PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عملکرد گرافیکی ناقص لپ تاپ

AK96
15-09-2014, 14:59
سلام دوستان.
خسته نباشید.
من حدود 1 سال قبل لپ تاپ Acer ASPIRE 5755G رو خریدم.
مشخصات لپ تاپ:
Intel Core i7-2670QM 2.2 GHz whit Turbo boost up to 3.1 GHz
NVIDIA GeForce GT 630M with 2 GB Dedicated VRAM
RAM: 6 GB DDR3 Memory
در مجموع لپ تاپ خوبیه ولی مشکل اساسی من با این لپ تاپ داغ شدن و همین طور کارکرد ناقصش به نسبت امکاناتشه.
برای داغ شدنش یه فن Deep Cool که دارای 4 فن کوچیکه خریدم و خوب کار می کنه.
منظورم از کارکرد ناقص به نسبت امکاناتش به موضوع بازی ها بر می گرده. بازی ها رو حتی اگه به پردازنده ی قوی هم احتیاج نداشته باشند و یا گرافیک زیادی نخوان (یعنی متوسط به بالا) کند اجرا می کنه.
تنها راهی که به ذهنم رسید این بود:
به کنترل پنل NVIDIA رفتم و در قسمت Manage 3D Setting ، در تب Global Setting، گزینه ی Preferred Graphics Processor رو روی High-Performance قرار دادم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و در قسمت Set PhysX Configuration هم Processor ش رو روی حالت CPU قرار دادم. حالت دیگه اش GeForce GT 630M هست. (فکر کنم روی حالت CPU عملکردش قوی تره)

حالا RUN رو اجرا می کنم و عبارت dxdiag رو می نویسم و روی OK کلیک می کنم.

همین طور که توی تصویر می بینید الآن لپ تاپ من در بالاترین وضعیتش قرار داره و باید قاعدتاً قوی ترین بازی ها رو به راحتی اجرا کنه.
ولی باز توی بازی ها که می رم اونا رو کند اجرا می کنه و حتی در تنظیمات بازی ها، قسمتی که به طور اتوماتیک مشخص می کنه این سیستم براش چه کیفیتی مناسبه، کیفیت LOW رو تشخیص می ده!
قبلاً گرافیکم رو هم به آخرین ورژن موجود آپدیت کرده ام.
این هم شاید به دردتون بخوره:

ممنون می شم که کمکم کنید.
با تشکر...

AK96
16-09-2014, 13:57
دوستان کسی نمی تونه کمکم کنه؟

HOJ-JAT
16-09-2014, 16:45
وقتی گرافیک را بقول خودتان روی بالاترین درجه میگزارید اتفاقا باید با افت فریم مواجه بشین شما الان ب سیستم گفته اید که بازی ها را با بالاترین کیفیت اجرا کنه و این کار چون ممکنه سیستم شما ضعیف باشه ب مشکل بر بخوری
پیشنهاد من این است که تمامی اپشن ها را روی let app decide تغییر بدهید با این کار خود بازی تایین میکنه چه اندازه از سیستم کار بکشید
بقیه اپشن ها را هم که این گزینه را ندارند روی گزینه default قرار دهید

AK96
17-09-2014, 09:51
وقتی گرافیک را بقول خودتان روی بالاترین درجه میگزارید اتفاقا باید با افت فریم مواجه بشین شما الان ب سیستم گفته اید که بازی ها را با بالاترین کیفیت اجرا کنه و این کار چون ممکنه سیستم شما ضعیف باشه ب مشکل بر بخوری
پیشنهاد من این است که تمامی اپشن ها را روی let app decide تغییر بدهید با این کار خود بازی تایین میکنه چه اندازه از سیستم کار بکشید
بقیه اپشن ها را هم که این گزینه را ندارند روی گزینه default قرار دهید

سیستمم فکر نکنم ضعیف باشه. همون طور که تو تصاویر و متن اصلی گفتم.
رم 6، گرافیک 4، سی پی یو:2.2 با Turbo boost تا 3.1
توی متن هم ذکر کردم که وقتی به قول شما روی گزینه ی let app decide کلیک می کنم low رو تشخیص می ده! در صورتی که مشخصات بازی خیلی کم تر از سیستم لپتاپه!
قبلاً فکر می کردم که به خاطر داغ شدن لپتاپه ولی از وقتی براش فن هم خریدم فقط زمان کند شدن بعضی از بازی ها دیر تر می شه و بعضی از اون ها از همون اول کندن!
مثلاً تو بازی Minecraft وقتی به آسمون نگاه می کنه بازی خیلی روون اجرا می شه ولی تا دوباره به زمین و عناصر زیاد روی زمین نگاه می کنه دوباره سرعت کند می شه!! با این مشخصات لپ تاپ عجیبه برام.
یا بعضی وقت ها وقتی همزمان نیاز دارم تا با فتوشاپ و اینترنت کار کنم، سرعت افت خیلی شدیدی داره! این دیگه فکر نکنم از گرافیک باشه. نمی دونم مشکل از کجاست.

HOJ-JAT
17-09-2014, 11:13
از عکس سوم مشخص است که سیستم کارت گرافیک اینتل را می شناسد پس بخاطر همین است که افت فریم دارید
بنظر من یک بار داریور گرافیک را کاملا پاک کنید و اپدیت جدید را نصب کنید ببنید مشکل حل میشه یا خیر
من خودم هم دقیقا مشکل شما را داشتم ولی با برگرداندن تنظیمات ب حالت اولیه مشکلم حل شد

AK96
17-09-2014, 13:29
از عکس سوم مشخص است که سیستم کارت گرافیک اینتل را می شناسد پس بخاطر همین است که افت فریم دارید
بنظر من یک بار داریور گرافیک را کاملا پاک کنید و اپدیت جدید را نصب کنید ببنید مشکل حل میشه یا خیر
من خودم هم دقیقا مشکل شما را داشتم ولی با برگرداندن تنظیمات ب حالت اولیه مشکلم حل شد

ممنون.
هفته ی پیش آخرین آپدیت nvidia رو نصب کردم.
می فرمایید که آپدیت رو پاک کنم و بذارم همون حالت اولیه (بدون آپدیت) باشه؟

armin_013
16-10-2014, 17:47
سلام دوست عزیز.من لپ تاپ ASUS K55VD دارم با مشخصات cpu:i7 3610QM--gpu:geforce 610M 2GB--Ram:6GB.همین طور که می بینی خیلی سیستمت به من نزدیکه و متاسفانه باید بگم من هم دقیقا همین مشکلو دارم.ولی فکر کنم به دلیل ضعیف بودن کارت گرافیک باشه.درسته که مقدارش به ظاهر 2 GB ولی مثلا Memory interface این نوع از گرافیک ها(610 تا 630 تقریبا) 64bit هست ولی مثلا همین گزینه برای geforce 540GT 128bit هست.اینو به این دلیل گفتم چون توی بازی assassin black flag من حتی با گرافیک پایین پایین هم نتونستم بازی کنم ولی رفیقم با گرافیک 540GT تونست راحت بازی کنه.ولی بازم اگه چیز جدیدی پیدا کردم یا پیدا کردی حتما خبر میدم و خبر بده!!!!!:n03::n30:

AK96
17-10-2014, 18:41
سلام دوست عزیز.من لپ تاپ ASUS K55VD دارم با مشخصات cpu:i7 3610QM--gpu:geforce 610M 2GB--Ram:6GB.همین طور که می بینی خیلی سیستمت به من نزدیکه و متاسفانه باید بگم من هم دقیقا همین مشکلو دارم.ولی فکر کنم به دلیل ضعیف بودن کارت گرافیک باشه.درسته که مقدارش به ظاهر 2 GB ولی مثلا Memory interface این نوع از گرافیک ها(610 تا 630 تقریبا) 64bit هست ولی مثلا همین گزینه برای geforce 540GT 128bit هست.اینو به این دلیل گفتم چون توی بازی assassin black flag من حتی با گرافیک پایین پایین هم نتونستم بازی کنم ولی رفیقم با گرافیک 540GT تونست راحت بازی کنه.ولی بازم اگه چیز جدیدی پیدا کردم یا پیدا کردی حتما خبر میدم و خبر بده!!!!!:n03::n30:

سلام.
ممنون. :n16:
خودم که تقریباً نا امید شدم! :n28: Assassins رو من روی low quality خیلی کند (ولی نه فریم به فریم!) تونستم بازی کنم ولی خب لذتی نداره! :n27:
به هر حال اگه راه حلی پیدا کردم حتماً خبر می دم. :n01:

armin_013
27-10-2014, 18:57
سلام دوست عزیز.این کارهایی که میگمو انجام بده شاید جواب داد.ابتدا به سایت خود asus مراجعه کن و آخرین آپدیت های گرافیک هاتو(nvidia و intel )رو دانلود و نصب کن.البته پیشنهاد میکنم کل آپدیت های موجود رو دانلود و نصب کنی.بعد به سایت nvidia برو و آخرین آپدیت کارت گرافیکت رو دانلود و نصب کن(تاکید میکنم از خود سایت nvidia )با این کار به احتمال زیاد گرافیکت بهتر عمل میکنه.چون واسه خودمم جواب داد.ولی همون طور که قبلا گفتم انتظار معجزه از این سری گرافیکارو نداشته باش.موفق باشی.

AK96
28-10-2014, 17:33
سلام دوست عزیز.این کارهایی که میگمو انجام بده شاید جواب داد.ابتدا به سایت خود asus مراجعه کن و آخرین آپدیت های گرافیک هاتو(nvidia و intel )رو دانلود و نصب کن.البته پیشنهاد میکنم کل آپدیت های موجود رو دانلود و نصب کنی.بعد به سایت nvidia برو و آخرین آپدیت کارت گرافیکت رو دانلود و نصب کن(تاکید میکنم از خود سایت nvidia )با این کار به احتمال زیاد گرافیکت بهتر عمل میکنه.چون واسه خودمم جواب داد.ولی همون طور که قبلا گفتم انتظار معجزه از این سری گرافیکارو نداشته باش.موفق باشی.
مرسی. :n16:
امتحان می کنم....