PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرعت شاتر در عکاسی استدیویی

riyazi85
13-01-2015, 00:26
با سلام
چند وقتیه دارم بصورت نسبتا تخصصی عکاسی استدیویی انجام میدم
یک سوال از بزرگان این رشته داشتم
همانطور که میدونید برای اینکه دوربین با نور فلاش نورپردازی ست بشه سرعت شاتر تقریبا باید تو رنج 100 تا 160 صدم باشه تا فرصت کامل برای نوردهی سنسر باشه. درسته؟
حالا سوالم اینه: اگه میخواسته باشیم از جسمی که حرکتش زیادتره مثلا جسمی در حال پرتاب عکس بگیریم مجبوریم از سرعت شاتر بالا استفاده کنیم تا جسم و فریز کنیم.
اما اگه از 160 سرعت شاتر و بیشتر کنیم زمان نوردهی سنسر کم میشه و عکس سیاه میوفته اگرم با همون 160 عکس بگیریم یک مقدار کشیدگی و تارشدگی در عکس بوجود میاد
باید چیکار کنم؟؟؟؟!!

Переклад не
21-01-2015, 12:05
من بزرگ این رشته نیستم اما کاری که خودم به شخصه انجام دادم بالابردن ایروز در دوربین های حرفه مثله کنن 5d mark 2 , 3 و یا استفاده از لنز سریع که دیافراگم باز مثله 2.8 دارن
موفق باشید

Mohammad Hosseyn
24-08-2016, 14:42
با سلام
چند وقتیه دارم بصورت نسبتا تخصصی عکاسی استدیویی انجام میدم
یک سوال از بزرگان این رشته داشتم
همانطور که میدونید برای اینکه دوربین با نور فلاش نورپردازی ست بشه سرعت شاتر تقریبا باید تو رنج 100 تا 160 صدم باشه تا فرصت کامل برای نوردهی سنسر باشه. درسته؟
حالا سوالم اینه: اگه میخواسته باشیم از جسمی که حرکتش زیادتره مثلا جسمی در حال پرتاب عکس بگیریم مجبوریم از سرعت شاتر بالا استفاده کنیم تا جسم و فریز کنیم.
اما اگه از 160 سرعت شاتر و بیشتر کنیم زمان نوردهی سنسر کم میشه و عکس سیاه میوفته اگرم با همون 160 عکس بگیریم یک مقدار کشیدگی و تارشدگی در عکس بوجود میاد
باید چیکار کنم؟؟؟؟!!
دیافراگم رو باز میکنید. اساسا تنظیم نور فلاش با دیافراگم صورت میگیره و شاتر ابزاری برای تنظیم ورودی نور طبیعی محیط هست. اگر دوربین و فلاش کیفیت خوبی داشته باشه افزایش سرعت اتر تاثیر چندانی روی نور عکس نمیذاره.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk