PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام زبان برنامه نويسی را دوست داريد؟

Nesta
30-04-2005, 05:27
کدام زبان برنامه نويسی را دوست داريد؟ با دليل يا سليقه اي
البته غير از کار های وب

Navid
30-04-2005, 12:28
من C++ رو ! چون باهاش مي شه كاراي جالبي كرد ! هر چند زياد هم بلد نيستم ولي اگه يه روز بخوام برم دنبال يه زبان برنامه نويسي حتما مي رم سراغ C++

double_n
30-04-2005, 21:37
فقط اسمبلي ..... :mrgreen:
مادر همه كامپايلرها و بهترين وسيله براي ساخت ويروس و تروجان هاي مخفي از ديد آنتي ويروس .... :mrgreen: :twisted:

دم همه برنامه نويس ها گرم گرم گرم 8)

King
30-04-2005, 21:48
Delphi و جاوا :wink:

مهمان
30-04-2005, 21:53
سلام
من جاوا را دوست دارم و با کدنويسي باهاش لذت مي برم. :)
قدرتي که جاوا داره خيلي فراتر از زبانها ديگر هست. :)

Nesta
30-04-2005, 23:31
سلام
دوسته عزيز با c زياد کار های جالبی نميشه کرد چون که بايد تحته داس برنامه بنويسی و الان ديگه برنامه نويسی شی اي بيشتر کار برد داره

double_n
04-05-2005, 12:04
دوستان توجه داشته باشيد كه unix توسط دو زبان C و اسمبلي نوشته شده است پس اين نشون ميده كه خيلي قوي هستن و بهتره اول C رو خوب ياد بگيرين تا تو ويژوالش مشكلي نداشته باشيد هر چند برنامه نويسي تحت ويندوز عظمت ديگري داره :wink:

mohammad2006
04-05-2005, 12:30
اون هايي كه يه جورايي به c برمي گردند همچنين سي شارپ c#

mkoleiny
04-05-2005, 14:01
آقا پيتون(payton) هم بد نيست . تحت شبكه حال ميده

Amin ul
03-07-2005, 10:30
فقط vb :mrgreen:

sa3er
03-07-2005, 14:39
دوستان توجه داشته باشيد كه unix توسط دو زبان C و اسمبلي نوشته شده است پس اين نشون ميده كه خيلي قوي هستن و بهتره اول C رو خوب ياد بگيرين تا تو ويژوالش مشكلي نداشته باشيد هر چند برنامه نويسي تحت ويندوز عظمت ديگري داره :wink:
هيچ وقت يه زبان رو به اين روش که فلان سيستم عامل و باهاش نوشتن انتخاب نکنيد... چون خوب شما که نمی خواهيد تنهايی بشينين يه سيستم عامل رو از اول بنويسيد؛ يا شايد هم قصد داريد اين کارو بکنين!!؟ پس اين اصلا برای من که اهميت نداره با چه زبانی چه سيستمی رو نوشتند.... مهم اينه که يه زبان به درد کار من می خوره يا نه...

تنها به علاقه خودتون توجه کنيد... و به خودتون زياد فشار نياريد...خدا به هر کس يه استعدادی داده.

نمی دونم چرا سيستم رای گيری برای من غير فعال شده... به عر حال من خودم با VB مانوسم ولی از asm خيلی بيشتر خوشم مياد به صورت دست پا شکسته هم که شده يه چيزی ياد گرفتيم ولی سعی می کنم با کمک دوستان بيشتر ياد بگيرم...

چون سوال اينه که "کدام زبان برنامه نويسی را دوست داريد" رای من asm (اسمبلی) هست.

با تشکر.

Nesta
03-07-2005, 22:02
سلام است عزیز این دوست ما هم یک نفری نیست شاید که می‌خواهد سیستم آامل بنویسه .
در ضمن به نظر من الان در حال حاضر .ویبی‌ کمتر به کار گرفته می‌شه به دلیل کارائی‌ و امکانات c# and delphi and java

saman_uv
11-07-2005, 01:55
به نظر من محیط سی و پاسکال خیلی بیخوده . اسمبلیم خیلی سخته .من از VB خوشم میاد

Nesta
11-07-2005, 03:47
سلام به آقا سامان آقا مشگلی‌ نیست ویبی‌ هم خوبه و یکی‌ از زبانهای خیلی‌ قدرتمند در 3-4 سال پیش هست.البته ممکن هست که نسخه جدید تاری هم بیاد چون اخریش 6 هست.

sa3er
11-07-2005, 15:04
سلام به آقا سامان آقا مشگلی‌ نیست ویبی‌ هم خوبه و یکی‌ از زبانهای خیلی‌ قدرتمند در 3-4 سال پیش هست.البته ممکن هست که نسخه جدید تاری هم بیاد چون اخریش 6 هست.

از آنجا که VB.Net نسل تکامل يافته VB می باشد ديگر نيازی به ارائه نسخه جديد VB نيست..

Amin ul
11-07-2005, 16:47
فقط فقط VB :mrgreen:
چون براحتي تو ويندوز ميتوني چيزهاي باهال درست كني

mehdi87
24-07-2005, 23:09
cpp

Sadjad Sharifian
25-07-2005, 02:55
VB.net خیلی باحاله!!! آخه میدونین چی؟! هر چیرو که توش مسلط باشی باهاش همه کار میتونی بکنی!! فقط به این بستگی داره که به کدوم محیط عادت کرده باشی!!

عزت زیاد.

Mehran
30-07-2005, 20:33
راست مي گه وي بي دات نت خودش اند زبون برنامه نويسيه.
برو بچز شما هم به وي بي دات نت بگرويد كه راه سعادت است در دنيا و آخرت.
باتشكر مهران :arrow:

Nesta
31-07-2005, 02:41
سلام سامان جان هر زبان برنامه نویسی‌ اگه بهش مسلط بشی‌ خوب و کارا می‌باشد.و لذا ما مجبوریم به همه زبان های برنامه نویسی‌ احترام بگذاریم.متشکر.

Mani_Borna
31-07-2005, 05:06
در ادامه صحبت دوست خوبمون نستا جان عرض كنم كه واقعا هر زباني قابل احترامه و من معتقدم كه در برنامه نويسي استعداد حرف اول را ميزنه و هركسي به زبان خاصي مستعد تر هست و با آن زبان بيشتر حال ميكنه.مثلا اسمبلي درسته كه زبان مشكلي هست ولي من واقعا باهاش خو گرفتم و ازش لذت ميبرم.ولي اگر انتخاب زبان هم راحت هم كارآمد را بخوام بكسي توصيه كنم
VB.NET-1
C++ -2

Mani_Borna
31-07-2005, 05:20
راستي يك مدت اين نظر سنجي ها مشكل پيدا كرده و امكان راي دادن غير فعال شده براي بعضيها لطفا يا مشكل را حل كنيد يا نظر سنجي موقتا نگزاريد چون عادلانه نيست شايد خيليها نتونند راي بدهند.در ضمن نيت من فقط ياد آوري بود

MCMan
20-10-2005, 16:04
lمن C رو خیلی دوست دارم چون برنامه نویسی رو متحول کرد. البته امروز زبانهای oop مشتق شده از C بیشتر کارایی دارند.

Rocker1
16-09-2007, 10:00
به نظر من مهم نیست چه زبانی را انتخاب میکنیم البته نه که مهم نباشد اما در وحله اول برنامه نویس باید برنامه نویس باشد یعنی برنامه نویسی و کد نویسی رو تو خون خودش داشته باشه اگه تونستیم یه همچین آدمی باشیم اونوقت میتونیم با هر زبانی برنامه نویسی کنیم این برنامه نویسه که برنامه رو مینویسه نه کامپایلری که از اون استفاده میکنه حالا بعضی از کامپایلرها کار رو راحت تر کردن.
من خودم دلفی رو به صورت پیشرفته کار میکنم از #c هم خیلی تعریف شنیدم اما زیاد ازش چیزی نمیدونم دارم تحقیق میکنم تا به اون مهاجرت کنم هر چند که ذاتش یعنی عمون زبان C به کار رفته در اون ماله بورلند خودمونه اما خوب دیگه مایکروسافت دیگه یه جورایی دو دره بازی کرده البته جریمشم داد.
پیروز باشید و پولدار...

smh.ir
18-09-2007, 11:41
VB.NET
من برنامه نویسی رو خیلی سال پیش باQbasic شروع کردم (یادش به خیر) حالا هم با VB.NET خیلی حال میکنم.
ولی خوب از بقیه زبان ها هم خوشم میاد و دوست ندارم خودمو محدود به زبان خاصی بکنم!

