PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات جزئی در مورد هر نوع چاپگـــــــــر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

akhgar1
22-11-2011, 19:53
سلام من نرم افزار ریست اپسونو دانلود کردم اما درخواست password میکند چکار بکنم؟

با تشکر

mohammad.t
23-11-2011, 00:14
سلام من نرم افزار ریست اپسونو دانلود کردم اما درخواست password میکند چکار بکنم؟

با تشکر

براي چه مدلي؟ اگه از سايت هاي فارسي گرفتيد ممكنه مربوط به ماديران باشه كه قفل گذاشته فقط به نمايندگي ها ميده رمزش رو!
براي مدلهاي قديمي تر قفل شكسته اش هم گير مياد.

adamebikarr
23-11-2011, 10:47
سلام.

یک پرینتر دارم HP 1214NF چهارکاره!

می خوام این پرینتر رو از طریق شبکه استفاده کنم!

کابل وصل کردم!

در تنظیمات پرینتر آی پی دادم و دیفالت GateWay هم مشخص کردم!
اما الان در ویندوز 7 میشناسه وقتی پیداش میکنه و می خوامد نصبش کنه اررور میده!

با USB بر روی همین ویندوز استفاده میکردم!

مشکل از کجا میتونه باشه!

با تشکر!

تنها کاری که می کنی ایکه بری این مسیر
contro; panel/Divice & printer
بعد روی پیرنترت راست کلیک و propertise بزنی و بعدش توی تب share گزینه شیر رو فعال کنی. همین

اگرم خواستی از یه سیستم دیگه بهش دسترسی داشته باشی برو :
start/run
و تایپ کن : ********//
که ستاره آی پی سیستمی هستش که پیرنترت روش نصب هست. که بعد از زدن یه صفحه میاد. نام کاربری و یوز نیم سیستمی که پیرنتر روش نصب هست رو وارد کرده و روی پیرنتر دوبار کلیک کنید.
دیگه تمام شد!!!

netwait
23-11-2011, 21:16
اقا من قبلا هم این مشکلو داشتم ولی با فشار دادن دکمه روی چیپ کارتریج حل شد الان هر کاری میکنم نمیشه
پرینتر مدل t27و کارتریج تانک هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

majid_md
23-11-2011, 21:29
یه 4 کاره کانن مدل MF4450 خریدم بعد از یه مدتی که باهاش کار کردم یه چراغ قرمز دائم چشمک میزنه و خاموش نمیشه بعد از این قضیه نمیتونم فاکس ارسال کنم در ضمن کپی را کج میگیره اینم بگم دو ماه خریدم که یکدفعه اینطوری شد

6462
23-11-2011, 22:03
سلام
یه مشکلی با 4680 دارم
هر وقت روشنش می کنم یه صدا های تق و توق می خوره
بعد پیغامی رو صفحه میاد که شما کارتریج جدیدی رو نصب کردید
مخزن کارتریجش روی ریل کمی لق می زنه نمی دونم شاید مشکل از اون باشه.
مشکلی از بابت پرینت نداره فقط صدا ها بنظرم عجیب می آید.

6462
23-11-2011, 22:03
سلام
یه مشکلی با 4680 دارم

mohammad.t
23-11-2011, 22:46
سلام
یه مشکلی با 4680 دارم

احتمالا داره تست alignment انجام ميده . يه برگ سفيد بهش ميدي يه چيزايي پرينت ميكنه بعد ميذاريش توي اسكنر دكمه اسكن رو مي زنيد و تمام!

mokhe
24-11-2011, 12:35
با سلام به همه و تشکر از این تایپیست فوق العاده.
آقا من یک پرینتر کانن مدل pro 9000 دارم. شدیدا باهاش مشکل دارم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه.با تشکر

ممنون میشم جوابامو بدین .با تشکر 2- این محلولی که هد رو داخلش میندازن تا باز بشه چیه؟ 1-اول اینکه وقتی تست نازل میزنم رنگهای زرد و ابی و قرمز رو تیکه تیکه میزنه حتی 4 5 بار کلین میکنم ولی درست نمیشه. 3-وقتی عکس رو سی دی میزنم خوبه ولی رو کاغذ قرمز میزنه (البته قبلش که هد خراب نبود) حتی تو تنظیمات رنگشم دست کاری کردم ولی بهتر نشد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mojtaba_iut63
24-11-2011, 15:52
اقا من قبلا هم این مشکلو داشتم ولی با فشار دادن دکمه روی چیپ کارتریج حل شد الان هر کاری میکنم نمیشه

سلام
دوست من كاتريج مشكي شما نميشناسه پرينتر .احتمال داره چيپستش سوخته باشه.
شما كارتريج مشكي بيرون بيار و دوباره جا بزن به احتمال زياد درست ميشه

mojtaba_iut63
24-11-2011, 16:00
[QUOTE=mokhe;6652693] با سلام به همه و تشکر از این تایپیست فوق العاده.
آقا من یک پرینتر کانن مدل pro 9000 دارم. شدیدا باهاش مشکل دارم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه.با تشکر

ممنون میشم جوابامو بدین .با تشکر 2- این محلولی که هد رو داخلش میندازن تا باز بشه چیه؟ 1-اول اینکه وقتی تست نازل میزنم رنگهای زرد و ابی و قرمز رو تیکه تیکه میزنه حتی 4 5 بار کلین میکنم ولی درست نمیشه. 3-وقتی عکس رو سی دی میزنم خوبه ولی رو کاغذ قرمز میزنه (البته قبلش که هد خراب نبود) حتی تو تنظیمات رنگشم دست کاری کردم ولی بهتر نشد[QUOTE]

سلام
دوست من مشكل از هد پرينترتون هست
يا بديد تعمير يا خودتون محلول هد باز كن بگيريد و به جاي رنگ داخل كارتريج از اين محلول بريزيد و پرينت كنيد و كلين كنيد تا درست بشه.
اگه بعد از چند بار كلين و پرينت درست نشد بزاريد يه مدت بگذره و دوباره امتحان كنيد.
ببينيد درست شده يا نه

netwait
24-11-2011, 17:38

سلام
دوست من كاتريج مشكي شما نميشناسه پرينتر .احتمال داره چيپستش سوخته باشه.
شما كارتريج مشكي بيرون بيار و دوباره جا بزن به احتمال زياد درست ميشه

برادر !
من که گفتم کارترج تانک هستش
همه کارتریجها بهم وصل هستند(از چیپ و بدنه)
چطور ممکنه چیپ یکیشون سوخته باشه؟
همه رو هم با هم در میارم باز جا میزنم نمیشه!همین ارور تکرا میشه

mokhe
24-11-2011, 19:15
شرمنده آقا مجتبی.اگه میشه یکم توضیح بیشتر؟
آخه یبار درست میزنه باز نمیزنه باز میزنه باز نمیزنه.یعنی دلبخواهیه.
اگه میشه بگبن محلولش چیه ؟
راستی الانم رنگه زردش توش آبی هم هست .این قضیه تونل زدن چیه؟
با تشکر

turk.king
25-11-2011, 17:58
با سلام

میخواستم بدونم کدوم یک از این پودرها برای شارژ 1005 بهتره از نظر کیفیت ( سوپر گرافیک 100 گرمی یا پارت تکنیک 65 گرمی)

mohammad.t
25-11-2011, 21:26
با سلام

میخواستم بدونم کدوم یک از این پودرها برای شارژ 1005 بهتره از نظر کیفیت ( سوپر گرافیک 100 گرمی یا پارت تکنیک 65 گرمی)

سوپر گرافيك معروفتره! گرچه با پارت تكنيك كار نكردم ولي سوپرگرافيك رو تاييد ميكنم!

mojtaba_iut63
26-11-2011, 01:00
شرمنده آقا مجتبی.اگه میشه یکم توضیح بیشتر؟
آخه یبار درست میزنه باز نمیزنه باز میزنه باز نمیزنه.یعنی دلبخواهیه.
اگه میشه بگبن محلولش چیه ؟
راستی الانم رنگه زردش توش آبی هم هست .این قضیه تونل زدن چیه؟
با تشکر

خواهش ميكنم
شما اين سولها جواب بده تا بهتر بشه راهنمايي كرد
شما روي دستگاهتون تانك داري يا كارتريج قابل شارژ و چه نوع جوهري استفاده ميكنيد؟لوله هاي تانكتون حباب هوا ندارند.

بعد اينكه رنگ زردش توش ابي هست يعني چي؟

شما برو مغازه بگو هد باز كن ميخوام خودشون بهت ميدن و 2 نوع هد باز كن داريم ملايم و قوي كه طرز استفادشون فرق ميكنه.
شما هد باز كن ملايم بگير اگه باز نشد يا ببر واسه تعمير يا هد بازكن قوي اگه خودت ميتوني استفاده كني ازش ولي چون هد باز كن قوي خورنده پلاستيك و ساير قطعات هست اگه واردنباشي پرينتر خراب ميكني.

mojtaba_iut63
26-11-2011, 01:06
برادر !
من که گفتم کارترج تانک هستش
همه کارتریجها بهم وصل هستند(از چیپ و بدنه)
چطور ممکنه چیپ یکیشون سوخته باشه؟
همه رو هم با هم در میارم باز جا میزنم نمیشه!همین ارور تکرا میشه

دوست من مشكل از چيپست تانك هستش به احتمال زياد. شما اگه خودت كارتريجي از قبل داري بزار و امتحان كن ببين ميشناسه يا نه
يا اينكه ببر تعميرگاه تا واست تست كنه كه با تانك يا كارتريج ديگه كار ميكنه يا نه؟

mokhe
26-11-2011, 14:04
خواهش ميكنم
شما اين سولها جواب بده تا بهتر بشه راهنمايي كرد
شما روي دستگاهتون تانك داري يا كارتريج قابل شارژ و چه نوع جوهري استفاده ميكنيد؟لوله هاي تانكتون حباب هوا ندارند.

بعد اينكه رنگ زردش توش ابي هست يعني چي؟

شما برو مغازه بگو هد باز كن ميخوام خودشون بهت ميدن و 2 نوع هد باز كن داريم ملايم و قوي كه طرز استفادشون فرق ميكنه.
شما هد باز كن ملايم بگير اگه باز نشد يا ببر واسه تعمير يا هد بازكن قوي اگه خودت ميتوني استفاده كني ازش ولي چون هد باز كن قوي خورنده پلاستيك و ساير قطعات هست اگه واردنباشي پرينتر خراب ميكني.

چاکریم آقا مجتبی.
تانک دارم.رنگه.جدیدا رنگ strong گرفتم ولی الان تو تانکام رنگهای قبلی هستش فقط روش نوشته بود کانن.ای جدیدا خوبه؟
نه هوا تو شلنگ ها نیست.
یه روز اومدم پوکه ها رو در آوردم تا هدو بردارم .دیدم قسمت ته پوکه که اسفنج مانند هست دقیقا همون اولش یه لکه سبز هم هست.انگار یه قطره سبز بچکونی رو حالت اسفنج مانند.منم تکونش دادم تا اینقدر رنگ اومد تا تمیز شد.

راستی شنیدم با آب جوش هم میشه هد باز کرد.آره؟
اگه ممکنه روش استفاده از هد باز کن ملایم یا آب جوش رو بده.
بازم ممنون و شرمنده.

turk.king
26-11-2011, 17:15
سلام
از کجا میتونم Density رو بیشتر کنم ، چون بعد از یکم شارژ کمرنگ میزنه
هر چقدر گشتم نبود
یه جایی خوندم که میگفت اگه بعد از شارژ کم رنگ زد Density رو بیشتر کنید
تنظیمات کپی رو بیشتر کردم بهتر شد ولی تنظیمات پرینتر رو پیدا نکردم

پرینترم کنون چهار کاره MF-4580dn هست

mohsenmas
28-11-2011, 19:00
پرینتر hp1102w یکماهه گرفتم تا الان مشکلی نداشت.الان روی ویندوز xp درایورش نصبه اما بعد از هربار restart یا روشن شدن پرینتر میره رو حالت offline و یه درایو به درایوهای سیستم اضافه میشه و از داخلش اگه فایل SISetup.exe اجرا کنم پرینتر وصل میشه این مشکل فقط با win xp هست چون رو win7 همه چی ردیفه.راهی هست درست شه؟ درایور uninstall کردم دوباره نصب کردم همینجوریه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

joseph_gasemi@yaho
28-11-2011, 20:57
بنده یه پرینتر اپسون p50 دارم میخ.ام ریستش کنم خواهشا برنامشو برام برای دانلود بذارین و اگه راهنمایی می خواهدبگین.هرچی گشتم نبود.ممنون

ghahremanimehdi
29-11-2011, 20:09
من پرینتر hp لیزری دارم این سری که تونرش رو شارژ کردم کاغذ رو کثیف میکنه یعنی خطهای سیاه عمودی روی کاغذ میندازه .با درامش هم ور رفتم بدتر شد. آیا خودم میتونم درستش کنم ؟

mohammad.t
30-11-2011, 13:58
من پرینتر hp لیزری دارم این سری که تونرش رو شارژ کردم کاغذ رو کثیف میکنه یعنی خطهای سیاه عمودی روی کاغذ میندازه .با درامش هم ور رفتم بدتر شد. آیا خودم میتونم درستش کنم ؟

معمولا خطهاي سياه اضافي از فوم هست كه وظيفه داره پودرهاي اضافه رو پاك كنه از سطح درام.
فوم رو هم تميز مي كنيد اگه درست نشد با آب مي شوريد و خشك مي كنيد در نهايت اگه درست نشد تعويضش مي كنيد.

ardal_2002
30-11-2011, 23:56
سلام
من یه پرینتر اپسون P50 دارم. کانترش (Counter ) پر شده. و میخوام ریستش کنم. ولی نرم افزاری براش پیدا نکردم. یکی تو خود سایت اپسون بود ولی براش کد میخواست که میبایستی به سایتش وصل بشی و از طریق کارتهای بانکی خودشون خرید کنی.
آیا کسی از دوستان نرم افزار ریست P50 رو داره که بشه باهاش پرینترمو ریست کنم
ممنون میشم کمکم کنید

mea2002
01-12-2011, 18:12
یک دستگاه 4 کاره(چاپگر-فاکس-اسکنر-کپی) تا محدوده قیمت 250 هزار تومان که لیزری سیاه وسفید باشه وراحت هم شارژ بشه میشه معرفی کنید،باتوضیح اینکه هزینه شارژش چقدر در می آید-تشکر

mohammad.t
01-12-2011, 19:41
یک دستگاه 4 کاره(چاپگر-فاکس-اسکنر-کپی) تا محدوده قیمت 250 هزار تومان که لیزری سیاه وسفید باشه وراحت هم شارژ بشه میشه معرفی کنید،باتوضیح اینکه هزینه شارژش چقدر در می آید-تشکر

اين قيمت يه كم پايينه متاسفانه قيمت ها افزايش زيادي داشتند. با حدود 330 هزار تومن مي تونيد مدل HP Officejet Laser M1212nf تهيه كنيد. شارژش رو هم براي هر هزار برگ حداكثر 10 هزار تومن درنظر بگيريد.

mea2002
02-12-2011, 15:03
اين قيمت يه كم پايينه متاسفانه قيمت ها افزايش زيادي داشتند. با حدود 330 هزار تومن مي تونيد مدل HP Officejet Laser M1212nf تهيه كنيد. شارژش رو هم براي هر هزار برگ حداكثر 10 هزار تومن درنظر بگيريد.

اگه دستگاه خوبی باشه از همه لحاظ ،میشه با قیمتش کنار آمد،فقط یک سئوال،
این دستگاه که معرفی کردین واسه فاکسش گوشی تلفن داره روی خودش؟چون فکر کنم یک مدل m1212nfh هست که گوشی تلفن هم داره(قیمت این مدل چنده؟)،شما M1212nfرا توصیه می کنید یا samsung 4623F ؟تشکر

mohammad.t
02-12-2011, 19:33
اگه دستگاه خوبی باشه از همه لحاظ ،میشه با قیمتش کنار آمد،فقط یک سئوال،
این دستگاه که معرفی کردین واسه فاکسش گوشی تلفن داره روی خودش؟چون فکر کنم یک مدل m1212nfh هست که گوشی تلفن هم داره(قیمت این مدل چنده؟)،شما M1212nfرا توصیه می کنید یا samsung 4623F ؟تشکر

نه گوشي نداره بله مدل nfh گوشي داره.
اينجا رو ببين
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
من پرينتر هاي سامسونگ رو اصلا توصيه نمي كنم!

sina_saeedi82
04-12-2011, 15:07
من یه HP 5610 دارم. چهارکاره رنگی. خوب کار می‌کرد و هیچیش نبود. تقریبا هر یکی دو روز باهاش A4 رنگی Best 600dpi پرینت می‌گیرم. امروز که روشنش کردم می‌گه:

کارتریج سمت چپی رنگی ۲۲ ئه. چی‌کارش باید بکنم؟ سرچ کردم چند جا خوندم که باید پشتش که جای تماس با پرینتره رو پاک و تمیز کنم. چندین بار تمیز کردم باز همونه. ریست کردم، گفت کاغذ بذار برای Align، گذاشتم، پرینت گرفت، مشکلی نبود. یعنی کارتریج سالمه و کار می‌کنه. بعد که پرینت بعدی رو زدم دوباره همین ارور رو داد.

mohammad.t
04-12-2011, 21:27
من یه HP 5610 دارم. چهارکاره رنگی. خوب کار می‌کرد و هیچیش نبود. تقریبا هر یکی دو روز باهاش A4 رنگی Best 600dpi پرینت می‌گیرم. امروز که روشنش کردم می‌گه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکارتریج سمت چپی رنگی ۲۲ ئه. چی‌کارش باید بکنم؟ سرچ کردم چند جا خوندم که باید پشتش که جای تماس با پرینتره رو پاک و تمیز کنم. چندین بار تمیز کردم باز همونه. ریست کردم، گفت کاغذ بذار برای Align، گذاشتم، پرینت گرفت، مشکلی نبود. یعنی کارتریج سالمه و کار می‌کنه. بعد که پرینت بعدی رو زدم دوباره همین ارور رو داد.

اگه تميزش كرديد و دوباره همين ارور رو داد بايد عوضش كنيد.
من يه تستي كردم جواب داد كارتريج رو گذاشتم و تست زدم باهاش هنوز تست نيومده بود بيرون از كامپيوتر بهش دستور دادم بعد از تست اونم پرينت كرد!
خواستم بدوني ممكنه تست يا align بده ولي چاپ نمي كنه!

ardal_2002
04-12-2011, 21:29
سلام
ببخشید من هنوز مشکل ریست پرینترم حل نشده
کسی هست که بتونه منو کمک کنه.

ali703
04-12-2011, 21:35
سلام، من یه چابگر قدیمی 1200 اچ پی دارم دیگه پدرمو درآورده چند وقت پیش درامشو با کلی بدبختی عوض کردم الان وقتی بیشتر از دوتا چاپ میگیری دوتا دوتا میگیره و برگه گیر میکنه

ardal_2002
04-12-2011, 21:40
تو رو به خدا یکی به من در مورد ریست پرینتر اپسون P50 کمک کنه. مدت زیادیه که مشکل داره و هنوز نتونستم براش کاری بکنم. لطفا راهنماییم کنید. ممنون میشم

dvdman
04-12-2011, 23:08
سلام

من کنن 4840 دارم برای چاپ روی سی دی از برنامهcd label print استفاده می کنم.اندازه عکس 1417*1417 هست ولی باز عکس به صورت کامل چاپ نمیشه(قسمت های سفید باقی میمونه)
چطورمیشه این مشکل رو حل کرد؟

ممنونم

majids
04-12-2011, 23:54
سلام دوستان

یه سوال کوچیک.

برای سیاه سفید شدن پرینت در پرینتر hp 4500 باید چیکار کرد؟

از داخل کامپیوتر باید تنظیمش کرد یا از داخل خود پرینر؟

ممنونم

mohammad.t
05-12-2011, 01:06
سلام، من یه چابگر قدیمی 1200 اچ پی دارم دیگه پدرمو درآورده چند وقت پیش درامشو با کلی بدبختی عوض کردم الان وقتی بیشتر از دوتا چاپ میگیری دوتا دوتا میگیره و برگه گیر میکنه

اگه يه پرينت بدي به دستگاه دو تا برگه رو همزمان ببره داخل مشكل از سپريشن پد هست. اگه هنوز پرينت اولي تموم نشده برگه دوم رو براي پرينت مي بره و مي خواد برگه دوم رو روش پرينت كنه مشكل از سنسور هاي دستگاه هست.

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 01:03 AM ----------

سلام دوستان

یه سوال کوچیک.

