PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت این چهار تا واژه چیه؟

bahman72313
03-10-2014, 14:19
سلام دوستان مدت هاست تفاوت های این چند تا واژه حسابی ذهنم رو درگیر کرده و با جستجو در گوگل نتونستم به جواب سوالاتم برسم:
GPRS

WIFI

WIRELESS

WIMAX

ADSL

خواهش میکنم در صورت امکان به صورت کاربردی توضیح دهید مثلا در تبلت ها برای وصل شدن به اینترنت بیشتر کدوم فناوری مورد توجه هستش؟ در گوشی و لپ تاپ چی؟
و اینکه در مکان های خاصی مثل دانشگاه و اداره ها و ...چه فناوری هایی مورد توجه هستش؟

ali_mohandes
03-10-2014, 14:42
GPRSبرای اینترنت موبایله.
در موبایل هم GPRSوهمWIFIهستش ولی اگه تبلت داشتید که سیم کارت خور نبوداز WIFIاستفاده میشه برای وصل شدن به اینترنت
WIrelessهم مودم هایی هستن کهWIFIدارن که با استفاده از این تکنولوژی موبایل ئتبلت ازWIFIبه مودم وصل میشه.
ٌWIMAXهم یه مودم جیبی یا رومیزی هستش که واسه ایرانسله.
ADSLهم مودم هایی هست که واسه اینترنت وصل شدنه WIrelessدر بعضی از این مودم ها وجود داره در بعضی ها نه(بستگی به نوع مودم)داره ولیADSLخالی فقط واسه اینترنت وصل شدن از طریق پورتUSBوLANهستش دیگه به موبایل یا تبلت وصل نمیشه.

MOSTAFA_ABBASI
03-10-2014, 14:46
سلام بهمن جان.
gprs: خب این فناوری توی نسل دوم شبکه های تلفن همراه وجود داره و خیلی قدیمی هست و سرعتش هم کمه.
wi-fi: این توی دانشگاه ها هم هستش و بی سیم هستش و می تونید به وسیله گوشی یا تبلت یا لپ تاپ و... بهش وصل بشید سرعتشم خیلی عالیه.
wireless: خب یعنی بی سیم فناوری ها مثل gprs یا wi-fi یا... که به صورت بی سیم هستن و کار میکن رو می گن wireless.
wimax: خب شرکت های ایرانسل و مبین نت فعلا این رو ارائه می دن سرعتش هم خوبه و میشه جا به جاش کرد ولی قیمتش یکم بالاس مخصوصا توی مبین نت.
adsl: این که خیلی معروفه و اگر مودم شما از وای فای هم پشتیبانی کنه می تونید با وای فای هم بهش وصل بشید و قابل جا به جای هم نیست و به خط تلفن نیاز داره قیمتش هم خوبه.
در لپ تاپ و... بهترینشون وای فای هست.
توی چنین مکان هایی بیش تر از وای فای استفاده میشه.
سوالی داشتید در خدمتم.
با تشکر:n06:

bahman72313
03-10-2014, 16:33
سلام بهمن جان.
gprs: خب این فناوری توی نسل دوم شبکه های تلفن همراه وجود داره و خیلی قدیمی هست و سرعتش هم کمه.
wi-fi: این توی دانشگاه ها هم هستش و بی سیم هستش و می تونید به وسیله گوشی یا تبلت یا لپ تاپ و... بهش وصل بشید سرعتشم خیلی عالیه.
wireless: خب یعنی بی سیم فناوری ها مثل gprs یا wi-fi یا... که به صورت بی سیم هستن و کار میکن رو می گن wireless.
wimax: خب شرکت های ایرانسل و مبین نت فعلا این رو ارائه می دن سرعتش هم خوبه و میشه جا به جاش کرد ولی قیمتش یکم بالاس مخصوصا توی مبین نت.
adsl: این که خیلی معروفه و اگر مودم شما از وای فای هم پشتیبانی کنه می تونید با وای فای هم بهش وصل بشید و قابل جا به جای هم نیست و به خط تلفن نیاز داره قیمتش هم خوبه.
در لپ تاپ و... بهترینشون وای فای هست.
توی چنین مکان هایی بیش تر از وای فای استفاده میشه.
سوالی داشتید در خدمتم.
با تشکر:n06:
دوست عزیز ممنون از توضیحات سودمند شما.ولی من این وسط فرق وایرلس و وای فای رو به درستی نفهمیدم؟ اگه دستگاهی سیم کارت نداشته باشه با هر دوی اینا میشه به اینترنت وصل شد؟ اگه سیم کارت داشته باشه کدوم بهتره برای وصل شدن به اینترنت؟

MOSTAFA_ABBASI
03-10-2014, 16:41
دوست عزیز ممنون از توضیحات سودمند شما.ولی من این وسط فرق وایرلس و وای فای رو به درستی نفهمیدم؟ اگه دستگاهی سیم کارت نداشته باشه با هر دوی اینا میشه به اینترنت وصل شد؟ اگه سیم کارت داشته باشه کدوم بهتره برای وصل شدن به اینترنت؟
خواهش می کنم دوست خوبم.:n11:
خب ببینید وایرلس اصلا یک تکنولوژی نیس.
وایرلس یعنی بدون سیم.
وای فای و اینترنت gprs و وایمکس و... که بدون نیاز به سیم یا کابل به لپ تاچ و موبایل و.... وصل می شن رو می گن wireless.
بله اگر سیم کارت نداشته باشه با وای فای میشه ولی وایرلس رو که گفتم خودش جدا نیس .
بازم وای فای بهتره.
بازم تاکید می کنم وایرلس یه حالته که به فارسی میشه بدون سیم یه تکنولوژِ مثل وای فای و جی پی آر اس و... نیس.:46:

bahman72313
03-10-2014, 19:00
خواهش می کنم دوست خوبم.:n11:
خب ببینید وایرلس اصلا یک تکنولوژی نیس.
وایرلس یعنی بدون سیم.
وای فای و اینترنت gprs و وایمکس و... که بدون نیاز به سیم یا کابل به لپ تاچ و موبایل و.... وصل می شن رو می گن wireless.
بله اگر سیم کارت نداشته باشه با وای فای میشه ولی وایرلس رو که گفتم خودش جدا نیس .
بازم وای فای بهتره.
بازم تاکید می کنم وایرلس یه حالته که به فارسی میشه بدون سیم یه تکنولوژِ مثل وای فای و جی پی آر اس و... نیس.:46:
ممنون داداش شما خیلی عالی توضیح میدی حالا متوجه شدم چه خبره و با این توضیح شما من اینجوری متوجه شدم که مثلا وقتی کسی میگه من از وایرلس دانشگاه استفاده میکنم در واقع منظورش همون اینترنت بیسیم وای فای هستش درسته؟

MOSTAFA_ABBASI
03-10-2014, 19:18
خواهش می کنم لطف دارید.:n16:
بله منظورش همون وای فای هست فقط اصطلاحا گفتش که وایرلس.:n06:
ولی اصولیش رو بخواد بگه باید بگه وای فای.
:n12:

bahman72313
03-10-2014, 20:02
ببخشید داداش خیلی در مورد این موضوع کنجکاو شدم ببخشید که خیلی سوال می پرسم یه سوال دیگه:
این نسل سوم و چهارم شبکه تلفن همراه که میگن چه ربطی به این چند تا واژه که گفتم داره؟
باز هم ببخشید خیلی زحمت میدم به شما.

amo.reza
03-10-2014, 21:16
ببخشید داداش خیلی در مورد این موضوع کنجکاو شدم ببخشید که خیلی سوال می پرسم یه سوال دیگه:
این نسل سوم و چهارم شبکه تلفن همراه که میگن چه ربطی به این چند تا واژه که گفتم داره؟
باز هم ببخشید خیلی زحمت میدم به شما.

به GPRS ربط داره. اگه محدوده که شما هستی 3G ساپورت کنه شما میتونی از اینترنت پرسرعت نسل سوم استفاده کنی.

MOSTAFA_ABBASI
03-10-2014, 21:18
نه این چه حرفیه.
به اون کلماتی که خودتون گفتین ربطی ندارن.

send by my HTC one m9 :)

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-10-2014, 09:39
سلام
در گوگل هم میتونین جواب سوالاتتون رو پیدا کنید , به فارسی و انگلیسی یا هر زبان دیگه
اینها رو در گوگل جستجو کنین:
what is wifi
what is 3G
what is gprs
what is 4G
wifi چیست
gprs چیست

bahman72313
07-10-2014, 22:45
سلام میشه بگید مودم وایرلس با مودم وای فای چه فرقی داره
؟
و در دانشگاه ها برای ارائه خدمات اینترنتی از چه مودمی استفاده میکنند