PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین بازی های 2014 از نگاه سایت ها و نشریات معتبر

vahidgame
12-12-2014, 17:02
سلام
مثل سال های قبل هر چه قدر به پایان سال نزدیک میشیم همه سایت ها و نشریات بهترین بازی ها از دیدگاه خودشون رو اعلام می کنن
الان هم توی زمانی هستیم که اکثر اونا در مرحله انتخاب نامزدها هستن و به مرور نتایج رو هم اعلام می کنن
همون طور هم که مشخصه به رسم سال های قبل توی این تاپیک به طور اختصاصی به این موضوع می پردازیم

vahidgame
12-12-2014, 18:01
خب برای شروع Gamespot نامزدهای خودشو اعلام کرده و براساس زمان بندی که داره به مرور برنده های اون بخش ها اعلام میشن
مثلا الان در مورد کنسول 3DS تا حدود 4 ساعت دیگه برنده اعلام میشه
در مورد بخش های دیگه هم تا 5 روز آینده به مرور برنده های هر بخش اعلام میشن تا در نهایت 18 دسامبر که بازی سال انتخاب میشه

خب نامزدها رو در زیر می تونید ببینید که اونایی که پررنگ کردم برنده ها هستن:

بهترین بازی دوباره منتشر شده:
Grand Theft Auto V
Metro Redux
Diablo III
Pokemon Alpha Sapphire/Omega Ruby
Fable

بهترین بازی موبایل:
Hearthstone: Heroes of Warcraft
!Threes
Monument Valley
Hitman Go
The Wolf Among Us

بهترین بازی 3DS :
Bravely Default
Shovel Knight
Theatrythm Final Fantasy: Curtain Call
Super Smash Bros. for Nintendo 3DS
Professor Layton vs. Phoenix Wright: Ace Attorney

بهترین بازی Wii U :
Mario Kart 8
Super Smash Bros. for Wii U
Bayonetta 2
Shovel Knight
Donkey Kong Country: Tropical Freeze

بهترین PS Vita :
OlliOlli
Child of Light
Freedom Wars
Danganronpa 2: Goodbye Despair
Velocity 2X

بهترین بازی PS3 :
Dragon Age: Inquisition
South Park: The Stick of Truth
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
Dark Souls II
The Last of Us: Left Behind

بهترین بازی PS4 :
Middle-earth: Shadow of Mordor
Far Cry 4
Destiny
Transistor

بهترین بازی Xbox 360 :
Titanfall
Dark Souls II

بهترین بازی Xbox One :
Far Cry 4
Titanfall

بهترین بازی PC :
Divinity: Original Sin
The Vanishing of Ethan Carter

بهترین بازی سال:
از بین تمام بخش های بالا به اضافه بهترین بازی هر ماه که این سایت اعلام کرده انتخاب میشه
که بهترین بازی هر ماه هم به شرح زیر هست:

ژانویه: OlliOlli
فوریه: The Last of Us: Left Behind
مارس: Dark Souls II
آپریل: Child of Light
می: Super Time Force
ژوئن: Shovel Knight
جولای: Divinity: Original Sin
آگوست: PT
سپتامبر: Middle-earth: Shadow of Mordor
اکتبر: Bayonetta 2
نوامبر: Dragon Age: Inquisition

و در نهایت برنده بهترین بازی سال:

Layken
13-12-2014, 01:42
Gamesradar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): Game of The year: Destiny

در یک بخش از همین سایت خوندم که نوشته بود که بازی Destiny عالی نیست اما برای عنوان گوتی شدن به اندازه کافی درخشان ظاهر شده.

خب برای شروع Gamespot نامزدهای خودشو اعلام کرده و براساس زمان بندی که داره به مرور برنده های اون بخش ها اعلام میشن

بهترین بازی دوباره منتشر شده:
Grand Theft Auto V
Metro Redux
Diablo III
Pokemon Alpha Sapphire/Omega Ruby
Fable

عجیبه باز این GS ادا در اورد، منبع رو نگاه نکردم اگه واقعا TLOU:RE بین نامزد ها نیست، (که نیست) از این که این مرجع به درد نخور رو از فیورت هام بیرون انداختمش خیلی راضی و خرسندم. به احتمال 100 درصد بایونتا 2 رو Goty اعلام میکنه ولی حیف همچین بازی که می خواد از همچین سایتی گوتی بشه.

vahidgame
13-12-2014, 02:24
عجیبه باز این GS ادا در اورد، منبع رو نگاه نکردم اگه واقعا TLOU:RE بین نامزد ها نیست، (که نیست) از این که این مرجع به درد نخور رو از فیورت هام بیرون انداختمش خیلی راضی و خرسندم. به احتمال 100 درصد بایونتا 2 رو Goty اعلام میکنه ولی حیف همچین بازی که می خواد از همچین سایتی گوتی بشه.
گاف بزرگ رو سال قبلش داد که بازی رو به همچین منتقدی سپردش و دیگه نسخه ریمستر رو نیاورده چیز خیلی خاصی نیست :دی
ولی حامد باید قبول کنیم همچین سایت هایی که منتقدای مختلف دارن حداقل سالی یه بار همچین امتیازایی رو میدن که ممکنه خیلی پایینتر از سطح بازی امتیاز بدن یا برعکس
با این وجود حامد باور کن این سایت هنوز سایت خیلی خوب و جزو بهترین هاست. اتفاقا منتقدای اون به بازی های ژاپنی و کلا پی اس علاقه دارن و اگه گوتی های سال های قبلشو ببینی دیگه این مشخصه و حامد تو که نباید زیاد ازش بدت بیاد و حالا فقط یه جا اومده اینجوری عمل کرده :دی
همین پارسال هم با اینکه به بازی 8 داده بودن ولی توی نامزدهای بازی سال فک کنم اورده بودنش

حالا از این که بگذریم همون طور که گفتم برای بهترین بازی 3DS هم بهترین بازی امشب انتخاب میشد که در نهایت Bravely Default انتخاب شد
نکته ای که در مورد گیم اسپات باید بگم در مورد نظرسنجی کاربراست که از همون اولش باز بوده و هر یوزری می تونه تا حدود 10 روز دیگه رای بده که به رسم سال های قبل بعد از انتخاب خودشون دو سه روز بعد نتایج نهایی اونم اعلام میشه
ولی همین الان هم Dragon Age: Inquisition با 32 درصد اول و Bayonetta 2 با 9 درصد آرا دومه

در ضمن حامد در مورد بهترین بازی سال هم نباید حتما مطمئن باشیم که بایونتا 2 رو انتخاب کنه
چون گوتی گیم اسپات هیچ وقت قابل پیش بینی نیست :دی
درسته امتیاز 10 رو گرفته ولی اون نظر یه فرده که شاید خیلی از بازی خوشش اومده ولی وقتی نظر کلی منتقدها رو در نظر می گیرن ممکنه نتیجه فرق کنه
کلا بازی هایی که 9 گرفتن هم شانس دارن و اکثرا هم توی سال های قبل بازی هایی که امتیاز 9 رو داشتن گوتی شدن

+

انتخاب Gamesradar هم در نوع خودش جالبه!
بعید می دونم سایت دیگه ای این بازیو رو گوتی انتخاب کنه
شاید بازی خیلی خوبی بودش که از نظر امتیاز بهش کم لطفی شد ولی دیگه در حد گوتی شدن نیست

Layken
13-12-2014, 14:36
میدونی وحید برای من اصلا مهم نیست که GS یا هر سایت دیگه ای چقدر مهم هست و کلا چه علاقه ای به چه کمپانی و چه شرکتی دارن می خواد سونی باشه می خواد ژاپنی جماعت باشه یا مایکروسافت، مهم برای من اجرای عدالت هست همین و بس و این عدالت هم از طرف یک سایت مهمی انتظارها بالاست که درست اجرا بشه.

از طرف دیگه موافقم درسته یک بازی نمره 8 یا 10 از یک فرد میگیره و این نظر جمع هستش که نامزد ها و گوتی رو مشخص میکنه خب پس یعنی اعضای تحریریه این سایت دسته جمعی عقلشون نرسید که TLOU:R میتونه جز نامزدهای بازی دوباره منتشر شده باشه؟ :n02: این طوری که خیلی بدتر، خنده داره دیگه اگه یک نفر بود میشد هضم کرد قضیه رو ولی وقتی همه به این نتیجه میرسن پس میشه به این نتیجه رسید که این مرجع کلا رو هواست.
سال 2011 اعضای تحریریه این سایت عقلشون نرسید که انچارتد 3 رو حداقل جز نامزدهای پلتفورم PS3 بکنن؟ نامزد بهترین بازی سال نخواستیم بهترین پلتفورم خودش چی؟

همین منتقدی که به TLOU نمره 8 رو داد به بایوشاک اینفینیت هم نمره 4 رو داد، یا اون خانم منتقد GTA V که دلیل نمره 9 دادنش جک قرن بود یا اصلا همین نمره 6 به هیلو کالکشن، من که عقلم نسبت به این سایت چیز دیگه ای حکم میکنه دیگه هر کی نظری داره و هر جور راحته :n02:
در کل بحث نخ نمایی هستش و کشش ندیم خوبه و من هنوز معتقدم که بایونتا رو گوتی میکنن.

vahidgame
14-12-2014, 13:13
من شرط می بندم بایونتا رو گوتی نمی کنن :دی
آخه بهترین بازی Wii U رو هم برنده اونو اعلام کردن ولی خبری از بایونتا نبودش!
پست دوم رو ویرایش کردم خودتون ببینید کدوم بازی انتخاب شدش...
باز هنوز چیزی مشخص نیست ولی با این وجود احتمال اینکه دراگون یا دارک سولز رو انتخاب کنن بیشتره

کلا هر سال حداقل یه مثلث گوتی داریم
امسال این مثلث رو دراگون دارک سولز بایونتا تشکیل میدن :دی

+

مجله Edge هم Dragon Age: Inquisition رو گوتی انتخاب کرده
اینو توی ویکیپدیا دیدم و هنوز جزئیات کاملش مشخص نیست و احتمالا مثل سال قبل لیست 10 بازی برتر سال رو می ذاره

Layken
16-12-2014, 15:10
GS بهترین بازی پلتفورم PS3 هم انتخاب کرد.

بهترین بازی PS3
Dark Souls II
The Last of Us: Left Behind

vahidgame
17-12-2014, 22:13
خب پست دوم تاپیک ویرایش شد و گیم اسپات دیگه برنده همه بخش ها رو انتخاب کرده به جز بازی سال که فردا شب مشخص میشه
نکته جالب اینه که دو تا بازی که فک می کردیم مدعی جدین هیچ جایزه ای نبردن! :دی
بایونتا که اشاره شد بهترین بازی Wii U نشد و دراگون ایج هم که کلا توی هیچ کدوم از 4 تا پلتفرم انتخاب نشد
یکمی هم عجیب به نظر می رسه بهترین بازی PS4 و Xbox One اون!
کلی گوتی اون یکمی پیچیده شد ولی ممکنه ملاکشون برای گوتی از بین بهترین هر بخش نباشه و کلی در نظر بگیرن وگرنه که خود به خود بایونتا و دراگون رو باید از لیست اون حذف شده بدونیم!

City 17
17-12-2014, 22:55
خب پست دوم تاپیک ویرایش شد و گیم اسپات دیگه برنده همه بخش ها رو انتخاب کرده به جز بازی سال که فردا شب مشخص میشه
نکته جالب اینه که دو تا بازی که فک می کردیم مدعی جدین هیچ جایزه ای نبردن! :دی
بایونتا که اشاره شد بهترین بازی Wii U نشد و دراگون ایج هم که کلا توی هیچ کدوم از 4 تا پلتفرم انتخاب نشد
یکمی هم عجیب به نظر می رسه بهترین بازی PS4 و Xbox One اون!
کلی گوتی اون یکمی پیچیده شد ولی ممکنه ملاکشون برای گوتی از بین بهترین هر بخش نباشه و کلی در نظر بگیرن وگرنه که خود به خود بایونتا و دراگون رو باید از لیست اون حذف شده بدونیم!
Shadow of Mordor هم مثل DA:I و یکی دو عنوان دیگه شانس خوبی داشته و داره، سیستم nemesis که معرفی کرد خیلی نوآورانه بود و از اون بازی هایی هست که به لحاظ گیم پلی کاملا ارزش وقت گذاشتن داره و بر خلاف تصور به مرور زمان تکراری نمیشه، بلکه جذاب تر میشه.
+
از انتخاب Divinity: OS به عنوان بهترین بازی PC هم بسی استقبال میشه، تا قبل از تست کردن DA:I که یه فرصت مناسب می طلبه، برای من به شخصه بهترین نقش آفرینی و بهترین بازی سال Divnity: OS بوده.

Layken
18-12-2014, 13:21
بهترین بازی سال از نظر EDGE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هم Bayonetta 2 انتخاب شد.

10 بازی برتر امسال از نظر این مجله:

10. Little Big Planet 3
9. This War of Mine
8. Far Cry 4
7. Ultra SFIV
6. MGS V: Ground Zeroes
5. Nidhogg
4. Hearthstone: Heroes of Warcraft
3. Mario Kart 8
2. Dark Souls II
1. Bayonetta 2

City 17
18-12-2014, 23:51
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om/images/9pNq-qUqj8GG.878x0.Z-Z96KYq.jpg

PC Gamer امسال نسبت به سال های قبل تغییراتی رو داشته، دیگه خبری از تقسیم بندی بر اساس ژانر نیست. اما بریم سراغ بخش هایی که در نظر گرفته شده:

Best Singleplayer: Coming soon
Spirit of the PC: Coming soon
Commendation for Design: Coming soon
Best Multiplayer: Coming soon
Most Original: Coming soon
Cultural Phenomenon: Coming soon

که بخش های جالبی هستن، به شخصه منتظرم ببینم کدوم عنوان جایزه Spirit of the PC رو می بره.

ادیتورهایی که در رای گیری شرکت کردن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om/images/Mn2oMqxSvrhz.878x0.Z-Z96KYq.jpg

اما در یک سورپرایز اساسی، قبل از همه جوایز بالا و عناوین برتر هر ادیتور که در روزهای آینده اعلام میشه، ساعتی پیش از برنده GotY رونمایی شد:

Alien Isolation
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m/images/7pj3l3CPUmQc.878x0.Z-Z96KYq.jpg

vahidgame
19-12-2014, 12:39
خب گیم اسپات هم گوتی رو انتخاب کرد که بازم عجیب!

البته بازی بزرگی بودش
ولی دیگه حداقلش منتقد اون رو کوین نمی ذاشتن که بهش 8 بده! :دی
تا حالا سابقه نداشته بازیی که 8 گرفته گوتی بشه!

در مورد Edge هم در مورد بازی های اول تا چهارم نمیشه چیزی گفت و حقشون هست
ولی دیگه بقیه شون یکمی عجیبن یعنی منظور ترجیح دادن اونا به یه سری بازی بزرگ دیگه
من توی صفحه قبلی گفتم Edge دراگون رو انتخاب کرده از روی ویکی دیدم و فک کنم اون موقع اشتباه گذاشته بود :دی
باید این نکته رو هم در نظر بگیریم این مجله زیاد به بازی های نقش آفرینی غربی علاقه ای داره و نمره های 5 و 6 رو نثار بعضی از بهترین بازی های اونا کرده!
توی این لیست هم راحت دو سه تا بازی نقش آفرینی خیلی عالی رو کلا نیاورده و به جاش مثلا MGS V: Ground Zeroes رو اورده که البته بازی خیلی خوبی بودش ولی انگار مثلا یه مرحله متال گیر 5 رو داری میری و این بازی اصلا برای بردن جایزه و اینا نیومده بود و حتی یه DLC هم ممکنه بیشتر از اون گیم پلی داشته باشه ! اگه اینجوری بود پس DLC های بازی های TLOU و بایوشاک هم می تونستن حتی گوتی هم بشن :دی

کلا بحث سلیقه خیلی مطرحه ولی دیگه بعضی جاها خیلی سلیقه ایه!
امسال به نظر می رسه برخلاف پیش بینی ها تنوع گوتی زیاده
بازی هایی مثل Shadow of Mordor و Destiny و Alien: Isolation و Super Smash Bros هم یه سری گوتی رو تونستن ببرن
اینجا لیست گوتی همه سایت های مختلف رو زده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته بعضی سایت ها خیلی معتبر نیستن و نمیشه اسمشون رو اینجا اورد ولی در کل بالاخره تونستن از نگاه اون سایت ها بهترین بشن

mjorh
19-12-2014, 21:24
امسال سال همچین شاخی نبود ....به جز انحصاری خانم س ک س ی (:n02:) عنوان شاهکاری نداشتیم به نظرم ....هر چند Dragon Age رو بازی نکردم شاید بشه گفت این عنوان شاهکار بود... متاسفانه نتونستن خیلی از بازی های چند ماه اخیر رو بازی کنم به همین دلیل نمیتونم نظر قطعی بدم ، از بازی های پاییز SoM رو زدم که هنوز تمومش نکردم و باید بگم تعجب نکردم که Gamespot این بازی رو به عنوان بهترین بازی سال انتخاب کرده ، چون واقعا همون سیستم Nemesis این بازی رو یک سطح از بازیای دیگه بالاتر میاره ، نوآوری اونم تو این سبک به نوعی میشه گفت اشباع شده کار هر تیم سازنده ای نیست ....این سیستم در یک کلام شاهکاره ! و امیدوارم بازیای دیگه هم ازش استفاده کنن ....فک کنم امسال برا من همین SoM گوتی باشه..هر چند برخلاف خیلیا من با Watch Dogs هم خیلی حال کردم...

City 17
20-12-2014, 00:08
امسال سال همچین شاخی نبود ....به جز انحصاری خانم س ک س ی (:n02:) عنوان شاهکاری نداشتیم به نظرم
درسته امسال عنوان های با بودجه بالا/AAA که واقعا تاپ از آب در اومده باشن کم بودن، اما از نظر عنوان های جمع و جورتر و با بودجه کمتر یا عنوان های مستقل خوب یکی از بهترین سال ها بود و بین اونها کم کارهای با کیفیت نداشتیم: از Divinity: OS و Wasteland 2 و Legend of Grimrock II که سه تا عنوان old school اما واقعا به روز و جالب بودن بگیر تا Ethan Carter و Monument Valley و Shovel Knights و This War of Mine و Child of Light و Valiant Hearts و Nidhogg و اپیزود جدید Kentucky و اکسپنشن خیلی خوب Shadownrun: Dragonfall و ... و خصوصا Transistor که عالی بود. امسال برای من به شخصه از سال قبل بهتر بود، به خصوص که چند وقتی هست که نسبت به خیلی از عنوان های AAA بدبین شدم و به نظرم خیلی از این عنوان ها دیگه اون تازگی و کیفیت سابق رو ندارن.

mjorh
20-12-2014, 00:22
درسته امسال عنوان های با بودجه بالا/AAA که واقعا تاپ از آب در اومده باشن کم بودن، اما از نظر عنوان های جمع و جورتر و با بودجه کمتر یا عنوان های مستقل خوب یکی از بهترین سال ها بود و بین اونها کم کارهای با کیفیت نداشتیم: از Divinity: OS و Wasteland 2 و Legend of Grimrock II که سه تا عنوان old school اما واقعا به روز و جالب بودن بگیر تا Ethan Carter و Monument Valley و Shovel Knights و This War of Mine و Child of Light و Valiant Hearts و Nidhogg و اپیزود جدید Kentucky و اکسپنشن خیلی خوب Shadownrun: Dragonfall و ... و خصوصا Transistor که عالی بود. امسال برای من به شخصه از سال قبل بهتر بود، به خصوص که چند وقتی هست که نسبت به خیلی از عنوان های AAA بدبین شدم و به نظرم خیلی از این عنوان ها دیگه اون تازگی و کیفیت سابق رو ندارن.

کاملا قبول دارم. خواستم اشاره ای به بازیایی مثل Child of Light و Transistor هم بکنم که دیگه تنبلیم اومد :n02:، از بین بازیایی که گفتی من همین دوتارو زدم و عالی بودن ، CoL بیشتر عاشق موسیقی متنش شدم و ترنزیستر هم فضای خاصی که داشت، This War of Mine رو هنوز شروع نکردم ولی شک ندارم عاشقش میشم ، Divinity هم لامصب وقت نشد ، دانلود کردم سر فرصت میزنم ...این عناوین به نظرم تا چند سال دیگه میتونن تاثیر بیشتری داشته باشن ....تازه دارن جا میفتن ...ولی از نظر AAA سال خیلی خوبی نبود در کل ...2015 اما به نظرم 2011 دوم میشه :n12:

vahidgame
20-12-2014, 11:26
البته امسال از لحاظ یه سری سبک ها خیلی خوب بود مثل نقش آفرینی که خیلی کم پیش میاد توی یه سال اینقدر تنوع و بازی خیلی خوب توی این سبک منتشر بشه و حالا جدای از بازی هایی که امتیاز بالا گرفتن یه سری بازی هم هستن شاید امتیازشون اندازه اونا نیست ولی واقعا اونا هم جزو بازی های کلاسیک این سبکن مثل همون Wasteland 2 و کلا جزو سال های کم نظیر برای این سبک بودش
فقط سبکی که من زیاد خوب ندیدم اکشن ماجرایی بودش که تعداد بازی های عالی اون خیلی کم بودش ولی سال دیگه فک کنم برعکس سال فوق العاده ای برای این سبک باشه
کلا امسال سال خوبی بود ولی 2013 از لحاظ تعداد بازی های تاپ و شاهکار بهتر و کلا یه سال خاص بود و انتظار میره 2015 هم یه چی شبیه 2013 باشه

خب مجله اسپانیایی MeriStation هم گوتی خودشو انتخاب کرد:

لینک خود سایتو نمی ذارم چون اسپانیائیه و فک نکنم بفهمید چی گفته :دی

+

در مورد سایت پی سی گیمر هم که معراج گفت یکی از بخش ها خودشو انتخاب کرد:

Best Singleplayer: Dragon Age: Inquisition ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mjorh
21-12-2014, 13:11
البته امسال از لحاظ یه سری سبک ها خیلی خوب بود مثل نقش آفرینی که خیلی کم پیش میاد توی یه سال اینقدر تنوع و بازی خیلی خوب توی این سبک منتشر بشه و حالا جدای از بازی هایی که امتیاز بالا گرفتن یه سری بازی هم هستن شاید امتیازشون اندازه اونا نیست ولی واقعا اونا هم جزو بازی های کلاسیک این سبکن مثل همون Wasteland 2 و کلا جزو سال های کم نظیر برای این سبک بودش
فقط سبکی که من زیاد خوب ندیدم اکشن ماجرایی بودش که تعداد بازی های عالی اون خیلی کم بودش ولی سال دیگه فک کنم برعکس سال فوق العاده ای برای این سبک باشه
کلا امسال سال خوبی بود ولی 2013 از لحاظ تعداد بازی های تاپ و شاهکار بهتر و کلا یه سال خاص بود و انتظار میره 2015 هم یه چی شبیه 2013 باشه

خب مجله اسپانیایی MeriStation هم گوتی خودشو انتخاب کرد:

لینک خود سایتو نمی ذارم چون اسپانیائیه و فک نکنم بفهمید چی گفته :دی

+

در مورد سایت پی سی گیمر هم که معراج گفت یکی از بخش ها خودشو انتخاب کرد:

Best Singleplayer: Dragon Age: Inquisition ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یعنی شما میفهمی چی میگه :n02: ، یعنی 2013 از 2011 بهتر بود ؟ کجا بهتر بود ...نه آقا 2011 خیلی خاص تر از 2013 بود ...:n12:

vahidgame
23-12-2014, 15:17
یعنی شما میفهمی چی میگه :n02: ، یعنی 2013 از 2011 بهتر بود ؟ کجا بهتر بود ...نه آقا 2011 خیلی خاص تر از 2013 بود ...:n12:
من اصلا اسمی از 2011 اوردم؟! :دی
منظورم این بود که تفاوت رو میشه قشنگ توی دو سال پشت سر هم دید یعنی یه سال که آخر یه نسل بود و چه بازی های تاپی منتشر شدن و یه سال دیگه اول نسل جدید و این بازی ها اومدن
وگرنه از لحاظ کلی آره 2011 بهتر بود و 2015 هم یه چی شبیه اون می تونه باشه و تقریبا از لحاظ عنوان هایی مثل آنچارتد و بتمن و ویچر شبیه اونه

راستی توی نظرسنجی کاربران گیم اسپات هم Dragon Age: Inquisition با 33 درصد اول شد و Middle-earth: Shadow of Mordor با 10 درصد دوم شد که من خودمم به همون دراگون رای داده بودم
بعد جالبه از سلیقه این نویسندگان و منتقدان گیم اسپات خوشم اومد. توی همین قسمت بهترین بازی سال هر روز تاپ 5 هر کدوم از اونا منتشر میشه که کلا 7 نفرن و فعلا 3 تاشون گذاشتن به این صورت:

Jess McDonell:
Might & Magic X: Legacy
Valiant Hearts: The Great War

Mary Kish:
Diablo III
Dark Souls II
TowerFall Ascension
GTA V

Kevin VanOrd:
Dark Souls II
The Wolf Among Us

البته این ملاک خاصی نیست و فقط خواستم بدونید اینا ظاهرا همه نقش آفرینی بازن
اون دو تای اولی هم که همون طور که مشخصه دخترن و جالبه مخصوصا اون اولی از اون پی سی بازها و نقش آفرینی بازی های خیلی خوبه و اصلا به قیافش نمی خوره :دی
من ویدئوهای اونا رو دیدم جالب بودش به خصوص برای کوین که مشخصه حرفه ایه

+

توی اون لینک وبلاگی گذاشتم فعلا دراگون با اختلاف اول و بالای 20 تا گوتی تونسته بدست بیاره ولی خب سایت ها و مجلات بزرگ هنوز بعضی هاشون گوتی رو انتخاب نکردن مثل IGN و Game Informer و ...
ولی در کل تا اینجاش هم میشه گفت امسال بیشتر سال بازی های نقش آفرینی بودش و بیشتر هم گوتی رو تصاحب کردن

mjorh
23-12-2014, 19:25
کلا وحید امسال Dragon Age بیشتر از هر گیم دیگه ای نظر هاردکور جماعت رو جلب کرده از جمله خودت ....منم باید بعد این امتحانا بشینم بازی کنم

City 17
28-12-2014, 10:24
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om/images/9pNq-qUqj8GG.878x0.Z-Z96KYq.jpg

PC Gamer امسال نسبت به سال های قبل تغییراتی رو داشته، دیگه خبری از تقسیم بندی بر اساس ژانر نیست. اما بریم سراغ بخش هایی که در نظر گرفته شده:

Best Singleplayer: Coming soon
Spirit of the PC: Coming soon
Commendation for Design: Coming soon
Best Multiplayer: Coming soon
Most Original: Coming soon
Cultural Phenomenon: Coming soon

که بخش های جالبی هستن، به شخصه منتظرم ببینم کدوم عنوان جایزه Spirit of the PC رو می بره.

بقیه بخش های جوایز:

جایزه Spirit of the PC به Divnity: OS رسید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m/images/3htemBGiTcDC.878x0.Z-Z96KYq.jpg

جایزه Cultural Phenomenon به Hearthstone

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m/images/Q96fyn6ZxrOk.878x0.Z-Z96KYq.jpg

جایزه Best Single-player به Dragon Age: Inquisition

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om/images/VZxZgtiYZfF9.878x0.Z-Z96KYq.jpg

جایزه Best Multiplayer به Towerfall Ascention

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om/images/hbdJA838PZU3.878x0.Z-Z96KYq.jpg

جایزه Best Commendation for Design به Endless Legend

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m/images/9EP16VZZBbNu.878x0.Z-Z96KYq.jpg

جایزه Most Original به Jazzpunk

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om/images/LHzjdHb4-nDW.878x0.Z-Z96KYq.jpg

ادیتورها هم توی بخش Personal Picks انتخاب های مختلفی داشتن، از Middle Earth تا Wolfenstein تا Valkyria تا South Park و Xenonauts و ...
در کل هم تقسیم بندی بخش ها جالب بود و هم جوائز خوب توزیع شده بود، مخصوصا بخش Spirit of the PC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که گل سرسبد بود:n02:

vahidgame
29-12-2014, 00:14
Game Revolution هم گوتی خودشو انتخاب کرد یعنی Dragon Age: Inquisition
حرفای جالبی هم در مورد بازی زده:

Even after exploring Dragon Age: Inquisition for over 125 hours, not counting all the reloads, and completing every side quest in its numerous expansive environments, I have already returned to Ferelden and Orlais for another playthrough. Simply put, this third main installment in the Dragon Age franchise is a wonder to behold, not just for the freedom of its story and complexity of its characters, but for how it deftly slips your decisions from the first two Dragon Age titles into the game

At the same time, the Dragon Age Keep ensures that you have a primer and the ability to import whatever world state you wish into the game. With character-driven quests, strategic combat that can become turn-based or real-time, a world based on choices and political intrigue, gorgeous settings, endless banter, and a solid multiplayer mode, Dragon Age: Inquisition is more than deserving of our Game of the Year, setting the new standard for the RPG genre and for a sequel done right

براساس اون لینکی که هم چند تا پست قبل دادم فعلا این بازی ها بیشترین گوتی رو داشتن:

Dragon Age: Inquisition - 43
The Critics' Picks - 38
The Readers' Picks - 5

Middle-earth: Shadow of Mordor - 21
The Critics' Picks - 21
The Readers' Picks - 0

Alien: Isolation - 14
The Critics' Picks - 10
The Readers' Picks - 4

Super Smash Bros. - 14
The Critics' Picks - 10
The Readers' Picks - 4

Bayonetta 2 - 11
The Critics' Picks - 9
The Readers' Picks - 2

Mario Kart 8 - 11
The Critics' Picks - 9
The Readers' Picks - 2

البته باز میگم این حتما از سایت های معتبر نیست و کل منابع رو در نظر می گیره
ولی کلا حتی از لحاظ Reader ها یعنی یوزرهای سایت ها مختلف هم فعلا دراگون بیشتر انتخاب شده

جا داره به اینم اشاره کنم که بازی هایی مثل Divinity: OS یکمی مظلوم ظاهر میشن و من نگاه کردم همه بازی ها یه گونی رو داشتن حتی اساسین ولی این بازی یه دونه هم نداشت!
با توجه به سبک کلاسیک بازی تعداد کمی هستن که انتخاب اولشون میشه و این میشه که توی میانگین نظرات سایت های مختلف اول نمیشه وگرنه توی بزرگ بودن اون شکی نیست

City 17
30-12-2014, 14:16
جا داره به اینم اشاره کنم که بازی هایی مثل Divinity: OS یکمی مظلوم ظاهر میشن و من نگاه کردم همه بازی ها یه گونی رو داشتن حتی اساسین ولی این بازی یه دونه هم نداشت!
با توجه به سبک کلاسیک بازی تعداد کمی هستن که انتخاب اولشون میشه و این میشه که توی میانگین نظرات سایت های مختلف اول نمیشه وگرنه توی بزرگ بودن اون شکی نیست

وحید PC GotY از گیم اسپات هم GotY هست دیگه، منتها برای PC مخصوصا که Divinity فقط روی PC عرضه شده.
اتفاقا دیروز که داشتم توی تخفیف های ویژه سال نو استیم، بازی رو می خریدم (به خاطر کوآپش که واسش برنامه دارم)، بالای اسم بازی برچسب Gamespot Game of the Year هم زده شده بود;)
امثال Divinity دقیقا همه چی هستن به جز "بزرگ"، چون بودجه و تبلیغات در حد عنوان های AAA نیست. اما همین که جایزه بهترین بازی PC سال رو از گیم اسپات می گیره یا Spirit of The PC رو از PCGamer می گیره و امثال اون، برای همچین عنوانی کافی هست، حالا اگه جاهایی که GotY های سایت های مختلف رو مثه میوه و تره بار با هم به صورت کیلویی جمع می کنن اسم اینجور بازی ها رو نیاوردن، مهم نیست:n02:

Layken
31-12-2014, 20:03
The Escapist ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): Dragon Age: Inquisition

Layken
01-01-2015, 20:38
10 بازی برتر سال از نگاه Eurogamer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mario Kart 8
Destiny
Hearthstone
Bayonetta 2
Diablo 3: Reaper of Souls
Alien: Isolation
Dark Souls 2
Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes
Towerfall Ascension
Forza Horizon 2

---------------------------------------------------

بهترین بازی سال از نگاه Gametrailers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): Hearthstone

vahidgame
02-01-2015, 13:58
بهترین های سال از نگاه Hardcore Gamer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :

Call of Duty: Advanced Warfare
Dark Souls II
Shovel Knight

بهترین بازی سال از نگاه Polygon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :

برترین بازی سال از نگاه Gamereactor UK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :

پ.ن:
بعضی سایت ها مثل یوروگیمر هزار تا منبع و شعبه مختلف دارن که خواستم اونا رو بذارم ولی بی خیال شدم
جالبه گوتی هاشون هم با هم فرق داره :دی

Layken
02-01-2015, 22:25
TheSixthAxis ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): Mario Kart 8

--------------

3DJuegos ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]): Bayonetta 2

------------

level7: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Dragon Age: Inquisition

Layken
04-01-2015, 14:45
10 بازی برتر سال از نگاه joystiq ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):

Bayonetta 2
Shovel Knight
Super Smash Bros. (Wii U)
Sunset Overdrive
Alien: Isolation
Valiant Hearts: The Great War
Mario Kart 8
Far Cry 4

Layken
06-01-2015, 01:39
حدس من برای بهترین بازی سال IGN :دی

vahidgame
12-01-2015, 10:47
خب گوتی یکی از منبع های خیلی معتبر هم اعلام شد یعنی Game Informer :

فقط سایتش برای من باز نمیشه تا جزئیات بیشتری از اونو بگم...

vahidgame
16-01-2015, 13:48
حدس من برای بهترین بازی سال IGN :دی

حامد حدست درست نبود :دی
گوتی IGN هم Dragon Age: Inquisition انتخاب شد
همین طور از نگاه کاربران اون سایت هم همین بازی انتخاب شد

این نشون میده که گوتی نمی تونه حتما رابطه مستقیمی با امتیاز هر سایت داشته باشه
همین IGN فک کنم به دراگون 8.8 دادش ولی به یه سری بازی ها بیشتر امتیاز داده بود ولی خب این امتیازها فرضا نظر یه نویسنده خاصه که اون بازی رو نقد می کنه
وقتی نظر کل نویسندگان یه سایت در نظر گرفته میشه نتایج متفاوت میشه
جالبه گیم اسپات هم بازیی که بهش 8 داده بود رو انتخاب کرده بود!

توی این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])لینک که گذاشتم و همه گوتی ها رو می ذاره هم فک کنم در حال حاضر Dragon Age: Inquisition بالای 100 گوتی داره
اگه فقط نظر سایت های بزرگ رو هم در نظر بگیریم باز این بازی بیشتر مورد توجه قرار گرفته یه جورایی باید گفت از این لحاظ موفق ترین بازی 2014 بوده
فقط یه سری مراسم جالب باقی مونده که باید دید توی اونا چه بازی هایی انتخاب میشن

Layken
18-01-2015, 00:37
میدونی وحید من به خاطر نمره ای که به SSB داده بود نگفتم که اونو گوتی میکنه بلکه با توجه به شناختی که از IGN دارم حدس میزدم که SSB رو گوتی کنه.

و البته اینجا نظرم با IGN موافق نیست، دراگون ایج بازی فوق العاده عالی هستش ولی واقعا در حد دو بازی انحصاری نینتندو بایونتا و SSB نیست دیگه و اینجا به نظرم سبک نقش افرینی دراگون ایج هست که باعث شده نظر اکثر تحریریه نسبت به دراگون ایج باشه، کلا RPG گیم ها بهتر و بیشتر گوتی میگیرن و یک بازی مبارزه ای خیلی سخته گوتی بشه.
اما خب این چیزی از ارزش های دراگون کم نمیکنه. :n02: یادگزارشگر های ایران افتادم.

vahidgame
18-01-2015, 13:59
حامد یه چیزی که همیشه وجود داره اینه که خیلی ها فک می کنن مثلا یه بازی انحصاری نینتندو ، سونی و یا مایکروسافت هست دیگه تمومه پس باید گوتی بشه :دی
نینتندو همیشه بزرگه و در این شکی نیست و 2014 هم سال خوبی براش بود ولی دلیل نمیشه همیشه گوتی ها برای اون باشه
بعضی بازی های مولتی پلتفرم هستن که سال ها برای اون زحمت کشیده میشه و از انحصاری ها هم بیشتر روی اونا کار میشه مثل همین دراگون
به نظر من که صد در صد حق دراگون بوده که این موفقیت ها رو داشته باشه
فک کنم تعداد گوتی های کل بازی های نینتندو در مجموع اندازه گوتی های دراگون نشه :دی

Layken
18-01-2015, 14:35
حامد یه چیزی که همیشه وجود داره اینه که خیلی ها فک می کنن مثلا یه بازی انحصاری نینتندو ، سونی و یا مایکروسافت هست دیگه تمومه پس باید گوتی بشه :دی
نینتندو همیشه بزرگه و در این شکی نیست و 2014 هم سال خوبی براش بود ولی دلیل نمیشه همیشه گوتی ها برای اون باشه
بعضی بازی های مولتی پلتفرم هستن که سال ها برای اون زحمت کشیده میشه و از انحصاری ها هم بیشتر روی اونا کار میشه مثل همین دراگون
به نظر من که صد در صد حق دراگون بوده که این موفقیت ها رو داشته باشه
فک کنم تعداد گوتی های کل بازی های نینتندو در مجموع اندازه گوتی های دراگون نشه :دی

این نکته ای که گفتی رو من خودم که تا حالا بهش دست پیدا نکردم و تا حالا هم از کسی نشنیدم و اولین باره با این نکته مواجه میشم. اگر هم کسی همچین فکری میکنه در اشتباه هستش.
حالا فرض کنیم مثلا همین بایونتا رو خودمون مولتی پلتفورم حساب کنیم و دراگون رو انحصاری مثلا سونی حساب کنیم باز در اون حالت هم از نظر من بایونتا یا SSB یک قدمی جلوتر از بقیه بازی ها هستن، حالا میگم نظر من هست تا اختلافی پیش نیاد :دی

منظورت رو از این صحبتت که بعضی بازی ها چند سال روشون کار میشه رو نگرفتم، الان مگه روی بایونتا یا SSB یا بازی های دیگه دو سه هفته کار شده؟ همین DLC دلست خودش تنهایی یک سال زمان برده، یا برای ساخت یک بازی مستقل حتا زیر نظر مالی Kickstarter میبینی دو سال یا بیشتر زمان میبره و یا برای ساخت مکس پین 3 10 سال وقت صرف شد که همچین آش دهن سوزی هم نبود برای همین مدت زمان ساخت، هزینه ساخت، زحمت اون و کلا همه اونا هیچ ربطی به جایزه و برتر و ضعیف بودن بازی نداره و دلیلی نداره بگیم چون این N سال روش کار شده پس بهتره.
البته شاید من منظورت رو از این مدت زمان متوجه نشدم.

vahidgame
18-01-2015, 19:08
این نکته ای که گفتی رو من خودم که تا حالا بهش دست پیدا نکردم و تا حالا هم از کسی نشنیدم و اولین باره با این نکته مواجه میشم. اگر هم کسی همچین فکری میکنه در اشتباه هستش.
حالا فرض کنیم مثلا همین بایونتا رو خودمون مولتی پلتفورم حساب کنیم و دراگون رو انحصاری مثلا سونی حساب کنیم باز در اون حالت هم از نظر من بایونتا یا SSB یک قدمی جلوتر از بقیه بازی ها هستن، حالا میگم نظر من هست تا اختلافی پیش نیاد :دی

منظورت رو از این صحبتت که بعضی بازی ها چند سال روشون کار میشه رو نگرفتم، الان مگه روی بایونتا یا SSB یا بازی های دیگه دو سه هفته کار شده؟ همین DLC دلست خودش تنهایی یک سال زمان برده، یا برای ساخت یک بازی مستقل حتا زیر نظر مالی Kickstarter میبینی دو سال یا بیشتر زمان میبره و یا برای ساخت مکس پین 3 10 سال وقت صرف شد که همچین آش دهن سوزی هم نبود برای همین مدت زمان ساخت، هزینه ساخت، زحمت اون و کلا همه اونا هیچ ربطی به جایزه و برتر و ضعیف بودن بازی نداره و دلیلی نداره بگیم چون این N سال روش کار شده پس بهتره.
البته شاید من منظورت رو از این مدت زمان متوجه نشدم.
چرا دیگه اتفاقا این توی تصمیم منتقدا می تونه تاثیرگذار باشه
چون خیلی از منتقدا و نویسندگان سایت های مختلف بالاخره طرفدار یه کنسول خاصی هستن و به خاطر همین بازی های اون کنسول ها بیشتر به چشمشون میاد :دی
یعنی در نهایت میانگین نظرها هم در نظر گرفته میشه این قضیه توش تاثیر داره و هر چی تعداد طرفدار یه کنسول خاص بیشتر باشه توی نظر نهایی هم بیشتر تاثیر داره
البته نه اینکه همه سایت ها و نشریات اینجوری باشن و ممکنه بعضی جاها هم از این قاعده مستثنی باشن :دی

