PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید کنسول به جای pc

محمد گیمر GTX
01-12-2014, 19:04
دوستان من یه حساب سرانگشتی کردم فهمیدم که کنسول خیلی از pc بهتره و چون اگه بخوای یه pc خوب بخری از کنسول با تلویزین هم گرون تره. من میخوام یه ایکس باکس وان بخرم. سوالم از شما اینه که ایا فرقی که میگن بین pc و کنسول هست قابل دینه و واضحه و این که واقعا بازی تفنگی با گیم پد راحت هست؟

HOJ-JAT
01-12-2014, 19:56
طبیعتا کنسول بهتره شما همین xbox one رو نگاه تا ۱۰ سال کم نمیاره اما الان خفن ترین pc هم که ببندی ۳ سال دیگه باید انگری برد بزنی باهاش!!!
در مورد موس و گیم پد به شما پیشنهاد میدم بری به یک گیم نیت و خودت بک ساعت باهاش بازی کنی ببینی چجوری هست..البته وسایل هم در اینده میاد که موس رو ب ایکس باکس وصل کنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محمد گیمر GTX
01-12-2014, 20:39
طبیعتا کنسول بهتره شما همین xbox one رو نگاه تا ۱۰ سال کم نمیاره اما الان خفن ترین pc هم که ببندی ۳ سال دیگه باید انگری برد بزنی باهاش!!!
در مورد موس و گیم پد به شما پیشنهاد میدم بری به یک گیم نیت و خودت بک ساعت باهاش بازی کنی ببینی چجوری هست..البته وسایل هم در اینده میاد که موس رو ب ایکس باکس وصل کنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو بازی ها چی شما فک میکنی تفاوت به چشم میاد

HOJ-JAT
01-12-2014, 21:45
ببين اگر بتوني هر سال ١ تومني خرج سيستمت كني. pc كيفيتش بيشتره ولي اگر نه درد سر ها شروع ميشه شما امسال روي الترا برازي ميكني سال بعد روي مديوم سال بعد روي لوو و سال بعد ديگه در حصرت بايد بماني
در ضمن بازي هاي طpc دردسر هاي بيشتري دارند مثلا بخش مشكلات بازي ها رو ببيند يا اجرا نميشه يا كرش ميكنه يا .....
ولي در عوض بازي هاي كنسول هاي نسل ٨ خيلي گروننن البته شما ميتوني باهاشون انلاين بزني و حتي ميتوني بفروشيشان
درضمن نسل ٧ هم هنوز تو بورس هستن و تا ٥ سال اتي ميگن ساپورت ميشن خوبي انها اين است كه بازي كرك شده دارند مثل pc
البته احتمال اينكه نسل ٨ ها هم هك بشن هست ولي نه حالا حالا ها شايد ٣-٤ سال ديگه

mmf66
01-12-2014, 21:56
دوستان من یه حساب سرانگشتی کردم فهمیدم که کنسول خیلی از pc بهتره و چون اگه بخوای یه pc خوب بخری از کنسول با تلویزین هم گرون تره. من میخوام یه ایکس باکس وان بخرم. سوالم از شما اینه که ایا فرقی که میگن بین pc و کنسول هست قابل دینه و واضحه و این که واقعا بازی تفنگی با گیم پد راحت هست؟

البته این سلیقه ای هست ولی دیگه کل دنیا میدونن pc بهترین کنسول بازی هست البته خرجشم بیشتره
اینجوری هم که دوستان میگن نیست مخصوصا در این نسل شما همین نسل جدید xbox 1 رو در نظر بگیر میشه گفت فاجعه الان در سال 2014 که هنوز یک سال بیشتر از عرضه کنسول ماکرو نگذشته نمیتونه بازی ها رو 1080 اجرا کنه و مثلا 720 اجرا میکنه این یعنی شما دیگه به اون کنسول نمیتونی بگی نسل جدید چون 720 واقعا خنده داره بماند که خیلی از افکتها و تنظیمات بازی رو بشدت کاهش میدن تنها دلیلی که میشه به اون اعتنا کرد و گفت کنسول بهتره قیمت هست البته همینم جای بحث داره
بازی تفنگی هم مثل همین فار کری 4 که جدید اومده با کنسول اصلا معنی نداره لذت بازی نصف میشه اینجوری بازی ها مختص پی سی هست در عوض فیفا و پس با کنسول بهترن
در آخر بگم این نظر من بود و من پی سی رو بیشتر میپسندم البته خوب خرجشم بیشتره ولی با پی سی کار دیگه هم آدم میکنه به هر حال کنسول هم داشته باشی باز باید یه پی سی 1.5م بگیری
نکته آخر اگه واقعا قصد خرید کنسول داری ps4 انتخاب بهتری هست هم سخت افزار بهتری داره هم تو ایران اقبال بیشتری داره و در دسترس هست هم بازی های انحصاری بهتری داره مگه این که برای خرید x1 دلیل خاصی داشته باشی

SamGun
01-12-2014, 21:57

دوست عزیزم من مدتی هست بحث های شما رو دنبال میکنم فقط خیلی کنجکاو هستم ببینم منبع اطلاعاتی شما چیه ؟ :n13:

من هر دفعه پست های شمارو میخونم مقداری سرگرم میشم :n31:

تو بازی ها چی شما فک میکنی تفاوت به چشم میاد

ببینید محمد جان انتخاب Platform برای Game به چند عامل بستگی داره که باید این عوامل رو شما بسنجی و بهترین گزینه رو انتخاب کنی :

بودجه شما
سطح بازی شما
آنلاین یا آفلاین بازی کردن
میزان وجود وسایل جانبی مانند Monitor FullHD و یا TV Full HD و ...
دنبال کردن بازی های روز و یا صرفا فقط سرگرم شدن

خب این موارد مثال هایی برای ملاک قرار دادن خرید هست

در مورد تفاوت قدرت عرض کنم خدمت شما که مسلما یک PC حتی در سطح 2 میلیون تومن ( فقط Case ) قدرت بیشتری نسبت به کنسول های حال حاضر داره اما خب باید در نظر بگیرید موارد دیگه ای رو با افزایش گرافیک به خاطر کافی نبودن بودجه برای جمع کردن یه سیستم Pro یا High End از دست خواهید داد مثل راحتی در اجرا و دائما تغییرات تنظیمات برای ایده عال شدن شرایط FPS و Frame Rate در بازی .

اما در کنسول این مورد از پیش تنظیم شده و دیگه شما مشکلی از این بابت نخواهید داشت .

شما اگر شرایط خرید PC خوب ندارید بهترین گزینه کنسول هست به شرطی که یک سیستم قابل قبول حداقل برای رفع نیاز روزانه داشته باشید

HOJ-JAT
01-12-2014, 22:04
دوست عزيز مدير كدوم قسمت از حرف هاي بنده براي شما مبهم هست و نياز مند منبع داريد؟؟

jahangir1400
01-12-2014, 22:06
یه نگاهی به این تاپیک بندازید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SamGun
01-12-2014, 22:15
دوست عزيز مدير كدوم قسمت از حرف هاي بنده براي شما مبهم هست و نياز مند منبع داريد؟؟

هیچ ابهامی وجود نداره فقط خواهش میکنم بحث رو جدی بررسی کنید شما مطمئنا کاربر فعال و کارآمدی هستید که عنوان فعال گرفتید . اینجا فعال گرفتن کار هر کسی نیست .

شما دانشجوی نرم افزار برای من این قسمت رو باز کنید لطفا

با دلایل مکتوب

Gregar
01-12-2014, 22:24

خداییش الان خفن ترین سیستم رو هم ببندی تا سه سال فقط بازی ها رو تحمل میکنه ؟ از اون حرفا بود . من که 4 سال پیش یه سیستم مدیوم بستم حالا کفگیرش به ته دیگ خورده که اون هم به خاطر تغییر نسل هست و گرنه الان که یه سیستم خوف بخری قشنگ 7 یا 8 سال دیگه تازه بازی ها رو روی low میاره به راحتی میاره .
هیچ بازی شوتری هم در ضمن لذتش بدون pc معنا نداره . اون xbox one هم که اصلا باید بزاری در کوزه ابشو بخوری با اون افتضاحی که اول کاری به بار داد .

HOJ-JAT
01-12-2014, 23:01
یچ ابهامی وجود نداره فقط خواهش میکنم بحث رو جدی بررسی کنید شما مطمئنا کاربر فعال و کارآمدی هستید که عنوان فعال گرفتید . اینجا فعال گرفتن کار هر کسی نیست .

من از شما کمال تشکر را دارم که خواهان دلیل حرف بنده شده اید

شما دانشجوی نرم افزار برای من این قسمت رو باز کنید لطفا

3 سال پیش میشده سال ۲۰۱۱
این تاپیک را مشاهده بفرمایید
سیستم gaming تاسقف 800 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میدونید که اون موقع ۸۰۰ تومن خیلی بوده و سیستم خوبی میشده ببندی یچزی حدود ۳ -۲.۵ حالا بوده و فکر کنم اون موقع ps3 -xbox360 ۴۰۰-۵۰۰ بیشتز قیمت نداشتند..
سیستمی که برای دوستمون معرفی کردند اون موقع اینا بوده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
الان که سال ۲۰۱۴ هست یکی از بازی های پر طرفدار cod:aw است
که حداقل سیستمی که فقط بازی احرا بشه این هست

خوب همانطور که مشخصه این بازی با مشکل فراوان برای ایشون اجرا میشه . ممکنه ب دلیل پایین بودن رم اصلا اجرا نشود...ویا از همه مهم تر پایین بودن رم گرافیک!!!
خوب قسمت دوم حرف بنده(
اما الان خفن ترین pc هم که ببندی ۳ سال دیگه باید انگری برد بزنی باهاش!!!) من از این طریق به این نتیجه رسیدم....
بحث هم سر این بود که یک سیستم تقریبا هم قیمت با xbox 1 و گرنه اون موقع با مبلق گزافی مثل ۵ تومن میشد یک غول بی شاخ و دم بست..
.
.
.
.
و اما قسمت اول حرف بنده
شما بهتر از من بخاطر دارید که سال ۲۰۰۶ کنسول ps3 و xbox معرفی شده اند و اکنون که ۸ سال گدشته هنوز هم بازی های جدید برایشان ریلیز میشوند البته با کمی تاخیر...و پارسال فک کنم گفته شد که تا ۵ سال دیگر هم همچنان بازی برایشان ساخته میشود...

محمد گیمر GTX
01-12-2014, 23:25
البته این سلیقه ای هست ولی دیگه کل دنیا میدونن pc بهترین کنسول بازی هست البته خرجشم بیشتره
اینجوری هم که دوستان میگن نیست مخصوصا در این نسل شما همین نسل جدید xbox 1 رو در نظر بگیر میشه گفت فاجعه الان در سال 2014 که هنوز یک سال بیشتر از عرضه کنسول ماکرو نگذشته نمیتونه بازی ها رو 1080 اجرا کنه و مثلا 720 اجرا میکنه این یعنی شما دیگه به اون کنسول نمیتونی بگی نسل جدید چون 720 واقعا خنده داره بماند که خیلی از افکتها و تنظیمات بازی رو بشدت کاهش میدن تنها دلیلی که میشه به اون اعتنا کرد و گفت کنسول بهتره قیمت هست البته همینم جای بحث داره
بازی تفنگی هم مثل همین فار کری 4 که جدید اومده با کنسول اصلا معنی نداره لذت بازی نصف میشه اینجوری بازی ها مختص پی سی هست در عوض فیفا و پس با کنسول بهترن
در آخر بگم این نظر من بود و من پی سی رو بیشتر میپسندم البته خوب خرجشم بیشتره ولی با پی سی کار دیگه هم آدم میکنه به هر حال کنسول هم داشته باشی باز باید یه پی سی 1.5م بگیری

نکته آخر اگه واقعا قصد خرید کنسول داری ps4 انتخاب بهتری هست هم سخت افزار بهتری داره هم تو ایران اقبال بیشتری داره و در دسترس هست هم بازی های انحصاری بهتری داره مگه این که برای خرید x1 دلیل خاصی داشته باشی

دوست عزیز این چیزی که من میخوام بگم یکم مسخرس ولی اینجایی که من زندگی میکنم PS4 اصلا کلاس نداره و من تا بخشی این کنسولو برا کلاسش میخوام ولی اینکه شما میگی سخت افزار PS4 قویتره هم جای بحث داره چون بازیا تو ایکس باکس طبیعی تره با این که جاهایی PS4 بهتره

