PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در آپ ديت كردن ويندوز

Mr.Mohamad
28-04-2005, 15:11
سلام من يه ويندوز ايكپي 2002 دارم كه مي خوام اون رو با ويندوز xp 2005 از نوع سرويس پك دو آپديت كنم من وقتي سي دي ويندوز رو ميزارم و پس از وارد كردن پسورد با ارور زير مواجه مي شم و نمي تونم براي ادامه نصب برم اگه كسي باشه و من رو كمك كنه خيلي خوب ميشه قبلا تشكر مي كنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mr.Mohamad
29-04-2005, 18:30
بابا ايول من كه شفاف سوالم رو پرسيدم پس چرا كسي جوابم رو نداده آخه خوش انصافا من واقعا گير كردم اونايي كه دم از معرفت مي زنند هواي ما رو هم داشته باشند :cry:

Amir_P30
29-04-2005, 19:20
آقا ما اروري نديديم

عكستون لود نميشه

Mohammad
29-04-2005, 20:10
عكس مشكلي نداره
ولي من تاحالاهمچين اروري نديدم :shock:
من پيشنهاد مي كنم فرمت كن.بعدش نصب كن.

Mr.Mohamad
29-04-2005, 22:12
mohammadkh, خان خوب اگه مي خواستم فرمت كنم كه سوال نمي كردم بعدش چرا ماها عادت كرديم با مشكلي كه مواجه مي شيم سريع اصل سوال رو يا بهتر بگم صورت مسپله رو پاك مي كنيم :? يكم با هم همفكري كنيم تا مشكلات حل بشه :cry: البته تا يادم نرفته بايد بگم كه مشكل من در اولويته هان :lol:

Mohammad
30-04-2005, 10:22
Mr.Mohamad,جان
ميدونم.
خودمم خيلي دوست دارم جواب اين سوال رو بدونم.من چيزي كه به ذهنم رسيد رو گفتم.
متاسفانه هنوز كسي جواب نداده.

M.R.M
30-04-2005, 11:43
سلام آقا محمد عزيز ( در واقع هر دو آقا محمد عزيز :wink: )
و اما پاسخ شما دوست عزيز :
همان طور كه ميدانيد هسته سيستم عامل Kernel است. اما علت اينكه چرا اين پيغام نمايش داده ميشود و مانع از ادامه روند نصب ميشود اين است كه يك يا چند فايل سيستمي ويندوز شما ( فايلهاي هسته ) اصلاح شده يا Modified ميباشند ( در واقع براي ويندوز جديد Orginal نيستند ). فايلهاي Service Pack به نوعي دربرگيرنده ورژنهاي به روز شده شده اين فايلها هستند كه در واقع يك محيط پايداري را براي برنامه هاي شما به وجود مي آورند. به همين خاطر ويندوز اجازه Upgrade را به شما نميدهد ( چون فايلهاي متفاوتي قرار است به اصطلاح اصلاح شوند ) .
اما چاره كار :
اولين راه اين است كه شما بعد از تهيه Backup از اسناد مهم ويندوز خود ، براي نصب روش Clean Install را انتخاب كنيد. كه در واقع به نوعي به حالت Upgrade عمل ميكند.
اما روش ديگري نيز وجود دارد كه تا حدودي پيچيده است و ممكن است در برخي از سيستمها به درستي اجرا نشود.
در حالات بسيار متداول و خاص اين اشكال به علت بررسي فايلي تحت عنوان ntoskrnl.exe در ويندوز موجود ( كه قرار است Upgrade شود ) رخ ميدهد و آن هم درست هنگام عمليات Upgrade .
براي رفع مشكل شما بايد هنگامي كه درمرحله Upgrade هستيد قبل از آنكه به آن پيغام خطا برسيد ، فايل ntoskrnl.exe را از درون سي دي اصلي ويندوز خود يافته و با فايلي كه در درون ويندوز جاري شما قرار دارد تعويض كنيد.
اين فايل درون مسير زير قرار دارد ( البته در ويندوز جاري شما ) :
Windows\System32
پس از يافتن فايل درون سي دي ويندوز آن را جايگزين كنيد و سپس مراحل Upgrade را ادامه دهيد.
فايل درون سي دي ممكن است درون فايلهاي CAB باشد ، اما معمولا آن را ميتوانيد در پوشه I386 بيابيد.
با اين كار به احتمال بسيار زياد مشكل شما حل خواهد شد.
در غير اين صورت از روش Clean Install استفاده كنيد.
ضمنا توصيه من به شما اين است كه از نصب SP2 فعلا خودداري كنيد. چون با توجه به تجربه اي كه دوستاني كه آن را نصب كرده اند دارند ، فكر نميكنم ارزش چنين ريسك بزرگي را داشته باشد ! در هر حال اگر شما هم مايل به كسب تجربيات جديد هستيد حتما آن را نصب كنيد ( البته اگر از عواقبش اطلاعي نداريد !!! )
موفق باشيد.

Mr.Mohamad
30-04-2005, 13:12
M.R.M, مرسي خوشحالم كه جواب قابل تاملي برام نوشتي اميدوارم كه ديگران هم استفاده برده باشند :lol:

Mehdi_Best
30-04-2005, 14:24
انصافا وقتي سؤالي بي جواب مي مونه و كسي نمي تونه راهنمايي كنه محمدرضاي عزيز با اطلاعات بسيار قوي خود چاره ساز و كمك كار بچه ها مي شه. ممنون از محمدرضا جان.

Mohammad
30-04-2005, 14:54
مثل هميشه كامل كامله.
ممنون M.R.M, جان
يه سوال برايه من پيش اومده و اون اينكه چي شده اون فايل ها اصلاح شدن؟

M.R.M
30-04-2005, 22:20
سلام دوستان.
ممنون از لطفتون. وظيفه است. باور كنيد اگر وقتم بهم اجازه ميداد خيلي سريعتر پاسخ شما دوستان عزيز رو ميدادم.
دوران دانشجوييه و هزار دردسر ( مخصوصا اگر راهتون هم كمي دور باشه ) . شما خودتان به بزرگواري خودتان من و مديراني كه مشلات مشابه من را دارند ببخشيد.
اما در مورد سوال شما محمد جان :
فايل اصلاح شده فايليه كه از هر لحاظ توابع و دستوراتش دچار تغييرات شده اند تا مشكلات احتمالي در آنها برطرف شود.
نميدونم تا به حال چيزي راجع به شناسنامه فايلهاي سيستمي شنيده ايد يا نه اما در اين حد ميتونم بگم كه هر فايل سيستمي درون ويندوز با يك سري اطلاعات خاص براي آن ويندوز شناسايي و قابل استفاده ميشود.
فايلهاي SP2 هم دچار تغيير و تحولات بسياري شده اند ( در واقع از نظر ساختاري اصلاح شده اند ) تا مشكلات فايلهاي قبلي ويندوز را برطرف كنند.
باز هم اگر سوالي بود در خدمتم.
موفق باشيد. :)

Mr.Mohamad
30-04-2005, 22:31
M.R.M, خان و دوستان ديگه كه تو اين تاپيك پست داديد اميدوارم كه هميشه موفق باشيد و از اينكه اين تاپيك جايي شد براي تشكر از دادن پاسخ به سوال مطرح شده خيلي خوشحالم اميدوارم كه هميشه قدر دان باشيم و مهربان . دوستون دارم محمد 8)

Mohammad
02-05-2005, 01:34
من مي خوام بدونم چطوري فايل هايه سيستم آقا Mr.Mohamad, اصلاح شدن در صورتي كه مثلا سيستم من همچين مشكلي نداشته و اصلاحي درشون صورت نگرفته.

M.R.M
02-05-2005, 08:41
سلام محمد جان.
همان طور كه ميدانيد نسخه هاي ويندوز موجود در بازار ( مخصوصا ايران ) از تنوع بسيار زيادي برخوردار هستند.
اكثر چنين مشكلاتي به همين دليل است كه به وجود مي آيند. شما نبايد در مورد ويندوز XP سال توليد آن را نگاه كنيد ، بلكه بايد به شماره Build آن توجه كنيد. در اين صورت است كه ميتوانيد قضاوت صحيحي از ويندوز خود داشته باشيد.
موفق باشيد. :)

Mohammad
02-05-2005, 08:44
ممنون عزيز :D