PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Life Is Strange

brain
01-02-2015, 18:02
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازی Life Is Strange یک بازی اپیزودیک در 5 اپیزود مجزا، یک بازی داستان محور و در سبک زیبای ماجراجویی است که استودیو Dontnod Entertainment آن را ساخته و اولین اپیزود آن چند روزی است توسط کمپانی Square Enix برای PC, Mac, PS3, PS4, X360 و XOne منتشر شده است. داستان بازی در منطقه ای بنامArcadia Bay و در شهر Oregon اتفاق می افتد و راجع دختری است بنام ماکسین کالفیلد، دانش آموزی در رشته عکاسی که به تازگی پی به قدرت ماواریی خود برده است که بوسیله آن می تواند در هر لحظه بین زمان های گذشته، حال و آینده سفر کند. او با نجات دادن دوست قدیمی خود Chole به دنبال هم کلاسی خود که به طور ناگهانی ناپدید شده است می گردند.
گیم پلی بازی در سبک تعاملی و مانند بازی هایی چون Heavy Rain و Walking Dead می باشد و هم چنین تصمیم های شما در طول بازی به مانند بازی های اخیر شرکت TallTale در روند شکل گیری ماجرا تاثیر گذار است که پایان های متفاوتی را رقم خواهد زد. گرافیک بازی هم در نوع خود واقعا زیبا و چشم گیر است و بمانند نقاشی های دستی می ماند. این بازی به نوعی تلفیقی از بازی هایی مثل Heavy Rain، Walking Dead و Gone Home می باشد و تجربه کردن آن بی لذت نخواهد بود.

سیستم مورد نیاز بازی:

حداقل نیاز:

Processor: Dual Core 2.0GHz or equivalent
Memory: 2 GB RAM
Graphics: ATI or NVidia card w/ 512 MB RAM (not recommended for Intel HD Graphics cards)
DirectX: Version 9.0
Hard Drive: 3 GB available space

پیشنهادی:

Processor: Dual Core 3.0GHz or equivalent
Memory: 2 GB RAM
Graphics: ATI or NVidia card w/ 1024 MB RAM (NVIDIA GeForce GTX 260 or ATI HD 4890)
DirectX: Version 9.0
Hard Drive: 3 GB available space

نقد ها و امتیازات:

4.5/5 "life is strange has me hooked" - HardcoreGamer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
"You should play this" - KOTAKU ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
“Genuine, well-written characters i can't wait to see more of.” - IGN

و نقد کوین در گیمزپات 7.0 :

THE GOOD

Story and setting capture the essence of early adulthood
Social tensions make for meaningful choices
Natural voice acting

THE BAD

Rewind mechanic diminishes story's impact

تصاویر بازی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تریلر بازی :
watch?v=AURVxvIZrmU
لانچ تریلر بازی :
watch?v=YznXuKwJtMg

vahidgame
01-02-2015, 20:16
همین الان تمومش کردم
با توجه به اینکه بازی اپیزودیه نباید توقع داشته باشید طولانی باشه ولی نسبت به بازی های دیگه اپیزودی اونو طولانی تر دیدم یعنی شاید به خاطر این بود که توی بازی زیاد جاهای مختلف رو گشتم
برای کسانی که می خوان بازیو شروع کنن این نکته رو باید بگم که توی بازی یه سری عکس های مخفی هست که اگه اونا رو بگیرید اچیومنت یا تروفی می گیرید و از این عکسا تقریبا باید 10 تایی باشن

بازی به نظرم خیلی خوبه
یعنی در حد اون زمانیه که تازه The Walking Dead منتشر شده بود منو سورپرایز کرد و از اون چیزی که انتظار داشتم بهتر بود به طوری که دیروز نیم ساعت و امروز هم تقریبا 2-3 ساعت پشت سر هم براش وقت گذاشتم تا تموم بشه و از اول تا آخر به خاطر نوع بازی و داستانش جذبم کرد
مثل همین The Walking Dead بیشتر بازی متکی به روایت داستان و همین طور انتخاب هاست و موقع شروع بازی هم به این اشاره میشه
ولی نکته جالب بازی اینه که بعد از یه انتخاب حساس می تونید از قابلیت Rewind استفاده کنید یعنی زمان رو به عقب ببرید و یه انتخاب دیگه رو داشته باشید یعنی توی یه صحنه بازی من سه بار این زمان رو به حالت قبلش بردم ولی باز شک داشتم که تصمیم درسته یا نه!