محمد گیمر GTX
01-12-2014, 23:31
دوست عزیزم من مدتی هست بحث های شما رو دنبال میکنم فقط خیلی کنجکاو هستم ببینم منبع اطلاعاتی شما چیه ؟ :n13:

ببینید محمد جان انتخاب Platform برای Game به چند عامل بستگی داره که باید این عوامل رو شما بسنجی و بهترین گزینه رو انتخاب کنی :

بودجه شما
سطح بازی شما

در مورد تفاوت قدرت عرض کنم خدمت شما که مسلما یک PC حتی در سطح 2 میلیون تومن ( فقط Case ) قدرت بیشتری نسبت به کنسول های حال حاضر داره اما خب باید در نظر بگیرید موارد دیگه ای رو با افزایش گرافیک به خاطر کافی نبودن بودجه برای جمع کردن یه سیستم Pro یا High End از دست خواهید داد مثل راحتی در اجرا و دائما تغییرات تنظیمات برای ایده عال شدن شرایط FPS و Frame Rate در بازی .

اما در کنسول این مورد از پیش تنظیم شده و دیگه شما مشکلی از این بابت نخواهید داشت .

شما اگر شرایط خرید PC خوب ندارید بهترین گزینه کنسول هست به شرطی که یک سیستم قابل قبول حداقل برای رفع نیاز روزانه داشته باشید

ممنون ولی میشه بگی تفاوت کیفیت بازی در این دو کنسول به چشم میاد یا نه و اینکه با گیم پد میشه راحت مثلا CALL ADVANCE رو بازی کرد

SamGun
01-12-2014, 23:41
من از شما کمال تشکر را دارم که خواهان دلیل حرف بنده شده اید

3 سال پیش میشده سال ۲۰۱۱
این تاپیک را مشاهده بفرمایید
سیستم gaming تاسقف 800 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میدونید که اون موقع ۸۰۰ تومن خیلی بوده و سیستم خوبی میشده ببندی یچزی حدود ۳ -۲.۵ حالا بوده و فکر کنم اون موقع ps3 -xbox360 ۴۰۰-۵۰۰ بیشتز قیمت نداشتند..
سیستمی که برای دوستمون معرفی کردند اون موقع اینا بوده

الان که سال ۲۰۱۴ هست یکی از بازی های پر طرفدار cod:aw است
که حداقل سیستمی که فقط بازی احرا بشه این هست

خوب همانطور که مشخصه این بازی با مشکل فراوان برای ایشون اجرا میشه . ممکنه ب دلیل پایین بودن رم اصلا اجرا نشود...ویا از همه مهم تر پایین بودن رم گرافیک!!!
خوب قسمت دوم حرف بنده(
اما الان خفن ترین pc هم که ببندی ۳ سال دیگه باید انگری برد بزنی باهاش!!!) من از این طریق به این نتیجه رسیدم....
بحث هم سر این بود که یک سیستم تقریبا هم قیمت با xbox 1 و گرنه اون موقع با مبلق گزافی مثل ۵ تومن میشد یک غول بی شاخ و دم بست..
.
.
.
.
و اما قسمت اول حرف بنده
شما بهتر از من بخاطر دارید که سال ۲۰۰۶ کنسول ps3 و xbox معرفی شده اند و اکنون که ۸ سال گدشته هنوز هم بازی های جدید برایشان ریلیز میشوند البته با کمی تاخیر...و پارسال فک کنم گفته شد که تا ۵ سال دیگر هم همچنان بازی برایشان ساخته میشود...

حالا بهتر شد

ممنون

اما سیستم در حد 800 تومن رو حتی بنده در اون زمان هم سیستم گیم مناسب نمیدونستم و نمیدونم .

چون یه چیزی در همین سطح رو بنده Laptop اش رو دارم و این لپ تاپ فقط به خاطر کم بودن میزان Resolution قابلیت اجرای بازی ها تا حد High رو تا الان داشته و از نسل جدید به بعد دیگه نداره !

تازه بنده 5 سال پیش خریدم ! این وضع بوده ! 2 سال بعدش که جای خود داره .

بعد نسل بازی ها که مرتبط با عرضه کنسول ها هست خیلی مرتبط با این موضوع هست . یعنی شما در ابتدای یک نسل سیستم خوبی بگیرید تا انتها براتون جوابگو هست .

من خودم یک کنسول Fan هستم اما با پتک تو سر PC هم نمیزنم .

همین 1 ماه پیش بنده یک سیستم در حد 1.5 میلیون با مشخصات زیر بستم :

AMD Athlon PhenomII 965 3.4Ghz
ATI HD 5870 1GB
4GB Crosair 1600 CL9
Power 580B
Main Asrock 870

روی این سیستم بازی Battle Field 4 رو روی Ultra Details و 1080p اجرا کردم با 40-55 FPS

محمد گیمر GTX
02-12-2014, 03:33

بودجه شما
سطح بازی شما

شما مدیر انجمن هستید
دوست عزیز شماها اومدید تو پست من به جایی که منو راهنمایی کنید با هم دعوا میکنید بعد یه جواب درست درمون به ماهم نمیدید من میگم اختلاف کیفیت اجرای بازی ها در دو کنسول بدرد میخوره شما میگید که پی سی زود به زود باید ارتقاهش داد من میگم کار با گیم پد در بهزی های تفنگی راحته شما و اون دوستتون یه چیز دیگه میگید اینارو به شما گفتم که مدیر گروه هستید اخه من سنم پایینه زیادم در مورد چیزای کامپیوتری سر در نمیارم و خواهش میکنم به جای صحبتای بی مورد منو راهنمایی کنید که پس فردا میخوام برم ایکس ببخرم:n35:

mmf66
02-12-2014, 10:15
اسارتر گرامی
بازی های اول شخص مثل فارکری کال اف بتل با گیم پد میشه بازی کردو راحت ولی لذت موس و کیبورد رو نداره و دقت نشونه گیری زیادی نداره حتی بعضی ها چون حوصلشون سر میره نشونه گیری رو اتومات میزارن تا خود سیستم کمکتون کنه و نشونه رو قفل کنه روی هدف ولی خوب راحتیش راحته
اختلاف کیفیت بازیها هم قطعا ps4 بهتره چون همین امسال چند تا بازی بودن که روی کنسول ها به صورت 1080 اجرا نمیشن و احتمالا ساهاهی بعد وضعیت بدتر هم خواهد شد مثلا بازی که روی 720p x1 اجرا میشه روی ps4 900p اجرا میشه و اونایی که مانیتور فول اچ دی دارن میدونن من چی میگم چون 720 روی مانیتور 1080 فاجعست و تصویر بینهایت بی کیفیت میشه حتی 900 هم به وضوح معلومه که کیفیت وضوح کم شده
از لحاظ افکتها و آپشنهای گرافیک دو تا کنسول زیاد با هم فرقی نمیکنند ولی چیزی که مشخصه سال به سال تفاوتشون بیشتر میشه از لحاظ کیفیت
همونجور که میدونید کنسول های نسل جدید با نسل قبل متفاوت هستند و معماری شبه پی سی دارن گرافیکی که در ps4 جای داده شده یه چیزی بین r7 265 و r9 270 هست از لحاظ قدرت پردازش و گرافیک که در x1 جای داده شده شبه به r7 260 هست که قدرت گرافیکی ps4 حدود 50 درصد پر قدرت تر از x1 هست که به مروز زمان خودش رو بیشتر نشون میده

HOJ-JAT
02-12-2014, 11:21
اما سیستم در حد 800 تومن رو حتی بنده در اون زمان هم سیستم گیم مناسب نمیدونستم و نمیدونم .

دقیقا هیمن جا مشکل هست سیستم ۸۰۰ تومن اون موقغ یک چیزی مثل ۳ تومنی الان بوده ..حالا تا ۱۲۰۰ اون موقع هم اش دهن سوزی نبوده یعمی چیزی حدود ۴ تومن الان ...بظرشما چند درصد از کسانی که گیم بازی میکردند همیجن بودجه ای داشتند؟؟؟ همین الانشم خیلی کم پیش میاد تو بخش لپتاپ یک نفر بالای ۴ تومن لپتاپ بخواد بخره..(واسه گیم) تو بخش سیستم هم همینه..یک تایپک دیگه هم دیدم که سال ۲۰۱۱ طرف ۵ میلیون (معادل ۱۵ میل الان) سیستم خواسته بعش گراقیک gtx770 ti پیشنهاد دادند این گرافیک هنوز حالا حالا ها جواب میده..ولی چند نفر این همه پول پای سیستم دارند.؟؟؟
حرف شما کاملا درسته یک سیستم تا ۵-۶ سال هم جواب میده اما بشرطی که موقع خرید بودجه هنگفتی پرداخت کنی..که خیلی کم این بودحه رو دارند..
بیشتر مردم در حد یک سیستمی که ۳-۴ سال عمر کنه پول دارند
..

