PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل لپ تاپ ایسوس A42J

s.esmaeilpour
11-09-2014, 11:08
سلام و عرض ادب
من از اسفند 89 تاپ ایسوس A42J استفاده میکنم. خرداد امسال دادم تا فن لپ تاپ رو برای اولین بار سرویس کنند. بعد از حدود یک ماه که لپ تاپ رو تحویل گرفتم، یک روز زمانی که در حالت sleep بود و کلیک کردم تا منیتور روشن بشه، تصویر نیومد و چند لحظه بعد فن کارت گرافیک به شدت دور برداشت و به اجبار با دکمه پاور سیستم رو خاموش کردم. هر وقت پاور رو میزدم سیستم روشن میشد ولی منیتور تصویر نداشت و فن دور برمیداشت. لپ تاپ رو که تعمیر دادم ظاهراً تنظیماتی روی BIOS انجام دادن و مشکل حل شد؛ ولی بعد از تحویل صدای فن به شکل آزاردهنده ای بالا بود و ناگزیر شدم بدم تا مجدداً فن رو سرویس کنند. بعد از سرویس مجدد ایراد حل شد و چند روزی با لپ تاپ کار میکردم که متاسفانه باز بعد از خروج از حالت sleep تصویر به منیتور نرسید و ...!
جالبه دو نفر از آشناهای من که تقریباً همزمان با من همین مدل رو خریداری کردن،‌ به مشکلات مشابهی برخوردن. البته مال یکیشون 1.5 سال بعد از کارکرد ایراد داد، به طوری که ظاهراً فنش معیوب شد و به مادربورد آسیب رسوند و مجبور شد مدل جدیدی بگیره.
اینکه بعد از هر بار سرویس فن مشکل بالا تکرار میشه دلیلی داره؟ فکر نمی کنید یکی از چیپهای لپ تاپ صدمه دیده و نیاز به تعویض داشته باشه؟ کجا رو برای تعمیر صلاح میدونید؟
آیا عمر مفید لپ تاپ تموم شده و باید از تعمیرش قطع امید کنم و به فکر مدل جدیدی باشم؟
ممنون از وقتی که گذاشتید

Asus550
11-09-2014, 11:38
سلام دوست عزیز .... یه لپتاپ باید حداقل 5 سال عمر کنه .... ببین اگه زیاد خرج میاره به فکر مدل جدید باش ..:n05: