PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل آنتن مودم وایرلس

alichelsa
16-09-2014, 13:49
با سلام
احتراما من یک مشکل اساسی چند روزی هست پیدا کردم و اینکه وقتی لپ تاپ و گوشی یا هرچیزی که میخوام با وایرلسش به مودم وصل بشم خیلی کند هست اینترنت و صفحه باز نمیشه ولی اگر همین لپ تاپ را با کابل به مودم و لپ تاپ وصل کنم سرعت خیلی خوبه و مشکلی نداره مودم هم چند بار ریست کردم و دوباره کانفیگ کردم بازم درست نشد سرعت با وایرلس بسیار کمه بعضی وقتها اصلا صفحه هم باز نمیکنه ولی با کابل خیلی خوبه مودمم هم ایسوس هستش

samin_panahi
25-09-2014, 08:22
سوال منم مشابهه

برای اینکه اتصال به اینترنت از طریق مودم وایرلس تو بهترین حالت باشه و هی قطع و وصل نشه توی Local Area Connection باید تنظیمات خاصی انجام داد؟

برد مودمم خوبه ولی وقتی خودم با کامپیوتر کار می کنم اونایی که بیسیم به اینترنت وصل شدن اینترنتشون یا limited می شه یا قطع و وصل!!!

لطفا راهنمایی کنید

faraname
25-09-2014, 11:06
دوستان توجه داشته باشید اگر مودم تون رو جدیدا خرید که بفرستید گارانتی , اگر قدیمی هس که داستان فرق داره
برای اتصال و سرعت بالاتر هم تنظیم خاصی نیاز نیس . البته قدرت وایرلس خود وسیله ایی هم که میخواد وایرلس نت بگیره هم خیلی شرطه
شما هر دو طرف رو بررسی کنید , یعنی مودم دیگری رو تست بگیرید اگه اوکی بود که میمونه مودم شما که باید از لحاظ سخت افزاری بررسی بشه

EXTREME
25-09-2014, 11:35
با سلام
احتراما من یک مشکل اساسی چند روزی هست پیدا کردم و اینکه وقتی لپ تاپ و گوشی یا هرچیزی که میخوام با وایرلسش به مودم وصل بشم خیلی کند هست اینترنت و صفحه باز نمیشه ولی اگر همین لپ تاپ را با کابل به مودم و لپ تاپ وصل کنم سرعت خیلی خوبه و مشکلی نداره مودم هم چند بار ریست کردم و دوباره کانفیگ کردم بازم درست نشد سرعت با وایرلس بسیار کمه بعضی وقتها اصلا صفحه هم باز نمیکنه ولی با کابل خیلی خوبه مودمم هم ایسوس هستش
فریم ویر مودم رو اپدیت کنید درست نشد با کانال های مختلف وایرلس تست کنید مثلا روی کانال 11 و یک تست کنید کشور هم امریکا باشه تنظیمات وایرلس هم مهمه بهتره از تنظیمات وایرلس در پنل مودم هم یک عکس بدید
علت بعدی اداپتور مودم است

samin_panahi
25-09-2014, 11:51
دوستان توجه داشته باشید اگر مودم تون رو جدیدا خرید که بفرستید گارانتی , اگر قدیمی هس که داستان فرق داره
برای اتصال و سرعت بالاتر هم تنظیم خاصی نیاز نیس . البته قدرت وایرلس خود وسیله ایی هم که میخواد وایرلس نت بگیره هم خیلی شرطه
شما هر دو طرف رو بررسی کنید , یعنی مودم دیگری رو تست بگیرید اگه اوکی بود که میمونه مودم شما که باید از لحاظ سخت افزاری بررسی بشه

یعنی نیازی نیست تو properties این دوتا آی پی های خاصی رو وارد کنم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مال من رو اتوماتیکه
اما یکی اومده بود خونمون می گفت مشکل از همینه که باید اعدادی رو اونجا وارد کنی
ولی من نمی دونم چه اعدادی رو باید وارد کرد.

samin_panahi
26-09-2014, 22:24
یعنی نیازی نیست تو properties این دوتا آی پی های خاصی رو وارد کنم؟

مال من رو اتوماتیکه
اما یکی اومده بود خونمون می گفت مشکل از همینه که باید اعدادی رو اونجا وارد کنی
ولی من نمی دونم چه اعدادی رو باید وارد کرد.

??????????

EXTREME
26-09-2014, 23:01
??????????

معمولا مودم خودش DHCP سرور است و به صورت اتوماتیک به سیستم شما آی پی میده و شما نیازی نیست به صورت دستی آی پی وارد کنید پس بزارید روی همون حالت DHPC enable باشه

Microsoft Windows
05-10-2014, 12:19
مودمتون چه مدلی هست؟
آیا نر افزارشو آپدیت کردید؟
یه اسکرین شات از وضعیت سیگنال و نویز و تنظیمات وایرلس بذارید همینجا

samin_panahi
05-10-2014, 12:44
مودم TD-W8960N هست
قبلش symphony بود چون وایرلسش تا دم خود مودم به زور آنتن می داد عوضش کردیم اینو یه ماه گرفتیم نرم افزاری هم نداشت واسه نصب که آپدیتش کنم

از کدوم قسمتش اسکرین شات می خواین؟
گزینه هایی که داره ایناست

Microsoft Windows
05-10-2014, 12:52
اسکرین شات از بخش wireless
بین مودمت کدوم ورژنه معمولا زیرش نوشته و از توی تنظیماتش ببین ورژن نرم افزاریش چنده فکر کنم توی management بعد Firmwareنوشته باشه

مودمتون اینه دیگه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

samin_panahi
05-10-2014, 13:10
آره مودم همینه

عکس قسمت basic

advanced

بقیه ی گزینه های قسمت wireless

firmware

samin_panahi
05-10-2014, 13:15
ورژن رو نوشته 5.1

vissoto
05-10-2014, 13:20
سلام

بخش modeرا بر 802.11.b تنظیم کنید.

channel را هم از حالت auto خارج کنید و با اعداد مختلف تست کنید.

تنظیمات را save نمایید.

برای آپدیت فریمور برچسب زیر مودم را چک کنید ؛ ببینید V (ورژن) را چند زده .سپس به سایت tplink بروید و مودم خود را پیدا کنید و سپس چک کنید برای ورژن شما اپدیت هست یا نه

برای چک کردن فریمور فعلی هم برگه stutus مودم را ببینید.

samin_panahi
05-10-2014, 13:39
سلام

بخش modeرا بر 802.11.b تنظیم کنید.

channel را هم از حالت auto خارج کنید و با اعداد مختلف تست کنید.

تنظیمات را save نمایید.
برای آپدیت فریمور برچسب زیر مودم را چک کنید ؛ ببینید V (ورژن) را چند زده .سپس به سایت tplink بروید و مودم خود را پیدا کنید و سپس چک کنید برای ورژن شما اپدیت هست یا نه

برای چک کردن فریمور فعلی هم برگه stutus مودم را ببینید.

سلام
ممنون از شما

قسمت mode اینا رو داره:

دیشب یه جا خوندم بذارم رو 11n only و کانال رو هم رو 11
اما هنوز تست نکردم اینو...

بله اونو متوجه شدم، از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تاریخ 140815 رو دانلود کردم / ممنون

Microsoft Windows
05-10-2014, 13:49
سلام
ممنون از شما

قسمت mode اینا رو داره:

دیشب یه جا خوندم بذارم رو 11n only و کانال رو هم رو 11
اما هنوز تست نکردم اینو...

بله اونو متوجه شدم، از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تاریخ 140815 رو دانلود کردم / ممنون
این زمانی تاثیر گذار میشه که دستگاه هایی که میخواد به این مودم وصل بشن قدیمی باشن و از 11n پشتیبانی نکنن در غیر این صورت تنظیمات رو تغییر ندین و همون 11bgn بمونه تغییر کانال ممکنه کارساز باشه.وحتی تغییر کشور کانال ها به ایران یا ایالات متحده ممکنه تاثیر داشته باشه ولی با اخرین آپدیت های این مودم رو که دیدم این مشکل ها رو هم رفع کرده بود

