PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهکار نصب ویندوز

new evil
09-10-2014, 20:44
سلام من 5 تا درایو دارم که توی دوتا از درایوها ویندوز اکس پی و سون دارم
الان می خوام کل هاردمو فرمت کنم و از نو پارتیشن بندی کنم و ویندوزی که دانلود کردمو نصب کنم
اولا چطوری کل هاردو فرمت کنم؟باید یکی یکی فرمتشون کنم درایو ها رو؟
یه راهکاریم واسه نصب ویندوزی که دانلود کردم می خوام
بسیار ممنون

ali_mohandes
09-10-2014, 20:56
الان می خوام کل هاردمو فرمت کنم و از نو پارتیشن بندی کنم و ویندوزی که دانلود کردمو نصب کنم
بسیار ممنون

بله اول شما ویندوزتون روروی فلش بوتیبل کنیدوبعد کی کی درایو هارو فرمت کنید

milad.xp
10-10-2014, 10:26
بسیار ممنون

با سلام
قبل از هرچیز به نکات زیر عنایت داشته باشین:

1-برای نصب ویندوز می تونین از usb flash و یا dvd استفاده کنین که اگه usb flashتون usb3 هست و کل فایلای نصب ویندوز روش جا میشه که خیلی بهتره وگرنه از dvd استفاده کنین.

2-با انجام پارتیشن بندی جدید همه ی درایو ها به طور خودکار اطلاعاتشون از بین میره.
پس اگه میخواین کل هاردو فرمت کنین و بعد پارتیشن بندی، نیازی به فرمت تک تک درایوا نیست و کافیه موقع نصب ویندوز، در مرحله ای که مکان نصب ویندوزو تعیین می کنین، ابتدا درایواتونو delete کنین و بعد از اینکه همه درایوا حذف شدن شما تو این مرحله فقط درایو C (که قراره ویندوز روش نصب بشه) رو بسازین.
بعد از اینکه نصب ویندوز تموم شد و وارد دسکتاپ شدین، تو run عبارت diskmgmt.msc رو وارد کرده و باقی پارتیشناتونو بسازین.

>>هشدار:پیش فرض ما در این کار این بود که شما میخواستین کل هاردو فرمت کنین و گرنه توجه داشته باشین انجام پارتیشن بندی به این سبک باعث از بین رفتن همه اطلاعاتتون میشه.
لذا تهیه پشتیبان فراموش نشه.<<

saman2020
13-12-2014, 01:07
زمانيكه سيدي راه انداز ويندوز را در داخل درايو نوري قرار ميدهيد و مراحل نصب را پيش مي رويد مي توانيد در تنظيمات ويندوز< با استفاده از همان سيستم عامل هارد ديسك را پارتيشن بندي و فرمت كرد.
اگر ميخواهيد كه از نرم افزارهاي جانبي استفاده كنيد كه مي توان از نرم افزار Acronis نيز استفاده كرد براي آموزش اين نرم افزار ميتوانيد از لينك زير آنرا مشاهده و دانلود كنيد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]