در مورد مدت ساخت هم نه نمیگم که مثلا انحصاری ها رو براشون وقت نمی ذارن و بیشتر منظورم این بودش که این مولتی پلتفرم ها به این صورت یعنی نقش آفرینی اپن ورلد مدت ساختشون خیلی زیاده شاید نزدیک به 4 سال یا بیشتر و اعضای تیم سازنده هم خیلی زیادن و به خاطر همین محصول نهایی خیلی عظیم و کم نقص میشه ولی خب انحصاری ها هم مدت ساختشون کم نیست
در نهایت آره خب یه بازی نقش آفرینی باشه یا کلا هر سبکی باشه ولی اپن ورلد فوق العاده سرگرم کننده باشه احتمال گوتی شدنش از جاهای مختلف خیلی بالا میره چون اینجور بازی ها رو اکثرا دوس دارن و کمتر کسی هست که جذب این بازی ها نشه
یه سری بازی ها هم که انقلابین دیگه بحثشون جداست و اونجور بازی ها معمولا حتما اکثر گوتی ها رو می گیرن که امسال همچین بازی هایی رو نداشتیم...

در کل انتخاب بهترین بازی سال یه بحث سختیه و مثلا یه سایت 10 تا منتقد داره که مجموع آرا به عنوان گوتی اون سایت انتخاب میشه و ممکنه بازی اول لیست هر کدوم از این منتقدا متفاوت باشه!
بحث سلیقه و اینکه اون فرد مورد بیشتر چه سبکی رو دوس داره خیلی مطرحه و ممکنه منتقدای یه سایت همه سبک ها رو دوس داشته باشن ولی یه سری سبک ها رو بیشتر دوس داشته باشن
اکثر سال ها حداقل دو سه تا بازی برای گوتی نامزدن که خیلی به هم نزدیکن و امسال هم دقیقا همین جوری بوده و نمیشه به طور قاطع گفت فلان بازی واقعا بهترین بازی بوده و هر کسی می تونه یه نظر خاصی داشته باشه
ولی اگه بخوام از دیدگاه کلی و آماری نگاه کنیم همین تعداد جایزه ها و گوتی از سایت های مختلف می تونه یه معیار باشه
مثلا همین سال 2013 رو هم من خودم نظرم برای گوتی روی بایوشاکه ولی خب قبول دارم که tlou خیلی بیشتر گوتی داشت و مسلما بهترین بازی اون سال بوده
حالا شاید قبلا توی تاپیکای مختلف با این بازی شوخی کرده بودیم ولی خب از واقعیت دیگه نمیشه گذشت که تعداد جایزه های اون بیشتر بوده :دی

Layken
23-01-2015, 14:30
ولی اگه بخوام از دیدگاه کلی و آماری نگاه کنیم همین تعداد جایزه ها و گوتی از سایت های مختلف می تونه یه معیار باشه
مثلا همین سال 2013 رو هم من خودم نظرم برای گوتی روی بایوشاکه ولی خب قبول دارم که tlou خیلی بیشتر گوتی داشت و مسلما بهترین بازی اون سال بوده
حالا شاید قبلا توی تاپیکای مختلف با این بازی شوخی کرده بودیم ولی خب از واقعیت دیگه نمیشه گذشت که تعداد جایزه های اون بیشتر بوده :دی

نه وحید، این حرف رو نزن، چه شوخی؟
گفتن جملاتی مثل: مجلات افغانستان و جزایر فارو و لینک از ویکیپدیا ها و جستجو برای کشف اختلاف کم گوتی ها روکه نمیشه شوخی حسابش کرد، یا خیلی حرف های دیگه برای من یکی که اصلا شوخی نیست. :n01:
هایپ بودن TLOU یا چیزهای دیگه، بقیه رو نمی دونم ولی از نظر من که این کنایه های گذشته، هیچ وقت از یادم نمیره و هیچ وقت شبیه یک شوخی برام نخواهد بود.
برگردیم به بحث اصلی تاپیک. :12:

vahidgame
06-02-2015, 11:50

برترین های مراسم DICE انتخاب شدن
در این بین Middle-earth: Shadow of Mordor بیشترین تعداد جایزه رو داشت
در زیر لیست کامل رو می بینید:

Outstanding Achievement in Animation

Outstanding Achievement in Art Direction
Monument Valley

Outstanding Achievement in Character
Middle-earth: Shadow of Mordor (Talion)

Outstanding Achievement in Original Music Composition
Destiny

Outstanding Achievement in Sound Design
Destiny

Outstanding Achievement in Story

Outstanding Technical Achievement

Action Game of the Year
Destiny

Adventure Game of the Year

Family Game of the Year
LittleBigPlanet 3

Fighting Game of the Year
Super Smash Bros. Wii U

Racing Game of the Year
Mario Kart 8

Role-Playing/Massively Multiplayer Game of the Year

Sports Game of the Year
FIFA 15

Strategy/Simulation Game of the Year

D.I.C.E. Spite Award
Transistor

Handheld Game of the Year
Super Smash Bros. 3DS

Mobile Game of the Year

Outstanding Achievement in Online Gameplay
Destiny

Outstanding Innovation in Gaming

Outstanding Achievement in Game Design

Outstanding Achievement in Game Direction

Game of the Year

Layken
13-03-2015, 14:41

برندگان جایزه BAFTA

بهترین بازی سال: Destiny
بهترین موزیک: Far Cry 4
بهترین بازی در اولین حضور خود: Never Alone
بهترین دوبلر از بازی The Last of Us: Left Behind : Ashley Johnson
بهترین داستان: The Last of Us: Left Behind
بهترین بازی انلاین: League of Legends
بهترین بازی ورزشی: OlliOlli
بهترین دیزاین یا طراحی: Middle-earth: Shadow of Mordor

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

------------------
چند وقت پیش هم جوایز GDC 2015 انتخاب شدند که Middle-earth: Shadow of Mordor در اون بهترین بازی سال شد.