PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمايي در بدنسازي

صفحه ها : 1 [2]

123arash
10-04-2010, 11:11
سلام.
من یه پسر لاغر اندامم. 25 ساله قد 172 و وزن 55. به توصیه دوستان و با توجه به اینکه طبق آزمایش های پزشکی لاغریم ناشی از بیماری نیست، میخوام برم سراغ بدنسازی. به نظر شما بدنسازی برام مفیده یا نه؟ و اگر با بدنسازی افزایش وزن و حجم داشته باشم این افزایش در همه ی بدن متناسب با هم خواهد بود یا نه؟ مثلا نمی خوام گردن و صورتم لاغر بمونه ولی سینه و بازو رشد کنه! چه مکمل های غذایی و چه برنامه ای پیشنهاد می کنید؟

با سلام.
اول از اينكه لاغري شما طبق گفته خودتون ناشي از بيماري نيست پس:
1-غذا كم ميخوري و صبحانه هم شايد نخوري
2-غذا و صبحانه خوب ميخوري ولي ارزش غذايي ندارن مثل اينكه فقط برنج بخوري يا فقط يه غذاي بخصوص
3-ورزش نكردي
اما شما ميتوني با بدنسازي كه براي فرم دادن و البته حجم دادن به شما شاهكاره شروع كني.
افزايش حجم در همه نقاط متناسبه ولي شما بايد تمام بدن رو ورزش بدي مثل بازو-پا-سينه و ...تا تمام بدن همزمان حجم بگيره
شما بهترين نوع صبحانه كه خيلي هم كم خرجه تخم مرغه=صبحانه روزي 2 عدد تخم مرغ اب پز و اگر هم تونستي سيب زميني اب پز كنارش بخور
مكمل هم اول بايد پروتئين whey بخري با قيمت حدود 25 هزار تومن.
دوباره عصرانه برو سمت تخم مرغ اب پز و سيب زميني.
تا 1 ماه ادامه بده و البته برو بدنسازي هم.بعد ميفهمي كه اين سفيده تخم مرغ و سيب زميني چه معجونيه.
شام و نهار هم ميتوني ماكاروني-برنج و گوشت و كلا چيزي بخور كه ارزش غذايي داشته باشه.
اين روش هم رو من و هم رو رفيقم جواب داد:
من وزنم 60 بود و رسوندم 69
دور بازوم هم 32 بود رسوندم 37
سوالي بود در خدمتم.

---------- Post added at 12:11 PM ---------- Previous post was at 12:08 PM ----------

سلام دوستان عزیز و خوب و ناز و خوش هیکل من.
میخواستم از شما بپرسم که آیا مصرف کراتین میتونه باعث ایجاد جوش روی صورت و بدن بشه؟
ممنون از مرامتون.

با سلام.
به به از اين دوست شوخ طبع و پر انرژي.
شما ميتوني كراتين با خيال راحت و البته طريقه مصرف استفاده كني و هيچ عارضه اي نداره و صد البته حجم خوبي ميده فقط سعي كن نوع خارجي بخري نه ايراني كه تو دارخانه ميفروشن..
و اب زياد بخور چون كمبود اب سبب رسوب كراتين تو كليه ميشه و سنگ كليه ميشه.البته من تا حالا نديدم كه كسي با كراتين سنگ كليه گرفته باشه.

far2009
10-04-2010, 14:46
یِک نکته دیگه را باید عرض کنم. این که وقتی حرکات را سریع انجام می دهم تقریبا هیچ فشاری را تحمل نمی کنم ! ولی وقتی بین حرکات مکس می کنم حرکت سخت تر می شود. به نظر شما چه باید بکنم ؟ سریع و زیاد یا کم و آهسته !
من چکار کنم پس ؟ سریع بزنم یا آرام ! سریع بزنم با تعداد بیشتر ؟

pooria.rio
10-04-2010, 17:57
من چکار کنم پس ؟ سریع بزنم یا آرام ! سریع بزنم با تعداد بیشتر ؟

اگه سریع بزنی عضلات دیرتر پرورش پیدا میکنن و شکلشون هم در نهایت ریز میشه،اما اگه آروم با همون تعدادی که گفتم بزنی عضلات درشت میشن و سریعتر هم پرورش پیدا میکنن

hamid_diablo
12-04-2010, 20:52
سلام دوستان

من میخواستم تو خونه بدنسازی کنم اگه ممکنه راهنماییم کنید

TAK_PAR68
13-04-2010, 14:09
سلام من پیام افشار هستم میخواستم بدونم که آمینو مگه چربی سوز نیست و میشه با گلوتامین استفاده کرد برای حجم خشک. قیمت و طریقه مصرف این مکمل ها رو هم اگه میشه بفرماید با تشکر.
قدم 1.90 وزنم 90

123arash
17-04-2010, 17:03
سلام من پیام افشار هستم میخواستم بدونم که آمینو مگه چربی سوز نیست و میشه با گلوتامین استفاده کرد برای حجم خشک. قیمت و طریقه مصرف این مکمل ها رو هم اگه میشه بفرماید با تشکر.
قدم 1.90 وزنم 90

سلام.
تا اونجايي كه ميدونم امينو اسيد همون گلوتامينه..
ولي من كه گلوتامين و كراتين با هم مصرف ميكنم بدنم خيلي باحال شده حتي براي مسابقه بدنسازي دارم اماده ميشم/
اثرات كراتين و گلوتامين روي من كه در كنارش تمرين مضاعف ميكردم به نحوي كه درد را تو عضلاتم حس ميكنم شامل موارد زير هست:
1-افزايش عجيب حجم(حجم واقعي نه ابكي و حجم بد فرم)
2-كات شدن عضلات و خط انداختن انها(مثلا شكمم داره تا حدودي ميشه 6 تكه)
3-افزايش قدرت و به خصوص انرژي
4-هيچ عارضه اي نداشته..
اميدوارم كمكت كرده باشم..

rambo_1386
20-04-2010, 17:19
سلام دوستان بدنساز:31: بابام امروز یه چیزی گرفته اصلا سر در نمیارم چیه پرسیدم خودش گفت واسه چاقی گرفتم حالا گفتم بیام اینجا بپرسم تا راهنماییم کنید
روش یه سری چیز انگلیسی نوشته :
HIGH MASSIUE WHEY - THE POWER OF 7 - GNC - DOUBLEYOUR MUSCLE GAINS IN 7 WEEKS! - NEW ADVANCED FORMULA
یه هولوگرام هم داره که روش نوشته GNC ترکیبات هم نوشته : پروتئین ایزوله سویا ، پروتئین وی ، پروتئین کازئینات کلسیم ، آلبومین سفیده تخم مرغ ، پروتئین غلیظ شده شیر ، مالتو دکسترین ، دکستروز ، شکر ، ویتامین C ، طعم دهنده های مجاز خوراکی
شرکت ایران آریا فکر کنم واردش کرده
"""طریقه مصرف هم نوشته 2 پیمانه را به نیم لیتر شیر اضافه و مخلوط نمائید جهت حصول بهترین نتیجه در رشد عضلات فراورده را یک ساعت بعد از تمرین و قبل از خواب میل نمائید."""
تمرین یعنی چی؟ یعنی بدنسازی ؟ اصلا این چیه؟ کراتین که میگن همینه ؟!! میشه بدون بدنسازی مصرفش کرد یا نه؟ اگه مصرف کنم چی میشه ؟ عوارض که نداره مخصوصا رو مغز چون امسال سال دوم کنکور دارم نمیخوام دوباره وارد حواشی بشم!!! یعنی باید نیم لیتر شیر همشو یکباره بخورم ؟
من چون اصلا بدنسازی نرفتم هیچی در مورد کراتین و پروتئین و مکمل و ... نمیدونم فقط اسمشونو شنیدم همین خلاصه شرمنده اگه سوالاتم ضایع ست!!!
پیشاپیش بابت جواب تشکر میکنم:11:

123arash
21-04-2010, 13:56
سلام..عزيزم اين مكمل پروتين هست و تقريبا نيازي به تمرين نيست و بيشتر براي افزايش وزن هست..
شما مصرف كنيد و تمرين هم نكنيد اثر خوبي روي شما ميزاره...

rambo_1386
21-04-2010, 16:36
سلام..عزيزم اين مكمل پروتين هست و تقريبا نيازي به تمرين نيست و بيشتر براي افزايش وزن هست..
شما مصرف كنيد و تمرين هم نكنيد اثر خوبي روي شما ميزاره...
تشکر دوست عزیز فقط چجوری مصرفش کنم؟ دو پیمانه بریزم تو نیم لیتر شیر همشو بخورم؟؟؟ با آبم میشه خورد یا نه؟ همون قبل از خواب بخورم ؟ بعد عوارض که نداره ؟

parham lord
21-04-2010, 22:03
من دنبال اثر تمرين بدن سازي بر نوازندگي موسيقي هستم ولي پيدا نميكنم اگر راهنمايي كنيد ممنون ميشم.ميخوام بدونم بده يا نه؟

hamed malekpour
23-04-2010, 11:42
یک مشاوره لازم دارم من می خواهم در خانه بدنسازی کنم چی کار باید بکنم خودم که به دنبل علاقه دارم ولی شنیدم که دیسک کمر میاره دسته یا نه وپیشنهاد شما چییه قدمن175و وزنم هم72کیلوگرم است و19سالمه؟

rambo_1386
23-04-2010, 18:28
تشکر دوست عزیز فقط چجوری مصرفش کنم؟ دو پیمانه بریزم تو نیم لیتر شیر همشو بخورم؟؟؟ با آبم میشه خورد یا نه؟ همون قبل از خواب بخورم ؟ بعد عوارض که نداره ؟
دوستان منتظرما:10:

hamed malekpour
25-04-2010, 12:09
یک مشاوره لازم دارم من می خواهم در خانه بدنسازی کنم چی کار باید بکنم خودم که به دنبل علاقه دارم ولی شنیدم که دیسک کمر میاره دسته یا نه وپیشنهاد شما چییه قدمن175و وزنم هم72کیلوگرم است و19سالمه؟
کسی نبود به سوال من پاسخ بده؟

hamid_diablo
29-04-2010, 18:58

سلام

تو گوگل اسم صادق هدایتی رو سرچ کن تو نتیجه سرچ روی لینک اول کلیک کن

یه انجمن درباره بدنسازی در خانه:40:

hamed malekpour
01-05-2010, 19:01
یه قرصی می خوام که وقتی بخوریش بدنت قوی بشه وعوارضش کم باشه چه چیز پیشنهد می کنید؟

hamid_diablo
04-05-2010, 09:49
سلام

من دوستان تو خونه تمرین میکنم میخواستم بدونم در هفته باید چند روز استراحت بکنم چون من در هفته 6 روز تمرین و 1 روز استراحت میکنم

123arash
05-05-2010, 12:40

دوست من شما بهتره با ابميوه بخوري و يا اب و چند قند ولي من كه خواستم با شير بخورم خيلي هشدار بهم دادند كه با شير خطرناكه و تا الان كسي نديدم با شير بخوره..به صرفه ترين همون ابميوه هست..
شما ميتوني بعد از صبحانه-بعد از عصرانه و قبل از خواب هم بخوري..
عوارض نداره خيالت راحت...مردم دوپينگ ميكنن باز هم عوارضي نديدن اونوقت اين پروتين كه همه دنيا استفاده ميكنن .....عوارض نداره من خودم مصرف كردم..

---------- Post added at 01:37 PM ---------- Previous post was at 01:32 PM ----------

شما ميتوني در خانه با حركات اصلي بدنسازي بدني زيبا و شادابي براي خودت بياري..
شما حركات شنا سوئدي كه هم براي سينه و پشت بازو و بازو مفيد هست انجام بدي-
حركت بارفيكس-حركت كرانچ و كرانچ معكوس يا همان شكم انجام بدي:فايده كرانچ اينه كه از چاقي شكم جلوگيري ميكنه و در پياده روي يا كوهنوردي يا دويدن ديگه ضعيف نيستي و ريه هات و نفست قوي ميشه..
در مورد دمبل هم كه اول باره ميشنوم عوارض داره..اگه عوارض داشت كه از 6 ميليارد نفر جهان حداقل 4 ميليارد نفر ديسك كمر داشتن...عارضه نداره..
بهترين روش رفتن به باشگاه هست..شما برو باشگاه بعد بيشتر كمكت ميكنم..

---------- Post added at 01:40 PM ---------- Previous post was at 01:37 PM ----------

یه قرصی می خوام که وقتی بخوریش بدنت قوی بشه وعوارضش کم باشه چه چیز پیشنهد می کنید؟

قرص زياد هست ولي عوارضي هم داره..
متان هست كه يك جستجو بكنيد متوجه ميشيد..
ديانابول هم هست كه ارنولد تو برنامه تمرينيش مصرف كرده...
دوستي دارم وقتي متان خورد از 80 كيلو پرس سينه به 130 كيلو رفت و تونست 130 كيلو بلند كنه..
نخوري بهتره..شما كه نميخواي بري قويترين مردان..

123arash
05-05-2010, 12:46
سلام

من دوستان تو خونه تمرین میکنم میخواستم بدونم در هفته باید چند روز استراحت بکنم چون من در هفته 6 روز تمرین و 1 روز استراحت میکنم

سلام..
عزيزم 6 روز خيلي زياده من هفته اي 3 روز تمرين ميكنم و 4 روز استراحت ميكنم و اتفاقا براي مسابقات دارم تمرين ميكنم و خيلي هم بدنم خوب شده..
ارنولد يا روني كلمن هم هفته اي 4 جلسه تمرين كردن اونوقت شما 6 جلسه ...
زياده ...بكن 3 يا 2 يا 4 جلسه..ولي 4 جلسه بهتره..
اگر شما ميخواي بدنت پيشرفت كنه و ماهيچه بسازي بايد استراحت بهش بدي..
معذرت ميخوام كه اين مثالو ميزنم چون مثال ديگه اي به ذهنم نرسيد.:
شما يك الاغ رو در نظر بگير كه همش بار باهاش ميكشي و اصلا استراحت نكنه..پس سر چند روز بعد خيلي ضعيف ميشه و لاغر و مريض..چون استراحت نكرده.ولي اگه استراحتي داشته باشه هم قوي ميشه و هم انرژي ميگيره..

ماهيچه هاي شما هم بايد يك روز تمرين كنن و روز بعد استراحت كنن تا ترميم بشن و روز بعد دوباره تمرين و روز بعدش باز استراحت..
اونوقت ميفهمي كه چه عضلاتي ساختي..

Test 1
05-05-2010, 17:05
البته 6 روز تمرین هم اشتباه نیست و در شرایط خاصی پیشنهاد می شه . ولی نه برای مبتدی

Test 1
05-05-2010, 23:26

مکمل های پروتئینی را حتما بعد از تمرین با آب مصرف کنید ، و قبل از خواب با شیر

khaiyam
06-05-2010, 14:27
یک سوال ابتدایی اینکه میگه مثلا یک حرکت با دمبل سه ست با تکرار 10 انجام بدید یعنی چی ؟
مکس بین هر ست چقدر باید باشه ؟

hamed malekpour
06-05-2010, 17:38
تا جایی که من می دونم باید حداقل 1دقیقه وقت بین هر کدام بگذاری و سه ست هم یعنی سه تا 10 تا یی که من هر روز حدود 60 تا می زنم.

Molibden
07-05-2010, 15:28
من شنیدم مکمل های پروتئینی پوکی استخوان میاره حتی اگه اصل باشه
درسته؟

hamed malekpour
07-05-2010, 15:34
فکر نمی کنم من دارم در سایت های مختلف روی کراتین مونو هیدرات پرسو جو می کنم و همه از این مکمل تعریف می کنند و می گویند عوارضی نداره.........................

HADI roni
08-06-2010, 21:17
سلام من قدم 180 وزنم تقریبا 74-75
چند ساله که دارم بدنسازی کار میکنم اما اصولی کار نکردم (هی رفتم و نرفتم ،تغذیه خوب نبود،یار تمرینی نداشتم و...)
ولی الان میخوام اصولی کار کنم.بیشتر دوست دارم خوش لباس باشم تا اینکه گنده بشم.
میخوام شکم صاف و کوچیکی داشته باشم.در ضمن میخوام مکمل هم مصرف کنم.
ساعتی که میتونم باشگاه برم 6 تا 7.30 صبح هستش.یار تمرینی هم ندارم.
امیدی هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

hamed malekpour
08-06-2010, 22:55
اگه کسی جواب نداد می تونی سوالتو از این سایت بدن سازی بپرسی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dreamland
22-06-2010, 03:20
چگونه می توان عضلات کوچک خود را حجیم نمود . ایا در فصول گرم سال می توان با وجود از دست دادن آب بدن باز هم به حجم عضلانی خود افزود؟

اولین راه طلائی در حجم عضلات چپیست؟
اولین گام برای افزایش حجم عضلات افزایش کالری به بدن می باشد . شما ورزشکار عزی اگر در نوع تغذیه خود هر رفتاری را انجام دهید باید منتظر پاسخ بدنتان نصبت به تغذیه خود داشته باشید . پس برای یک حجم عضلانی سالم شما هیچ وقت به سراغ همبرگر و سوسیس و کالباس و چیپس و پفک نمی روید بلکه به دنلال منابع اصلی پروتئین و کربو هیدرات ها باید بروید . یک منبع پرتئین خالص که به راحتی خم در دسترس میباشد پرتئین سینه مرغ و یا بو قلمون می باشد و منبع دیگری که پرتئین خالص می باشد سفیده تخم مرغ است . برای تامین کربو هیدرات هم لازم نیست که با خرج های گزاف به دنبال مکنایع خالص باسید بلکه ما در این مقاله می خواهیم شما را با کمترین خرج به منابع اصلی غذائی نزدیک کنیم پس شما برای بدست اوردن کربو هیدرات خود می توانید از سیب زمین اسفاده کنید که برای حجم عضلات بسیار مناسب می باشد . سیب زمینی آب پز یک منبع کربو کامل وکم هزینه برای شما می باشد .

فیبر ها برای کمک رسانی و سوخت کلیکوژنی برای بدن لازم میباشد شما می توانید از یک گوجه فرنگی در کنار وعده های غذائی می تواند راه مناسبی برای بدست اوردن فیبر به عضلات باشد . فیبر ها بهترین راه حل برای کسانی هست که که می خواهند از شر ناراحتی گوارشی و معده در امان باشند .

از سبزیجات غافل نشوید در دوران حجم و رژیم سبزیجات می توانند یک منبع مناسب برای رساندن فیبر ویتامین ها و آب به عضلات شما باشند .

مورد دیگری که به منظور اسفاده در این رابطه مهم است شیر نام دارد . پس به جای نوشابه و آب میوه های تجاری از شیر کامل استفاده کنید چربی موجود در شیر در کنار کازئین موجود در آن قدرت حرکت را راکد می کند . در نتیجه باعث طولانی تر شدن زمان هاضمه شما شده و بدین ترتیب شما زمان بیشری برای هضم و جذب پرتئین خواهید داشت .

آیا مصرف برنج ممنوعیت دارد؟
برنج برای حجم بسیار مناسب می باشد به طوری که بیشتر شکرت ها تولید کگننده مکمل های پرتئینی از برنج به عنوان منبع اوصلی برای ساخت فرمولاسیون پرتیئن خود استفاده می کنند . یک راه برای جذب بهتر پرتئین وکربو برنج درست کردن برنج به صورت کته (بدون اب کش شدن) می باشد . اگر برنج را اب کش نمائی بیشتزین خواصیت برنج در حالت رغیق شدن با آب اس که بعد از اب کش کردن این خواصیت به 30 الی 50 درصد می رسد پس بهتر است اب برنج باقی بماند تا خواص اولیه ان حفظ شود .

میوه هم بخوزید بدون نگرانی : سیب درختی را می توان به عنوان یک میان وعده همراه استفاده کرد . موز قبل از تمرین هم می تواند انرژی بخش شما در هنگام تمرین باشد .

نوشیدن یک مکمل پروتئین بعد از تمرین شما را در بدست اوردن حجم و از همه مهمتر یاری بخش عضلات در ریکاوری شدن می باشد .

آخر شب غذا بخوریم؟
چرا که نه ! شما قبل از خواب می توانید از سفیده تخم مرغ و سالاد کاهو به همراه هویج و گوجه استفاده نمائید تا در هنگام خواب انرزی لازم برای سوخت رسانی یه بدن شما فراهم شود

در هنگام خواب هم یک بطری اب در بلای سر خود داشته باشد تا در زمان بیدار شدن اب رسانی به عضلات را انجام دهید که فواید بسیاری هم برای عضلات و هم سیستم گوارسی شما خواهد داشت .

Dreamland
22-06-2010, 03:31
این برنامرو خودم تنظیم کردم با تجربه شخصی که داشتم شاید باورتون نشه در عرض یکماه خودم تونستم 2 سانت به دور بازوم اضافه کنم

حرکات سوپر ست باید ابتدا حرکت اول رو تعداد ست تعیین شده رو انجام داد سپس بلافاصله بدون استراحت سراغ حرکت دوم رفت,

برای جلو بازو :

جلو بازو هالتر ایستاده + جلو بازو هالتر ایستاده مچ برعکس 8×3
جلو بازو دمبل چکشی روی میز بالاسینه ( شیبدار ) + جلو بازو دمبل چکشی شیب منفی ( به شکم روی میز بالاسینه بخوابید ) 8×3
جلو بازو سیم کش لاری تک دست 12×3
جلو بازو هالتر نشسته ( آرنجها داخل رانها آویزان باشد ) 12×3

برای پشت بازو :

پشت بازو هالتر خوابیده روی میز بالاسینه ( شیبدار ) + پشت بازو هالتر خوابیده میز زیر سینه ( شیب منفی ) 8×3
پشت بازو سیم کش جفت دست به طوری که دستگیره سیم کش روی سینه و شکم شما بالا و پایین شود و آرنجها از بدن فاصله داشته باشه + سیم کش به طوری که آرنجها به بدن چسبیده و به سوی جلو هدایت شود 8×3
پشت بازو هالتر پرسی 12×3
پشت بازو سیم کش تک دست مچ رو به بیرون 12×3

شما می توانید جلو بازو رو با سینه و پشت بازو رو با سرشانه در برنامه داشته باشید ، البته با هر عضله دیگری هم می شود تمرین داد ، این برنامه برای افراد مبتدی توصیه نمی شود ولی افراد با سابقه تمرینی بیش از 6 ماه می توانند تجربه کنند.

Dreamland
23-06-2010, 15:52
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mansour2323
24-06-2010, 12:08
سلام
من اسمم منصور.
22سالم.
قد 183
وزن 60
لاغروقدبلند
یه برنامه میخاستم
میخام پاها وبالا تنم عضله بشن
حجم الکی نمیخام.عضله میخام.غذاهم کم میخورم.اشتهاندارم

Davood_titan
27-06-2010, 21:42
یه سوال
آیا حرکت اسکات باعث کم رشد کردن پاها میشه (یعنی میسوزونه)

Molibden
01-07-2010, 13:02
یه سوال
نه برعکس اگه فشار به اندازه کافی باشه باعث رشد میشه!
کلا اساسا بدن سازی اینه که اول شما عضلات رو طی حرکات سنگین تخریب میکنی و با رسیدن پروتئین به عضلات و سلول ها بازسازی میشن

lahij_web
30-07-2010, 21:23
یه سوال

سلام دوستم !
ضمن تایید حرف Molibden عزیز باید بگم حرکت اسکوات نه تنها باعث کم شدن رشد نمیشه بلکه چون عضله پا دومین عضله بزرگ بدنه با ترشح زیاد هورمون رشد در بدن باعث ارتقای سطح رشد بدن میشه . البته به شرط رعایت اصول تغذیه و استراحت و ریکاوری مناسب .
در حرکت اسکوات که یه حرکت چندمفصلی و ترکیبی و مادر به حساب میاد تقریبا کل عضلات بدن درگیر هستند و این یکی از مزایای این حرکت فوق العاده ست .

.:HAMED:.
31-07-2010, 09:30
دوستان توجه كنن مواردي كه فرمودند در صورتي تحقق خواهد يافت كه حتما نكات زير رو رعايت كنن وگرنه با خطرات و سدمات مواجه خواهند شد:
۱) محل قرارگیری هالتر
۲) قوس صحیح کمر
۳) موازی شدن روی ران با زمین
۴) پاشنه پا پائین
۵) تنفس
۶) سر رو به جلو
۷) لم دادن به عقب
۸) بیومکانیک فردی
9)درست فشار دادن هالتر به سمت بالا

lahij_web
01-08-2010, 15:29
دوستان توجه كنن مواردي كه فرمودند در صورتي تحقق خواهد يافت كه حتما نكات زير رو رعايت كنن وگرنه با خطرات و سدمات مواجه خواهند شد:
۱) محل قرارگیری هالتر
۲) قوس صحیح کمر
۳) موازی شدن روی ران با زمین
۴) پاشنه پا پائین
۵) تنفس
۶) سر رو به جلو
۷) لم دادن به عقب
۸) بیومکانیک فردی
9)درست فشار دادن هالتر به سمت بالا

ضمن تایید صحبت های دوستون باید بگم حرکاتی مثل اسکوات که در واقع به عنوان تکنیک ازش یاد برده میشه باید بسیار با حوصله و زیر نظر مربی چک بشه تا استیل درست حرکتی در فرد جا بیفته . البته خیلی از مواقع استفاده از تکنیک های پاورلیفتر ها میتونه امنیت عضلات رو تضمین کنه و خیلی جاها برعکس ...

mahyar_bt
01-08-2010, 16:17
مبتدی ها که نباید سراغ این حرکت برن
ولی واقعا یکی از بهترین حرکات بدنسازی هست پاهارو منفجر میکنه!!!

kaka22
05-08-2010, 03:38
من حال و حوصله و وقت باشگاه رفتن ندارم/چیکار کنم چاق بشم/قد:166/وزن:50/چی بخورم مکمل چی پیشنهاد میدید/این پودرهای چاقی به درد بخور هست اگه هست معرفی کنید ممنون:20:

lahij_web
05-08-2010, 18:57
من حال و حوصله و وقت باشگاه رفتن ندارم/چیکار کنم چاق بشم/قد:166/وزن:50/چی بخورم مکمل چی پیشنهاد میدید/این پودرهای چاقی به درد بخور هست اگه هست معرفی کنید ممنون:20:

اینم از اون حرفا بودا !
مکمل بدون داشتن فعالیت بدنی اصلا جواب نمیده هیچ ! بلکه ظاهرا باعث کم کار شدن کلیه و کبد و ... هم میشه .
چون اکثرا مصرف پروتئین ها با دریافت آب کافی همراه نمیشه ! حالا ورزش هم نکنی که دیگه به به !
چیزی به اسم پودر چاقی ! وجود خارجی نداره .
مکمل های پروتئینی و آمینو اسیدی فقط برای ساختن و ترمیم ( در صورت تمرین کردن ) بلوک های سازنده عضلات استفاده میشن و به تنهایی و بدون وارد کردن استرس و فشار به عضلات کاربرد چشم گیری ندارن .

Reza Razor
05-08-2010, 23:27
من تا 3 ماه پیش وزنم 60 کیلو بود والبته قدم 180
باشگاه نمیرفتم ولی با یه سری ورزش خونگی و وزنه زدن باعث شد اشتهام بیشتر بشه و این سه ماهی حدود 7-8 کیلویی وزنم اضافه شد
فقط مشکلم اینه که اکثر این اضافه وزن به شکمم منتقل شده ! یعنی شکمم در مقایسه با هیکل نسبتا لاغرم خیلی جلو اومده
هرروز 40تا درازنشست هم میرم ولی مثل اینکه فایده ای نداشته
بهترین راه برای کوچیک شدن شکم و عضلانی شدنش چیه ؟

lahij_web
06-08-2010, 02:20
باشگاه نمیرفتم ولی با یه سری ورزش خونگی و وزنه زدن باعث شد اشتهام بیشتر بشه و این سه ماهی حدود 7-8 کیلویی وزنم اضافه شد
فقط مشکلم اینه که اکثر این اضافه وزن به شکمم منتقل شده ! یعنی شکمم در مقایسه با هیکل نسبتا لاغرم خیلی جلو اومده

جسارتا ! تعداد وعده های غذاییت رو بیشتر کن و از حجمشون کم کن . یعنی سعی کن غذای پرحجم نخوری . بخش عمده ای از جلو اومدن شکم مربوط به حجم معده میتونه باشه .
البته کلید دفع چربی های زائد شکم فقط دراز نشست نیست . اونم دراز نشستی که شما میاید که بازم جسارتا حدس میزنم مثل 90% افراد بیشتر فشار رو کمرتون هست تا شکم ...
پیشنهاد میکنم سری به بخش پرسش و پاسخ وب پاورلیفتر بزنید ( نه برای تبلیغ ! از تنبلی خودمه که اینجا به تفصیل نمیتونم توضیح بدم ! ) حرکات جالبی یاد دادم .

mahyar_bt
06-08-2010, 09:04
تنها راه اب کردن شکم ورزش هوازی و داشتن رژیم هست سعی کنید درست حسابی وزن بیارید نه این که شکم بیارید!

WaTeRsTyLeR
14-08-2010, 19:44
آقا یه سوال تو ماه رمضان هم میشه بدنسازی رفت یا باید تعطیلش کرد

darkdream2012
14-08-2010, 19:48
پیشنهاد میکنم یک روز در میان برید

marvel_malayer
14-08-2010, 20:11
به نظر من بدنسازی نری بهتره

15-08-2010, 09:34
بچه ها بذاريد يه مشكل بزرگو حل كنم
فروم باشگاه بدنسازي ايرانيان رو پيدا كردم .هر چي دلت بخواد توش هست برو هم مطالعه كن هم استفاده ديگه و عضو شدن و اينا
منم توش عضوم::Batista

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

deadboy
16-08-2010, 00:21
روزه نگیر برو تمرین.مثل خود من.به 3 دو دلیل نمیشه روزه گرفت،
1-کمبود پروتیین به خاطر روزه داری باعث تحلیل عضلانی میشه.
2-آدم تو تمرین کم میاره(قندش مییفته)میترکه.
3-اگه 1ماه تمرین نکنی نابود میشه بدنت.

16-08-2010, 08:59
دوست عزيز لطفا چيزي رو كه نميدوني نگو!

1.شما مي تونيد براي اينكه فشار زياد روي بدن خودتون بياريد برنامه تمريني خود را در اين ماه به صورت تك عضله درارين فقط همين ماه اون هم به علت اينكه حفظ حجم فقط
يا با همون برنامه تمريني خودتون تمرين كنيد ولي يك كم سبگتر نسبت به قبل وزنه بزنيد با در صد كمي از صرف انرژي باشه

2. تمرين رو به صورت 3 روز در هفته در بياري و يا اگر هم برنامه خودت رو داري مدت زمان تمرين و شدتش رو كم كني و حركات چند مفصلي رو تو برنامه ت بيشتر بهش توجه كني ...
اينجوري با حفظ انرژي از تمرين كل بدنت هم جا نميموني ...

3.تکرارها رو کاهش بده و مقدار وزنه رو ببر بالا و از حرکات چند مفصلی بیشتر بهره ببر

ورزش در رمضان باعث ميشه چربي ها بسوزن .مثلا چربي هاي ران كه با بدنسازي درصد ماندگاريشون هم ميره بالا
پس اين بهترين فرصته

همچنين نميذاره دچار قند خون و مشكلات گوارشي بشي

تو افطار به غذا توجه بيشتري بكن كه انرژي مورد نيازت رو تامين كنه
همچنين ميتوني ورزشت رو به بعده افطار موكول كني
بنده به عنوان يه ورزشكار و بدنساز حرفه اي اينارو بهت پيشنهاد ميكنم الان 5ساله كه تو رمضان اين كارارو ميكنم
ممنون

deadboy
16-08-2010, 12:47
دوست عزيز لطفا چيزي رو كه نميدوني نگو!

1.شما مي تونيد براي اينكه فشار زياد روي بدن خودتون بياريد برنامه تمريني خود را در اين ماه به صورت تك عضله درارين فقط همين ماه اون هم به علت اينكه حفظ حجم فقط
يا با همون برنامه تمريني خودتون تمرين كنيد ولي يك كم سبگتر نسبت به قبل وزنه بزنيد با در صد كمي از صرف انرژي باشه

2. تمرين رو به صورت 3 روز در هفته در بياري و يا اگر هم برنامه خودت رو داري مدت زمان تمرين و شدتش رو كم كني و حركات چند مفصلي رو تو برنامه ت بيشتر بهش توجه كني ...
اينجوري با حفظ انرژي از تمرين كل بدنت هم جا نميموني ...

3.تکرارها رو کاهش بده و مقدار وزنه رو ببر بالا و از حرکات چند مفصلی بیشتر بهره ببر

ورزش در رمضان باعث ميشه چربي ها بسوزن .مثلا چربي هاي ران كه با بدنسازي درصد ماندگاريشون هم ميره بالا
پس اين بهترين فرصته

همچنين نميذاره دچار قند خون و مشكلات گوارشي بشي

تو افطار به غذا توجه بيشتري بكن كه انرژي مورد نيازت رو تامين كنه
همچنين ميتوني ورزشت رو به بعده افطار موكول كني
بنده به عنوان يه ورزشكار و بدنساز حرفه اي اينارو بهت پيشنهاد ميكنم الان 5ساله كه تو رمضان اين كارارو ميكنم
ممنون
بابا حرفه ای!!!!!!!!!!
بله این حرفی که شما میزنی واسه آدمای دنبه کاملا صدق میکنه نه کسی که بدنش خشکه؟
درضمن من میخوام از شما که حرفه ای هستی بپرسم چطور میشه آدم روزه زیر یه حرکت مثل اسکات کم نیاره؟
این جور که شما میگی کار کنید یعنی اینکه بری باشگاه خاله بازی نه تمرین.

16-08-2010, 13:53
رفيق تو باشگاه مربي خودش تو برنامه ها تغييرات ميده
حركاتي مثل اسكوات و نه اسكات يا شنا سوئدي و يا پرس سينه با هالتر -نشر خم با سيم كش -جلو باز با هالتر ايستاده تبديل ميشن به كول با هالتر و كول با دمبل و پرس پا و پشت پا و سيم كشي هاي زير بغل و... كه سبك هستن و ست كمي دارن
كه با توجه به برنامه تون تعويض ميشن كه دست خوده شماست و بنده چنتا پيشنهاد دادم

---------- Post added at 02:53 PM ---------- Previous post was at 02:50 PM ----------

شما بايد روزه بگيري و ورزش كني كه مقاومتت بالا بره وگرنه به چه دردي ميخوره يه بدن پف كرده با پروتئين ها و...
بنده تو باشگاه بلاهايي سرم اوورده اين مربي كه مقاومتم رفته بالا اولش سخته اما ميسازي خودتو
امتحان كن
اگه مبتدي هستي خوبه 11 ماه به عضلاتت شك وارد كني و يك ماه (ماه رمضون) هم استراحت كني

darkdream2012
16-08-2010, 13:58
بهترین کار همینه که یک روز در میون بری آخه شما که میگی اصلا نرو میدونی بدنش میپکه لطفا نمیدونی نظر نده

16-08-2010, 14:26
بهترین کار همینه که یک روز در میون بری آخه شما که میگی اصلا نرو میدونی بدنش میپکه لطفا نمیدونی نظر نده
منظورت كه ما دو تا نيستيم حتما اون پست بالاييه رو ميگي
تغيير برنامه+يكروز در ميان يا 3 روز در هفته+سبك كردن و كم كردن ست ها+خوردن غذاهاي مقوي تر در افطار

mahyar_bt
16-08-2010, 14:34
روزه و بدنسازی که به طور کل با هم تناقض دارن برنامه هایی هم که شما دوستان پیشنهاد میدید شاید در نهایت فقط از عوارض روزه کم کنه وگرنه ریزش عضلانی بی حالی... 100% اتفاق میوفته دیگه چه برسه طرف بخواد تو ماه رمضان پیشرفت هم بکنه!!!

darkdream2012
16-08-2010, 15:42
منظورت كه ما دو تا نيستيم حتما اون پست بالاييه رو ميگي
تغيير برنامه+يكروز در ميان يا 3 روز در هفته+سبك كردن و كم كردن ست ها+خوردن غذاهاي مقوي تر در افطار
با شما نبودم با اون پست بالایه بودم

16-08-2010, 16:09
روزه و بدنسازی که به طور کل با هم تناقض دارن برنامه هایی هم که شما دوستان پیشنهاد میدید شاید در نهایت فقط از عوارض روزه کم کنه وگرنه ریزش عضلانی بی حالی... 100% اتفاق میوفته دیگه چه برسه طرف بخواد تو ماه رمضان پیشرفت هم بکنه!!!

من نميدونم چرا شما خودتونو ميزنيد به اون راه
بابا صد بار كه نميگن
100000000 تا پيشنهاد و راه حل داديم براتون شما با روزه مشكل داري خب نگير
ميشه بپرسم رئيس از كجا به اين نتيجه ي مهم رسيدن كه روزه با بدنسازي تناقض داره؟
اگه مطالعه كرده باشي من 5 ساله دارم تو ماه رمضون هم بدنسازي ميكنم!!
نه تنها من بلكه 100 نميدونم 10000 نفر كه تو باشگاه مون رفت و آمد ميكنن با دهن روزه ورزش ميكنن
بايد استقامتو ببري بالا
اين هزار بار
اگه توانشو نداري لطفا كنار بكش آبروي بدنسازي رو هم نبر
فقط مهم ترين عوارضش بي حوصله گيه كه من الان درگيرشم از حرصم 170 تا شكم رفتم
من نميدونم بدنسازي چرا شده بچه بازي و خوردن پروتئين و از اين مزخرفات
آقا قبل از بدنسازي بايد استقامتو ببري بالا.من روي 10كيلومتر دوچرخه سواري ميكردم تا استقامتم بره بالا

mahyar_bt
16-08-2010, 19:30
شما خودش ناراحت کن :دی
حرف شما متین بله درست می فرمایید

darkdream2012
16-08-2010, 19:39
از قدیم گفتن تو کار بزرگترا دخالت نکنید حالا که حرفه ای هایی مثل حامد هست مادیگه چرا اومدیم اینجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟:31::31::2:

deadboy
16-08-2010, 21:50
Mahyar_bt باهات موافقم.

deadboy
16-08-2010, 22:09
رفيق تو باشگاه مربي خودش تو برنامه ها تغييرات ميده
حركاتي مثل اسكوات و نه اسكات يا شنا سوئدي و يا پرس سينه با هالتر -نشر خم با سيم كش -جلو باز با هالتر ايستاده تبديل ميشن به كول با هالتر و كول با دمبل و پرس پا و پشت پا و سيم كشي هاي زير بغل و... كه سبك هستن و ست كمي دارن
كه با توجه به برنامه تون تعويض ميشن كه دست خوده شماست و بنده چنتا پيشنهاد دادم

---------- Post added at 02:53 PM ---------- Previous post was at 02:50 PM ----------

شما بايد روزه بگيري و ورزش كني كه مقاومتت بالا بره وگرنه به چه دردي ميخوره يه بدن پف كرده با پروتئين ها و...
بنده تو باشگاه بلاهايي سرم اوورده اين مربي كه مقاومتم رفته بالا اولش سخته اما ميسازي خودتو
امتحان كن
اگه مبتدي هستي خوبه 11 ماه به عضلاتت شك وارد كني و يك ماه (ماه رمضون) هم استراحت كني
نه پس دنبه با مقاومت بالا خوبه؟مثله اینه که یه خرس بیاری بزاری جایه رونی کلمن بگی این چون مقاومت داره خوبه؟
داداشه من،عزیز، شما چرا نمیخوای قبول کنی که روزه با بدن سازی جور نیست؟
شما اصلو ول کردی چسبیدی به فرع؟ یعنی مشکل شما اینه که اسکوات نه اسکات؟(هرچند من خیلی جاها دیدم نوشتن اسکات)

mahyar_bt
16-08-2010, 22:16
اصلا بحث من بدنسازی خالی نیست کلا به صورت حرفه ای ورزش کردن بحث اصلی که روزه مفید یا نه... به کنار من علم کافیش ندارم ولی کسی که حرفه ای ورزش میکنه اصلا خنده دار روزه بگیر اصلا واژه روزه نگم بگم اینجور برنامه غذایی !! مثلا فکر کن یه فوتبالیست روزه بگیره اصلا ممکنه؟!

16-08-2010, 22:39
خب رفقا شبتون بخير فكر كنم الان ديگه از بدحوصله گي در اومدم چون كلي آب و غدا خورديم
خب اولا خواهش ميكنم رفقا در حق بنده لطف دارن
ثانيا بايد بگم شما بايد از همون خرسي كه گفتي پيروي كني سعي كن مثل خرس باش(برداشت بدي نكنين لطفا اصلا من گربه م)
جي كاتلر يا روني كلمن و اكثر ورزشكاراي حرفه اي از حيووناي قوي مثله فيل و نميدونم خرس و ببر و شير پيروي ميكنن
مثله حركت شنا سوئدي كه كاملا منطبق بر حركات 4 پايان هستش (مثله همونايي كه عرض كردم)
شما براي ورزش كردن نميتوني يه ورزش كار ديگه اي رو واسه خودت الگو بگيري بلكه بايد از حيوانات قوي مثله خرس الگو بگيري تا بتوني مثله باتيستا بشي
من الان از 13 سالگي بدنسازي كار ميكنم اونم بدون مكمل و دارو و ... (فقط غذا) كه پروسه تكامل ماهيچم خيلي دير طي شد اما الان اگه بيام پيشت فكر ميكني يه ديوار كنارت ايستاده:31:
به هرحال درخواست ميكنم به ادامه بحثمون در مورد حركات بدنسازي و پرسش و پاسخ در رابطه با اون بپردازيم
ميتونيم برنامه غذايي يا ورزشي هم برا همديگه بنويسيم
ممنون

deadboy
17-08-2010, 00:40
خب رفقا شبتون بخير فكر كنم الان ديگه از بدحوصله گي در اومدم چون كلي آب و غدا خورديم
خب اولا خواهش ميكنم رفقا در حق بنده لطف دارن
ثانيا بايد بگم شما بايد از همون خرسي كه گفتي پيروي كني سعي كن مثل خرس باش(برداشت بدي نكنين لطفا اصلا من گربه م)
جي كاتلر يا روني كلمن و اكثر ورزشكاراي حرفه اي از حيووناي قوي مثله فيل و نميدونم خرس و ببر و شير پيروي ميكنن
مثله حركت شنا سوئدي كه كاملا منطبق بر حركات 4 پايان هستش (مثله همونايي كه عرض كردم)
شما براي ورزش كردن نميتوني يه ورزش كار ديگه اي رو واسه خودت الگو بگيري بلكه بايد از حيوانات قوي مثله خرس الگو بگيري تا بتوني مثله باتيستا بشي
من الان از 13 سالگي بدنسازي كار ميكنم اونم بدون مكمل و دارو و ... (فقط غذا) كه پروسه تكامل ماهيچم خيلي دير طي شد اما الان اگه بيام پيشت فكر ميكني يه ديوار كنارت ايستاده:31:
به هرحال درخواست ميكنم به ادامه بحثمون در مورد حركات بدنسازي و پرسش و پاسخ در رابطه با اون بپردازيم
ممنون
الگوی من شمایی داداش(برداشت بدي نكنين لطفا)
واقعا از این نوع کلامت معلوم شد که حقیقتا حرفه ای هستی(البته دست خودت نیست ناراحت نباش).
درضمن راسته که میگن آدمی که همش از خودش تعریف میکنه هیچی نیست.
ملت برید بگید اسم این تاپیکو عوض کنن چون افراد حرفه ای خرابش کردن رفته(البته منظورم فرد خاصی نیست،به دل نگیرید،بدنتون میریزه به هم)
نقل قول:

Mohammad gh sh
22-08-2010, 12:10
با سلام و خسته نباشید اقا از این تاپیک خیلی خوشم اومده من 20 سالمه 6 ساله بسکتبال بازی میکنم العانم با تیم مهران حاتمی که تیم محلی شیراز به حساب میاد تمرین میکنم .اقا من که شخصآ امسال روزه نگرفتم چون ماه رمضان افتاده تو تمرینات پیش فصل که هروز یک جلسه بدنسازی و یک جلسه تمرین داریم از اب بگزریم به نظر منم کمبود پروتوین تو تمرینات پیش فصل خیلی بده میشه تو زمستون غذای روزه هارو گرفت.مگه نه ؟

Mohammad gh sh
22-08-2010, 12:19
اقا مکمل خوب چی بگیرم اقا مهدی .یکم پروتوین که از نظر شما مشکلی نداره که.؟تو باشگاه ما که همه دارن پشت سر هم سوماتروپین میزنن .من مکمل غذایی بچه میخورم gain up ولی یه مکمل بی ضرر چی خوبه؟

lahij_web
22-08-2010, 16:32
اقا مکمل خوب چی بگیرم اقا مهدی .یکم پروتوین که از نظر شما مشکلی نداره که.؟تو باشگاه ما که همه دارن پشت سر هم سوماتروپین میزنن .من مکمل غذایی بچه میخورم gain up ولی یه مکمل بی ضرر چی خوبه؟
پایه ترین مکمل برای کسانی که وزنه می زنن کراتینه .
در کنارش من گلوتامین رو به پروتئین های دیگه ترجیح میدم . پیشنهاد میکنم تو ماه رمضون هم بخصوص مکمل کنیدش .
خب شما بعد از یه مدت صبر که بکنی میبینی بدن اونایی که سوما می زنن چطور میشه !

با سلام و خسته نباشید اقا از این تاپیک خیلی خوشم اومده من 20 سالمه 6 ساله بسکتبال بازی میکنم العانم با تیم مهران حاتمی که تیم محلی شیراز به حساب میاد تمرین میکنم .اقا من که شخصآ امسال روزه نگرفتم چون ماه رمضان افتاده تو تمرینات پیش فصل که هروز یک جلسه بدنسازی و یک جلسه تمرین داریم از اب بگزریم به نظر منم کمبود پروتوین تو تمرینات پیش فصل خیلی بده میشه تو زمستون غذای روزه هارو گرفت.مگه نه ؟

اره میشه . مشکلی نیست :)
خود ما هم به سختی تو ماه رمضون دم مسابقه تمرین می کردیم . ولی خب دلم نمیومد نگیرم . با اینکه خیلی سخت بود بعد افطار تمرینمو میرفتم اونم 5 6 روز در هفته .
البته وقتی ماه رمضون تو پاییز یا زمستون باشه راحته راحته .
چون فاصله افطار تا تمرین خیلیه .
اما الان !

hamed malekpour
23-08-2010, 19:49
یه راهنمایی من از روحیه افتاده ام که به باشگاه بروم چی کارکنم هر چه قدر می خواهم نمی شه یک ماه رفتم والان بعد از دو ماه می خواهم شروع کنم نمی تونم؟:41:

Mohammad gh sh
23-08-2010, 20:54
یه راهنمایی من از روحیه افتاده ام که به باشگاه بروم چی کارکنم هر چه قدر می خواهم نمی شه یک ماه رفتم والان بعد از دو ماه می خواهم شروع کنم نمی تونم؟:41:
من با اینکه شیرازیم ولی دانشجو بنابم طرفای شما در مورد بی بوحصله بودنت باید بگم خاصیت باشگاه که 2 ست اولو زدی خودت راه میوفتی یه پایه پیدا کن.ساغول سن

Mohammad gh sh
23-08-2010, 21:01
پایه ترین مکمل برای کسانی که وزنه می زنن کراتینه .
در کنارش من گلوتامین رو به پروتئین های دیگه ترجیح میدم . پیشنهاد میکنم تو ماه رمضون هم بخصوص مکمل کنیدش .
خب شما بعد از یه مدت صبر که بکنی میبینی بدن اونایی که سوما می زنن چطور میشه !

اره میشه . مشکلی نیست :)
خود ما هم به سختی تو ماه رمضون دم مسابقه تمرین می کردیم . ولی خب دلم نمیومد نگیرم . با اینکه خیلی سخت بود بعد افطار تمرینمو میرفتم اونم 5 6 روز در هفته .
البته وقتی ماه رمضون تو پاییز یا زمستون باشه راحته راحته .
چون فاصله افطار تا تمرین خیلیه .
اما الان !
خیلی ممنونم این گلوتامین مارکه دیگه من اخه زیاد افزایش هجم نمی خام .من ستام خیلی زیاده مثلآ اسکات 6*20 یا چیزای دیگه استقامتی میزنم تا تو بازی کم نیارم یه چیزی باشه که انرژی زا هم باشه یعنی کالریشم زیاد باشه با کراتینم مخالفم اخه کراتین تو سیستمای انرژی واسه ورزشهاییه که رکوردین مثل وزنه برداری و پرش ارتفاع بدرد میخوره همون طور که میدونین زمانی که حرکات انفجاری باشن کراتین میسوزه مثلآ پرس سینه رو 4*6 بزنیم من خودم فقط شنا سوئدی میزنم اونم تعداد زیاد ما بسکتبالیستا باید 1 ساعت بدوییم حتمآ هم گلوکوز میسوزونیم.ممنون میشم راهنمایی کنین

lahij_web
25-08-2010, 21:48
خیلی ممنونم این گلوتامین مارکه دیگه من اخه زیاد افزایش هجم نمی خام .من ستام خیلی زیاده مثلآ اسکات 6*20 یا چیزای دیگه استقامتی میزنم تا تو بازی کم نیارم یه چیزی باشه که انرژی زا هم باشه یعنی کالریشم زیاد باشه با کراتینم مخالفم اخه کراتین تو سیستمای انرژی واسه ورزشهاییه که رکوردین مثل وزنه برداری و پرش ارتفاع بدرد میخوره همون طور که میدونین زمانی که حرکات انفجاری باشن کراتین میسوزه مثلآ پرس سینه رو 4*6 بزنیم من خودم فقط شنا سوئدی میزنم اونم تعداد زیاد ما بسکتبالیستا باید 1 ساعت بدوییم حتمآ هم گلوکوز میسوزونیم.ممنون میشم راهنمایی کنین

این آنالیز خودتونه یا کسی بهتون گفته ؟!
درسته گلوتامین به افزایش بدن کمک میکنه اما اصلا اینطور نیست که ازش بترسی !
تمام ورزشکارا تست گلوتامین رو امتحان کردند و ارتقای سطح ورزشی و استقامتی رو در پی داشته .
اصلا گلوتامین برای ریکاوری کاربرد داره .
درباره کراتین هم اولین باره همچین چیزی میشنوم ... درسته سطح ATP عضلات رو بالا میبره ولی اصلا اینطور نیست که کمک به افزایش سطح استقامت و ... نکنه . اصلا اسید های آمینه در خدمت سلامت بدن هستند و به ارتقاش کمک میکنن و این نحوه تمریناته که باعث جهت گیری رشد فیزیکی و توانایی میشه .
اول این موضوع رو روشن کنیم بعد راهنماییتون کنم که برای رشته تون چیکار کنید .
6 ست 20 تایی ؟؟؟!؟!!؟!؟!؟!؟ این اصل خیلی وقته که از اعتبار علمی افتاده :
ست های بالای 15 تا و تمرین کشدار باعث بالا رفتن استقامت بدن میشه .
ممنون . منتظر نظر و رفرنست هستم .

ramin_007
25-08-2010, 22:03

ببین منم اینجوری بودم ۲ماه میگفتم که از شنبه میرم و نمیرفنم به خودم که اومدم دیدم ۲ماه شده که بیشترش هم به خاطره این بود که مننظر
یکی از دوستام بودم اخه گفته بود میخواد بعد خودم تصمیم گرفنم اول ماه برم یعنی با خودم عهد کردم الان ۱هفته هس شروع کردم خیلی هم
راضی و خوشحالم.
یه راهنمایی هم از دوستان میخوام یکی اینکه برای سریع کوچیک کردن شکم و سینه چه روشهایی بهتره و اینکه برنامه ی غذایی درست حسابی ندارم کسی میتونه یه برنامه ی درست حسابی بده قدم ۱۷۳ وزن هم ۷۸
ممنون

MehranVB
26-08-2010, 15:03
من توی کتابای بدنسازی ندیدم که ست بالای 15 داشته باشن، اما خیلی از ورزشای رزمی دوره بدنسازیشون ستای بالای 15 داره.

vahid_f3
26-08-2010, 23:36
من 13 ماهه دارم میرم بدنسازی.از رشدم رازی نیستم بماند 2 تا مشکل دارم .یکی کول ( وقتی کول می گیرم 3 ,4 سانت میاد بیرون ولی در حالت عادی هیچی) که هر چقدر می زنم در نمیاد,یکی هم جلو بازو. بعد از یک سال دور بازوم در حالت منقبض 36 هست!!! (نخندین) یکی کمک کنه.اگه باید با برنامه ی خاصی بزنم راهنمایی کنین.وزنم 76 و قدم 178.

றД ĵ ĭ Đ
27-08-2010, 00:13
من 13 ماهه دارم میرم بدنسازی.از رشدم رازی نیستم بماند 2 تا مشکل دارم .یکی کول ( وقتی کول می گیرم 3 ,4 سانت میاد بیرون ولی در حالت عادی هیچی) که هر چقدر می زنم در نمیاد,یکی هم جلو بازو. بعد از یک سال دور بازوم در حالت منقبض 36 هست!!! (نخندین) یکی کمک کنه.اگه باید با برنامه ی خاصی بزنم راهنمایی کنین.وزنم 76 و قدم 178.

مکمل استفاده میکنی؟

vahid_f3
27-08-2010, 12:27
مکمل استفاده میکنی؟

نه.هیچی.خوشم نمی یاد چون فقط حجم الکی می ده .

ramin_007
27-08-2010, 13:15
کسی نبود جواب ما رو بده؟

Mohammad gh sh
27-08-2010, 17:44
این آنالیز خودتونه یا کسی بهتون گفته ؟!
درسته گلوتامین به افزایش بدن کمک میکنه اما اصلا اینطور نیست که ازش بترسی !
تمام ورزشکارا تست گلوتامین رو امتحان کردند و ارتقای سطح ورزشی و استقامتی رو در پی داشته .
اصلا گلوتامین برای ریکاوری کاربرد داره .
درباره کراتین هم اولین باره همچین چیزی میشنوم ... درسته سطح ATP عضلات رو بالا میبره ولی اصلا اینطور نیست که کمک به افزایش سطح استقامت و ... نکنه . اصلا اسید های آمینه در خدمت سلامت بدن هستند و به ارتقاش کمک میکنن و این نحوه تمریناته که باعث جهت گیری رشد فیزیکی و توانایی میشه .
اول این موضوع رو روشن کنیم بعد راهنماییتون کنم که برای رشته تون چیکار کنید .
6 ست 20 تایی ؟؟؟!؟!!؟!؟!؟!؟ این اصل خیلی وقته که از اعتبار علمی افتاده :
ممنون . منتظر نظر و رفرنست هستم .
با تشکر از شما که خیلی با حوصله جواب منو دادین در مورد مکمل که من نظر خاصی ندادم ولی در مورد کراتین اینو تو یک جزوه خوندم جزء سیستم هاییه که اصلآ در ورزشهای غیر رکوردی کارایی بالایی نداره حالا شما اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم چطور بدنی قوی پرش زیاد و با استقاوت بالا داشته باشم من برنامه ای که مربی باشگاه ما واسمون نوشترو به شما می دم شما نظر خودتون درمورد این برنامه بگین من فکر میکنم خیلی سبکه
شنبه:4*220 دو
8*110 دو و 8*55 دو
یکشنبه :اسکات 5*5 جلو پا 3*8 پشت پا 3*8 ساق 3*10 لیفت وزنه برداری 3*6 بارفیکس 3*10 پرش از رو نیمکت2*10 شکم 2*30
دوشنبه :1/6 کیلو متر دو
پرس سینه 5*5 پرس بالا سینه 3*6 قفسه سینه با دمبل باز 3*8 پشت بازو هالتر خوابیده 3*6 جلو بازو هالتر 3*6 شکم 50
سه شنبه :بازم دو کمی حرکت بسکتبال
چهارشنبه:کشش از روی سینه 5*5 بارفیکس 3*10 اسکات 4*8 جلو پا 2*10 پشت پا 2*10 ساق پا 3*10 پرس سینه 4*10 قفسه سینه 3*8 پشت بازو هالتر 3*8 جلو بازو هالتر 3*6 پرش از نیمکت 2*10 دراز نشت 30*2

Mohammad gh sh
27-08-2010, 17:52
کسی نبود جواب ما رو بده؟
هست فقط گرفتارن
من فکر میکنم بهترین راه اب کردن شکم دو که از شکم زدن خیلی راحت تر و موئثر هستش ولی نمیشه شکم زدنو ترک کرد بعد از تمرین بدنسازی تو خستگی بهترین تاثیرو داره واسه برنامه هم نمیشه که بدون دیدن برنامه داد خودت ضرر میکنی تو باشگاه ها دیگه یک مربی که پیدا میشه.ولی چون وزنت زیاده می تونم یک برنامه کم کردن وزن برات بارم که واسه همه کار میکنه.

lahij_web
27-08-2010, 17:57
با تشکر از شما که خیلی با حوصله جواب منو دادین در مورد مکمل که من نظر خاصی ندادم ولی در مورد کراتین اینو تو یک جزوه خوندم جزء سیستم هاییه که اصلآ در ورزشهای غیر رکوردی کارایی بالایی نداره حالا شما اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم چطور بدنی قوی پرش زیاد و با استقاوت بالا داشته باشم من برنامه ای که مربی باشگاه ما واسمون نوشترو به شما می دم شما نظر خودتون درمورد این برنامه بگین من فکر میکنم خیلی سبکه
شنبه:4*220 دو
8*110 دو و 8*55 دو
یکشنبه :اسکات 5*5 جلو پا 3*8 پشت پا 3*8 ساق 3*10 لیفت وزنه برداری 3*6 بارفیکس 3*10 پرش از رو نیمکت2*10 شکم 2*30
دوشنبه :1/6 کیلو متر دو
پرس سینه 5*5 پرس بالا سینه 3*6 قفسه سینه با دمبل باز 3*8 پشت بازو هالتر خوابیده 3*6 جلو بازو هالتر 3*6 شکم 50
سه شنبه :بازم دو کمی حرکت بسکتبال
چهارشنبه:کشش از روی سینه 5*5 بارفیکس 3*10 اسکات 4*8 جلو پا 2*10 پشت پا 2*10 ساق پا 3*10 پرس سینه 4*10 قفسه سینه 3*8 پشت بازو هالتر 3*8 جلو بازو هالتر 3*6 پرش از نیمکت 2*10 دراز نشت 30*2

برنامه ش برای تمرینات رشته های ورزشی کلا مناسبه . ولی خب یکم دوز تمرینیت بالاست و به خاطر همین برای ریکاوری حتما کراتین و گلوتامین رو پیشنهاد میکنم .
پیشنهادم اینه که جزوه و کتاب و ... رو با تجربه یکی نکنی :)

Ehsan PCbase
27-08-2010, 22:27
سلام
دوستان من بدنسازي ميرم و قصد افزايش وزن دارم ، برنامه مناسبي براي افزايش وزن از مربي باشگاه گرفتم و غذام هم هوبه و فكر مي كنم دارم پيشرفت مي كنم . ولي اهي اوقات اونقدرها اشتها ندارم و نمي تونم غذاي كافي براي رشد و اضافه وزن مصرف كنم ، خواستم بپرسم ايا به نظرتون قرص هاي افزايش اشتها مي تونه براي يه بدنساز مفيد باشه ؟
چون من توان خريد مكمل هاي غذايي رو ندارم .

Mohammad gh sh
28-08-2010, 10:35
برنامه ش برای تمرینات رشته های ورزشی کلا مناسبه . ولی خب یکم دوز تمرینیت بالاست و به خاطر همین برای ریکاوری حتما کراتین و گلوتامین رو پیشنهاد میکنم .
پیشنهادم اینه که جزوه و کتاب و ... رو با تجربه یکی نکنی :)

خیلی ممنونم خیلی لطف کردین.

Mohammad gh sh
28-08-2010, 10:44
سلام
دوستان من بدنسازي ميرم و قصد افزايش وزن دارم ، برنامه مناسبي براي افزايش وزن از مربي باشگاه گرفتم و غذام هم هوبه و فكر مي كنم دارم پيشرفت مي كنم . ولي اهي اوقات اونقدرها اشتها ندارم و نمي تونم غذاي كافي براي رشد و اضافه وزن مصرف كنم ، خواستم بپرسم ايا به نظرتون قرص هاي افزايش اشتها مي تونه براي يه بدنساز مفيد باشه ؟
چون من توان خريد مكمل هاي غذايي رو ندارم .

اره ولی اونم عوارض خودشو داره در مورد افزایش اشتها یکی از دوستام یک پودر عطاری گرفته بود خوب کار میکرد ولی شما میتونین مولتی ویتامین هم بعد از صبحانه مصرف کنید افزایش اشتها میاره و خودشم کمبود ویتامینو جبران میکنه و قیمت خیلی کمی هم داره و اگر هم تمریناتتون زیاده حتمآ منابع نشاسته و پروتوئینو مصرف کنید منابع پروتوئین انواع گوشت لبنیات حبوبات و سویا تخم مرغ (که بعلت کلسترول بالا زرده توصیه نمیشود)و نشاسته ماکارونی و سیبزمینی برنج نان

றД ĵ ĭ Đ
28-08-2010, 19:11
نه.هیچی.خوشم نمی یاد چون فقط حجم الکی می ده .

کی گفته حجم الکی میده ؟ اونایی که حجم الکی میده استروئید و دارو و آمپول و این چیزاس نه مکمل !
کراتین + پروتئین + گلوتامین و آمینو لازمه ی بدنسازیه
اگه خوشت نمیاد که خوب هیچی ا! نتظاری نداشته باش اونطوری که میخوای حجم بیاری

Ehsan PCbase
29-08-2010, 20:24
من خيلي دوست دارم يه مكمل بگيرم ولي پولشو ندارم :41:

lahij_web
01-09-2010, 13:21
من خيلي دوست دارم يه مكمل بگيرم ولي پولشو ندارم :41:

1 لیوان شیر + 4 قاشق شیرخشک + 1 قاشق پودر جوانه گندم + 1 نصفه قاشق نشاسته + 3 عدد خرما + 1 موز
میریزی تو مخلوط کن و ویییییییییییییژژژژژژژژژژژ ژ !
روزای تمرین 1 لیوان بعد از تمرین و 1 لیوان قبل از خواب .
رزای غیر تمرین 1 لیوان ساعت 10 صبح 1 لیوان قبل از خواب .
روزی 1 بار هم بخوای بخوری که به صرفه تر باشه میتونی :
تمرین : بعد از تمرین
غیر تمرین : قبل از خواب

قربونت :46:

Mohammad gh sh
01-09-2010, 18:17
خبر جدید پام پیچید نشستم تو خونه دارم روزمو میگیرم دیگه نه بسکتبال نه بدنسازی 1.5 ماه تعطیل حالا چکار کنم کم بدنم نریزه حیف دو قولوهاست خیلی زجر کشیدم تا رشد کنن.واسه اینکه چاق نشم باید ریژیم خاصی بگیرم .

یک
01-09-2010, 19:27
سلام/من 20 سالمه و قدم 166 و وزنم 56 هست!!!تازه از 3 روز پیش شروع کردم رفتم باشگاه:41: و میخوام وزنم رو به 66 برسونم//شما چه برنامه غذایی به من توصیه میکنید؟؟؟؟(پول مکمل ندارم،،،)کلا یه برنامه غذایی بهم بدین که تو یه ماه اول 4 -5 کیلو اضافه کنم بقیشم خدا بزرگه:20: نظرتون درباره کراتین چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ راستی چیزی به نام آمپول هورمون رشد داریم؟؟

یک
01-09-2010, 23:51
سلام/من 20 سالمه و قدم 166 و وزنم 56 هست!!!تازه از 3 روز پیش شروع کردم رفتم باشگاه و میخوام وزنم رو به 66 برسونم//شما چه برنامه غذایی به من توصیه میکنید؟؟؟؟(پول مکمل ندارم،،،)کلا یه برنامه غذایی بهم بدین که تو یه ماه اول 4 -5 کیلو اضافه کنم بقیشم خدا بزرگه نظرتون درباره کراتین چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ راستی چیزی به نام آمپول هورمون رشد داریم؟؟

MehranVB
02-09-2010, 09:12
سلام/من 20 سالمه و قدم 166 و وزنم 56 هست!!!تازه از 3 روز پیش شروع کردم رفتم باشگاه و میخوام وزنم رو به 66 برسونم//شما چه برنامه غذایی به من توصیه میکنید؟؟؟؟(پول مکمل ندارم،،،)کلا یه برنامه غذایی بهم بدین که تو یه ماه اول 4 -5 کیلو اضافه کنم بقیشم خدا بزرگه نظرتون درباره کراتین چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ راستی چیزی به نام آمپول هورمون رشد داریم؟؟
اگه میخوای وزرنت اضافه شه، ضمن ورزش هر روز باید دو عدد سیب زمینی پخته و سفیده تخم مرغ پخته و اگه دوست داشتی سریعتر اضافه شه ماکارونی میل بفرمایید! کراتین هم تا حدی در اضافه وزن کمک میکنه، اما هورمون رو اصلاً پیشنهاد نمیکنم واسه شما!

یک
02-09-2010, 13:38
اما هورمون رو اصلاً پیشنهاد نمیکنم واسه شما!
چرااااااااااااااااااااااا ااااااا؟

hamed malekpour
02-09-2010, 16:39
برای کسی که تازه بدنسازی را شروع کرده چه نوع مکملی را پیشنهاد می کنید 20 سال دارم قد هم 180 ووزن هم 70 که موجب ریزش مو نشه؟

MehranVB
02-09-2010, 18:06
چرااااااااااااااااااااااا ااااااا؟
اول اینکه شما که پول پروتئین رو نداری، چطور میخوای هورمون بخری؟
دوم اینکه شما تازه میخوای شروع کنی، هورمون برای افراد حرفه ای تر از شماست!
و سوم اینکه شخصاً با هورمون مخالفم. شما هم یکم در موردش تحقیق کن شاید نظرت برگرده! :46:

deadboy
02-09-2010, 18:19
سلام.من کوچیکه همه شمام هستم،ولی به نظر من شما فعلا باید تمرکزتو بذاری روی حرکات و نحوه درست اجرا کردنشون.بعد از یکی دو ماه کم کم میتونی از مکمل هم استفاده کنی.اونم یه مکملی مثل کراتین،نه هورمون!!!
برای افزایش وزن هم سعی کن وعده های غذاییتو به 5 یا 6 وعده افزایش بدی.بهتره وعده هات حجم متوسطی داشته باشه ولی موادش مفید باشن تا اینکه پرخوری کنی و چیز الکی ببندی به شیکمت.سعی کن صبحا عمده مواد مصرفیت کربوهیدرات باشه و شبم بیشتر از پروتیین ها استفاده کن.وعده ی بعد از تمرینو دست کم نگیر،همونطور که دوستمون فرمود سیب زمینی و تخم مرغ آبپز خیلی موثره.
مهمتر از همه این حرفا باید بدونی که تو بدنسازی 3چیز خیلی مهمه،صبر،صبر،صبر.
(فکر نکنین از رو فیلم چهل سالگی اینو گفتما؟)

deadboy
02-09-2010, 18:31
برای کسی که تازه بدنسازی را شروع کرده چه نوع مکملی را پیشنهاد می کنید 20 سال دارم قد هم 180 ووزن هم 70 که موجب ریزش مو نشه؟
اول، غذای توپ و اجرای درست و اساسیه حرکات.
دوم، بعد از 1 ماه کراتین.
بعدش دیگه کربو و پروتیین.

یک
02-09-2010, 22:12
لطفا حذف شود

lahij_web
03-09-2010, 12:55

سلام دوست عزیز
برای کسی که تازه شروع کرده هیچ مکملی پیشنهاد نمیشه .
شما باید 2 الی 4 ماه تمرین مستمر داشته باشی و زیرساخت بدنت رو قوی کنی و بعد برای جهش فیزیکی و رشد از مکمل های (( پایه )) مصل کراتین استفاده کنی .
برنامه ریزی داشته باش .

hamed malekpour
06-09-2010, 17:44
یه سوال آیا می شه با دنبل در خونه تمرین کرد وبدنی خوب داشت من با دنبل در خونه کار می کنم؟

Mohammad gh sh
06-09-2010, 17:51
یه سوال آیا می شه با دنبل در خونه تمرین کرد وبدنی خوب داشت من با دنبل در خونه کار می کنم؟

خوب اره تو که نمیخای ورزش حرفه ای کنی میشه با دمبل و هالتر تو خونه تناسب اندامو حفظ کرد اما یادت نره که نباید در طول روز چند بار سراغ وزنه بری یک بار در روز خوب بدنتو گرم کن بهتره که با دو این کارو بکنی و ورزش کن حرکات تعریف شده رو کار کن مگرنه مفصلات اسیب میبینه شنا سوئدی شکم هم یادت نره .

