PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وزن کم کردن با نخوردن نشاسته یا معرفی رژیم بهتر

a_bayan
28-10-2014, 17:55
سلام دوستان.
من میخواستم یه مقدار وزنم رو کم کنم در حد 10 کیلو اصلا هم عجله ای ندارم یعنی نمیخوام فشار بیارم برا خودم که مشکل ایجاد بشه.بعدشم اینکه دوران مدارس هست و ما هم نمیتونیم خیلی گشنگی بکشیم[emoji12]

اهل رژیم هایی مث کانادایی هم نیستم.....
آب درمانی هم خوندم که حدود 40 روز طول میکشه و تغذیه فقط آب و عسله و یه کسیو دیدم که تا 16 روز انجام داده بود اصا قیافش تغییر کرده بود....هم پوستش سفید شده بود هم کلا سر حال تر میزد قیافش...

پسر هستم حدودا دارم میرم تو17 سال...
قدم 192
وزنم 94/3 همین الان...
حالا میخواستم شما اساتید راهنمایی کنید که من میتونم مثلا فعلا که دوران مدرسس نون و برنج و بزارم کنار.
پیشاپیش ممنون از لطفتون...

pc-game
28-10-2014, 22:05
فقط با کم خوردن نمیشه وزن کم کرد ، این طوری بدن تون ضعیف میشه ، اگر اهل ورزش هستید مراجعه به باشگاه پرورش اندام خیلی موثر هستش ، مربی براتون برنامه ای مینویسه که اذیت هم نشید
رژیم با ورزش خوب جواب میده
اگر هم در یک رشته ی ورزشی دیگه فعالیت دارید ، میتونید همین برنامه رژیمی رو از یه مربی بدنساری با پول ناچیزی دریافت کنید .:n16:

a_bayan
28-10-2014, 22:42
سلام.
ممنون از نظرتون.
والا من اهل ورزش نیستم متاسفانه...
حتی سال پیش نمره ورزشم توی ترم 2 و کارنامه شد <14>
ما یه مجموعه ورزشی خیلی نزدیکه به خونمون.اگه خوب باشه میرم.شنام خوبه.بنظر شما شنا خوبه؟؟؟ بصورت حرفه ای و 3 روز در هفته باشه منظورمه...

ملا نصرالدین
28-10-2014, 23:54
شما هر فعالیتی که داشته باشی خوبه
به نظر من به همون فعالیتی که علاقه دارید بپردازید
شب ها هم برنج نخورید-
از مادرتان هم بخواهید اگر غذا را پر چرب درست میکند کمی از چربی غذا بکاهد
مطمئن باشید در طول چند ماه به راحتی 10 کیلو وزن کم میکنید

pc-game
29-10-2014, 00:37
هر ورزشی انجام میدید ، پشتکار داشته باشید و صبور... برنامه غذایی رو حتما دریافت کنید:n16:

vivabarca
29-10-2014, 01:19
دوستان استفاده از تردمیل میتونه جایگزین ورزش بشه برای کاهش وزن؟ منظورم واسه کسی هست که وقتش طوری نیست که بتونه منظم بره باشگاه و تو خونه از تردمیل استفاده کنه برای تحرک داشتن.
تو فامیل و آشنا تقریبا همه اونایی که تردمیل تو خونه دارن چاق هستن :n02: احساس میکنم صوری هست تحرک با تردمیل و واقعا رو فیزیک افراد تاثیر نداره

bestmovie
29-10-2014, 01:32
کاهش وزن اصولی یک راه بیشتر نداره اونم رژیم غذایی همراه با ورزش هوازی سراغ راه میون بر هم نرید که نتیجه نداره
رژیم غذایی درست و خیلی ساده کربو هیدرات چربی و قند رو محدود کنید نمیگم اصلا نخورید خیلی کم بخورید غذا هر چی دوست دارید بخورید ولی خیلی کم ورزش هوازی هم هر ورزشی که تپش قلب و تنفس رو بالا ببره حد اقل روزی نیم ساعت

urumchi
29-10-2014, 02:03
برنج + هرگونه شیرینی ( مخصوصا نوشابه،دلستر،خامه شیرین ) + فست فود ( مخصوصا همبرگر و کباب اسکرا ) کلا تعطیل

نان و نمک تا جایی که ممکنه کم مصرف کن

اول از پیاده روی شروع کن که سیستم قلب و عروقت کشش و امادگی ورزش رو بدست بیاره

بعد ورزشتو عوض کن، ترجیحا دوچرخه ثابت یا شنا هم خوبه مخصوصا اگه در قسمتی قرار بگیری که آب تا کمرت باشه و داخل استخر راه بری
طناب زدن هم معجزه میکنه تو کاهش وزن

اوایل اصلا درازنشست نرو، به کمرت فشار خیلی زیادی میاره، یه خورده که شکمت آب شد اونوقت میتونی درازنشست هم بری

نکته مهم اینه که موقع ورزش تا زمانی که عرق نکنی، 1گرم هم وزنت پایین نمیاد و وقتی ورزشت تموم شد بلافاصله آب نخور
چون هرچی آب کردی برمیگرده سر جاش، سعی کن به حس تشنگیت غلبه کنی و 1ساعت بعد از ورزش کم کم آب بخوری

emadegol
29-10-2014, 14:19
اگر میخوای اصولی و آهسته وزن کم کنی باید هفته ای بین نیم کیلو تا یک کیلو وزن کم کنی. باید یک جدول کالری مواد غذایی تهیه کنی و کالری غذاهای مختلف رو نگاه کنی قبل از خوردن. بدن مردان روزانه به 2500 کالری نیاز داره. باید کالری مصرفی روزانه رو به 2000 کاهش بدی. به این طریق خیلی راحت و با یک مقدار کمتر غذاخوردن میتونی وزنت رو هر هفته نزدیک یک کیلو کاهش بدی. البته توجه داشته باش که هفته های اول معمولا بیشتر وزن کم میکنی و هرچقدر جلوتر میری کاهش وزن هفتگی کمتر میشه.
اما چند تا توصیه مهم برای حفظ روحیه و نشاط و شادابی خودت دارم:
1-آخر هر هفته خودت رو وزن کن و تغییرات حاصل رو مشاهده و یادداشت کن. این مورد خیلی انگیزه بخش هست
2-از هفته دوم یک ساعت پیاده روی روزانه رو به برنامه خودت اضافه کن. رژیم غذایی رو هم مثل سابق روی 2000کالری ادامه بده. فوق العاده شادابت میکنه
3-برای کمتر غذا خوردن دقیقا قبل از خوردن هر وعده غذایی یک لیوان کامل آب بخور. بشدت اشتها رو کاهش میده.
4-سعی کن حجم بیشتر معده ت رو با میوه و سبزی پر کنی. اینطوری هم حس سیری میکنی و هم وزن کم میکنی. مثلا دو سوم غذات گوجه و خیار و سبزی و میوه باشه و بقیه بیشتر خورشت + نان یا برنج کم.
5-صبحانه رو همیشه کامل و مثل سابق بخور. ناهار رو رژیمی و شام رو خیلی خیلی کم.
6-ساعات خواب و بیداریت رو تنظیم کن. این موضوع به کاهش وزن هم خیلی کمک میکنه.
موفق باشی

pc-game
29-10-2014, 14:31
ذهن این دوستمون رو زیاد شلوغش نکنید . برنامه غذایی + ورزش

a_bayan
29-10-2014, 15:16
شما هر فعالیتی که داشته باشی خوبه
به نظر من به همون فعالیتی که علاقه دارید بپردازید
شب ها هم برنج نخورید-
از مادرتان هم بخواهید اگر غذا را پر چرب درست میکند کمی از چربی غذا بکاهد
مطمئن باشید در طول چند ماه به راحتی 10 کیلو وزن کم میکنید
بعلهه فک کنم برنج خیلی تاثیر داره...الان واسم سوال شده که بنظر شما باید شبا چقدر برنج خورد.اینطوری که دکتر ها میگن یا تو سایتا نوشته که با واحد گرم میگن آدم نمیفهمه...استاندارد غذا خوردن در شام باید چقدر باشه...با واحد قاشق عرض کنید ممنون میشم.

a_bayan
29-10-2014, 15:18
برنج + هرگونه شیرینی ( مخصوصا نوشابه،دلستر،خامه شیرین ) + فست فود ( مخصوصا همبرگر و کباب اسکرا ) کلا تعطیل

نان و نمک تا جایی که ممکنه کم مصرف کن

اول از پیاده روی شروع کن که سیستم قلب و عروقت کشش و امادگی ورزش رو بدست بیاره

بعد ورزشتو عوض کن، ترجیحا دوچرخه ثابت یا شنا هم خوبه مخصوصا اگه در قسمتی قرار بگیری که آب تا کمرت باشه و داخل استخر راه بری
طناب زدن هم معجزه میکنه تو کاهش وزن

اوایل اصلا درازنشست نرو، به کمرت فشار خیلی زیادی میاره، یه خورده که شکمت آب شد اونوقت میتونی درازنشست هم بری

نکته مهم اینه که موقع ورزش تا زمانی که عرق نکنی، 1گرم هم وزنت پایین نمیاد و وقتی ورزشت تموم شد بلافاصله آب نخور
چون هرچی آب کردی برمیگرده سر جاش، سعی کن به حس تشنگیت غلبه کنی و 1ساعت بعد از ورزش کم کم آب بخوری

ممنونم.حتما انجام میشه.حالا میخوام طناب هم شروع بکنم به فرمایش شما...

a_bayan
29-10-2014, 15:21
اگر میخوای اصولی و آهسته وزن کم کنی باید هفته ای بین نیم کیلو تا یک کیلو وزن کم کنی. باید یک جدول کالری مواد غذایی تهیه کنی و کالری غذاهای مختلف رو نگاه کنی قبل از خوردن. بدن مردان روزانه به 2500 کالری نیاز داره. باید کالری مصرفی روزانه رو به 2000 کاهش بدی. به این طریق خیلی راحت و با یک مقدار کمتر غذاخوردن میتونی وزنت رو هر هفته نزدیک یک کیلو کاهش بدی. البته توجه داشته باش که هفته های اول معمولا بیشتر وزن کم میکنی و هرچقدر جلوتر میری کاهش وزن هفتگی کمتر میشه.
اما چند تا توصیه مهم برای حفظ روحیه و نشاط و شادابی خودت دارم:
1-آخر هر هفته خودت رو وزن کن و تغییرات حاصل رو مشاهده و یادداشت کن. این مورد خیلی انگیزه بخش هست
2-از هفته دوم یک ساعت پیاده روی روزانه رو به برنامه خودت اضافه کن. رژیم غذایی رو هم مثل سابق روی 2000کالری ادامه بده. فوق العاده شادابت میکنه
3-برای کمتر غذا خوردن دقیقا قبل از خوردن هر وعده غذایی یک لیوان کامل آب بخور. بشدت اشتها رو کاهش میده.
4-سعی کن حجم بیشتر معده ت رو با میوه و سبزی پر کنی. اینطوری هم حس سیری میکنی و هم وزن کم میکنی. مثلا دو سوم غذات گوجه و خیار و سبزی و میوه باشه و بقیه بیشتر خورشت + نان یا برنج کم.
5-صبحانه رو همیشه کامل و مثل سابق بخور. ناهار رو رژیمی و شام رو خیلی خیلی کم.
6-ساعات خواب و بیداریت رو تنظیم کن. این موضوع به کاهش وزن هم خیلی کمک میکنه.
موفق باشی
سلام.حدودا بایدبه چند کیلو برسم من؟ چون بالاخره 80 کیلو یه وزن دلخواهه اما خوب یسری استاندارد ها هم هست دیگه...شما میگین چن کیلو واسه قد و هیکل من خوبه...؟

Atghia
29-10-2014, 18:20
سلام.حدودا بایدبه چند کیلو برسم من؟ چون بالاخره 80 کیلو یه وزن دلخواهه اما خوب یسری استاندارد ها هم هست دیگه...شما میگین چن کیلو واسه قد و هیکل من خوبه...؟

سلام برحسب محاسبه شاخص توده بدنی (BMI) شما خیلی هم دچار اضافه وزن نیستید!!
شما اگر 90 کیلو باشید با توجه قدتون وزن نرمالی خواهید داشت طریقه محاسبه اینطوره:

وزنتون که فرضا 94 هست تقسیم بر مجذور قدتون برحسب متر (1.92*1.92) که میشه حدودا 25.5

البته اگر جدول دوم رو لحاظ کنیم با توجه سن شما باید حدود 22 باشید که حدودا وزنتون باید 82 بشه:n17:

اینم محدوده ها که باید باهاش مقایسه کنید:

رده

حدود شاخص جرم بدن - kg/m۲

دچار کمبود وزن شدید
کمتر از ۱۶٫۵

کمبود وزن
از ۱۶٫۵ تا ۱۸٫۵

عادی
از ۱۸٫۵ تا ۲۵

اضافه وزن
از ۲۵ تا ۳۰

چاقی کلاس ۱
از ۳۰ تا ۳۵

چاقی کلاس ۲
از ۳۵ تا ۴۰

چاقی کلاس ۳
بیش از ۴۰

BMIمناسب گروه‌های سنی

۱۹-۲۴ سال = ۲۲
۲۵-۳۴ سال = ۲۳
۳۵-۴۴ سال = ۲۴
۴۵-۵۴ سال = ۲۵
۵۵-۶۴ سال = ۲۶
۶۵ سال به بالا = ۲۷

sia mohamadi
29-10-2014, 18:24
سلام رفقا
من در شش سال گذشته 50 کیلو کم کردم
راهش فقط نخوردن برنج است
من جایی بودم که غذا به میزان کافی بهمون نمیدادن
بدمزه هم بود
برنج و نونش رو هم نمیخوردم
همین
باعث شد لاغر بشم
توصیه میکنم
غذا را بدمزه کنید که نتوانید بخورید
قربونتون
سیا

urumchi
29-10-2014, 18:25
ممنونم.حتما انجام میشه.حالا میخوام طناب هم شروع بکنم به فرمایش شما...
برنج و شیرینی رو کلا بذار کنار
روزی نیم ساعت هم طناب بزن

1ماه بدون توجه کردن به وضعیت ظاهری، وزن کردن خودت اینکارو انجام بده

ممکنه بنظر خودت هیچ فرقی نکنی ولی بعدش میفتی رو غلتک، قول میدم بهت

a_bayan
29-10-2014, 23:28
برنج و شیرینی رو کلا بذار کنار
روزی نیم ساعت هم طناب بزن

1ماه بدون توجه کردن به وضعیت ظاهری، وزن کردن خودت اینکارو انجام بده

ممکنه بنظر خودت هیچ فرقی نکنی ولی بعدش میفتی رو غلتک، قول میدم بهت
یعنی حدودا 1800 تا 2000
ممنون چشم اعمال میشه.
فقط مسیله ای که هست اینه که من طناب میزنم بعد 1چ دیقه کاملا نبظم رو توی مغم احساس میکنم یعنی ضربانم خیلی میره بالا.چطور این امر رو کنترل کنم...

ببخشید دیگه ما همش سوال میپرسیم....بی تجربه ایم

urumchi
30-10-2014, 17:28
فقط مسیله ای که هست اینه که من طناب میزنم بعد 1چ دیقه کاملا نبظم رو توی مغم احساس میکنم یعنی ضربانم خیلی میره بالا.چطور این امر رو کنترل کنمبدنت آمادگی نداره بهش فشار میاد
شما اول بدنتو خوب گرم کن بعد آروم آروم شروع کن به طناب زدن
فراموش نکن مسابقه نمیخوای بدی! رکورد هم قرار نیست بشکونی
همه چیزو آروم با صبر و حوصله انجام بده
به طناب زدن به چشم یه بازی و تفریح سالم نگاه کن نه یه راه برای کاهش وزن

sdfssdfs
30-10-2014, 17:43
راستش من با کم خوردن و ترک کردن برنج و البته کمی ورزش سه ماهه 20 کیلو کم کردم

urumchi
30-10-2014, 17:55
اسم شمارو باید تو گینس ثبت کنن :n02:

قد و وزنتون چقد بود؟ + سن

از اون موقع که وزن کم کردید، چقدرش برگشته؟

ممنون

sdfssdfs
30-10-2014, 18:09
اسم شمارو باید تو گینس ثبت کنن :n02:

قد و وزنتون چقد بود؟ + سن

از اون موقع که وزن کم کردید، چقدرش برگشته؟

ممنون

خب من 24 سالمه 120 کیلو بودم 186 قد
از اول شهریور شروع کردم
نون خیلی محدود برنج حذف خورشت یه بشقاب معمولی
ماکارونی و غذای بیرون به کل حذف
هرخوردنی بیرون خونه حذف

هنوز دارم کم میکنم
فک کنم اراده دارم 10 کیلو دیگه کم کنم
خودمم میترسم نمیدونم چطوری وزنو ثابت نگه دارم

راستی یه نکته دیگه هم بگم
من میتونستم یه زمانی 3 تا ساندویچو پشت هم بخورم الان ولی انقد نخوردم نمیدونم معدم جمع شده چی شده نمیتونم از همین رژیمم ( حالا یکم بیشتر شاید ) بیشتر بخورم دل درد میگرم

Reza31001
30-10-2014, 20:44
خب من 24 سالمه 120 کیلو بودم 186 قد
از اول شهریور شروع کردم
نون خیلی محدود برنج حذف خورشت یه بشقاب معمولی
ماکارونی و غذای بیرون به کل حذف
هرخوردنی بیرون خونه حذف

هنوز دارم کم میکنم
فک کنم اراده دارم 10 کیلو دیگه کم کنم

راستی یه نکته دیگه هم بگم
من میتونستم یه زمانی 3 تا ساندویچو پشت هم بخورم الان ولی انقد نخوردم نمیدونم معدم جمع شده چی شده نمیتونم از همین رژیمم ( حالا یکم بیشتر شاید ) بیشتر بخورم دل درد میگرم

صحبت های ایشون رو کاملا تایید میکنم
منم طی 6 ماه 20 کیلو کم کردم و از اون 6 ماه هم الان 3 ماه دیگه میگذره و اضافه نشدم که هیچ هنوز 2-3 کیلویی کمتر شدم
اصل موضوع هم کم کردن نشاسته و جایگزنی با سبزیجات و سالاد بود که یکی دیگه از دوستان هم اشاره کردن

بحث کوچیک شدن معده هم کاملا تایید میشه
اوایل کار مصرف فست فود و سس و نوشابه و ... رو کلا کنار گذاشته بودم ولی الان چند ماهی میشه که این موارد رو هم مصرف میکنم (البته در حد معقول) و خوشبختانه تاثیری در وزنم نمیذاره چون هر چی هم که می خورم بازم اصلا قابل مقایسه با اون حجمی از غذا که مثلا سال گذشته می خوردم نیست

به نظر من 2 ماه اول کار سخته بعدش کم کم خود بدن با شرایط وفق پیدا میکنه
البته حتما حتما باید اراده قوی باشه وگرنه چاق شدن برای افرادی که قبلا چاق بودن از آسونترین کارهاست!
یه بار برای حدود 10 روز زدم به بی خیالی و وقتی بعدش دیدم 3 کیلویی اضافه کردم دیگه تصمیم گرفتم اصلا از این کارها نکنم:n02:

urumchi
30-10-2014, 21:47
الان ولی انقد نخوردم نمیدونم معدم جمع شده چی شده نمیتونم از همین رژیمم ( حالا یکم بیشتر شاید ) بیشتر بخورم دل درد میگرم
شما همین رژیم فعلی رو نگه داری فک نکنم وزنتون برگرده
در مورد کوچک شدن معده هم کاملا درست میگید، کم خوردن باعث این اتفاق شده

اصل موضوع هم کم کردن نشاسته و جایگزنی با سبزیجات و سالاد بود که یکی دیگه از دوستان هم اشاره کردن
البته حتما حتما باید اراده قوی باشه وگرنه چاق شدن برای افرادی که قبلا چاق بودن از آسونترین کارهاست!
نکته خوبیه، تو رژیم غذایی چاق ترین پسر ایران که لاغر کرده بود وقتی دقت کردم دیدم برنج رو کلا حذف کرده و بجاش سالاد کاهو و گوجه میخوره

در مورد بازگشت وزن هم درسته، یه خورده که رژیم رو شل بگیرید یا کنار بذارید دوباره افزایش وزن رخ میده

یه نکته هم من متوجه شدم، کسی که 120 کیلو باشه و بخواد 30 کیلو کم کنه کارش راحتتر از کسی هست که مثلا 80 کیلوئه و میخاد 5کیلو کم کنه چون بدن تلاش میکنه همیشه چربی ذخیره ای نگه داره

a_bayan
30-10-2014, 23:39

سلام
3ماه 20 کیلو؟
یکم زیاد نیست؟
یه آشنایی تو 4ماه 24 کیلو کم کرده الان معدش دچار رفلکس شده خیلی از غذا هایی که میخوره رو گلاب بروتون....
شما واستون مشکلی پیش نیومد؟

a_bayan
30-10-2014, 23:47
شما همین رژیم فعلی رو نگه داری فک نکنم وزنتون برگرده
در مورد کوچک شدن معده هم کاملا درست میگید، کم خوردن باعث این اتفاق شده

نکته خوبیه، تو رژیم غذایی چاق ترین پسر ایران که لاغر کرده بود وقتی دقت کردم دیدم برنج رو کلا حذف کرده و بجاش سالاد کاهو و گوجه میخوره

در مورد بازگشت وزن هم درسته، یه خورده که رژیم رو شل بگیرید یا کنار بذارید دوباره افزایش وزن رخ میده

یه نکته هم من متوجه شدم، کسی که 120 کیلو باشه و بخواد 30 کیلو کم کنه کارش راحتتر از کسی هست که مثلا 80 کیلوئه و میخاد 5کیلو کم کنه چون بدن تلاش میکنه همیشه چربی ذخیره ای نگه داره

سلام...
حرف سمارو تایید میکنم...
من از 5روز مونده بود به ماه رمضون یکم غذام رو کم کردم و10 کیلو آخر ماه رمضون وزنم کم شده بود...
من100 بودم شدم 90/7 خیلی عجیب بود واسم.الان بعد ازحدودا 2ماه از ماه رمضون گذشته من شدم 94..........
باید خودمونو بکشیم وزنمون کم شه ولی بعدش مث آب خوردن وزنمون زیاد میشه............!:n02:

mehdisn65
31-10-2014, 06:33
من ۱۵سال هست که ورزش میکنم و روش های مختلف برای لاغری رو امتحان کردم.
شما اگه همیشه یه مقدار خاصی غذا خوردی و بخوای یهو ۸۰% حجم غذا رو کم کنی, تنها چیزی که نسیبت میشه یه لاغری کوتاه مدته, و بعد از حد اکثر چند سال دوباره به بیشتر از وزن چاقیت میرسی.
چون بدن انسان دکتر خودشه, وقتی به یه چیزی, کم کردن یهوییش اشتباهه.
شما فقط نشاسته و کربوهیدرات رو واسه مدت کوتاه کم کن, و روغن و قند رو قطع کن, ورزش رو سنگین کن, در حدی که دیگه نا نداشته باشی, و بعد از لاغر شدن, یواش یواش حجم غذا رو بیشتر کن, همه چی هم بخور, ولی نه دیگه خیلی زیاد, خیر روغن و قند
کلا قند و روغن دشمن خوش اندام موندنه.
ولی ورزش اصل خوش اندامی هست و نباید فراموش بشه.
البته ۲۵۰۰کالری که یکی از دوستان گفتن مربوط به همه نیست, متناسب به استخونبندی, قد, وزن و چیزای دیگه متغیره و بعضی مواقع تا ۴۰۰۰کالری و حتی شاید هم بیشتر لازم هست.
شما باید اول بری لیست کالری غذاها و لیست کالری فعالیت ها رو از اینترنت دانلود کنی, و بعد طبق کالری مورد نیاز روزانت جوری ورزش کنی و غذا بخوری که کالری فعالیت های روزانت, حداقل ۸۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری بیشتر از کالری غذاهایی باشه که هر روز میخوری.
پس شرط خوش اندامی اول ورزش هست, بعد رژیم درست و اصولی.
پس اگه آدم تنبلی هستی و نمیخوای ورزش کنی, بهتره خوش اندامی رو فراموش کنی, چون فقط با رژیم خالی میتونی ضررهای جبران ناپذیری به خودت بزنی.
امیدوارم از تجربه ی من درست استفاده کنی.

mehdisn65
31-10-2014, 06:41
در ضمن یه مورد دیگه اینه که دوستان هرگز به وزن خودشون نباید توجه کنند,
چربی چیزیه که قابل مشاهده و لمسه, تا وقتی بدن چرب و بد فرمی داشته باشید کاملا خودتون میتونین متوجه شید که چقدر چاق هستید, لزومی به کنترل وزن نیست, مگر برای بیماران سرطانی و ریوی و قلبی و کمر و پا که باید وزن کنترل بشه, شما واقعا نیازی به پایین نگه داشتن وزنتون ندارید.
وزن میتونه نسبت به حجم ماهیچه, استخونبندی, تراکم ماهیچه ی بدن, و قد, متغییر باشه.
پس برای فهمیدن چاقی و یا لاغری از آیینه قدی استفاده کنید, نه ترازو.

Alfredo
31-10-2014, 07:38
هركاري ميكنيد، نوشيدن روزي دو ليوان چاي سبز رو هم بهش اظافه كنيد...