PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاثير ويندوز عوض كردن زياد روي سخت افزار

armin_goooodboy
30-04-2005, 02:12
با سلام
ميخواستم ببينم كه آيا ويندوز عوض كردن زياد روي سخت افزار هم موثره؟
من الان 1 ساله پي سي خريدم و تو اين مدت 7 بار ويندوز عوض كردم
حالا 7 بار اصلا زياد هست يا عاديه؟

MaFia
30-04-2005, 03:01
:shock:
من 7 ساله كه پي سي دارم و هر سال 10 بار ويندوز عوض مي كنم ميشه حدود 70 بار
هنزو قطعات بعد از 7 سال مشكلي ندارند بزنم به تخته
نه هارد كه 75 باز شايد درايو C فرمت شده نه ....
حالا از نظر علمي جواب شما رو دوستان مثبت بدن اون يه حرفي ديگه است :wink:

King
30-04-2005, 03:13
من حدود 6ساله ... و حتي يه بار در يك هفته 4 بار عوض كردم ولي هيچ مشكلي نبوده...
در ضمن ديگه اينجوري نيست كه به اين سادگي سخت افزار خراب بشه.
در مورد عادي يا عادي نبودن... ممكنه يه كامپيوتر كمتر به پاك كردن ويندوز احتياج پيدا كنه و يكي بيشتر

HamidFULL
30-04-2005, 12:27
عزيز عوض کردن ويندوز مثل يک کار عملياتی برای سختفزار هست نه چيز ديگه
پس با ويندوز عوض کردن مشکلی پيش نمياد ولی در مورد فرمت کردن بايد بگم اگه هارد درايو شما خيلی فرمت بشه بعد از مدتی در سرعتش تاثير ميزاره و ممکنه هارد با مشکل صدا دادن رو به رو بشه توصيه اين هست که قبل از نصب ويندوز جديد از طريق DOS يا يک ويندوزه بک آپ ويندوز قبلی و فايل های مربوط به اون رو Delete کنيد
و بعد ويندوز جديد نصب کنيد

Mehdi_Best
30-04-2005, 13:27
با اجازه اساتيد اين انجمن كه ما شاگردشون هم نمي شيم.
ويندوز عوض كردن بيشتر از اينكه سخت افزار رو با مشكل مواجه كنه خود شخص رو با مشكل مواجه مي كنه. يعني اينكه مثلا من اگه بخوام ويندوز عوض كنم بايد كلي نرم افزار دوباره نصب كنم و اگه در محل كارم باشه كه بايد با شبكه ست بشه و ادمين شبكه بايد بياد كه ديگه دردسر بيشتر مي شه! اما روي خود سخت افزار مشكلي پيش نمي آره. در ضمن با ويندوز عوض كردن سرعت هم بيشتر مي شه.

armin_goooodboy
30-04-2005, 22:12
با سلام خدمت همه دوستان
دم همگي گرم
بيخود نيست كه اينقدر شماها و p30world رو دوست دارم

ZiTaNiX
30-04-2005, 23:01
من 2 ساله کامپیوتر گرفتم شاید بیشتر از 150 بار ویندوز عوض کردم ولی همون طوری که mehdi_best گفت بیتر خود آدم اذیت میشه تا کامپیوتر

ZiTaNiX
30-04-2005, 23:03
آقا سعی کنید پست های مثبت و سازنده بدید الان این پست
armin_goooodboy خیلی بی معنیه

HamidFULL
01-05-2005, 00:33
مهدی جان با شما کاملاً موافقم نصب ويندوز جديد با تنظيمات 1 هفته وقت ميبره!!

armin_goooodboy جان خواهش ميکنم منتظر فعاليت بيشتر شما در انجمن سختفزار هستيم

zitanix عزيز شما در مورد اين پست آخرتون به قوانين انجمن حتماً يه نگاه بندازيد مورد 5

ZiTaNiX
01-05-2005, 00:36
ما کی بی احترامی کردیم فقط گفتیم پست مفید بدید همین در هر صورت اگه من به کسی توهین کردم شخصا ازش معذرت می خوام

Gilopa
02-05-2005, 23:05
الان واقعا با وجود برنامه اي مانند Acronis True image واقعا براي افراد حرفه اي كه زياد ويندوز عوض ميكنند ديگه بايد مشكل حل شده باشه.چون واقعا اين برنامه عاليه.من كه الان حدود 6 ماه ويندوز نصب نميكنم.به همين را حتي.

HamidFULL
03-05-2005, 10:18
gilopa جان لطفاً در مورد Acronis True image بيشتر توضيح بده

Mehdi_Best
03-05-2005, 12:11
حميد جان تا اونجايي كه من اطلاع دارم (البته خودم با اين برنامه كار نكردم) كارش اينه كه وقتي ويندوز رو نصب كردي به همراه درايورهاي سخت افزاري اين برنامه يك ايميج مي گيره از ويندوز. وقتي ويندوز خراب شد اون ايميچ رو باز مي كني روي هارد و شما يك ويندوز سالم پيدا مي كني. همون كاري كه norton ghost مي كنه تقريبا
+++
حميد جان به اين لينك هم سري بزن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضيحات كافي به همراه آموزش اين برنامه.

mohsen nobakht
03-05-2005, 20:05
سلام
دوستان عزيز با تعويض ويندوز يا فرمت كردن يا پارتيشن بندي هم هيچ تاثير بدي روي هارد به وجود نمي آيد چون شما وقتي هارد رو فرمت ميكنيد روي هر كلاستر يك يا چند بار نوشته ميشه و اگر توانست از همان كلاستر مقدار نوشته شده را بخواند آن كلاستر را درست در نظر ميگيرد و در غير اينصورت بد سكتور .شما وقتي با ويندوز كار ميكنيد در هر لحظه مقادير زيادي ديتا روي هارد نوشته ميشود و هيچ اتفاقي نمي افتد چون ويندوز به در حدود يك گيگا بايت رم احتياج دارد و در اكثر سيستمها رم كمتراز اين هست ويندوز از هارد به عنوان رم يا virtual memory استفاده ميكنه فقط اگر رم سيستم خيلي كم باشد به هارد فشار مي آيد در ضمن برنامه اي به نامregistery first aid يا جعبه كمكهاي اوليه براي رجيستري وجود دارد كه براي ويندوز هايي كه خيلي برنامه روي آن نصب شده و اصطلاحا سنگين شده وجود دارد كه خيلي عالي است

Unix
12-07-2005, 03:52
آقايون فرمت كردن هارد ديسك مخصوصا فرمت سطح بالا هيچ ضرري براي هارد ديسك شما نداره و فقط مثل اين مي مونه كه شما 2 دقيقه هارد را Defrag كرده باشيد.
و اما فرمت سط پايين يا فرمت Complet تاثير فوض العاده كمي بر روي هارد ديسك دارد چه بسا من يك كمپيوتر دارم كه هفته اي دو بار ويندوز رو عوض مي كنم و الان اين سيستم رو 4 ساله دارم

در كل مي توان گفت كه فرمت كردن تاثير خاصي بر روي رايانه ندارد :P

Amir_P30
12-07-2005, 04:49
اولا اين كه ضرري نداره

و دوما من سالي 1 بار ويندوزم رو عوض ميكنم.بدون استفاده ازهيچ برنامه ايي!!!

سر يك سال هم وقتي عوض ميكنم بيشتر به علت اشتباهات خودم هست در پاك كردن يه چيزاي مهم :wink: