PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خطای disk boot failure و شناخته نشدن کیبورد!!؟؟

وحید گودرزی
17-09-2014, 07:21
درود
دیروز کیس رو بردم تو پارکینگ تا با بلور خاکش رو بگیرم، بعد اومدم بالا و یک هارد 500 گیگ که جدید خریده بودم گذاشتم روش، لازم به ذکر است که یک هارد 1 ترا هم داشتم، بعد که خواستم سیستم رو روشن کنم، با خطای disk boot fialour مواجه شدم، حالا از اون بدتر اینکه کیبورد هم شناخته نمی شه تا بتونم برم یک خاکی تو سرم بریزم، تمام اتصالات رو هم چند بار چک کردم، پورت ساتا و برق هارد اصلیم رو هم عوض کردم نشد، cmos رو clear کردم نشد، خلاصه نمی دونم چش شده:n19:دوستان چه کنم، چه بلائی سر سیستم اومده، اگر دوستان بتونند راهنمائی کنند سپاسگذار می شم.( خیلی داغونم :n30:)

EXTREME
17-09-2014, 09:07
درود
دیروز کیس رو بردم تو پارکینگ تا با بلور خاکش رو بگیرم، بعد اومدم بالا و یک هارد 500 گیگ که جدید خریده بودم گذاشتم روش، لازم به ذکر است که یک هارد 1 ترا هم داشتم، بعد که خواستم سیستم رو روشن کنم، با خطای disk boot fialour مواجه شدم، حالا از اون بدتر اینکه کیبورد هم شناخته نمی شه تا بتونم برم یک خاکی تو سرم بریزم، تمام اتصالات رو هم چند بار چک کردم، پورت ساتا و برق هارد اصلیم رو هم عوض کردم نشد، cmos رو clear کردم نشد، خلاصه نمی دونم چش شده:n19:دوستان چه کنم، چه بلائی سر سیستم اومده، اگر دوستان بتونند راهنمائی کنند سپاسگذار می شم.( خیلی داغونم :n30:)

سلام یعنی حتی وارد بایوس هم نمیتونید بشید ؟
هارد 500 رو بکنید و ببینید میتونید وارد بایوس بشید یا نه

این ارور یعنی چیزی برای بوت وجود نداره الان شما دو تا هارد دارید بیشترین علت میتونه از اولویت بندی هاردهاتون باشه اگه مشکل از اون نباشه باید ببینید هاردها در بایوس دیتکت شده یا نه اگه دیتکت شده بود اولویت بندی هم درست بود و بازم این ارور رو میداد باید برید روی نصب ویندوز درست نشد باید اتصالات هارد برق پاور و خود پاور بررسی بشه و در نهایت خود هارد .
اگر کلا هارد در بایوس دیتکت نمیشه که بحثش جداست

وحید گودرزی
17-09-2014, 11:36
درود
همون دیشب هارد 500 رو کندم، الان فقط همون هارد 1 ترا وصل هستش، و اینکه موتور هارد کار می کنه، ولی مشکل اصلی اینه که نمیتونم از کیبورد استفاده کنم که بتونم برم تو بایوس:n28: یعنی مشکل چی هستش

وحید گودرزی
17-09-2014, 13:42
وای بچه ها یکی یک ایده بهم بده!!!!؟؟؟؟ یعنی هیچکس شبیه به این مشکل رو نداشته؟؟؟؟؟!!!!!:n03:

وحید گودرزی
17-09-2014, 13:49
الان یکی از دوستام گفت ممکنه کیبورد یا هاردت سوخته باشه، به نظر شما ممکنه؟

SAEED 120
17-09-2014, 17:14
با یه کیبرد جدید تست کن.

وحید گودرزی
17-09-2014, 19:49
با یه کیبرد جدید تست کن.
تست کردم با یک کیبورد دیگه باز هم جواب نمیده، با cd ویندوزی که روش نصب کردم هم روشن کردم جواب نداد! هارد اصلیم رو هم جدا کردم و هارد دومی رو نصب کردم و باز هم هیچ عکس العملی نشون نمیده:n04:
فکر کنم مادربردم مرده:n30:
بچه ها چه کار کنم؟

vissoto
17-09-2014, 19:53
با کیبوردهای ps/2 هم امتحان کنید.(اگر از usb استفاده می کنید)

هر دو هارد را جدا کنید و دوباره امتحان کنید.

EXTREME
17-09-2014, 20:15
تست کردم با یک کیبورد دیگه باز هم جواب نمیده، با cd ویندوزی که روش نصب کردم هم روشن کردم جواب نداد! هارد اصلیم رو هم جدا کردم و هارد دومی رو نصب کردم و باز هم هیچ عکس العملی نشون نمیده:n04:
فکر کنم مادربردم مرده:n30:
بچه ها چه کار کنم؟

با کیبورد ps2 هم تست کنید اگه با دیفالت کردن بایوس هم درست نشد باید با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید درست نشد مین باید بررسی بشه وبایوس

وحید گودرزی
18-09-2014, 13:35
امروز هاردم رو تو شرکت تست کردم اومد بالا، حالا یک پاور کندم ببرم خونه پاورشم تست کنم، فقط پاور خودم 480 هست و این پاوره 330 نمی دونم می شه کار کرد باهاش یا نه؟
و اینکه کیبورد PS2 از کجا گیر بیارم؟ تبدیلاش هست هنوز، اصلا با تبدیل جواب می ده؟

EXTREME
18-09-2014, 18:45
امروز هاردم رو تو شرکت تست کردم اومد بالا، حالا یک پاور کندم ببرم خونه پاورشم تست کنم، فقط پاور خودم 480 هست و این پاوره 330 نمی دونم می شه کار کرد باهاش یا نه؟
و اینکه کیبورد PS2 از کجا گیر بیارم؟ تبدیلاش هست هنوز، اصلا با تبدیل جواب می ده؟

تبدیلش هست و فکر کنم جواب بده

شما فقط سریع با اون پاور تست کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا نه نمیخواد مدت زمان طولانی با اون پاور کار کنید

وحید گودرزی
20-09-2014, 09:10
با درود و سپاس از همه دوستان
با پاوری که عرض کردم خدمتتون هم امتحان کردم ولی نشد، و همون پیغام پابرجا هستش، ولی یک نکته ای برام پیش اومد، تبلتم رو وصل کردم به usb و شروع کرد به شارژ شدن، به نظر شما معنی این مورد چی هستش، خودم فکر کردم فیوز usb یم سوخته، ولی با شارژ شدن تبلتم این فرض از بین میره درسته، پس حالا چی هست به نظرتون مشکل؟
راستی امروز میخوام زنگ بزنم آواژنگ بشه مادربرد رو ببرم تعمیر، به نظر شما کار درستی هست؟
باز هم سپاس از همراهی شما عزیزان امیدوارم که مشکلم حل بشه

وحید گودرزی
21-09-2014, 14:22
امروز بردمش آواژنگ، حتما نتیجه رو به دوستان اطلاع می دم، فعلان که زده 9 مهر جواب بگیرم، حالا تا ببینم چی می شه

وحید گودرزی
29-09-2014, 11:18
درود و سپاس از همه دوستانی که باهام همکاری کردن
خواستم فقط اطلاع بدم که مشکلم حل شد، مین برد که سالم بود، وقتی دوباره راه اندازی کردم، یعنی بعد از نصب CPU و پاور و سایر قطعات سیستم اومد بالا، خودمم نفهمیدم که چی شد:n02:

EXTREME
30-09-2014, 10:54
درود و سپاس از همه دوستانی که باهام همکاری کردن
خواستم فقط اطلاع بدم که مشکلم حل شد، مین برد که سالم بود، وقتی دوباره راه اندازی کردم، یعنی بعد از نصب CPU و پاور و سایر قطعات سیستم اومد بالا، خودمم نفهمیدم که چی شد:n02:

احتمالا یک جایی در اتصالات مشکلی بوده که با این کار شما برطرف شده