همین 1 ماه پیش بنده یک سیستم در حد 1.5 میلیون با مشخصات زیر بستم :

AMD Athlon PhenomII 965 3.4Ghz
ATI HD 5870 1GB
4GB Crosair 1600 CL9
Power 580B
Main Asrock 870

روی این سیستم بازی Battle Field 4 رو روی Ultra Details و 1080p اجرا کردم با 40-55 FPS

مثلا همین سیستم شما Assassin’s Creed Unity را اجرا نمیکنه

یعنی شما در ابتدای یک نسل سیستم خوبی بگیرید تا انتها براتون جوابگو هست
مخالفم...سال ۲۰۰۶ قوی ترین گرافیگ فک کنم geforce 8800gt یک همچین چیزی بود...این گرافیک میتونه کال اف دیتونی یا واچ داگ رو بالا بیاره؟؟؟
.
.
.
.
.
.
.

شما مدیر انجمن هستید
دوست عزیز شماها اومدید تو پست من به جایی که منو راهنمایی کنید با هم دعوا میکنید بعد یه جواب درست درمون به ماهم نمیدید من میگم اختلاف کیفیت اجرای بازی ها در دو کنسول بدرد میخوره شما میگید که پی سی زود به زود باید ارتقاهش داد من میگم کار با گیم پد در بهزی های تفنگی راحته شما و اون دوستتون یه چیز دیگه میگید اینارو به شما گفتم که مدیر گروه هستید اخه من سنم پایینه زیادم در مورد چیزای کامپیوتری سر در نمیارم و خواهش میکنم به جای صحبتای بی مورد منو راهنمایی کنید که پس فردا میخوام برم ایکس ببخرم:n35:
دوست عزیز من خدمتتون عرض کردم برید گیم نت ۲ ساعت ..تمام بازی های xbox را بازی کنید ببین چجورین هستن میتونی با گیم پد بازی کنی یا نه.؟؟؟
در مورد کیفیت هم بنظر بهترین داور خود شمایی... بازم میگم گیم نت ...۲ ساعت که با ایک باکس بازی کردی 2 ساعت هم یا پلی بازی کن ببین چجوزین البته ویدوو های زیادی هم د ر ی و تیوب موجوده..
ولی الان خیلی تفاوتی ندارن .(حتی با نسل قبل )..ولی بازی ها انحصاری پلی بنظرم بهتره مثل last of us

Gregar
02-12-2014, 15:13
مخالفم...سال ۲۰۰۶ قوی ترین گرافیگ فک کنم geforce 8800gt یک همچین چیزی بود...این گرافیک میتونه کال اف دیتونی یا واچ داگ رو بالا بیاره؟؟؟

خوب باید منظور از سیستم معلوم بشه . همونطور که یه کنسول اخرهای نسلش تقریبا کاراییش از pc کمتر میشه (از دو سال پیش اکثر بازی هایی که واسه هر سه کنسول میومد خیلی واضح گرافیک pc اش بیشتر بود) خوب یک سیستم که اول نسل بسته شده باشه وسطای نسل کارت گرافیکش باید عوض بشه .

اگه اون زمان در کنار همین گرافیک یه Cpu دو هسته ای Athlon (نمیدونم اون زمان phenum اومده بود یا نه وگرنه جایگزین میشه) و دو گیگ رم مینداختی قشنگ تا سه یا 4 سال سیستم جواب میداد و فقط سال 2010 یا 2011 کافی بود مثلا قوی ترین کارت سری 5000 رو مینداختی رو سیستمت قشنگ تا اخر نسل جواب میداد .

منم دقیقا با همین قضیه موافقم که pc بهتره به شرط اینکه خرجش کنی . کنسول ها رو هم خدا نساخته که ضعیف نشن توی این 8 سال ؟ اونها مثل pc قدیمی میشن . منتهی دیرتر . بازی هاشون هم معمولا مجبور میشن با گرافیک کمتری بسازن تا افت فریم نداشته باشه .