PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد خرید هارد دیسک

mohammad2407
10-09-2014, 00:36
سلام دوستان من یک کامپیوتر قدیمی دارم که تصمیم دارم براش یک هارد دیسک خریداری کنم

مدل مادربرد : P5LD2 SE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رم هم 2 گیگ هست

نمیخوام زیاد خرج کنم یک هارد یک ترا میخوام

اگر میشه وسترن معرفی کنید

ata.royalfalcon
10-09-2014, 08:13
سلام دوستان من یک کامپیوتر قدیمی دارم که تصمیم دارم براش یک هارد دیسک خریداری کنم

مدل مادربرد : P5LD2 SE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رم هم 2 گیگ هست

نمیخوام زیاد خرج کنم یک هارد یک ترا میخوام

اگر میشه وسترن معرفی کنید

سلام .

ار برند WD ميتونيد WD Blue با مدل نامبر WD10EZEX انتخاب كنيد .

mohammad2407
10-09-2014, 13:28
چیزی که شما معرفی کردین بهتره یا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SETIZEN
10-09-2014, 13:34
چیزی که شما معرفی کردین بهتره یا

مدلی که عطا جان فرمودند 7200RPM هست ولی هارد های سری گرین وسترن معمولا 5400 هستند که به درد آرشیو میخوره و مناسب استفاده به عنوان هارد اصلی سیستم نیست.

mohammad2407
10-09-2014, 13:53
ببخشید کدام یکی از این ها میشه ؟

shapalagh
10-09-2014, 15:51
در دوره ای امشب با فردا ضبح از نظر پیشرفت علم رایانه تفاوت بسیاری دارن خودتونو درگیر سیستم قدیمی نکنید و خرج اضافی هم براش نکنید اگر توان مالیش رو دارین کلن ارتقا بدین یک اس اس دی هم بگیرین خودتونو راحت کنید ...

ata.royalfalcon
10-09-2014, 17:07
ببخشید کدام یکی از این ها میشه ؟

مدل زیر WD Blue هست .

چند نکته :

1. بعضی از مشخصات و اطلاعاتی که نوشته اشتباه هست . بعنوان مثال RPM این مدل را 5400 نوشته .
2. این مدل 32 مگابایت Cache دارد و در نتیجه احتمالاً مدل نامبر آن WD10EALX هست . در صورتیکه مدل WD10EZEX که در پست دوم همین تاپیک هم پیشنهاد دادم 64MB Cache دارد .

توصیه میکنم حضوری از بازار و با گارانتی معتبر خریداری کنید .

mohammad2407
15-09-2014, 23:32
دوستان هارد از این بهتر هم هست ؟

قیمت این 339 هزار تومان هست

ata.royalfalcon
16-09-2014, 06:54
دوستان هارد از این بهتر هم هست ؟

قیمت این 339 هزار تومان هست

قيمت WD Blue حدود 175 الي 180 هزار تومن هست . در همين محدوده قيمتي Seagate Barracuda 7200.14 با مدل نامبر ST1000DM003 قابل انتخاب هست .

اگر هم بودجه كافي داريد ميتونيد WD Black بخريد.

mohammad2407
16-09-2014, 11:14
حالا این آبی و مشکی چه فرقی با هم دارن

ata.royalfalcon
16-09-2014, 11:36
حالا این آبی و مشکی چه فرقی با هم دارن

در اين لينك (3# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) تفاوتهاي ايندو هارد ديسك را توضيح دادم .

mohammad2407
17-09-2014, 20:59
دوستان هارد رو گرفتم یک ترابایت

چند تا سوال دارم

اگر موقع نصب ویندوز پارتیشن بندی کنم مشکلی نداره ؟

برای یک ترابایت باید چند تا درایو درست کنم هر کدام چند گیگ ؟

ata.royalfalcon
17-09-2014, 21:27
دوستان هارد رو گرفتم یک ترابایت

کدام مدل را خریدید ؟

اگر موقع نصب ویندوز پارتیشن بندی کنم مشکلی نداره ؟

مشکلی نیست .

دقت کنید که اگر از ویندوزهایی مثل WIN 7 استفاده میکنید ، در مرحله نصب ویندوز و در مرحله ای که پارتیشن بندی میکنید حداکثر چهار پارتیشن Primary میتونید بسازید (در حالت mbr) و پس از اتمام نصب ویندوز ، الباقی فضا را باید بصورت Logical پارتیشن بندی کنید .

برای یک ترابایت باید چند تا درایو درست کنم هر کدام چند گیگ ؟

تعداد پارتیشنها و حجم هر کدام از آنها کاملاً به سلیقه و نیاز های خودتان بستگی دارد و نمیتوان فرومول خاصی را تعیین کرد . مثلاً اگر برنامه های زیادی نصب میکنید حجم اولین درایو را بیشتر در نظر بگیرید (مثلاً 100GB) در غیر اینصورت حجم کمتری داشته باشد ...

mohammad2407
18-09-2014, 15:07
کدام مدل را خریدید ؟

WD10EZEX

دقت کنید که اگر از ویندوزهایی مثل WIN 7 استفاده میکنید ، در مرحله نصب ویندوز و در مرحله ای که پارتیشن بندی میکنید حداکثر چهار پارتیشن Primary میتونید بسازید (در حالت mbr) و پس از اتمام نصب ویندوز ، الباقی فضا را باید بصورت Logical پارتیشن بندی کنید .

اره من هم میخوام به 4 تا درایو پارتیشن بندی کنم c .d.e.f

فقط نمیدونم باید حجمشون چقدر باشه ؟

ata.royalfalcon
18-09-2014, 16:19
اره من هم میخوام به 4 تا درایو پارتیشن بندی کنم c .d.e.f

فقط نمیدونم باید حجمشون چقدر باشه ؟

اگر نرم افزار زیادی نصب نمی کنید میتونید تا 50 گیگ برای درایو C در نظر بگیرید و الباقی فضا را بین سه درایو بطور مساوی تقسیم کنید و اطلاعات موجود در هر درایو را به روش فولدربندی مرتب کنید .

دو نکته :

1. اگر بغیر از این هارد دیسک ، هارد دیسک دیگری روی سیستم هست که روی آنهم ویندوز نصب شده (در واقع دارای پارتیشنهای Active و System هست) ، توصیه میکنم بطور موقت آنرا از سیستم جدا کنید تا پارتیشنهای Active و System و Boot روی هارد دیسک جدید هم ساخته شود. در غیر اینصورت بعداً که هارد دیسک اول را از سیستم جدا کنید ویندوز نصب شده روی هارد دیسک دوم بالا نخواهد آمد چون فاقد پارتیشن System و Active و اطلاعات مورد نیاز برای بوت هست .

2. اگر در مرحله نصب Win7/8 هارد دیسک را پارتیشن بندی میکنید بطور اتوماتیک یک درایو کم حجم که Primary هست ساخته میشود و در نتیجه فقط سه پارتیشن Primary میتوانید بسازید و الباقی فضا را پس از اتمام نصب ویندوز با استفاده از برنامه هایی مثل Acronis Disk Director Home بصورت logical پارتیشن بندی کنید. اگر نمیخواهید ویندوز بطور اتوماتیک این درایو کم حجم را بسازد پس باید از قبل ، هارد دیسک را پارتیشن بندی کنید (از طریق Disk management و یا برنامه هایی مثل Acronis Disk Director Home) تا در مرحله نصب ویندوز نیاز به پارتیشن بندی نداشته باشد تا این درایو کم حجم ساخته نشود .

mohammad2407
18-09-2014, 16:25
من چند تا نرم افزار سنگین باید روی درایور خوده ویندوز نصب کنم حدود 4 تا میشن

میخوام درایو خوده ویندوز هم حجم بالایی داشته باشه

راستی من میخوام دو تا ویندوز نصب کنم یکی ویندوز XP و یکی هم ویندوز 7

اول باید XP نصب کنم و بعد ویندوز 7 ؟

باید با ویندوز XP عملیات پارتیشن بندی انجام بدم ؟ مشکلی که نداره ؟

هارد قدیمی رو میزارم کنار چون دیگه نمیخوام ازش استفاده کنم

بعد از نصب نهایی هارد قدیم رو وصل میکنم و اطلاعات مهم رو خارج میکنم هارد قدیمی برای من قابل استفاده نیست چون حجم خیلی کمی داره 160 گیگ داره !

ata.royalfalcon
18-09-2014, 18:31
اول باید XP نصب کنم و بعد ویندوز 7 ؟

بله ، ابتدا XP را نصب کنید و سپس 7 .

باید با ویندوز XP عملیات پارتیشن بندی انجام بدم ؟ مشکلی که نداره ؟

میتونید با XP هارد دیسک را پارتیشن بندی کنید و مشکلی نخواهد داشت .