PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل خاموش موندن چراغ adsl تا قبل از برقراری تماس

lotus65
19-12-2014, 10:04
سلام دوستان یه مدتی هست . اینترنت من مشکل پیدا کرده. چراغ adsl روشن نمی شه مگه اینکه با تلفن یه جا تماس بگیرم بعد روشن می شه . مستقیم بدون اسپلیتر هم امتحان کردم باز روشن نمی شد دوشاخه و سیم ها رو هم عوض کردم بازم همونجوره. نمی دونم مشکل از کجاست . لطفا راهنمایی کنید.
راستی قبلا هم یه بار اینجوری شده بود ولی سیم رو عوض کردم درست شد اما اینبار نه؟

alyy
20-12-2014, 09:24
مودمتو ریست کن. اگه بازم مشکل داشتی تلفن رو از خط تلفن جدا کن و فقط مودمو به خط تلفن متصل کنو امتحان کن.اگه بازم مشکل داشتی یه نگاه به پریز تلفن جلو در حیاط خونتون بکن بهتره بازش کنی و مطمئن شی اتصالات سیم و پریز رسوب نگرفته باشه . اگه بازم درست نشد یه مودم دیگه گیر بیار و امتحان کن اگه مشکل داشت باید به پشتیبانی بگی اگرم نه مشکل از مودمت هست

lotus65
22-12-2014, 15:18
سلام و ممنون بابت راهنمایی. برای مودم دو تا سوال دارم. یکی اینکه ریست کردن مودم رو خوندم یعنی تنظیماتش رو پاک کنی دوباره وارد کنی این همون کانفیگه؟ اگه آره چرا isp ما همش میگه تنظیم رو خودت نمی تونید بکنید باید بیارید شرکت.
بعد من می تونم ببرم مودمو خونه آشنا ها که adsl یه شرکت دیگه رو دارن امتحان کنم؟ یعنی بزنم به تلفنشون چراغ dsl روشن میشه یا نه فقط با مودم خودشون که کانفیگ اون شرکته روشن میشه (چراغ اینترنت نه ها فقط دی اس ال)

alyy
25-12-2014, 20:56
واسه اینکه ازت پول بگیرن میگن بیار شرکت تا برات تنظیم کنیم.
بله مودمتو میتونی ببری خونه اشنا و امتحان کنی.در کل شما هر جا که خط ای دی اس ال داشته باشن میتونی ببری مودمتو امتحان کنی فقط نت نداری ولی چراغ ای دی اس ال ثابت میشه.اگه ثابت نشد مشکل از مودمت هست

mr-hamed
25-12-2014, 23:01
با سلام
اول اینکه نباید روی خطتتون صفر بند باشه دوم دو شاخه ضد برق در هیچ کجا نباید استفاده شده باشه سوم نحوه اتصال اسپلیتر درست باشه باشه چهارم از صحت سالم بودن اسپلیتر اطمینان حاصل کنید و در مرحله آخر اگر به تمام نکته ها توجه کردید مشکل از مخابرات است و باید شرکت ارائه کننده اینترنت اون رو حل کنه
موفق باشید

ali_mohandes
25-12-2014, 23:20
سلام و ممنون بابت راهنمایی. برای مودم دو تا سوال دارم. یکی اینکه ریست کردن مودم رو خوندم یعنی تنظیماتش رو پاک کنی دوباره وارد کنی این همون کانفیگه؟ اگه آره چرا isp ما همش میگه تنظیم رو خودت نمی تونید بکنید باید بیارید شرکت.
بعد من می تونم ببرم مودمو خونه آشنا ها که adsl یه شرکت دیگه رو دارن امتحان کنم؟ یعنی بزنم به تلفنشون چراغ dsl روشن میشه یا نه فقط با مودم خودشون که کانفیگ اون شرکته روشن میشه (چراغ اینترنت نه ها فقط دی اس ال)

بله می تونید البته اگه کانفینگ رو بدونید(نام کار بری پسورد و...)
مودم رو هم میتونید ببرید خونه اشت=نا ها ولی باید کانفینگ همون خط اشناتون روش ست بشه
موفق باشید

lotus65
26-12-2014, 11:34
بله می تونید البته اگه کانفینگ رو بدونید(نام کار بری پسورد و...)
مودم رو هم میتونید ببرید خونه اشت=نا ها ولی باید کانفینگ همون خط اشناتون روش ست بشه
موفق باشید

واسه اینکه ازت پول بگیرن میگن بیار شرکت تا برات تنظیم کنیم.
بله مودمتو میتونی ببری خونه اشنا و امتحان کنی.در کل شما هر جا که خط ای دی اس ال داشته باشن میتونی ببری مودمتو امتحان کنی فقط نت نداری ولی چراغ ای دی اس ال ثابت میشه.اگه ثابت نشد مشکل از مودمت هست
الان چی شد من نفهمیدم بالاخره چراغ ای دی اس ال روشن و ثابت می مونه یا باید کانفیگ اون خط روش ست بشه!؟ (نت نمی خوام داشته باشم فقط چراغ ای دی اس ال ببینم روشن میشه یا نه)

ali_mohandes
26-12-2014, 14:12
الان چی شد من نفهمیدم بالاخره چراغ ای دی اس ال روشن و ثابت می مونه یا باید کانفیگ اون خط روش ست بشه!؟ (نت نمی خوام داشته باشم فقط چراغ ای دی اس ال ببینم روشن میشه یا نه)

اگه چشمک هم بزنه مشکلی نیست
اگه سرویس دهنده فعال باشه یاروشن می مونه یا چشمک میزنه
اگه سرویسدهنده وثل نباشه هیچ اتفاقی نمیفته