PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه اینترنت خانگی Wi-Fi

MagicPC
21-09-2014, 17:35
سلام و درود ...
دوستان بنده در منزل دو دستگاه کامپیوتر دارم که یکی از اونها به مودم دارای وایرلس وصل هست و دیگری در اتاق دیگر بدون اینترنت آیا وسیله ای هست که بدون کابل شبکه و ... بشه به کامپیوتر دیگر وصل کرد تا امواج وایرلس مودم کامپیوتر اولیو بگیره و اون کامپوتر هم دارای اینترنت بشه ؟ مثلا یه Reciver فلش دار که به USB وصل بشه یا ... میخوام بدون سیم و کابل کشی باشه ...
یک جا توضیحی در مورد یه وسیله به نام "گسترش دهنده اینترنت بی‌سیم آداپتوری پاورلاین" خوندم که در توضیحش نوشته بود : " یک گسترش دهنده شبکه است که توسط کمپانی ...... طراحی و تولید شده است. با استفاده از این وسیله شما می‌توانید به راحتی در هر مکانی از طریق سیم برق یک شبکه باسیم راه‌اندازی نمایید و دیگر نیازی به کابل‌کشی نخواهید داشت. درواقع در این روش خطوط برق موجود در منزل یا شرکت شما همانند کابل‌های شبکه عمل می‌کنند، بنابراین با استفاده از این محصول شما می‌توانید از پریز برق، هم برق دریافت کنید و هم می‌توانید اطلاعات خود را در شبکه انتقال دهید. این امکان ایده‌آل شما را از کابل‌کشی و هزینه کردن زیاد، مبرا کرده و باعث سرعت بخشیدن به پیاده‌سازی یک شبکه محلی خواهد گردید. فقط کافی است که این محصول را به پریز برق متصل کرده و از این دستگاه یک کابل شبکه به سیستم خود متصل نمایید تا شبکه شما برقرار گردد، البته ناگفته نماند در طرف دیگر نیز باید همین کار صورت گیرد"
آیا این وسیله میتونه اینترنت هم تو کامپیوتر دیگه به وجود بیاره ؟ و یه شبکهئ همراه اینترنت بشه ؟؟؟؟

afshin b
21-09-2014, 17:41
برای این کار باید برای کامپیوتر دومتون یه کارت شبکه بیسیم تهیه کنین.
یا کارت شبکه ی اینترنال که مستقیم به مادربورد وصل میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا کارت شبکه اکسترنال که از طریق USB به کامپیوتر وصل میشه

vissoto
21-09-2014, 17:44
سلام

شما یک دانگل wifi بخرید و امواج وایرلس را دریافت کنید.

نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

k1ozil
21-09-2014, 18:34
داداش یه کارت شبگه 20-30 تومنی usb بگیر کارت رو راه میندازه.

MagicPC
21-09-2014, 23:53
برای این کار باید برای کامپیوتر دومتون یه کارت شبکه بیسیم تهیه کنین.
یا کارت شبکه ی اینترنال که مستقیم به مادربورد وصل میشه

یا کارت شبکه اکسترنال که از طریق USB به کامپیوتر وصل میشه

سلام

داداش یه کارت شبگه 20-30 تومنی usb بگیر کارت رو راه میندازه.

ممنون از همه دوستان یه مدل من تو سایت Digikala دیدم که نمیدونم اینجا ممنوع نشون دادن لینکش یا نه ؟ اما من برای راهنمایی میخوام تا بهم بگین این چیه آخه ؟؟؟؟؟:n27:
" گسترش-دهنده-اینترنت-بی‌سیم-آداپتوری-پاورلاین-وسترن-دیجیتال-مدل-لایو-وایر "

k1ozil
22-09-2014, 00:02
ممنون از همه دوستان یه مدل من تو سایت Digikala دیدم که نمیدونم اینجا ممنوع نشون دادن لینکش یا نه ؟ اما من برای راهنمایی میخوام تا بهم بگین این چیه آخه ؟؟؟؟؟:n27:
" گسترش-دهنده-اینترنت-بی‌سیم-آداپتوری-پاورلاین-وسترن-دیجیتال-مدل-لایو-وایر "
لینکشو بزار مشکلی نداره.

MagicPC
29-09-2014, 00:19
لینکشو بزار مشکلی نداره.

البته به جای نقطه چین باید تایپ کنید digikala . com

rar
29-09-2014, 01:00
پیشنهاده من اینه

البته به جای نقطه چین باید تایپ کنید digikala . com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4 ساله این مدل رو دارم تقریبا
هیچ مشکلی هم نداره و بسیار خر کاره :n18:

MagicPC
29-09-2014, 20:30
پیشنهاده من اینه

البته به جای نقطه چین باید تایپ کنید digikala . com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4 ساله این مدل رو دارم تقریبا
هیچ مشکلی هم نداره و بسیار خر کاره :n18:

از نظر قیمتی هم خوبه بردشم ظاهرا خیلی خوبه فقط یه سوال : این فقط برای گرفتن امواج وایرلس از یه مودم (که مثلا تو یه اتاق دیگه دارم) استفاده میشه دیگه نه ؟

WHICH1
30-09-2014, 00:36
سلام

سلام تنظیمات خواصی که نداره همون برنامه های داخل سی دی بعد راحت اینترنت به اشتراک میزاره شما اینترنت رو از طریق لن میگیری اینترنت از مودم usb هم گرفتید امتحان کردید ؟ بعد این سرعت ها عملا بی فایده هست چون usb 2 هست و سرعت بالا اجازه نمیده فقط از طریق pci میتونیم به تمام سرعت انتقال برسیم؟ گیرندگی و دریافت امتحان شد؟

vissoto
30-09-2014, 12:55
سلام تنظیمات خواصی که نداره همون برنامه های داخل سی دی بعد راحت اینترنت به اشتراک میزاره شما اینترنت رو از طریق لن میگیری اینترنت از مودم usb هم گرفتید امتحان کردید ؟ بعد این سرعت ها عملا بی فایده هست چون usb 2 هست و سرعت بالا اجازه نمیده فقط از طریق pci میتونیم به تمام سرعت انتقال برسیم؟ گیرندگی و دریافت امتحان شد؟

سلام

من از این دانگل برای وصل شدن به اینترنت (مودم وایرلس ) استفاده می کنم و خب سرعت اینترنت انقدر زیاد نیست که مشکلی ایجاد کنه!:n02:

(ولی احتمالا در سرعت های بالای اینترنت مشکل ایجاد شود مثلا سرعت چند مگ بر ثانیه در IDM) البته من خودم خرید دانگل های PCI و آنتن دار

( در تایید فرمایش شما) را ترجیح می دهم. در ضمن مدل های d-link ارزان تر می باشند.

برای شبکه و انتقال فایل استفاده نمی کنم.(بلد نیستم !:n02:)

برای استفاده از این مدل TL-WN723N در ویندوز 8.1 نیاز به نصب هیچ گونه درایوری نیست و به صورت خودکار شناسایی می شود.

ولی در ویندوز 7 و XP باید از طریق cd درایور ان را نصب کرد.

(مودم کنار PC نیست و امکان استفاده از کابل 10متری lan هم نیست!)

البته اگر فاصله مودم با سیستم مقصد زیاد باشد چاره ای جز استفاده از مدل های انتن دار نیست.

تنظیمات خاصی ندارد ؛ البته نرم افزار در CD دارد ولی می توانید ان را نصب نکنید.

WHICH1
30-09-2014, 17:19
سلام

من از این دانگل برای وصل شدن به اینترنت (مودم وایرلس ) استفاده می کنم و خب سرعت اینترنت انقدر زیاد نیست که مشکلی ایجاد کنه!:n02:

(ولی احتمالا در سرعت های بالای اینترنت مشکل ایجاد شود مثلا سرعت چند مگ بر ثانیه در IDM) البته من خودم خرید دانگل های PCI و آنتن دار

( در تایید فرمایش شما) را ترجیح می دهم. در ضمن مدل های d-link ارزان تر می باشند.

برای شبکه و انتقال فایل استفاده نمی کنم.(بلد نیستم !:n02:)

برای استفاده از این مدل TL-WN723N در ویندوز 8.1 نیاز به نصب هیچ گونه درایوری نیست و به صورت خودکار شناسایی می شود.

ولی در ویندوز 7 و XP باید از طریق cd درایور ان را نصب کرد.

(مودم کنار PC نیست و امکان استفاده از کابل 10متری lan هم نیست!)

البته اگر فاصله مودم با سیستم مقصد زیاد باشد چاره ای جز استفاده از مدل های انتن دار نیست.

تنظیمات خاصی ندارد ؛ البته نرم افزار در CD دارد ولی می توانید ان را نصب نکنید.

امروز با نرم افزار Virtual.Router.Plus.2.6.0 براحتی تونستم از وایرلس لب تاپ بعنوان وای فای استفاده کنم نرم افزار فوق العاده هست بی دردسر و آسان بود خوب2.0 usb اصلا بدرد هارد اکسترنال و وایرلس نمیخوره سرعت روی 20 تا 30 مگ هست ولی کارت های شبکه پی سی ای تا 500 مگ هم جواب میگیره و خوب نرم افزارهای جدیدی برای اندروید و پی سی اومده که براحتی میشه اطلاعات با سرعت بالا رد و بدل کرد برای سرعت بالا بدرد صاحب تایپک با رابطه لن و پی سی آی خوب هست