PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تخصصی : آیا Malwarebytes Anti-Malware بهمراه ویندوز دیفندر کافیه؟ <همفکری در پی بروز مشکلی بی سابقه>

3274
09-09-2014, 07:19
دوستان من روی سیستم مدتهاست KIS 2012 با بالاترین تنظیمات امنیتی نصب داشتم و خیالم از امنیت راحت بود چرا که نه سروکاری با سایتهای نا امن دارم نه خیلی فلش دیگران رو بهش وصل می کنم و تقریبا تنها تهدید رو از بابت کرک ها و کیجن ها داشتم

چند روز قبل متوجه شدم در ضمن کارهای عادی مثلا اجرای یک ویدئو یا باز کردن صفحات همین فروم، لود پردازنده کاملا بی دلیل بشدت بالا میره (داخل تسک منیجر All User فعاله و هیچ پروسه ی غیرعادی گزارش نمی کرد) و فقط اگر پردازنده ی Core i7 در مود High Performance (که توان پردازنده رو تا %100 باز گذاشتم) قرار داشته باشه سیستم درست کار میکنه در غیر اینصورت و اگر در مود Balanced (که پردازنده تا سقف %50 کارایی تنظیم شده) قرار بگیره تا چندین دقیقه دچار لود کامل و کندی بی سابقه میشه و موشواره هم بکندی میتونه حرکت کنه و طبعا هیچ پنجره ای نمیشه باز کرد
و اگر با زحمت فراوون می تونستم دوباره پروفایل High Performance رو فعال کنم مشکل رفع می شد

طبق قانون کلی در این موارد، قدم به قدم بدنبال بررسی احتمالات، شناسایی آسیب پذیری و رفع عیب رفتم:
SSD رو Trim و Low Level Format کردم، ویندوز رو از هارد اکسترنال ریکاوری کردم، کدکهای ویدئویی رو اصلاح و آپدیت کردم، کاسپرسکی رو کلا پاک کردم (و هنوزم نصبش نکردم) و... هیچکدوم افاقه نکرد
آخرالامر Malwarebytes Anti-Malware رو نصب کردم و با کمال حیرت دیدم حدود 20 فقره انواع کدمخرب که اکثرا به پروسس های ویندوز چسبیده بودند (و لذا توی تسک منیجر عادی قابل رؤیت نبودند) رو شناسایی و معدوم کرد که در تصویر پایین میشه همشون رو که طی دو مرحله (قبل آپدیت و بعد آپدیت) شناسایی شده ببینید
من همیشه سیستم خودم رو بدلیل تمهیدات امنیتی متعدد و محکمی که تدارک دیده بودم امن ترین سیستم دنیا تصور می کردم که حتی فلش های آلوده ی دیگران رو با خیال راحت اسکن می کردم و لذا با دیدن این آلودگی ها میتونید تعجب و حیرت من رو درک کنید
حدس خودم اینه احتمالا اکثرا از راه کرک ها و کیجن ها این آلودگی از قدیم حاصل شده بوده (چون حتی برگرداندن نسخه ی پشتیبان گرفته شده ی ویندوز امن مربوط به 12 ماه قبل هم نتونست وضعیت رو برگردونه) و الان به هر دلیل این ویروسها موقعیت رو برای تاخت و تاز کامل مناسب دیدند. همچنین احتمالش هست از راه اتصال تورنت به سیستم آمده باشه

فعلا مشکل رو بطور کامل رفع کردم و پردازنده حتی در مود Power Saver که سقف توان پردازنده روی %15 تعریف شده در اثر اجرای سنگین ترین برنامه ها هم اصلا دچار لود و کندی نمیشه!
گرچه بزودی KIS رو دوباره نصب خواهم کرد اما حالا سوالم محض همفکری تخصصی از کسانیکه صاحب تجربه با این برنامه هستند اینه که : آیا نصب Malwarebytes Anti-Malware بهمراه فعال بودن ویندوز دیفندر (بدون فایروال خود ویندوز) به خودی خود میتونند کار یک بسته های جامع Internet Security از قبیل KIS رو بکنند؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dr Nima
09-09-2014, 11:03
شما برای اسکن یک فایل یا یک پوشه وقتی
راست کلیک و بعد گزینه اسکن رو بزنید
هنگ نمیکنه؟
چون در نسخه جدید وقتی همچین کاری میکنم
نرم‌افزار افزار هنگ میکرد وnot responding میشد
نسخه جدید خوبه آنتی روت کیت هم اضافه کرده
زبان فارسی را با این همه زبون که اضافه کرده جاش خالیه
بنظرم قبلا سبکتر بود
مشکلش فالس آلارم بالاست
اینجوری که جلو میره بنظرم میخواد یه آنتی ویروس مستقل بشه تا یه مکمل
مثل امسی سافت که همین اسم پسوند داره انتی مالوار

