PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و مشکلات جزئی در مورد هر نوع چاپگـــــــــر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

n_dh64
03-06-2010, 01:57
سلام دوستان
من می خواستم پرینتر بخرم لیزری بیشتر برای چاپ عکس که با دوربین دیجیتال می ندازم بگیرم
به نظر شما پرینتر Samsung CLP-315 نسبت به قیمتش خوبهو بدرد من
می خوره
هزینه شارژ آن چقدر است؟
عمر مفید درام آن چند صفحه می باشد لطفا استادان راهنمایی جامع کنید
با تشکر

n_dh64
04-06-2010, 04:14
سلام دوستان
من می خواستم پرینتر بخرم لیزری بیشتر برای چاپ عکس که با دوربین دیجیتال می ندازم بگیرم
می خوره
هزینه شارژ آن چقدر است؟
با تشکر

دوستان راهنمایی نمی کنید؟؟

mjzaret
04-06-2010, 14:15
سلام دوستان
می خوره
هزینه شارژ آن چقدر است؟
با تشکر

من خودم پرینتر CLP-315 دارم. پودرش تموم شده و هنوز اقدام به شارژش نکردم.

قیمت پودرش هر کدوم 12 هزار تومن هست. البته برای یه بار شارژ.

آموزش شارژ کردن این نوع کارتریج هم در لینک زیر اومده و خیلی زیاد هم سخت نیست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من که ازش راضی بودم. کیفیت چاپش خوبه و سرعت بالایی هم داره.

از لحاظ جا و مکانی که اشغال میکنه هم راضی کننده هست.

شاد باشید :40:

n_dh64
04-06-2010, 16:59
سلام با تشکر از جواب شما
به نظر شما این مدل بهتر است یا hp1215 خرچ کدوم پائین تر هست؟

TousanRayan
05-06-2010, 09:37
سلام با تشکر از جواب شما
به نظر شما این مدل بهتر است یا hp1215 خرچ کدوم پائین تر هست؟

سلام
در مورد پرینتر های لیزر رنگی باید خاطر نشان کنم کیفیتش هرچقدر هم خوب باشده به درد کپی نقشه زدن فاکتور رسمی زدن کاور بری سی و دی وی دی می خورده و اینکه شما می گوید از دوربین دیجیتال خود می خواهید پرینت بگیرد بای منظور خودتان را واضح توضیح بدهید ( به درد اتلیه عکاسی نمی خورده .... )

در مورد مقایسه اش با اچ پی باید بگویم اچ پی یک قد و قامت از سامسونگ 315 سر تره ولی هزینه شارژ و تعویض کارتریج بالایی داره ولی عمرا خراب بشو نیست ولی 315 قربونش برم خرابی هر قسمتش یک معضل بزرگی .
نمونه های خرابی
اول : شارژش تموم میشه و شما ناچار به شارژش میشدید
دوم : بعد کل کارتریج ایرور میده که باید ای سی نمراتور روی برد رو عوض کنید
سوم : مدل 2008 و 2009 و 2010 هر کدام یک قلق مخصوص برای تعویض ای سی روی برد دارند
چهارم : بعد از چند بار شارژ سایه میزنه و هربار باید بلید رو در بیاری و تمیز کنی
پنجم : از شارژ دوم به بعد ( بعد از تعویض ای سی روی برد ) نمیدونم چرا ایقدر هیتر ش گرم میشه که گیر کاغذ و پیچیدم دور هیترش خیلی خیلی زیاد میشه ( گیر به جهنم ، دور هیتر پیچیدنش طوری که به زحمت میشه درش آورد )
ششم :عاقبت هم فوم دور هیترش باطل میشه

n_dh64
05-06-2010, 11:35
سلام دوست خوبم
مرسی از راهنمایی
من از پرینتر برای پرینت گرفتن از عکسهای خودم روی کاغذ گلاسه می خوام استفاده کنم
کاربرد اصلیه من برای گرفتن پرینت برای عکسهای شخصیم هست
می خواستم جوهر افشان با مخزن بگیرم که خوش شدن چوهر در جوهر افشان یه معضل هست
اگه این طوری باشه باید از خیرش بگذرم مثل اینکه:20:

reza_yadegari2010
05-06-2010, 20:43
دوستان راهنمایی نمی کنید؟؟
عزیز 315 اصلا برا چاپ عکس بدرد نمیخوره چون کیفیت آنچنانی نداره و رو کاغذ فتو چاپ نمیزنه

reza_yadegari2010
05-06-2010, 20:59
T50 عالیه اما کشش روزی 100 تارو نداره و اگرم بخای که با رطوبت مشکل پیدا نکنی باید پول زیادی هزینه کنی چون T50 جوهر افشانه و امکان پاک شدن روی سی دی خیلی زیاده.

---------- Post added at 09:59 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

سلام

دوستان اگه من بخام يه پرينتر با قابليت چاپ روي dvd بگيرم به طوري كه روزي 100 تا چاپ داشته باشم چي پيشنهاد ميديد---ميخام طوري باشه كه بارطوبت هم رنگ ها قاطي نشن!!!
مدل t50 چطوره ؟
T50 عالیه اما کشش روزی 100 تارو نداره و اگرم بخای که با رطوبت مشکل پیدا نکنی باید پول زیادی هزینه کنی چون T50 جوهر افشانه و امکان پاک شدن روی سی دی خیلی زیاده

magic69
06-06-2010, 13:22
مدل ژرينتر من اح 1300 است بعد از سه سال كار مداوم و بي دردسر مدتيه كه كاغذ رو جمع مي كنه .چيكار كنم؟

akharwarbaz
06-06-2010, 23:51
T50 عالیه اما کشش روزی 100 تارو نداره و اگرم بخای که با رطوبت مشکل پیدا نکنی باید پول زیادی هزینه کنی چون T50 جوهر افشانه و امکان پاک شدن روی سی دی خیلی زیاده.

---------- Post added at 09:59 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

T50 عالیه اما کشش روزی 100 تارو نداره و اگرم بخای که با رطوبت مشکل پیدا نکنی باید پول زیادی هزینه کنی چون T50 جوهر افشانه و امکان پاک شدن روی سی دی خیلی زیاده

سلام

خوب شما با توجه به اين نيازي كه من دارم چي پيشنهاد ميكني ؟ حالا 100 تا هم نه 60-70 تا كفايت ميكنه :11:

ramin111
07-06-2010, 10:28
سلام دوستان
من می خوام یه canon pixma mp630 بخرم برای مصارف خونگی . به نظر شما پرینتر خوبی از نظر کیفیت و مصرف رنگ هست ؟
لطفا اگر شما پیشنهاد بهتری دارید بگید فقط بودجم تا 200 تومنه و میخوام چاب بر روی سی دی هم داشته باشه و همچنین چاپ عکسشم کیفیتش عالی باشه و تعداد چاپ که در ماه هم میزنم خیلی کم در حدود 20 الی 30 صفحه
لطفا راهنمایی کنید با تشکر

mahammad_reza
08-06-2010, 09:32
سلام
من میخوام کارکپی با حجم زیاد انجام بدم یعنی جزوات دانشجویی و دانش اموزی را شبانه روز کپی کنم.خلاصه میخوام ازش زیاد کار بکشم البته شاید کار کپی رنگی در حد متوسط باشد .
حالا من میخوام به بنده بهترین نوع از دستگاه فتوکپی رنگی و دستگاه فتوکپی سیاه سفید را معرفی کنید . که سرعت بالایی داشته باشه مواد اولیه کم مصرف کنه به اصطلاح سگ جون باشه
به نظر شما نو خوبه یا دست دو؟
با توجه به این که کار رنگی شاید زیاد نباشه .دستگاه چند کاره خوبه یا نه؟

---------- Post added at 09:32 AM ---------- Previous post was at 09:30 AM ----------

تونر چیه؟
ريبون چیه؟
درام - بليد - ريكاور بليد - هات رولر - پرس رولر-ناخنك - رول نمدي - ترميستور - بلاك - دولوپر-لامپ هيتر - لامپ هالوژن
اینها چی هستن اگه مختصر معرفی کنین ممنون میشم؟

masoodkeshvari
08-06-2010, 13:34
سلام دوستان
یکی از آشناهامون داره یه پرینتر epson میاره (از مالزی)
من با یکی از نمایدندگی های مادیران که صحبت کردم گفت امکان داره کارتریجی که اینجا هست بهش نخوره؟؟؟؟
آیا درست میگه؟؟ یعنی کارتریجی که اینجاست با جای دیگه فرق داره؟؟؟

mahammad_reza
08-06-2010, 16:36
سلام
من میخوام کارکپی با حجم زیاد انجام بدم یعنی جزوات دانشجویی و دانش اموزی را شبانه روز کپی کنم.خلاصه میخوام ازش زیاد کار بکشم البته شاید کار کپی رنگی در حد متوسط باشد .
حالا من میخوام به بنده بهترین نوع از دستگاه فتوکپی رنگی و دستگاه فتوکپی سیاه سفید را معرفی کنید . که سرعت بالایی داشته باشه مواد اولیه کم مصرف کنه به اصطلاح سگ جون باشه
به نظر شما نو خوبه یا دست دو؟
با توجه به این که کار رنگی شاید زیاد نباشه .دستگاه چند کاره خوبه یا نه؟

---------- Post added at 09:32 AM ---------- Previous post was at 09:30 AM ----------

تونر چیه؟
ريبون چیه؟
درام - بليد - ريكاور بليد - هات رولر - پرس رولر-ناخنك - رول نمدي - ترميستور - بلاك - دولوپر-لامپ هيتر - لامپ هالوژن
اینها چی هستن اگه مختصر معرفی کنین ممنون میشم؟

لطفا به این دو پست جواب بدین

payman1991
08-06-2010, 23:17
سلام جدیدا یه پرینتر epson tx410 گرفتم و متوجه شدم که این پرینتر جوری برنامه ریزی شده که 6-7 روز یک بار خودش خودشا کلین میکنه و کاریشم نمیشه کرد چه ازش استفاده کنی چه نکنی چه نوزل های هدش گرفته باشه چه نباشه و اینجوری استفاده از جوهر مادیران اصلا مقرون به صرفه نیست میخاستم جوهر لیتری روش نصب کنم یه جا بهم قیمت دادند خود کارتریجای قابل شارجش با یه دست کامل جوهر حدود 80 میشه آیا درسته قیمتش و اینکه آسیبی به هد میزنه یا نه و اینکه کیفیتش در مقایسه با کیفیت میوا چجوریه؟

alireza13735
10-06-2010, 13:54
با سلام من می خواستم clp315 بخرم فقط به خاطر رنگی بودنش چون من به یک سه کاره رنگی در حد230000 تومان لطف کنید یک پرینتر خوبی رو معرفی کنید

ramin111
11-06-2010, 17:15
سلام دوستان
من می خوام یه canon pixma mp630 بخرم برای مصارف خونگی . به نظر شما پرینتر خوبی از نظر کیفیت و مصرف رنگ هست ؟
لطفا اگر شما پیشنهاد بهتری دارید بگید فقط بودجم تا 200 تومنه و میخوام چاب بر روی سی دی هم داشته باشه و همچنین چاپ عکسشم کیفیتش عالی باشه و تعداد چاپ که در ماه هم میزنم خیلی کم در حدود 20 الی 30 صفحه
لطفا راهنمایی کنید با تشکر

از استادان محترم تقاضا دارم راهنمایی کنند به خدا ثواب داره
نظرتون درباره epson rx610 چیه؟

majid16367
12-06-2010, 01:21
سلام
پرينتر 1018 من ، مدتي است كه گاهي متني را كه چاپ مي كند يك مقداري از وسط صفحه را بطور عمودي خوب چاپ نمي كند . حاشيه و ابتدا و انتهاي سطر را خوب مي گيرد . آيا اين بخاطر كثيفي غلطك وسط است يا كارتريج مشكل داره ؟
بعدش هم اينكه گاهي متني كه چاپ ميشه در سمت راست هم يك خط سياه كه منقطع هم هست چاپ ميشه كه زائد است . براي حذفش چكار كنم ؟

reallovegach
12-06-2010, 12:55
سلام بچه ها
احوالتون ؟
من میخوام یه پرینتر لیزری رنگی بخرم
برای مصارف خونگی و چاپ عکس میخوامش
یه چی که کاراییش خوب باشه و زود به هم نریزه و خراب نشه
البته قیمتشم گرون نباشه
و شارژ مجددش راحت باشه و پودرشم تو بازار گیر بیاد
میشه چندتا مدل پیشنهاد بدین بهم
ممنون میشم
راستی روی چاپگرها بلوتوث یا وایرلس هم هست ؟ یا من اشتباه می کنم
اگه هست یه مدلش معرفی کنید من ببینم
ممنون میشم اگه کمک کنید.

mhp2000
12-06-2010, 16:04
سلام
من برای اولین بار:41::41::19:تونر پرینترم رو شارژ کردم ولی بعد از قرار دادنش در پرینتر به شکل زیر پرینت می گیرد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گفتم شاید از درامش باشد و عوضش کردم (نو خریدم) حاصلش چیزی هست که می بینید.
مدل پرینترم LBP2900i Canon است.
مشکل کار کجاست.
ممنون از پاسخ هاتون

mhp2000
12-06-2010, 16:07
سلام
به دادم برسید
بعد از شارژ کارتریج پرینترم , پرینترم به شکل زیر پرینت می گیره :
درامشم نو کردم حاصلش همینه

smartee
13-06-2010, 11:10
سلام

اول لطف کنید اینها رو بفرمایید

چه پودری و با چه قیمتی خریدید؟
درام رو چند خریدید؟
کدام قسمتها رو و با چی تمیز کردید؟

mhp2000
13-06-2010, 17:43
پودر Super Graphix یک کیلویی به قیمت 12 هزار تومان برای پرینترهای HP1200/1300
درام رو هم 12 هزارتومن خریدم .
داخل خود پرینتر رو با جارو برقی تمیز کردم و کلیه قسمت های کارتریج رو هم با همون جاروبرقی تمیز کردم . به درام قبلی دست زدم ولی جدیدرو نه تمیز کردم و نه دست زدم تنها از پاکت در آوردم و در جایش قرار دادم و تست گرفتم که حاصلش همون عکسی هست که فرستادم
نکته ای که هست اینه که یک بخشهایی از پودر را رو کم روی کاغذ میریزه و بعد از یک باقیموندشو میریزه به همین دلیل دو تصویر راه راه که مکمل هم هستند با فاصله روی هم چاپ می شوند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این پرینت رو در حداقل روشنایی گرفتم
ممنون

smartee
14-06-2010, 16:32
ظاهرا این کارتریج مشابه HP Q2612A است.
چون من بر این اساس بقیه مطالب رو میگویم.

1- بهتر است برای تمیز کردن از بادزن (blower) استفاده بفرمایید.
2- داخل پرینتر را نباید باد بگیرید.ممکن است باعث کثیف شدن آینه های مربوط به لیزر و مشکلات بعدی شود.فقط با پارچه مرطوب بدون پرز تمیز شود.(نقل ازمطالبكامپيوتر نيك‎‎پرداز)
3- اگر کارتریج را کامل باز کردید ، قطعات را کاملا تمیز و باد گیری کنید بعد درست ببندید.
4- محلهای که نیاز به اتصال الکتریکی دارند نباید روغنکاری شود مگر استفاده از گریسهای مخصوص که شکر خدا اینجا (ایران) موجود نیست.
5- بلیدها را بررسی کنید. مشکل تونرریزی بیشتر به آنها مربوط است .در صورت خرابی آنها را تعویض کنید.میگویند حتی نباید دستمال به آنها کشید فقط باد بگیرید.
6- بعد از اینها مهمترین مهمترین و مهمترین مورد ، پودر مورد استفاده است.
7- پیدا کردن پود مناسب فقط با تجربه ممکن است نه اراجیف فروشندگان.

به جرات میتوانم بگویم چون خودم مورد مشابه را دیده ام روی hp13A مربوط به دستگاه hp1300 البته نه با شدت مورد شما ولی هم پرینت کمرنگ و هم اثری از زمینه کمرنگ به همراه خطوط افتی روی کارتریجی که کاملا اصولی باز و تمیز و شارژ کردم وجود داشت.همان کارتریج را مجددا باز تمیز و شارژ کردم با یک پودر دیگر و از کارتریج نو هم بهتر پرینت گرفت و همه مشکلات ذکر شده از بین رفت.لعنت به همه فروشندگان بی اطلاع و دروغگو.

اگر مشکلات مربوط به قطعات بالا نباشد و شما هم بطور اصولی کارتریج را باز و تمیز کرده باشید ، به اعتقاد بنده مشکل مربوط به پودر ، پودر و باز هم پودر است.

reallovegach
14-06-2010, 17:37
سلام بچه ها
احوالتون ؟
من میخوام یه پرینتر لیزری رنگی بخرم
برای مصارف خونگی و چاپ عکس میخوامش
یه چی که کاراییش خوب باشه و زود به هم نریزه و خراب نشه
البته قیمتشم گرون نباشه
و شارژ مجددش راحت باشه و پودرشم تو بازار گیر بیاد
میشه چندتا مدل پیشنهاد بدین بهم
ممنون میشم
راستی روی چاپگرها بلوتوث یا وایرلس هم هست ؟ یا من اشتباه می کنم
اگه هست یه مدلش معرفی کنید من ببینم
ممنون میشم اگه کمک کنید.

بچه ها منو راهنمایی می کنین ؟

amin_1404
15-06-2010, 00:28
سلام من پرنتر Epson Stylus Photo RX500 دارم . يك يرور مي دهده وقتي روشنش مي كنم و هيچ كاري نمي كنه لطفا راهنماييم كنيد..
scanner error ----> see your ......

khalerize
17-06-2010, 08:56
سلام
پرینتر من hp d5363 هست. وقتی کارتریج مشکیشو شارژ می کنم ، کارتریج رنگیشو نمیشناسه!!!!!:41:
چندین بار هم هردوتارو در میارم و دوباره میزارم ، خاموش روشنش هم میکنم اما باز هم نمیشناسه.
اینو هم بگم که کارتریجاش original نیستن.
راه حل مشکلم چیه؟؟

TousanRayan
18-06-2010, 11:11
پودر Super Graphix یک کیلویی به قیمت 12 هزار تومان برای پرینترهای HP1200/1300
درام رو هم 12 هزارتومن خریدم .
داخل خود پرینتر رو با جارو برقی تمیز کردم و کلیه قسمت های کارتریج رو هم با همون جاروبرقی تمیز کردم . به درام قبلی دست زدم ولی جدیدرو نه تمیز کردم و نه دست زدم تنها از پاکت در آوردم و در جایش قرار دادم و تست گرفتم که حاصلش همون عکسی هست که فرستادم
نکته ای که هست اینه که یک بخشهایی از پودر را رو کم روی کاغذ میریزه و بعد از یک باقیموندشو میریزه به همین دلیل دو تصویر راه راه که مکمل هم هستند با فاصله روی هم چاپ می شوند.

این پرینت رو در حداقل روشنایی گرفتم
ممنون

سلام
البته من نتوانستن عکسی رو گذاشته بودید ببینم
ولی
از حرف شما بر می آید که متنی که پرینت گرفته میشود در سطر بعدی بصورت سایه تکرار می شود ( در اینصورت بین درام و بلید فوم ی وجود دارد آنرا با یک پارچه نخی تمیز کنید بلید را هم در صورت امکان تمیز و کمی پودر بچه بزنید .... در اینصورت پودر روی کاغذ شما نمی ریزد ) در غیر اینصورت ها با شمار تلفن 01413234560 می توانم راهنمایی های لازم را برای کمک به شما انجام دهم

TousanRayan
19-06-2010, 10:01
بچه ها منو راهنمایی می کنین ؟

سلام
پرینتر رنگی لیزری برای مصارف خانگی نداریم ( چون عکس باهاش نمیشه پرینت گرفت )

به پست 2505 مراجعه شود.

TousanRayan
19-06-2010, 10:17
سلام استاتید محترم

اقایون من یک ست کامل کارتریج جوهر افشان 178 برای مدل Hp c5383 می خواهم قیمتش و جای فروشش رو کسی میدونه؟؟؟؟

ReshadNab
19-06-2010, 12:44
یک پرینتر ارزون برای چاپ متن و کاربرد خانگی چی پیشنهاد می کنید.؟

reallovegach
19-06-2010, 22:13
سلام
پرینتر رنگی لیزری برای مصارف خانگی نداریم ( چون عکس باهاش نمیشه پرینت گرفت )

پس چی میشه باهاش چاپ کرد ؟
منظورتون اینه که کیفیت عکس خوب نمیشه یا اینکه مثلا روی کاغذ a4 معمولی نمیشه عکس رنگی چاپ کرد یا منظورتون چیز دیگست ؟

TousanRayan
20-06-2010, 09:55
پس چی میشه باهاش چاپ کرد ؟
منظورتون اینه که کیفیت عکس خوب نمیشه یا اینکه مثلا روی کاغذ a4 معمولی نمیشه عکس رنگی چاپ کرد یا منظورتون چیز دیگست ؟

سوال تکراریست

لطفا به پست 2505 مراجعه شود
اگر سوالی باقی ماند بعدا سوال فرمایید

mhp2000
20-06-2010, 10:12
سلام
ولی
از حرف شما بر می آید که متنی که پرینت گرفته میشود در سطر بعدی بصورت سایه تکرار می شود ( در اینصورت بین درام و بلید فوم ی وجود دارد آنرا با یک پارچه نخی تمیز کنید بلید را هم در صورت امکان تمیز و کمی پودر بچه بزنید .... در اینصورت پودر روی کاغذ شما نمی ریزد ) در غیر اینصورت ها با شمار تلفن 01413234560 می توانم راهنمایی های لازم را برای کمک به شما انجام دهم

سلامممنون از همهمن نمیدونم بلید کدوم بخش پرینتره؟؟

aruoma
20-06-2010, 21:52
سلام به همه برو بچه های باهال p30world که واقعا در هر شرایطی کمک حالم بودن
حالا یه سوال نظرتون راجع به پرینتر سه کاره سامسونگ scx-4600 چیه؟ من از جستجوهایی که به عمل آوردم (البته از اینترنت) از این یه مورد خوشم اومده و می خوام بخرم هر کی نظری راجع به این پرینتر داره به من بگه ممنون می شم

aruoma
20-06-2010, 21:54
راستی بیشتر اسکنرش مد نظرم هست بعد چاپگرش البته چاپگرش هم خیلی مهم هست ولی اسکنر ای یه نمه !!!!!!!

mehdi6106
21-06-2010, 12:42
سلام
براي پاك كردن حافظه پرينتر سوزني ال كيو 2180 غير از خاموش كردن يا قطع برق چه راهي وجود داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehdi6106
21-06-2010, 12:45
سلام
براي پاك كردن حافظه پرينتر سوزني lq 2180 چه راهي وجود داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pulp_fiction
21-06-2010, 16:05
سلام
براي پاك كردن حافظه پرينتر سوزني lq 2180 چه راهي وجود داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با گرفتن دگمه های FONT و TEAR OFF دستگاه را روشن کرده ، در این حالت SETUP دستگاه حالت DEFAULT به خود گرفته که در این حالت تنظیم مورد نظر ما برآورده می شود .

TousanRayan
22-06-2010, 09:12
سلام به اساتید
بنده یک کارتریج برادر 3145 شارژ کردم .... درام از دستم افتاد و خط برداشت از کجا و با چه قیمتی می تونم درام ش رو بخرم

با تشکر

---------- Post added at 10:12 AM ---------- Previous post was at 10:08 AM ----------

سلامممنون از همهمن نمیدونم بلید کدوم بخش پرینتره؟؟

بلید صفحه فلزی است که با یک سطح پلاستیک نرم بر نوک ان قرار گرفته است
فوم درام قلطک فوم مانندی است که در روی یک محودر و بعد از بلید قرار دارد
درام قلطک سبز رنگ در بعضی موارد مشکی مثل برادر و فلزی توخالی و نسبتا با قطر بیشتر
مگنت رول فلزی که خاصیت مغناطیسی دارد

hellmayor
22-06-2010, 13:34
من یه Cannon Pixma Ip4700 دارم . الان کارتریجش تموم شده و واسش کارتریج شارژی یا اورجینال پیدا نمی کنم . چیکار کنم ؟

10
22-06-2010, 13:55
سلام من میخوام عکسهایی که با دوربین میگیرم رو روی ورقه a4 چاپ کنم ، یه پرینتر با کیفیت با قیمت مناسب بهم معرفی کنید (من هیچی درباره چاپگرها نمیدونم لطفا راهنمایی کنید) خیلی ممنون

aruoma
23-06-2010, 07:40
بازم سلام
بابا یه کمک خواستیم ها..............
کسی راجع به پرینتر سه کاره سامسونگ scx-4600 چیزی می دونه خواهش می کنم زود جواب بدین می خوام بخرم نظر شما دوستان رو می خوام راجع به این پرینتر بدونم خیلی برام مهمه

Masoud.Neshat
25-06-2010, 20:25
بالاخره گریس هادی برق برا شارژ اساسی پرینتر لیزری گیرآوردم:
غلطهای املاییش جالبه!

ramin111
26-06-2010, 10:41
دوستان من میخوام یه پرینتر سه کاره جوهر افشان بگیرم و تو این دو مدل موندم که کدومش را بگیرم لطفا تو را خدا راهنمایی کنید.
canon pixma mp630
epsonu Stylus photo tx65
وکسی میدونه canon mp980 تو بازار گیر میاد؟

mkfmcc
27-06-2010, 13:31
سلام به همگی

من3 هفته پیش یه پرینتر " اچ پی فوتو اسمارت سی 4683" گرفتم تا وقتی که جوهر خودش بود خیلی خوب می زد ولی وقتی شارژش کردم رنگها رو قاطی می زد . یا فقط سبز می زد یا فقط زرد در صورتی که وقتی به کاغذ هد کارتریج رو لمس میکنم هر سه تا رنگ رو داره . الآنم که وقتی چاپ میکنه یه سری خط توی عکسها هست نمونه عکسش هم اینجاست حالا من باید یه کارتریج بگیرم یا درست میشه. کارتریج هم 121 سه رنگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amd>intel
27-06-2010, 13:47
جائی که براتون شارژ کردن احتمالا جوهراشون از این اکراینی های فله ای بوده . فکر کنم باید کارتریج رو عوض کنید . یا چند بار چاپ کنید شاید بهتر بشه

mjzaret
28-06-2010, 00:34
غلطهای املاییش جالبه!

ابتداً میشه بگید که این گریس در چه جاهایی به درد می‌خوره؟

من که چند تا آموزش در مورد شارژ کردن پرینتر دیده بودم در این مورد چیزی نگفته بود؟

حالا قیمتش چنده و از کجا میشه پیداش کرد؟

Masoud.Neshat
28-06-2010, 17:30
ابتداً میشه بگید که این گریس در چه جاهایی به درد می‌خوره؟

من که چند تا آموزش در مورد شارژ کردن پرینتر دیده بودم در این مورد چیزی نگفته بود؟

حالا قیمتش چنده و از کجا میشه پیداش کرد؟

گریس هادی تو شارژ پرینتر لیزری استفاده میشه ، گریسی هستش که برق رو عبور میده، پس کارش لغزنده سازی در عین بهبود ارتباط الکترونیکی بین دو سطحه. این حالت تماس معمولا در دو جا تو پرینتر وجود داره : 1 - محور درام 2 - محور PCR
بمرور زمان این گریس پاک میشه یا با پودر تونر مخلوط و کثیف میشه، یا سرویسکار پاکش میکنه ! برا همین برق درست و کامل به این قطعات منتقل نمیشه ، بخصوص تو پرینترای جدید، نتیجش عمدتا کم رنگ شدن پرینت گرفته شده بعد از عمل شارژ نسبت به کارتریج اوریجیناله. در کمال حیرت بهترین شارژکارای شهر ما حتی اسم این ماده بسیار مفید رو هم نشنیدن ! تو بازار صنف الکتریک این محصول پیدا میشه ، تو ساخت ادوات برقی گردان مثل موتورو ژنراتورای خفن بکار میره!

ramin111
28-06-2010, 18:08
دوستان من میخوام یه پرینتر سه کاره جوهر افشان بگیرم و تو این دو مدل موندم که کدومش را بگیرم لطفا تو را خدا راهنمایی کنید.
canon pixma mp630
epsonu Stylus photo tx65
وکسی میدونه canon mp980 تو بازار گیر میاد؟

کسی نیست جواب من را بده ثواب داره به خدا؟
کسی تجربه کار با epson tx650 را نداره؟

payam hero
29-06-2010, 12:59
دوست عزيز رامين جان سلام.
نه اپسون بگير نه كانون.
كانون به دليل نداشتن پاسخگويي در مورد تعميرات دستگاه جالب نيست چون فقط خودش به طور انحصاري انجام ميده كه خيلي از قطعات رو هم نداره و با اينكه از base اوليه اچ پي استفاده ميكنه خيلي از قطعات ابتكاري كه خودش گذاشته گير نمياد. به خصوص در دستگاه هاي جوهر افشان.
اپسون هم با داشتن رزوليشن خوب ولي به خاطر داشتن هد و مشكل قديمي خراب شدن هد جالب نيست. حتي با اينكه قيمت خيلي ارزوني در زمينه كارتريج و خود دستگاه داره. اينطوري بگم اگه خراب بشه بايد بندازيش دور.

Masoud.Neshat
29-06-2010, 17:27
نه اپسون بگير نه كانون.
كانون به دليل نداشتن پاسخگويي در مورد تعميرات دستگاه جالب نيست چون فقط خودش به طور انحصاري انجام ميده كه خيلي از قطعات رو هم نداره و با اينكه از base اوليه اچ پي استفاده ميكنه خيلي از قطعات ابتكاري كه خودش گذاشته گير نمياد. به خصوص در دستگاه هاي جوهر افشان.
اپسون هم با داشتن رزوليشن خوب ولي به خاطر داشتن هد و مشكل قديمي خراب شدن هد جالب نيست. حتي با اينكه قيمت خيلي ارزوني در زمينه كارتريج و خود دستگاه داره. اينطوري بگم اگه خراب بشه بايد بندازيش دور.

پس عملا فقط تو جوهرافشان ها HP موند دیگه ؟

payam hero
30-06-2010, 07:17
دوست عزيزم دقيقا همين طوره. البته نه در جوهر افشان بلكه توي كليه پرينتر ها چه جوهري چه ليزري اچ پي حرف اول رو ميزنه ولي اگه سوزني بخواي فرق ميكنه.

ramin111
30-06-2010, 11:53
نه اپسون بگير نه كانون.

سلام دوست عزیز من قبلا پرینتر hp 6313 داشتم که فروختمش چون زود به زود کاتریج میسوزوند و ارور replace cartrige میداد و تحقیق کردم دیدم که خیلیا مشکل من را دارند نه فقط با این مدل پرینتر بلکه با بقیه جوهر افشان های hp

میشه چندتا پرینتر هایhp چند کاره که رو سی دی هم چاپ میزنه معرفی کنی حدالمقدور فتو اسمارت باشه؟

ramin111
30-06-2010, 12:31
ایا پرینتر HP Photosmart D7463 چاپ رو سی دی میزنه و نظرتون دربارش چیه؟

و همینطور پرینتر HP Photosmart C6283 نظر تون دربارش چیه که به جای canon mp630بگیرم کسی تجربه کار باهاش را داره و چاپ رو سی دی میزنه؟

payam hero
30-06-2010, 13:40
دوست عزيز اگر از كارتريج اصلي استفاده كني اين اتفاق نميفته. من اولين باره دارم ميشنوم كسي بگه 5610 كارتريج بسوزونه. اگر هم بخواي بيشتر هزينه كني كه دستگاه هاي فتواسمارت خيلي بهتره و از كيفيت عالي برخورداره مخصوصا توي اچ پي. تنها نگراني در اين پرينتر ها داشتن هد هست. كه خيلي بايد مراقب خشك شدن و خراب شدنش باشي كه اون هم راه داره. شخصا من 6283 رو ترجيح ميدم. دستگاه عالي اي هست.

caca_caca888
30-06-2010, 19:52
سلام
قيمت دستگاه هاي رنگي كونيكا مينولتا در چه حديه؟
مثلا
C350 ، C351 , C450 , C451 و ...
راستي براي مغازه ميخوام.

ممنون 

ramin111
01-07-2010, 11:14
دوست عزيز اگر از كارتريج اصلي استفاده كني اين اتفاق نميفته. من اولين باره دارم ميشنوم كسي بگه 5610 كارتريج بسوزونه. اگر هم بخواي بيشتر هزينه كني كه دستگاه هاي فتواسمارت خيلي بهتره و از كيفيت عالي برخورداره مخصوصا توي اچ پي. تنها نگراني در اين پرينتر ها داشتن هد هست. كه خيلي بايد مراقب خشك شدن و خراب شدنش باشي كه اون هم راه داره. شخصا من 6283 رو ترجيح ميدم. دستگاه عالي اي هست.

سلام دوست عزیز

ایا پرینتر hp photosmart d5463 چاپ رو سی دی هم داره چون یه سایت زده داره یکی زده نداره؟
و نظرتون درباره ی این پرینتر چیه ؟
یکی همین پرینتر را گرفته بود هدش خراب شده بود ولی گیرش نیومد بود پس اچ پی هم بعضی از قطعات پرینترش گیر نمیا

bille_jean2001
01-07-2010, 19:54
سلام من يدونه پرينتر با كيفيت عالي براي چاپ عكس هاي دوربينم ميخوام ترجيحا اسكنر هم باشه و كارت خوان هم داشته تا 250 تومن البته الويتم كيفيت چاپ عالي و كم هزينه بودن در ماه هاي بعد از خريده (من كوچكترين اطلاعاتي درباره پرينتر ندارم)

EghbalRoodi
02-07-2010, 08:41
با سلام من یک چهار کاره 4623 سامسونگ خریدم میخواستم بدونم که کارتیجش قابل شارژ هست یا نه؟
اگه هست منو راهنمایی کنید چون هیچ جا پیچ نداره ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید؟

payam hero
03-07-2010, 09:04
سلام دوست عزیز

ایا پرینتر hp photosmart d5463 چاپ رو سی دی هم داره چون یه سایت زده داره یکی زده نداره؟
و نظرتون درباره ی این پرینتر چیه ؟
یکی همین پرینتر را گرفته بود هدش خراب شده بود ولی گیرش نیومد بود پس اچ پی هم بعضی از قطعات پرینترش گیر نمیا

عزيز d5463 ديگه توليد نميشه. الان 5383 هست كه چاپ روي سي دي هم داره قيمتش هم حدود 140 هست. البته سه كارست.

Manuchehrr
03-07-2010, 11:13
سلام
پرینترم کانن لیزری سیاه سفید هست, میخوام هر عکسی که پرینت بگیرم با سایز و مقیاس اصلی باشه اما تو گزینه های پرینت اصلا مقیاس اصلی نداره.. برنامه خاصی باید نصب کرد؟ قبلا اپسون داشتم تو قسمت پرینت یه گزینه سایز اصلی داشت.. ممنون میشم کمکم کنید:46:

king of heaven
03-07-2010, 16:56
سلام به همگی دوستان . سوالی دارم نمیدونم اینجا جاش هست یا نه هر چی سرچ کردم تو قسمت ویندوز 7 چیزی در موردش ندیدم . یه پرینتر 2015 دارم کهک وقتی لوکال به دستگاه وصل میکنم ( ویندوز 7 64 بیتی) میشناسه و پرینت هم میگیرم بدون هیچ مشکلی . اما وقتی به یه یسیتم دیگه وصل میکنم و میخوام تو شبکه نصبش کنم پرینتر رو پیدا میکنه اما موقع نصب میگه درایور پیدا نشد . این مشکل رو با 1320 و خیلی از پرینترهای دیگه هم دارم . اگر دوستان راه حلی سراغ دارن لطف کنن منو هم راهنمائی کنن

ramin111
03-07-2010, 17:21
کسی پرینتر سراغ داره که این چند ویژگی را با هم داشته باشه و قیمتش حدود 200 باشه
سه کاره
قابلیت چاپ روی سی دی
قابلیت اسکن فیلم های نگاتیو
کیفیت بالای چاپ
چاپ دورو
اگر کسی سراغ داره لطفامدل بده

payam hero
04-07-2010, 08:24
کسی پرینتر سراغ داره که این چند ویژگی را با هم داشته باشه و قیمتش حدود 200 باشه
سه کاره
قابلیت چاپ روی سی دی
قابلیت اسکن فیلم های نگاتیو
کیفیت بالای چاپ
چاپ دورو
اگر کسی سراغ داره لطفامدل بده

رامين جان اين پرينتري كه ميگي بايد اسكنر خيلي خوبي داشته باشه كه نگاتيو رو بگيره و جوهر افشان باشه كه سي دي بزنه . براي چاپ دو رو توي جوهر افشان .... فكر كنم اين پرينتري كه ميخواي با اين پول..........

shah abas
04-07-2010, 08:28
تا اینجا که فهمیدم پرینترها برای چاپ از منبع رنگیشون به نام کارتریج استفاده می کنند. بعد از تمام شدن منبع عم میشه این کارتریج رو شارژ کرد یا کارتریج جدید خرید.و سوال:
تفاوت قیمت کارتریج اصل لیزری و جوهرافشان
تفاوت قیمت شارژ کارتریج لیزری و جوهرافشان
همیشه بعد از شارژ کارتریج کیفیت چاپ پایین می آید؟
----------------------------------------------------
این خشک شدن در چه مواقعی اتفاق می افته (یعنی حداکثر چند روز یک بار از پرینتر استفاده کنی) و برای رفعش به صورت اصولی باید چه هزینه ای رو پرداخت کرد؟
این خشک شدن در پرینتر های لیزری هم اتفاق می افته؟

payam hero
04-07-2010, 08:47
دوست عزيز سوال اولت جوابش خيلي طولانيه. خيلي خلاصه بهت ميگم. كارتريج اصل كه حتي خود مغازه دار ها يا كساني كه تو اين كار هستند هم نميتونن تفاوتش رو با بعضي متفرقه ها بفهمند قيمت بالايي داره. كارترج ليزري از حدود 25 شروع ميشه به بالا. جوهر افشان هم بستگي به شمارش از حدود 18 تومان به بالا.

شارژ ليزري گرون تره فقط شارژ تونر حدود 8 ولي بعد از چند بار شارژ بايد درام و مگنت عوض كني. البته جوهري هم بعد از چند بار شارژ ديگه خراب ميشه و نازل هاي سرش از بين ميره.

بله هميشه بعد از شارژ كيفيت مياد پايين مگر اينكه كارترج اصل باشه اون هم يكي دوبار خوبه بعد مياد پايين. البته انقدر نيست كه خيلي به چشم بياد.

mortezaon
04-07-2010, 11:56
تا اینجا که فهمیدم پرینترها برای چاپ از منبع رنگیشون به نام کارتریج استفاده می کنند. بعد از تمام شدن منبع عم میشه این کارتریج رو شارژ کرد یا کارتریج جدید خرید.و سوال:
این خشک شدن در چه مواقعی اتفاق می افته (یعنی حداکثر چند روز یک بار از پرینتر استفاده کنی) و برای رفعش به صورت اصولی باید چه هزینه ای رو پرداخت کرد؟
این خشک شدن در پرینتر های لیزری هم اتفاق می افته؟

سلام
این چاپگر ها خیلی خوب هستند چون ماندگاری رنگ بیشتری دارند و گیفیت فوق العاده زیاد چون روی کاغذ عکس چاپ میشن
اصلا هم کارتریج ندارن
شما باید بسته 20 تایی 30 تایی را بخری که شبیه یه بسته هست
توش هم کاغذ عکس هست و هم رول رنگ
یعنی مثل پرینترهای عتدی نیست که شما هر وقت جوهر تموم کردی بری شارژش کنی
هر دفعه که می خوای چاپ کنی باسد یه بسته 30 تایی بخری که کاغذ و رنگ تو خودشه
میاری میذاری تو پرینتر و چاپ می کنی دوباره که تموم شد میری یه بسته دیگه می خری
کیفیتش خیلی خوبه ولی تو سایز کاغذ محدودیت داری
مثلا نمی تونی از کاغذ a4 استفاده کنی و همش باید از کاغذ های مخصوص همون شرکت بخری
قیمت این پرینتر ها از 100 هزار به بالا هست و قیمت بسته 30 تایی کاغذ و رول رنگ هم 15000 تومن

.

ramin111
04-07-2010, 18:51
رامين جان اين پرينتري كه ميگي بايد اسكنر خيلي خوبي داشته باشه كه نگاتيو رو بگيره و جوهر افشان باشه كه سي دي بزنه . براي چاپ دو رو توي جوهر افشان .... فكر كنم اين پرينتري كه ميخواي با اين پول..........

سلام قیمتش دوروره 300 هم باشه خوبه و دورو هم نداشته باشه و لی حتما چاپ روی سی دی و اسکنر نگاتیو داشته باشه شما پرینتر سه کاره اپسون یا اچ پی سراغ ندارید که اسکنر نگاتیو داشته باشه؟

alen18
04-07-2010, 21:52
من يك پرينتر canon lbp3010 (ليزري) خريدم و تازه اونا راه اندازي كردم
پرينتهايي كه براي شروع كار با اين پرينتر گرفتم ديدم كه قسمتهايي كه متن نيست را كمي كدر ميكنه كه اين كدورت قابل مشاهده است(يه كم از طبيعي بيشتره)يعني صفحه سفيد هم كه پرينت كني يه كم كدر ميشه
ميخواستم ببينم مشكل از چي هست؟
پرينت بيشتري بگيرم درست ميشه؟ به نوع و جنس كاغذ بستگي داره؟ كاره خاصي بايد در راه اندازي ميكردم كه نكردم و اينطوري شده؟تنظيمات خاصي داره؟آيا كارتريج مشكل داره؟و....
از يك تعمير كارم پرسيدم گفت كه فوم كارتيج مشكل داره از كارخونه و يا توي بار و با 6 تومن عوضش ميكنم و درست ميشه ؟!!!!!!!

مشكل چي هست؟؟؟؟
لطفا كمك كنيد

با تشكر

شهنام89
04-07-2010, 22:29
[QUOTE=shah abas;5146281]تا اینجا که فهمیدم پرینترها برای چاپ از منبع رنگیشون به نام کارتریج استفاده می کنند. بعد از تمام شدن منبع عم میشه این کارتریج رو شارژ کرد یا کارتریج جدید خرید.و سوال:
این خشک شدن در پرینتر های لیزری هم اتفاق می افته؟[/
سلام دوست عزيز
1-هم ميشه شارژ كرد هم خريد(تو بعضي مدلها امكان پذير نيست)
2-تو ليزري (تونر) ناميده ميشه كه از 50/000تومان به بالا بستگي به نوع چاپگر داره شروع ميشه، كارتريج جوهرافشان هم بستگي به نوع ومدل داره واز 5500تومان تا حدود100/000تومان تنوع داره
3-توي ليزري اگه وارد نباشي تونرشارژيشو هم قيمت اصليش ميدن ولي عرفش 40 تا 50درصد كمتر از اصليشه
كارتيرج جوهر افشانو خودت بايد كيتش و بخري و پر كني كه معمولا 10/000 كمتر بيشتر پول ميخاد!
كلا شارژ كردن كار غير استاندارديه و صدمه به هد و پيرينتر ميزنه چون سيستم پيرينتر و هدش خيلي پيچيده و حساسه و براي هر مدل دستگاه پيرينتر و هدش در آزمايشگاهاي سازنده ي پيرينتر بهترين فرمول ساخت جوهر مناسب با هد دستگاه طراحي و توليد ميشود و حتي در توليدات يك كمپاني مثل hp نوع فرمول ساخت جوهر براي بعضي از مدلها متفاوت ميباشد واين در صورتي است كه در بازار فقط چند نوع جوهر كه سازنده ي معتبري هم ندارد و همه توليد چين مي باشد موجود است!
نه استانداردي!نه گواهي كنترل كيفيتي!نه تاييديه رسمي از توليد كنندگان پيرينتر!
پس با توجه به گفتهاي بالا و حساسيت هد پيرينتر شارژ نمي تواند جايگزين كارتيريج نو شود!
بله تونر و كارتريجهاي شارژي كيفيت چاپش پايينتر از اصلي!
چاپگر جوهر افشان معمولا 10 روز يك بار بايد يه پيرينت گرفت تا هد خشك نشه!
هزينه خشك شدن هد بستگي به نوع صدمه داره اگه گرفتگي با سرويس كردن درست بشه 15 تا 25000تومان وگرنه هد دستگاه بايد تعويض بشه كه بستگي به نوع چاپگر از 50000تومان ببالا
در ليزري بندرت!
به اميد ديدار...:11:

mjzaret
04-07-2010, 22:36
پرينتهايي كه براي شروع كار با اين پرينتر گرفتم ديدم كه قسمتهايي كه متن نيست را كمي كدر ميكنه كه اين كدورت قابل مشاهده است(يه كم از طبيعي بيشتره)يعني صفحه سفيد هم كه پرينت كني يه كم كدر ميشه
پرينت بيشتري بگيرم درست ميشه؟ به نوع و جنس كاغذ بستگي داره؟ كاره خاصي بايد در راه اندازي ميكردم كه نكردم و اينطوري شده؟تنظيمات خاصي داره؟آيا كارتريج مشكل داره؟و....
از يك تعمير كارم پرسيدم گفت كه فوم كارتيج مشكل داره از كارخونه و يا توي بار و با 6 تومن عوضش ميكنم و درست ميشه ؟!!!!!!!

مشكل چي هست؟؟؟؟
لطفا كمك كنيد

با تشكر

مشکلتون به کارتریج بر می‌گرده. این مشکلات بیشتر از درام هست.

یه نگاهی به درام کارتریج بندازید ببینید سطحش مشکلی نداشته باشه.

mhp2000
04-07-2010, 22:43
سلام
ولی
سلام
من مخزن پودر رو تاخرخره پر کرده بودم , بازش کردم و نصفشو خالی کردم .
برطبق فیلم آموزشی موجود در سایت عمل کردم .
و در نهایت پودر بچه هم خیلی به دردم خورد.
عکس زیر قبل از این کاراست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[/URL]
و این بعد از انجامشون:
[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ولی هنوز Test page رو تا حدودی دو بار چاپ کرده:13:
حالا چه کار کنم؟؟
ممنون

شهنام89
04-07-2010, 22:46

مشكل چي هست؟؟؟؟
لطفا كمك كنيد

با تشكر
اگه گارانتي داره ببرش دستكاريش نكن!
احتمالا تونرش شارژي يا فاسد شده!
مرحله ي آخر هم ميتونه درام باشه!

alen18
04-07-2010, 23:05
براي تعميرات نمايندگي خدمات كنون در كجاها هست؟
در ضمن مشكلات درام و كارترج را كه نوشته جز گرانتي نيست؟
در ضمن من اين پرينتر را تازه خريدم 1 روزه
به نظرتون ندم به همون تعميركار با 6 تومن درستش كنه؟
چه راهكاري ديگه به ذهنتون ميرسه
با تشكر

payam hero
05-07-2010, 07:07
دوست عزيز كنون براي چيز هايي كه گارانتي كرده به خوبي گارانتي نميده. ببر پيش يك شارژ كار خوب احتمالا بايد از درام باشه. دقيقا همون 6 تومن قيمتشه البته جنس خوبش.

ramin111
05-07-2010, 10:24
کسی میدونه جایگزین پرینتر epson rx640 چی به جاش اومده؟

payam hero
05-07-2010, 12:26
رامين جان الان دستگاه tx300 جايگزين مناسبيه براي rx640 حدود قيمتش هم 300 هست.

bille_jean2001
05-07-2010, 12:32
سلام من يدونه پرينتر با كيفيت عالي براي چاپ عكس هاي دوربينم ميخوام ترجيحا اسكنر هم باشه و كارت خوان هم داشته تا 250 تومن البته الويتم كيفيت چاپ عالي و كم هزينه بودن در ماه هاي بعد از خريده (من كوچكترين اطلاعاتي درباره پرينتر ندارم)

payam hero
05-07-2010, 13:18
دوست عزيز براي چاپ عكس پرينتر هاي اپسون كيفيت بالاتري نسبت به ماركهاي ديگه دارن با dpi5760 ولي مشكل هميشگي كه قبلا هم گفتم هد دستگاه و نداشتن گارانتي خوب كه البته هيچ دستگاهي در ايران گارانتي خوب نداره.
اپسون قيمت كارتريجش خيلي ارزونه دونه اي 5500 كه اگه چهار رنگ باشه ميشه 22000 ولي توي اچ پي قيمت كارترج بالاتره كه البته ميتوني شارژش كني. به شخصه اصلا از جوهر افشان هاي كنون هم خوشم نمياد چون واقعا ضعيف هستن و لوازمشون اصلا گير نمياد. حتي در گارانتي.
خلاصه يا اچ پي بگير با كيفيت خوب دستگاه و لوازم يدكي ارزون ولي كارتريجش نسبتا گرونه.
يا اپسون بگير با كيفيت چاپ بالا تر و كارترج ارزون كه اون هم بعد از مدتي البته نه خيلي زود هدش خراب ميشه و ارزش تعمير نداره.
البته اين نظرات كاملا شخصي بود به عنوان كسي كه چند ساله كارش پرينتره

aruoma
05-07-2010, 13:27
کسی نیست جواب من را بده ثواب داره به خدا؟
کسی تجربه کار با epson tx650 را نداره؟

دوست عزیز اصلا غصه نخور چون ظاهرا کسی نیست جواب من رو هم بده خیلی ناراحتم :19:

mortezaon
05-07-2010, 14:02

مشكل چي هست؟؟؟؟
لطفا كمك كنيد

با تشكر
شما برای چاپ از فرمت cmyk استفاده می کنی یا نه ؟

.

payam hero
05-07-2010, 14:07
راستي اگه اپسون خواستي بگيري tx700 دستگاه خوبيه. ولي قيمتش يكم بالاتره.

ramin111
06-07-2010, 00:05
راستي اگه اپسون خواستي بگيري tx700 دستگاه خوبيه. ولي قيمتش يكم بالاتره.

سلام دوست عزیز من میخوام tx650 بگیرم و زیاد فرقی با 700 نداره بلوتوس و وایرلس داره و یکم سرعتش بیشتره که برا من مهم نیست شما دلیلتون چیه؟

mjzaret
06-07-2010, 00:11

.

حال اگه از این نوع فرمت استفاده بشه چه اتفاقی در چاپ می‌افته؟

آیا با نوع RGB متفاوت هست؟

alen18
06-07-2010, 00:13

.

راستش من اين فرمت را فقط در برنامه هاي گرافيكي مثل فتوشاپ ديدم و در ورد نيديدم جايي براي تنظيمش وجود داره/
آيا مشكل من از اينه؟!!!!!!!

دوستان به نظرتون با تعويض درام مشكل حل ميشه؟

payam hero
06-07-2010, 07:16
راستش من اين فرمت را فقط در برنامه هاي گرافيكي مثل فتوشاپ ديدم و در ورد نيديدم جايي براي تنظيمش وجود داره/
آيا مشكل من از اينه؟!!!!!!!

دوستان به نظرتون با تعويض درام مشكل حل ميشه؟

دوست عزيز مطمئن باش با تعويض درام مشكلت حل ميشه.

medi73
06-07-2010, 09:51
سلام
چاپگر من SAMSUNG ML-1610 است و با XP و Vista سازگاره اما در 7 نمیشه ازش استفاده کرد . ایا راه حلی برای این مشکل هست ؟ اگه ممکنه منو راهنمایی کنید .

2xd
06-07-2010, 14:24
باسلام : می خواستم بدونم بهترین مدل پودر برای پرینتر hp 1215 کدومه ؟ اگه راهنماییم کنید ممنون می شم.

mortezaon
06-07-2010, 21:43
حال اگه از این نوع فرمت استفاده بشه چه اتفاقی در چاپ می‌افته؟

آیا با نوع RGB متفاوت هست؟

همینجوری که می دونید
برای اینکه همون عکسی که در مانیتور میبینید همون چاپ بشه
و کدر نشه از فرمت cmyk باید استفاده کنید
فرمت rgb برای مانیتوره
ولی فرمت cmyk برای چاپه
cmyk مخفف چهار رنگ آبی فیروزه ای سرخابی زرد و مشکی هست
که این چهار رنگ در پربنترهای رنگی موجوده
مخصوصا پرینتر های که 4 تا کارتریج دارن
اما RGB مخفف سه رنگ آبی سبز قرمز هست که برای دیدن فایل ها در مانیتوره
نه برای چاپ
باید سعی کنید برای چاپ فرمت عکس را از RGB به CMYK تغیر بدهید
برای اینکار ابتدا برنامه فتوشاپ را باز کنید
بعد از منوی file--------------------> open عکس مورد نظر را باز کنید
بعد وارد منوی iamge ------------->adjustment------------------->mode بشویدو گزینه CMYK را انتخاب کنید
بعد کلید ctrl+p را بزنید و چاپ کنید اینجوری کیفیتش بهتر میشه
اما اگه اینکار را نکنید همون عکس بی کیفیت تر چاپ میشه

.

mjzaret
07-07-2010, 01:24
باسلام : می خواستم بدونم بهترین مدل پودر برای پرینتر hp 1215 کدومه ؟ اگه راهنماییم کنید ممنون می شم.

پیشنهاد می‌کنم که از پودرهای با مارک Super Graphix استفاده کنید.

من به شخصه از این نوع پودرها استفاده می‌کنم و ازش خیلی راضی هستم.

alen18
07-07-2010, 12:50
قيمت درام خوب براي canon lbp3010 الان چنده؟
درام قلابي و اصلي داره؟.
اگر ارزونه تا كلا بي خيال پيگيري گارانتي بردر نخور بشم

يكي از فروشنده ها كه مشكل را باهاش در ميون گذاشتم گفت كه بعضي از فرئوشنده ها كارتون پرينتر را از ته باز ميكنند و درام را عوض ميكنند !

payam hero
07-07-2010, 14:36
دوست عزيز درام قيمتي نداره حدود 3 يا چهار هزار تومان هست.
در ضمن بعضي از فروشنده ها كارتون رو از ته باز ميكنند و كارتريج رو عوض ميكنن نه درام رو.

mjzaret
07-07-2010, 16:11
قيمت درام خوب براي canon lbp3010 الان چنده؟
درام قلابي و اصلي داره؟.
اگر ارزونه تا كلا بي خيال پيگيري گارانتي بردر نخور بشم

يكي از فروشنده ها كه مشكل را باهاش در ميون گذاشتم گفت كه بعضي از فرئوشنده ها كارتون پرينتر را از ته باز ميكنند و درام را عوض ميكنند !

قیمت درام خوب بیشتر از 7 هزار تومن هست. بسته به نوع چاپگر قیمت درام نیز تغییر می‌کنه.

فروشندگان برای سود بیشتر کارتریج اصلی رو در می‌آرند و کارتریج طرح در پرینتر قرار می‌دن. البته نبایستی این موضوع رو به تمام فروشندگان تعمیم داد.

من که خودم از این طرح‌ها بیشتر خوشم میاد آخه خیلی راحت شارژ می‌شن و مشکل کمتری هم دارند.

کارتریج‌های آک مشکل باز کردن برای شارژ رو دارند. آخه اکثراً به صورت پلمپ و بدون پیچ هستند و شارژ کردنشون کار سختیه.

LordMMD
07-07-2010, 16:29
قیمت کارتریج اصلی و قلابی ! برای canon lbp2900
چنده ؟

alen18
07-07-2010, 17:04
من چطوري ميتونم فهمم كه كارتريجم اصل هست يا طرح؟
در ضمن مشكل را كه با خدمات پس از فروش در ميون گذاشتم گفت از درام هست 100% ولي تعميركار ميگفت احتمال داره كه پودر مشكل داشته باشه و بايد عوض بشه !!!!!!

prince3-love
07-07-2010, 18:08
سلام
ببخشید بهترین پرینتر لیزری تک رنگ برای مغازه رو چی پیشنهاد میکنید بگیرم که سرعت چاپ بالایی داشته باشه هم هزینه اش کمتر باشه

mjzaret
07-07-2010, 21:42
من چطوري ميتونم فهمم كه كارتريجم اصل هست يا طرح؟
در ضمن مشكل را كه با خدمات پس از فروش در ميون گذاشتم گفت از درام هست 100% ولي تعميركار ميگفت احتمال داره كه پودر مشكل داشته باشه و بايد عوض بشه !!!!!!

اولین نکته اینکه کارتریج‌های اصل کاملاً‌ پلمپند. یعنی برای باز کردنشون هیچ پیچی ندارند و بایستی با هویه قطعات رو از هم جدا کنید.

من هم میگم که مشکلتون از درام هست. در مورد پودر این نکته رو توجه کنید که اگر پودر خوب نباشه صفحه رو کمی سفیدتر می‌زنه. یعنی متن به خوبی چاپ نمیشه.

mjzaret
07-07-2010, 21:48
سلام
ببخشید بهترین پرینتر لیزری تک رنگ برای مغازه رو چی پیشنهاد میکنید بگیرم که سرعت چاپ بالایی داشته باشه هم هزینه اش کمتر باشه

من خودم دارم از Canon LBP 2900 استفاده می‌کنم. چاپگر خوبیه و تا حالا هم باهاش مشکلی نداشتم.

البته فکر نکنم این نوع چاپگر دیگه تولید بشه. اگه صفرش رو پیدا کردید حتماً خریداریش کنید.

فوق العاده هست.

mjzaret
07-07-2010, 21:56
قیمت کارتریج اصلی و قلابی ! برای canon lbp2900
چنده ؟

قیمت اصلش چیزی حدود 60 تومن هست و طرحش هم چیزی حدود 40 تومن.

payam hero
08-07-2010, 10:48
سلام

دوست عزيز من بهتون پيشنهاد ميكنم حتما اچ پي بگيريد. مدل 1006 كه الان تو بازار هست ميتونه بهترين انتخاب براي شما باشه.

prince3-love
08-07-2010, 18:08
من خودم دارم از Canon LBP 2900 استفاده می‌کنم. چاپگر خوبیه و تا حالا هم باهاش مشکلی نداشتم.

البته فکر نکنم این نوع چاپگر دیگه تولید بشه. اگه صفرش رو پیدا کردید حتماً خریداریش کنید.

فوق العاده هست.

دوست عزيز من بهتون پيشنهاد ميكنم حتما اچ پي بگيريد. مدل 1006 كه الان تو بازار هست ميتونه بهترين انتخاب براي شما باشه.

سلام
دستتون درد نکنه بابت راهنماییتون
نظرتون در مورد P2014 یا P2015 چی هست ارزش داره؟راستی ایارو خودم هم میتونم شارژ کنم؟
میخواستم ببپورسم رنگیش کدوم مدل بهتره برای مغازه که زیاد کار میکنم

mjzaret
08-07-2010, 21:20
سلام
نظرتون در مورد P2014 یا P2015 چی هست ارزش داره؟راستی ایارو خودم هم میتونم شارژ کنم؟

چاپگرهای 2014 و 2015 هم چیز خوبی هستند. خودتون هم می‌تونید این نوع کارتریج‌های رو شارژ کنید.

هزینه خرید این نوع چاپگرها نسبت به اونهایی که ما معرفی کرده‌ایم بیشتر هست.

مدل رنگی 2055 هم برای کار خوبه.

من خودم Samsung CLP-315 دارم. کیفیت خوبی داره. ولی 2055 رو پیشنهاد می‌دم.

Masoud.Neshat
09-07-2010, 14:27
اگر خواستین HP P1005/1006/1505 بخرین ، بدونین این نصیبتون میشه :

تصویر اصلی

پرینت با کارتریج فابریک

پرینت با کارتریج شارژ شده ( کاملا اصولی شارژ شده )

mjzaret
09-07-2010, 16:22
اگر خواستین HP P1005/1006/1505 بخرین ، بدونین این نصیبتون میشه :

تصویر اصلی

پرینت با کارتریج فابریک

پرینت با کارتریج شارژ شده ( کاملا اصولی شارژ شده )

دوست عزیز همچین چیزی درست نیست.

من خودم P1005 رو خونم دارم. سه بار هم شارژش کردم. البته برای بار دوم که داشتم شارژ می‌کردم درامش رو هم عوض کردم.

کیفیت چاپش زیاد تغییر نکرده و خیلی هم ازش راضی هستم.

Masoud.Neshat
09-07-2010, 23:14
دوست عزیز همچین چیزی درست نیست.

من خودم P1005 رو خونم دارم. سه بار هم شارژش کردم. البته برای بار دوم که داشتم شارژ می‌کردم درامش رو هم عوض کردم.

کیفیت چاپش زیاد تغییر نکرده و خیلی هم ازش راضی هستم.

شما خودت شارژ کردی یا دادی مغازه برات شارژ کنه ؟ چه تونری استفاده شده ؟ اگر واردی میتونی تشخیص بدی ایراد این پرینتر کچاشه ؟ مثلا مگنتشه ، درامشه ....

LordMMD
10-07-2010, 20:25
شما خودت شارژ کردی یا دادی مغازه برات شارژ کنه ؟ چه تونری استفاده شده ؟ اگر واردی میتونی تشخیص بدی ایراد این پرینتر کچاشه ؟ مثلا مگنتشه ، درامشه ....
این پرینتر لیزری رنگیه ؟ میگم از کاغذ مخصوص چاپ عکس هم استفاده کن ، و نتیجه رو همینجا هم بذاری ممنون میشیم. تا ببینیم چطوریه

mjzaret
10-07-2010, 21:30

من خودم شارژ کردم و از پودر شرکت Super Graphix استفاده نمودم که هر 150 گرمیش چیزی حدود 6 هزارتومن برام آب خورد.

این مشکل هم می‌تونه از پودر باشه و هم از درام.

البته به نظر من اگه برای اولین بار شارژ شده باشه نظرم روی پودر هست.

آخه اگه درام خراب باشه در بعضی قسمت‌ها مثلاً کناره‌ها سیاهی بیشتری وجود داره و به صورت نواری سیاه نشون داده می‌شه.

شما از پودر Super Graphix استفاده کنید مطمئن باشید که مشکلتون حل می‌شه.

این پرینتر لیزری رنگیه ؟ میگم از کاغذ مخصوص چاپ عکس هم استفاده کن ، و نتیجه رو همینجا هم بذاری ممنون میشیم. تا ببینیم چطوریه

این پرینتر لیزری تک رنگ سیاه و سفید هست و استفاده از کاغذ‌های عکس در اون باعث خراب شدن دستگاه میشه.

درون چاپگرهای لیزری رنگی هم استفاده از کاغذهای مخصوص عکس توصیه نمیشه به علت وجود حرارت زیاد.

LordMMD
10-07-2010, 21:38
این بحث مربوط به کاغذ رو که گفتید، خوب کاغذ هایی وجود دارند که روشون نوشته مخصوص چاپگر لیزری ....

payam hero
11-07-2010, 11:20
سلام

دوست عزيز. پرينتر هاي 2014 و 2015 بسيار عالي هستند. سرعت چاپ و قدرت خيلي خوبي دارند. ولي اگر خواستيد يكي از اين دو مدل رو بگيريد حتما 2014 رو انتخاب كنيد. به طور شايع و خيلي زياد در پرينتر هاي 2015 مشكل فرمتر وجود داره. به دلايل زيادي كه اگه خواستيد براتون ميگم.

Masoud.Neshat
12-07-2010, 14:25
...من خودم شارژ کردم و از پودر شرکت Super Graphix استفاده نمودم ...شما از پودر Super Graphix استفاده کنید مطمئن باشید که مشکلتون حل می‌شه...

پودرش سوپرگرافیکسه ! از نمایندشون تو مشهد خریدم :41:

mjzaret
12-07-2010, 17:14
پودرش سوپرگرافیکسه ! از نمایندشون تو مشهد خریدم :41:

والا من الان فکر کنم 4 سالی هست که پودرهای این شرکت رو خریداری می‌کنم. چه برای چاپگرهای سامسونگ، اچ پی، کانن و برودر.

تا حالا هم مشکلی نداشتم.

بنابراین مشکل از درامتون هست.

شما درام کارتریجتون رو عوض کنید.

Masoud.Neshat
12-07-2010, 19:32
بنابراین مشکل از درامتون هست.

شما درام کارتریجتون رو عوض کنید.

انجام دادم قبلا ، درام سوپر گرافیکس ، 8 تومن هم دادم . :31:
عملا مونده مگنت فقط .:27:

mr.slim
14-07-2010, 01:00
غلطهای املاییش جالبه!

ُسلام آقا مسعود
ممکنه بفرمایید از کجا و به چه قیمتی تهیه کردید؟
امکان داره آدرس و شماره تماس از فروشنده لطف کنید؟
ممنون

بعد یه سئوال ؟ دیدم بعضی جاها دوستان اعلام کردن که گریس هادی حرارات
در صورتیکه این گریس الکتریکال کانداکتیو هست مه ترمال کانداکتیو

شاید من اشتباه می کنم. اگر اشتباه می کنم راهنمایی بفرمایید
دوستان برای تهیه در تهران اگر جایی سراغ دارن لطف کنن ممنون میشم

دوستان می تونید راهنمایی کنن که چه برندهایی در ایران برای گریس های الکتریکال کانداکتیو موجود هست و در مورد قیمت هم راهنمایی کنن.

smartee
14-07-2010, 08:31
ُسلام آقا مسعود
ممکنه بفرمایید از کجا و به چه قیمتی تهیه کردید؟
امکان داره آدرس و شماره تماس از فروشنده لطف کنید؟
ممنون

بعد یه سئوال ؟ دیدم بعضی جاها دوستان اعلام کردن که گریس هادی حرارات
در صورتیکه این گریس الکتریکال کانداکتیو هست مه ترمال کانداکتیو

شاید من اشتباه می کنم. اگر اشتباه می کنم راهنمایی بفرمایید
دوستان برای تهیه در تهران اگر جایی سراغ دارن لطف کنن ممنون میشم

دوستان می تونید راهنمایی کنن که چه برندهایی در ایران برای گریس های الکتریکال کانداکتیو موجود هست و در مورد قیمت هم راهنمایی کنن.

با اطلاعات اینجانب
اگر جایی بیان شده گریس هادی حرارت-به دو صورت با نام صحیح خمیر سیلیکان و چسب سیلیکان موجود است و مورد استفاده برای هیت سینک هاست و تاآنجا که من میدانم ربطی به پرینتر ندارد.
گریس سیلیکان با نام گریس چرخ دنده در بازار موجود است و خواصی نظیر مقاومت تا 200 درجه سانتیگراد و عدم تاثیر بر لاستیک و ... دارد که مورد استفاده در گریسکاری قطعات متحرک با خواص فوق است.
گریس فیلم فیوزینگ که احتمالا همان مورد بالاست که در صنف تعمیرکاران پرینتر لیزری از نوع بیسواد تغییر نام داده است.
گریس هادی جریان الکتریسیته که تا به حال آنرا ندیده ام جز موردی که دوستمان عکس آنرا گذاشته
که این نمونه بر پایه مس است.با توجه به غلطهای املایی برچسب آن مشخص است که چه تحفه ای است.
ممنون میشوم دوستمان توضیحات بیشتری بدهد.

گریسهای مورد استفاده در گریس کاری پرینترها شامل انواع مختلف با خواص مختلف است.هر شرکتی در راهنمای سرویس پرینتر مربوطه آنها را با کد خاص تولید کننده که مانند یک شناسنامه برای آن محصول است معرفی میکند و برای هر قسمت باید از همان نوع خاص استفاده کرد.سرویس یک دستگاه یک کار تخصصی است نه مثل چیزی که تو ایران میبینید که هر ننه قمری تو این کار پیدا میشه.همانطور که سایر دوستان بیان کردند خیلی ها گریس به غیر از آنچه در مکانیکی ها است نمیشناسند و نتیجه هم همین میشود که میبینید.بعید میدانم جایی اینها را با نام و مشخصات مربوطه وارد و عرضه کند.
فقط یک نمونه از یک پرینتر جوهر افشان اپسون که قیمت آن در ایران 60 هزار تومان است بیان کنم دوستان متوجه دقت و نظم تولید کننده بشوند :

6.1.3 Lubrication
The characteristics of the grease have great affects on the mechanical function and
durability, especially does the characteristics about temperature environment. The type
and amount of the grease used to lubricate the printer parts are determined based on the
results of the internal evaluations. Therefore, be sure to apply the specified type and
amount of the grease to the specified part of the printer mechanism during servicing.

Type Name EPSON code Supplier
Grease G-71 1304682 EPSON
Grease G-58 1432035 EPSON
Grease G-74 1409257 EPSON

mr.slim
14-07-2010, 20:21
با اطلاعات اینجانب
اگر جایی بیان شده گریس هادی حرارت-به دو صورت با نام صحیح خمیر سیلیکان و چسب سیلیکان موجود است و مورد استفاده برای هیت سینک هاست و تاآنجا که من میدانم ربطی به پرینتر ندارد.
گریس سیلیکان با نام گریس چرخ دنده در بازار موجود است و خواصی نظیر مقاومت تا 200 درجه سانتیگراد و عدم تاثیر بر لاستیک و ... دارد که مورد استفاده در گریسکاری قطعات متحرک با خواص فوق است.
گریس فیلم فیوزینگ که احتمالا همان مورد بالاست که در صنف تعمیرکاران پرینتر لیزری از نوع بیسواد تغییر نام داده است.
گریس هادی جریان الکتریسیته که تا به حال آنرا ندیده ام جز موردی که دوستمان عکس آنرا گذاشته
که این نمونه بر پایه مس است.با توجه به غلطهای املایی برچسب آن مشخص است که چه تحفه ای است.

گریسهای مورد استفاده در گریس کاری پرینترها شامل انواع مختلف با خواص مختلف است.هر شرکتی در راهنمای سرویس پرینتر مربوطه آنها را با کد خاص تولید کننده که مانند یک شناسنامه برای آن محصول است معرفی میکند و برای هر قسمت باید از همان نوع خاص استفاده کرد.سرویس یک دستگاه یک کار تخصصی است نه مثل چیزی که تو ایران میبینید که هر ننه قمری تو این کار پیدا میشه.همانطور که سایر دوستان بیان کردند خیلی ها گریس به غیر از آنچه در مکانیکی ها است نمیشناسند و نتیجه هم همین میشود که میبینید.بعید میدانم جایی اینها را با نام و مشخصات مربوطه وارد و عرضه کند.
فقط یک نمونه از یک پرینتر جوهر افشان اپسون که قیمت آن در ایران 60 هزار تومان است بیان کنم دوستان متوجه دقت و نظم تولید کننده بشوند :

6.1.3 Lubrication
The characteristics of the grease have great affects on the mechanical function and
durability, especially does the characteristics about temperature environment. The type
and amount of the grease used to lubricate the printer parts are determined based on the
results of the internal evaluations. Therefore, be sure to apply the specified type and
amount of the grease to the specified part of the printer mechanism during servicing.

Type Name EPSON code Supplier
Grease G-71 1304682 EPSON
Grease G-58 1432035 EPSON
Grease G-74 1409257 EPSON
دوست عزیز همچین چیزی وجود داره electrically conductive grease
اون موردی که شما بعش اشاره کردید Thermal Conductive grease هست که می تونه بر پایه سیلیکان ، فلزات رسا مثل طلا ، نقره ، مس و ... باشه
برای فیلم فیوزینگ از همون ترمال کانداکتیو گریس معمولا بر پایه سیلیکان و یا ترکیبی استفاده میشه.
ولی در قسمت نگهدارنده های درام در بعضی مدل ها و PCR از الکتریکال کانداکتیو گریس باید استفاده بشه خصوصا در مدل های لیزر رنگی.
فکر می کنم این مواد با پایه فلزات چون مس و نقره و آهن ساخته میشن و در قسمت هایی از موتور نیز کاربرد داره.

از آقا مسعود و نیمای عزیز گه در این زمینه بیشتر تحقیق کردن و تجربه دارن خوشحال میشیم ازاطلاعاتشون استفاده کنیم.

prince3-love
15-07-2010, 10:38
دوست عزيز. پرينتر هاي 2014 و 2015 بسيار عالي هستند. سرعت چاپ و قدرت خيلي خوبي دارند. ولي اگر خواستيد يكي از اين دو مدل رو بگيريد حتما 2014 رو انتخاب كنيد. به طور شايع و خيلي زياد در پرينتر هاي 2015 مشكل فرمتر وجود داره. به دلايل زيادي كه اگه خواستيد براتون ميگم.
سلام
منظورتون رو از فرمتر متوجه نشدم
میشه کمی واضح تر بگین و اگر زحمتی نیست چند تا از دلایلی که گفتین رو هم میگید؟میخواستم همین هفته برم بخرمش اما پست شمارو دیدم پشیمون شدم:41:
smartee
15-07-2010, 11:28
دوست عزیز همچین چیزی وجود داره electrically conductive grease
اون موردی که شما بعش اشاره کردید Thermal Conductive grease هست که می تونه بر پایه سیلیکان ، فلزات رسا مثل طلا ، نقره ، مس و ... باشه
برای فیلم فیوزینگ از همون ترمال کانداکتیو گریس معمولا بر پایه سیلیکان و یا ترکیبی استفاده میشه.
ولی در قسمت نگهدارنده های درام در بعضی مدل ها و PCR از الکتریکال کانداکتیو گریس باید استفاده بشه خصوصا در مدل های لیزر رنگی.
فکر می کنم این مواد با پایه فلزات چون مس و نقره و آهن ساخته میشن و در قسمت هایی از موتور نیز کاربرد داره.

از آقا مسعود و نیمای عزیز گه در این زمینه بیشتر تحقیق کردن و تجربه دارن خوشحال میشیم ازاطلاعاتشون استفاده کنیم.

مثل اینکه ما یکبار هم باید جملاتمان را به فارسی ترجمه کنیم :

بنده در ایران زندگی میکنم
من در تهران از فروشندگان و تعمیرکاران سوال کردم اطلاعاتشان در سطح روستا بود
من خودم هم میخواهم این گریس را تهیه کنم برای همین از دوستمان تقاضای راهنمایی کردم
وجود داشتن این گریس که معلوم است دیگه یه search در موتورهای جستجو را بلد هستیم شکر خدا
من میخوام اینجا که هستم آن را تهیه کنم دیدم دوستمان تهیه کرده (احتمال خیلی زیاد هم در ایران) این بود که راهنمایی بیشتری خواستم.

در ثانی یکبار دیگر عرایض بنده را بخوانید
بنده از 4 نوع گریس که در ایران دیدم نام بردم
در تکمیل آن
Thermal Conductive grease را همگی دیده اند و همانطور که عرض کردم گریس هادی حرارت در بحث انتقال حرارت و در هیت سینک ها و ایجاد اتصال حرارتی بهتر مورد استفاده قرار میگیرد و به قول شما میتواند بر پایه فلزات و سیلیکان باشد.گریسی که در کف هیت سینک فن cpu کامپیوتر شما وجود دارد با حرارت cpu نرم میشود و ایجاد یک اتصال مناسب حرارتی بین cpu و هیت سینک برای انتقال بهتر حرارت میشود.

آنچه در بحث فیلم فیوزینگ استفاده میشود Thermal Conductive grease نیست مگر بدلیل نبودن امکانات یا بیسوادی که عرض کردم.
در فیلم فیوزینگ از گریس سیلیکان با خواص ذکر شده به خصوص مقاومت در برابر حرارت استفاده میشود تا ضمن روانکاری قسمت مربوطه بتواند در مقابل حرارت زیاد قسمت فیوزینگ خواص خود را حفظ و روانکاری را حفظ نماید.اینجا بحث انتقال حرارت مطرح نیست که از Thermal Conductive grease استفاده شود دوست عزیز.

mr.slim
15-07-2010, 12:36
مثل اینکه ما یکبار هم باید جملاتمان را به فارسی ترجمه کنیم :

بنده در ایران زندگی میکنم
من در تهران از فروشندگان و تعمیرکاران سوال کردم اطلاعاتشان در سطح روستا بود
من خودم هم میخواهم این گریس را تهیه کنم برای همین از دوستمان تقاضای راهنمایی کردم
وجود داشتن این گریس که معلوم است دیگه یه search در موتورهای جستجو را بلد هستیم شکر خدا
من میخوام اینجا که هستم آن را تهیه کنم دیدم دوستمان تهیه کرده (احتمال خیلی زیاد هم در ایران) این بود که راهنمایی بیشتری خواستم.

در ثانی یکبار دیگر عرایض بنده را بخوانید
بنده از 4 نوع گریس که در ایران دیدم نام بردم
در تکمیل آن
Thermal Conductive grease را همگی دیده اند و همانطور که عرض کردم گریس هادی حرارت در بحث انتقال حرارت و در هیت سینک ها و ایجاد اتصال حرارتی بهتر مورد استفاده قرار میگیرد و به قول شما میتواند بر پایه فلزات و سیلیکان باشد.گریسی که در کف هیت سینک فن cpu کامپیوتر شما وجود دارد با حرارت cpu نرم میشود و ایجاد یک اتصال مناسب حرارتی بین cpu و هیت سینک برای انتقال بهتر حرارت میشود.

آنچه در بحث فیلم فیوزینگ استفاده میشود Thermal Conductive grease نیست مگر بدلیل نبودن امکانات یا بیسوادی که عرض کردم.
در فیلم فیوزینگ از گریس سیلیکان با خواص ذکر شده به خصوص مقاومت در برابر حرارت استفاده میشود تا ضمن روانکاری قسمت مربوطه بتواند در مقابل حرارت زیاد قسمت فیوزینگ خواص خود را حفظ و روانکاری را حفظ نماید.اینجا بحث انتقال حرارت مطرح نیست که از Thermal Conductive grease استفاده شود دوست عزیز.
دوست عزیز حرف های شما صحیح هست
اما دقیقا تمام تعمیرکاران برای فیلم فیوزینگ از خمیر سیلیکان استفاده می کنند و چیز دیگه ای وجود نداره و کاملا هم جواب میده

در مورد گریس هادی الکتریکال که انشااله دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند راهنمایی می کنند.
آقا مسعود هم که تا اونجا که بنده اطلاع دارم مشهد هستند و از مشهد تهیه کردند. خودشون راهنمایی بکنند ممنون میشم.
اون برچسب هم کار ایرانی هاست که بسته بندی می کنند زیاد بهش توجه نکنید.

smartee
15-07-2010, 13:46
دوست عزیز حرف های شما صحیح هست
اما دقیقا تمام تعمیرکاران برای فیلم فیوزینگ از خمیر سیلیکان استفاده می کنند و چیز دیگه ای وجود نداره و کاملا هم جواب میده

در مورد گریس هادی الکتریکال که انشااله دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند راهنمایی می کنند.
آقا مسعود هم که تا اونجا که بنده اطلاع دارم مشهد هستند و از مشهد تهیه کردند. خودشون راهنمایی بکنند ممنون میشم.
اون برچسب هم کار ایرانی هاست که بسته بندی می کنند زیاد بهش توجه نکنید.

دوست خوب و محترم من
شما حساب خود را از تعمیر کاران و غیره جدا کنید و کار درست را انجام دهید.
من همواره عرایضم را با توجه به تحقیق و جستجوی خودم و موجود بودن در ایران عرض میکنم تا برای علاقمندانی که قصد تهیه دارند قابل دسترسی باشد.
در عرایضم از 4 نوع گریس نام بردم که 3 تای آنها را تهیه کردم.
1-مورد اول که به بحث پرینتر مربوط نمیشود خمیر سیلیکان یا اسم درست آن به قول شما Thermal Conductive grease مورد استفاده در هیت سینک ها در انواع فروشگاههای کامپیوتری انواع آن بخصوص به لطف تاجران محترم انواع تقلبی آن بیشتر قابل تهیه است.نوع تقریبا مطمئن انگلیسی آن با مارک SERVISOL را در تهران تهیه کردم.انواع بر پایه نقره آن هم در بازار موجود است.
2-گریس چرخ دنده را از پاساژ امجد تهران تهیه کردم.فروشنده ها برای گریس کاری قطعات متحرک دستگاههای صوتی و ... مانند ظبط و سی دی درایو و ... بکار میبرند به همین دلیل این نام را به آن داده اند.بعد ها نوع ایرانی آن جایگزین شد و نوع اصطلاحا ژاپنی که من گرفتم دیگر ندیدم.
3-گریس سیلیکان را از خیابان چراغ برق تهران تهیه کردم.مارک AMBERSIL.یک تیوپ 100ml آن به قیمت 12هزار تومان.گرچه اکثر قریب به اتفاق فروشندگان کاربرد آن را نمیدانند و برای آنها فرقی با یک نوع خمیر دندان ندارد.
4- گریس هادی جریان الکتریسیته که هنوز بطور جدی بدنبال آن نرفتم.
بنابر این میبینید که خیلی چیزهای دیگر هم وجود دارد فقط ما باید کمی همت کنیم و تنها به حرف افراد بی اطلاع توجه نکنیم.
من نه تعمیر کارم و نه رشته تخصصی ام در این رابطه است.فقط بدلیل مصارف شخصی دنبال این مسایل رفتم.
و همیشه عادت دارم هر موردی را یا شروع نمیکنم یا تا انتها میروم و روش درست را پیش میگیرم.به حرف و عملکرد تعمیرکار و ... که هیچگونه آگاهی ندارند هم کوچکترین اهمیتی نمیدهم.
با امید موفقیت دوستان

Masoud.Neshat
16-07-2010, 08:25
دوستان ؛ در مورد گریس هادی برق ، اولین باری که راجبش خوندم ، تو یه فایل پیدی اف در مورد شارژ کارتریج لیزری HP P1006 بود . اونجا ذکر کرده بود که برای درام و مگنت استفاده میشه. من تحقیق آنلاین کردم دیدم بله هدف روانسازی در عین تسهیل هدایت الکتریکیه؛ چون تو اون قطعات برق وارد میشه که گویا ولتاژ بالایی هم داره. تو ایران گریس هادی رو تو صنعت برق استفاده میکنن، ولی تو پرینتر تو مشهد حداقل کسی خبر نداره ازش. من از سایت part-tech.com که تهران هستش به همراه حلال مگنت پستی خریدم. اینکه املای روش غلطه درسته copper رو نوشته cooper و grease رو نوشته grace !:31: علتش اینه که معمولا بصورت فله وارد میشه و بعدا تو پلاستیکهای معمولی بسته بندی میکنن و یه برچسب هم میزنن تنگش. بهر حال اینکه استفاده از گریس هادی برق در متون فنی جدید تاکید شده ، یه حقیقته.

دو سه مورد دیگه مشابه این قضیه وجود داره ، تو این متون فنی اصطلاح PCR cleaner و wiper blade lubricant و پاک کننده مگنت به چشم می خوره ، PCR همون قلطک نازک با روکش پلاستیکیه که با درام در تماسه، معمولا میشه با آب و صابون شستش(عکس) !

ولی اونجا پاک کننده مخصوص استفاده میکنن. در مورد روانساز بلید هم یه عده از پودر بچه استفاده میکنن ( که خیلی جالب هم جواب میده :31: ) یه عده هم یکم تونر میپاشن روش بعنوان روان کننده ! ولی عملا احتیاج به روان کننده مخصوص داره ، این فیلم کوچولوی دو مگی رو ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای مگنت هم بعضا ایزو پروپیل الکل استفاده میکنن ولی حلال مخصوصش هم هست که نمیدونم چی چی هستش.

smartee
17-07-2010, 09:09
دوستان ؛ در مورد گریس هادی برق ، ...

با تشکر از دوست عزیز Masoud.Neshat
جهت اطلاع دوست خوبم جناب mr.slim ، یک مورد کاربرد گریس هادی جریان الکتریسیته در پرینترهای لیزری تک رنگ.

جهت روانسازی همانطور که بیان شد بعضی از پود بچه و بعضی از مقداری تونر استفاده میکنند.
جهت اطلاع ماده مناسب آن با نامpadding powder میباشد که مثل خیلی چیزها ، اینجا پیدا نمیشه ، احتمالا.

omid405
20-07-2010, 19:02
سلام.
من میخوام کارتریج های شارژی برای mp630 بگیرم. به نظرتون چجوری؟میصرفه؟مشکلی ندارن؟ یا همون اصل بگیرم بهتره؟
مرسی

hosseinmet
20-07-2010, 21:23
کارتریجهای اصلی حدود 64 هزار تومن تموم میشه براتون

من خودم کارتزیجهای اصلی رو شارژ میکنم . البته چون چیپ ریست ندارم یکم مشکل دارم ولی راضی هستم .

successfully
22-07-2010, 08:32
سلام ببخشید نحوه نصب کارتریج samsung ml-2850d v, ldo,hl gxth vhiklhddl ;kdn

TousanRayan
22-07-2010, 10:16
سلام دوستان و استاتید
شرمنده می خواستم بدونم راه انداز پرینتر سه کاره اچ پی مدل 2174 کسی می دونه کجای اینترنت می تونم پیدا کنم اگه لینکش رو بزارید ممنون میشم

payam hero
22-07-2010, 11:27
دوست عزيز اگر منظورتون همون درايور دستگاه هست ميتونيد از سايت اچ پي دات كام در قسمت دانلود نرم افزار مدل پرينتر تون رو بدين بعد ويندوز مورد نظر رو انتخاب كنيد و دانلود كنيد.

allidarodani
24-07-2010, 09:34
سلام دوستان درایور سامسونگml-1610 رامی خواستم

yang
26-07-2010, 22:40
سلام من یه مشکلی با پرینتر p1006 دارم روی سون اونم بیرنگ چاپ شدن صفحاته، بویژه عکسها. کارایی مثل بالا بردن چگالی تونر و نصب درایور جدید رو هم انجام دادم ولی جواب نداد روی دوتا سیستم با سون 64 و سون 32 هم تست کردم بازم نشد.بالاخره امروز روی لینوکس اوبونتو تست کردم پرینت مشکلی نداشت یعنی که مشکل از پرینتر نیست و قاعدتاً از درایور و یا خود ویندوز سونه کسی راه حلی برای این مشکل بلده

mr.slim
27-07-2010, 01:57
سلام دوستان
بنده تا بحال مشکلی با شارژ 2025 نداشتم و همه چیز عالی بوده
اما اینبار علیرغم اینکه قبلا کارتریج ها هم شارژ نشده بوده با کارتریج مشکی به مشکل برخوردم
اینم یه تصویر از پرینت این دستگاه
مشکل خطی هست که در سمت چپ تصویر مشاهده میشه و در کل صفحه هم تکرار میشه.
خوشحال میشم راهنمایی بفرمایید

LordMMD
27-07-2010, 04:58
سلام دوستان
اما اینبار علیرغم اینکه قبلا کارتریج ها هم شارژ نشده بوده با کارتریج مشکی به مشکل برخوردم
به نظر من از یکی از سرویس های خود دستگاه مثل Cleaning Mode استفاده کن ببین توفیری میکنه یا نه.

mjzaret
27-07-2010, 09:45
سلام دوستان درایور سامسونگml-1610 رامی خواستم

برای دانلود درایور این پرینتر می‌تونید به لینک‌ زیر مراجعه کنید:

روی گزینه Download کلیک کرده و بعد هم روی گزینه Driver.

با توجه به سیستم عاملتون درایور رو دانلود کنید.

برای ویندوز 7:

برای ویندوز XP:

mjzaret
27-07-2010, 09:57
سلام دوستان

مشکل در این جور موارد به درام بر می‌گرده.

احتمال اینکه روی درامتون خطی افتاده باشه زیاد.

شما نگاه کنید که درامتون دچار مشکل نشده باشه و از لحاظ ظاهری سالم هست.

mjzaret
27-07-2010, 10:03
سلام دوستان و استاتید
شرمنده می خواستم بدونم راه انداز پرینتر سه کاره اچ پی مدل 2174 کسی می دونه کجای اینترنت می تونم پیدا کنم اگه لینکش رو بزارید ممنون میشم

شما مطمئن هستید که مدل پرینترتون رو درست گفتید!!!

من هرچی که تو سایت HP گشتم چنین مدلی وجود نداشت.

mjzaret
27-07-2010, 10:18
سلام من یه مشکلی با پرینتر p1006 دارم روی سون اونم بیرنگ چاپ شدن صفحاته، بویژه عکسها. کارایی مثل بالا بردن چگالی تونر و نصب درایور جدید رو هم انجام دادم ولی جواب نداد روی دوتا سیستم با سون 64 و سون 32 هم تست کردم بازم نشد.بالاخره امروز روی لینوکس اوبونتو تست کردم پرینت مشکلی نداشت یعنی که مشکل از پرینتر نیست و قاعدتاً از درایور و یا خود ویندوز سونه کسی راه حلی برای این مشکل بلده

شما آخرین درایور این پرینتر رو از سایتش دانلود کنید و روی سیستم نصبش کنید.

برای ویندوز 7:

yang
27-07-2010, 14:41
شما آخرین درایور این پرینتر رو از سایتش دانلود کنید و روی سیستم نصبش کنید.

برای ویندوز 7:

lممنون دوست عزیز ولی همونطور که نوشته بودم اینکار رو قبلاً کرده بودم حتی به جهت اطمینان مجبور شدم درایور کامل (فول به همرا برنامه ها) رو هم که حدود 160 مگه دانلود کنم و نصب کنم ولی هیچ راهی جواب ندادمن شک کردم به تنظیمات پروفایل رنگ تو بخش کالر منجمنت ولی بازم نمیدونم چی کار باید بکنم

mr.slim
27-07-2010, 17:52
به نظر من از یکی از سرویس های خود دستگاه مثل Cleaning Mode استفاده کن ببین توفیری میکنه یا نه.

ممنون دوست من
از مد کلینیگ هم استفاده کردم ولی تغییری حاصل نشده

مشکل در این جور موارد به درام بر می‌گرده.

احتمال اینکه روی درامتون خطی افتاده باشه زیاد.

شما نگاه کنید که درامتون دچار مشکل نشده باشه و از لحاظ ظاهری سالم هست.

نه درام مشکلی نداره و سالم سالم هست بدون هیچ خط و مشکلی

من فقط شکم به درام رول و پی سی آر هست که مشکلی داشته باشن

مشکل از بلید هم نیست چون پس از پایان چاپ هیچ ردی از تونر روی درام نمیمونه که بلید نتونسته باشه اونو جمع کنه.

مشکل 100 درصد از کارتریج هست چون با تعویضش مشکل حل میشه ولی کارتریج شارژ شده مشکی این مشکل رو داره

ممنون میشم دوستان با تجربه راهنمایی کنن.

online_amin
28-07-2010, 13:02
آقا فرق لیزری و جوهر افشان چیه؟

نحوه شارژشون چطوریاست؟

من یه نفر رو میشناختم که با سرنگ میگرفت کارتریجش رو پر میکرد, آیا پرینترش جوهر افشان بوده؟ لیزری رو نمیشه تو خونه شارژ کرد؟ هزینه هر شارژ چقدره؟

PNC
28-07-2010, 20:50
سلام دوستان
من امروز یه پرینتر مدل IP4700 خریدم برای چاپ عکس روی سی دی و کاور
سوالی داشتم از دوستان
من 3 تا عکس چاپ کردم برای تست یه دونه روی سیدی 2 تا روی کاغذ
بعد انگار کیفیت عکس نسبت به عکسی که توی کامپیوتر می بینیم کمتر هستش و عکس یه کمی کدر هستش
میخواستم ببینم دلیلش چیه ؟
ممنون

mjzaret
28-07-2010, 22:37
آقا فرق لیزری و جوهر افشان چیه؟

نحوه شارژشون چطوریاست؟

من یه نفر رو میشناختم که با سرنگ میگرفت کارتریجش رو پر میکرد, آیا پرینترش جوهر افشان بوده؟ لیزری رو نمیشه تو خونه شارژ کرد؟ هزینه هر شارژ چقدره؟

فرقشون زیاده. چه در کارتریج و چه در نحوه عملکرد.

شارژ کارتریج‌های لیزری به صورت پودره و در کارتریج‌های جوهر افشان به صورت مایع.

اگه کارتریجی با سرنگ شارژ شده باشه جوهر افشانه.

بله می‌تونید با توجه به نوع کارتریجتون در منزل هم شارژش کنید ولی بایستی به عواقب اون که کثیفی زیاد و ... هست هم فکر کنید.

هزینه هر شارژ کارتریجهای لیزری چیزی حدود 15 هزارتومن هست.

mjzaret
28-07-2010, 22:52
سلام دوستان
من امروز یه پرینتر مدل IP4700 خریدم برای چاپ عکس روی سی دی و کاور
سوالی داشتم از دوستان
من 3 تا عکس چاپ کردم برای تست یه دونه روی سیدی 2 تا روی کاغذ
بعد انگار کیفیت عکس نسبت به عکسی که توی کامپیوتر می بینیم کمتر هستش و عکس یه کمی کدر هستش
میخواستم ببینم دلیلش چیه ؟
ممنون

در مورد چاپ این نکته رو توجه کنید که عکستون در حالت RGB قرار داره و این نوع مربوط به نشون دادن تصویر در مانیتور هست.

برای چاپ عکس بایستی با نرم افزارهای گرافیکی نوع عکستون رو به CMYK تبدیل کنید که این مدل برای چاپ هست.

amin_g_p
28-07-2010, 22:56
می دونم سوال خیلی پیش پا افتاده ای هست ولی بازم برای اطمینان می پرسم

من یک پرینتر رنگی جوهرافشان اپسون دارم خیلی وقته تو کمده می دونم دیگه نمی شه باهاش پرینت گرفت راه حلی هست؟ یا یه نو باید بخرم

online_amin
29-07-2010, 13:04
فرقشون زیاده. چه در کارتریج و چه در نحوه عملکرد.

شارژ کارتریج‌های لیزری به صورت پودره و در کارتریج‌های جوهر افشان به صورت مایع.

اگه کارتریجی با سرنگ شارژ شده باشه جوهر افشانه.

بله می‌تونید با توجه به نوع کارتریجتون در منزل هم شارژش کنید ولی بایستی به عواقب اون که کثیفی زیاد و ... هست هم فکر کنید.

هزینه هر شارژ کارتریجهای لیزری چیزی حدود 15 هزارتومن هست.

سلام عزیز,

تقریبا با هر کارتریج پر, چند تا صفحه رو میتونیم چاپ کنیم؟ (اگر ظرفیت کارتریج ها متفاوته, لطفا ظرفیت یه کارتریج میانگین رو در نظر بگیرید).

هر کارتریج رو چند بار میشه شارژ کرد؟ قیمت هر کارتریج جدید چنده؟

mjzaret
29-07-2010, 21:37
می دونم سوال خیلی پیش پا افتاده ای هست ولی بازم برای اطمینان می پرسم

من یک پرینتر رنگی جوهرافشان اپسون دارم خیلی وقته تو کمده می دونم دیگه نمی شه باهاش پرینت گرفت راه حلی هست؟ یا یه نو باید بخرم

بهتره به فكر يه نو باشي!! هزينه كردن روي يه چاپگر جوهرافشان كه چند وقتي هست كه تو كمده بيهوده هست.

سلام عزیز,

تقریبا با هر کارتریج پر, چند تا صفحه رو میتونیم چاپ کنیم؟ (اگر ظرفیت کارتریج ها متفاوته, لطفا ظرفیت یه کارتریج میانگین رو در نظر بگیرید).

هر کارتریج رو چند بار میشه شارژ کرد؟ قیمت هر کارتریج جدید چنده؟

تقريباً با هر كارتريج چيزي حدود 2000 برگ مي‌توني چاپ كني.

هر كارتريج رو ميشه تا حتي 4 الي 6 بار بشه شارژش كرد البته بستگي به نوع پودر و طريقه شارژ كردنش داره.

در دومين باري كه كارتريج شارژ ميشه بايستي درامش هم تعويض بشه.

من خودم كارتريج چاپگرم رو 4 باره كه دارم شارژ مي‌كنم و يه بار هم درام عوض كردم.

قيمت يه كارتريج نو فابريك چيزي بين 55 تا 80 هزارتومن متغيره با توجه به نوع چاپگر.

شاد باشيد :40:

PNC
29-07-2010, 23:26
ممنون mjzaret بابت پاسخی که دادید تقریبا مشکلی که داشتم برطرف شده
مشکل دیگه ای که من الان دارم این هستش که برای چاپ روی DVD از دی وی دی های printable استفاده میکنم که کلا روش سفید هستش و برای چاپ باید کل پشت دی وی دی عکس چاپ بشه ولی برنامه یه حلقه کوچیک رو چاپ نمیکنه و سفید میزاره به خاطر اینکه فکر میکنه مثل بقیه دی وی دی ها اونجا شیشه ای مانند هستش میخواستم ببینم چه کار کنم که روی کل دی وی دی عکس چاپ بشه
عکس printable

در ضمن مدل چاپگری که دارم Ip4700 هستش
ممنون

scar_h
30-07-2010, 17:57
سلام دوستان
من یه پرینتر HP P2055d دارم که قابلیت دو زن هم داره یعنی داشت
از وقتی ویندوز 7 نصب کردم فقط پرینت ساده میگیره
درایور مخصوصش هم از سایت HP گرفتم ولی درست نشد
به نظر شما چجوری میتونم درستش کنم
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ...

mjzaret
31-07-2010, 14:56
ممنون mjzaret بابت پاسخی که دادید تقریبا مشکلی که داشتم برطرف شده
مشکل دیگه ای که من الان دارم این هستش که برای چاپ روی DVD از دی وی دی های printable استفاده میکنم که کلا روش سفید هستش و برای چاپ باید کل پشت دی وی دی عکس چاپ بشه ولی برنامه یه حلقه کوچیک رو چاپ نمیکنه و سفید میزاره به خاطر اینکه فکر میکنه مثل بقیه دی وی دی ها اونجا شیشه ای مانند هستش میخواستم ببینم چه کار کنم که روی کل دی وی دی عکس چاپ بشه
عکس printable

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر ضمن مدل چاپگری که دارم Ip4700 هستش
ممنون

راستیتش من تا حالا روی دی وی دی چیزی چاپ نکردم و اطلاعات زیادی در این مورد ندارم.

و چیزی که شما فکر می کنید منطقی به نظر می رسه و چاپگر هم این موضوع رو می دونه و برای همین در اون قسمت چیزی چاپ نمی کنه.

aboali358
03-08-2010, 09:06
آقا ما امروز رفتیم
نمایندگی hp تو شهرمون
فقط دو نوع داشت 1005 و 1006
گفتم گفتن پودر ااصلش میگن نیست
و بعد شارژ دوباره، عکس ها رو کم رنگ می زنه
رفت به من یه پودر نشون داد
روش نوشته بود 1005
یعنی چه؟؟!!
دوستان گفتن این چنین چیزی وجود نداره
حالا فروشنده راست گفته؟

shah abas
03-08-2010, 10:03
یک پرینتر T50 خریدم. تو ویندوز ایکس پی خوب کار کرد اما رو ویندوز سون وقتی میرسه به آخرین مرحله نصبش اونجایی که میگه پرینتر رو وصل کن (بع از وصل کردن و چند دقیقه) میگه که چیزی پیدا نشد و اگه پرینتر روشنه و USB وصله و ... دوباره امتحان کنید/
البته در Device Manager نشون داده میشه.
چی کار کنم؟

akharwarbaz
03-08-2010, 11:01
سلام بچه ها تو رنج 300 400 چه پرينتري بخرم كه كيفيت چاپش خوب باشه(رنگي) و همينطور بي در دسر باشه ؟!

yang
04-08-2010, 01:11
آقا ما امروز رفتیم
نمایندگی hp تو شهرمون
فقط دو نوع داشت 1005 و 1006
گفتم گفتن پودر ااصلش میگن نیست
و بعد شارژ دوباره، عکس ها رو کم رنگ می زنه
رفت به من یه پودر نشون داد
روش نوشته بود 1005
یعنی چه؟؟!!
دوستان گفتن این چنین چیزی وجود نداره
حالا فروشنده راست گفته؟

من هم مثل شما رفتم دنبال پودر، همون پودری که نوشته 1005 رو بهم نشون دادن البته یه لیبل ساده بیشتر نیست مشکل من بعد از شارژه مجدد پیش اومد (گرچه دقیقاً مطمئن نیستم) که تو ویندوز عکس ها رو کم رنگ میزنه ولی تو لینوکس خوبه !!!! تو هر فرومی هم که این مشکل رو مطرح میکنم هیچ کس جواب نمیده حتی تو فروم های انگلیسی هم کسی درست جواب نداده چون من ویندوزم رو به سون ارتقا دادم حدس میزنم مشکلم از درایور جدید باشه ولی هر کاری کردم حل نشد موندم بلاتکلیف!

shah abas
04-08-2010, 07:17
من هم مثل شما رفتم دنبال پودر، همون پودری که نوشته 1005 رو بهم نشون دادن البته یه لیبل ساده بیشتر نیست مشکل من بعد از شارژه مجدد پیش اومد (گرچه دقیقاً مطمئن نیستم) که تو ویندوز عکس ها رو کم رنگ میزنه ولی تو لینوکس خوبه !!!! تو هر فرومی هم که این مشکل رو مطرح میکنم هیچ کس جواب نمیده حتی تو فروم های انگلیسی هم کسی درست جواب نداده چون من ویندوزم رو به سون ارتقا دادم حدس میزنم مشکلم از درایور جدید باشه ولی هر کاری کردم حل نشد موندم بلاتکلیف!
مشکل خودم با FixIt مایکروسافت حل شد. شما هم دانلود و امتحانش کنید:

fazelm
04-08-2010, 13:51
سلام چطور میشه با bizhub c450 تمام صفحه چاپ کرد یعنی از اول ورقه شروع به چاپ کنه و اول ورقه سفیدی نداشته باشه ؟؟؟!!!؟؟؟

roteal2007
04-08-2010, 17:45
سلام من قصد خرید پرینتر رو دارم و میخوانم تا 80 تومن هزینه کنم کارم بسیار سبکه مثلا 2 _3 تا a4 در هفته.....بخاطر همین میخوام 3 کاره بگیرم که کا مل باشه....دو تا مدل انتخاب کردم , شماها کدومشون رو پیشنهاد میدین از نظر کمترین قیمت نگه داری +خدمات پس از فروش +فراوانی مواد رنگی+شارژ آسان+زود خراب نشه!!!
اولی:
HP Deskjet F2480
دومی:
Canon Pixma MP-250

yang
05-08-2010, 01:58
مشکل خودم با FixIt مایکروسافت حل شد. شما هم دانلود و امتحانش کنید:

شما هم همین مشکل منو داشتی یا چیز دیگه بود مشکلتون؟من تست کردم این برنامه رو مشکلی پیدا نکرد.

shah abas
05-08-2010, 07:08
مشکل من این بودکه ویندوز پرینتر رو نمیشناخت.

sajili
05-08-2010, 13:37
:10:سلام
اگه کسی میتونه کمک کنه
من یه چاپگر سوزنی کوچیک ( بانکی ) مدل Epson TM-U295 دارم که فونت فارسی رو نمی نویسه اگه میشه بگین چه فونتی و چطور باید نصب بشه تا بتونم با این چاپگر فارسی چاپ کنم
پیشاپیش از کمکتون ممنونم
با سپاس

sajili
05-08-2010, 13:37
:10:÷سلام
اگه کسی میتونه کمک کنه
من یه چاپگر سوزنی کوچیک ( بانکی ) مدل Epson TM-U295 دارم که فونت فارسی رو نمی نویسه اگه میشه بگین چه فونتی و چطور باید نصب بشه تا بتونم با این چاپگر فارسی چاپ کنم
پیشاپیش از کمکتون ممنونم
با سپاس

p990
06-08-2010, 10:56
**مشکل در رنگ مشکی در پرینتر C6283 HP **

دوستان پرینتر من هم تو اسکن هم پرینت هم کپی رنگ مشکی مشکل داره؟!؟!
یعنی اصلا هیچی نشون نمیده و فقط کاغذ رو سفید رد می کنه!؟!؟!
بگم من زیاد ازش استفاده نمی کنم و اینکه کارتیج هاش هم از این پر کردنی خریدم و مشکلی هم نداشت وقتی جا به جاش کردم این بلا سرش اومد !؟!؟؟!
هم نرم افزار و هم خود پرینتر هم رنگ مشکی رو شناسایی می کنن؟!؟؟!!؟

payam hero
07-08-2010, 11:32
سلام من قصد خرید پرینتر رو دارم و میخوانم تا 80 تومن هزینه کنم کارم بسیار سبکه مثلا 2 _3 تا a4 در هفته.....بخاطر همین میخوام 3 کاره بگیرم که کا مل باشه....دو تا مدل انتخاب کردم , شماها کدومشون رو پیشنهاد میدین از نظر کمترین قیمت نگه داری +خدمات پس از فروش +فراوانی مواد رنگی+شارژ آسان+زود خراب نشه!!!
اولی:
HP Deskjet F2480
دومی:
Canon Pixma MP-250

دوست عزيز حتما hp بگير.
گارانتي نداره ولي اگه خراب بشه درست كردنش از كنون خيلي راحت تر و كم خرج تره. در ضمن كيفيت دستگاه هم بالاتره.

payam hero
07-08-2010, 11:37

دوستان پرینتر من هم تو اسکن هم پرینت هم کپی رنگ مشکی مشکل داره؟!؟!
بگم من زیاد ازش استفاده نمی کنم و اینکه کارتیج هاش هم از این پر کردنی خریدم و مشکلی هم نداشت وقتی جا به جاش کردم این بلا سرش اومد !؟!؟؟!

دوست عزيز اگر در زمان اسكن رنگ سياه در كامپيوتر نشون داده نميشه كه مشكل عجيبه. اصلا فكر نميكنم همچين چيزي پيش بياد چون مربوط به اسكن ميشه و ربطي به قسمت مكانيك پرينت نداره. ولي در بقيه موارد يعني كپي و پرينت حتما هد دستگاه گرفته و از بين رفته.

p990
07-08-2010, 14:51
دوست عزيز اگر در زمان اسكن رنگ سياه در كامپيوتر نشون داده نميشه كه مشكل عجيبه. اصلا فكر نميكنم همچين چيزي پيش بياد چون مربوط به اسكن ميشه و ربطي به قسمت مكانيك پرينت نداره. ولي در بقيه موارد يعني كپي و پرينت حتما هد دستگاه گرفته و از بين رفته.

اشتباه کردم :41:
جو گرفت :31:
ولی تو کپی و پرینت رنگ مشکی مشکل داره ؟!؟!؟:13:

ولی کارتیج پره و تو نرم افزارش نشون میده!!
چی کار کنم ؟

سعی کردم بازش کنم ولی نشد؟پیچ هاش رو باز کردم ولی یه جوری ضامن هاش وصل که آدم میترسه بشکنه؟؟!؟!؟؟!؟!

کمک!!!:2:

scar_h
08-08-2010, 19:15
سلام دوستان
من یه پرینتر HP P2055d دارم که قابلیت دو زن هم داره یعنی داشت
از وقتی ویندوز 7 نصب کردم فقط پرینت ساده میگیره
درایور مخصوصش هم از سایت HP گرفتم ولی درست نشد
به نظر شما چجوری میتونم درستش کنم
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ...

کسی نیست جواب ما رو بده :4::4::4:

LordMMD
08-08-2010, 20:13
کسی نیست جواب ما رو بده :4::4::4:
نه نیست ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کلا HP درایوراش داغونه، وقتی میزاری دو رو برنه، نمیتونه Black ink only بزنه و فقط گزینه Grayscale high quality فعال هست !

پ.ن:
این پست رو دادم تا امضام رو ببینید و همکاری کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mostafa.yey
09-08-2010, 15:03
سلام به دوستان
من این دو مدل چاپگر رو دارم و تقریبا کار پرینتم خیلی زیاده با 2571 تا حالا 44000 تا پرینت گرفتم در عرض یکسال الیته دو با کارتریج هم عوض کردم
مشکلم با این دو پرینتر اینه که صفحات چاپی رو خیلی کمرنگ می زنه
شارژ پرینتر رو خودم انجام می دم (البته بیرونم وقتی میدم واسه شارژ همینه،تعمیر کار هم از پودر HP استفادمی کنه!!!)، وقتی شارژ می کنم تا 100 الی 200 صفحه رو پررنگ میزنه و بعد از اون کیفیتش خیلی پایین میاد و متن ها رو کمرنگ می زنه
درام هر دو رو عوض کردم ولی درست نشد
تونر مصرفی هم واسه شرکت شفق هست چون تونر دیگه ای واسه سامسونگ پیدا نکردم
به نظر شما مشکل از چیه

ESTEGHLAL 67
09-08-2010, 17:48
سلام دوستان
من یه canon mp 250 تازه گرفتم بعد دوبار شارژ کردن کارتریج الان که میخوام پرینت بگیرم لعنتی پرینت نمیگیره و میگه که کارتریج سر جاش نیست باید کارترج رو جا بزنید .اونوقت چراق مخصوص کارتریج مشکی روی پرینتر چشمک میزنه
حالا موندم چیکار کنم ..فقط امیدوارم که مشکل از کارتریج نباشه چون تعداد زیادی باهاش نزدم که الان بخوام عوضش کنم و اگه اینطوری باه که اصلا به صرفه نیست ..اینم عکس پیغام

البته بعضی از دوستان گفتن باید پرینتر رو ریست کنی حالا نمیدونم چه جوری اگه میشه راهنمایی کنید

ممنون میشم کمک کنید.....

PNC
10-08-2010, 10:05
سلام بچه ها
آقا من هنوز مشکل در کیفیت پرینت عکس دارم
مدل IP4700 دارم عکسی که پرینت می کنم یه کمی کدر هستش و نوشته های کوچیک روی کاغذ دیگه پیدا نیست و خیلی کدر هستش
روی DVD هم چاپ می کنم باز هم کیفیت به همین صورت هست
رنگبندی هم از RGB به CMYK تغییر دادم ولی تغییر زیادی ندیدم
امکان داره از عکس باشه ؟
من عکس ها رو از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میگیرم

TousanRayan
11-08-2010, 18:42
سلام به همه دوستان گلم
اقا کسی تا حالا کارتریج سامسونگ 1660 شارژ کرده دو تا تا دور این پرینتر پلمپ هستش حالا پلمپ بودنش به جهنم ای ای سی که روشه نمراتوره یا نه ؟؟؟

هدیه
12-08-2010, 10:50
سلام
من قبلا پرسیده بودم که یک کارتریج 1610 سامسونگ دارم که بعد شارژ کردن من کمرنگ می زنه علت از کارتریج نیست چون وقتی دادم به یک نماینده سامسونگ تونست پر رنگ شارژ کنه اولین بار که بردم گفت تمیز شارژ نشده که این طوره. دفعه بعد من کلا کارتریج رو شستم طوری که جاییش پودر نبود ولی بازم کمرنگ زد اینبار خودم رفتم تا ببینم طرف چه کار کرد که پررنگ شد دیدم هیچی فقط بلید فلزی روی مخزن رو باز کرد و تمیز کرد و باز گذاشت (من ندیدم کار دیگه ای بکنه) گفتم مشکلش چی بود گفت سرویس نیاز داشت به همین دلیل من دفعه بعد بعد از شارژ این کار رو هم کردم ولی بازم درست نشد.
حالا به نظر شما این فوت کوزه گری چیه ؟ من هر کاری می کنم کمرنگ می شه:41:
البته این رو بگم در هر دو بار که برده بودم خودم کارتریج رو با پورد پر کرده بودم و طرف فقط سرویس کرد.

recomet
15-08-2010, 21:33
یک سوال فنی دوستان

پرینتر HP C4683 رو من حدود یک ما هستش که خریدم.

حتی کارتریج هاشو هم تا حالا شارژ نکردم

ولی نمیدونم چرا کاغذ کش پرینتر عیب کرده.
کاغذ هایی که استفاده میکنم سایز B5
که کاغذ نمیکشه دیگه...

البته اگه وقتی میخواد کاغذو بکشه من هل بدم میتونه کاغذ رو بکشه تو و چاپ کنه ولی وای به حالم اگه بخوام مثلا 100 صفحه رو چاپ کنم.

از دوستان کسی میتونه کمکم کنه که چه بلایی سر این پرینتر نو اومده

alexi10
17-08-2010, 08:51
سلام
ديروز بعد از شارژ كارتريج 5610 hp با cartridge error روبرو شدم. راه حلش چيه؟

vah
17-08-2010, 18:02
سلام.مشکل بعد از شارژ کارتریج اچ پی 1018
آقا من خودم کارتریج 1018 را شارژ می کنم ولی آخرین بار در دو کارتریچ متفاوت بعد از اتمام شارژ هر کاری می کنم کاعذ سفید چاپ می شود. درام و مگنت تازه نیز انداختم ولی درست نشد. دیگه ذهنم کار نمی کنه چکار کنم؟

شـیـفــو
17-08-2010, 18:11
آقا من خودم کارتریج 1018 را شارژ می کنم ولی آخرین بار در دو کارتریچ متفاوت بعد از اتمام شارژ هر کاری می کنم کاعذ سفید چاپ می شود. درام و مگنت تازه نیز انداختم ولی درست نشد. دیگه ذهنم کار نمی کنه چکار کنم؟
اینا کنتور تعداد کاغذ عبوری نداره ؟
شاید از اوناداره که شارز هم فایده نداره ها ؟
نمیدونم منم

---------- Post added at 07:11 PM ---------- Previous post was at 07:07 PM ----------

کسی 1640 سامسونگ شارز نکرده ؟ یه توضیح مختصر مفید در مورد مشکلاتی بعدش میتونیه بگه؟

mjzaret
17-08-2010, 18:38

از این مورد مطمئن باشید که فنرهای کناری کارتریج رو قرار داده باشید.

پودر استفاده شده برای کارتریج هم بایستی از نوع مرغوب باشه.

پیشنهادم اینه که از پودر شرکت Super Graphix استفاده کنید.

payam hero
18-08-2010, 15:16
سلام
ديروز بعد از شارژ كارتريج 5610 hp با cartridge error روبرو شدم. راه حلش چيه؟

دوست عزيز كارتريجت از بين رفته و ديگه قابل شارژ نيست. براي اطمينان يكبار كارتريج ها رو در بياد و داخل كريج ( قسمتي كه كارتريج در ان قرار ميگيرد) را تميز كن. انتهاي كريج يك برد هست حتما با اسپري اون قسمت رو تميز كن. بعد زير و پشت كارتريج خودتم تميز كن اگر باز هم درست نشد كارتريج رو عوض كن.

---------- Post added at 04:16 PM ---------- Previous post was at 04:15 PM ----------

دوست عزيز صد در صد يكي از اتصال هاي تونر رو كه فنري هستن درست جا نزدي براي همين سفيد گرفته ميشه.

recomet
18-08-2010, 23:33
یک سوال فنی دوستان

پرینتر HP C4683 رو من حدود یک ما هستش که خریدم.

حتی کارتریج هاشو هم تا حالا شارژ نکردم

ولی نمیدونم چرا کاغذ کش پرینتر عیب کرده.
کاغذ هایی که استفاده میکنم سایز B5
که کاغذ نمیکشه دیگه...

البته اگه وقتی میخواد کاغذو بکشه من هل بدم میتونه کاغذ رو بکشه تو و چاپ کنه ولی وای به حالم اگه بخوام مثلا 100 صفحه رو چاپ کنم.

از دوستان کسی میتونه کمکم کنه که چه بلایی سر این پرینتر نو اومده

کسی نیست جوابمو بده:19::19:

payam hero
19-08-2010, 12:01
کسی نیست جوابمو بده:19::19:

دوست عزيز كاغذت چند گرمه؟

recomet
21-08-2010, 05:54
راستش نمیدونم

ولی خوب شد گفتید

چون احتمال 99/99999 % به خاطر همونه

PNC
21-08-2010, 22:20
سلام
بچه ها تانکر برای مدل Ip4700 کسی قیمت داره ؟ اصلا خوب هست تانکر بگیریم ؟ چون کار چاپی زیاد دارم باهاش قصد خرید تانکر رو دارم

p990
24-08-2010, 17:41

دوستان پرینتر من هم پرینت هم کپی رنگ مشکی مشکل داره؟!؟!
بگم من زیاد ازش استفاده نمی کنم و اینکه کارتیج هاش هم از اینهایی که پر کردنی هست(با سرنگ) و مشکلی هم نداشت وقتی جا به جاش کردم این بلا سرش اومد !؟!؟؟!
ولی تو کپی و پرینت رنگ مشکی مشکل داره ؟!؟!؟:13:

ولی کارتیج پره و تو نرم افزارش نشون میده!!
چی کار کنم ؟

سعی کردم بازش کنم ولی نشد؟پیچ هاش رو باز کردم ولی یه جوری ضامن هاش وصل که آدم میترسه بشکنه؟؟!؟!؟؟!؟!

کمک!!!:2:

کسی نیست به من کمک کنه؟
من کارتیج اصلی ها رو هم امتحان کردم نشدش؟؟

در مورد هد کلین و کلون (در فتوشاپ هست) کسی چیزی می دونه؟

آیا از اینه میشه کمک گرفت؟

کمک!!!

masoodregister
24-08-2010, 19:33
دوستان من پرینتر 1018 HP دارم ولی برگه نمیکشه داخل. البته صدای تلق تلوق میده تا برگه بره داخل که نمیره. البته چاپ میکنه خودم برگه رو به طریقی بهش میدم تا چاپ کنه. حالا چی کار کنم؟

payam hero
25-08-2010, 08:06
دوست عزيز قسمت كاغذ كش دستگاهت خراب شده. يعني پيكاپ دستگاهت.بايد عوض بشه.

---------- Post added at 09:06 AM ---------- Previous post was at 09:03 AM ----------

کسی نیست به من کمک کنه؟
من کارتیج اصلی ها رو هم امتحان کردم نشدش؟؟

در مورد هد کلین و کلون (در فتوشاپ هست) کسی چیزی می دونه؟

آیا از اینه میشه کمک گرفت؟

کمک!!!

دوست عزيز فكر ميكنم يك بار ديگه هم بهت گفته بودم.
هد دستگاه شما خشك شده.

masoodregister
25-08-2010, 09:27

---------- Post added at 09:06 AM ---------- Previous post was at 09:03 AM ----------

هد دستگاه شما خشك شده.

چه قدر خرج داره؟

payam hero
25-08-2010, 15:52
حدود 60 تا 70 هزار تومان

p990
25-08-2010, 19:35

هد دستگاه شما خشك شده.

من شرمنده ام چون یک قسمت متن پست ام رو گاف داده بودم کامل پست شما رو نخوندم!!!:20:

میشه یکم توضیح بدید؟:10:
من زیاد از این پرینتر استفاده نکردم !!!:13:
هد دستگاه چی هست ؟!!

و منظور از هد کلین چی هست؟!؟!

یه بنده خدا به من گفت از کولن فتوشاپ هم می تونی کمک بگیری؟؟!!

اگه قرار باشه هر دفعه 60 -790 تومن پیاده شم که خیلی ستم!!!:18::2::2:

mohrd
27-08-2010, 13:35
سلام.
من HP LaserJet P1006 دارم.
کارتریج اصلیش تموم شد... رفتم دادم شارژ کردن. حالا خیلی کمرنگ میزنه ./.. چی کار کنم؟ آیا همون مشکل پودر برای 1006 و 1005 هست؟ (که میگن خوبش نیومده؟)؟؟
در هر حال الان هیچ کاری نمیشه کرد؟ یعنی باید چند صد صفحه رو کمرنگ بزنم؟؟؟! :41:

payam hero
28-08-2010, 09:36
دوست عزيز هد دستگاه قسمتي هست كه جوهر از داخل كارتريج وارد اون ميشه و از طريق انبساط سلول هاي هد باز ميشه تا جايي كه احتياج هست جوهر روي كاغذ ريخته بشه.

هد كلين هم در داخل منوي پرينتر معمولا در قسمت تولز منو هست كه البته بيشتر براي قبل از خشك شدن هد هست تا از خرابي هد جلوگيري كنه.
اين يه توضيح خيلي ساده از هد بود حالا اگر باز هم متوجه نشدي بگو تخصصي تر برات بگم. در ضمن اگر بخواي با دستگاه جوهري اينطوري استفاده كني نه دستگاهتو تعمير كن نه ديگه از دستگاه جوهري استفاده كن. از دستگاه جوهري اون هم فتواسمارت بايد روزي 1 پرينت گرفته بشه. يا روزي يكبار هد كلين بشه قبل از خرابي.

roteal2007
28-08-2010, 09:39
دوستان این تانک که برای پرینتر های جوهر افشان کنارش نصب میشه دقیقا چه کار میکنه و توی عمر دستگاه تاثیر میزاره؟

payam hero
28-08-2010, 17:17
دوست عزيز صد در صد. از عمر هد دستگاه كم ميكنه. ولي از لحاظ كارتريج خيلي به صرفه هست.

kasra_khan2003
30-08-2010, 18:59
دوستان من پرینتر 1018 HP دارم ولی برگه نمیکشه داخل. البته صدای تلق تلوق میده تا برگه بره داخل که نمیره. البته چاپ میکنه خودم برگه رو به طریقی بهش میدم تا چاپ کنه. حالا چی کار کنم؟

منم یه HP 1402 دارم که همین مشکل رو داره، باید با دست یکم کاغذ رو حل بدم داخل تا بکشه...

payam hero
31-08-2010, 09:43
دوست عزيز دستگاه شما هم به احتمال زياد پيكاپ ميخواد. اگه خواستيد پيغام شخصي بديد راهنماييتون كنم چيكار كنيد.

mohrd
31-08-2010, 12:37
سلام.
من HP LaserJet P1006 دارم.
کارتریج اصلیش تموم شد... رفتم دادم شارژ کردن. حالا خیلی کمرنگ میزنه ./.. چی کار کنم؟ آیا همون مشکل پودر برای 1006 و 1005 هست؟ (که میگن خوبش نیومده؟)؟؟
در هر حال الان هیچ کاری نمیشه کرد؟ یعنی باید چند صد صفحه رو کمرنگ بزنم؟؟؟! :41:
کسی راه حلی نداره؟؟! :41::19:

pooneh111
31-08-2010, 13:43
سلام دوستان
من یک پرینتر اچ پی مدل 1215 نو دارم که کاتریج رنگ قرمزش تا حالا شارژ نشده بود امروز چیپ ست کاتریج به صفر رسید و واسه همین بدون اینکه شارژش کنم چیپ ست رو عوض کردم حالا پیغام ارور مموری کاتریج میده واسه رنگ قرمز ، بعد شارژش کردم شاید مشکلش بر طرف شه که باز درست نشد بعدش هم واسه اینکه احتمال میدادم ممکنه چیپ ست خراب باشه یک چیپ ست جدید دوباره گذاشتم روش اما بار همون پیغام قبلی رو میده
کسی میدونه چه جوری باید درستش کنم ؟

mjzaret
31-08-2010, 13:56
کسی راه حلی نداره؟؟! :41::19:

اگه چاپگرتون كمرنگ مي‌زنه مطمئن باشيد كه به پودرتون بر مي‌گرده.

من خودم تا حالا از اين مدل زياد شارژ كردم و پودرهايي هم كه استفاده كردم از نوع Super Graphix بوده و مشكلي هم ندارند.

پيشنهادم اينه كه از اين نوع پودر تهيه كنيد و استفاده كنيد.

شاد باشيد :40:

mohrd
31-08-2010, 15:48
خیلی ممنون.
قیمت این پودر چقدره؟ با هر کیلوش چند بار میشه شارژ کرد؟ و از همه مهمتر توی مشهد از کجا میشه تهیه کرد؟! خیلی ممنون !

vipmaster
01-09-2010, 11:03
سلام دوستان
من مدت کمتر از 1 سال هست که یه پرینتر HP1005 گرفتم(بدون گارانتی). حدودا بیشتر نصف پک برگه A-4 را باهاش پرینت کردم. چند روزه که بالای صفحه را کمرنگ چاپ می‌کنه ولی پایین صفحه را خوب میزنه. دلیلش چیه؟ چیکار کنم تا خوب بشه؟؟؟
اگه کمکم کنین ممنون میشم

payam hero
04-09-2010, 12:55
سلام دوستان
من مدت کمتر از 1 سال هست که یه پرینتر HP1005 گرفتم(بدون گارانتی). حدودا بیشتر نصف پک برگه A-4 را باهاش پرینت کردم. چند روزه که بالای صفحه را کمرنگ چاپ می‌کنه ولی پایین صفحه را خوب میزنه. دلیلش چیه؟ چیکار کنم تا خوب بشه؟؟؟
اگه کمکم کنین ممنون میشم

دوست عزيز اولين احتمال و بيشترين احتمال براي كارتريج هست. يا شارژ يا درام. اگر مطمئن شدي كه از كارتريج نيست از ليزر دستگاهه. و لي بازم ميگم 99 درصد از كارتريجه

---------- Post added at 01:55 PM ---------- Previous post was at 01:53 PM ----------

سلام دوستان
من یک پرینتر اچ پی مدل 1215 نو دارم که کاتریج رنگ قرمزش تا حالا شارژ نشده بود امروز چیپ ست کاتریج به صفر رسید و واسه همین بدون اینکه شارژش کنم چیپ ست رو عوض کردم حالا پیغام ارور مموری کاتریج میده واسه رنگ قرمز ، بعد شارژش کردم شاید مشکلش بر طرف شه که باز درست نشد بعدش هم واسه اینکه احتمال میدادم ممکنه چیپ ست خراب باشه یک چیپ ست جدید دوباره گذاشتم روش اما بار همون پیغام قبلی رو میده
کسی میدونه چه جوری باید درستش کنم ؟

دوست عزيز ارور مموري از دو قطعه هست يا از چيپ ست هست يا فرمتر. اگر مطمئن شدي كه چيپ ستت سالمه بايد فرمتر عوض كني

XSS
04-09-2010, 13:20
من یه HL-1430 داشتم خیلی هم خوب کار کرد تو این چندین و چندسال ولی بعد از اینکه دادم تونرش رو شارژ کنن مشکلی که پیدا کرد اینه که وقتی پرینت میگیره پس زمینه صفحه خاکستری میشه. تو سایت خود برادر گشتم گفتن احتمالا یا به درامت آسیب رسیده یا به تونر.
حالا میخوام ببینم ارزش تعمیر داره یا اینکه برم یدونه پرینتر جدید بخرم؟
شما چه پرینتری رو پیشنهاد میدید اگر نظرتون خرید پرینتر جدید هست؟ من یه Samsung ML-1915 هم خریدم ازش راضیم البته هنوز شارژش نکردم ولی تو انجمن دیدم بچه ها گفتن مشکل داره موقع شارژ کردن، حالا نظر شما چیه؟

payam hero
04-09-2010, 14:34
دوست عزيز دستگاه برادرت با تعويض درام درست ميشه و ارزش تعويض هم داره. در ضمن بجاي سامسونگ اچ پي بگيري خيلي بي دردسر تره.

pooneh111
04-09-2010, 16:58
[B]دوست عزيز ارور مموري از دو قطعه هست يا از چيپ ست هست يا فرمتر. اگر مطمئن شدي كه چيپ ستت سالمه بايد فرمتر عوض كني

مرسی دوست عزیز
تا حالا دو بار چیپ ست عوض کردم پس نباید مشکلی از چیپ ست باشه
فرمتر چیه ، قیمتش چنده ، خودم میتونم تعویضش کنم یا نه

mjzaret
04-09-2010, 20:45
خیلی ممنون.
قیمت این پودر چقدره؟ با هر کیلوش چند بار میشه شارژ کرد؟ و از همه مهمتر توی مشهد از کجا میشه تهیه کرد؟! خیلی ممنون !

قیمت هر کیلو پودرش چیزی حدود 15 الی 19 هزار تومن هست. تقریباً میشه باهاش 6 بار شارژ کرد.

ولی استفاده از پودرهای 1 کیلویی برای مصارف خانگی توصیه نمیشه. آخه پودر بایستی به صورت تازه و اینکه بدون هیچ گونه رطوبتی استفاده بشه.

برای کار شما پودرهای 150 گرمی کفایت می‌کنه که فکر کنم قیمتی حدود 6 هزارتومن دارند.

من ساکن مشهد نیستم. بگردید مطمئناً پیدا می‌کنید.

XSS
05-09-2010, 01:37
با تشکر از جواب شما
الان داشتم نحوه پر کردن تونر HL-2140 رو از یوتوب میدیدم که یارو تایید کرد حتما باید تونر باقی مونده قبل از شارژ مجدد خالی بشه و گرنه خط های خاکستری رو صفحه میافته (مشکل من) و من یادم افتاد که وقتی طرف داشت HL-1430 منو شارژ میکرد تونر باقی مونده رو خالی نکرد و فکر کنم همین باعث مشکل دار شدن پرینتر من شده.
تعویض درام و تونر برای HL-1430 چقدر هزینه میبره؟ میخوام یه جوری باشه که آقتابه خرج لحیم نشه، آخه کیفیتش 600dpi هست و سرعتش 14ppm و همین که قدیمی شده و مثل مدل های جدید مقاله برای تعمیر و نگهدارش پیدا نمیشه، داشتم فکر میکردم شاید بهتر باشه با یه مدل جدید عوضش کنم. حالا بازم شما تجربتون بیشتره. اگر فکر میکنید درست کردنش کار بیهوده ای نیست من اینکار رو بکنم.

نظرتون در مورد Brother HL-2140 چیه؟ تو انجمن خیلی ازش تعریف شده بود ولی گفته بودن قیمت درام کیت خیلی زیاده و بعد از 12000 پرینت باید عوض بشه ولی یکی از دوستان گفته بود نیازی به تعویض نیست و میشه با قیمت کمتر درام رو تعمیر کرد، اگر میشه در مورد ترمیم درام هم توضیح بدید و بگید آیا این امر صحت داره یا خیر.
البته من زیاد پرینت نمیگرم و توی این 6-7 سالی که HL-1430 رو داشتم همش 3300 تا برگ پرینت گرفته بودم و فکر نکنم تا ده سال دیگه هم نیازی به تعویض درام داشته باشم ولی به هر حال برای احتیاط میپرسم.
ممنون بابت راهنمایی.

payam hero
05-09-2010, 10:17
مرسی دوست عزیز
تا حالا دو بار چیپ ست عوض کردم پس نباید مشکلی از چیپ ست باشه
فرمتر چیه ، قیمتش چنده ، خودم میتونم تعویضش کنم یا نه

دوست عزيز فرمتر همون مادر برد دستگاهه كه قيمتش حدودا بالاست. بايد قيمت دقيقش رو پيدا كنم. تعويضشم كار راحتي نيست. اگه وارد باشيد ميتونيد عوض كنيد. اگه خواستيد پيغام بذاريد براتو پيدا كنم.

andromeda1_n
05-09-2010, 11:35
سلام دوستان من پرینتر ML1640 سامسونگ دارم یکبار شارژش کردن و گفتن دفعه ی دیگه باید چیپ ست اون عوض بشه، قیمتش حدودا چقدره؟ سوال دوم اینکه پرینتر من در چاپ صفحات زوج و فرد همیشه موقع چاپ قسمت دوم یه لکه ی سیاه بالای کاغذ می زنه یعنی اگر اول زوج بگیرم، واسه فردها می زنه و برعکس. آیا مشکل نرم افزاریه؟ ممنون

bleu2u4u
05-09-2010, 21:48
اقا من یه پرینتر 2480 - hp گرفتم
نمیدونم چرا یه حسی بهم میگه فروشنده (یا هر خر دیگه ای) دست کرده تو کارتون و کابل usb اش رو دودر کرده
چون تو جعبش کابل نداشت
حسم درسته یا نه؟

jorj
05-09-2010, 23:18
سلام
من یه hp 1006 دارم . نحوه باز کردنش از یه سایت گرفتم و بازش کردم تا نحوه شارژش یاد بگیرم .

یه جاش نوشته بود به انتهای درام گریس هادی بزنید . من گریس معمولی زدم . مشکلی پیش می یاد
مشکلش الان این که تمیز پرینت نمی گیره . انگار یه پودر کم رنگ روی صفحه به صورت منظم پاشیدن
برای درست کردن این مشکل چی کار کنم .؟؟؟؟
2- از چه نوع تونری با چه مارکی برای شارژش استفاده کنم ؟؟؟؟
ممنون

payam hero
06-09-2010, 08:27
سلام دوستان من پرینتر ML1640 سامسونگ دارم یکبار شارژش کردن و گفتن دفعه ی دیگه باید چیپ ست اون عوض بشه، قیمتش حدودا چقدره؟ سوال دوم اینکه پرینتر من در چاپ صفحات زوج و فرد همیشه موقع چاپ قسمت دوم یه لکه ی سیاه بالای کاغذ می زنه یعنی اگر اول زوج بگیرم، واسه فردها می زنه و برعکس. آیا مشکل نرم افزاریه؟ ممنون

دوست عزيز مشكل از درام كارتريج هست و ربطي به نرم افزار نداره.

---------- Post added at 09:26 AM ---------- Previous post was at 09:25 AM ----------

اقا من یه پرینتر 2480 - hp گرفتم
نمیدونم چرا یه حسی بهم میگه فروشنده (یا هر خر دیگه ای) دست کرده تو کارتون و کابل usb اش رو دودر کرده
چون تو جعبش کابل نداشت
حسم درسته یا نه؟

دوست عزيز ناراحت نباش. هيچ پرينتري با هيچ برندي داخل جعبش كابل usp نداره. براي خيلي از مشتري ها اين شك پيش مياد كه فروشنده برداشته.

---------- Post added at 09:27 AM ---------- Previous post was at 09:26 AM ----------

سلام
من یه hp 1006 دارم . نحوه باز کردنش از یه سایت گرفتم و بازش کردم تا نحوه شارژش یاد بگیرم .

یه جاش نوشته بود به انتهای درام گریس هادی بزنید . من گریس معمولی زدم . مشکلی پیش می یاد
مشکلش الان این که تمیز پرینت نمی گیره . انگار یه پودر کم رنگ روی صفحه به صورت منظم پاشیدن
برای درست کردن این مشکل چی کار کنم .؟؟؟؟
2- از چه نوع تونری با چه مارکی برای شارژش استفاده کنم ؟؟؟؟
ممنون

دوست عزيز گريس نسوز هنوز تو ايران زياد نيست. سياه كردن كاغذ هم يا از خالي نكردن پودر قبلي كه توي كارتريج مونده هست يا از درام.

jorj
06-09-2010, 09:37
برای شارژ کارتریج از چه تونری با چه مارکی استفاده کنم ؟ قیمت هم بفرمایید.
ممنون

payam hero
06-09-2010, 13:27
قيمتش رو الان ندارم و لي براي 1006 بهترين پودر super graph هست

bleu2u4u
06-09-2010, 23:19
چند تا سوال دیگه!!!
اولی اینکه من قبلا پرینتر نداشتم بخاطر همین نمیدونم صدای استانداردی که باید یه پرینتر بده چقدره ولی این پرینتر من خیلی صدا میده انگاری توش کارگاه ساختمونیه!!!
دومی اینکه اصلا این hp 2480 چیزی مالی هست (نسبت به قیمتش)؟اگه نیست میتونم ردش کنم بره یه دونه دیگه بگیرم
سوم هم اینکه بعد از چند صفحه رنگی و سیاه سفید جوهرش تموم میشه؟
اخرم اینکه اگه نکته ای هست برای یه تازه کار مثل من بگید ممنون میشم

payam hero
07-09-2010, 07:47
دوست عزيز صداي پرينتر جوهر افشان كمي زياده. البته در بعضي از انواعش كه بيشتر صدا ميده به خاطر كاور دستگاه كه اصلا چيز مهمي نيست و نگرانش نباش. پرينتر اچ پي مدل بد نداره نسبت به برند هاي ديگه تو بازار و دستگاه شما براي كار خونگي دستگاه خوب و بي ازاريه. تموم شدن كارتريج بستگي به نوع پرينت شما داره ولي تعداد معمولي كه گفته ميشه بين 300 تا 400 برگه. مهمترين نكته كه هميشه بايد يادت باشه اينه كه دستگاه جوهر افشان بايد هميشه كار كنه. دستگاهتو هيچ وقت خاموش نكن. اگه كار نداري هم بذار روشن باشه برق مصرف نميكنه در ضمن حد اقل يكي دو روز در ميون حتما و حتما باهاش پرينت بگير.
بازم سوالي بود در خدمتيم

bleu2u4u
07-09-2010, 08:35
خیلی ممنون
فروشنده هم که رفیقم بود بهم گفت هر چند روز باهاش یه پرینت بگیر که خشک نشه
البته در مورد همیشه روشن بودنش چیزی نگفت ولی خب حرف شما اولی تر از یه فروشنده ی ساده است
اگه بخوایم تقریبی حساب کنیم پرینت هر برگ رنگی چقدر پول جوهرش میشه؟و دیگه اینکه برای پرینت رنگی میشه از ورق هایی که عکاسی ها استفاده میکنن استفاده کرد یا بهترین ورق برای جوهرافشانها همون ورق کُتد (اگر درست نوشته باشم) هست؟
اگر قیمت این برگه ها رو هم بگید ممنون میشم
ببخشید خیلی سوال پرسیدم

payam hero
07-09-2010, 12:49
دوست عزيز وقتي دستگاهت روشن باشه در روز چند بار كريج دستگاه ميره روي پارك و خودشو clean ميكنه و همين باعث ميشه جوهر باقيمونده روي كارتريج خشك نشه.

قيمت دقيقي نميشه داد ولي حدود 100 تومان ميفته. ورق كتد بهتره ولي از همون كاغذ عكس هم ميتوني استفاده كني. البته به صرفه تره كه مثلا چهار تا عكسو روي كتد چاپ كني بعد خودت ببريش. اينطوري كم هزينه تر ميشه. قيمت كاغذ كتد هم بسته به نوع كيفيت از 5 تومان شروع ميشه تا حدود 10 تومان.

$*BEHNAM*$
08-09-2010, 12:29
سلام

من یه پرینتر HP Deskjet 1220c دارم . الان تازه ویندوز سون رو نصب کردم ولی پرینترم رو نمیشناسه . سی دی درایورم هم خش افتاده دیگه کار نمیکنه . توی قسمت add printer ویندوز هم که میرم این مدل پرینتر برای نصب نیستش . چیکارش کنم ؟ لینک درایور برای ویندوز سون 32-bit رو دارین ؟

TousanRayan
08-09-2010, 17:01
سلام به تمامی اساتید گلم
مدتی پیش یک سوای مطرح کره بودم ولی جوابی براش پیدا نکردم و در اوراق ورق خورده ی این فروم زیر خروارها پست گم شد.
مجددا سوال می کنم
پرینتر سامسونگ 4300 دارم که اسکنرش به تلق تلق افتاده نمایندگی های تعمیرات میگند که برد PIS خرابه و باید تعویض بشه چند روز پیش خونه یکی از دوستام همین پرینتر بود بردش رو با مال خودم تعویض کردم درست نشد و حالا روی دستگاهی که سالم بود هم به تلق تلق افتاد یعنی هر دوتا دستگاه خراب شد
کسی اطلاع دقیقی از این خرابی و راه درست کردنش رو میدونه ؟؟

TousanRayan
08-09-2010, 17:33
سلام

من یه پرینتر HP Deskjet 1220c دارم . الان تازه ویندوز سون رو نصب کردم ولی پرینترم رو نمیشناسه . سی دی درایورم هم خش افتاده دیگه کار نمیکنه . توی قسمت add printer ویندوز هم که میرم این مدل پرینتر برای نصب نیستش . چیکارش کنم ؟ لینک درایور برای ویندوز سون 32-bit رو دارین ؟

دوست من
به این سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید یک سری بزن و به منوی Software & Driver Downloads برو و مدل دستگاهت رو در قسمت سرچ اون یادداشت و از قسمت OS ها ویندوز و بیت مورد نظر رو انتخاب و دانلودش کن

B.J.U
08-09-2010, 17:40
دوستان من میخوام این پرینتر و اسکنر رو بگیرم:
HP P2055D Laserjet Color

Canon Lide 100
شایدم Canon Lide 200
میخوام بدونم کیفیت لازم رو دارن که خوانا و دقیق پرینت بگیرم و همین طور اسکن؟

saharkhiz4
09-09-2010, 08:31
سلام دوستان ، من یه چاپگر/اسکنر Sharp AR-203E خریدم برای شبکه تو شبکه Share کردم ( domain با حدود 50 کلاینت ) خوب پپرینت میگیره ولی نمیدونم چرا بعضی مواقع Print Spooler ُ استوپ میشه . با نمایندگی تماس گرفتم گفت مشکل از ویندوزه ولی با تعویض ویندوز حل نشد . یکی از دوستانم گفت که شاید مشکل از رم دستگاه باشه که شبکه را ساپورت نمیکنه و با تعویض یکی از قطعات ( فکر کنم رم ) مشکل حل میشه میخواستم ببینم مشکل از کجاست و چکار باید بکنم .

payam hero
09-09-2010, 10:43
سلام به تمامی اساتید گلم
مدتی پیش یک سوای مطرح کره بودم ولی جوابی براش پیدا نکردم و در اوراق ورق خورده ی این فروم زیر خروارها پست گم شد.
مجددا سوال می کنم
پرینتر سامسونگ 4300 دارم که اسکنرش به تلق تلق افتاده نمایندگی های تعمیرات میگند که برد PIS خرابه و باید تعویض بشه چند روز پیش خونه یکی از دوستام همین پرینتر بود بردش رو با مال خودم تعویض کردم درست نشد و حالا روی دستگاهی که سالم بود هم به تلق تلق افتاد یعنی هر دوتا دستگاه خراب شد

دوست عزيز درباره اون صداي تق تق بيشتر توضيح بده. صدا مثل ضربه خردن به چيزي هست يا اسكنر سر جاي خودش واي نميسته صدا ميده.

---------- Post added at 11:43 AM ---------- Previous post was at 11:42 AM ----------

دوستان من میخوام این پرینتر و اسکنر رو بگیرم:
HP P2055D Laserjet Color

Canon Lide 100
شایدم Canon Lide 200
میخوام بدونم کیفیت لازم رو دارن که خوانا و دقیق پرینت بگیرم و همین طور اسکن؟

دوست عزيز hp 2055d بگير دستگاه خيلي خوبيه

bleu2u4u
09-09-2010, 19:59
اساتید من با این پرینتر 2480 hp ام فقط نزدیک 30 تا برگ سیاه و سفید تونستم بگیرم
دیگه گفت جوهر تموم شده نمیشه پرینت گرفت
الان باید چکار کنم
چرا اینقدر زود تموم شد؟

hedye222222
09-09-2010, 23:11
با سلام
دوستان لطفا اول یه چهارکاره(fax,scan,copy,print) با مناسب ترین قیمت زیر 200 هزارتومن اگه هست برای دفتر بیمه به من معرفی کنید.
اگه بخوام جدا بگیرم چه مواردی رو پیشنهاد می کنید .هرچه ارزانتربهتر.
مرسی مرسی

tomcat-f14
10-09-2010, 12:27
با سلام
یه سوال داشتم من پرینتر جوهر افشان epson T50 دارم خیلی پرینتر خوبیهم هست
ولی من یه مشکلی دارم اونم اینه که هد اون رو مرتب باید clean کنم به نظر شما باید هر چند روز باید پرینت بگیرم و چه قدر
درضمن من این چاپگر رو برای خانه گرفتم
راستی من موقعی که با کاغذ کتد میخوام چاپ کنم گزینه انتخاب کاغذ به اسم کتد نداره کدوم گزینه رو باید انتخاب کنم
تمامی گذینه هارو براتون میذارم ببینید
راستی یه صحبتی شنیدم که اگر پرینتر روشن باشه بهتره راسته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arminsonyf
10-09-2010, 16:10
سلام
ارزون ترین پرینتر لیزری hp یا canon چیه و قیمتش چنده؟
من چند سال پیش یه پرینتر جوهر افشان epson خریدم حتی یک چهارم قیمتشم کار نکرد
پرینتر های جوهر افشان هنوز هم به درد نخورن؟
اینی که می نویسن چاپ 2000 یا 1000 یعنی چی؟
ممنون از راهنماییتون

tomcat-f14
10-09-2010, 19:09
کسی نیست جواب مارو بده

pulp_fiction
10-09-2010, 20:23
با سلام
ولی من یه مشکلی دارم اونم اینه که هد اون رو مرتب باید clean کنم به نظر شما باید هر چند روز باید پرینت بگیرم و چه قدر
راستی من موقعی که با کاغذ کتد میخوام چاپ کنم گزینه انتخاب کاغذ به اسم کتد نداره کدوم گزینه رو باید انتخاب کنم
راستی یه صحبتی شنیدم که اگر پرینتر روشن باشه بهتره راسته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای اینکه clean به طور مکرر انجام ندین معمولا هر هفته یک یک پریننت انجام بدین با کیفیت معمولی در مورد سوال دومتون برای چاپ بر روی کاغذ کتت باید گزینه دوم انتخاب کنید و در سوال اینکه پرینتر روشن باشه یا نه نه چنین حرفی صحت نداره .

hedye222222
10-09-2010, 23:21
با سلام
دوستان لطفا اول یه چهارکاره(fax,scan,copy,print) با مناسب ترین قیمت زیر 200 هزارتومن اگه هست برای دفتر بیمه به من معرفی کنید.
اگه بخوام جدا بگیرم چه مواردی رو پیشنهاد می کنید .هرچه ارزانتربهتر.
مرسی مرسی

کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

$*BEHNAM*$
10-09-2010, 23:46
سلام

دوست من
به این سایت کد:
یک سری بزن و به منوی Software & Driver Downloads برو و مدل دستگاهت رو در قسمت سرچ اون یادداشت و از قسمت OS ها ویندوز و بیت مورد نظر رو انتخاب و دانلودش کن

من به سایت hp هم رفتم ولی درایورش رو نتونستم پیدا کنم . به قسمت support رفتم و ویندوز رو انتخاب کردم ولی چیزی نبود . الآن با سی دی راه انداز خود چاپگر رو نصب کردم و توی قسمت printer های ویندوز چاپگر نصب شده و موقع نصب توی یه صفحه مشخصات چاپگر رو چاپ کرد ولی وقتی میخوام با word یا هر چیزه دیگه پرینت بگیرم نمیشه .

وقتی ویندوز رو تازه نصب کردم و چاپگر رو روشن کردم چون با usb وصل شده بود برنامه نصب خودکار usb ویندوز راه افتاد ولی پیام داد که usb نصب نشد .

amir6682
11-09-2010, 11:22
سلام.من نياز به راهنمايي دارم.من پرينتر ml1640 ور‍‍‍ژن 93 داشتم كه براي ريست به 93f آپگريدش كردم،ريست هم شد ولي الان تو چاپ مشكل داره به اين صورت كه به جاي اين كه از بالاي صفحه شروع به پرينت كنه يه بار از پايين صفحه،يه بار از وسط و خلاصه يه متن رو اگر چند بار چاپ كنيد خواهيد ديد كه اصلا عين هم چاپ نشدن و هر بار در قسمتهاي مختلفي در راستاي عمودي چاپ شده.لطفا كمك كنيد.

TousanRayan
11-09-2010, 18:25
دوست عزيز درباره اون صداي تق تق بيشتر توضيح بده. صدا مثل ضربه خردن به چيزي هست يا اسكنر سر جاي خودش واي نميسته صدا ميده.

----------
ببینید وقتی دستگاه 4300 استارت میشه و شروع به چرخش تونر گرم کردن هیتر و تست اسکنر میکنه اسکنر یک حرکته نیم سانتی متری به بیرو ن می کنه و به اروم میره سر جاش ولی وای نمی ایسته و همچنان میخواد را بره در این زمان که چرخ دنده ای که به تسمه وصل شده تسمه رو رد میکنه و تلق تلق می کنه !!؟؟
امیدوارم صدای تلق تلق رو خوب توضیح داده باشم

pulp_fiction
12-09-2010, 02:26
سلام به تمامی اساتید گلم
مجددا سوال می کنم

نمایندگی خواسته از شما هزینه بی خودی بگیره مشکل از ریل چرخ دنده های اکنر که باید تنظیم بشه و رولی که به قسمت پایه ها وصل کامل سر جای خودش قرار بگیره . اینطوری مشکلتون حل می شه .

payam hero
12-09-2010, 09:04
با سلام

دوست عزيز اگر زياد با دستگاه كار ميكنيد لازم نيست كه هد كلين كنيد. يا بر عكس زماني كه هد كلين ميكنيد ديگه لازم نيست كه حتما پرينت بگيريد. در مورد روشن بودن دستگاه بله دستگاه بايد روشن باشه ولي براي كاربراني كه زياد از دستگاه استفاده نميكنن چون هنگام روشن بودن دستگاه در طول روز يكي دوبار خودش اتومات هد كلين ميكنه.

---------- Post added at 10:02 AM ---------- Previous post was at 09:59 AM ----------

کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما با اين هزينه بايد دستگاه جوهر افشان بگيري كه اگه براي دفتر بيمه كارتون زياده فكر نميكنم جوابگوي شما باشه. در هر حال با اين مبلغ ميتونيد دستگاه چهار كاره بگيريد با مارك اپسون.

---------- Post added at 10:04 AM ---------- Previous post was at 10:02 AM ----------

ببینید وقتی دستگاه 4300 استارت میشه و شروع به چرخش تونر گرم کردن هیتر و تست اسکنر میکنه اسکنر یک حرکته نیم سانتی متری به بیرو ن می کنه و به اروم میره سر جاش ولی وای نمی ایسته و همچنان میخواد را بره در این زمان که چرخ دنده ای که به تسمه وصل شده تسمه رو رد میکنه و تلق تلق می کنه !!؟؟
امیدوارم صدای تلق تلق رو خوب توضیح داده باشم

اسكنر شما بايد تست بشه. چند احتمال وجود داره. موتور اسكنر، خرابي ريل اسكنر، خارج شدن مدار اسكنر.

payam hero
12-09-2010, 11:28
اساتید من با این پرینتر 2480 hp ام فقط نزدیک 30 تا برگ سیاه و سفید تونستم بگیرم
دیگه گفت جوهر تموم شده نمیشه پرینت گرفت
الان باید چکار کنم
چرا اینقدر زود تموم شد؟

اره عزيز. اگه همون كارتريج هايي كه اول روي دستگاه بود باشه امكان پذيره چون كارتريج هاي اوليه حالت اشانتيون داره و خيلي كمه.

B.J.U
13-09-2010, 16:10
این اسکنر خوبه؟
Canon Lide100
یا
Canon Lide 200
کدومش.ن بهترن؟

MIG
13-09-2010, 19:47
با سلام،
من پرینتر ML1640 دارم. کارتریجش رو دادم شارژ کردن. الان پرینت می گیرم صفحه رو یه مقدار کدر میکنه مثل وقتی که کپی میگیرم. قبلا اینطور نبود. چرا اینطوری شده؟

mjzaret
13-09-2010, 20:22
با سلام،
من پرینتر ML1640 دارم. کارتریجش رو دادم شارژ کردن. الان پرینت می گیرم صفحه رو یه مقدار کدر میکنه مثل وقتی که کپی میگیرم. قبلا اینطور نبود. چرا اینطوری شده؟

شما کارتریج پرینترتون رو چند بار شارژ کردید؟

از چه نوع پودری برای شارژ کردن استفاده نمو‌ده‌اید؟

آیا تمامی قطعات کارتریج رو موقع شارژ کردن تمیز کرده‌اید؟

در مورد کدر کردن صفحه در موقع کپی شاید اسکنرتون کثیف باشه و به همین علت کدر زده بشه.

در موقع پرینت گرفتن از Word آیا چنین اتفاقی می‌افته یا خیر؟

Eureka204
14-09-2010, 09:39
دوستان من می خوام یه چندکاره واسه شرکت بگیرم

نظر خودم رو سامسونگ SF-650P هست
قیمت هم 327 هزار تومان هست

نظر شما چیه؟

payam hero
14-09-2010, 10:51
دستگاه بدي نيست ولي به خوبي اچ پي هم نيست. قيمتش هم 322000 هستش.

MIG
14-09-2010, 13:53
شما کارتریج پرینترتون رو چند بار شارژ کردید؟

از چه نوع پودری برای شارژ کردن استفاده نمو‌ده‌اید؟

آیا تمامی قطعات کارتریج رو موقع شارژ کردن تمیز کرده‌اید؟

در مورد کدر کردن صفحه در موقع کپی شاید اسکنرتون کثیف باشه و به همین علت کدر زده بشه.

در موقع پرینت گرفتن از Word آیا چنین اتفاقی می‌افته یا خیر؟

سلام، ممنون از توجهتون!
1. نمی دونم چون دادم بیرون شارژش کردن.
2. نمی دونم چون دادم بیرون شارژش کردن.
3. بله

hasani2008
14-09-2010, 17:06
سلام. من دو ماه پيش يه پرينتر سامسونگ 1640 گرفتم و تا حالا 3 بار شارژ كردم. كه اين دفعه آخر ديگه دستور به پرينتر نميره يعني تست پرينت ميگيره ولي از كامپيوتر پرينت نميگيره. ممنون ميشم پاسخ بديد. ضمناً پيغام زير مياد:

karajwizard
15-09-2010, 20:26
سلام به دوستان و اساتید محترم.تنظیمات چاپگر که سیاه و سفید پرینت بگیره رو به من یاد بدید.مدل چاپگرم HP oficejet j4580 هست.پیشاپیش ممنون

hasani2008
15-09-2010, 20:45
در قسمت تنظيمات بر روي Grayscale كليك كن.

B.J.U
18-09-2010, 17:22
دوستان خواهش می کنم نظرتون رو درباره ی HP CP1515n بگید که چه طور کار میکنه

reza1100
19-09-2010, 09:35
دوستان
كسي ميدونه اگه يك نفر قبلا بر روي منوي سرويس پرينتر پسورد گذاشت باشه ، ميشه اون پسورد رو از بين برد يا نه؟
پرينتري كه ميخوام اين كار رو كنم hp2420 هست .
من فريم ور رو هم آپگريد كردم اما پسورد بخش سرويسها از بين نرفت.

payam hero
19-09-2010, 12:45
دوست عزيز اون پسورد رو كسي نذاشته بلكه خود شركت اچ پي روي يكسري از دستگاه ها براي قسمت سرويس كد قرار ميده تا شما مجبور بشي در هنگام خرابي دستگاه رو پيش خودشون ببري يا تعمير كاران براي اين كد ها مبلغ زيادي رو بدن تا بتونن كد هاي تعميرات رو از شركت بخرن.

hedye222222
19-09-2010, 20:23
سلام
من برای کارم یک اسکنر و یک فاکس لازم دارم ولی ترجیح میدم یک سه کاره به همراه یک فاکس
یا یک چهارکاره بگیرم.ولی بیشتر فعالیتم روی فاکس و اسکنر هست ؟حالا اینا رو بگیرم خوبه؟
CANON - PIXMA MP270 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و یک فاکس
یا
HP - Photosmart C4480 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و یک فاکس
یا
چهارکاره HP - Officejet J3680 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نمیخوام زیاد هزینه کنم
هرچی کمتر بهتر
ولی جوری نباشه که بعد از 2هفته خراب بشه
کارم باهاش زیاد نیست.هفته ای 9-10 اسکن و فاکس
ممنون

payam hero
20-09-2010, 09:53
دوست عزيز بين اين دستگاه هايي كه گفتي 3680 از بقيه بهتره. دستگاه بي ازاري هم هست. براي كار شما جواب ميده. فقط بايد هفته اي چند تا پرينت ازش بگيري كه جوهراش خشك نشه.

B.J.U
20-09-2010, 16:11
دوستان خواهش می کنم نظرتون رو درباره ی HP CP1515n بگید که چه طور کار میکنه

کسی نبود؟جواب بدین دیگه

heavy metal
22-09-2010, 12:11
سلام.
چند وقته که به یه مشکل با پرینتر epson T50 برخوردم.راستش حدود یه هفته بود که به پرینتر دست هم نزده بودم که امروز رفتم یه فرم پرینت بگیرم که قبلا هم گرفته بودم و درست بود ولی ایننبار قسمتهایی که به رنگ خاکستری بود رو صورتی زد.در واقع یه سری جدول بود که تو پس زمینهش خاکستری بود.حالا کلا هر رنگ خاکستری برای جدولا میزارم تو ورد رو صورتی میزنه. نمیدونم مشکلش چیه البته یه دفعه واسه تست گذاشتم رو حالت grayscale که همه چیزو سیاه سفید بزنه خاکستریها رو درست زد ولی وقتی میزارم رو نرمال همونجوریه.

hossein_singer
23-09-2010, 12:42
سلام دوستان من تازگیا یه پرینتر hp deskjet 9800 خریدم ولی هر کاری میکنم a3 پرینت نمیگیره و خالی میدش بیرون اما a4 رو خیلی خوب پرینت میگیره
باید چکار کنم
starter cd ش رو کامل نصب کردم ولی یه cd دیگه داره اسمش assistant marketing hp و نصب نمیشه
این پیغام رو میده من افیس رو کامل هم نصب کردم ولی باز همین پیغام رو میده :19:

farhad_s5
23-09-2010, 23:30
سلام دوستان

امیدوارم حال همتون خوب باشه.

راستش من قصد دارم یه پرینتر و اسکنر بخرم و قیمتش lی خوام زیر 150 باشه!

نظرتون چیه؟

(برای کارهای دانشجویی می خوام برای خونه ، نمی دونم لیزری بگیرم یا جوهری معمولی!!)

خیلی ممنون:46: