PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک ایده ی شغلی بسیار کم هزینه برای شاغل شدن شما حتی در منزل

ramshad
30-11-2014, 10:21
دوستان سلام. برای اجرا کردن این طرح سرمایه بسیار کمی در حد یک میلیون تومان نیاز دارید! احتمالا بسیاری از پس آن بر می آیند و در بد ترین حالت ممکن اسکونت پولشان ( معادل سرمایه شان دست خودشان است نه پیش ما) به اضافه اصل سرمایه برمی گردد. جزییات این ایده را در پیام خصوصی خدمت دوستان عرض می کنم چون اعلام عمومیش سبب الهام گرفتن دیگران (نخواستم بنویسم سرقت ایده) می شود! اما کلیت آن از این قرار است: یک محصول بسیار پر فروش که انواع و اقسام مختلف دارد و در حالت عادی راه اندازی کسب و کاری در آن خصوص (جدا از داشتن مغازه) نیاز به دهها میلیون تومان سرمایه؛ در حدی اندک؛ در اختیار شما گذاشته می شود و شما احتمالا نه تنها برای فروشش به مشکل نمی خورید بلکه چه بسا به همکاری با من ادامه می دهید و عضو دائم شبکه فروش می شوید. ملاقات و معرفی و دریافت محصول در دفتر کار ما واقع در خ سپه تهران انجام می شود و کالایی از طریق اینترنت و پست برای شما نمی فرستیم! مگر برای دوستان مقیم شهرستانها ؛ آن هم پس از این که کاربران محترمی در تهران وارد شبکه شوند و در همین تاپیک با اعلام علنی آن برای عزیزان ساکن غیر تهران؛ اعتماد زایی کنند. جزییات طرح را در صورت علاقه مندی در پیام خصوصی بپرسید خدمت تان عرض می شود.
برای جلوگیری از هر گونه سوء تفاهم عرض می شود که مطلقا قرار نیست شما به من پولی بدهید یا به حساب من پول واریز کنید. کالایی هست برای فروش که اگر تمایل داشتید به شبکه فروش ما می پیوندید و آن کالا را خریداری می کنید و می فروشید و سودش هم به جیب خودتان می رود. امیدوارم نکته مبهمی در کار نباشد!

mg4515
30-11-2014, 15:19
سلام.لطفا برای من هم ارسال کنید

mmf66
30-11-2014, 16:19
سلام
برای منم ارسال کنید

ramshad
30-11-2014, 22:21
دوستان با پوزش از تاخیر در ارسال پاسخ؛ از ظهر تا کنون دسترسی به اینترنت نداشتم.... به هر حال به خاطر برخی حرف و حدیثها تصمیم گرفتم ایده ام را همینجا برای دوستان شرح دهم حالا یا کسی همراهی می کند و شبکه توزیع مان را می سازیم یا این که اجرای آن نصیب "همکاران" می شود...
متن گفت و گوی من با یکی از کاربران محترم سایت عینا کپی پیست می شود:

سلام جزییات اون ایده رو میخوام اینکه من الان شهرستان هستم .ذقیقا چکار کنم
بفرستید جزییات رو مطالعه بکنم اگه دیدم از پسش برمیام اینم یه امتحان کنم

سلام. ممنون از ابراز توجه تون. رضا هادی هستم مدیر شرکت عطر یاد یار. ایده ی پیشنهادی من تجربه فروشندگی عطر است برای شما. بی آن که نیاز باشد مغازه ای داشته باشید و حداقل سی چهل عطر و از هر کدام حداقل یک کیلو عطر در مغازه بگذارید؛ چیزی که بدون در نظر گرفتن مغازه؛ فقط برای تهیه عطرش بالغ بر چند ده میلیون تومن باید هزینه کنید و نکته بسیار مهم آن که اگر حرفه تان این نباشد نمی دانید که کدام اسانس از کدام شرکت کیفیت خوبی دارد و پخش بو و ماندگاریش آن را پر فروش کرده است؛
ما بدین شکل تجربه مان را در اختیار شما می گذاریم :
هفت تا ده اسانس بسیار پر طرفدار و با کیفیت را به قیمت نزدیک به عمده؛ از هر کدام 100 گرم به شما می دهیم به همراه ظرف اسپری و یا رولی و اودکلن ساز؛ تا شما بدون سرمایه گذاری کلان وارد این حرفه شوید . فقط با معرفی این عطرها به اطرافیان مان می توان این چند صد گرم را فروخت. قیمت پیشنهادی فروش هم اعلام می شود منتهی این انتخاب شماست که به چه قیمتی بفروشید چون همه سود متعلق به شماست.
اگر سود خوبی کردید و تمایل به ادامه کار را با ما داشتید که چه عالی! اگر نه؛ شما در بدترین حالت ممکن؛ چون عطر را به قیمت تقریبا عمده خریده اید (بسیار پایین تر از قیمتهای پرت و پلایی که در اینترنت می فروشند؛ به عنوان مثال تام فورد توباکو وانیل را گرمی شش هزارتومان(!!) فروخته اند و شما از من تنها به قیمت گرمی 600 تومان می خرید) می توانید به همان قیمت به دیگران بفروشید و پولتان برگردد.
در صورت تمایل با هماهنگی تشریف می آورید دفتر ما؛ عطرها را می بینید و مذاکره می کنیم!
هدف ما ایجاد یک شبکه توزیع عطر در ایران است به صورت مداوم و پیوسته.
دنبال یک بار فروش نیستیم. هر فردی می تواند وارد این شبکه توزیع شود چون هر کس دوستان و نزدیکانی دارد که علاقه مند به استفاده از بوی خوش با قیمت بسیار مناسب باشند. حداقل آن که برای یک جمع چند نفره می توان عطر خرید تا شخصی مصرف کنند!
لطفا هر پرسشی به ذهنتان می رسد بفرمایید. با سپاس از وقتی که گذاشتین و مطالعه کردین

یعنی همون بازاریابی دیگه؟یعنی هربار که بخوام شما باید عطر رو بفرستید که من مثلا توزیع کنم حالا چه بین دوستان و چه مغازه دارها

بله؛ در واقع نوعی (هر چند در سطح محدود) بازار یابی است.
تفاوتش کجاست؟
فرض کنید شما سرمایه اندکی دارید و می خواهید کسب و کاری راه بیندازید. همین شغل عطر فروشی؛ حتی اگر تخصص داشته باشید در زمینه ی شناخت عطرهای خوب و کمپانی های خوب؛ چند ده میلیون سرمایه می خواهد.
کاری که من می کنم چیست؟
تعدادی (7-10) عطر بسیار با کیفیت و قیمت تقریبا عمده در حجم خیلی کم (از هر کدام 100 میل) با ظرف و اودکلن ساز به شما می فروشم و شما با فروش همان مقدار کم خود را محک می زنید که توان وارد شدن به این کار را دارید؟
این کار در واقع به ازمون گذاشتن مهارت شماست برای فروش عطر با کمترین ریسک ممکن.

چرا ریسک کار بسیار پایین است؟
چون شما حدود یک میلیون تومن عطر خریده اید به قیمت عمده که در بدترین حالت به همان قیمت خرید بین اطرافیان تان می توانید توزیع کنید تا سرمایه تان برگردد.
اما اگر موفق شوید با سود بفروشید بخاطر کیفیت عطرهای تان؛ مشتری و خریدار برمی گردد و باز از شما عطر مطالبه می کند. .. به همین سادگی شما فروشنده عطر می شوید و برای خودتان با داشتن مشتریان همیشگی؛ درآمد تولید می کنید. چه بسا تشویق شوید که در سطحی گسترده تر کار کنید و احیانا برای خودتان مغازه ای باز کنید و ....
در هر حالت حمایت و پشتیبانی "عطر یاد یار" را دارید.
سوال دیگری هست؟ بپرسید.

mmf66
30-11-2014, 22:31
با سلام شما تهران هستید حالا ما که مشهد هستیم چکار کنیم مثلا 5 تا 10 نوع عطر پر طرفدار و محبوب از هر کدوم 100 گرم چقدر میشه و این که عطر ها از کجا وارد میشه و کیفیتشون چجوریه

Sh-Meteor
30-11-2014, 22:48
سلام

تفاوت این کار شما با Network Marketing چیه؟ اصلا میتونیم بگیم این کار همون Network Marketing محسوب میشه؟

ramshad
01-12-2014, 06:26
سلام

تفاوت این کار شما با Network Marketing چیه؟ اصلا میتونیم بگیم این کار همون Network Marketing محسوب میشه؟

سلام. نت ورک مارکتینگ چی هست؟!

ramshad
01-12-2014, 06:27
با سلام شما تهران هستید حالا ما که مشهد هستیم چکار کنیم مثلا 5 تا 10 نوع عطر پر طرفدار و محبوب از هر کدوم 100 گرم چقدر میشه و این که عطر ها از کجا وارد میشه و کیفیتشون چجوریه
سلام. پاسخ سوالات شما در یادداشتهای قبلی داده شده است

arash59b
01-12-2014, 08:19
دوست عزیز غیر از این کار چرا تو بازارچه انجمن اقدام به فروش نمی کنید؟ اگه واقعا اسانس های خاص رو به قیمت منصفانه دارید و البته کیفیت شون بالاست خیلی از دوستان خریدار هستند

mg4515
01-12-2014, 09:53
سلام.
به نظر شما برای فروش اینترنتی هم جواب می دهد؟ .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ramshad
01-12-2014, 10:39
سلام.
به نظر شما برای فروش اینترنتی هم جواب می دهد؟ .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام. راستش نمی دونم کسی که میاد تو یک سایت آهنگ دانلود کنه چقدر ممکنه عطرش رو از همونجا بخره. البته هر چه سایتی پر بیننده تر باشه احتمال فروش محصولاتش هم میره بالاتر.

ramshad
01-12-2014, 10:46
دوست عزیز غیر از این کار چرا تو بازارچه انجمن اقدام به فروش نمی کنید؟ اگه واقعا اسانس های خاص رو به قیمت منصفانه دارید و البته کیفیت شون بالاست خیلی از دوستان خریدار هستند
ایده خوبی است؛ اما حتما توجه دارید که قیمت خرده فروشی در هر شغلی با قیمت عمده فروشی متفاوته. فرق است وقتی من به کسی نزدیک به یک کیلو عطر می فروشم و احتمال می دهم بعدا که این فرد کارش گرفت و شغلش عطر فروشی شد شاید بیاید از من هر بار دهها کیلو عطر بخرد؛ با موقعی که کسی می آید چند گرم برای مصرف خودش می خرد.
البته فرق من با بقیه اینه که در خرده فروشی هم جانب انصاف رو رعایت می کنم و قیمت های عجیب غریب نمی دهم. کیفیت که همان کیفیت اصلی است و حتی دوستانی که اودکلن یک اسانس رو بخوان فقط پول ظرف و حجم اسانس رو میدن. دستمزدی بابت اودکلنساز و اودکلن شدن نمی گیریم. اگر هم خرید با پست یا پیک باشه البته هزینه اش جدا حساب میشه.

Sh-Meteor
01-12-2014, 11:23
سلام. نت ورک مارکتینگ چی هست؟!

سلام

مارکتینگ که میشه بازاریابی ولی نتورک مارکتینگ یعنی بازار یابی شبکه ای.

یعنی شما تولید کننده هستی و من بازار یاب شما و من اجناس رو از شما میگیرم و بدون واسطه به دست مشتری می رسونم.(می فروشم)

از سود حاصل از فروش اون جنس مقداری هم به من( بازاریاب) میرسه.

شبکه ای هم یعنی من یه بازاریاب رو به شرکت شما معرفی می کنم و از فروشی که اون شخص برای شما آورده من هم سود می کنم.

نمونه ای این کاری که شما دارید می کنید رو شرکت های بسیار زیادی توی تهران (نظیر شرکت بادران، شرکت ابر تجارت کهکشان و ... ) دارن انجام میدن.

الان شما محدوده ی محصولات تون فقط عطر هستش ولی مثلا شرکت بادران عطر، ادکلن، لوازم آرایشی بهداشتی، کیف و کمربند های چرم و ... رو به از طریق بازاریابانش به فروش می رسونه.

مثل کار شما، بازاریابان مجبور به خرید اجباری از شرکت نیستن و میتونن تعداد محدود (4 تا ، 5 تا، 10 تا و ...) ادکلن خریداری کنن و به آشنایان و دوستان بفروشند.

شرکت بادران برندی رو تحت عنوان BUT (برای ادکلن) ایجاد کرده که تقریبا بازار تهران و مشهد رو دستشون گرفتن.

mg4515
01-12-2014, 11:37
سلام. راستش نمی دونم کسی که میاد تو یک سایت آهنگ دانلود کنه چقدر ممکنه عطرش رو از همونجا بخره. البته هر چه سایتی پر بیننده تر باشه احتمال فروش محصولاتش هم میره بالاتر.
حق با شماست. ولی می شود یک فروشگاه به عنوان زیر مجموعه سایت ایجاد کرد.

ramshad
01-12-2014, 12:26
حق با شماست. ولی می شود یک فروشگاه به عنوان زیر مجموعه سایت ایجاد کرد.

تمایل دارین یک فروشگاه را به عنوان زیر مجموعه سایت تون باز کنین؟

ramshad
01-12-2014, 12:32
سلام

مارکتینگ که میشه بازاریابی ولی نتورک مارکتینگ یعنی بازار یابی شبکه ای.

یعنی شما تولید کننده هستی و من بازار یاب شما و من اجناس رو از شما میگیرم و بدون واسطه به دست مشتری می رسونم.(می فروشم)

از سود حاصل از فروش اون جنس مقداری هم به من( بازاریاب) میرسه.

شبکه ای هم یعنی من یه بازاریاب رو به شرکت شما معرفی می کنم و از فروشی که اون شخص برای شما آورده من هم سود می کنم.

نمونه ای این کاری که شما دارید می کنید رو شرکت های بسیار زیادی توی تهران (نظیر شرکت بادران، شرکت ابر تجارت کهکشان و ... ) دارن انجام میدن.

الان شما محدوده ی محصولات تون فقط عطر هستش ولی مثلا شرکت بادران عطر، ادکلن، لوازم آرایشی بهداشتی، کیف و کمربند های چرم و ... رو به از طریق بازاریابانش به فروش می رسونه.

مثل کار شما، بازاریابان مجبور به خرید اجباری از شرکت نیستن و میتونن تعداد محدود (4 تا ، 5 تا، 10 تا و ...) ادکلن خریداری کنن و به آشنایان و دوستان بفروشند.

شرکت بادران برندی رو تحت عنوان BUT (برای ادکلن) ایجاد کرده که تقریبا بازار تهران و مشهد رو دستشون گرفتن.

نه رفیق. مشخصه که طرح من بازاریابی شبکه ای نیست. من می دونستم بازاریابی شبکه ای چیه منتها می خواستم ببینم شما با توجه به این که دقیقا نوشته بودم چی کار قراره بکنیم چه تعریفی از بازار یابی شبکه ای داری که طرح منو مصداق اون دیدی. در طرح ذکر شده همه سود فروش شما برای خودتان است. جنسی را خریده اید (به قیمت عمده و با لحاظ همه شرایط ذکر شده) و فروخته اید. تمام! هرمی و صعودی وجود ندارد. یادداشت بعدی را بخوانید لطفا.

ramshad
01-12-2014, 12:37
یکی از کاربران محترم نوشت:

ببخشید من فقط نفهمیدم کدوم قسمت کار شما نوآوری هست که فکر می کردید کسی ایده شما رو ممکنه سرقت کنه ؟
ضمن اینکه این افراد اگه بتوانند بفروشند یا نه شما فروش خودتان را داشته اید درسته دیگه ؟!
خوب پس این کار شما یک فروش معمولی هست با ظاهری جذاب !
اگر واقعا میخواهید کار متفاوتی انجام دهید عطر را بصورت امانت (با گرفتن چک) بدهید و بعد هم اگر فروش رفت پولش رو بگیرید و اگر هم نرفت عطر را پس بگیرید و چک را مرجوع کنید

و کاربر دیگری از سایت ما پرسید ...

پاسخ بنده این بود:

سلام. نه دوست عزیز؛ سایت و وبلاگ نداریم؛ دلیلش هم آن است که تا کنون فروش اینترنتی نداشته ایم. شاید الان وقتش باشد که با تشکیل شبکه توزیع کشوری عطرمان ؛ سایتی نیز راه اندازی کنیم. ایده ای دارید بفرمایید بررسی شود. سپاس از نظرتون.
نکته دیگر آن که بنده ؛ به امانت گذاشتن عطر پیش متقاضیان مشارکت در طرح فکر کرده بودم. اما چه کسی تضمین می دهد اسانس خالص و با کیفیتی که در اختیار علاقه مندان گذاشته ام ؛ از سوی همگی ؛ همان گونه دستم برگردد؟ مرجع داوری در خصوص بروز اختلاف های احتمالی کیست؟ حتما می دانید که بازار عطر و اودکلن چنان به تعفن تقلب آغشته است که حد و حساب ندارد. در این آشفته بازار اما طرف مقابل می تواند به من اعتماد کند. چون:
ملاقات و مذاکره و مشاهده عطرها در دفتر ما واقع می شود. جای مشخص و ثابت غیر اجاره ای ضریب اطمینان را تا حد قابل توجهی بالا می برد. ضمن آن که فرد متقاضی مجبور نیست در همان دیدار اول پولی بدهد و عطری بخرد!
ما نیز طرف مان را محک می زنیم ببینیم برای فروش همان چند صد گرم احتمالی چقدر توان دارد. هدف بنده این است که اگر کسی می خواهد برای خود در این زمینه شغلی دست و پا کند و استعدادش را هم دارد؛ حتی با سرمایه اندک هم بتواند. البته که در این میان با تشکیل شبکه توزیع عطر ؛ شرکت بنده نیز عطر بیشتری خواهد فروخت. دوست عزیزی که به این نکته اشاره می کنی؛ لطفا این را هم ببین و بگو که در بازار عطر فروشها؛ فروش چند صد گرم از چند عطر به قیمت عمده؛ به فردی که سابقه ای در این خصوص ندارد؛ تقریبا ممکن نیست. در این بازار هم وقتی برای اولین بار وارد می شوی؛ سوابق کاریت را می پرسند. این که با کدام شرکتها کار کرده ای و کدام محصولات شان را فروخته ای ...
وقتی ببینند شما هیچ اطلاعاتی در این مورد نداری؛ به فرض آن که طرف حاضر باشد به شما عطر بدهد؛ در این حجم کم؛ چه عطری می دهد؛ با چه قیمتی و چه کیفیتی؟
خود شما ( به فرض داشتن علاقه برای ورود به این بازار) چقدر تجربه داری که مثلا بدانی عطر دانهیل آلفرد کدام کمپانی بهتر است و آن را نباید از کمپانی دیگری بخری؟ جنس دست اول کمپانی شماره یک را چه کسی وارد می کند و به چه قیمتی و با چه شرایطی می دهد؟ اگر مثلا چون کمپانی شماره یک ؛ هر عطر را زیر 10 کیلو یا 25 کیلو نمی دهد؛ برای خرید در حجم کمتر سراغ کدام فروشنده باید رفت که مطمئن باشیم همان کیفیت اصلی را ارائه می کند؟
حسن کار کردن با ما در این است که نیازی به ازمایش و خطا نیست. نوآوری اش در این است که با کمترین ریسک ممکن ؛ اگر استعدادی برای فروش عطر داشته باشید می توانید از ساده ترین و سریع ترین راه به مقصد برسید. ایده من؛ فقط به درد کسی برای الهام گرفتن (!) می خورد که "همکار"ی باشد که در سطح کلان کار می کند. البته بنده می دانم که برخی همکاران که در اینترنت کار عطر می کنند بعضا دست کم بالقوه برخی توانمندیها را دارند؛ اما چنان سرشان به عطر فروشی گرم است که چه بسا دنبال اجرای این ایده نروند. برای شان نمی صرفد. مثال زدم و گفتم و اکنون بار دیگر می گویم: چه دلیلی دارد وقتی میتوان تام فورد توباکو وانیل را فقط بخاطر آن که اودکلن 50 میلش حدود 800 هزار تومن است؛ گرمی 6 تومن فروخت؛ بیاییم گرمی 600 تومان بدهیم تا کسی پیدا شود که مثلا همان را فردا به مشتری امروز من؛ به قیمت بسیار کمتر از 6 تومن بدهد (مثلا 1200 تومن) و از سودش هم کاملا راضی باشد؟

نکته پایانی آن که به احتمال قوی؛ برخی که تا کنون سودهای عجیب و غریب از فروش عطر در اینترنت برده اند به محض اطلاع از قیمتها و کیفیت عطرهای ما؛ با ضربه خوردن منافع شان؛ "عطر یاد یار" را زیر ضرب خواهند گرفت. شک ندارم!

mg4515
01-12-2014, 20:00
تمایل دارین یک فروشگاه را به عنوان زیر مجموعه سایت تون باز کنین؟
بله یک فروشگاه از نوع تحویل کالا درب منزل

ramshad
01-12-2014, 22:26
بله یک فروشگاه از نوع تحویل کالا درب منزل

خیلی هم خوب. لطفا ایده تون رو با من مطرح کنید اگر بتونم با شما همکاری کنم با کمال میل در خدمتم.

چاری
26-01-2018, 15:06
سلام,خریدحضوری امکان پذیر هست؟