توی بازی یه سری کارای اختیاری هست و مثلا می تونید یه سری نامه ها و نوشته رو بخونید و همین طور صحبت کردن با یه سری افراد که لازم نیست ولی پیشنهاد می کنم تموم جزئیات بازی رو ببینید
در مورد قسمت پازل که بازی های ماجرایی دارن اون چنان توی بازی ندیدم و مثل The Walking Dead از این لحاظ بازی ساده ست
کلا بازی سبکش همون Graphic adventure هست که بازی های Telltale Games معمولا دارن و گیم پلی از لحاظ کلی به همون شکله

در کل نمیگم بازی شاهکار بود ولی به شدت یه بازی ماجرایی دلچسب بود و دقیقا در حد همون میانگین امتیاز 8 هست که الان تقریبا توی همه پلتفرم ها داره
اپیزود بعدی هم توی ماه مارس منتشر میشه و یعنی دیگه حداکثر تا دو ماه دیگه میاد و برام جالبه داستان به کدوم سمت می خواد بره
بازی پتانسیل اینو داره که جزو ماجرایی های برتر سال قرار بگیره و حالا باید دید در 4 تا اپیزود بعدی چه سرنوشتی پیدا می کنه

brain
08-02-2015, 01:29
منم الان تمومش کردم. 2 ساعته تموم شد که به نظرم کمی کوتاه بود اما در کل شروع داستان خیلی خوبی داشت و معرفی این قابلیت rewind هم جالب بود.
نسبت به بازی های اپیزودیک دیگه مثله walking dead، به نظرم تقریبا هم رده اوناست، به علاوه اینکه قابلیت جالب rewind رو هم داره.
با آرت استایل، طراحی کاراکترها و ui بازی خیلی حال کردم...از این نظر از walking dead و... خیلی قوی تر بود...کلا اینکه حال و هوای هنری داشت برام خیلی جالب بود.
داستانش هم در نوع خودش جالب بود، ولی صحنه های next episodeش فقط یه صحنه بود...یکم عجیب بود که چرا فقط یه صحنه نشون دادن...
در کل خوشم اومد و رفت در لیست انتظار برای اپیزود های بعدی.. تا میتونن بهتره از این بازی های اپیزودیک بسازن چون حس و حالش باحاله :n12:

Arrowtic
08-02-2015, 06:59
منم دیشب تموم شد .
قسمت قشنگی شد و در کل خیلی خوب بود . به نظرم در کل به پای چیزی مثل TWD نمی رسید ولی با توجه به قسمت اول بودنش خیلی خوب کار کرده بودن + از تم هنریش نمیشه گذشت .
بر خلاف خیلی ها که دیدم ، کلا با سبک اپیزودیک خیلی حال می کنم(به طور کلی بازی هایی که بیشتر تمرکزشون رو داستان و کاراکتراست) و این بازیم یه نمونه زیبا از این سبک بود .
ببینیم در ادامه چی میشه .

Arrowtic
13-03-2015, 14:08
امروز بالاخره وقت کردم تا در آرامش بازی کنم بعد مدت ها . Save قبلیو پاک کردم و این بار با دقت بالا(در حد وقتی که Gone Home میزدم) بازی کردمش و باید بگم که ارزش و کیفیت بازی چند برابر شد . به شدت پیشنهاد میکنم برای بیشترین لذت ، تک تک موارد محیط رو بررسی کنید . به تک تک آهنگا گوش کنید(چه ساندترک هایی داشت جدی !) و خلاصه حواستون صد در صد رو بازی باشه . برای اچیومنت و امثال این نمیگم ، واسه فهمیدن و درک ارزش بازی و وقتی که سرش گذاشته شده میگم اینو . اینطوری بازی بشه ، اون مشکل کوتاه بودن هم رفع میشه و آدم خوب میره توی فضای بازی . من کلی وقت رو همون اول بازی که هدفون رو گوش Max بود ، توی راهروی اصلی مدرسه صرف کردم و تک تک افرادو نگاه کردم و تک تک کاغذای روی در و دیوار رو خوندم .
به همون اندازه که سر داستان و کاراکترا وقت گذاشتن ، رو چیزای جانبی و کوچیک هم کار کردن . بخش بزرگی از داستان و شخصیتا رو خود پلیر باید به دست بیاره .
این دفعه که بازی کردم ، بهترین هدستم رو اوردم و با بالاترین صدا یه ضرب نشستم پای بازی ، بدون این که یه بار حواسم پرت بشه . شاید 3 برابر قبل حال داد !
پ.ن : دو آهنگ بازی بودن که خیلی به دل میشستن ، گفتم اسمشونو بگم . آهنگای To All of You و Obstacles بودن از Syd Matters که اولی رو همون اول بازی با هدفون گوش دادیم و دومی هم توی اتاق . این To All of You به خصوص توی فضای بازی خیلی عالی بود و کلا از همون اول حس هنری بالاش رو القا کرد .
خلاصه اینکه سر این سری میتونم بگم جز بهترین اپیزودی هایی بوده که زدم . با توجه به اینکه یه قسمت اومده نمیشه فعلا با بقیه بازی ها مقایسه کرد(به خصوص که TWD و TWAU هر کدوم چند اپیزود محشر داشتن تا حالا ، به خصوص قسمت 3 و 5 TWAU که دنیایی بودن واسه خودشون) . کلا با وجود مشابه بودن ژانر ، در میشه گفت همه ی زمینه های دیگه با بازی های TTG فرق داره و به نظرم بهتره با یه دید دیگه به بازی نگاه بشه .

Arrowtic
14-03-2015, 18:16
تاریخ اپیزود دوم چند دقیقه پیش مشخص شد : 24 مارچ .
درضمن گفتن که برای فصل دوم هم ایده دارن که البته عملی شدنش بستگی به موفقیت و استقبال از 4 قسمت باقی مونده داره .

vahidgame
14-03-2015, 23:20
امروز بالاخره وقت کردم تا در آرامش بازی کنم بعد مدت ها . Save قبلیو پاک کردم و این بار با دقت بالا(در حد وقتی که Gone Home میزدم) بازی کردمش و باید بگم که ارزش و کیفیت بازی چند برابر شد . به شدت پیشنهاد میکنم برای بیشترین لذت ، تک تک موارد محیط رو بررسی کنید . به تک تک آهنگا گوش کنید(چه ساندترک هایی داشت جدی !) و خلاصه حواستون صد در صد رو بازی باشه . برای اچیومنت و امثال این نمیگم ، واسه فهمیدن و درک ارزش بازی و وقتی که سرش گذاشته شده میگم اینو . اینطوری بازی بشه ، اون مشکل کوتاه بودن هم رفع میشه و آدم خوب میره توی فضای بازی . من کلی وقت رو همون اول بازی که هدفون رو گوش Max بود ، توی راهروی اصلی مدرسه صرف کردم و تک تک افرادو نگاه کردم و تک تک کاغذای روی در و دیوار رو خوندم .
به همون اندازه که سر داستان و کاراکترا وقت گذاشتن ، رو چیزای جانبی و کوچیک هم کار کردن . بخش بزرگی از داستان و شخصیتا رو خود پلیر باید به دست بیاره .
این دفعه که بازی کردم ، بهترین هدستم رو اوردم و با بالاترین صدا یه ضرب نشستم پای بازی ، بدون این که یه بار حواسم پرت بشه . شاید 3 برابر قبل حال داد !
پ.ن : دو آهنگ بازی بودن که خیلی به دل میشستن ، گفتم اسمشونو بگم . آهنگای To All of You و Obstacles بودن از Syd Matters که اولی رو همون اول بازی با هدفون گوش دادیم و دومی هم توی اتاق . این To All of You به خصوص توی فضای بازی خیلی عالی بود و کلا از همون اول حس هنری بالاش رو القا کرد .
خلاصه اینکه سر این سری میتونم بگم جز بهترین اپیزودی هایی بوده که زدم . با توجه به اینکه یه قسمت اومده نمیشه فعلا با بقیه بازی ها مقایسه کرد(به خصوص که TWD و TWAU هر کدوم چند اپیزود محشر داشتن تا حالا ، به خصوص قسمت 3 و 5 TWAU که دنیایی بودن واسه خودشون) . کلا با وجود مشابه بودن ژانر ، در میشه گفت همه ی زمینه های دیگه با بازی های TTG فرق داره و به نظرم بهتره با یه دید دیگه به بازی نگاه بشه .
آره روی جزئیات بازی هم خوب کار کردن
من همون دفعه اول که رفتم سعی کردم با همه افراد صحبت کنم و بیشتر جزئیات بازیو ببینم
یه سری موارد هستن که اصلا می تونه کسی متوجه نشه و جزو داستان اصلی نیستن
مثلا همین عکس های اختیاری که گرفته میشه و اچیومنت یا تروفی هم میدن
با این حال من دفعه اول همه اچیومنت ها رو نگرفتم و فک کنم سه چهار تا باقی موند که همه شون هم مربوط به یه سری عکس اختیاریه که باید کشف کرد و توی بازی گرفت
حالا شاید به خاطر همین یه بار دیگه تمومش کردم
کلا همون طور که توی پست قبلی گفتم از اون بازی های اپیزودی با پتانسیل بالاست و با این گیم پلی خاص می تونه یه چیز جدیدی رو ارائه کنه

اپیزود بعدی هم خوب موقعی میاد و توی عید اونو بازی می کنیم
جالبه هر چند وقت یکبار یه اپیزود از این بازی های اپیزودی میاد که البته بیشتر مربوط به TTG هستن
یه جوری انگار مثل قضیه سریال شده که هی باید منتظر اپیزودهای بعدی باشی ولی خب فرقش توی بازی اینه که بین اپیزودها چند ماه فاصله ست
من خودم کلا توی همه سریال ها فقط یه سریال رو دنبال می کنم ولی برعکس برای این بازی ها اکثرشون رو دنبال می کنم :دی

