PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل قطع شدن ای دی اس ال هر 15 دقیقه

hamid1002
18-01-2015, 19:40
با سلام
دوستان من به تازگی مودم خودمو عوض کردم و یک مدل مودم دو انتنه تی پی لینک مدل TD-W8961N گرفتم اما گاهی اوقات هر یه ربع بیست دقیقه کلا چراغ ای دی اس ال خاموش میشه و بعداز چند لحظه شروع به چشمک زدن میکنه و وصل میشه با مودم قبلی خودم تست کردم خطم مشکلی نداشت و هیچ قطع و وصلی در این مودم نداشت به توصیه دوستان گفتند احتمالا از firmware مودم هستش و اونو اپدیتش کنم ولی در تنظیمات مودم که میرم غیر از یک پیغام خطار هیچ گزینه ای دیگه برای اپدیت وجود نداره لطفا راهنمایی کنید که اولا مشکل قطع شدن با اپدیت firmware حل میشه و دوم اینکه چجوری میتونم با این پیغام خطا اپدیتش کنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر فراوان

supermax15
18-01-2015, 19:45
برای اپدیت حتما باید از طریق کامپیوتر باشه

از اینجا فریم ور رو دانلود کن و اپدیت کن

hamid1002
19-01-2015, 19:20
دوستان کسی میدونه وقتی با مودم وایرلس مثصل هستم چرا سرعت اینترنت پایین و همچنین دانلود با این مودم در حدود 25 تا 30 هستش و خیلی هم کم و زیاد میشه تا 80 90 میره ولی دوباره پایین میاد ولی وقتی با مودم دیگه بوسیله کابل LAN متصل میکنم سرعت دانلود روی 150 تا 160 میشه مشکل از مودم وایرلسه یا کلا با وایرلس انتظار بیشتری نباید داشت

با تشکر

hamid1002
19-01-2015, 19:23
برای اپدیت حتما باید از طریق کامپیوتر باشه

از اینجا فریم ور رو دانلود کن و اپدیت کن

ممنون دوست عزیز
دیروز مودمو یه بار ریست کردم و با این فریمور اپدیتش کردم و به درستی اپدیت شد ولی دوباره امروز که نگاه میکنم همون ارور اول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو میده میدونید چرا اینجوری میشه؟

hamid1002
20-01-2015, 14:42
کسی نیست جواب بده ........ لطفاااااااا

supermax15
20-01-2015, 15:39
قبل از هر کاری مودمت رو ب تنظیمات پیشفرض برگردون حتما ی سوراخ پشت مودم هست نگه دار یا میتونی توی تنظیماتش هم reset default setting رو برنی تا پیشفرض بشه
این اروره میگه واسه اپدیت اجازه میده فقط باید با سیم باشه یعنی باید از طریق lan اپدیت بشه
بعد از دریافت فریم ور باید اون رو از حالت zip خارج کنی بعد اپ کنی
قبل از اپدیت هم برنامه های در حال اجرایی ک ب اینترنت نیازدارن ببندید

sh93
20-01-2015, 16:16
دوستان کسی میدونه وقتی با مودم وایرلس مثصل هستم چرا سرعت اینترنت پایین و همچنین دانلود با این مودم در حدود 25 تا 30 هستش و خیلی هم کم و زیاد میشه تا 80 90 میره ولی دوباره پایین میاد ولی وقتی با مودم دیگه بوسیله کابل LAN متصل میکنم سرعت دانلود روی 150 تا 160 میشه مشکل از مودم وایرلسه یا کلا با وایرلس انتظار بیشتری نباید داشت

