PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چاپ کردن محتوای فایل

havva
06-09-2006, 14:11
سلام یه سوال داشتم در مورد چاپ کردن یه محتوا قضیه از این قراره که می خوام به برنامه ام یه فایل بدم واون هم اون فایل رو در پرینتر چاپ کنه به طوری که در هر صفحه 30 خط باشه نه کمتر نه بیشتر به جز صفحه ی اخر که اون دیگه از قضیه جداست
اول کد زیر رو ببینید که برای این کار در نظر گرفتم
سوالاتی که برام پیش می ان ایننان!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

1- من می خوام این ها رو در چاپگر چاپ کنه خوب این طور که من فهمیدم این برنامه ایا خط به خط چاپ می کنه یعنی منظورم اینه خط اول رو چاپ کرد یه صفحه از پرینتر می ده بیرون یا اینکه تموم خط ها رو در یه صفحه چاپ می کنه تا تموم شه؟؟؟
2- چطور بهش بهفمونم که اگه خط ها رسیدن به 30 تا باید در یه صفحه ی جدید بقیه رو شروع کنه به چاپ؟؟؟

someone
06-09-2006, 16:29
دوباره سلام.
برنامتون چند تا ایراد داره :
-1شما line رو تعریف کردید از نوع int و در حلقه اون رو زیاد کردید بدون اینکه به اون مقدار اولیه بدید.
-2 همیشه بعد از استفاده از fopen مقدار این تابع رو چک کنید که NULL نباشه.
3- در انتهای برنامتون stream ی رو که تعریف کردید ببندید با استفاده از ()fclose

جواب اولتون اینه که با توجه به شرط حلقه تنها 30 خط از برنامه درstream قرار میگیره. و البته همه باهم .
دوم انکه میتونید هر وقت تعداد خط ها به30 رسيد, stream رو ببندید. و دوباره اون رو باز کنید و ادامه ی buffer رو در اون قرار بدید. مثلا به شکل زیر:

البته برنامه رو خودتون باید کامل کنید.

havva
06-09-2006, 19:44
تشکر از دوست و استاد گرامی
1- من میرم چک کنم ببینم چی گفتی الان صفحه رو ذخیر همی کنم بعدا اگه مشکلی داشتم بازم همین جا پست می دم
2- در مورد ایراداتم که گفتی همه رو می کنم فقط اینج سریع نوشتم به خاطر این

زحمت بکشید ما رو شرمنده کنید یه دو روز دیگه بیایید اینجا ببینید من سوالی در موردش کردم یا نه

خیلی شرمندتم