Shahab_H
07-09-2010, 18:47
من 21 سالمه حدود 180 قد و 71 وزن

من قبلا بیشتر از 1 سال رفتم بدنسازی ولی خیلی نتیجه نگرفتم

الان دوباره شروع کردم.
دلم نمی خواد به هیچ وجه بزرگ شه بدنم منظورم از بزرگ نشدن این نیست که عضلانی نشه ولی از این که بزرگ بشه خوشم نمیاد!
یعنی در واقع فیتنس رو دوست دارم بدنی که بزرگ نباشه ولی عضلانی و خوش فرم و قوی!
می خواستم ببینم تغذیم چطوری باید باشه؟

چند تا سوال دیگه:
تعداد مهمه یا وزن؟ باید وزن سنگین باشه؟ سبک باشه؟ باید وزنه ها رو تند تند زد یا آروم آروم؟ تنفس موقع وزنه زدن باید چطوری باشه؟
آیروبیک (تردمیل و الپتیکال) چه قد کار کنم هر جلسه؟ اول یا آخر؟ سرعت رو زیاد کنم یا شیب برم؟ ...

یک از چیزای مهم هم برام سینه و شکم هستش!
سینه طوری که برامده نشه اما یه فرم قشنگ بگیره شکم که خب اگر 6 تکه بشه خیلی باحال میشه:31:
دستم هم همونطور که گفتم نمیخوام بزرگ شه خیلی اما عضلانی باشه و بدون عضله گرفتن هم فرم خوبی پیدا کنه.
پامم که خب سفت شه و قسمت پشت پا پایین زانو هم سفت شه

123arash
09-09-2010, 22:02
من 21 سالمه حدود 180 قد و 71 وزن

من قبلا بیشتر از 1 سال رفتم بدنسازی ولی خیلی نتیجه نگرفتم

الان دوباره شروع کردم.
دلم نمی خواد به هیچ وجه بزرگ شه بدنم منظورم از بزرگ نشدن این نیست که عضلانی نشه ولی از این که بزرگ بشه خوشم نمیاد!
یعنی در واقع فیتنس رو دوست دارم بدنی که بزرگ نباشه ولی عضلانی و خوش فرم و قوی!
می خواستم ببینم تغذیم چطوری باید باشه؟

چند تا سوال دیگه:
تعداد مهمه یا وزن؟ باید وزن سنگین باشه؟ سبک باشه؟ باید وزنه ها رو تند تند زد یا آروم آروم؟ تنفس موقع وزنه زدن باید چطوری باشه؟
آیروبیک (تردمیل و الپتیکال) چه قد کار کنم هر جلسه؟ اول یا آخر؟ سرعت رو زیاد کنم یا شیب برم؟ ...

یک از چیزای مهم هم برام سینه و شکم هستش!
سینه طوری که برامده نشه اما یه فرم قشنگ بگیره شکم که خب اگر 6 تکه بشه خیلی باحال میشه:31:
دستم هم همونطور که گفتم نمیخوام بزرگ شه خیلی اما عضلانی باشه و بدون عضله گرفتن هم فرم خوبی پیدا کنه.
پامم که خب سفت شه و قسمت پشت پا پایین زانو هم سفت شه

اگر ميخواي بدنت در عين حجيم نبودن عضلاني باشه مثل بعضي از اين خارجيها كه تو فيلمها ميبيني خيلي سخت نيست و به عبارتي راحته..
براي قوي شدن خوش تيپ شدن حجيم نشدن بايد وزنه متوسط باشه و كمي از سبك سنگينتر و تعداد تكرار هر حركت نبايد بيش از 16 تا باشه.شما بايد هم پا و هم پشت و هم سينه و كلا همه بدنو تمرين بدي تا تناسب و زيبايي داشته باشي و هفته اي 3 جلسه كافيه و بايد حتما بدنسازي كار كني و هفته اي 2الي 3 جلسه هوازي كار كني..مثل دويدن-پياده روي روزي 30 دقيقه با سرعت كمي بالا-دوچرخه سواري-استخر و كوهنوردي و البته هر كدومشون راحتي انتخاب كن..
براي كم كردن چربي بايد حين تمرين حداقل 1 ليتر اب بخوريد و پروتيين با كيفيت مثل سفيده تخم مرغ اب پز روزي 3 الي5 تا بخوري البته اگر لاغري سيب زميني و ماكاروني زياد بخور ولي اگه چاقي كربوهيدرات كم بخور..

وزنه سبك با تكرار زياد و سرعت بالا=چربي سوزي و عضله اي مثل بروسلي
وزنه متوسط و تكرار 15 و سرعت متوسط=چربي سوزي ضعيف و عضله سازي با حجم استاندارد و فيتنسي
وزنه سنگين و تكرار 8تا12 و سرعت كم=عضله سازي با حجم بالا و مسابقه اي
حتما حتما پا تو باشگاه تمرين كن و شكم هم هفته اي 3 جلسه هر جلسه 1 روز استراحت بينشون باشه و بعد از چند وقت طبق توضيحات من خودتونو تو اينه ببينيد و نتيجه رو مثبت ميبينيد..
اگر سوالي بود خدمتم...
من خودم با 6 ماه تمرين از كسي كه 2 سال تمرين كرده بهتر شده تيپم و علم بدنسازي هم خيلي خوب دارم پس ميتوني به من اعتماد كنيد..

Shahab_H
10-09-2010, 10:26
ممنون به خاطر توضیحات کاملتون.

من وزنم با توجه به فرمول های محاسبه دقیقا درسته ولی ظاهرا لاغر به نظر میام!

یه سوال داشتم؟ تخم مرغ باعث بالا رفتن کلسترول و آسیب زدن به کبد نمیشه؟ زرده ضرر داره یا فقط باعث بالا رفتن وزن میشه؟

مربی اون جا که میرم بهم برنامه داده یه روز بیشتر سینه ست یه روز بیشتر پا و پشت بازو و یه روز سر شونه و جلو بازو و تعداد حرکات رو زده 12 تا و هر دفعه هم بک مرتبه 4 حرکت شکم + 20 دقیقه تردمیل قبل از شروع و 5 تا 10 دقیقه بعد انجام حرکات

به نظرتون این برنامه برای نوع هیکلی که می خوام داشته باشم مناسبه؟

oghyanoos
10-09-2010, 15:00
قیمت وسیله توتال کور چقدره؟
یه سایتی زده 90 تومن. مناسبه؟
آیا این وسیله برای از بین بردن شکم مناسبه؟

123arash
10-09-2010, 18:38
ممنون به خاطر توضیحات کاملتون.

من وزنم با توجه به فرمول های محاسبه دقیقا درسته ولی ظاهرا لاغر به نظر میام!

یه سوال داشتم؟ تخم مرغ باعث بالا رفتن کلسترول و آسیب زدن به کبد نمیشه؟ زرده ضرر داره یا فقط باعث بالا رفتن وزن میشه؟

مربی اون جا که میرم بهم برنامه داده یه روز بیشتر سینه ست یه روز بیشتر پا و پشت بازو و یه روز سر شونه و جلو بازو و تعداد حرکات رو زده 12 تا و هر دفعه هم بک مرتبه 4 حرکت شکم + 20 دقیقه تردمیل قبل از شروع و 5 تا 10 دقیقه بعد انجام حرکات

به نظرتون این برنامه برای نوع هیکلی که می خوام داشته باشم مناسبه؟

اگر حس ميكنيد لاغريد براي افزايش وزن فعلا سفيده تخم مرغ و سيب زميني اب پز بخوريد..
3تا سفيده و يكي زرده....به همين مقدار مثلا روزي 2تا زرده بيشتر نخور چون هم كلسترولو بالا ميبره و هم اينكه طبق گفته هاي اين سايتهاي فارسي براي كبد مضره اما سفيده هيچ ضرري نداره و سرشار از پروتيين و امينو اسيد هست..زرده چاقي زايد مياره ولي سفيده حجم ماهيچه اي.
براي تناسب اندامتون اگر خواستيد طبق برنامه زير عمل كنيد فقط بايد بعد از چند هفته از برنامه مربيتون اگه تغيير تو بدنتون حس كرديد برنامشونو ادامه بديد ولي اگر مفيد نبود از اين برنامه استفاده كنيد:
شنبه:سينه--پشت بازو--شكم بخش پايين
يكشنبه:استراحت و در صورت تمايل هوازي
دوشنبه:سرشانه---كول---حركات پشت
سه شنبه:استراحت
چهارشنبه:زيربغل و فيله كمر ---بازو--شكم بخش بالا
پنج شنبه:پا و بازو---شكم
اگر وقت بيش از 3 روز نداريد پس روز پنج شنبه رو با بقيه روزها قاطي كن...
با برنامه بالا مطمئن باش بدنت خوب ميشه..

123arash
10-09-2010, 18:45
قیمت وسیله توتال کور چقدره؟
یه سایتی زده 90 تومن. مناسبه؟
آیا این وسیله برای از بین بردن شکم مناسبه؟

اگر با بقيه وسايلش مثل تلمبه و توپ و بقيه چيزا هست خوبه..ولي اگر توتال كور خالي هست ميفروشن 80 تومن..

اگر خواستي بخري قبلش نصيحتامو گوش كن:
قبلا كمربند ويبيشيب اومد بازار و گفتن با لرزش و حرارت شكمو لاغر ميكنه كه دروغ بود
بعد توتال كور و انواع ديگر اومده كه باز هم دروغه..
اگر شما در حركت دراز و نشست خسته نميشي پس توتال كور به درد شما نميخوره چون بدنتون قوي هست ولي اگر خسته ميشيد بخريد و اين وسيله فقط با فنراش و اون چرخهاش فقط شمارو دراز و بخواب ميكنه و همين كارو ميكنه..
به شما پيشنهاد ميكنم كمي زحمت به خود بدهيد و انواع حركات شكم اجرا كنيد و بعد از 1يا 2 ماه به نتيجه چندين برابر توتال كور ميرسيد..
حركات هم بهتون ميگم چي بريد و تضمين ميكنم..پول توتال كور هم برو بده چيزي بدردت بخوره يا بده شهريه باشگاه يا ويتامين و مواد معدني...اينها همش تبليغاته..اگر واقعي بود اول از همه امريكا و كشورهاي پيشرفته ميخريدن و الان اين همه چاق وجود نداشت...

oghyanoos
11-09-2010, 10:31
اگر با بقيه وسايلش مثل تلمبه و توپ و بقيه چيزا هست خوبه..ولي اگر توتال كور خالي هست ميفروشن 80 تومن..

اگر خواستي بخري قبلش نصيحتامو گوش كن:
قبلا كمربند ويبيشيب اومد بازار و گفتن با لرزش و حرارت شكمو لاغر ميكنه كه دروغ بود
بعد توتال كور و انواع ديگر اومده كه باز هم دروغه..
اگر شما در حركت دراز و نشست خسته نميشي پس توتال كور به درد شما نميخوره چون بدنتون قوي هست ولي اگر خسته ميشيد بخريد و اين وسيله فقط با فنراش و اون چرخهاش فقط شمارو دراز و بخواب ميكنه و همين كارو ميكنه..
به شما پيشنهاد ميكنم كمي زحمت به خود بدهيد و انواع حركات شكم اجرا كنيد و بعد از 1يا 2 ماه به نتيجه چندين برابر توتال كور ميرسيد..
حركات هم بهتون ميگم چي بريد و تضمين ميكنم..پول توتال كور هم برو بده چيزي بدردت بخوره يا بده شهريه باشگاه يا ويتامين و مواد معدني...اينها همش تبليغاته..اگر واقعي بود اول از همه امريكا و كشورهاي پيشرفته ميخريدن و الان اين همه چاق وجود نداشت...

من وزنم 65 کیلو بود، ولی در کمتر از 8 ماه 10کیلو زیاد کردم.
الان با قد 180 خوبم ولی نگران شکمم هستم که کمی زیاد شده! حالا نمیخام بدنم حجیم شه فقط دوست دارم فورم خوبی داشته باشه:31:
الان کمی چربی اضافی در ناحیه سینه و شکم دارم.
با این اوصاف چه کنم؟؟؟؟

123arash
11-09-2010, 22:32
اگر چربي كمه ولي نگراني بيشتر شه شما هوازي كار كن و من قول ميدم همه چربيها منهدم شن و البته بايد بدنسازي كار كني تا تيپت عالي شه دقت كن گفتم عالي.
هوازي:هر كدام راحتي به طور منظم تا مدتي انجام بده:
پياده روي=روزي 20الي30دقيقه با سرعت متوسط به بالا
دوچرخه سواري=20الي40دقيقه با سرعت متوسط به بالا
استخر=هفته اي 2الي 3 جلسه و بيشتر سونا
كوهنوردي=هفته اي1 الي3 بار و به مدت 1ساعت
استفاده از وزنه هاي سبك در باشگاه تا عرق كني و به اين طريق چربيت بسوزه
حركات شكم=هفته اي 3 بار و هر جلسه 25دقيقه
حركات بدنسازي=به طور منظم همه بدنو تمرين بده و چربي بدنت كم ميشه
چربي سوزي طوريه كه از همه بدنت كم ميشه و اين نيست كه فقط از شكم يا قسمت ديگه كم شه و بايد همه جا تمرين بدي تا هم بدنت خوش تركيب شه و هم چربي سوزي كني..
نكته اخر=اب زياد بين تمرين بنوش حداقل يك ليتر و اگه يك بطري اب بنوشي خيلي خوبه...
من با يه پيرمرد 60 ساله تو باشگاه تمرين ميكنم و خوشبختانه چربيهاي شكمش به حد خوبي از بين رفتن..

oghyanoos
12-09-2010, 14:51
اگر چربي كمه ولي نگراني بيشتر شه شما هوازي كار كن و من قول ميدم همه چربيها منهدم شن و البته بايد بدنسازي كار كني تا تيپت عالي شه دقت كن گفتم عالي.
هوازي:هر كدام راحتي به طور منظم تا مدتي انجام بده:
پياده روي=روزي 20الي30دقيقه با سرعت متوسط به بالا
دوچرخه سواري=20الي40دقيقه با سرعت متوسط به بالا
استخر=هفته اي 2الي 3 جلسه و بيشتر سونا
كوهنوردي=هفته اي1 الي3 بار و به مدت 1ساعت
استفاده از وزنه هاي سبك در باشگاه تا عرق كني و به اين طريق چربيت بسوزه
حركات شكم=هفته اي 3 بار و هر جلسه 25دقيقه
حركات بدنسازي=به طور منظم همه بدنو تمرين بده و چربي بدنت كم ميشه
چربي سوزي طوريه كه از همه بدنت كم ميشه و اين نيست كه فقط از شكم يا قسمت ديگه كم شه و بايد همه جا تمرين بدي تا هم بدنت خوش تركيب شه و هم چربي سوزي كني..
نكته اخر=اب زياد بين تمرين بنوش حداقل يك ليتر و اگه يك بطري اب بنوشي خيلي خوبه...
من با يه پيرمرد 60 ساله تو باشگاه تمرين ميكنم و خوشبختانه چربيهاي شكمش به حد خوبي از بين رفتن..

مرسی عزیز
این ها که گفتی که من نمیتونم همشون رو انجام بدم.
خودت به من بگو که در طول یک هفته کدوم ها رو انجام بدم.؟
تردمیل همون خاصیت پیاده روی رو داره؟

123arash
12-09-2010, 22:52
تردميل همون پياده روي هست و كاملا مفيده..
هفته اي 2يا3جلسه شكم...
پس شد=تردميل+شكم 3جلسه يا 2 بار در هفته...
ديگه زير 2 جلسه هيچ فايده اي نداره و البته بالاي 3 جلسه هم خوب نيست...

oghyanoos
13-09-2010, 19:14
تردميل همون پياده روي هست و كاملا مفيده..
هفته اي 2يا3جلسه شكم...
پس شد=تردميل+شكم 3جلسه يا 2 بار در هفته...
ديگه زير 2 جلسه هيچ فايده اي نداره و البته بالاي 3 جلسه هم خوب نيست...

منظورت از شکم دقیقا چه نوع حرکاتیه؟

123arash
13-09-2010, 23:27
سوال خيلي خوبي كرديد...
شكم جايي از بدنه كه خيلي سخت هست چربيهاش اب بشه..
تو فيلمي مستند ديدم كه بنده خدايي سرطان گرفته بود تمام بدنش لاغر شده بود ولي چربيهاي شكمش باز خودنمايي ميكردن كه اين يعني اينكه چربيهاي شكم خيلي سخت نابود ميشن اما ميشه و هيچ كاري نشد نداره..
يك ضرب المثل هست كه ميگه در انجام كاري كه ميتواني يا مي انديش كه ميتواني پس ان كار را شروع كن كه در اراده انسان قدرتي شگرف نهفته است پس شما اراده داشته باشيد و حتما به هدفتون ميرسيد و بقيه دوستان هم همينطور..

شكم=
كرانچ بالا شكم
كرانچ پايين شكم
شكم با ميله بارفيكس=ميله رو بگير و زانوهاتو خم كن و تا ناحيه سينه بالا بيار
شكم بخش پاييني=بخواب رو زمين و پاهات رو بلند كن طوري كه عمود به زمين شه
شكم سيم كش
پهلوها با دمبل
پهلوها با ميله بارفيكس
و.......

MohandesMCD
13-09-2010, 23:48
شكم با ميله بارفيكس=ميله رو بگير و زانوهاتو خم كن و تا ناحيه سينه بالا بيار
من متوجه اين حركت نشدم ميشه توضيح بديد؟

ستخر=هفته اي 2الي 3 جلسه و بيشتر سونا
سونا بخار يا خشك؟ يك سري افراد تو سونا حركات ورزشي نرم انجام ميدن اين حركات من شنيدم ضرر داره تو سونا.نظر شما چيه؟

shahab_f
14-09-2010, 00:16
3تا سفيده و يكي زرده....به همين مقدار مثلا روزي 2تا زرده بيشتر نخور چون هم كلسترولو بالا ميبره و هم اينكه طبق گفته هاي اين سايتهاي فارسي براي كبد مضره اما سفيده هيچ ضرري نداره و سرشار از پروتيين و امينو اسيد هست..زرده چاقي زايد مياره ولي سفيده حجم ماهيچه اي.

من تا اونجا که سایت های خارجی رو زیر و رو کردم یه سری منابع پیدا کردم که نوشته بودن این موضوع که زرده ی تخم مرغ کلسترول خون رو میبره بالا یه باور عمومی ولی غلطه . البته آخرم مطمئن نشدم چون یه سری سایت ها هم چنان مصرف زیاد زرده رو اشتباه میدونستن . زرده کلی ویتامین داره که توی سفیده نیست و همچنین 43 درصد پروتئین تخم مرغ توی زردشه .
در نهایت چند تا زرده در روز ضرری نداره ؟
و در ضمن در مورد اون قسمتی که بولد کردم هم یه توضیحی میدین؟

ramin 69
14-09-2010, 00:20
سلام

یه یه سوالی داشتم . من توی یک سال و نیم حدود 15 کیلو اضافه کردم و یه شکم درآوردم:31: که هنوز سفت نشده یعنی ظاهرا هنوز چربیه ... حالا سوالم اینجاست بهترین راه برای آب کردن این شکم چیه و همچین بهتر کردن فرم بدن (البته الانم بد نیست فقط این شیکمه هی خودنمایی میکنه ...:31:)
بدنسازی برم ، بیشتر باید تردمیل کار کنم دیگه ؟ و اینکه اگر بعد از یک یا دو سالی دیگه نرم آیا ضرر داره ؟؟

123arash
14-09-2010, 22:14
من تا اونجا که سایت های خارجی رو زیر و رو کردم یه سری منابع پیدا کردم که نوشته بودن این موضوع که زرده ی تخم مرغ کلسترول خون رو میبره بالا یه باور عمومی ولی غلطه . البته آخرم مطمئن نشدم چون یه سری سایت ها هم چنان مصرف زیاد زرده رو اشتباه میدونستن . زرده کلی ویتامین داره که توی سفیده نیست و همچنین 43 درصد پروتئین تخم مرغ توی زردشه .
در نهایت چند تا زرده در روز ضرری نداره ؟
و در ضمن در مورد اون قسمتی که بولد کردم هم یه توضیحی میدین؟

در مورد عوارض و فوايد زرده تخم مرغ دو گروه از محققين هستند با 2 نطر متفاوت..گروه اول ميگن عوارض بسياري داره و گروه دوم هم عكس اين نظرو قبول دارن و چون به قطعيت نرسيدن پس بهتره كمتر مصرف شه چون به فرض اگر نظر گروه اول درست باشه كه عوارضش در دراز مدت گريبانگيرتون ميشه...
من از گفته هاي قهرمانان ايران و جهان دارم ميگم كه اونا گفتن روزي 2 تا بيشتر نخوريد ولي سفيده مانعي داره..
در ضمن در هر سفيده 3گرم پروتيين هست كه اگر روزي 4تا بخوري ميشه 12گرم پروتيين خالص و باكيفيت و با اين مقدار اصلا نيازي به زرده نيست اما به دليل برخي ويتامينها و چربيها ضروريه كه 1 تا 2 عدد زرده مصرف كنيد..
در مورد اينكه زرده چاقي زايد مياره اينو بگم كه زرده چون سرشار از چربي هست و البته انواع مواد معدني ولي چربيش بالاست و خوب كاملا معلومه كه چربي زياد در بدن به چربي زايد تو بدن به خصوص شكم تبديل ميشه اما پروتيين كه شما اگر يك گشتي تو سايتهاي علمي و تغذيه بزنيد ميبينيد كه نوشته شده پروتيين معجزه اي در ساخت پروتيين و اگر پروتيين به حد نيازتون مصرف كنيد به چربي تبديل نميشه و با فعاليت به ماهيچه و حجم تبديل ميشه و با اضافه خوردن پروتيين مقدار اضافيش دفع ميشه از بدن اما زرده باقي ميمونه و چربي ميشه..
يك جستجو تو اينترنت در مورد پروتيين و عضله بكنيد تا بيشتر متوجه شويد..
سوالي بود در خدمتم..

123arash
14-09-2010, 22:21
من متوجه اين حركت نشدم ميشه توضيح بديد؟

سونا بخار يا خشك؟ يك سري افراد تو سونا حركات ورزشي نرم انجام ميدن اين حركات من شنيدم ضرر داره تو سونا.نظر شما چيه؟

شكم با ميله بارفيكس=شما ميله بالاي سرت مثلا ميله افقي دروازه فوتبال يا هر چيزي كه بتونيد اونو بگيريد بعد پاهاتونو طوري بالا بياريد كه زانوهاتون تا ناحيه سينه بالا بياد..اگر متوجه نشديد عكس بزارم..

