PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتقا pc

vahooli
03-11-2014, 12:35
سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

من یه pc دارم که تقریبا 6 سال قبل خریدم اما ازش کلا کم استفاده شده.
حالا می خوام ببینم برای اینکه ارتقا بدم کدوم سخت افزارش نیاز به ارتقا داره ؟
سیستم با اینکه ویندوزش تازه عوض کردم اما به شدت کنده ! و موقعی که کاری انجام میدم صدا از داخل کیس زیاد میشه که فکر کنم از هارد باشه . کلا سرعت کپی و خوندن روی هارد هم خیلی کنده .یا حتی اکسترکت کردن فایل ها هم کند انجام میشه . حالا نمیدونم مشکل از cpu هست یا هارد ؟ یا ...

نمیخوام خیلی هزینش کنم اما می خوام یه سیستمی بشه که این سرعت کندش رفع بشه و لا اقل بازی های متوسط به بالا هم اجرا بشن روش.

به نظرتون مشکل کدومه ؟ کدوم باید ارتقا بدم ؟ و اینکه اصلا قابل ارتقا هست ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amirrezaajalli
03-11-2014, 12:51
از سیستم بالا فقط هاردتون قابل ارتقاس
چون اگه مادربرد ، CPU یا رم رو با مدل روز عوض کنید دوتای دیگه هم باید عوض بشه.....

vahooli
03-11-2014, 12:55
از سیستم بالا فقط هاردتون قابل ارتقاس
چون اگه مادربرد ، CPU یا رم رو با مدل روز عوض کنید دوتای دیگه هم باید عوض بشه.....

ممنون . به نظرتون این کندی مربوط به همون هارد هست ؟ و اینکه مین بورد من ساتا 2 هست و هاردهای جدید همه ساتا 3 و 6 . آیا هارد جدید ساپورت میشه ؟ و آیا با توجه به ساتا 2 بودن مین بورد ارتقا توی سرعتی که میگم اثر داره ؟

Amirrezaajalli
03-11-2014, 13:05
سیستم شما کلا با هم همخوانی داره
و نباید انتظار داشته باشین با ارتقای یه قطعه مشکل سرعتتون به کلی حل بشه
رم ۲ با باس ۳۹۹ حتی واسه ویندوز هم کمه اگه ارتقا بدید به ۴ یا بیشتر مشکل پرشدن رم و افت سرعت تا حدی برطرف میشه ولی باس رم همون ۳۹۹ هست که اجازه نمیده سرعت سیستمتون قابل قبول باشه
فک میکنم اگه یه مقدار بیشتر هزینه کنید و کل قطعات رو به روز کنید بهره وری بیشتری براتون داره
اگه کار گرافیکی انجام نمیدید کارت گرافیک رو عوض نکنید که هزینه تون بالا نره!!!

vahooli
03-11-2014, 13:12
سیستم شما کلا با هم همخوانی داره
و نباید انتظار داشته باشین با ارتقای یه قطعه مشکل سرعتتون به کلی حل بشه
رم ۲ با باس ۳۹۹ حتی واسه ویندوز هم کمه اگه ارتقا بدید به ۴ یا بیشتر مشکل پرشدن رم و افت سرعت تا حدی برطرف میشه ولی باس رم همون ۳۹۹ هست که اجازه نمیده سرعت سیستمتون قابل قبول باشه
فک میکنم اگه یه مقدار بیشتر هزینه کنید و کل قطعات رو به روز کنید بهره وری بیشتری براتون داره
اگه کار گرافیکی انجام نمیدید کارت گرافیک رو عوض نکنید که هزینه تون بالا نره!!!

مشکل اینجاست عوض کردن مین بورد و cpu و رم حدود 1 تومن خرج داره که من نمیخوام فعلا انقدر هزینه کنم . فقط می خوام این کندی که حتی تب مرورگر وقتی می خوام باز کنم صدا کیس زیاد میشه و کند باز میشه رفع بشه . این صدا و کندی لحظه ای از هارده درسته ؟

Amirrezaajalli
03-11-2014, 13:21
بعید میدونم کندی هارد تا این حد تاثیر داشته باشه.....
شاید مشکل از سیستم عامل یا پر شدن رمتون باشه

vahooli
03-11-2014, 13:34
بعید میدونم کندی هارد تا این حد تاثیر داشته باشه.....
شاید مشکل از سیستم عامل یا پر شدن رمتون باشه

این الان وضعیت رم هست :

ولی سیستم عامل نیست چون هم با xp هم با 7 همین وضعه ! جدید هم ریختم ... راهی نیست مطمئن بشم مشکل از کجاست ؟
و اینکه مثل اینکه تا 4گیگ ساپورت رم داره آیا اضافه کنم بهتر میشه ؟

Amirrezaajalli
03-11-2014, 15:03
اطمینان ندارم ولی فک میکنم با ارتقا رم خیلی بهتر بشه
چون این مشکلاتی که شما میگین واسه پر شدن رم هستش

IRAN_KING
03-11-2014, 16:16
هارد صدا میده ؟ قبلا هم همچین صدایی میداد ؟
یک تست با نرمافزار HD.Tune.Pro بزار از هاردت؟

vahooli
03-11-2014, 19:00
اطمینان ندارم ولی فک میکنم با ارتقا رم خیلی بهتر بشه
چون این مشکلاتی که شما میگین واسه پر شدن رم هستش

ممنون از راهنماییات :) ولی آخه رم تا نهایت 80% پر میکنه حتی با 50% هم وضع همینه

هارد صدا میده ؟ قبلا هم همچین صدایی میداد ؟
یک تست با نرمافزار HD.Tune.Pro بزار از هاردت؟

اره به خصوص وقتی داره یه چیزی روی هارد کپی یا رید میشه ! زور میزنه تا پنجره باز بشه یا یه فیال اکسترکت بشه یا برنامه نصب بشه. قبلا که حدود 1 سال میشه اینطوری البته چون از این سیستم استفاده نمیکنم زیاد دقیق یادم نیس اما میخوام درستش کنم و دیگه کار بکشم ازش .اینم نتیچه بنچمارک : موقعی افت داشته صدا زیاد شده و موقع حساب access time صدا خیلی زیاد بود

IRAN_KING
03-11-2014, 20:19
هاردت مشکل سکتور داره احتمال از دست دادن اطلاعاتتون هم هست در اینده بهتره یک هارد جدید بخرین تا مشکل سرعت رفع بشه.

vahooli
03-11-2014, 20:24
هاردت مشکل سکتور داره احتمال از دست دادن اطلاعاتتون هم هست در اینده بهتره یک هارد جدید بخرین تا مشکل سرعت رفع بشه.

پس یعنی با خرید یه هارد جدید این مشکل کندی حل میشه ؟

IRAN_KING
03-11-2014, 20:25
پس یعنی با خرید یه هارد جدید این مشکل کندی حل میشه ؟
اره باید حل بشه اطلاعاتتم انتقال بده .

vahooli
03-11-2014, 20:26
اره باید حل بشه اطلاعاتتم انتقال بده .

اطلاعات مهم نیست فقط می خوام از شر این کندی و صدای زور زدن خلاص شم ! اوضاع رمم چطوره ؟ بین 60 تا 80% پره معمولا

yoseffaraji
03-11-2014, 20:31
برای اینکه از سلامت هاردتون مطمئن بشید یه تست Error Scan بگیرید با برنامه Hd Tune ممکنه یکم زیاد طول بکشه ولی تا آخر صبرکنید و نتیجشو بزارید اینجا.در ضمن هارد های هیتاچی کلا سرعتشون نسبت به هارد های دیگه کمتره و صدای بیشتری دارن.قطعات دیگتون خوبه و سازگاری داره با هم اگه کندی سرعتی حس کنید از هارده.چون سیستم عموم همین مشخصات شما رو داره ولی هاردش 1ترا هست خیلی هم روون و بدون مشکله.ولی امکان ارتقای سی پی یو و رم هم هست.میتونید یه رم 2گیگ دیگه بخرید که حدود 60تومنه که رمتون میشه4 (نهایتا 4ساپورت میکنه مینتون)سی پی یو هم میتونید core 2 quad q6600 بخرید که حدود 150تومنه و 4هسته ایه.سیستمتون خیلی عوض میشه اگه این سی پی یو و رم 4 رو داشته باشه

vahooli
03-11-2014, 20:42
برای اینکه از سلامت هاردتون مطمئن بشید یه تست Error Scan بگیرید با برنامه Hd Tune ممکنه یکم زیاد طول بکشه ولی تا آخر صبرکنید و نتیجشو بزارید اینجا.در ضمن هارد های هیتاچی کلا سرعتشون نسبت به هارد های دیگه کمتره و صدای بیشتری دارن.قطعات دیگتون خوبه و سازگاری داره با هم اگه کندی سرعتی حس کنید از هارده.چون سیستم عموم همین مشخصات شما رو داره ولی هاردش 1ترا هست خیلی هم روون و بدون مشکله.ولی امکان ارتقای سی پی یو و رم هم هست.میتونید یه رم 2گیگ دیگه بخرید که حدود 60تومنه که رمتون میشه4 (نهایتا 4ساپورت میکنه مینتون)سی پی یو هم میتونید core 2 quad q6600 بخرید که حدود 150تومنه و 4هسته ایه.سیستمتون خیلی عوض میشه اگه این سی پی یو و رم 4 رو داشته باشه

جدی ؟ یعنی مین بورد ساپورت می کنه ؟ چون واقعا میخوام سیستم روون باشه لااقل بازی های متوسط رو به بالا هم اجرا بشن ... الان ارور اسکن گذاشتم انجام بشه خبرتون میکنم . فقط راجب رم یه توضیحاتی داده سایت گیگابایت نفهمیدم چیه :

IRAN_KING
03-11-2014, 20:42
اطلاعات مهم نیست فقط می خوام از شر این کندی و صدای زور زدن خلاص شم ! اوضاع رمم چطوره ؟ بین 60 تا 80% پره معمولا
رم هم با توجه به نیازتون هست وکاری که می کنید. بیشتر کنید بهتره ولی مشکل سرعت از هارده.

Hamed-M1
03-11-2014, 20:44
بخوایم CPU E2180 رو عوض کنیم حداکثر و بالاترین کیفیت ( چه نو و چه دسته دو ) چه مدلی هست؟
من هم دقیقا الان همین CPU رو دارم

من حتی گرافیکم همینه . داداش دمای گرافیکت حداکثر چنده؟

yoseffaraji
03-11-2014, 20:50
جدی ؟ یعنی مین بورد ساپورت می کنه ؟ چون واقعا میخوام سیستم روون باشه لااقل بازی های متوسط رو به بالا هم اجرا بشن ... الان ارور اسکن گذاشتم انجام بشه خبرتون میکنم . فقط راجب رم یه توضیحاتی داده سایت گیگابایت نفهمیدم چیه :

ببین دوست عزیز.شما یه Q6600و یه هارد 500یا 1ترا بسته به نیاز خودتون بخرید از برندهای معتبر مثل Seagateیا Western یه رم 2گیگ دیگه هم بخرید دقیقا مشابه با مدل رم خودتون .سیستمتون از این رو به اون رو میشه:wink:

بخوایم CPU E2180 رو عوض کنیم حداکثر و بالاترین کیفیت ( چه نو و چه دسته دو ) چه مدلی هست؟
من هم دقیقا الان همین CPU رو دارم

من حتی گرافیکم همینه . داداش دمای گرافیکت حداکثر چنده؟
بستگی به مدل مادربردتون داره.تو سایت سازنده نوشته که نهایتا چه قطعاتی ساپورت میکنه

Hamed-M1
03-11-2014, 20:50
من فکر کنم گرافیکت هم ایراد داره . من همیشه دمای گرافیکم ( که دقیقا مثل توه ) روی 58 درجه است . موقع بازی COD4 تا 70 هم میره و همین بالا بودن باعث کندی سرعت هنگام خروج از بازی میشه . وقتی از بازی خارج میشم همه چی کنده . و لگ داره . خمیر سیلیکون و ... زدی بهش ؟
دمای هاردت هم بالاست.
من نمیتونم دقیقا بگم مشکل از هارده یا نه . الان ویندوزم هارد 160 IDE داره که مال عهد بوقه . MAXTOR ولی اصلا کندی ندارم . یه هارد دیگه دارم 1 ترا که ارشیویه

Hamed-M1
03-11-2014, 20:52
ببین دوست عزیز.شما یه Q6600و یه هارد 500یا 1ترا بسته به نیاز خودتون بخرید از برندهای معتبر مثل Seagateیا Western یه رم 2گیگ دیگه هم بخرید دقیقا مشابه با مدل رم خودتون .سیستمتون از این رو به اون رو میشه:n05:

بستگی به مدل مادربردتون داره.تو سایت سازنده نوشته که نهایتا چه قطعاتی ساپورت میکنه

جناب مادربورد بستگی به سوکتش داره . مادربورد من و ایشون 775 دیگه یکین . !!!!!! نمیدونم شاید شما درست میگی
Field Value
Motherboard Properties
Motherboard ID 01/22/2008-NFORCE-6A61IL01C-00
Motherboard Name Albatron NF 650i Ultra

Front Side Bus Properties
Bus Type Intel AGTL+
Bus Width 64-bit
Real Clock 200 MHz (QDR)
Effective Clock 800 MHz
Bandwidth 6400 MB/s

Memory Bus Properties
Bus Type DDR2 SDRAM
Bus Width 64-bit
DRAM:FSB Ratio 2:1
Real Clock 400 MHz (DDR)
Effective Clock 800 MHz
Bandwidth 6400 MB/s

Motherboard Physical Info
CPU Sockets/Slots 1 LGA775
Expansion Slots 3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16
RAM Slots 4 DDR2 DIMM
Integrated Devices Audio, Gigabit LAN
Form Factor ATX
Motherboard Size 240 mm x 300 mm
Motherboard Chipset nForce650i-Ultra

yoseffaraji
03-11-2014, 20:52
من فکر کنم گرافیکت هم ایراد داره . من همیشه دمای گرافیکم ( که دقیقا مثل توه ) روی 58 درجه است . موقع بازی COD4 تا 70 هم میره و همین بالا بودن باعث کندی سرعت هنگام خروج از بازی میشه . وقتی از بازی خارج میشم همه چی کنده . و لگ داره . خمیر سیلیکون و ... زدی بهش ؟
دمای هاردت هم بالاست.
من نمیتونم دقیقا بگم مشکل از هارده یا نه . الان ویندوزم هارد 160 IDE داره که مال عهد بوقه . MAXTOR ولی اصلا کندی ندارم . یه هارد دیگه دارم 1 ترا که ارشیویه
مشکل از گرافیک نیست.بالارفتن دما باعث کاهش سرعت نمیشه.شما احتمالا رمتون نسبت به نیازمندی های بازی کمه و خود ویندوز مقداری از هارد رو تبدیل به رم مجازی میکنه و از اون استفاده میکنه به همین دلیله که وقتی از بازی خارج میشید یکم سیستم کنده و باید یکم صبر کنید تا به حالت عادی برگرده

yoseffaraji
03-11-2014, 20:59
جناب مادربورد بستگی به سوکتش داره . مادربورد من و ایشون 775 دیگه یکین . !!!!!! نمیدونم شاید شما درست میگی
Field Value
Motherboard Properties
Motherboard ID 01/22/2008-NFORCE-6A61IL01C-00
Motherboard Name Albatron NF 650i Ultra

Front Side Bus Properties
Bus Type Intel AGTL+
Bus Width 64-bit
Real Clock 200 MHz (QDR)
Effective Clock 800 MHz
Bandwidth 6400 MB/s

Memory Bus Properties
Bus Type DDR2 SDRAM
Bus Width 64-bit
DRAM:FSB Ratio 2:1
Real Clock 400 MHz (DDR)
Effective Clock 800 MHz
Bandwidth 6400 MB/s

Motherboard Physical Info
CPU Sockets/Slots 1 LGA775
Expansion Slots 3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16
RAM Slots 4 DDR2 DIMM
Integrated Devices Audio, Gigabit LAN
Form Factor ATX
Motherboard Size 240 mm x 300 mm
Motherboard Chipset nForce650i-Ultra
داداش من الکی که حرف نمیزنم خودم همین سی پی یو رو دارم و مادربردم EP45-UD3Rهست که سوکت 775هست.بستگی به مادربردتون داره که بتونه سری Quadرو ساپورت کنه یا نه.الان مادربرد ایشون ساپورت میکنه.ولی مدل دقیق مادربرد شما رو نمیدونم چیه.با برنامه CPU-ZتبMain میتونید مدل دقیق مادربرد رو ببینید و اینجا بزارید تا آخرین سی پی یو که ساپورت میکنه رو بهتون بگم

Hamed-M1
03-11-2014, 21:03

ستون اولی سمت راست

yoseffaraji
03-11-2014, 21:08

ستون اولی سمت راست

شما هم میتونید از سری Quad استفاده کنید.البته سی پی یو های دیگه ای هم هست که چهارهسته ای و سوکت 775باشن مثل Q9550که اونا قویترن و قیمتشون بین 250تا 300هست.اگه بخواید میتونید اونا رو تهیه کنید ولی به نظرم برای سیستم 775حیفه 300تومن برای سی پی یو خرج بشه.

Hamed-M1
03-11-2014, 21:08
از جناب VAHOOLI عذر میخوام که سوالاتمو تو تاپیک ایشون مطرح کردم . امیدوارم ناراحت نشده باشید

Hamed-M1
03-11-2014, 21:09
شما هم میتونید از سری Quad استفاده کنید.البته سی پی یو های دیگه ای هم هست که چهارهسته ای و سوکت 775باشن مثل Q9550که اونا قویترن و قیمتشون بین 250تا 300هست.اگه بخواید میتونید اونا رو تهیه کنید ولی به نظرم برای سیستم 775حیفه 300تومن برای سی پی یو خرج بشه.

یه سوال چرا یه همچین CPU مثل همین Q9550 میسازن که برای سوکت قدیمی هست و قیمتش هم بالاست؟

yoseffaraji
03-11-2014, 21:16
یه سوال چرا یه همچین CPU مثل همین Q9550 میسازن که برای سوکت قدیمی هست و قیمتش هم بالاست؟
برای هر سوکتی انواع سی پی یو میسازن از ضعیف تا قوی.ولی یه سی پی یو مثل 9550که حدود 250قیمتشه نمیصرفه خریدنش چون شما میتونید با 300تومن Core i3 بخرید از سوکت 1155 و چون تکنولوژی ساختش متفاوته سریعتره با اینکه 2هسته ای هست ولی از 4هسته ای سوکت 775قویتره.

vahooli
03-11-2014, 21:36
حامد جان خواهش میکنم عیب نداره .

یوسف خان اینم تست ارور که مثل اینکه خوبه !

vahooli
03-11-2014, 21:40
Because of chipset limitations, do not populate both DIMM sockets of the same channel (e.g. DDR and DDR2), or populate 4 DIMM sockets with double-sided memory modules to prevent system's failure to start or incorrect detection of memory modules. Please refer to the user manual for the memory configurations table.

* Because of chipset limitations, when using FSB 1333 MHz CPU with populating all DIMM sockets, memory frequency will be reduced from the original, and system instability or incorrect detection of memory module may be occur. Please refer "Memory Support List" for memory support information.

این منظورش چیه راجب افزایش رم ؟

yoseffaraji
03-11-2014, 22:50
حامد جان خواهش میکنم عیب نداره .

یوسف خان اینم تست ارور که مثل اینکه خوبه !

Because of chipset limitations, do not populate both DIMM sockets of the same channel (e.g. DDR and DDR2), or populate 4 DIMM sockets with double-sided memory modules to prevent system's failure to start or incorrect detection of memory modules. Please refer to the user manual for the memory configurations table.

* Because of chipset limitations, when using FSB 1333 MHz CPU with populating all DIMM sockets, memory frequency will be reduced from the original, and system instability or incorrect detection of memory module may be occur. Please refer "Memory Support List" for memory support information.

این منظورش چیه راجب افزایش رم ؟

هاردتون سالمه و هیچ بد سکتوری نداره.فقط همونطور که گفتم هاردهای هیتاچی سرعتشون کمه و صدا زیاد دارن.در مورد رم هم مشکلی نیست.دو تا رم 2گیگ DDR2که هم نوع باشن(باسشون یکی باشه)اگه از یه شرکت هم نباشه مشکلی نیست ولی باشه بهتره. باید این دو تا رم رو تو سوکت 1 و 3بزارید تا بصورت دوال کانال کار کنه.یعنی دو تارم رو رو سوکت های زرد رنگ مادربرد بزارید.هر دو کنار هم نباشه