برای سیاه سفید شدن پرینت در پرینتر hp 4500 باید چیکار کرد؟

از داخل کامپیوتر باید تنظیمش کرد یا از داخل خود پرینر؟

ممنونم

معمولا اينجا!:

ardal_2002
05-12-2011, 10:34
سلام آقای mohammad.t ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آیا شما میتونید به حل ریست کانتر P50 به من کمک کنید. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

mohsenmas
05-12-2011, 12:44
پرینتر hp1102w یکماهه گرفتم تا الان مشکلی نداشت.الان روی ویندوز xp درایورش نصبه اما بعد از هربار restart یا روشن شدن پرینتر میره رو حالت offline و یه درایو به درایوهای سیستم اضافه میشه و از داخلش اگه فایل SISetup.exe اجرا کنم پرینتر وصل میشه این مشکل فقط با win xp هست چون رو win7 همه چی ردیفه.راهی هست درست شه؟ درایور uninstall کردم دوباره نصب کردم همینجوریه.

مشکل نصب یه جورایی حل شد. فایل اجرایی رو به نرم افزار usb safely remove دادم که پس از شناسایی usb فایلو اجرا کنه که پس از هر بار restart اینکار انجام میده و نصب پیرینتر صورت میگیره.

mokhe
05-12-2011, 12:45
سلام.
آقا من پرینتر کانن 9000 دارم.وقتی روشنش میکنم هد میره سمت راست پرینتر تا تانکهارو چک کنه .آخه حجیم کردم.بعد همون جا میمونه و چراغ ریست روشن میشه.همون چراغ زرد روشن میشه.
چیکار کنم؟
راستی کسی نرم افزار ریست 9000 رو داره
؟ ممنون

sina_saeedi82
05-12-2011, 13:21
اگه تميزش كرديد و دوباره همين ارور رو داد بايد عوضش كنيد.
من يه تستي كردم جواب داد كارتريج رو گذاشتم و تست زدم باهاش هنوز تست نيومده بود بيرون از كامپيوتر بهش دستور دادم بعد از تست اونم پرينت كرد!
خواستم بدوني ممكنه تست يا align بده ولي چاپ نمي كنه!

راستش احساس می‌کنم چت کرده! پرینت می‌گیره، خوبم می‌گیره، ولی بعضی وقت‌ها چِت می‌کنه!
فقط با یه راه می‌تونم باهاش کار کنم. وقتی ارور می‌ده، خاموشش می‌کنم، در جای کارتریج رو باز می‌کنم، بدون اینکه به چیزی دست بزنم روشن می‌کنم. بعد دیگه یادش می‌ره ارور کارتریج بده! ارور باز بودن در می‌ده. بعد من در رو می‌بندم و اونم ارور کارتریج نمی‌ده! در این‌صورت پرینت می‌گیره.

---------- Post added at 03:21 PM ---------- Previous post was at 03:18 PM ----------

یه سوال دارم. توی HP 5610 جوهر افشان رنگی، من وقتی رنگی پرینت می‌گیرم، تو جاهای مشکی عکس، از کارتریج مشکی استفاده نمی‌کنه و از کارتریج رنگی استفاده می‌کنه. باید هر سه تا رنگ رو بریزه رو هم تا مشکی رو تشکیل بده؛ خب اینجوری خیلی جوهر بیشتر مصرف می‌شه تا اینکه از کارتریج مشکی استفاده کنه. راهی داره بشه بهش فهموند از مشکی برای رنگ مشکی استفاده کنه؟

ali703
05-12-2011, 13:28
[QUOTE=mohammad.t;6678325]اگه يه پرينت بدي به دستگاه دو تا برگه رو همزمان ببره داخل مشكل از سپريشن پد هست. اگه هنوز پرينت اولي تموم نشده برگه دوم رو براي پرينت مي بره و مي خواد برگه دوم رو روش پرينت كنه مشكل از سنسور هاي دستگاه هست.
دوست عزیز اگه پرینت رو تکی بگیری هیچ مشکلی پیش نمیاد، حتی اگه بیشتر از 100 تا چاپ بگیری، ولی اگه یه 5 تایی رو یدفه بزاری برگه ها رو قاطی میگیره یعنی دوتا سه تا باهم که آخرش هم میریزه به هم

mohammad.t
05-12-2011, 15:09
[QUOTE=mohammad.t;6678325]اگه يه پرينت بدي به دستگاه دو تا برگه رو همزمان ببره داخل مشكل از سپريشن پد هست. اگه هنوز پرينت اولي تموم نشده برگه دوم رو براي پرينت مي بره و مي خواد برگه دوم رو روش پرينت كنه مشكل از سنسور هاي دستگاه هست.
دوست عزیز اگه پرینت رو تکی بگیری هیچ مشکلی پیش نمیاد، حتی اگه بیشتر از 100 تا چاپ بگیری، ولی اگه یه 5 تایی رو یدفه بزاری برگه ها رو قاطی میگیره یعنی دوتا سه تا باهم که آخرش هم میریزه به هم

يعني اگه 100 تا برگه توي سيني دستگاه باشه و تك تك دستور بديد مشكل پيش نمياد؟
پس در اينصورت از سنسور هاي تشخيص انتهاي كاغذ هست كه هنوز كاغذ قبلي تموم نشده دستگاه ميگه برگه بعدي!

titanium_zarin
05-12-2011, 20:28
سلام دوستان
با پرینتر 1102 hp چجوری می تونم به صورت عرضی پرینت بگیرم؟ تنظیماتش رو ازکجا تغییر بدم که کار کنه؟؟

sina_saeedi82
05-12-2011, 23:44
دوستان توی HP 5610 جوهر افشان رنگی، من وقتی رنگی پرینت می‌گیرم، تو جاهای مشکی عکس، از کارتریج مشکی استفاده نمی‌کنه و از کارتریج رنگی استفاده می‌کنه. باید هر سه تا رنگ رو بریزه رو هم تا مشکی رو تشکیل بده؛ خب اینجوری خیلی جوهر بیشتر مصرف می‌شه تا اینکه از کارتریج مشکی استفاده کنه. راهی داره بشه بهش فهموند از مشکی برای رنگ مشکی استفاده کنه

TousanRayan
07-12-2011, 17:55

درود بر شما
مشکل تون رو یه کم باز کنید توضیح بدهید که وقتی دستور یک برگ پرینت رو می دهید پیکاپ دستگاه ( همون فوم پلاستیکی که میاد کاغذ رو میکشه بالا ) چند دور می چرخه یا با یک دور چرخیدن سر جاش می مونه !

مشکل عمده ای که من بهشون برخورد کردم در مورد 1200 و 1300 و موارد بسیار زیاد در مدل های مختلف سامسونگ مشکل عمدتا چرخش بیش اندازه پیکاپ بوده ! یعنی بوبین پیکاپ عمل کرده اجازه پرخش چرخ دنده پیکاپ رو صادر میکنه ولی بر سر جای اصلی خود بر نمی گرده و چرخ دنده هم هی و هی میچرخه و یا هنگ میکنه و یا کاغذ گیر میکنه و یا گاها یک چاپ درست بیرون بده !!
مشکل :
مشکل از اینجا آب می خوره که فوم روی مغناطیس بوبین که برای بیصدا یا کم صدا کردن عمل مغناطیس تعبیه شده بعلت گذشت زمان شروع به فاسد شدن و حالت چسبندگی پیدا کرده با قطعه ای ال مانند که جلوی چرخش چرخ دنده رو میگره مدت زمان بیشتری می مونه و تبعا چرخ دنده چند دور می چرخه

را حل :
فقط کافیست بعد از باز کردن دستگاه و دسترسی به بوبین اون فوم را کاملا در آورده و با الکل تمیز کنید که دیگه چسبنده نباشه ( البته صدا عمل کردن بوبین مقداری زیاد میشه - - - چلک - :31: )

Firebirds
07-12-2011, 21:42
اگه يه پرينت بدي به دستگاه دو تا برگه رو همزمان ببره داخل مشكل از سپريشن پد هست. اگه هنوز پرينت اولي تموم نشده برگه دوم رو براي پرينت مي بره و مي خواد برگه دوم رو روش پرينت كنه مشكل از سنسور هاي دستگاه هست.

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 01:03 AM ----------

معمولا اينجا!:

سلام محمد آقا
منم دقیقا همین مشکل رو که شما گفتی رو دارم وقتی چند تا کاغذ توی پرینتر باشه و من دستور چاپ بدم یهو دو ، سه تا تا کاغذ رو همزمان میکشه تو !
که شما گفتی با این حساب مشکل از سپریشن پد باید باشه
پرنتر من HP LaserJet 6L هستش خیلی قدیمیه ولی کار منو راه میندازه ( من توی ماه 30 تا پرینتم ندارم ! )
این سپریشن پد قابل تعمیره یا باید تعویض شه ؟
اون وقت از مراحل تعویض اش عکس یا دستور العمل ای موجود هست ؟

:11:

mohammad.t
07-12-2011, 23:27
سلام محمد آقا
منم دقیقا همین مشکل رو که شما گفتی رو دارم وقتی چند تا کاغذ توی پرینتر باشه و من دستور چاپ بدم یهو دو ، سه تا تا کاغذ رو همزمان میکشه تو !
که شما گفتی با این حساب مشکل از سپریشن پد باید باشه
پرنتر من HP LaserJet 6L هستش خیلی قدیمیه ولی کار منو راه میندازه ( من توی ماه 30 تا پرینتم ندارم ! )
این سپریشن پد قابل تعمیره یا باید تعویض شه ؟
اون وقت از مراحل تعویض اش عکس یا دستور العمل ای موجود هست ؟

:11:

به به! 6L!!
بايد براتون خاطره زياد داشته باشه نه؟!!!
يادم رفت سلام!
سپريشن پد يا پد جدا كننده يه صفحه از جنس چوب يا پلاستيك هست به طور معمول كه سطح ناصافي داره باعث ميشه برگه پاييني بهش گير كنه و فقط برگه رويي وارد دستگاه بشه. كه ممكنه گرد و غبار يا صاف شدن در اثر زمان باعث بشه كه كارش رو انجام نده.
يه چيزي برات ميذارم كه حالش رو ببري!
سرويس منوال يا راهنماي تعمير 200 صفحه اي كه همه چيز اين پرينتر از معرفي و نحوه عملكرد تا شرح كليه اشكالات و راهنماي تعمير و روش باز و بسته كردن كليه قسمتها رو داره كه با داشتن اين به راحتي ميشه يه دستگاه رو تعمير كرد.
چه قدر ازش تعريف كردم!!! حجم 3 مگ و اندي!

رجوع كن به صفحه 110 در مورد تعويض.
در صفحه 139 در قسمت كاغذ سفيد هم توضيح داده كه كاغذ ها رو خارج كن دوباره لبه هاي كاغذها رو مرتب كن و...

feraidoon2000
11-12-2011, 09:43
با سلام به همه دوستان
من پرینتر Epson R290 دارم و شروع به چاپ کردم بعد از چاپ 50 برگ جدول ساده یک دفعه چراغ جوهر و چراغ کاغذ با هم شروع به روشن و خاموش کردن نمود و دستگاه از کار افتاد و پیام general error داد که چیزی گیر کرده دستگاه رو خاموش کنید جسم خارجی رو در بیارید و بعد از چند دقیقه دستگاه رو روشن کنید
خلاصه هر چه کردم درست نشد و تمام قسمتهای اون رو تمیز کردم جوهر پر کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که اگر متن چاپی خیلی کم و در وسط عرض کاغذ باشه که کارتریج در مسط محل حرکت خود باشه کمتر مشکل پیدا میکنه و به محض این که کارتریج به کناره های چپ یا راست میرسه مکث میکنه و این اشکال پیش میاد
البته خاموش که میکنم و روشن میکنم همون پیام رو میده اما بار دوم که خاموش و روشن میکنم هد کلین میکنه و ظاهرش سالم میشه و بلا فاصله پس از چاپ کردن خراب میشه
ممنون میشم کسی بتونه کمک کنه

dizin
11-12-2011, 15:06
سلام دوستان
چندروزی میشه که وقتی میخوام باپرینترم لیبل چاپ کنم لیبل رو جابه جا میزنه یعنی حدودا یک سانت سفیده بعد چاپ میکنه مشکل از کجاست لطفا کمک کنید .

h756224
13-12-2011, 00:38
سلام .
من یه پرینتر hp4500 دارم که وقتی تعداد زیاد پرینت میگیرم مثلا 20 تا یا 30 تا سرعت پرینت گرفتنش رفته رفته کم میشه و باید یه مقدار استراحت کنه این مشکل ممکنه از تغذیه پرینتر باشه یا چیز دیگه ای مشکل داره یا اینکه طبیعی هست ؟
البته این کم و زیاد شدن سرعتش به خاطر نوع متنی که چاپ میکنه نیست ومشخصه یه عیبی تو کارش هست .

mohammad.t
13-12-2011, 01:01
سلام .
من یه پرینتر hp4500 دارم که وقتی تعداد زیاد پرینت میگیرم مثلا 20 تا یا 30 تا سرعت پرینت گرفتنش رفته رفته کم میشه و باید یه مقدار استراحت کنه این مشکل ممکنه از تغذیه پرینتر باشه یا چیز دیگه ای مشکل داره یا اینکه طبیعی هست ؟
البته این کم و زیاد شدن سرعتش به خاطر نوع متنی که چاپ میکنه نیست ومشخصه یه عیبی تو کارش هست .

اگه بعد از تعدادي پرينت صبر ميكنه كه مشكلي نداره توي سيستم اكثر جوهر افشان تعبيه شده كه بعد از چند پرينت عمل هد كلين انجام بشه و نفسي تازه كنه!
ولي اگه بعد از تعدادي سرعت كم ميشه احتمالا مشكلي وجود داره ولي فرآيند پرينت براي برگه اول و برگه n ام فرقي نميكنه بنابراين مشكلات تغذيه و ... رد ميشه.
و در نهايت اينكه از پرينتر جوهر افشان توقع معقول داشته باشيد!
و... تا زماني كه پرينت ميكنه نگرانش نباشيد!

h756224
13-12-2011, 17:34
اگه بعد از تعدادي پرينت صبر ميكنه كه مشكلي نداره توي سيستم اكثر جوهر افشان تعبيه شده كه بعد از چند پرينت عمل هد كلين انجام بشه و نفسي تازه كنه!
ولي اگه بعد از تعدادي سرعت كم ميشه احتمالا مشكلي وجود داره ولي فرآيند پرينت براي برگه اول و برگه n ام فرقي نميكنه بنابراين مشكلات تغذيه و ... رد ميشه.
و در نهايت اينكه از پرينتر جوهر افشان توقع معقول داشته باشيد!
و... تا زماني كه پرينت ميكنه نگرانش نباشيد!

من توقع زیاد ازش ندارم مخصوصا اینکه این مدلی که خریدم از نوع refurbished هست . اگر میدونستم مشکلش دقیقا از کجاشه خودم یه فکری به حالش میکردم . اگر فرصت کنم حتما بازش میکم یه بررسی روش انجام میدم .
به هر حال متشکر از پاسخ شما .

mohsen12088
18-12-2011, 00:14
سلام دوستان .
من یه پرینتر اچ پی m1132 گرفتم و درایورشم نصب کردم . تو ویندوز xp هیچ مشکلی ندارم اما تو سون نمیدونم چرا اسکنر شناخته نمیشه؟؟؟؟
دوستان محترم کسی تا حالا با این مشکل مواجه شده .
میشه لطف کنید و کمکم کنید
ممنون از همتون.

mohammad.t
18-12-2011, 00:34
سلام دوستان .
من یه پرینتر اچ پی m1132 گرفتم و درایورشم نصب کردم . تو ویندوز xp هیچ مشکلی ندارم اما تو سون نمیدونم چرا اسکنر شناخته نمیشه؟؟؟؟
دوستان محترم کسی تا حالا با این مشکل مواجه شده .
میشه لطف کنید و کمکم کنید
ممنون از همتون.

درايورش رو از سايت بگير ببين مشكلت حل ميشه:

mahdianco
18-12-2011, 04:25
از اطلاعاتتون ممنون.

ehsan_old
19-12-2011, 13:24
سلام

من روی CD قابل پرینت با پرینتر P50 که پرینت میگیرم، حتی بعد از چند روز هم که میگذره و روی CD دست میکشم، یه کم از رنگهاش رو جابجا میکنه و اثر میذاره.

راهی هست که بشه رنگ رو روی CD تثبیت کرد که با تماس دست، رنگش نره؟

مدل CD هاش Infiniti هست

amirkhan_0o0
20-12-2011, 00:02
پرینترcanon lpb 5050 رنگی یکی از دوستان استپ کرده و باید کارتریج هاش رو شارژ کرد با توجه به محافظه کار بوددن دوستمون اصلا جرأت نزدیک شدن بهش رو ندارم
می خواستم ببینم دوستان تو تهران جایی رو سراغ ندارند که کارش تمیز باشه؟؟؟

---------- Post added at 12:02 AM ---------- Previous post was at 12:01 AM ----------

راستی باید چیپ کانترش هم عوض شه!

mohammad.t
20-12-2011, 02:31
سلام

من روی CD قابل پرینت با پرینتر P50 که پرینت میگیرم، حتی بعد از چند روز هم که میگذره و روی CD دست میکشم، یه کم از رنگهاش رو جابجا میکنه و اثر میذاره.

راهی هست که بشه رنگ رو روی CD تثبیت کرد که با تماس دست، رنگش نره؟

مدل CD هاش Infiniti هست

مثل اينكه اسپري تثبيت كننده بهش ميزنن، فقط در همين حد اطلاع دقيق ندارم.

feraidoon2000
22-12-2011, 16:07
خوب من خیلی وقت پیش با پرینتر epson r290 روی سی دی چاپ گرفتم
این مهمه که سی دی یا دی وی دی printable ذشساث تا حوهر ب خوردش بره و خشک بشه
البته من دیدم باز هم رنگهام خوب در نمیاد لیبل گرد روی سی دی معمولی میچسبوندم و پرینت میگرفتم که هم از روی سی دی محافظت میکرد و هم رنگ بهتر در میاد و چند دقیقه بعد هم خشک میشه

habib4444
23-12-2011, 16:30
با سلام به همه دوستان
من یک پرینتر hp مدل photosmart c1600 all-in-one series دارم. نمیدونم چرا یه پیغام به شرح زیر میده و نمیوتنم از پرینت، فکس یا کپی استفاده کنم:

ink system has failed. unable to copy, recieve faxes or print. Refer to printer documantion.
error: 0xc18a0206

ehsan_old
23-12-2011, 23:42
خوب من خیلی وقت پیش با پرینتر epson r290 روی سی دی چاپ گرفتم
این مهمه که سی دی یا دی وی دی printable ذشساث تا حوهر ب خوردش بره و خشک بشه
البته من دیدم باز هم رنگهام خوب در نمیاد لیبل گرد روی سی دی معمولی میچسبوندم و پرینت میگرفتم که هم از روی سی دی محافظت میکرد و هم رنگ بهتر در میاد و چند دقیقه بعد هم خشک میشه

میشه در مورد این لیبل بیشتر توضیح بدید؟

یعنی اول لیبل رو روی CD میچسبوندید و بعد پرینت میگرفتید یا اینکه بعد از پرینت، به عنوان یه لایه محافظ، روی CD میچسبوندید؟

این لیبل اسمش چیه و از کجا میتونم تهیه کنم؟

feraidoon2000
26-12-2011, 09:17
لیبل هایی که من دیدم دو نوع هستند
البته مطمئنن خودتون هم دیدید کاغذهای پشت چسب دار سفید هستند که میتونی برگه صیقلی پشتشون رو برداری و پشت کاغذ سفید که چسب داره را روی سی بچسبونی مدل آ4 هم داره که میتونی پرینت بگیری و هر مدل میخوای ببری و هر جا خواستی بچسبونی
برای سی دی یک نوع برش خورده گرد هستش که چون گر د بریده شده تنها میتونی اول روی سی دی بچسبونی بعد با پرینتر هایی که میتونن روی سی دی پرینت بگیرن روی اون رو چاپ بزنی که روش راحت وخوبی
یک مدل لیبل من گرفتم طولش اندازه کاغذ آ4 بود ولی عرضش از نصف بیشتر و دو تا لیبل سی روش حک شده بود که یا میتونی اول روی سی دی قرار بدی بعد پرینت بگیری مثل روش اول و یا این که ( بخصوص برای کسانی که پرینتر چاپ سی دی ندارند) اول با روش اندازه گیری و سعی و خطا ( چند تا کاغذ اندازه اون ببری برای آزمایش که جای چاپ رو پیدا کنی) توی فتو شاپ یا نر م افزار مشابه قسمتی که مخصوص چسبوندن روی سی دی رو طرحی که میخوای چاپ بشه قرار بدی و بعد مثل کاغذ معمولی چاپش کنی و در نهایت روری سر بچسبونی
امیدوارم تونسته باشم درست توضیح بدم

malavan.ehsan
31-12-2011, 08:20
سلام من پرینتر epson مدل TX200 دارم تا به الان خوب کار میکرد ولی چند روزیه که صفحه ای پرینتر میکنه آخر کار یهو قطع میشه و باید کاغذ رو بکشی بیرون در هر دو حالت چه پرینت مستقیم چه پرینت از کامپیوتر لطفا راهنمایی کنید که چطور میتونم مشکلم رو حل کنم؟

Переклад не
31-12-2011, 09:54
دوستان لطفا راهنمایی کنید.خرید پرینتر رنگی جوهو فشان مثله hp 7000آفیس جت ، بنظرتون خوب هست یانه؟ مشکلات زیادی داره؟ هزینه و ...
ممنون

kamivh1
01-01-2012, 23:21
سلام من سه کاره hp deskjet f2483 دارم یک پک کاغذه A4 paper one گرفتم. میخواستم ببینم این مدل کاغذ مشکلی نداره یا باید از مدل خاصی استفاده کنم؟؟
80g/m 2

A4 210x297mm

colorlock technology

ولی نمیدونم چرا دستگاهم چند مدتی هست سخت این کاغذ رو میگیره یعنی توی دستگاه معمولا صاف بیرون نمیاد یا بعضی مواقع حتی گیر میکنه کاغذ. بعضی مواقع هم دفعه اول پرینت نمیگیره در صورتی که job توی ویندوز تعریف شده.اشکالش چی هست کلا میخوام عوضش کنم.

mohammad.t
02-01-2012, 14:20
سلام من سه کاره hp deskjet f2483 دارم یک پک کاغذه A4 paper one گرفتم. میخواستم ببینم این مدل کاغذ مشکلی نداره یا باید از مدل خاصی استفاده کنم؟؟
80g/m 2

A4 210x297mm

colorlock technology

ولی نمیدونم چرا دستگاهم چند مدتی هست سخت این کاغذ رو میگیره یعنی توی دستگاه معمولا صاف بیرون نمیاد یا بعضی مواقع حتی گیر میکنه کاغذ. بعضی مواقع هم دفعه اول پرینت نمیگیره در صورتی که job توی ویندوز تعریف شده.اشکالش چی هست کلا میخوام عوضش کنم.