شما اول میدیدی که وژن فرم ور مودمتون چنده از اینجا فقط ورژن 5 رو دانلود کنید

تغیرات و فیکس هایی که برای نسخه های قبلی فرم ور داده بعضیهاشون مشکل شماست احتمالا با آپدیت مشکلتون رفع بشه
بعد از آپدیت یه بار دیگه باید ریست کلی بشه و تنظیمات دوباره کانفیگ بشه بعد میریم سر تست های ارتباط و سرعت.

samin_panahi
05-10-2014, 14:05
این زمانی تاثیر گذار میشه که دستگاه هایی که میخواد به این مودم وصل بشن قدیمی باشن و از 11n پشتیبانی نکنن در غیر این صورت تنظیمات رو تغییر ندین و همون 11bgn بمونه تغییر کانال ممکنه کارساز باشه.وحتی تغییر کشور کانال ها به ایران یا ایالات متحده ممکنه تاثیر داشته باشه ولی با اخرین آپدیت های این مودم رو که دیدم این مشکل ها رو هم رفع کرده بود

شما اول میدیدی که وژن فرم ور مودمتون چنده از اینجا فقط ورژن 5 رو دانلود کنید

تغیرات و فیکس هایی که برای نسخه های قبلی فرم ور داده بعضیهاشون مشکل شماست احتمالا با آپدیت مشکلتون رفع بشه
بعد از آپدیت یه بار دیگه باید ریست کلی بشه و تنظیمات دوباره کانفیگ بشه بعد میریم سر تست های ارتباط و سرعت.

اون کارایی که تو pdf ــی که با فایل آپدیت بود رو انجام دادم
فقط قبلش ورژن فریم ویر رو نگاه نکردم اما الان شده 1.1.1Build 140815 Rel.40202

Microsoft Windows
05-10-2014, 14:12
اون کارایی که تو pdf ــی که با فایل آپدیت بود رو انجام دادم
فقط قبلش ورژن فریم ویر رو نگاه نکردم اما الان شده 1.1.1Build 140815 Rel.40202
حالا اول با لپ تاپ از command promptیا گوشی اگه برنامه ترمیال توش نصب هست یه پینگ بگیر از مودم
از کد زیر استفاده کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید یه اسکرین شات بذار

با کامپیوتر و لپتاپ از سایت speedtest.net تست بگیر ومقایسشون کن ببین وضعیت چطوریه نتیجه تست ها رو هم اینجا بذار

samin_panahi
05-10-2014, 14:37
کامپیوتر

لپ تاپ

Microsoft Windows
05-10-2014, 14:45
لپ تاپ

تست سرعت اینترنت که برای هر دو خوبه ولی پینگ بین لپ تاپ و مودم نشانه خوبی از خودش نشون نمیده نباید پینگ بین دستگاه های متصل به وایفای بیشتر از 5 میلی ثانیه بشه ماله من در حال دانلود و با فاصله 10 متر این رقم 1= 1< تا 3 میلی ثانیه هست این نشون میده یا وایرلس مودمتون مشکل داره که احتمال این موضوع زیاده یا اینکه وایلس لپتاپ یا دستگاه های دیگه تون مشکل داره که این احتمال ضعیفه.
من خودم یه مودم داشتم مشکل وایرلس داشت دقیقا همین ایرادو داشت.حالا شما ببینید اگه مشکل همچنان باقیه مودم رو تحویل گارانتی بدید.
البته یه بارم چک کنید ببینید با لپ تاپ هیچ برنامه ای به اینترنت وصل نباشه در حالت بیکاری یه پینگ بگیرید اگه بازم اینطور بود مودم مشکل داره

samin_panahi
05-10-2014, 14:59
تست سرعت اینترنت که برای هر دو خوبه ولی پینگ بین لپ تاپ و مودم نشانه خوبی از خودش نشون نمیده نباید پینگ بین دستگاه های متصل به وایفای بیشتر از 5 میلی ثانیه بشه ماله من در حال دانلود و با فاصله 10 متر این رقم 1= 1< تا 3 میلی ثانیه هست این نشون میده یا وایرلس مودمتون مشکل داره که احتمال این موضوع زیاده یا اینکه وایلس لپتاپ یا دستگاه های دیگه تون مشکل داره که این احتمال ضعیفه.
من خودم یه مودم داشتم مشکل وایرلس داشت دقیقا همین ایرادو داشت.حالا شما ببینید اگه مشکل همچنان باقیه مودم رو تحویل گارانتی بدید.
البته یه بارم چک کنید ببینید با لپ تاپ هیچ برنامه ای به اینترنت وصل نباشه در حالت بیکاری یه پینگ بگیرید اگه بازم اینطور بود مودم مشکل داره

تست سرعت اینترنت با اینکه 2مگ گرفتم خوبه؟
موقع تست لپ تاپ از اینترنت تو کامپیوتر استفاده ای نمی شد، اگه استفاده می کردم احتمالا وضعیت بدتر می شد
فاصله ی مودم و لپ تاپ 2 متر هم نبود

یه نرم افزار وصل بود که اون بستم زمانش رو 4 5 10 12 2 و .... میلی ثانیه نشون می داد

Microsoft Windows
05-10-2014, 15:04
تست سرعت اینترنت با اینکه 2مگ گرفتم خوبه؟
موقع تست لپ تاپ از اینترنت تو کامپیوتر استفاده ای نمی شد، اگه استفاده می کردم احتمالا وضعیت بدتر می شد
فاصله ی مودم و لپ تاپ 2 متر هم نبود

یه نرم افزار وصل بود که اون بستم زمانش رو 4 5 10 12 2 و .... میلی ثانیه نشون می داد

علت اینکه گفتم خوبه بخاطر این بود که سرعت اینترنت در هردو تست تقریبا یکی بود کمبود سرعت اینترنت میتونه از نویز خط هم باشه ول وقتی پینگ ها رو میبینم شکم یقین میشه که خطتت هیچ مشکلی نداره بلکه خوده مودم ایراد داره ولی در هر صورت وقتی با کابل به کامپیوتر وصل بود باید سرعتش به دو مگ میرسید از جایی مثل سافت 98 یه فایلی رو برای آزمایشی دانلود کن ببین میرسه سرعت به 2 مگ؟ با مودم دیگه ای تست کردید ببینید به 2 مگ میرسه؟

samin_panahi
05-10-2014, 15:19
الان مودم قبلیم رو هم وصل کردم
با هر دوتا بین 80 تا 180 kb/sec بود اما با symphony میانگین سرعتش بیشتر بود!!!!

شما که 2مگ دارید، اگه شب تا صبح کامل بذارید واسه دانلود چقدر دانلود می کنه؟
مال من اگه از 1 بذارم تا 7 اکثرا 4.1 گیگ دانلود می کنه

Microsoft Windows
05-10-2014, 15:26
الان مودم قبلیم رو هم وصل کردم
با هر دوتا بین 80 تا 180 kb/sec بود اما با symphony میانگین سرعتش بیشتر بود!!!!
اون تست پینگ ها رو با لپتاپ و مودم قبلیتون انجام بدید نتیجه رو اینجا بذارید

سرعت اگه همیشه به 180 میرسه و ثابت باشه نشون میده تقریبا به 2 مگ دست یافته مودمتون کمبود سرعت میگم ممکنه از نویز خطتون باشه از داخل تنظیمات مودم ببینید SNR Margin و Line Attenuation , Max Rate مقدارش چقدره

samin_panahi
05-10-2014, 15:36
با لپ تاپ دوباره پینگ گرفتم 2 و 3 میلی ثانیه نشون می داد

اینم تنظیمات این یکی مودم

Microsoft Windows
05-10-2014, 15:45
با لپ تاپ دوباره پینگ گرفتم 2 و 3 میلی ثانیه نشون می داد

اینم تنظیمات این یکی مودم

Attenuation مودم عدد 40 رو نشون میده که خیلی بالالست علت کندی سرعت و قطع شدن اینترنت همینه باید چک کنی ببینی سیم تلفنتون از کنار سیم برق نرفته باشه اول یه بار همه ی تلفن ها رو از پریز بکش و مودم رو مستقیم به پریز تلفن وصل کن بدون اسپلیتر ببین این عدد تغییری میکنه؟ اگه نکرد باید یکی رو بیاری جعبه تقسیم ورودی تلفن خونتون رو باز کنه از اونجا یه سیم جداگانه بگیری و تست کنی ببینی بازم همین عدد رو نشون میده؟این عدد از 25 به بالاتر میره مشکل ایچاد میکنه سیگنال از طرف مخابراتتون خوبه عدد 27 رو نشون میده که قابل قبوله ولی نویز رو40 نشون میده که خیلی زیاده با مودم قدیمیه هم همین اعداد رو نشون میده؟

