PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل فارسی در ادیتور

pazahr
08-09-2006, 11:34
با سلام و عرض خسته نباشید.
من با دلفی 7 روی یه پروژه کار می کنم که متن پیغام هاش (messagebox) فارسي هستن.
همه چي درست و روبراه بود تا اينكه تصميم به عوض كردن لي اوت صفحه كليدم كردمچون تازه ويندوز نصب كردم.
مي دونيد كه صفحه كليد فارسي ويندوز مشكلش اينه كه حرف ژ و پ سر جاشون نيستن.
من يه برنامه نصب كردم كه اصلاحات رو انجام داد اما مشكل جديدي برام پيش اومد.
توي محيط اديتور دلفي متن هاي پيام هاي فارسي بهم ريخته نشون داده ميشه.
فارسي ويندوز رو از نصب درآوردم و دوباره نصب كردم اما مشكل حل نشد.
دلفي رو هم از نصب درآوردم و دوباره نصب كردم اما درست نشد.
به نظرتون مشكل چيه؟ چطور حلش كنم ؟

Admiral
08-09-2006, 11:53
سلام

برای Non-Unicode Programs زبان فارسی رو انتخاب کردین ؟

hp1361
08-09-2006, 12:04
سلام

منم اين مشكل رو داشتم . دقيقا همين مشكل.
دو راه داري
1- با اين مشكل كنار بيايي ( درستكه در اديتور دلفي حروف اجق وجقن اما در زمان اجرا اين مشكل نيست )
2- فارسي سازي كه براي كي بردت اجرا كردي رو برداري (البته اگه مال شما بشه - البته براي من زماني اين مشكل پيش ميامد كه چند تا فونت رو نصب مي كردم . براي همين بي خيال اون شدم - )

pazahr
08-09-2006, 12:41
سلام.
خیلی ممنون که جواب دادید.
1 - بله - نان یونیکد فارسی هست . حواسم به این مساله بوده.
2 - بله . دقیقا . یعنی درزمان اجرا مشکلی ندارم. اما متاسفانه اون برنامه آن اینستال نداره. موندم چطوری حذفش کنم.
به نظرم از ویندوزه نه دلفی ؟! چون وقتی دوباره دلفی رو نصب کردم همون جوری بود.
میشه از طریق پروپرتی که روی ادیتور میگیریم . تب دیسپلی . فونت رو عوض کرد و درست بشه ؟ چطوری فونت توی این لیست اضافه کنم.؟

Mahmood_N
08-09-2006, 14:11
سلام

به نظرم از ویندوزه نه دلفی ؟! چون وقتی دوباره دلفی رو نصب کردم همون جوری بود.
میشه از طریق پروپرتی که روی ادیتور میگیریم . تب دیسپلی . فونت رو عوض کرد و درست بشه ؟ چطوری فونت توی این لیست اضافه کنم.؟
نه از دلفی نیست ...
برای من هم این مشکل پیش اومده بود ...
يه راهش اينه كه باید ویندوز رو عوض کنید ( بهترين و مطمئن ترين راه ) و توجه كنيد كه اگه زبان فارسي رو در موقع نصب ويندوز نصب كنيد بهتره ( خود سي دي ويندوز اين امكان رو بهتون مي ده ) و سعي كنيد كه برنامه هاي ديگه اي براي كيبرد نصب نكنيد چون خود ويندوز كيبرد استاندارد ويندوز شما رو نصب مي كنه ...
راه ديگه هم اينه كه در قسمت Regional Language ( توی کنترل پنل ) ، تیک مربوط به زبان فارسی رو بردارید و فارسی رو حذف کنید و دوباره تیک رو بزنید و دوباره فارسی رو نصب کنید ...
احتمالا اون برنامه ای که شما برای کیبردتون نصب کردید یه سری فایل از جمله KBDFA.Dll رو به مسیر System32 ویندوزتون اضافه کرده که اگه زبان فارسی رو دوباره نصب کنید فایلهای خود ویندوز جایگزین اونها می شن ...
ولی اگه بازم مشکل حل نشد باید ویندوز رو عوض کنید ...
ولی مطمئن باشید که از دلفی نیست ...
موفق باشید ...

amin a.^2
08-09-2006, 18:51
من خودم این مشکل را داشتم ولی شما می تونید فارسی ساز را پاک کنی و فونت arial
را برای نوشته هات بذار از من که این جوری حل شد