مشكلي نبايد داشته باشه چون وزن كاغذ مهم هست كه 80 گرمي هست.
حركت كاغذ ممكنه از قسمت پيكاپ دستگاه تا مشكل توي غلتك هايي كه وظيفه حمل كاغذ رو دارند باشه كه ممكنه گرد و غبار گرفته باشه يا خراب شده باشه.
مي تونيد كاغذ ديگه هم امتحان كنيد ببينيد چه طور ميشه!
بعضي مواقع پيش مياد كه توي ويندوز دستور پرينت هست و پرينت نميكنه معمولا دستور پرينت رو كنسل مي كنم و ويندوز رو ريستارت مي كنم. مشكلي نداره!

taknet2
06-01-2012, 13:39
سلام خسته نباشید من میخواهم هد پرینتر جوهر افشانم رو خارج کنم برای اینکه با الکل طبی و حلال سرویس کنمش(چند تا از نازلهای رنگ قرمزش بسته شده) اما نتونستم هدش رو خارج کنم مدل اپسون c79 هستش کسی میتونه کمک کنه لطفا

mohammad.t
06-01-2012, 20:20
سلام خسته نباشید من میخواهم هد پرینتر جوهر افشانم رو خارج کنم برای اینکه با الکل طبی و حلال سرویس کنمش(چند تا از نازلهای رنگ قرمزش بسته شده) اما نتونستم هدش رو خارج کنم مدل اپسون c79 هستش کسی میتونه کمک کنه لطفا

اپسون رو هدش رو باز نكني بهتره چون اگه وارد نباشي بهش صدمه ميزني و هدش 150-200 تومن پولش هست!
براي باز كردن هد اپسون هد كلين بزن گاهي تا 20 تا هم نيازه.
براي باز كردنش از اين آموزش استفاده كن:

taknet2
06-01-2012, 21:50
سلام هد کلین زدم یک بارم بخاطر هد کلین جوهر تموم کردم فکر کنم باید 24 ساعتی هد رو توی حلال بگذارم ببینم باز میشه یا نه واسه همین میخوام هد رو از دستگاه جدا کنم

---------- Post added at 10:47 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

اون اموزش رو هم دیدم مرسی

---------- Post added at 10:50 PM ---------- Previous post was at 10:47 PM ----------

حلال اصل کره گرفتم اگر بریزه روی پرینتر غلطکها رو خراب نمیکنه؟

behrooztahmasbi
09-01-2012, 11:36
سلام لطفا راهنماییم کنید:
من یه سوال در مورد اسکنر داشتم(نرم افزاریه) ... خیلی دنبال انجمنش گشتم ... پیدا نکردمش ;)
در ضمن سوالم اینه: نرم افزاری میخوام که عکس های اسکن شده رو ( بعد از اسکن) ویرایش کنه منظورم لکه های ریز سیاه و بافت کاغذ به جا مونده از از اسکنه

mohammad.t
09-01-2012, 14:15
سلام لطفا راهنماییم کنید:
من یه سوال در مورد اسکنر داشتم(نرم افزاریه) ... خیلی دنبال انجمنش گشتم ... پیدا نکردمش ;)
در ضمن سوالم اینه: نرم افزاری میخوام که عکس های اسکن شده رو ( بعد از اسکن) ویرایش کنه منظورم لکه های ریز سیاه و بافت کاغذ به جا مونده از از اسکنه

شما شيشه اسكنر رو تميز كن! من دقيق نمي دونم منظورتون چه نوع لكه هايي هست با اينكه سوالتون به اين بخش مربوط نميشه ولي بعيد مي دونم نرم افزاري باشه كه اين كار رو انجام بده بايد با فوتوشاپ و دستي پاك كنيد.
مگه اينكه نقاط هميشه جاشون ثابت باشه كه بشه با اكشن هاي فوتوشاپ اتوماتيك اين كار رو انجام بديد.

behrooztahmasbi
10-01-2012, 11:57
سلام و ممنون از توجهتون
من توی لینک زیر نمونه ای از عکس اسکن شده رو میزارم
شما روی عکس زوم کنید یه سری سیاهی و کثیفی روی بافت کاغذ هست نرم افزار هایی هستند که در حین اسکن این کدری ها رو خودکار حذف میکنن حالا من دنبال نرم افزاری هستم که بعد از اسکن در واقع یک بار دیگه مجازی اسکن کنه!!!!
مث دستگاه های فتوکپی که اول برگه رو اسکن میکنه و بعد پرینت ... کیفیت داشته باشه ...
لینک عکس نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون

onlinedays
10-01-2012, 21:26
سلام دوستان
من سه هفته است که پرینتر hp 1102 گرفتم و هنوز 400 برگ پرینت نگرفتم که پیغام low cartrig میده و میگه حدودا 50 تا برگه میتونی پرینت بگیری ؟! من شنیده بودم که تا 1000 تا هم میکشه جریان چیه؟
در ضمن تنظیماتشم پیش فرض هست و فقط هم متن پرینت گرفتم.
الان شارژش کنم یا بزارم تا جایی که میزنه استفاده کنم؟
یه لین آموزشی شارژ کردن هم اگه لطف کنید ممنون میشم.
پیشاپیش سپاس فراوان

mohammad.t
10-01-2012, 22:37
سلام دوستان
من سه هفته است که پرینتر hp 1102 گرفتم و هنوز 400 برگ پرینت نگرفتم که پیغام low cartrig میده و میگه حدودا 50 تا برگه میتونی پرینت بگیری ؟! من شنیده بودم که تا 1000 تا هم میکشه جریان چیه؟
در ضمن تنظیماتشم پیش فرض هست و فقط هم متن پرینت گرفتم.
الان شارژش کنم یا بزارم تا جایی که میزنه استفاده کنم؟
یه لین آموزشی شارژ کردن هم اگه لطف کنید ممنون میشم.
پیشاپیش سپاس فراوان

مشكلي نداره تا زماني كه پودرش تموم بشه.
آموزش شارژ:

navid.12.1234
11-01-2012, 07:55
سلام هرکی آشنایی نصبت به پرینتر های بانکی داره یه سری به این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بزنه و یه صفایی بده مرسی

onlinedays
11-01-2012, 15:12
مشكلي نداره تا زماني كه پودرش تموم بشه.
آموزش شارژ:

ممنون بابت لینک.
شما اطلاعی دارید معمولا تا پند برگ جواب میده؟
بعد برای شارژ من فقط باید پودرشو بخرم؟ چه مدلی؟

jomong666
12-01-2012, 00:11
سلام شارژ کردن 1915 رو اموزشش رو میذارین .
من 1915 رو موقت ریست کردم . چیپشو در اوردم . این چیپ دیگه به کارمون نمیاد ؟
کسی راه دایم ریست کردنش رو بلده .

ali.alireza85
12-01-2012, 22:47
با سلام یه مشکلی با پرینتر HP 5363 دارم اونم اینه که وقتی میخواح عکس یا کارت منظورم کارت باشگاهه چون باشگاه بدنسازی داریم چاپ کنم فقط یه خط سیاه بالای صفحه میزنه پایین صفحه هم یه مشت حروف و اعداد دوستان مشکلش چیه؟

mohammad.t
13-01-2012, 00:03
با سلام یه مشکلی با پرینتر HP 5363 دارم اونم اینه که وقتی میخواح عکس یا کارت منظورم کارت باشگاهه چون باشگاه بدنسازی داریم چاپ کنم فقط یه خط سیاه بالای صفحه میزنه پایین صفحه هم یه مشت حروف و اعداد دوستان مشکلش چیه؟

با نرم افزار خاصي كار مي كني؟
اين مورد نرم افزاري هست(اگه چيزاي ديگه رو خوب پرينت مي كنه) و توي مباحث نرم افزاري مطرح كنيد.

jomong666
13-01-2012, 09:48
من برای ریست کردن پرینتر چیپشو دراوردم .
دیگه نیازی بهش نیست ؟
یه پودر برای شارژ کردن 1915 معرفی کنید .

ali.alireza85
13-01-2012, 14:43
نه هیچ چیز پرینت نمیکنه

jomong666
13-01-2012, 15:10
یه پودر برای شارژ کردن 1915 معرفی کنید .
این پودری که خریدم با پودر قدیمی مخلوط شه چیزی نمیشه که .

Ramtin525
14-01-2012, 10:55
با سلام خدمت دوستان و مدیران محترم

ابتدا لازم میدونم از زحمات همه دوستان تشکر و قدردانی کنم

یه زحمت داشتم اینجانب یه پرینتر سامسوسنگ SCX-4600 خردیم میخواستم اگه ممکنه منو راهنمایی کنه که چه پودری با چه مارکی جنس خوب باشه برای تونرش بخرم و همچنین روش شارژ اگه به صورت فایل تصویری که گام به گام روش باز کردن و بستن رو نشون بده و همچنین چگونگی شارژ ممنون میشم(اگه با مدلهای دیگه هم مشابه باشه ممنون میشم فایلشو یا لینکی برام بزارید)

بسیار ممنون

mehr sima
15-01-2012, 13:30
با سلام . من یک پرینتر canon MF4150 دارم که امروز نمی تونم باهاش فکس دریافت کنم . خیلی هم هم ضروری هست که زودتر درست بشه . اگر براتون مقدوره کمکم کنید . با تشکر

TousanRayan
15-01-2012, 19:12
با سلام خدمت دوستان و مدیران محترم

ابتدا لازم میدونم از زحمات همه دوستان تشکر و قدردانی کنم

یه زحمت داشتم اینجانب یه پرینتر سامسوسنگ SCX-4600 خردیم میخواستم اگه ممکنه منو راهنمایی کنه که چه پودری با چه مارکی جنس خوب باشه برای تونرش بخرم و همچنین روش شارژ اگه به صورت فایل تصویری که گام به گام روش باز کردن و بستن رو نشون بده و همچنین چگونگی شارژ ممنون میشم(اگه با مدلهای دیگه هم مشابه باشه ممنون میشم فایلشو یا لینکی برام بزارید)

بسیار ممنون

درود بر شما
پودر با مارک های سوپر گرافیک ، اکونومیک ، و غیره ... خوبه (ناگفته نماند که دیکه اکثر پودر ها از کیفیت خوبی برخورداد هستند )
در مورد شارژش هم فکر نکنم سفینه فضاییی باشهکه لینک آموزش و تصویر لحظه به لحظه احتیاج دارید ، با چند تا پیچ باز شده بعد از تمیز کاری بسته و پودر مورد نظر رو توش میریزید به همین آسونی ( فقط دقت های لازم برای احتیاط از لحاظ شکستی پارگی و خم کاری داکتر بلید و محافظت از درام را مد نظر داشته باشید )
مرحله به مرحله می توانید سوال کنید که به شما پاسخ بدهیم

tanhae1
16-01-2012, 12:40
با سلام خدمت همه دوستان:
از دوستانی که با p50 کار کردند (مخصوصا محمد عزیز) ی سوال داشتم و آن هم در رابطه به تعداد پرینت این چاپگر با تانک هست
یعنی با 6 رنگ کامل تانک دقیقا چند تا عکس در سایزهای a4 -13&18-15&10-13&10 می توان پرینت گرفت؟ می خواهم هزینه رنگ برای 1 عدد عکس برایم مشخص شود.
فروشنده گفته که تا 600 عدد در سایز a4 می توان چاپ کرد. می خواهم مطمئن شوم لطفا راهنماییم کنید.

تشکر از دوستان

mohammad.t
16-01-2012, 14:20
با سلام خدمت همه دوستان:
از دوستانی که با p50 کار کردند (مخصوصا محمد عزیز) ی سوال داشتم و آن هم در رابطه به تعداد پرینت این چاپگر با تانک هست
یعنی با 6 رنگ کامل تانک دقیقا چند تا عکس در سایزهای a4 -13&18-15&10-13&10 می توان پرینت گرفت؟ می خواهم هزینه رنگ برای 1 عدد عکس برایم مشخص شود.
فروشنده گفته که تا 600 عدد در سایز a4 می توان چاپ کرد. می خواهم مطمئن شوم لطفا راهنماییم کنید.

تشکر از دوستان

سلام.
اصلا نميشه دقيق گفت. چون به خيلي عوامل بستگي داره. نوع كاغذ، كيفيت پرينت، هد كلين هايي كه انجام ميدي(توي تانك بيشترين مصرف جوهر با همين هدكلين هاست كه رنگ رو هدر ميده البته اگه نازل ها خوب نباشند چاره اي نيست) شايد حتي جنس جوهر و ... خود نوع عكسي كه پرينت ميشه از نظر اشباع رنگها و ...
ميزانش رو تقريبي ميشه محاسبه كرد مثلا فرض كرد هر كارتريج 5 ميلي ظرفيت جوهر داره كه باهاش ميشه 50 تا پرينت كرد(نگفتم چي چون معلوم نيست!!!) اونوقت اگه توي مخزن 125 ميلي ليتر جوهر باشه پس 25 بار كارتريج ها پر ميشه 25 تا 50 ميشه 1250 !
اما ميگم نميشه اعتماد كرد وسطش رنگها خوب از آب در نمياد و هد كلين ميكني حتي فرق داره كه هي دستگاه رو خاموش و روشن كني يا يكسره پرينت كني!
شما براي A4 بين 500-1000 تا با هربار تانك در نظر بگير.اگه 1000 تا بزنه و هزينه جوهر مخزن هم 10000 تومن بشه ميشه هر برگ 10 تومن

tanhae1
16-01-2012, 22:45
سلام.
اصلا نميشه دقيق گفت. چون به خيلي عوامل بستگي داره. نوع كاغذ، كيفيت پرينت، هد كلين هايي كه انجام ميدي(توي تانك بيشترين مصرف جوهر با همين هدكلين هاست كه رنگ رو هدر ميده البته اگه نازل ها خوب نباشند چاره اي نيست) شايد حتي جنس جوهر و ... خود نوع عكسي كه پرينت ميشه از نظر اشباع رنگها و ...
ميزانش رو تقريبي ميشه محاسبه كرد مثلا فرض كرد هر كارتريج 5 ميلي ظرفيت جوهر داره كه باهاش ميشه 50 تا پرينت كرد(نگفتم چي چون معلوم نيست!!!) اونوقت اگه توي مخزن 125 ميلي ليتر جوهر باشه پس 25 بار كارتريج ها پر ميشه 25 تا 50 ميشه 1250 !
اما ميگم نميشه اعتماد كرد وسطش رنگها خوب از آب در نمياد و هد كلين ميكني حتي فرق داره كه هي دستگاه رو خاموش و روشن كني يا يكسره پرينت كني!
شما براي A4 بين 500-1000 تا با هربار تانك در نظر بگير.اگه 1000 تا بزنه و هزينه جوهر مخزن هم 10000 تومن بشه ميشه هر برگ 10 تومن

مرسی از توضیحات کاملت محمد جان
s a j j a d
16-01-2012, 22:53
پرینتر من مدتیه به یه متن 100 صفحه رو فقط 1 صفحه رو پیرینت می کنه مشکل چیه
hp 1006

mohammad.t
16-01-2012, 23:49
پرینتر من مدتیه به یه متن 100 صفحه رو فقط 1 صفحه رو پیرینت می کنه مشکل چیه
hp 1006

مشكلات نرم افزاري ويندوزتون رو بررسي كنيد. بعد از اتمام پرينت صفحه اول پرينتر چه وضعيتي داره؟ و اگه دوباره دستور بديد پرينت مي كنه؟

s a j j a d
17-01-2012, 00:57
مشكلات نرم افزاري ويندوزتون رو بررسي كنيد. بعد از اتمام پرينت صفحه اول پرينتر چه وضعيتي داره؟ و اگه دوباره دستور بديد پرينت مي كنه؟

وین چند بار عوض کردم ولی باز همین طوره بیشتر از 1 صفحه پیرینت نمی کنه/نه تا قبلی رو پاک کنم پیرینت نمی کنه/به نظر شما مشکل کجاست؟!

s a j j a d
17-01-2012, 09:33
بعد از اتمام پرينت صفحه اول چراغ قرمز روشن میشه،نه دیگه پرینت نمی کنه

mohammad.t
17-01-2012, 12:43
بعد از اتمام پرينت صفحه اول چراغ قرمز روشن میشه،نه دیگه پرینت نمی کنه

چيكار مي كنيد براي رفع ارور پرينتر؟ به جاي 100 برگ اگه يه دستور پرينت 2 برگي بديد چي ميشه.

mkmosaarg
17-01-2012, 18:36
از کار افتادن اسکن پرینتر Canon Pixma MP-220 بعد از تمام شدن کارتریج آن

سلام

من یک پرینتر 3کاره Pixma MP-220 دارم که الان یه مدته،کارتریجاش خشک شدن و چراغ eror این پرینتر روشن شده،از زمانی که کارتریج ها خشک شدن واین چراغ روشن شده،باپرینتر اسکن هم نمیشه کرد
چیکار کنم بتونم از اسکنر استفاده کنم؟بدون عوض کردن کارتریج ها؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

bardiya_ar
18-01-2012, 18:25
salam khaste nabashid reset chipesete samsung 650 darid?

N!CE^M4N
19-01-2012, 16:55
سلام دوستان .... پرینتر من HP 1020 هست ... داخل آفیس فتوشاپ و هر برنامه دیگه ای کلن یه دفعه ای دیگه کار نکرد و هیچی و پرینت نمیگیره ! درایوش هم پاک شده ! چند دفعه نصب کردم ولی بازم این ارور رو میده !!! کسی میتونه بهم کمک کنه ؟

nt
20-01-2012, 15:20
سلام
من چند کاره 4300 سام را دارم می خواستم بدونم که این گزینه ها چیست :
ID Copy, 2-up, Auto-fit, Clone, Poster copy
Ethernet 10/100 Base TX (External) : ML-00ND
و چگونه باید مورد استفاده قرار گیرد ؟؟
یکی از این ها برای کپی پست و رو کارت ملی می باشد اگر جواب مثبت هست چگونه عمل می نماید؟

مدتی هست که وسط کاغذ ها را یک لکه سیاه می اندازه چگونه باید برطرف نمود؟
هزینه شارژ این مدل و قیمت ریبون (اون قسمت سبز رنگ) چقدر است؟

ممنون از توجهتون

hosseinmet
20-01-2012, 16:28
من چندکاره کانن MP-630 دارم که یه دفعه این پیام رو داد و دیگه کار نمیکنه .

u052 error
the type of print head is incorrect

هد رو در آوردم و پین هاش رو تمیز کردم ولی درست نشد . به نظرتون باید عوض بشه یا راهی هست ؟ از کجا میشه مطمئن شد که از هد هست مشکل و نه از خود پرینتر ؟؟؟؟

N!CE^M4N
21-01-2012, 09:46
سلام دوستان .... پرینتر من HP 1020 هست ... داخل آفیس فتوشاپ و هر برنامه دیگه ای کلن یه دفعه ای دیگه کار نکرد و هیچی و پرینت نمیگیره ! درایوش هم پاک شده ! چند دفعه نصب کردم ولی بازم این ارور رو میده !!! کسی میتونه بهم کمک کنه ؟

آقا کسی نمیتونه مشکل منو حل کنه ؟؟؟؟

adamebikarr
21-01-2012, 10:56
سلام
دوستان من شار‍ژ كاتريج رو انجام مي دم. تنها مشكلي كه هميشه خدا دارم!!! اينكه گاهي بعضي از كارتريجا اين جوري پيرينت مي گيره.
اوايل كه ناشي بودم فوم رو عوض مي كرم و مشكل حل مي شد. در حاليكه الان فهميدم كه فوم ها مشكلي نداشتند و شايد كثيف شده بودن.((من فوم رو اوايل با پنبه بهداشتي فقط دستمال مي كشيدم و الان هم با شيشه شور رقيق و پنبه مي شورمش))

چيكار كنم؟ فوم رو چه جوري تميز كنم؟

mohammad.t
21-01-2012, 18:40
سلام
دوستان من شار‍ژ كاتريج رو انجام مي دم. تنها مشكلي كه هميشه خدا دارم!!! اينكه گاهي بعضي از كارتريجا اين جوري پيرينت مي گيره.
اوايل كه ناشي بودم فوم رو عوض مي كرم و مشكل حل مي شد. در حاليكه الان فهميدم كه فوم ها مشكلي نداشتند و شايد كثيف شده بودن.((من فوم رو اوايل با پنبه بهداشتي فقط دستمال مي كشيدم و الان هم با شيشه شور رقيق و پنبه مي شورمش))

چيكار كنم؟ فوم رو چه جوري تميز كنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com%2F)

من مي برمشون زير شير آب و با يه اسفنج و كف مي شورم و خشك ميكنم فقط نبايد توي كار اسكاچ و چيزهايي رفت كه روي سطح فوم خش بندازه.
تعويض كه هميشه درست پرينت ميكنه ولي اونجوري نميشه گفت تعميركار ميشيم تعويض كار!

nt
21-01-2012, 23:10
سلام
یکی از این ها برای کپی پست و رو کارت ملی می باشد اگر جواب مثبت هست چگونه عمل می نماید؟

ممنون از توجهتون
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

N!CE^M4N
22-01-2012, 09:22

لطفا جواب سوال من و بدین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

adamebikarr
23-01-2012, 08:32
من مي برمشون زير شير آب و با يه اسفنج و كف مي شورم و خشك ميكنم فقط نبايد توي كار اسكاچ و چيزهايي رفت كه روي سطح فوم خش بندازه.

سلام محمد جان
اين كه وسط فوم كه اسفنجه نم مي كشه و حالا حالاها بايد بمونه تا خشك شه

mohammad.t
23-01-2012, 15:10
سلام محمد جان
اين كه وسط فوم كه اسفنجه نم مي كشه و حالا حالاها بايد بمونه تا خشك شه

نه مثل اسفنج كه نيست كه آب رو جذب كنه دورش يه پلاستيك هست. من با فشار هوا خشكش ميكنم.

---------- Post added at 03:10 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

لطفا جواب سوال من و بدین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جواب سوال شما رو دادم توي اون تاپيك ديگه كه پرسيده بوديد.

Mehdi_1925
24-01-2012, 01:40
سلام دوستان . من يه پرينتر photosmart Hp مدل4583 c دارم كه حدود دوسال بصورت مستمر ازش كار كشيدم كه خداييش هم فوقالعاده بود نتيجه بازده ايش البته مدتي ست كه اين دستگاه ضربه خورده و كلاچ زير كارتريج شكسته و همش كاغذ رو جمع ميكنه يا اينكه مدام رو قسمت كپي رنگي واستاده و بدون اينكه فرمان بهش بدم شروع به كپي ميكنه كه پس از دريافت كاغذ تا اواسط را كه رسيد پيغام paper out رو ميده خواستم بدونم آيا دوستان عزيز راه حلي براي رفع اين مشكل دارن كه كمكم كنن ممنون ميشم

دوم اينكه خواستم بدونم آيا ماركهاي ديگري وجود داره كه ضرفيط كارتريج آن 141 يا بالا تر باشه چون من بيشتر كارم كپي رنگي هستش آيا دستگاه هايي بهتري سراغ دارين كه كپي رنگي رو با كيفيت بالا انجام بده

سپاسگذارم . راستي هرعزيزي كه لطف كنه و راهنماييم كنه از طرف شركت خودمون يه هديه با ارزش جهت تشكر بهش ميدم 100%

شركت طراحي و ساخت دكوراسيون داخلي برنز

mehdigr@mihanmail.ir

Mehdi_1925
24-01-2012, 02:01
با سلام خدمت دوستان گرامی

من یک دستگاه چنذ کاره جوهر افشان دارم (اچ پی مدل 4580 )

دیشب وقتی روشن کردم و خواستم استفاده کنم میبینم این پیغام رو میزنه
Incompatible print cartridge (Tri color ).

آیا کسی میدونه چه مشکلی برای این کارتریج رنگی پیش اومده؟

سوال دوم و مهمتر: الان فقط اسکن میکنه و اصلا پرینت نمیگیره.
من چیکار میتونم بکنم که حداقل از پرینت سیاه سفید بتونم استفاده کنم؟؟
کاغذ رو هم روی سیاه و سفید میزارم . ولی نمیگیره. یعنی همش اون ارور روی ال سی ذی پرینتر هست

با سپاس

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام دوست عزيز مشكل شما يه مشكل عمده تو همه اين مدل هاست البته نبايد فراموش كنين كه اين مارك پرينتر حداقل از نظر من كه حدود سه سالي هست كه بصورت مداوم دارم ازش كار ميكشم يكي از بهترين ها در نوع خودشه .... خوب براي اينكه رفع مشكل شما رو راهنمايي كنم اول بايد بفرماييد اسم و مدل پرينتر تون چيه
مدل كارتريج رنگي و سايه سفيد شما چيه منظورم عددي كه رو يآنها نوشته .

شما چنانكه مايل بودين ميتونين چيز هايي رو كه خواستم رو به آدرس , [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و يا به ايميل mehdigr@mihanmail.ir البته حتمي مشكل پيش اومده رو يكبار ديگر به همان آدرس ها ارسال كنين قول ميدم نهايتا 12ساعت پس در يافت پيام شما راه حل رو براتون ارسال كنم

transporter_66
24-01-2012, 17:11
سلام به همه دوستان نمیدونم مشکلمو باید کجا مطرح کنم . من یه hp deskjet 3600 دارم چند روزیه وقتی روشنش میکنم چراغش یه چشمک میزنه دوباه خاموش میشه هر دفعه دکمه شو میزنم همینجوری میشه کامپیوتر هم تا وقتی که چراغش روشن نشه نمیشناسش میخواستم ببینم ایرادش نرم افزاریه یا سخت افزاری. در ضمن جوهر افشانه

amirkhan_0o0
24-01-2012, 19:28
آقا من هم همین مشکل رو دارم!!
البت برای من پایین صفحه اونم وقتی که رنگ زیاد باشه(غیر از متون) یه خط کلفت و کمرنگ می اندازه!
نو که بود تست نکرده خریدم و این مشکل رو داشت گارانتی تعویض نداشت و منم که بی عرضه!! به تعمیر راضی شدم!
کنون lpb6000 هست
گارانتی درستش کرد اما بعد از یه مدتی دوباره کمی خراب شده!
این فوم که می گید همون میله آبیه است؟
آخه برای من که خراب می شه اون میله آبیه رو با دستمال تمیز می کنم درست می شه!

mohammad.t
24-01-2012, 20:58
آقا من هم همین مشکل رو دارم!!
البت برای من پایین صفحه اونم وقتی که رنگ زیاد باشه(غیر از متون) یه خط کلفت و کمرنگ می اندازه!
نو که بود تست نکرده خریدم و این مشکل رو داشت گارانتی تعویض نداشت و منم که بی عرضه!! به تعمیر راضی شدم!
کنون lpb6000 هست
گارانتی درستش کرد اما بعد از یه مدتی دوباره کمی خراب شده!
این فوم که می گید همون میله آبیه است؟
آخه برای من که خراب می شه اون میله آبیه رو با دستمال تمیز می کنم درست می شه!

نه اون ميله آبيه يا سبزه درام هست. فوم يه غلتك مشكي رنگ هست كه وظيفه داره سطح درام رو از پودرهاي اضافي پاك كنه. وقتي فوم كار خودش رو انجام نده روي سطح درام كثيف ميشه و خوب پاك كردنش موقت هست و چون فوم خوب تميزش نمي كنه دوباره كثيف ميشه. فوم رو خارج كنيد و تميز كنيد بعد اگه نشد بشوريد و در نهايت يه فوم نو بخريد اگه درست نشد.

tanhae1
24-01-2012, 22:06
سلام
دوستان چاپگری می خواستم a3 با امکان نصب تانک یعنی چیزی شبیه اپسون پی 50
اگه مدل خاصی مد نظرتان هست لطفا بیان کنید .

mohammad.t
24-01-2012, 22:30
سلام
دوستان چاپگری می خواستم a3 با امکان نصب تانک یعنی چیزی شبیه اپسون پی 50
اگه مدل خاصی مد نظرتان هست لطفا بیان کنید .

1410 اپسون عاليه:33:

tanhae1
26-01-2012, 22:45
1410 اپسون عاليه:33:
ممنون
راستی قیمتش چنده ؟
یعنی با نصب تانک چند در میاد؟
همین تانکی که رو پی 50 نصب کردم و می تونم رو 1410 هم نصب کنم یا خیر؟

mohammad.t
27-01-2012, 21:59
ممنون
راستی قیمتش چنده ؟
یعنی با نصب تانک چند در میاد؟
همین تانکی که رو پی 50 نصب کردم و می تونم رو 1410 هم نصب کنم یا خیر؟

600-700 -800 ! بسته به دلار داره!
تانك بله فقط چيپش بايد عوض بشه!

hadi_en
29-01-2012, 09:03
من پودر واسه تونر برادر 2130 می خوام
شهرستان که هستم یه جا داره ولی جنس چینی و متفرقه هست که حالا نمیدونم خوب هست یا نه خود یارو که تونرهای مشتری هاش رو با همون جنسی که میفروشه شارژ میکنه

شنیدم مارک یونی نت چیزه خوبی هست بهرحال بهترین مارک پودر تونر واسه brother چیه جایی هست که بشه سفارش داد برات بفرستند یه نیم کیلویش رو بخریم

jorj
29-01-2012, 14:36
سلام
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید علت نقطه نقطه کردن کنار صفحه برای چی هستش .
کارتریج مدل 2055 اچ پی هستش .

AZBYY
29-01-2012, 17:23
با سلام
من یک پرینتر لیزری hp 1132 دارم.بارها شارژش کردم و هیچ مشکلی باهاش نداشتم. ایندفعه که شارژش کردم هر چی پرینت میگیرم برگه سفید تحویلم میده.مشکل از کارتریجش هست.چون با یه کارتریج دیگه تست کردم مشکلی نداشت.حالا میخوام بدونم کدوم قسمت کارتریج مشکل پیدا کرده ؟
با تشکر

nt
29-01-2012, 23:40
سلام

ممنون از توجهتون

adamebikarr
30-01-2012, 10:48
با سلام
من یک پرینتر لیزری hp 1132 دارم.بارها شارژش کردم و هیچ مشکلی باهاش نداشتم. ایندفعه که شارژش کردم هر چی پرینت میگیرم برگه سفید تحویلم میده.مشکل از کارتریجش هست.چون با یه کارتریج دیگه تست کردم مشکلی نداشت.حالا میخوام بدونم کدوم قسمت کارتریج مشکل پیدا کرده ؟
با تشکر

احتمال زياد درامت نمي چرخه.
1-درام رو سعي كن با دست يه كم بچرخوني ببين مي چرخه يا نه.
2- كاتريج رو در بيار و يك گوشه درام رو با يه كم تونر علامت بزار و بزار داخل دستگاهت و يه پيرينت بگير. بعد كارتريج رو نگاه كن ببين گوشه درام هنوز پودري هستش يا نه.((بر اينكه بفهمي درام مي تونه بچرخه يا نه- چون اگر درام نچرخه همون گوشه اي كه پودر زدي هنوز بايد پودري باشه))

هر كار كردي پيام خصوصي بهم خبر بده

jorj
30-01-2012, 11:35
سلام
می خواستم بدونم این قطعات در صورتی که ایراد پیدا کنن چه علائمی داره و تو چاپ به چه صورت خودشون نشون می دن -کارتریج 2055
1-PCR
2- بلید
3 - درام

ضمن این که پست 4866 هم اگه جواب بدید ممنون می شم

adamebikarr
31-01-2012, 10:31
سلام
می خواستم بدونم این قطعات در صورتی که ایراد پیدا کنن چه علائمی داره و تو چاپ به چه صورت خودشون نشون می دن -کارتریج 2055
1-PCR
2- بلید
3 - درام

ضمن این که پست 4866 هم اگه جواب بدید ممنون می شم

1- وقتي توي اين سايت عكس رو اپلود مي كني يه گزينه بهت ميده به نام " ارسال براي انجمن ها" اونو كه كپي كني عكس رو مستقيم نشون ميده. نه مثل پست 4866 كه لينك گذاشتي ازش

2-اشكال پيرينت از فوم هستش

jorj
31-01-2012, 16:32
1- وقتي توي اين سايت عكس رو اپلود مي كني يه گزينه بهت ميده به نام " ارسال براي انجمن ها" اونو كه كپي كني عكس رو مستقيم نشون ميده. نه مثل پست 4866 كه لينك گذاشتي ازش

2-اشكال پيرينت از فوم هستش

ممنون میشم از فوم یه عکس برام قرار بدهید. چون یه اموزش دارم چیزی به اسم فوم توش نیست.

AZBYY
31-01-2012, 17:03
احتمال زياد درامت نمي چرخه.
1-درام رو سعي كن با دست يه كم بچرخوني ببين مي چرخه يا نه.
2- كاتريج رو در بيار و يك گوشه درام رو با يه كم تونر علامت بزار و بزار داخل دستگاهت و يه پيرينت بگير. بعد كارتريج رو نگاه كن ببين گوشه درام هنوز پودري هستش يا نه.((بر اينكه بفهمي درام مي تونه بچرخه يا نه- چون اگر درام نچرخه همون گوشه اي كه پودر زدي هنوز بايد پودري باشه))

هر كار كردي پيام خصوصي بهم خبر بده

با سلام
به همون روشی که گفتید تست کردم.درام میچرخه .دیگه چه احتمالی رو میدید؟

با تشکر

varians
01-02-2012, 01:27
سلام
ببخشید چرا پرینتر من وقتی عکس پرینت می کنم راه راه های کم رنگ میوفته ؟ برا بر طرف کردنش چکار کنم ؟
تو این عکس کمی زوم کنین مشخصه:
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _____________

adamebikarr
01-02-2012, 11:45
ممنون میشم از فوم یه عکس برام قرار بدهید. چون یه اموزش دارم چیزی به اسم فوم توش نیست.

منظورم همون pcr هستش
در صورتي كه نتيجه گرفتي و درست شد خبرم كن.

---------- Post added at 11:45 AM ---------- Previous post was at 11:43 AM ----------

با سلام
به همون روشی که گفتید تست کردم.درام میچرخه .دیگه چه احتمالی رو میدید؟

با تشکر

دو حالت بيشتر وجود نداره:

خرابي اتصلالات درام كه مانع از باردار شدن اون مي شه
خرابي مگنت كه احتمال اين خيلي ضعيفه((شما يه كار كن. بازش كن و مگنت رو نگاه كن اگر روش كامل پودره و مي شه با دست چرخوندش برو سمت درام!))

ouldooz
01-02-2012, 11:48
نرم افزار ریسیت کردن پرینتراپسنون میخواهم
R290

Alislow
01-02-2012, 12:54
روش شارژ پرینتر های لیزری سخته؟روش شارژ بره همه پرینتر های لیزری یکی است؟
سایتی میشناسین آموزش گذاشته باشه؟

spartaqus
01-02-2012, 17:13
با سلام من یک چاپگر 3 کاره جوهرافشان کانن خریدم مدلش pixma 490 هست و جدیدا و قتی باهاش کپی میگیرم خیلی کند کپی میگیره نزدیک 7 8 دقیه طول میکشه یک صفحه شناسنامه و کارت ملی رو کپی بگیره
مشکلش از چی میتونه باشه؟

bayat72
01-02-2012, 17:54
سلام
من هم همین مشکل را دارم
اما هنوز بر طرف نشده
خط های ایجاد شده عمودی هستند
لطفا یکی جواب بده
samsung scx 4300
ممنون

bayat72
01-02-2012, 18:00
سلام
ببخشید چرا پرینتر من وقتی عکس پرینت می کنم راه راه های کم رنگ میوفته ؟ برا بر طرف کردنش چکار کنم ؟
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _____________

سلام
من هم همین مشکل را دارم
اما هنوز بر طرف نشده
لطفا یکی جواب بده
ممنون

mohammad.t
02-02-2012, 01:53
سلام

مي توني تست نازل چك بگيري از دستگاهت؟ اين خط ها زماني ايجاد ميشه كه چند تا از نازل ها بسته شده باشند و جوهر توشون خشك شده .

---------- Post added at 01:53 AM ---------- Previous post was at 01:49 AM ----------

سلام
من هم همین مشکل را دارم
اما هنوز بر طرف نشده
خط های ایجاد شده عمودی هستند
لطفا یکی جواب بده
samsung scx 4300
ممنون

شما كه مشكلتون همون مشكل نيست! ايشون جوهر افشان دارند و شما ليزري!
اگه روي درام كارتريجتون خط نيوفتاده كه به چشمتون بياد از فوم بايد باشه.

mohammad.t
02-02-2012, 02:03
با سلام من یک چاپگر 3 کاره جوهرافشان کانن خریدم مدلش pixma 490 هست و جدیدا و قتی باهاش کپی میگیرم خیلی کند کپی میگیره نزدیک 7 8 دقیه طول میکشه یک صفحه شناسنامه و کارت ملی رو کپی بگیره
مشکلش از چی میتونه باشه؟

يه مدل داشتم كانن بود و مثل شما چندين دقيقه طول مي كشيد تا پرينت كنه و توي اين مدت دستگاه هد كلين مي كرد
كاري نتونستيم براش انجام بديم:31:
متاسفانه!
باهاش سركن.

---------- Post added at 02:02 AM ---------- Previous post was at 01:58 AM ----------

نرم افزار ریسیت کردن پرینتراپسنون میخواهم
R290

دوست عزيز سرچ بفرماييد:

---------- Post added at 02:03 AM ---------- Previous post was at 02:02 AM ----------

روش شارژ پرینتر های لیزری سخته؟روش شارژ بره همه پرینتر های لیزری یکی است؟
سایتی میشناسین آموزش گذاشته باشه؟

شما هم مي خواهيد بريد تو كار شارژ؟
اين روزها دست زياد شده:31:
اين سايت:

arash_vbasic
02-02-2012, 04:42
سلام دوستان
من بعد از شارژ كارتريج های پرنتر به این مشکل برخوردم که تو یه صفحه چاپ شده رنگها با هم همخوانی ندارن
مثلا رنگ قزمز تو یه جای متن پر رنگه جای دیگه کم رنگ و شبیه به رنگ صورتیه
البته تو همه ی متن ها فقط یه جای به خصوص یه رنگ رو میزنه
مثلا وقتی میخوای نوشته سلام رو با رنگ قرمز یا ... چاپ کنی
س رو همیشه با رنگ قرمز پررنگ
لام رو با رنگ شبیه به صورتی چاپ میکنه
امکانش هست که از تونر باشه مشکل ؟ چون تونر سیاه که از یه جای دیگه خریدم این مشکل رو نداره و همه جا رو با یک رنگ چاپ میکنه
برند 2 از تونر ها با هم متفاوت بود
پرینتر تقریبا 1200 صفحه عکس و متن چاپ کرده و توسط برنامه ریسیتر ریست شده
منتظر راهنمایی دوستانم
ممنون

ah911
02-02-2012, 09:33
با سلام
لطفا اگه کسی میتونه بهم بگه طریقه دیدن کنتور پرینتر HP LaserJet 1300 چطوریه
ممنون

mohammad.t
02-02-2012, 16:03
با سلام
لطفا اگه کسی میتونه بهم بگه طریقه دیدن کنتور پرینتر HP LaserJet 1300 چطوریه
ممنون

The HP LaserJet 1300 series printer features Smart Printing Supplies. When pressing and holding the Go button for five seconds print a Configuration page, a Supplies Status page prints after the Configuration page. The Supplies Status page has information on the amount of toner remaining in the print cartridge, part numbers for ordering supplies, and whether the installed print cartridge is a genuine HP supply item.

حال كن:31:
ترجمه! : وقتي 5 ثانيه كليد go رو بگيري تنظيمات پرينت ميشه!

mr--iman
02-02-2012, 21:03
سلام دوستان من یه پرینتر hp d5463 دارم نمیدونم چرا خط هایی میدندازه هر دفعه که حد میرو و برمیگرده یه خط جدا میکنه مثل اینکه این رنگی که پاشیده شده با رنگه دیگه فرق داره و حالات خط های راست به قطر 1 میلیمتر یک میلیمتر
نظرتون چیه؟
این نازل چک که میگن همون هدکلین هست؟یا نه فرق میکنه؟اگه فرق میکنه اطفا بگید چطوری میشه نازل چک کرد؟

mohammad.t
03-02-2012, 00:25
سلام دوستان من یه پرینتر hp d5463 دارم نمیدونم چرا خط هایی میدندازه هر دفعه که حد میرو و برمیگرده یه خط جدا میکنه مثل اینکه این رنگی که پاشیده شده با رنگه دیگه فرق داره و حالات خط های راست به قطر 1 میلیمتر یک میلیمتر
نظرتون چیه؟
این نازل چک که میگن همون هدکلین هست؟یا نه فرق میکنه؟اگه فرق میکنه اطفا بگید چطوری میشه نازل چک کرد؟

مشكل از گرفتگي نازل ها هست. يا تموم شدن جوهر كارتريج ها.
نازل چك يا تست پيج يا ... يه تستي هست كه به عنوان مثال هر رنگ اگه 20 تا نازل داره تك تك پرينت مي كنه كه ببيني چند تاشون مشكل داره. پرينتر هاي مختلف متفاوت هست بعضي سه كاره هاي اچ پي كليد اسكن رو ميگيري و كپي رنگي رو ميزني تست ميزني . حالا اين تست هم نشد يه صفحه زرد و آبي و قرمز توي فوتوشاپ درست كن و پرينت كن ببين كدوم رنگ خوب پرينت نميشه.

mr--iman
03-02-2012, 00:44
مشكل از گرفتگي نازل ها هست. يا تموم شدن جوهر كارتريج ها.
نازل چك يا تست پيج يا ... يه تستي هست كه به عنوان مثال هر رنگ اگه 20 تا نازل داره تك تك پرينت مي كنه كه ببيني چند تاشون مشكل داره. پرينتر هاي مختلف متفاوت هست بعضي سه كاره هاي اچ پي كليد اسكن رو ميگيري و كپي رنگي رو ميزني تست ميزني . حالا اين تست هم نشد يه صفحه زرد و آبي و قرمز توي فوتوشاپ درست كن و پرينت كن ببين كدوم رنگ خوب پرينت نميشه.
مشکل از رنگ نیست چون تانک داره و تانک ها رو هم تازه گذاشتم اما چیزی که هست جوهر به خوبی تو کارتریجا نیست یعنی اون محفظه خالی که باید رنگ داشته باشه تو کارتریج تقریبا خالیه شلینگا هم پر هستند ئ مشکل رنگ نداره تازه تانگ گذاشتتم روش زیاد وارد نیستم احتمال میره از همن باشه به علت کم اوردن این حالتی بشه؟
راستی این خطا با تغییر کیفیت بزرگ و ریز میشن مثلا کیفیت رو میاری رو نرمال و ضعیف تر از اون خیلی درشت میشن
کیفیت رو best و dpi خطهارو ریز میکنه بهد این خطا جوریه که به رفت و امد هد هسا وقتی نرمال هست تند تند میزنه و درشت ولی best و dpi که هد اروم روم میزنه ریز اما خوب عکس رو خراب میکنند نظرتون چیه؟

mr--iman
03-02-2012, 21:09
سلام
اقا محمد چی شد کمک کن اقا گیریم جون داداش

mohammad.t
03-02-2012, 21:25
سلام
اقا محمد چی شد کمک کن اقا گیریم جون داداش

وقتي پرينتر خط ميندازه توي پرينت خوب مشخصه از گرفتگي نازل ها يا كم بودن جوهر هست. وقتي هم كه dpi رو ببري بالا بازهم پر واضح هست كه كيفيت كار مي ره بالا و كمتر مشكل نمود پيدا مي كنه.

سوالتون رو متوجه نميشم!!

mr--iman
03-02-2012, 21:53
ببنید الان چیکار میشه کرد تا این گرفتگی نازل حل بشه؟

mohammad.t
03-02-2012, 23:14
ببنید الان چیکار میشه کرد تا این گرفتگی نازل حل بشه؟

خب شما تانك داري يه مرحله بايد بررسي كني كه جوهر از تانك وارد كارتريج ها بشه، بعد مطمئن بشي كه خود كارتريج ها هم سالم هستند و خوب جوهر رو به هد منتقل ميكنن. بعد بايد هد كلين بزني به تعداد زياد تا درست بشه.
اگه درست نشد بري سراغ مراحل بعدي مثل محلول و ... ولي 80 درصد موارد با نهايتا 20-30 تا هد كلين حل ميشه.

mr--iman
03-02-2012, 23:34
شرمنده اقا محمد سوالای زیادی میپرسم حقیقت سوال زیاد دارم و تازه شمارو پیدا کردم
والا میگم رنگ تو شلنگ ها تقریبا پر پر هست اما مشکل اینجاست که یه محفظه داره برای نگه داری رنگ که کنار اون منفذ که رنگ به اسفنج کارتریج میرسه اون محفظهها تو 1-2 تا رنگ خالیه اما خوب شلنگا پر رنگه و اسفنج تقریبا بگی نگی از رنگ پر...از لحاظ ارتفاع هم تانک هارو چسبوندم به پرینتر هم سطح هم سطح هم هستند به نظرتون نباید اون محفظه کارتریج حداقل تا نصف اش رنگ داشته باشه که رتگ به خوبه به اسفنج برسه؟نظرتون چیه؟

mohammad.t
04-02-2012, 01:48
شرمنده اقا محمد سوالای زیادی میپرسم حقیقت سوال زیاد دارم و تازه شمارو پیدا کردم
والا میگم رنگ تو شلنگ ها تقریبا پر پر هست اما مشکل اینجاست که یه محفظه داره برای نگه داری رنگ که کنار اون منفذ که رنگ به اسفنج کارتریج میرسه اون محفظهها تو 1-2 تا رنگ خالیه اما خوب شلنگا پر رنگه و اسفنج تقریبا بگی نگی از رنگ پر...از لحاظ ارتفاع هم تانک هارو چسبوندم به پرینتر هم سطح هم سطح هم هستند به نظرتون نباید اون محفظه کارتریج حداقل تا نصف اش رنگ داشته باشه که رتگ به خوبه به اسفنج برسه؟نظرتون چیه؟

نه بابا ما كي باشيم!
2 علت ممكنه باشه كه پر نباشند اول اينكه گرفتگي توي محل ورود جوهر با كارتريج باشه و ممكنه گرفتگي هد باعث باشه كه جوهر وارد نشه چون سيستم كار مخزن با استفاده از اختلاف فشار هوايي هست كه وجود داره اگه از پايين گرفته باشه جوهر داخل نميشه.
قاعدتا بايد كارتريج ها پر از جوهر باشند. مي توني براي چند لحظه تانك رو بالا نگه داري تا كارتريج ها پر از جوهر بشن!
اگه بالا نگه داشتي پر شدن كه خب ميشه نتيجه گرفت كه كارتريج ها مشكلي ندارند. اگه پر نشدن كارتريج ها رو خارج كني دوباره تكرار كني كارت رو اگه پر نشدن مشكلي توي ارتباط هست!(البته اينا كارهاي خطرناكي هستن جوهر مي ريزه استاد ميشي!)
به هر حال پيشنهاد من همون هد كلين زياد هست ببين چي ميشه.

mr--iman
04-02-2012, 12:54
نه بابا ما كي باشيم!
2 علت ممكنه باشه كه پر نباشند اول اينكه گرفتگي توي محل ورود جوهر با كارتريج باشه و ممكنه گرفتگي هد باعث باشه كه جوهر وارد نشه چون سيستم كار مخزن با استفاده از اختلاف فشار هوايي هست كه وجود داره اگه از پايين گرفته باشه جوهر داخل نميشه.
قاعدتا بايد كارتريج ها پر از جوهر باشند. مي توني براي چند لحظه تانك رو بالا نگه داري تا كارتريج ها پر از جوهر بشن!
اگه بالا نگه داشتي پر شدن كه خب ميشه نتيجه گرفت كه كارتريج ها مشكلي ندارند. اگه پر نشدن كارتريج ها رو خارج كني دوباره تكرار كني كارت رو اگه پر نشدن مشكلي توي ارتباط هست!(البته اينا كارهاي خطرناكي هستن جوهر مي ريزه استاد ميشي!)
به هر حال پيشنهاد من همون هد كلين زياد هست ببين چي ميشه.
از اون لحاظ که میگید استاد میشی به مراتط زیاد استاد شدیم دیگه....از بس رنگ به قولی از اون پایین ریخته
حالا چک میکنم ممنون از شما

AZBYY
04-02-2012, 14:47
این پست رو میخواستم حإف کنم نشد.اصلاح شدش در پست پایینیه

AZBYY
04-02-2012, 14:53
منظورم همون pcr هستش
در صورتي كه نتيجه گرفتي و درست شد خبرم كن.

---------- Post added at 11:45 AM ---------- Previous post was at 11:43 AM ----------

دو حالت بيشتر وجود نداره:

خرابي اتصلالات درام كه مانع از باردار شدن اون مي شه
خرابي مگنت كه احتمال اين خيلي ضعيفه((شما يه كار كن. بازش كن و مگنت رو نگاه كن اگر روش كامل پودره و مي شه با دست چرخوندش برو سمت درام!))

من درام یه کارتریج دیگه رو که سالم بود رو گذاشتم روی همین کارتریج خرابه.ولی باز هم سفید چاپ کرد.درام کارتریج خراب رو هم انداختم روی یه کارتریج دیگه و اون کارتریج هم درست چاپ کرد. پس یعنی درام سالمه؟

درام و فوم رول یک کارتریج سالم رو انداختم رو کارتریج خرابه.ایندفعه با کمال تعجب دیدم صفحه رو کامل سیاه چاپ میکنه.(در حالی که با درام و فوم رول خودش صفحه سفید چاپ میکرد). حالا به نظرتون برام سمت مگنت؟

با تشکر

davood.2008
04-02-2012, 18:01
سلام خدمت همه دوستان گل
دو تا سول دارم:

1) من یه چاپگر جوهر افشان دارم که مدتیه کاتریج رنگی اون از کار افتاده یعنی بعد اخرین بار شارژ اینطور شد . با اینکه فول شارژش کردم اما اثر هیچ یک از رنگ ها رو هم رو دستمال ندارم. خوب هم هواگیری کردم اما اصلا تاثیری نداشت. بعد 20 بار هواگیری یه قطره جوهر از هدش اومد بیرون که مربوط به رنگ ابی بود اما اثری از رنگ قرمز و زرد نیست. وقتی کاتریج رو تو دستگاه گذاشتم و تست گرفتم سیاه رو عالی زد اما از رنگی تنها ابی رو چاب کرد که اون هم تو تست امروز صبح پاک شد و چند خط نازک ابی زد.
به نظرتون مشکل کجاست؟ کاتریج خراب شده؟ ممنون میشم توضیح بدین

2) من سر کار دو تا دستگاه سل کانتر خون دارم ( دستگاه CBC ) هر دو فیش خروجی پرینتر از این پهن ها و سوزنی دارن ( اسمش نمیدونم چیه:31:) اما یه پرینتر سوزنی ایپسون داریم که هم فیش ورودی این مدلی میخوره و هم USB . الان چطوری میشه این دو دستگاه رو به طور همزمان به این پرینتر نصب کرد که از دو فرمان ببره. البته اکثر اوقات یکیش بیشتر رو شن نیست. اما نمیخوام هی فیش در بیارم و ماله اون یکی رو بزنم. میترسم خراب بشه. ممنون میشم اینم یه توضیحی بدین

تشکر از همتون
یا علی...
داود

mohammad.t
04-02-2012, 20:13
سلام خدمت همه دوستان گل
دو تا سول دارم:

1) من یه چاپگر جوهر افشان دارم که مدتیه کاتریج رنگی اون از کار افتاده یعنی بعد اخرین بار شارژ اینطور شد . با اینکه فول شارژش کردم اما اثر هیچ یک از رنگ ها رو هم رو دستمال ندارم. خوب هم هواگیری کردم اما اصلا تاثیری نداشت. بعد 20 بار هواگیری یه قطره جوهر از هدش اومد بیرون که مربوط به رنگ ابی بود اما اثری از رنگ قرمز و زرد نیست. وقتی کاتریج رو تو دستگاه گذاشتم و تست گرفتم سیاه رو عالی زد اما از رنگی تنها ابی رو چاب کرد که اون هم تو تست امروز صبح پاک شد و چند خط نازک ابی زد.
به نظرتون مشکل کجاست؟ کاتریج خراب شده؟ ممنون میشم توضیح بدین

2) من سر کار دو تا دستگاه سل کانتر خون دارم ( دستگاه CBC ) هر دو فیش خروجی پرینتر از این پهن ها و سوزنی دارن ( اسمش نمیدونم چیه:31:) اما یه پرینتر سوزنی ایپسون داریم که هم فیش ورودی این مدلی میخوره و هم USB . الان چطوری میشه این دو دستگاه رو به طور همزمان به این پرینتر نصب کرد که از دو فرمان ببره. البته اکثر اوقات یکیش بیشتر رو شن نیست. اما نمیخوام هی فیش در بیارم و ماله اون یکی رو بزنم. میترسم خراب بشه. ممنون میشم اینم یه توضیحی بدین

تشکر از همتون
یا علی...
داود

1- كارتريج به مدت طولاني استفاده نشده جوهر داخلش خشك شده. احتمال درست شدنش هست ولي كار مي بره. بايد روش هاي مختلف مثل گرفتن بالاي بخار آب تا تزريق محلول هد باز كن داخل كارتريج رو امتحان كني شايد درست بشه.
2- با اين دستگاه ها آشنايي ندارم.

davood.2008
04-02-2012, 21:02
1- كارتريج به مدت طولاني استفاده نشده جوهر داخلش خشك شده. احتمال درست شدنش هست ولي كار مي بره. بايد روش هاي مختلف مثل گرفتن بالاي بخار آب تا تزريق محلول هد باز كن داخل كارتريج رو امتحان كني شايد درست بشه.
2- با اين دستگاه ها آشنايي ندارم.

سلام تشکر
حالا این روشی که گفتی ارزش امتحان کردن داره از نظر مالی؟ کاتریج نو 25 تومنه. خودم میتونم انجام بدم؟ احتمال درست شدنش چقدره؟
اگه جوهر توش خشک شده پس این 8 سی سی جوهری که توش زدم کجا رفته؟

برای اون دستگاهها نوع دستگاه رو بیخیال شو. فکر کن میخوای دو سیستم کامپیور رو که هر دو فیش پرینتر از این درازا دارن رو به یه پرینتر epson سوزنی که ورودیه usb و معمولی داره ( از این درازا) وصل کنی که از هردو فرمان ببره
تبدیلی چیزی تو بازار هست؟

مرسی

mohammad.t
05-02-2012, 01:37
سلام تشکر
حالا این روشی که گفتی ارزش امتحان کردن داره از نظر مالی؟ کاتریج نو 25 تومنه. خودم میتونم انجام بدم؟ احتمال درست شدنش چقدره؟
اگه جوهر توش خشک شده پس این 8 سی سی جوهری که توش زدم کجا رفته؟

برای اون دستگاهها نوع دستگاه رو بیخیال شو. فکر کن میخوای دو سیستم کامپیور رو که هر دو فیش پرینتر از این درازا دارن رو به یه پرینتر epson سوزنی که ورودیه usb و معمولی داره ( از این درازا) وصل کنی که از هردو فرمان ببره
تبدیلی چیزی تو بازار هست؟

مرسی

اين ديگه بستگي به خودتون داره. براي مثل مايي كه از اقشار مرفه جامعه نيستيم كه دست كنيم در جيب و كارتريج بخريم تلاش مي كنيم تا مشكل كارتريج رو حل كنيم!
اگه براي شركت و موسسه يا جايي مي خواهيد كارتريج نو بخريد!
اينكه كارتريج درست ميشه به خيلي عوامل بستگي داره. 1-شانس! 2- كيفيتي كه مد نظر هست مثل ممكنه بعد از احيا كارتريج براي چاپ عكس روي گلاسه خوب نباشه ولي براي متن قابل قبول باشه. 3-تلاش و زماني كه صرف مي كنيد . 4- مهارت و تجربه و ...
شما يك خودكار رو در نظر بگيريد عامل خرابي خشك شدن جوهر در ساچمه نوك خودكار هست حالا شما خودكار رو از بالا پر از جوهر كردي...
اين دراز ها : پارالل ! موازي! يا LPT نيز گويند!
مي توني براي اين كار پرينت سرور بگيري. انواع مختلف داره اگه سيستم هات وايرلس داشته باشند يا كارت شبكه وايرلس براشون بگيري مي توني پرينت سرور وايرلس بگيري و به پرينتر وصل كني و به صورت وايرلس از هر كدوم از دو كامپيوتر به پرينتر دستور پرينت بدي. پرينت وايرلس معمولي هم هست كه توي اينترنت سرچ كني مذلهاي مختلفي رو مي بيني.
راه ارزون تر اينه كه دو تا كامپيوتر رو با كابل شبكه به هم وصل كني و شبكه كني. بعد پرينتر رو به يكي وصل كني و پرينتر رو توي شبكه ايجاد شده بوسيله 2 كامپيوتر به اشتراك بذاري. فقط بدي كه داره اينه كه كامپيوتري كه پرينتر بهش وصل هست(يا همون سرور) بايد هميشه روشن باشه.

adamebikarr
05-02-2012, 10:07
من درام یه کارتریج دیگه رو که سالم بود رو گذاشتم روی همین کارتریج خرابه.ولی باز هم سفید چاپ کرد.درام کارتریج خراب رو هم انداختم روی یه کارتریج دیگه و اون کارتریج هم درست چاپ کرد. پس یعنی درام سالمه؟

درام و فوم رول یک کارتریج سالم رو انداختم رو کارتریج خرابه.ایندفعه با کمال تعجب دیدم صفحه رو کامل سیاه چاپ میکنه.(در حالی که با درام و فوم رول خودش صفحه سفید چاپ میکرد). حالا به نظرتون برام سمت مگنت؟

با تشکر

كثيفي و كلا سياه زدن صفحه از فومه.
يه كار كن. فقط فوم رو عوض كن. نتيجشو بهم بگو

r-j
08-02-2012, 01:49
سلام دوستان..

من یه مشکل با پرینتر cp1215دارم هر موقع که چاپ میکنه تصویر از کادر میزنه بیرون البته خیلی کم ..سری کارتریجشم عوض کردم درست نشد..کلیبره شم کردم بازم درست نشد..کسی تا حالا این مشکلو داشته ومیدونه که چه طوری باید رفع عیب شه ؟

خیلی کارم گیره ممنون میشم هرکی اطلاعی داره بهم بگه چطور میتونم رفع عیبش کنم...

تشکر..

bazrafkan68
12-02-2012, 00:06
سلام.
به تازگی یک پرینتر EPSON P50 خریدم که حداکثر با اون 30 تا عکس چاپ کردم. قبلا عکس ها رو با کیفیت خیلی عالی چاپ می کرد ولی الان کیفیت خیلی اومده پایین. با همون تنظیمات قبل هم پرینت می کنم. مخزن پرینتر هم هنوز پر هست. سوئیچ کارتریج هم هر چقدر نگه میدارم تفاوتی نداره. به جز این مشکل، مشکل جناب R-J هم دارم. یعنی عکس یه خورده کوچولو از کادر میزنه بیرون.

mohammad.t
12-02-2012, 01:35
سلام.
به تازیگ یک پرینتر EPSON P50 خریدم که حداکثر با اون 30 تا عکس چاپ کردم. قبلا عکس ها رو با کیفیت خیلی عالی چاپ می کرد ولی الان کیفیت خیلی اومده پایین. با همون تنظیمات قبل هم پرینت می کنم. مخزن پرینتر هم هنوز پر هست. سوئیچ کارتریج هم هر چقدر نگه میدارم تفاوتی نداره. به جز این مشکل، مشکل جناب R-J هم دارم. یعنی عکس یه خورده کوچولو از کادر میزنه بیرون.

شما براي كيفيت نازل چك بگير اگه خوب نبود هد كلين بزن تا نازل ها درست بشه.
از كادر زدن بيرون هم معمولا از تنظيم نبودن اندازه كاغذ در تنظيمات پرينت هست.

civilman
13-02-2012, 06:11
تازه یک پرینتر epson p50 خریدم
چنتاا لیبل سی دی زدم بعدش ارور داد که کاتریچ ها را نمیشناسه ( مخزن تانکی روش نصبه)
یک دکمه هم روی هد هست که ظاهرا برای ریست کاتریچ هست اون را هم زدم اما فرقی نمیکنه چراغ جوهر روشن میمونه و انگار که میخواد رنگ ها را جا بزنه
حالا باید چیکار کنم؟

mohammad.t
13-02-2012, 15:33
تازه یک پرینتر epson p50 خریدم
چنتاا لیبل سی دی زدم بعدش ارور داد که کاتریچ ها را نمیشناسه ( مخزن تانکی روش نصبه)
یک دکمه هم روی هد هست که ظاهرا برای ریست کاتریچ هست اون را هم زدم اما فرقی نمیکنه چراغ جوهر روشن میمونه و انگار که میخواد رنگ ها را جا بزنه
حالا باید چیکار کنم؟

شما كليد جوهر رو بزن تا كريج بره توي مكاني كه ميشه كارتريج ها رو تعويض كرد بعد كليد ريست كارتريج ها رو بگير حدود 30 ثانيه و رها كن بعد دوباره كليد جوهر رو بزن.

computer_prospect
17-02-2012, 16:02
سلام به همه دوستان :

پرینتر من وقتی مثلا یک تصویر چاپ می کنم به صورت 2 تایی چاپ می کنه یعنی انگار دوتا عکس روهم گذاشتم در فتوشاپ و یکیشو کمرنگ کردم . چرا و چطور درست می شه ؟

ممنون .

S@B@
18-02-2012, 02:21
با سلام و خسته نباشید
من یه پرینتر hp 1006 دارم که خیلی خوب بود تا اینکه تونرش تمام شد .دادم شارژ کردن ...حالا خیلی کمرنگ چاپ میکنه !!!
لطفا راهنمایی کنید

AmiR2C
18-02-2012, 22:14
سلام
دوستان من یه سوال داشتم !!

من پیرینتر تی50 دارم + تانک

تانک رو برده بودم جایی براس تست وقتی از نایلون در آوردم دیدم از سوراخ مشکی کارتریج رنگ میزنه بیرون !
آیا این بخاطر تکون خوردن بوده یا عیبی پیدا کرده !؟ چون توی صندوق عقب ماشینم بود.

البته من دیدم اینطوری هست پاکش کردم و جا انداختمش رو پرینتر ...گفتم سوال کنم ببینم یه موقع مشکلی پیش نیاد.

اگر کسی اطلاع داره ممنون میشم جوواب بده.

E.G_band
19-02-2012, 12:44
الان بهترین پرینتر تا 200 سه کاره رنگی(مصرفم کمه)که بتونه عکس هم بزنه چیه؟

5510 خوبه؟قیمتش چنده؟

بهترین مرکز برای خرید پرینتر از نظر شما چیه ؟

1hamed
19-02-2012, 21:40
دوستان پرینتر رنگ ابی رو اصلا چاپ نمیکنه با اینکه دوباره شارزش کردم ولی اصلا رنک ابی رو چاپ نمیکنه دلیلش به نظرتون چیه
پرینتر هم پرینتر کانن ip4840
در ضمن احتما خشک شدن هد خیلی کمه چون حداقل هر دو روز یک بار پرینت دارم در اکثر مواقع هر روز پرینت میکنم
ممنون میشوم راهنمایی کنید

در کل صدا های داخل پرینتر هم خیلی زیاد شده نمیدونم مشکلش چیه

Alireza-Khan
20-02-2012, 00:47
سلام ... خسته نباشید ...

آقا من یه تو اسمارت اچ پی دارم ... کارتریج مشکی تموم کرده بود بردم شارژ کردم الان هر چقدر میندازم تو تو اچ پی سولوشن میگه کارتریج وارد نشده ... ولی متن مشکی رو راحت پرینت میکنه ولی تو نمایشگرش نشون نمیده که در حال پرینت ... در ضمن کپی هم نمیگیره ... خواهشا کمک کنید ... کارم بدجور گیر مونده ...

sogoli321
20-02-2012, 22:35
سلام

برای پرینتر من epson p50 دوتا مشکل پیش اومده ممنون میشم راهنمایی کنید:

1-پرینتر و تانکش متاسفانه خیلی نزدیک شوفاژ بود (یه هفته) و تقریبا نصب جوهرتانک بخار شد و قطرات بخار داخل تانک بصورت شبنم دراومده بود.
سپس دو تا پرینت که گرفتم مشکل خاصی نداشت، ولی از اون به بعد باقی پرینتهایی که گرفتم جوهر خیلی کمرنگی روی کاغذ چاپ می شد انگار داره سیاه
سفید داره چاپ میشه.چند بار هم head clean کردم ولی درست نشد . خودم چند احتمال میدم:چئن جوهرها نزدیک گرما قرار گرفته است ترکیب شیمایی خودشو از دست داده - حباب داخل نازل یا شلنگ رفته-هد پرینتر خراب شده.نظر شما چیه؟

2-وقتی کاغذ معمولی داخل پرینتر میگذارم تا پرینت بگیره ، پرینتر تا کاغذو می کشه داخل ، دوچراغش روشن میشه ولی با کاغذ گلاسه این lمشکل وجود نداره

bestmovie
22-02-2012, 13:29
جوهر توی مخزن رو کامل عوض کنید سپس هواگیری کنید هد کلین هم زیاد بزنید تا درست بشه
احتمال خیلی زیاد چیزی افتاده توی قسمت کاغذ چاپگر یا چیزی مثلا مایعی چیزی ریخته توش اون قسمت رو چک کنید
یک احتمال دیگه هم هست که کاغذ کش مشکل پیدا کرده به خاطر همین فقط کاغذ گلاسه که حالت چسبندگی داره رو میکشه ولی معمولی رو نمیتونه

sanaz200
22-02-2012, 23:54
با سلام و سپاس
میخوام یه پرینتر بخرم البته کم پیدا میشه اگر دوستان اطلاعاتی دارن ممنون میشم راهنماییم کنند
از پرینتر های مخصوص عکس 15*10 که فقط عکس 15*10 چاپ میکنه
سوال این که ریبون و کاغذ این نوع پرینترها با هم هست و یکم گرون اما برای هرعکس 300 تومان خوب است مدلی که میخوام بگیرم مدل spp2020 سامسونگه فقط این که ریبون و کاغذ مخصوص به خودشو باید بگیرم یا فرقی نمیکنه مثلا مال کنون یا سونی هم میشه استفاده کرد در واقع شکل همه اونها یکیه و کارکرد پرینتر هاهم شبیه به هم اگر جایی هم باشه بپرسم خوبه
ممنون از وقت و حوصله شما دوستان محترم

varians
23-02-2012, 12:31
سلام اساتید
پرینتر من (تو امضام هست)، وقتی باهاش عکس پرینت میگیرم تا نصفه های عکس خوب پرینت میگیره ولی بعدش از اواسطش ببعد انگار که یه رنگی رو نمیزنه ببینین :

ببینین سمت راست عکس با سمت چپ فرق داره. تو همه ی عکس ها اینجوری میشه. روی کاغذ آ4 تست کردم این عکسوو.
درحالیکه همه جوهرها کاملا شارژ هستش و هواگیری هم شده و تست 4 رنگ هم کاملا اوکی هستش:

از محلول هد بازکن تجهیز گاما هم استفاده کردم بازم اینجوریه.
بنظر شما جریان چیه ؟
ممنون :40:

Alireza-Khan
23-02-2012, 14:00
دوستان مشکل منم حل کنید ...

mohammad.t
23-02-2012, 14:35
دوستان مشکل منم حل کنید ...

مدل دستگاهتون چيه؟
مشكلتون چيه؟:31: وقتي داره پرينت مي گيره خب هي ارور بده تا ...!

khalilakas
23-02-2012, 17:48
سلام پرينتري كه روي كاغذ كالك مشكي را خوب چاپ بكنه را معرفي كنيد با تشكر خليل عكاس

Alireza-Khan
23-02-2012, 22:14
مدل دستگاهتون چيه؟
مشكلتون چيه؟:31: وقتي داره پرينت مي گيره خب هي ارور بده تا ...!

سلام محمد جون ... خوشحالم هستی ... آقا من یه فوتو اسمارت اچ پی دارم ... کارتریج مشکی تموم کرده بود بردم شارژ کردم الان هر چقدر میندازم تو ، تو اچ پی سولوشن میگه کارتریج وارد نشده ... ولی متن مشکی رو راحت پرینت میکنه ولی تو نمایشگرش نشون نمیده که در حال پرینت ... در ضمن کپی هم نمیگیره ... وقتی تعداد صفحات کپی رو رو نمایشگرش انتخاب میکنم دوبار برمیگرده به مرحله ی اول ... :41:

varians
24-02-2012, 13:55
سلام اساتید
پرینتر من (تو امضام هست)، وقتی باهاش عکس پرینت میگیرم تا نصفه های عکس خوب پرینت میگیره ولی بعدش از اواسطش ببعد انگار که یه رنگی رو نمیزنه ببینین :

ببینین سمت راست عکس با سمت چپ فرق داره. تو همه ی عکس ها اینجوری میشه. روی کاغذ آ4 تست کردم این عکسوو.
درحالیکه همه جوهرها کاملا شارژ هستش و هواگیری هم شده و تست 4 رنگ هم کاملا اوکی هستش:

از محلول هد بازکن تجهیز گاما هم استفاده کردم بازم اینجوریه.
بنظر شما جریان چیه ؟
ممنون :40:
پس چی شد ؟

E.G_band
24-02-2012, 14:12
الان بهترین پرینتر تا 200 سه کاره رنگی(مصرفم کمه)که بتونه عکس هم بزنه چیه؟

5510 خوبه؟قیمتش چنده؟

بهترین مرکز برای خرید پرینتر از نظر شما چیه ؟

آقا محمد ماروهم یه راهنمایی بده.می دونم سرت شلوغه ولی ....:11:

mohammad.t
24-02-2012, 22:26
سلام محمد جون ... خوشحالم هستی ... آقا من یه فوتو اسمارت اچ پی دارم ... کارتریج مشکی تموم کرده بود بردم شارژ کردم الان هر چقدر میندازم تو ، تو اچ پی سولوشن میگه کارتریج وارد نشده ... ولی متن مشکی رو راحت پرینت میکنه ولی تو نمایشگرش نشون نمیده که در حال پرینت ... در ضمن کپی هم نمیگیره ... وقتی تعداد صفحات کپی رو رو نمایشگرش انتخاب میکنم دوبار برمیگرده به مرحله ی اول ... :41:

سلام.
اخرش مدلش رو نگفتي! فوتواسمارت كه يك سري از جوهر افشان هاي اچ پي هستند...
معمولا اگه مشكل از كارتريج باشه اصلا پرينت نمي گيره . ممكنه مشكلي ديگه داشته باشه مثلا توي اسكنر يا ...
مدلش رو بگو:31:

---------- Post added at 10:20 PM ---------- Previous post was at 10:16 PM ----------

پس چی شد ؟

هيچي نشد دقيقه 40 يه گل خورديم بعد يه پنالتي داديم بازي دو صفر شد بعد دقيقه آخر به زور 2-2 كرديم بازي رو.
والا:31:
يه كم خط داره كارتريجت من زياد برام پيش اومده كه نصفه اخر رو خراب بزنه كه خب فقط از كارتريج يا هد ميتونه باشه، البته شما يه تست كن به جاي عكس پرتره يه صفحه طراحي كن دقيقا اندازه اين به چهار قسمت تقسيم كن بعد با نهايت كيفيت پرينت كن ببين چطور ميشه و كدوم رنگ كم مياره وسط راه!
چند تا با اين زبون بسته زدي؟ ديگه بايد بگيم واريانس حيا كن! كارتريج ها رو رها كن!:31:

---------- Post added at 10:22 PM ---------- Previous post was at 10:20 PM ----------

سلام پرينتري كه روي كاغذ كالك مشكي را خوب چاپ بكنه را معرفي كنيد با تشكر خليل عكاس

اغلب مشكلي ندارند شما انتظارات و بودجه و اينها رو بگو...
هر چند توي عمرم روي اين كاغذ كالك پرينت نكردم توي دبيرستان خونديم به اين كاغذها كالك يا پوستي مي گويند:31::10:

---------- Post added at 10:26 PM ---------- Previous post was at 10:22 PM ----------

آقا محمد ماروهم یه راهنمایی بده.می دونم سرت شلوغه ولی ....:11:
چه مي خواي بزني و چه تعداد پرينت داري رو هم بگو.
هزينه پرينت چقدر برات مهمه و ...
البته گفتي استفادت كمه و توي استفاده كم همه چي جواب ميده ولي خب بايد ديد چقدر كم!
مركز كه من شهرستانم اينترنتي ميخرم! تهران باشي بچه هاي ايرانشهر:31:
5500 اچ پي؟ الان مغزم ياري نميكنه لينك بده!

Alireza-Khan
25-02-2012, 00:54
محمد جون HP Photo Smart D110 A ...! هم پرینت میگیره ... هم اسکن میکنه ... ولی وقتی از رو صفحه ـش میخوام کپی بگرم و تعداد رو انتخاب میکنم برمیگرده به صفحه اول و انتخاب عملیات ... ! تو نرم افزار اچ پس سولوشن میگه کارتریج مشکی سرجاش نیست ... ولی وقتی از جاش در میارم اصلا منو صفحه خود پرینتر بالا نمیاد و میگه کارتریج رو وارد کن ... یعنی کارتریج رو میخونه ... اعصابمو کلی خرد کرده ... دادا کمککن جون بچت ... :41::27:

varians
25-02-2012, 14:11
هيچي نشد دقيقه 40 يه گل خورديم بعد يه پنالتي داديم بازي دو صفر شد بعد دقيقه آخر به زور 2-2 كرديم بازي رو.
والا:31:
يه كم خط داره كارتريجت من زياد برام پيش اومده كه نصفه اخر رو خراب بزنه كه خب فقط از كارتريج يا هد ميتونه باشه، البته شما يه تست كن به جاي عكس پرتره يه صفحه طراحي كن دقيقا اندازه اين به چهار قسمت تقسيم كن بعد با نهايت كيفيت پرينت كن ببين چطور ميشه و كدوم رنگ كم مياره وسط راه!
چند تا با اين زبون بسته زدي؟ ديگه بايد بگيم واريانس حيا كن! كارتريج ها رو رها كن!:31:

---------- Post added at 10:22 PM ---------- Previous post was at 10:20 PM ----------

آقا مشکل من از کارتریج مشکی بوده. خط میندازه مشکیش. حالا با محلولی که همراه جوهر گاما از تجهیز گاما گرفتم رو هدش می چکونم بازم خط انداختنش از بین نمیره. میشه اونو به داخل کارتریج هم تزریق کرد ؟ خود شرکت که میگه میشه!

acer_14
25-02-2012, 14:54
دوستان من یه مدل پرینتر اچ پی p2035 دارم که موقع پرینت صفحاتی که دارای کادر باشه به صورت ناقص می گیره اگه امکان داره کسی راهنمایی کنه

Amin_Mokari
26-02-2012, 00:41
سلام من يدونه hp 2800 مخزن دار دارم تازگي ها يدونه قطعه از جاييكخ هدا جوهر اضافيش تخليه ميكنه در اومده نميدونم چط.ري بايد وصل كنم چون فنر داره هدا ميرن ميشينن روي اون موقعي كه نميزنه دقيقا بالاي سطل اشغالشه كه جوهر او نجا تخليه ميكنه ميرو مياد اون در اومده و وقتي هم كه ميخواد چاپ و شروع به زدن كنه خطا ميده

babak007
26-02-2012, 15:10
سلام
من یه مشکل بعد ار خرید کارتریج قابل شارژ و جوهر هر دو از مارک Wox دارم. مدل پرینتر من canon pixma mp630 هست . ومشکل اینه که فقط در عکسهای که زمینه رنگ مشکی دارن بعد از چاپ عکس خط های عجیب غریبی مشاهده میشه در صورتی که اگه مثلا برم تو paint ویندوز و یک صفحه کامل مشگی درست کنم و پرینت کنم این خط ها ایجاد نمیشه !! از درست شارژ کردن کارتریج هام اطمینان دارم ولی نمیدونم چرا اینجوری میشه . 6-5 بار clening , deep cleaning ردم ولی نتیجه ای حاصل نشد. نمونه عکس هم اپلود کردم دوسنان متخصص و باتجربه ببینن بلکه مشکل پیدا بشه .

----- >> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] <<------
----->> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] <<------

italy2006
26-02-2012, 21:21
دوستان من یک پرینتر اچ پی 2015 دارم و برای چهارمین بار کارتریج را شارج نمودم حالا حدود 500 صفحه پرینت دارم اما دیگه پرینت نمی زنه... اولش چراغ دایره روشن میشه بعد که فرمان پرینت ارسال می کنم چراغ مثلثی و علامت خطر چشمک میزنه... مشکل از کجاست... تا حالا صد بار ریستش کردم ولی جواب نداده.

E.G_band
26-02-2012, 21:46
چه مي خواي بزني و چه تعداد پرينت داري رو هم بگو.
هزينه پرينت چقدر برات مهمه و ...
البته گفتي استفادت كمه و توي استفاده كم همه چي جواب ميده ولي خب بايد ديد چقدر كم!
مركز كه من شهرستانم اينترنتي ميخرم! تهران باشي بچه هاي ايرانشهر:31:
5500 اچ پي؟ الان مغزم ياري نميكنه لينك بده!

من حدودا 10 برگ عکس در ماه .50 پرینت در ماه.20 برگ هم کپی در یک ماه.این تعداد حدودی است.

اون مدل هم 5510 هست که جدید اومده.هزینه پرینت چقدر می شه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=100700021054

ایرانشهر منظورت کجاست؟

آقا محمد یه کوچولو سریعتر.

hassantehrani
26-02-2012, 23:40
دوستان سلام.من یک پرینتر HP2410دارم که ازش راضی هستم.فقط چندی است که سایه سیاه روی متن میاندازد.راهنمایی کنید چه کار میتوانم بکنم.

متشکرم

S@B@
27-02-2012, 02:29
با سلام و خسته نباشید
من یه پرینتر hp 1006 دارم که خیلی خوب بود تا اینکه تونرش تمام شد .دادم شارژ کردن ...حالا خیلی کمرنگ چاپ میکنه !!!
لطفا راهنمایی کنید

کسی راهنمایی نمیکنه؟

bahman
27-02-2012, 11:01
سلام

میخواستم بدونم کسی از دوستان از دستگاهی که میگن هد های پلاتر های 5500 HP رو ریست میکنه اطلاعی داره ؟! قیمیت و اینکه کارائییش چطور هست ؟!

varians
27-02-2012, 16:34
ای بابا لعنت به این تجهیز گاما.
این محلول و جوهری که به اسم نانو بهم غالب کردن کارتریجمو خراب کرد لعنت بهشون. هر 10 دقیقه یه بار خشک میشه. الانم که از محلولش استفاده کردم کلا دیگه خراب شد. تو راهنماش گفته بود از محلولش بصورت داخلی هم میشه استفاده کردم منم ریختم الان دیگه نه از بالا نه پایین نمیشه تخلیش کرد. بلوکه شده. حتی با سرنگ بزرگ.
من باشم دیگه به جنس ایرانی اعتماد نکنم مخصوصا تو اینجور چیزای حساس

ramin4116
28-02-2012, 09:55
سلام به دوستان می خواستم ببینم نظرتون در رابطه با دستگاه
SCX-6122FN چیه برای شرکتم پیشنهادش می کنید هزینه هاش چطوره . بعدا به مشکل که بر نمی خورم

mohammad.t
28-02-2012, 18:45
کسی راهنمایی نمیکنه؟

درامش بايد عوض بشود احتمال زياد!

S@B@
29-02-2012, 00:38
ممنون که جواب دادین.
میشه بیشتر توضیح بدین؟ درام؟

Alireza-Khan
29-02-2012, 00:48
محمد جون سوال منم جواب بدخ دیگه ... صفحه پیش توضیح دادم ... ! مرسی ...

Farshadd
29-02-2012, 13:11
سلام
آقا یه سامسونگ 1660 داریم. که شمارندش به 1500 رسیده.

واقعا نمیارزه برای هر 1500 برگ 90 تومن داد کارتریج عوض کرد.
اینکه شمارنده رو هم چجوری ریست کنم تو تاپیک اموزش و فایل ریست پرینترهای سامسونگ فقط در این تاپیک یه سوال مطرح کردم کسی جواب نداد.

چیکارش کنم؟

fouad-pes
01-03-2012, 01:49
سلام
من یه اپسون CX4700 دارم که 8-9 ماه پیش کارتریجش تموم شد و تا اینکه یک هفته قبل به فکر خرید کارتریج افتادم. اما نه این کارتریج های معمولی بلکه جوهرهایی که به صورت لیتری بفروش میرسن. بالاخره اونا رو با این جوهر ها پر کردم و کامپیوتر اونا رو خالی نشون میده. گفتم شاید کارتریج خراب باشه. رفتم کارتریج سیاه Meva رو خریدم و گذاشتم ولی بازم پیغام خالی بودن جوهر رو میده. میشه بگین مشکلش چیه؟

babak007
01-03-2012, 15:58
سلام مجدد
اقا گفتم شاید پستی که زدم کسی ندیده دوباره بگم شاید جواب بگیرم.:)

سلام
من یه مشکل بعد ار خرید کارتریج قابل شارژ و جوهر هر دو از مارک Wox دارم. مدل پرینتر من canon pixma mp630 هست . ومشکل اینه که فقط در عکسهای که زمینه رنگ مشکی دارن بعد از چاپ عکس خط های عجیب غریبی مشاهده میشه در صورتی که اگه مثلا برم تو paint ویندوز و یک صفحه کامل مشگی درست کنم و پرینت کنم این خط ها ایجاد نمیشه !! از درست شارژ کردن کارتریج هام اطمینان دارم ولی نمیدونم چرا اینجوری میشه . 6-5 بار clening , deep cleaning ردم ولی نتیجه ای حاصل نشد. نمونه عکس هم اپلود کردم دوسنان متخصص و باتجربه ببینن بلکه مشکل پیدا بشه .

----- >> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] <<------
----->> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] <<------

mohammad.t
02-03-2012, 14:25
سلام مجدد
اقا گفتم شاید پستی که زدم کسی ندیده دوباره بگم شاید جواب بگیرم.:)

توي همون عكسي كه ميگيد مشكل نداره هم وجود داره اين خط ها. به نظر چند تا از نازل هاي مشكي هد پرينتر شما مسدود شدند. چندين بار هد كلين و ديپ كلين و ... بزنيد تا حدود 20-30 مرتبه.اگه حل نشد بايد فكري كرد!.

----------------------------------------------------------------------------------------------
دوستاني كه منتظر جواب بنده حقير هستند يه چند روز وقت نكردم سر بزنم يه جوري خبرم كنيد اگه بلد باشم پاسخ بدم بهتون

ممنون

majidgolizadeh
02-03-2012, 14:53
سوال من در مورد اچ پی 1320 است.
ویندوزم 7 64 بیت
پرینتر رو که با کابل usb وصل کردم خودش از طریق اینتر نت درایور رو نصب کرد و کار هم میکنه .
اما توی قسمت نرم افزار پرینتر که میری تو قسمت Qualityرزولیشن 300 و600 هستش.چطور میتونم براش Quality چاپ رو 1200 تعریف کنم.؟
در ضمن نرم افزار صرفا" برای ویندوز 7 تو سایتش نیست و فرمتی که نصب میشه PCL5 هستش.

mohammad.t
02-03-2012, 14:54
سلام
من یه اپسون CX4700 دارم که 8-9 ماه پیش کارتریجش تموم شد و تا اینکه یک هفته قبل به فکر خرید کارتریج افتادم. اما نه این کارتریج های معمولی بلکه جوهرهایی که به صورت لیتری بفروش میرسن. بالاخره اونا رو با این جوهر ها پر کردم و کامپیوتر اونا رو خالی نشون میده. گفتم شاید کارتریج خراب باشه. رفتم کارتریج سیاه Meva رو خریدم و گذاشتم ولی بازم پیغام خالی بودن جوهر رو میده. میشه بگین مشکلش چیه؟

فؤاد عزيز!
دستگاه اپسوني كه 8-9 ماه بي استفاده مونده باشه احتمال خوب پرينت كردنش حدود 20 درصد هست(خوش بينانه گفتم) اگه هدش خراب شده باشه به دردسر و هزينه اش نمي ارزه.
در مورد خالي نشون دادن ميشه بيشتر توضيح بدي؟‌ الان ارور كارتريج داري ؟‌پرينت ميكنه يا نه.
اتصالات پرينتر و كارتريج ها رو تميز كنيد.

Mo5tafa
02-03-2012, 17:21
سلام
توی یه شبکه محلی چندین کامپیوتر از پرینتر متصل به کامپیوتر A که برای اونها به اشتراک گذاشته شده استفاده می کنند.
کامپیوتر های داخل شبکه خیلی سریع تر از کامپیوتر A پرینت می گیرند!!!
وقتی بررسی کردم دیدم بعد از صدور دستور پرینت توی پنجره ی print queue اول Spool می کنه و بعد پرینت،‌فکرم می کنم ایراد همینجاست که حتما اول اونرو spool‌می کنه (احتمالا روی دیسک) حالا توی تنظیمات پرینترهم گشتم اما جایی رو پیدا نردم که این Spooling‌رو بتونم غیرفعال کنم!

mohammad.t
02-03-2012, 18:43
سلام
توی یه شبکه محلی چندین کامپیوتر از پرینتر متصل به کامپیوتر A که برای اونها به اشتراک گذاشته شده استفاده می کنند.
کامپیوتر های داخل شبکه خیلی سریع تر از کامپیوتر A پرینت می گیرند!!!
وقتی بررسی کردم دیدم بعد از صدور دستور پرینت توی پنجره ی print queue اول Spool می کنه و بعد پرینت،‌فکرم می کنم ایراد همینجاست که حتما اول اونرو spool‌می کنه (احتمالا روی دیسک) حالا توی تنظیمات پرینترهم گشتم اما جایی رو پیدا نردم که این Spooling‌رو بتونم غیرفعال کنم!

Print Spooler رو توي قسمت سرويس ها اگه بريد مي بينيد مربوط به خود ويندوز هست و جلوش مايكروسافت نوشته. اگه غير فعال بشه اصلا پرينتر كار نمي كنه!

Mo5tafa
03-03-2012, 11:25
Print Spooler رو توي قسمت سرويس ها اگه بريد مي بينيد مربوط به خود ويندوز هست و جلوش مايكروسافت نوشته. اگه غير فعال بشه اصلا پرينتر كار نمي كنه!

خوب اینو که خودمم می دونم، اتفاقا غیر فعالش کردم و همین اتفاق افتاد :31:
من می خوام بدونم چیکارش کنم که Spool نکنه، آخرشم ویندوز عوض می کنم، فک کنم :13:

fouad-pes
03-03-2012, 11:45
فؤاد عزيز!
دستگاه اپسوني كه 8-9 ماه بي استفاده مونده باشه احتمال خوب پرينت كردنش حدود 20 درصد هست(خوش بينانه گفتم) اگه هدش خراب شده باشه به دردسر و هزينه اش نمي ارزه.
در مورد خالي نشون دادن ميشه بيشتر توضيح بدي؟‌ الان ارور كارتريج داري ؟‌پرينت ميكنه يا نه.
اتصالات پرينتر و كارتريج ها رو تميز كنيد.

منظورم اینه که همون پیغام و شکلی که برای کاتریج خالی نشون میده رو با پر کردن کاتریج هم میده.
هیچ امیدی نیست بتونم درستش کنم؟
دفعه قبل هم همین مشکل پیش اومد،با کاتریج پره پر بردم نمایندگی، یه 30-40 تومن گرفتن با کاتریج خالی خالی تحویل دادن!
اگه نمی ارزه درستش کنم، چی پیشنهاد میدید؟ سقف قیمت هم 160 تومن. البته میخوام هم پرینت بگیره و هم کپی و ضمن اینکه با ویندوز 7 64 بیتی سازگار باشه.

mohammad.t
03-03-2012, 15:47
منظورم اینه که همون پیغام و شکلی که برای کاتریج خالی نشون میده رو با پر کردن کاتریج هم میده.
هیچ امیدی نیست بتونم درستش کنم؟
دفعه قبل هم همین مشکل پیش اومد،با کاتریج پره پر بردم نمایندگی، یه 30-40 تومن گرفتن با کاتریج خالی خالی تحویل دادن!
اگه نمی ارزه درستش کنم، چی پیشنهاد میدید؟ سقف قیمت هم 160 تومن. البته میخوام هم پرینت بگیره و هم کپی و ضمن اینکه با ویندوز 7 64 بیتی سازگار باشه.

اين 8-9 ماه بحث هد هست حتي اگه كارتريج نو روي دستگاه بذاريد باز هم دستگاه پرينت نخواهد كرد چون هد احتمال زياد خشك شده.
من اين قسمت رو متوجه نشدم كارتريج رو شارژ كرديد؟‌كارتريج هاي اصل اپسون يا meva ماديران يكبار مصرف هستند و قابليت شارژ ندارند.
الان با تغيير قيمت ها و ... زياد مورد خوبي توي ذهنم ندارم شايد اچ هاي مدل 1050 يا 2050 به كار شما بيان.درايورهاي 7 64 رو داره باقيش رو نمي دونم.

fouad-pes
03-03-2012, 17:49
اين 8-9 ماه بحث هد هست حتي اگه كارتريج نو روي دستگاه بذاريد باز هم دستگاه پرينت نخواهد كرد چون هد احتمال زياد خشك شده.
من اين قسمت رو متوجه نشدم كارتريج رو شارژ كرديد؟‌كارتريج هاي اصل اپسون يا meva ماديران يكبار مصرف هستند و قابليت شارژ ندارند.
الان با تغيير قيمت ها و ... زياد مورد خوبي توي ذهنم ندارم شايد اچ هاي مدل 1050 يا 2050 به كار شما بيان.درايورهاي 7 64 رو داره باقيش رو نمي دونم.
مرسی
از کدوم کاتریج ها باید استفاده کنم تا بتونم شارژشون کنم؟ اگه میشه آدرس سایتی که اینترنتی فروش داره رو بدید. آخه اینجا دسترسی ندارم به این تجهیزات. بازم ممنون

majidgolizadeh
03-03-2012, 23:15
ویندوزم 7 64 بیت
پرینتر رو که با کابل usb وصل کردم خودش از طریق اینتر نت درایور رو نصب کرد و کار هم میکنه .
اما توی قسمت نرم افزار پرینتر که میری تو قسمت Qualityرزولیشن 300 و600 هستش.چطور میتونم براش Quality چاپ رو 1200 تعریف کنم.؟
در ضمن نرم افزار صرفا" برای ویندوز 7 تو سایتش نیست و فرمتی که نصب میشه PCL5 هستش.

N!CE^M4N
04-03-2012, 08:35
سلام دوستان ... مشکل من اینه که وقتی توی آفیس 2010 یک فایل با هاشیه پرینت میگیرم قسمت پایین هاشیه چاپ نمیشه ؟؟؟
مشکل از پرینتره یا آفیس ؟؟؟؟ ممنون میشم کمک کنین .....

ALI16437
04-03-2012, 12:37
سلام دوستان
من یک پرینتر hp LaserJet P2035n خریدم و حالا باهاش یک
مشکل دارم اونم این است که روی کارت شبکه اون پسورد
گذاشتم و پسورد رو فراموش کردم حالا وقتی ایپی موبوطه
رو در مرورگر میزنم یک صفحه باز میشه مینویسه یوزر و
پسورد رو بزنید که هرچی میزنم مینویسه اشتباه است
حالا اگر کسی از دوستان اطلاعاتی داره دریغ نکنه

ممنونم علی

N!CE^M4N
04-03-2012, 13:36
سلام دوستان ... مشکل من اینه که وقتی توی آفیس 2010 یک فایل با هاشیه پرینت میگیرم قسمت پایین هاشیه چاپ نمیشه ؟؟؟

کسی جواب منو نمیده ؟؟؟؟؟

mohammad.t
04-03-2012, 15:45
مرسی
از کدوم کاتریج ها باید استفاده کنم تا بتونم شارژشون کنم؟ اگه میشه آدرس سایتی که اینترنتی فروش داره رو بدید. آخه اینجا دسترسی ندارم به این تجهیزات. بازم ممنون

اپسون ها كارتريج قابل شارژ ميشه تهيه كرد. اگه مراكزي هستند توي شهرتون كه خدمات پرينتر انجام ميدن از اونها بگيريد اينجوري تست هم ميشن قبل خريد. سايت اينترنتي هم محاشاپ و پارس كپي و ... هستند.

mohammad.t
04-03-2012, 15:57
ویندوزم 7 64 بیت

بايد درايورش رو پيدا كنيد و نصب كنيد تا تنظيمات كامل رو در اختيار داشته باشيد.الان ويندوز نتونسته درايورش رو پيدا كنه و از درايور عمومي پرينترها استفاده ميكنه. راهي كه توي سايت هاي خارجي ديدم اين بود كه درايور قبلي رو پاك كنيد و از درايورهاي ويندوز ويستا استفاده كنيد. تست كنيد ببينيد چي ميشه.

---------- Post added at 03:57 PM ---------- Previous post was at 03:56 PM ----------

شما قبلش توي پرينت پريويو نگاه كن ببين چطوره. اگه حاشيه ها نيومده بوده margins رو كم يا صفر كن.

ekf2000
04-03-2012, 23:12
سلام دوستان میخواستم بدونم با پرینتر های سوزنی هم میشه پرینت متن و عکس های معمولی رو گرفت؟ایا باکاغذ معمولی a4هم جواب میدن؟ رنج و حدود قیمتشون تو بازار چنده؟ اگه میشه سریعا راهنماییم کنید

N!CE^M4N
04-03-2012, 23:20
شما قبلش توي پرينت پريويو نگاه كن ببين چطوره. اگه حاشيه ها نيومده بوده margins رو كم يا صفر كن.[/QUOTE]

داخل پیریویو کامل نشون میده ولی وقتی پرینت میگیرم قسمت انتهایی یعنی پایین هاشیه رو چاپ نمیکنه .

mohammad.t
05-03-2012, 00:35
شما قبلش توي پرينت پريويو نگاه كن ببين چطوره. اگه حاشيه ها نيومده بوده margins رو كم يا صفر كن.

داخل پیریویو کامل نشون میده ولی وقتی پرینت میگیرم قسمت انتهایی یعنی پایین هاشیه رو چاپ نمیکنه .[/QUOTE]

توي قسمت page layout نگاه كن (2010 كه اينطوره؟ من 2007 دارم!) قسمت size رو روي A4 بذار چون پيشفرض بعد از نصب آفيس اندازه كاغذ روي كاغذ نامه هست كه بزرگتر از A4 هست.
اگه نشد بريم سراغ پرينتر كه ببينيم ايرادي داره يا نه ولي 99 درصد پرينتر هاي ليزري امكان نداره قسمت پايين يا بالاي برگه رو چاپ نكنن چون كارشون رولي هست يعني اگه چاپ نكنن بايد از بالا تا پايين چاپ نكنن.

mohammad.t
05-03-2012, 00:41
سلام دوستان میخواستم بدونم با پرینتر های سوزنی هم میشه پرینت متن و عکس های معمولی رو گرفت؟ایا باکاغذ معمولی a4هم جواب میدن؟ رنج و حدود قیمتشون تو بازار چنده؟ اگه میشه سریعا راهنماییم کنید

پرينتر هاي سوزني رو توي قبض هاي آب و برق قديم(الان خيلي جاها ليزري شدن!) يا بليط قطار و اتوبوس و ... مي تونيد ببينيد؛ وقتي نگاه ميكنيد انگار حرف ها پيوسته نيستند و نقطه نقطه گذاشته شده!
كلا براي پرينت عكس كه هيچ براي پرينت متن هم مناسب نيستند مگر كارهاي زياد.مدلهايي ازشون دهها هزار برگ پرينت ميكنن حتي بدون يك ريال هزينه.
صدا هم الا ماشالله!
كلا گفتم كه اگه براي خونه و ... مي خواهيد بي خيال بشويد. مصارف فقط بليط و قبوض و بارنامه ...

N!CE^M4N
06-03-2012, 10:11
داخل پیریویو کامل نشون میده ولی وقتی پرینت میگیرم قسمت انتهایی یعنی پایین هاشیه رو چاپ نمیکنه .

توي قسمت page layout نگاه كن (2010 كه اينطوره؟ من 2007 دارم!) قسمت size رو روي A4 بذار چون پيشفرض بعد از نصب آفيس اندازه كاغذ روي كاغذ نامه هست كه بزرگتر از A4 هست.
اگه نشد بريم سراغ پرينتر كه ببينيم ايرادي داره يا نه ولي 99 درصد پرينتر هاي ليزري امكان نداره قسمت پايين يا بالاي برگه رو چاپ نكنن چون كارشون رولي هست يعني اگه چاپ نكنن بايد از بالا تا پايين چاپ نكنن.[/QUOTE]

مرسی دوست عزیز که به پست ها جواب میدی و به همه کمک میکنی ...

نه مشکل سایز هم نیست ! قبلا سالم بود و درست میگرفت ! یه تنظیمی از ورد به هم ریخته که باعث این میشه !

چه جوری میشه آفیس رو کاملا ریست کرد بشه مثل روز اولش ؟؟؟

Farshadd
06-03-2012, 11:23
سلام
مال من 1660 ورژن 30 هست

با این روش وقتی چراغ چشمک زن میشه دیگه تا زمان نا محدود چشمک می زنه.

چیکارش کنم

m.b.z
06-03-2012, 11:27
سلام
دیروز چند تا کاغذ فوتو به دستم رسید که دارای بافت بود و پشتش هم مثل کاغذ گلاسه بود.
و پرینتی که روی اون گرفتم کیفیت و عمق خیلی بیشتری نسبت به پرینت روی فوتو گلاسه داشت و اون
براقیت زیادی که فوتو گلاسه داشت رو نداره.
میخواستم بدونم کسی میدونه این چه نوع کاغذی هست؟
اگر راهنمایی کتید ممنون میشم.

mohammad.t
06-03-2012, 13:18
اگه نشد بريم سراغ پرينتر كه ببينيم ايرادي داره يا نه ولي 99 درصد پرينتر هاي ليزري امكان نداره قسمت پايين يا بالاي برگه رو چاپ نكنن چون كارشون رولي هست يعني اگه چاپ نكنن بايد از بالا تا پايين چاپ نكنن.

مرسی دوست عزیز که به پست ها جواب میدی و به همه کمک میکنی ...

نه مشکل سایز هم نیست ! قبلا سالم بود و درست میگرفت ! یه تنظیمی از ورد به هم ریخته که باعث این میشه !

چه جوری میشه آفیس رو کاملا ریست کرد بشه مثل روز اولش ؟؟؟[/QUOTE]

ديگه به بخش پرينتر مربوط نميشه:31:.

---------- Post added at 01:18 PM ---------- Previous post was at 01:13 PM ----------

سلام
دیروز چند تا کاغذ فوتو به دستم رسید که دارای بافت بود و پشتش هم مثل کاغذ گلاسه بود.
و پرینتی که روی اون گرفتم کیفیت و عمق خیلی بیشتری نسبت به پرینت روی فوتو گلاسه داشت و اون
براقیت زیادی که فوتو گلاسه داشت رو نداره.
میخواستم بدونم کسی میدونه این چه نوع کاغذی هست؟
اگر راهنمایی کتید ممنون میشم.

كاغذهاي گلاسه دو نوع براق و مات دارند. نوع مات رو بعضي ها بيشتر مي پسندند چون نور رو منعكس نمي كنه.احتمالا از نوع گلاسه مات بوده.
اطلاع بيشتري در مورد انواع خاص كاغذ رو ندارم:31:

hossein4276
06-03-2012, 14:15
سلام
من پرینتر canon cp 760 دارم مشکلی که دارم اینه که وقتی عکسی پرینت میکنم تو عکس قسمتهای کوچیکی رو پرینت نمیکنه و نقطه های کوچیکی به وجود میاد و یه جورایی عکس رو خراب میکنه چون کامل پرینت نمیکنه اکثرا هم بالای عکس ها مشکل داره وقسمت پایین عکس رو کامل چاپ میکنه؟

nimoolia2
06-03-2012, 23:13
به عنوان یه تازه کار!
سلام!
از دیروز پرینترم اول و آخر عکس رو بد میگیره خطهای آبی داره. وسط عکس خیلی خوبه اما 0.5 سانت اول و آخر خوب نیست.

کمک کنید دوستان!

nimoolia2
07-03-2012, 09:49
دوستان حل شد :)
با یه ترفند ساده بعد از 20- 30 بار هد کلینر درست نشده بود. یه سرنگ برداشتم زدم به مخزن و بعد جوهر رو کشیدم به سمت مخزن چند بار این کار رو تکرار کردم بالاخره درست شد.

jorj
07-03-2012, 15:27
سلام
يه پرينتر 1410 داريم . هر چند تا پرينتر ، دكمه بالاش روش مي شه و كاغذ سفيد بيرون مي ده .

دكمه بالاي كه يك بار بزنيم ، دوباره شروع مي كنه به پرينت گرفتن .

دوستان ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد كه مشكلش چي هست .؟

mohammad.t
08-03-2012, 01:25
سلام
يه پرينتر 1410 داريم . هر چند تا پرينتر ، دكمه بالاش روش مي شه و كاغذ سفيد بيرون مي ده .

دكمه بالاي كه يك بار بزنيم ، دوباره شروع مي كنه به پرينت گرفتن .

دوستان ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد كه مشكلش چي هست .؟

من خيلي متوجه نشدم! شما هم متن رو بخونيد اگه متوجه شديد يه توضيحي بديد:10:

jorj
09-03-2012, 18:48
مشکل اینجاست که هر از چند گاهی پرینتی که ارسال شده نمی گیره (پرینت داخل اسپولر هست ) و کاغذ سفید بیرون می ده.
حالا دکمه بالایی دستگاه روشن می شه ، اون که فشار بدی دوباره شروع می کنه به گرفتن ادامه همون پرینت . اگر هم فشار ندی که در همون حالت می مونه

fisheries65
10-03-2012, 01:47
دوستان میشه یه پودر خوب برای کارتریج سامسونگ 4300 پیشنهاد کنین؟
برای تمیز کردن کارتریج (درام هاش) یه جا خوندن که با مایع ظرفشویی بشوریدش!!! تائید میکنین؟
در آخر لطفا یکی از سمت راست تونر سامسونگ 4300 (جایی که دریچه برای ریختن پودر هست) البته باز شده ، عکسی برای من بزاره
یه فنر تو اون قسمت هست که برای من در رفت، حالا نمیدونم طوری که جا زدم صحیح هست یا نه!!!

مرسی

Mo5tafa
10-03-2012, 10:36
توی شبکه محلی، همه کامپیوترها از پرینتر متصل به سیستم A که Shared شده استفاده می کنن، وقتی کامپیوتر جدید به شبکه اضافه میشه کافیه توی این کامپیوتر جدید برم قسمت Network و روی اسم کامپیوتر A کلیک کنم و از موارد Shared شده روی پرینتر دوبار کلیک کنم تا اضافه بشه.
اینکار همیشه جواب میداده تا اینکه
یه ویندوز 7 نصب کردم که 64 بیتی است، وقتی همین کارو می کنم یه خطا میده که توضیحاتی نداره ( به قول خودش Unknown) فقط میگه یه فایل *.INF لازم داره که نیست، بعد Brows میده که Document که فایل رو بهش آدرس بدیم!
میگه درایور توی شبکه براش پیدا نکرده!!

یعنی چی؟ من چیکار باید کنم؟
پرینتری که Shared شده که لازم نیست درایورش نصب شده باشه نه؟ خوب اون درخواست اش رو برای دستگاه مقصد می فرسته و اون که درایور رو داره پرینت می گیره دیگه؟ ): ضمنا گشتم درایور ویندوز سون 64 بیتی برای پیرینتر پیدا نکردم.
دو تا پرینتره یکی hp 1320 و اون یکی Sharp ar-2120 (اگه دومی رو اشتاه نکرده باشم)

خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

jorj
10-03-2012, 20:09
توی شبکه محلی، همه کامپیوترها از پرینتر متصل به سیستم A که Shared شده استفاده می کنن، وقتی کامپیوتر جدید به شبکه اضافه میشه کافیه توی این کامپیوتر جدید برم قسمت Network و روی اسم کامپیوتر A کلیک کنم و از موارد Shared شده روی پرینتر دوبار کلیک کنم تا اضافه بشه.
اینکار همیشه جواب میداده تا اینکه
یه ویندوز 7 نصب کردم که 64 بیتی است، وقتی همین کارو می کنم یه خطا میده که توضیحاتی نداره ( به قول خودش Unknown) فقط میگه یه فایل *.INF لازم داره که نیست، بعد Brows میده که Document که فایل رو بهش آدرس بدیم!
میگه درایور توی شبکه براش پیدا نکرده!!

یعنی چی؟ من چیکار باید کنم؟
پرینتری که Shared شده که لازم نیست درایورش نصب شده باشه نه؟ خوب اون درخواست اش رو برای دستگاه مقصد می فرسته و اون که درایور رو داره پرینت می گیره دیگه؟ ): ضمنا گشتم درایور ویندوز سون 64 بیتی برای پیرینتر پیدا نکردم.
دو تا پرینتره یکی hp 1320 و اون یکی Sharp ar-2120 (اگه دومی رو اشتاه نکرده باشم)

خیلی ممنون میشم کمکم کنید.
;توی شبکه اگر کلاینتی بخواهد از پرینتر ، پرینت سرور استفاده کنه زمان اضافه کردن اون پرینتر ، درایورش ، از پرینت سرو دانلود می شه . توی xp این مراحل دریافت درایور نشون نمی ده و در 7 قابل مشاهده هست .

Mo5tafa
11-03-2012, 07:52
;توی شبکه اگر کلاینتی بخواهد از پرینتر ، پرینت سرور استفاده کنه زمان اضافه کردن اون پرینتر ، درایورش ، از پرینت سرو دانلود می شه . توی xp این مراحل دریافت درایور نشون نمی ده و در 7 قابل مشاهده هست .
خوب با این حساب، وقتی سیستم عامل سرور ویندوز XP اونم از نوع 32 بیتی باشه، و من بخوام توی کلاینتی که ویندوز 7 اونم 64 بیتی، پرینتر داشته باشم، مجبورم جداگانه توی سیستم کلاینت درایور 64 بیتی همون پرینتر رو نصب کنم؟
یعنی اینطوری حل میشه؟

متاسفانه درایور 64 بیتی پرینتر HP 1320 رو پیدا کردم اما جواب نداد، و اون یکی پرینتر یعنی Sharp AR-2120 هم اصلا پیدا نشد!
راه دیگه ای نیست؟

aidin4095
12-03-2012, 14:30
سلام دوستان.

میشه بفرمایید که ایا راهی برای تعمیر درام پرینتر اچ پی که خط افتاده باشه روش وجود داره ؟

jorj
12-03-2012, 22:36
سلام دوستان.

میشه بفرمایید که ایا راهی برای تعمیر درام پرینتر اچ پی که خط افتاده باشه روش وجود داره ؟

نه . سیزده تومن ناقابل که دیگه این حرف ها رو نداره

behzadtoraabi
13-03-2012, 01:45
سلام...
دوستان اساتیـــــــــد یه مشکل مسخره برام پیش اومده ...اگه ممکنه فورا کــــــــــمکـــــــــم کــــــــــــنـــــــــیـ ــــد
من یه پرینتر epson p50 دارم که وقتی باهاش پرینت میگیرم پر رنگ تر پرینت میگیره... هر کاغذی هم میندازم درست نمیـــــشــــه...
و بردمش یه خدماتی برام با دستگاه خودم پرینت گرفت و مثه بنــــز پرینت گرفت.بدون مشکلی....
:42: حتما باید تا فردا صبح درستش کنـــم:41:

behzadtoraabi
13-03-2012, 01:55
کـــــــــــــســــــــــ ــی ایـــــــــنــــــــجــــ ـــا نیــــــســــــــت ؟؟ :42::42:

ashkanshahroozy
13-03-2012, 04:10
سلام دوستان
من مدتیه پرینترم خراب شده ( اچ پی 3600 ) و هربار که پرینت رو میزنم تنها چراغش چشمک میزنه و مشکل کارتریج سیاه رو میگیره درحالیکه این کارتریج سالمه .میخواستم بپرسم راهی برای تعمیرش هست ؟؟
اگر گزینه تعمیر رو بزاریم کنار میخواستم بپرسم از بین 2 پرینتر hp1050 و Canon pixma 280 کدوم رو بهتر میدونید ؟؟؟؟بیشتر برام کیفیت مهمه
ممنون میشم کمکم کنید
مرسی

m_ghamami
13-03-2012, 09:22
سلام به همه
من یک 3820 اچ پی دارم ، از وقتیکه رو ی یو ای بیش ولتاژ افتاده دیگه روشن نمیشه!!!!
کجا رو باید چک کنم
ظاهر بورد سالمه
خروجی پاورش حدود 17 ولته
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

behzadtoraabi
13-03-2012, 19:48
اساتیــــد پرینتر (p50) من رو سی دی ام نمیزنه....یعنی یا یه گوشه پایین میزنه یا بالا.....

AliHercule
13-03-2012, 23:38
سلام به همگی.
من پرینتر 4 کاره Hp-m1212nf گرفتم مشکلم باهاش اینه که رو سی دیش نوشته 1210 و چندتا مدل دیگه ولی 1212 نیست. درایورشم میخام نصب کنم اونجایی که میگه usb رو وصل کن و روشنش کن تا اونجا میره و درایور پرینتر شناسایی میشه ولی چون ماله این مدل نیست نصب نمیشه....همرو هم نصبیدم ولی باز همینطوره....
رفتم تو سایت خود Hp و درایور 1212 رو دانلود کردم ولی بازم درایور دانلود شده مثل cd خودشه یعنی مدله 1210 توشه و بازم نصب نمیشه....
کسی میدونه مشکل کجاست:13:
یهنی هیچ درایوری واسش نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:19:

Mo5tafa
14-03-2012, 07:39
سلام به همگی.
من پرینتر 4 کاره Hp-m1212nf گرفتم مشکلم باهاش اینه که رو سی دیش نوشته 1210 و چندتا مدل دیگه ولی 1212 نیست. درایورشم میخام نصب کنم اونجایی که میگه usb رو وصل کن و روشنش کن تا اونجا میره و درایور پرینتر شناسایی میشه ولی چون ماله این مدل نیست نصب نمیشه....همرو هم نصبیدم ولی باز همینطوره....
رفتم تو سایت خود Hp و درایور 1212 رو دانلود کردم ولی بازم درایور دانلود شده مثل cd خودشه یعنی مدله 1210 توشه و بازم نصب نمیشه....
کسی میدونه مشکل کجاست:13:
یهنی هیچ درایوری واسش نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:19:

چه error یی میده؟
دقت کن درایو مربوط به سیستم عامل خودت باشه، به 32 بیت و 64 یبتی بودن اش هم دقت کن.
متن پیغام خطا معمولا مشکل رو اعلام می کنه ها.

---------- Post added at 09:39 AM ---------- Previous post was at 09:38 AM ----------

سلام...
دوستان اساتیـــــــــد یه مشکل مسخره برام پیش اومده ...اگه ممکنه فورا کــــــــــمکـــــــــم کــــــــــــنـــــــــیـ ــــد
من یه پرینتر epson p50 دارم که وقتی باهاش پرینت میگیرم پر رنگ تر پرینت میگیره... هر کاغذی هم میندازم درست نمیـــــشــــه...
و بردمش یه خدماتی برام با دستگاه خودم پرینت گرفت و مثه بنــــز پرینت گرفت.بدون مشکلی....
:42: حتما باید تا فردا صبح درستش کنـــم:41:

یعنی روی یه سخت افزار دیگه پرینترت درست کار می کنه، پس مشکل از پرینترت نیس دیگه، ساده ترین راه اینه که سیستم عامل ات رو عوض کنی!

hosseinmet
14-03-2012, 08:28
من یه چند کاره کانن (mp630) کهه الان میزنه هدی که رویدستگاه نصب هست مخصوص این مدل نیست (error 0051) . و دستگاه دیگه نه پرینتمیگیره و نه اسکن . به نظرتون ایراد از چیه ؟و اینکه ارزش تعمیر داره یا نه ؟

behzadtoraabi
14-03-2012, 15:05
چه error یی میده؟
دقت کن درایو مربوط به سیستم عامل خودت باشه، به 32 بیت و 64 یبتی بودن اش هم دقت کن.
متن پیغام خطا معمولا مشکل رو اعلام می کنه ها.

---------- Post added at 09:39 AM ---------- Previous post was at 09:38 AM ----------

یعنی روی یه سخت افزار دیگه پرینترت درست کار می کنه، پس مشکل از پرینترت نیس دیگه، ساده ترین راه اینه که سیستم عامل ات رو عوض کنی!

!!!نمیدونم...
حالا سی دی رو چرا اونطوری میزنه..>؟
یه گوشه بالا میزنه....یا یه گوشه پاییین

mojtaba_2006
14-03-2012, 15:58
سلام دوستان
چند کاره کانن 3010 گرفتم ،اما زمانیکه پرینت میگیرم ، جاهایی از کاغذ که باید کاملا سفید باشند ،مقداری بسیار کمی از تونر را پخش میکنه یا بهتر بگویم، تمام سطح کاغذ را با یک لایه ضعیف میپوشاند ، میخواستم ببینم که مشکل از چیست ، ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید.

varians
15-03-2012, 11:58
سلام
کارتریج 121 رنگی من شارژش کردم و با سرنگ هواگیری کردم و تست روی دستمال هم کاملا اوکیه و هر سه رنگش خوب و قشنگ رنگ میدن. اما نمیدونم چرا وقتی سوار پرینتر میکنم رنگ زرد و آبی اصلا رنگ نمیده رو کاغذ ؟
دوستان نمیدونن مشکلش چیه ؟
تنظیمات پرینتر هم چک کردم اوکیه

Mo5tafa
15-03-2012, 13:52
!!!نمیدونم...
حالا سی دی رو چرا اونطوری میزنه..>؟
یه گوشه بالا میزنه....یا یه گوشه پاییین

نمی دونم
اگر گارانتی داره با شرکت گارانتی تماس بگیر، مشکلات متداول رو انقدر باهاش برخورد کردند که راحت بهت می گن ایراد از کجاش

hosseinmet
15-03-2012, 14:03
من یه چند کاره کانن (mp630) کهه الان میزنه هدی که رویدستگاه نصب هست مخصوص این مدل نیست (error 0051) . و دستگاه دیگه نه پرینتمیگیره و نه اسکن . به نظرتون ایراد از چیه ؟و اینکه ارزش تعمیر داره یا نه ؟

کسی از دوستان نظری نداره ؟

Sent from my iPad using Tapatalk HD

varians
17-03-2012, 14:13
سلام
کارتریج 121 رنگی من شارژش کردم و با سرنگ هواگیری کردم و تست روی دستمال هم کاملا اوکیه و هر سه رنگش خوب و قشنگ رنگ میدن. اما نمیدونم چرا وقتی سوار پرینتر میکنم رنگ زرد و آبی اصلا رنگ نمیده رو کاغذ ؟
دوستان نمیدونن مشکلش چیه ؟
تنظیمات پرینتر هم چک کردم اوکیه
کسی نیست جواب بده ؟

mohammad.t
17-03-2012, 18:26
کسی نیست جواب بده ؟

شما وقتي روي دستمال تست ميكني روي دستمال فشار ميدي خب معلومه كه جوهر مي ترسه مياد بيرون!
آروم فقط روي دستمال بكش ببين باز بيرون مياد يا نه.
من حدسم اينه كه كارتريج شما جوهر توش خشك شده از چند صفحه قبل تا الان چند بار بهتون گفتم حيا كن ديگه اين كارتريج رو رها كن:31:

behzadtoraabi
21-03-2012, 14:05
سلام دوستان..
من پرینتر p50 epson دارم...وقتی میخوام از تو فتو شاپ یا خود عکس رو (که از قبل برای سی دی طراحی شده ست) بزنم رو سی دی یه گوشه بالا میزنه یا پایین..
بعد وقتی با نرم افزار خود سی دی اپسون که یه سری نمونه داره رو رو سی دی بزنم خیلی زیــــبا پاپ میکنه...ولی مشکل اینجاست که وقتی میخوام عکس مورد نظر رو بندازم تو این نرم افزار سی دی اپسون ارور میده که این فایل برای سی دی اپسون نیست!!!!!!!
.... دم عیدی همه کارام رو لنگ گذاشته...
راستی سال نو مبارک.

rouhallah
23-03-2012, 22:30
به نام خدا
سلام
من یه پرینتر کنن(canon) مدل 4840 خریدم
هنگام نصبش تو پرینت گرفتن با word و اسناد اینترنتی و پی دی اف مشکل داشت و فقط با استفاده از نرم افزار خودش عکس رو بدون مشکل پرینت میگرفت. اما نمی‌دونم چطوری شد که مشکلش حل شد.

الان جوهر‌هاش تموم شد و من مخزن قابل شارژ روش نصب کردم. بازم عکس رو با نرم افزار بدون مشکل پرینت می‌گیره. اما دوباره همون مشکل پرینت کردن سند word و صفحات اینترنتی و صفحات پی دی اف وجود داره

اگه ممکنه کمک کنید
با تشکر

behzadtoraabi
25-03-2012, 00:36
دوستان شما خیلی استادید...خودم حلش کرم

mehran gorji
28-03-2012, 08:05
به نام خدا
سلام
هنگام نصبش تو پرینت گرفتن با word و اسناد اینترنتی و پی دی اف مشکل داشت و فقط با استفاده از نرم افزار خودش عکس رو بدون مشکل پرینت میگرفت. اما نمی‌دونم چطوری شد که مشکلش حل شد.

الان جوهر‌هاش تموم شد و من مخزن قابل شارژ روش نصب کردم. بازم عکس رو با نرم افزار بدون مشکل پرینت می‌گیره. اما دوباره همون مشکل پرینت کردن سند word و صفحات اینترنتی و صفحات پی دی اف وجود داره

اگه ممکنه کمک کنید
با تشکر
تنظیمات کاغذ را از تنظیمات هنگام به پرینت و ... چک کنید و ست از دیفالت را روی 4840 بزارید.

LordMMD
28-03-2012, 11:15
من یه HP D2460 دارم که از شارژ کردنش خسته شدم. چون هم به دلیل سه رنگ در یک کارتریج دردسرش زیاده و هم این که 5 ml بیشتر جا نمیگیره.
تصمیم دارم یک ip3600 بگیرم که رنگ هاش جداست و 15 ml هم جا میگیره. شما توصیه ای دارید ؟ شارژش راحته ؟ هزینه های این پرینتر چطوریه ؟ ممنون

mehran gorji
28-03-2012, 12:02
من یه HP D2460 دارم که از شارژ کردنش خسته شدم. چون هم به دلیل سه رنگ در یک کارتریج دردسرش زیاده و هم این که 5 ml بیشتر جا نمیگیره.
تصمیم دارم یک ip3600 بگیرم که رنگ هاش جداست و 15 ml هم جا میگیره. شما توصیه ای دارید ؟ شارژش راحته ؟ هزینه های این پرینتر چطوریه ؟ ممنون
ip 3600 کارتریج فابریکاش شارژ نمیشه و قیمت بالایی دارند دونه ای 25 تومن باید شده باشه.

میتوانید پمپ هم نصب کنید که من توصیه نمیکنم برای این مدل دستگاه ها.

هخامنشی
28-03-2012, 13:46
نوشته شده توسط rouhallah
به نام خدا
سلام

اگه ممکنه کمک کنید
با تشکر

دوست عزیز ویندوزتو عوض کن.ایراده ویندوزه

---------- Post added at 02:42 PM ---------- Previous post was at 02:40 PM ----------

[/COLOR]

دستگاه خوبیه.بخر.فقط مخزن و جوهر چینی روش ننداز.این جنسای چینی خیلی مزخرف هستند. تایوانی.اکراینی.کره ای

---------- Post added at 02:46 PM ---------- Previous post was at 02:42 PM ----------

خودت دارری میگی هد این دستگاه نیست
هد سالم خودشو بنداز حله
دستگاه خوبیه اگه بتونی هد خودشو به قیمت پیدا کنی

Muhammad-ALi
29-03-2012, 21:58
آیا در بین پرینترهای فوتواسمارت اچ پی پرینتری هست که دارای کارتریج های زرد و آبی و قرمز وآبی روشن وقرمز روشن و مشکی و فوتومشکی باشد؟