PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای نصب ویندوز xp کنار ویندوز 7 اورجینال لپ تاپ

farsar
18-09-2014, 23:25
دوستان یک عزیزی لپ تاپ توشیباشو داده به من تا ویندوز xp براش نصب بکنم و من با یک مشکلی رو به رو شدم ممنون میشم اگر راهنمایی بکنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روی درایو c این لپ تاپ ویندوز 7 اوجینال هست و من میخوام xp رو روی درایو d نصب بکنم ولی بعد از نصب فقط ویندوز xp بوت میشه و منوی انتخاب ویندوز نمیاد !!! الان باید چه کاری انجام بدم تا هر دو ویندوز رو بشه انتخواب کرد ؟

خوش بختابه از درایو c ایمیج گرفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad2407
18-09-2014, 23:48
روش اول :

ابتدا ویندوز سون نصب داشته اید اما با نصب ایکس پی ویندوز سون شما بالا نمی آید :

شما Seven bootloader را در MBR پارتیشن C جایگزین میکنید و تنظیمات مربوط را برای راه اندازی دوباره XP در این سیستم جدید را انجام می دهید.

دوباره DVD مربوط به Seven را بوت کنید. در صفحه ای که از شما سوال میکند برای نصب
Seven (Install now ) شما در قسمت زیر صفحه روی Repair your computer کلیک کنید.

در مرحله بعد ، اینستالر به دنبال پارتیشنی میگردد که Seven بروی آن نصب شده باشد که درایو C سیستم شما هست و فقط یکی می باشد. آن را انتخاب و روی next کلیک کنید.

در بخش System Recovery Options گزینه اول یعنی Startup Repair را انتخاب کنید.

این بخش برای هنگامی هست که به دلیل آسیب دیدن و یا تعویض فایهای bootloader ویندوز شما بوت نمیشود مثل همین کاری که ما انجام دادیم. این گزینه بصورت خودکار کار خود را انجام میدهد. در این قسمت اگر روی Click here for diagnostic and repair details کلیک کنید

خلاصه ای از boot sector را به شما گزارش میدهد. روی close و سپس Finish کلیک کنید تا ویندوز Seven شما بوت شود.

اما بعد از این دو حالت داریم : اول اینکه ویندوز XP در بوت جدید نیست و مستقیم وارد Seven میشود. و دوم اینکه ویندوز XP شما هست اما وقتی روی آن کلیک میکنید پیغام خطا میدهد و بوت نمیشود و یا سیستم ریست میشود. پس ناچارا مجبوریم از برنامه زیر تحت Seven استفاده و مسیر بوت ویندوز XP را برای آن مشخص کنید.

روش دوم استفاده از نرم افزار EASY BCD در سون :

شما در این مرحله باید از نرم افزار EasyBCD برای ادیت و تنظیم بوت منوی Seven و معرفی مقادیر جدید استفاده کنید چون به دلیل محیط امن ویندوز Seven، این برنامه به صورت محدود برای نفوذ و تنظیمات بوت منوی Seven استفاده میشود. البته روش هاس دستی هم وجود دارد اما این برنامه همه چیز به به صورت خودکار و فقط با چند کلیک تنظیم میکند.

این برنامه را به صورت رایگان از لینک زیر دریافت کنید :

دانلود

برنامه را دانلود و اجرا کنید. در سمت چپ نرم افزار وارد بخش Add/Remove Entries شوید. در بخش Add an Entry و در صفحه Windows در لیست کشوی Version گزینه Windows NT/2k/XP/2k3 را انتخاب کنید. در لیست Drive نیز درایوی که XP را روی آن نصب کرده اید انتخاب کنید. نام ویندوز را در بخش مربوطه مثلا Windows XP تایپ کنید.

روی دکمه Add Entry کلیک کنید و عملیات را Save کنید.

کار تمام شد. سیستم را reset کنید و هر دو سیستم عامل را در بوت منو مشاهده کنید و از dual booting خود لذت ببرید.

roya.rashidi
18-09-2014, 23:49
اصلاح شد .

farsar
19-09-2014, 00:44
از برنامه easy bcd استفاده کردم ولی بازم نشد :n03::n03::n03: برنامه دیگه ای هست؟

vissoto
19-09-2014, 07:10
از برنامه easy bcd استفاده کردم ولی بازم نشد :n03::n03::n03: برنامه دیگه ای هست؟

سلام

پست 2 درست است و برای برگرداندن ویندوز XP ابتدا باید ویندوز 7 را با روش اول در پست 2 برگردانیم. و سپس با نرم افزار easy bcd ویندوز XP را بر گردانیم و هر دو مرحله پست 2 باید انجام شود.

#29 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

computera13
06-11-2014, 05:59
از ویندوزی 7 که برای pc هست میشه برای لپ تاپ استفاده کرد یا باید نسخه مخصوص لپ تاپ تهیه کرد؟

vissoto
07-11-2014, 21:17
از ویندوزی 7 که برای pc هست میشه برای لپ تاپ استفاده کرد یا باید نسخه مخصوص لپ تاپ تهیه کرد؟

سلام

میشود استفاده کرد و مشکلی ندارد ؛ فقط باید درایورهای ویندوز 7 را برای لب تاب داشته باشید.