PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : I Vampire

Arrowtic
13-09-2014, 23:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
I Vampire اسم کامیکیه که به شدت توجه من رو جلب کرد مدتی پیش . این کامیک توسط DC منتشر شده و انتشارش هم تموم شده و در 19 چپتر داستان به اتمام رسیده .
قبل معرفی احساس می کنم که بهتره از The New 52 بگم :
چند سال پیش بود که DC دست به حرکتی شجاعانه زد . ریبوت تمام داستان هاش تا دیگه کسی نخواد برای فهمیدن داستان بره از 50 سال پیش داستان ها رو بخونه . توی یه داستان جامع Flash معروف پس از جریاناتی کل زمان رو به عقب برد با تغییراتی و به این شکل The New 52 شروع شد و DC شروع به انتشار 52 کامیک ـش از اول کرد . داستان ها لزوما از اول اول نیستن ولی خوب اصلا هم نیازی نیست کسی قدیم رو خونده باشه(+ خیلی از داستانای قدیم عوض شدن کلا) ، بعد از مدتی هم چپتر هایی به نام چپتر0 منتشر کرد و داستان زمینه کاراکترا رو نشون داد . توی این 52 سری جدید ، یه سری از کامیکا سود بردن و یه سری هم ضرر کردن :
کامیکی مثل Batman به شدت موفق شد ، با یه داستان خوب شروع کرد و بعد داستان Death of the Family رو داشت با بازگشت جوکر ، قویتر ، ترسناک تر و متفاوت تر از همیشه .
از طرف دیگه کامیک Hellblazer (با محوریت کنستانتین) با اسم Constantine دوباره برگشت ولی اصلا به محبوبیت و زیبایی قبل نبود و داستان ها دیگه اون حس سابق رو نداشتن(البته شخصیت کنستانتین مثل همیشه دوست داشتنی بود) .

اما این وسط دو تا کامیک بودن که به شدت سود بردن ، یکی Aquaman که از خنده دارترین و مسخره ترین داستان های DC به یکی از بهترینا تبدیل شد و اسمش کنار امثال بتمن اومد ، و همچنین کامیک ناشناخته I Vampire که قبلا در سال 1981 تا 1983 ازش 24 چپتر اومده بود که اون ها هم در اصل مقدمه داستان دیگه ای بودن .
داستان درباره اندرو بنت(Andrew Bennett) هست که در سال 1591 یک لرد انگلیسی ـه . اون در طی سفری توسط تنها خون آشام جهان به نام Cain گزیده میشه(خیلی توضیح نمیدم چون تو چپتر0 این ها هستن + سرنوشت و داستان Cain) و به یک خون آشام تبدیل میشه . بعد از مدتی معشوقش مری رو گاز میگیره تا با هم بتونن به خوشی زندگی کنن اما مسائل جوری که میخواد پیش نمیرن . حالا 600 سال بعد هست و مری تصمیم گرفته که بعد از سال ها آماده شدن به انسان ها حمله کنه و خون آشاما رو به جایگاهشون برسونه . مری لقب Queen of Bolood رو هم انتخاب کرده برای خودش . در این بین تنها کسی که مخالفشه Andrew ملقب به King of Blood هست و تصمیم داره که جلوی مری و ارتشش رو بگیره . ارتشی که گرسنگی ـشون کنترلشون می کنه ب خلاف اندرو که تونسته این گرسنگی رو کنترل کنه و از جایی غیر از آدمای زنده خون تهیه می کنه .

داستان با محوریت اندرو بنت و بعد از اون همراهاش نظیر John و Tig میگرده و سختیایی که اینا میکشن برای مبارزه با مری در حالی که توی دنیا اکثریت انسان ها حتی خبر ندارن که حملاتی که علیهشون هستن از طرف خون آشام هان . کاراکترای میهمان هم توی داستان گاها حضور دارن نظیر کنستانتین و بتمن .

مواردی که به خصوص من رو جذب کردن شخصیت و کاراکتر اندرو بنت و طراحی هنری و زیبای کامیک بودن به علاوه خشونتش که بین کامیک های دیگه DC بیشتره و تم بزرگسال داره .
درباره لینک میتونید از سایت فرام انیمه بگیریدشون . همه 19 چپتر به انگلیسی هستن اونجا . برای ترجمه فارسی ، دو راه هست : یکی اینکه برید سایت Anime4u که تا چپتر 15 ترجمه کردن یکیم همین فرام انیمه که من خودم دارم ترجمه می کنم توش . تازه شروع به پخش کردیم و هفته قبل چپتر 1 اومد ، این هفته هم 2 میاد(البته من تا 5 ترجمه کردم و دارم جلو میرم و ادیت خود کامیک هست که وقت میگیره) . ترجمه اون ها خوبه ولی دیدم که میتونه بهتر هم باشه(جاهایی رو چون سخت بوده برگردوندشون به فارسی تغییر داده بودن که من سعی کردم تا حدامکان کاملا همون منظور کامیک رو با همون بیان برسونم) و با توجه به علاقم به کامیک در دست گرفتمش ، ادیت و انتشار اما دست من نیست .

Arrowtic
20-11-2014, 00:34
فکر نکنم اینجا کامیک خون باشه خیلی ، ولی یه اطلاع رسانی کنم :
کامیک I Vampire تا جلد 11رفته رو سایت(دو جلد بعدی هم ترجمه شدن و آمادن)
امروز هم کارم با کامیک The Killing Joke (به نظر خودم بهترین کامیک درباره بتمن و جوکر) تموم شد و رفت پیش عزیزان گرافیست و تا چند هفته دیگه(60 صفحه بود !) آماده میشه کاملا .
بعد از پایان ترجمه I Vampire هم که میرم تو کار The Flash .
در کل به نظرم یه چند جلد از I Vampire بخونید(اگه زبانتون خوبه که 100% انگلیسی ، اگه هم خوب نیست فارسیش که تلاشمو کردن تا حد امکان هم سبک کامیک در بیاد و همون حس رو بده که البته مسلما بازم مثل نسخه اصلی نیست) پشیمون نمیشید !

kortol
27-11-2014, 10:33
کمیک خون که اینجا خیلی کم هستش .. بیشتر مانگایی هستند ولی دستت درست عزیز که ترجمه می کنی !!
انیمیشن ازش وجود نداره ؟

Arrowtic
27-11-2014, 10:51
کمیک خون که اینجا خیلی کم هستش .. بیشتر مانگایی هستند ولی دستت درست عزیز که ترجمه می کنی !!
انیمیشن ازش وجود نداره ؟

نه متاسفانه . کلا کامیک با وجود خیلی قشنگ بودنش(نمره هاشم تا آخر خیلی خوب بودن) به غیر از اون اولا خواننده خیلی نداشت(اکثرا میرن سراغ کامیک های سوپرهیرویی و خوب این کامیک سوپرهیرو نداره و اندرو بیشتر آنتی هیروئه)
من خودم یه مدت پیش تموم کردم خوندنشو و به نظرم پایانش عالی بود و خوب تونستن داستانو تموم کنن و پایان خیلی با کیفیتی بود(حیف که طراح چند چپتر آخر عوض شد و از اون حالت بی نظیر طراحیش اومد بیرون)

Arrowtic
11-12-2014, 22:27

جا تاپیک جدید همینجا میگم ; بالاخره بعد از دو ماه کارهای ترجمه و گرافیک ، این کامیک هم تموم شد و رفت روی سایت .
همه تمام تلاشمونو کردیم تا ترجمه و کارای گرافیکیش در حد اسم کامیک باشه . درباره ترجمه خودم که نمیتونم نظر بدم ، ولی درباره گرافیک کار و ادیت ـش میتونم بگم که رو دست نداره و یه کار به شدت با کیفیت در اومده و سعی شده به کوچکترین مسائلم دقت بشه .
تا الآن هم خوشبختانه کسایی که خوندن راضی بودن از کار .
درباره کامیک : کامیک The Killing Joke از نظر بیشتر منتقدا و طرفدارا با کیفیت ترین داستان جوکر هست و محوریت کامیک این شخصیت هست .
کامیک در سال 1988 منتشر شد و جایزه Eisner Award برای "بهترین کامیک سال" رو برد ، و همچنین نویسنده اون یعنی Alan Moore هم جایزه "بهترین نویسنده" رو برد . طراح کار اما از رنگ آمیزی کامیک ناراضی بود و در سال 2008 خودش یه بار دیگه کامیک رو اونطوری که میخواست رنگ آمیزی کرد و به حالت تیره تری که میخواست بردش . در نسخه قدیمی رنگ اصلی کامیک بنفش و صورتی بود و فلش بک ها به خصوص توی این رنگ بودن ، اما با توجه به گذشته تاریک و تلخ جوکر در رنگ آمیزی جدید فلش بک ها سیاه سفید شدن . نسخه ترجمه شده هم ، همین 2008 هست .
داستان کامیک کاملا حول جوکر و گذشتش میچرخه و اینکه میخواد به بتمن خودش و هویتش رو ثابت کنه و نشون بده که فرق زیادی با بقیه مردم نداره .
به شدت بعد عرضه از کامیک استقبال شد و اکثریت از شخصیت پردازی و داستانش(که کلا 50 صفحه بود) و همچنین تم غمگین ـش تعریف کردن .
مدتی پیش هم IGN یه لیست کامل از بهترین کامیک های تک جلدی تاریخ منتشر کرد و این کامیک رتبه 4 رو گرفت .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درباره نویسنده هم بگم که آلن مور جز معروف ترین و محبوب ترین نویسنده های کامیکه که قبل این کار ، دو کامیک خیلی مشهور دیگه نوشت که هر دو ازشون به عنوان بهترین های تاریخ یاد میشه ، یکی Watchmen و دیگری هم V for Vendetta .

Arrowtic
05-02-2015, 21:18

به عنوان اطلاع رسانی نهایی این که I Vampire کار ترجمش تموم شد و کلش روی سایت فرام انیمه قرار گرفت :
با اینکه استقبال ازش به نسبت دو کامیک دیگه ای که کار کردم کمتر بود ، خودش به شدت باهاش حال کردم از همه نظر !

پ.ن : در حال حاضرم Flash در حال ترجمست به وسیله من(4 جلد ترجمه شده تا الآن) و برنامه دراز مدت هم Silent Hill هست که عید قرار آماده میشه .(3 تا تک جلدیش با منه)