PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه كاراكتر فارسي وارد كنم؟

rouhallah
07-09-2006, 21:41
بنام خدا
با سلام
من يك مشكل در فارسي كردن بازي ها داشتم و اون اينكه به عنوان مثال بازي IGI رو كه ميخوام فارسي كنم فايلهاش نه با resource hacker باز ميشه و نه با resource tuner با نرم افزارهايي مثل hex editor نيز كه اون فايلها رو باز مي‌كنم و متني كه ميخوام فارسي كنم رو فارسي مي كنم وارد بازي كه ميشم خبري از كاراكترهاي فارسي نيست و بجاش كاراكترهاي نا مفهوم اسكي ديده ميشه لطفاً اگه نرم افزاري ميشناسين يا راهي با همين نرم افزارهايي كه گفتم بلدين تا مشكلم حل بشه به من هم بگيد دعاتون مي‌كنم
والسلام

Moh3en_DDD
07-09-2006, 22:31
خوب آخه اين بازي IGI فونت فارسي براش تعريف نشده كه بخواد فارسي شه ... مشكل اينجاس ... اگه با resource hacker كار مي كنيد يه جايي هست كه براش مي شه فونت تعريف كرد ... شما بريد اونجا و هرچي فونت را بزاريد روي "tahamo" ديگه مشكل شما حل مي شه !

soldier
07-09-2006, 22:58
سلام
بله محسن عزيز توضيح داد!
اين نوع بازي ها كه با برنامه نويسي و يا هرچيز ديگه اي ساخته ميشه!
فونت و اينكد فارسي ندارن! مگر اينكه از يه برنامه حرفه اي كه محسن جان
يكي معرفي كردند! اميدوارم كه اين اطلاعات بدردت بخوره!
موفق باشي

rouhallah
08-09-2006, 19:20
بنام خدا

با سلام به دو دوست عزيزم
با تشكر از راهنمايي شما اما مشكل من حالا بيشتر شد البته با عرض پوزش اول اين كه فايلهاي res بازي IGI رو نميشه با resource hacker يا resource tuner باز كرد البته resource hacker ميتونه فايلهاي res ديگر برنامه ها رو باز كنه اما در مورد IGI خطاي out of memory رو ميده و من حتي با تكه تكه كردن فايلهاي اون باز هم اين خطا رو نتونستم رفع كنم
پس مجبور شدم با نرم افزارهايي مانند hex editor و امثال اون فايلهاشو باز كنم كه خوشبختانه تو باز كردن مشكلي نبود
حتي اين نرم افزار فونت فارسي رو نيز ميشناخت اما پس از اعمال تغييرات و اجراي بازي دوباره همان كاراكترهاي بي معني رو به جاي كاراكترهاي فارسي ديدم
تو راهنماييتون گفتيد بايد فونت براش تعريف بشه حالا اگه ممكنه بگيد تو اين نرم افزار دقيقا بايد كجا برم تا فونت تعريف كنم البته دوباره بگم كه اين نرم افزار فونت فارسي رو ميشناسه و فايل رو كه با اون باز مي كنم فونت فارسي ميبينم ولي بازيه هست كه به فونت فارسي علاقه نداره با تشكر اگه زحمتي نيست دوباره كمكم كنيد

Moh3en_DDD
09-09-2006, 20:14
بله ... نرم افزار مي شناسه فونت فارسي را ولي بازي فونت فارسي را نمي شناسه ... بايد فونت بازي را تا هامو كني يا هرچيز ديگري كه فارسي هم ساپورت كنه ... اشكال از برنامه نيست !

rouhallah
13-09-2006, 19:13
بنام خدا
بازم زحمت
اگه نميشه بهم بگين ولي اگه راه ديگه اي هست كمكم كنيد
همون طور كه گفتيد با نرم افزاري كه فايل رو باز كردم در قسمت فونت فونت متن رو به tahamo تغيير دادم و باز هم طبق معمول در همان نرمافزار(hex editor) تغيير فونت اعمال شد ولي هنگامي كه بازي را اجرا كردم هيچ تغييري مشاهده نشد من حتي بقيه فونتها رو نيز امتحان كردم ولي بازيه فونتها رو نمي پذيره

Moh3en_DDD
13-09-2006, 19:22
بنام خدا
بازم زحمت
اگه نميشه بهم بگين ولي اگه راه ديگه اي هست كمكم كنيد
همون طور كه گفتيد با نرم افزاري كه فايل رو باز كردم در قسمت فونت فونت متن رو به tahamo تغيير دادم و باز هم طبق معمول در همان نرمافزار(hex editor) تغيير فونت اعمال شد ولي هنگامي كه بازي را اجرا كردم هيچ تغييري مشاهده نشد من حتي بقيه فونتها رو نيز امتحان كردم ولي بازيه فونتها رو نمي پذيره

فكر نكنم اصلا اين بازي را بشه فارسي كرد ... شما يه بازي ديگه انتخاب كنيد ببينيد درست مي شه ؟