کارت استفاده کنم.

اگه دوستان متخصص راهنمایی کنن در مورد درست شدن این پرینتر یا یه پرینتر مشابه برای خرید ممنون میشم.

h_khozooei
24-03-2013, 21:33

ای کاش نمی شستیش.
می تونه مگنت باشه. می تونه فوم (PCR) باشه و حتی می تونه درام باشه
ابتدا از PCR شروع کن عوضش کن
یا از یه کارتریج دیگه باز کن روش ببند.

farshad.88
25-03-2013, 08:31
سلام
من یک مشکل دارم با پرینتر HP 1320
وقتی که میخوام یک فایل رو پرینت بگیرم ( مثلا PDF ) انتخاب میکنم که از صفحه 1 تا 10 را پرینت بگیرد. اما فقط صفحه اول را پرینت میگیرد و بقیه صفحات را خالی پرینت میگیرد. مشکل از کجاست ؟

farshad.88
25-03-2013, 21:03
همه رفتن مسافرت عید ؟ کسی نیست یاری دهد ما را ؟ :n28:

ahmad_ebrahimian
27-03-2013, 12:37
دوستان بهترین پودری که توی بازار هست واسه شارژ 1006 چیه ؟؟؟ سوپر گرافیک سبز چطوره ؟؟؟؟

و یه سوال دیگه چرا دنسیتی density را تغییرش میدم اصلا هیچ تاثیری نداره

thecrow
29-03-2013, 16:48
با سلام
دوستان من یک دستگاه فتوکپی ricoh aficio 2075 دارم.
الان اون رو با استفاده از کابل lan به کامپیوتر متصل کردم.
برای نصب پرینتر یک پورت جدید standar tcp/ip port معرفی کردم و Ip دستگاهم رو بهش دادم.
بعد دراویر دستگاه رو بهش معرفی کردم و پرینتر نصب شد.
الان وقتی می خوام پرینت بگیرم پایین ویندوز یک local area connection هست که ارور می ده و کنارش علامت تعجب هست.
می زنه limited or no connection.
فکر کنم این local area connection مربوط به ethernet controller هست.
ولی نمی دونم چرا ارور می ده؟؟؟ در ضمن کابل شبکه من هیچ مشکلی نداره.
و از ویندوز xp 32 بیت هم استفاده می کنم.

حمید جان
02-04-2013, 00:27
سلام خدمت دوستان و اساتید

آقا من یه LBP 2900 HP دارم بعد نمیدونم چرا جدید ناجور چاپ میکنه مثلا اگه یه صفه A4 باشه هر 5 سانت برمیگرده چیزی که 5 سانت پیش چاپ کرده رو دوباره کم رنگ چاپ میکنه و کلا گند میزنه به همه چی :n28:
مشکل از کجاست؟:n27:

ممنون

h_khozooei
04-04-2013, 16:20
2900 باید کنن باشه نه HP
ابتدا یه کارتریج دیگه بگذار تو دستگاه ببین مشکلت حل می شه
احتمالا حل می شه
وقتی این مشکل با تعویض حل بشه باید بری سراغ کارتریج
یه قطعه پشت درام هستش به اسم PCR اون قطعه رو عوض کن

حمید جان
05-04-2013, 20:10
2900 باید کنن باشه نه HP
ابتدا یه کارتریج دیگه بگذار تو دستگاه ببین مشکلت حل می شه
احتمالا حل می شه
وقتی این مشکل با تعویض حل بشه باید بری سراغ کارتریج
یه قطعه پشت درام هستش به اسم PCR اون قطعه رو عوض کن

آره ببخشید حواسم نبود کنن . کارتریجشو که تازه عوض کردم اما درست نشد چس احتمال از اون دومیه که گفتین باشه ... بازم مرسی

h_khozooei
06-04-2013, 09:45
نه PCR تو کارتریج هستش
بازم من شکم رو کارتریج هستش تا پرینتر
اگر پرینتر باشه یا فیوزینگ فیلم یا سرامیکی هیتر و یا برد DC

m_2t_ab
08-04-2013, 23:20
دوستان من یه پرینتر Epson R280 داشتم که الان تقریبا دو سال هست که استفاده نشده. میخواستم بدونم میشه درستش کرد؟؟
دلیل اینکه میخوام درستش کنم اینه که این پرینتر قابلیت چاپ روی سی دی رو داشت و کیفیت بدی هم نداشت و با وصل کردن تانک رنگ مقرون به صرفه هم بود.

کاربردی که از پرینتر میخوام اینه که میخوام از قابلیت چاپ روی سی دی برای چاپ روی آیدی کارت استفاده کنم.

اگه دوستان متخصص راهنمایی کنن در مورد درست شدن این پرینتر یا یه پرینتر مشابه برای خرید ممنون میشم.
سلام
پرینتر های جوهر افشان معمولا اگر مدت زیادی بی کار باشن (خاموش) خشک میشن و احیاء اونها ممکن مقدور نباشه.
ابندا دستگاه رو روشن کنید و چندبار هدکلین کنید و نازل چک بگیرید،‌اگر نتیجه رو به پیشرفت بود که ادامه بدید وگرنه به مراکز تعمیر مراجعه کنید تا با حلال هد رو شستشو بدن.
البته زیاد به درست شدنش امید نداشته باشید.

نکته دیگه اینکه چیز هایی که با دستگاه های جوهر افشان چاپ میشن به رطوبت حساسن مگر اینکه مدیای چاپ خاصیت ضد آب داشته باشه.

موفق باشید

TousanRayan
09-04-2013, 20:06
درود بر اساتید گلم
ای سی موتور سامسونگ 4300 از نوع 24 پایه اش را می خواهم کسی سراغ داره
و اینکه چرا میسوزه - اخه یک برد ارواقی داشتم از روش ورداشتم دوباره سوخت

Eliminal
09-04-2013, 23:30
سلام
آقا من یک پرینتر HP 1100 دارم...چند وقت پیش کارتریج پرینتر تموم شد و بردمش برای شارژ کارتریج ، وقتی که شارژ شد اصلا دیگه مثل اولش نمیزنه و یکم کمرنگ تر چاچ میکنه برگه ها ، ولی بازم مشکل اصلیم این نیست ( باید برم یه کارتریج نو بخرم تا مشکلم حل بشه فک کنم ، شارژ کردن فایده نداره ، درسته؟! )
مشکل اصلیم اینه که وقتی میخوام یک کادر رو که توی مثلا ورد طراحی کردم برام پرینت کنه ، کادر دقیقا در محل مشخص شده نمیزنه و یکم اینور اونور میزنه و حتی بعضی از قسمت های کادر خارج از برگه میوفته!
اندازه ی کاغذ هم در ورد و هم در پرینتر درست تنظیم شده و در پرینت پریویو هم همه چیز درسته
حالا به نظر شما مشکل از چیه؟! آیا مربوط میشه به همون کارتریج؟!

farazfar
10-04-2013, 13:02
دوستان بهترین پودر برای 1006 اچ پی که سیاه سیاه بتونه پرینت کنه چیه؟

arash_sav
12-04-2013, 11:58
سلام من نمي دونم اينجا جاييه كه بايد اين سووالو مطرح كنم يا نه
من يك پرينتر اچ پي ١٠٠٠ دارم كه سالمه اما با ويندوز ٧ كار نمي كنه ميخوام بدم بره حتي شده خيريه برسه به دست كسي كه احتياج داره اكه راهي ميشناسين پ خ بدين

javadb40
12-04-2013, 20:18
سا:n16::n16::n16:سﻻم من یک پرینتر hp laser jet 1200 دارم وقتی وصل میکنم به کامپوتر ویندوز7.و8 اینو به عنوان پرینتر نمیشناسه درایواشو هم دارم:n16:ولی پرینتر نصب نمیشه واینکه وقتی تست میگیرم پشت برگه رو هم کمی سیاه میکنه اگه کسی میتونه منو کمک کنه ؟

mohammad.t
13-04-2013, 00:18
سلام من نمي دونم اينجا جاييه كه بايد اين سووالو مطرح كنم يا نه
من يك پرينتر اچ پي ١٠٠٠ دارم كه سالمه اما با ويندوز ٧ كار نمي كنه ميخوام بدم بره حتي شده خيريه برسه به دست كسي كه احتياج داره اكه راهي ميشناسين پ خ بدين

آفرين به شما دوست داريد كار خير انجام بديد. اينجا كه دوستان كلا توي كارهاي خيريه هستند! دوستمون m_2t_ab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) براي مدارس محروم قطعات كامپيوتري مهيا مي كردند.

apoyaa
13-04-2013, 19:45
شارژ کارتریج ML-2160:n13:

h_khozooei
14-04-2013, 18:12
خوب شارژش کن یا منظورت اینه که به یکی بدی برات شارژ کنه؟
تونرهای سامسونگ یه مدل هستن و می تونی از تو بازار تهیه کنی و شارژ کنی
من خودم تونر کرونا Corona می گیرم خیلی عالیه

javadb40
16-04-2013, 10:56
سلام منhp laser 1200دارم در 8 نمیشناسه و در category پرینتر اضافه نمیکنه باید چیکار کنم ؟ از درایور های سایت hpکدوم درایور باید نصب بشه؟خیلی زیادن
upd-ps-x32-5.6.0.14430 upd-pcl6-x32-5.6.0.14430
pcl or post script

h_khozooei
16-04-2013, 12:23
باید درایور چنرال لیزر جت رو از سایت HP دانلود کنی و معرفیش کنی

javadb40
16-04-2013, 12:34
باید درایور چنرال لیزر جت رو از سایت HP دانلود کنی و معرفیش کنی
جنرال نداره؟

javadb40
16-04-2013, 13:11
چنذ تا درایور دانلود کردم الان تو پرینتر هاست ولی مینویسه:n23: status:driver is unavailable

italy2006
16-04-2013, 15:48
پرینتر اچ پی 2015 دارم که چند روزی است وقتی فرمان پرینت بهش میدهم در اون پنجره مربوط به پرینتر پیام error-printing میده و چیزی پرینت نمیزنه. لطفا علت را بفرمایید. در ضمن کابل پرینتر رو عوض کردم اما همچنان معما حل ناشده است.

javadb40
16-04-2013, 19:50
چنذ تا درایور دانلود کردم الان تو پرینتر هاست ولی مینویسه:n23: status:driver is unavailable

;کسی نیست جواب منو بده؟؟؟
درایوری که کار کنه اصلا گیر نمیاد :n18:

setareh1364
16-04-2013, 20:19
سلام دوستان. من یه سه کاره samsung 4300 دارم وقتی کاغذ دستی وارد میکنم از نصفه پرینت میگیره چطوری درستش کنم؟؟؟

alimail3248
16-04-2013, 21:30
کسی میدونه پودر سوپر گرافیکس مخصوص hp 1600 از نوع رنگی به clp315 سامسونگ میخوره ؟ چون فروشنده گفت پودرشون یکیه فرقی نمیکنه ولی روش نوشته مخصوص hp حالا چکار کنم؟

hercool
18-04-2013, 08:50
سلام
من پرينتر canon lbp-1120 دارم

توي تنظيمات انتخاب نوع صفحه براي چاپ ، سايز A5 نداره

چيكار بايد كرد كه a5 اضافه بشه؟
توي form هاش هم كه معمولا براي اضافه كردن سايزه ، نميشه سايز ادد كرد. يعني جايي نداره

liliiyum_2005
18-04-2013, 10:30
سلام
من پریینتر canon ip4940 با مخزن دارم
پرینت نمی گیره و کاغذ هم نمی کشه دائما اعلام می کنه holder را دوباره جایگزین کنید و بعد ink tank را جایگزین کنید و درب را ببندید
نمی دونم باید چیکار کنم . لطفا راهنمایی کنید ممنون

h_khozooei
18-04-2013, 11:21
می شه بگی کجا گشتی که نداشه ؟
این ادرس لینکش ببین 64 بیت یا 32 بیت هستش؟ و دانلود کن

h_khozooei
18-04-2013, 11:22
جنرال نداره؟
می شه بیگی چطوری گشتی که پیدا نکردی؟
این ادرس لینکشه

h_khozooei
18-04-2013, 11:26
کسی میدونه پودر سوپر گرافیکس مخصوص hp 1600 از نوع رنگی به clp315 سامسونگ میخوره ؟ چون فروشنده گفت پودرشون یکیه فرقی نمیکنه ولی روش نوشته مخصوص hp حالا چکار کنم؟

یه سری از سامسونگها با تونر HP سازگارند. البته فقط رنگی هاشون
ولی حالا تونر سوپر گرافیکس نمی دونم می خوره یانه
ولی من تونر کرونا سامسونگ رو به تونر HP ترجیح می دم
چه کاریه برو تونر رنگی سامسونگ بخر. مارک corona خیلی هم خوبه

h_khozooei
18-04-2013, 11:32
سلام
من پرينتر canon lbp-1120 دارم

توي تنظيمات انتخاب نوع صفحه براي چاپ ، سايز A5 نداره

چيكار بايد كرد كه a5 اضافه بشه؟
توي form هاش هم كه معمولا براي اضافه كردن سايزه ، نميشه سايز ادد كرد. يعني جايي نداره

چطوری خواستی سایز رو اد کنی که نتونستی
تو باید تو قسمت پرینت منیجرت این کار رو بکنی تو برنامه ای که می خوای پرینت بگیر
مثلا تو ورد نباید اینکار رو بکنی می ری تو قسمت کنترل پنل و یا قسمت پرینت منیجر (بسته به نوع ویندوزت) و کاغذ custom رو تعریف می کنی.

hercool
18-04-2013, 12:59
چطوری خواستی سایز رو اد کنی که نتونستی
تو باید تو قسمت پرینت منیجرت این کار رو بکنی تو برنامه ای که می خوای پرینت بگیر
مثلا تو ورد نباید اینکار رو بکنی می ری تو قسمت کنترل پنل و یا قسمت پرینت منیجر (بسته به نوع ویندوزت) و کاغذ custom رو تعریف می کنی.

ويندوزم xp هست
از تنظيمات خود پرينتر ديگه
كنترل پنل

يه قسمت داره form
كه form1-2-3 داره
اونجا
ولي جايي واسه ادد نداره اصلا !

شما بگيد دقيقا از كجا برم؟
و چرا اصلا a5 نداره؟

khafan_b0y
18-04-2013, 14:35
سلام
من یه پرینتر mp490 canon دارم .
اینا وفتی رنگشون تموم میشه دیگه حتی نمیشه باهاش اسکن کرد راهی داره بشه ار اسکنش استفاده کرد بدون اینکه رنگ داشته باشه؟؟؟

m_2t_ab
18-04-2013, 17:35
سلام
من یه پرینتر mp490 canon دارم .
اینا وفتی رنگشون تموم میشه دیگه حتی نمیشه باهاش اسکن کرد راهی داره بشه ار اسکنش استفاده کرد بدون اینکه رنگ داشته باشه؟؟؟

سلام دوست عزیز
رنگش مهم نیست تموم بشه یا خیر، چون می تونید شارژ کنید.
اما مهم اینه که کارتریج رو بشناسه و کارتریج نسوزه.
اولش یه خطا میده که با نگهداشتن دکمه کنسل می تونید اون رو بی خیال بشید.
بعدش می تونید اسکن کنید و حتی چاپ (در صورت شارژ) ولی دیگه سطح جوهر رو نشون نمیده و خودتون باید حواستون به تموم شدن جوهر باشه.
موفق باشید