3274
11-09-2014, 18:54
منظور شما اسکن با چیه؟ توی منوی راست کلیک که اثری از اسکن توسط MBM نیست

Dr Nima
11-09-2014, 19:58
منظور شما اسکن با چیه؟ توی منوی راست کلیک که اثری از اسکن توسط MBM نیست
آخرین نسخه رو نصب کردین؟
تو نسخه آخری داره

3274
11-09-2014, 23:52
آخرین نسخه رو از خود وبسایتش گرفتم. توی وین هفت که بطور پیش فرض در منوی راست کلیک نساخته

Dr Nima
12-09-2014, 10:56
آخرین نسخه رو از خود وبسایتش گرفتم. توی وین هفت که بطور پیش فرض در منوی راست کلیک نساخته
من فعالش کرده بودم با کیجن

S0R3N4
13-09-2014, 13:58
MalwareBytes خداییش شناسایی مناسبی داره نسبت به نرم افزار های مشابه؛
اما بود و نبود Windows Defender آیا فرقی برای کسی داشته تا الان؟!!!
بدون شک میدونم جواب خیر هست؛
به جای ویندوز دیفندر Panda Cloud AntiVirus Free رو نصب داشته باشی خیلی خیلی بیشتر به کارت میاد...حتی اگه KIS رو در کنارش داشته باشی دیگه به MalwareBytes هم نداری؛
ولی خیلی از دوستان نصب 2 آنتی ویروس رو در هیچ شرایطی ضروری نمیدونن.اما از اونجایی که Panda Cloud Antivirus Free یه آنتی ویروس بر پایه ی محاسبات ابری هستش هیچگونه مزاحمت و سنگینی بر روی سیستم ایجاد نخواهد کرد و اگر قدرت شناساییش از کسپرسکی بیشتر نباشه بدون شک کمتر هم نیس.
شگفت زده میشی از امتحان پاندا کلود.

mohammad_87
20-09-2014, 02:19
آیا نصب Malwarebytes Anti-Malware بهمراه فعال بودن ویندوز دیفندر (بدون فایروال خود ویندوز) به خودی خود میتونند کار یک بسته های جامع Internet Security از قبیل KIS رو بکنند؟

سلام

خیر
محصولات امنیتی مایکروسافت هنوز فاصله بسیار زیادی با غول های امنیتی حال حاضر دارند و نصب مالویربایتس نمیتونه مکمل اونها باشه.

مالویربایتس،یک مکمل خوب برای سوئیت های امنیتی درجه یک بحساب میاد و بهترین جمله این که مالویربایتس بهترین پاکسازی سیستم رو داره.بالاتر از هر آنتی ویروس دیگری

نکات :
1.وجودش خیلی کمک کننده هست اما نصبش برای تمام کاربران الزامی نیست.
2.برای اجرای realtime نیازمند لایسنس هست.
3.وقتی یک آنتی ویروس روی سیستم نصب باشه،برای جلوگیری از اختلال نباید مالوربایتس realtime فعال باشه.
4.یکی از معایب این برنامه اسکن کند در فول اسکن و نهایت سخت گیری هست.
5.بهترین حالت این هست که یک سوئیت امنیتی کامل شامل آنتی ویروس و فایروال روی سیستم تمام وقت در حال اجرا باشند.مالویربایتس روی سیستم نصب باشد اما فعال نباشد.بسته به فعالیت کاربر،هفته ای یکبار یا نهایت ماهی یکبار،مالویربایتس آپدیت شود و یک اسکن انجام شود.

3274
20-09-2014, 07:30
سلام

خیر
محصولات امنیتی مایکروسافت هنوز فاصله بسیار زیادی با غول های امنیتی حال حاضر دارند و نصب مالویربایتس نمیتونه مکمل اونها باشه.

مالویربایتس،یک مکمل خوب برای سوئیت های امنیتی درجه یک بحساب میاد و بهترین جمله این که مالویربایتس بهترین پاکسازی سیستم رو داره.بالاتر از هر آنتی ویروس دیگری

نکات :
1.وجودش خیلی کمک کننده هست اما نصبش برای تمام کاربران الزامی نیست.
2.برای اجرای realtime نیازمند لایسنس هست.
3.وقتی یک آنتی ویروس روی سیستم نصب باشه،برای جلوگیری از اختلال نباید مالوربایتس realtime فعال باشه.
4.یکی از معایب این برنامه اسکن کند در فول اسکن و نهایت سخت گیری هست.
5.بهترین حالت این هست که یک سوئیت امنیتی کامل شامل آنتی ویروس و فایروال روی سیستم تمام وقت در حال اجرا باشند.مالویربایتس روی سیستم نصب باشد اما فعال نباشد.بسته به فعالیت کاربر،هفته ای یکبار یا نهایت ماهی یکبار،مالویربایتس آپدیت شود و یک اسکن انجام شود.

Malwarebytes گرچه ظاهرا قدرت شناسایی بالایی داره ولی اگه به فهرستی که در تصویر پست 1 وجود داره دقت بشه اکثر موارد شناسایی مربوط به کرک، پچ ، کیجن و فایلهای ضروری کرک شده ی برنامه هاست.
مثلا فایل amtlib.dll که در اصل فایل کرک شده ی فوتوشاپ هست رو بعنوان آلودگی شناخته
لذا بنظرم برای کاربران کشورهایی که همه ی برنامه ها رو میتونن بصورت قانونی تهیه کنند عالیه . اما برای ما ...! نه . و موقع پاکسازی باید اکثر موارد شناسایی شده رو اشتباه فرض کنیم مگر اینکه کرک و پچی واقعا آلوده و ضمیمه شده با آلودگی باشه

من الان Microsoft Security Essentials و MBM و KIS 2012 رو نصب دارم
هر سه رو از بوت غیر فعال کردم ولی بازم ویندوز از روی SSD دو برابر زمان آلودگی بوت میشه! هر سه فعال هم باشن همینه!
خلاصه ظاهرا باید بسازیم دیگه:n02:

Dr Nima
20-09-2014, 10:23
Malwarebytes گرچه ظاهرا قدرت شناسایی بالایی داره ولی اگه به فهرستی که در تصویر پست 1 وجود داره دقت بشه اکثر موارد شناسایی مربوط به کرک، پچ ، کیجن و فایلهای ضروری کرک شده ی برنامه هاست.
مثلا فایل amtlib.dll که در اصل فایل کرک شده ی فوتوشاپ هست رو بعنوان آلودگی شناخته
لذا بنظرم برای کاربران کشورهایی که همه ی برنامه ها رو میتونن بصورت قانونی تهیه کنند عالیه . اما برای ما ...! نه . و موقع پاکسازی باید اکثر موارد شناسایی شده رو اشتباه فرض کنیم مگر اینکه کرک و پچی واقعا آلوده و ضمیمه شده با آلودگی باشه

هر سه رو از بوت غیر فعال کردم ولی بازم ویندوز از روی SSD دو برابر زمان آلودگی بوت میشه! هر سه فعال هم باشن همینه!
شما یه بیت دفندر توتال بریز
خیالت راحت
مکمل هم نمیخواد
سریالاش هم تو نت هست

GHAGHALEELEE
21-09-2014, 08:36
من هم مثل دوستان از سه پکیج مجانی ولی خوب استفاده میکنم :
انتی ویروس : اویرا
فایروال : کومودو
انتی مالویر : مالویر بیتس
جدیدا هم اسپای بات رو هم نصب کردم.
البته مورد دوم و چهارم رو بنه به توصیه فیلمهای اموزشی امنیت دیجیتال نصب کردم.البته در اون کلاسها گفته بودند پاندا وکسین رو هم نصب کنید.
اتفاقا در مورد پردازش ابری پاندا که دوستمون گفتند هم خیلی تعریف شد.ولی متاسفانه حجم زیادی از نت میگیره و موقع دانلود باید یه پهنای باندی رو بهش اختصاص داد.
من خودم وقتی با مورد مخرب برخورد میکنم برای اینکه یک وقت ناخواسته کرک و پچ را پاک نکنم میرم و این فایل رو در سایت ویروس توتال اسکن میکنم بعد میبینم چند تا از انتی ویروسها ایراد گرفتند.اگر زیر 20 در صد ایراد گرفته بودند سعی میکنم استفاده کنم.
بهر حال تشخیص ماهیت این کرک ها بسیار سخته و واقعا بین امنیت و راحتی میانه خوبی نیست.

3274
21-09-2014, 10:50
Panda Vaccine که جزو اولین برنامه هایی هست که باید روی ویندوز نصب کرد و بهتر از خیلی برنامه های مدیریت اتوران فلش مموری و پارتیشنهاست. چون بجای حذف فایل اتوران، جایگزین خودش رو قرار میده

mohammad_87
23-09-2014, 19:32

باز هم تاکید میکنم که برای پاکسازی مخصوصا سیستم آلوده بهترین برنامه هست.
خب سیستم شما که آلوده نبوده و مالویربایتس هم به برنامه های مشکوک هم گیر میده و برای همین تمام کرک و پچ ها رو هم به عنوان مخرب شناسایی میکنه که البته این موضوع داخل تنظیماتش قابل تغییر هست و مشکلی نیست.قبل از پاکسازی هم سوال میکنه.

دوستان بحث اینجا داره موازی میشه با بحث های دیگه.
بهتره اینجا ادامه بدید:

بحث و گفتگو برای انتخاب آنتی ویروس مناسب ╣══ نتایج نظرسنجیهای سالیانه در پست اول ══╠ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ALI V8
11-10-2014, 22:00
دوستان چطوری به این برنامه سایتهایی رو که بلاک میکنه بشناسونم که بلاک نکنه؟

kasra2002
03-11-2014, 15:05
درود بر شما دوستان
من از این آنتی مل ور همراه با نود 32 استفاده می کنم وخیلی خوب بوده چون پاپ آپ ها داغون کرده بودند سیستمم رو
اما چند روزه به یک مشکل بزرگ بر خوردم
اینکه توی این چند روز وقتی با یو ت و ر ن ت کار می کنم اول یه ایرور از این میاد و بعد صفحه آبی و اذیت می کنه
چند بار اونو پاک کردم اما باز هم این مشکل رو دارم و شک دارم و می ترسم که اینو موقت غیر فعال کنم
راهی به نظرتون می رسه دوستان؟

3274
03-11-2014, 19:33
درود بر شما دوستان
من از این آنتی مل ور همراه با نود 32 استفاده می کنم وخیلی خوب بوده چون پاپ آپ ها داغون کرده بودند سیستمم رو
اما چند روزه به یک مشکل بزرگ بر خوردم
اینکه توی این چند روز وقتی با یو ت و ر ن ت کار می کنم اول یه ایرور از این میاد و بعد صفحه آبی و اذیت می کنه
چند بار اونو پاک کردم اما باز هم این مشکل رو دارم و شک دارم و می ترسم که اینو موقت غیر فعال کنم
راهی به نظرتون می رسه دوستان؟
فکر نکنم ناسازگاری نرم افزاری (Conflict) بین utorrent با MBM باشه چون منم با هر دو دارم کار میکنم
چه معلوم nod32 هست که داره این وسط موش می دوونه؟! پیشنهاد میکنم این ویروس کش بدرد نخور رو پاک کنی
میتونی کاسپرسکی KIS رو امتحان کنی و یا اگه ویندوز هفت داری بجای نود32 ، برنامه ی قدرتمند و رایگان Microsoft Security Essentials رو ، و اگرم XP داری Malicious Software Removal Tool .
اتفاقا MBM خیلی هوشمندانه ترافیک utorrent رو نظارت میکنه و آنچه به تبادل داده بین شما با Peerها مرتبط نیست و مربوط به حملات هکرها و یا تبلیغات و ... از راه این برنامه باشه رو مسدود میکنه و تند تند هم هی پیغامش رو میده
بازم برای اطمینان، ویندوز رو تنظیم کن تا بلافاصله بعد از ص آبی ریستارت نکنه و روی BSOD بمونه تا بتونی پیغام خطای مربوطه رو نگاه کنی به چه مشکلی داره اشاره میکنه

kasra2002
04-11-2014, 14:24
فکر نکنم ناسازگاری نرم افزاری (Conflict) بین utorrent با MBM باشه چون منم با هر دو دارم کار میکنم
چه معلوم nod32 هست که داره این وسط موش می دوونه؟! پیشنهاد میکنم این ویروس کش بدرد نخور رو پاک کنی
میتونی کاسپرسکی KIS رو امتحان کنی و یا اگه ویندوز هفت داری بجای نود32 ، برنامه ی قدرتمند و رایگان Microsoft Security Essentials رو ، و اگرم XP داری Malicious Software Removal Tool .
اتفاقا MBM خیلی هوشمندانه ترافیک utorrent رو نظارت میکنه و آنچه به تبادل داده بین شما با Peerها مرتبط نیست و مربوط به حملات هکرها و یا تبلیغات و ... از راه این برنامه باشه رو مسدود میکنه و تند تند هم هی پیغامش رو میده
بازم برای اطمینان، ویندوز رو تنظیم کن تا بلافاصله بعد از ص آبی ریستارت نکنه و روی BSOD بمونه تا بتونی پیغام خطای مربوطه رو نگاه کنی به چه مشکلی داره اشاره میکنه
ممنون اتفاقا 8 دار و یندوز دیفندر خودش هم خیلی خوبه
فقط مشکل اینجاست ( چند بار میکرو و بیت ت و ر ن ت رو آنینستال کردم و دوباره نصب کردم)
که ام بی ام ایرور رو به ....exe میده و بعد از چند ثانیه صفحه آبی این مشکل رو بعد از یک سال استفاده از این دو برنامه 3 4 روزه که پیدا کردم و شاید بگم تا اخرین آپدیت قبلی ام بی ام این جور نبود

3274
04-11-2014, 14:51
یک نکته : utorrent آخرین نسخه رو نصب نکن . نسخه ای که مثلا مربوط به یکی دو سال قبله پیدا و نصب کن و نذار آپدیت بشه . در کارکرد هیچ تفاوت ملموسی بین نسخه ی قدیم و جدید نیست
اصلا هم از کرک که برای utorrent در بعضی جاها قرار معرفی شده و گفته شده به نسخه ی Pro یا بدون تبلیغات تبدیلش میکنه استفاده نکن (برنامه ی رایگان که کرک نمی خواد!)
مدتی قبل که آخرین نسخه رو نصب و از کرک همراهش استفاده کردم مشکلاتی برای سیستم رخ داد که گرچه دقیق یادم نیست اما بی شباهت به مورد شما نبود ولی یادمه ایراد از فایل exeاصلی کرک شده ی برنامه بود

kasra2002
05-11-2014, 12:07
یک نکته : utorrent آخرین نسخه رو نصب نکن . نسخه ای که مثلا مربوط به یکی دو سال قبله پیدا و نصب کن و نذار آپدیت بشه . در کارکرد هیچ تفاوت ملموسی بین نسخه ی قدیم و جدید نیست
اصلا هم از کرک که برای utorrent در بعضی جاها قرار معرفی شده و گفته شده به نسخه ی Pro یا بدون تبلیغات تبدیلش میکنه استفاده نکن (برنامه ی رایگان که کرک نمی خواد!)
مدتی قبل که آخرین نسخه رو نصب و از کرک همراهش استفاده کردم مشکلاتی برای سیستم رخ داد که گرچه دقیق یادم نیست اما بی شباهت به مورد شما نبود ولی یادمه ایراد از فایل exeاصلی کرک شده ی برنامه بود
ممنون پاسخ کاملی بود
متاسفانه خودش آپدیت شد و الان هم دیتا بیس رو خود بخود آپدیت می کنه اما چند وقت پیش یک مشکل پیش اومد که دیگه همه چیزش از کار افتاد توی سایتش چک کردم با یه برنامه کلینر خودش پاک و دوباره نصب کردم خوب شد
این مورد رو هم توی سایت خودش گشتم نوشته که مشکلی پیش نمیاره و فقط پاپ اپ ها رو می گیره
با برنامه ای مثل vuze خوب کار می کنه و فقط کار رو سخت تر پیش می بره اما u و micro همچنان مشکل دارند
ممنون از شما

S0R3N4
25-03-2015, 00:38
سلام به دوستان عزیز

اونایی که از نرم افزار Malwarebytes استفاده میکنن،لطفا میشه یک سری به این تاپیک بزنید و به بنده کمک کنید؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بسیار سپاسگذارم...