این تاپیک هم مختص همین کاره :
بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

samin_panahi
05-10-2014, 16:00
بدون اسپلیتر Attenuation شد 39.50
این عکس مال مودم قدیمیه بود

اینم مال tp-link

اما در مورد سیم کشی تلفن
یه خط تلفن مال اینترنت هست و از جعبه تقسیم مستقیم اومده پای کامپیوتر، به هیچ دستگاه دیگه ای هم وصل نیست!

Microsoft Windows
05-10-2014, 16:14
بدون اسپلیتر Attenuation شد 39.50
این عکس مال مودم قدیمیه بود

اینم مال tp-link

اما در مورد سیم کشی تلفن
یه خط تلفن مال اینترنت هست و از جعبه تقسیم مستقیم اومده پای کامپیوتر، به هیچ دستگاه دیگه ای هم وصل نیست!
مودم جدیده 39 هست ولی snr 16 هست که باعث میشه اصلا سرعت درستی نداشته باشی
در هر صورت بیشتر مشکلت از نویز خط هست تا خرابی مودم باید این مشکل رو به isp ای که ازش اینترنت گرفتی بگی تا اونا حلش کنن ممکنه فاصلت از مخابرات زیاد باشه یا تجهیزات خودشون مشکل داشته باشه اینا رو خودت دیگه کاری نمیتونی بکنی هر مودمی هم که بیاری این اعداد فکر نکنم زیاد تغییر کنه البته مودم قبلیت snr 27 بود که قابل قبول بود. ولی قبلش چک کن سیم تلفن از کنار سیم برق رد نشده باشه

samin_panahi
05-10-2014, 16:36
مودم جدیده 39 هست ولی snr 16 هست که باعث میشه اصلا سرعت درستی نداشته باشی
در هر صورت بیشتر مشکلت از نویز خط هست تا خرابی مودم باید این مشکل رو به isp ای که ازش اینترنت گرفتی بگی تا اونا حلش کنن ممکنه فاصلت از مخابرات زیاد باشه یا تجهیزات خودشون مشکل داشته باشه اینا رو خودت دیگه کاری نمیتونی بکنی هر مودمی هم که بیاری این اعداد فکر نکنم زیاد تغییر کنه البته مودم قبلیت snr 27 بود که قابل قبول بود. ولی قبلش چک کن سیم تلفن از کنار سیم برق رد نشده باشه

ممنون
امروز خیلی وقتتون رو گرفتم
چند بار تماس گرفتم مخابرات گفتن نویز داری و مشکل از سیم کشی و چک کن و همه ی دستگاه هایی که به سیم وصلن رو جدا کن
بهشون گفتم سیم کشی تلفن فقط به مودم وصله و یه سره اومده ولی کاری نکردن
منم زیاد از این چیزا سر در نمیارم نمی دونم چه جوری باید حالیشون کنم

Microsoft Windows
05-10-2014, 16:43
ممنون
امروز خیلی وقتتون رو گرفتم
چند بار تماس گرفتم مخابرات گفتن نویز داری و مشکل از سیم کشی و چک کن و همه ی دستگاه هایی که به سیم وصلن رو جدا کن
بهشون گفتم سیم کشی تلفن فقط به مودم وصله و یه سره اومده ولی کاری نکردن
منم زیاد از این چیزا سر در نمیارم نمی دونم چه جوری باید حالیشون کنم

خواهش میکنم کاری نمیکنم فقط احتمالات رو برسی میکنم
شما باید بهشون بگید که مشکلی از طرف خودتون ندارید باید بگید دوتا مودم دارید که با هر دو چک میکنید بازم نویز هست سیم کشی داخلی هم مشکلی نداره و تمام مشکلات از خوده شماست(مخابرات)
اگه چند بار زنگ زدید و کاری نکردن حضوری هم برید مخابرات منطقتون با ریس بخش adsl صحبت کنید.