PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقايسه اينترنت پرسرعت در ايران و تركيه

mohiol
20-11-2014, 06:30
سلام
دوستان عزيز اين لينك يك سري از سرويس دهنده هاي اينترنت كشور تركيه است لطفا دوستاني كه مطلع هستند سرويس هاي اين شركتها را با سرويس دهنده هاي ايران مقايسه كنند.
جدول قيمت هاي شركتbiri
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

naasr
20-11-2014, 07:50
لیست سرویسها و قیمتهاش کجا هست

EL2RA2O
20-11-2014, 08:08
داداش شما باید ایران رو با افغانستان مقایسه کنی از اونها هم پایین تریم

mohiol
21-11-2014, 08:10
اين هم شركتvodafone

آيا روزي در ايران هم مي توان شاهد همچين سرويس هايي بود؟
What is 2 times the output to speed with Vodafone! Now speed of 16 instead of up to 8 Mbps ADSL package all.

Pricing ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ADSL

Vodafone Net ADSL
Tariff monthly fee
Fair Use Point
Limit Limit Fee

6 GB Limit up to 16 Mbps
£ 37
25 GB
£ 0.012451 / MBA

Limit up to 16 Mbps
£ 69
50 GB
-

Internet Campaign for One Price Super Save. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Alone-Star
21-11-2014, 11:44
دوست عزیز واقعا شرکت های ایران رو باید با درون ایران مقایسه کرد نه خارج که قابل قیاس نیستند، خارج معیار و متغییرهای زیادی در نظر گرفته میشه نسبت درامد شخص تا کیفیت و سرعت و خدمات و پشتیبانی و ..... اگر ما هم حرفی واسه گفتن داشتیم میشد مقایسه کرد، اینجور مباحث بیشتر خود خوریه بقول معروف تا چیز دیگه.
و این رو در نظر بگیرید حتی شرکت های "بومی" :n09: در مقابل هم حرفی واسه گفتن ندارند بعضی وقتها. :n21::n15:
ببین این چه اینترنتیه که عیال وزیر هم صداش درومده :34::laughing:

روانپریش
21-11-2014, 11:58
اصلا شما بگو سرعت اینترنت تو ایران بشه 100 گیگا بایت بر ثانیه وقتی قانون میگه به کاربر خانگی بیشتر از 128 کیلوبایت نمیدن چه فاییده ای داره افزایش سرعت؟

p30g
21-11-2014, 12:00
ایران رو بهتره در تمام عرصه با کشورهای مثل افغانستان مغولستان آنگولا کومور و... مقایسه کرد
پ.ن : کبوتر با کبوتر باز با باز// کند همجنس با همجنس پرواز

sj.master
25-11-2014, 13:32
جک خوبی بود کلی خندیدیم خخخخخخخخ

appadanax
25-11-2014, 15:15
جالبه زیرساخت هم ترافیک رو نمی فروشه به توزیع کننده ها ولی توزیع کننده ها از ترافیک هم از مصرف کننده پول می گیرن و اینکه قیمت رو زیرساخت پایین میاره ولی باز هم قیمت برای مصرف کننده همونه و پایین نمیاد‌. در نتیجه این سود به جیب توزیع کننده ها می رسه.

netstat
25-11-2014, 15:37
بابا شما ها هم خوشحالیدا!!! :n09: هی کلی نوشتید ایرانو باید با آنگولا مقایسه کرد و از این حرفا ولی اصن به قیمتا نیگاه نکردید... :n08:قیمت هر لیر ترکیه 1480 تومنه!!! حالا خودتون قیمتاش رو حساب کنید....

sasan.69
25-11-2014, 15:45
بابا شما ها هم خوشحالیدا!!! :n09: هی کلی نوشتید ایرانو باید با آنگولا مقایسه کرد و از این حرفا ولی اصن به قیمتا نیگاه نکردید... :n08:قیمت هر لیر ترکیه 1480 تومنه!!! حالا خودتون قیمتاش رو حساب کنید....

به پول ما گرونه وگرنه فکر نکنم واسه اونا پول زیادی باشه:n13:

netstat
25-11-2014, 15:54
به پول ما گرونه وگرنه فکر نکنم واسه اونا پول زیادی باشه:n13:

بابا آمریکا که نیست که! درآمد سرانه ایران و ترکیه فکر نکنم زیاد فزقی کنه.... در هر صورت قیمتا رو میشه مقایسه کرد...
ملت هشت تا پست توی تاپیک فرستادن ولی معلومه حتی یه نفر قیمتا رو نیگاه نکرده! :n23:
البته ایجاد کننده ی تاپیک هم کم کاری کرده.... لازم بود لینک سایت شرکت رو بده.... در ضمن بهتر بود تبدیل قیمت رو انجام میداد و یه مقداری از مطالب سایت شرکت رو هم ترجمه میکرد تا دقیقا مشخص بشه شرایط استفاده از هر سرویس چطوریه....

m_amin
25-11-2014, 16:27
بابا آمریکا که نیست که! درآمد سرانه ایران و ترکیه فکر نکنم زیاد فزقی کنه.... در هر صورت قیمتا رو میشه مقایسه کرد...
ملت هشت تا پست توی تاپیک فرستادن ولی معلومه حتی یه نفر قیمتا رو نیگاه نکرده! :n23:
البته ایجاد کننده ی تاپیک هم کم کاری کرده.... لازم بود لینک سایت شرکت رو بده.... در ضمن بهتر بود تبدیل قیمت رو انجام میداد و یه مقداری از مطالب سایت شرکت رو هم ترجمه میکرد تا دقیقا مشخص بشه شرایط استفاده از هر سرویس چطوریه....

این لینک که داده isp نیست
این تی تی نت تقریبا بزرگترین isp ترکیه هست
قیمتاشم اینه
چندتاشو ترجمش یمشه
سرعت ۲۴ مگابایت حجم ۱۲ گیگ با دانلدو شیانه رایگان به تومن ۷۰ تومن!
سرعت ۲۴ مگابایت حجم ۷۵ گیگ ماهیانه ۱۰۰ تومن!
سرعت ۵۰ مگابایت اینترنت نامحدود ماهیانه ۱۵۰ تومن!
سرعت ۱۰۰ مگابایت نامحدود ۱۸۰ تومن!

m_amin
25-11-2014, 16:30
البته این نامحدوداش مصرف منصفانه داره مثلا ۱۶ مگ نامحدود با مصرف منسفانه ۱۰۰ گیگ در ماه داره که ۱۳۰ تومن در میاد اما بعد از ۱۰۰ گیگ استفاده کردن بازم نامحدود میتونین دانلود کنین اما سرعت میاد رو ۳ مگابایت

netstat
25-11-2014, 16:36
دستت درد نکنه.... :n16:البته سرعت هاش به مگابیت هست اشتباهی مگابایت نوشتی...:n02:

من به قیمتهاش یه نگاهی انداختم... جالبه که سرویسای حجمیش حیلی گرونه ولی قیمت سرویسای نامحدودش خیلی خوبه. به خصوص این سیاست منصفانش که بعد از اون حجم سرعت رو میاره رو 3 مگابیت که سرعت خیلی خوبیه و میشه هنوز راحت استفاده کرد نه مثل این شرکتای ایرانی که یه کاری میکنن آدم دلش برا دیال آپ تنگ بشه! :n09:

alireza20202003
25-11-2014, 17:12
اين هم شركتvodafone

آيا روزي در ايران هم مي توان شاهد همچين سرويس هايي بود؟
What is 2 times the output to speed with Vodafone! Now speed of 16 instead of up to 8 Mbps ADSL package all.

Pricing ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ADSL

Vodafone Net ADSL
Tariff monthly fee
Fair Use Point
Limit Limit Fee

6 GB Limit up to 16 Mbps
£ 37

25 GB
£ 0.012451 / MBA

Limit up to 16 Mbps
£ 69
50 GB
-

Internet Campaign for One Price Super Save. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این رو شاهد نیستیم یعنی الان تو ایران ؟! 37 پوند ؟! یعنی 185 هزار تومان برای 25 گیگابایت. هر گیگ میفته : 7400 !!!

reza_r
25-11-2014, 21:33
دوستان عاقل و بالغ. اونجا به پول اوناا عالیه
بنده رفته ببودم واقعا درامدشون عالیه
شما چرا تبدیل ارز میکنید!
انگار شما دارید میگید مثلا ۳۰ پوند بلی واسه اینگلیسیا یک صبحونه تو لندن ۲۷ پوند در میاد اما به پول مااا باید ضرب در ۴ بشه!مشکل ارزه

Sent from my iPhone using Tapatalk

Emir1
08-01-2015, 11:12
من تاپیک رو با کمی تاخیر دیدم، دوستانی که از قیمت بالای کشور ترکیه صحبت میکنن، به احتمال قوی تا حالا ترکیه یا کشورهای دیگه نرفتن. دوستان این قیمتها به نظر شما گرون میاد، در واقع ارزش پولی ما کمه شما بری ترکیه می بینی همه چیز به نظرت گرون میاد یعنی هیچ چیز رو نمیتونی با قیمت خودمون اونجا بخری بلکه چندین برابر گرونتره، البته این به نظر اینطور میاد ولی در واقع درآمدهاشونم به همین ترتیب بالاست و همانطور که گفتم برای اونا گرون نیست. اگه یکم فکر کنید می بینید اگه غیر این بود اکثر مردم باید خواب اینترنت رو میدیدن، اتفاقا سرویسشون کیفیتش فوق العاده عالیه قیمتشم برای مردم اونجا کاملا مناسبه. :n01:

shahram20
08-01-2015, 12:49
من تاپیک رو با کمی تاخیر دیدم، دوستانی که از قیمت بالای کشور ترکیه صحبت میکنن، به احتمال قوی تا حالا ترکیه یا کشورهای دیگه نرفتن. دوستان این قیمتها به نظر شما گرون میاد، در واقع ارزش پولی ما کمه شما بری ترکیه می بینی همه چیز به نظرت گرون میاد یعنی هیچ چیز رو نمیتونی با قیمت خودمون اونجا بخری بلکه چندین برابر گرونتره، البته این به نظر اینطور میاد ولی در واقع درآمدهاشونم به همین ترتیب بالاست و همانطور که گفتم برای اونا گرون نیست. اگه یکم فکر کنید می بینید اگه غیر این بود اکثر مردم باید خواب اینترنت رو میدیدن، اتفاقا سرویسشون کیفیتش فوق العاده عالیه قیمتشم برای مردم اونجا کاملا مناسبه. :n01:

آفرین
دقیقاً هم همینطوره
این دوستان انگار ترکیه نرفتن و به همین آمار و نرخ ارز تو کشور خودمون بسنده کردن!
قیمتشون به نسبت سرویسی که میدن واقعاً مُفته دوستان
وقتی ارزش پول ما مقابل پول اونا پایینه همه به شک میوفتن که بابا چه خبره خیلی گرونه و فلان ...
چون من اونجا بودم خدمت سایر دوستانم میگم رقابت اپراتورها و شرکتهای اونجا خیلی شدیده
شرکتها هر روز سعی میکنن به بهترین شکل ممکن سرویس بدن که کاربراشون رو راضی نگه دارن و کاربرای جدید و بیشتری رو جذب کنن
کافیه به تبلیغات تلویزیونیشون هم یه نیگا بندازین روزی نیست که یه سرویس جدید و یا یه امکانات جدید معرفی نکنن!
جای دوری نرین! کافیه 3G و یا 4G خودمون رو با اونا مقایسه کنین. اون وقت میفهمین که تفاوت از زمین تا آسمونه ( چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ کیفیت )
شرکت TT NET هم یکی از بهترین و خوشنام ترین شرکتهای ترکیه در امر اینترنت محسوب میشه

shahram20
08-01-2015, 12:52
ایران رو بهتره در تمام عرصه با کشورهای مثل افغانستان مغولستان آنگولا کومور و... مقایسه کرد
پ.ن : کبوتر با کبوتر باز با باز// کند همجنس با همجنس پرواز

دمت گرم داداش
گل گفتی
:n16:

pedram9
08-01-2015, 21:56
چرا همش دوست دارید بزنید تو سر کشور خودتون ؟
مقایسه هاتون غیر عقلانیه

چرا باید اینترنت فلان کشور کره آمریکا. ترکیه ... رو با ایران مقایسه کرد ؟
چرا باید پراید رو با بنز مقایسه کرد ؟
اون کشور ها 200 ساله صنعتی شدن ولی کشور ما یه کشور نو پا با هزار جور تحریم و دشمنیه

عقل هم خوب چیزیه

شما میاید گوشی 100 هزار تومنی رو با 2 میلیون تومنی مقایسه کنی و بزنی تو سر گوشی 100 تومنی ؟ نه . خوب معلومه قابل قیاس نیستند .

مقایسه هاتون غلطه .

Emir1
08-01-2015, 22:43
مقایسه هاتون غیر عقلانیه

چرا باید اینترنت فلان کشور کره آمریکا ترکیه ... رو با ایران مقایسه کرد ؟
اون کشور ها 200 ساله صنعتی شدن ولی کشور ما یه کشور نو پا با هزار جور تحریم و دشمنیه

عقل هم خوب چیزیه

شما میاید گوشی 100 هزار تومنی رو با 2 میلیون تومنی مقایسه کنی و بزنی تو سر گوشی 100 تومنی ؟ نه . خوب معلومه قابل قیاس نیستند .

مقایسه هاتون غلطه .
عزیز من کاملا برعکس، صحبتهای شما کاملا اشتباه و دور از واقعیته! مشخصه که شما حتی شناخت درستی از کشورها هم نداری، کره یا ترکیه کجا 200 سال پیش صنعنی شدن؟!!! من نمیدونم شما چند سالته، ولی اگه سنت یخورده بالا بود باید میدونستی که ترکیه 30-40 سال قبل هیچی نبود، چه از نظر وضعیت اقتصادی چه صنعتی از هر جهت که فکر کنی خیلی عقب بودن. خیلی سریع پیشرفت کردن. البته اینکه همچین تصوری داری واقعا جای تاسفه چون کیفیت اینترنت در حد بعضی کشورهای همسایه تکنولوژی خیلی بالایی نمیخواد حداقل میشه گفت در این حد رو همین الانم کشور ما این تکنولوژیها رو داره منتها به هر دلیل ارائه نمیشه. من خودم برحسب تصادف یه بار دیدم که سرعت دانلودم حدود 20 برابر بیشتر شد! خب وقتی تا اون حد بالا رفت یعنی مقداری که عملا در شرایط عادی داده نمیشه این یعنی امکانش وجود داره.
منم موافقم عقل هم خوب چیزیه!.

bigbang0661
08-01-2015, 23:11
مقایسه هاتون غیر عقلانیه

عقل هم خوب چیزیه

مقایسه هاتون غلطه .
بوی برادر بسیجی به مشام میرسه

shahram20
09-01-2015, 01:30
مقایسه هاتون غیر عقلانیه

عقل هم خوب چیزیه

مقایسه هاتون غلطه .

داداش ببخش جسارت میکنم اما من حرفای شما رو اصلاً قبول ندارم
ما زمانی یکی از ابرقدرتهای برتر دنیا بودیم البته الان هم میتونیم باشیم ولی نمیتونیم پیشرفت کنیم دلیلش رو هم ملت میدونن. به قول آقای روحانی تا این دزدی ها و رانت ها و ... هستن به هیچ وجه جای پیشرفت نیست!!!
همین ترکیه از کشور ما داشت الگو برداری میکرد ( اگه وقت مطالعه داری؛ سند و مدرک و کتاب به اندازه ی کافی هست لااقل تو گوگل یه سرچی بزن )
کشورهای دیگه هم هستن یه مثال دیگه بزنم همین افغانستان رو شما در نظر بگیر. سایر موارد رو بحث نمیکنم اما از لحاظ تکنولوژی از ایران خیلی عقبه اما اینقدر پیشرفت داشته که همین اینترنتش از لحاظ سرعت از ما جلو زده و قیمتش هم به نسبت ارزونه، کیفتش هم مشخصه!!!
پس مقایسه ها به هیچ عنوان غلط نیستن.
همه اش هم که تقصیر تحریم و دشمنی و غیره نیست دوست خوبم! مگه دشمنان اومدن اینترنت کشورمون رو تحریم کردن یا واسه اینترنت کشورمون سنگ اندازی میکنن؟؟؟!!!
دشمن اصلی خودمون هستیم دوست عزیز!!! تا دزدی هست وضع از این بهتر نمیشه.
واسه یکبار هم که شده منطقی باشیم!!!
پیروز باشید
:n16:

Gregar
09-01-2015, 02:04
مقایسه هاتون غیر عقلانیه

عقل هم خوب چیزیه

مقایسه هاتون غلطه .

برعکس ، اینکه مقایسه نکنیم کار اشتباهیه . نمیشه که کشور این همه سال عقب بمونه و ما هم همینطور بگیم عیب نداره اونا 200 سال از ما جلوترن پس نباید مقایسه کنیم .

شما هم به جای اینکه مسئله رو حل کنی مثل بعضی های دیگه صورت مسئله رو میخوای پاک کنی . مسئله اینجاست که کشور ما برای چی گوشی 100 هزارتومنی باشه . وقتی میتونه و امکاناتش رو هم داره که گوشی 2 میلیون تومنی باشه .
کشوری که این قدر هر روز ادعا میکنه که در عرصه علم و دانش دارن از کشورهای دیگه جلو میزنن یعنی نمیتونه وضع اینترنت رو سر و سامون بده . خیلی خنده داره . کشوری که این همه منایع نفتی داشته باشه وضعش این باشه . درسته این همه تحریم و ... وجود داره اما قبول کنیم که 75% مشکلات از داخل کشوره .

pedram9
09-01-2015, 11:09
سلام به همگی .

من منظورم از صنعتی شدن ترکیه نبود بله میدونم ترکیه کشور صنعتی نیست منظورم کلی و بیشتر آمریکا آلمان و ... بود

با مقایسه هم اصلا مشکلی ندارم ولی کمی انصاف هم بخرج بدیم در مقایسه کردن ببینید یه ورزش کار وقتی میخواد پیشرفت کنه کم کم پیشرفت میکنه اول میاد خودش رو با مثلا : با یک فوتبالیست معمولی مقایسه میکنه وقتی از اون جلو زد با بعدی مقایسه میکنه و وقتی جلو زد با بعدی و بعدی و بعدی این میشه مقایسه ی پلکانی .
( همچنین در همه ی این دوران باید هدف اصلیش بهترین شدن باشه اما پلکانی عمل میکنه ) امیدوارم قبول داشته باشید پس نمیشه یک هو خودمون رو با آمریکا و ... مقایسه کنیم باید پلکانی بالا بیایم
بنده بسیجی نیستم 7 پشتمم بسیجی نبوده و نیست . ( البه بسیجی اگر بسیجی واقعی باشه خودتون میدونید که اشکالی نداره بسیج رو ایران نساخته کلام خداست حالا بعضی ها از بسیجی بودن سواستفاده کردن و اسمش خراب شده )
منظور بنده اینه که مقایسه ها رو درست انجام بدیم نه فقط در این زمینه بلکه در همه ی زمینه ها کشور ما هم کشور کوچیکی نیست دستاورد هایی داره که خیلی کشور ها ندارن

من با نظر دوستان مخالف نیستم ولی اگر بخوایم سواد به رخ بکشیم ( که اصلا هدفم این نیست و این کار رو مسخره و بچه بازی میدونم ) آیا شما از علوم استراتژیک چیزی میدونید ؟ پس هر کس در یک راهی علم داره سعی نکنید به مردم برچسب بی سوادی بزنید

یه خبر هم بهتون بدم که آمریکا بسیار بسیار علاقه منده که سرعت اینترنت ایران افزایش پیدا کنه و نگران نباشید افزایش هم پیدا میکنه ( دلایلش جای بحث نیست ) و این رو هم بگم که یادتونه موج افتاده بود اینترنت ایران میخواد قطع بشه و فقط اینترانت وجود داشته باشه ؟ این یک بازی رسانه ای بود که خیلی از مردم و مسئولین ناآگاه از داخل هر روز بهش بال و پر دادن و بزرگش کردن و توی دهن مردم افتاده بود و همه به کشور بد و بی راه میگفتن ( این یک بازی رسانه ای بود یک خبر منتشر میکنن بعد دیگه بقیه ی موج این خبر رو مردم از روی نا آگاهی بالا میبرن )

بله تا رانت خواری و دزدی باشه کشور پیشرفت نمیکنه . امیدوارم مشکلات حل بشه . کشور ما بیش از 30 ساله تحت فشار قرار گرفته دوستان به خدا کشوری جز ایران بود از هم میپاشید خودتون ببینید کشور هایی که یک روز آمریکا این ها رو تحریم میکنه چطوری به بیچاره میشن پس ما وابسته ی 100% نیستیم .
هیچ فکر کردید که چرا همه چیز تحریم شد اما وسائل ارتباطی مثل موبایل توی کشور کم نشده بود و راحت وارد میشد ؟ قطعا آمریکا رفاه مردم ایران براش مهم نبوده ( بهش فکر کنید )
این کشور اگر قدرش توسط مسئولان و مردم دونسته بشه مطمئن باشید پیشرفت بیشتری میکنه .
همچین حرف دوستمون رو هم قبول دارم مشکل اصلی اینه که کشور از داخل ضربه بخوره و باید جلوی دشمنان داخلی رو گرفت .
خداوند میفرماید : هیچ کشور مسلمانی توسط تجاوز یک کشور غیر مسلمان شکست نمیخوره ( کشور مسلمانی که با ایمان باشه ) و راه شکست دادنش فقط و فقط دشمن داخلیه ( مطمئن باشید آمریکا این آیه ی قرآن رو خونده و داره از همین طریق کارش رو پیش میبره )

بعضی از این دشمنان داخلی مسئولان نالایق و بعضی مردم گروه خاکستری هستند که با هر حرفی این طرف اون طرف میشن

هدف من از حرف ها اینه که توی سر کشور خودتون نزنید مقایسه ی بنز و پراید هم درست نیست و باید پلکانی مقایسه کرد ( بله با بنز هم باید مقایسه کنیم اما زمانی که حد اقل تونستیم ماشینمون رو به پای ماشین کره ای ها برسونیم بعد هدف بعدیمون مثلا میشه تویوتا و بعد نز و ... ) ( این ها مثاله و جای ماشین هر چیز دیگری میتونید قرار بدید )

لطفا دوستان برچسب بی سوادی نزنن شاید منظورم رو بد رسوندم اگر این طور بوده از دوستان عذر میخوام

( ببخشید حرف های خارج از بحث زیاد زدم )

( ضمنا دوستان منظور من از حرف ها فقط در مورد اینترنت نیست و کلی عرض کردم )
به امید روزی که ایران در همه ی زمینه ها اولین باشه و همچنین فرهنگ استفاده درست رو هم پیدا کنه .

موفق باشید .

mv217010
09-01-2015, 11:36
تا وقتی که بالا دست ها از اینترنت به عنوان عامل کناه و فساد یاد کنند هیچ موقع اینترنت خوب و با سرعت دست مصرف کننده نمیدن .حالا بیایین هی خودتونو با کشور های کومور افغان و ترکیه مقایسه کنید.

mv217010
09-01-2015, 11:42
سلام به همگی .

من منظورم از صنعتی شدن ترکیه نبود بله میدونم ترکیه کشور صنعتی نیست منظورم کلی و بیشتر آمریکا آلمان و ... بود

با مقایسه هم اصلا مشکلی ندارم ولی کمی انصاف هم بخرج بدیم در مقایسه کردن ببینید یه ورزش کار وقتی میخواد پیشرفت کنه کم کم پیشرفت میکنه اول میاد خودش رو با مثلا : با یک فوتبالیست معمولی مقایسه میکنه وقتی از اون جلو زد با بعدی مقایسه میکنه و وقتی جلو زد با بعدی و بعدی و بعدی این میشه مقایسه ی پلکانی .
( همچنین در همه ی این دوران باید هدف اصلیش بهترین شدن باشه اما پلکانی عمل میکنه ) امیدوارم قبول داشته باشید پس نمیشه یک هو خودمون رو با آمریکا و ... مقایسه کنیم باید پلکانی بالا بیایم
بنده بسیجی نیستم 7 پشتمم بسیجی نبوده و نیست . ( البه بسیجی اگر بسیجی واقعی باشه خودتون میدونید که اشکالی نداره بسیج رو ایران نساخته کلام خداست حالا بعضی ها از بسیجی بودن سواستفاده کردن و اسمش خراب شده )
منظور بنده اینه که مقایسه ها رو درست انجام بدیم نه فقط در این زمینه بلکه در همه ی زمینه ها کشور ما هم کشور کوچیکی نیست دستاورد هایی داره که خیلی کشور ها ندارن

من با نظر دوستان مخالف نیستم ولی آیا شما از علوم استراتژیک چیزی میدونید ؟ سعی نکیند مردم رو برچسب بی سوادی بزنید

یه خبر هم بهتون بدم که آمریکا بسیار بسیار علاقه منده که سرعت اینترنت ایران افزایش پیدا کنه و نگران نباشید افزایش هم پیدا میکنه ( دلایلش جای بحث نیست )

بله تا رانت خواری باشه کشور پیشرفت نمیکنه . امیدوارم مشکلات حل بشه . کشور ما بیش از 30 ساله تحت فشار قرار گرفته دوستان به خدا کشوری جز ایران بود از هم میپاشید خودتون ببینید کشور هایی که یک روز آمریکا این ها رو تحریم میکنه چطوری به بیچاره شدن کشیده شدن . این کشور اگر قدرش
توسط مسئولان و مردم دونسته بشه مطمئن باشید پیشرفت میکنه .
همچین حرف دوستمون رو هم قبول دارم مشکل اصلی اینه که کشور از داخل ضربه بخوره و باید جلوی دشمنان داخلی رو گرفت .
خدای بزرگ میفرماید : هیچ کشور مسلمانی به دست یک کشور غیر مسلمان شکست نمیخوره و همیشه دشمن داخلی میتونه کشور مسلمان رو شکست بده .

هدف من از حرف ها اینه که توی سر کشور خودتون نزنید مقایسه ی بنز و پراید هم درست نیست همه ی پیش رفت ها هم پیشرفت اینترنت و ماشین و ... نیست ( البته باید این ها هم برای رفاه مردم وجود داشته باشه )

لطفا دوستان برچسب بی سوادی نزنن شاید منظورم رو بد رسوندم اگر این طور بوده از دوستان عذر میخوام

( ضمنا دوستان منظور من از حرف ها فقط در مورد اینترنت نیست و کلی عرض کردم )
به امید روزی که ایران در همه ی زمینه ها اولین باشه و همچنین فرهنگ استفاده درست رو هم پیدا کنه .

موفق باشید .
موضوع تایپکم هم به نکته پلکانی شما اشاره داره دیگه.مقایسه ایران و ترکیه .
قبول کن انصاف رعایت شده بود دیگه و ما همینم نیسنیم.
دیگه ارزش ایران رو با مقایسه با کشور های آفریقایی لا اقل پایین نیاوردیم:n02: اگه ببینیم در حد اونا هم نیستیم
ایکاش دوره ما این بلایا سر ایران نمیومد تا از جوونیمون استفاده میبردیم:n03:

pedram9
09-01-2015, 12:14
تا وقتی که بالا دست ها از اینترنت به عنوان عامل کناه و فساد یاد کنند هیچ موقع اینترنت خوب و با سرعت دست مصرف کننده نمیدن .حالا بیایین هی خودتونو با کشور های کومور افغان و ترکیه مقایسه کنید.

اینترنت هم مثل خیلی از ابزار های دیگه دو لبه هست امیدوارم بیشتر از اون لبه ای استفاده بشه که خوبه و برای خودمون و کشورمون در آینده سرافکندگی نیاره .

x_boy
13-01-2015, 22:50
مقایسه هاتون غیر عقلانیه

چرا باید اینترنت فلان کشور کره آمریکا. ترکیه ... رو با ایران مقایسه کرد ؟

عقل هم خوب چیزیه

مقایسه هاتون غلطه .
آررررررررررره شما راس میگی بقیه عقل ندارن شما داری
برو جای دیگه و به جا مغزیت فشار نیار میپوکه
اگه مقایسه ای ام انجام میشه همش حسرت باره
ما تو سر کشورمون نمیزینم قبل از ما زدن
این مسائل ربطی به تحریم خارجی نداره مشکل ما اینه که از داخل و توسط
خودی های از خارجی بدتر تحریم شدیم
وقتی نماینده مجلسی که موقع رای گرفتن هر کاری میکنه و هر دروغی میگه
ولی وقتی رای مردم و دزدید و رفت داخل مجلس به جای رفع مشکل مردم و مشکل بیکاری و...
برای خودشیرینی واسه یه عده خاص برمیگرده میگه
دغدغه این روزهای ما مکالمه تصویریه رایتله ...
شما دیگه تا تهش بخون
همه جا به سمت فناوری میرن ما به سمت حجریت ( عصر حجر )
اینترنت حرام
ویدئو حرام
موبایل حرام
پیشرفت حرام