Arrowtic
25-03-2015, 13:02
با وجود اینکه قسمت سوم GoT هم اومده ، الآن که وقت داشتم اینو اول زدم !(در این حد باحاله یعنی !)
خیلی خوب بود ، نه در حد قسمت قبلی و یه سری مشکلات خیلی اعصاب خرد کن داشت :
1 . یه سری دیالوگا که کاملا از قبل تعیین شدن ، اون انسجام رو اصلا ندارن .
مثالش صحبت با مادر Chloe ، بار اول بهم گفت چرا ماریجوانا کشیدید ، بعدش بهم گفت میدونم واس تو نبود ، بعد دوباره گفت با مهمون کردن Chloe به غذا میخوای واسه ماریجوانایی که کشیدی عذرخواهی کنی ؟! . بالاخره معلوم نشد فازش چیه !
یه مثال بارزتر هم آخرین بخش . این Kate هر دیالوگ نظرش عوض میشد ! میگفت باشه باهات میام ، دقیقا دیالوگ بعدی میگفت که میخوام خودکشی کنم .
2 . کار صداگذاری و VO ها(به جز بعضیاشون) هنوز فاصله داره تا به حد کارای TTG برسه .
3 . یه سری جاها رو الکی Puzzle کرده بودن که به بازی یه گیم پلی داده باشن . اون پیدا کردن Bonfire چی بود آخه ؟! 1 ساعت داشتم دنبال 5 تا بطری میگشتم !
قسمت دوم در کل کار قشنگی بود ، به صورت کلی به پای قسمت اول نمیرسید ، ولی از نظر چپتر هاش ، بهترین چپتر دو اپیزود رو داشت(چپتری که میتونم بگم اگه بهترین نباشه ، جز بهترین ها هست توی کل بازیای اپیزودی ، از جمله بازی های TTG)
چپتر آخر بی نظیر بود . کل بازی عادت کرده بودم به این قدرت تغییر زمانم ، و فکر میکردم که میتونم همه چیو درست کنم با برگردوندن زمان ، ولی یهویی قسمت آخر دیدیم که قدرتمون بر اثر استفاده زیاد از کار افتاد و فقط یه بار میتونستیم بازیش کنیم ، و همین یه بار تعیین کننده زندگی یا مرگ یه نفر بود . واقعا شانس اوردم که باهاش خوب رفتار کرده بودم و تک تک کارای جزئی رو انجام داده بودم . قلبم ولی تا لحظه ای که نجاتش بدم ، اومد تو دهنم !
بازی خوب داره پیش میره ، ولی یه سری ایرادات آماتورانه نشون میدن که هنوز تجربه سازنده ها کمه که بتونن به اون انسجام کاری شرکتی مثل TTG برسن . اما در یه زمینه خیلی مهم از TTG همین الآنشم جلو زده : تاثیر انتخابا تو داستان .
در طول بازی اشارات زیادی به قسمتای قبل داشتیم و تاثیرشونو در رفتار ها میدیدیم و به کوچکترین مسائل هم دقت شده بود (پاک کردن فحش های دم در اتاق Kate ، کمک کردن به Alyssa ، و ...) . کار هایی مثل خوندن نامه ها ، دیدن عکسای تو اتاقا و خلاصه همه این کارای جزئی خودشونو به خوبی نشون دادن . به خصوص :
چپتر آخر کلا در همین رابطه بود . تک تک کارایی که در حق Kate کردیم به درد میخوردن . البته تا جایی که میدونم اگه بهش هیچ کمکی هم نکرده بودیم ، بازم میشد نجاتش داد ، اما به شدت کار سختیه اونطوری . من همیشه(به جز یه مورد) جوری رفتار کرده بودم که خوشش بیاد و واسه همین کارم سخت نبود تو نجات دادنش و جوابای راحتی اومد واسم . اگه کمک نکرده باشید اما سوالا خیلی سخت تر میشن .

پ.ن : مثل قسمت قبلی آهنگ ها بازم بی نظیر بودن و معلومه روشون خیلی فکر شده بود .

vahidgame
25-03-2015, 13:22
امتیازای این اپیزود هم تقریبا شببه اپیزود قبلی بودن:

DarkZero - 9.0
GamesVillage.it - 8.7
Hobby Consolas - 8.6
Vandal Online - 8.3
Gamestyle - 8.0
TheSixthAxis - 8.0
God is a Geek - 8.0
Metro GameCentral - 8.0
Meristation - 7.8
Game Informer - 6.5

حتما به زودی اونو میرم
ولی وقت نشد اپیزود اول رو برای بار دوم برم
کلا بازی های اپیزودی همه با هم میان و الان برای من بوردرلندز توی اولویت قرار داره

Gregar
04-04-2015, 23:59
با وجود اینکه قسمت سوم GoT هم اومده ، الآن که وقت داشتم اینو اول زدم !(در این حد باحاله یعنی !)
خیلی خوب بود ، نه در حد قسمت قبلی و یه سری مشکلات خیلی اعصاب خرد کن داشت :
1 . یه سری دیالوگا که کاملا از قبل تعیین شدن ، اون انسجام رو اصلا ندارن .
مثالش صحبت با مادر Chloe ، بار اول بهم گفت چرا ماریجوانا کشیدید ، بعدش بهم گفت میدونم واس تو نبود ، بعد دوباره گفت با مهمون کردن Chloe به غذا میخوای واسه ماریجوانایی که کشیدی عذرخواهی کنی ؟! . بالاخره معلوم نشد فازش چیه !
یه مثال بارزتر هم آخرین بخش . این Kate هر دیالوگ نظرش عوض میشد ! میگفت باشه باهات میام ، دقیقا دیالوگ بعدی میگفت که میخوام خودکشی کنم .
2 . کار صداگذاری و VO ها(به جز بعضیاشون) هنوز فاصله داره تا به حد کارای TTG برسه .
3 . یه سری جاها رو الکی Puzzle کرده بودن که به بازی یه گیم پلی داده باشن . اون پیدا کردن Bonfire چی بود آخه ؟! 1 ساعت داشتم دنبال 5 تا بطری میگشتم !
قسمت دوم در کل کار قشنگی بود ، به صورت کلی به پای قسمت اول نمیرسید ، ولی از نظر چپتر هاش ، بهترین چپتر دو اپیزود رو داشت(چپتری که میتونم بگم اگه بهترین نباشه ، جز بهترین ها هست توی کل بازیای اپیزودی ، از جمله بازی های TTG)
چپتر آخر بی نظیر بود . کل بازی عادت کرده بودم به این قدرت تغییر زمانم ، و فکر میکردم که میتونم همه چیو درست کنم با برگردوندن زمان ، ولی یهویی قسمت آخر دیدیم که قدرتمون بر اثر استفاده زیاد از کار افتاد و فقط یه بار میتونستیم بازیش کنیم ، و همین یه بار تعیین کننده زندگی یا مرگ یه نفر بود . واقعا شانس اوردم که باهاش خوب رفتار کرده بودم و تک تک کارای جزئی رو انجام داده بودم . قلبم ولی تا لحظه ای که نجاتش بدم ، اومد تو دهنم !
بازی خوب داره پیش میره ، ولی یه سری ایرادات آماتورانه نشون میدن که هنوز تجربه سازنده ها کمه که بتونن به اون انسجام کاری شرکتی مثل TTG برسن . اما در یه زمینه خیلی مهم از TTG همین الآنشم جلو زده : تاثیر انتخابا تو داستان .
در طول بازی اشارات زیادی به قسمتای قبل داشتیم و تاثیرشونو در رفتار ها میدیدیم و به کوچکترین مسائل هم دقت شده بود (پاک کردن فحش های دم در اتاق Kate ، کمک کردن به Alyssa ، و ...) . کار هایی مثل خوندن نامه ها ، دیدن عکسای تو اتاقا و خلاصه همه این کارای جزئی خودشونو به خوبی نشون دادن . به خصوص :
چپتر آخر کلا در همین رابطه بود . تک تک کارایی که در حق Kate کردیم به درد میخوردن . البته تا جایی که میدونم اگه بهش هیچ کمکی هم نکرده بودیم ، بازم میشد نجاتش داد ، اما به شدت کار سختیه اونطوری . من همیشه(به جز یه مورد) جوری رفتار کرده بودم که خوشش بیاد و واسه همین کارم سخت نبود تو نجات دادنش و جوابای راحتی اومد واسم . اگه کمک نکرده باشید اما سوالا خیلی سخت تر میشن .

پ.ن : مثل قسمت قبلی آهنگ ها بازم بی نظیر بودن و معلومه روشون خیلی فکر شده بود .

من همه جا با منطق خواستم پیش ببرم ولی متاسفانه منجر به خودکشیش شد . موقعی که دیوید جلوش رو گرفته بود ازش عکس گرفتم به جای اینکه دخالت کنم تا به جای مدرک ازش استفاده کنم که توی اکادمی دوربین کار نذارن . بهش گفتم پیش پلیس نره چون یه وقت بلایی سرش نیاد . از اخر همش رو زد تو سرم و خودش رو انداخت پایین . ولی تا اخرش داشت راضی میشد نپره که انتخاب اخر گند زد و خودش رو پرت کرد . ولی به نظرم بهترین سکانس همین بود که مرد . اخرش خیلی قشنگ تموم شد حالا نمیدونم اگه نجاتش بدی چطوری میشه . متاسفانه توی جلسه بازخواست هم نمیشد کسی رو مقصر بدونی . معلمش که زیاد نمیشه بهش شک کرد . اون nathan هم اگه لوش بدی کاسه کوزه ها سر خودت میشکنه . میمونه دیوید پدر خونه کلوئی که شاید توی مرگش مقصر باشه اما فقط زیاده روی کرد و کار خلافی انجام نداده که لوش بدی .
ولی صحنه جالبش اینجا بود که این همه این دختر رو مسخره کردن و تا خودکشی بردنش و بعد از مرگش یادبودش رو که نشون داد روش نوشته بودن همیشه در قلب مایی . همونطور که میگن ادم بعد از مرگ تازه عزیز میشه .

Arrowtic
25-05-2015, 19:21
قسمت سوم رو هم بالاخره وقت کردم بازی کنم .
به نظرم خیلی خوب بود . اون دیالوگای ضعیف که گاها میبینیم رو نداشت و تمرکزش رو شخصیتا بیشتر بود ، با اینکه تو سه چهارم اولش داستان چندان جلو نرفت ، ولی جاش وقت خوبی رو به کاراکترا و احساساتشون اختصاص دادن .
اون کارای عجیب غریب گیم پلی بازم توش بود ، ولی خوب اصلا به شدت و بدی قسمت قبل نبود و دیگه خبری از پیدا کردن بطری نبود !
من اون Dare رو قبول کردم !(کلا الآن دوست دارم Max بیشتر با Chloe باشه تا Warren . اولا Warren رو دوست داشتم ، ولی تو قسمت دوم که اون اولش میشه دید که Warren داره Stalk میکنه ، ازش بدم اومد)
به سگه آسیب نزدم ، اون پول رو هم بر نداشتم .
انتخابا به بزرگی دو قسمت دیگه نبودن ، ولی خوب بازم در کل جالب بودن .
That ending thou : دی
شما صفحه گوشی Chloe عکس کی روش بود ؟ واسه من ریچل :(
کلا دو بار مخالفت کردم با Chloe ! یه بار که به Kate جواب دادم ، یه بار هم نذاشتم پول برداره . سر همین ریچل رو ترجیح میده به مکس ! انگار نه انگار دو بار جونشو نجات دادم !

Gregar
25-05-2015, 21:43
من هنوز این قسمت رو نرفتم اما یه سوال داشتم Arrowtic جان . تو که اون دختره (محض احتیاط واسه کسایی که بازی رو نرفتن نمیگم اسمش رو) رو نجات داده بودی تاثیر زیادی تو این قسمت داشت ؟ چون واقعا اتفاق بزرگی بود .

Arrowtic
25-05-2015, 22:10
من هنوز این قسمت رو نرفتم اما یه سوال داشتم Arrowtic جان . تو که اون دختره (محض احتیاط واسه کسایی که بازی رو نرفتن نمیگم اسمش رو) رو نجات داده بودی تاثیر زیادی تو این قسمت داشت ؟ چون واقعا اتفاق بزرگی بود .
از نظر داستانی نه ، ولی از نظر صحبتای کاراکترا و رابطشون با مکس آره و خیلی بهش در طول بازی اشاره شد . با توجه به SMS ها ممکنه در قسمتای بعد تاثیرش بیشتر هم بشه .

saeedblack
30-05-2015, 12:37
قسمت 3 رو تموم کردم.فقط میتونم بگم فوق العاده بود مخصوصا آخرش.

M A S T 3 R
02-06-2015, 21:26
اپیزود یک رو تموم کردم،در کل باید بگم که واقعا عالی بود،دنیای دیگه کلا داشت و کاملا شمارو درون خودش غرق میکنه.توجه به جزئیات نکته ای هست که من در هر بازی بشدت ازش لذت میبرم که تو این بازی عالی روش کار شده،همین نکته رو من بعضی از نظرات رو در مورد بازی میخوندم باعث شده بود برای بعضی ها خسته کننده باشه که به هیچ وجه برای من نبود و تقریبا هرچیزی رو در بازی وجود داشت میخوندم که همین نکته به ظاهر کوچیک باعث میشه لذت بازی چند برابر بشه.
همین نکته بالا هم یکی از فرق های اساسی ـش با بازی های telltale هست و بیشتر از این که روی خط داستانی متمرکز باشه،روی جزئیات و شخصیت ها و مخصوصا شخصیت اصلی(مکس) متمرکزه.
موسیقی هم نقش خیلی پرنگی رو تو بازی داره و واقعا در این مورد،فراتر از عالی هست این بازی.
در کل خیلی لذت بردم .
+
اسم دولوپر بازی رو که دیدم یکمی تعجب کردم،بازی قبلی و اولشون Remember Me بوده که واقعا بازی خیلی بدی بود(با اینکه ایده خوبی داشت) ولی مثل اینکه راه ـشون رو پیدا کردن.

Mr_100_dolari
12-06-2015, 00:08
سلام

اپیزود یک بازی رو تموم کردم اصلا انگاری داری یه سریال رو می بینی خیلی داستان خوب و شخصیت پردازی عالی داره البته به نسبت بازی Remember Me خیلی آسونتره ...

تا اینجای بازی که هر چی گناه بود گردن گرفتم و رایطه مکس و وارن رو هم سعی کردم خوب جلو ببرم :دی

فقط نمیدونم این بازی نقش آفرینی هم هست یا نه چون تو خیلی مواقع با اینکه یه سوال رو میتونی چند جور جواب بدی اما باز هر تصمیمی میگیری روند بازی تغییری نمیکنه ...

امشب اپیزود دو رو تموم میکنم ...

اینم چند تا اسکرین شات از داخل بازی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Arrowtic
31-07-2015, 15:34
عجب اپیزودی بود این اپیزود چهارم .
برخلاف امتیازا ، به نظر من بدون شک بهترین اپیزود بازی بود .
اون جریانات اون یکی دنیا عالی تموم شد و خیلی احساسی و زیبا کار شدن . زیباترین جاهاشم اون حرفای Chloe قبل از درخواست مرگ(و اگه قبول میکردید ، حرفاش بعد قبول کردن) بودن ، به اضافه بخشی که Max گذاشت ویلیام بمیره و گریش گرفت .
داستان زمان خودمونم که به نتیجه رسید در نهایت . سرنوشت ریچل رو فهمیدیم و بالاخره مشخص شد که چه کسایی پشت این قتل ها بودن . در اون آخر انتظار نداشتم که جفرسون عامل اصلی باشه و نیتن در اصل دستیارش بوده باشه .
بهترین تیکه ی این بخش داستان به نظرم عکس العمل Chloe به پیدا کردن جسد ریچل بود . واقعا بی نظیر !
چه پایان عالی هم داشت . واقعا آیا Chloe مرد ؟! فکر نکنم قدرت Max بتونه تا اون حد کار کنه که این مرگ رو عوض کنه ! مگر اینکه برگرده به یکی از عکسا(احتمالا عکسی که با Warren گرفت) و دوباره تاریخ رو دستکاری کنه .

این بازی یک سری بخش ها داره که تا جون دارم تو ذهنم میمونن . قسمت های قبلی هر کدوم یکی داشتن ، اما این قسمت پر بود از لحظات محشر .

امیدوارم که فصل 2 هم تایید شه . خیلی حیفه اگه جدی فقط یه قسمت مونده باشه !(اگرچه که گفتن اگه فصل 2 ساخته بشه داستان جدیدی شروع میشه با کاراکترای جدید)

ویرایش : Foreshadowing یعنی این :

omidshsh
09-08-2015, 14:11
just WOW:n02:
عجب بازی قشنگی ساختند لعنتی ها......
چقدر احساسی ساختن تا حالا نشده بود اینقدر با احساس بازی رو دنبال کنم

تو کل روند بازی هر کاری که بفع دوستیم با kate بود رو انجام دادم ولی موقع خودکشیش توی اون 2 تا سوال اخر گند زدم ظاهرا به جای مادر باید میزدم خواهر یا پدر و اون آیه رو هم اشتباهی زدم و شد آنچه نباید میشد ولی قسمت 5 که اومد و تموم کردم حتما این تکه رو از اول میرم ببینم چه اثری میذاره روی باقی بازی بعد خودکشی هم انداختم گردن جفرسون که امروز فهمیدم چه کار خوبی کردم!!!
رابطم با وارن هم سعی نکردم خیلی خوب پیش ببرم یه جوریه این وارن خوشم نمیاد ازش:n02:
با ویکتوریا هم نهایت دشمنی ام رو انجام دادم ولی آخر سیزن 4 دلم براش سوخت ولی هرچی خواستم بهش هشدار بدم که پیش ناتان پرسکات نره قبول نکرد و دری وری بهم گفت:n02: (کسی تونست متقاعدش کنه؟؟)
اون پول رو هم دزدیدم از مدرسه و جالبیش اینجاست که به فرانک هم ندادم
جالبیش این بود بعد از چند بار تکرار کردن فهمیدم چجوری مخ فرانک رو بزنم که هم اطلاعات بده راجع به راچل، هم پول رو نخواد و هم تفنگشو بده!!
مشتاقانه منتظرم بیام مرخصی بعدی سربازیم و چپتر 5 رو ادامه بدم

ولی خودمونیم همه مردیم آخرش اون از کیت اون از راچل فعلا هم که کلویی و سوپرماکسی

joyful
20-08-2015, 10:56
دوستان این بازی کلا چند اپیزود هست؟
ایا همه اپیزود ها عرضه شده؟
شرمنده اخه تازه میخام شروع کنم؟

brain
20-08-2015, 11:22
دوستان این بازی کلا چند اپیزود هست؟
ایا همه اپیزود ها عرضه شده؟
شرمنده اخه تازه میخام شروع کنم؟
بازی 5 اپیزوده که این فصل اولشه. ممکنه فصل دوم رو هم بسازن.
تا الان هم 4 اپیزود اومده که اپیزود بعدی تقریبا 20-24م سپتامبر میاد (1 ماهه دیگه).

masoudtr
24-08-2015, 15:05
بازی را برای کامپیوتر میخوام بگیرم
الان چهار اپیزودش مجزاست یا به هم متصل؟
چند تا دی وی دی هست؟
و ایا با گرافیک 5450 یک گیگ روان میشه بازیش کرد یا نه اصلا نمیشه بازی کرد؟

brain
25-08-2015, 09:54
بازی را برای کامپیوتر میخوام بگیرم
الان چهار اپیزودش مجزاست یا به هم متصل؟
چند تا دی وی دی هست؟
و ایا با گرافیک 5450 یک گیگ روان میشه بازیش کرد یا نه اصلا نمیشه بازی کرد؟

هم این 4 اپیزود رو تک تک جدا میشه گرفت، هم 4 تاش به هم متصل که دومی بهتره. لینکش رو براتون پخ کردم.
کل این 4 تا روهم 7.3 گیگه.
بله با گرافیک شما هم اجرا میشه ولی روان بودنشو نمیدونم، ولی گرافیک پیشنهادی خودشون اینه : ATI HD 4890

omidshsh
03-10-2015, 06:01
اپیزود 5 نیومد؟؟

brain
03-10-2015, 23:19
اپیزود 5 نیومد؟؟
17 روز دیگه یعنی 20 اکتبر میاد

Arrowtic
22-10-2015, 14:28
یک پایان بی نظیر برای یک بازی بی نظیر .
عجب اپیزودی و عجب پایانی . شخصا نمیتونستم اپیزود پایانی بهتری رو تصور کنم ! نقد ها هم واقعا همون Polarized (اسم اپیزود!) بودن . یک سری سایتا نمرات پایین دادن(مثل 6.5 که IGN داد) و یک سری هم نمرات بسیار بالا .
این قسمت به نظر من تونست سرتر از پایان فصل اول بازی TWD عمل کنه و از نظر احساسی حتی از اون هم سرتر بود .
ایرادی که به بازی های این سبک گرفته میشه ، به این قسمت هم وارد بود :
میشه گفت انتخابای 4 قسمت قبل بی نتیجه بودن و پایان به یک انتخاب نهایی منتهی شد . یعنی یا اصلا هیچ کدوم اونا در نهایت اتفاق نیفتادن ، یا اینکه به هر حال همه مردن !
اما من خودم با این انتقاد موافق نیستم ، دلیلش هم :
همون حرف Chloe در پایان . اینکه همه ی اتفاقات ، صرف نظر از نتیجه واقعی بودن و چیزهایی بودن که واقعا اتفاق افتادن ، اگرچه که در نهایت تغییر پیدا کردن . اما خب Max همه ی اون اتفاقا رو دید و باهاشون زندگی کرد و شاید بقیه هم یادشون نباشه ، اما اون ها هم در این اتفاقات سهیم بودن و پایان بازی از واقعیت داشتنشون اصلا کم نمیکنه .
درضمن من خودم در پایان شهر رو نجات دادم و Chloe رو فدا کردم .
در کل این بازی جز بازی های خیلی خوب امسال بود و به شدت امیدوارم فصل دوم(اگرچه که گفتن داستان و کاراکترا فرق دارن) هم ساخته بشه . آفرین باید گفت به سازنده های برای ساختن چنین داستان و کاراکترایی و تواناییشون در القای احساس های مختلف که بارها در قسمت های مختلف دیدیم و سرانجام تو قسمت 5 هم به اوج خودش رسید . قسمتی که پر بود از صحنه های به یاد ماندنی و باعث شد بازی کاملا در ذهن ثبت بشه .

Trivia : این قسمت تقریبا همزمان با تاریخ حضور پروفسور براون و مارتی (فیلم Back to the future II) عرضه شد !

m2stech
09-11-2015, 14:44
Season 2 بازی هم تایید شد.

omidshsh
25-12-2015, 13:51
اولین بازی عمرم که باعث شد اشک از چشمام جاری بشه!
منم شهرو نجات دادم

ilililililiili
24-01-2016, 17:52
یک سوال: چطور میتونم بازی رو با زیرنویس فارسی بازی کنم؟

bax_021
26-01-2016, 20:05
چند ساعت گیم پلی داره ؟؟