PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دستگاه تصفیه هوا

AliROCK
12-12-2014, 17:06
دوستان نظرتون راجع به دستگاه تصفیه هوا چیه :n02:
اصلا به درد میخوره اگه اره چه مدلی خوبه :n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-12-2014, 17:16
سلام
چیز مفیدی هست البته بهتر اول عوامل آلوده کننده ی هوا تا حد امکان کم بشه .
مثلاً کولر آبی خودش یک عامل مهم هست که گرد و غبار بیرون رو با سرعت و حجم زیاد میفرسته توی خونه .
به روشی که در تاپیک تجربه ها درج کردم , کولر آبی رو بپوشونین تا ببینین چقدر گرد و غبار با کولر آبی وارد خونه میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درضمن خودتون هم میتونین یک دستگاه تصفیه ی هوا بسازین که درصدِ بالائی از گرد و غبار و پود رو میگیره
یک کارتن نسبتاً محکم مثل کارتنهای خارجی - یک پنکه ی هواکش بی صدا یا بسیار کم صدا مثل اینها
هواکش رو در دیواره ی کارتن نصب میکنین
بالای کارتن ( سقف کارتن ) هم باید کاغذی از جنس پاکت جاروبرقی بچسبونین
گرد و غبار در همه جای خونه پرواز میکنه پس کافیه این دستگاه رو بذارین پشت مبل یا پشت تلوزیون یعنی جائی که دیده نشه
بعد از دو سه روز میبینین فیلتر کاغذی سیاه شده . بالا بودنِ فیلتر مزیتِ بزرگی هست تا ذراتِ درست غبار هم با سقوط آزاد بیافته روی فیلتر و نتونه فرار کنه .
میتونین فیلتر رو دولایه بسازین .
میتونین روی فیلتر کاغذی رو هم با پارچه ای از جنس کیسه ی پارچه ایِ جارویرقی بپوشونین .
برای تمیز کردنش هم میتونین از جاروبرقی در هوای آزاد استفاده کنین
در نت هم روشهای دیگه ای وجود داره

در گوگل بنویسید
how to make air cleaner
بعضی از این فیلترها چند ملیون تومن قیمت داره چون سیستم پیشرفته ای داره غير از گرد و غبار و دود , گرده ی گیاهان و باکتریها و حشراتِ میکروسکپی رو هم میگیره و میکشه و تا 99.5% هوا رو تصفیه میکنه

AliROCK
14-12-2014, 23:41
ما رفتیم درستش کنیم پس :thumbsup:

Atghia
14-12-2014, 23:59
دستگاههای تصفیه هوایی که هیدروژن پراکساید رو بصورت پودر در هوا منتشر میکنن این قابلیت رو دارن در عرض چند دقیقه کل محیط رو کامل تصفیه و ضد عفونی کنند
الان سرچ کردم نتونستم متاسفانه به مدل خاصی برای معرفی برسم اما چندسال قبل از نزدیک با یک مدلش کار کرده بودم...

البته اگر منظورتون هواکش بوده که هیچ:n40:

bas ali
15-12-2014, 07:42
دوست عزیز منظور از دستگاه هواساز دستگاهی هست که ازون و اکسیژن بسازه
اینی که شما معرفی کردی همون هواکشه خودمونه:n02: