PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطع شدن چراغ اینترنت و ثابت بودن چراغ ADSL، مودم Zyxel Del-1202

WraithMaster
22-10-2014, 10:36
سلام دوستان.
من حدود 1 ماهه از فن آوا سرویس گرفتم
تو این مدت SNR آپلود من به طرز عجیبی نسبت به شرکت قبلی افت کرده و شده 8! در حالی که برای دانلود 23-25 هستش.
به طور مدام چراغ ADSL مودم و اینترنت هردو خاموش میشن (4-5 بار در روز)‌ و دوباره کانکت میشه.. که پشتیبانی میگه مال نویز خطه.. ولی قبلا اصلا نویز نبوده سیم کشی داخلی ام که عوض نشده پس چرا یهو SNR اینقدر افت کرده؟!!
یه مشکل دیگه ایم هست این که جدیدا چراغ ADSL روشن میمونه و ثابته ولی چراغ Internet قرمز میشه، و چند دقیقه همونطوری میمونه ولی بعدش خودش سبز میشه (وصل میشه به نت دوباره).. این که دیگه مربوط به نویز نمیتونه باشه؟!

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین کلافم کرده!

mr-hamed
08-11-2014, 21:28
سلام دوستان.
من حدود 1 ماهه از فن آوا سرویس گرفتم
تو این مدت SNR آپلود من به طرز عجیبی نسبت به شرکت قبلی افت کرده و شده 8! در حالی که برای دانلود 23-25 هستش.
به طور مدام چراغ ADSL مودم و اینترنت هردو خاموش میشن (4-5 بار در روز)‌ و دوباره کانکت میشه.. که پشتیبانی میگه مال نویز خطه.. ولی قبلا اصلا نویز نبوده سیم کشی داخلی ام که عوض نشده پس چرا یهو SNR اینقدر افت کرده؟!!
یه مشکل دیگه ایم هست این که جدیدا چراغ ADSL روشن میمونه و ثابته ولی چراغ Internet قرمز میشه، و چند دقیقه همونطوری میمونه ولی بعدش خودش سبز میشه (وصل میشه به نت دوباره).. این که دیگه مربوط به نویز نمیتونه باشه؟!

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین کلافم کرده!

شما مودم رو بذار سر خط مخابراتی مشکل مشخص میشه که از مخابرات هست یا از سیم کشی

mmf66
08-11-2014, 21:53
برا منم همین اتفاق افتاده بعد چند سال استفاده از اینترنت 2 مگ یک دفعه خطم یک جوری شد که 512 هم جواب نمیداد بدون که هیچ اتقاق خاصی بیفته

حالا این که شما چکار کنید
اول مطمئن بشید سیم کشی خونه مشکلی نداشته باشه سیمکشی شاخه شاخه باعث میشه نویز بیشتر بشه
دوم مطمئن بشین که اسپیلیتر ها سالم هستند و این که برای هر دستگاه که تو خونه به تلفن وصل هست اسپلیتر بزارید
مود مودم رو در حالت های مختلف تست کنید مثل adsl2 adsl2+ g.dmt و ببینین رو کدوم snr بهتری میده
در مرحله آخر هم بهتون توصیه میکنم اشتراکتون که تموم شد خط رو تخلیه کنید و از یه شرکت دیگه سرویس بگیرین احتمال زیاد بهتر میشه

در آخر هم یه تصویر از snr بزارید تا بهتر راهنمایی کنن دوستان