با تشکر

با مودم دیگه ای تست کردید؟؟
من این مشکل رو داشتم به این اونور زنگ زدم اما آخر مشکل از لپ تاپم بود. لنووو
کارت شبکه وایرلسم رو آپدیتش رو برگردوندم به یک ورژن قبلش و الان درسته.
اول با یه مودم دیگه تست کن بعد هم این کاری که گفتم :)

hamid1002
21-01-2015, 07:01
این مودم کلا ای دی اس ال رو قطع میکنه و چراغش میپره انگار سیم تلفنو ازش جداش کنم
با گوشی هم وصل میشم گاها قطع میشه
این امکان هست گوشی یا لپ تاپ باعث قطع شدن ای دی اس ال بشه؟
شما هم کلا چراغ ای دی اس ال قطع میشد؟ومجدد وصل میشد؟

romena777
21-01-2015, 09:41
با سلام
دوستان من به تازگی مودم خودمو عوض کردم و یک مدل مودم دو انتنه تی پی لینک مدل TD-W8961N گرفتم اما گاهی اوقات هر یه ربع بیست دقیقه کلا چراغ ای دی اس ال خاموش میشه و بعداز چند لحظه شروع به چشمک زدن میکنه و وصل میشه با مودم قبلی خودم تست کردم خطم مشکلی نداشت و هیچ قطع و وصلی در این مودم نداشت به توصیه دوستان گفتند احتمالا از firmware مودم هستش و اونو اپدیتش کنم ولی در تنظیمات مودم که میرم غیر از یک پیغام خطار هیچ گزینه ای دیگه برای اپدیت وجود نداره لطفا راهنمایی کنید که اولا مشکل قطع شدن با اپدیت firmware حل میشه و دوم اینکه چجوری میتونم با این پیغام خطا اپدیتش کنم

با تشکر فراوان

دوست عزیز اول راهنمایی آپدیت را مطالعه می کردید به این مشکل نمی خوردید.

1- استفاده از اینترنت اکسپلورر
2- اتصال کابل برای آپدیت (استفاده از وایرلس باعث خرابی در کار خواهد شد)
3- بعد از آپدیت باید مودم را ریست فکتوری نمایید. (از داخل خود مودم)

توجه: حتما سریال دستگاه و ورژن دستگاه را با فایل چک کنید.
نکته: حتما آپدیت را از خود سایت اصلی تهیه نمایید.
نکته: فعالا پیشنهاد نمی کنم آپدیت کنید چون آپدیت جدید باگ دارد.

romena777
21-01-2015, 09:42
با سلام

با تشکر فراوان

دوست عزیز اول راهنمایی آپدیت را مطالعه می کردید به این مشکل نمی خوردید.

1- استفاده از اینترنت اکسپلورر
2- اتصال کابل برای آپدیت (استفاده از وایرلس باعث خرابی در کار خواهد شد)
3- بعد از آپدیت باید مودم را ریست فکتوری نمایید. (از داخل خود مودم)

توجه: حتما سریال دستگاه و ورژن دستگاه را با فایل چک کنید.
نکته: حتما آپدیت را از خود سایت اصلی تهیه نمایید.
نکته: فعالا پیشنهاد نمی کنم آپدیت کنید چون آپدیت جدید باگ دارد.

romena777
21-01-2015, 09:48
این مودم کلا ای دی اس ال رو قطع میکنه و چراغش میپره انگار سیم تلفنو ازش جداش کنم

این مشکل به خاطر ISP های شرکت و یا مخابرات است با پشتیبانی تماس بگیرید.

قبل از تماس:

1- خط تلفن خود را چک کنید.
2- اسپلیت خود را چک کنید.
3- ببینید روی خط نویز هست یا نه؟ (اسپیلیت را بردارید بعد ببینید نویز دارید یا نه) اگر دارید همچی درست است به مدت زمانی که چراغ ADSL قطع می شود صبر کنید
4- خط تلفن خود را چک کنید.
5- اتصالات مودم و کامپیوتر را چک کنید.

اگر همچی درست بود با پشتیبانی شرکت یا مخابرات تماس بگیرید و موضوع را اعلام کنید.

romena777
21-01-2015, 09:48

این مشکل به خاطر ISP های شرکت و یا مخابرات است با پشتیبانی تماس بگیرید.

قبل از تماس:

1- خط تلفن خود را چک کنید.
2- اسپلیت خود را چک کنید.
3- ببینید روی خط نویز هست یا نه؟ (اسپیلیت را بردارید بعد ببینید نویز دارید یا نه) اگر دارید همچی درست است به مدت زمانی که چراغ ADSL قطع می شود صبر کنید
4- خط تلفن خود را چک کنید.
5- اتصالات مودم و کامپیوتر را چک کنید.

اگر همچی درست بود با پشتیبانی شرکت یا مخابرات تماس بگیرید و موضوع را اعلام کنید.

hamid1002
22-01-2015, 15:57
ممنون دوست عزیز
اگه خط مشکل داشته باشه یا ای اس پی دارای اختلال و مشکل باشه چرا با مودم غیر وایرلس (tp-link 8811) متصل هستم حتی یه مرتبه هم قطعی و افت سرعت ندارم
مودم وایرلس از این مودم ضعیف تر است؟ این مودم که انتخاب کردم به سفارش خوده نمایندگی tp-link بود که دارای پوشش و انتن دهی قوی است TD-8961N

وچرا بعداز هر بار ریست کردن و اپدیت کردن ارور [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو میده از ابتدا قبل از اینکه firmware رو اپدیت کنم و مودمو کانفیگ کنم همین ارور رو داشت یعنی از اپدیت من نبود اما الان هم بعداز اپدیت بعداز دو سه مرتبه قطع و وصل شدن این ارور میاد

باتشکر

mmf66
22-01-2015, 16:07
مود مودم رو رو حالتهای مختلف مثل g.dmt adsl2 adsl2+ تست کن ببین فرقی میکنه یا نه شاید روی g.dmt بهتر کار کنه

masooumi
22-01-2015, 16:46
شما مودم وایرلسی که خریدید را ببرید جای دیگه تست کنید. احتمال خرابی مودم هم وجود داره

romena777
22-01-2015, 22:40
ممنون دوست عزیز
اگه خط مشکل داشته باشه یا ای اس پی دارای اختلال و مشکل باشه چرا با مودم غیر وایرلس (tp-link 8811) متصل هستم حتی یه مرتبه هم قطعی و افت سرعت ندارم
مودم وایرلس از این مودم ضعیف تر است؟ این مودم که انتخاب کردم به سفارش خوده نمایندگی tp-link بود که دارای پوشش و انتن دهی قوی است TD-8961N

وچرا بعداز هر بار ریست کردن و اپدیت کردن ارور [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو میده از ابتدا قبل از اینکه firmware رو اپدیت کنم و مودمو کانفیگ کنم همین ارور رو داشت یعنی از اپدیت من نبود اما الان هم بعداز اپدیت بعداز دو سه مرتبه قطع و وصل شدن این ارور میاد

باتشکر

دوست عزیز فعلا تنها موردی که به ذهن من می رسه: مودم وایرلس شما دچار مشکل است اگر دارای گارانتی می باشد آن را به گارانتی ببرید.

hamid1002
24-01-2015, 21:47
مود مودم رو رو حالتهای مختلف مثل g.dmt adsl2 adsl2+ تست کن ببین فرقی میکنه یا نه شاید روی g.dmt بهتر کار کنه

میشه بگین دقیقا توی کدوم گزینه از تنظیمات مودم هستش همچین چیزیو پیدا نکردم

ممنونن

adel.shaker10
28-01-2015, 13:52
حتما از یک اسپلیتر استفاده کن

hamid1002
07-02-2015, 21:43
با سلام
من مودم رو فرستادم شرکت و یه مودم دیگه نو برام فرستادن اما باز هم با این مودم همین مشکل رو دارم و کاری که انجام دادم این بود مودمو به طور مستقیم به اول خط تلفن وصل کردم ( اتصالات داخلی قطع بود و بدون نویزگیر) مودم مرتب کار میکرد و بعد از این به همون ابتدای خط اسپلیتر و تلفن رو هم وصل کردم که با کمال تعجب هر 5 تا 6 دقیقه یه بار چراغ ای دی اس ال میپره و قطع میشه و بعد از چند ثانیه مجدد وصل میشه و وقتی تلفن رو از اسپلیتر قطع میکنم ( مودم به اسپلتر وصله بدون تلفن ) مودم قطعی ی نداره و مرتب کار میکنه نویز گیر رو هم دو تا یکی از مودم قبلی و یکی هم اسپلیتر همین مودم جدید تست کردم فرقی نکرد به نظر شما چرا تلفن رو وصل میکنم مودم قطع میکنه و مشکل چیه ؟ کسی راه حلی براش سراغ داره؟

با تشکر فراوان

adel.shaker10
08-02-2015, 08:56
احتمالا تلفنتون قدیمی هستش و جریان زیادی از خط تلفن میکشد

hamid1002
08-02-2015, 13:33
بر عکس این خط تلفن رو نهایتش 4 ساله که تو این خونه هستیم کشیدیم
امروز هم با پشتیبانی شرکت تماس گرفتم و مخابران فیوز خطمو عوض کرد
قطعی کمترشده ولی رفع نشده

کسی میدونه از تنظیمات مودم گزینه های مربوط به g.dmt adsl2 adsl2+ کجا هستند نتونستم پیداشون کنم

با تشکر

shkz
10-02-2015, 09:46
سلام
جدیداً وقتی آسانسور حرکت میکنه بعد از چند ثانیه ADSL من قطع میشه. کسی راه حلی میدونه؟
ممنون.

supermax15
10-02-2015, 12:03
سلام
جدیداً وقتی آسانسور حرکت میکنه بعد از چند ثانیه ADSL من قطع میشه. کسی راه حلی میدونه؟
ممنون.
آز اسانسور استفاده نکنید

shkz
10-02-2015, 15:22
سلام مجدد.
خوشبختانه مشکل من حل شد. حالا توضیح میدم شاید به درد دیگران هم بخوره.
یکی از دوستان گفته بود که این بخاطر تغییرات ولتاژه مودم هست که بخاطر کار آسانسور ایجاد میشه. بنظر من خیلی منطقی نبود چون آداپتور مودم از 100 تا 240 ولت می تونست تغییرات رو قبول کنه و مسلماً آسانسور اینقدر تاثیر گذار نبود. خلاصه رفتم سراغ سیم کشی ساختمون و داخل جعبه تقسیم سیمهای تلفن که تو حیاط قرار داشت(ساختمون ما 4 طبقه ست با 5 خط تلفن) دیدم برقکار محترم ترانس(آداپتور) آیفون ساختمونو اونجا قرار داده و جالب اینجا بود که برق اونو از یکی از فازهای آسانسور گرفته بود(آسانسور 3 فازه با کنتور مجزا) اون تغییر ولتاژ بعلت کار آسانسور روی اون ترانس اثر میذاشت و در اثر این تغییرات و حوزه مغناطیسی ایجاد شده روی خطوط تلفن نویز میافتاد و نهایت میشد قطعی ای دی اس ال. اون ترانسو جاشو منتقل کردم به محل دیگه دور از خطوط تلفن و خوشبختانه تا الان دیگه قطعی نداشتم.

djbehnam73
10-02-2015, 15:53
سلام مجدد.
خوشبختانه مشکل من حل شد. حالا توضیح میدم شاید به درد دیگران هم بخوره.
یکی از دوستان گفته بود که این بخاطر تغییرات ولتاژه مودم هست که بخاطر کار آسانسور ایجاد میشه. بنظر من خیلی منطقی نبود چون آداپتور مودم از 100 تا 240 ولت می تونست تغییرات رو قبول کنه و مسلماً آسانسور اینقدر تاثیر گذار نبود. خلاصه رفتم سراغ سیم کشی ساختمون و داخل جعبه تقسیم سیمهای تلفن که تو حیاط قرار داشت(ساختمون ما 4 طبقه ست با 5 خط تلفن) دیدم برقکار محترم ترانس(آداپتور) آیفون ساختمونو اونجا قرار داده و جالب اینجا بود که برق اونو از یکی از فازهای آسانسور گرفته بود(آسانسور 3 فازه با کنتور مجزا) اون تغییر ولتاژ بعلت کار آسانسور روی اون ترانس اثر میذاشت و در اثر این تغییرات و حوزه مغناطیسی ایجاد شده روی خطوط تلفن نویز میافتاد و نهایت میشد قطعی ای دی اس ال. اون ترانسو جاشو منتقل کردم به محل دیگه دور از خطوط تلفن و خوشبختانه تا الان دیگه قطعی نداشتم.
بله درسته
یعنی انقدر نویزش شدید بوده که به طور کل اینترنت رو قطع می کرده و باید بگم که به مودمت هم خیلی فشار می اورده