PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات جزئی در مورد هر نوع چاپگـــــــــر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

mohammad.t
13-12-2010, 13:16
با سلام دوستان
نظر شما در مورد چند کاره اپسون مدل TX510n , TX700w چیه و این مدل ها چطور شارژ میشن . باید کارتریج نو بخرم و یا شارژ میشن و قیمت هر کارتریج چنده ...

.................. دوستان پریننتری با مشخصات زیر میخوام خواهشا راهنمایی کنید

1- پرینت رنگی
2- چاپ دورو
3- سرعت بالا
4 - نیازی به کیفیت بالا ندارم فقط پرینت متن دارم نه عکس
5- کاغذ کش هم داشته باشه خوبه
6- قیمت شارژ ارزون باشه و یا اصلا قابل شارژ باشه
7- جوهری و یا لیزری فرقی نداره فقط از 500 تومن بالا نزنه
8- روی مقوا هم بتونه بزنه عالیه

منتظر نظر دوستان هستم

تقريبا تمام اپسون ها بعد از تمام شدن كارتريج قابل شارژ نيستند.اگه دستگاه مثلا 5 رنگ داشته باشه بين 20-25 بايد پول كارتريج بدي كه مقرون به صرفه نيست.
اگه براي مصرف خونگي مي خواي بگو يه مدل خوب بهت معرفي كنم.
اما سوال دوم بگو براي چه كاري مي خواي.
هفته اي چند تا چاپ داري؟
يه چيزي مي خواي كه بايد بدي برات بسازند يه پرينتر رنگي كه duplex باشه و adf داشته باشه و روي مقوا هم بتونه بزنه.
حالا تك تك براي هر كدوم از اينها چيزايي تو ذهنم هست ولي بعيد مي دونم همچين چيزي باشه با اين قيمت.

---------- Post added at 01:16 PM ---------- Previous post was at 01:12 PM ----------

اسم برنامه رو دقیقا نمیدونم فکر کنم جنیوس یا همچین چیزی باشه که در اون ثبت نمرات امتحانی ژوری ودفترامتحانی ثبت نام دانش آموزان صورت میگیره.

يكي از بخش كامپيوتر آموزش و پرورش گفت توي قسمت پرينترها يه add printer بزن بعد hp 6L اضافه كن مشكل حل ميشه.
(توي پرانتز بابام هم معاون دبستانه!)

farshadtizhoosh
13-12-2010, 13:21
سلام
يه سوال:
چطوري ميشه از تلفن بانك فكس دريافت كرد ؟
پرينترم هم سامسونگ 4623 هست!
ممنون!

mohammad.t
13-12-2010, 13:31
سلام
يه سوال:
چطوري ميشه از تلفن بانك فكس دريافت كرد ؟
پرينترم هم سامسونگ 4623 هست!
ممنون!

تلفن بانك كه بهت گفت كليد استارت دستگاه فكس رو بزن كافيه پرينترت به خط وصل باشه و كليد استارتش رو بزني.
اين روال كلي فكس هاست!

aliarya
13-12-2010, 15:27
با تشکر دوست من ، اگه یه مدل باشه که A3 بزنه و روی مقوا هم یزنه قیمتش هم از 250 بالا نره خوبه وگرنه از خیر مقوازدن میگذرم.
خب مدل مد نظر شما جدا از روی مقوا زدن چیه . که سرعت بالا و پشت رو و کاغذکش هم داشته باشه و صد البته رنگی و قابل شارژ و بدون دنگ و فنگ
اگه لطف کنید مدل های که در ذهن داشتید معرفی کنید .
بازم ممنون

mohammad.t
13-12-2010, 17:02
با تشکر دوست من ، اگه یه مدل باشه که A3 بزنه و روی مقوا هم یزنه قیمتش هم از 250 بالا نره خوبه وگرنه از خیر مقوازدن میگذرم.
خب مدل مد نظر شما جدا از روی مقوا زدن چیه . که سرعت بالا و پشت رو و کاغذکش هم داشته باشه و صد البته رنگی و قابل شارژ و بدون دنگ و فنگ
اگه لطف کنید مدل های که در ذهن داشتید معرفی کنید .
بازم ممنون

فكر كنم دوستان ديگه بايد به كمك بيان چون من تاحالا هيچ پرينتر A3 دورو زن نديدم.
a3 دورو زن هست ولي دستگاه كپيه. حالا اگه بخواي رنگي هم باشه مي ري بالاي 4-5 ميليون خرج.

با اين پول 7103 اچ پي مي توني بگيري كه a3 جوهر افشانه كارتريج هاش قابل شارژه و خب كاغذ هم تا 260 گرمي مي زنه.
فكر كنم منظورتون از كاغذ كش تغذيه اتوماتيك باشه .
كاغذ كش تو عاميانه به قسمت پيكاپ پرينترها گفته ميشه پس همه كاغذكش دارند.
اما adf كه يعني دستگاه كپي هم بگيره و adf هم داشته باشه همون 4-5 ميليون هزينه داره توي سايز A3
واقعا چيز عجيبي خواستي با اين قيمت.

aliarya
13-12-2010, 17:22
فكر كنم دوستان ديگه بايد به كمك بيان چون من تاحالا هيچ پرينتر A3 دورو زن نديدم.
a3 دورو زن هست ولي دستگاه كپيه. حالا اگه بخواي رنگي هم باشه مي ري بالاي 4-5 ميليون خرج.

با اين پول 7103 اچ پي مي توني بگيري كه a3 جوهر افشانه كارتريج هاش قابل شارژه و خب كاغذ هم تا 260 گرمي مي زنه.
فكر كنم منظورتون از كاغذ كش تغذيه اتوماتيك باشه .
كاغذ كش تو عاميانه به قسمت پيكاپ پرينترها گفته ميشه پس همه كاغذكش دارند.
اما adf كه يعني دستگاه كپي هم بگيره و adf هم داشته باشه همون 4-5 ميليون هزينه داره توي سايز A3
واقعا چيز عجيبي خواستي با اين قيمت.

نه داداش منظورم رو متوجه نشدی گفتم مقوا و A3 و رنگی همینا در ضمن فرقه 7000 با 7103 اچ پی چیه ؟

منظورم اینکهاگه قراره A3 بخرم و از خیر چند کاره بگذرم حداقل روی مقوا بتونه بزنه
...............

و یا یک پرینتره A4 با تغذیه اتوماتیک و دورو زن و رنگی و قابل شارژ و سرعت بالا . کیفیت چاپ هم اصلا مهم نیست . منظورم یک چند کاره رنگی جوهر افشان و یا لیزری است .

من که چند کاره A3 تا حالا ندیدم

حالا این 260 گرمی شامل مقوا مثلا مثله جنس پوشه میشه

بازم ممنونم و منتظر جواب شما هستم .

aliarya
13-12-2010, 18:32
نظرتون در مورد این مدل چیه ؟Stylus CX9300F اپسون

و فرقی که بین 7000 و کا 7103 دیدم که سرعت چاپ 7000 خیلی بیشتر از 7103 است و 7000 جدیدتره .
شارژ شدن 7000 به چه صورت است میگن اگه از تانک استفاده کنی دائما مشکل هواگیری داره نمیشه از کارتریج قابل شارژ اسفاده کنی و اینکه اسفاده از جوهر لیتری مشکلی در هد دستگاه ایجاد نمیکنه؟

alijigari
13-12-2010, 22:22
با سلام
به نمایندگی hp زنگ زدم -میگه مدل 1522 دیگه تولید نمیشه و فعلا مدل 1212 باقیمت 400 با گارانتی موجود هست اما پرینت دو رو نمی کنه و کارایش از 1522 کمتر هست

اما canon 4380 dn هم دورو اسکن میکنه هم دو رو کپی میگیره هم دورو پرینت میکنه -نظرتون چی هست ؟

مدیران هیچ کدوم نظری در این مورد ندارند ؟:31:

mohammad.t
13-12-2010, 23:04
نظرتون در مورد این مدل چیه ؟Stylus CX9300F اپسون

و فرقی که بین 7000 و کا 7103 دیدم که سرعت چاپ 7000 خیلی بیشتر از 7103 است و 7000 جدیدتره .
شارژ شدن 7000 به چه صورت است میگن اگه از تانک استفاده کنی دائما مشکل هواگیری داره نمیشه از کارتریج قابل شارژ اسفاده کنی و اینکه اسفاده از جوهر لیتری مشکلی در هد دستگاه ایجاد نمیکنه؟

7000 و 7103 يه تفاوت توي سيستم كاركرد دارند.
7103 هد روي كارتريج و 7000 مخزن هاي رنگ مجزا از هد هستند و هد داخل دستگاه است.
هواگيري و اينها مشكل هميشگي تانك هست و اينكه فشار جوهر فوق العاده زياد پشت سر هد امكان خرابي رو زياد مي كنه.
ديگه اين مسائل هست.
اگه از من بپرسي براي كار زياد و نصب تانك فقط دستگاه اپسون خوب هستند
1410 كه الان نوش وجود نداره يا مدلهاي جديدترش مثل r800 كه گرونتره.
تيراژ چاپت رو بگو .
يه مسئله هم هست كه به خودتون مربوطه كه چي مي خواهيد بزنيد نگه داري چاپ گر رنگي هزينه داره اينكه سود داره يا نه!

aliarya
13-12-2010, 23:22
7000 و 7103 يه تفاوت توي سيستم كاركرد دارند.
7103 هد روي كارتريج و 7000 مخزن هاي رنگ مجزا از هد هستند و هد داخل دستگاه است.
هواگيري و اينها مشكل هميشگي تانك هست و اينكه فشار جوهر فوق العاده زياد پشت سر هد امكان خرابي رو زياد مي كنه.
ديگه اين مسائل هست.
اگه از من بپرسي براي كار زياد و نصب تانك فقط دستگاه اپسون خوب هستند
1410 كه الان نوش وجود نداره يا مدلهاي جديدترش مثل r800 كه گرونتره.
تيراژ چاپت رو بگو .
يه مسئله هم هست كه به خودتون مربوطه كه چي مي خواهيد بزنيد نگه داري چاپ گر رنگي هزينه داره اينكه سود داره يا نه!

من برای خونه میخوام ولی ممکنه نقشه های شرکت رو در اندازه A3 بخوام پرینت بگیرم . و ممکنه دائما روزی بین 10 تا 100 برگ پرینت رنگی بگیرم متن نه عکس . روی 7000 میشه کارتریج شارژی گذاشت دیگه دردسر های تانک رو نداشت ؟
نظرت رو درباره چند کاره Stylus CX9300F نگفتی شارژ میشن؟

به نظر خودم یک 7000 اچ پی و یک چند کاره لیزری مشکی مناسب باشه و نیاز به نظر شما در مورد چند کاره دارم که هم قیمتش خوب باشه و هم ظرفیت چاپش بالا باشه و هم شارژ کردنش ارزون باشه

در ضمن به نظر شما 7000 بهتره بخرم یا 7103 ؟

mohammad.t
13-12-2010, 23:57
من برای خونه میخوام ولی ممکنه نقشه های شرکت رو در اندازه A3 بخوام پرینت بگیرم . و ممکنه دائما روزی بین 10 تا 100 برگ پرینت رنگی بگیرم متن نه عکس . روی 7000 میشه کارتریج شارژی گذاشت دیگه دردسر های تانک رو نداشت ؟
نظرت رو درباره چند کاره Stylus CX9300F نگفتی شارژ میشن؟

به نظر خودم یک 7000 اچ پی و یک چند کاره لیزری مشکی مناسب باشه و نیاز به نظر شما در مورد چند کاره دارم که هم قیمتش خوب باشه و هم ظرفیت چاپش بالا باشه و هم شارژ کردنش ارزون باشه

در ضمن به نظر شما 7000 بهتره بخرم یا 7103 ؟

7000 خودش كارترج هاش شارژ ميشه يعني رنگ ميشه ريخت داخلشون.
7103 هم قابل شارژه.
پس جفتشون رو ميشه رنگ ريخت داخلشون فقط 7000 هدش داخل دستگاهه خشك بشه كار دستگاه تمومه اون نه با 30-40 تومن كارتريج دستگاه مثل روز اولش ميشه.

cx9300 نه شارژ نميشه.
بايد كارتريج قابل شارژ براش تهيه كني . تانك هم چون دستگاه سه كاره است فيلم داره.

Rasivell
14-12-2010, 01:06
متشكر بابت راهنمايي

BMW.M3_E46
14-12-2010, 01:13
بنظر شما mohammad.t کدوم یکی از این 2 حالت بصرفه تره ؟؟؟؟
1-لیبل آماده بگیرم روی DVD بچسبونم بعد بدم برام روش پرینت رنگی بزنن
2-کاغذ A4 چسبی بگیرم بدم اول برام پرینت بزنن بعدش بیام با قیچی ببرمش

mohammad.t
14-12-2010, 01:27
=====================

دوستان كسي سوال من رو نديد.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! فكر كنم بالا نصبت من يه بلغوري كردم يه سوالي پرسيم
:blink:

براي خودم متاسفم كه اينانجمن رو براي طرح سوالم انتخاب كردم...

بعد من حد اقل 4 نفر سوال پرسيدن و همه بهشون جواب دادن ولي من....

خدا نگهدار.. موفق باشيد ، جواب هم نخواستيم..!!!;)

البته بعضي از دوستان با ايميل بنده تماس گرفتند و ازشون تشكرميكنم..

من كه نديدم ولي خواهش مي كنم!
نظر خودم 7340 BROTHER بگير

mohammad.t
14-12-2010, 01:39
بنظر شما mohammad.t کدوم یکی از این 2 حالت بصرفه تره ؟؟؟؟
1-لیبل آماده بگیرم روی DVD بچسبونم بعد بدم برام روش پرینت رنگی بزنن
2-کاغذ A4 چسبی بگیرم بدم اول برام پرینت بزنن بعدش بیام با قیچی ببرمش

خب روش اولت كه دوبل كاري ميشه.
من بودم روش دوم رو انتخاب ميكردم اگه تعداد كم بود،مسلم اينكه تعداد زياد باشه بيرون ارزون تر در مياد ولي اگه كم باشه با يه پرينتر 40 تومني ميشه شروع كرد و اينكه ميشه كلي ايده داشت،حتما ليبل ها هم چسبي هستند يه قطره چسب ليبل رو روي كاغذ آ4 ميچسبوني بعد مي دي چاپگر چاپش كنه بعد تهش به برگه مي چسبه و شما ليبل رو جدا مي كني،حتما كه نبايد با قيچي باشه!

---------- Post added at 01:39 AM ---------- Previous post was at 01:36 AM ----------

اما دوباره تاكيد كنم تيراژ بالا داري بده راحت هر چي مي خواي روشون بزنن دردسر بريدن و اينها رو به خودت نده

BMW.M3_E46
14-12-2010, 01:43
خب روش اولت كه دوبل كاري ميشه.
من بودم روش دوم رو انتخاب ميكردم اگه تعداد كم بود،مسلم اينكه تعداد زياد باشه بيرون ارزون تر در مياد ولي اگه كم باشه با يه پرينتر 40 تومني ميشه شروع كرد و اينكه ميشه كلي ايده داشت،حتما ليبل ها هم چسبي هستند يه قطره چسب ليبل رو روي كاغذ آ4 ميچسبوني بعد مي دي چاپگر چاپش كنه بعد تهش به برگه مي چسبه و شما ليبل رو جدا مي كني،حتما كه نبايد با قيچي باشه!

---------- Post added at 01:39 AM ---------- Previous post was at 01:36 AM ----------

اما دوباره تاكيد كنم تيراژ بالا داري بده راحت هر چي مي خواي روشون بزنن دردسر بريدن و اينها رو به خودت نده

نه تیتراژ زیاد اگه داشته باشم اصلا 1 ثانیه فکر نمی کنم میدم بیرون برام درست کنن
بیشتر برای خودم هستش

نکته خوبی بود ولی یه ایراد بزرگی داره!!!! اگه آب روش بریزه چی میشه!!:13:

Rasivell
14-12-2010, 01:48
من كه نديدم ولي خواهش مي كنم!
نظر خودم 7340 BROTHER بگير

متشكر

ابتدا خواهش دارم ازتون كه به صفحه 300 همين تالار يعني همين پست ها سر بزنيد... 2 صفحه قبل تا سوال بنده رو ببينيد...

اين پرينتر هاي برادر ساخت كجاست..؟؟؟ سامسونگ از زماني كه من يادم مياد تو كشور ما و جهان بوده و تمام چيپ هاي پرينتر هاي ديگرو هم خودش ميزنه.. پس چطور ميشه يه برند به اين معروفي ارزشش كمتر از برادري كه من كمتر از 1 اهه دارم ميبينم تو بازار داره مياد؟؟ ميشه توضيح بدبد؟ سامسونگ با اين همه نمايندگي نتونه قطعات محصولاتش رو جور كنه ولي براردري كه تازه رسيده قطعاتش هم ارزون باشه و هم فراروان..

و اگر امكان داره من با همين نام كاربري توي ياهو انلاين هستم اگر امكان داره بيايد تا يه صحبتي بكنيم.. ياهو با همين نام كاربري يعني rasivell

جواب ايميلتون رو هم دادم .. متشكر

aliarya
14-12-2010, 01:51
سلام
دوست من یک چند کاره لیزری مشکی مناسب معرفی نکردید . چون زیاد تنوع دارن نمیدونم چکار کنم . در ضمن میخوام کنار 7000 بگیرم .
قیمتش خوب باشه و هم ظرفیت چاپش روزانش بالا باشه و هم شارژ کردنش ارزون باشه.

پیشنهاد شما چیه 7000 ویا 7103 با توجه به سرعت و کیفیت و قیمت

بازم ممنون دوست عزیز

mohammad.t
14-12-2010, 02:51
نه تیتراژ زیاد اگه داشته باشم اصلا 1 ثانیه فکر نمی کنم میدم بیرون برام درست کنن
بیشتر برای خودم هستش

نکته خوبی بود ولی یه ایراد بزرگی داره!!!! اگه آب روش بریزه چی میشه!!:13:

يه سر به بچه هاي انجمن سايت عكاسي بزن(عكاسي دات كام)
ميگن ظاهرا يه اسپري تثبيت كننده دارن بهش مي زنن ديگه فيكس ميشه
حالا نمي دونم خود ليبل ها هم ضد آب هستند ظاهرا!
شما سر بزن اونجا بپرس

mohammad.t
14-12-2010, 03:00
سلام
دوست من یک چند کاره لیزری مشکی مناسب معرفی نکردید . چون زیاد تنوع دارن نمیدونم چکار کنم . در ضمن میخوام کنار 7000 بگیرم .
قیمتش خوب باشه و هم ظرفیت چاپش روزانش بالا باشه و هم شارژ کردنش ارزون باشه.

پیشنهاد شما چیه 7000 ویا 7103 با توجه به سرعت و کیفیت و قیمت

بازم ممنون دوست عزیز

خب براي چند كاره بگيد دقيقا چي مي خوايد و اينكه تغذيه اتوماتيك داشته باشه و غيره،
اما درمورد 7000 قيمتش رو ندارم متاسفانه، صد البته مكانيزم 7000 بدليل جدا شدن رنگها از هد باعث افزايش سرعت و كارايي شده و هم اينكه جدا بودن رنگها از يكديگر دستگاه رو حرفه اي تر كرده، فقط حواست بايد باشه مدت زيادي بدون استفاده نمونه
اما 7103 هزينه نگه داري كمتري داره ولي يه كم قديميه

mohammad.t
14-12-2010, 03:06
[/QUOTE]

متشكر

ابتدا خواهش دارم ازتون كه به صفحه 300 همين تالار يعني همين پست ها سر بزنيد... 2 صفحه قبل تا سوال بنده رو ببينيد...

اين پرينتر هاي برادر ساخت كجاست..؟؟؟ سامسونگ از زماني كه من يادم مياد تو كشور ما و جهان بوده و تمام چيپ هاي پرينتر هاي ديگرو هم خودش ميزنه.. پس چطور ميشه يه برند به اين معروفي ارزشش كمتر از برادري كه من كمتر از 1 اهه دارم ميبينم تو بازار داره مياد؟؟ ميشه توضيح بدبد؟ سامسونگ با اين همه نمايندگي نتونه قطعات محصولاتش رو جور كنه ولي براردري كه تازه رسيده قطعاتش هم ارزون باشه و هم فراروان..

و اگر امكان داره من با همين نام كاربري توي ياهو انلاين هستم اگر امكان داره بيايد تا يه صحبتي بكنيم.. ياهو با همين نام كاربري يعني rasivell

جواب ايميلتون رو هم دادم .. متشكر

دوست عزيز بنده پاسخ شما رو با نظر شخصيم گفتم،شما ابتدا به انجمن توهين كرديد،
الان هم بنده هيچ پاسخي براي شما ندارم شما مي توانيد مطابق ميل خودتون عمل كنيد و بنده نيازي نمي بينم با شما بحث كنم

payam hero
14-12-2010, 11:31
دوست عزيز بنده پاسخ شما رو با نظر شخصيم گفتم،شما ابتدا به انجمن توهين كرديد،
الان هم بنده هيچ پاسخي براي شما ندارم شما مي توانيد مطابق ميل خودتون عمل كنيد و بنده نيازي نمي بينم با شما بحث كنم[/QUOTE]

دوستان عزيز.
سامسونگ چندين دهه هست كه داره كار ميكنه ولي ميشه بگين چند وقته داره پرينتر توليد ميكنه؟
از نظر بنده كه البته نبايد اينو بگم چون خودمون تو ايرانشهر كه فكر كنم همه دوستان بدونن كجاست نمايندگي رسمي سامسونگ و اپسون هستيم دستگاه هاي سامسونگ هيچ گونه كيفيتي ندارن و لوازم جانبي خوبي هم تو بازار ندارن. كيفيت قطعات دستگاه به قدري پايين هست كه يك دستگاه اداري مثل 4521 يا 4623 به اندازه يك دستگاه خونگي اچ پي كار ميكنه. اين نظر شخصي من به عنوان كسي هست كه چندين ساله تو اين بازاره و نمايندگي اين برند رو داره.
در مورد برادر بايد بگم دستگاه خوبي هست و يك رقيب سر سخت براي اچ پي ولي اين موضوع رو قبلا هم با يكي از دوستان بحث كرديم كه توي ايران اين موضوع اصلا صدق نميكنه. برادر داخل ايران نه خدمات خوبي داره نه قطعات به خاطر تحريماتي كه هستيم. ولي اچ پي با اين كه تحريم هستيم بيشترين خدمات و قطعات رو داره چون تمامي وارد كننده هاي قطعات ما محصولات اچ پي رو ميارن.

باز هم ميگم اين نظر شخصي من هست به عنوان يك تكنسين ماشين هاي اداري.

azad arak
14-12-2010, 12:25
سلام من clp315 دارم تازه چیپ دایم انداختم روش ولی موقع چاپ کاغذ تا نصفه میاد بیرون گیر میکنه علتش چیه ؟

payam hero
14-12-2010, 13:24
دوست عزيز اين مشكل به چيپ ربطي نداره. احتمالا بايد سنسور paper end باشه.

chat
14-12-2010, 15:11
سلام

من 1 روز هست که دارم دنبال درایور canon 1120 برای ویندوز ویستا یا سون با پردازنده 64 بیتی میگردم اما فقط 32 بیتی ان هست.

کسی میتونه کمکم کنه؟

واقعا ممنون میشم.
:19::19::19::19:

aliarya
14-12-2010, 16:19
خب براي چند كاره بگيد دقيقا چي مي خوايد و اينكه تغذيه اتوماتيك داشته باشه و غيره،
اما درمورد 7000 قيمتش رو ندارم متاسفانه، صد البته مكانيزم 7000 بدليل جدا شدن رنگها از هد باعث افزايش سرعت و كارايي شده و هم اينكه جدا بودن رنگها از يكديگر دستگاه رو حرفه اي تر كرده، فقط حواست بايد باشه مدت زيادي بدون استفاده نمونه
اما 7103 هزينه نگه داري كمتري داره ولي يه كم قديميه

با سلام
بسیار ممنون کمک زیادی به من کردید
در مورد چند کاره
حتما تغذیه اتوماتیک باشه ( یعنی بشه 50 صفحه بهش بدم خودش اسکن کنه بزاره کنار)
دورو زن باشه حتما واجبه واجبه
شارژ کردنش ارزون باشه
بتونم روزی 100 برگه باهاش پرینت بگیرم و آخ نکه
فکس هم داشته باشه
و از مدل های جدید بازار باشه

mohammad.t
14-12-2010, 22:54
دوستان عزيز.
سامسونگ چندين دهه هست كه داره كار ميكنه ولي ميشه بگين چند وقته داره پرينتر توليد ميكنه؟
از نظر بنده كه البته نبايد اينو بگم چون خودمون تو ايرانشهر كه فكر كنم همه دوستان بدونن كجاست نمايندگي رسمي سامسونگ و اپسون هستيم دستگاه هاي سامسونگ هيچ گونه كيفيتي ندارن و لوازم جانبي خوبي هم تو بازار ندارن. كيفيت قطعات دستگاه به قدري پايين هست كه يك دستگاه اداري مثل 4521 يا 4623 به اندازه يك دستگاه خونگي اچ پي كار ميكنه. اين نظر شخصي من به عنوان كسي هست كه چندين ساله تو اين بازاره و نمايندگي اين برند رو داره.
در مورد برادر بايد بگم دستگاه خوبي هست و يك رقيب سر سخت براي اچ پي ولي اين موضوع رو قبلا هم با يكي از دوستان بحث كرديم كه توي ايران اين موضوع اصلا صدق نميكنه. برادر داخل ايران نه خدمات خوبي داره نه قطعات به خاطر تحريماتي كه هستيم. ولي اچ پي با اين كه تحريم هستيم بيشترين خدمات و قطعات رو داره چون تمامي وارد كننده هاي قطعات ما محصولات اچ پي رو ميارن.

باز هم ميگم اين نظر شخصي من هست به عنوان يك تكنسين ماشين هاي اداري.

همكار گرامي من نمايندگي خدمات پس از فروش پرينترهاي اپسون(ماديران) و برادر(نيكاسا) هستم.

شما گفتيد تحريم هستيم و خدمات نداره و اينها
توي سايت خودش اسم نمايندگي انحصاري پرينتر نيكاسا رو ميشه ديد

NIKASA CO.
229, FUJI BLDG. MIRDAMAD BLVD,P.O.box 19189,TEHRAN
Iran

Telephone: +98-21-2225 48 10 – 19
Fax: +98-21-2222 10 02

Email: nikasa@neda.net[/HTML]ضمانت رسمي هم داره.
ميتونيد با انتخاب ايران نمايندگي رو ببينيد يه نمايندگي چرخ خياطي هم هست!!!:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشيد.

---------- Post added at 10:54 PM ---------- Previous post was at 10:49 PM ----------

با سلام
بسیار ممنون کمک زیادی به من کردید
در مورد چند کاره
حتما تغذیه اتوماتیک باشه ( یعنی بشه 50 صفحه بهش بدم خودش اسکن کنه بزاره کنار)
دورو زن باشه حتما واجبه واجبه
شارژ کردنش ارزون باشه
بتونم روزی 100 برگه باهاش پرینت بگیرم و آخ نکه
فکس هم داشته باشه
و از مدل های جدید بازار باشه
چيزي به ذهنم نمي رسه هم دورو زن هم تغذيه اتوماتيك هم فكس.
بودجتون رو مشخص كنيد.
از همكاران ديگه توي انجمن مي خوام لطف كنند مدل پيشنهاد بدهند.

alijigari
15-12-2010, 13:59
با سلام-ممنون میشم جواب منو بدین بین 2 دستگاه 4 کاره برای خرید گیر کردم -
1-hp1522nf این مدل
با گارانتی دیگه تولید نمیشه و فقط بدون گارانتی گیر میاد -شرکت hp به جای ان 1212 nf را وارد کرده که قیمتی حدود 400 تومان داره اما با کارایی پایین تر

2-canon4380dn -این مدل جدیدترین مدل سیاه وسفید 4 کارش هست -تنها خصوصیتی داره 2 رو کپی و اسکن وپرینت میکنه

به نظر مدیران محترم کدوم مدل را بخرم

Rasivell
17-12-2010, 17:01
با سلام-ممنون میشم جواب منو بدین بین 2 دستگاه 4 کاره برای خرید گیر کردم -
1-hp1522nf این مدل
با گارانتی دیگه تولید نمیشه و فقط بدون گارانتی گیر میاد -شرکت hp به جای ان 1212 nf را وارد کرده که قیمتی حدود 400 تومان داره اما با کارایی پایین تر

2-canon4380dn -این مدل جدیدترین مدل سیاه وسفید 4 کارش هست -تنها خصوصیتی داره 2 رو کپی و اسکن وپرینت میکنه

به نظر مدیران محترم کدوم مدل را بخرم

سلام

دوست من ، مشخصات اين 1212 رو داري بدي ما هم مشاهده كنيم..؟

متشكر

aliarya
17-12-2010, 19:58
با سلام
پرینتر 7000 اچ پی رو از کجا با قیمت مناسب بخرم که جوهرش هم داشته باشه و چه جوهری با چه مارکی براش بخرم . ( از تهران منظورمه )

ninabina
17-12-2010, 22:58
سلام
در فتواسمارت گزینه ای هست که بشه کنتراست پرینت مورد نظرمون رو بیشتر کنیم؟ پرینتهایی که گرفتم کمی تیره هستند!کارتریج هیچ مشکلی نداره از روز اول تیره میزنه!
هر چقدر در تنظیماتش نگاه میکنم فقط گزینه های best, Normal و نوع کاغذ و ... رو دیدم.
لطفا راهنمایی کنید

mohammad.t
17-12-2010, 23:18
سلام
در فتواسمارت گزینه ای هست که بشه کنتراست پرینت مورد نظرمون رو بیشتر کنیم؟ پرینتهایی که گرفتم کمی تیره هستند!کارتریج هیچ مشکلی نداره از روز اول تیره میزنه!
هر چقدر در تنظیماتش نگاه میکنم فقط گزینه های best, Normal و نوع کاغذ و ... رو دیدم.
لطفا راهنمایی کنید

داخل تب Color گزينه Advanced color settings مي تونيد تغييراتي بديد.
قسمت hp digitall photography رو تمام گزينه ها رو غير فعال كنيد.
اما حدسم اينه كه تنظيمات مانيتور شما مشكل داره!
توي كپي هم مشكل داريد؟(فكر نمي كنم!)

Rasivell
18-12-2010, 00:15
كسي قيمت MFC-7340 رو داره؟

ninabina
18-12-2010, 01:26
Mohammad.t با تشکر از شما دوست عزیز:11:
این گزینه ها رو داره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و جایی نیست که عکس رو روی روشن تنظیم کنم. قبلا یک جوهر افشان اچ پی داشتم که اینکار رو میکرد ولی متاسفانه انگار این نداره.:41:مونیتور مطمئنا تصویرش از پرینت و ... بهتره و من اینو میدونم ولی عکسها واقعا تیره هستند و من که کارم نقاشی و ... هست به مشکل خوردم! مثلا جزییات چهره واضح نیست. رنگ سیاه یا قهوه ای زیاده.

aliarya
18-12-2010, 06:55
جواب ما چی شد ؟

TousanRayan
19-12-2010, 08:57
سلام من clp315 دارم تازه چیپ دایم انداختم روش ولی موقع چاپ کاغذ تا نصفه میاد بیرون گیر میکنه علتش چیه ؟

سلام
پرینتر CLP 315 یک عیب کارخانه ای داره ( به نظر من ) و اون هم همانا گیر بسیار زیاد کاغذش میشه نام برد
معمولا کاغذ ها در بین فشار رول و هیتر گیر میکنه یا دور هیتر میچرخه
از جایی که من این نوع پرینتر ها رو زیاد فروختم هموشون گرفتار این مساله هستند از یک ماه پیش تا حالا حدود 3 یا 4 تا شون رو یک کلک مرغابی زدم نمی دونم جواب میده یا نه از دوستان و اساتید هم می خوام که کمک کنند این مساله رو بازش کنیم که از این به بعد دوستان و کسانی که این مدل رو دارند در این مورد گیر کنند
اما کلک:
دو تا فنر لول بین فوم هیتر و خود هیتر به هم دیگه فشار میاره من اومدم یک دور این فنر لول رو با سیم چین کمش کردم و فشار متعاقبا کمتر شده و کاغذ راحت تر از بین این ها به بیرون میاد و رول هم نمی خوره (دور هیتر جم نمیشه ) تا به امروز اون دوستانی که روی پرینترشون این بلا رو اوردم بسیار زیاد راضی بودند ولی من از ترسش فعلا به بقیه پرینتر ها دست نزدم تا جواب خودش رو پس بده

Rasivell
20-12-2010, 00:00
سلام

دوستان ، كسي ادرس سايت نمايندگي پرينتر هاي برادر را داره؟؟؟ ميخوام امار خدمات و.. رو بگيرم...

mohammad.t
20-12-2010, 02:57
سلام

دوستان ، كسي ادرس سايت نمايندگي پرينتر هاي برادر را داره؟؟؟ ميخوام امار خدمات و.. رو بگيرم...

سايت نداره:

payam hero
20-12-2010, 14:24
سلام
پرینتر CLP 315 یک عیب کارخانه ای داره ( به نظر من ) و اون هم همانا گیر بسیار زیاد کاغذش میشه نام برد
معمولا کاغذ ها در بین فشار رول و هیتر گیر میکنه یا دور هیتر میچرخه
از جایی که من این نوع پرینتر ها رو زیاد فروختم هموشون گرفتار این مساله هستند از یک ماه پیش تا حالا حدود 3 یا 4 تا شون رو یک کلک مرغابی زدم نمی دونم جواب میده یا نه از دوستان و اساتید هم می خوام که کمک کنند این مساله رو بازش کنیم که از این به بعد دوستان و کسانی که این مدل رو دارند در این مورد گیر کنند
اما کلک:
دو تا فنر لول بین فوم هیتر و خود هیتر به هم دیگه فشار میاره من اومدم یک دور این فنر لول رو با سیم چین کمش کردم و فشار متعاقبا کمتر شده و کاغذ راحت تر از بین این ها به بیرون میاد و رول هم نمی خوره (دور هیتر جم نمیشه ) تا به امروز اون دوستانی که روی پرینترشون این بلا رو اوردم بسیار زیاد راضی بودند ولی من از ترسش فعلا به بقیه پرینتر ها دست نزدم تا جواب خودش رو پس بده

دوست عزيزم اون فنر كه گفتي فشار بين غلطك پرس و فيلم فيوزينگ رو تنظيم ميكنه. من تو ايرانشهر تاحالا با مشكل پيچيدن كاغذ و گير كردن كاغذ برخورد نداشتم البته خودمم ميگم كه 315 دستگاه خيلي ضعيفيه.
اگر فشار بين پرس و فيلم كم بشه چند احتمال وجود داره. يكي از كارهاي غلطك پرس هدايت كاغذ به سمت خارج هست. وظيفه ديگش اينه كه پودري كه روي كاغذ هست رو با فشار زياد روي كاغذ نگه داره تا با تماس با فيلم فيوزينگ پخته بشه. حالا اگه اين فشار كم بشه هم امكان داره پودر به خوبي روي كاغذ نشينه و هم اين كه پرس چرخش اضافي و بيخود داشته باشه كه موجب حركت نا مناسب كاغذ بشه.

akhavi_ebi
20-12-2010, 16:42
دوستان سلام .
کسی میدونه چطور میشه firmware پرینتر سامسونگ سری 2850 رو از نو ست کرد...:45::9:
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه:20:

TousanRayan
20-12-2010, 17:24
دوست عزيزم اون فنر كه گفتي فشار بين غلطك پرس و فيلم فيوزينگ رو تنظيم ميكنه. من تو ايرانشهر تاحالا با مشكل پيچيدن كاغذ و گير كردن كاغذ برخورد نداشتم البته خودمم ميگم كه 315 دستگاه خيلي ضعيفيه.
.... .

به نکته ظریفی اشاره شده !!!!
بله یکی از عیب های که ممکنه به وجود بیاد همینه ولی کار با اون فنر اگه کمی حساب شده باشه و فقط یک رول رو ازش کم کنیم به نظر شخصی من ممکنه ایرادی نداشته باشه .
البته باید بگم خودم هم زیاد بهش مطمعن نیستم برای همین در فروم مطرح شده که اساتیدی مثل شما هم نظراشون رو بدن تا خلقی از این وضعیت راحت بشن :46:

majid.shiraz
20-12-2010, 18:17
سلام دوستان عزیز
من قصد دارم یه پرینتر A4 جوهر افشان بخرم واسه کار خودم میخوام هر از گاهی نقشه ای رو پرینت کنم و شاید متن بیشتر برای خونه میخوام
اما بین سه تا برند canon epson و hp گیر افتادم نمیدونم کدوم بهتره کدوم کیفیت پرینت بهتری داره قطعات و پشتیبانی کدوم بهتره شارژ کارتریج کدوم یکی کمتر هزینه داره و خلاصه ... کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ خودم نظرم روی hp هست و بدون گارانتی بودنش برام مهم نیست
تا 60 هزار تومن هم میتونم هزینه کنم

mohammad.t
20-12-2010, 18:33
به نکته ظریفی اشاره شده !!!!
بله یکی از عیب های که ممکنه به وجود بیاد همینه ولی کار با اون فنر اگه کمی حساب شده باشه و فقط یک رول رو ازش کم کنیم به نظر شخصی من ممکنه ایرادی نداشته باشه .
البته باید بگم خودم هم زیاد بهش مطمعن نیستم برای همین در فروم مطرح شده که اساتیدی مثل شما هم نظراشون رو بدن تا خلقی از این وضعیت راحت بشن :46:

آقا هركي توي تعميرات باشه ميدونه كه يك سري كارها رو انجام مي ده كه نه اصوليه نه علمي ولي كار راه اندازه.
نميشه كه به مشتري گفت فيكسينگ دستگاهتون خرابه 200 تومن بديد تعويض كنيم!
هرچند قسمت حساسيه و احتمال ايجاد مشكل هست ولي اگه جواب بده مشكلي نيست وگرنه توضيحات دوستمون كاملا علمي و اصولي بود.
من نظر شخصيم اينه كه اكثر كساني كه ليزري رنگي دارند كاغذ گلاسه به پرينتر مي دن همين باعث ميشه روغن موجود توي برگه توي قسمت پرس ميمونه و به مرور پرز كاغذ هم اضافه ميشه بعد چه شود!

---------- Post added at 06:33 PM ---------- Previous post was at 06:29 PM ----------

سلام دوستان عزیز
من قصد دارم یه پرینتر A4 جوهر افشان بخرم واسه کار خودم میخوام هر از گاهی نقشه ای رو پرینت کنم و شاید متن بیشتر برای خونه میخوام
اما بین سه تا برند canon epson و hp گیر افتادم نمیدونم کدوم بهتره کدوم کیفیت پرینت بهتری داره قطعات و پشتیبانی کدوم بهتره شارژ کارتریج کدوم یکی کمتر هزینه داره و خلاصه ... کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ خودم نظرم روی hp هست و بدون گارانتی بودنش برام مهم نیست
تا 60 هزار تومن هم میتونم هزینه کنم

بهترين انتخابي كه مي توني داشت باشي 3 كاره سري deskjet از hp هست.
مثل f2483 و اينها.
از نظر كيفيت و شارژ راحت و ارزون و كم هزينه و... كاملا مناسب مصارف كم و خونگي هست.
اصلا تو نخ گارانتي نباش.

farshadtizhoosh
24-12-2010, 19:21
تلفن بانك كه بهت گفت كليد استارت دستگاه فكس رو بزن كافيه پرينترت به خط وصل باشه و كليد استارتش رو بزني.
اين روال كلي فكس هاست!
ممنون
ولي نه دوست عزيز!
وقتي گفت استارتا بزن پيشفرض هين پرينتر اينه كه *9* را شماره گيري كنيم از تلفن و شروع به دريافت ميكنه
:11:

payam hero
25-12-2010, 11:28
[QUOTE=mohammad.t;5708884]آقا هركي توي تعميرات باشه ميدونه كه يك سري كارها رو انجام مي ده كه نه اصوليه نه علمي ولي كار راه اندازه.
نميشه كه به مشتري گفت فيكسينگ دستگاهتون خرابه 200 تومن بديد تعويض كنيم!
هرچند قسمت حساسيه و احتمال ايجاد مشكل هست ولي اگه جواب بده مشكلي نيست وگرنه توضيحات دوستمون كاملا علمي و اصولي بود.
من نظر شخصيم اينه كه اكثر كساني كه ليزري رنگي دارند كاغذ گلاسه به پرينتر مي دن همين باعث ميشه روغن موجود توي برگه توي قسمت پرس ميمونه و به مرور پرز كاغذ هم اضافه ميشه بعد چه شود!

البته به گفته دوست خوبمون يكي از بزرگترين اشتباهاتي كه انجام ميشه گذاشتن كاغذ گلاسه توي دستگاه ليزري هست. به دليل حرارتي كه هيتر ايجاد ميكنه تمام روغن روي فيلم و پرس ميشينه و واويلا. بهتره به كساني كه اين مشكل رو دارن حتما بگين كه از اين گونه كاغذ براي دستگاهشون استفاده نكنن.

hldvpsdk
25-12-2010, 19:17
سلام
من میخوام یه چاپگر تک کاره لیزری بخرم.اما موندم رنگی بخرم یا سیاه و سفید.تا 400 تومن میتونم هزینه کنم.به خاطر هزینه چاپگر های رنگی نمیخواستم بخرمش .یه سوال:
بعد از چاپ چند برگ باید کارتریج هاشو شارژ کنیم و چقدر پول شارژ باید بدیم؟

-reza-
25-12-2010, 21:28
سلام.
میخوام IP4840 بخرم.
اما مشکلای زیادی در مورد استفاده از کارتریج قابل شارژ با پرینتر IP4700 و IP4600 شنیدم.میترسم این مشکلات برای منم تکرارشه.
مثلا میگن جوهر میپاشه تو دستگاه و جوهر سریع تموم میکنه ( با 3 -4 تا پرینت کارتریج خالی میشه ) و یا میگن کارتریج رو نمیشناسه.
بعد یه سوال دیگه که دارم اینه که اصلا این مدل کارتریج قابل شارژ داره یا خیر و چند تا پرینت با یه شارژ کارتریج میشه گرفت ؟

hldvpsdk
25-12-2010, 22:54
سلام
من میخوام یه چاپگر تک کاره لیزری بخرم.اما موندم رنگی بخرم یا سیاه و سفید.تا 400 تومن میتونم هزینه کنم.به خاطر هزینه چاپگر های رنگی نمیخواستم بخرمش .یه سوال:
هیچ کس جواب مارو نمیده:19:

marahimi
26-12-2010, 00:13
سلام
اگر کارتریج جدیدی برای پرینتر Samsung ML-1915 (به جز کارتریج اولیه) خریداری کنم، آیا کاتریج جدید قابل شارژ و استفاده‌ی مجدد (بدون نیاز به تغییرات سخت‌افزاری در چیپ روی پرینتر و یا reset‌ نرم‌افزاری) خواهد بود؟

mhzsoft
26-12-2010, 12:26
سلام به همه دوستان و خسته نباشيد
من يه سوال داشتم و ميخواستم كه منو راهنمايي كنيد!
من ميخوام يه پرينتر رنگي بگيرم هزينه تا 300 حالا يه كم كمو زياد مهم نيست!
فقط نميدونم كه ليزري بگيرم يا جوهرافشان!
مصرف هم شركته كه زياد كار خاصي انجام نميديم ! شايد ماهيانه 50 صفحه متن پرينت كنيم!
اما من يه پرينتري ميخوام كه در كنار اون بتونم بعضي وقتا عكس رنگي هم چاپ كنم!
خودمم انگار بيشتر از hp خوشم مياد !
حالا ممنون ميشم اگه منو يه كم توجيه كنيد! چون ميخوام همين دو روزه آينده بخرم.
ممنون از همه!

maysamsami
26-12-2010, 17:41
دوستان کسی میدونه این مشکل منو؟؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ممنون میشم.

payam hero
27-12-2010, 09:45
سلام

دوست عزيز همونطور كه خودت گفتي چاپگر رنگي هزينه زيادي داره و نگهداريش هم سخت تره اگه كار ر نگي نداري بهترين گزينه چاپگر ليزري سياه و سفيده كه ميتوني يدونه 1006 اچ پي بگيري خيلي هم كمتر از 400 ميشه كارتم راحت راه ميندازه.

---------- Post added at 09:39 AM ---------- Previous post was at 09:37 AM ----------

سلام.
میخوام IP4840 بخرم.
اما مشکلای زیادی در مورد استفاده از کارتریج قابل شارژ با پرینتر IP4700 و IP4600 شنیدم.میترسم این مشکلات برای منم تکرارشه.
مثلا میگن جوهر میپاشه تو دستگاه و جوهر سریع تموم میکنه ( با 3 -4 تا پرینت کارتریج خالی میشه ) و یا میگن کارتریج رو نمیشناسه.
بعد یه سوال دیگه که دارم اینه که اصلا این مدل کارتریج قابل شارژ داره یا خیر و چند تا پرینت با یه شارژ کارتریج میشه گرفت ؟

بله اين مدل ها كارتريج قابل شارژ داره ولي شخصا از دستگاه كنون جوهري اصلا خوشم نمياد و دردسر هاي زيادي داره. درسته قيمتش خيلي مناسبه ولي اگه به كوچكترين مشكلي بر خوردي بايد دستگاه رو بندازي دور. به نظر شخصي من بهتره بري سراغ يه مارك ديگه.

---------- Post added at 09:42 AM ---------- Previous post was at 09:39 AM ----------

سلام
اگر کارتریج جدیدی برای پرینتر Samsung ML-1915 (به جز کارتریج اولیه) خریداری کنم، آیا کاتریج جدید قابل شارژ و استفاده‌ی مجدد (بدون نیاز به تغییرات سخت‌افزاری در چیپ روی پرینتر و یا reset‌ نرم‌افزاری) خواهد بود؟

دوست عزيز شما هر وقت كه كارتريج جديد بخري كانتر دستگاه شما صفر ميشه و بدون نياز به كاري ميتوني از پرينترت استفاده كني. تمام اين ريست كردن و تعويض اي سي فرمتر براي اين هست كه شما شارژ نكني و كارتريج نو بخري. بعد از خريد كارتريج نو شما احتياج به هيچ كاري نداري.

---------- Post added at 09:45 AM ---------- Previous post was at 09:42 AM ----------

سلام به همه دوستان و خسته نباشيد
من يه سوال داشتم و ميخواستم كه منو راهنمايي كنيد!
من ميخوام يه پرينتر رنگي بگيرم هزينه تا 300 حالا يه كم كمو زياد مهم نيست!
فقط نميدونم كه ليزري بگيرم يا جوهرافشان!
مصرف هم شركته كه زياد كار خاصي انجام نميديم ! شايد ماهيانه 50 صفحه متن پرينت كنيم!
اما من يه پرينتري ميخوام كه در كنار اون بتونم بعضي وقتا عكس رنگي هم چاپ كنم!
خودمم انگار بيشتر از hp خوشم مياد !
حالا ممنون ميشم اگه منو يه كم توجيه كنيد! چون ميخوام همين دو روزه آينده بخرم.
ممنون از همه!

دوست عزيز اگر شما كار رنگي هم داري مثل عكس كه اصلا از فكر ليزري بياد بيرون. فقط جوهر افشان كار شمارو راه ميندازه. شما با يه دستگاه ساده اچ پي هم ميتوني ماهي 50 برگ پرينت بگيري. لازم هم نيست تا 300 تومن هزينه كني با حدود 100 تومن هم ميتوني يه دستگاه جوهري خوب بگيري.

marahimi
27-12-2010, 12:20
دوست عزيز شما هر وقت كه كارتريج جديد بخري كانتر دستگاه شما صفر ميشه و بدون نياز به كاري ميتوني از پرينترت استفاده كني. تمام اين ريست كردن و تعويض اي سي فرمتر براي اين هست كه شما شارژ نكني و كارتريج نو بخري. بعد از خريد كارتريج نو شما احتياج به هيچ كاري نداري.

منظورم شارژ دوباره کارتریج جدید بعد از اتمام است. چون شنیده‌ام که کارتریج اولیه چیپ ندارد ولی کارتریجهایی که جدا خریداری می کنیم دارای چیپ هستند.

payam hero
27-12-2010, 12:28
براي شارژ اين كارتريج ها هم بايد يا ريست كنيد يا اينكه اي سي شارژ بذارين تا كانتر دستگاه صفربشه.

AriAdownloader
27-12-2010, 17:40
دروود:20:
میشه لطف کنید سوال منو در این پست جواب بدید؟
با عرض پوزش اول این بحثا رو ندیده بودم والا همین جا پست میزدم.

S A M S U N G
27-12-2010, 17:54
سلام .

دوستان یه پرینتر خوب تا 150.000 تومن چی پیشنهاد میکنین ؟

در مورد رنگی و سیاه سفید نمیدونم کدوم بهتره تو این قیمت ! خودتون یکی معرفی کنین لطفا .

کارهای زیاد سنگینی هم نمیخوام ازش بکشم .

مخلصیم .

mohammad.t
27-12-2010, 18:19
سلام .

دوستان یه پرینتر خوب تا 150.000 تومن چی پیشنهاد میکنین ؟

در مورد رنگی و سیاه سفید نمیدونم کدوم بهتره تو این قیمت ! خودتون یکی معرفی کنین لطفا .

کارهای زیاد سنگینی هم نمیخوام ازش بکشم .

مخلصیم .

براي خونه مي خواي ديگه؟
2 تا انتخاب داري يا ليزري تك كاره سياه و سفيد مثل hp 1005
يا جوهر افشان سه كاره hp رنگي كه حدود 100 تومن يا كمتر ميشه.
ديگه چاپگر جوهر افشان تو هر بار شارژ يك دهم ليزري مي زنه برات و نبايد مدت زيادي بدون استفاده بمونه و ...
ولي در عوض دستگاهت اسكن و كپي داره و كيفيت چاپ خوبي داره و ميتونه روي گلاسه هم برات چاپ كنه.
اگه مصرفت كم باشه جوهر افشان جواب مي ده در ظاهر ممكنه بگي خشك ميشه و اينها ولي كمي كه تجربه پيدا كني معايبش رو با توجه مزاياش ناديده مي گيري.

marahimi
27-12-2010, 18:41
براي شارژ اين كارتريج ها هم بايد يا ريست كنيد يا اينكه اي سي شارژ بذارين تا كانتر دستگاه صفربشه.

این ای سی شارژ روی دستگاه نصب میشه یا کارتریج؟

mohammad.t
27-12-2010, 18:51
این ای سی شارژ روی دستگاه نصب میشه یا کارتریج؟

آي سي نيست در اصل يه تكه سيمه! كه دو پايه آي سي eeprom دستگاه رو كه اطلاعات تونر رو ذخيره مي كنه به هم وصل مي كنه تا هر وقت دستگاه روشن بشه اطلاعات كارتريج هم ريست بشه.
روي برد اصلي دستگاه نصب ميشه.

S A M S U N G
27-12-2010, 18:55
سلام .

واسه محل کارم هستش ولی استفاده زیادی ندارم .

نظرتون در مورد این 3 مدل چیه ؟ شارژش راحته ؟

Canon Pixma IP-4840
Canon Pixma Mx-330
Canon Pixma MG5140

و این سیاه سفیده

Canon I-Sensys LBP3010

مخلصیم.

mohammad.t
27-12-2010, 19:10
سلام .

واسه محل کارم هستش ولی استفاده زیادی ندارم .

نظرتون در مورد این 3 مدل چیه ؟ شارژش راحته ؟

Canon Pixma IP-4840
Canon Pixma Mx-330
Canon Pixma MG5140

و این سیاه سفیده

Canon I-Sensys LBP3010

مخلصیم.

والا من حقيقتش از بعد قضيه اون دوستمون كه ايميل تهديد آميز فرستاد مي ترسم راهنماييتون كنم.
من خودم توي كار خدمات پرينتر هستم پس چيزي كه ميگم روي تجربه است.
شما ظاهرا به كانن علاقه شديدي داريد نه؟!
از نظر من توي جوهر افشان ها hp بگيريد خيلي بهتره من پيشنهادم photosmart c4683 هست.
هم قابل شارژه و هم هزينه نگه داري كمي داره.
اكثر پرينترهاي جديد كانن غير قابل شارژه فكر مي كنم در مورد ip4840 هم كه مثال زديد همين طوره.
باز توي ليزري هم دستگاه هاي hp بهتره.
حالا نظر باقي دوستان و انتخاب خودتون!

ahivid
27-12-2010, 20:05
سلام
من یه کانن گرفتم مدلش lbp6000b
مشکلم اینه که وقتی کابلشو یه کامپیوترم وصل کردم شناسایی نمیکنه .
cd می خوام نصب کنم باید پرینتر شناسایی بشه ولی بازم نمیشه .
چی کنم؟
به نظر شما مشکل از ویندوزه یا نه چاپگر

S A M S U N G
27-12-2010, 20:23
والا من حقيقتش از بعد قضيه اون دوستمون كه ايميل تهديد آميز فرستاد مي ترسم راهنماييتون كنم.
من خودم توي كار خدمات پرينتر هستم پس چيزي كه ميگم روي تجربه است.
شما ظاهرا به كانن علاقه شديدي داريد نه؟!
از نظر من توي جوهر افشان ها hp بگيريد خيلي بهتره من پيشنهادم photosmart c4683 هست.
هم قابل شارژه و هم هزينه نگه داري كمي داره.
اكثر پرينترهاي جديد كانن غير قابل شارژه فكر مي كنم در مورد ip4840 هم كه مثال زديد همين طوره.
باز توي ليزري هم دستگاه هاي hp بهتره.
حالا نظر باقي دوستان و انتخاب خودتون!
سلام .

آقا تشکر . نه لزومی نداره حتما کانن باشه .

آقا یه مدل میشه بگی که این دیجی کالا داشته باشه ! :دی من حوصله رفتن تو بازار رو ندارم . بیشتر وسایلم رو از همین سایت میخرم .
مثلا نظرت در مورد HP LaserJet P1102 یا این مدل رنگی HP Officejet 6500 چیه ؟

متاسفانه این مدلی که گفتین دیجی کالا نداره !

مخلصیم .

mohammad.t
27-12-2010, 20:50
سلام .

آقا تشکر . نه لزومی نداره حتما کانن باشه .

آقا یه مدل میشه بگی که این دیجی کالا داشته باشه ! :دی من حوصله رفتن تو بازار رو ندارم . بیشتر وسایلم رو از همین سایت میخرم .
مثلا نظرت در مورد HP LaserJet P1102 یا این مدل رنگی HP Officejet 6500 چیه ؟

متاسفانه این مدلی که گفتین دیجی کالا نداره !

مخلصیم .

با 1102 موافقم. دستگاه بدي نيست.
اما آفيس جت 6500 رو نه چرا كه مخزن رنگ و هدش جداست هرچند باعث كيفيت و سرعت بيشتر ميشه ولي هم اين كه با هر بار شارژ تعداد كمتري مي زنه و هم اينكه بمونه خشك بشه بايد بندازي دور دستگاه رو چون هدش هزينش زياده.
اگه مي خواي از ديجي بخري و 4 كاره مي خواي و مثل اين ADF هم داشته باشه

رو بگير.
اگه 3 كاره مي خواي

كه خيلي ارزون تره.

موفق باشي باز هم نظري داشتي با هم صحبت مي كنيم!

ahivid
27-12-2010, 20:52
منو یادتون رفت:13:

سلام
من یه کانن گرفتم مدلش lbp6000b
مشکلم اینه که وقتی کابلشو یه کامپیوترم وصل کردم شناسایی نمیکنه .
cd می خوام نصب کنم باید پرینتر شناسایی بشه ولی بازم نمیشه .
چی کنم؟
به نظر شما مشکل از ویندوزه یا نه چاپگر

mohammad.t
27-12-2010, 21:36
منو یادتون رفت:13:

نه فعلا بررسي كنيد از ويندوز يا از كابل نباشه،با تعويض سيستم و كابل ازش مطمئن بشيد احتمال خرابي چاپگر در اين موارد يك درصد بيشتر نيست

S A M S U N G
27-12-2010, 23:36
محمدجان مرسی .

همین HP Officejet J4580 رو سفارش دادم .

بابت راهنمائیت باز هم تشکر .

مخلصیم .

ahivid
27-12-2010, 23:39
کابل فکر نکنم چون مال یه چاپ گر دیگرو کندم زدم به این تو اون یکی کار میکنه .
پس میرم سر ویندوز.
شما هم همینو میگید نه؟

Tenacious
27-12-2010, 23:45
کابل فکر نکنم چون مال یه چاپ گر دیگرو کندم زدم به این تو اون یکی کار میکنه .
پس میرم سر ویندوز.
شما هم همینو میگید نه؟

کابل رو که وصل می‌کنی، کامپیوتر متوجه می‌شه که یه سخت افزار بهش وصل شده یا نه؟

ahivid
28-12-2010, 00:05
نه دیگه مشکلم همینه.

payam hero
28-12-2010, 11:23
آي سي نيست در اصل يه تكه سيمه! كه دو پايه آي سي eeprom دستگاه رو كه اطلاعات تونر رو ذخيره مي كنه به هم وصل مي كنه تا هر وقت دستگاه روشن بشه اطلاعات كارتريج هم ريست بشه.
روي برد اصلي دستگاه نصب ميشه.

البته دوست عزيزمون اقا محمد اطلاعات بسيار خوبي در زمينه پرينتر دارن ولي اين سيم كه فرمودن براي ريست كردن روي پايه 1 و 4 اي سي كانتر كه پايين قسمت سي پي يو روي فرمتر هست قرار ميگيره و فقط كانتر رو صفر ميكنه ولي اون اي سي كه من گفتم روي فرمتر دستگاه به جاي اي سي قبلي نصب ميشه و براي هميشه كانتر از مدار شمارش خارج ميشه.

payam hero
28-12-2010, 11:29
نه دیگه مشکلم همینه.

دوست عزيز اگر بعد از نصب دستگاه به كامپيوتر سخت افزار جديدي شناخته نميشه به احتمال زياد فرمتر دستگاه مشكل داره. البته اول از اين نكته مطمئن شو كه نرم افزار دستگاه روي كامپيوتر نصب نباشه چون اگه نصب كرده باشي ديگه به عنوان سخت افزار جديد شناخته نميشه.

marahimi
28-12-2010, 18:38
البته دوست عزيزمون اقا محمد اطلاعات بسيار خوبي در زمينه پرينتر دارن ولي اين سيم كه فرمودن براي ريست كردن روي پايه 1 و 4 اي سي كانتر كه پايين قسمت سي پي يو روي فرمتر هست قرار ميگيره و فقط كانتر رو صفر ميكنه ولي اون اي سي كه من گفتم روي فرمتر دستگاه به جاي اي سي قبلي نصب ميشه و براي هميشه كانتر از مدار شمارش خارج ميشه.

ریست کردن فریمور جواب میده به جای این اعمال سخت افزاری؟

ahivid
28-12-2010, 20:16
دوست عزيز اگر بعد از نصب دستگاه به كامپيوتر سخت افزار جديدي شناخته نميشه به احتمال زياد فرمتر دستگاه مشكل داره. البته اول از اين نكته مطمئن شو كه نرم افزار دستگاه روي كامپيوتر نصب نباشه چون اگه نصب كرده باشي ديگه به عنوان سخت افزار جديد شناخته نميشه.

پس باید ببرم نمایندگی پسش بدم .
احتمال مشکل ویندوز نیست؟

ehsan100
29-12-2010, 01:47
سلام
من يك پرينتر hp ليزري 1020 دارم ديروز گرفتم با super graphix شارژش كردم طبق دستورالعملي كه داشتم و همه راهها رو هم درست انجام دادم ولي الان كه پرينت مي گيرم افتضاح پرينت مي گيره حدود 130 گرم بيشتر كمتر هم پودر ريختم ولي پرينت اصلا خوب نيست خيلي كم رنگ و بد مي گيره حتي density را روي 5 گذاشتم آخرين حد مصرف پودر ولي باز هم افتضاحه
دليلش چيه؟ 20 برگي هم پرينت گرفتم اما خوب نشد.
لطفا در اين مورد مرا راهنمائي كتيد.

mohammad.t
29-12-2010, 04:09
سلام
من يك پرينتر hp ليزري 1020 دارم ديروز گرفتم با super graphix شارژش كردم طبق دستورالعملي كه داشتم و همه راهها رو هم درست انجام دادم ولي الان كه پرينت مي گيرم افتضاح پرينت مي گيره حدود 130 گرم بيشتر كمتر هم پودر ريختم ولي پرينت اصلا خوب نيست خيلي كم رنگ و بد مي گيره حتي density را روي 5 گذاشتم آخرين حد مصرف پودر ولي باز هم افتضاحه
دليلش چيه؟ 20 برگي هم پرينت گرفتم اما خوب نشد.
لطفا در اين مورد مرا راهنمائي كتيد.

عمر درام معمولا اندازه يه شارژه كم رنگ زدنش احتمال زياد از درام باشه.
البته اگه موقع شارژ قسمت مگنت و فنرش رو خوب بسته باشي.
اگه نمونه چاپ ميذاشتي بهتر بود.
بعد از شارژ كارتريج رو خوب تكونش بده.
درام رو عوض كن احتمالا درست ميشه.

ehsan100
29-12-2010, 10:42
عمر درام معمولا اندازه يه شارژه كم رنگ زدنش احتمال زياد از درام باشه.
البته اگه موقع شارژ قسمت مگنت و فنرش رو خوب بسته باشي.
اگه نمونه چاپ ميذاشتي بهتر بود.
بعد از شارژ كارتريج رو خوب تكونش بده.
درام رو عوض كن احتمالا درست ميشه.

اينم عكس پرينت

ehsan100
29-12-2010, 11:57
آقا درستش كردم
واشر سياه رنگ پلاستيگي غلطك مغناطيسي رو نبسته بودم اونم اتفاقي پام خورد بهش پيداش كردم الان بستمش داره عين آئينه برام پرينت مي گيره.
ممنونم.

TousanRayan
29-12-2010, 13:14
سلام به همه دوستان خصوصا محمد عزیز
دوست من در مورد شارژ سامسونگ CLP315 همانظوری که میدونید ، مادر برد ویرژن های 2008 تا 2009 رو ح ک می کردیم و بعد کارتریجش قابل شارژ میشد بعد از اومدن مدلهای 2010 من دیگه این مدل رو نفروختم و شارژش هم نکردم بر حسب نیاز مجبورم یک مدل 2010 رو شارژش کنم چیپ ح ک این مدل رو داری و نحوه ح ک مادربردش رو ؟ قربانت کامی (ح ، ک را خودتان بچسبانید :31: )

faal
29-12-2010, 22:09
سلام.

هفت روز پیش این سؤال رو جای ظاهراً نامناسبی مطرح کرده بودم.

کسی جوابی نداد. به نظرم این بار و اینجا یه راهنمایی کوچیک نصیبم بشه.

از لطف دوستایی که وقت میذارن ممنونم:

سال پیش برای اداره یه لکسمارک e260 گرفتیم.

تا حالا حدود 3000 برگ پرینت گرفتن و یه بار هم کارتریجو شارژش کردن .

اما این بار که تونر تموم کرده چراغ نارنجی روشن شده و دیگه کار نمیکنه .

خدمات مادیران میگه چیپ سوزونده و باید کارتریج عوض بشه . ( 110 تومن )

راستش بار اولیه که میشنوم به خاطر یه چیپ باید 110 تومن پیاده شد !

کسی در مورد این مدل پرینتر و این مشکل اطلاعاتی داره ؟

ahivid
29-12-2010, 23:13
چطور بدونم چقدر پودر باید داخل کارتریج بریزم چون موقعی که من جوهر افشان داشتم میدونستم باید چند میلی لیتر بریزم.
اینجا باید چطوری بفهمم.

ehsan100
29-12-2010, 23:50
يه پرينتر سامسونگ ليزري مدل ML1610 هست كه وقتي پرينت مي گيرم كاغذ توش گير مي كنه تا نصفه مياد بيرون ديگه نمياد اين دليلش چيه و چطور ميشه درستش كرد.
ممنونم.

mohammad.t
30-12-2010, 02:18
سلام.

هفت روز پیش این سؤال رو جای ظاهراً نامناسبی مطرح کرده بودم.

کسی جوابی نداد. به نظرم این بار و اینجا یه راهنمایی کوچیک نصیبم بشه.

از لطف دوستایی که وقت میذارن ممنونم:

سال پیش برای اداره یه لکسمارک e260 گرفتیم.

تا حالا حدود 3000 برگ پرینت گرفتن و یه بار هم کارتریجو شارژش کردن .

اما این بار که تونر تموم کرده چراغ نارنجی روشن شده و دیگه کار نمیکنه .

خدمات مادیران میگه چیپ سوزونده و باید کارتریج عوض بشه . ( 110 تومن )

راستش بار اولیه که میشنوم به خاطر یه چیپ باید 110 تومن پیاده شد !

کسی در مورد این مدل پرینتر و این مشکل اطلاعاتی داره ؟

اونها مي خوان كارتريج بفروشن چيپش هست توي بازار(فكر كنم!)

vahid_d_d_d
30-12-2010, 16:22
سلام به تمامی اساتید گلم
مدتی پیش یک سوای مطرح کره بودم ولی جوابی براش پیدا نکردم و در اوراق ورق خورده ی این فروم زیر خروارها پست گم شد.
مجددا سوال می کنم
پرینتر سامسونگ 4300 دارم که اسکنرش به تلق تلق افتاده نمایندگی های تعمیرات میگند که برد PIS خرابه و باید تعویض بشه چند روز پیش خونه یکی از دوستام همین پرینتر بود بردش رو با مال خودم تعویض کردم درست نشد و حالا روی دستگاهی که سالم بود هم به تلق تلق افتاد یعنی هر دوتا دستگاه خراب شد
کسی اطلاع دقیقی از این خرابی و راه درست کردنش رو میدونه ؟؟

بچه ها من یه پرینتر داشتم که بعد از این که ابدیت کردم همین جوری شد کسی نمیتونه کمک کنه اخه روی دستم مونده
بعد از این که ابدیت کردم همین جوری شد

mohammad.t
30-12-2010, 17:14
چطور بدونم چقدر پودر باید داخل کارتریج بریزم چون موقعی که من جوهر افشان داشتم میدونستم باید چند میلی لیتر بریزم.
اینجا باید چطوری بفهمم.

مدل كارتريج؟

ahivid
30-12-2010, 20:29
canon lbp6000
نوع کارتریجشو چطور بهمم . نمیدونم

ehsan100
30-12-2010, 21:21
canon lbp6000
نوع کارتریجشو چطور بهمم . نمیدونم

كارتريج رو دربياري روش مدلش نوشته.

behnammazi
31-12-2010, 17:45
سلام.

پرینتر جوهر افشان برای چاپ مداوم هم روی کاغذ هم سی دی که تانک هم بهش وصل بشه چی خوبه؟ Epson T50 خوبه؟ اچ پی توی این رده چه پرینتری داره؟

تشکر.

mohammad.t
31-12-2010, 21:55
سلام.

پرینتر جوهر افشان برای چاپ مداوم هم روی کاغذ هم سی دی که تانک هم بهش وصل بشه چی خوبه؟ Epson T50 خوبه؟ اچ پی توی این رده چه پرینتری داره؟

تشکر.

ديگه وقت اسم t50 رو آوردي شك نكن.
اچ پي و كانن پرينتر حرفه اي مثل t50 كه خوراكش نصب تانك و چاپ زياد هست ندارند.

m1050
31-12-2010, 23:41
سلام

دوستان قصد خرید پرینتر رنگی مخصو چاپ عکس رو دارم. پیشنهاد شما برای خرید چه مارک و مدلی هست؟

مبلغ هزینه برای پرینتر 150 تومان هست.

پرینتر سه کاره باشه بهتره.

موارد استفاده از پرینتر بیشتر برای عکس خانوادگی هست.

دوستان من از سه فروشنده پرینتر سوال کردم .یکی از مارک اچ پی گفت بگیر.اون یکی گفت کانن یا اپسون بگیر البته این فروشنده دومی گفت کانن برام نمیصرفه.سومی هم که فقط اچ پی کار میکنه که دو مدل معرفی کرده hp 2410,hp6283.

1.با هر با شارژ چند تا میشه عکس رو کاغذ مخصوص چاپ کرد و هزینه شارژ چقد میشه ؟

2.از یه فروشنده که پرسیدم گفت سه رنگ که تو شیشه بود رو هر کدوم 5هزار تومانه و هر دفعه که شارژت تمام شد چند میل میریزی و میتونی استفاده کنی آیا گفتش درست بوده؟با اون سه شیشه رنگ چند تا میشه عکس رنگی با کیفیت چاپ کرد؟

3.داشتن تانک رو پرینتر از نظر هزینه شارژ چقدر فرق میکنه؟

با تشکر از شما دوستان.

nazanin_thebest200
01-01-2011, 11:19
سلام من یه پرینتر لیزری hp1320 دارم کارتریجشو عوض کردم افتضاح پرینت میگیره کثیف و سیاه میشه کاری کرد یا مشکل از کارتریجه؟؟؟؟؟

Dr.pedram
01-01-2011, 13:46
من یک پرینتر لیزری رنگی می خوام که خودم بتونم شارژش کنم تا 350 تومن چی پیشنهاد می کنید

m1050
01-01-2011, 14:15
سلام

قصد خرید پرینتر رنگی مخصوص چاپ عکس رو دارم.پیشنهاد شما چه مارک و مدلی هست؟

هزینه برای پرینتر 150 تومان هست.

سه کاره باشه.

مقدار مصرف هم در حد چاپ عکس خانوادگی هست.

1.هزینه شارژ یک بار پرینتر چقد میشه؟

2.بار هر بار شارژ چند برگ با کاغذ مخصوص میشه چاپ کرد؟

3.از نظر هزینه اختلاف بین پرینتر مخزن دار(تانک)با معمولی چقدر میشه؟

با تشکر از دوستان.

ahivid
01-01-2011, 15:02
سلام دوستان . چطورین . خوبین.:10:
من یه کانون 6000 خریدم که 600dpi چاپ میکنه ولی من می خوام تو بعضی مواقع 300 دیپ چاپ کنم .چی کنم .
تنظیمی هم براش پیدا نکردم.
یه نرم افزار خوب که رو همچین چیزی مانور بده میتونید پیشنهاد بدید.

aliarya
01-01-2011, 21:39
سلام
Mohamad.tعزیز قبلا که منو راهنمایی کردید گفتید که اچ پی 7000 میشه کارتریج ها شو شارژ کرد ولی رفتم بگیرم میگفت نمیشه شارژ کرد . الان میشه شارژ کرد یا نه ؟ و مشکلی در چاپ و کیفیت چاپ ایجاد نمیکنه و در آخر اینکه چه مارک جوهری براش بخرم اگه شارژ شد.

mohammad.t
01-01-2011, 22:24
سلام
Mohamad.tعزیز قبلا که منو راهنمایی کردید گفتید که اچ پی 7000 میشه کارتریج ها شو شارژ کرد ولی رفتم بگیرم میگفت نمیشه شارژ کرد . الان میشه شارژ کرد یا نه ؟ و مشکلی در چاپ و کیفیت چاپ ایجاد نمیکنه و در آخر اینکه چه مارک جوهری براش بخرم اگه شارژ شد.

راستش رو بگم
من براي يكي از مشتري هام كه كارتريج 920 مال اين دستگاه رو آورده بود 3 بار شارژ كردم براش و خودم اين دستگاه رو كه نداشتم!
اون مشتري يه كارتريج نو گرفته بود اما هنوز بازش نكرده بود ميگفت تا شارژ ميشه برام شارژش كنيد.
تمام كارتريج هاي جوهر افشان تا زماني كه چيپ روي كارتريج نسوزه رو ميشه شارژ كرد .
اين رو نميشه گفت كه ميشه تا ابد شارژ كرد ولي اگه به فرض 3 بار هم شارژ بشه باز قابل قبوله.
اما اگه كارتون اينقدر زياده و هي مي خواهيد مداوم كار كنيد خب از تانك استفاده كنيد:

يا اگه نخواهيد كارتريج دائمي و قابل شارژ هم هست كه هيچ وقت نمي سوزند

در مورد مارك جوهر هم از نظر خودم بهترينش نئومارك هست.
اگه پيدا نكرديد WWM هم خوبه.
ولي به هيچ وجه از مارك هايي مثل INK-TEC استفاده نكنيد.

aliarya
01-01-2011, 23:05
بسیار ممنون از پاسخ کامل شما .
دلیل اینکه نمیخوام از تانک استفاده کنم اینکه میگن دائما نیاز به هواگیری دارن . یعنی اچ پی با تانک دردسره آیا درسته؟
و سوال آخر اینکه به نظر شما این پرینتر اگه کارتریج قابل شارژ واسش بگیرم دیگه دردسری نداره . هد رو خراب نمیکنه؟
اصلا شما این پرینتر رو پیشنهاد میکنید ؟ به عنوان یک خبره در این ضمینه

( من یه D5463 اچ پی دارم که ارور ink system failure میزنه حتی وقتی کارتریج ها شو در میارم بازم این ارور رو میزنه طبیعتا هدش خراب شده و قیمتش کردم گفت 60 تومن . دیگه از خیرش گذشتم . فقط هد رو با آب یک با شستم . به نظر شما اشکال از هده ؟ )

mohammad.t
01-01-2011, 23:49
بسیار ممنون از پاسخ کامل شما .
دلیل اینکه نمیخوام از تانک استفاده کنم اینکه میگن دائما نیاز به هواگیری دارن . یعنی اچ پی با تانک دردسره آیا درسته؟
و سوال آخر اینکه به نظر شما این پرینتر اگه کارتریج قابل شارژ واسش بگیرم دیگه دردسری نداره . هد رو خراب نمیکنه؟
اصلا شما این پرینتر رو پیشنهاد میکنید ؟ به عنوان یک خبره در این ضمینه

( من یه D5463 اچ پی دارم که ارور ink system failure میزنه حتی وقتی کارتریج ها شو در میارم بازم این ارور رو میزنه طبیعتا هدش خراب شده و قیمتش کردم گفت 60 تومن . دیگه از خیرش گذشتم . فقط هد رو با آب یک با شستم . به نظر شما اشکال از هده ؟ )

هر دستگاهي با تانك يه دردسرهاي خاصي داره!
به شكل تانك توي پست قبلي نگاه كنيد رنگها برگشته داخل مخزن پس بايد اولش كلي باهاش ور بريد تا رنگ بياد داخل كارتريج(هر چند خود كارتريج مقداري رنگ توش مي مونه ولي خب نياز هست تا هواگيري بشه.
خرابي هد بدليل فشار رنگ چندين برابري پشت هد هست . خود كاتريج فابريك هم جوهر داخلشه پس هيچ تفاوتي وجود نداره. فقط ميگم جوهر مارك خوب بگيريد هم كيفيت كار بالا مي ره هم دستگاه خراب نميشه.

فكر كنم زياد در مورد اين مسئله صحبت كرديم و تفاوت هاي 7000 و 7103 رو هم بررسي كرديم.
تنها برتري 7103 به 7000 اينه كه ديگه درد سر هد و خشك شدن و ... نداره فوقش با 40 تومن كارتريج ميشه مثل اولش ولي ساير موارد 7000 سر تره. ديگه انتخاب با خودتون

حدسم از هد هست ولي اجازه بديد چيزي رو كه مطمئن نيستم نگم.

aliarya
02-01-2011, 00:01
نه من اصلا قصد خرید 7103 رو ندارم . اول تصور کردم که 7103 بعد از 7000 اومده و جدیدتره . 7000 رو برای ویژگی A3 میخرم چون مدل هایی دیگه اختلاف قیمت زیادی در حد دو برابر با این دارن و کیفیت هم برام مهم نیست . که مثلا فلان مدل کنون 6 کارتریج میخوره. فقط سرعت و بی دردسری .
پس من به توصیه شما 7000 با کارتریج قابل شارژ و با جوهر نئومارک میگیرم . بازم ممنون

mohammad.t
02-01-2011, 00:10
نه من اصلا قصد خرید 7103 رو ندارم . اول تصور کردم که 7103 بعد از 7000 اومده و جدیدتره . 7000 رو برای ویژگی A3 میخرم چون مدل هایی دیگه اختلاف قیمت زیادی در حد دو برابر با این دارن و کیفیت هم برام مهم نیست . که مثلا فلان مدل کنون 6 کارتریج میخوره. فقط سرعت و بی دردسری .
پس من به توصیه شما 7000 با کارتریج قابل شارژ و با جوهر نئومارک میگیرم . بازم ممنون

ويژگي A3?
منظورتون چي بود؟ 7103 هم a3 هست.
به هرحال اميدوارم هر انتخابي كرديد خوب باشه براتون.

aliarya
02-01-2011, 00:22
خب قدیمی تره فک کنم 2 سال و سرعت چاپش هم پایینه .
البته به این دلیل جدید تر رو ترجیح میدم که ظاهرا تکنولوژی اضافه شده یا تغییر کرده محصولات جدید همه برند ها سرعت چاپ همه بین 29 تا 40 صفحه است . ( حتی چندکاره و ارزان قیمت ها )

mohammad.t
02-01-2011, 00:41
خب قدیمی تره فک کنم 2 سال و سرعت چاپش هم پایینه .
البته به این دلیل جدید تر رو ترجیح میدم که ظاهرا تکنولوژی اضافه شده یا تغییر کرده محصولات جدید همه برند ها سرعت چاپ همه بین 29 تا 40 صفحه است . ( حتی چندکاره و ارزان قیمت ها )

بله خيلي قديمي هست و سرعت چاپ پايين تري داره .
حالا كه تصميم گرفتي فقط بايد مواظب باشي مدت زيادي بدون استفاده نمونه.
زياد به اين اعداد 29-40 و اينها دقت نكن چاپگر جوهر افشان روي كمترين كيفيتش 10 تا در دقيقه بزنه خوب زده(10 تا هم خيلي زياده)
موفق باشي.

m1050
02-01-2011, 01:48
سوال ما بی جواب موند

majid_n
02-01-2011, 07:25
سلام
دو سه روزی هست که اچ پی 1102 گرفتم یه سوال برام پیش اومده و اون اینکه آ یا می تونم از نصف برگه آ4 استفاده کنم ؟ اگه

بله چه جوری ؟

ممنون از راهنمایی و کمکتون

mohammad.t
02-01-2011, 11:12
سلام
دو سه روزی هست که اچ پی 1102 گرفتم یه سوال برام پیش اومده و اون اینکه آ یا می تونم از نصف برگه آ4 استفاده کنم ؟ اگه

بله چه جوری ؟

ممنون از راهنمایی و کمکتون

نصف برگه A4 رو تو خونه صداش ميزنن A5 !
بله كاغذ A5 رو به حالت عمودي همانطور كه a4 رو بهش مي ديد به دستگاه بديد. بعد قسمتي كه كاغذ ها رو ميذاري هم به اندازه A5 ميذاري تا برگه هات فيكس بشه.
از توي كامپيوتر هم موقع چاپ سايز كاغذ رو روي a5 ميذاري.

m1050
02-01-2011, 21:44
دوستان اگه میشه به پست 3090 هم یه پاسخی بدید

با تشکر

BMW.M3_E46
02-01-2011, 22:08
من امروز رفتم یه جا برای کاور پرینت رنگی بگیره گفت دونه ای 1000 تومن به نظر شما یه خورده زیاد نیست؟؟!!!
من فکر می کردم حداکثر 500 باشه
اگه عکاسی ها برم ارزون تر پرینت نمیکنن؟

ahivid
02-01-2011, 22:49
سلام دوستان . چطورین . خوبین.:10:
من یه کانون 6000 خریدم که 600dpi چاپ میکنه ولی من می خوام تو بعضی مواقع 300 دیپ چاپ کنم .چی کنم .
تنظیمی هم براش پیدا نکردم.
یه نرم افزار خوب که رو همچین چیزی مانور بده میتونید پیشنهاد بدید.

جوابمو ندادید:19::19:

mohammad.t
02-01-2011, 23:13
سلام

قصد خرید پرینتر رنگی مخصوص چاپ عکس رو دارم.پیشنهاد شما چه مارک و مدلی هست؟

هزینه برای پرینتر 150 تومان هست.

سه کاره باشه.

مقدار مصرف هم در حد چاپ عکس خانوادگی هست.

1.هزینه شارژ یک بار پرینتر چقد میشه؟

2.بار هر بار شارژ چند برگ با کاغذ مخصوص میشه چاپ کرد؟

3.از نظر هزینه اختلاف بین پرینتر مخزن دار(تانک)با معمولی چقدر میشه؟

با تشکر از دوستان.

hp از سري فوتو اسمارت بگير. c4683 خوبه حدود 90-100 هزار تومان.
بستگي داره خودت شارژ كني بدي بيرون و ... از 500 تومن تا 10 تومن كه شما ميانگين بگير 5-6 تومن.
كارتريج شارژ نشده با جوهر فابريك خودش حدود 70-60 تا ميزنه فول a4 ولي بستگي داره هم كه چي بزني ولي شارژهاي بعدي حدود 30-40 تا شايد هم كمتر بزنه.
پرينتر رو بايد تانكش رو جدا بخري ولي براي خونه جالب نيست رنگ مي ريزه روي فرش بعد ياورت استاد ميشه!

---------- Post added at 11:11 PM ---------- Previous post was at 11:07 PM ----------

من امروز رفتم یه جا برای کاور پرینت رنگی بگیره گفت دونه ای 1000 تومن به نظر شما یه خورده زیاد نیست؟؟!!!
من فکر می کردم حداکثر 500 باشه
اگه عکاسی ها برم ارزون تر پرینت نمیکنن؟

من بهتون گفتم كه 1000 تومن شما گفتيد كمتره!
چون فرآيند چاپ خيلي بين مردم عادي نيست هر كي هرچي زورش مي رسه چاپ مي كنه.
يا بايد خودت دستگاه رو داشته باشي يا آشنايي چيزي پيدا كني.
ولي چرا به نظر كمي گرون مياد a4 رو 1000 تومن مي زنند نه يه كاور كه يك چهارم a4 هم نيست.

---------- Post added at 11:13 PM ---------- Previous post was at 11:11 PM ----------

جوابمو ندادید:19::19:

توي كنترل پنل قسمت printers and faxes پرينترت رو انتخاب كن كليك راست printing preference ببين چيزي نداره.
بعيد تنظيماتي نداشته باشه.

BMW.M3_E46
02-01-2011, 23:38
hp

من بهتون گفتم كه 1000 تومن شما گفتيد كمتره!
چون فرآيند چاپ خيلي بين مردم عادي نيست هر كي هرچي زورش مي رسه چاپ مي كنه.
يا بايد خودت دستگاه رو داشته باشي يا آشنايي چيزي پيدا كني.
ولي چرا به نظر كمي گرون مياد a4 رو 1000 تومن مي زنند نه يه كاور كه يك چهارم a4 هم نيست.

خوشبختانه کاور DVD (که پشت قاب DVD میذاری) کل A4 رو تقریبا میگیره حالا عکاسی ها چی اونا هم 1000 تومن میگیرن؟

mohammad.t
03-01-2011, 00:19
خوشبختانه کاور DVD (که پشت قاب DVD میذاری) کل A4 رو تقریبا میگیره حالا عکاسی ها چی اونا هم 1000 تومن میگیرن؟

آهان پس كاور به اين ميگن!:31:
عكاسي ها گرون تر هم ممكنه بگيرن چون دستگاه حرفه اي مخصوص عكس دارند.
كاش ميشد مي دادي خودم برات مجاني چاپ كنم بفرستم.
راهمون دوره من خوزستانم.

BMW.M3_E46
03-01-2011, 00:22
آهان پس كاور به اين ميگن!:31:
عكاسي ها گرون تر هم ممكنه بگيرن چون دستگاه حرفه اي مخصوص عكس دارند.
كاش ميشد مي دادي خودم برات مجاني چاپ كنم بفرستم.
راهمون دوره من خوزستانم.

دستتون درد نکنه خیلی دوست داشتم ولی شما اونور ایران ما اینور ایران:31:
اون کاوری که شما میگین فکر کنم کاور دیسک یعنی فقط برای CD و DVD که روشون چاپ میشه(لیبل)
ولی این کاور شات هستش
بیشتر این کار برای خودم هست می خوام از این حالت که دیدین 2 تا DVD رایت میکنن بعد یه عکس با کیفیت مزخرف چاپ میکنن
میذارن تو پلاستیک این قدر بدم میاد چندتا از این DVD هام به خاطر همین نداشتن قاب شکست:41:

mohammad.t
03-01-2011, 14:51
دستتون درد نکنه خیلی دوست داشتم ولی شما اونور ایران ما اینور ایران:31:
اون کاوری که شما میگین فکر کنم کاور دیسک یعنی فقط برای CD و DVD که روشون چاپ میشه(لیبل)
ولی این کاور شات هستش
بیشتر این کار برای خودم هست می خوام از این حالت که دیدین 2 تا DVD رایت میکنن بعد یه عکس با کیفیت مزخرف چاپ میکنن
میذارن تو پلاستیک این قدر بدم میاد چندتا از این DVD هام به خاطر همین نداشتن قاب شکست:41:

باز اگه تعداد زياد داشته باشي مثلا يه 10 تا باز برات ميصرفه فوقش 1000 تومن هزينه پستشون بشه.
من همه جوره در خدمتت هستم.
موفق باشي:31:

ahivid
03-01-2011, 21:14
توي كنترل پنل قسمت printers and faxes پرينترت رو انتخاب كن كليك راست printing preference ببين چيزي نداره.
بعيد تنظيماتي نداشته باشه.
نه تو اونجا چیزی نیست .
نرم افزاری هست بگید خوبه .

BMW.M3_E46
03-01-2011, 23:00
باز اگه تعداد زياد داشته باشي مثلا يه 10 تا باز برات ميصرفه فوقش 1000 تومن هزينه پستشون بشه.
من همه جوره در خدمتت هستم.
موفق باشي:31:

شما یه پرینتری خوبی اگه میشناسی به ما معرفی کن بخریم چون بقول شما صرفش بیشتره!!!(پرینتر مخصوص عکس باشه) بودجم 100 تومن
ممنون

mohammad.t
04-01-2011, 00:58
شما یه پرینتری خوبی اگه میشناسی به ما معرفی کن بخریم چون بقول شما صرفش بیشتره!!!(پرینتر مخصوص عکس باشه) بودجم 100 تومن
ممنون
مخصوص عكس با 100 تومن گيرت مياد ولي روي سي دي نميشه با 100 تومن چاپ كرد:31:

BMW.M3_E46
04-01-2011, 01:26
مخصوص عكس با 100 تومن گيرت مياد ولي روي سي دي نميشه با 100 تومن چاپ كرد:31:
رو CD رو بیخیال شدم چون چند تا CD داشتم لیبل داشت بعد از مدتی خراب شد به خاطر سنگینی CD هستش
فقط می خوام کاور چاپ کنم

1clik
04-01-2011, 08:42
بعضي پرينترها امكان چاپ رو سي دي رو هم دارن
لطفا بگين كه چاپ رو روي خود سي دي ميزنه را رو ليبل ميزنه؟
و اگه بود چند مدل خوب كه چند كاره باشه و امكاناتي مثل كپي و اسكن هم داشته باشه معرفي كنين[COLOR="Silver"]
و البته آيا كاركردشون خوبه زود خراب نشن و لطفا قيمت!

faal
04-01-2011, 17:27
اونها مي خوان كارتريج بفروشن چيپش هست توي بازار(فكر كنم!)

سلام.

mohammad.t عزیز:

تشکر بابت پاسختون.

راهی هست که مطمئن بشم چیپش توی بازار هست یا نه ؟

mohammad.t
04-01-2011, 18:05
سلام.

mohammad.t عزیز:

تشکر بابت پاسختون.

راهی هست که مطمئن بشم چیپش توی بازار هست یا نه ؟

چيپ كه چيز عجيبي نيست
اينه:
براي اين گفتم كه اين پرينتر خيلي پشتيباني ضعيفي داره.
نه به خاطر اينكه گارانتي نداره ما خودمون نمايندگيش هستيم ولي اگه قرار باشه به طرف بگيم 110 تومن كارتريج بخر كه نميشه.
شما بپرسيد از اين جاهايي كه خدمات پرينتر ارائه مي دهند پيدا مي كنيد.

TousanRayan
04-01-2011, 19:50
سلام محمد جان
یک ست کامل جوهر یک لیتری نئومارک می خوام میتونی برام بفرستی ؟ از جایی خرید می کردم ، دیگه این مارک رو نداره منم از مارک های دیگه خیری ندیدم .
لطفا مثبت یا منفی جوابت رو بهم بگو !!!

mohammad.t
04-01-2011, 20:34
سلام محمد جان
یک ست کامل جوهر یک لیتری نئومارک می خوام میتونی برام بفرستی ؟ از جایی خرید می کردم ، دیگه این مارک رو نداره منم از مارک های دیگه خیری ندیدم .
لطفا مثبت یا منفی جوابت رو بهم بگو !!!

سلام.
نه متاسفانه من بيشتر تو كار خدمات هستم تا فروش!
تو كار فروش كه باشي مجبوري چيزي كه داري رو بگي بهترين جنسه دنياست.
از اين كه نمي تونم در خدمتت باشم متاسفم.
از سايت پارس كپي مي تونيد تهيه كنيد .
رنگ wwm هم خيلي بد نيست فقط چون من با همشون كار كردم چاپش رو نسبت به بقيه كمي تيره تر هست ولي كلا كيفيتش با قيمتش كه ليتري حدود 15 هست همخواني داره!

BMW.M3_E46
04-01-2011, 21:20
رو CD رو بیخیال شدم چون چند تا CD داشتم لیبل داشت بعد از مدتی خراب شد به خاطر سنگینی CD هستش
فقط می خوام کاور چاپ کنم

منو یه راهنمایی کن آقا محمد یه پرینتری میخوام زیاد دردسر نداشته باشه!

roseblack
05-01-2011, 00:18
سلام دوستان لطفا يه پرينتر خوب تو مايه هاي ليزري سياه و سفيد و چند كاره واسم معرفي كنين واسه استفاده دانشجويي ميخوام
امكاناتي از قبيل كپي adf و چاپ دورو و اسكن داشته باشه؟
با تشكر!

roseblack
05-01-2011, 00:43
معرفي يه پرينتر بي دردسر دانشجويي؟ ليزري چند كاره

roseblack
05-01-2011, 00:45
نظرتون راجع به اين پرينتر
مزايا و معايب لطفا
laserjet pro m1132 mfp hp

mohammad.t
05-01-2011, 01:49
منو یه راهنمایی کن آقا محمد یه پرینتری میخوام زیاد دردسر نداشته باشه!

100 تومن گفتي.
سه كاره hp چطوره؟ c4683?
بگو بيشتر چي ميخواي!

BMW.M3_E46
05-01-2011, 02:24
100 تومن گفتي.
سه كاره hp چطوره؟ c4683?
بگو بيشتر چي ميخواي!

فقط فقط عکس چند کاره هم نباشه بهتره حتما تک کاره میخوام
در مورد جوهرشم اگه لطف کنین یه توضیحی بدین از نظر شارژ و قیمت و مدل و...
چون شنیدم پرینتر پدر آدمو در میاره!!!!:31:

roseblack
05-01-2011, 18:44
چرا كسي به سئوالاجواب نميدههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههه ه:31:

TousanRayan
05-01-2011, 19:43
سلام به اساتید گل :
اقایون کی می تونه کارتریج های نسوز اچ پی مدل 920 رو واسم گیر بیاره یا تلفن فروشنده رو واسم اینجا بزاره ؟؟؟
احتیاج فوری دارم ؟!؟!؟!؟

ahivid
06-01-2011, 19:13
نه تو اونجا چیزی نیست .
نرم افزاری هست بگید خوبه .

هنوز نگفتید نرم افزاری هست برای این کار

---------- Post added at 07:13 PM ---------- Previous post was at 07:11 PM ----------

برای dpi یادتون هست که

mohammad.t
06-01-2011, 21:30
هنوز نگفتید نرم افزاری هست برای این کار

---------- Post added at 07:13 PM ---------- Previous post was at 07:11 PM ----------

برای dpi یادتون هست که

اين چطوره؟

حجم 3 مگ.
حالشو ببر!:31:

ali zi zeperto
07-01-2011, 11:42
سلام
من یه samsung1915 دارم که چیپش رو باید عوض می کردم که بشه باهاش پرینت گرفت.
تو این فروم یه تاپیکی بود که یه فریمور معرفی کرده بود برای ریست کردن این چیپ.من اشتباهی فریمور مخصوص یه دستگاه دیگه رو نصب اجرا کردم.(فکر کنم ۱۶۶۰).الان پرینترم درست که نشد خراب تر هم شد.روشنش که می کنم یه صدای ممتد وحشتناک میده.انگار که از قسمت کارتریج باشه.یه لرزش حسابی هم به دستگاه میده.
از اون موقع به بعد دیگه دستگاه رو که روشن می کنم به اسم پرینتر ۱۶۶۰ میشناسه و همه اش درخواست درایور میده.:41:
یه بار هم مخصوص ۱۹۱۵ رو اجرا کردم منتها دیگه درست نشد.
کسی میتونه راهنمایی کنه که چیکارش کنم؟یا بگه چه اتفاقی افتاده واسش.

ali.z
07-01-2011, 15:40
سلام
من یه پرینتره hp c4680 دارم .یه چند ماهی هست که ازش استفاده میکنم کامپیوتر هم پیداش میکنه و باهاش پرینت میکنه ولی چند وقتی که پرینتش مثل اولش نیست وقتی که می خوام برم هد کلینش کنم هرچی رو دکمه پرینتر سرویس کلیک می کنم هیچ صفحه ای باز نمی شه میشه بگید مشکل از کجاست.
راستی دو بار هم خودم شارژش کردم

---------- Post added at 03:40 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

سلام
من یه پرینتره hp c4680 دارم .یه چند ماهی هست که ازش استفاده میکنم کامپیوتر هم پیداش میکنه و باهاش پرینت میکنه ولی چند وقتی که پرینتش مثل اولش نیست وقتی که می خوام برم هد کلینش کنم هرچی رو دکمه پرینتر سرویس کلیک می کنم هیچ صفحه ای باز نمی شه میشه بگید مشکل از کجاست.

TousanRayan
08-01-2011, 10:48
سلام

---------- Post added at 03:40 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

سلام
من یه پ ...

سلام
به نظر من حقیر :
یا کیفیت جوهر شما کم بوده ، یا اینکه یکی از رنگهای شما درست کار نمی کنه !!!
جوهر دهی سر کارتریج رو با یک دستمال کاغذی چک کنید زمانیکه بصورت یکنواخت و مناسب جوهر دریافت کردید کارتریج روداخل دستگاه بگذارید

magnetali
08-01-2011, 11:34
سلام. وقتتون به خیر. راهنمایی می فرمایید برای کار خونگی و پرینت عکس و تصاویر چه پرینتر رنگی ای بگیرم بهترتره؟! می خوام از لحاظ هزینه ثابت اولیه (خرید پرینتر) و هزینه های جاریش از قبیل شارژ یا تعویض کارتریچ بهینه ترین حالت باشه! کیفیت هم البته قابل قبول. هفته ای 2-3 تا پرینت میانگین حساب کنید.

با تشکر

ali.z
08-01-2011, 11:35
جوهردهی نازل ها چک شد . هم رنگی و هم مشکی درست کار میکنن

TousanRayan
08-01-2011, 13:28
جوهردهی نازل ها چک شد . هم رنگی و هم مشکی درست کار میکنن

کیفیت چاپش چطور شده آیا بهتر شد ؟ یا همون جوری میزنه ؟
اگه بهتر نشده ، دیگه تنها دلیل میتونه کیفیت جوهرت باشه مدل جوهر مصرفیت چه مارکیه ؟؟

pooya1244
09-01-2011, 00:53
سلام دوستان
پرینتر من سامسونگ 4300 که جدیدا وقتی روشن میشه اسکنرش صدای تلق تلوق مده و یه حرکت یک سانتی اولش می کنه و بعد از چند ثانیه صدا قطع می شه و ارور اسکنر مده کسی می دونه اشکال از کجاست؟

m1050
09-01-2011, 01:42
سلام

بین hp4683 و canon mp560 کدو م پیشنهاد میشه؟

چندتا از فروشندهها گفتن اچ پی کارنمیکنیم چون گارانتی ندارن و فقط کانن و اپسون کار میکنن .

آیا از نظر هزینه شارژ و کیفیت اچ پی رو تایید میکنید؟

مدل 4683 رو آقای mohammad.t معرفی کردن .نمیدونم نظرتون چی آقا محمد در مورد کانن ؟

بیشتر هم برای چاپ عکس تو خونه میخوام تا 150 تومان.

هزینه شارژ هم مهمه برام .خودم میتونم شارژ کنم ؟

با تشکر از دوستان به ویژ آقا محمد.

mohammad.t
09-01-2011, 10:58
سلام

بین hp4683 و canon mp560 کدو م پیشنهاد میشه؟

چندتا از فروشندهها گفتن اچ پی کارنمیکنیم چون گارانتی ندارن و فقط کانن و اپسون کار میکنن .

آیا از نظر هزینه شارژ و کیفیت اچ پی رو تایید میکنید؟

مدل 4683 رو آقای mohammad.t معرفی کردن .نمیدونم نظرتون چی آقا محمد در مورد کانن ؟

بیشتر هم برای چاپ عکس تو خونه میخوام تا 150 تومان.

هزینه شارژ هم مهمه برام .خودم میتونم شارژ کنم ؟

با تشکر از دوستان به ویژ آقا محمد.

اینقدر من روشرمنده کردی که دیگه آدم نمی دونه چی بگه بابا من عددی نیستم:31:
mp560 چند مورد توی خونه داره!
اولا شارژ نمیشه کارتریجش هر بار باید کارتریج هاش روبخری و کلی هزینه.
هدش روی کارتریج ها نیست و داخل دستگاه هست و بمونه و جوهر توش خشک بشه کار پرینتر تقریبا تموم شده.
در مورد کانن بنده سابقه ذهنی خوبی ازش ندارم چرا که عیوب زیادی ازش دیدم.
اگه hp بگیرید مثل 4683 براحتی میتونید خودتون شارژ کنید و کیفیت عکسش هم عالیه(سو برداشت نشه کیفیت چاپ کانن هم بالاست)
توی نخ گارانتی در مورد hp اصلا نباش!
باز هم سوالی داشتی بپرس من ودوستان دیگه که همه کارشناس هستند جواب می دیم.

amirfiri
09-01-2011, 18:12
دوستان سلام علیکم!
اقا ما یه 4کاره hp داریم برای فکسش چجوری می تونم بهش خط تلفن رو وصل کنم و از خروجیشم ADSL بگیرم؟
چون می گن نمی شه و نویز می اندازه.

mohammad.t
09-01-2011, 23:58
دوستان سلام علیکم!
اقا ما یه 4کاره hp داریم برای فکسش چجوری می تونم بهش خط تلفن رو وصل کنم و از خروجیشم ADSL بگیرم؟
چون می گن نمی شه و نویز می اندازه.

اين سوالت بيشتر به بخش Adsl مربوط ميشه.
بهترين روش براي اتصال مودم adsl اينه كه يه سيم مستقيم بدون هيچ وسيله اي براش بياري.
بعد وسايلي ديگه مثل فكس هم اسپليتر بزني براش.

BMW.M3_E46
10-01-2011, 00:04
فقط فقط عکس چند کاره هم نباشه بهتره حتما تک کاره میخوام
در مورد جوهرشم اگه لطف کنین یه توضیحی بدین از نظر شارژ و قیمت و مدل و...
چون شنیدم پرینتر پدر آدمو در میاره!!!!:31:

جواب می خواهیمممم!!!!!!!!!!!!:20:

m1050
10-01-2011, 00:55
سلام

1. نظر شما در مورد epson tx117 چیه؟

2. از نظر هزینه شارژ و نگهداری اپسون بهتره یا اچ پی؟

3.آیا اچ پی بعد از ااتمام شارژ اولیه باید کارتریج دیگری خرید یا نه قابله شارژ ؟

4.بعد از چند بار چاپ کارتریج (hp4683) باید تعویض بشه؟

5.در صورت خرید اچ پی از چه مارک جوهری و با چه قیمتی تهیه کنیم؟

6.برگه مخصوص عکس چی چه مارکی به چه قیمتی؟

نظرم با راهنمایی دوستان hp4683 اگه نظری دارید اعلام کنید.

با تشکر.

mohammad.ef
10-01-2011, 16:46
سلام .

نظرتون در مورد سه کاره HP Laserjet M1120 MFP چیه ؟
قیمت روز رو هم اگه میدونید ممنون میشم .

mohammad.t
10-01-2011, 17:55
جواب می خواهیمممم!!!!!!!!!!!!:20:

تك كاره اگه ميخواي hp d2563 رو بگير 40 تومن

mohammad.t
10-01-2011, 18:01
سلام

1. نظر شما در مورد epson tx117 چیه؟

2. از نظر هزینه شارژ و نگهداری اپسون بهتره یا اچ پی؟

3.آیا اچ پی بعد از ااتمام شارژ اولیه باید کارتریج دیگری خرید یا نه قابله شارژ ؟

4.بعد از چند بار چاپ کارتریج (hp4683) باید تعویض بشه؟

5.در صورت خرید اچ پی از چه مارک جوهری و با چه قیمتی تهیه کنیم؟

6.برگه مخصوص عکس چی چه مارکی به چه قیمتی؟

نظرم با راهنمایی دوستان hp4683 اگه نظری دارید اعلام کنید.

با تشکر.
1- اينم توضيحاتش مثل 560 كانن هست كه گفتم.
2- براي خونه اچ پي بهتره اپسون اكثر مدلهاش شارژ نميشه يا بايد هريار كارتريج بخري بين 20-30 هزار تومن يا تانك بزني كه اونم معايب خودش رو داره. اپسون ها اصلا براي خونه مناسب نيستند چون هزينه نگه داري زيادي دارند.
3-اين مدل قابل شارژه يعني بيشتر hp ها به جز اين مدل هاي جديدش قابل شارژ هست.
4-بستگي به خودت داره كه نذاري خشك بشه و خراب و خوبه شارژش كني چيزيش نميشه ممكنه 10 بار شارژ كني و هر بار 150 تا بزني.
5-برگه مخصوص عكس من يه مدل ژاپني ميگيرم 265 گرمي هست 50 تاش حدود 12 تومن خيلي عاليه.
من كه نظري ندارم!

samio01
10-01-2011, 22:43
با سلا به همه دوستان
اگر پيغام ارور 6 كارتريج T50 مداوم باشد مشكل چيست. حتي با تعويض كارتريجها! البته هد را قبلش تميز كردم و شستشو دادم. امكان سوختن برد كارتريج وجود دارد؟

BMW.M3_E46
11-01-2011, 00:16

کیفیتش برای چاپ کاور و عکس خوبه؟جوهراش قیمتشون چه جوریه؟

mohammad.t
11-01-2011, 02:33
کیفیتش برای چاپ کاور و عکس خوبه؟جوهراش قیمتشون چه جوریه؟
كيفيتش خوبه.
كارتريج هاش حدود 40 ميشه.
شارژ هم به خودت ربط داره 1000 تومن اگه خودت شارژ كني يا بيرون كه بيشتر ميگيرن.

m1050
11-01-2011, 02:40
سلام

چوهر چه مارکی خوبه برای اچ پی و قیمت؟

با تشکر

TousanRayan
11-01-2011, 10:36
سلام دوستان
پرینتر من سامسونگ 4300 که جدیدا وقتی روشن میشه اسکنرش صدای تلق تلوق مده و یه حرکت یک سانتی اولش می کنه و بعد از چند ثانیه صدا قطع می شه و ارور اسکنر مده کسی می دونه اشکال از کجاست؟

سلام دوست عزیز
نمایندگی های دستگاه میگن برد PIS دستگاه که جز همون لامپ اسکنر و محتویاتش چیزی نیست خراب شده و مشمول گارانتی نیز هست
اگه دستگاهت هنوز گارانتی داره و دستگاریش هم نکردی می تونی ببری عوضش کنی .
در غیر اینصورت مدتی رو صبر کن ممکنه خود به خود هم درست بشه .

این مطلب که می گم برای خودم پیش اومده لامپ اسکنر خودم رو با مال دوستان عوض کردم هم مال من به تلق افتاد هم مال اون که بود ، بعد از چند وقت بدون اینکه هیچ دستکاریش کنیم و دیگه کاملا بیخیالش شوده بودیم در عین نا باوری هر دو درست شد !!!!!

mohammad.t
11-01-2011, 12:14
سلام

چوهر چه مارکی خوبه برای اچ پی و قیمت؟

با تشکر

گفتم نئومارك ظاهرا به راحتي گير نمياد.
من خودم براي دستگاه خودم WWM گرفتم از اون رنگ مزخرف هاي قبلي خيلي بهتره.
تا الان با يه شارژ 250 تا زدم تموم نشده:31:
به مصرفت بستگي داره 200 گرمي ميشه 4 تومن يك ليتري 14-15 تومن.
اگه 200 بخواي بگيري و دستگاهت 4 رنگ باشه ميشه 16 تومن.
هر بار كه 4 سي سي بخواي مصرف كني ميشه 50 بار شارژ كرد:31:

---------- Post added at 12:14 PM ---------- Previous post was at 12:10 PM ----------

با سلا به همه دوستان
اگر پيغام ارور 6 كارتريج T50 مداوم باشد مشكل چيست. حتي با تعويض كارتريجها! البته هد را قبلش تميز كردم و شستشو دادم. امكان سوختن برد كارتريج وجود دارد؟

اگه كارتريج رو عوض كردي و جواب نميده 2 احتمال هست يا برد تشخيص كارتريج خراب شده يا اگه هد رو باز كردي به كابل هاي كريج آسيب زدي.

MaFia_King
11-01-2011, 19:51
سلام

دوستان نظرتون در مورد پرینتر Printer Canon MF4380 DN چیه؟
توی رنج قیمت 500 هزار تومان مارک بهتری هست؟

ممنون

mohammad.ef
11-01-2011, 20:19
سلام .

نظرتون در مورد سه کاره HP Laserjet M1120 MFP چیه ؟
قیمت روز رو هم اگه میدونید ممنون میشم .

نبود ؟
:8:

m1050
12-01-2011, 01:58
سلام آقا محمد

شما از چه پرینتری استفاده میکنید؟

آیا جوهر tyko و tinko(اگه اشتباه نکنم اسمشو)جوهری خوبی میباشد؟

در مورد t50 یه توضیح میدد ؟آیا ارزش خرید برای استفاده در خانه را دارد؟

TousanRayan
12-01-2011, 08:27
نبود ؟
:8:
سلام
راستش رو بخواهیی نظری ندارم !!! باید پرینتر خوب و جون داری باشه !!
قیمتش حدود 330 هزار تومان هستش!!

mohamad-t عزیز خوبی ؟؟
راستی جوهی که مصرف میکنی (WWM ) دویست میلی لیتریش رو هم داری ؟؟؟
دیگه ظاهرا نئومارک نمیتونم پیدا کنم جوهرم نیز در حال اتمامه تا تموم نشده باید یک جوهر خوب بگیرم اگه 200 تایش رو بتونی برام بفرستی بگو و شماره حساب بده مبلغش رو واریز کنم ؟؟

mohammad.t
12-01-2011, 09:14
سلام آقا محمد

شما از چه پرینتری استفاده میکنید؟

آیا جوهر tyko و tinko(اگه اشتباه نکنم اسمشو)جوهری خوبی میباشد؟

در مورد t50 یه توضیح میدد ؟آیا ارزش خرید برای استفاده در خانه را دارد؟

من اچ پي 3845 دارم مال چند قرن پيش هست!
به نظرم از اين جوهر هاي متفرقه هستند.
مارك هاي معروف وكس و نئو و WWM هستند.
T50
دستگاه عالي هست ولي توي خونه كارايي نداره دستگاه حرفه اي كه فقط بدرد مغازه ميخوره.
سرعت قدرت و كيفيت چاپ بالايي داره.
شارژ نميشه بايد هر بار 6 تا كارتريج رو عوض كرد.
بعلاوه 300 تومن هزينه و تازه تك كاره است

mohammad.t
12-01-2011, 09:45
سلام
راستش رو بخواهیی نظری ندارم !!! باید پرینتر خوب و جون داری باشه !!
قیمتش حدود 330 هزار تومان هستش!!
راستی جوهی که مصرف میکنی یک 200 تایش رو هم داری ؟؟؟
دیگه ظاهرا نئومارک نمیتونم پیدا کنم جوهرم نیز در حال اتمامه تا تموم نشده باید یک جوهر خوب بگیرم اگه 200 تایش رو بتونی برام بفرستی بگو و شماره حساب بده مبلغش رو واریز کنم ؟؟

آقاي حميد پور ببخشيد با بنده هستيد؟
ايشون هم mohammad هستند من خودم هم يك لحظه شك كردم گفتم نكنه خودمم!

TousanRayan
12-01-2011, 10:45
آقاي حميد پور ببخشيد با بنده هستيد؟
ايشون هم mohammad هستند من خودم هم يك لحظه شك كردم گفتم نكنه خودمم!

من دوتا پست زدم نمیدونم چرا یکی شد :13:
بله با شما بودم :11:
جوهر رو از شما می خوام اگه داری قیمت یک ست کامل 200 تایی و شماره حساب بده ؟؟

mohammad.t
12-01-2011, 16:00
من دوتا پست زدم نمیدونم چرا یکی شد :13:
بله با شما بودم :11:
جوهر رو از شما می خوام اگه داری قیمت یک ست کامل 200 تایی و شماره حساب بده ؟؟

ست 200 تايي؟ منظورتون 200 سي سي هست؟
من از wwm استفاده ميكنم.
از اونجا من خودم هم از اينترنت ميخرم پيشنهاد ميكنم بدون واسطه ازش بگيريد!
از اينجا:

hamidreza777
12-01-2011, 16:49
ممنون میشم کمکم کنید
پرینتر من سامسونگ 4200 است
جدیدا مشکلی پیدا کرده که اولا اگه از قسمت کاغذ تکبرک، بهش کاغذ بدیم وسط برگه کاغذ رو به عنوان اول برگه در نظر میگیره و ابتدای صفحه ای که میخواستیم چاپ بشه وسط برگه چاپ میشه و صفحه کاغذ کم میاد و نصف آخر صفحه ورد دیگه چاپ نمیشه
و مشکل دیگش اینه که از کاست هم که برگه بر میداره مثلا 5 برگ چاپ بهش میدیم 2 3 تا برگ رو درست چاپ میکنه برکه چهارم یا پنجم رو نصفحه چاپ میکنه و نصفه برگه هم توی پرینتر میمونه و پرینتر رفتار اتمام پرینت رو نشون میده در حالی که برگه نصفه توی پرینت مونده و کامل بیرون نیومده
بازش کردم سنسور هاشو با اسپری شستم بازم درست نشد.
ممنون میشم راهنمایی کنید چیکارش کنم
همچنین بعضی وقتا 1 برگ چاپ هم بهش بدیم از کاست برداره بازم نصف کاغذ از پرینتر بیرون میاد نصفش گیر میکنه که باید درش رو بازو بسته کنیم تا کاغذ بیاد بیرون ، بعضی وقتا هم درست چاپ میکنه

با یه برنامه فلشش رو هم دوباره پروگرام کردم بازم درست نشد

TousanRayan
13-01-2011, 19:45
سلام به اساتید گل
بنده امروز با کمال بی دقتی زدم برد یک دستگاه سامسونگ 4300 رو خراب کردم کسی نقشه این برد رو داره و جایی رو میشناسه که قطعات یدگی این مدل پرینتر رو داشته باشند .

aliarya
14-01-2011, 09:04
سلام
چطور میشه با پرینتر اپسون TX510FN دورو زد . نرم افزاری وجود نداره این کار رو کنه . یا چطور به صورت دستی کاری کنم که هر دو طرف برگه چاپ بشه
اصلا چه روش هایی هست

با تشکر

mohammad.t
14-01-2011, 12:11
سلام
چطور میشه با پرینتر اپسون TX510FN دورو زد . نرم افزاری وجود نداره این کار رو کنه . یا چطور به صورت دستی کاری کنم که هر دو طرف برگه چاپ بشه
اصلا چه روش هایی هست

با تشکر
تمام پرينتر ها به صورت دستي رو ساپورت ميكنن معمولا.
اينو ببينيد:

BMW.M3_E46
14-01-2011, 16:39

دوست عزیز پرینتر از این بهتر هم هست؟تا 100 تومن بودجه دارم
چون برای چاپ عکسای دیجیتال هم میخوام

mohammad.t
14-01-2011, 18:50
دوست عزیز پرینتر از این بهتر هم هست؟تا 100 تومن بودجه دارم
چون برای چاپ عکسای دیجیتال هم میخوام

من پيشنهادم اينه و پيشنهاد ديگه اي ندارم.
از نظر كيفيت و غيره مشكلي نداره(نميگم بهترينه ولي با اون چيزهايي كه توي ذهنم هست سازگاره!)
شما بگرديد اگه مدلي ديگه پسنديد با هم درموردش صحبت ميكنيم.

BMW.M3_E46
14-01-2011, 19:07
من پيشنهادم اينه و پيشنهاد ديگه اي ندارم.
از نظر كيفيت و غيره مشكلي نداره(نميگم بهترينه ولي با اون چيزهايي كه توي ذهنم هست سازگاره!)
شما بگرديد اگه مدلي ديگه پسنديد با هم درموردش صحبت ميكنيم.

یه مدلی پیدا کردم این جدید هستش؟
HP Photosmart C4683

mohammad.t
15-01-2011, 04:15
یه مدلی پیدا کردم این جدید هستش؟
HP Photosmart C4683

4683 دستگاه عاليه من خودم به دوستان پيشنهاد ميدم.
ولي شما مثل اينكه بايد بري پست هاي قبليت رو نگاهي بندازي چون گفته بودي 100 درصد تك كاره ميخواي.

BMW.M3_E46
15-01-2011, 12:06
4683 دستگاه عاليه من خودم به دوستان پيشنهاد ميدم.
ولي شما مثل اينكه بايد بري پست هاي قبليت رو نگاهي بندازي چون گفته بودي 100 درصد تك كاره ميخواي.

آره ولی این نوشته فتو اسمارت گفتم شاید فقط مخصوص عکسه!! بعد الان که شما گفتید چند کارس دیدم اسکن هم میکنه
حالا اشکال نداره من فقط می ترسم یه قسمت خراب بشه بقیه قسمتاش هم خراب بشه
مثلا اسکنش کار نکنه پرینترش ممکنه با مشکل بر بخوره اگه عالی هستش که برم بگیرمش؟؟؟

یکی دیگه هم پیدا کردم این چطوره HP Photosmart D5363

mohammad.t
15-01-2011, 13:33
آره ولی این نوشته فتو اسمارت گفتم شاید فقط مخصوص عکسه!! بعد الان که شما گفتید چند کارس دیدم اسکن هم میکنه
حالا اشکال نداره من فقط می ترسم یه قسمت خراب بشه بقیه قسمتاش هم خراب بشه
مثلا اسکنش کار نکنه پرینترش ممکنه با مشکل بر بخوره اگه عالی هستش که برم بگیرمش؟؟؟

یکی دیگه هم پیدا کردم این چطوره HP Photosmart D5363

نه داداش اين حرفها قديمي شده چند كاره است و اينها:31:
سيستم پرينتر توي تمامشون يكسان هست كه فقط يك اسكنر بهش اضافه شد.
اسكنر هم چيزي نيست كه به سادگي خراب بشه.
فوتواسمارت دقيقا مخصوص عكس هست سري از چاپگرهاي HP هستند كه عموما قابليت چاپ از دوربين و كارت حافظه و اضافه كردن كارتريج مخصوص عكس براي تبديل دستگاه به 6 رنگ رو دارند.
در مورد اين مدل كه LCD هم هست تا اول عكس رو ببيني بعد چاپ كني!

D5363 كه گفتي هم خيلي خوبه چون روي سي دي چاپ ميكنه
فكر كنم نظر خودت اين باشه چون عشق cD هستي:31:
به هرحال ميل خودت همه چيزشون مثل همه جز اسكنر اون و سي دي و پشت و رو چاپ كردن اين
تا يار كه را بيند و ....:31:

BMW.M3_E46
15-01-2011, 13:50
فوتواسمارت دقيقا مخصوص عكس هست سري از چاپگرهاي HP هستند كه عموما قابليت چاپ از دوربين و كارت حافظه و اضافه كردن كارتريج مخصوص عكس براي تبديل دستگاه به 6 رنگ رو دارند.

به هرحال ميل خودت همه چيزشون مثل همه جز اسكنر اون و سي دي و پشت و رو چاپ كردن اين
ممنون دوست عزیز دنبال همچین چیزی بودم انشاا.... همینو میگیرم:11:

aliarya
15-01-2011, 14:47
با سلام
ببخشید گفته بودید از جوهر نئومارک استفاده کنم . ولی فروشنده گفت جوهر مولتی کالر هم گرونتره و بهتر و داخل پرینتر هم نمیریزه واقعیت داره ؟
و یک سوال دیگه برای بهترین کیفیت در چاپ عکس با کاغذ عکس کدوم تنظیمات بهتره ؟

Epson photo
Epson Glossy photo
Epson Ultra Glossry
Epson mattepaper
Epson premium Glossry Photo
Epson premium semigloss Photo
Envelope

وepson tx510fn دو رو اتوماتیک نمیزنه؟

mohammad.t
15-01-2011, 15:18
با سلام
ببخشید گفته بودید از جوهر نئومارک استفاده کنم . ولی فروشنده گفت جوهر مولتی کالر هم گرونتره و بهتر و داخل پرینتر هم نمیریزه واقعیت داره ؟
و یک سوال دیگه برای بهترین کیفیت در چاپ عکس با کاغذ عکس کدوم تنظیمات بهتره ؟

Epson photo
Epson Glossy photo
Epson Ultra Glossry
Epson mattepaper
Epson premium Glossry Photo
Epson premium semigloss Photo
Envelope

وepson tx510fn دو رو اتوماتیک نمیزنه؟

اولي رو كه نمي دونم بهتره از جاهايي ديگه هم سوال كنيد چون من همشون رو تست نكردم.
ريختن داخل پرينتر در صد كمي به نوع رنگ بستگي داره وقتي HEAD CLEAN مي زنيد طبيعي است كه مقداري از رنگ وارد دستگاه ميشه.

پرينترهايي كه چاپ اتوماتيك پشت و رو دارند سيستم اضافي دارند كه بعد از چاپ رو با برگردوندن برگه پشت رو هم چاپ مي كنند.
به صورت دستي هم كار سختي نيست!

در مورد نوع كاغذ به جز برگه معمولي بايد روي بسته كاغذ خريداري شده رو نگاه كرد من از كاغذ خودم عكس گذاشتم(Envelope كاغذ نامه است)

BMW.M3_E46
16-01-2011, 01:09

اقا یه چیزی فهمیدم رو اعصابم رفت:19:
تو یکی از سایتا دیدم می گن D5363 دیگه تولید نمیشه جاشی D7363 اومده قیمتشم 170 تومن ای خدا....:18:

m1050
16-01-2011, 02:01
سلام آقا محمد

پرینتر hp4683 رو به قیمت 105 تومان از خیابان ایرانشهر خریدم.کل فروشگاهها رو پرسیدم فقط یکی داشت اونم شانس من بود تو اون برف دست خالی برنگشتم.

دوست عزیز از راهنمایی و صبر و حوصله ای که به خرج دادید تشکر میکنم.

جوهر wwm هم داشت 200gm گرم رو 5000توان میگفت.

در مورد تست دستگاه .بنده کاغذ گلاسه 260 گرم یونیک ساخت تایوان گرفتم 9000تومان.تا الان 2 تا برگ a4 عکس چاپ کردم .

1.چقدر طول میکشه تا برگه کامل خشک بشه؟مال من بعد از چاپ هنوز خیسه.

2.بعد از چاپ عکس به عکس که نگاه میکنم یه خطهای راه راه میبینم.انگار خطهای غلطک پرینتر .ولی وقتی با کاغذ تستی که تو

کارتن بود تست کردم .خیلی با کیفیت بود عکس و هم زود خشک شد.سوالم اینه که امکان داره از کاغذی باشه که من گرفتم؟

اگه میشه از کاغذهای که خریدی از جعبش یه عکسی بزاری ممنون میشم .کاغذهای گلاسه مارکش زیاده ولی نمیدونم چی بگیرم
اگه از این کاغذای خود پرینتر باشه که خیلی خوبه.

با تشکر.

mohammad.t
16-01-2011, 07:45
سلام آقا محمد

پرینتر hp4683 رو به قیمت 105 تومان از خیابان ایرانشهر خریدم.کل فروشگاهها رو پرسیدم فقط یکی داشت اونم شانس من بود تو اون برف دست خالی برنگشتم.

دوست عزیز از راهنمایی و صبر و حوصله ای که به خرج دادید تشکر میکنم.

جوهر wwm هم داشت 200gm گرم رو 5000توان میگفت.

در مورد تست دستگاه .بنده کاغذ گلاسه 260 گرم یونیک ساخت تایوان گرفتم 9000تومان.تا الان 2 تا برگ a4 عکس چاپ کردم .

1.چقدر طول میکشه تا برگه کامل خشک بشه؟مال من بعد از چاپ هنوز خیسه.

2.بعد از چاپ عکس به عکس که نگاه میکنم یه خطهای راه راه میبینم.انگار خطهای غلطک پرینتر .ولی وقتی با کاغذ تستی که تو

کارتن بود تست کردم .خیلی با کیفیت بود عکس و هم زود خشک شد.سوالم اینه که امکان داره از کاغذی باشه که من گرفتم؟

اگه میشه از کاغذهای که خریدی از جعبش یه عکسی بزاری ممنون میشم .کاغذهای گلاسه مارکش زیاده ولی نمیدونم چی بگیرم
اگه از این کاغذای خود پرینتر باشه که خیلی خوبه.

با تشکر.

آقا مبارك باشه.
حالا بزنيد تا موقع شارژ! البته دفعه اول حتما به يه كيت شارژ نياز داريد.
زمان خشك شدن بستگي شديدي به نوع كاغذ و تنظيمات نوع كاغذ و كيفيت چاپ داره.
شما روي بسته كاغذي كه خريدي رو نگاه كن ببين مثل مال من روش چي نوشته.
معمولا بذاري روي hp photo paper يا ... خوب چاپ ميشه و اينكه كيفيت چاپ حتما روي Best باشه.
نوع كاغذ باعث ميشه رنگ متناسب با اون كاغذ خارج بشه و كيفيت هم اولا باعث بالارفتن كيفيت چاپ و ثانيا آهسته خارج شدنش سبب خشك شدنش ميشه.
كاغذهايي كه توي دستگاه هستند بهترين نوع هستند ولي حيف كه كم ميذارن!
100 درصد از تنظيمات و نوع كاغذ خريداري شدست.
تقريبا همين كاغذهاي پرينتر هست مال من 50 تايش رو گرفتم 12500 ساخت ژاپن هست اينم لينك سايتش تا اگه فرصت شد برات عكس بگيرم روش نوشته celepix

ميخواي يه آموزش تصويري از نحوه شارژ و سرويس كارتريج هاي hp بذارم سر سايت براي بچه ها؟:31:

m1050
16-01-2011, 14:01
سلام

اگه میشه برای چاپ عکس نوع تنظیمات رو بفرمایید؟بهترین حالت تنظیمات رو بگید

در مورد کیت شارژ یه توضیحی لطف کنید بدید

من عکس از جعبه کاغذ رو میذارم اینجا .در ضمن اصلا هیچ بروشوری داخلش نداشت.

در مورد آموزش نحوه شارژ وسرویس کارتریج اگه باشه که خیلی ممنون میشم.

در ضمن اگه بشه بخش پرینتر و اسکنر رو مرتب کرد خیلی خوب میشه.مثلا دو قسمت کرد اولی پرینتر لیزری و دومی جوهر افشان
بعد هر قسمت عناوین مجزا داشته باشه .

آقا محمد و دوستان نظرشون چیه بهتر نیست بخش مرتب بشه؟

با تشکر.

TousanRayan
16-01-2011, 21:40
سلام گلم
به نظر من همینجوری خوبه بخش رو کوچکتر نکنیدبعدا باید این فروم اون فروم هم بکنیم . همینجوری هم نمیرسیم سر بزنیم مشکلات بچه ها رو بررسی کنیم

HITB0Y
17-01-2011, 16:27
سلام
الان پرینتر 1005 یا 1006 حدودا چنده؟
من یه پرینتر لیزری برای خونه میخوام...
لطفا چند مورد پیشنهاد کنید
کیفیت خود دستگاه و در دسترس بودن مواد مصرفی و راحتی شارژ و استفاده, برام مهمه
با تشکر:40:

B.J.U
17-01-2011, 16:54
عزیز این طوری که نمیشه
اول کاربرد با توضیح بعد حد اکثر بودجه رو بگو

HITB0Y
17-01-2011, 22:36
برای کارای خانگی,دانشجویی,...میخوام.:31:
حداکثر بدوجه:150
همونطور که گفتم کیفیت خود دستگاه و در دسترس بودن مواد مصرفی و راحتی شارژ و استفاده, برام مهمه
با تشکر

ashkanliver
17-01-2011, 23:21
برای کارای خانگی,دانشجویی,...میخوام.:31:
حداکثر بدوجه:150
همونطور که گفتم کیفیت خود دستگاه و در دسترس بودن مواد مصرفی و راحتی شارژ و استفاده, برام مهمه
با تشکر

پرینتر Brother HL-2140 خوب هست :11:
در لینک پایین جوابت رو می گیری
فقط قیمت هایی که گفته شده نسبت به پارسال 20 30 تومان گرونتر هست

من دیروز خریدم 138 +کابلش 2 در مجموع 140 تومان.یک سی دی برای ویندوز 7 جدا هم توش بود

HITB0Y
18-01-2011, 17:12
سلام
ممنون از راهنمایی
گارانتی برادر معتبره؟
تو این رده قیمت hp هم چیز مناسبی هست؟!؟
آقا اشکان شما درباره هزینه های این دستگاه که خریدی تحقیق کردی؟!
تونر,کارتریج,درام,...
قضیه این چیپست و چرخ دنده چیه؟!؟
ممنون

TousanRayan
18-01-2011, 17:33
سلام
ممنون از راهنمایی
گارانتی برادر معتبره؟
تونر,کارتریج,درام,...
ممنون

سلام
به نظر من با بوجه شما و چون از چیپ و شارژ و دیگر مسائل سر در نمیاری و به درد سرش هم نمی ارزه مدل اچ پی بگیر بهتره و شارژش هم راحت تر که خودت هم می تونی توی خونه شارژش کنی
بهتر مدل برای این رنج قیمت 1005 هستش اگه هم مقداری ارزونتر می خوای می تونی مدل 1102 رو بگیری

ashkanliver
18-01-2011, 20:52
سلام
ممنون از راهنمایی
گارانتی برادر معتبره؟
تونر,کارتریج,درام,...
ممنون

گارانتی اش نیکاسا معتبره هست فروشنده گفت تا یک ماه هم گارانتی تعویض داره ولی شاید هم نداشته باشه
هزینه جانبی نداره خودت پودرش رو می خری و شارژ میکنی حدود 8 تومن میشه که چندین بار هم می شه شارژ کرد (تا 10 بار هم گفته شده) و اصلا هم با شارژ کردن هم کیفیتش کم نمی شه گفته شده با هر بار شارژ هم می تونی تا 2000 تا هم شارژ کنی قیمت کارتیج هم 35 تومن هست که فکر نکنم احتیاج به تعویض داشته باشه برای مصارف خانگی وفقط با هر بار شارژ چرخ دنده اش رو به حالت اول برمی گردونید و با این کار شمارنده دستگاه ریست می شه و احتیاجی به عوض کردن چیپست و مشکلات آن را ندارد . در مورد درام یونیت هم فکر نکنم خراب بشه بویژه برای مصارف خانگی

بعد از 20 هزار تا هم تازه شاید با تعمیر درست بشه در کل فکرتون رو با درام و درام یونیت مشغول نکنید به مشگل نمی خوری من هم زیاد به اینها توجه نکردم
تو این رنج قیمت اچ پی 1102 فکر کنم حدود 130 140 باشه هم هست که سرعتش 18 تا در دقیقه ولی برادر 22 تاست
بگفته نظر دوستان نقل قول
(عمر تونرش (1102hp )فقط واسه 800 -900 تا پرينت جواب مي ده . البته تا چند بار مي تونيد شارژش کنين که 10 تومن واستون آب مي خوره. فراموش نکنين که پرينترها بخاطر ماهيت مکانيکيشون کما بيش به تعميرات و يا سرويس نياز پيدا مي کنن.. از ويژگياش هم اينکه قطعات يدکي و تونرش همه جا هست و راحت گير مياد( مثل سامسونگ نيست!!). در کل من بعد از تجربه دوستم از خريدش منصرف شدم و واسه خودم brother 2140 خريدم . دقيقا همين قيمت . ويژگيش اينه که هم گارانتي شرکتي داره , هم تونرش بيشتر چاپ مي زته , هم روي تونرش يه پيچ داره که مي توني بازش کني خودت توش پودر بريزي . اين يعني صرفه جويي اساسي در هزينه !
بعلاوه اینها با هر بار شارژ مجدد هم از کيفيت چاپ کاسته مي شود به طوري که در بهترين حالت گراف ها به خوبي قابل رويت نيستند.و قیمت کاتریج تونرش دو برابر برادر هست یعنی 65 تا 70 تومن .)برادر با شارژ مجدد به گفته دوستان افت کیفیت نداره و قیمت کاترج تونرش 35 تومن هست با قابلیت شارژ بیشتر

و اچ پی 1102 و بیشتر پرینتر های اچ پی با این قیمت جای مخصوص برای کاغذ ندارند با حجم 150 تا کاغذ.و دلیل دیگر همین بود که برادر جای مخصوص کاغذ دارد 250 تا کشویی .ودر معرض هوا و از همه مهمتر دید نیست

من چون برای اتاقم می خواستم منظره خوبی نداره که کاغذ ها بیرون باشه به همین خاطر برادر رو خریدم که کاغذ ها در داخل جای مخصوص هستند و دیده نمی شود (شاید هم برای شما مهم نباشه )و موارد دیگر

درکل برای خونه تو رنج قیمت تک هست شک نکن ولی بازم اگه خواستی بیشتر تحقیق کن .منکه حال تحقیق کردن زیاد رو نداشتم. بین برادر و hp 1102 گیر کرده بودم که با توضیحات بالا که دادم برادر رو انتخاب کردم .و رفتم از نمایندگیش تو خیابون ایرانشهر 10 دقیقه ای خریدم امدم باز هم اگه راهنمایی بیشتری می خواستی در لینک زیر بگو حنما کمکت می کنم

hamid abdoli nasha
18-01-2011, 22:35
:42::42::42:با سلام
نحوه تنظیم کاغذ a5 در چاپگر 3کاره 4330 چگونه است لطفا مرا راهنمایی کنید
sina2000_kashan@yahoo.com
متشکرم

shahramcat
18-01-2011, 23:32
سلام

در مورد پرینتر 4کاره HP J4580 که فکس هم داره کسی نظری نداره ؟

برای خونه میخام و اینکه فکس هم استفاده بشه . مشکل خاصی نداره ؟

ممنون

amirfiri
18-01-2011, 23:38
سلام

در مورد پرینتر 4کاره HP J4580 که فکس هم داره کسی نظری نداره ؟

برای خونه میخام و اینکه فکس هم استفاده بشه . مشکل خاصی نداره ؟

ممنون
من دارم.
خوبه.مشکل خاصی باهاش نداشتم.البته اینم بگم که زیاد استفاده نکردم ازش و اولین پرینترمه!
چند روز پیش هم برای یکی خریدم 105تومن.

HITB0Y
19-01-2011, 00:24
گارانتی اش نیکاسا معتبره هست فروشنده گفت تا یک ماه هم گارانتی تعویض داره ولی شاید هم نداشته باشه
هزینه جانبی نداره خودت پودرش رو می خری و شارژ میکنی حدود 8 تومن میشه که چندین بار هم می شه شارژ کرد (تا 10 بار هم گفته شده) و اصلا هم با شارژ کردن هم کیفیتش کم نمی شه گفته شده با هر بار شارژ هم می تونی تا 2000 تا هم شارژ کنی قیمت کارتیج هم 35 تومن هست که فکر نکنم احتیاج به تعویض داشته باشه برای مصارف خانگی وفقط با هر بار شارژ چرخ دنده اش رو به حالت اول برمی گردونید و با این کار شمارنده دستگاه ریست می شه و احتیاجی به عوض کردن چیپست و مشکلات آن را ندارد . در مورد درام یونیت هم فکر نکنم خراب بشه بویژه برای مصارف خانگی

بعد از 20 هزار تا هم تازه شاید با تعمیر درست بشه در کل فکرتون رو با درام و درام یونیت مشغول نکنید به مشگل نمی خوری من هم زیاد به اینها توجه نکردم
تو این رنج قیمت اچ پی 1102 فکر کنم حدود 130 140 باشه هم هست که سرعتش 18 تا در دقیقه ولی برادر 22 تاست
بگفته نظر دوستان نقل قول
(عمر تونرش (1102hp )فقط واسه 800 -900 تا پرينت جواب مي ده . البته تا چند بار مي تونيد شارژش کنين که 10 تومن واستون آب مي خوره. فراموش نکنين که پرينترها بخاطر ماهيت مکانيکيشون کما بيش به تعميرات و يا سرويس نياز پيدا مي کنن.. از ويژگياش هم اينکه قطعات يدکي و تونرش همه جا هست و راحت گير مياد( مثل سامسونگ نيست!!). در کل من بعد از تجربه دوستم از خريدش منصرف شدم و واسه خودم brother 2140 خريدم . دقيقا همين قيمت . ويژگيش اينه که هم گارانتي شرکتي داره , هم تونرش بيشتر چاپ مي زته , هم روي تونرش يه پيچ داره که مي توني بازش کني خودت توش پودر بريزي . اين يعني صرفه جويي اساسي در هزينه !
بعلاوه اینها با هر بار شارژ مجدد هم از کيفيت چاپ کاسته مي شود به طوري که در بهترين حالت گراف ها به خوبي قابل رويت نيستند.و قیمت کاتریج تونرش دو برابر برادر هست یعنی 65 تا 70 تومن .)برادر با شارژ مجدد به گفته دوستان افت کیفیت نداره و قیمت کاترج تونرش 35 تومن هست با قابلیت شارژ بیشتر

و اچ پی 1102 و بیشتر پرینتر های اچ پی با این قیمت جای مخصوص برای کاغذ ندارند با حجم 150 تا کاغذ.و دلیل دیگر همین بود که برادر جای مخصوص کاغذ دارد 250 تا کشویی .ودر معرض هوا و از همه مهمتر دید نیست

من چون برای اتاقم می خواستم منظره خوبی نداره که کاغذ ها بیرون باشه به همین خاطر برادر رو خریدم که کاغذ ها در داخل جای مخصوص هستند و دیده نمی شود (شاید هم برای شما مهم نباشه )و موارد دیگر

درکل برای خونه تو رنج قیمت تک هست شک نکن ولی بازم اگه خواستی بیشتر تحقیق کن .منکه حال تحقیق کردن زیاد رو نداشتم. بین برادر و hp 1102 گیر کرده بودم که با توضیحات بالا که دادم برادر رو انتخاب کردم .و رفتم از نمایندگیش تو خیابون ایرانشهر 10 دقیقه ای خریدم امدم باز هم اگه راهنمایی بیشتری می خواستی در لینک زیر بگو حنما کمکت می کنم
سلام خیلی ممنونم که زحمت کشیدید و اینهمه توضیح دادید.
من کل اون اون تاپیک هم خوندم...یه چیزهایی دستگیرم شد.
به نظرم نسبت به قیمتش مدل بسیار خوبیه...و اینکه طبق توضیحات شما برای شارژ خودمون هم میتونیم اقدام کنیم.
خب احتمال 90% همینو برای خونه میگیرم.
ولی یه پرینتر چند کاره لیزری سیاه و سفید هم برای دفتر پدرم میخواستم...دوستان بهترین مدل هایی که میشناسید و امتحانشو پس دادن رو معرفی کنید.
بودجه هم حدود 300 تومان...حالا یه مقدار بالا یا پایین تر مساله ای نداره...
من خودم بیشتر نظرم روی HP M1212 NF هستش ولی اگه شما دوستان مدل بهتری سراغ دارید حتما معرفی کنید.
البته به نظر من که مبتدی هستم تنها ایرادش رزولوشن پایینش هستش...600*600
راستی کاربرد حافظه پرینتر چیه؟یعنی اونی که 8 هست با اونی که 64 هست چه فرقی میکنه؟مگه قراره پرینتر چیزیو ذخیره کنه؟!
ممنون و متشکر:40:

mohammad.t
19-01-2011, 00:46
سلام خیلی ممنونم که زحمت کشیدید و اینهمه توضیح دادید.
من کل اون اون تاپیک هم خوندم...یه چیزهایی دستگیرم شد.
به نظرم نسبت به قیمتش مدل بسیار خوبیه...و اینکه طبق توضیحات شما برای شارژ خودمون هم میتونیم اقدام کنیم.
خب احتمال 90% همینو برای خونه میگیرم.
ولی یه پرینتر چند کاره لیزری سیاه و سفید هم برای دفتر پدرم میخواستم...دوستان بهترین مدل هایی که میشناسید و امتحانشو پس دادن رو معرفی کنید.
بودجه هم حدود 300 تومان...حالا یه مقدار بالا یا پایین تر مساله ای نداره...
من خودم بیشتر نظرم روی HP M1212 NF هستش ولی اگه شما دوستان مدل بهتری سراغ دارید حتما معرفی کنید.
البته به نظر من که مبتدی هستم تنها ایرادش رزولوشن پایینش هستش...600*600
راستی کاربرد حافظه پرینتر چیه؟یعنی اونی که 8 هست با اونی که 64 هست چه فرقی میکنه؟مگه قراره پرینتر چیزیو ذخیره کنه؟!
ممنون و متشکر:40:
من پيشنهاد ميكنم يه 2140 بگير اگه خوشت اومد بعد سه كارش رو بگير!
جدي ميگم ! دستگاه 7340 از برادر همون 2140 كه بهش فكس و اسكنر اضافه شده از نظر شارژ و ... مشابه اون هست.
پرينتر از كامپيوتر دستور ميگيره بعد ميبره داخل حافظش بافر ميكنه بعد چاپ ميكنه.
هرچي پرينتر حافظش بيشتر باشه ميتونه صفحات بيشتري بدون كامپيوتر چاپ كنه مثلا 100 تا چاپ مي دي بعد كامپيوتر رو خاموش ميكني اين خودش چاپ ميكنه!

HITB0Y
19-01-2011, 00:58
من پيشنهاد ميكنم يه 2140 بگير اگه خوشت اومد بعد سه كارش رو بگير!
جدي ميگم ! دستگاه 7340 از برادر همون 2140 كه بهش فكس و اسكنر اضافه شده از نظر شارژ و ... مشابه اون هست.
پرينتر از كامپيوتر دستور ميگيره بعد ميبره داخل حافظش بافر ميكنه بعد چاپ ميكنه.
هرچي پرينتر حافظش بيشتر باشه ميتونه صفحات بيشتري بدون كامپيوتر چاپ كنه مثلا 100 تا چاپ مي دي بعد كامپيوتر رو خاموش ميكني اين خودش چاپ ميكنه!
خب جفتشو لازم داریم:31:فرصت برای تست و ...نیست!
پس منظورتون اینه که 7350 هم درام یونیت و چرخ دنده و...داره و خیلی راحت(مثل2140) شارژ میشه؟!درسته؟!
مشکل و دردسری هم نداره دیگه؟!
7340 با 7350 خیلی فرق میکنه؟
قیمتاشون حدودا چنده؟!
خواهشا توی معرفی دستگاه برای دفتر خیلی دقت کنید که ما یه وقت شرمنده پدرمون نشیم:11:
خیلی ممنون:40:

TousanRayan
19-01-2011, 12:07
بگفته نظر دوستان نقل قول

سلام :
بحث اول :
فکر تون رو به یونیک درام مشغول نکنید !!!
سوال : اگه به هر دلیلی موقع شارژش ضربه ای بخوره یا موقع پرینت کاغذی با سوزن ته گرد رد بشه و درام به خط بیافته چه کاری از دستت تون بر می یاد ؟؟؟
جواب : ( 35000 هزار تومان برایتان آب می خورد )
بحث دوم :
گفتید که کارتریجش ارزان ، حدود 35 تومان هست .
سوال : بعد از 10 بار شارژ که بسیار سود برده اید نیاز به تعویض هر سه قطعه یعنی کارتریج یونیک درام و خود دارم نیاز پیدا کردید چه ؟
جواب : 145 هزار تومان ناقابل یعنی بیشتر از قیمت پرینتر پیاده اید ( 50 هزار کارتریج - یونیک 60 هزار و درام 35 هزار تومان )

در مورد hp این شرایط دیگر نیست
یعنی هزینه ها همیشه و همه وقت در حد نا چیز بوده و از عهده هر کسی بر می آید نهایت ان تعویض کارتریج کاملش که طرح اورجنال باشد 30 تومان برایتان آب می خورد .

mohammad.t
19-01-2011, 12:29
سلام :
بحث اول :
فکر تون رو به یونیک درام مشغول نکنید !!!
سوال : اگه به هر دلیلی موقع شارژش ضربه ای بخوره یا موقع پرینت کاغذی با سوزن ته گرد رد بشه و درام به خط بیافته چه کاری از دستت تون بر می یاد ؟؟؟
جواب : ( 35000 هزار تومان برایتان آب می خورد )
بحث دوم :
گفتید که کارتریجش ارزان ، حدود 35 تومان هست .
سوال : بعد از 10 بار شارژ که بسیار سود برده اید نیاز به تعویض هر سه قطعه یعنی کارتریج یونیک درام و خود دارم نیاز پیدا کردید چه ؟
جواب : 145 هزار تومان ناقابل یعنی بیشتر از قیمت پرینتر پیاده اید ( 50 هزار کارتریج - یونیک 60 هزار و درام 35 هزار تومان )

در مورد hp این شرایط دیگر نیست
یعنی هزینه ها همیشه و همه وقت در حد نا چیز بوده و از عهده هر کسی بر می آید نهایت ان تعویض کارتریج کاملش که طرح اورجنال باشد 30 تومان برایتان آب می خورد .

اقا منم بحث دوست دارم!
اولا يونيك نه يونيت(Unit(
موقع شارژ كه كه كاري به يونيت نداري مثلا بخواي ببريش بيرون شارژ كني ميتوني بذاريش خونه.
در واقع تونركارتريج از قسمت درام يونيت جدا ميشه و ربطي به هم ندارند.
فكر نكنم هيچ انسان عاقلي كاغذ با سوزن ته گرد بفرسته حالا توي اداره ممكنه ولي توي خونه ...
اگه با احتمال 1 در 100 هم اتفاقي براي درام بيوفته مثلا خود طرف بزنه خرابش كنه ميشه 30 تومن.
بحث دوم:
بعد از هر تعداد بار در صورت شارژ صحيح هيچ مشكلي براي كارتريج پيش نمياد چرا كه مانند كارتريج هاي hp نيست كه با پين و ... كاري كردن كه كاملا يكبار مصرف باشه بعد از مدتي هم مشكلاتي مثل خروج پودر و... دچار ميشه.
در hp غالب اين است كه معمولا يك خط در ميون موقع شارژ بايد درام و مگنت(غلتك مغناطيسي) و فوم رول نياز به تعويض پيدا مي كنه كه هركدوم حدود 10 تومن هزينه داره.
حالا بريم سر سوالاتون بعد از 10 بار كارتريج رو نخواستيم خب 33 تومن مي دي براي كارتريج.
نياز نيست ساير بخش ها تعويض بشه.
يونيت درام هم كه اصلا قطعه خراب شدني نداره به جز خود درام كه اونم ميشه 30 تومن.
حالا چطور شما قيمت كارتريج رو 60 تومن در نظر گرفتيد و يكدفعه به عدد 140 رسيديد معلوم نيست.
يونيت درام فقط نگه دارنده درام هست و به جز قسمتي كه مسئول انتقال برق به درام هست چيز ديگه اي نداره.
:31:

TousanRayan
19-01-2011, 13:38
اقا منم بحث دوست دارم!
اولا يونيك نه يونيت(Unit(
......

سلام اقا محمد داشتیم
البته این یک اشتباه تایپی و بصورت مکرر تکرار شده خرده نگیرد !!! /
بعدش هم شما که کننده کار هستید چرا این مسئله رو مطرح می کنید که با یونیت هیچ کاری ندارید
خودم به شخصا بهم ثابت شده حتی برای بار اول که یونیج کاملا تمیز بود ونیاز به تمیز کردن یونیا نبود و از روی تبلی شخصی خودم برای باز کردن یونیه سرویس و باد نگرفتمش ، کار شارژ من برگشت کرد و ناچار به باز کردم و تمیز کردم یونیب شدم حالا بعد باز کردن اگه میز شما هم مثل میز کار من مقداری شیب داشته باشه اونوقته که درام غلط بخوره و 35 هزار تومان پیاده شی
اینم عکسش

عطاءش رو به لقاءش بخشیدم و یک دستگاه دیگه به شرکت انداختیم !!

mohammad.t
19-01-2011, 14:03
سلام اقا محمد داشتیم
البته این یک اشتباه تایپی و بصورت مکرر تکرار شده خرده نگیرد !!! /
بعدش هم شما که کننده کار هستید چرا این مسئله رو مطرح می کنید که با یونیت هیچ کاری ندارید
خودم به شخصا بهم ثابت شده حتی برای بار اول که یونیج کاملا تمیز بود ونیاز به تمیز کردن یونیا نبود و از روی تبلی شخصی خودم برای باز کردن یونیه سرویس و باد نگرفتمش ، کار شارژ من برگشت کرد و ناچار به باز کردم و تمیز کردم یونیب شدم حالا بعد باز کردن اگه میز شما هم مثل میز کار من مقداری شیب داشته باشه اونوقته که درام غلط بخوره و 35 هزار تومان پیاده شی
اینم عکسش

عطاءش رو به لقاءش بخشیدم و یک دستگاه دیگه به شرکت انداختیم !!

خب از خودم مي پرسيدي من نحوه سرويس درام رو بهت يادم مي دادم چرا آخه خرابكاري ميكنيد؟:31:
براي سرويس درام يونيت كافيست از سمت ديگر كه در اين عكس نشان داده نشده و درام قابل رويت است فوم زيرين رول درام رو با فشار هوا تميز كرد (البته تا زماني كه چاپ خوب باشد مشكلي نيست ولي اگه هر بار اينكار انجام بشه خيلي خوب خواهد بود) اين فوم مسئوليت تميز كردن سطح درام رو داره و پودرهاي سوخته رو جذب ميكنه.
اصلا نيازي به باز كردن درام يونيت نيست. نمي دونم بعضي از همكارها تا چيزي دستشون مياد باز ميكنن:10::31:
شما چرا اين حرف رو مي زني؟! چه ربطي داره ميز شيب داشته باشه و درام غلط بخوره اون لحظه سيل بياد!
من خودم بارها درام اندختم ولي اگه چيزي روي زمين نباشه خط بندازه روش هم اتفاقي نميوفته براش.
شما كه همكاري چرا ميگي 35 بيا خودم بهت حدود 20 ميدم:31:
تعداد بخواي كمتر هم ميشه!

در ضمن اين عكس خيلي مشكوكه اين تونر و درام مربوط به همديگر نميشن تونر 3145 مال دستگاه هاي نيمه سنگين مثل 5340 هست و درام يونيت كه گذاشتيد مال دستگاههاي سبك مثل 2140 هست به هرحال قضيه خيلي مشكوك و بو دار به نظر مي رسه:31:
شاد باشيد!:11:

TousanRayan
19-01-2011, 14:12
با اجازه تون مطلب رو همین جا تمام می کنم
فقط با این توضیح که ما دستگاه پرینتر بد نداریم ( بد شیطونه :31: ) و فقط این شرایط استفاده وارد بودن کاربر و یا خیلی از عوامل طبیعی به این موضوع مربوط میشه گاها میشه ما دستگاهی رو می فروشیم که زیاد قبولش نداریم و لی طرف مون به درستی ازش استفاده می کنه و خیرش رو می بره و گاها بهترین دستگاها توی دست بعضی ها دووم نمیاره ولی به نظر من حقیر باید از دستگاهی استفاده کرد که به خطرات احتمالی و ناشی از استفاده نا صحیح از آن زیاد متضرر نشد وسلام
خودم هم به ناچار پرینتر 1200 خودم رو فروختم به یک مدرسه ابتدایی شاید برادر بگیرم ولی توصیه نمی کنم دوستان اشتباه منو تکرار کنن :41:

بعدش هم شما همون جوه نئو مارک یا wwm که به ما فروختی ما راضی هستیم لطف کن درام هم به ما بده

mohammad.t
19-01-2011, 14:22
با اجازه تون مطلب رو همین جا تمام می کنم
فقط با این توضیح که ما دستگاه پرینتر بد نداریم ( بد شیطونه :31: ) و فقط این شرایط استفاده وارد بودن کاربر و یا خیلی از عوامل طبیعی به این موضوع مربوط میشه گاها میشه ما دستگاهی رو می فروشیم که زیاد قبولش نداریم و لی طرف مون به درستی ازش استفاده می کنه و خیرش رو می بره و گاها بهترین دستگاها توی دست بعضی ها دووم نمیاره ولی به نظر من حقیر باید از دستگاهی استفاده کرد که به خطرات احتمالی و ناشی از استفاده نا صحیح از آن زیاد متضرر نشد وسلام
خودم هم به ناچار پرینتر 1200 خودم رو فروختم به یک مدرسه ابتدایی شاید برادر بگیرم ولی توصیه نمی کنم دوستان اشتباه منو تکرار کنن :41:

بعدش هم شما همون جوه نئو مارک یا wwm که به ما فروختی ما راضی هستیم لطف کن درام هم به ما بده

چرا بحث رو تمام كنيد ادامه بديد تا دوستان هم از تجربه شما استفاده كنند.
بد يا خوب بودن پرينتر براساس نوع كاربردش تعيين ميشه.
براي خونه اي كه هفته اي 5 برگه چاپ مي كنه هر دستگاهي خوب هست ولي براي مدرسه اي كه دستگاه كپي نداره و تمام برگه ها رو با پرينتر مي زنه يك دستگاه هايي مثل سامسونگ براش بد خواهد بود.

من كه بهت گفتم تو كار خريد و فروش نيستم و علاقه چنداني ندارم به اين كار ما كه شهرستانيم از تهران ميگيريم حالا بخوايم بگيريم و دوباره بفرستيم شهر ديگه چه شود:31:
من حتي فروش پودر هم ندارم هرچي ميخريم براي خدمات شارژ هست.
تازه من كه آدرس با قيمت خوب هم براي wwm دادم بهتون.
ولي براي درام قيمت يكي از همكارهاي تهران همين حدود هست كه مي فرسته.
موفق باشي.

TousanRayan
19-01-2011, 17:30
در ضمن اين عكس خيلي مشكوكه اين تونر و درام مربوط به همديگر نميشن تونر 3145 مال دستگاه هاي نيمه سنگين مثل 5340 هست و درام يونيت كه گذاشتيد مال دستگاههاي سبك مثل 2140 هست به هرحال قضيه خيلي مشكوك و بو دار به نظر مي رسه:31:
شاد باشيد!:11:
این ست خود دستگاه بوده یعنی اشتباه گذاشته بودند
یا اگه مال هم نباشه روش جا میشه ؟ کار می کنه ؟ یا کار نمی کنه ؟
مگه میشه نونیب و کارتریج های مختلف به هم دیگه بخورند
قضیه چطور مشکوکه
شرکت تهرانی جابجا کرده تقلبی به ما انداخته ؟
روی یونیط نوشه DR-3115 و روی کارتریج TN-3145

amirfiri
19-01-2011, 17:51
کسی هست که ورژن 13 برنامه پرینتر HP (مخصوص7) رو نصب کرده باشه و مشکلی هم نداشته باشه؟!
من رو هر دوتا سیستم باهاش مشکل دارم و اصلا برنامه باز نمی شه و ارور می ده که دوباره نصب کن!

TousanRayan
20-01-2011, 10:50
سلام دوستان
کارتریج کانن LBP 2000 میخوام کی میدونه کجا دارن
اینم عکسش

neoanderson
20-01-2011, 13:29
من hp deskjet 5550 دارم امروز یه کارتریج سیاه براش خریدم از اصفهان (خیابان طالقانی) یه قیمت 17000 تومن
ایا میشه این کارتریج ها را شارژ کرد ؟.
اگه بله جایی را میشه برای شارژ مجددش تو اصفهان معرفی کنید ؟
خودم نمیتونم؟

mohammad.t
20-01-2011, 13:42
من hp deskjet 5550 دارم امروز یه کارتریج سیاه براش خریدم از اصفهان (خیابان طالقانی) یه قیمت 17000 تومن
ایا میشه این کارتریج ها را شارژ کرد ؟.
اگه بله جایی را میشه برای شارژ مجددش تو اصفهان معرفی کنید ؟
خودم نمیتونم؟

56 , 57 هستن كارتريجاش؟
يه كم ارزون گرفتيد من حدسم اينه كه كارتريج طرح بهتون دادن البته نديده نميشه نظر داد.
بله ميشه چندين بار شارژ كرد.
اگه كيت شارژ بگيريد راحت مي تونيد خودتون شارژ كنيد(از همون جايي كه گرفتيد بگيد كيت شارژش رو بده!)
البته من خودم قرار بوده ظرف چند روزه آينده آموزش شارژشون رو روي سايت بذارم.

mohammad.t
21-01-2011, 00:36
الوعده وفا:

HITB0Y
21-01-2011, 01:10
خب بحثی که بین آقای حمیدپور و آقا محمد بر سر برتری برادر یا اچ پی پیش اومد منو خیلی خیلی مردد کرد!!!
حالا من واقعا گیج شدم که کدوم بهتره,کدوم بدتره؟!؟
دوستان خواهش میکنم یه طوری که یه شخص کم اطلاع از پرینتر بتونه متوجه بشه توضیح بدید که کدوم بهتره و چرا؟!
لطفا به طور کامل مزیت ها و معایب برادر و اچ پی رو با هم مقایسه کنید که یک بار برای همیشه همه کاربرا به یک مقایسه و نتیجه گیری منطقی برسن و بهترین گزینه رو انتخاب کنن!
مثلا الان خود من بین 7350 برادر و 1212nf اچ پی شک دارم و واقعا نمیدونم کدومو انتخاب کنم؟!
با تشکر :40:

Alireza-Khan
21-01-2011, 01:45
سلام دوستان ! خواهش میکنم جواب منو بدید ؛ کار خیلی خیلی ضروری دارم که باید با پرینتر انجام بدم .
پرینتر من Canon Laser Shot LBP-1120 هست . ویندوز 7 نصب کردم ، درایورش رو هم از سایتش دانلود کردم ! ولی نفهمیدم باید چیکار کنم ! خودش سرچ کرد و پرینتر رو نصب کرد و الان شناخته ! ولی وقتی میخوام پرینت بگیرم با این پیغام روبرو میشم :

در نت پد و... هم با همین پیغام روبرو میشم . ولی به جای ورد ، نت پد مینویسه !!!!

دوستان تمنا میکنم از هیچ کمکی دریغ نکنید ! جوت شدیدا محتاج نظراتتون هستم ! :41::40:

خواهش میکنم .... ! :41:

alenkita
21-01-2011, 08:20
باسلام
من يه پرينتر 1102 خريدم ولي وقتي باهاش پرينت ميگيرم چاپ درست وسط نميفته و مخصوصا قسمت پايينش زياد سفيد ميزنه يعني چاپ بالا ميفته.
در ضمن هرچي هم تو تنظيماتش دستكاري كردم نشد.
كسي ميتونه راهنمايي كنه؟
ممنون ميشم

mohammad.t
21-01-2011, 10:10
باسلام
من يه پرينتر 1102 خريدم ولي وقتي باهاش پرينت ميگيرم چاپ درست وسط نميفته و مخصوصا قسمت پايينش زياد سفيد ميزنه يعني چاپ بالا ميفته.
در ضمن هرچي هم تو تنظيماتش دستكاري كردم نشد.
كسي ميتونه راهنمايي كنه؟
ممنون ميشم

شما سايز كاغذ رو در تنظيمات پرينتر روي آ4 بذاريد احتمالا درست ميشه
در برنامه ورد هم سايز كاغذ آ4 باشه

mohammad.t
21-01-2011, 18:49
بيايد اينجا كليپ هم اضافه كردم:

alenkita
22-01-2011, 07:31
شما سايز كاغذ رو در تنظيمات پرينتر روي آ4 بذاريد احتمالا درست ميشه
در برنامه ورد هم سايز كاغذ آ4 باشه
سايز رو a4 گرفتم نشد وقتي سايز رو leter ميزارم بزرگتر و نرمالتر ميزنه ولي بازم درست نيست
چكار كنم؟

mohammad.t
22-01-2011, 09:12
سايز رو a4 گرفتم نشد وقتي سايز رو leter ميزارم بزرگتر و نرمالتر ميزنه ولي بازم درست نيست
چكار كنم؟

شما چي چاپ مي كني؟
ميگم اگه از داخل word چاپ ميكني تو خود word هم بايد سايز كاغذ روي A4 باشه.
تنظيمات پرينتر كه بلدي اونم روي A4 باشه.
كاغذ نامه كمي از A4 بزرگتر هست .
از داخل برنامه هاي ديگه مثل pdf يا اصلا يه عكس چاپ كن ببين نتيجه چطوره.

farzad_mnm
22-01-2011, 12:03
سلام به همه اساتید
بین دو مدل:
HP Deskjet D2050
HP Deskjet F4235
کدام رو پیشنهاد میکنین ؟
کلا تو رنج 60 تا 70 چند کاره که پرینت خوبی داشته باشه و شارز بشه چی پیشنهاد میکنین ؟
سه کاره خوب دانشجویی میخوام

mohammad.t
22-01-2011, 15:22
سلام به همه اساتید
بین دو مدل:
HP Deskjet D2050
HP Deskjet F4235
کدام رو پیشنهاد میکنین ؟
کلا تو رنج 60 تا 70 چند کاره که پرینت خوبی داشته باشه و شارز بشه چی پیشنهاد میکنین ؟
سه کاره خوب دانشجویی میخوام

دوست عزيز زياد تفاوت قابل ملاحظه اي به لحاظ فرآيند پرينت ندارند.
من بودم شايد 4235 رو ترجيح مي دادم.
همين ها انتخاب خوبيه آموزش شارژ هم كه گذاشتم.

Greight
23-01-2011, 23:49
دوستان کسی اطلاع داره پودر تونر Samsung CLP 315 آیا تو بازار هست و اگه هست همین که بگیم تونر clp 315 نوع مشخص میشه برای فروشنده یا کد خاصی داره؟

photolife
24-01-2011, 10:15
سلام
در مورد دستگاههای سابلیمیشن کی اطلاعات کافی داره لطفا به این سوالات جواب بده
1 - چند ساله این دستگاهها به ایران اومدن؟
2 - کیفیت کارشون چقدره؟ ماندگاری کارشون؟ و ماندگاری خود دستگاهها؟
3 - کارشون چقدر مشتری پسنده؟ یعنی میشه با ابتکار و خلاقیت یه کار خوب با قیمت خوب ارائه کرد؟
4 - غیر از چین مارک دیگری از اینا تو ایران هست؟
5 - میشه از تلفیق اینا با چاپ سیلک کار بهتری ارائه داد؟ اصلا این دو مقوله با هم سازگاری دارن؟
مرسی

mohammad.t
24-01-2011, 12:53
سلام
3 - کارشون چقدر مشتری پسنده؟ یعنی میشه با ابتکار و خلاقیت یه کار خوب با قیمت خوب ارائه کرد؟
5 - میشه از تلفیق اینا با چاپ سیلک کار بهتری ارائه داد؟ اصلا این دو مقوله با هم سازگاری دارن؟
مرسی

تا اونجايي كه به كار من مربوط ميشه از پرينترهاي معمولي استفاده ميكنن.
مثلا يه اپسون r290 داره كه تانك روش نصبه و توي تانك از رنگهاي سابليميشن(چاپ تصعيدي) استفاده مي كنن.
خب قاعدتا هزينه چنداني هم براشون نداره و كار با كيفيتي هم از آب در مياد.
روي اين برگه هاي مخصوص چاپ و روي ليوان و بشقاب و ... پرس ميكنن.
مشتري ها هم اكثرا براشون جذابه خيلي سريع گوشي موبايلشون رو از جيبشون ميارن بيرون يه عكس بلوتوث ميكنن بعد تصويرشون رو روي ليوان يا بشقاب يا سيني! ميبينن:31:

photolife
24-01-2011, 15:01
ممنون از پاسختون
اما مفصل تر میشه پاسخ بدین یعنی به همه اون سوالاتی که بنده نوشتم؟

mohammad.t
25-01-2011, 01:56
ممنون از پاسختون
اما مفصل تر میشه پاسخ بدین یعنی به همه اون سوالاتی که بنده نوشتم؟

1-نمي دونم چند سالي هست (مهمه؟)
2-كيفيت خوبه و قابل قبول البته به جنس مواد مصرفي هم ربط داره ماندگاري دستگاه به نوع رنگ مصرفي بستگي داره و يك پرينتر معمولي هست
3-خيلي بيشتر بچه ها جذب ميشن زوج هاي جوان(:31:) قيمت كه سود داره! چاپش چيزي نميشه پولش.
4-بستگي داره
5-نمي دونم
مفصل اگه بخواي تو اينترنت سرچ كنيد ولي توي حوزه اين بخش سوال داشتيد بيشتر توضيح مي ديم.

Pooryia_khan
25-01-2011, 21:14
با سلام

من راهنمايي مي خواستم :

من دنبال يه پرينتر جوهرافشان رنگي مي گردم كه بتونه برام روي كاغذ گلاسه (البته نه زياد كاغذ كلفت) يا مقواي ديگه ايي كه بشه براي كاور برنامه يا بازي استفاده كرد چاپ كنه .

تعداد چاپم حداكثر هفته اي 50 الي 60 تا هست . البته هزينه پايين شارژ برام خيلي مهمه . تا حدود 100 هزار تومان
ممنون . يه مدلي معرفي كنيد كه بتونم به راحتي پيدا كنم . چون شهرستان (كرمان) هستم .

mohammad.t
25-01-2011, 22:07
با سلام

من راهنمايي مي خواستم :

من دنبال يه پرينتر جوهرافشان رنگي مي گردم كه بتونه برام روي كاغذ گلاسه (البته نه زياد كاغذ كلفت) يا مقواي ديگه ايي كه بشه براي كاور برنامه يا بازي استفاده كرد چاپ كنه .

تعداد چاپم حداكثر هفته اي 50 الي 60 تا هست . البته هزينه پايين شارژ برام خيلي مهمه . تا حدود 100 هزار تومان
ممنون . يه مدلي معرفي كنيد كه بتونم به راحتي پيدا كنم . چون شهرستان (كرمان) هستم .

اينجا رو ببينيد تا ادامه بديم.

Pooryia_khan
25-01-2011, 22:13
اينجا رو ببينيد تا ادامه بديم.

ممنون بابت پاسخگويي

من تايپيكي رو كه گفتيد مطالعه كردم و دستگاه رو هم تو سايت ديجي كالا ديدم .
مقواي گلاسه رو مي تونه چاپ كنه ؟ هزينه شارژش چقدره ؟

در ضمن برام سه كاره يا تك كاره بودنش برام مهم نيست . چون هم يك پرينتر سه كاره سياه و سفيد دارم هم دستگاه فتوكپي شارپ .

mohammad.t
25-01-2011, 22:20
ممنون بابت پاسخگويي

من تايپيكي رو كه گفتيد مطالعه كردم و دستگاه رو هم تو سايت ديجي كالا ديدم .
مقواي گلاسه رو مي تونه چاپ كنه ؟ هزينه شارژش چقدره ؟

ببينيد ما اساندارد داريم تو بحث كاغذ.
كاغذهاي معمولي 80 گرمي هستند واين پرينتر ميتونه تا 265 گرمي رو چاپ كنه(مثل كاغذهاي تمام گلاسه مخصوص عكس) حالا ديگه فرقي نمي كنه مقوا باشه يا گلاسه مهم وزن كاغذ هست.
اين پرينتر مشكلي نداره براي چاپ روي كاغذ گلاسه.
شارژ و هزينه ها :

Pooryia_khan
25-01-2011, 22:29
ببينيد ما اساندارد داريم تو بحث كاغذ.
كاغذهاي معمولي 80 گرمي هستند واين پرينتر ميتونه تا 265 گرمي رو چاپ كنه(مثل كاغذهاي تمام گلاسه مخصوص عكس) حالا ديگه فرقي نمي كنه مقوا باشه يا گلاسه مهم وزن كاغذ هست.
اين پرينتر مشكلي نداره براي چاپ روي كاغذ گلاسه.
شارژ و هزينه ها :

ممنون

البته من خودم پرينترهامو شارژ نمي كنم . مي خوام بدونم :

1) كارتيج اوليه اي كه روي دستگاه هست تا قدر چاپ مي كنه چون از چند نفر شنيدم كه اينا دمو هست و 100 تا بيشتر نميره .
2) اگر اين چاپگر رو بيارن بيش شما براي شارژ چقدر هزينه داره .
3) آيا شارژ تونر اين چاپگرها بعد از چند باز تاثيري تو كيفيت داره يا نه ؟

mohammad.t
25-01-2011, 23:05
ممنون

البته من خودم پرينترهامو شارژ نمي كنم . مي خوام بدونم :

1) كارتيج اوليه اي كه روي دستگاه هست تا قدر چاپ مي كنه چون از چند نفر شنيدم كه اينا دمو هست و 100 تا بيشتر نميره .
2) اگر اين چاپگر رو بيارن بيش شما براي شارژ چقدر هزينه داره .
3) آيا شارژ تونر اين چاپگرها بعد از چند باز تاثيري تو كيفيت داره يا نه ؟

100 تا چي؟
عكس بزني آره همين قدر ميزنه نه بيشترين مقداري كه ميزني با كارتريج اصل يا فابريك هست.
شارژ مخصوصا اگه جنس رنگ خوب نباشه كمتر ميزنه.
خب بسته به طرف داره و نوع رنگ!
5000 تومن ميگيرم براي هر دو.
البته هستن اينجا با 3 تومن هم هردو رو شارژ ميكنن(براي نوع رنگ)
تونر بهش نميشه گفت چون تونر پودر هست!
بستگي داره به نوع جوهر و سرويسي كه روي كارتريج انجام بشه كه در اون صورت نه تاثيري نداره واينكه نذاريد خشك بشه.

Pooryia_khan
25-01-2011, 23:11
100 تا چي؟
عكس بزني آره همين قدر ميزنه نه بيشترين مقداري كه ميزني با كارتريج اصل يا فابريك هست.
شارژ مخصوصا اگه جنس رنگ خوب نباشه كمتر ميزنه.
خب بسته به طرف داره و نوع رنگ!
5000 تومن ميگيرم براي هر دو.
البته هستن اينجا با 3 تومن هم هردو رو شارژ ميكنن(براي نوع رنگ)
تونر بهش نميشه گفت چون تونر پودر هست!
بستگي داره به نوع جوهر و سرويسي كه روي كارتريج انجام بشه كه در اون صورت نه تاثيري نداره واينكه نذاريد خشك بشه.

خوب اگه من درست متوجه شده باشم .

من بايد براي شارژ هر دو تا تقريبا 1000 تومان حداكثر هرينه كنم. براي چه تعداد چاپ عكس ؟
اگر با 10000 تومان 1000 عكس بزنه كه عاليه ؟!!!

بعد يه سئوال بي ربط به تايپيك :‌شما با دستگاه كپي Sharp AR-M207 هم آشنايي داريد ؟‌اگر آره كه من سئوالم رو بصورت پيام خصوصي بپرسم ؟

mohammad.t
25-01-2011, 23:27
خوب اگه من درست متوجه شده باشم .

من بايد براي شارژ هر دو تا تقريبا 1000 تومان حداكثر هرينه كنم. براي چه تعداد چاپ عكس ؟
اگر با 10000 تومان 1000 عكس بزنه كه عاليه ؟!!!

بعد يه سئوال بي ربط به تايپيك :‌شما با دستگاه كپي Sharp AR-M207 هم آشنايي داريد ؟‌اگر آره كه من سئوالم رو بصورت پيام خصوصي بپرسم ؟

1000 تومن براي شارژ خودتون هست.
نه كمتر در نظر بگيريد فرض كنيد با 10000 تومان 500 تا بزنه.
نه آشنايي ندارم ولي اگه 3 كاره ليزري ميخواي بگو راهنماييت كنم.

*m_ahmady*
26-01-2011, 16:22
سلام
من يك پرينتر 4 كاره ليزري سياه سفيد ميخواهم بخرم زير 340 تومن و چيزهايي كه واسم مهم هست:
1-بعد از شارژ كارتريج عكسهارو كمرنگ نزنه آخه 1005 دارم شارژ كردمش ديگه اصلا عكسهايا حتي pdf رو هم خيلي كم رنگ ميزنه
2-به راحتي بشه شارژ كرد
3-كارتريجش دير خراب بشه
4- تعداد پرينت از نظر تعداد هر چه بالاتر باشه بهتره
5- خرابيش دستگاه كم باشه
6- قيمت كارتريج اون ارزون باشه
حلا فكسش گوشي داشته باشه يا نه مهم نيست
dpi اسكنر و كپي هم مهم نيست ولي پرينتر بالا باشه بهتره مثلا 1200*1200
تو همين قسمت هم خوندم كه كارتريچ بعضي سامسونگ ها مثل scx-4623 پرسي هست پس براي شارژ كردن سخته
چند مودل رو ديدم مثلا scx-4824 و scx-4623 سامسونگ و 1319f و 1214 اچ پي
حلا موندم كدوم اصلا بهتره اچ پي يا سامسونگ؟
كدوم مدلش؟
لطفا كمكم كنيد ممنون ميشم

*m_ahmady*
26-01-2011, 16:24
سيبسيبلبالباتتلانتن

marvel_malayer
26-01-2011, 21:25
سلام دوستان برای چاپ عکس کدوم یک از برندهای زیر بهترند
اچ پی
اپسون

دوستم یه t 27 اپسون تمییز با تانک رنگ داره میده 65 تومن به نظر شما ارزش داره بخرمش
اصلا پرینتر دسته دوم خریدش به صرفه هست ؟

photolife
27-01-2011, 12:52
سلام
اگه هد پرینتر خشک بشه راهی برا درمانش هست یا باید فاتحشو خوند
نکته دیگه اگه واسه یه سفر مثلا 10 روزه نشد از پرینتر استفاده کرد میشه کاری کرد که هد خشک نشه مثلا هد رو جدا کرد یا هر کاری که بشه جلوی این ضررو بشه گرفت
ممنون

mohammad.t
27-01-2011, 19:18
سلام
اگه هد پرینتر خشک بشه راهی برا درمانش هست یا باید فاتحشو خوند
نکته دیگه اگه واسه یه سفر مثلا 10 روزه نشد از پرینتر استفاده کرد میشه کاری کرد که هد خشک نشه مثلا هد رو جدا کرد یا هر کاری که بشه جلوی این ضررو بشه گرفت
ممنون

نه خب جوهر خشك شاده داخلش بايد با كمك راههايي از محلول و ... گرفته بايد بازش كرد.
به زمانش هم ربط داره اگه يه 6 ماه مونده باشه تقريبا بايد قيدش رو زد.
البته در مراحل ابتدايي از تنظيمات چاپگر كلين هم جوابگو است!
تو اونهايي كه كارتريج وهد يكجا درمياد يه كارهاي عجيب غريبي ميكنن!ميگن بذاريد توي يخچال بعد كه خواستيد استفاده كنيد تو معرض بخار آب بگيريد كه البته اين سري چون هد دم دست هست راحت تر باز ميشه.
در مورد اونها كه هد داخل هست هم يك سري محلول هست كه روي محل قرار گيري هد ميذارند تا خشك نشه.
ولي به طور كلي 10 روز زمان زيادي نيست.
و جالب تر اينكه حتي روشن و خاموش كردن دستگاه هم از خشك شدن هد جلوگيري ميكنه!

marvel_malayer
27-01-2011, 22:12
این وسط فقط ما بو میدیم که کسی جواب مارو نمیده؟؟؟؟؟ دمتون گرم جواب منم رو هم بدید

دوستان نظرتون راجع به HP Photosmart Plus B209 چیه ایا میشه روش تانک بست ؟ کیفیت خوبی داره؟

mohammad.t
27-01-2011, 23:10
سلام دوستان برای چاپ عکس کدوم یک از برندهای زیر بهترند
اچ پی
اپسون

دوستم یه t 27 اپسون تمییز با تانک رنگ داره میده 65 تومن به نظر شما ارزش داره بخرمش
اصلا پرینتر دسته دوم خریدش به صرفه هست ؟

----------------------------------------------- دمتون گرم جواب منم رو هم بدید

دوستان نظرتون راجع به HP Photosmart Plus B209 چیه ایا میشه روش تانک بست ؟ کیفیت خوبی داره؟

دوست عزيز كاري كه عوض داره كه گله نداره
فراموش شده بوديد اين وسط:31:

اچ پي يا اپسون:
براي خونه و مصرف كم اچ پي
براي چاپ زياد با سرعت خوب و نصب تانك و خلاصه كسب و كار اپسون.
حالا چرا ميگم چون اپسون ها هزينه هاي نگه داري زيادي براي كاربران خونگي داره ولي كاربر حرفه اي تانك نصب ميكنه و مدت زيادي هم بدون استفاده نمي ذارش.
نه پرينتر دست دوم اونم دستگاهي كه تانك روش هست اصلا توصيه نميشه مثل يه ماشين ميمونه كه قبلا تاكسي بوده چيزي جاش نمونه!(چه مثالي زدم!)
پرينتر دست دوم جوهر افشان رو اگه يك چهارم قيمت بخريد اونوقت شايد به صرفه باشه.

سوال دوم هم گفتم كه تانك مي خوايد نصب كنيد يا مصرف خونگي داره.
فكر هم نمي كنم كسي هوس كنه توي خونه با هفته اي چند برگه چاپ تانك نصب كنه.
دستگاه اپسون به دليل پمپ قوي مناسب نصب تانك هستند.

marvel_malayer
28-01-2011, 12:21
محمد جان دستنت درد نکنه
حالا اگه منHP Photosmart Plus B209 هزینه شارژش هر دفعه چقدر در میاد /
مثلا رنگهای یک لیتری بخرم و خودم شارژش کنم ؟
اصلا قیمت این پرینتر چقدره تو دیجی زده 135 تومن درسته یا ارزون تر هم میشه خرید

mohammad.t
28-01-2011, 12:50
محمد جان دستنت درد نکنه
حالا اگه منHP Photosmart Plus B209 هزینه شارژش هر دفعه چقدر در میاد /
مثلا رنگهای یک لیتری بخرم و خودم شارژش کنم ؟
اصلا قیمت این پرینتر چقدره تو دیجی زده 135 تومن درسته یا ارزون تر هم میشه خرید

شارژ نميشه كارتريج هاي خودش.
مگه ببينيد كارتريج هاي قابل شارژش پيدا ميشه يا نه.
اونوقت رنگ يك ليتري بگيريد هزينه شارژ مياد پايين.
خب ديجي كالا حداقل اينه كه ارسال رايگان داره پس نتيجه ميشه گرفت كه كمتر ميشه خريد.
اگه كسي تهران باشه و بگرده كمتر پيدا ميكنه ولي معمولا شهرستانها اگه از ديجي كالا گرون تر ندن ارزون تر نميدن.

marvel_malayer
28-01-2011, 13:27
از این نوع کارتریج می خوره شماره 564
قابل شارژش پیدا میشه؟
این جریان خشک شدن هد چی هست ؟

mohammad.t
28-01-2011, 13:40
از این نوع کارتریج می خوره شماره 564
قابل شارژش پیدا میشه؟
این جریان خشک شدن هد چی هست ؟

بايد بگردي. احتمالا پيدا ميشه.
از بودن كه هست فقط كجا دارن معلوم نيست!
تمام جوهر افشانها اگه مدتي بدون استفاده بمونن جوهر توي هد خشك ميشه و عمل چاپ انجام نميشه.
اين مدلي كه انتخاب كرده ايد هدش ثابت هست و داخل دستگاه و اگه خشك بشه تقريبا بايد دستگاه رو كنار بذاريد.
چون هزينه تعويض هد خيلي زياده و خب مي بيني اگه دستگاه نو بگيري هم هدت نو هست هم كارتريج فابريك روش هست!
حالا اون تاپيك شارژ هست كه احتمالا سر زدي اونها مدلهايي هستند كه هد روي كارتريج هست.
درسته قيمت كارتريج زياد ميشه اما در عوض راحت تر ميشه خشكي هد رو برطرف كرد و درنهايت با تعويض 2 تا كارتريج هد هم عوض ميشه و دستگاه مثل روز اولش ميشه.

marvel_malayer
28-01-2011, 13:44
حالا اون تاپيك شارژ هست كه احتمالا سر زدي اونها مدلهايي هستند كه هد روي كارتريج هست.
درسته قيمت كارتريج زياد ميشه اما در عوض راحت تر ميشه خشكي هد رو برطرف كرد و درنهايت با تعويض 2 تا كارتريج هد هم عوض ميشه و دستگاه مثل روز اولش ميشه

دوست عزیز شما یه مدل به من معرفی کن فقط برای چاپ عکس می خواهم

mohammad.t
28-01-2011, 14:32
دوست عزیز شما یه مدل به من معرفی کن فقط برای چاپ عکس می خواهم

من همش دارم يه مدل معرفي ميكنم فكر كنم بچه ها دارن فكر ميكنن يه چند هزارتايي از خارج وارد كردم:31:
c4683 اچ پي يا موارد مشابه از سري photosmart

marvel_malayer
28-01-2011, 16:41
c4683 این دو کارتریج هست کیفیت عکس خوب می زنه

HP Photosmart Plus B209 به نظرت خوب نیست از کجا باید بفهم که هدش از کارتریج جداست

mohammad.t
28-01-2011, 18:05
c4683 این دو کارتریج هست کیفیت عکس خوب می زنه

HP Photosmart Plus B209 به نظرت خوب نیست از کجا باید بفهم که هدش از کارتریج جداست

كيفيتش خوبه
شما تاپيك شارژ رو ببين كارتريج هاش رو مقايسه كن با مال اين متوجه ميشي.
دستگاه خوبيه فقط نبايد بدون استفاده بذاريش و اينكه كارتريج هاش شارژ نميشه

P A R S A
29-01-2011, 00:41
سلام
خوبین!؟
من برای خونه (کارهای سبک) یه سه کاره میخوام بگیرم، اچ.پی خوبه!؟

mohammad.t
29-01-2011, 01:13
سلام
خوبین!؟
من برای خونه (کارهای سبک) یه سه کاره میخوام بگیرم، اچ.پی خوبه!؟
ليزري سياه و سفيد
يا جوهر افشان رنگي؟
اچ پي كه هميشه خوبه!
مورد مصرف؟ تعداد چاپ در هفته؟ سقف هزينه؟

P A R S A
29-01-2011, 02:45
ليزري سياه و سفيد
يا جوهر افشان رنگي؟
اچ پي كه هميشه خوبه!
مورد مصرف؟ تعداد چاپ در هفته؟ سقف هزينه؟
جوهر افشان رنگی
مورد مصرف هم پرینت متن و مقاله و فرم و ...، بعضی وقت ها عکس، کپی و اسکن هم زیاد لازم میشه!:31:
تعداد چاپ رو نشمردم!:19:
هزینه هم خیلی کم!:31:
من یه مدل از سری Photo Smart دیدم، وایرلس هم داره، رنگ هاش هم از هم جداست (حالا رنگ های جدا به صرفه تره یا یه کارتریج رنگی، یه سیاه!؟)، فقط راجع به برند HP میخوام مطمئن بشم...

mohammad.t
29-01-2011, 12:31
جوهر افشان رنگی
مورد مصرف هم پرینت متن و مقاله و فرم و ...، بعضی وقت ها عکس، کپی و اسکن هم زیاد لازم میشه!:31:
تعداد چاپ رو نشمردم!:19:
هزینه هم خیلی کم!:31:
من یه مدل از سری Photo Smart دیدم، وایرلس هم داره، رنگ هاش هم از هم جداست (حالا رنگ های جدا به صرفه تره یا یه کارتریج رنگی، یه سیاه!؟)، فقط راجع به برند HP میخوام مطمئن بشم...

در مورد برند hp فكر نكنم كسي وجود داشته بشه كه باهاش مخالف باشه:31:
چون درسته كه گارانتي رسمي نداره ولي در عوض از لحاظ كيفيت ساخت و فراوان بودن قطعات مورد نياز در بازار حرف اول رو ميزنه.
يه كارتريج رنگي يه سياه كه مثل اينجاست ديگه زياد درموردش بحث نكنيم:

حسن رنگهاي جدا در افزايش سرعت چاپ و نيز بهينه شدن مصرف جوهر ميشه.
عيبشون هم اينه كه اكثرا قابل شارژ نيستند و هربار بايد كارتريج نو براشون تهيه بشه.
عيب ديگه اينه كه هد در دسترس نيست و داخل دستگاه هست.

P A R S A
29-01-2011, 14:30
در مورد برند hp فكر نكنم كسي وجود داشته بشه كه باهاش مخالف باشه:31:
چون درسته كه گارانتي رسمي نداره ولي در عوض از لحاظ كيفيت ساخت و فراوان بودن قطعات مورد نياز در بازار حرف اول رو ميزنه.
يه كارتريج رنگي يه سياه كه مثل اينجاست ديگه زياد درموردش بحث نكنيم:

حسن رنگهاي جدا در افزايش سرعت چاپ و نيز بهينه شدن مصرف جوهر ميشه.
عيبشون هم اينه كه اكثرا قابل شارژ نيستند و هربار بايد كارتريج نو براشون تهيه بشه.
عيب ديگه اينه كه هد در دسترس نيست و داخل دستگاه هست.
گارانتی و اینا مسئله ای نیست، من ایران نیستم.
من رفتم اون تاپیک ولی خیلی متوجه نشدم، که کدوم بهتر هست!:13:
شارژ و اینا هم اصلا مهم نیست، چون من این کار رو نمیکنم، فقط رنگ اصلی میتونم بخرم!:31:
حالا هد در دسترس باشه یا نباشه، چه مزیت یا چه عیبی داره!؟:19:

mohammad.t
29-01-2011, 14:39
گارانتی و اینا مسئله ای نیست، من ایران نیستم.
من رفتم اون تاپیک ولی خیلی متوجه نشدم، که کدوم بهتر هست!:13:
شارژ و اینا هم اصلا مهم نیست، چون من این کار رو نمیکنم، فقط رنگ اصلی میتونم بخرم!:31:
حالا هد در دسترس باشه یا نباشه، چه مزیت یا چه عیبی داره!؟:19:
عجب!
پس خوبه از همون 2 كارتريجه ها بگير چون شما كه رنگ اصلي ميگيري خيلي خوبه(مايه دار:31:)
توي دستگاهايي كه هد روي كارتريج هست به قول معروف با تعويض كارتريج دستگاه عوض ميشه.
چون ديگه كل سيستم چاپ عوض ميشه و دستگاه مثل روز اول ميشه.
اما اگه مخزن هاي رنگ جدا و هد داخل دستگاه باشه و مثلا هد در اثر عدم استفاده طولاني مدت خراب شده باشه ديگه با تعويض كارتريج ها مشكل حل نميشه و هد هم بايد عوض بشه.
شما كه هميشه ميخواي براش كارتريج فابريك بخري خيلي خوبه هر بار كه عوض كني مطمئن هستي كه دستگاه مثل روز اولش كار ميكنه.

M1450M
29-01-2011, 15:32
نظرتون hp color lazer jet cp1215 چیه ؟ واسه مغازه میخوام
قیمتش چقدره ؟
تو همین حدود پرینتر بهتری کسی سراغ داره ؟
یه اسکنر خوب هم معرفی کنید ممنون میشم( با ذکر قیمتش) .

P A R S A
29-01-2011, 15:42
Canon چی!؟
دو کارتریجه کانون هم همینطوره!؟