PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با ويروسي كه پارتيشن هارد رواز بين برده ( يا پنهان كرده! ) ؟

mpsjavad
29-04-2005, 22:12
با سلام ...

اين مشكل براي يكي از دوستانم پيش اومده و من براي اون سوال ميكنم . اميدوارم كه با كمك شما بتونم مشكلش رو رفع كنم .

شرح ماجرا :
دوست من بدون استفاده ار انتي ويروس و فايروال از اينترنت استفاده ميكرده .... همين طور كه كانكت بوده يه دفعه كامپيوترش رياستارت ميشه ( :?: ) و بعدش كامپيوترش فايل هاي بوت رو پيدا نميكنه ؟ سيستم رو خاموش ميكنه و فكر ميكنه كه يه نصب ويندوز افتاده و زماني كه براي نصب ويندوز ( و يا برگردوندن فايل هاي بوت ) اقدام ميكنيم ميبينيم كه اصلا هيچ پارتيشني وجود نداره ( يا حداقل الان دسترسي به اون ها مقدور نيست ! ) دوست ما يه سري اطلاعات رو هاردش داره كه نميخواد با پارتيشن بندي از بين بره : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و حالالطفا من و دوست ما رو راهنمايي كنيد :

چند تا سوال :
----ايا راهي براي برگردوندن پارتيشن هاي هارد با حفظ اطلاعات هست .
----اگه كار مراكز مخصوص اين كاره پس راهنمايي كنيد كه ايا هزينش تا چه حد ميشه

(براي اينكه نميدونستم كجا سوالم رو مطرح كنم و همين طور شايد اخرين راه حل سخت افزاري باشه پس به فكرم رسيد كه اينجا مطرح كنم )

از كمك هاي بيشائبه دوستان پيشاپيش تشكر ميكنم . :arrow:

HamidFULL
29-04-2005, 23:01
عزيز اين 2 حالت داره يا اينکه هارد در اثر Reset شدن ناگهانی مشکل دار شده يا ويروس!
بله عزيز راه اول اين هست که شما هارد رو روي يک سيستم ديگه که Anti-Virus به روز شده داره بزاری
تا بياد بالا اگه به هارد دسترسی داشتی که مشکل حل ميشه و چک ويروسی ميکنی و Data هارو بر ميداری و ميری برای فرمت کل هارد اگر دسترسی نداشتی و هنگام کليک روي درايو جديد پيغام آيا ميخواهيد فرمت کنيد ظاهر شد که هيچی! تقريباً بايد بره تعمير!
اين که هزينه اش چقدر ميشه بستگی به نوع اسيب داره ولی از 20.000 کمتر نميشه

البته عزيز راه دوم اين هست که بری با Bootable Disk 98SEبيای بالا و ببينی تو DOS به هارد دسترسی داری يا نه اگه داشتي که بازم حل هست اگر نداشتی ديگه بايد بره تعمير

mpsjavad
20-08-2005, 16:00
با ســـلام ..

ممنونم اقا حميد ( به كلي اين تاپيك رو فراموش كرده بودم :oops: ) به هيچ وجه به هارد نميشه دسترسي پيدا كرد روي يك سيستم ديگه هم كه گزاشتيم گفت كه نميتونه وارد درايو بشه و گفت كه بايد فرمت كني با Bootable 98SE هم جواب نداد .. فعلا دوستم بي خيال هارد شده :mrgreen: منم ديگه زياد پافشاري نكردم ... :|

Gilopa
26-08-2005, 20:19
حميد جان كامل توضيح دادند ولي براي اطمينان برنامه acronis disk director soite رو نصب كن رو يه سيستم ديگه بعد سيدي بوت ايبل بساز تا بتوني رو سيستم دوستت بالا بياري .شايد فكر كني دارم اغراق ميكنم ولي دقيقا همين مشكل رو يه ماه پيش داشتم ولي تفاوت در اين بود كه 3 تا از پارتيشنهام غير فعال و حذف شدند اين برنامه راحت همه رو برگردوند به همين راحتي مشكل رو حل كرد يعني جايگزين فضاي خالي پارتيشنم كردش.