anvar.net
18-09-2007, 22:11
به نظر من نوع زبان اصلا مهم نیست ولی شئ گرایی یه چیز دیگه است
قدرت مطلق در اختیار اسمبلیه
انعطاف پذیری در دست Vc++
و
راحتی هم در اختیار vb.net البته فدرتمند هم هست.
من که باش حال میکنم

am_merman01
20-09-2007, 03:18
من جاوا رو دوست دارم براي اينكه مستقل از سخت افزار عمل ميكنه.
ولي شرمنده اصلا باهاش كار نكردم.

amir_hma
20-09-2007, 10:45
Matlab به دلیلی یوزر فرندی و آسانی کارکرد.

sherlockholmz
28-10-2007, 12:39
به نظر من سوال منطقي نيست.مثل اينكه بپرسي ازوسائل خونه كدوم را مي پسندي؟
هر كدام كارائي خودش را دارد .در حاليكه ديتابيس را با access يا sql مينويسي، سايتت را با php ، front page ويا حتي HTML ، مسائل رياضي و كنترلي مهندسي را با matlab ، ويژوال هاي ساده را با VB ، براي كنترل بيتي بايد به c يا ++c مراجعه كني ويا واسه دسترسي به سخت افزار و كنترل port ويا PPI بايد از اسمبلي و يا C استفاده كني.ميبيني اگر قرار بود يك برنامه تمام كارها را به سادگي انجام دهد كه اينهمه برنامه توليد نميشد عزيزان من، اميدوارم اين تذكر به غرور و تعصب شما در مورد يك برنامه خاص پايان دهد.
موفق باشيد.

_H2_
29-10-2007, 10:49
سلام
خوشبختانه عنوان تاپیک سلیقه ای است و موجب جنگ برتری و قدرت نمیشود! :31:
من شخصاً از سه زبان Basic و C و Assembly خوشم می آید و دوستشان دارم و البته بدیهی است که اخرین نسخه و تحت ویندوز! :46:
یعنی VB.Net و ++VC و VAssembly ! :31:
ولی چون عنوان تاپیک "دوست داشتن" است نمیتوانم در نظرسنجی شرکت کنم و یکی را انتخاب کنم!

redribbon
31-10-2007, 19:34
فقط اسمبلی: چون مادر همه ی زبانهاست و همچنین پدر همه ی زبانها رو هم در میاره!!
البته در دید عمومی تر #c .

ADRIEN
01-11-2007, 14:12
واقعا انتخاب سختي هست و اينكه يه زبان به تنهايي راضي كننده نيست برام
من C و Perl

oracle_management
02-11-2007, 08:23
من خیلی دوست دارم تو هر زبان ++c# c جاوا و دلفی واسمبلی تسلط کامل داشته باشم چون به نوعی همه ی این زبان ها تو جای خودشون پر کاربرد ترینن درسته الان تمرکز تو شی گراییه ولی بعضی وقتها لازمه که از دو تا روش شی گرا و ساخته یافته تو نوشتن یه برنامه استفاده کرد من که تلاش می کنم به همشون تسلط داشته باشم

oracle_management
04-11-2007, 08:42
من دوست دارم به همه ی زبانهای ++c و #C وجاوا دلفی تسلط کامل داشته باشم درسته الان تمرکز تو شی گراییه ولی همشون تو جای خودشون پر کابردترینن.چون بعضی وقتها لازم میشه که برای نوشتن یه برنامه از هر دو روش ساخته یافته و شی گرا استفاده کرد من تلاشم تو اینه که به همشون تسلط داشته باشم اسمبلی هم که دیگه حرف نداره

salma_ar
10-11-2007, 17:53
به نظر من اگه ++c رو خوب بلد باشی ،نیازی به زبان های دیگه نداری
البته یادگیری کاملاش مسلما زمان زیادی نیاز داره

pooyar
13-11-2007, 12:31
من c# رو دوست دارم چون آخره شی گرا است. البته من از c++ اومدم سراغ این زبان شاید به دلیل شباهتش به این زبان باشه.

redprado
13-11-2007, 16:21
Only C# aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

hiworld
27-11-2007, 18:17
فقط سی
من عاشق زبان ساده سی هستم