PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتباط با كارت صدا

sin66x
05-09-2006, 09:36
سلام دوستان!
راهي مي خوام براي ارتباط با كارت صدا يا كلاً Pciها! اگه منبعی چبزی معرفی کنید ممنون می شم به زبان اسمبلی هم باشه اشکال نداره!

someone
05-09-2006, 16:03
سلام.
اگه ميخوايد از sound card استفاده كنيد پيشنهاد ميكنم از DirectX SDK استفاده كنيد
كه توابع لازم رو بري اين كار داره.
ولي به طور كلي بهترين روش براي ارتباط با slot هايي كه رو سيستم قرار داره
استفاده از كلاس هاي موجود در WMI هست.( Windows Management Instrumentation )
كلاس هايي مثل :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و كلاس هايي از اين نظير.
براي استفاده از WMI با استفاده از CoInitializeEx يك COM رو Initialize كنيد. چون WMI بر اساس تكنولوژي COM طراحي شده. بعدش يك Connection به يكي Namespace موجود در WMI ايجاد ميكنيد.

sin66x
05-09-2006, 22:54
ممنون از كمكتون!
راستش رو بخوايد من با زبانهاي تحت داس كار مي كنم ( براي همين اسمبلي رو هم گفتم) تو برنامه دارم به سي مي نويسم كارت صدا مي خوام!!
بازم ممنون از كمكت!

sin66x
08-09-2006, 18:26
دوستان يكي كمك كنه!!!!!!!!!!!!!!
به شدت نياز دارم توي سي, سي پلاس پلاس يا اسمبلي بتونم با كارت صوتي ارتباط برقرار كنم!! اگه كتابي سايتي چيزي در اين زمينه مي شناسيد ممنون مي شم معرفي كنيد!

someone
08-09-2006, 19:34
دوباره سلام.
شما دنبال چه كاري هستيد؟ اگه ميخوايد type يا Serial يا حتي Mono يا Stereo بودن sound card رو پيدا كنيد يا بازم جلوتر اگه مي خوايد صدايي با فركانس دلخواه از sound card تتون در بياد بهترين گزينه DirectX SDK هست.
گفتم كه DirectX SDK شامل كلاس ها,ساختارها و توابع مورد نياز شماست. دسترسي به PCI يا AGP به راحتي امكان پذير نيست.اگه مسقيما بخوايد به اين port ها دسترسي داشته باشيد 2 راه داريد:
1-از Windows SDK يا Dll هايي كه براي اين كار نوشته شده اند استفاده كنيد.
2-خودتون يه Driver براي اين كار بنويسيد.
نميدونم با printer port كار كرديد يا نه. دسترسي به اين port در win98 با دستور outp_ يا inp_ كه
در conio.h قرار دارهامكان پذيره ولي اين امكان در winXP وجود نداره.حالا PCI رو در نظر بگيريد كه روي Bus قرار داره واجازه ي دسترسي مستقيم به حافظه رو داره.به اين دليل اجازه دسترسي به اون به اين سادگي نيست.
SDK يا Software Development kit اين اجازه رو به شما ميده كه با امنيت بيشتري با Hardware كار كنيد در ضمن
كارتون هم خيلي راحت تر ميشه. تمامي اين توابع در قالب يك فايل h. و lib. هستند كه ميتونيد به برنامتون add كنيد.
اميدوارم متوجه منظورم شده باشيد.

sin66x
09-09-2006, 23:34
بازم ممنون از شما كه جواب داديد
DirectX SDK رو از توی نت نتونستم دانلود کنم حجمش زیاد بود کتاب یا EBookی مناسب برای برنامه نویسی سخت افزار معرفی کنید ممنون میشم!!
سی دی ای که DirectX SDK رو داشته باشه چه طور می تونم پیدا کنم؟!

باز هم ممنون!!

someone
10-09-2006, 01:36
سلام.
در مورد SDK بايد بگم كه اگه pack كامل Visual Studio رو پيدا كنيد همراش هست. ولي آخرين نسخش
در سايت microsoft موجود هست با حجم حدود 450Mb كه متاسفانه حجمش زياده كه شامل DirectX 10 هم ميشه
كه براي Vista عرضه شده.
در مورد كتاب شايد PC Interfaces مشكل شما رو حل كنه كه در بازار ايران هم موجود هست.يه نگاهي بهش بكنيد.
ممنون.

sin66x
10-09-2006, 12:54
آقا بازم ممنون خيلي زحمت داديم شما رو!!

someone
10-09-2006, 15:26
دوباره سلام.
خواهش ميكنم.راستي بايد اضافه كنم كه همراه اين كتاب يه CD هست كه در اون Port.dll وجود داره كه ميتونيد ازش استفاده كنيد.اگه مشكلي پيش اومد اطلاع بديد.
راستي چرا گفتيد " آقا ممنون " ؟! چرا نگفتيد "خانم ممنون " ؟!