PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دستگاه خونگی درست شده که بتونه دانه های انار را از هم جدا کنه؟

danielo
28-09-2014, 19:56
یک سوال برام پیش امده.یکی از دردسر های انار خوردن دون کردنش هست.
ایا دستگاهی خونگی درست شده که بتونه اینکار را بکنه.
البته فکر کنم بشه در کارخونه با چند دستگاه اینکار را کرد.
ولی منظورم این هست که دستگاه خونگی درست بشه که اینکار را بکنه.اصلا از نظر فیزیکی امکان پذیر هست؟

FJava
29-09-2014, 00:01
فکر کنم باشه، یادمه نزدیک شب یلدا بود یکی از اینایی که این جور لوازم را می فروشند اتفاقا پشت شیشه اش زده بود که وسیله دانه کردن انار. ولی خوب نرفتم ببینم چی هست و چجوریه ...

mahramasrar2
05-10-2014, 12:53
چقدر اين سئوال به اين تاپيك مربوط بود !!
بهتر نيست براي سئوال هاي متفرقه يك تاپك جداگانه در قسمت سئوال هاي متفرقه و نه در قسمت ستاره شناسي و نجوم ايجاد شود !!

pc-game
05-10-2014, 13:22
نه فکر نکنم امکان پذیر باشه مگر اینکه انار رو کلا خوردش کنه و تحویل بده که کسی خواهان چنین انار خوردنی نیست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Arash4484
05-10-2014, 14:03
اگر دستگاه های صنعتی جدا کردن مغز از تخمه ها و...رو دیده باشید میبینید که چندان چیز عجیبی نیست...در مورد انار مورد مزاحم اون پی هستش که دور دانه ها رو گرفته و حالت شکنندگی و تردی دانه ها...
دوستمون سوالش در این بخشه:

ولی منظورم این هست که دستگاه خونگی درست بشه که اینکار را بکنه. اصلا از نظر فیزیکی امکان پذیر هست؟
با این حال من تاپیک رو از فیزیک انتقال میدم به بخش فنی/ ساخت و تعمیرات فنی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، چون سوال در مورد یک طراحی و ابداع یک دستگاه است و به اون نزدیکتر.

M o h a m m @ d
05-10-2014, 14:09
چقدر اين سئوال به اين تاپيك مربوط بود !!
بهتر نيست براي سئوال هاي متفرقه يك تاپك جداگانه در قسمت سئوال هاي متفرقه و نه در قسمت ستاره شناسي و نجوم ايجاد شود !!

سلام
دوست عزیز سوال از نظر فیزیکی پرسیدن
ولی منظورم این هست که دستگاه خونگی درست بشه که اینکار را بکنه.اصلا از نظر فیزیکی امکان پذیر هست؟
شما میتونید هر مبحثی از نظر فیزیکی و علمی تحلیل کنید شاید چیزی باشه که تو ذهنتون بگید چه ربطی به فیزیک داره ؟
تمام دستگاههای که کار میکنند از قوانین فیزیکی پیروی میکنن؟
حتی اتفاقاتی که تو یه فیلم میفته از نظر قوانین فیزیک می تونید تحلیل کنید ؟

رومنس
11-11-2014, 19:29
سلام
دوست عزیز سوال از نظر فیزیکی پرسیدن
شما میتونید هر مبحثی از نظر فیزیکی و علمی تحلیل کنید شاید چیزی باشه که تو ذهنتون بگید چه ربطی به فیزیک داره ؟
تمام دستگاههای که کار میکنند از قوانین فیزیکی پیروی میکنن؟
حتی اتفاقاتی که تو یه فیلم میفته از نظر قوانین فیزیک می تونید تحلیل کنید ؟
بله میشه درست کرد منتها نیاز به تهیه یه سری وسایل از بازار هست که پیدا کردنش وقت و حوصله میخواد و اینه که ارزش نداره خود آدم درست کنه.من میدان ولی عصر دیدم دارن قیمتشم حدود 10 تومنه.شکلشم تو یوتیوب سرچ کنید اگر پیدا نشد سعی می کنم براتون توضیح بدم.در ضمن به هیچ وجه هم دونه ها خورد و زخمی نمی شن. نیاز به دو ظرف نیمه گرد با اندازه های یکی اندازه معمول انارهای بازار و یکی دیگر دو سایز کوچکتر. نصب شدن این ها هم یه سری وسیله می خواد که سلیقه ای یا ابتکاریه.