PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک اتفاق بسیار عجیب و نادر در مایکروویو

javad34
06-12-2014, 21:54
سلام من 10 ساله دارم از مایکروویو استفاده میکنم امشب یه اتفاق بسیار عجیب افتاد. 1 لیوان کریستالی مثل همیشه پر آب کردم گذاشتم جوش بیاد که نسکافه درست کنم . بعد حدود 2 دقیقه استپ کردم و لیوان رو تا آمدم بر دارم

آب داخل لیوان به سمت بالا کشیده شد . و از لیوان بیرون پاشید انگا رکه 1 نیرویی آب رو به بالا کشید خیلی عجیب بود. دلیلش چی بود؟

موقع برداشتن لیوان آب اونقدر جوش نبود که حتی قل قل کنه اما تا لیوان رو برداشتم آب یهویی به سمت بالا اومد و ریخت ..خیلی نادر بود تا حالا ندیده بودم.

به نظر شما دلیلش چیه؟

ملا نصرالدین
07-12-2014, 08:41
اولا که ظروف کریستال را داخل ماکروفر نباید قرار داد.به دلیل اینکه برای ساختش از سرب استفاده میشه و سرب هم یک فلزه و هیچ فلزی رو نباید داخل ماکروفر قرار داد.احتمالا اون لیوان شما بلور بوده چون اگر کریستال باشه سریع توش رعد و برق میزنه

دوما این اتفاق اصلا عجیب نیست.

کافی است سرچ کنید بهاین مطلب میرسید

آب يا هر مايعي که اشعه ي مايکروويو کسب ميکند و به دماي جوش ميرسد الزاماً هميشه به حالت جوشش، حباب نمايان نميشود(و قل قل نميکند). بلکه ممکن است دماي بسيار زيادي کسب کند اما همچنان بي­حرکت و بدون حباب بماند و قل قل نکند مايع يا آبي که دماي فوق العاده زياد را توسط امواج مايکروويو کسب ميکند ممکن است پس از حرکت دادن و يا هم زدن و يا مثلا قراردادن چاي کيسه اي در آن به حالت ظاهري جوشيدن برسد و قبل از آن هيچ نشانه اي از جوشيدن و دماي بالا از خود نشان ندهد. براي جلوگيري از اين اتفاق و جلوگيري از صدمه ديدن هرگز هيچ مايعي را به اندازه يک ليوان، بيشتر از دو دقيقه در مايکروويو قرار ندهيد. همچنين بعد از خاموش شدن مايکروفر اجازه دهيد سي ثانيه مايع همچنان در مايکروفر باقي بماند و آن را قبل از سي ثانيه بيرون نياوريد