توي سونا هيچ عارضه اي نداره كه حركت و نرمش انجام بديد و من تو انواع فيلمهاي ورزشي ديدم..
سونا بخار خيلي مفيد تره و فراموش نكنيد هر بار رفتيد سونا 5 دقيقه بمون بعد برو بيرون نفسي تازه كن دوباره برو سونا..

من از يك سايت خارجي خوندم براي چربي سوزي ميري تو اب گرم استخر بعد ميري تو اب سرد و بعد از اب ميايي بيرون و تو اب نميري..در اين حال بدنت سردشه و براي گرم شدنش ناچاره از چربيهاي اضافه براي گرم شدن كمك بگيره كه نهايتا باعث چربي سوزي ميشه چون چربيها از بين ميرن.

من با اين روشها شكممو خيلي خوب ساختم و براي اثبات حرفم حاضرم عكس از شكمم بزارم...

123arash
14-09-2010, 22:29
سلام

یه یه سوالی داشتم . من توی یک سال و نیم حدود 15 کیلو اضافه کردم و یه شکم درآوردم:31: که هنوز سفت نشده یعنی ظاهرا هنوز چربیه ... حالا سوالم اینجاست بهترین راه برای آب کردن این شکم چیه و همچین بهتر کردن فرم بدن (البته الانم بد نیست فقط این شیکمه هی خودنمایی میکنه ...:31:)
بدنسازی برم ، بیشتر باید تردمیل کار کنم دیگه ؟ و اینکه اگر بعد از یک یا دو سالی دیگه نرم آیا ضرر داره ؟؟

شما اگه تردميل داريد كه خيلي عاليه و روزي 30 تا 40 دقيقه كه پيشنهاد ميكنم 35 دقيقه با سرعت متوسط به بالا ازش استفاده كنيد و اگه بتونيد شبها دوچرخه سواري كنيد خوبه يا لااقل هفته اي يكبار كوهنوردي كه هم تفريح جمعه هاتون هست هم يك ورزش به تمام عياره..

اگر حركات شكمو ميدونيد هفته اي 3 جلسه شكم و هر جلسه 2 روز بينش استراحت كنيد تا هم چربيش از بين بره هم تفكيك بشه و كات يا به اصطلاح شش تكه..
اگر عكسي از شكمت بزاري بهتره تا كمكت كنم..
هوازي+پروتيين+خوردن چربي كم+تمرين=شكمي عضلاني و خوش تركيب

hamed malekpour
14-09-2010, 22:31
یه سوال من خیلی وقته که پوست بدنم ترک خورده از وقتی شروع به بدنسازی کرده ام ترک ها ادامه پیدا می کنه هیچ دردی نداره ولی بدنم را بد شکل نشان می ده چی کار کنم؟

ramin 69
15-09-2010, 02:12
شما اگه تردميل داريد كه خيلي عاليه و روزي 30 تا 40 دقيقه كه پيشنهاد ميكنم 35 دقيقه با سرعت متوسط به بالا ازش استفاده كنيد و اگه بتونيد شبها دوچرخه سواري كنيد خوبه يا لااقل هفته اي يكبار كوهنوردي كه هم تفريح جمعه هاتون هست هم يك ورزش به تمام عياره..

اگر حركات شكمو ميدونيد هفته اي 3 جلسه شكم و هر جلسه 2 روز بينش استراحت كنيد تا هم چربيش از بين بره هم تفكيك بشه و كات يا به اصطلاح شش تكه..
اگر عكسي از شكمت بزاري بهتره تا كمكت كنم..
هوازي+پروتيين+خوردن چربي كم+تمرين=شكمي عضلاني و خوش تركيب

خیلی ممنون از راهنماییت

در مورد حرکات شکم یه توضیح میدی. دمت گرم:40:

Open-Source
15-09-2010, 12:27
یه سوال من خیلی وقته که پوست بدنم ترک خورده از وقتی شروع به بدنسازی کرده ام ترک ها ادامه پیدا می کنه هیچ دردی نداره ولی بدنم را بد شکل نشان می ده چی کار کنم؟

منم مثل این دوستمون هستم.
مشکل چیه؟
راه حلش چیه؟

123arash
15-09-2010, 22:50
خیلی ممنون از راهنماییت

در مورد حرکات شکم یه توضیح میدی. دمت گرم:40:

شكم سه قسمته=1-بالا شكم
2-پهلوها
3-پايين شكم

حركات ناحيه پايين شكم=كرانچ معكوس
شكم با ميله بارفيكس
شكم با ميز شيبدار
شكم با ميله پارالل
در حالت خوابيده پاهاتو بالا ببر

حركات ناحيه بالاشكم=كرانچ مثبت
شكم با سيم كش
شكم با ميز شيبدار
دراز نشست
پياده روي

ناحيه پهلو=كرانچ اريب به سمت پهلوها خم شو
شكم با ميله بارفيكس كه به سمت پهلوها بچرخ
دوتا دمبل بگير و ايستاده به چپ و راست خم شو و به سمت پهلوهات خم ميشي
تو اينترنت در مورد اين حركات توضيح كامل هست همراه با عكس...

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:47 PM ----------

اگر شبيه نقطه هاي ريزي هست كه تجمع كردن و شبيه لكه خون هست و انگار قرمز شده مثلا ناحيه بازو--پهلو و بقيه بدن مشكلي نيست چون اون قسمت بدنت داره رشد ميكنه و بزرگ ميشه و پوست ظرفيت نداره و به اصطلاح پوستت داره جا باز ميكنه و به مرور خودش از بين ميره...

hamed malekpour
16-09-2010, 10:10
نه انگار با چاقو بریدی حدود 20سانیمتر است آیا می شه کاری براش کرد؟

deadboy
16-09-2010, 18:46
پهلونا سلام.
از پماد ویتامین E استقاده کن.ویتامین A+D هم بد نیست ولی E بهتره.این تنها کاریه که میتونی انجام بدی.البته دعا هم خوبه براش.

123arash
16-09-2010, 20:45
نه انگار با چاقو بریدی حدود 20سانیمتر است آیا می شه کاری براش کرد؟

زياد ناراحت نباش...اگه قرمز شده پس هيچ مشكلي نيست چون قبلا منم اينجوري بودم و الان كاملا رفع شده و طبق گفته دوستمون ويتامين e خوبه اما همينجوري هم تا 2 يا 3 هفته ديگه خوب ميشه ..

lahij_web
17-09-2010, 08:50
خسته نباشید .
دوستان درباره حرکات شکم که زیاد هم دربارش بحث شده به صورت تجربی و حتی علمی عرض کنم که حرکات با وزنه و میله و حتی در بسیاری موارد سیم کش رو فراموش کنید .
دوستی که از سفت شدن شکم و کاهش حجم چربی و ... صحبت می کرد باید بدونید که کلید فقط کالری دریافتی کمتر به همراه تمرینات هوازی متنوع و حرکات شکم در تعداد بالا و مستمره .
تری ست های : کرانچ + زیر شکم روی انتهای میز + پهلو یا پروانه نشسته بسیار موثر و کشنده ست برای عضلات شکمی.

Shahab_H
17-09-2010, 14:28
من دلم میخواد شکمم 6 تکه شه ولی با این که اضافه وزن ندارم یکم شکم دارم! با ادامه دادن بدنسازی و حرکات شمک خودش درست میشه؟
برای 6 تکه شدن چه ورزش هایی برای چه مدت باید انجام بدم؟ اگر برای حرکاتی که میگین تصویر و توضیح بذارین خلی ممنون میشم
سینم هم دوست دارم خوش فرم ولی صاف صاف بشه دلم نمیخواد بزرگ شه باید جلو!
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

hamed malekpour
17-09-2010, 16:49
ممنون کرم ویتامین eشرکت مای را امروز خریدم امید وارم بدنم درست بشه وبتونم بدنسازی را ادامه بدهم.

123arash
17-09-2010, 17:52
من دلم میخواد شکمم 6 تکه شه ولی با این که اضافه وزن ندارم یکم شکم دارم! با ادامه دادن بدنسازی و حرکات شمک خودش درست میشه؟
برای 6 تکه شدن چه ورزش هایی برای چه مدت باید انجام بدم؟ اگر برای حرکاتی که میگین تصویر و توضیح بذارین خلی ممنون میشم

سلام...
شش تكه كردن خيلي راحته و فقط بايد صبر داشته باشي مثلا براي شش تكه كردنش تمريناتو تا انتها انجام بدي و اگه خسته شدي باز بايد مقاومت كني نه مثل افرادي كه تا سوزش تو عضلاتشون حس ميكنن منصرف ميشن..
شما بايد مقاومت و تمرين داشته باشي..
من خودم حدود 3 ماه هست دارم شكم كار ميكنم و فعلا 4 تكه ازش بيرون زده و الان دارم اون 2 تكه رو تمرين ميدم.

برخي حركات شكم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] براي بالاي شكم مفيد هست.
.................................................. ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]براي بالا شكم
.................................................. .......
شكم با ميله بارفيكس
شكم با ميز شيبدار مخصوص شكم كه تو باشگاه هست.
اگر اين 4 حركتو 3 بار در هفته و هر كدام 4 ست و هر ست تا خستگي و سوزش در شكم انجام بدي مطمئن باش شكمت كات ميشه البته اگر چاق نباشي..

deadboy
17-09-2010, 21:17
سلام.
6تایی شدن عضلات شکم بدون هوازی و رژیم=غیرممکن!!!!
ببین داداشم شما هرچقدرم که شکم کار کنی پوست شیکمت که نازک نمیشه(چربی سوزی نداره).فقط حجمشون میره بالا.حالا این وسط هرچقدرم که حجمشون زیاد باشه ولی 1لایه چربی روش باشه که خودشو معلوم نمیکنه.

hamed malekpour
18-09-2010, 10:57
یه سوال من وقتی تمرین می کنم شونه ی دست راستم درد می کنه تیر می کشه چی کار کنم بهتره؟

Shahab_H
18-09-2010, 13:19
ممنون برای پاسخ های کاملتون:11:
برای از بین رفتن چربی روش باید چیکار کنم؟ همونطور که گفتم اصلا اضافه وزن ندارم ولی خب یذره شکم دارم:31:

shahab_f
19-09-2010, 18:57
حالا که بحث شکم هست ، من چاق نیستم (bmi=19.8) ولی کمی شکم و پهو دارم ، در حدی که از روی تی شرت معلوم نیست ، اما خب وجود داره . اینجا دیدم دوستان میگن برای آب شدن شکم باید «کم کردن کالری ، هوازی کار کردن و حرکت شکم زدن» انجام شه . من راجع به دوتای اولش سوال دارم ، من همینجوریش پیشرفتم کمه ، مربی بهم میگه باید وزنت زیاد شه (174cm و 60 کیلو هستم) ، قبلا یه بار با خوردن سیب زمینی وزنم رو از 55 رسوندم به 62 اما این شکم هم همون موقع بوجود اومد . حالا من موندم چیکار کنم که کالری کمتر بگیرم و هوازی برم اما وزنم زیاد نمیخواد بشه ،لا اقل کم نشه و البته شکمم هم آب شه. و اگه یه خورده جزئی تر راجع به رژیمی که مناسبه من باشه توضیح بدین ممنون میشم

lahij_web
20-09-2010, 11:03
یه سوال من وقتی تمرین می کنم شونه ی دست راستم درد می کنه تیر می کشه چی کار کنم بهتره؟
اگه توی چرخش و فشار مشکلی برای مفصل هات پیش نمیاد و درد نمیاد احتمالا پارگی مویرگی باشه .
و استراحت مطلق نیاز داره تا ترمیم شه .
ولی بازم به نظرم حتما حتما پیش دکتر برو .

---------- Post added at 07:33 AM ---------- Previous post was at 07:32 AM ----------

ممنون برای پاسخ های کاملتون:11:
برای از بین رفتن چربی روش باید چیکار کنم؟ همونطور که گفتم اصلا اضافه وزن ندارم ولی خب یذره شکم دارم:31:

پست های قبلی رو مطالعه کن . کامل جواب داده شده .

Shahab_H
21-09-2010, 10:09
یه سوال دیگه: بین ابرکت و توتال کور کدمو پیشنهاد میدین؟ من یکی از دوستام ابرکت داره خیلی راضیه!
واقعا چربی های شکمو آب می کنن؟

babak2002
21-09-2010, 16:56
سلام دوستان
راستش نمی دونم سوالم رو جای درستی می پرسم یا نه اما خوب جای دیگه ای توی انجمن پیدا نکردم
من 18 سالمه و می خوام انعطاف پذیری بدنم رو افزایش بدم و و بتونم پاهام رو 180 درجه از بغل باز کنم.
در کل می خوام بدنم رو نرم کنم برای کارهای مثل Break Dance و اینها
کارهای ورزشی خواصی هست که بشه تو خونه انجام داد و بعد از 2-3 ماه به این امادگی رسید ؟ اگه اره چه ورزش هایی
سوال دومم اینه که
باشگاه بدن سازی رفتن به این موضوع کمک می کنه ؟ اگه اره کدوم یکی از حرکت ها رو باید انجام داد.

kasra_khan2003
26-09-2010, 00:50
سلام دوستان
راستش نمی دونم سوالم رو جای درستی می پرسم یا نه اما خوب جای دیگه ای توی انجمن پیدا نکردم
من 18 سالمه و می خوام انعطاف پذیری بدنم رو افزایش بدم و و بتونم پاهام رو 180 درجه از بغل باز کنم.
کارهای ورزشی خواصی هست که بشه تو خونه انجام داد و بعد از 2-3 ماه به این امادگی رسید ؟ اگه اره چه ورزش هایی
سوال دومم اینه که
باشگاه بدن سازی رفتن به این موضوع کمک می کنه ؟ اگه اره کدوم یکی از حرکت ها رو باید انجام داد.

Break Dance نیاز به استقامت بالایی داره، شما کمی هم باید توان بدنیتون رو بالا ببرین، برای بعضی از حرکات که مخصوصا فشار کل بدن روی یک یا 2 دست وارد میشه.

برای انعطاف بدنی، من خودم از کودکی انعطاف بدنی زیادی داشتم و همیشه تو مدرسه تو امتحانات انعطاف بدنی اول بودم، و قبل امتحان چند حرکت نرمشی رو انجام میدادم تا بدنم آماده بشه.

برای این کار متدهای متعددی هست، مثلا یکیش اینه که شما تا حداکثر جایی که میتونی، خودت رو کش بیاری، چند ثانیه تو اون حالت بمونی، برگدی به حالت عادی، چند ثانیه استراحت، دوباره تکرار. البته تو کتاب تربیت بدنی دانشگاه خونده بودم که این کار اثرات خطرناکی میتونه داشته باشه.

در کل بهتره به یه مربی حرفه ای صحبت کنین چون تمام چیزایی که گفتم تجربه شخصی + مقدار خیلی کمی مطالعه بود.

=============================================

میشه یکی در باره آمینو اسید بهم اطلاعات کاملی بده؟

lahij_web
28-09-2010, 21:31
سلام دوستان
سوال دومم اینه که

دوست عزیزم کلید شما حرکات کششی هست و بس .
انعطاف پذیری و حرکات کششی جلسه به جلسه بیشتر و بیشتر میشه و شما تغییرات رو حس میکنی .
خاصیت تاندون ها و عضلات طولانی بدن همینه .
حرکات تمرینی از قبیل حرکات پشت ران هالتر و سیمکش و ... باعث افزایش کشیدگی عضلات بدن میشه .

Shahab_H
03-10-2010, 09:33
یه سوال دیگه: بین ابرکت و توتال کور کدمو پیشنهاد میدین؟ من یکی از دوستام ابرکت داره خیلی راضیه!
واقعا چربی های شکمو آب می کنن؟

لطفا جواب بدین:41:
من خودم از تبلیغ های جفتشون از ابرکت بیشتر خوشم اومد ولی خب تبلیغا خیلی اغراق دارن!

kasra_khan2003
03-10-2010, 15:08
لطفا جواب بدین:41:
من خودم از تبلیغ های جفتشون از ابرکت بیشتر خوشم اومد ولی خب تبلیغا خیلی اغراق دارن!

دوست عزیز آب کردن چربی های شکم به هیچ عنوان راحت نیست، که بشه با یه دستگاه درازنشست این کار رو کرد...

اولین جایی که چربی ها بصورت توده ای ذخیره میشن شکم هست، اما آخرین جایی هم که چربی ها شروع به سوختن میکنن شکم هست! یعنی شخصی که دچار اضافه وزن هست، وقتی میره تمرینات هوازی میکنه، علائم اول تو جاهای دیگه ( مثل صورت ) دیده میشه و آخر سر در شکم.

با یه دستگاه دراز نشست هم تقریبا به هیچ جا نمیشه رسید! این دستگاه ها هم تا یه مدتی فروش دارن، دقیقا برای همینه که فشردگی تبلیغاتش زیاده! تا تو زمان کمی که سر زبونا هست، فروش بالایی بکنن.

برای آب کردن شکم، نیازمند تمرینات هوازی و بدنسازی + یک رژیم غذایی خوب هست. بسته به اراده خودتون داره، یکی از دوستان من با یک رژیم خیلی سخت ( در حدی که وقتی مثلا یه شیرنی میدید و نمیتونست بخوره عصبی میشد! ) تونست تو 3 ماه تمام شکمش رو آب کنه و کم کم هم ماهیچه هاش داشت معلوم میشد!

حتما نیاز نیست شما هم همچین رژیمی بگیرید، اما غذای مصرفی خیلی مهم هست + ورزش.

من فعلا پیشنهاد میکنم برید روزی 2 کیلومتر بدوید.

Dreamland
03-10-2010, 20:15

به نظرتان آشنا می آید؟ شـما ورزش می کــنید و تغذیه تان هم درسـت است، امــا سایـز دور کمرتان هیچ تفاوتـی نمــی کند. و متاسفانه بعد از 40 سالگـی، بـایـد خیـلی بیشتـــر کـــار کنید تا بتوانید میان تنه تان را صاف و متناسب کنید. اما با برنامه علمی سه قسمتی ما می توانید در 3 الی 6 هفته شکمتان را صاف تر کرده و چربی های آن را از بین ببرید. تحـقیـقات جدید نشان می دهد که برنامه ای که شامل تمرینات بدنسازی شدید، تمرینات کاردیو/ ایروبیک شدید، و ایجاد تغییرات کوچـک در انتخـاب هـای غـذایی (البـــته نه رژیـم غذایی) باشد،
چربی های شکم را دو برابر برنامه هایی که شامل رژیم های غذایی کم کربوهیدرات و تمرینات ایروبیک است، از بین می برد. برنامه ما شامل تمرینات موضعی pilate، پیاده روی های خیلی قدرتی، و موادغذایی چربی سوز برای لاغر کردن قسمت میان تنه برای کم کردن احتمال ابتلای شما به دیابت، بیماری های قلبی، و سایر مشکلات و بیماری های خطرناک، می باشد.

در این 3 هفته باید چربی سوزی و عضله سازی کنید. در 6 هفته، خواهید دید که سانتیمتر ها از دور کمرتان کم می شود و شاید وزنتان هم در این مدت 5 تا 7 کیلو پایین آمد. و با ادامه این برنامه برای 6 ماه خواهید دید که شکمی کاملاً تخت و سفت پیدا می کنید.

برنامه در یک نگاه

هفته اول

پیاده روی قدرتی: سه روز، 20 دقیقه

پیاده روی سه مرحله ای: یک روز، 18 دقیقه

حرکت های pilate : سه روز، حرکات اولیه و اصلی

هفته دوم

پیاده روی قدرتی: سه روز، 25 دقیقه

پیاده روی سه مرحله ای : یک روز، 24 دقیقه

حرکت های pilate : پنج روز، حرکات اولیه و اصلی

هفته سوم

پیاده روی قدرتی: سه روز، 30 دقیقه

پیاده روی سه مرحله ای: یک روز، 30 دقیقه

حرکت های pilate : سه روز، حرکات اصلی

هفته چهارم

پیاده روی قدرتی: سه روز، 30 دقیقه

پیاده روی سه مرحله ای: 2 روز، 18 دقیقه

حرکت های pilate : پنج روز، حرکات اصلی

هفته پنجم

پیاده روی قدرتی: سه روز، 30 دقیقه +

پیاده روی سه مرحله ای: 2 روز، 24 دقیقه

حرکت های pilate : سه روز، حرکات شدیدتر

هفته ششم (به بعد)

پیاده روی قدرتی: سه روز، 30 دقیقه +

پیاده روی سه مرحله ای:2 روز، 30 دقیقه +

حرکت های pilate : پنج روز، حرکات شدیدتر

5 نکته ساده، 7 روز در هفته: تغییرات ساده ای در انتخاب های غذاییتان انجام دهید تا بدون احساس گرسنگی چربی های شکمتان سریعتر از بین برود.

پیاده روی های قدرتی

توانایی کالری سوزی بدنتان و جمع شدن سلول های چربیتان را ارتقاء دهید. با بیست دقیقه شروع کنید اما اگر توانایی بیشتر از این را دارید، با هر مدت زمان که راحتید شروع کنید. مهم این است که با تمرکز راه بروید، و برای کالری سوزی بیشتر، دست ها و کلیه عضلات بدن را منقبض کنید.

قدم هایتان را بلند بردارید. ابتدا روی پاشنه رفته، بعد کف پا و بعد روی پنجه. تنفستان باید منظم و کنترل شده باشد. سرعت راه رفتنتان هم باید تا حدی باشد که دنبال کردن یک مکالمه برایتان دشوار باشد.

سرعت پیاده رویتان را با توانایی و آمادگی جسمانی خود کنترل کنید. برای شدیدتر کردن تمرینتان می توانید پله نوردی کنید یا اگر پیاده روی را روی تردمیل انجام میدهید، شیب آن را افزایش دهید.

پیاده روی سه مرحله ای

این سه مرحله باعث می شود برای مدت زمان طولانی تری کالری بیشتری بسوزانید.

گرم کردن، 3 دقیقه: با سرعت ملایم شروع کنید به حدی که بتوانید به راحتی آواز بخوانید.

مرحله 1، 2 دقیقه: به راحتی اما با تمرکز قدم بزنید. سرعتتان نباید آنقدر زیاد باشد که نتوانید به مکالمه تان ادامه هید.

مرحله 2، 2 دقیقه: با بالا رفتن از پله یا افزودن شیب تردمیل، ضربان قلبتان را بالا ببرید.

مرحله 3، 2 دقیقه: شیب را کمی بیشتر کرده یا سرعتتان را افزایش دهید.

سرد کردن، 3 دقیقه: آرام قدم بردارید به حدی که بتوانید حین راه رفتن به راحتی آواز بخوانید.

هفته 1 و 4: هر مرحله را دو بار تکرار کنید.

هفته 2 و 5: هر مرحله را 3 بار تکرار کنید.

هفته 3 و 6: هر مرحله را 4 بار تکرار کنید.

6 حرکت pilate قدرتی

این 6 حرکت تمرینی علیرغم سادگی بسیار قدرتی و شدید هستند. دقت و تمرکز نقش بسیار مهمی دارد، پس آرام شروع کنید. ابتدا حرکات اصلی را امتحان کنید، اگر برایتان شدید بود، با انواع ساده تر شروع کنید و حول و حوش هفته سوم کمی شدت تمریناتتان را بالا ببرید.

در مقایسه به حرکات درازنشست، حرکات pilate فشار بیشتری روی عضلات شکم وارد می کند. برای سریعتر و شدتی کردن تمرینات، توصیه می کنیم که حرکات را با کش ورزشی انجام دهید. تحقیقات نشان داده است که افزودن مقاومت بیشتر به حرکات بدنسازی، فواید آن را سه برابر می کند.

1. قیچی

(روی شکم، عضلات چهارسر زانو، عضلات پشت پا، عضلات جلوبازو و سرشانه کار میکند)

حرکت اصلی: در حالت نشسته، کش را دور مچ پای چپ ببندید، و سر دیگر را با دست بگیرید. به پشت روی زمین بخوابید، پاها کاملاً باز و کشیده باشد. سر، گردن و شانه ها را به سمت بالا خم کنید و شکمتان را خیلی خوب تو بکشید. با قرار دادن بازوها روی زمین،آرنج ها را خم کنید و مچ ها را به سمت سینه بکشانید. پای چپ را صاف بالا ببرید. حرکت را سریع و کاملاً تمرکزی انجام دهید. نفس را داخل ریه کرده و پای چپ را دوباره به سمت زمین برگردانید تا جایی که فقط چند سانتیمتر با زمین فاصله داشته باشد. حرکت را 8 بار تکرار کنید. کش را باز کرده و دور پای راست ببندید و همین حرکت را تکرار کنید.

ساده تر کردن تمرین: سر و شانه ها روی زمین قرار دهید.

دشوارتر کردن تمرین: برای بالاتر بردن مقاومت، کش را پایین تر ببندید.

2. چرخش پهلو نشسته با عضلات پشت بازو

(روی پهلوها، زیربغل، عضلات چهارسر زانو، عضلات پشت بازو و سرشانه کار می کند)

حرکت اصلی: صاف بنشینید، پاها کاملاً باز باشد و پنجه ها را کاملاً به جلو بکشید. زانوی چپ را خم کنید، پا روی زمین باشد، و وسط کش را زیر پا قرار دهید و سرهای کش را در دست چپ نگه دارید. بالاتنه را طوری بپرخانید تا زانوی چپ مقابلتان قرار گیرد. دست راست را دور زانوی چپ ببندید و پهنای شانه را به هم فشار دهید.

نفس را بیرون دهید و پای چپ را با زاویه 45 درجه با زمین باز کنید، درحالیکه دست چپ را هم صاف کرده و تا ارتفاع شانه باز کنید (دست چپ در مقابل صورت باشد). پشتتان را صاف نگه داشته، نفس را داخل بکشید و پا و دستتان را پایین ببرید. این حرکت را در 8 تکرار انجام دهید و بعد پا را عوض کنید.

ساده تر کردن تمرین: هر دو پا را روی زمین قرار دهید.

دشوارتر کردن تمرین: به جای نگه داشتن زانو، در کل حرکت دست آزاد را به سمت پنجه پا با ارتفاع شانه بکشانید.

Dreamland
03-10-2010, 20:22
ادامه ...

3. حرکت X دوبل

(روی عضلات شکم، زیربغل، سرشانه، عضلات چهار سر زانو، ران ها، و عضلات جلوبازو کار می کند)

حرکت اصلی: با زانوهای خم بنشینید، و وسط کش را زیر هر دو پا قرار دهید. کش را ضربدری کنید و هر سر را در یک دست بگیرید. آرام آرام عقب بروید تا جایی که پشتتان روی زمین قرار گیرد. زانوها را همچنان خم نگه دارید و رانها را نزدیک سینه بیاورید. بازوها را روی زمین قرار داده، آرنج ها را خم کرده، و سر و سرشانه ها را بالا بیاورید. این نقطه شروع است.

نفس را داخل بکشید و پاها را به طرفین باز کنید و دست ها را نیز به بالا سر برده و حرف X را بسازید. به دقت روی حرکت تمرکز داشته باشید. یک ثانیه به آن حالت بمانید و بعد دوباره به نقطه شروع برگردید. حرکت را در 8 تکرار انجام دهید.

ساده تر کردن حرکت: برای 5 تکرار اول، پاها را روی زمین قرار دهید

دشوارتر کردن حرکت: حالت X را برای 5 ثانیه حفظ کنید و بعد به نقطه شروع برگردید.

4. شنای قورباغه

(روی عضلات زیربغل، شکم، سرشانه، دست ها و ران ها کار می کند)

حرکت اصلی: زانو بزنید، طوری که پنجه های پا زیرتان خم شود، وسط کش را زیر وسط پا قرار دهید، و هر سر کش را در یک دست نگه دارید. به آرامی روی دست ها جلو بروید و با صورتتان که به سمت زمین است بخوابید. پاها خم باشد و دست ها دقیقاً در زیر شانه ها روی زمین قرار گیرد. عضلات شکم و زیربغل را برای بلند کردن سر و شانه ها منقبض کنید. نفس را بیرون دهید و دست ها را تا سطح شانه ها به جلو باز کنید و در همان حال پاها را بالا ببرید. دست ها را به طرفین گرد بپرخانید و بعد به داخل پاها و پایین بیاورید. نفس را داخل بکشید و برای برگرداندن دست ها به روی زمین زیر شانه ها، مچ را گرد کنید و پاها را نیز پایین بیاورید. 8 مرتبه حرکت را تکرار کنید.

ساده تر کردن حرکت: سینه را نزدیک تر به زمین نگه دارید.

دشوارتر کردن حرکت: همانطور که دست ها را به سمت طرفین می چرخانید، پاهایی که بالا برده اید را از هم باز کنید و قبل از پایین آوردن تا 3 ثانیه صبر کنید و بعد چرخش را کامل کنید.

5. ستاره دریایی

(روی عضلات پهلو، پشت، بیرون ران، و سرشانه کار می کند)

حرکت اصلی: با زانوهای خم بنشینید، پاها صاف روی زمین قرار گیرد و کش را دور مچ پای راست ببندید و سر دیگر را در دست راست قرار دهید. به سمت چپ بچرخید پاها صاف و زانوها کمی خم باشد. دست راست را روی ران استراحت دهید.

دست چپ را به جلو بکشید و برای تکیه انگشت ها را باز کنید. ران را تا جایی بالا بیاورید که از زانو تا سر در یک راستا قرار گیرد. با بالا آوردن پای راست نفس را بیرون دهید. زانوها را صاف کرده و دست راست را بالای سر بالا ببرید. با رها کردن آن نفس را داخل کنید. چهار مرتبه تکرار کنید و بعد پهلو را عوض کنید.

ساده تر کردن حرکت: ران ها روی زمین نگه دارید.

دشوارتر کردن حرکت: پای زیری را صاف کنید تا از پا تا سر در یک راستا قرار گیرد.

6. صد

(روی عضلات شکم، عضلات پشت بازو، و سرشانه کار می کند)

حرکت اصلی: با زانوهای خم بنشینید، وسط کش را زیر ساق پا کمی پایین تر از زانو قرار دهید. کش را روی پا ضربدری کنید و هر سر را در یک دست کنار پاها نگه دارید. با برخورد نوک انگشتان دست با پشت ران، نفس را بیرون دهید و آرام آرام عقب بروید تا پشتتان کاملاً روی زمین قرار گیرد. زانوها را تا بالای ران بلند کرده، به صورتی که پایین پا به موازات زمین باشد. سر، گردن و شانه ها را بالا بیاورید و شکم را خوب تو بکشید. با گرفتن سر کش در دست ها، دست ها را صاف به موازات زمین قرار دهید. نفس را داخل بکشید، دست ها را به سرعت پنج مرتبه بالا و پایین کنید. نفس را بیرون دهید و باز 5 مرتبه دست ها را بالا پایین کنید. حرکت را برای 10 تنفس انجام دهید (100 پامپ یا بالا پایین کردن دست).

ساده تر کردن حرکت: طی تمرین سر و شانه ها را روی زمین قرار دهید.

دشوارتر کردن حرکت: برای افزایش مقاومت، کش ها را نزدیک تر به پا در دست گیرید

hamed malekpour
11-10-2010, 15:21
یه در خواست قد من 179و وزنم هم 69کیلوگرم است چی کار کنم که وزنم افزایش بدم ؟

hamed malekpour
13-10-2010, 23:25
یه سوال دیگه قبل از رفتا به باشگاه بدنسازی چی بخورم بهتره وبعدش؟

Reza Razor
14-10-2010, 23:41
دوستان راهنمایی میخواستم
من یه چندماهیه خواستم وزنم متعادل بشه (وزنم کم بود) شروع کردم به خوردن!!!
بعد چند وقت دیدم شکمم داره فقط بزرگ میشه و از اونجاکه لاغری زیاد رو به حتی یکمی چاقی ترجیح میدم تصمیم گرفتم با دراز و نشست جلوشو بگیرم ولی خیلی فایده ای نداشته...
میخوام تا به حد تابلو نرسیده جلوشو بگیرم...
روزی 30-40 تا دراز نشست میرم و مشخصه الان عضلات شکمم قوی شده ولی پشت چربی ها گم شدن!
برای آب کردن این یکم چربی اضافه ی شکم باید چیکار کنم؟ نمیخوام رژیم لاغری باشه چون درعین حال نمیخوام وزنی که بدست آوردمو از دست بدم!

hamed malekpour
15-10-2010, 22:03
diیه سوال مصرف پروتین در بدنسازی خوبه یا نه آیا عوارضی داره( قرص پروتیین)؟

lahij_web
17-10-2010, 00:13
diیه سوال مصرف پروتین در بدنسازی خوبه یا نه آیا عوارضی داره( قرص پروتیین)؟

پروتئین در صورتی که با آب کافی همراه نباشه کلیه رو نابود می کنه . پس سعی کن حتما رعایت کنی .
قرص پروتئین که نیست . قرص به صورت آمینو اسید یا گلوتامین هست که بلوک های پر.تئین هستند .
عوارض خیر ولی سعی کن مداوم نباشه استفاده ت .

AbKhiar
22-10-2010, 20:43
سلام دوستان

خواستم ببینم کپسول آندروستندیون از کجا میشه گیرآورد؟؟؟

متیل تستوسترون دیگه از هیچ جایی گیر نمیاد؟؟

کلا بهترین قرص یا کپسول جانشین تستوسترون برای جانشین درمانی تستوسترون چیه؟

ضمنا دانشجوی پزشکی هستم و عوارض اینا رو خودم میدونم:27:

اگه میشه زودتر جواب بدید ما کاز بازار دارو خبر نداریم

Scary Feelings
22-10-2010, 20:52
سلام
:دی من یه سوال دارم
برنامه من یکشنبه و چهارشنبه ها 4ست جلو بازو دارم , و 4ست پشت بازو
حالا یکی از بچه ها میگه جلو و پشت تو یه روز داشته باشی ضرر داره!
واقعا ضرر داره؟

Shahab_H
24-10-2010, 20:22
یه سوال داشتم!
من تقریبا هفته ای 3 بار می رم بدنسازی! هر روز تخم مرغ بخورم؟ روزایی که میرم؟
قبلش بخورم یا بعدش؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Scary Feelings
24-10-2010, 20:39
بعدش بخور
هرچقدر میدونی بهترت هست بخور, اما سعی کن فقط سفیدش رو اگه میتونی خالی بخوری, اگه نمیتونی با یه کف دست نون بخور

Ehsan PCbase
25-10-2010, 21:28
یه سوال داشتم!
قبلش بخورم یا بعدش؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام
يه ساعت قبل از تمرين سيب زميني ابپز بخور تا بدنت انرژي لازم رو بگيره تا بتوني خوب تمرين كني ، 4 يا 5 تا سيب زميني متوسط ! يه ساعت بعد از باشگاه هم يه وعده سيب زميني و تخم مرغ ابپز بخور ، سس زياد هم فراموش نشه ! قبل از باشگاه نيازي نيس تخم مرغ بخوري ، بدن از همه چيز بيشتر به كربوهيدرات نياز داره تا پروتئين . پروتئين هم مهمه ولي كربوهيدرات حرف اول رو تو بدنسازي مي زنه .
البته وعده هاي صبحانه ،‌ بين صبحانه و ناهار ، ناهار و شام فراموش نشه . اين شد 6 وعده .
روزايي كه باشگاه نميريهم شش وعده غذا بخور يعني فرقي نمي كنه چه روزايي كه باشگاه ميري چه نميري 6 وعده رو بخور . تا ميتوني سيب زميني بخور تا جايي كه جايي كه مي توني !
شبا زود بخواب ، حداقل 9 ساعت بخواب ، انرژي تو براي كاراي بيخودي كه فقط باعث از دست رفتن كالري بدنت هدر نده !
البته نكات ديگه هم هست ولي فعلاً تا همينجا رو داشته باش

Ehsan PCbase
25-10-2010, 21:36
سلام
:دی من یه سوال دارم
واقعا ضرر داره؟
ضرر نداره تاثيرش كمتره ميشه ! بهتر اينه كه تمرينات جلو بازو و پشت بازو رو در دو روز مجزا انجام بديد تا تاثير بهتري داشته باشه .
مثلاً تمرينات جلو بازو رو با تمرينات سينه انجام بديد يعني بعد از تمرينات سينه ، تمرينات پشت بازو رو هم بعد از تمرينات پا ، البته اگر تمرين پا انجام ميديد .

lahij_web
26-10-2010, 23:37
سلام دوستان

خواستم ببینم کپسول آندروستندیون از کجا میشه گیرآورد؟؟؟

متیل تستوسترون دیگه از هیچ جایی گیر نمیاد؟؟

کلا بهترین قرص یا کپسول جانشین تستوسترون برای جانشین درمانی تستوسترون چیه؟

ضمنا دانشجوی پزشکی هستم و عوارض اینا رو خودم میدونم:27:

اگه میشه زودتر جواب بدید ما کاز بازار دارو خبر نداریم

به هیچ وجه توصیه نمیشه ! دوست خوب دانشجوی پزشکی .

Kritus
سلام
من یه سوال دارم
واقعا ضرر داره؟
به ! سلام دادااااااااااا ! چطوری !؟ :5:
نه اتفاقا یه شوک خیلی خوب و یه روش تمرینیه . دو عضله مقابل هم رو بخوای تمرین بدی .
فقط ست هات فوق العاده زیاده ! بازو عضله کوچیکیه . ست کم و شدت زیاد .
اگرم تونستی هر 2 3 هفته 1 بار سوپرست جلوبازو و پشت بازو رو امتحان کن :
جلوبازو هالتر ایستاده + پشت بازو نیمکت
جلوبازو لاری + پشت بازو طناب
نتیجه رو بگو بهم :)

shahab_h
یه سوال داشتم!
قبلش بخورم یا بعدش؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
همیش 1 سوال ؟! :46:
تخم مرغ که بد نیست . اما زرده ش رو بپا ! البته 1 دونه عیبی نداره .
روزایی که تمرین میری با توجه به تقریبا زود هضم بودن سفیده تخم مرغ ( و نه زرده ) تا 40 دقیقه بعد تمرین برسون به بدن !
البته همراه با کربوهیدرات هم بخوری جذبش رو میبره بالا و ذخایر بدنت رو هم بازسازی میکنه . صحبت های احسان کفایت میکنه در اینباره .

shahab_f
28-10-2010, 11:37
سلام
يه ساعت قبل از تمرين سيب زميني ابپز بخور تا بدنت انرژي لازم رو بگيره تا بتوني خوب تمرين كني ، 4 يا 5 تا سيب زميني متوسط ! يه ساعت بعد از باشگاه هم يه وعده سيب زميني و تخم مرغ ابپز بخور ، سس زياد هم فراموش نشه ! قبل از باشگاه نيازي نيس تخم مرغ بخوري ، بدن از همه چيز بيشتر به كربوهيدرات نياز داره تا پروتئين . پروتئين هم مهمه ولي كربوهيدرات حرف اول رو تو بدنسازي مي زنه .
البته وعده هاي صبحانه ،‌ بين صبحانه و ناهار ، ناهار و شام فراموش نشه . اين شد 6 وعده .
روزايي كه باشگاه نميريهم شش وعده غذا بخور يعني فرقي نمي كنه چه روزايي كه باشگاه ميري چه نميري 6 وعده رو بخور . تا ميتوني سيب زميني بخور تا جايي كه جايي كه مي توني !
شبا زود بخواب ، حداقل 9 ساعت بخواب ، انرژي تو براي كاراي بيخودي كه فقط باعث از دست رفتن كالري بدنت هدر نده !
البته نكات ديگه هم هست ولي فعلاً تا همينجا رو داشته باش
کربوهیدرات زیاد تبدیل به شکم نمیشه ؟؟؟ من قبلا امتحان کردم ، توی پیشرفتم عضلاتم تاثیر داشت ، اما در عوض در پیشرفت شکم و پهلو هم تاثیر گذاشت !

Ehsan PCbase
31-10-2010, 00:15
خب ديگه بايد اون كربوهيدراتي كه مصرف كردي رو با تمرين سخت بسوزوني !

Glad Boy
31-10-2010, 00:27
سلام دوستان
من چند روزیه که دارم میرم بدنسازی. گفتم یه مشاوره از شما بگیرم...
من نمی خوام هیکل بیارم و پف کنم ! می خوام همین بدم خودم سفت بشه و چطوری بگم خط بیفته ...
فکر کنم شما بدن سازها بهش میگین فیتنس !
حالا می خواستم ببینم چه ورزش ها و دستگاه هایی رو باید استفاده کنم !؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

Shahab_H
02-11-2010, 17:52
اینجوری که تو ص های قبل نوشته شده بود برای بزرگ نشدن و سفت شدن باید تعداد وزنه ها زیاد باشه و سریع زده بشه با وزن کم!

MehranVB
02-11-2010, 20:59
سلام دوستان
من چند روزیه که دارم میرم بدنسازی. گفتم یه مشاوره از شما بگیرم...
من نمی خوام هیکل بیارم و پف کنم ! می خوام همین بدم خودم سفت بشه و چطوری بگم خط بیفته ...
فکر کنم شما بدن سازها بهش میگین فیتنس !
حالا می خواستم ببینم چه ورزش ها و دستگاه هایی رو باید استفاده کنم !؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

در هر سری حرکت، بعضی حرکتا بیشتر مخصوص حجمه، بعضیا خط مینداره و بعضیا هم هر دو. و این بستگی به تعداد حرکتا و وزن اونا و شکل و سرعت زدن حرکتا هم داره. اما در کل اگه میخواین بدن ماهیچه ای و خطی داشته باشین:
1. اول اینکه اگه بدنتون چربی داره، اجازه نمیده که ماهیچه ها نمایش پیدا کنن چون زیر چربی ها قرار دارن. پس اول باید اونا آب شن.
2. حرکات رو به جای اینکه سنگین بزنید، سعی کنید سبک تر و با تعداد بیشتر بزنید. معمولاً حرکات بالاتنه ماکزیمم تا 12 و پائین تنه هم تا 15 میزنن.
3. حرکات استقامتی رو خیلی بیشتر انجام بدید و به تعداد نامحدود، و حتی اگه خسته شدین بازم اونا رو انجام بدین. مثلاً حرکت دراز نشست یا بارفیکس یا شنا و ...، اگه به تعداد زیاد و درست انجام بشن، تاثیر خیلی زیادی در شکل گیری ماهیچه ها دارن.
4- حرکاتی که روی ماهیچه های ریز بدن فشار میارن رو بیشتر از اونایی انجام بدین که روی ماهیجه های درشت فشار میارن.
5- بعد از انجام هر حرکت، حرکت کششی ماهیچه اون قسمت رو انجام بدین.

Scary Feelings
02-11-2010, 23:25
به ! سلام دادااااااااااا ! چطوری !؟ :5:
نه اتفاقا یه شوک خیلی خوب و یه روش تمرینیه . دو عضله مقابل هم رو بخوای تمرین بدی .
فقط ست هات فوق العاده زیاده ! بازو عضله کوچیکیه . ست کم و شدت زیاد .
اگرم تونستی هر 2 3 هفته 1 بار سوپرست جلوبازو و پشت بازو رو امتحان کن :
جلوبازو هالتر ایستاده + پشت بازو نیمکت
جلوبازو لاری + پشت بازو طناب
نتیجه رو بگو بهم :)

سلام دادا :دی خوبی؟
نیستی کجایی؟ :دی
اون کارا رو که گقتی انجام دادم خوب بود:دی درکل من همیشه دنبال سوپر کار کردن هستم چون از عادی کار کردن خیری ندیدم:دی
میگم میشه یه تمرینات سفت و سخت و توپ و فول و :دی برا 6پک شدن شکم بدی؟:دی

hamed malekpour
05-11-2010, 13:27
یه سوال آیا دستگاه توتال کر برای آب کردن شکم مناسبه برای شش تکه کردن شکم؟

fariborz_1
10-11-2010, 11:45
درود
من می خوام لاغر بشم و این لاغر شدن رو بیشتر روی شکم و پهلو ها می خوام
یه بیوگرافی بدم
قد 185
وزن 90
21 سالمه
جنسیت مرد
هر حرکتی که لازمه انجام بدم رو بهم بگین فرقی برام نداره ، چون واقعآ می خوام لاغر شم
لطفآ راهنماییم کنید

MehranVB
11-11-2010, 08:45
درود
من می خوام لاغر بشم و این لاغر شدن رو بیشتر روی شکم و پهلو ها می خوام
یه بیوگرافی بدم
قد 185
وزن 90
21 سالمه
جنسیت مرد
هر حرکتی که لازمه انجام بدم رو بهم بگین فرقی برام نداره ، چون واقعآ می خوام لاغر شم
لطفآ راهنماییم کنید
شما باید تحرک زیادی داشته باشی، بدنسازی تاثیر آنجنانی رو کم کردم وزن نداره تا موقعی که کنارش حرکات تحرکی نباشه. حداقل روزی ساعت باید بدوی، و یا از دستگاهایی مثل تردمیل و دوچرخه (ثابت) و ... استفاده کنی. در کتارش بدنسازی هم داشته باش و مخصوصاً حرکات شکم مثل دراز نشست رو زیاد انجام بده

D,Freeman
11-11-2010, 23:18
یه سوال آیا دستگاه توتال کر برای آب کردن شکم مناسبه برای شش تکه کردن شکم؟

بستگی داره شکمتون تو چه وضعی باشه...اگه حجم چربیهای زیادی داره نه...این دستگاه به دردتون نمیخوره...ولی اگه شکم لاغر دارین میتونه تا جائی کمکتون کنه...ولی شش تکه فقط باابن حرکت نمیشه...انواع اقسام حرکت شکم هست...

tirna_fx
13-11-2010, 19:06
کمک کمک

سلام دوستان

من قبلا یک سایت بدن سازی انگلیسی میشناختم که در صفحه اول اون سایت عکس 2 نفر(یک زن و یک مرد)بود ؛ در این عکس روی عضلات مختلف که کلیک میکردیم تمرینات مربوط به آن عضله خاص را کاملا تفکیک شده دریافت میکردیم.
حتی امکان انتخاب وسیله را نیز داشتیم.متاسفانه این سایت را گم کردم و سرچ کردن هم کمکی به من نکرد.

