PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مالیات بر ارزش افزوده هنگام خرید از رستوران

روانپریش
23-10-2014, 23:36
سلام دوستان من چند وقت پیش حدود 300 هزارتومان غذا خریدم از یه رستوران که ایشون در اخر به جز پول غذا 8 درصد مالیات ارزش افزوده رو هم از من گرفتن ایا کار ایشون قانونی هست؟

mohsen8013
24-10-2014, 02:34
بله درست بوده و طبق قانون که در سال 93 اجرا شده هست برای هر خرید 8 درصد لحاظ می شود ،این مقدار در هم چیز ست این جایی که شما رفتید اعلام کرد که آقا 8 درصد برای مالیات از شما می گیریم بقیه اعلام نمی کند در قسمت خوراکی اصلآ اعلام نمیشه و اون 8 در صد به صورت مستقیم روی کالا کشیده شده است ولی مثلآ پست یا همین اینترنت برای شارژ 8 در صد هش اضافه میشه و اعلام می کنن.

amin_947
24-10-2014, 09:38
یادمه توی اخبار گفت کارشون قانونی نیست اما اینجا ایرانه و هر کسی قانون خودش رو داره !!!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-10-2014, 12:19
سلام . زنگ بزنین 124 سوال کنین . این شماره برای اعلام گرانفروشی هست .
یا از 118 شماره اتحادیه ی رستورانهای شهرتون رو بگیرید و سوال کنین .

روانپریش
24-10-2014, 21:50
بله درست بوده و طبق قانون که در سال 93 اجرا شده هست برای هر خرید 8 درصد لحاظ می شود ،این مقدار در هم چیز ست این جایی که شما رفتید اعلام کرد که آقا 8 درصد برای مالیات از شما می گیریم بقیه اعلام نمی کند در قسمت خوراکی اصلآ اعلام نمیشه و اون 8 در صد به صورت مستقیم روی کالا کشیده شده است ولی مثلآ پست یا همین اینترنت برای شارژ 8 در صد هش اضافه میشه و اعلام می کنن.

یعنی مثلا اون رستوران گوشت رو وقتی از قصابی میخره قصاب هم 8 درصد مالیات بر ارزش افزوده ازش میگیره؟بعد اون هم این 8 درصد رو از استفاده کننده نهایی میگیره؟

amir_t6262
24-10-2014, 22:19
اینطور که رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفته، تنها رستوران ها و تالارهای پذیرایی مجوز دریافت مالیات بر ارزش افزوده را دارند و چلوکبابی ها و فست فودها حق گرفتن مالیات برارزش افزوده را ندارند.

منبع
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دریافت-مالیات-بر-ارزش-افزوده-توسط-فست-ف/)
اما اینکه الان هر کسی به بهای مالیات بر ارزش افزوده از مردم پول اضافه میگیرد بحث دیگری است.
جالب اینکه خود متولیان امر هم به این موضوع کاملا واقف هستند و ظاهرا قرار است در مورد این مالیات بازنگری شود.
من ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بازنگری-مجلس-درمالیات-بر-ارزش-افزوده)بع