PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات جزئی در مورد هر نوع چاپگـــــــــر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

mehran gorji
30-09-2011, 16:22
داخل کریج جلوی پولکی را با دستمال اغشته به الکل تمیز کنید. دستگاه خاموش باشد
و همنین جلوی کارتریج را تمیز کنید جا بزنید.

در صورتی که درست نشد باید برید به مراکز شارژ و 2 تا کارتریج اوراقی برایتان تست کند و به شما بگوید کدام کارتریج سوخته است.

SONY1983
30-09-2011, 19:06
با درود و احترام
کارتریج چاپگر کانن رو دو بار شارژ کردم و همیشه درست بوده اما این سری متاسفانه برگه رو بعد از شارژ خیلی کم رنگ میگیره مشکل قطعه هم نداره همه اجزاش سالمه و هنوز دوبار شارژ شده
لطفا راهنمایی بفرمایید.

mehran gorji
30-09-2011, 19:28
سلام دوست عزیز.
درام لوله شبز رنگ نیاز به تعویض است.

در ضمن از چه نوع ژودری استفاده میکنید؟

SONY1983
30-09-2011, 20:54
با درود
استاد درمش ااصلا زدگی نداره از پودر اچ پی سوپر گرافیک

mehran gorji
01-10-2011, 08:50
نیاز به زدگی نیست عزیزم.
فرسوده میشه.
ببین روش خط نداره؟

اچ پی سوپر گرافیک
نه یه مقدار ضعیفه میتونستی ااز پارت بگیری که حرف نداشت

SONY1983
01-10-2011, 08:55
نیاز به زدگی نیست عزیزم.
فرسوده میشه.
ببین روش خط نداره؟

نه یه مقدار ضعیفه میتونستی ااز پارت بگیری که حرف نداشت

با تشکر از شما
نه خط نداره سری دومه شارژ میکنم
پارت اسم پودر؟
میشه قیمت و بهترین پودر رو برای چاپگر کانن بفرمایید.ممنونم

mr-secret
01-10-2011, 09:47
سلام اقای گرجی
یه چاپگر HP 7000 داریم موقع روشن کردن خودش تست چاپ میکنه
خلاصه هر دفعه که خاموش و روشن میشه بدون اینکه به کامپیوتر وصل باشه تست چاپ میکنه
بیشتر وقتها هم که با کامپیوتر چاپ رو میزنیم کاغذ رو میکشه ولی خیلی سریع سفید میده بیرون

ehsan_old
01-10-2011, 11:58
سلام آقای mehran gorji

من یه پرینتر جوهرافشان Canon S520 دارم که چند روزه وقتی میخوام یه صفحه رنگی پرینت بگیرم، رنگ سیاه رو چاپ نمیکنه و مابقی رنگها رو چاپ میکنه. و اگه Greyscale چاپ کنم، رنگ سیاه کاملاً درست چاپ میکنه.

به عبارتی، تو پرینت صفحه رنگی نمیتونه از رنگ مشکی استفاده کنه و تمام رنگ هایی که از 1% تا 100% رنگ مشکی توش به کار رفته، رو سفید میگیره.

یه مثال دیگه بزنم:
یه فایل Word با 4 خط نوشته به رنگ زرد، آبی، قرمز و مشکی رو اگه رنگی پرینت بگیرم، خط مشکی رنگ اصلاً پرینت گرفته نمیشه.
ولی اگر 3 رنگ دیگه رو هم مشکی کنم، میتونه پرینت بگیره حتی اگه تیک Greyscale رو نزنم.

چه کار میتونم بکنم که درست بشه؟

akbar-1
01-10-2011, 18:13
سلام من میخام یک پرینترسیاه سفید بخرم برای استفاده تو خونه هفته ای هم 10 الی 20 تا پرینت میگیرم میانگین
به نظرتون لیزری بگیرم یا جوهر افشان ؟ شارژش میخام خودم انجام بدم میگن اگه جوهر افشان بگیری شارژش راهته و قیمت تموم شده هم در حد برگی 20 تومن در میاد ولی میگن شارژ لیزری سخته و قیمت هر برگ پرینت نسبت به جوهر افشان هم گرونتر درمیاد
من خودم مد نظرم hp laser jet p1102 هستش ولی اگه به نظرتون شازژه جوهر افشان راهتتره و بازدهیش هم بیشتره جوهر افشان بگیرم؟اگه لیزری خوبه بهتریم مدلش که راهت شارژ شه و واسه کاربر تو خونه هم خوب باشه رو بگید بگیرم در کل تشکر(اموزش شارژ رو از سایت تهران اچ پی دیدم یکم سخت بود)
اگه تو تاپیک اشتباهی پست دادم ببخشید

1hamed
01-10-2011, 19:43
سلام من یک پرینتر سامسونگ ml-1660 دارم قبلا ریست کردم الان حدود 800-900 برگ پرینت گرفته ام
مشکلی که دارد قسمتی از صفحه صفحه را کم رنگ میزند البته اگر کارتریج را دربیاورم وکمی تکان دهم درست میشود ولی بعد از چند پرینت دوباره کم رنگ حدس میزنم که پودرش در حال تمام شدن هست ایا حدس من درست هست چون میخواهم خودم شاؤزش کنم لطفا برای خرید پودر راهنمایی کنید که از چه مارکی بگیرم که خوب باشد برای یک بار شارز چقدر باید پودر بگیریم

ایا اینکه فقط نصف صفحه را کم رنگ میزند به نظر شما طبیعی هست ؟ چون در حالت عادی فکر کنم باید تمام صفحه را کم رنگ بزند یا اینکه این مورد طبیعی هست (توضیح اینکه این پرینتر قبلا اصلا شارژ نشده است)

ممنون میشوم راهنمایی کنید

TousanRayan
01-10-2011, 21:01
سلام من یک پرینتر سامسونگ ml-1660 دارم قبلا ریست کردم الان حدود 800-900 برگ پرینت گرفته ام
مشکلی که دارد قسمتی از صفحه صفحه را کم رنگ میزند البته اگر کارتریج را دربیاورم وکمی تکان دهم درست میشود ولی بعد از چند پرینت دوباره کم رنگ حدس میزنم که پودرش در حال تمام شدن هست ایا حدس من درست هست چون میخواهم خودم شاؤزش کنم لطفا برای خرید پودر راهنمایی کنید که از چه مارکی بگیرم که خوب باشد برای یک بار شارز چقدر باید پودر بگیریم

ایا اینکه فقط نصف صفحه را کم رنگ میزند به نظر شما طبیعی هست ؟ چون در حالت عادی فکر کنم باید تمام صفحه را کم رنگ بزند یا اینکه این مورد طبیعی هست (توضیح اینکه این پرینتر قبلا اصلا شارژ نشده است)

سلام
کمرنگ شدن قسمتی از صفحه 2 علت می تواند داشته باشد
شایع ترینش تموم کردم پودر با این تعداد پرینت که شما مشخص کردید احتمالا همین مورد است
دومینش کثیف شدن بلید پودر کارتریج که یک صفحه فلزی است که بعد از باز کردن با دقت آنرا با ناخن دست یا یک وسیله دیگر بطوری که به بلید آسیب نرسد تمیز کرد
برای تهیه باید بگویید اهل کجایید که آدرس مورد استفاده تان را برایتان ارسال کنیم

mehran gorji
01-10-2011, 21:33
با تشکر از شما
پارت اسم پودر؟

اون خط رو شاید شما نتونید بررسی کنید.
برای همین 2 حالت دره.

پودر ضعیف باشه و حتما باید درام خیلی تمیز باشه تا بتونه خوب پرینت کنه.

درام رو عوض کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

پارت اسم پودر؟
بله پارت تکنیک part-tech

تو پیغام خصوصی برات میگم

---------- Post added at 10:25 PM ---------- Previous post was at 10:20 PM ----------

سلام اقای گرجی
خلاصه هر دفعه که خاموش و روشن میشه بدون اینکه به کامپیوتر وصل باشه تست چاپ میکنه
بیشتر وقتها هم که با کامپیوتر چاپ رو میزنیم کاغذ رو میکشه ولی خیلی سریع سفید میده بیرون

سلام اقای گرجی
سلام.

از دوستانی که تجربه دارند خواهشمندم راهنمایی کنند.
اولین مورد است که برخورد کردم.

شما یک بار گذاشتید که تست را تا اخر بگیرد؟

روشنش که میکنی بزار تستش رو 1 یا 2 تا هم بود تا اخر خودش بگیره.
بعد ببین بعد از این میشه یا نه.

---------- Post added at 10:28 PM ---------- Previous post was at 10:25 PM ----------

سلام آقای mehran gorji

من یه پرینتر جوهرافشان Canon S520 دارم که چند روزه وقتی میخوام یه صفحه رنگی پرینت بگیرم، رنگ سیاه رو چاپ نمیکنه و مابقی رنگها رو چاپ میکنه. و اگه Greyscale چاپ کنم، رنگ سیاه کاملاً درست چاپ میکنه.

به عبارتی، تو پرینت صفحه رنگی نمیتونه از رنگ مشکی استفاده کنه و تمام رنگ هایی که از 1% تا 100% رنگ مشکی توش به کار رفته، رو سفید میگیره.

یه مثال دیگه بزنم:
یه فایل Word با 4 خط نوشته به رنگ زرد، آبی، قرمز و مشکی رو اگه رنگی پرینت بگیرم، خط مشکی رنگ اصلاً پرینت گرفته نمیشه.
ولی اگر 3 رنگ دیگه رو هم مشکی کنم، میتونه پرینت بگیره حتی اگه تیک Greyscale رو نزنم.

چه کار میتونم بکنم که درست بشه؟

سلام آقای mehran gorji
سلام احسان جان

من یه پرینتر جوهرافشان Canon S520 دارم که چند روزه وقتی میخوام یه صفحه رنگی پرینت بگیرم، رنگ سیاه رو چاپ نمیکنه و مابقی رنگها رو چاپ میکنه
خوب هدش مشکل داره عزیزم.

و اگه Greyscale چاپ کنم، رنگ سیاه کاملاً درست چاپ میکنه.
منظورت تو حالت فتواسمارت هست دیگه؟

این میتونه به خاطر ترکیب کردن رنگها باشه.
یعنی خودش 3 رنگ رو ترپیب سازی میکنه و مایه های مشکی پرینت میکنه.
برای مثال ما تو چاپ دیجیتال هم چیزی به نام رنگ مشکی نداریم.

شما یک تست 4 رنگ بگیرید ببینید درست میزنه؟
تو حالت عادی بزار پرینت کنه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 10:33 PM ---------- Previous post was at 10:28 PM ----------

سلام من میخام یک پرینترسیاه سفید بخرم برای استفاده تو خونه هفته ای هم 10 الی 20 تا پرینت میگیرم میانگین
به نظرتون لیزری بگیرم یا جوهر افشان ؟ شارژش میخام خودم انجام بدم میگن اگه جوهر افشان بگیری شارژش راهته و قیمت تموم شده هم در حد برگی 20 تومن در میاد ولی میگن شارژ لیزری سخته و قیمت هر برگ پرینت نسبت به جوهر افشان هم گرونتر درمیاد
من خودم مد نظرم hp laser jet p1102 هستش ولی اگه به نظرتون شازژه جوهر افشان راهتتره و بازدهیش هم بیشتره جوهر افشان بگیرم؟اگه لیزری خوبه بهتریم مدلش که راهت شارژ شه و واسه کاربر تو خونه هم خوب باشه رو بگید بگیرم در کل تشکر(اموزش شارژ رو از سایت تهران اچ پی دیدم یکم سخت بود)

سلام
سلام عزیزم.

ن میخام یک پرینترسیاه سفید بخرم برای استفاده تو خونه هفته ای هم 10 الی 20 تا پرینت میگیرم میانگین
انشالله به سلامتی

به نظرتون لیزری بگیرم یا جوهر افشان
در صورتی که پرینت رنگی نداری توصیه میکنم لیزری بخری

عکسهای دوبین دیجیتال رو توصیه میکنم با چاپ دیجیتال شهرتون بزنید.
که هم با کیفیت تر و 3 بعدی است و هم ماندگاری دارد.

شارژش میخام خودم انجام بدم
پودرهاش خطرناکه.
کمخونی سرطان خون و پوست میاره.
بهتر است خودت شارژ نکنی.

ولی اگه به نظرتون شازژه جوهر افشان راهتتره و بازدهیش هم بیشتره جوهر افشان بگیرم؟اگه لیزری خوبه بهتریم مدلش که راهت شارژ شه و واسه کاربر تو خونه هم خوب
میدی بیرون با 8 تومن برات شارژ میکنن نه دستت سیاه میشه نه ترس اسنو داری که کارتریج رو خراب کنی.

نه اشکال نداره.

من هم برای شما همین مدل 1102 رو توصیه میکنم.
پیشاپیش مبارکتون باشه

mehran gorji
01-10-2011, 21:40

سلام
سلام دوست گرامی

من یک پرینتر سامسونگ ml-1660 دارم قبلا ریست کردم الان حدود 800-900 برگ پرینت گرفته ام
پس الان که مشکلت در مورد ریست نیست درسته؟

مشکلی که دارد قسمتی از صفحه صفحه را کم رنگ میزند البته اگر کارتریج را دربیاورم وکمی تکان دهم درست میشود
شک نکن که شارژ کارتریجت تموم شده عزیزم.

ایا حدس من درست هست
بله
حدس شما درست بوده

از چه مارکی بگیرم که خوب باشد برای یک بار شارز چقدر باید پودر بگیریم
پارت تکنیک

پرکس

برای یک بار شارز چقدر باید پودر بگیریم
برای هر شارژ 100 گرم

ایا اینکه فقط نصف صفحه را کم رنگ میزند به نظر شما طبیعی هست
اره عزیز نگران نباش.

در ضمن برای سلامتی و دردسر خودت هم کگه شده بده بیرون 8 تومن شارژ میکنند.

mr-secret
01-10-2011, 22:32
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نه واقعیت نمیگذاشتم تست تموم بشه کنسل میکردم یعنی مشکل سریع دادن صفحه سفید میتونه از همون باشه؟
تست میکنم بهتون خبر میدم

ehsan_old
01-10-2011, 23:52
سلام احسان جان

خوب هدش مشکل داره عزیزم.

---------- Post added at 10:33 PM ---------- Previous post was at 10:28 PM ----------

تو Preferences این پرینتر با زدن تیک Greyscale فقط از رنگ سیاه استفاده میشه و اگه صفحه رنگی هم باشه، باز هم اون رو طیفی از سفید تا سیاه و فقط با استفاده از کاتریج سیاه، پرینت میگیره.

اون صفحه 4 رنگ رو که پرینت میگیرم، نوشته های بالا که سیاه رنگ هست و نوار سیاه رنگ عمودی رو اصلاً پرینت نمیگیره و 3 رنگ دیگه رو پرینت میگیره.

حالا اگر 3 نوار رنگی رو از صفحه پاک کنم و فقط نوار مشکی رنگ بمونه، کامل پرینت میشه.

حالا اگر همون عکسی که دادید رو با حالت Greyscale (استفاده تنها از کاتریج سیاه) پرینت بگیرم، پرینت میشه.

به نظر شما مشکل چیه؟

meysam.moradi
01-10-2011, 23:55
به نظر من هیچ چابگر لیزری به پای canon نمیرسه.انصافا با کیفیت و خرکارن.مدل 4010 رو سفارش میکنم.قیمتش 275 هزار تومانه

mehran gorji
02-10-2011, 08:54
به نظر من هیچ چابگر لیزری به پای canon نمیرسه.انصافا با کیفیت و خرکارن.مدل 4010 رو سفارش میکنم.قیمتش 275 هزار تومانه
این مدل رو وارد کردید که تبلیغات میکنید؟

چه ربطی داشت بحث ما؟{تو یه تاپیک دیگه هم بدون درد نظر گرفتن وضعیت این مدل را اعلام کردید
برای چه میگید canon بهتره.
برای اینکه خودتون فقط از کانن استفاده کردید"؟

یا اینکه فروش کانن دارید و میخواهید تبلیغات کنید؟

این توضیح را من میخوام که چرا فقط کانن خوب است

TousanRayan
02-10-2011, 12:14
سلام
فکس سامسونگ inkjet مدل SF345TP ایرور
Remove jameed Paper and Press Stop/clear را میده توی کاغذ کشش چیزی گیر نکرده عیب کار کجاست
کارتریجش شارژ شده مدل MP40 هستش خوب جوهر میده بعد از نصب هم 3 تا 4 تایی فکس دریافت کرده !! بعد اینطوری شده ؟؟؟
کمکم کن ! ؟ :31:

mr-secret
02-10-2011, 13:02
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنه واقعیت نمیگذاشتم تست تموم بشه کنسل میکردم یعنی مشکل سریع دادن صفحه سفید میتونه از همون باشه؟
تست میکنم بهتون خبر میدم
داداش همونطورییه گذاشتم تستش تموم بشه چند تا باهاش چاپ کردم هیچ مشکلی نداره فقط هر دفعه که خاموش و روشن میشه خودش تست چاپ میکنه
فکر نکنم چیز عادی باشه چون از همین مدل چاپگر داشتم اینجوری نبود
به نظر شما مشکلش چیه؟

1hamed
02-10-2011, 14:50
سلام دوست گرامی

پس الان که مشکلت در مورد ریست نیست درسته؟

شک نکن که شارژ کارتریجت تموم شده عزیزم.

بله
حدس شما درست بوده

پارت تکنیک

پرکس

برای هر شارژ 100 گرم

اره عزیز نگران نباش.

در ضمن برای سلامتی و دردسر خودت هم کگه شده بده بیرون 8 تومن شارژ میکنند.

سلام
کمرنگ شدن قسمتی از صفحه 2 علت می تواند داشته باشد
شایع ترینش تموم کردم پودر با این تعداد پرینت که شما مشخص کردید احتمالا همین مورد است
دومینش کثیف شدن بلید پودر کارتریج که یک صفحه فلزی است که بعد از باز کردن با دقت آنرا با ناخن دست یا یک وسیله دیگر بطوری که به بلید آسیب نرسد تمیز کرد
برای تهیه باید بگویید اهل کجایید که آدرس مورد استفاده تان را برایتان ارسال کنیم

ممنون از دوستان که راهنمایی کردند
اما یک سوال فنی: چرا وقتی پودر تونر کارتریج تمام میشود فقط نصف صفحه را کمرنگ میزند ولی نصف بقیه را خوب پرینت میزند دلیل این مورد چیست
اگر دلیلش جمع شدن پودر در یک قسمت کارتریج است که باید با یک یا دوبار تکان دادن کاملا درست شود ولی به صورت موقتی درست میشود

TousanRayan
02-10-2011, 18:16
سلام

شما یک گریدر راه سازی رو تصور کن وقتی شن و ماسه داخل کفه آن کم بشه یک نواخت در عرض 4 متر آن که کم نمیشه از یک گوشه اش یا یکجایی از وسط شن و ماسه اش تمام میشه و بعد از آن سطح راه سازی بد پر میشه و یکنواخت نیست پس به ناچار دوباره عقب میه و مقدار شن و ماسه دیگر رو به جلو هل میده
میزان پودر در مخزن کارتریج شما همیشه یک نواخت نیست اگه کارتریج رو تکان بدی و بعد جا بزنی چاپ دوباره خوب میشه ولی اینکار زیاد دوام نمییاره
شما شارژ کن مطمعن باش خوب میشه

aramus
02-10-2011, 18:38
سلام دوستان

من یه پرینتر Canon MG5240 دارم یه ماه نیست خریدم و جوهر هم داره از 4 خط جوهر دو خط داره
وقتی باهاش چاپ روی CD میزنم ، کدر چاپ میکنه و اصلا جالب نیست
ولی روی کاغذ Photo Paper Plus Glossy II میزنم خوب میشه البته یه مقدار کمی با عکس داخل LCD تفاوت دار ( خیلی کم کدر ) ولی باز خوبه

حالا نمیدونم چیکار کنم اعصابم رو خرد کرده تا حالا 15 تا DVD خراب کردم تا تست کنم ولی بازم نشد

به نظر دوستان چیکار کنم ؟

mehran gorji
02-10-2011, 21:58
سلام دوستان

من یه پرینتر Canon MG5240 دارم یه ماه نیست خریدم و جوهر هم داره از 4 خط جوهر دو خط داره
ولی روی کاغذ Photo Paper Plus Glossy II میزنم خوب میشه البته یه مقدار کمی با عکس داخل LCD تفاوت دار ( خیلی کم کدر ) ولی باز خوبه

حالا نمیدونم چیکار کنم اعصابم رو خرد کرده تا حالا 15 تا DVD خراب کردم تا تست کنم ولی بازم نشد

سلام
روی سی دی یه تست 4 رنگ پرینت کنید و ببینید کدام رنگ ضعیف است
و اعلام کنید.

---------- Post added at 10:58 PM ---------- Previous post was at 10:57 PM ----------

داداش همونطورییه گذاشتم تستش تموم بشه چند تا باهاش چاپ کردم هیچ مشکلی نداره فقط هر دفعه که خاموش و روشن میشه خودش تست چاپ میکنه
فکر نکنم چیز عادی باشه چون از همین مدل چاپگر داشتم اینجوری نبود
به نظر شما مشکلش چیه؟
شرمنده تا حالا برخورد نکردم

اما سر فرصت پیگیری میکنم

mrmmnb
02-10-2011, 22:53
سلام
یه 4 کاره کانن مدل MF4450 خریدم بعد از یه مدتی که باهاش کار کردم یه چراغ قرمز دائم چشمک میزنه و توی صفحه نمایش هم پیغام زیر رو میده
Toner nearly Out :Presss Status Monitor /Cancel
من توی منو هاش هر گشتم چیز خاصی نبود خیلی هم باهاش کپی نگرفتم زنگ زدم به اونی که خریده بودم گفت باید بیاری برات شارژ کنم گفت اینا دفعه اول زود شارژش تموم میشه حالا میخواستم بدونم چرت و پرت گفته یا حقیقت داره؟ اخه اگه همیشه کاتریج اولیه بیشتر و بهتره از دفعه های بعدی کار میکنه ضمن اینکه اصلا هم کم رنگ نشده فقط دستگاه روی استند بای نمیره و باید کلا کلید خاموش رو زد ضمن اینکه به خاطر این پیغام بعضی موقع ها کپی هم نمیگیره که یه بار خاموش و روشن میکنم حل میشه
ایا اینم رسیتر باید بشه؟کلا چطوری هست جریانش؟
با تشکر

ehsan_old
03-10-2011, 01:21
ببخشید این پست من از قلم اتفاد :11:

سلام احسان جان

خوب هدش مشکل داره عزیزم.

تو Preferences این پرینتر با زدن تیک Greyscale فقط از رنگ سیاه استفاده میشه و اگه صفحه رنگی هم باشه، باز هم اون رو طیفی از سفید تا سیاه و فقط با استفاده از کاتریج سیاه، پرینت میگیره.

اون صفحه 4 رنگ رو که پرینت میگیرم، نوشته های بالا که سیاه رنگ هست و نوار سیاه رنگ عمودی رو اصلاً پرینت نمیگیره و 3 رنگ دیگه رو پرینت میگیره.

حالا اگر 3 نوار رنگی رو از صفحه پاک کنم و فقط نوار مشکی رنگ بمونه، کامل پرینت میشه.

حالا اگر همون عکسی که دادید رو با حالت Greyscale (استفاده تنها از کاتریج سیاه) پرینت بگیرم، پرینت میشه.

به نظر شما مشکل چیه؟

aramus
03-10-2011, 03:21
سلام
روی سی دی یه تست 4 رنگ پرینت کنید و ببینید کدام رنگ ضعیف است
و اعلام کنید.

تست گرفتم ابی رو یه چیزی تو مایه های سبز و ابی زده ولی تست رنگ روی A4 ابی رو خوب زده
قرمز و زرد هم از عکسی که داخل کامپیوتر هست یه مقداری تیره تر شده
مشکی که هیچی اصلا مشکل نداره

ویرایش
================
یه عکس با گوشیم گرفتم شاید بهتر متوجه بشید

تست روی CD

تست روی A4

TousanRayan
03-10-2011, 11:31
مهران جان اون صفحه فلزی که توی 1300 بهت گفته بودم عکسش رو میزارم ببین باید به چی اتصال کنه
باید به بدنه اتصلا کنه یااون فنری که از پایین قسمت برد اومده تا بالا ؟؟!؟!؟!؟!؟

turk.king
03-10-2011, 11:40
سلام
من 20 روزه یه canon-mf4580dn خریدم ، حداکثر 500 صفحه پرینت گرفتم
حالا ارور prepare toner cartridge میده
مگه canon هم چیپست داره ؟
میشه راهنماییم کنین

adamebikarr
03-10-2011, 13:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کارتریج پیرنتر که عکسش رو گذاشتم این جوری پیرینت می کنه
مشکلش از چیه

mehran gorji
03-10-2011, 14:11
کارتریج پیرنتر که عکسش رو گذاشتم این جوری پیرینت می کنه
مشکلش از چیه
نظر من روی فوم است

adamebikarr
03-10-2011, 14:44
نظر من روی فوم است

1- از درام نیست؟ نمی خواد اونو تعویض کنم؟

2- پس غلتک pcr رو تعویض کنم درسته؟

3- راستی! روی کاغذه اگر دقت کنید انگار دو بار چاپ زده. یعنی یه بارم کمرنگ تر پایین ترش چاپ کرده. فک کنم احتمال زیاد باید درامش عوض شه. درسته؟

(واقعا از اینکه وقت می زارید و جواب می دین ممنونم)

turk.king
03-10-2011, 16:29
سلام
میشه راهنماییم کنین

کسی نیست جواب منو بده ؟:41:

mili_k
03-10-2011, 17:50
من پرینتر جوهر افشان مدل HP 1663 Deskjet دارم و رنگ مشکی ـش تموم شده . می خواستم بدونم باید چجوری شارژش کُنم و چجوری تا محلی که شارژ مجدد میکُنن حمل ـش کُنم ؟
چون شنیدم که یه قسمتی از این مکعب ها ! خیلی حساسه و نباید دست باهاش تماس داشته باشه .

TousanRayan
03-10-2011, 17:58
کسی نیست جواب منو بده ؟:41:
با همین وضعیت ایرور پرینت می گیره یا نه ؟
روی کارتریج چیپ الکترونیکی وجود داره
تا جایی که یادم میاد یک چیپ روش هست

---------- Post added at 06:58 PM ---------- Previous post was at 06:56 PM ----------

مهران داداش
یک فکس fo-660 شارپ دارم وسط کاغذ بصورت طولی چاپ نمیشه مذلهای فیل کاربنی دارش هست ها

TousanRayan
03-10-2011, 18:07
من پرینتر جوهر افشان مدل HP 1663 Deskjet دارم و رنگ مشکی ـش تموم شده . می خواستم بدونم باید چجوری شارژش کُنم و چجوری تا محلی که شارژ مجدد میکُنن حمل ـش کُنم ؟
چون شنیدم که یه قسمتی از این مکعب ها ! خیلی حساسه و نباید دست باهاش تماس داشته باشه .

مدل کارتریج شما 60 هستش ؟!
یا کیت شارژ بگیرد و خودتان داخل آن جوهر بریزید یا نزد یک متخصص ببرید
نحوه اتقال خاصی نداره در یم فریزر سفبد بگدارید و سعی کنید به مدارهای الکتریکی جلو و روی هد نه دست بزند نه به جایی بزندید که آسیبی ببیند

mili_k
03-10-2011, 18:08

دوستان لطفاً توجه کُنید !

turk.king
03-10-2011, 20:02
با همین وضعیت ایرور پرینت می گیره یا نه ؟
روی کارتریج چیپ الکترونیکی وجود داره
تا جایی که یادم میاد یک چیپ روش هست

---------- Post added at 06:58 PM ---------- Previous post was at 06:56 PM ----------

مهران داداش
یک فکس fo-660 شارپ دارم وسط کاغذ بصورت طولی چاپ نمیشه مذلهای فیل کاربنی دارش هست ها

آره پرینت میگیره
آره یه چیپ کوچیک هست

آخه چرا به این زودی ارور میده (20 روز - 500 صفحه):41:

mili_k
03-10-2011, 20:07
مدل کارتریج شما 60 هستش ؟!
یا کیت شارژ بگیرید و خودتان داخل آن جوهر بریزید یا نزد یک متخصص ببرید
نحوه اتقال خاصی نداره در یم فریزر سفبد بگدارید و سعی کنید به مدارهای الکتریکی جلو و روی هد نه دست بزند نه به جایی بزندید که آسیبی ببیند

من بیشتر علاقه دارم خودکفا بشم :31: . یخورده بیشتر توضیح بفرمایید .

TousanRayan
03-10-2011, 20:13
آره پرینت میگیره
آره یه چیپ کوچیک هست

آخه چرا به این زودی ارور میده (20 روز - 500 صفحه):41:

معولا کارتریج داخل دستگاه فقط برای تست دستگاه هستش و برای سود جویی بعدا کارتریج به شما بفروشن
ولی ما این کارتریج های رو شارژ می کنیم و داغ این سود رو به دل شرکت می زاریم

mrmmnb
03-10-2011, 20:56
سلام
میشه راهنماییم کنین

دقیقا مشکل من رو دارید منم مدل 4450 هست بعد یه مدت پیغامش از اینی که شما نوشتید به پیغام زیر عوض شده
الان روی استند بای هم نمیره
ولی توی کیفیت پرینت هنوز هیچ مشکلی وجود نداره به نظر من یه جای کار میلنگه
منم توی صفح قبل پرسید ظاهرا کسی نمیدونست

سلام
یه 4 کاره کانن مدل MF4450 خریدم بعد از یه مدتی که باهاش کار کردم یه چراغ قرمز دائم چشمک میزنه و توی صفحه نمایش هم پیغام زیر رو میده
من توی منو هاش هر گشتم چیز خاصی نبود خیلی هم باهاش کپی نگرفتم زنگ زدم به اونی که خریده بودم گفت باید بیاری برات شارژ کنم گفت اینا دفعه اول زود شارژش تموم میشه حالا میخواستم بدونم چرت و پرت گفته یا حقیقت داره؟ اخه اگه همیشه کاتریج اولیه بیشتر و بهتره از دفعه های بعدی کار میکنه ضمن اینکه اصلا هم کم رنگ نشده فقط دستگاه روی استند بای نمیره و باید کلا کلید خاموش رو زد ضمن اینکه به خاطر این پیغام بعضی موقع ها کپی هم نمیگیره که یه بار خاموش و روشن میکنم حل میشه
ایا اینم رسیتر باید بشه؟کلا چطوری هست جریانش؟
با تشکر

TousanRayan
04-10-2011, 09:47
دقیقا مشکل من رو دارید منم مدل 4450 هست بعد یه مدت پیغامش از اینی که شما نوشتید به پیغام زیر عوض شده
الان روی استند بای هم نمیره
ولی توی کیفیت پرینت هنوز هیچ مشکلی وجود نداره به نظر من یه جای کار میلنگه
منم توی صفح قبل پرسید ظاهرا کسی نمیدونست

تا جایی که من فهمیدم دستگاه چراغ اخطارش روشن شده و از داخل مانیتور و کامپیوتر پیغام Toner nearly Out :Presss Status Monitor /Cancel رو میده ؟!
خب شما فکر نمی کنید این دستگاه بدبخت از کجا باید بفهمه که پودر داخل کارتریج شما تمام شده و باید تعویض بشه پس یک نمراتور روی کارتریج هست که با رسیدن به رقم خاصی این ایرور شروع میشه ! شما بدون توجه با این پیغامها کار خودتون رو ادامه بدید تا زمانی که چاپ شما از قسمتی کمرگ تر و طوسی تر بشه بعدا برای شارژش اقدام کنید
حال ممکنه برای بعد از شارژ بخواهید دیگه این پیغام تکرار نشه که هزینه می کنید و او چیپ رو عوض می کنید حال گاهی اوقات این چیپ ها نسوزش وجود داره و گاهی هم نداره ، ولی در این مدلها به نظر من پیغام ها رو ندید بگیرد و اصلا چیپ روی کارتریج رو عوض نکنید

aramus
04-10-2011, 11:08
دوستان سوال من رو فراموش کردین . جواب بدید ممنون میشم

سلام دوستان

یکی از دوستان گفت تست 4 رنگ بگیر

تست گرفتم ابی رو یه چیزی تو مایه های سبز و ابی زده ولی تست رنگ روی A4 ابی رو خوب زده
قرمز و زرد هم از عکسی که داخل کامپیوتر هست یه مقداری تیره تر شده
مشکی که هیچی اصلا مشکل نداره

ویرایش
================
یه عکس با گوشیم گرفتم شاید بهتر متوجه بشید

تست روی CD

تست روی A4

حالا چی ؟

TousanRayan
04-10-2011, 11:49
دوستان سوال من رو فراموش کردین . جواب بدید ممنون میشم

یکی از دوستان گفت تست 4 رنگ بگیر

حالا چی ؟

چیزی که از چاپ 4 رنک در دو جای مختلف ( a4و cd ) نشون میده اینه که دستگاه و کارتریج شما مشکل نداره
به نظر من 2 چیز می تونه باشه
1- اولیش و مهمترینش اینه که موقع اینکه روی سی دی پرینت می کنین تنظیمات کاغذش (Media Type: ) رو روی چی میزارین ؟؟؟ ! ( نوع تنظیمات کاغذ روی کیفیت خیلی تاثیر داره ) !!
2- و دومیش جنس کاغذ یرینت لیبل سی دی شما مشکل داره از یک مارک دیگه ای هم تست بگیرید

artemis_sed
04-10-2011, 12:46
با سلام

من یه دستگاه 4 کاره کانن 4350 دارم که الان با پرینترش به مشکل برخوردم.. اونم اینکه به ازای هر یه برگ پرینت، یه برگ گزارش هم تحویل میده مبنی بر اینکه این صفحه با این نام در این تاریخ در این ساعت و ... پرینت گرفته شد.. در واقع یک فایل 5 صفحه ای رو 10 صفحه پرینت میگیره.. توی تنظیمات ریپورت هم رفتم و همه رو غیرفعال کردم.. ولی باز حل نشد... درایورش رو ریمو کردم و دوباره نصب کردم.. بازم حل نشد
ممنون میشم اگه کمکم کنید

aramus
04-10-2011, 21:20
چیزی که از چاپ 4 رنک در دو جای مختلف ( a4و cd ) نشون میده اینه که دستگاه و کارتریج شما مشکل نداره
به نظر من 2 چیز می تونه باشه
1- اولیش و مهمترینش اینه که موقع اینکه روی سی دی پرینت می کنین تنظیمات کاغذش (Media Type: ) رو روی چی میزارین ؟؟؟ ! ( نوع تنظیمات کاغذ روی کیفیت خیلی تاثیر داره ) !!
2- و دومیش جنس کاغذ یرینت لیبل سی دی شما مشکل داره از یک مارک دیگه ای هم تست بگیرید

Media Type رو روی :
1 - ( printable disc ( recommended
2 - ( printable disc ( others

روی هر دو گذاشتم فرقی نداشته
غیر ایت 2تا هم دیگه برای CD چیزی نداره

به نظر شما از چه مارکی استفاده کنم ؟

TousanRayan
04-10-2011, 21:29
با سلام

من یه دستگاه 4 کاره کانن 4350 دارم که الان با پرینترش به مشکل برخوردم.. اونم اینکه به ازای هر یه برگ پرینت، یه برگ گزارش هم تحویل میده مبنی بر اینکه این صفحه با این نام در این تاریخ در این ساعت و ... پرینت گرفته شد.. در واقع یک فایل 5 صفحه ای رو 10 صفحه پرینت میگیره.. توی تنظیمات ریپورت هم رفتم و همه رو غیرفعال کردم.. ولی باز حل نشد... درایورش رو ریمو کردم و دوباره نصب کردم.. بازم حل نشد
ممنون میشم اگه کمکم کنید

سرویس منوئل این مدلها رو گرفتم دارم مطالعه می کنم یکم به من وقت بده فعلا چیزی در این مورد پیدا نکردم

mrmmnb
05-10-2011, 05:26
تا جایی که من فهمیدم دستگاه چراغ اخطارش روشن شده و از داخل مانیتور و کامپیوتر پیغام Toner nearly Out :Presss Status Monitor /Cancel رو میده ؟!
خب شما فکر نمی کنید این دستگاه بدبخت از کجا باید بفهمه که پودر داخل کارتریج شما تمام شده و باید تعویض بشه پس یک نمراتور روی کارتریج هست که با رسیدن به رقم خاصی این ایرور شروع میشه ! شما بدون توجه با این پیغامها کار خودتون رو ادامه بدید تا زمانی که چاپ شما از قسمتی کمرگ تر و طوسی تر بشه بعدا برای شارژش اقدام کنید
حال ممکنه برای بعد از شارژ بخواهید دیگه این پیغام تکرار نشه که هزینه می کنید و او چیپ رو عوض می کنید حال گاهی اوقات این چیپ ها نسوزش وجود داره و گاهی هم نداره ، ولی در این مدلها به نظر من پیغام ها رو ندید بگیرد و اصلا چیپ روی کارتریج رو عوض نکنید

سلام
ضمن تشکر من این قسمت رو متوجه نشدم

حال گاهی اوقات این چیپ ها نسوزش وجود داره و گاهی هم نداره
منظور از نسوزش چیه؟
اگه من الان بخوام اون پیغام نیاد و چراغ روشن نشه چیکار باید کرد الن اصلا دستگاه روی استند بای نمیره و هر کپی که میگیره بوق میزنه
راهی نیست شمارنده رو ریست کنم؟
کلا میخوام به گونه ای بشه که شارژهای بعدی هم این پیغام رو نده
و در آخر ایا شارژ کاتریج این مدل سخت هست؟اموزشی چیزی داره خودم پودر بخرم شارژ کنم؟ اگه هست ه لطف کنید اموزشش رو بزارید و هم اینکه پودر رو از چه مارکی بخرم؟
با تشکر

adamebikarr
05-10-2011, 09:02
سلام دوستان
یه کارتریج مدل 53A داشتم که فقط تونرش رو عوض کردم. حالا این جوری پیرنت می گیره. مشکلیش از کجاس؟

کمرنگ می گیره و مهم تر از همه گوشش سیاه می افته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

TousanRayan
05-10-2011, 10:24
سلام
ضمن تشکر من این قسمت رو متوجه نشدم

منظور از نسوزش چیه؟
اگه من الان بخوام اون پیغام نیاد و چراغ روشن نشه چیکار باید کرد الن اصلا دستگاه روی استند بای نمیره و هر کپی که میگیره بوق میزنه
راهی نیست شمارنده رو ریست کنم؟
کلا میخوام به گونه ای بشه که شارژهای بعدی هم این پیغام رو نده
و در آخر ایا شارژ کاتریج این مدل سخت هست؟اموزشی چیزی داره خودم پودر بخرم شارژ کنم؟ اگه هست ه لطف کنید اموزشش رو بزارید و هم اینکه پودر رو از چه مارکی بخرم؟
با تشکر

منظور از نسوز اینه که نمره نمی ندازه و تمام نمیشه و عوضش نمی کنی ( حال شاید برای این مدل اصلا نباشه !!)
بوقش رو که می تونی توی منو کاری کنه که دیگه نزنه
پس اگه نمی خوای این پیغام تکرار بشه باید چیپ روی کارتریج رو با هر بار شارژ عوض کنی ( توصیه نمیشه )
شارژ اصلا سخت نیست فقط افراد مختلف با سلیقه فراوان باید این کار انجام بشه و گرنه خونه و زندگی شما رو سیاه و کثیف می کنه
یک چند عکس از طرفین کارتیجت بزار راهنماییت کنم چطور باز کنی

TousanRayan
05-10-2011, 10:32
سلام دوستان
یه کارتریج مدل 53A داشتم که فقط تونرش رو عوض کردم. حالا این جوری پیرنت می گیره. مشکلیش از کجاس؟

کمرنگ می گیره و مهم تر از همه گوشش سیاه می افته

تعویض درام نیاز است !!

adamebikarr
05-10-2011, 10:50
تعویض درام نیاز است !!

آقا لطف کردی وقت گذاشتی مرسی!واقعا!

فقط یه سوال دیگه.

یه جا دیگه قبلا خونده بودم که ممکنه با تعویض درام هم حل نشه. اگر درام رو تعویض کردم و درست نشد می تونه از چیش باشه؟

بیشتر از همه مشکل گوشه سمت چپ که داره یکی در میون خراب می کنه و لکه مشکی می اندازه رو می خوام حل کنم.

TousanRayan
05-10-2011, 10:52
آقا لطف کردی وقت گذاشتی مرسی!واقعا!

فقط یه سوال دیگه.

یه جا دیگه قبلا خونده بودم که ممکنه با تعویض درام هم حل نشه. اگر درام رو تعویض کردم و درست نشد می تونه از چیش باشه؟

بیشتر از همه مشکل گوشه سمت چپ که داره یکی در میون خراب می کنه و لکه مشکی می اندازه رو می خوام حل کنم.

خطوط بغلش یقین بدون از درام هست
شما ان را عوض کنید بقیه موارد اگه باقی ماند راهنمایی بخواهید

TousanRayan
05-10-2011, 10:57
با سلام

ممنون میشم اگه کمکم کنید

فکر نکنی فراموشت کردم هنوز به جایی نرسیدم نتونستم مطلبی در خصوص حل مشکل شما پیدا کنم
ولی دست ور دار نیستم !!

adamebikarr
05-10-2011, 12:34
خطوط بغلش یقین بدون از درام هست
شما ان را عوض کنید بقیه موارد اگه باقی ماند راهنمایی بخواهید

لطف کردی دمت گرم!
این کار رو می کنم.
اما ممکنه از فوم pcr یا مگنت باشه؟که یا کثیف باشن یا خراب؟

---------- Post added at 12:34 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

آقا رایان این از چیش می تونه باشه؟ اینم 05 هستش و فقط تونرش رو عوض کردم.

TousanRayan
05-10-2011, 13:37
لطف کردی دمت گرم!
این کار رو می کنم.
اما ممکنه از فوم pcr یا مگنت باشه؟که یا کثیف باشن یا خراب؟

---------- Post added at 12:34 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

آقا رایان این از چیش می تونه باشه؟ اینم 05 هستش و فقط تونرش رو عوض کردم.

[/URL]

ببین خطوط یا کثیفی تقریبا یک شکل و تکرار شونده هستند تعدادشون هم از 6تا 7 تا رد میکنه پس از فوش هستیا همون pcr که فرمودید حال ممکنه خراب باشه یا شما درست تمیز و راه اندازیش نکردی
اول از همه به من بگو تا حالا چند تا کارتریج شارژ کردی ؟ کارت همیه یا واسه خودت شارژ می کن ؟ فوم رو چطور تمیز کردی و با چی راه اندازی کردی ؟
بعد از جواب به این سوال های من ، می تونم بگم ایراد کارت کجاست

---------- Post added at 02:37 PM ---------- Previous post was at 02:36 PM ----------

آقا رایان این از چیش می تونه باشه؟ ا

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[/QUOTE]

در ضمن بنده حمیدپور هستم نه رایان !!!!!

adamebikarr
05-10-2011, 14:11
ببین خطوط یا کثیفی تقریبا یک شکل و تکرار شونده هستند تعدادشون هم از 6تا 7 تا رد میکنه پس از فوش هستیا همون pcr که فرمودید حال ممکنه خراب باشه یا شما درست تمیز و راه اندازیش نکردی
اول از همه به من بگو تا حالا چند تا کارتریج شارژ کردی ؟ کارت همیه یا واسه خودت شارژ می کن ؟ فوم رو چطور تمیز کردی و با چی راه اندازی کردی ؟
بعد از جواب به این سوال های من ، می تونم بگم ایراد کارت کجاست

---------- Post added at 02:37 PM ---------- Previous post was at 02:36 PM ----------

آقا رایان این از چیش می تونه باشه؟ ا

در ضمن بنده حمیدپور هستم نه رایان !!!!![/QUOTE]
معذرت می خوام بابت اسم!

جناب حمید پور واقعیتش بار اولمه و سر جمع 5-6 تا تا حالا ردیف کردم.کارم اینه. یعنی تازه شروع کردم.

اول وفتی کامل بازش کردم اول تونر سوخته ها رو باد گرفتم.با دستمال کاغذی فوم رو تمیز کردم.مگنت رو با دستکش پلاستیکی که دستم بود اول پودر درشتاشو ازش جدا کردم و بعد با سشوار باد سرد گرفتم پودراش بده.بعدم که پودرش کردم و همه رو بستم.
بعدش که تموم شد گذاشتمش روی پیرنتر و تست پیج گرفتم که این رو داد

((راستی این کارای که الان گفتم همش مربوط به عکس دومیه یا همون آخریه هست که گذاشتم))((اون عکس اولیه رو که گذاشتم چیکارش کنم؟ درام؟))

TousanRayan
05-10-2011, 17:28
در ضمن بنده حمیدپور هستم نه رایان !!!!!
معذرت می خوام بابت اسم!

جناب حمید پور واقعیتش بار اولمه و سر جمع 5-6 تا تا حالا ردیف کردم.کارم اینه. یعنی تازه شروع کردم.

اول وفتی کامل بازش کردم اول تونر سوخته ها رو باد گرفتم.با دستمال کاغذی فوم رو تمیز کردم.مگنت رو با دستکش پلاستیکی که دستم بود اول پودر درشتاشو ازش جدا کردم و بعد با سشوار باد سرد گرفتم پودراش بده.بعدم که پودرش کردم و همه رو بستم.
بعدش که تموم شد گذاشتمش روی پیرنتر و تست پیج گرفتم که این رو داد

((راستی این کارای که الان گفتم همش مربوط به عکس دومیه یا همون آخریه هست که گذاشتم))((اون عکس اولیه رو که گذاشتم چیکارش کنم؟ درام؟))[/QUOTE]

آره اولی درام
دومی در مورد فوم هستش توضیحات بیشتری توی پیام خصوصی بهت می دم

MORADI.GH.H
05-10-2011, 19:56
با سلام خدمت مهندسین عزیز
بنده تازه یه پرینتر رنگی epson p50 از تهران خریدم و بردم شهرستان حالا مشکلی براش پیش اومده هرچی پرینت می گیری پشت زمینه بنفش می زنه حتی حد کلین هم که می زنی یه مربع اندازه 2*2 بنفش زیرش میندازه
اینم بگم از کارتریج نیست- از تنظیمات کامپیوتر نیست - با خود پرینتر هم که دستور هد کلین می فرستی همینه - کارتریج اصلشم جواب نمیده دارم دیونه میشم
خواهش میکنم کمکم کنید
با تشکر از شما

MORADI.GH.H
05-10-2011, 20:07
سلام مهندسین جوان

Arash_mir
05-10-2011, 21:06
سلام
ریپورت پیج سامسونگ ml 1660 رو چجوری باید بگیرم؟
ممنون

TousanRayan
06-10-2011, 08:14
سلام
ریپورت پیج سامسونگ ml 1660 رو چجوری باید بگیرم؟
ممنون

دکمه بالا خاموش و روشن دستگاه رو چند ثانیه نگه دار برایت پرینت میگیره

---------- Post added at 09:14 AM ---------- Previous post was at 09:10 AM ----------

سلام مهندسین جوان

درود بر شما

TousanRayan
06-10-2011, 08:25
با سلام خدمت مهندسین عزیز
بنده تازه یه پرینتر رنگی epson p50 از تهران خریدم و بردم شهرستان حالا مشکلی براش پیش اومده هرچی پرینت می گیری پشت زمینه بنفش می زنه حتی حد کلین هم که می زنی یه مربع اندازه 2*2 بنفش زیرش میندازه
اینم بگم از کارتریج نیست- از تنظیمات کامپیوتر نیست - با خود پرینتر هم که دستور هد کلین می فرستی همینه - کارتریج اصلشم جواب نمیده دارم دیونه میشم
خواهش میکنم کمکم کنید
با تشکر از شما

اگه امکان داره ببر به فروشنده بده تا برات دست کنه در غیر این صورت به یک متخصص نشون بده
اشکالش جدی ! از دست شما کاری بر نمی یاد !

firefox7
07-10-2011, 01:05
میزان مصرف شارژ کارتریج را از کجا ببینیم؟ تا متوجه شویم آیا نیاز به شارژ دارد یا نه؟

mili_k
07-10-2011, 02:07
وقتی رنگ یه کارتریج خُشک میشه آیا اصلاً هیچی چاپ نمی کُنه ؟ ! یا چاپ می کُنه ولی کم رنگ ؟

mili_k
07-10-2011, 02:17
کُلاً دلایل کمرنگ چاپ کردن پرینتر چیا میتونن باشن ؟

firefox7
07-10-2011, 10:58
میزان مصرف شارژ کارتریج را از کجا ببینیم؟ تا متوجه شویم آیا نیاز به شارژ دارد یا نه؟

mahdi9898
07-10-2011, 12:26
سلام دوستان
میخواستم پرینت سیاه و سفید بگیرم صفحه ای که میخوام پرینت کنم رنگیه
پرینترم 3 کاره رنگیه
ممنون میشم کمکم کنید
مرسی

kamivh1
07-10-2011, 12:48
وقتی رنگ یه کارتریج خُشک میشه آیا اصلاً هیچی چاپ نمی کُنه ؟ ! یا چاپ می کُنه ولی کم رنگ ؟

به تدریج اول کم رنگ میشه و بعد دیگه چاپ نمیکنه.

---------- Post added at 12:44 PM ---------- Previous post was at 12:40 PM ----------

سلام دوستان
میخواستم پرینت سیاه و سفید بگیرم صفحه ای که میخوام پرینت کنم رنگیه
پرینترم 3 کاره رنگیه
ممنون میشم کمکم کنید
مرسی

وقتی میخواین پرینت بگیرین در قسمت پروپرتیز گزینه مربوط به سیاه و سفید هست.در ویزارد ایکس پی مثلا گزینه black ink only رو باید انتخاب کنین.

---------- Post added at 12:48 PM ---------- Previous post was at 12:44 PM ----------

کُلاً دلایل کمرنگ چاپ کردن پرینتر چیا میتونن باشن ؟

خشک شدن کارتریج

در بعضی برنامه های مخصوص پرینت این گزینه هست!

firefox7
07-10-2011, 13:01
در بعضی برنامه های مخصوص پرینت این گزینه هست!

چه برنامه ای مخصوص پرینته؟

hamidcivil
07-10-2011, 14:13
پرینتر من سیاه و سفید و لیزری مدل hp1005 است
کارتریج اون برای اولین بار شارز کردم ولی الان می بینم که موقع پرینت کم رنگ پرینت می زنه
حتی بعضی وقتا جوهر متن را پخش می کنه
دلیل چی می باشد؟

mili_k
07-10-2011, 15:46
خشک شدن کارتریج

راه حل ـش چیه که از خُشکی در ش بیاریم ؟ شاید رنگ ـش تموم شده ! نه ؟ !

kamivh1
07-10-2011, 16:30
راه حل ـش چیه که از خُشکی در ش بیاریم ؟ شاید رنگ ـش تموم شده ! نه ؟ !

بله کارتریج و شارز کنید.

turk.king
07-10-2011, 17:00

منم canon - 4580dn دارم که این مشکلو داره 20 - 25 روزه خریدمش که فوقش 500 صفحه زدم باهاش
ولی امروز روی چیپست یه چسب کوچیک زدم که ببینم چطور میشه :31:
چراغ قرمز روشن خاموش میشه و پیغام check toner میده ولی راحت پرینت میگیره

TousanRayan
08-10-2011, 08:24
پرینتر من سیاه و سفید و لیزری مدل hp1005 است
کارتریج اون برای اولین بار شارز کردم ولی الان می بینم که موقع پرینت کم رنگ پرینت می زنه
حتی بعضی وقتا جوهر متن را پخش می کنه
دلیل چی می باشد؟

درود
1005 که لیزره ، جوهر افشان نیست تا ج.هر رو پخش کنه . پس شاید قسمتی رو سیاه میکنه ( که اثر پودر ریزی اضافیه ) یا خوب چاپ نمیکنه ! ( که از نوع پودر کیفیت پایین و ما مرغوبه )
یک نمونه اسکن کنید بزاررید ایراد دقیق رو بهتون بگیم

adamebikarr
08-10-2011, 08:27
سلام
آقا یه پیرنتر داشتم کارتریجشو شارژ کردم. همه چیزشو تمیز کردم. فوم،بیلد ها،مگنت (با الکل سفید البته به جز بیلد که فقط هوا گرفتم و یواش دستمال کشیدم)
درام رو هم عوض کردم ولی حالا این جوری می زنه!
حدس خودم رو فومه که عوض شه.
اساتید چی میگن؟

TousanRayan
08-10-2011, 08:35
سلام
آقا یه پیرنتر داشتم کارتریجشو شارژ کردم. همه چیزشو تمیز کردم. فوم،بیلد ها،مگنت (با الکل سفید البته به جز بیلد که فقط هوا گرفتم و یواش دستمال کشیدم)
اساتید چی میگن؟

فوم درست سطح رو جار نمیکنه البته شاید نیاز به تعویض نباشه یک مقدار حرفه ای تر تمیزش کن

mehran gorji
08-10-2011, 08:37
سلام
اساتید چی میگن؟

(با الکل سفید البته به جز بیلد که فقط هوا گرفتم و یواش دستمال کشیدم)
:46:

اشتباهتان همینجاست.
درام را که فقط باید باد بگیرید.

فوم را هم بلا پارچه نرم و اطیف باید به ارامی ارامی تمیز کنید و اگر تمیز بود فقط باد بگیرید.
بلید را هم تیغه رو با پودر بچه تمیز کنید تا درام راحت بچرخه و عمر درام هم بیشتر میشه.
مکنت هم نیاز به تمیز کردن نیست{در صورتی که مشکل داشته باشه.

نظر من روی فوم است.

TousanRayan
08-10-2011, 08:51
:46:

اشتباهتان همینجاست.
درام را که فقط باید باد بگیرید.

فوم را هم بلا پارچه نرم و اطیف باید به ارامی ارامی تمیز کنید و اگر تمیز بود فقط باد بگیرید.
بلید را هم تیغه رو با پودر بچه تمیز کنید تا درام راحت بچرخه و عمر درام هم بیشتر میشه.
مکنت هم نیاز به تمیز کردن نیست{در صورتی که مشکل داشته باشه.

نظر من روی فوم است.

در تایید نظر مهندس گرجی باید بگم
بچه ها ابتکار هایی از خودشون نشون میدن که بعدا توش میمونن به یاد ندارم جز موارد که فنر مگنت شکسته شده و باید تعمیر حسابی و با دقتی انجام میدادم مگنت رو باد گرفته باشم یا مثل دوستان با حلالهای مختلف و ابتکاری شسته باشم آخه نیاز نیست مگنت دوباره باید بپرخه و پودر بالا بیاره
در مورد فوم و بلید هم خاطر نشان کنم خود شرکت سازنده مایه ای به این دو قسمت زده شده که بعد از خشک شدن حالت لطیف لغزنده و تاثیر گذارتری از خد بجا میزاره اگه به هر دلیلی خاستید این دو قسمت رو تمیز کنید و با حلال بشورد آولا حلال شما باید از اثر شمیایی خیلی کمی برخوردار باشه ششیه پاک کن هو اکل زیادی داره باید شیشه پاک کن رو با مقداری آب رقیق تر کنید و بعد این دو قسمت را تمیز و چون اون مایع شرکتی رو ندارید با پودر بچه آغشته و تمیز کنید که سزح کار تون لطیف تر بشه و این خشکی بعداز تمیز شدن ( بلید) استحاک با درام ایجاد نکنه و درام و زود خراب نکنه و فوم هم بهتر سطح رو جارو کنه

Hesam08
08-10-2011, 12:14
بچه ها یه سوال،
من می خوام یه پرینتر Canon Pixma MP-250 جوهرافشان بگیرم. تو مشخصاته کارتریچ اینطوری زده که :

کارکرد کارتریج مشکی : کارتریج مشکی شماره 510 برای پرینت 220 برگ متن و 2955 برگ عکس

کارکرد کارتریج رنگی : کاتریج رنگی شماره 511 برای پرینت 224 برگ متن و 83 برگ عکس

من زیاد وارد نیستم، منظور این دو تا خط چیه ؟ می خوام بدونم کلا با یک کارتریچ چند صفحه میشه پرینت گرفت ؟

saber-jojo
08-10-2011, 14:22
سلام دوستان ، من یه hp c4200 سه کاره دارم ، بعد یه سال که از دستگاه استفاده نکردم امروز رفتم و یه کارتریج مشکی واسش گرفتم

(البته کارتریج رنگی هم تموم شده ولی چون فقط پرینت سیاه سفید نیاز دارم دیگه کارتریج رنگی نخریدم و همون قبلی هنوز رو دستگاست)

و موقع پرینت ارور میده که کارتریج رنگیتون مشکل داره ، و پرینت مشکی هم نمیگیره ، نمیشه کاری کرد که بیخیال این رنگیه بشه و به همون مشکی رضایت بده ؟! آخه فقط پرینت مشکی نیاز دارم ...

ممنون

adamebikarr
08-10-2011, 14:39
سلام
آقا مهران و آقای حمید پور واقعا مرسی!

دو تا سوال دیگه!
1- یه پیرنتر 2015 اچ پی هستش که چراغ کاغذ و اولین چراغ که مثل علامت برق داره دائم روشن می شه و چشمک می زنه.
پیرنت هم که می گیره کاملا سالم و تمیز می گیره ولی دم کاغذه حدود 4-5 سانتش توی پیرنتر گیر میکنه و باید دستی کشیدیش بیرون. ولی کاملا کل صفحه رو پیرنت می گیره و کاغذ رو هم چروک نمیکنه. از چیه؟ فیلم فیوزیگ نیست؟ اگر هست چرا کاغذ چروک نمیشه؟

2-یه کارتریج هستش که این جوری پیرنت می گیره.اگر دقت کنید رو عکسه شماره گذاشتم. یه خط از بالا به پایین (1به 2) و یه خط هم از چپ به راست (3-4) می اندازه.
روی درامش هم خط مشکی درست همون جای که روی صفحه خط می اندازه وجود داره که رد تونره. اشکال از چیه؟

TousanRayan
08-10-2011, 19:43
سلام
آقا مهران و آقای حمید پور واقعا مرسی!

دو تا سوال دیگه!
1- یه پیرنتر 2015 اچ پی هستش که چراغ کاغذ و اولین چراغ که مثل علامت برق داره دائم روشن می شه و چشمک می زنه.
پیرنت هم که می گیره کاملا سالم و تمیز می گیره ولی دم کاغذه حدود 4-5 سانتش توی پیرنتر گیر میکنه و باید دستی کشیدیش بیرون. ولی کاملا کل صفحه رو پیرنت می گیره و کاغذ رو هم چروک نمیکنه. از چیه؟ فیلم فیوزیگ نیست؟ اگر هست چرا کاغذ چروک نمیشه؟

2-یه کارتریج هستش که این جوری پیرنت می گیره.اگر دقت کنید رو عکسه شماره گذاشتم. یه خط از بالا به پایین (1به 2) و یه خط هم از چپ به راست (3-4) می اندازه.
روی درامش هم خط مشکی درست همون جای که روی صفحه خط می اندازه وجود داره که رد تونره. اشکال از چیه؟

احتمال قسمت پیکاپ ئمشکل داره باید باز کنی و پیکاپ و چرخ دنده های رو چک کنی

ببین عزیز برادر اون خط 1 تا 2 که مشخصا یا درام یا فوم درام بیشتر درام مد نظر
و اون خط سه تا 4 مطمعنا درام هستش از اونجایی که مت شما پوشش کافی نداره جای دیگه رو شما نمی بینید این خط 3 تا 4 داره 4 بار در صفحه تکرار میشه چون انجا متنی نیست که کمرنگ تر بشه شما فکر کی گنید خوبه یک صفحه کلا سیاه بگیرد اونوقت مشکل خودش رو نشون میده !
راستی ایراد های ا.ون 2 تا رفع شد ؟؟؟ گفتم بودم جوابش رو خبر بده !!!

E.G_band
08-10-2011, 23:46
آقا مهران لطفا پیام خصوصی رو فعال کنید.من آدرس فروشگاه شمارو می خواستم.:46:

mehran gorji
09-10-2011, 09:30
آقا مهران لطفا پیام خصوصی رو فعال کنید.من آدرس فروشگاه شمارو می خواستم.:46:
ادرس برای شما ارسال شد/

adamebikarr
09-10-2011, 10:28
سلام دوستان!

این یکی که عکسشو گذاشتم رو اولش همه اجزاشو مثل همون روش اشتباه قبلی! تمیز کردم و تونرش کردم.
یه چن روزم ازش استفاده کردم. چند تا برگ اول رو که پرینت کنه دیگه لک نمی اندازه و میره واسه روز بعد که دوباره پیرنتره روشن شه و باز 4-5 تا پرینت آزمایشی بگیره و بعدش تمیز پیرنت کنه. اشکالش از چیه؟
فوم رو قبلا تمیز کردم. روی درامش هم دقیقا اشکالی مثل همین لکه ها دیده می شه. البته تونر رو درامه مونده.
فومش رو عوض کنم؟

nabi.com
09-10-2011, 12:54
باسلام اساتید گرامی من با چاپگر 4 کارم مشکلی ندارم فقط نمی تونم فکس ارسال و دریافت کنم از دوستان خواهش میکنم اگر در این رابطه کاری بلد هستند برای من اگر مقدور هست بصورت تصویر آموزش را بدهند با تشکر
راستی مدل چاپگر من SCX-4521F

---------- Post added at 02:54 PM ---------- Previous post was at 02:51 PM ----------

میبخشید فقط خیلی خیلی فوری هست با ممنون:31::31::31:

Dark-man
09-10-2011, 14:33
با سلام خدمت دوستان
آقا من یک دستگاه 4 کاره HP مدل 1214 گرفتم ...
الان چند روزه که دیگه نمی شه باهاش فکس فرستاد ...
دستگاه فکس را دریافت می کنه ولی نمی فرسته و می گه که FAX پیدا نمی کنه ....ولی میشه زنگ زد و صحبت کرد با دستگاه ...
می شه راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟

payam hero
09-10-2011, 15:03
سلام به دوستان عزيزم.
كسي از همكاران عزيزم در مورد تعمير فرمتر 1522nf اطلاعاتي داره. يا ميدونه خرابي فرمترش از چيه؟

TousanRayan
10-10-2011, 08:18
باسلام اساتید گرامی من با چاپگر 4 کارم مشکلی ندارم فقط نمی تونم فکس ارسال و دریافت کنم از دوستان خواهش میکنم اگر در این رابطه کاری بلد هستند برای من اگر مقدور هست بصورت تصویر آموزش را بدهند با تشکر
راستی مدل چاپگر من SCX-4521F

---------- Post added at 02:54 PM ---------- Previous post was at 02:51 PM ----------

میبخشید فقط خیلی خیلی فوری هست با ممنون:31::31::31:

درود بر شما
لطفا توضیح بدهید که قبلا می تونستید فکس کنید و حال نمی تونید یا هیچ وقت بلد نبودید ؟

TousanRayan
10-10-2011, 08:30
با سلام خدمت دوستان
آقا من یک دستگاه 4 کاره HP مدل 1214 گرفتم ...
الان چند روزه که دیگه نمی شه باهاش فکس فرستاد ...
دستگاه فکس را دریافت می کنه ولی نمی فرسته و می گه که FAX پیدا نمی کنه ....ولی میشه زنگ زد و صحبت کرد با دستگاه ...
می شه راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟

با چند شماره امتحان کردی فقط به یک نفر و یک شماره تست کردی یا شماره های مختلف ؟
گاها یک خط دریافت کننده دوجار مشکل مخابراتی میشه و درست فکس رو دریافت نمیکنه همین حالت برای شما هم ممکنه اتفاق بیافته و هیچ فکسی ارسال نشه فعلا با چند خط فرستنده و گیرنده مخلتف تست کن اگه حل نشد دوباره سوال کن ببینم چطور و از کجا دیگه میتونه باشه

fa1387
10-10-2011, 08:58
سلام خسته نباشید :
من چند مشکل دارم :
1- چگونه می توان در آفیس 2007 فهرست منابع تهیه کنم
2- چگونه می توان در آفیس 2007 فهرست اعلام تهیه کرد
3-برای درست کردن یک فرم در ورد 2007 و گذاشتن آن در سایت بطوری که زمانی فایل مذکور را در سایت اینترنت میگذارم کسی بخواهد فرم را کامل کند فقط قسمت بلی و خیر آن فعال باشد و مابقی نوشته ها غیر فعال و قابل ویرایش نباشد فقط می دانم با گزینه Developer در قسمت Controls می توان این کار را انجام داد در Help آفیس توضیح آن می باشد و لی من نمی توانم آن را انجام دهم .
لطفا راهنمایی کنید متشکرم . کماندار

TousanRayan
10-10-2011, 09:15
سلام خسته نباشید :
من چند مشکل دارم :
1- چگونه می توان در آفیس 2007 فهرست منابع تهیه کنم
2- چگونه می توان در آفیس 2007 فهرست اعلام تهیه کرد
3-برای درست کردن یک فرم در ورد 2007 و گذاشتن آن در سایت بطوری که زمانی فایل مذکور را در سایت اینترنت میگذارم کسی بخواهد فرم را کامل کند فقط قسمت بلی و خیر آن فعال باشد و مابقی نوشته ها غیر فعال و قابل ویرایش نباشد فقط می دانم با گزینه Developer در قسمت Controls می توان این کار را انجام داد در Help آفیس توضیح آن می باشد و لی من نمی توانم آن را انجام دهم .
لطفا راهنمایی کنید متشکرم . کماندار

فکر می کنم جایی درستی را برای سوال کردن انتخاب نکردی
اینجا سوال در مورد چاپگر هستش نه آفیس
شرمنده ام

adamebikarr
15-10-2011, 16:32
سلام دوستان!

این یکی که عکسشو گذاشتم رو آقای حمید پور مثل همون روشی که پیام خصوصی گذاشتم پاکش کردم و تونرش کردم.
یه چن روزم ازش استفاده کردم. چند تا برگ اول رو که پرینت کنه لک می اندازه و پیرنت بعدیاش دیگه لک نمی اندازه و میره واسه روز بعد که دوباره پیرنتره روشن شه و باز 4-5 تا پرینت آزمایشی بگیره و بعدش تمیز پیرنت کنه. اشکالش از چیه؟
فوم رو قبلا تمیز کردم. روی درامش هم دقیقا اشکالی مثل همین لکه ها دیده می شه. البته تونر رو درامه مونده.
فومش رو عوض کنم؟

TousanRayan
15-10-2011, 16:59
سلام دوستان!

این یکی که عکسشو گذاشتم رو آقای حمید پور مثل همون روشی که پیام خصوصی گذاشتم پاکش کردم و تونرش کردم.
یه چن روزم ازش استفاده کردم. چند تا برگ اول رو که پرینت کنه لک می اندازه و پیرنت بعدیاش دیگه لک نمی اندازه و میره واسه روز بعد که دوباره پیرنتره روشن شه و باز 4-5 تا پرینت آزمایشی بگیره و بعدش تمیز پیرنت کنه. اشکالش از چیه؟
فومش رو عوض کنم؟

درود
از این چیزی مشخص نیست !!! یک متن بزار

TousanRayan
16-10-2011, 18:35
درود مهندس مهران و اساتید دیگر
اقایان احتیاج مبرم به سرویس منوئل دستگاه کانن 4010 MF را دارم ، کسی در اختیار داره یا لینکی رو می تونه پیشنهاد کنه ؟

mehran gorji
16-10-2011, 20:10
سلام اقای حمیدپور

فایل رو دانلود نکردم تا مطمئن بشم.

اما این باید باشه

archfrut
17-10-2011, 02:27
جواب فروم اچ پی به مشکل پرینتر من گفتم شاید آموزنده باشه:
مشکل پرینتر من:
با سلام
من یه مشکل با hp officejet 6500 دارم لطفا راهنمایی کنید
مشکل من در رنگ سیاه پرینتر هست. وقتی با تنظیمات نوع کاغذ plain paper و با کیفیتbest پرینت میگیرم رنگ ها خیلی خوب میوفتن حتی مشکی هم خوبه و رنگ ها طبیعین ولی کیفیت واسه عکس خوب نیست.
اما وقتی با تنظیمات نوع کاغذ premium plus photo papers (که نوع کاغذ من هست) و با کیفیت best و یا حتی maximum dpi پرینت میگیرم کیفیت عالیه ولی به جای رنگ مشکی رنگ سبز تیره گرفته میشه و کلا پرینتم سبز تره.
لطفا کمک کنید.
کارتریج هارو خودم شارژ میکنم. جوهر های رنگیم fox و جوهر مشکیم wwm هست
ممنون از راهنماییتون

The black cartridge is not used in photo printing, the color cartridges are used instead to print black. In your case black (made from C, M and Y) is printing green (C and Y). This indicates you are having an issue with Magenta. I would suggest the troubleshooting steps in this page, starting with checking the ink levels and the vent on the magenta supply. Also print a test page as shonw later in that page and make sure each primary color is printing properly.

mehran gorji
17-10-2011, 09:25
اما وقتی با تنظیمات نوع کاغذ premium plus photo papers (که نوع کاغذ من هست) و با کیفیت best و یا حتی maximum dpi پرینت میگیرم کیفیت عالیه ولی به جای رنگ مشکی رنگ سبز تیره گرفته میشه و کلا پرینتم سبز تره.
لطفا کمک کنید.خوب عزیزم.
شما وقتی تنظیمات رو از نرمال تغییر میدهید ترکیب رنگ پیدا میکنه.

یعنی مشکی رو با مشکی پرینت نمیگیره.

از 3 رنگ های دیگه استفاده میکنه.

ایا شما وقتی روی پلاس پریمیوم میزاری و روی بست میزاری خوب پرینت میکنه؟

---------- Post added at 10:25 AM ---------- Previous post was at 10:24 AM ----------

کارتریج هارو خودم شارژ میکنم. جوهر های رنگیم fox و جوهر مشکیم wwm هستمن با این دستگاه از جوهرهای پارت تکنیک استفاده میکنم و هیچ مشکلی ندارم.
مشتری هام مشکلی ندارند.

nimastany
18-10-2011, 18:20
من بعد اينكه كارت ريجمو شارژ كردم موقع پرينت گرفتن عكس رنگي يك سري خط موازي ميوفته رو عكس كسي ميدونه مشكل از كجاست؟
تو سياه سفيد مشكلي نداره !
hp 2050

nimastany
19-10-2011, 12:41
من بعد اينكه كارت ريجمو شارژ كردم موقع پرينت گرفتن عكس رنگي يك سري خط موازي ميوفته رو عكس كسي ميدونه مشكل از كجاست؟
hp 2050

كسي نميدونه مشكل از كجاست ؟؟؟؟

TousanRayan
20-10-2011, 11:22
كسي نميدونه مشكل از كجاست ؟؟؟؟

درود
شما چندین بار دستگاه رو هد کلین کنید احتمال 90 درصد درست میشه
اشکال در یکنواختی و روانی بودن جوهر در سر هد شماست ( کیفت جوهر خوب در این جا ها مشخص میشه )

2008mozilla
21-10-2011, 18:45
سلام خسته نباشید
ببخشید من یه دستگاه KONICA MINOLTA BIZHUB C450 دارم
مشکل اینه که من نمی تونم اسکنرش رو راه بندازم اگر یکی از دوستان راهنمایی کنه ممنون میشم
با تشکر

dizin
21-10-2011, 19:07
سلام دوستان
من یه هفته پیش یه پرینتر epson p50 خریدم کلا 5 تا سی دی چاپ زدم 7 تام برگه A4 الان هرکاری میکنم عمل چاپ کردن و انجام میده ولی یابرگه سفید میاد بیرون یا چندتاخط میندازه
روی دستگاه تانکم نصب کردم .
اگه میشه راهنمایی کنید تامشکلم حل بشه . مرسی

2008mozilla
22-10-2011, 15:02
سلام خسته نباشید
ببخشید من یه دستگاه KONICA MINOLTA BIZHUB C450 دارم
مشکل اینه که من نمی تونم اسکنرش رو راه بندازم اگر یکی از دوستان راهنمایی کنه ممنون میشم
با تشکر

کسی نبود؟ خیلی گیرم!

m.b.z
23-10-2011, 07:36
سلام
چند روز از پرینترم استفاده نکردم و دیروز که روشنش کردم دیدم ارور 6A80 میده
اگه راهنمایی کنید که چطوری این ارور رو رفع کنم ممنون میشم.

adamebikarr
23-10-2011, 13:10
سلام بروبچس!
یه پیرنتر 1505 اچ پی هستش که اینجوری می گیره.

مکشلش از کجاس؟
مرسی!!!!!

hamed-sos
23-10-2011, 16:07
بنده یک پرینتر hp1102 لیزری سیاه و سفید دارم
در قسمت preferences این پرینتر میتوان print quality را تا 1200 بالا برد
ولی برای چاپ عکس این مقدار بسیار چهارخونه و کم کیفیت است(رزولوشن پایین)
چه کنم تا عکسهایم مثل چاپ فونت با کیفیت باشد؟

2008mozilla
23-10-2011, 17:29
کسی نبود؟ خیلی گیرم!

دوستا اگر میشه یه کاری برای ما اینجام بدین تا این اسکنر راه بیفته!

M1450M
23-10-2011, 20:21
سلام به همه دوستان
2 تا مشکل دارم
1. اسکنر g2710 آبی رنگ اسکن میکنه .
2.پرینتر 1515n پرینت ها رو سمت چپ کاغذ میگیره . یعنی فاصله از سمت راست نسبت به سمت چپ بیشتره !

apoosh
23-10-2011, 22:12
آقا من نمیدونم لپ تاپم چش شده! هرچی پرینتر سامسونگ روش تست میکنم، کار نمیکنه! الان دوتا مدل 1610 و 1640 رو روش امتحان کردم اما جواب نمیده! یعنی دراویر نصب میشه اما بعدش ارور میده، اما روی سیتمهای دیگه هردوتاش با همین شیوه نصب درست کار میکنند! نمیدونم چکار کنم!
در ضمن، دوستانی که دنبال پرینتر هستند، به پرینتر نو 1865w سامسونگ دارم، از این مدل وایرلس ها که روی دستم مونده!! کسی خواست بگه که بدم بهش چون حیف خاک بخوره!

mojtaba_iut63
23-10-2011, 23:41
سلام دوستان
من یه هفته پیش یه پرینتر epson p50 خریدم کلا 5 تا سی دی چاپ زدم 7 تام برگه A4 الان هرکاری میکنم عمل چاپ کردن و انجام میده ولی یابرگه سفید میاد بیرون یا چندتاخط میندازه
روی دستگاه تانکم نصب کردم .
اگه میشه راهنمایی کنید تامشکلم حل بشه . مرسی

سلام
ممكنه واسه مدتي از دستگاه استفاده نكرده باشيد و نازل ها گرفته باشد

يا اينكه از جوهر نامرغوب استفاده كرديد. مارك جوهر مورد استفادتون چي هست؟

چندين دفعه هد كلين كنيد اگه مشكل حل نشد بايد از حلال استفاده كرد.

mojtaba_iut63
23-10-2011, 23:47
hp 2050

سام يه نازل چك بگيريد واسكنش اينجا اپ كنيد.اگه اسكنر نداريد نگاه كنيد به تصوير اصلي و بگيد چه تفاوت هايي داره. در ضمن بعدش چنديد دفعه هد كلين كنيد و دوباره نتيجه ببينيد وببينيد درست شده يا بهبود پيدا كرده

به احتمال زياد با جوهر نامرغوب كارتريجتون شارژ كردند.

nimastany
23-10-2011, 23:57
درود
شما چندین بار دستگاه رو هد کلین کنید احتمال 90 درصد درست میشه
اشکال در یکنواختی و روانی بودن جوهر در سر هد شماست ( کیفت جوهر خوب در این جا ها مشخص میشه )

ممنون که جواب دادی
جوهراشو که خود فروشنده داد چیزی هم نگفت که ازین بهتر هست یا اینکه اینا مشکل دارن

این هد کلینو کی میگی سخت افزاریه یا نرم افزاری چون من تو ستینگ های دیوایس تو کنترل پنل نگاه کردم چیزی به این اسم نبود اگه سخت افزاریه از چه کلینری استفاده کنم؟

nimastany
24-10-2011, 00:04
سام يه نازل چك بگيريد واسكنش اينجا اپ كنيد.اگه اسكنر نداريد نگاه كنيد به تصوير اصلي و بگيد چه تفاوت هايي داره. در ضمن بعدش چنديد دفعه هد كلين كنيد و دوباره نتيجه ببينيد وببينيد درست شده يا بهبود پيدا كرده

به احتمال زياد با جوهر نامرغوب كارتريجتون شارژ كردند.

خیلی تخصصی گفتی :دی
نازل چک چیه؟
اسکنر دارم بگیرم اپ می کنم
با چی هد کلین کنم؟

ممنون

hamed-sos
24-10-2011, 08:17
بنده یک پرینتر hp1102 لیزری سیاه و سفید دارم
در قسمت preferences این پرینتر میتوان print quality را تا 1200 بالا برد
ولی برای چاپ عکس این مقدار بسیار چهارخونه و کم کیفیت است(رزولوشن پایین)
چه کنم تا عکسهایم مثل چاپ فونت با کیفیت باشد؟
کسی بلد نیست؟

mehran gorji
24-10-2011, 09:03
کسی بلد نیست؟
لین سوال تو انجمن فتوشاپ مطرح بشه خیلی تخصصی جواب میگیری دوستم.

apoosh
24-10-2011, 10:31
آقا من نمیدونم لپ تاپم چش شده! هرچی پرینتر سامسونگ روش تست میکنم، کار نمیکنه! الان دوتا مدل 1610 و 1640 رو روش امتحان کردم اما جواب نمیده! یعنی دراویر نصب میشه اما بعدش ارور میده، اما روی سیتمهای دیگه هردوتاش با همین شیوه نصب درست کار میکنند! نمیدونم چکار کنم!
در ضمن، دوستانی که دنبال پرینتر هستند، به پرینتر نو 1865w سامسونگ دارم، از این مدل وایرلس ها که روی دستم مونده!! کسی خواست بگه که بدم بهش چون حیف خاک بخوره!

سوال من هم بی جواب موند :41:

mojtaba_iut63
24-10-2011, 12:39
خیلی تخصصی گفتی :دی
نازل چک چیه؟
اسکنر دارم بگیرم اپ می کنم
با چی هد کلین کنم؟

ممنون

شما بريد كنترل پنل و از اونجا بريد به قسمت device & printer بعد روي پرينتر راست كليك كنيد و بريد به قسمت تنظيمات اونجا چندين تب وجود داره كه شما بايد به تب maintenanse بريد. در اونجا گزينه نازل چك مشاهده ميكيد و همينطور گزينه هد كلين.

شما ابتدا يه نازل چك بگيريد و بعد چندين دفعه هد كلين بزنيد .ببينيد درست شد يا نه؟اگه درست نشد چند ساعتي بيخيالش شيد و بعدش دوباره يه نازل چك بگيريد.اگه درست نشد خبر بديد

---------- Post added at 12:36 PM ---------- Previous post was at 12:33 PM ----------

ممنون که جواب دادی
جوهراشو که خود فروشنده داد چیزی هم نگفت که ازین بهتر هست یا اینکه اینا مشکل دارن

این هد کلینو کی میگی سخت افزاریه یا نرم افزاری چون من تو ستینگ های دیوایس تو کنترل پنل نگاه کردم چیزی به این اسم نبود اگه سخت افزاریه از چه کلینری استفاده کنم؟

البته فروشنده ها كه مايل به فروختن جنسشون هستند و نميگند ماست من ترش هست.

هد كلين هم واسه دوستمون توي پست بالا توضيح دادم.

---------- Post added at 12:39 PM ---------- Previous post was at 12:36 PM ----------

سوال من هم بی جواب موند :41:

سلام
قبلا كار ميكرده الان كار نمكنه يا اينكه كلا از اول كار نميكرده

نوع ويندوزتون چيه؟

nimastany
24-10-2011, 13:15
شما بريد كنترل پنل و از اونجا بريد به قسمت device & printer بعد روي پرينتر راست كليك كنيد و بريد به قسمت تنظيمات اونجا چندين تب وجود داره كه شما بايد به تب maintenanse بريد. در اونجا گزينه نازل چك مشاهده ميكيد و همينطور گزينه هد كلين.

شما ابتدا يه نازل چك بگيريد و بعد چندين دفعه هد كلين بزنيد .ببينيد درست شد يا نه؟اگه درست نشد چند ساعتي بيخيالش شيد و بعدش دوباره يه نازل چك بگيريد.اگه درست نشد خبر بديد

تمام تبهای موجود تو تنظیمات تو عکس هست ولی maintenance نداره

mojtaba_iut63
24-10-2011, 19:02
دوست من شما به قسمت printer propertise رفتيد در صورتي كه بايد به قسمت printr preferences بريد.

البته ممكنه تو ويندوز هاي مختلف فرق داشته باشه

apoosh
24-10-2011, 19:14
سلام
قبلا كار ميكرده الان كار نمكنه يا اينكه كلا از اول كار نميكرده

نوع ويندوزتون چيه؟

قبلا کار میکرد، اما نمیدونم چرا اینجور شد! روی سیستمهای دیگه هم خیلی خوب کار میکنه
ویندوزم هم 7 و 32 بیتی هست (اورجینال)

Vahid67
24-10-2011, 21:45
دوستان کسی نمیتونه یه هد ip4700 واسه من پیدا کته ؟؟؟ البته با قیمت مناسب ...

mojtaba_iut63
24-10-2011, 23:30
قبلا کار میکرد، اما نمیدونم چرا اینجور شد! روی سیستمهای دیگه هم خیلی خوب کار میکنه
ویندوزم هم 7 و 32 بیتی هست (اورجینال)

سلام
به احتمال زياد مشكل از ويندوز هست .اگه همه كاري كرديد و جواب نداده مثل uninstall كردن و دوباره نصب كردن .ويندوزتون به يه مدت قبل برگردونيد يا اگه cd ويندوزتون داريد .فرمت كنيد و دوباره نصب كنيد درست ميشه.

turk.king
26-10-2011, 18:04
با سلام خدمت دوستان

من یه پرینتر کنون چهار کاره خریدم 500 صفحه باهاش زدم پودرش تموم شد
مدل پرینتر MF 4580dn
مدل تونر 728

شارژش کردم با پودر اکونومیک اچ پی 1100-1200-1300 ولی اصلا خوب نمیزنه
ضمنا شارژ پرینتر هم بلدم و همه جاشو کاملا تمیز کردم

میخواستم بدونم مشکل از کجاست ؟

mehran gorji
26-10-2011, 19:57
با سلام خدمت دوستان

من یه پرینتر کنون چهار کاره خریدم 500 صفحه باهاش زدم پودرش تموم شد
مدل پرینتر MF 4580dn
مدل تونر 728

شارژش کردم با پودر اکونومیک اچ پی 1100-1200-1300 ولی اصلا خوب نمیزنه
ضمنا شارژ پرینتر هم بلدم و همه جاشو کاملا تمیز کردم

میخواستم بدونم مشکل از کجاست ؟
عزیزم این پودر با این مدل سازگاری نداره.

riverman
26-10-2011, 20:03
سلام دوستان
من 1 کانن 4330 دارم که قابلیت پرینت 2رو گرفتن داره!!!!!!؟؟
درسته؟آخه دفترچش رو ندیدم.
چحوری باید بهش حالی کنم که 2رو بگیره؟

turk.king
26-10-2011, 20:32
عزیزم این پودر با این مدل سازگاری نداره.

با تشکر میشه بگین بهترین پودری که برای این مدل هست کدومه ؟؟؟

mehran gorji
26-10-2011, 21:54
پارت تکنیک

memisabo77
27-10-2011, 09:18
سلام دوستان
من یه پرینتر p1102w خریدم. ولی نمیدونم چه مشکلی داره که وقتی پرینت میگیرم کج پرینت میگیره و مطالب دقیقا وسط صفحه قرار نمی گیره!! ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر.

mehran gorji
27-10-2011, 10:57
سلام دوستان
من یه پرینتر p1102w خریدم. ولی نمیدونم چه مشکلی داره که وقتی پرینت میگیرم کج پرینت میگیره و مطالب دقیقا وسط صفحه قرار نمی گیره!! ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر.
با چه برنامه هایی پرینت کردید؟
در همه نرم افزارها به این شکل بود؟

print test page را امتحان کردید؟

کابل usb را تعویض کردید؟

روی سیستم دیگری نصب کردید تا اطمینان حاصل کنید؟

memisabo77
27-10-2011, 17:39
با چه برنامه هایی پرینت کردید؟
در همه نرم افزارها به این شکل بود؟

print test page را امتحان کردید؟

کابل usb را تعویض کردید؟

روی سیستم دیگری نصب کردید تا اطمینان حاصل کنید؟

با برنامه Word 2007 , FoxitPDF reader پرینت گرفتم.
اگه منظورتون از print test page همون اولین صفحه ای هستش که پرینت گرفتم باید بگم که اونم کمی کج پرینت گرفته شد!
کابل رو عوض نکردم همون کابل فابریک خودش رو استفاده کردم!
باید بگم که یکبار کارتریجش رو در آوردم مجددا جا زدم کمی بهتر شد.
وقتی میخام پشت و رو پرینت کنم صفحات روو رو خوب پرینت میگیره ولی صفحات پشت یک مشکل داره!البته بعد از جا زدن مجدد کارتریج خیلی بهتر شد.
ممنون از اینکه وقت میزارین و پاسخ میدین.

turk.king
28-10-2011, 10:48
پارت تکنیک

با تشکر فراوان :11:
عکس واضح نیست میشه عکس واضح تری بزارین

mehran gorji
28-10-2011, 12:02
با تشکر فراوان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عکس واضح نیست میشه عکس واضح تری بزارین
مشخصات.

پودر 65 گرمی پارت تکنیک

در صورتی که قصد خرید دارید اعلام کنید تا برای شما ارسال شود و یا ادرس فروشگاهش رو بهتون بدم

turk.king
28-10-2011, 13:21
مشخصات.

پودر 65 گرمی پارت تکنیک

در صورتی که قصد خرید دارید اعلام کنید تا برای شما ارسال شود و یا ادرس فروشگاهش رو بهتون بدم

با تشکر فراوان
ولی من شهرستانم
اگه پیدا نکردم از تبریز بهتون اطلاع میدم تا بفرستین

ضمنا میشه یه حدود قیمت بهم بدین و اینکه مثل تونر اورجینال پرینت با کیفیت میزنه

mehran gorji
28-10-2011, 16:02
اگه پیدا نکردم از تبریز بهتون اطلاع میدم تا بفرستین
اگر هم برات پست کنم 1 دونه ارزش نداره و بهتره بدی بیرون شارز کنی.

اینکه مثل تونر اورجینال پرینت با کیفیت میزنه
تونرش اورجینال میباشد.
اما بد از شارژ درام{لوله سبز رنگ} فرسوده میشود و احتمال پایین امدن کیفیت 100% میباشد در فونت های کلفت و ارم ها.

که تو تنطیمات پرینتر هم میشه اونو بالا برد

almo1
29-10-2011, 10:49
چگونه پرینتر Brother MFC-8440 را در ویندوز سون نصب می کنند درایور آن را اگر دارید معرفی کنید متشکرم

zahrahassanzadeh
29-10-2011, 15:32
سلام من یه پرینتر hp c5283 سه کاره دارم جدیدا وقت یروشنش میکنیم اصلا پرینت نمیگیره وهمون اول پیغام میده که Refer to print documention خواستم ببینم این مشکلش چیه؟

mehran gorji
29-10-2011, 16:18
چگونه پرینتر Brother MFC-8440 را در ویندوز سون نصب می کنند درایور آن را اگر دارید معرفی کنید متشکرم

64bit

32bit

dvdman
30-10-2011, 12:02
سلام
من پرینتر کانن 4840 دارم.وقتی روی کاغذ تحریر کاور دی وی دی پرینت می گیرم نوشته ها در قسمت تیره خوانا نیستند ورنگ مشکی زیادی روی کاغذ به صورت خشک نشده هست.بقیه رنگ ها این طوری نیست و رنگ مشکی در پشت کاغذ مشخصه.

آیا راهی هست که بشه این مشکل رو حل کرد؟

من قبلا یهR290 داشتم که این مشکل رو نداشت. فقط بر روی کاغذ تحریر اینطوری میشه

ممنونم

navid.12.1234
30-10-2011, 12:41
سلام من يك پرينتر HP 1600 بر روي يك سيستم نصب كردم وبر روي 2 سيستيم ديگه به اشتراك گذاشتم اوايل هيچ مشكلي نداشتم اما حالا وقتي از روي سيستمهايي كه پرينتر به اشتراك گذاشته شده دستور پرينت ميدم مدت زيادي طول ميكشه البته توي سيستم اصلي توي ليست دستورات پرينتر شما دتور پرينت رو ميبينيد ولي پرينت نميگيره!
خود سيستم اصلي توي دستور پرينت دادن هيچ مشكلي نداره.
البته اگه سيستم اصلي رو ري استارت كنين به محض بالا اومدن ويندوز دستورات پرينت همون لحضه پرينت ميشه.
به نظر خودم اين يه ويروسه چون من قبلا بر خوردم و با تعويض ويندوز به نتيجه رسيدم اما متاسفانه هر از چند گاهي اين اتفاق جاهاي ديگه هم مي افته.
آيا راه چاره اي ساده تر هم وجود داره؟
دوستان اگر با اين مشكل بر خوردند و يا را حل مشكل رو ميدونند ما رو هم بي نسيب نزارن.
با تشكر از دوستان فعال:11:

navid.12.1234
30-10-2011, 12:54
ايا وقتي كاغذ از دستگاه خارج ميشه كاغذ كج هستش يا نه كاغذ صاف بيرون مياد و فقط پرينت كج هستش؟
ممكنه پيك آپ(كاغذ كش) پرينترت كثيف شده باشه توي بعضي موارد ميتونه باعث كج كشيدن كاغذ هم بشه .
البته سپرشين پد (سطح زير پيك آپ) هم ميتونه باعث اين امر باشه.
وقتي كاغذ از دستگاه بيرون مياد گوشه هاي كاغذ به جايي گير نميكنه .
درب پرينتر رو باز كنيد كارتريج رو خارج كنيد ببينيد توي مسير كاغذ چيزي مثل يك تكه كاغذ قرار نگرفته.

kichehmeymand
30-10-2011, 14:21
سلام پرينتر جوهر افشان اچ پي دارم كاغذكش عمل نميكنه؟كسي ميتونه راهنمايي كنه؟ممنون ميشم .

irainian
31-10-2011, 21:46
برای کم کردن dpi پرینتر چیکار کنم تو adobe acrobat reader و از کجا مثلا از 600 بکنمش 1200 چون طریق تنظیمش با hp که داشتم فرق میکنه
canon 6000

navid.12.1234
01-11-2011, 09:56
سلام پرينتر جوهر افشان اچ پي دارم كاغذكش عمل نميكنه؟كسي ميتونه راهنمايي كنه؟ممنون ميشم .

هنكامي كه موقع كشيدن كاغذ ميشه دستگاه صدايي نميده و بعد ارورر بده ؟

navid.12.1234
01-11-2011, 11:35
من يه پرينتر HP k7100 دارم وقتي روشن ميشه بعد از دتكت كردن چراغ چشمك زن كاغذ كش روشن ميشه و وقتي كاغذ ميزارم و دكمه رو ميزنم كاغذ رو ميكشه و سريع خارج ميكنه و دوباره چشمك ميزنه و اگر دوباره كاغذ بدم همين اتفاق تكرار ميشه !
در ضمن پرينتر از كامپيوتر جدا هستش.
ايا در صورتي كه سنسوري مشكل پيدا كنه اين اتفاق مي افته يا ميتونه از فرمتر باشه؟
از دوستان ممنون ميشم اگه هرچه سريعتر جواب بدن.
با تشكر از دوستان فعال:11:

adamebikarr
01-11-2011, 12:13
سلام دوستان!
این کارتریج 2015 اچ پی بودش که این جوری می گیره.

گوشه هاش رو ببنین.
(((در ضمن گوشه کارتریج که این خط کثیف رو می اندازه یه کم پودر اضافه ریخته بود.)))
از چیه؟

mehran gorji
01-11-2011, 12:20
سلام دوستان!
این کارتریج 2015 اچ پی بودش که این جوری می گیره.

گوشه هاش رو ببنین.
(((در ضمن گوشه کارتریج که این خط کثیف رو می اندازه یه کم پودر اضافه ریخته بود.)))
از چیه؟

2 حالت داره.

درام

مخزن پودر زائد

حدس من روی درام است.
کارتریج رو در بیارید و اون قیمت کثیف رو تمیز کنید و ببینید خط داره یا نه

yaghob.boss
01-11-2011, 13:03
Hp 1132 یا samsung 4300 با سلام دوستان یه سه کاره میخوام بخرم این دو توی قیمت خوب بودن میخام از متخصصین بپرسم توی کارایی کدوم بهتره؟ شنیدم سامسونگ بعد یکی دو بار شارژ چیپسش خراب میشه درسته؟

adamebikarr
01-11-2011, 13:07
آقای گرجی عزیز ممنون بابت راهنمایی قبلی. اون قبلی درامش ظاهرا خرابه مرسی.

این از چیش می تونه باشه؟

yaghob.boss
01-11-2011, 13:43
سلام دوستان من میخوام بدونم از لحاظ کارکرد و شارژ تونر سامسونگ ها بهترن یا اچ پی ها

mehran gorji
01-11-2011, 14:29
Hp 1132 یا samsung 4300 با سلام دوستان یه سه کاره میخوام بخرم این دو توی قیمت خوب بودن میخام از متخصصین بپرسم توی کارایی کدوم بهتره؟ شنیدم سامسونگ بعد یکی دو بار شارژ چیپسش خراب میشه درسته؟
هر دوشون پرینترهای خوبی هستند.

اما پیشنهاد من روی 1132 می باشد.
به دلیل ارزان بودن مواد مصرفی و قطعات کارتریج و به وفور بودن قطعات این دستگاه.

4300 هم مشکل خاصی ندارد.
برای ریستر باید 1 بار ریست کنید و بارهای بعدی کلیرکانت که اموزشش رو هم اماده کردم.

در صفحه اول این تاپیک کاملا توضیح دادم.

و در ترفندستان هم اموزش صحیح و علمیشو به نمایش گذاشتم.

---------- Post added at 03:29 PM ---------- Previous post was at 03:26 PM ----------

آقای گرجی عزیز ممنون بابت راهنمایی قبلی. اون قبلی درامش ظاهرا خرابه مرسی.

این از چیش می تونه باشه؟

از اتصالات درام است.
درام را تعویض کنید.

fade2amin
01-11-2011, 15:34
سلام
اساتید ( مخصوصا گرجی عزیز )، بنده دنبال پرینتری هستم که بتونم باهاش فاکتور بزنم مثلا خروجی هلو یا نرم افزارهای دیگه حسابداری رو بهش بدم و اونم در یک اندازه استاندارد که مناسب فاکتور باشه بهم تحویل بده. الان سوالی که از دوستان دارم اینکه برای اینکار پرینتر خاصی باید باشه یا بقیه هم اینکار و میکنن ( منظور نوع حرارتی یا لیزری و ...) . ممنون میشم بهترین پرینتر رو از نظر قیمت، کیفیت ساخت و هزینه پایین مواد مصرفی لطف کنین .
ممنونم .

mehran gorji
01-11-2011, 15:42
سلام
اساتید ( مخصوصا گرجی عزیز )، بنده دنبال پرینتری هستم که بتونم باهاش فاکتور بزنم مثلا خروجی هلو یا نرم افزارهای دیگه حسابداری رو بهش بدم و اونم در یک اندازه استاندارد که مناسب فاکتور باشه بهم تحویل بده. الان سوالی که از دوستان دارم اینکه برای اینکار پرینتر خاصی باید باشه یا بقیه هم اینکار و میکنن ( منظور نوع حرارتی یا لیزری و ...) . ممنون میشم بهترین پرینتر رو از نظر قیمت، کیفیت ساخت و هزینه پایین مواد مصرفی لطف کنین .
ممنونم .
سلام دوست عزیز.
کاربردتو که مشخص شد.
مناسب شما پرینت لیزری نیز میباشد.

فقط سوال من این است.
کارتان در چه حد میباشد؟

به صورت میانگین در ماه چند برگ پرینت دارید؟

adamebikarr
01-11-2011, 16:21
اقای گرحی امروز خیلی مزاحم شدم!

اینو کامل شارژ کردم و فوم و بیلد و ...رو هم تمیز کرده بودم ولی این جوری می زنه.
از چیه؟

hosseinskandari
01-11-2011, 19:59
با سلام

من یک دستگاه چندکاره(پرینتر-اسکنر-کپی) دارم. مدل اون Canon MP520 هست. پرینتر رنگی و جوهرافشان

زمانی که با این پرینتر چیزی رو پرینت می گیرم یا کپی می کنم (چه رنگی و چه سیاه و سفید)، اگر در تنظیمات اولیه نوع کاغذ رو plain paper قرار بدم، رنگ مشکی رو نمیزنه، اما اگه در تنظیمات نوع کاغذ رو چیز دیگه ای بزارم (مثلا کاغذ عکس) رنگ مشکی رو پرینت می کنه.(با وجود وارد کردن کاغذ ساده البته در دستگاه). نمیشه هم گفت که رنگ مشکی رو با سایر رنگ ها می سازه چون داره از مقدار کارتریج مشکی کم میشه.

نکته 1: در nozzle check رنگ مشکی نمی آد (البته با مسائل بالا بدیهیه چون تنظیمات اولیه برای nozzle check روی کاغذ ساده قرار گرفته).

نکته 2: نمیشه گفت مشکل از درایور نرم افزاری نصب شده است چون این پرینتر بدون اتصال به کامپیوتر هم می تونه کپی بگیره که باز هم مسائل بالا برقراره.

حالا با این توضیحات می خوام ببینم باید چه کار کنم؟ مشکل چیه و چه جوری حل می شه؟ ممنون

mehran gorji
01-11-2011, 22:27
اقای گرحی امروز خیلی مزاحم شدم!

اینو کامل شارژ کردم و فوم و بیلد و ...رو هم تمیز کرده بودم ولی این جوری می زنه.
از چیه؟

این طور که مشخصه تازه کار شارژ رو شروع کردی.

بزار بهد توصیه هایی بکنم.

من چندسال است که شارژ میکنم و تو مدت بعد از 1 سال شارژ هام 1 دونه برگشتی نداشتم.

اول اینکه درام رو دست نمیزنی
دوم اینکه نک بلید رو همیشه پودر بچه یزن تا درام عمرش بالا بره و همینطور تو کیفیت پرینت تاثیر میزاره.
فوم رو همیشه با پارچه نرم و لطیف خیلی سریع اما به ارامی تمیزش میکنی طوری که به فوم فشار ساکن وارد نشه.
و مگنت رو همیشه باد بگیر تا اگر اثری از رطوبت و ... روش مونده بود تمیزش کنی.

در مورد این مشکل شارژ هم نظر اول من روی فوم میباشد.
و در انتها از مگنت.

afrooz_cool
02-11-2011, 00:29
سلام من چیپ 4200 سامسونگ رو عوض کردم و شارژش کردم ولی یه مشکلی که بعد از تموم شدن براش پیش اومده بود هنوز حل نشده اونم اینه که اسکنرش کار نمیکنه و ارور میده . عکساشم میذارم ببینید تا حالا باهاش روبرو شدین ؟ تموم درایورارو پاک کردم رجیستری ویندوز هم کلین کردم از نو نصب کردم ولی اینطوری میشه .

عکس آخر وقتی اسکنر رو از داخل my computer اجرا میکنم اینطوری میشه . 1 و 2 هم مربوط به برنامه خود سامسونگه. میدونم که نباید اسکنرش مشکلی داشته باشه آخه فتوکپی کامل کار میکنه .تو رو خدا کمک کنید. ممکنه کابل usb مشکلی داشته باشه ؟

fade2amin
02-11-2011, 08:32
سلام دوست عزیز.
کاربردتو که مشخص شد.

فقط سوال من این است.
کارتان در چه حد میباشد؟

ممنون، عزیز من در ماه فک کنم ۱۰۰۰ - ۱۵۰۰ تا داشته باشم. لطف میکنی بهترین مدلا رو همونطور که گفتم از نظر قیمت و ساخت ولوازم مصرفی بهم پیشنهاد بدی. خیلی ممنونتم .

---------- Post added at 08:32 AM ---------- Previous post was at 08:32 AM ----------

سلام دوست عزیز.
کاربردتو که مشخص شد.

فقط سوال من این است.
کارتان در چه حد میباشد؟

ممنون، عزیز من در ماه فک کنم ۱۰۰۰ - ۱۵۰۰ تا داشته باشم. لطف میکنی بهترین مدلا رو همونطور که گفتم از نظر قیمت و ساخت ولوازم مصرفی بهم پیشنهاد بدی. خیلی ممنونتم .

mehran gorji
02-11-2011, 09:01

---------- Post added at 08:32 AM ---------- Previous post was at 08:32 AM ----------

خیلی خوب دوست عزیز.
کار شمارو یه پرینتر ارزان هم راه میندازه.
اما اگر دستت هست توصیه میکنم مدل قوی تر رو بخری تا در اینده هم خیالت راحت.

پیشنهاد من به یک پرینتر ارزان و کار راه انداز:
hp laserjet p1102

canon i-sensis 6000b

از این 2 مدل از هر کدوم خوشت اومد بخر.
مواد مصرفیشون یکیه.

پیشنهاد من به یک پرینتر پرسرعت و به صرفه تر و پرقدرت تر

canon i-sensis lbp6300dn

که علاوه بر این خصوصیات ها پرینت دورو داره و همچنین علاوه بر داشتن usb از ارتباط کابل lan هم بهره میبرد.

---------- Post added at 09:01 AM ---------- Previous post was at 09:00 AM ----------

خیلی خوب دوست عزیز.
کار شمارو یه پرینتر ارزان هم راه میندازه.
اما اگر دستت هست توصیه میکنم مدل قوی تر رو بخری تا در اینده هم خیالت راحت.

پیشنهاد من به یک پرینتر ارزان و کار راه انداز:
hp laserjet p1102

canon i-sensis 6000b

از این 2 مدل از هر کدوم خوشت اومد بخر.
مواد مصرفیشون یکیه.

پیشنهاد من به یک پرینتر پرسرعت و به صرفه تر و پرقدرت تر

canon i-sensis lbp6300dn

که علاوه بر این خصوصیات ها پرینت دورو داره و همچنین علاوه بر داشتن usb از ارتباط کابل lan هم بهره میبرد.

adamebikarr
02-11-2011, 09:21
این طور که مشخصه تازه کار شارژ رو شروع کردی.

بزار بهد توصیه هایی بکنم.

من چندسال است که شارژ میکنم و تو مدت بعد از 1 سال شارژ هام 1 دونه برگشتی نداشتم.

اول اینکه درام رو دست نمیزنی
دوم اینکه نک بلید رو همیشه پودر بچه یزن تا درام عمرش بالا بره و همینطور تو کیفیت پرینت تاثیر میزاره.
فوم رو همیشه با پارچه نرم و لطیف خیلی سریع اما به ارامی تمیزش میکنی طوری که به فوم فشار ساکن وارد نشه.
و مگنت رو همیشه باد بگیر تا اگر اثری از رطوبت و ... روش مونده بود تمیزش کنی.

در مورد این مشکل شارژ هم نظر اول من روی فوم میباشد.
و در انتها از مگنت.

آقای گرجی جان آره درست گفتی. تازه شروع کردم و این تقریبا شاید دهمیش باشه.

1-حالا فوم به نظرت باید تمیز شه یا تعویض؟
2-بلید که روی مخزن پودر سوختس رو بعد از باد گرفتن و بستن سر جاش با نوک یه دستمال آغشته به پودر بچه به آرومی بمالم روی نوک پلاستیکی بلید؟
3-فوم رو می خواد پودر بچه بزنم؟ بعدم من پودر بچه رو کف دستم می ریزم و بعد فوم رو کف دستم رو پودر می لغزونم. درسته؟
4-اگر از مگنت باشه ابری شده به نظرت؟

5-مگنت رو در کل نیاز هست که هر بار که می خوام شارژ کنم واسه کسی باد بگیرم؟ و همین طور بیلد زیر مگنت؟یا فقط وقتی که حدس می زنم مشکل از مگنت باشه باید بادش گرفت؟

mehran gorji
02-11-2011, 09:35
1-حالا فوم به نظرت باید تمیز شه یا تعویض؟
بستگی به شرایطش داره باید از نزدیک فوم رو دید.
اگر فوم رو تمیز کردید و دیدید درست پرینت گرفت مشکلی نیست.

2-بلید که روی مخزن پودر سوختس رو بعد از باد گرفتن و بستن سر جاش با نوک یه دستمال آغشته به پودر بچه به آرومی بمالم روی نوک پلاستیکی بلید؟
بله به نک پلاستی که درام هنگام چرخش بهش برخورد کنه.

-فوم رو می خواد پودر بچه بزنم؟
نهههههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههه

بعدم من پودر بچه رو کف دستم می ریزم و بعد فوم رو کف دستم رو پودر می لغزونم. درسته؟
نه نیازی نیست.
همینجوری بریز روی بلید و بهد از اینکه به نک بلید مالوندیس{با شت نرم یا پارچه} در انتها باید بگیر.

4-اگر از مگنت باشه ابری شده به نظرت؟
اگر از مگنت باشه میتونه مشکل از رطوبت باشه و شما باید مگنت را باد بگیرید و ببینید اثری از این لکه ها روی مگنت هست یا نه.

اول تمیزش میکنید و اگر با تمیز کردن به وسیله پارچه خشک از بین نرفت.
باید از حلال مخصوص سبز رنگ مگنت استفاده کنید و مگنت را با پنبه اغشته به حلال تمیز کنید و خشک کنید و جا بزنید.

-مگنت رو در کل نیاز هست که هر بار که می خوام شارژ کنم واسه کسی باد بگیرم؟
به غیز از کارتریج های 13a 15a ep26canon ep27canon این مدلها اصلا مگنت رو دس نزن.
اما بقیه رو سعی کن باید بگیری.

و همین طور بیلد زیر مگنت؟
منظورتون doctor blade میباشد؟

نه به اون دست نزن.

فقط وقتی که حدس می زنم مشکل از مگنت باشه باید بادش گرفت؟
طبق گفته بالا عمل کنید.

اگر از مگنت باشه میتونه مشکل از رطوبت باشه و شما باید مگنت را باد بگیرید و ببینید اثری از این لکه ها روی مگنت هست یا نه.
و همینطور برای رفع این مشکل

و در انتها اگر خیره بود.

باید از حلال مخصوص سبز رنگ مگنت استفاده کنید و مگنت را با پنبه اغشته به حلال تمیز کنید و خشک کنید و جا بزنید.

adamebikarr
02-11-2011, 11:08
[QUOTE=mehran gorji;6597073]

1-پس در کل فوم رو فقط باید با یه پارچه خشک و نرم تمیز کرد((من گاهی شیشه شور رقیق شده با آب رو هم واسه تمیز کردنش می زنم))

2-روش کلی تمیز کردن مگنت:
بعد باز کردنش با یه پارچه نخی نرم و خشک پودراشو می گیرم و بعد بادش می گیرم. اگر توی پیرینت مشکلی داشت بعد با حلال می شورمش

3-هر بار که شارژ کردم اصلا کاری به دکتر بلید نداشته باشم و بازش نکنم

4-هر بار که کارتریجی میاد فقط کارای زیر رو همیشه انجام بدم:
مخزن زائد رو تخلیه و هواگیری کنم
درام رو اصلا دست نزنم و حتی تمیزشم نکنم و فقط اگر روش پودر بود هوا بگیرم
فوم رو با پارچه نخی خشک و نرم تمیز کنم و اگر نیاز شد با شیشه شور رقیق شده با اب
مگنت رو اول با پارچه نخی خشک نرم پودراشو بگیرم و بعد باد بگیرم

abbasghaderi2010
02-11-2011, 19:27
سلام
برای پرینت لیزری عکس با HP1518 ، از چه کاغذی استفاده بکنم تا کیفیت خوبی داشته باشه ؟
میخوام کیفیت کاغذ و پرینت در حدی باشه که حتی بعد از اسکن عکس پرینت گرفته شده ، کیفیت عکس اسکن شده خوب باشه .
اسکنر من HP G2710 هست و با پرینت عکس و اسکن با کاغذ معمولی ، نتیجه جالبی نمیشه .
(اگه خرید کاغذ اینرنتی باشه ، بهتره)
با سپاس

afrooz_cool
02-11-2011, 20:13
کسی جواب سوال تصویری مارو نمیدونه ؟ :13:

daria_davar
02-11-2011, 23:08
سلام خدمت اساتید عزیز
من یه پرینتر hp laser jet1020 دارم که تا دیروز روی یه کامپیوتر با ویندوز xp وصل بود و داشت مثل یه بچه خوب پرینت می گرفت! دیروز یه پرینتر hp desk jet 1280 روی سیستم نصب کردم، بدون هیچ مشکلی نصبش پیش رفت و شروع کرد به پرینت گرفتن ... اما ، اما در عوض پرینتر hp1020 از کار افتاد.... یعنی پرینت میره توی پرینتر اما بدون دادن هیچ پیغامی پرینت نمی گیره ... اومدم پرینتر 1280 رو ریموو کردم ولی باز هم به کار نیفتاد .... اومدم پرینتر 1020 رو بردم روی یه کامپیوتر دیگه که ویندوزش سون بود ، ولی باز هم کار نمی کنه!!!
الان روی ویندوز سون نصبش کردم ، پرینت میره توی پرینتر ، مینویسه spooling بعد مینویسه printing و بعد هم از توی پرینتر پاک میشه ، اما هیچ کاغذی پرینت گرفته نمیشه !!!

خواهش می کنم کمکم کنید چه کار کنم؟

daria_davar
02-11-2011, 23:30
دوباره سلام
ببخشید ، یه سوال دیگه هم دارم !!!
ترمینال چی هستش؟
وقتی می گن فلان کد ها رو توی ترمیتال بنویس یعنی کجا باید بنویسیم؟

yaghob.boss
02-11-2011, 23:39
سلام دوستان من یه سامسونگ 4300 گرفتم همه چیز خوبه بجز تنظیمات کپی .کپی به طور پیش فرض تنظیم شده روی درجه پررنگ چون زبانش کره ای بود یا یه بدبختی تونستم گزینه کمرنگ گرفتن رو پیدا کنم و خیلی خوب کپی گرف . ولی من دوتا شمکل دارم

1- اگه خاموش و روشن کنم دستگاه دوباره برمیگرده به حالت پررنگ و روی حالت کمرنگ ذخیره نمیشه
2- زباتش کره ای میخوام انگلیسی بشه چیکار کنم؟

adamebikarr
03-11-2011, 08:38
بستگی به شرایطش داره باید از نزدیک فوم رو دید.
اگر فوم رو تمیز کردید و دیدید درست پرینت گرفت مشکلی نیست.

بله به نک پلاستی که درام هنگام چرخش بهش برخورد کنه.

نهههههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههه

نه نیازی نیست.
همینجوری بریز روی بلید و بهد از اینکه به نک بلید مالوندیس{با شت نرم یا پارچه} در انتها باید بگیر.

به غیز از کارتریج های 13a 15a ep26canon ep27canon این مدلها اصلا مگنت رو دس نزن.
اما بقیه رو سعی کن باید بگیری.

منظورتون doctor blade میباشد؟

نه به اون دست نزن.

طبق گفته بالا عمل کنید.

و همینطور برای رفع این مشکل

و در انتها اگر خیره بود.

1-پس در کل فوم رو فقط باید با یه پارچه خشک و نرم تمیز کرد((من گاهی شیشه شور رقیق شده با آب رو هم واسه تمیز کردنش می زنم))

بعد باز کردنش با یه پارچه نخی نرم و خشک پودراشو می گیرم و بعد بادش می گیرم. اگر توی پیرینت مشکلی داشت بعد با حلال می شورمش

navid.12.1234
03-11-2011, 11:28
من يه پرينتر HP k7100 دارم وقتي روشن ميشه بعد از دتكت كردن چراغ چشمك زن كاغذ كش روشن ميشه و وقتي كاغذ ميزارم و دكمه رو ميزنم كاغذ رو ميكشه و سريع خارج ميكنه و دوباره چشمك ميزنه و اگر دوباره كاغذ بدم همين اتفاق تكرار ميشه !
با تشكر از دوستان فعال[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

daria_davar
03-11-2011, 13:00
هیچ کس نمی خواد مشکل منو حل کنه؟!:41:
اونقدر به پرینتره و کامپیوترم ور رفتم که حالا دیگه وقتی می خوام add new printer کنم دیگه پورت usb ندارم !!! نه usb001 ونه usb002 !!! چه کار کنم؟:41:
تو رو خدا کمک!!! :18:

Mohammad_Asus
03-11-2011, 23:08
سلام

من Canon MX350 دارم ، امروز کارتیج مشکی اون رو بردم دادم شارژ کردند و 3000 تومن هم هذینه اش شد.

2 تا سوال داشتم از حظورتون :

1-کسی که شارژ میکرد میگفت حداکثر 3 بار میشه کارتریج رو شارژ کرد ، درسته ؟ علتش رو ممکنه بفرمایید ؟

2-وقتی که کارتریج رو در دستگاه قرار دادم ، حتی موقع پرینت ، باز هم سطح جوهر رو کم نشون میده ، دقیقا همون حالتی که قبلا بود ، علت خاصی داره ؟

ممنون

mehran gorji
04-11-2011, 10:44
سلام
سلام

من Canon MX350 دارم ، امروز کارتیج مشکی اون رو بردم دادم شارژ کردند و 3000 تومن هم هذینه اش شد.

قیمتش خوب بود.

2 تا سوال داشتم از حظورتون :
شما 4 تا بپرس.

1-کسی که شارژ میکرد میگفت حداکثر 3 بار میشه کارتریج رو شارژ کرد ، درسته ؟ علتش رو ممکنه بفرمایید ؟
شرکت میگه وقتی 1 بار استفاده کردید باید کارتریج نو بخرید اما تا وقتی که این ارور تبدیل به تعویض کارتریج نشد شما میتونید شارژ کنید.

یعنی ارور بده اما پرینت بگیره مشکلی نیست.
اما وقتی که ارور بده و پرینت نگیره باید کارتریج را تعویض کنید.

-وقتی که کارتریج رو در دستگاه قرار دادم ، حتی موقع پرینت ، باز هم سطح جوهر رو کم نشون میده ، دقیقا همون حالتی که قبلا بود ، علت خاصی داره ؟

دستگاه علم غیب نداره ببینه تو کارتریج جوهر وجود داره یه نه!

دستگاه فقط قبل از شارژ برای بار اول تشخیص میدهد میزان جوهر را.

موفق باشید

مهران گرجی:40:

mehran gorji
04-11-2011, 11:04
با تشكر از دوستان فعال[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزیز.

این مشکل قابل حل و یک مشکل که نه یه چیز عمومی میباشد.

دستگاه شما 2 کارتریج دارد که جلوی کارتریچ چیپ داره و دستورات کریج را اجرا میکنه.

کارتریج ها رو در بیارید و جلوی کارتریج را با دستمال اغشته به الکل تمیز کنید و خشک کنید و جا بزنید.

در صورتی که با این کار حل نشد.
پرینتر خود را به یک مرکز ماشینهای اداری ببرید و با کارتریج های اوراقی کارتریج را روی دستگاه شما تست میکنند و به شما اعلام میکنند که کدام کارتریج سوخته است.

باید کارتریج 1 یا خیلی کم پیش میاد 2 کارتریج تعویض شود.

مشکل سوختن کارتریج اینها میباشد:

1-نوسان برق
2-میدان مغناصیسی مانند اسپیکر و ................

دستگاه رو از وسیله هایی که میدان مغناطیسی ایجاد میکنند فاصله دهید.

موفق باشید.

مهران گرجی:40:

---------- Post added at 10:52 AM ---------- Previous post was at 10:51 AM ----------

سلام دوستان من یه سامسونگ 4300 گرفتم همه چیز خوبه بجز تنظیمات کپی .کپی به طور پیش فرض تنظیم شده روی درجه پررنگ چون زبانش کره ای بود یا یه بدبختی تونستم گزینه کمرنگ گرفتن رو پیدا کنم و خیلی خوب کپی گرف . ولی من دوتا شمکل دارم

1- اگه خاموش و روشن کنم دستگاه دوباره برمیگرده به حالت پررنگ و روی حالت کمرنگ ذخیره نمیشه
2- زباتش کره ای میخوام انگلیسی بشه چیکار کنم؟
در مورد مشکل کمرنگی که نمیشه کاری کرد.

اما در مورد مشکل زبان در صورتی که دستگاه 4300 بیاد وضعیتش رو مشخص میکنم

---------- Post added at 10:57 AM ---------- Previous post was at 10:52 AM ----------

[QUOTE=mehran gorji;6597073]

من گاهی شیشه شور رقیق شده با آب رو هم واسه تمیز کردنش می زنم))
کاملا غیر اصولی

این کار هم اشتباه بود که توضیح دادم.

در خصوص کارتریج های 35a 36a 78a 85a
حتما پودر بچه بزنید.

اگه خوب پیش بری و توضیحاتی که بهت دادم رو درک کنی 100% تا 6 ماه دیگه شارژهات 1 دونه برگشتی نداره.

---------- Post added at 10:59 AM ---------- Previous post was at 10:57 AM ----------

سلام
برای پرینت لیزری عکس با HP1518 ، از چه کاغذی استفاده بکنم تا کیفیت خوبی داشته باشه ؟
میخوام کیفیت کاغذ و پرینت در حدی باشه که حتی بعد از اسکن عکس پرینت گرفته شده ، کیفیت عکس اسکن شده خوب باشه .
اسکنر من HP G2710 هست و با پرینت عکس و اسکن با کاغذ معمولی ، نتیجه جالبی نمیشه .
با سپاس

نه نه نه نه نه.
از این پرینتر باید از کاغذ های گرم بالا و مخصوصا عکس پرهیز کنید.

ترانسفر out میشه و درام هم زود تر خراب میشه.

---------- Post added at 11:02 AM ---------- Previous post was at 10:59 AM ----------

سلام خدمت اساتید عزیز
من یه پرینتر hp laser jet1020 دارم که تا دیروز روی یه کامپیوتر با ویندوز xp وصل بود و داشت مثل یه بچه خوب پرینت می گرفت! دیروز یه پرینتر hp desk jet 1280 روی سیستم نصب کردم، بدون هیچ مشکلی نصبش پیش رفت و شروع کرد به پرینت گرفتن ... اما ، اما در عوض پرینتر hp1020 از کار افتاد.... یعنی پرینت میره توی پرینتر اما بدون دادن هیچ پیغامی پرینت نمی گیره ... اومدم پرینتر 1280 رو ریموو کردم ولی باز هم به کار نیفتاد .... اومدم پرینتر 1020 رو بردم روی یه کامپیوتر دیگه که ویندوزش سون بود ، ولی باز هم کار نمی کنه!!!
الان روی ویندوز سون نصبش کردم ، پرینت میره توی پرینتر ، مینویسه spooling بعد مینویسه printing و بعد هم از توی پرینتر پاک میشه ، اما هیچ کاغذی پرینت گرفته نمیشه !!!

خواهش می کنم کمکم کنید چه کار کنم؟
حجم فایلتون چقدر میباشد؟

با تست پیج خود پرینتر امتحان کردید؟{printer and fax}

با یک کابل دیگه تست کردید؟

پرینتر را از روی cd به صورت autoran نصب کردید یا اینکه از از طریق drvice maneger?

ا

---------- Post added at 11:04 AM ---------- Previous post was at 11:02 AM ----------

هیچ کس نمی خواد مشکل منو حل کنه؟!:41:
اونقدر به پرینتره و کامپیوترم ور رفتم که حالا دیگه وقتی می خوام add new printer کنم دیگه پورت usb ندارم !!! نه usb001 ونه usb002 !!! چه کار کنم؟:41:
تو رو خدا کمک!!! :18:

عذر خواهی میکنم

مدل پرینتر چیست؟

من به دلیل مشغله کاری نمیتونم به همه پاسخ بدم.

اما مشکلتونو مطرح کنید بار دیگر تا کاملا راهنمایی کنم.

yaghob.boss
04-11-2011, 13:43
دوست عزیز در مورد کمرنگ بودنش نمیشه؟ چطور تنظیماتش ذخیره بشه

Mohammad_Asus
04-11-2011, 15:48
آقا مهران خیلی ممنون

دستگاه علم غیب نداره ببینه تو کارتریج جوهر وجود داره یه نه!

دستگاه فقط قبل از شارژ برای بار اول تشخیص میدهد میزان جوهر را.

گفتم شاید سنسور تشخیص سطح کارتیج وجود داره!

آخه قیمت کارتریجش هم زیاده ، 25000 تومن !

اگر کارتیج رو عوض کنم ، دوباره پر میشه نشانشگر سطح جوهر ؟

abbasghaderi2010
04-11-2011, 15:57
سلام
با سپاس

نه نه نه نه نه.
از این پرینتر باید از کاغذ های گرم بالا و مخصوصا عکس پرهیز کنید.
ترانسفر out میشه و درام هم زود تر خراب میشه.

سلام
برای پرینت به تعداد محدود چی ؟ مثلا در ماه 10 برگ ؟
اینها را جستجو کردم
کاغذ فتو گلاسه 115 و 150 گرم 100 برگی

یا
کاغذ کوتد ضد آب 108 و 128 و 170 (100 برگ) و 200 گرمی (50 برگ) UNIK A4

با تشکر

armaxxx
04-11-2011, 17:30
سلام
من ip2000 كنون دارم
تا يك ماه پيش مشكلي باهاش نداشتم هم رنگي و هم سياه عالي بودن
خيلي كم پرينت ميگيرم
امروز يه پرينت سياه خواستم بگيرم بعد پرينتر طبق معمول شروع به كار كرد و كاغذ اومد بيرون
خيلي كمرنگ بود و فقط يك سايه بيرنگ از متنم انداخته بود
20 بار ديگه امتحان كردم
نه رنگي ميندازه و نه سياه
كاغذ سفيد مياد بيرون با اينكه پرينتر صداي هميشگيشو ميده و كاغذ آروم مياد بيرون
مشكل از چي ميتونه باشه؟
با تشكر

mehran gorji
04-11-2011, 20:34
آقا مهران خیلی ممنون

گفتم شاید سنسور تشخیص سطح کارتیج وجود داره!

آخه قیمت کارتریجش هم زیاده ، 25000 تومن !

اگر کارتیج رو عوض کنم ، دوباره پر میشه نشانشگر سطح جوهر ؟
بله قطعا دباره پر نشون میده.

---------- Post added at 08:32 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

سلام
برای پرینت به تعداد محدود چی ؟ مثلا در ماه 10 برگ ؟
اینها را جستجو کردم
کاغذ فتو گلاسه 115 و 150 گرم 100 برگی

یا
کاغذ کوتد ضد آب 108 و 128 و 170 (100 برگ) و 200 گرمی (50 برگ) UNIK A4

با تشکر
اول اینکه اصلا عکس {چهره} خوب در نمیاد.

در صورتی که قصد دارید به غیر چهره پرینت کند نهایتش از کاغذهای زیر 120 115 گرم استفاده کنید.

اما عمر ترانسفر پایین میاد.

---------- Post added at 08:34 PM ---------- Previous post was at 08:32 PM ----------

سلام
من ip2000 كنون دارم
تا يك ماه پيش مشكلي باهاش نداشتم هم رنگي و هم سياه عالي بودن
خيلي كم پرينت ميگيرم
امروز يه پرينت سياه خواستم بگيرم بعد پرينتر طبق معمول شروع به كار كرد و كاغذ اومد بيرون
خيلي كمرنگ بود و فقط يك سايه بيرنگ از متنم انداخته بود
20 بار ديگه امتحان كردم
نه رنگي ميندازه و نه سياه
كاغذ سفيد مياد بيرون با اينكه پرينتر صداي هميشگيشو ميده و كاغذ آروم مياد بيرون
مشكل از چي ميتونه باشه؟
با تشكر
در خصوص پرینت باید نمونه پرینت را اسکن کنید و اپلود کنید و تو سایت بزارید تا بررسی کنم.

و در خصوص

كاغذ آروم مياد بيرون
بیشتر توضیح دهید

armaxxx
04-11-2011, 20:45
بله قطعا دباره پر نشون میده.

---------- Post added at 08:32 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

اول اینکه اصلا عکس {چهره} خوب در نمیاد.

در صورتی که قصد دارید به غیر چهره پرینت کند نهایتش از کاغذهای زیر 120 115 گرم استفاده کنید.

اما عمر ترانسفر پایین میاد.

---------- Post added at 08:34 PM ---------- Previous post was at 08:32 PM ----------

در خصوص پرینت باید نمونه پرینت را اسکن کنید و اپلود کنید و تو سایت بزارید تا بررسی کنم.

و در خصوص

بیشتر توضیح دهید
منظورم از آروم اين بود كه كاغذ آروم آروم از دستگاه خارج ميشه و پرينتر هم سرو صدا ميكنه
يعني همه چيز طبيعي به نظ ميرسه ولي حاصل هيچي نيست

mehran gorji
04-11-2011, 21:00
منظورم از آروم اين بود كه كاغذ آروم آروم از دستگاه خارج ميشه و پرينتر هم سرو صدا ميكنه
يعني همه چيز طبيعي به نظ ميرسه ولي حاصل هيچي نيست
تست 4 رنگ اپ لود کنید

satansilent
05-11-2011, 00:32
سلام
یکی از آشناها میخواد پرینتر رنگی چند کاره برای خونه بخره و اینا براش مهمه:
1.پرینت-کپی-اسکن (در مورد فکس و قابلیت های دیگه نظیر چاپ رو dvd و قابل وصل شدن به دوربین و... چیزی نگفتند اما فکر نکنم کسی بدش بیاد)
2.ترجیحا رو لپ تاپ جواب بده
3.اندازش زیاد بزرگ نباشه و رو میز جا بشه
4.بیشتر جهت پرینت تحقیقات مدرسه می خواد که شامل متن و عکس میشه و پدرش هم کپی رو برای کارهای کمی نیاز داره
5.فکر کنم نهایت 15 صفحه در هفته پرینت و کپی بگیرن
6.بین 100 تا 200 میتونن هزینه کنن
7. کیفیت ودوام هم که برای اکثریت افراد مهمه

خوب این کلیات بود خودم هم چندتا اضافه کنم:
1.نمیدونن که جوهری بخرند یا لیزری (به نظر خودم اندازه لیزری ها از جوهری ها خیلی بزرگتره)
2.مارک هم بهشون hp و canon معرفی کردن و گفتن hp بهتره که منم همینو شنیدم
3.خوب این جوهری ها هر چند وقت یکبار باید رنگشون (کارتیج) عوض بشه درسته و هزینشون هم انگار بالاست..راهی هست یه غیر متخصص.."از تکنولوژی چیز خاصی نمیدونن ویندوزم خودم براشون عوض می کنم" به راحتی خودش اینکار رو بکنه؟ (اونوقت هزینه چقدر پایین میاد)
4.با اوضاع بالا آیا خرید لیزری به صرفه تر نیست؟ (لیزری ها هم به تعویض بعد یه مدت نیاز دارند و چقدر هزینش میشه)

daria_davar
05-11-2011, 07:58
حجم فایلتون چقدر میباشد؟

با تست پیج خود پرینتر امتحان کردید؟{printer and fax}

با یک کابل دیگه تست کردید؟

پرینتر را از روی cd به صورت autoran نصب کردید یا اینکه از از طریق drvice maneger?

حجم فایلم خیلی کمه! فقط یه صفحه وورد ! 10 کیلو بایت!!!
بله تست پیج خودش رو هم همینکار رو میکنه!
با یه کابل دیگه هم که تازه خریدم امتحان کردم
پرینتر رو با اتو ران نصب کردم
الان هم چون ویندوزم سونه وقتی removeش می کنم پاک میشه، ولی تا کامپیوترم رو روشن میکنم خودش پرینتر رو میشناسه و نصبش میکنه!!! تازه پرینتر رو در حالت دیفالت و share شده میذاره!!!
...
من الان دیگه usb001 , usb002 ندارم ! چکار کنم تا اینا رو دوباره داشته باشم؟

عذر خواهی میکنم

مدل پرینتر چیست؟

من به دلیل مشغله کاری نمیتونم به همه پاسخ بدم.

اما مشکلتونو مطرح کنید بار دیگر تا کاملا راهنمایی کنم.

خواهش می کنم عزیزم
مدل پرینترم hp1020 هستش و مشکلم دقیقاً از زمانی شروع شد که یه پرینتر 1280 رنگی روی کامپیوترم نصب کردم!

tanhae1
06-11-2011, 10:17
سلام دوستان:
من می خواهم ی چاپگر رنگی بخرم (اولویت سایز a4) , حقیقتش موندم که جوهرافشان بخرم یا لیزری , هر کدام خوبیهای خود را دارند . بیشتر چاپگری می خواهم که هزینه تمام شده رنگ و یا کارتریجش ارزان باشد و بصرفد چرا که قبلا یک پرینتر جوهرافشان رنگی کانن داشتم که حقیقتا هزینه کارتریجش بالا بود (8 کارتریج هر کدام 15 هزار تومان)
مصرف من هم تقریبا خانگی هست( البته گاهی اوقات ممکن است که مصرف بالا برود . ممکن است که در یک روز 20 تا 30 تا پرینت داشته باشم و روز دیگر اصلا پرینت نداشته باشم )
رفتم از بازار قیمت بگیرم که فروشنده ای یک چاپگر جوهر افشان به من پیشنهاد کرد که قیمتش 160 هزار تومان بود و تانک هم روی آن نصب می شد که اگه از تانک استفاده شود حدود 3 هزار پرینت می توان گرفت و کیفیتش هم (عکسهایی که به عنوان نمونه داشت) تقریبا خوب بود و به قول فروشنده مناسب برای آتلیه.
حال برایم سوال پیش آمده که آیا استفاده از تانک برای چاپگر ضرر ندارد؟
و کلا آیا استفاده از تانک اذیت کننده نیست؟

و یا بهتر نیست که چاپگر لیزری بخرم حداقل مزیتش اینه که اگر پرینت نداشته باشم جوهرش خشک نمیشه.

از دوستانی که اطلاعات دارند می خواهم که راهنمایی کنند چه نوع چاپگری بخرم . هزینه مواد مصرفی (جوهر یا کرتریج) هم پایین باشد. و اگر مدل خاصی مد نظر دارین بیان کنید.

TousanRayan
06-11-2011, 11:27
سلام
یکی از آشناها میخواد پرینتر رنگی چند کاره برای خونه بخره و اینا براش مهمه:
1.پرینت-کپی-اسکن (در مورد فکس و قابلیت های دیگه نظیر چاپ رو dvd و قابل وصل شدن به دوربین و... چیزی نگفتند اما فکر نکنم کسی بدش بیاد)
2.ترجیحا رو لپ تاپ جواب بده
3.اندازش زیاد بزرگ نباشه و رو میز جا بشه
4.بیشتر جهت پرینت تحقیقات مدرسه می خواد که شامل متن و عکس میشه و پدرش هم کپی رو برای کارهای کمی نیاز داره
5.......میشه)

درود بر شما
خوب از توضیحات شما من پیشنهاد می کنم سه کاره رنگی جوهر افشان مدل اچ پی 1050 یا 2050 بگیرید که بتونه کارهای شما رو راه بندازه تا حدی هم مرقوم به صرفه باشه اخه دستگاه های لیزر رنگی گاها هزینه هاشون بصورت یکجا و قیمت های بالاست شاید برای خانگی زیاد ارزشمند نباشه
مثلا شما دستگاه رنگی لیزری رو می گیرید بعد از تمام شدن کارتریج ( حال اگه شارژ رو بزاریم کنار ) شما باید کمتر یا بیشتر از 300 هزار تومان 4 کارتریح برای دستگاه بخرید (البته نصبت به تعدادی که میزنه مرقوم به صرفه است ولی هزینه بسیار زیادی که طبعا هر کسی باشه زورش میاد این پول رو بپردازه )

fisheries65
06-11-2011, 14:28
پرینتر من 4300 سامسونگه که یه بار کارتریجش شارژ شده و با ورژن 1.13 ریست شده خوب کار میکرد و مشکلی نداشت یه سه ماهی ازش استفاده نداشتم الان که ازش استفاده می کنم خط های موازی رو کاغذ میندازه
ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید کمکم کنید
اگه کارتریج نو بگیرم این که یه بار ریست شده مشکلی برام ایجاد نمیکه؟

satansilent
08-11-2011, 02:39
درود بر شما
خوب از توضیحات شما من پیشنهاد می کنم سه کاره رنگی جوهر افشان مدل اچ پی 1050 یا 2050 بگیرید که بتونه کارهای شما رو راه بندازه تا حدی هم مرقوم به صرفه باشه اخه دستگاه های لیزر رنگی گاها هزینه هاشون بصورت یکجا و قیمت های بالاست شاید برای خانگی زیاد ارزشمند نباشه
مثلا شما دستگاه رنگی لیزری رو می گیرید بعد از تمام شدن کارتریج ( حال اگه شارژ رو بزاریم کنار ) شما باید کمتر یا بیشتر از 300 هزار تومان 4 کارتریح برای دستگاه بخرید (البته نصبت به تعدادی که میزنه مرقوم به صرفه است ولی هزینه بسیار زیادی که طبعا هر کسی باشه زورش میاد این پول رو بپردازه )

مرسی دوست عزیز اینا صبر ندارن همون روز بعد رفتن خرید :18:
فکر کنم یه canon pixma نمیدونم چی چی گرفتن 70 تومن :19:

عمو میلاد
08-11-2011, 15:28
سلام دوستان
من پرینتر اپسون مدل P50 رو خریدم با کانتینیوز (واسه کار چاپ کاور بازی و فیلم و چاپ روی DVD روزی تقریبا 50 تا)
این مدل خوبه ؟؟؟ اخه یه کم مشکل سرعت دارم و میخوام یه دستگاه دیگه بگیرم ، از همین بگیرم یا مدل خواصی مد نظرتون هست ؟
ببخشید چند تا سوال ابتدایی دارم
1-عمر هد دستگاه چند برگ چاپ هست ؟؟؟ :31: (کاغذ کوتد 110 گرمی و کیفیت Photo میزنم)

2- تفاوت کار کاغذ A4 معمولی با کوتد چیست ؟؟؟ بعضی ها میگن کوتد فشار کمتری به هد میاره و رنگ کمتری مصرف میکنه و راسته ؟؟؟

3-بازم از خیلی جاها شنیدم که بعد از یه دوره (که هد خراب میشه) باید پرینتر و بندازی دور و یکی دیگه بخری و بعضی ها میگن هد تعمیر میشه یا اینکه کلا هد رو عوض کنی و .... کدوم بهتره ؟؟؟

4-من در شهرستان کرمانشاه هستم و اینجا مثلا بهترین نوع جوهر رو خریدم ، کیفیت جوهر در عمر هد و دستگاه تاثیر داره ؟؟؟بهترین جوهر واسه کار من چیه ؟؟؟ من از کجا میتونم بهترین جوهر رو بخرم ؟؟؟ تلفن لطف میکنید ؟؟؟

5- در کیفیت چاپ DPI چه قدر تاثیر داره ؟؟؟ من یه عکس رو با DPI 100 یه بار با 300 زدم ، خیلی تفاوت محسوس نداشت
در مصرف جوهر چی ؟؟؟ اگه خیلی تفاوت داره که 100 بزنم ؟؟؟ اگه نه تفاوتی نداره همون 300 بزنم

6-این ریست کردن دستگاه چیه ؟ که میگن بعد از 1000 تا باید دستگاه رو ببرم نمایندگی و ریست کنم !!!!

7-من بین هر چند تا پرینت باید به دستگاه یه استراحت بدم (ببخشید این سوال دیگه خیلی ابتدایی بود)

ببخشید سوالم خیلی زیاد شدن
اما از خیلی جاها پرسیدم ، هرکی یه چیزی بهم میگه ، اینه که اینجا پرسیدم تا از شما دوستان عزیز جواب بگیرم
ممنونم

SPIRIT PALST III
08-11-2011, 16:45
سوالی که داشتم این بود که آیا پرینترهای لیزری سیاه و سفید قابل شارژ هستش و یا باید کارتریجش عوض بشه اگه قابل شارژ هست در مورد آموزشش اگه لینک بدید ممنون می شم...

TousanRayan
08-11-2011, 18:19
پرینتر من 4300 سامسونگه که یه بار کارتریجش شارژ شده و با ورژن 1.13 ریست شده خوب کار میکرد و مشکلی نداشت یه سه ماهی ازش استفاده نداشتم الان که ازش استفاده می کنم خط های موازی رو کاغذ میندازه
ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید کمکم کنید
اگه کارتریج نو بگیرم این که یه بار ریست شده مشکلی برام ایجاد نمیکه؟

درود بر شما
روی مخزن پودر یک فلزی هستش که بهش میکن داکتر بلید اون رو باید ناخن بکشین پودر سفت شده روی اون تمیز بشه و پودر صاف تمیز به روی فوم انتقال پیدا کنه
باراها ئ بارها می تونید شارژ کنید چون خیلی کارتریج جون داری هستش به فکر تعویضش نباشید

siamak_mu
08-11-2011, 18:32
لطفاً :
یک پرینتر لیزری سیاه سفید تک کاره خوب برای چاپ 50-60 صفحه در ماه
و یک پرینتر لیزری سیاه سفید کپی دار خوب برای چاپ 50-60 صفحه در ماه
معرفی کنید.

Farshid72
08-11-2011, 18:39
m1132 hp لیزری و سیاه و سفید و کپی دار!!!

TousanRayan
08-11-2011, 18:46
سلام دوستان
من پرینتر اپسون مدل P50 رو خریدم با کانتینیوز (واسه کار چاپ کاور بازی و فیلم و چاپ روی DVD روزی تقریبا 50 تا)
این مدل خوبه ؟؟؟ اخه یه کم مشکل سرعت دارم و میخوام یه دستگاه دیگه بگیرم ، از همین بگیرم یا مدل خواصی مد نظرتون هست ؟
ببخشید چند تا سوال ابتدایی دارم
1-عمر هد دستگاه چند برگ چاپ هست ؟؟؟ :31: (کاغذ کوتد 110 گرمی و کیفیت Photo میزنم)

2- تفاوت کار کاغذ A4 معمولی با کوتد چیست ؟؟؟ بعضی ها میگن کوتد فشار کمتری به هد میاره و رنگ کمتری مصرف میکنه و راسته ؟؟؟

3-بازم از خیلی جاها شنیدم که بعد از یه دوره (که هد خراب میشه) باید پرینتر و بندازی دور و یکی دیگه بخری و بعضی ها میگن هد تعمیر میشه یا اینکه کلا هد رو عوض کنی و .... کدوم بهتره ؟؟؟

4-من در شهرستان کرمانشاه هستم و اینجا مثلا بهترین نوع جوهر رو خریدم ، کیفیت جوهر در عمر هد و دستگاه تاثیر داره ؟؟؟بهترین جوهر واسه کار من چیه ؟؟؟ من از کجا میتونم بهترین جوهر رو بخرم ؟؟؟ تلفن لطف میکنید ؟؟؟

5- در کیفیت چاپ DPI چه قدر تاثیر داره ؟؟؟ من یه عکس رو با DPI 100 یه بار با 300 زدم ، خیلی تفاوت محسوس نداشت
در مصرف جوهر چی ؟؟؟ اگه خیلی تفاوت داره که 100 بزنم ؟؟؟ اگه نه تفاوتی نداره همون 300 بزنم

6-این ریست کردن دستگاه چیه ؟ که میگن بعد از 1000 تا باید دستگاه رو ببرم نمایندگی و ریست کنم !!!!

7-من بین هر چند تا پرینت باید به دستگاه یه استراحت بدم (ببخشید این سوال دیگه خیلی ابتدایی بود)

ببخشید سوالم خیلی زیاد شدن
اما از خیلی جاها پرسیدم ، هرکی یه چیزی بهم میگه ، اینه که اینجا پرسیدم تا از شما دوستان عزیز جواب بگیرم
ممنونم

مبارکت باشه

آره خوبه ، اون دیگه به نظر شما بستگی داره و مورد استفاده شما

1- شما حالا حالاها با این دستگاه می تونید استفاده مرقوم به صرفه و خوب داشته باشید به دنبال عمر هد و تعویض و تعمیر و دیگر مسائل نباشید درست با حوصله و تمیز کار کنید دستگاه 30 هزار تومانی هم سالاها براتون کار می کنه P50 که جای خودش رو داره

2- کیفیت و مصرف کمتر

3-به این چیزها فکر نکن (نفوس بد نزن )

4- حتما ،

5- تاثیر داره کم کم دستت میاد

6- برای اینکه بتونی از کارتریج شارژی استفاده کنی یه ( در مورد P50 شرایط کمی فرق داره )

اگه تانک وصل کنی هزینه ها و رسیت یا چیزهای از این قبیل رو باید یاد بگیری

7- استراحت دستگاه هم باز به سلیقه شما بر میگرده باید کم کم بتونی بسنجی !!!

جواب های شما باید سر فرصت و از متخصصش انجام بشه ( P50 از تخصص های اقای گرجی هستش یک زره سرش شلوغه بعدا سر فرصت می تونی سولات بیشتر و اساسی تر رو ازش بپرسی)

---------- Post added at 07:46 PM ---------- Previous post was at 07:43 PM ----------

سوالی که داشتم این بود که آیا پرینترهای لیزری سیاه و سفید قابل شارژ هستش و یا باید کارتریجش عوض بشه اگه قابل شارژ هست در مورد آموزشش اگه لینک بدید ممنون می شم...

بله قابل شارژ هستند
همین جا راهنماییتون می کنید شما پرینتر خودتون رو تهیه و شماره کارتریج رو با ما بگید تا ما بگیم چطور شارژ میشه

SPIRIT PALST III
08-11-2011, 20:42
بله قابل شارژ هستند
همین جا راهنماییتون می کنید شما پرینتر خودتون رو تهیه و شماره کارتریج رو با ما بگید تا ما بگیم چطور شارژ میشه

نکته ای که هست یکی اینکه اگه ریبون قابل تعویضه چطور باید عوض کرد و نکته ی دیگه هم اینکه ریبون رو از کجا باید تهیه کرد( توی تهران) من یه مقدار سایت های مختلف رو نگاه کردم ولی مدل کارتریج ام رو ندیدم!

Printer brand and model: Canon isensyes LBP 6200d
Cartige: 726 starter

با تشکر

عمو میلاد
08-11-2011, 23:07
آره خوبه ، اون دیگه به نظر شما بستگی داره و مورد استفاده شما

1- شما حالا حالاها با این دستگاه می تونید استفاده مرقوم به صرفه و خوب داشته باشید به دنبال عمر هد و تعویض و تعمیر و دیگر مسائل نباشید درست با حوصله و تمیز کار کنید دستگاه 30 هزار تومانی هم سالاها براتون کار می کنه P50 که جای خودش رو داره

2- کیفیت و مصرف کمتر

3-به این چیزها فکر نکن (نفوس بد نزن )

4- حتما ،

5- تاثیر داره کم کم دستت میاد

6- برای اینکه بتونی از کارتریج شارژی استفاده کنی یه ( در مورد P50 شرایط کمی فرق داره )

اگه تانک وصل کنی هزینه ها و رسیت یا چیزهای از این قبیل رو باید یاد بگیری

7- استراحت دستگاه هم باز به سلیقه شما بر میگرده باید کم کم بتونی بسنجی !!!

جواب های شما باید سر فرصت و از متخصصش انجام بشه ( P50 از تخصص های اقای گرجی هستش یک زره سرش شلوغه بعدا سر فرصت می تونی سولات بیشتر و اساسی تر رو ازش بپرسی)

ممنونم دوست عزیز:11:
آقای گرجی اسم یوزرشون mehran gorji هست ؟؟؟که من بهشون پ خ بدم ؟؟؟:31:
راستی یه سوال دیگه
من شنیدم که اون میله که هد و کاتریج ها بهش وصل هستن و هی عقب جلو میکنن رو باید هر چند وقت یه بار روغن کاری کنم !!!! درسته ؟؟؟ اگه درسته از چه نوع روغنی و به چه صورت باید استفاده کنم ؟؟؟
ممنونم

fisheries65
09-11-2011, 01:59
درود بر شما
روی مخزن پودر یک فلزی هستش که بهش میکن داکتر بلید اون رو باید ناخن بکشین پودر سفت شده روی اون تمیز بشه و پودر صاف تمیز به روی فوم انتقال پیدا کنه
باراها ئ بارها می تونید شارژ کنید چون خیلی کارتریج جون داری هستش به فکر تعویضش نباشید

ممنون از پاسختون
برای دسترسی به این فلز باید تونر رو کامل باز کنم؟

moh72
09-11-2011, 18:59
لطفا پاک کنید اشتباه شد ...

tranceyou
10-11-2011, 16:32
دوستان عزیز میخواستم ببنم چه مدل چاپگر canon برای چاپ عکس های دیجیتال که با دوربین eos 60d گرفته میشه به روی

A4 مناسب هست قیمت هم از 150 تا 200 ؟؟؟

tanhae1
10-11-2011, 20:54
من هم بالاخره p50 خریدم اما یک مشکل دارم و آن این است که رنگ مشکی اصلا چاپ نمی شود. مشکل از کجا می تواند باشد؟ البته 2 یا 3 بار هم head cleaning کردم ولی باز هم درست نشد. لطفا راهنمایی کنید

mohammad.t
10-11-2011, 23:29
دوستان عزیز میخواستم ببنم چه مدل چاپگر canon برای چاپ عکس های دیجیتال که با دوربین eos 60d گرفته میشه به روی

A4 مناسب هست قیمت هم از 150 تا 200 ؟؟؟

ميشه به ip4840 اشاره كرد! البته از 150 كمتره!
پرينترهاي جوهر افشان هر مدلي كه باشه تا زماني كه هد دستگاه سالمه كيفيت خيلي خوبي ارائه ميده.

---------- Post added at 11:29 PM ---------- Previous post was at 11:28 PM ----------

من هم بالاخره p50 خریدم اما یک مشکل دارم و آن این است که رنگ مشکی اصلا چاپ نمی شود. مشکل از کجا می تواند باشد؟ البته 2 یا 3 بار هم head cleaning کردم ولی باز هم درست نشد. لطفا راهنمایی کنید

مباركه.
تانك نصب كردي يا كارتريج روش هست؟
رنگ مشكي رو توي نازل چك داري يا نه؟

tanhae1
11-11-2011, 10:28
مرسی
تانک نصب کردم
رنگ مشکی تو نازل چک نیست ویا خیلی پراکنده یا کمرنگ چاپ میشه
تعداد زیادی هم پرینت گرفتم اما مشکل حل نشد
راستی هد کلین به هد آسیب می رسونه یا نه؟

BEBETO1
11-11-2011, 10:59
ا سلام
من امروز به علت پاره شدن فیلم پرینتر اچ پی 2035اقدام به تعویض کردم////در ضمن غلطک پرس رو هم عوض کردم؟

حالا که همه دوباره وصل کردم و دکمه روشن رو میزنم فن روشن میشه و 3 دکمه بالای دکمه سبز رنگ هم روشن میشه و هیچ چرخ دندهای به حرکت در نمیاد
کمک

mohammad.t
11-11-2011, 15:54
مرسی
تانک نصب کردم
رنگ مشکی تو نازل چک نیست ویا خیلی پراکنده یا کمرنگ چاپ میشه
تعداد زیادی هم پرینت گرفتم اما مشکل حل نشد
راستی هد کلین به هد آسیب می رسونه یا نه؟

نه هدكلين به جيب شما آسيب ميزنه چون داريد جوهر ها رو همينطور مي فرستيد داخل دستگاه(البته چاره اي نيست گاهي لازمه 20-30 زده بشه تا رنگ ها نرمال بشه)
چون دستگاه نو هست پس احتمال بيشتر روي تانك مي ره كه جوهر از مخزن مشكي تا كارتريج ها خوب منتقل ميشه يا نه و اينكه خود كارتريج مشكي خوب كار ميكنه يا نه.
شما مرتبا هد كلين بزنيد و بعد از اونها نازك چك بگيريد ببينيد تغييرات مثبت هست يا نه. اگه تا حدود 20 كلين انجام داديد خبري نشد ميشه به كيفيت تانك و يا جوهر مصرفي و درنهايت هد دستگاه مشكوك شد.
اگه كارتريج داريد كارتريج بزنيد روش ببينيد با كارتريج چطوره.

---------- Post added at 03:54 PM ---------- Previous post was at 03:50 PM ----------

ا سلام
من امروز به علت پاره شدن فیلم پرینتر اچ پی 2035اقدام به تعویض کردم////در ضمن غلطک پرس رو هم عوض کردم؟

حالا که همه دوباره وصل کردم و دکمه روشن رو میزنم فن روشن میشه و 3 دکمه بالای دکمه سبز رنگ هم روشن میشه و هیچ چرخ دندهای به حرکت در نمیاد
کمک

توي راهنماي سرويس نوشته كه روشن شدن چراغ ها نشانگر چه اشكالي هست(با توجه به اينكه كدوم ها روشن هستند و كدوم چشمك ميزنن)
معمولا توي باز وبسته كردن بيشترين مواردي كه باعث ارور ميشن سنسور ها هستن. مثل سنسور در و ليزر و ...
تا اين سنسور ها تماما در سر جاشون نباشه و تمام درها و قسمتها بسته نشه چراغ هاي دستگاه روشن ميمونه و چرخ دنده ها به حركت در نميان.

sarmast65_ata
11-11-2011, 19:17
من یه پرینتر 1020 اچ پی دارم دو سه روزه وقتی می خوام پرینت بگیرم هر صفحه از پرینت ها پیغام خطایی که موقعی که کاغذ توی پرینتر نیست میاد و باید اکی کنم تا پرینت بگیره مثلآ اگه بخوام یه متن 10 صفحه ایی پرینت بگیرم باید 10 بار این کارو انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار باید بکنم

tanhae1
11-11-2011, 21:46
محمد جان ممنون
مشکل حل شد
تقریبا 15 تا هد کلین انجام دادم و تعداد زیادی هم چاپ عکس روی کاغذ a4 معمولی پرینت گرفتم که در نهایت به کیفیت مطلوب رسیدم و الان دیگر مشکلی ندارم.

ممکنه که دوباره به این مشکل بخورم یا نه؟
یا به علت نو بودن دستگاه بوده!
ی سوال دیگه ----- به نظر شما تانک را در چه محدوده ای باید نگه داشت ؟ منظورم اینه که هم سطح هد دستگاه باشد بهتره یا اینکه کمی بالاتر یا پایین تر هم باشد ایرادی ندارد. چون فروشنده گفت که بهتره که همتراز باشند.

mohammad.t
11-11-2011, 23:59
محمد جان ممنون
مشکل حل شد
تقریبا 15 تا هد کلین انجام دادم و تعداد زیادی هم چاپ عکس روی کاغذ a4 معمولی پرینت گرفتم که در نهایت به کیفیت مطلوب رسیدم و الان دیگر مشکلی ندارم.

ممکنه که دوباره به این مشکل بخورم یا نه؟
یا به علت نو بودن دستگاه بوده!
ی سوال دیگه ----- به نظر شما تانک را در چه محدوده ای باید نگه داشت ؟ منظورم اینه که هم سطح هد دستگاه باشد بهتره یا اینکه کمی بالاتر یا پایین تر هم باشد ایرادی ندارد. چون فروشنده گفت که بهتره که همتراز باشند.

نه يه تانك رو وقتي روي دستگاه نو ميزني حتي توي اولين پرينت هم عالي عمل ميكنه چون نازل ها كاملا باز هستند.
بله پيش مياد بخصوص اگه چند روز دستگاه بيكار مونده باشه. در مجموع بايد بدوني هدكلين لازمه نصب تانك و كار زياد هست و مشكلي نيست.
روي ميز كه ميذاري تانك هم بذار كنارش. پايين تر باشه رنگ درست نمياد داخل دستگاه و بالاتر باشه هم باعث ميشه رنگها داخل دستگاه سرازير بشه و داخل دستگاه پر از جوهر ميشه. در مواقعي كه ميخواي حملش كني درب بالايي رو ببندي ديگه مشكلي نيست.

mohammad.t
12-11-2011, 00:07
من یه پرینتر 1020 اچ پی دارم دو سه روزه وقتی می خوام پرینت بگیرم هر صفحه از پرینت ها پیغام خطایی که موقعی که کاغذ توی پرینتر نیست میاد و باید اکی کنم تا پرینت بگیره مثلآ اگه بخوام یه متن 10 صفحه ایی پرینت بگیرم باید 10 بار این کارو انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار باید بکنم

اين لينك نوشته ممكنه پرينتر توي حالت تغذيه دستي باشه.

شما پيغام خطا رو بذاريد.
اگه تلاش ميكنه براي كشيدن برگه اما نميتونه كه از سيستم پيكاپ ممكنه باشه(كه بعيده!)

sarmast65_ata
12-11-2011, 14:37
اين لينك نوشته ممكنه پرينتر توي حالت تغذيه دستي باشه.

شما پيغام خطا رو بذاريد.
اگه تلاش ميكنه براي كشيدن برگه اما نميتونه كه از سيستم پيكاپ ممكنه باشه(كه بعيده!)

ممنونم ازت من الان منزل نیستم شب میرم خبرشو میدم اگه همچین چیزی باشه چطوری می تونم مشگلو حل کنم؟
نه هیچ تلاشی نمیکنه برای گرفتن کاغد فقط همون اول تا پرینت میزنی وقتی میاد که پرینت بگیره میگه کاغذ بزارید

farhad5800
12-11-2011, 15:10
سلام بر دوستان عزیز
من دنبال یک پرينتر میگردم واسه کارگاه ساختمانی
واسه چاب چک .صورت وضیعت . نامه های اداری.
یک دستگاه لازم دارم که هزینه نگهداریش کم باشه . و تعداد صفحات زیادی پرینت کنه.
بتونه با کیفیت چک چاب کنه . محکم باشه تا 6 -7 سال کار کنه. جم جور باشه . هزینش هم مهم نیست فقط با کیفیت باشه و جوهرش بدون دردسر در دسترس باشه .با ویندوز 7 64بیت سازگار باشه
مرسی

mohammad.t
12-11-2011, 15:17
ممنونم ازت من الان منزل نیستم شب میرم خبرشو میدم اگه همچین چیزی باشه چطوری می تونم مشگلو حل کنم؟
نه هیچ تلاشی نمیکنه برای گرفتن کاغد فقط همون اول تا پرینت میزنی وقتی میاد که پرینت بگیره میگه کاغذ بزارید

من تنظيمات پرينتر رو به ياد ندارم پس احتمال داره طبق چيزي كه سايت اچ پي گفته روي حالت دستي هست و اتوماتيك اين كار رو انجام نمي ده.
به عنوان يه سولوشن(!) درايور پرينت رو دوباره نصب كنيد.

mohammad.t
12-11-2011, 15:38
سلام بر دوستان عزیز
من دنبال یک پرينتر میگردم واسه کارگاه ساختمانی
واسه چاب چک .صورت وضیعت . نامه های اداری.
یک دستگاه لازم دارم که هزینه نگهداریش کم باشه . و تعداد صفحات زیادی پرینت کنه.
بتونه با کیفیت چک چاب کنه . محکم باشه تا 6 -7 سال کار کنه. جم جور باشه . هزینش هم مهم نیست فقط با کیفیت باشه و جوهرش بدون دردسر در دسترس باشه .با ویندوز 7 64بیت سازگار باشه
مرسی

اسم كارگاه ساختماني كه آورديد اتوماتيك ذهنم رفت سمت يه جاي خشن با شرايط سخت!
حالا من دقيق نمي دونم شرايط اونجا چطوره ولي معمولا جاهايي كه تعداد پرينت زياد ميخواهند و دستگاهي ميخوان كه خيلي سخت كار كنه پرينتر هاي سوزني استفاده ميكنند كه نمونش رو ميتونيد توي قبض هاي آب و برق ببينيد! كاغذ هاي رول رو جواب ميدن و هزينه رنگشون تقريبا صفر هست چون بعد از هزاران برگ پرينت تنها با چند هزار تومن و تعويض ريبون مثل روز اول كار ميكنند و شايد هر 10 سال هم نياز به سرويس پيدا نكنه.

اما اگه نه يه حالت اداري داره يه پرينتر معمولي مد نظر هست كه A4 باشه با كيفيت بهتر خب بگيد ماهانه چند تا پرينت ازش ميخواهيد تا يه پرينتر ليزري بهتون معرفي كنم.

farhad5800
12-11-2011, 15:44
دوست عزیز یک پرینتر لیزی با کیفیت بم معرفی کنی ممنون میشم فقط هزینه نگهداریش کم باشه و کیفیت پرینتش خوب باشه چون چک هم پرینت میکنم بعد حدود 100 برگ در ماه
مرسی

fisheries65
12-11-2011, 20:01
درود بر شما

آقا ما کل تونر و باز کردم اون ورق فلزی که کنار مخزن هم بود تمیز کردم (3تا غلطک اونجا بود-1 سبز 2تا خاکستری که فقط یه دستمال روش کشیدم)
اثری نداشت متاسفانه!!!

mohammad.t
12-11-2011, 23:57
دوست عزیز یک پرینتر لیزی با کیفیت بم معرفی کنی ممنون میشم فقط هزینه نگهداریش کم باشه و کیفیت پرینتش خوب باشه چون چک هم پرینت میکنم بعد حدود 100 برگ در ماه
مرسی

100 برگ در ماه براي براي پرينتر ليزري واقعا كم هست.
من p1102w hp رو پيشنهاد ميدم كه وايرلس هم داره حدود 130 تومن يا كمتر.
هزينه شارژش هم براي 1000 برگ حدود 10000 تومن هست(حدودا)

lahij_web
13-11-2011, 07:54
سلامــــ خوبیـد ؟! 2 تــــــا دونه سوال دارمـ !
یه پرینتر لیزری 1102 hp دارم موقع پرینت هر چی که پرینت میکنه یه برگ شبیه تست ( Test پرینتر نیست.یه جور Report هست) پشتش میگیره . تو تنظیماتش هم همه چیز عادی و پیش فرض هست .
مشکل مشابه ای داشتین ؟
...
و اون یکی اینکه :
قبلتر ها یادمه تو تست بعضی مدل ها تعداد پرینت های گرفته شده تا حالا رو میشد دید . برای بقیه پرینتر ها چطوری میشه از تعداد پرینت های گرفته شده تا الان مطلع شد ؟

mohammad.t
13-11-2011, 10:35
سلامــــ خوبیـد ؟! 2 تــــــا دونه سوال دارمـ !
یه پرینتر لیزری 1102 hp دارم موقع پرینت هر چی که پرینت میکنه یه برگ شبیه تست ( Test پرینتر نیست.یه جور Report هست) پشتش میگیره . تو تنظیماتش هم همه چیز عادی و پیش فرض هست .
مشکل مشابه ای داشتین ؟
...
و اون یکی اینکه :
قبلتر ها یادمه تو تست بعضی مدل ها تعداد پرینت های گرفته شده تا حالا رو میشد دید . برای بقیه پرینتر ها چطوری میشه از تعداد پرینت های گرفته شده تا الان مطلع شد ؟

سلام .
خوبم!
بله مشكل اينجا بود كه نمي دونم كدوم بشري تيكش رو گذاشته بود:31:
تعداد پرينت هاي گرفته شده رو غالبا با دكمه روي دستگاه ميده مثلا برادر و اكثر مدلهاي hp ولي اين جديد ها كه دكمه ندارن بعضي هاشون درب كارتريج رو چند بار سريع باز و بسته ميكني تست ميده.
يا توي تنظيمات پرينتر هست در غير اونصورت! چيزي به ذهنم نمي رسه!(از روي مصرف كاغذت پيدا كن!)

TousanRayan
13-11-2011, 12:49
آقا ما کل تونر و باز کردم اون ورق فلزی که کنار مخزن هم بود تمیز کردم (3تا غلطک اونجا بود-1 سبز 2تا خاکستری که فقط یه دستمال روش کشیدم)
اثری نداشت متاسفانه!!!

بعد از بستن کارتریج یک پرینت کاملا مشکی بگیرد و اون رو بزارید تا ببینم

farhad5800
13-11-2011, 21:15
100 برگ در ماه براي براي پرينتر ليزري واقعا كم هست.
من p1102w hp رو پيشنهاد ميدم كه وايرلس هم داره حدود 130 تومن يا كمتر.
هزينه شارژش هم براي 1000 برگ حدود 10000 تومن هست(حدودا)

مرسی اگر دنبال یک سه کاره باشم و چاپ 500 برگ در ماه چی پیشنهاد میدید

mohammad.t
13-11-2011, 23:22
مرسی اگر دنبال یک سه کاره باشم و چاپ 500 برگ در ماه چی پیشنهاد میدید

1132 از hp .
الان همين مثال قبلي كه زديم يعني 1102 ديوتي سايكل 5000 برگ در ماه رو داره.
پس شما بگي 5000 تا هم پيشنهاد من عوض نميشه(البته چرا ميشه! اگه اين حدود ها باشه از دستگاه هاي بزرگتر پيشنهاد مي كنم)

fisheries65
14-11-2011, 00:03
بعد از بستن کارتریج یک پرینت کاملا مشکی بگیرد و اون رو بزارید تا ببینم

نقاط سفید الان نظرمو گرفت!!!

tanhae1
14-11-2011, 16:54
نه يه تانك رو وقتي روي دستگاه نو ميزني حتي توي اولين پرينت هم عالي عمل ميكنه چون نازل ها كاملا باز هستند.
بله پيش مياد بخصوص اگه چند روز دستگاه بيكار مونده باشه. در مجموع بايد بدوني هدكلين لازمه نصب تانك و كار زياد هست و مشكلي نيست.
روي ميز كه ميذاري تانك هم بذار كنارش. پايين تر باشه رنگ درست نمياد داخل دستگاه و بالاتر باشه هم باعث ميشه رنگها داخل دستگاه سرازير بشه و داخل دستگاه پر از جوهر ميشه. در مواقعي كه ميخواي حملش كني درب بالايي رو ببندي ديگه مشكلي نيست.

ی سوال دیگه:
تانک شامل دو قسمت که جوهر در قسمت حجیمتر ریخته میشه و یک قسمت کم حجم هم وجود داره که در آن هم مقداری جوهر هست . (در تانکی که برای من نصب کرده اند اینگونه است) --- در روز اول در قسمت کم حجم (هر 6 رنگ) مقداری جوهر بود اما الان در چند تا از آنها جوهر کم شده(یا تمام شده) می خواهم بدانم که باید در آنجا باید جوهر ریخت ؟
یا همان جوهر در قسمت حجیمتر کافی می باشد؟
و همچنین جوهر موجود در تانک ممکنه که خشک بشه یا خیر؟

mohammad.t
14-11-2011, 20:40
ی سوال دیگه:
تانک شامل دو قسمت که جوهر در قسمت حجیمتر ریخته میشه و یک قسمت کم حجم هم وجود داره که در آن هم مقداری جوهر هست . (در تانکی که برای من نصب کرده اند اینگونه است) --- در روز اول در قسمت کم حجم (هر 6 رنگ) مقداری جوهر بود اما الان در چند تا از آنها جوهر کم شده(یا تمام شده) می خواهم بدانم که باید در آنجا باید جوهر ریخت ؟
یا همان جوهر در قسمت حجیمتر کافی می باشد؟
و همچنین جوهر موجود در تانک ممکنه که خشک بشه یا خیر؟

بعضي هاشون ديدن فشار جوهر توي تانك خيلي زياد هست و به هد آسيب ميزنه پيش خودشون گفتن يه مخزن كوچيك تر درست كنن كه با فشار كمتر رنگ بره توي دستگاه كه عملا مفيد هم نيست!
احتمالا مال شما هم از اين نوع باشه. دقيق نمي دونم سيستم تانك شما چطوره ولي قسمت بزرگتر بريزيد كفايت ميكنه احتمالا. نگاه كنيد بهش مشخص هست قراره جوهر بياد توي دستگاه ديگه!
خير خشك نميشه من بعد از 1 سال هم ديدم تغييري نكرده به لحاظ ظاهري ولي حتما دربشون رو ببنديد وقتي نمي خواهيد استفاده كنيد چون احتمال تغيير غلظت بعد از مدت زياد هست ولي ميگم چون حجم زياده احتمال خشك شدن نيست.

kichehmeymand
15-11-2011, 22:45
به نظر من درباره خرید پرینتر تو ایران بهترین مارک از لحاظ خدمات بعدش و تعمیرات و تکنولوژی ساختش هیچی مثل اچ پی نمیشه. چون 4ساله تعمیرکارم این حرف رو میزنم.هیچ ارزونی بی دلیل نیست.محض اطلاع گفتم.

adamebikarr
16-11-2011, 08:53
سلام دوست تان!!

اینو همه اجزاشو تمیز کردم و دارمش رو هم عوض کردم ولی باز این جوری می زنه. از چیه؟

mohammad.t
16-11-2011, 12:23
سلام دوست تان!!

اینو همه اجزاشو تمیز کردم و دارمش رو هم عوض کردم ولی باز این جوری می زنه. از چیه؟

اين فوم هست به احتمال 99 درصد. شما فوم رو تميز كن در صورت نياز بشور و خشكش كن اگه درست نشد تعويضش كن.

TousanRayan
16-11-2011, 13:09
نقاط سفید الان نظرمو گرفت!!!

درود بر شما
خب مشخص نکردید که چند بار این کارتریج شارژ شده اکه 5 تا 10 باره ممکنه از درام باشه در غیر اینصورت از کیفیت پودر شما هم می تونه باشه

adamebikarr
16-11-2011, 13:47
درود بر شما
خب مشخص نکردید که چند بار این کارتریج شارژ شده اکه 5 تا 10 باره ممکنه از درام باشه در غیر اینصورت از کیفیت پودر شما هم می تونه باشه

آقای حمید پور عزیز
این قبلا هم شارژ شده ولی چند بارش رو نمی دونم. درامش رو هم خودم عوض کردم. پودرش رو هم توی بقیه کارتریج ها ریخته بودم و اونا مشکل نداشتن ولی این یکی این جوریه

fisheries65
16-11-2011, 14:09
درود بر شما

یک بار بیشترر شارژ نشده (درامش هم عوض نشده) دستگاه من سامسونگ 4300 هستش
این خوب بود (شهریور 89 شارژ شده) تا تیر 90 هم مثه بلبل کار می کرد
ولی یه سه ماه مسافرت بودم کسی ازش استفاده نکرد، برگشتم حالا اومدم ، اینجوری میزنه!!!
البته اومدم کل تونر و باز کردم درام و 2تا غلطک دیگه هم بود بازشون کردم با یه دستمال فقط تمیزشون کردم
داکتر بلید رو هم به نظر خودم تمیزش کردم
فقط میتونم بگم اون خط ها کمررنگ تر شد
شما چه مارک پودری و توصیه میکنید؟(جای دیگه یکی از دوستان میگفت پارت تک)
پیشاپیش ممنون

fisheries65
16-11-2011, 14:30
درود بر شما

یک بار بیشترر شارژ نشده (درام هم عوض نشده) دستگاه من سامسونگ 4300 هستش
این خوب بود (شهریور 89 شارژ شده) تا تیر 90 هم مثله بلبل کار می کرد
ولی یه سه ماه مسافرت بودم کسی ازش استفاده نکرد، برگشتم حالا اومدم ، اینجوری میزنه!!!
البته اومدم کل تونر و باز کردم درام و 2تا غلطک دیگه هم بود بازشون کردم با یه دستمال فقط تمیزشون کردم
داکتر بلید رو هم به نظر خودم تمیزش کردم
فقط میتونم بگم اون خط ها کمررنگ تر شد
شما چه پودری توصیه میکنید؟ (یکی از دوستان پارت_تک رو توصیه می کرد)
برای تمیز کردن درام و غلطکهای دیگه از محلول خاصی استفاده میشه؟
پیشاپیش ممنون

adamebikarr
16-11-2011, 15:22
اين فوم هست به احتمال 99 درصد. شما فوم رو تميز كن در صورت نياز بشور و خشكش كن اگه درست نشد تعويضش كن.

فومش درست. اما یه نکته دیگه هم داره. می بینی که زیرش هم انگار سایه انداخته . یعنی یه تصویر کم رنگ تر از بالای زیرش چاپ شده. حالا که درام رو هم من عوض کردم. پس از چیه؟؟؟؟

mohammad.t
16-11-2011, 17:15
فومش درست. اما یه نکته دیگه هم داره. می بینی که زیرش هم انگار سایه انداخته . یعنی یه تصویر کم رنگ تر از بالای زیرش چاپ شده. حالا که درام رو هم من عوض کردم. پس از چیه؟؟؟؟

اول از همه از فوم هست چون فوم وظيفه داره سطح درام رو تميز كنه(اين مشكل از درام نيست چون چون درام تنها ميتونه باعث كمرنگ پرينت كردن يا سياه كردن برگه بشه)
مورد بعدي از وجود پودرهاي اضافي و به اصطلاح سوخته توي كارتريج باشه كه با فشار هوا قبل از شارژ كاملا تميز مي كنيد.
و بعد تيغه فلزي كه روي كارتريج هست كه وظيفه داره سطح فوم رو تميز كنه.
و در آخر هم نوع پودر نامناسب.

LordMMD
16-11-2011, 18:54
کارتریج HP 21 من خراب شده و چراغ پاور پرینتر چشمک میزنه وقتی این روشه
آیا راهی برای زنده کردنش هست ؟

کارتریج اصل Hp که 23 تومنه (ارزونتر هم پیدا میشه ؟) با 16 تومنی چینیش چه فرقی داره ؟

از این جهت میپرسم که بعد از 1 سال که پرینتر رو خریده بودم کارتریج (اصل) روی خودش خراب شد و یه 15 تومنی (چینی) گرفتم که الان دو سالی هست که با چندین بار شارژ داره کار میکنه.

حالا توصیه دوستان چیه ؟
ممنون

راستی این Hp 21XL اینجا گیر نمیاد ؟

mohammad.t
16-11-2011, 20:19
کارتریج HP 21 من خراب شده و چراغ پاور پرینتر چشمک میزنه وقتی این روشه
آیا راهی برای زنده کردنش هست ؟

کارتریج اصل Hp که 23 تومنه (ارزونتر هم پیدا میشه ؟) با 16 تومنی چینیش چه فرقی داره ؟

از این جهت میپرسم که بعد از 1 سال که پرینتر رو خریده بودم کارتریج (اصل) روی خودش خراب شد و یه 15 تومنی (چینی) گرفتم که الان دو سالی هست که با چندین بار شارژ داره کار میکنه.

حالا توصیه دوستان چیه ؟
ممنون

راستی این Hp 21XL اینجا گیر نمیاد ؟

نه راهي نيست!
فرقشون خيلي زياد هست از اين گرفته كه ممكنه بازيافت شده باشن تا اينكه خوب كار نكنن!
وقتي كنار هم ميذاريد تفاوت رو احساس مي كنيد شده به محض باز كردن و نصب روي دستگاه ارور دادن و يا مشكل شايع تر اينكه چند تا از نازل ها بسته بودند و كيفيت پرينت خوبي نداشتن.
براي يك مشتري كه خيلي هم كيفيت براش مهم نيست هم اينكه تست كنه و كارتريج سالم باشه معمولا كفايت ميكنه.
بنابراين فرق اساسي دارند با هم ولي ديگه تصميم با خودتون و من نميگم كه كارتريج هاي طرح خوب هستند يا نه فقط ميگم كيفيت پايين تري دارند و احتمال اينكه بازشون كنيد و همون لحظه اول ارور بدن يا خوب پرينت نكنن زياده.
فكر كنم گير مياد ولي من 21 ايكس لارج رو نديدم اگه خودتون شارژ ميكنيد كه فرقي نميكنه!

fonodi
16-11-2011, 21:29
سلام من 1 پرینتر canon 6000 دارم که جوهرش تموم شده جای مطمینی برای شارژ در تهران لطفا به من معرفی کنید سپاس

tanhae1
17-11-2011, 00:04
سلام
محمد جان من دوباره به مشکل خوردم.
عین روز اول شده اصلا نمی توانم پرینت بگیرم بیشتر از 20 دفعه هد کلین زدم اما باز هم نشد.
پرینت هم زیاد گرفتم باز هم مشکلم حل نشد.
به نظرت مشکل از همون کارتریج مشکی نمی تونه باشه (چون تو اکثر نازل چکها مشکل از رنگ مشکیه)
هر روز هم پرینت داشتم دیگه نمی دونم چی کار کنم.(مشکل با پی 50 )

mohammad.t
17-11-2011, 00:15
سلام
محمد جان من دوباره به مشکل خوردم.
عین روز اول شده اصلا نمی توانم پرینت بگیرم بیشتر از 20 دفعه هد کلین زدم اما باز هم نشد.
پرینت هم زیاد گرفتم باز هم مشکلم حل نشد.
به نظرت مشکل از همون کارتریج مشکی نمی تونه باشه (چون تو اکثر نازل چکها مشکل از رنگ مشکیه)
هر روز هم پرینت داشتم دیگه نمی دونم چی کار کنم.(مشکل با پی 50 )

زياد پيش اومده براي من كه كارتريج خراب باشه در ظاهر ميگي تانك هست و كارتريجش هم چيزي داخلش نيست ولي در عمل مي بيني كارتريج رنگ نميده.
شما اگه ميتوني يه كارتريج مثل كارتريج هاي تانك بگير و عوضش كن. الان فكر كنم با اين حساب بايد سطح رنگ مشكي توي تانك از همه بالاتر باشه نه؟!
يه فكري بايد براش بكني اول هم نگاه ها به سمت تانك هست ممكنه كارتريجش باشه تا حل مسدود بودن شيلنگ اون چون وقتي رنگهاي ديگت خوبه هم اينكه زود كانتر دستگاه رو پر ميكني و نياز به ريست پيدا مي كنه هم رنگهات تموم ميشه.

tanhae1
17-11-2011, 00:32
زياد پيش اومده براي من كه كارتريج خراب باشه در ظاهر ميگي تانك هست و كارتريجش هم چيزي داخلش نيست ولي در عمل مي بيني كارتريج رنگ نميده.
شما اگه ميتوني يه كارتريج مثل كارتريج هاي تانك بگير و عوضش كن. الان فكر كنم با اين حساب بايد سطح رنگ مشكي توي تانك از همه بالاتر باشه نه؟!
يه فكري بايد براش بكني اول هم نگاه ها به سمت تانك هست ممكنه كارتريجش باشه تا حل مسدود بودن شيلنگ اون چون وقتي رنگهاي ديگت خوبه هم اينكه زود كانتر دستگاه رو پر ميكني و نياز به ريست پيدا مي كنه هم رنگهات تموم ميشه.

آره سطح رنگ مشکی توی تانک از همه بالاتره
شاید هم شیلنگ مشکی مسدود باشد
با این اوصاف بهتره که ببرم همونجایی که خریدم ی چک کنند اگه ایراد از کارتریج مشکلی باشه (به احتمال 90 درصد) عوضش کنند.
از راهنمایی هایت ممنون.

turk.king
17-11-2011, 13:20

TousanRayan
19-11-2011, 09:25

adamebikarr
19-11-2011, 12:46
دوست تان سلام!
یه پیرینتر اچ پی 1505 دارم. امروز صبح که اومدم روشنش کنم هیچ ص
وقتی پیرینتر رو روشن می کردم یه صدایی می داد مثل اینکه یه دور درام می چرخید ولی امروز این جوری نشد و اصلا هیچ صدایی نمی ده. ویندزو پیرنیتر رو می شناسه. وقتی هم کارتریج رو در میاریم و می زنم تست پیچ ارور میاد رو صفحه که Paper jam
ولی هیچ کاغذی توی پیرنتر نیستش.

در پیرنتر رو باز کردم و کارتریج رو در آوردم و داخلش که نگاه کردم، بالاش که یه غلطک قوم مانند سیاه هستش یه نوار کاغذی سیاه تقریبا هم جنس کاغذ ریبون چاپ به اندازه 2 سانتی متر آویزونه.
راهنمایی! مشکلش ربطی به این نواره داره یا نواره جاش همین جاس؟
حالا پیرنترم چشه؟

LordMMD
19-11-2011, 14:22
دوستان به نظرتون الان به صرفه اینه که من برم یه کارتریج hp 21 به قیمت 23 تومن بگیرم،
یا یه کارتریج canon 703 برای پرینتر لیزری ام به قیمت تقریبا 70 تومن ؟

شاید اصلا قابل قیاس نباشن اما گفتم یه نظرسنجی بکنم.

mohammad.t
20-11-2011, 00:12
دوست تان سلام!
یه پیرینتر اچ پی 1505 دارم. امروز صبح که اومدم روشنش کنم هیچ ص
وقتی پیرینتر رو روشن می کردم یه صدایی می داد مثل اینکه یه دور درام می چرخید ولی امروز این جوری نشد و اصلا هیچ صدایی نمی ده. ویندزو پیرنیتر رو می شناسه. وقتی هم کارتریج رو در میاریم و می زنم تست پیچ ارور میاد رو صفحه که Paper jam
ولی هیچ کاغذی توی پیرنتر نیستش.

در پیرنتر رو باز کردم و کارتریج رو در آوردم و داخلش که نگاه کردم، بالاش که یه غلطک قوم مانند سیاه هستش یه نوار کاغذی سیاه تقریبا هم جنس کاغذ ریبون چاپ به اندازه 2 سانتی متر آویزونه.
راهنمایی! مشکلش ربطی به این نواره داره یا نواره جاش همین جاس؟
حالا پیرنترم چشه؟

احتمالا فيلم فيزوينگ باشه. بايد عوض بشه.

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:09 AM ----------

دوستان به نظرتون الان به صرفه اینه که من برم یه کارتریج hp 21 به قیمت 23 تومن بگیرم،
یا یه کارتریج canon 703 برای پرینتر لیزری ام به قیمت تقریبا 70 تومن ؟

شاید اصلا قابل قیاس نباشن اما گفتم یه نظرسنجی بکنم.

اگه قرار باشه پرينت سياه و سفيد بگيريد ليزري رو راه بندازيد بهتره!
كارتريج 703 چه مشكلي داره؟ يعني منفجر شده؟ ديگه 3 تا قطعه بخواهد با 30 تومن درست ميشه!

rezarefigh
20-11-2011, 01:10
سلام دوستان من یه پرینتر epson t50 دست دوم گیرم اومده 1 ساله کار نکرده نصب کردم با زدن دکمه ها جعبه رنگش جابه جا میشه ولی پرینت نمیگیره کاغذ نمیکشه تو و اینکه آیا برای شروع به کار ،کار خاصی میخواد یا به هدش مربوطه اگه بلدید لطفا کمک کنید ممنون میشم؟

LordMMD
20-11-2011, 08:05
احتمالا فيلم فيزوينگ باشه. بايد عوض بشه.

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:09 AM ----------

اگه قرار باشه پرينت سياه و سفيد بگيريد ليزري رو راه بندازيد بهتره!
كارتريج 703 چه مشكلي داره؟ يعني منفجر شده؟ ديگه 3 تا قطعه بخواهد با 30 تومن درست ميشه!
مشکل 703 اینه که کلا گم شده !

mohammad.t
20-11-2011, 11:45
سلام دوستان من یه پرینتر epson t50 دست دوم گیرم اومده 1 ساله کار نکرده نصب کردم با زدن دکمه ها جعبه رنگش جابه جا میشه ولی پرینت نمیگیره کاغذ نمیکشه تو و اینکه آیا برای شروع به کار ،کار خاصی میخواد یا به هدش مربوطه اگه بلدید لطفا کمک کنید ممنون میشم؟

خسته نباشيد!
وضعيت چراغ ها رو ببينيد مثلا اگه چراغ قطره روشن مونده نشون ميده كارتريجي ازش سوخته وبايد عوض بشه. مثلا اگر 6 تا كارتريج سوخته داشته باشه 6 بار كليد رو بزني بعدش مي ره سرجاش دوباره!
پس وضعيت چراغها رو ببينيد اول.
بعد كلا پرينتر جوهر افشان يك ماه بمونه فاتحش خونده اس! نميگم احتمالش نيست كه هدش جواب بده ولي در حد شايعه است. به هر حال شما اول مشكلاتش رو حل كنيد تا كاغذ رو ببره و پرينت بگيره كه احتمالا سفيد ميده بيرون اونوقت برو سراغ حلال و محلول و ....!

mostafait
20-11-2011, 20:18
سلام.

یک پرینتر دارم HP 1214NF چهارکاره!

می خوام این پرینتر رو از طریق شبکه استفاده کنم!

کابل وصل کردم!

در تنظیمات پرینتر آی پی دادم و دیفالت GateWay هم مشخص کردم!
اما الان در ویندوز 7 میشناسه وقتی پیداش میکنه و می خوامد نصبش کنه اررور میده!

با USB بر روی همین ویندوز استفاده میکردم!

مشکل از کجا میتونه باشه!

با تشکر!

mohammad.t
20-11-2011, 20:41
سلام.

کابل وصل کردم!

مشکل از کجا میتونه باشه!

با تشکر!

سلام.
من به شما هم عرض كنم كه سوالتون رو توي بخش هاي ديگه سايت بپرسيد .با شناختي از اساتيدي كه اينجا فعاليت ميكنن دارم مي دونم كه بيشتر توي تعمير پرينتر پاسخگو هستند. شما هم كه پرينترتون مشكلي نداره فقط توي شبكه كردن مشكل داريد بنابراين ما فرض مي كنيم كه پرينتر نيست و پاره آجر هست الان شما توي شبكه كردن پاره آجر در ويندوز 7 مشكل داريد كه به بخش پرينتر مربوط نميشه:31:

TousanRayan
21-11-2011, 13:02
سلام.

کابل وصل کردم!

مشکل از کجا میتونه باشه!

با تشکر!

درود بر شما
اینجا بخش همه چیز در مورد پرینتر هستش اگه بتونیم راهنمایی می کنیم از نرم افزار تعمیر یا حتی تنظیمات .

اگه درست متوجه شده باشم شما با نصب دستگاه در وینوز 7 مشکل دارید و هنوز به مرحله نتظیمات IP نرسیدید
اگه همینطور هستش شما ابتدا راه انداز این پرینتر رو از سایت اچ پی دانلود کنید به 64 یا 86 بیتی بودن ویندوز تون هم دقت کنید و دقیقا همون ورژن رو از سایت دریافت کنید سپس با این راه انداز جدید شروع به نصب و تنظیمات بعدی بنمایید

rezarefigh
21-11-2011, 17:44
خسته نباشيد!
وضعيت چراغ ها رو ببينيد مثلا اگه چراغ قطره روشن مونده نشون ميده كارتريجي ازش سوخته وبايد عوض بشه. مثلا اگر 6 تا كارتريج سوخته داشته باشه 6 بار كليد رو بزني بعدش مي ره سرجاش دوباره!
پس وضعيت چراغها رو ببينيد اول.
بعد كلا پرينتر جوهر افشان يك ماه بمونه فاتحش خونده اس! نميگم احتمالش نيست كه هدش جواب بده ولي در حد شايعه است. به هر حال شما اول مشكلاتش رو حل كنيد تا كاغذ رو ببره و پرينت بگيره كه احتمالا سفيد ميده بيرون اونوقت برو سراغ حلال و محلول و ....!
سلام محمد جان مرسی جواب دادی من پرینترم رو با کارتریج پلمپ اصصل خودش تست کردم البته بعد از چندها بار هدکلین عالی جواب میده فقط با کارتریجی که وصل میشه به منبع جوهر درست جواب نمیده البته رنگ سیاهش!
سیاهش یا نمیزنه(سفید یا خط خطی کمرنگ) یا اگه میزنه جوهر پخش میکنه و همه جا رو جوهری میکنه!!
من شیلنگش رو درآوردم و با آب جوش شستم ایرادی نداره اگه چیزی باشه از این کارتریج قسمت سیاهش هست ونمیدونم جوهر توش خشک شده یا نه
البته چون بعضی مواقع جوهر زیاد میریزه پس خشک نشده من هم با سرنگ آب جوش از پایین بهش تزریق کردم ولی فایده نداشت نمیدونم میشه کاریش کرد یا باید عوض بشه؟
دوستان هم اگه کسی بلده کمک کنه به ما!! ممنون.

majid_md
21-11-2011, 21:16
یه 4 کاره کانن مدل MF4450 خریدم بعد از یه مدتی که باهاش کار کردم یه چراغ قرمز دائم چشمک میزنه و خاموش نمیشه بعد از این قضیه نمیتونم فاکس ارسال کنم در ضمن کپی را کج میگیره اینم بگم دو ماه خریدم که یکدفعه اینطوری شد

majid_md
22-11-2011, 19:22
یه 4 کاره کانن مدل MF4450 خریدم بعد از یه مدتی که باهاش کار کردم یه چراغ قرمز دائم چشمک میزنه و خاموش نمیشه بعد از این قضیه نمیتونم فاکس ارسال کنم در ضمن کپی را کج میگیره اینم بگم دو ماه خریدم که یکدفعه اینطوری شد