اگر کسی از شما این سایتو میشناسه لطفا آدرسشو به من بدید.

hamid_diablo
22-11-2010, 22:53
سلام دوستان
من حدودا2 هفتهی می که میرم باشگاه
ولی چون باشگامون بی صاحابه کسی نیست که یه برنامه درست غذایی به ما بده
البته مربی داریم ولی به همه یه چیزرو میگه
من قدم 15 و وزنم 60 کیلو
دوستان اگه ممکنه برنامه غذایی بهم بدید.پیشاپیش ممون

irantrack
22-11-2010, 23:23
کمک کمک

سلام دوستان

من قبلا یک سایت بدن سازی انگلیسی میشناختم که در صفحه اول اون سایت عکس 2 نفر(یک زن و یک مرد)بود ؛ در این عکس روی عضلات مختلف که کلیک میکردیم تمرینات مربوط به آن عضله خاص را کاملا تفکیک شده دریافت میکردیم.
حتی امکان انتخاب وسیله را نیز داشتیم.متاسفانه این سایت را گم کردم و سرچ کردن هم کمکی به من نکرد.

اگر کسی از شما این سایتو میشناسه لطفا آدرسشو به من بدید.

hamed malekpour
24-11-2010, 15:00
یه سوال چه طوری می تونیم تمام فیلم های این سایت را یکجا دانلود کنیم ؟

MOST@FA.R.A
25-11-2010, 00:28
سلام
اساتيد من تغريبا شكم سفتي دارم و رو شكم زياد كار ميكنم ولي از تيكه تيكه شدن خبري نيست مشكل كار چيه؟
يه سوال ديگه اينكه من 180 قدم هست و 80 كيلو وزنم وزنم خوبه؟؟؟

25-11-2010, 09:45
سلام دوستان
من حدودا2 هفتهی می که میرم باشگاه
ولی چون باشگامون بی صاحابه کسی نیست که یه برنامه درست غذایی به ما بده
البته مربی داریم ولی به همه یه چیزرو میگه
من قدم 15 و وزنم 60 کیلو
دوستان اگه ممکنه برنامه غذایی بهم بدید.پیشاپیش ممون
برای برنامه غذایی نکات زیر رو ذکر کنید:
1- برنامه کاری روزانه مثل ساعت بیدار شده و خوابیدن و ساعت کاری.
2- برنامه تمرینی چه با وزنه و چه هوازی.
3- مکمل های مورد استفاده.
4- اگر دارویی استفاده میکنین حتما نوع و دوز مصرف و دلیل استفاده رو ذکر کنید.
5-مشکلات پزشکی یا بیماری خاص و یا حساسیت به مواد غذای.
6- هدف از برنامه. حجم-چربی سوزی- افزایش قدرت-رژیم مسابقه...
7- قد- وزن- سن- دور بازو-دور ران-دورن کمر-دور سینه -دور باسن و دور مچ. اندازه گیری ها در حالت سرد انجام شود.
8- تر جیحا 3 عکس از نماهای روبرو - پهلو - پشت در حالت ریلکس و بدون فیگور.

25-11-2010, 09:55
چند نمونه برنامه غذايي:

1-روزهای زوج ساعت 8 صبحانه 4 عدد سفیده + 1 عدد زرده کامل + 2 قاشق آرد + 1 قاشق گلوتن با 1 قاشق روغن سرخ می کنم و با نصف نان +2 قاشق عسل و 1 لیوان شیر تازه + 1 لیوان چایی شیرین بزرگ

روزهای فرد - نصف ساقه طلایی با 1 لیوان چایی + 1 لیوان شیر

2- ساعت 9 دو لیوان آب

3- ساعت 10 دو عدد موز + یک شکلات سبک نانی یا شیرین عسل بزرگ

4- ساعت 11 یک لیوان آب

5-ساعت 12 یک عدد کنسرو لوبیا یا عدسی یا لوبیا آب پز

6- ساعت 1 یک لیوان آب

7- ساعت 3 ناهار عادی + ماست و سالاد و ماء شعیر گازگرفته شده
+ یک عدد مولتی ویتامین فارماتون یا سنتروم

8- ساعت 4 یک تا دو لیوان آب

9- ساعت 5 نصف ساقه طلایی با شیر کاکائو ، یا آب پرتقال ساندیسی ------ بعضی روزها آب هویج با 2 عدد کیک --------- بعضی روزها کیک دست ساز نارگیلی (دستورش را قبلا دادم) + آبمیوه ساندیسی

10- ساعت 6 تا 7 دو عدد سیب زمینی آب پز + 2 عدد تخم مرغ کامل خالی + نمک

11- ساعت 8 تمرین تا 9 (3 روز در هفته)

12- در حین تمرین مصرف نیم لیتر آب + 1 قاشق کوچک نمک + 1 قاشق غذاخوری بزرگ شکر

13- ساعت 9 بالافاصه بعد تمرین پودر وی

14- ساعت.5 9 یک لیوان آب یا ساندیس (تو مسیر برگشت به منزل )

15- ساعت 10 میوه (خیار ، هندوانه ، طالبی ، آلوچه و امثالهم )

16- ساعت 11.5 شام

17- ساعت 12.5 مصرف 1 قرص کلسیوم با یک لیوان شیر ---------- یا یک لیوان شیر + 2 قاشق بزرگ شیر خشک

18- ساعت 1 تا 1.5 یک لیوان آب و خواب

برنامه ي رژيمي:

صبح: یه لیوان وی 100%
ناهار:فیله مرغ یا تخم مرغ با یک کفه دست نان
عصر:یه واحد میوه
شام:یک لیوان شیر با 3 تا دونه ساقه طلایی

1 روز در هفته رو هم درست حسابی میخورم یعنی برنج....

يه نمونه ي بدون رژيم خاص :

1 صبحانه :1 لیوان شیر کم چرب نون پنیر گردو چای سبز
2 ناهار آزاد می خورم اما برنجش رو از یک بشقاب بیشتر نمی کنم وسالد رو حتما قبل غذا می خورم که توی معده فاسد نشه.کنار غذا هم ماست کم چرب یا فلفل دلمه ای خام می خورم
3 بعد از تمرین 5 تا سفیده تخم مرغ با یک لیوان شیر کم چرب
4 شام یا استیک گوساله یا سینه مرغ یا گوشت شیر ماهی یا هر 3 گزینه.هفته ای 1 بارم 2 تا همبرگر 90% با یک نون همبرگر و گوجه فلفل دلمه ای
اگر شب به جز اینا بخورم صبح فقط میوه می خورم. با معده خالی در طول روز 1-2 واحد میوه می خورم.شیرینی هم 1-2 تا میخورم قبل تمرین هم موقع نرمش یک شکلات مترو

يه نمونه ي ديگه:

اول صبح ناشتا يه وعده وي ميخورم و ويتامين سي ميندازم بالا
صبحانه بستگي داره چي فاز بده اما بيشتر مواقع سفيده تخم مرغ رو از زرده جدا ميكنم و نيمرو ميكنم البته با حداقل روغن(روغن مايع رو ريختم توي ابپاش مانند يه فس ميزنم همين) با گوجه و خيار و نيم ليتر شير كم چرب
تا وقت ناهار ميوه ميخورم هر وقت حس كردم ميطلبه خيار هويج قارچ كاهو و سيب هر چي باشه( البته نه ميوه هاي قند دار)
ناهار يا گوشت بوقلمون يا ماهي كوسه ميندازم ماهيتابه بغلشم قارچ و مختلفات ميخورم يه تيكه نون كوچيك هم بر ميدارم تا اخر غذا باش ور ميرم و گاز كوچيك ميزنم
قبل تمرين امينو مايع ميخورم و ويتامين سي و كلسيم جوشان و مولتي ويتامين
بعد تمرين بلافاصله وي
ميام خونه هم يه كاسه سالاد(شيرازي-كلم-كاهو) با يه تن ماهي توي روغن زيتون يا غذاي شب رو بدون نون ميخورم
موقع خوابم يه ويتامين سي و امينو مايع

---------- Post added at 09:55 AM ---------- Previous post was at 09:52 AM ----------

يه برنامه تخصصي:

صبح بعد تمرین هوازی 1 پیمانه وی خالص با آب + 2 کف دست نان سنگک یا نان جو + 2 قاشق غذاخوری عسل + یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی + نصف بسته پنیر رژیمی کاله + یک عدد مولتی ویتامین.

3 ساعت بعد 4 عدد سفیده تخم مرغ + یک عدد کامل + یک سیب با پوست

نهار 200 گرم فیله یا راسته گوساله یا فیله مرغ یا ماهی شیر به صورت کبابی یا سرخ شده با روغن زیتون + سالاد شامل کاهو و کلم و گوجه و قارچ با سرکه و اگر غذا به صورت کبابی هست روغن زیتون در سالاد مصرف شود.

وعده قبل تمرین ( 1 ساعت قبل) 2 تکه نان سنگک یا جو + یک پیمانه وی با آب + 2-3 عدد خرما + 500 میلی گرم ویتامین c

بلا فاصله بعد تمرین: یک پیمانه وی با آب + 2 قاشق غذا خوری عسل + 3-4 عدد سفیده تخم مرغ + 2-3 عدد خرما + 500 میلی گرم ویتامین ث

وعده شام: 150 گرم گوشت کبابی فیله یا راسته گوساله یا سینه مرغ یا ماهی کم چربی + یک کاسه ماست کم چربی + سالاد که شرح آن در نهار رفت.

قبل خواب : یک پیمانه وی با شیر کم چربی + یک قاشق غذا خوری کره بادام زمینی + یک روز در میان 400 واحد ویتامین e + یک وعده مکمل zma.

به عنوان میان وعده قارچ کبابی یا میوه هایی مثل گریپ فروت یا خیار آزاد است.

Ehsan PCbase
25-12-2010, 18:06
سلام
من 21 سالمه و حدود 8 ماهه كه باشگاه ميرم و وزنم هم خيلي پايينه 56 كيلوام . سه چهار ماهه كه هر كاري مي كنم وزنم بالا نميره يعني رشد ندارم ، يه ماهي رو دوره رفتم و كربو و كراتين مصرف كردم اما هيچ تاصيري نداشت .
خيلي دلسرد شدم و يه هفته س باشگاه نرفتم و احساس مي كنم وزنم داره كمتر و كمتر ميشه .
از يه طرف هم ميگم برم باشگاه باز همين وضعه بهتر كه نميشه . چند بار شده دلسرد شدم و دوباره به خودم گفتم برم بلكه اين دفعه وزنم بالا رفت اما هيچي به هيچي !
خواستم بپرسم شما چيز ارزون سراغ نداريد كه من مصرف كنم وزنم بره بالا چون ديگه پول هم برام نمونده .
نظرتون درباره پودر بومبا چيه ؟ مي تونم با باشگاه رفتن از اين پودر هم استفاده كنم تا وزنم بره بالا ؟؟
به 60 هم برسم راضيم !!
تو رو خدا يه راهي جلو وم بزاريد !

Hessam_7800gtx
25-12-2010, 19:19
شما تا غذا نخوری که چاق نمیشی اگه نمیتونی یک وعده رو درست حسابی بخوری وعده های غذات رو بیشتر کن یا بین وعده های غذاییت نودل بخور باید معده رو هر چی میتونی بزرگترش کنی اینم چیزی نیست کمه یه روزه یا دو روزه به دست بیاد باشگاه رفتن رو هم ادامه بده راستی قدت چقدره؟؟

Ehsan PCbase
25-12-2010, 20:29
170
اقا خوردم وزنم اصلاً تكون نمي خوره ! در مورد مكمل نگفتي !:11:

mahyar_bt
25-12-2010, 22:25
سلام
اساتيد من تغريبا شكم سفتي دارم و رو شكم زياد كار ميكنم ولي از تيكه تيكه شدن خبري نيست مشكل كار چيه؟
يه سوال ديگه اينكه من 180 قدم هست و 80 كيلو وزنم وزنم خوبه؟؟؟
شما باید با رژیم غذایی و تمرین هوازی... و در اخر مکمل... چربی های را اب کنید تا در صورتی که عضله های شکم درست شده باشند نمایان بشه

---------- Post added at 12:25 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

سلام
من 21 سالمه و حدود 8 ماهه كه باشگاه ميرم و وزنم هم خيلي پايينه 56 كيلوام . سه چهار ماهه كه هر كاري مي كنم وزنم بالا نميره يعني رشد ندارم ، يه ماهي رو دوره رفتم و كربو و كراتين مصرف كردم اما هيچ تاصيري نداشت .
خيلي دلسرد شدم و يه هفته س باشگاه نرفتم و احساس مي كنم وزنم داره كمتر و كمتر ميشه .
از يه طرف هم ميگم برم باشگاه باز همين وضعه بهتر كه نميشه . چند بار شده دلسرد شدم و دوباره به خودم گفتم برم بلكه اين دفعه وزنم بالا رفت اما هيچي به هيچي !
خواستم بپرسم شما چيز ارزون سراغ نداريد كه من مصرف كنم وزنم بره بالا چون ديگه پول هم برام نمونده .
نظرتون درباره پودر بومبا چيه ؟ مي تونم با باشگاه رفتن از اين پودر هم استفاده كنم تا وزنم بره بالا ؟؟
به 60 هم برسم راضيم !!
تو رو خدا يه راهي جلو وم بزاريد !
عزیز جان مهمترین چیز رژیم غذایی برنامه تمرینی هست بعد استفاده از مکمل
مصرف کربوهیدارت و پروتئین بالا برید بیش از 4 روز در هفته هم تمرین نکنید برای مکمل هم میتونید از گینر کراتین استفاده کنید

mahdi afshar
02-01-2011, 13:35
سلام
دوستان کسی از پرتین اپتیمم به مدت زیاد استفاده کرده که تاثیر شو بدونه؟

manya-atashin
04-01-2011, 20:05
سلام
يه سوال داشتم واسه يه آقا پسر با 180 قد و 60 وزن
كه ميخواد عضله بزنه
يكي ماهيچه دست
يكي سينه ...
يكي هم ران پا !
نميدونم درست گفتم يا نه
آخه سر در نميارم!
و قسمت مهم اينكه امكان رفتن به باشگاه بدنسازي نيست و در منزل ميخواد انجام بده
چه چيزايي بايد تهيه كنه و كار كنه؟
واسه سينه و پا و دست
يعني يه چي جمع و جور
تو اتاق خوابش جا بشه !
واسه دست كه فك كنم دمبل خوبه ...
فقط اگه دستگاه خاصي هست اسم و قيمت بگين ...
و راستي
چه پودري يا پروتئيني استفاده كنه؟
تشكر

manya-atashin
04-01-2011, 21:43
من يه تبليغ تو ماهواره ديدم
دستگاه تن ساز همراه !!!

اگه خوبه اينو تهيه كنيم ؟!!!

Shahab_H
07-01-2011, 22:11
با سلام
یه مشکلی دارم که میاز به راهنمایی شما دارم:

من قدم 180 ئه وزنم 70 اضافه وزن ندارم اصلا ولی یه مقدار شکم دارم! البته ازونا نیست که بزنه بیرون قلمبه ولی خب تختم نیست دیگه میاد تو دست:31: بدنسازی ام میرم هفته ای 3 روز ورزش شکمم زیاد می کنم زیرش عین سنگ شده ولی روش اصلا نمیره! حتی چند روز حسابی مریض شدم سایز صورتم نصف شد ولی شکم هیچ تغییری نمی کنه ماشالا!
چی کار باید بکنم؟ :41:

nafas
07-01-2011, 23:06
برای اینکه ماهیچه جلوی شکمت سفت شه باید دراز نشست بری
سفت میکنه بعدشم تو نیاز به بدن سازی نداری ! باید شکمت رو درست کنی

mahyar_bt
08-01-2011, 15:39
سلام
دوستان کسی از پرتین اپتیمم به مدت زیاد استفاده کرده که تاثیر شو بدونه؟
اپتیمم یه نوع پروتئین نداره شما چه پروتئنیش مد نظرتون هست؟! اگه وی 100 % مدنظرتون هست که بهترین وی 100% جهان شناخته شده (ناگفته نماند از یه وی 100% توقع خاصی مثلا حجم... نباید داشته باشید)
و در اخر این که تقلبی اپتیمم هم زیاده حواستون باشه

---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:31 PM ----------

سلام
كه ميخواد عضله بزنه
يكي ماهيچه دست
يكي سينه ...
يكي هم ران پا !
نميدونم درست گفتم يا نه
آخه سر در نميارم!
و قسمت مهم اينكه امكان رفتن به باشگاه بدنسازي نيست و در منزل ميخواد انجام بده
چه چيزايي بايد تهيه كنه و كار كنه؟
واسه سينه و پا و دست
يعني يه چي جمع و جور
تو اتاق خوابش جا بشه !
واسه دست كه فك كنم دمبل خوبه ...
فقط اگه دستگاه خاصي هست اسم و قيمت بگين ...
و راستي
چه پودري يا پروتئيني استفاده كنه؟
تشكر
حدودا 15 کیلو کمبود وزن داره ایشون
شاید دوستان بگن هالتر بگیر دمبل... ولی به نظر من نمیشه تو خونه
باید منظم تمرین کنه بعدشم رژیمش درست کنه و بعد هم مکمل (گینر کراتین...)

---------- Post added at 05:35 PM ---------- Previous post was at 05:33 PM ----------

من يه تبليغ تو ماهواره ديدم
دستگاه تن ساز همراه !!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه خوبه اينو تهيه كنيم ؟!!!
آگه پول زیادی دارید بله خوبه :31:

---------- Post added at 05:39 PM ---------- Previous post was at 05:35 PM ----------

با سلام
یه مشکلی دارم که میاز به راهنمایی شما دارم:

من قدم 180 ئه وزنم 70 اضافه وزن ندارم اصلا ولی یه مقدار شکم دارم! البته ازونا نیست که بزنه بیرون قلمبه ولی خب تختم نیست دیگه میاد تو دست:31: بدنسازی ام میرم هفته ای 3 روز ورزش شکمم زیاد می کنم زیرش عین سنگ شده ولی روش اصلا نمیره! حتی چند روز حسابی مریض شدم سایز صورتم نصف شد ولی شکم هیچ تغییری نمی کنه ماشالا!
چی کار باید بکنم؟ :41:
سلام
تا 10 سال دیگه هم دراز نشست... بری تاثیری نداره چربی های یک نقطه از بدن نمیشه اب کرد شما به جای این که به قول خودتون تمرین شکم کنید هفته ای 3 تا 4 جلسه 20 تا 30 دقیقه هوازی کار کنید (تردمیل دوچرخه...) و از همه مهمتر هم رژیم غذایی قول میدم شیکمتون اب بشه !!! یه پیشنهاد مکملی هم بکنم ! الکارنتین بگیرید قبل تمرین هوازی 1 تا 2 گرم بخورید

lahij_web
12-01-2011, 11:14
تا 10 سال دیگه هم دراز نشست... بری تاثیری نداره چربی های یک نقطه از بدن نمیشه اب کرد شما به جای این که به قول خودتون تمرین شکم کنید هفته ای 3 تا 4 جلسه 20 تا 30 دقیقه هوازی کار کنید (تردمیل دوچرخه...) و از همه مهمتر هم رژیم غذایی قول میدم شیکمتون اب بشه !!! یه پیشنهاد مکملی هم بکنم ! الکارنتین بگیرید قبل تمرین هوازی 1 تا 2 گرم بخورید
قسمت اول به شدت تایید میشه !
چربی اولین جایی که Save !!! میشه شکمه ! و آخرین جایی که Loss میشه هم شکم !
البته هوازی متابولیسمو سریعتر میکنه . چاره فقط رژیم غذایی کم چربی و کم حجمه . که اونم سر درازی داره داستانش !
کالری دریافتی < کالری مصرفی = خطاب به شما : ببینم داروی خاصی مصرف میکنی اینطوری لاغر شدی ؟! :27:
ال کارنیتین ولی پیشنهاد نمیشه . تو موارد مشابه دیدم که اسهال و مشکلاتی از این دست فراهم کرده . حالا شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشن .
ولی خب کلا چربی سوزها رو پیشنهاد نمیکنم .
خودم به چربی سوز های طبیعی یا مبارزین با ذخیره چربی طبیعی ! بیشتر اعتقاد دارم .
مکانیزم چربی سوزهای از جمله فت برنر و هیدروکسی کات و ... رو هم که بررسی کنید متوجه میشید .

lahij_web
12-01-2011, 16:07
سلام
كه ميخواد عضله بزنه
...
تشكر

سلام .
یه آقا پسر با این وضعیت میتونن تو خونه یه 40 دیقه ای وقت بزارن و تمرین کنن . البته اصلا جای تمرین تو محیط ورزشی رو نمیگیره ولی خب ...
شما میتونید بعد از گرم کردن و حرکات کششی ( برای اینطور توصیه ها تاپیک رو از آخر به اول مرور کنید سوالات مشابه رو جواب دادنم ) شروع به تمرین برای عضلات مختلف کنی .
یه میله بارفیکس هم داشته باشی دیگه عالیه .
انواع شنا :
شنا سوئدی دست بازتر از عرض شانه
شنا سوئدی دست متوسط
شنا سوئدی دست جمع زیر بدن باشه به طوری که انگشت های شصت و اشاره دو دست به هم بچسبندو لوزی بسازند .
شنا در صورتی که دست ها روی مبل و پاها روی زمین
شنا در صورتی که دست ها روی زمین و پاها روی مبل
( این حرکات به قسمت های مختلف سینه سرشانه و پشت بازو فشار وارد می کنه ) میتونید در تعداد ست های 12 تایی به صورت 2 تا 3 دور انجام بدید ./
بارفیکس :
دست بازتر از عرض شانه
دست عرض شانه
دست جمع
دست عرض شانه مچ برعکس
( اینها هم بالای پشت پایین پشت و جلوبازو و ساعد رو تحت فشار میذارن )
در نهایت هم میتونید حرکات مربوط به پا که همون اسکوات با وزن بدن هست رو انجام بدید یا به صورت ایزومتریک :
10 تکرار نصفه بشینید بلافاصله 10 تکرار کامل

Shahab_H
14-01-2011, 13:31
ممنون از پاسختون:40:
3 روز در هفته میرم باشگاه که قبل تمرین 30 دقیقه تردمیل میرم آخر تمرینم 15 دقیقه الپتیکال!
چربی و فست فودم خیلی کم کردم ولی تاثیری رو شکم نمیذاره :41:

mahyar_bt
14-01-2011, 16:25
ممنون از پاسختون:40:
3 روز در هفته میرم باشگاه که قبل تمرین 30 دقیقه تردمیل میرم آخر تمرینم 15 دقیقه الپتیکال!
چربی و فست فودم خیلی کم کردم ولی تاثیری رو شکم نمیذاره :41:
تردمیل بنداز اخر تمرین یعین 30 دقیقه اخر تمرین که در حین تمرین ذخایر قند... بسوزونی و موقع تمرین هوازی بری تو فاز چربی سوزی
چربی نخوردن فست فود... تاثیر داره ولی نه به اون حد منظورم این هست که خیلی چیز هارو باید کنترل کنی قند مصرفی و از همه مهمتر مصرف کربو هیدرات
کالری مصرفی هم به نظر من اصلا مهم نیست تو رژیم مهم محدود کردن مصرف کربوهیدرات قند ها است و بالا بردن مصرف پروتئین

---------- Post added at 06:25 PM ---------- Previous post was at 06:24 PM ----------

قسمت اول به شدت تایید میشه !
چربی اولین جایی که Save !!! میشه شکمه ! و آخرین جایی که Loss میشه هم شکم !
البته هوازی متابولیسمو سریعتر میکنه . چاره فقط رژیم غذایی کم چربی و کم حجمه . که اونم سر درازی داره داستانش !
کالری دریافتی < کالری مصرفی = خطاب به شما : ببینم داروی خاصی مصرف میکنی اینطوری لاغر شدی ؟! :27:
ال کارنیتین ولی پیشنهاد نمیشه . تو موارد مشابه دیدم که اسهال و مشکلاتی از این دست فراهم کرده . حالا شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشن .
ولی خب کلا چربی سوزها رو پیشنهاد نمیکنم .
خودم به چربی سوز های طبیعی یا مبارزین با ذخیره چربی طبیعی ! بیشتر اعتقاد دارم .
مکانیزم چربی سوزهای از جمله فت برنر و هیدروکسی کات و ... رو هم که بررسی کنید متوجه میشید .
بله همه چربی سوز ها عوارض دارن اما توجه کنید الکارنتین امینو اسیدی هست که حتی در گوشت گاو هم موجود در مورد اسهال... در دوز های بالا این مشکل رخ میده وگرنه 2 3 گرم در روز....
موفق باشید

Ahmad_Lovely
02-02-2011, 15:25
با سلام
من تازه دارم میرم باشگاه و فعلا فقط به خاطر سرشونه هام دارم میرم آخه سر شونه هام خیلی کوچیکه و افتاده رو به جلو یعنی کلا سرشونه هام آویزونه. درخواستم از شما اینه که چه حرکت یا حرکاتی انجام بدم تا سرشونه هام هم بزرگ بشه و هم چارشونه. در ضمن چقدر واسه ی این کار طول میکشه؟ اگرم ممکنه بگید این افتاده گر شونه هام از چه عضله ای میتونه باشه .
قد 183، وزن 72 .
مرسی

lahij_web
05-02-2011, 00:26
با سلام
من تازه دارم میرم باشگاه و فعلا فقط به خاطر سرشونه هام دارم میرم آخه سر شونه هام خیلی کوچیکه و افتاده رو به جلو یعنی کلا سرشونه هام آویزونه. درخواستم از شما اینه که چه حرکت یا حرکاتی انجام بدم تا سرشونه هام هم بزرگ بشه و هم چارشونه. در ضمن چقدر واسه ی این کار طول میکشه؟ اگرم ممکنه بگید این افتاده گر شونه هام از چه عضله ای میتونه باشه .
قد 183، وزن 72 .
مرسی

yashgin128
12-02-2011, 23:20
سلام دوستان
امروز یه سورپرایز براتون اوردم
فیلم های اموزش ابتدایی و پیشرفته از یکی از معروف ترین های این رشته
ایشان کسی نیست جز Kevin Levrone
حتما دانلود کنید
در صورتی که از این پست استقبال شود بازهم فیلم های اموزشی گذاشته خواهد شد
با تشکر از Genzo Wakabayashi عزیز که زحمت مستقیم کردن لینک ها رو متقبل شدند

تصاویر Kevin Levrone

Ehsan PCbase
17-02-2011, 23:32
سلام
دوستان برنامه تمرینی دمبل در منزل برای افزایش وزن دارید ؟

lahij_web
18-02-2011, 02:10
سلام
دوستان برنامه تمرینی دمبل در منزل برای افزایش وزن دارید ؟

احسان جونـ تاپیکــ اینجا پیگیری میشه :

mahmoodtaker
18-02-2011, 18:09
با سلام و خسته نباشيد
ميخواستم بدونم بهترين حرکت يا حرکت هايي که باعث برآمده شدن(برجستگي) سر سينه ها ميشن چيه؟
اخه سينه هاي من تقريبا يه نمه صاف ميزنه!
عکس بدن بنده(قسمت مورد نظرم رو با قرمز مشخص کردم)
ممنون ميشم راهنماييم کنيد

Gam3r
05-03-2011, 17:18
برادرا ، از نظر پزشکی ، استفاده از دستگاه هایی که در بدنسازی هست میتونه بعدها معایبی رو در بدن و ... ایجاد کنه ؟

مثلا ، این عضله هایی که بالا میاد ، اگر بعدا که ورزش رو ول میکنند و سوخت و ساز بدن و همینطور تغذیه ی بدن میاد پایین ، امکانش هست که این عضلات بخوابه ؟

hamed malekpour
06-03-2011, 19:32
برادرا ، از نظر پزشکی ، استفاده از دستگاه هایی که در بدنسازی هست میتونه بعدها معایبی رو در بدن و ... ایجاد کنه ؟

مثلا ، این عضله هایی که بالا میاد ، اگر بعدا که ورزش رو ول میکنند و سوخت و ساز بدن و همینطور تغذیه ی بدن میاد پایین ، امکانش هست که این عضلات بخوابه ؟
می شه بیشتر توضیح بدهید یعنی بعد دوماه بدنسازی را ول کنیم بدنمان داغون می شه؟

Gam3r
06-03-2011, 19:34
یه چیزی توی همین مایه ها

حالا 2 ماه نه ، مثلا برای 10 سال ... 20 سال ... ورزش رو ول کنیم ( بعد از بر فرض 1 سال ورزش )

piroooz
06-03-2011, 19:44
دوستان بدنسازی با شنا مشکلی نداره ؟؟؟
یعنی یک روز در میان شنا و بدنسازی ...
بعد کسی که دارای اضافه وزن هست (در حد 6 الی 7 کیلو ) بهتر نیست اول وزنش را به حد طبیعی برسونه بعد استیل بدنش را توسط بدنسازی شکل بده ...

vanish
06-03-2011, 22:47
کسی راجع به این قرصهای LSP چیزی میدونه؟ عوارضش چیه؟

lahij_web
07-03-2011, 22:50
دوستان بدنسازی با شنا مشکلی نداره ؟؟؟
یعنی یک روز در میان شنا و بدنسازی ...
بعد کسی که دارای اضافه وزن هست (در حد 6 الی 7 کیلو ) بهتر نیست اول وزنش را به حد طبیعی برسونه بعد استیل بدنش را توسط بدنسازی شکل بده ...

نه دوست من . مشکلی نداره که هیچ فوق العاده هم نتیجه بخش در کالری سوزی و شکل گیری عضلات هست .
تو برنامه خودمم هست .
...
بحث های مربوطه تو این تاپیک دنبال میشه :

Essi69
23-03-2011, 15:59
سلام
من 73 کیلو وزن دارم با قد 175
بعد زیر شکم و پهلو زیاد دارم
خواستم بدونم با چه ورزشی زود از بین میرن

shahab_f
25-03-2011, 15:07
میخواستم بدونم آدم میتونه برنامه ی بدنسازیش رو خودش بنویسه؟ برای اینکار چه چیزایی رو باید رعایت کنه، یعنی روند یه برنامه هر ماه که عوض میشه چه شکلیه؟ مثلا هرماه تمرکز روی یه عضله است؟ یا ... ؟

lahij_web
29-03-2011, 09:09
عزیزان !
بازم یادآوری میکنم ! در این زمینه تاپیک زیر فعال هست :
سوالات و بحث هاتون رو اینجا پیگیری کنید :

babak_gww
01-04-2011, 23:20
از دوستان گلی که اطلاعات و تجربه در مورد چربی سوزی از طریق فعالیت ورزشی دارن ، ممنون میشم یه سر به این تاپیک بزنن ، شدیدا کمک لازمیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کد:

hamed malekpour
22-04-2011, 15:05
یه سوال من 20سالمه وحدود یه ماه شورع به بدنسازی کرده ام کدوم مکمل را برای افزایش وزن وماهیچه ها برام پیشنهاد می کنید وتا 180هزار تومان پول دارم من الان 67کیلو گرمم و178قدمه می خواهم وزنم تا 80کیلو گرم افزایش پیدا کنه؟

shahab_f
23-04-2011, 17:03
من یه مدت باشگاه که میرفتم سفیده تخم مرغ میخوردم. حالا به دلایلی یه دوماهی نمیتونم باشگاه برم، به تخم مرغ خوردن ادامه بدم؟ تغذیه رو باید چیکار کرد تو این مدت؟

MHARM
01-06-2011, 08:34
سلام خدمت تمام دوستان و ورزشكاران عزيز
من تازه تو اين سايت عضو شدم و چند تا سوال داشتم:
مي خوام انشا الله از هفته آينده بدنسازي رو شروع كنم.من 30 سالمه.قد:175،و وزن:73 كيلو گرم هستم.
چون كارمند هستم امكلن اينكه بتونم رژيم غذايي خيلي مناسبي در طول روز داشته باشم برام 100 در صد ممكن نيست.
مي خواستم بپرسم من براي عضلاني شدن سريع تر و افزايش حجم عضله ها از چه مكملي استفاده كنم بهتره. هزينش مهم نيست برام

kolman1375
01-06-2011, 16:42
با سلام
من 15 سالمه و باشگاه بدنسازی می رم.آیا باشگاه برای رشد قد مضر هست یا نه؟

hamed malekpour
05-06-2011, 09:49
با سلام
فکر نکنم برای قد تاثیر داشته باشه.

FOURTH RETURN
06-06-2011, 12:31
کراتین سرطان خون میاره؟

---------- Post added at 01:31 PM ---------- Previous post was at 01:29 PM ----------

با سلام

بهتره تمرینهای کششی زیاد انجام بدی

MehranVB
06-06-2011, 19:05
کراتین سرطان خون میاره؟
فکر کنم تا چند تا وقت دیگه میگن کراتین ایدز میاره!!!
نه عزیزم، این تفکر بعضی از افراد بی سواده برای اینکه شما رو از ورزش کردن و حسادت از خوش هیکلی دور نگه میدارن!!

fariborz_1
06-06-2011, 19:09
تو مولتی ویتامین ها نظرتون درباره ی این چیه ؟
ژریاتریک فارماتون

MehranVB
06-06-2011, 22:05
تو مولتی ویتامین ها نظرتون درباره ی این چیه ؟
ژریاتریک فارماتون

مارک خیلی خوبیه، ولی طبق پرس و جویی که قبلاً داشتم Sunlife مناسبترین مارک مولتی هست.

depot
06-06-2011, 22:18
سمت مولتی ویتامین فارماتون رنید که همش چینی شده اگر برتوان هزینه مهم نیست اپتی من خیلی خوبه !
در رابطه با کراتین هم اگر اشغال توش ریخته باشن سرطان اور هم هست .

fariborz_1
07-06-2011, 15:16
سمت مولتی ویتامین فارماتون رنید که همش چینی شده اگر برتوان هزینه مهم نیست اپتی من خیلی خوبه !
در رابطه با کراتین هم اگر اشغال توش ریخته باشن سرطان اور هم هست .

چه دلیلی واسه حرفتون دارین ؟
فارماتون مال کدوم کشوره ؟

MehranVB
07-06-2011, 17:28
چه دلیلی واسه حرفتون دارین ؟
فارماتون مال کدوم کشوره ؟

آلمانیست و به اندازه کافی معتبره!

fariborz_1
07-06-2011, 18:54
مارک خیلی خوبیه، ولی طبق پرس و جویی که قبلاً داشتم Sunlife مناسبترین مارک مولتی هست.

این مولتی ویتامینی که مناسبترینه سایتی داره ؟
یا جایی که بشه دربارش خوند ؟

depot
07-06-2011, 19:31
شما لان یه سر به سایت های حرفه ای بدنسازی بزن میبینی که همه ورزشکارا ازش ناراضی هستن چون همش چینی شده تو داروخانه های کشور ! .......... شما نگفتی مولتی ویتامین رو برای مصرف روزانه میخوای یا ورزشی ؟؟؟؟؟

fariborz_1
07-06-2011, 19:51
شما لان یه سر به سایت های حرفه ای بدنسازی بزن میبینی که همه ورزشکارا ازش ناراضی هستن چون همش چینی شده تو داروخانه های کشور ! .......... شما نگفتی مولتی ویتامین رو برای مصرف روزانه میخوای یا ورزشی ؟؟؟؟؟

من بدن سازی میرم و هر روز صبح یکی میندازم بالا

depot
07-06-2011, 22:24
پس همون طور که گفتم اگر بودجه مهم نیست اپتی من بخر .... به قیمت 57 هزار تومن اصلش !

minizoro
07-06-2011, 23:01
سلام دوستان
من چند تا سوال درباره تناسب اندام دارم که میخاستم راهنمایی کنید اگه جای مناسب نیست لطفا آدرس تاپیک مرتبط رو بدید ممنون
1- من میخام شیکمم بره کاملا تو و سینه هام بیاد جلو
2- تا حدی که میشه بازو و اینام داشته باشم ولی زیاد مهم نیستن اونا واسم بیشتر شکم نداشتن مهمه
3-پول باشگاه رفتن ندارم و اگه میشه تمریناتی بگین که آدم تو خونه انجام بده چه میدونم با دنبل خریدنی چیزی
4- اگه قرار باشه برم باشگاه چه حرکات و وسایلی مناسبه؟
وزن: 82 کیلو / قد 179 کیلو / بدنم هم درشت و استخونیه ... :دی ممنون دوستان

Sayam
07-06-2011, 23:50
من میخام شیکمم بره کاملا تو
بهترین / بی هزینه ترین حرکت برای این امر = دراز نشست

چه میدونم با دنبل خریدنی چیزی
تاکید میکنم این کار رو نکنید... مخصوصا اگر تا به حال بدنسازی کار نکرید ، حتما باید زیر نظر مربی باشید

اگه قرار باشه برم باشگاه چه حرکات و وسایلی مناسبه؟
پرس سینه + دراز نشست + سوئدی؛ با توجه به خواسته هات اولویت هات اینا باشند و حرکات درجه 2 تون سایر حرکات

fariborz_1
08-06-2011, 06:16
پس همون طور که گفتم اگر بودجه مهم نیست اپتی من بخر .... به قیمت 57 هزار تومن اصلش !

من فارماتون رو 45 خریدم خب یه چند تومن بالاتره این ولی
سایتی یا جایی هست که بشه درباره ی این مولتی ویتامین خوند ؟

minizoro
09-06-2011, 00:15
بهترین / بی هزینه ترین حرکت برای این امر = دراز نشست

تاکید میکنم این کار رو نکنید... مخصوصا اگر تا به حال بدنسازی کار نکرید ، حتما باید زیر نظر مربی باشید

پرس سینه + دراز نشست + سوئدی؛ با توجه به خواسته هات اولویت هات اینا باشند و حرکات درجه 2 تون سایر حرکات

مرسی
بدون دستگاه واسه سینه چی پیشنهاد میکنید؟ سوئدی چیه راستی؟ شنو چی موثره؟

pajavand2
10-06-2011, 16:35
سلام به همگی
من بسکتبال کار میکنم
تمرینهای مناسب شوت مثل اینکه پشت بازو هستش
من یه چند تا تمرین مناسب پشت بازو میخوام
ممنون...

Sayam
10-06-2011, 19:25
استفاده از دستگاه پرس سینه و هالتر در حرکات سینه بهترین تاثیر رو داره ، بدون دستگاه نظر خاصی ندارم و فک نمی کنم حرکت چندان موثری به این منظور باشه...
+
سوئدی شبیه به شناست

Sayam
12-06-2011, 21:26
سلام به همگی
من بسکتبال کار میکنم
تمرینهای مناسب شوت مثل اینکه پشت بازو هستش
من یه چند تا تمرین مناسب پشت بازو میخوام
ممنون...

ببین عزیز من، فقط که نمیشه تمرینات پشت بازو رو انجام بدی... اصلا تمرکز بر روی فقط یک یا معدودی حرکت در ورزش بدنسازی اشتباهه . باید سایر تمرینها رو هم انجام بدی منتها روی حرکات پشت بازو و کتف حساب بیشتری باز کنی...
من پیشنهاد میکنم برو یک باشگاه مناسب البته زیر نظر یک مربی مناسب و به ایشون بگو که رشته ی اصلیم بسکتباله ، خودش میدونه چه حرکاتی لازمه.

موفق باشی.. :46:

hamed malekpour
12-06-2011, 22:05
کمک دچار بی انگیزگی شده ام چی کار کنم....

Sayam
12-06-2011, 22:29

اینجا جاش نبود ها! :31:
این تاپیک در مورد بدنسازیه...

Mohammad
12-06-2011, 23:00
منظورتون چیه ؟ بی انگیزگی تویه بدنسازی ؟!

hamed malekpour
14-06-2011, 11:04
آره دیگه دچاربیانگیزگیتو بدنسازیشده ام چیکارکنم دست وپام دیگه به دمبل نمیچسبند؟

Mohammad
14-06-2011, 11:08
خب راهش اینه که یه مدتی به کل از بدنسازی دور باشید !حتی طرف باشگاه هم نرید ! چه وقت تمرین می کنید ؟
همیشه بعد از یه مدت طولانی استراحت مطلق لازمه .

hamed malekpour
18-06-2011, 12:31
یه سوال برای کسی که می خواهد تازه به بدنسازی رو بیاره مثل پسر خاله ام می خواهد بدونه که برای شروع از چه مکملی یا قرصی استفاده کنه که ضرر نداشته باشه و وزنش هم زیاد بشه ؟

Mohammad
18-06-2011, 12:39
برای شروع توصیه نمیشه با مکمل شروع کرد ! حداقل می بایست یک ماه فعالیت کنن و بعد در این مورد تصمیم بگیرن . اینکه استعداد بدنش در چه حد ؟ آیا واقعا به مکمل و حجم نیاز داره ؟ آیا واقعا می خواد دنبال کنه این رشته رو ؟ صرف استفاده از مکمل نمی تونه تضمین کننده ی چیزی باشه . اگه قرار مکملی استفاده بشه می بایست برنامه ی تمرینی و غذایی مناسبی هم در کنارش باشه تا بیشترین سود و کمترین ضرر رو داشته باشه .

darkdream2012
18-06-2011, 12:48
من از داروخانه ویتامین های:منیزیم,سدیم,زینک,کلسیم خریدم برای افزایش قد اما دوز مصرفشو نمیدونم. میشه کمک کنید؟

17 سال(مذکر)

sAeEd_kHaAn
25-06-2011, 11:19
اولین پستم تو این تاپیک :31: ( تازه پیداش کردم اخه )
من خودم تا قبل از ورود به بدنسازی چیزی حدود 60 کیلو بودم وقتی شروع کردم خیلی انگیزم بالا بود بعد از 6 ماه حتی 1 قرص ویتامین هم نخوردم فقط غدا میخوردم وزنم شد 68 تا اون موقع یه دوره رفتم شدم 78 تا :31: الان هم دور رو بر 84 تا هستم
کساییو میبینم که هنوز شروع به باشگاه رفتن نکردن اول مکمل گرفتن اماده این اشتباه وقتی کسی برای اولین با میره باشگاه با هدف اضافه وزن باید چند ماه بدون مکمل کار کنه تا اصطلاحا بدنش تشنه بشه بعد یه دوره برداره که جواب بگیره در غیر اینصورت اگه از روز اول بخواد مکمل بخوره پولشو دور ریخته این تجربه خودم بعد از 2 سال بدنسازی منظم هستش حالا وقت کنم یه عکس از قبل از بدنسازی و الانم میزارم :31:

greena
26-06-2011, 16:29
سلام ودرود ...............

لطفا چند سایت خوب و مفید برای کلیات و اصول مهم بدنسازی معرفی کنید...........که بنامه هم توش داشته باشه.......

از دوستان با تجربه اینجا هم میخوام یه برنامه با مشخصات زیر بدن...............

- در حد امکان سبک اما رو به سخت شدن
- براسه 3 روز در هفته ساعت 7 عصر به بعد
- کار پایکم
- کار رو سینه و شکم و پشت وجلو بازوبیشتر باشه .........

ممنون

befermatooo
26-06-2011, 17:39
یادش بخیر

هر وقت راه می رفتم تو خیابون ، از پشت شبیه به آرنولد بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . بچه میگفتن شبیه ممدشونی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمیدونم سر قضیه چی بود که جوگیر شده بودم برم باشگاه :دی

خلاصه همون روز رفتیم کراتین و پروتئین و قرص خریدیم با برو بچ . چند روز اول که اشتیاقم فوق العاده بود .

همیشه لباس گشاد ( سایز آقای خوردبین ) تنم بود و فکر میکردم همه دارن از بدنم لذت می برن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روزی چند وعده کراتین و پروتئین با شیر ! حالم داشت بهم میخورد از مزه هرچی پروتئین . البته با طعم کاکائو بود .

1 ماه گذشت و باید می رفتم شهریه رو پرداخت میکردم و البته با 5 تومن از ماه قبل که نداده بودم . گفتم کی میده این همه پولو :دی

دیگه نرفتم و اون پیراهن گشادمو بوسیدم و گذاشتم کنار .

نتیجه اخلاقی :

1 - دم نمیکنی ، بلکه آینه هست که دم کرده و آرنولد نشونت میده .
2 - این چیزا کار نمیشه و آینده ای نداره ، فقط و فقط استیلت رو بهم میزنی .
3 - هر کی رفت اون باشگاه مربوطه ، 5000 تومن بدهکاری منم بپردازه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

greena
29-06-2011, 15:52
سلام ودرود دوباره...............

لطفا چند سایت خوب و مفید برای کلیات و اصول مهم بدنسازی معرفی کنید...........که بنامه هم توش داشته باشه.......

از دوستان با تجربه اینجا هم میخوام یه برنامه با مشخصات زیر بدن...............

- در حد امکان سبک اما رو به سخت شدن
- براسه 3 روز در هفته ساعت 7 عصر به بعد
- کار پایکم
- کار رو سینه و شکم و پشت وجلو بازوبیشتر باشه .........

ممنون

Mohammad
29-06-2011, 19:09
دوستان عزیز ، برای مطرح کردن سوالات پیرامون بدنسازی از تاپیک موجود در انجمن ورزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید .